Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 5:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7703 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 155  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2022 december 31 (szombat), 10:43 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Andro írta:
Lizzie01 írta:
Andro írta:
HOB = Heaven Official's Blessing, aminek most jött ki magyarul az első kötete a regényből. A regény magyar címe Az égi hivatalnok áldása.



Ez SLASH történet? Egyébként a leírás alapján jónak ígérkezik. Angolul megtalálható?


Igen, BL történet, bár csak a regényben történik szex is. Az adaptációk már erősen cenzúrázottak ebből a szempontból. A regény most jelent meg pár hónapja, lehet kapni. A második kötet március végére várható hivatalos megjelenéssel.
Angolul Novelplanet, vagy Novelupdates oldalakon keresd!
Egyébként jön majd belőle elvileg élőszereplős adaptáció is valamikor idén. Vagy jövőre, attól függően, mikor engedik át a cenzorok.



Ha jól láttam, az animált változatból ígértek 2. évadot, de nem érkezett meg. Sajnálom is, mert tetszett. A könyvre még nem vettem rá magam, mert ahogy önmagam ismerem, fél éjszaka olvasnék, és a munkahelyen meg olyan lennék, mint egy mogorva pokróc. :labi:

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2022 január 18 (kedd), 13:44 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Lizzie01 írta:
Andro írta:
HOB = Heaven Official's Blessing, aminek most jött ki magyarul az első kötete a regényből. A regény magyar címe Az égi hivatalnok áldása.



Ez SLASH történet? Egyébként a leírás alapján jónak ígérkezik. Angolul megtalálható?


Igen, BL történet, bár csak a regényben történik szex is. Az adaptációk már erősen cenzúrázottak ebből a szempontból. A regény most jelent meg pár hónapja, lehet kapni. A második kötet március végére várható hivatalos megjelenéssel.
Angolul Novelplanet, vagy Novelupdates oldalakon keresd!
Egyébként jön majd belőle elvileg élőszereplős adaptáció is valamikor idén. Vagy jövőre, attól függően, mikor engedik át a cenzorok.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2022 január 04 (kedd), 19:11 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Andro írta:
HOB = Heaven Official's Blessing, aminek most jött ki magyarul az első kötete a regényből. A regény magyar címe Az égi hivatalnok áldása.



Ez SLASH történet? Egyébként a leírás alapján jónak ígérkezik. Angolul megtalálható?

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2021 november 22 (hétfő), 9:22 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
HOB = Heaven Official's Blessing, aminek most jött ki magyarul az első kötete a regényből. A regény magyar címe Az égi hivatalnok áldása.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2021 október 05 (kedd), 17:48 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Andro írta:
Lizzie01 írta:
Hogy álltok a kínai sorozatokkal? Én a fantasykat imádom közülük. :)


Mostanában szinte csak azt nézek. Imádom őket, legyen az kosztümös, vagy modernkori, fantasy, vagy valami más. Imádom őket, a csodaszép, izgalmas történeteket - bár itt is kifogtam már olyat, amit kaszáltam -, a színészi játékot, a látványt, a ruhákat, a zenéket, a tájakat. Engem nem zavar a "dróton rángatás", mert ez hozzátartozik a kosztümös fantasy műfajához. Bár mostanában a danmei-doramák fogtak meg nagyon, és nagyon várom a HOB élőszereplős verzióját. Habár a legújabb kiszemeltem most egy modern kori lesz, a Boss & Me, amit már egy ideje meg akarok nézni. :)


Akkor legalább nem vagyok egyedül. :) HOB?

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2021 augusztus 03 (kedd), 8:58 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Lizzie01 írta:
Hogy álltok a kínai sorozatokkal? Én a fantasykat imádom közülük. :)


Mostanában szinte csak azt nézek. Imádom őket, legyen az kosztümös, vagy modernkori, fantasy, vagy valami más. Imádom őket, a csodaszép, izgalmas történeteket - bár itt is kifogtam már olyat, amit kaszáltam -, a színészi játékot, a látványt, a ruhákat, a zenéket, a tájakat. Engem nem zavar a "dróton rángatás", mert ez hozzátartozik a kosztümös fantasy műfajához. Bár mostanában a danmei-doramák fogtak meg nagyon, és nagyon várom a HOB élőszereplős verzióját. Habár a legújabb kiszemeltem most egy modern kori lesz, a Boss & Me, amit már egy ideje meg akarok nézni. :)

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2021 május 22 (szombat), 18:55 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Hickory írta:
Lizzie01 írta:
Hogy álltok a kínai sorozatokkal? Én a fantasykat imádom közülük. :)


Már egy jó éve a CQL/MDZS korszakomat élem, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy jól állok velük xD Amúgy érdekes módon ez a sorozat alapján a k-dramák felé lettem terelve - igaz, nagyrészt nem a fantasy, hanem a történelmi kosztümös sorozatokért (a Rookie Historian Goo Hae-ryungot csak ajánlani tudom! Netflixen még magyar felirat is van hozzá). Alapjáraton is nagyon szeretem a történelmi fikciót, de az idegen setting sokat dob az élményen. Gyönyörűek a ruhák, érdekes a kultúra, és sok mindent tanulok, ha felfigyelek valamire, és kíváncsiságból utánajárok az interneten, vagy csak egyszerűen elégszer látok valamit, hogy magamtól is rájövök, miről van szó. :))


Valóban gyönyörűek azok a ruhák, és maga a smink, haj, díszlet nagyon alaposan van elkészítve. Én is sok történelmi sorozatot néztem. Koreait, kínait egyaránt, és imádom azokat is. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2021 május 22 (szombat), 13:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 04 (vasárnap), 17:12
Hozzászólások: 83
Lizzie01 írta:
Hogy álltok a kínai sorozatokkal? Én a fantasykat imádom közülük. :)


Már egy jó éve a CQL/MDZS korszakomat élem, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy jól állok velük xD Amúgy érdekes módon ez a sorozat alapján a k-dramák felé lettem terelve - igaz, nagyrészt nem a fantasy, hanem a történelmi kosztümös sorozatokért (a Rookie Historian Goo Hae-ryungot csak ajánlani tudom! Netflixen még magyar felirat is van hozzá). Alapjáraton is nagyon szeretem a történelmi fikciót, de az idegen setting sokat dob az élményen. Gyönyörűek a ruhák, érdekes a kultúra, és sok mindent tanulok, ha felfigyelek valamire, és kíváncsiságból utánajárok az interneten, vagy csak egyszerűen elégszer látok valamit, hogy magamtól is rájövök, miről van szó. :))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2021 május 12 (szerda), 6:01 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Hogy álltok a kínai sorozatokkal? Én a fantasykat imádom közülük. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2021 április 14 (szerda), 10:28 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 április 14 (szerda), 10:21
Hozzászólások: 3
Most kezdtem el figyelni a doktort Hause
Tudod, ez egy nagyon monumentális vászon, jól készített + egy nagyon jó történet ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2021 április 11 (vasárnap), 17:15 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Lizzie01 írta:
Sziasztok! :kitty:

Néz még valaki rajtam kívül thai sorozatokat? (itt mindegy, hogy hetero vagy BL)


Én szeretem őket. Pont most nézem a Girl From Nowhere sorozatot. Nem rossz, de a színészi játék enyhén szólva is rettentően gyenge.

BL-ből egyedül eddig a Sotus jött be. A többi elég bénácska, és egysíkú.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2020 október 05 (hétfő), 16:01 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Sziasztok! :kitty:

Néz még valaki rajtam kívül thai sorozatokat? (itt mindegy, hogy hetero vagy BL)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 10 (kedd), 9:15 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Lizzie01 írta:
Sziasztok!

Nézi valaki a The Untamed sorozatot? A Mo Dao Zu Shi manhua alapján készült. :)


Nekem tervben van, de előbb a Rakshasa Street nevű sorozattal akarok végezni. Szintén kínai. A The Untamed-ről is sok jót hallottam, bár magát a kínai animét sem ismerem.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 06 (péntek), 9:41 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Sziasztok!

Nézi valaki a The Untamed sorozatot? A Mo Dao Zu Shi manhua alapján készült. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2019 augusztus 19 (hétfő), 9:55 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Nézi valaki a Krypton c. sorozatot? Én mostanában kezdtem a második évadot, és szerintem egyre jobb. Egyre kíváncsibb vagyok, hová fogják kifuttatni az egészet. Pedig az elején totál nem érdekelt, de megnéztem az első évad első részét, aztán egyszerűen beszippantott. Végem van! :mrgreen:

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 03 (péntek), 21:04 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Olvasom ezt a sok viccet a facen, hogy ki, hogy érzi magát nemtomhány napja Trónok harca nélkül, és rájövök, hogy én is kb úgy érzem magam.... (sorozatmániás vagyok) :shock:

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 július 10 (kedd), 13:29 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Nézte vagy tervezi nézni valaki a Cobra Kai websorozatot?


Mert csak ajánlani tudom. Nekem az egyik legjobb dolog volt, amit az elmúlt években sorozatok terén láttam. :mrgreen: :xx:
Biztos egyfajta nosztalgia miatt is, bár fura, mert a nyolcvanas évekre nem emlékezhetek, a Karate kölyök meg sosem tartozott a kedvenc filmjeim közé. (Nem esküdnék meg rá, hogy a harmadik részt láttam egyáltalán. :-? ) Szóval inkább... nosztalgia a gyerekkoromban nézett és szeretett nyolcvanas évekbeli filmek iránt, talán. ^^
Persze látom a hibáit, az olykor előforduló klisés megoldásokat, és itt-ott kevésnek bizonyult az a 10x30 perc, mégis nagyon hamar, nagyon megszerettem. Csak néhány olyan sorozat volt, amit miután a végére értem, kész lettem volna azonnal újranézni, de ez közéjük tartozik - és most kesereghetek magamban azon, hogy milyen messze még a második évad. :D



(Mikor kiderült, hogy terveznek ilyen sorozatot, és később mikor nézni kezdtem, ugyanaz jutott eszembe: van-e valami halvány köze annak, hogy ez létrejött ahhoz, hogy a How I met your mother-ben többször emlegették a filmeket - ha valaki nézte a HIMYM-t, talán emlékszik Barney "igazi karate kölyök" eszmefuttatására -, és szerepeltették az egykori főszereplő színészeket is.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 29 (kedd), 19:57 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Random, tudom, de a szobatársnőm épp most ugrott neki a Total Drama Island cím rajzfilmsorozatnak, ami annó bearanyozta a kistani koromat. Nézte esetleg még itt valaki? :kitty:

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 27 (vasárnap), 19:51 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Valaki ismeri/nézi a Top of the lake-et? :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 27 (vasárnap), 11:48 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2018 május 10 (csütörtök), 17:42
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Valahol Európában ;)
Hali!
Ú, hát én sok mindent nézek. A DC sorozatokból Arrow-t és Falsh-t sokáig néztem, de egy éve már csak a Supergirlt - nekem nagyon tetszik, főként a női főhős miatt, na és persze Jhon J'onnz karaktere a kedvencem.
Az Agents of SHIELD-et már az elejétől nézem, de legjobban a 2. évad tetszett, az 5. fináléja meg - ugh, utáltam! Nem akarok spoilerezni, de mi a fenének kellett megölniük Fitzet?! Fitz és Phil voltak végig a kedvenc karaktereim, és most meg megölik kb mindkettőt. Remélem, azért valahogy visszahozzák majd őket :)

Rajzfilmekből is nézek egy párat. Fura, mert évekkel ezelőtt úgy voltam vele, hogy ezekből már kinőttem, de néhány rajzfilm annyira mély tartalmat és igazi izgalmakat tud hordozni, még azok is, amik elsőre egyáltalán nem tűnnek annak. Amiket idén néztem az a Phineas and Ferb (Milo Murpy), Rick and Morty (de tervezek a Gravity Fallsba is belekukkantani, ennek a kettőnek elvileg lesz crossovere), és nemrég nézem a Star vs. Forces of Evilt.
Annyi, hogy mindet angolul nézem 98%-ban, hogy azért legyen valami haszna is, és amúgy egész jó arra, hogy szinten tartsam az angolmat :)
Na és persze ki ne hagyjam a Lucifert, az egy éve már a kedvencem :xx:

_________________
Melinda93

"A róka csak a bundáját változtatja, nem a természetét."
"A macska az egyetlen állat, amely nem tehető a póráz szolgájává."
"A kutya az egyetlen olyan lény a Földön, aki jobban szeret ömagánál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 16 (szerda), 9:16 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Lizzie01 írta:

Nos, az Agents of Shieldet én néztem kb. a 3. évadig, de utána kiszerettem belőle... Már nem tetszett úgy, mint az elején. :)
Sherlockon a Benedict Cumberbatch-es Sherlockot érted? Abból én láttam a 4. évadot is, nekem tetszett, bár igaz, hogy komorabb, mint a többi három volt. :)

A Supergirl nekem az elején még tetszett, de aztán inkább maradtam a Flashnél és az Arrownál, és csak a crossover részeket nézem meg a sorozatból. (Meg azokat, amikben benne van Tyler Hoechlin, mert imádom Derek Hale-t :kitty: )


Up to date barátaim szerint megint jó a SHIELD (csak Daisy idegesítőbb egyre és egyre)
Naná, hogy a Cumberbatcheset :) de jó valami nem teljesen negatívat hallani róla :D

Amúgy még egy kérdés. Star vs Forces of Evilt néz itt még esetleg rajtam kívül valaki?

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 16 (szerda), 1:37 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Saszta írta:

The 100 - Nekem tetszik egyelőre az, amerre viszik a dolgokat, bár kicsit túl gyorsan átpörgették ezt a 6 évet, meg túl gyorsan elromlottak a dolgok odalent Octaviáéknál, és ment át az egész római gladiátorosdiba. Mondjuk a rómais párhuzam nagyon tetszett benne. :)
Hát van egy olyan érzésem, hogy ha O-ék kiszabadulnak, akkor az égből pottyant bűnözőinket két perc alatt szét fogják szedni. xD Na jó, persze nem két perc lesz, mert kell az izgalom és húzni kell a dolgokat, de... :D


Outlander - A könyvet azt nem olvastam (még), így ahhoz nem tudok viszonyítani, de a 3. évad eleje nekem annyira nem jött be, viszont a második felére összeszedte magát. És igen, az évadzárója meg megint laposabb lett a megszokottnál. :(
Ettől függetlenül nagyon várom már a következő évadot belőle. :xx:

Arrowverse-ből amúgy nekem már csak ez és az Arrow maradt meg. Tavaly ment a kukába a Flash és a Supergirl is. Arrowot meg a 4. évadnál majdnem kaszáltam, de az 5. annyira jó lett, hogy muszáj volt maradnom. Ez a 6.-os eléggé lapos, azt se tudom már, mennyi résszel maradtam le most vele...


The 100 - Viszont mindig úgy alakítják, hogy az ellenfél legyen jobb pozícióban, és akiknek a néző az oldalán áll, azok kb. vesztes helyzetből nyerjenek, legalábbis úgy-ahogy, valami "1 a nagyon a sokhoz az esélye" húzással. Egyedül talán a második évados nagy össznépi szövetség indult komoly eséllyel a Mount Weather ellen, gyorsan ki is rántották alóla a szőnyeget a Lexának kínált alkuval.
Itt most azzal is lehet kavarni (ilyesmire is számítok), hogy kik kerülnek végül egy oldalra. Ki lett közben Octavia ellensége, ki áll be az újak mögé, tőlük áll-e át valaki, meddig és mennyire lehet alakítani a helyzetet a Bellamy-féle zsarolással, Bellamyék és Ravenék között így távkapcsolatban is megmarad-e az összhang stb. Ezek még elég rendesen átrendezhetik az erőviszonyokat.


Outlander - Nekem éppen inkább az eleje tetszett jobban. Néhol talán túlzottan begyorsítottak és nagyon összerántották az eseményeket egyszerűsítésekkel, kihagyásokkal (de Claire és Frank szála pl. élvezetesebb volt nekem így, mint olvasva), és hát érthető is, nem lehetett volna tovább elodázni az újbóli találkozást. A változtatások is tetszettek, szinte mind (még ha a könyvbeli komédiába illő találkozás Young Iannel és Fergusszal kicsit hiányzott is). Például nem hittem volna, hogy már-már kedvelni fogom Genevát, de a pocsolyába hajítós jelenet ezt is megoldotta. :P És az is pozitívum, hogy ha már Laoghaire-n elkerülhetetlenül drámázni kellett, Jamie legalább Willie-t bevallotta az elején (a könyvben bezzeg nem, Claire nem is tőle tudja meg - hónapokkal később ráadásul). A zenés montázs, mikor elbúcsúzik a gyerektől (Claire meg az ő emlékétől) az egyik rész végén, az egyik kedvenc jelenetem az évadban.


Arrowverse-ből a Flasht úgy igazán soha nem néztem, néha eljutottam arra a pontra, hogy "na, akkor nekikezdek", aztán sose jött el a pillanat. A harmadik évad az egyetlen, ahonnan a részek kb. 3/4-ét láttam (főleg Tom Felton miatt, mert kíváncsi voltam, milyen nem-Malfoyként). A Supergirlnek az első évadát egy vagy két rész híján el-elnézegettem, aztán még a második évadnyitót is, mert kíváncsi voltam Tyler Hoechlinre Supermanként, de ennyiben is maradt a dolog. Az Arrow-nak álltam neki anno, de a 7-8. rész magasságában félreraktam - nem is emlékszem, minek a kedvéért -, hogy majd folytatom. Aztán idővel rájöttem, hogy ez nem fog megtörténni. :-|

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 15 (kedd), 21:02 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Snatch új évadot várja valaki rajtam kívül? :D *reménytelve pislog*

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 15 (kedd), 20:50 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Laufreya írta:
Itt épp Avengers Assemble (gyerekeknek készült, de én nagyon-nagyon szeretem :lol: ), Legion új évadát morzsolgatom lassan, Agents of SHIELD-del próbálom beérni a sorozatot, meg a Westworld új évadának kéne végre nekiugranom valamikor, mert az első zseniális volt. Ja, meg pihen még a legújabb évad Sherlock a gépemen, de azt mondta mindenki, hogy nem lett jó, úgyhogy még nem mertem elkezdeni.
Viszont az új Benedict Cumberbatch-es HBO minisorozatra nagyon kíváncai vagyok. Azt nézi esetleg innen valaki? :Dbunny:

Úúúú, a The End of the Fucking World nagyon király volt szerintem, egy ültő helyemben néztem végig az évadot :D A Supergirlből visont az első részt sem tudtam végignézni, annyira nem jött be.


Nos, az Agents of Shieldet én néztem kb. a 3. évadig, de utána kiszerettem belőle... Már nem tetszett úgy, mint az elején. :)
Sherlockon a Benedict Cumberbatch-es Sherlockot érted? Abból én láttam a 4. évadot is, nekem tetszett, bár igaz, hogy komorabb, mint a többi három volt. :)

A Supergirl nekem az elején még tetszett, de aztán inkább maradtam a Flashnél és az Arrownál, és csak a crossover részeket nézem meg a sorozatból. (Meg azokat, amikben benne van Tyler Hoechlin, mert imádom Derek Hale-t :kitty: )

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 15 (kedd), 17:44 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Itt épp Avengers Assemble (gyerekeknek készült, de én nagyon-nagyon szeretem :lol: ), Legion új évadát morzsolgatom lassan, Agents of SHIELD-del próbálom beérni a sorozatot, meg a Westworld új évadának kéne végre nekiugranom valamikor, mert az első zseniális volt. Ja, meg pihen még a legújabb évad Sherlock a gépemen, de azt mondta mindenki, hogy nem lett jó, úgyhogy még nem mertem elkezdeni.
Viszont az új Benedict Cumberbatch-es HBO minisorozatra nagyon kíváncai vagyok. Azt nézi esetleg innen valaki? :Dbunny:

Úúúú, a The End of the Fucking World nagyon király volt szerintem, egy ültő helyemben néztem végig az évadot :D A Supergirlből visont az első részt sem tudtam végignézni, annyira nem jött be.

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 15 (kedd), 13:59 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Luna Black írta:
Saszta, én láttam a Darkot és szerintem érdemes megnézni, jól megcsavarják a sztorit, de azért egy jó részét előbb összerakja az ember, mint maguk a szereplők :D Amúgy nekem az atmoszférája és a sötét tónusa jött be eléggé. Soha nem néztem szerintem német sorozatot, kellemes meglepetés volt.
A The End Of The Fucking World második részéig jutottam csak, érdekes sorozat, nem azért, csak a főszereplő srácról túl közeli emlékem volt a Balck Mirrorból, amitől nem sikerült elvonatkoztatni :'D Meg első körben irritáltak a fő karakterek is, de a sztori végét meg szeretném tudni, úgyhogy majd egy nap befejezem :D

Ugyanitt: a pszichológus téma miatt véletlenül megnéztem két nap alatt a The Alienistet. Nekem nagyon érdekes volt, élménynek meg fura, rendesen nyomasztó... A megoldással mondjuk annyira nem voltam elégedett, de nem bántam meg, hogy megnéztem.


Igen, sok jót hallottam már a Darkról, és bár én sem szeretem a német sorikat annyira (kivétel a mindenki által ismertek, mint pl Rex felügyelő :xx: , Cobra 11, ilyesmik...), de ezt felírtam a listámra. :) Remélem lesz időm rá nyáron. A sötét tónusú sorikat amúgy kimondottan szeretem, szóval ez már jó pont. :D

Az End Of The Fucking Worldről nem sokat hallottam még, szóval erről jöhetnek még infók, ha valaki nézte esetleg tovább. ;)

Jaj, a Black Mirrorral is haladnom kéne! :O Még csak 5 részt láttam belőle. Mostanában totál elfelejtkeztem róla, szóval köszi Luna, hogy említetted! :)

Alienist... Na, én azt az első rész közepéig bírtam, nekem az már túl nyomasztó volt. xD De tervezem majd folytatni, szintén nyáron. Amúgy nyárra most totál nyomasztó sorik vannak tervben nekem. :labi: :shock: :D


Assa írta:
The 100 - kíváncsi vagyok, mit hoznak ki ebből az új felállásból, és várom a különböző reunionokat :P illetve érdekel az is, kinek a javára billen a mérleg, ha egyszer összeeresztik a Blodreinát és bandáját az újonnan jött bűnözőkkel, és várom, ahogy az újak rájönnek, kikkel is akadtak össze (mert tömeggyilkosok vannak a régi motorosok között is)

Outlander - ebből pótoltam nemrég a harmadik évados lemaradásomat; jó volt, jó volt, jobb, mint amire a hajókázós, Karib-szigetekes részektől számítottam, néhány dologban jobban is tetszett, mint a könyv, de a zárás... eh, a múltkori évadzáróhoz képest elég lapos lett

Stranger Things - egy évadnyi pótolnivalóm van belőle, de valahogy csak húzom-halasztom

Legends of Tomorrow - szintén mint az előző kettő, kivéve, hogy ezt épp most tervezem behozni; az egyetlen sorozat, amit nézek az Arrowverse-ből, és nem hagytam ott legkésőbb az első évad után


The 100 - Nekem tetszik egyelőre az, amerre viszik a dolgokat, bár kicsit túl gyorsan átpörgették ezt a 6 évet, meg túl gyorsan elromlottak a dolgok odalent Octaviáéknál, és ment át az egész római gladiátorosdiba. Mondjuk a rómais párhuzam nagyon tetszett benne. :)
Hát van egy olyan érzésem, hogy ha O-ék kiszabadulnak, akkor az égből pottyant bűnözőinket két perc alatt szét fogják szedni. xD Na jó, persze nem két perc lesz, mert kell az izgalom és húzni kell a dolgokat, de... :D


Outlander - A könyvet azt nem olvastam (még), így ahhoz nem tudok viszonyítani, de a 3. évad eleje nekem annyira nem jött be, viszont a második felére összeszedte magát. És igen, az évadzárója meg megint laposabb lett a megszokottnál. :(
Ettől függetlenül nagyon várom már a következő évadot belőle. :xx:

ST - Nekem szintén 1 évadnyi lemaradásom van még belőle. Nemrég elkezdtem ugyan a 2. évadot, de a 2. rész után abbamaradt, pedig egyébként nagyon berántott. Mondjuk most a sorikkal kicsit leálltam, vagy legalábbis visszavettem jócskán.

LoT - Jaj, én nagyon szeretem ezt a sorit. :D Annyira nem veszik komolyan magukat, és olyan önironikus és kreatív az egész, hogy csak na. :D Én nagyon tudom élvezni a részeket. Na és a 3. évadban van egy kis Constantine is, so... :xx:

Arrowverse-ből amúgy nekem már csak ez és az Arrow maradt meg. Tavaly ment a kukába a Flash és a Supergirl is. Arrowot meg a 4. évadnál majdnem kaszáltam, de az 5. annyira jó lett, hogy muszáj volt maradnom. Ez a 6.-os eléggé lapos, azt se tudom már, mennyi résszel maradtam le most vele...

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 15 (kedd), 0:21 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Nálam most ezek voltak/vannak/lennének soron, ha épp ráérek egy kicsikét sorozatozni:


The 100 - kíváncsi vagyok, mit hoznak ki ebből az új felállásból, és várom a különböző reunionokat :P illetve érdekel az is, kinek a javára billen a mérleg, ha egyszer összeeresztik a Blodreinát és bandáját az újonnan jött bűnözőkkel, és várom, ahogy az újak rájönnek, kikkel is akadtak össze (mert tömeggyilkosok vannak a régi motorosok között is)

Outlander - ebből pótoltam nemrég a harmadik évados lemaradásomat; jó volt, jó volt, jobb, mint amire a hajókázós, Karib-szigetekes részektől számítottam, néhány dologban jobban is tetszett, mint a könyv, de a zárás... eh, a múltkori évadzáróhoz képest elég lapos lett

Stranger Things - egy évadnyi pótolnivalóm van belőle, de valahogy csak húzom-halasztom

Trollhunters - detto

Legends of Tomorrow - szintén mint az előző kettő, kivéve, hogy ezt épp most tervezem behozni; az egyetlen sorozat, amit nézek az Arrowverse-ből, és nem hagytam ott legkésőbb az első évad után


+ Battlestar Galactica újranézés, egyszerűen mert :xx:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 14 (hétfő), 23:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Hát, én most a Shadowhunters 3. évadára vagyok nagyon rákattanva, és a The Flash - A villám 4. évadát nézem még mellette. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 14 (hétfő), 22:52 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Luna Black írta:
Ugyanitt: a pszichológus téma miatt véletlenül megnéztem két nap alatt a The Alienistet. Nekem nagyon érdekes volt, élménynek meg fura, rendesen nyomasztó... A megoldással mondjuk annyira nem voltam elégedett, de nem bántam meg, hogy megnéztem.


Hát a nyomasztó jelzőt valóban kimeríti, az egyszer biztos. :D Én mostanában időhiány miatt nemigen haladtam vele sokat, az első három részt pipáltam csak ki, de már most imádom. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 14 (hétfő), 22:14 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Luna Black írta:
Saszta, én láttam a Darkot és szerintem érdemes megnézni, jól megcsavarják a sztorit, de azért egy jó részét előbb összerakja az ember, mint maguk a szereplők :D Amúgy nekem az atmoszférája és a sötét tónusa jött be eléggé. Soha nem néztem szerintem német sorozatot, kellemes meglepetés volt.




Ahh Dark... Imádtam az első évadot, és nagyon kíváncsi vagyok mit hoznak ki a másodikból, hisz nagyon sok felé el lehet indulni.
De mondjuk itt egyet előre sejtettem...hogy ki is benne a szakadt hátizsákos pasas, de Michaelen nagyot hasaltam...

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 14 (hétfő), 22:04 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 07 (csütörtök), 15:52
Hozzászólások: 6108
Tartózkodási hely: amottan
Saszta, én láttam a Darkot és szerintem érdemes megnézni, jól megcsavarják a sztorit, de azért egy jó részét előbb összerakja az ember, mint maguk a szereplők :D Amúgy nekem az atmoszférája és a sötét tónusa jött be eléggé. Soha nem néztem szerintem német sorozatot, kellemes meglepetés volt.
A The End Of The Fucking World második részéig jutottam csak, érdekes sorozat, nem azért, csak a főszereplő srácról túl közeli emlékem volt a Balck Mirrorból, amitől nem sikerült elvonatkoztatni :'D Meg első körben irritáltak a fő karakterek is, de a sztori végét meg szeretném tudni, úgyhogy majd egy nap befejezem :D

Ugyanitt: a pszichológus téma miatt véletlenül megnéztem két nap alatt a The Alienistet. Nekem nagyon érdekes volt, élménynek meg fura, rendesen nyomasztó... A megoldással mondjuk annyira nem voltam elégedett, de nem bántam meg, hogy megnéztem.

_________________
"self care is drinking sixteen glasses of champagne and setting off a chain of events that comes to a head with you getting engaged to your celebrity athlete boyfriend in spain."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 14 (hétfő), 21:05 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Saszta írta:

Valamint "darálom" (vagyis darálnám, ha nem lenne vizsgaidőszak) éppen a 13 Reason Why-t, és a Stranger Thingset.


Ó, már úgy várom, hogy folytasd a 13RWhy-t! :taps: Én már kíváncsi vagyok a második évadra, de egyelőre még leragadtam az Arrow-nál és az Alienistnél... :labi:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 14 (hétfő), 16:43 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
A Szolgálólány meséje nekem nyári darára van felírva, szóval az még nekem is hátra van.

A Lucifert viszont hallottam, hogy kaszát kapott, amit nagyon sajnálok, mert én szerettem. :( A Gotham meg ugyan megkapta az 5. évados berendelést, de ezzel kaszálták azt is, amit szintén sajnálok. :(

Nekem most a The 100, az Into The Badlands, a Lethal Weapon, a Legion és a Westworld a heti sorozataim. Utóbbiból sajnos még egy részt sem láttam az új évadból, a Legion-ből meg csak egyet.
Valamint "darálom" (vagyis darálnám, ha nem lenne vizsgaidőszak) éppen a 13 Reason Why-t, és a Stranger Thingset.
Újak közül meg a The Rain-t tervezem majd elkezdeni, meg még az őszi újoncok közül a Dark-ot és a The End Of The Fucking World-öt.

Valaki néz ezek közül valamit? És ha igen, mi a véleménye róluk? :)

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 14 (hétfő), 15:29 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
birokatalin írta:
Kicsit lehangolt A szolgálólány meséje második évada, de nem azért, mert nem lenne jó, csupán a történések... Szerencsétlen csaj, komolyan már majdnem sikerült neki... úgy sajnáltam, ahogy aztán megtörték... :( Tök szomorú És Nick, hát nem is tudom, mit gondoljak róla...


Fú, én olyan régóta ígérgetem magamnak, hogy megnézem azt a sorozatot! :oops: De előbb a könyvre pályázok. B-)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 május 14 (hétfő), 12:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Kicsit lehangolt A szolgálólány meséje második évada, de nem azért, mert nem lenne jó, csupán a történések... Szerencsétlen csaj, komolyan már majdnem sikerült neki... úgy sajnáltam, ahogy aztán megtörték... :( Tök szomorú És Nick, hát nem is tudom, mit gondoljak róla...

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 1:51 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
supernatural175 írta:
Sziasztok, én új vagyok. :xx: :xx:

Ki milyen sorozatot néz mostanság? Én többet is nézek párhuzamosan (supernatural, Ash vs evil dead, Lucifer, rólunk szól, riverdale, dr chance, modern család, family guy, válás, timeless, man with a plan, agymenők, young sheldon, simpson család), ezek a mostani heti 1 részes sorozataim, illetve most az épp aktuális: esténként a Star trek Voyager. Idén már ledaráltam a Hazug csajok társaságát.

Ti miket néztek?



Hát, én jelenleg ezeket nézem:
The Flash, Arrow, The Good Doctor, néha Lucifer.
De ajánlást szívesen fogadok. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2018 március 13 (kedd), 0:29 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 március 13 (kedd), 0:22
Hozzászólások: 1
Sziasztok, én új vagyok. :xx: :xx:

Ki milyen sorozatot néz mostanság? Én többet is nézek párhuzamosan (supernatural, Ash vs evil dead, Lucifer, rólunk szól, riverdale, dr chance, modern család, family guy, válás, timeless, man with a plan, agymenők, young sheldon, simpson család), ezek a mostani heti 1 részes sorozataim, illetve most az épp aktuális: esténként a Star trek Voyager. Idén már ledaráltam a Hazug csajok társaságát.

Ti miket néztek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 december 30 (szombat), 17:23 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Elkezdtem nézni a Dark című sorozatot. Így a ötödik rész után tudom mondani, hogy hűha! Aki szereti az időutazást annak ajánlanám.
Kicsit zavaró volt, hogy német, de egyébként hamar megszokta a fülem, (és egyébként is fogékonyabb vagyok a német nyelvre).
Sosem gondoltam volna, hogy ez lesz a levélben, és hogy Mikkel eltűnése miatt nem lehetett előbb elolvasni. De mikor Mikkel visszakerült a múltba, és a nővérke a szárnyai alá vette, kezdtem összerakni a képet, hogy ki is lehet ő. Nagyon jó fordulat, az tény. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki lehet az a férfi, aki csak úgy megy-jön az időben, és aki a levelet küldte Jonasnak. Egyébként Jonas felnőtt énjére tippelnék, de sok mindenki lehet.
Nagyon kíváncsi voltnék, ki lehet az, aki megcsonkítva hagyja a testeket az erdőben, na és miért? Szerencsétlen Erik. És ez a Noah fickó...
Na jó túl sok a még megmagyarázatlan információ. :)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 december 22 (péntek), 10:28 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
birokatalin írta:
A szolgálólány meséje valaki? Én most végeztem a hatodik részével. Az elején nagyon nyomasztó volt, nem értettem semmit, mi miért történik, hogy lehet ilyen a világ. Aztán most hogy folyamatosan elmagyarázzák, hogyan fajult el így a dolog, simán eltudom képzelni, hogy egy ilyen akár meg is történhet. Mivel anyuka vagyok kicsit megrázó, amikor mutatják, hogy ott a sok gyerek, a szolgálólányok meg csak néznek, mert mást nem tehetnek, holott az ő gyerekeik. Szóval, aki érzelmileg erre érzékeny, annak nagyon nem ajánlom. Arról már nem is beszélve, hogy is esnek teherbe, gusztustalan, hogy Istenre kenik az egészet.


A sorozatot még nem láttam (nem is tudtam, hogy van belőle sorozat), de könyvben olvastam évekkel ezelőtt, és már akkor is megrázó volt. Most, hogy vannak gyerekeim, valószínűleg még megrázóbb lenne. És maradandó élményt jelentett, mert ennyiből is beugrott, hogy már találkoztam a történettel. Most így kíváncsi lettem, hogy milyen lett a megvalósítása sorozatként, úgyhogy majd belekukkantok (amint lesz időm, és persze ha el nem felejtem...). Aztán majd visszatérek egy véleményezésre.

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 december 22 (péntek), 9:48 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
A szolgálólány meséje valaki? Én most végeztem a hatodik részével. Az elején nagyon nyomasztó volt, nem értettem semmit, mi miért történik, hogy lehet ilyen a világ. Aztán most hogy folyamatosan elmagyarázzák, hogyan fajult el így a dolog, simán eltudom képzelni, hogy egy ilyen akár meg is történhet. Mivel anyuka vagyok kicsit megrázó, amikor mutatják, hogy ott a sok gyerek, a szolgálólányok meg csak néznek, mert mást nem tehetnek, holott az ő gyerekeik. Szóval, aki érzelmileg erre érzékeny, annak nagyon nem ajánlom. Arról már nem is beszélve, hogy is esnek teherbe, gusztustalan, hogy Istenre kenik az egészet.

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 november 26 (vasárnap), 10:09 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Wynonna Earp-öt nézi valaki? Én most végeztem az első évaddal, de még mindig nem tudom eldönteni, hogy tetszik-e. :lol: Néhol annyira gáz, hogy már jó, néha meg tök szuper. Ezek a záró mondatok egy-egy fejbelövés előtt nagyon képregényesek... :D

Van köztetek olyan, aki esetleg már a 2. évadot is ledarálta? Vélemény?

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 november 25 (szombat), 15:57 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Katja írta:
Ritsu Tonks írta:
American Horror Story 7. évad valaki? Nemrég lett vége, és nem gondoltam volna az elejéből ítélve (ami amúgy nekem nem nagyon akart beindulni), hogy ennyire jó évad lesz.


Nekem még mindig az ötödik évad az abszolút nyerő, azt nehezen tudják számomra überelni. De egyébként nem volt rossz évad, a hatodikon mindenképpen túltett. Szépen megkavarták a szálakat a végére, és Evan Peters ismét nagyot alkotott. Szeretem, ahogy ez a színész kinőtte magát az évek alatt a cuki mellékszereplőből, a még cukibb pszichopatává. :twisted:


Á, igen, Evan Petersen én is meglepődtem. :D De a vége még Evan karaktereénél is jobban kiakasztott, szóval az tény, hogy nagy plot twist volt. :D Nekem az elsőt és a hatodikat nem fogja überelni semmi, az ötödiket végig sem néztem, mert nem kötött le. :oops:

Elza Tonks írta:
Uram... az az évad. Még nem igazán tudom hova tenni, meg mivel mindig 1-1 hetet kellett várni, hogy kijöjjön a kövi rész, ezért picit nem egyben jött át az egész, vagy hogy mondjam. Szerintem amúgy elég erős évad, bár az előzetesek miatt nem pont ilyen évadot vártam volna, ami picit csalódás volt, de amúgy tetszett.
Most az a terv, hogy újranézem, másodjára mindig értelmesebb véleményt alkotok a dolgokról.


Én az intro alapján hittem azt, hogy durvább lesz, és nem ezt vártam, és pár rész erejéig már úrrá lett rajtam a csalódottság, aztán vett egy nagy fordulatot, és csak pislogtam körbe. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 november 23 (csütörtök), 18:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Ritsu Tonks írta:
American Horror Story 7. évad valaki? Nemrég lett vége, és nem gondoltam volna az elejéből ítélve (ami amúgy nekem nem nagyon akart beindulni), hogy ennyire jó évad lesz.

Uram... az az évad. Még nem igazán tudom hova tenni, meg mivel mindig 1-1 hetet kellett várni, hogy kijöjjön a kövi rész, ezért picit nem egyben jött át az egész, vagy hogy mondjam. Szerintem amúgy elég erős évad, bár az előzetesek miatt nem pont ilyen évadot vártam volna, ami picit csalódás volt, de amúgy tetszett.
Most az a terv, hogy újranézem, másodjára mindig értelmesebb véleményt alkotok a dolgokról.

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 november 21 (kedd), 21:03 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Ritsu Tonks írta:
American Horror Story 7. évad valaki? Nemrég lett vége, és nem gondoltam volna az elejéből ítélve (ami amúgy nekem nem nagyon akart beindulni), hogy ennyire jó évad lesz.


Nekem még mindig az ötödik évad az abszolút nyerő, azt nehezen tudják számomra überelni. De egyébként nem volt rossz évad, a hatodikon mindenképpen túltett. Szépen megkavarták a szálakat a végére, és Evan Peters ismét nagyot alkotott. Szeretem, ahogy ez a színész kinőtte magát az évek alatt a cuki mellékszereplőből, a még cukibb pszichopatává. :twisted:

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 november 21 (kedd), 18:01 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
American Horror Story 7. évad valaki? Nemrég lett vége, és nem gondoltam volna az elejéből ítélve (ami amúgy nekem nem nagyon akart beindulni), hogy ennyire jó évad lesz.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 november 16 (csütörtök), 15:30 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
A tó tükre
első évad
A sorozatbarát oldalán láttam, hogy nagyon ajánlják, szóval belekukkantottam. Nem tudom, hogy itt valaki látta-e már, engem az eleje nagyon sokkolt. Tizenkét éves lány terhes, és nem tudja hogyan történt, hát így a végére nem is csodálkozom. Három gyanúsítottam volt Johnno, Matt, és Al, de a második résznél már sejthető volt, hogy Al lesz a főbűnös, a fura viselkedése miatt. Brutális volt néhol, és kicsit szíven is ütött, de mindenképpen rárepülök a második évadra. Összességében tetszett.

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 november 02 (csütörtök), 17:10 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Stranger Things 2. évad
A felénél járok, már kezdenek leesni a dolgok, de még mindig sok a kérdés, főleg, hogy ez meg kicsoda...stb...
A kedvenc szereplőm már az eleje óta Dustin :yes: , valahogy nagyon szeretem a humorát, a második helyen Mike és Johnathan áll. Nancy-t nem tudom, hová tenni, kedvelem is meg nem is. Max még az, aki talán még kedvenc karakterként nőheti ki magát számomra. A többiek, öhhh izéé... furák, azt hiszem ez a legmegfelelőbb szó rájuk. Eddig a második évad hozta az első hangulatát, szóval nagyon izgatott vagyok, mi lesz még itt, és hogy ki, hogy kapcsolódik a sztorihoz. :)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 október 30 (hétfő), 15:33 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 07 (csütörtök), 15:52
Hozzászólások: 6108
Tartózkodási hely: amottan
birokatalin írta:
Van olyan jó, mint az első évad?


Huh, jó kérdés... Nekem nagyon tetszett, hozta, amit vártam tőle, még ha a sztori maga sokszor kiszámítható is, a színészi játék meg az egész hangulata akkorát dob rajta, hogy nincs mire panaszkodni továbbra sem. :) Igazából szerintem soha semmi nem lesz olyan jó, mint az első évad, amikor még minden újdonság volt :D Az nagyon jó benne, hogy nincs benne igazán üresjárat, mindig van min izgulni, de ebben most valahogy több olyan kicsit pedzegetett történetszál volt, ami egy/több további évadra adna okot, na ez az, ami nekem pl. annyira nem tetszik. Mármint hiába jó, valahogy ezt az egészet ilyen kis kompakt sztoriként jobban tudnám értékelni... mármint tulajdonképpen most is az volt, csak... na szóval remélem, hogy időben abbahagyják és nem jut a rétestészta jellegű sorozatok sorsára, mert kár lenne érte.

tl;dr: Igen, volt annyira jó szerintem, csak a folytatás kérdéses innentől.

_________________
"self care is drinking sixteen glasses of champagne and setting off a chain of events that comes to a head with you getting engaged to your celebrity athlete boyfriend in spain."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 október 30 (hétfő), 11:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Luna Black írta:
stranger things 2. évad valaki? :D most néztem meg egyben az egészet és a plafonon vagyok, istenem, de hiányoztak ezek a kölykök ❤



Remélhetően a héten rávetem magam :) Van olyan jó, mint az első évad?

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sorozatfüggők Birodalma
HozzászólásElküldve: 2017 október 29 (vasárnap), 23:39 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 07 (csütörtök), 15:52
Hozzászólások: 6108
Tartózkodási hely: amottan
stranger things 2. évad valaki? :D most néztem meg egyben az egészet és a plafonon vagyok, istenem, de hiányoztak ezek a kölykök ❤

_________________
"self care is drinking sixteen glasses of champagne and setting off a chain of events that comes to a head with you getting engaged to your celebrity athlete boyfriend in spain."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7703 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 155  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség