Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1948 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 december 07 (csütörtök), 21:36 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Köszönöm szépen! >:D< :xx:

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 december 07 (csütörtök), 20:29 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Boldog szülinapot TDB! <:-P

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 október 28 (szombat), 12:06 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Gratulálok nekik! :) Nekem is tetszett, és vicces volt. A tanárnő benne (Gabi) a matek tanárom volt a középiskolában, nála láttam meg a videót

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 október 27 (péntek), 21:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
birokatalin írta:
Sziasztok!
Szeretném veletek megosztani egy videót, amit egy ismerősömnél láttam, az egri Dobó István Gimnázium készített egy Harry Potter feldolgozást, szerintem valami versenyre. Én sokat nevettem rajta.
https://www.youtube.com/watch?v=A0sPXiB ... ture=share

Ezt láttam, szerintem is zseniális lett, meg is nyerték vele a versenyt :D (Egyébként diáknap volt.)

(És egy kicsit büszkélkednék: Benjámalfoy magasabbik gorilláját az unokatesóm játssza. És a húgom, aki abba a suliba jár, "It's leviOsa, not levioSA" feliratú pólóban szurkolt neki B-) )

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 október 18 (szerda), 18:45 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Sziasztok!
Szeretném veletek megosztani egy videót, amit egy ismerősömnél láttam, az egri Dobó István Gimnázium készített egy Harry Potter feldolgozást, szerintem valami versenyre. Én sokat nevettem rajta.
https://www.youtube.com/watch?v=A0sPXiB ... ture=share

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 október 13 (péntek), 18:26 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
$dead Boldog péntek 13-át!

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 október 01 (vasárnap), 17:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Már az alapokig eljutottam, de aztán szembejött velem, hogy nem csak -ovna létezik, hanem -evna is, meg hogy egyszer így használják, hogy keresztnév + középső név, egyszer meg keresztnév + családnév, és nem értettem, hogy ez mitől függ. Végül rájöttem, hogy nekem csak a családnév fog kelleni, úgyhogy akkor lesz belőle Jekatyerina Zharkova. Köszönöm szépen mindenkinek, aki segített! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 október 01 (vasárnap), 15:37 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Assa írta:
Ronin írta:
Tehát a karaktered neve Jekatyerina Jevgenyijovna Zharkov lenne elvileg ez alapján.


Bevallom, én se értek hozzá, de nem Zharkova? Bár azt hiszem, nem minden vezetéknév kap(hat) -a végződést, akkor sem, ha nő viseli. :-?


"As with all Slavic adjectives, family names have different forms depending on gender. For example, the wife of Борис Ельцин (Boris Yel'tsin) is Наина Ельцина (Naina Yel'tsina). Only surnames with neutral grammatical gender are non-changing (such as surnames which end in -енко (-yenko))."
(Angolulnembeszélőknek: szláv családi nevek nemtől függően változnak, kiv. a gender-semleges ritkaságok.)

Az -ov végződésű nevek nem semlegesnemű különlegességek (igazából az egyik leggyakoribb családnév-végződés), általában a mássalhangzóra végződő szavak/nevek mind hímneműek - tehát a Zharkov egy férfi családnév, ha nőnemű a karakter, akkor Assának van igaza, és Zharkova lesz belőle. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 30 (szombat), 23:07 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ronin írta:
Tehát a karaktered neve Jekatyerina Jevgenyijovna Zharkov lenne elvileg ez alapján.


Bevallom, én se értek hozzá, de nem Zharkova? Bár azt hiszem, nem minden vezetéknév kap(hat) -a végződést, akkor sem, ha nő viseli. :-?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 30 (szombat), 22:52 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Hirondelle írta:
Sziasztok! Van itt valaki, aki ismeri, hogyan képződnek az orosz női nevek? Ha van egy férfi, akinek pl. Jevgenyij Zharkov a neve, akkor a lányának, akinek mondjuk Jekatyerina a keresztneve, hogy lesz a többi neve? Próbáltam keresgélni a neten, de csak jobban belezavarodtam :oops: Előre is köszönet!


Nem értek annyira hozzá, de szerintem a Wiki elég mérvadó forrás lehet. Szerinte az oroszok neve így tevődik össze: first name+patronymic+family name.

Nyilván az első meg a harmadik egyértelmű, a középső a szülőtől eredeztethető. Egészen pontosan az apa keresztnevéből képzik, és ha jól veszem ki, akkor fiú esetén "-ovich" utótagot kap, lány esetén meg "-ovna".

Tehát a karaktered neve Jekatyerina Jevgenyijovna Zharkov lenne elvileg ez alapján. De mondom, ezt csak gyorsan a Wikitől szedtem, nem tudok oroszul, viszont a dolog ez alapján nekem egyértelműnek és logikusnak tűnik... de lehet majd valamelyik szakértő rám cáfol. :D

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 30 (szombat), 19:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok! Van itt valaki, aki ismeri, hogyan képződnek az orosz női nevek? Ha van egy férfi, akinek pl. Jevgenyij Zharkov a neve, akkor a lányának, akinek mondjuk Jekatyerina a keresztneve, hogy lesz a többi neve? Próbáltam keresgélni a neten, de csak jobban belezavarodtam :oops: Előre is köszönet!

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 25 (hétfő), 23:05 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 04 (hétfő), 20:50
Hozzászólások: 571
Tartózkodási hely: Megrekedve ég és föld között.
Elyes írta:
RylieMoon írta:
Az érzés, amikor egy kilós turiban találsz egy EREDETI, Roxfortos logós bélelt pulcsit, ami pont jó is rád.... El se hiszem T_T :beee:

:taps: :taps: Én épp most akarok rendelni magamnak ilyen pulcsit, bár az nem bélelt. Már ki is néztem ebayen :mrgreen:


Esetleg be tudnád nekem linkelni? Barátnőmnek karácsonyra terveznék venni egyet :D Meg milyen árban?

modszerk.

Kokapu írta:
RylieMoon írta:
Az érzés, amikor egy kilós turiban találsz egy EREDETI, Roxfortos logós bélelt pulcsit, ami pont jó is rád.... El se hiszem T_T :beee:



:taps: :taps: Ügyes vagy!

Én Londonban a Primarkban őrülök meg rendszerint :) , bár sajnos még csak kétszer voltam.
Múltkor 24 pár HP-s zoknival jöttem ki az üzletből, és vagy 6 Roxfort címeres szatyorral (amiből egyébként csak kettőt használok, négy el van rakva, mint relikvia :lol:), és kviddicses hálópólóval, meg Tekergők térképes pizsamával :) Mentségemre legyen mondva, a hálópóló 5 font volt, a pizsama 10, tehát forintban átszámítva sem volt drága. A négy páras zoknicsomag (minden háznak egy pár) meg 3 font, ami szerintem kimondottan olcsó. És tök jó érzés, hogy ma pl. zöld csíkos zokni van rajtam, Mardekár kígyójával díszítve :D
Annyira jó cuccok vannak ott, éppen a hétvégén néztem meg az aktuális kínálatot, és csorgott a nyálam értük, de sajnos mostanában nem megyünk arra :(


Te mázlista T_T Még egyszer sem voltam Londonban de egyszer össze fogom szedni magam és igenis kinézek xD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 25 (hétfő), 11:02 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
RylieMoon írta:
Az érzés, amikor egy kilós turiban találsz egy EREDETI, Roxfortos logós bélelt pulcsit, ami pont jó is rád.... El se hiszem T_T :beee:



:taps: :taps: Ügyes vagy!

Én Londonban a Primarkban őrülök meg rendszerint :) , bár sajnos még csak kétszer voltam.
Múltkor 24 pár HP-s zoknival jöttem ki az üzletből, és vagy 6 Roxfort címeres szatyorral (amiből egyébként csak kettőt használok, négy el van rakva, mint relikvia :lol:), és kviddicses hálópólóval, meg Tekergők térképes pizsamával :) Mentségemre legyen mondva, a hálópóló 5 font volt, a pizsama 10, tehát forintban átszámítva sem volt drága. A négy páras zoknicsomag (minden háznak egy pár) meg 3 font, ami szerintem kimondottan olcsó. És tök jó érzés, hogy ma pl. zöld csíkos zokni van rajtam, Mardekár kígyójával díszítve :D
Annyira jó cuccok vannak ott, éppen a hétvégén néztem meg az aktuális kínálatot, és csorgott a nyálam értük, de sajnos mostanában nem megyünk arra :(

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 25 (hétfő), 10:20 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
RylieMoon írta:
Az érzés, amikor egy kilós turiban találsz egy EREDETI, Roxfortos logós bélelt pulcsit, ami pont jó is rád.... El se hiszem T_T :beee:

:taps: :taps: Én épp most akarok rendelni magamnak ilyen pulcsit, bár az nem bélelt. Már ki is néztem ebayen :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 25 (hétfő), 10:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 04 (hétfő), 20:50
Hozzászólások: 571
Tartózkodási hely: Megrekedve ég és föld között.
Az érzés, amikor egy kilós turiban találsz egy EREDETI, Roxfortos logós bélelt pulcsit, ami pont jó is rád.... El se hiszem T_T :beee:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 18 (hétfő), 16:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Nagyon szépen köszönöm! :) :merlin:

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 18 (hétfő), 9:47 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Jujtényleg, sok boldogságot, wolfi!!! :taps: :give:

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 18 (hétfő), 9:38 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Boldog szülinapot, 1wolfgirl1! <:-P >:D<


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 29 (kedd), 11:23 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Asha írta:
Ilyen szempontból a Horrorlegendák Hasfelmetsző-szobája vitte nálam a prímet. Az hat fővel tényleg egy másfél órás kihívás úgy, hogy egy másodpercig sem unatkoztam, ráadásul nem voltunk egymás lába alatt, mindenki feltalálta magát. A szoba atmoszférája meg csak hab a tortán. Oda sajnálom, hogy nem lehet azonnal visszamenni, mint egy jó mozifilmre. 8->

A Hasfelmetszős tényleg messze magasan a legjobb pálya volt, sajnálom az elejéről azt a néhány perc tévelygést, meg a nyomjel kutatás-bejelölés félreértésünket, már csak az utolsó áldozat nevében is. Vissza kellene mennünk a többi pályájukra is. :x

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 18 (péntek), 9:46 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 19:12
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: *eltévedt*
Chris írta:
Nekem is ez volt vele a problémám. A beengedő csaj nagyon jó volt, a szoba egy erős közepes. Voltak benne jó ötletek, az átlagot simán hozta. Viszont semmi köze nem volt a Harry Potterhez. A papíron kapott instrukciók még csak hagyján, de a berendezés simán egy kb. nyolcvanas évek beli szoba, semmi több.

Így utólag azért bevallom, a HP szoba nálam erős közepes sem volt. :oops: Számomra egyrészt felejthető, másfelől nagyon pici és zsúfolt, harmadrészt meg már akkor és ott is nagyon zavart, hogy abszolút nem tud lefoglalni öt-hat embert, és inkább csak a tévelygés és a "mi-a-következő-lépés" húzza az időt, mintsem hogy konkrét feladatokat próbálunk megoldani. Lehet, kevesebb fővel működőképesebb a játék.
Ilyen szempontból a Horrorlegendák Hasfelmetsző-szobája vitte nálam a prímet. Az hat fővel tényleg egy másfél órás kihívás úgy, hogy egy másodpercig sem unatkoztam, ráadásul nem voltunk egymás lába alatt, mindenki feltalálta magát. A szoba atmoszférája meg csak hab a tortán. Oda sajnálom, hogy nem lehet azonnal visszamenni, mint egy jó mozifilmre. 8->


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 17 (csütörtök), 22:54 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Nekem is ez volt vele a problémám. A beengedő csaj nagyon jó volt, a szoba egy erős közepes. Voltak benne jó ötletek, az átlagot simán hozta. Viszont semmi köze nem volt a Harry Potterhez. A papíron kapott instrukciók még csak hagyján, de a berendezés simán egy kb. nyolcvanas évek beli szoba, semmi több.

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 június 30 (péntek), 20:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Kokapu írta:
Pl. az egyik polcon volt egy dísztárgy "gyulai emlék" felirattal. WTF?

=)) =)) =))
Ezen most nagyot nevettem. :-D
De a fő, hogy jó, és csak ennyi vont le az élvezhetőségének az értékéből. Bár, annyi szent, hogy egy kicsit kiránt a varázslatos hangulatból, ami éppen készül körbelengni...

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 június 25 (vasárnap), 18:39 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Katja írta:
Fiúk-lányok! Tudtátok, hogy Mo.-n van Harry Potter témájú szabadulószoba? :shock: Volt már valaki esetleg?


Ma voltunk, így friss az élmény :)

Vegyesek az érzelmeim.
A játékmester lány nagyon aranyos és lelkes. Maga a szabaduló játék nekem tetszett (bár eddig ezen kívül csak kettőben voltam - Katedrális, Sherlock Holmes), viszont én el tudtam volna képzelni "Potteresebbnek" is. Pl. az egyik polcon volt egy dísztárgy "gyulai emlék" felirattal. WTF?

De voltak benne nagyon jó dolgok is, és összességében jól szórakoztunk.

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 29 (hétfő), 21:03 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Quilly írta:
Ha tudod, hová szeretnél kilyukadni, és van értelme az elejtett információmorzsáknak, akkor nem lehet baj. Inkább azzal érdemes trükközni szerintem, hogy legyenek ezek a fura fejezetek, hogy ne törjék meg a lendületet.
A nagyon hosszú, céltalan történetek szerzői véleményem szerint gyakran menet közben találják ki a történetet, és amíg nincs ötletük, írnak valami tölteléket. Illetve vannak azok a szerzők, akik a többszáz oldalas regény elején belengetnek valami nagyon érdekes eseményt a nem túl távoli jövőben – pl. egy Severitusban a „Harry Piton fia”-történet napfényre kerülését, vagy a Lenyűgöző teremtményekben a ?beavatást? –, de olyan idegesítő részletességgel mutatnak be minden egyes napot, hogy lassan rádöbben az olvasó, hogy az eddig „első érdekes esemény a legalább háromból” az egyetlen lesz, amely elméletileg a regény csúcspontja is kellene, hogy legyen.

Igen, mindenképpen van értelme meg célja ezeknek a morzsáknak, csak sokára derül ki, hogy mi. Azt találtam ki, hogy próbálom nem hosszúra nyújtani az ilyen részeket, meg nem egyedül tesznek majd ki egy fejezetet, hanem a fő szálat is csordogáltatom még mellettük.
Régebben én is úgy írtam, hogy ahogy jön, tele volt a sztori mindenféle felesleges kanyarral, amik nem vittek sehova, csak úgy benne voltak, de most már rászorítom magam, hogy előre gondolkodjak, és dörzsölöm a tenyerem, hogy milyen merényleteket tervezek szegény olvasók lelki nyugalma ellen :haha: Ja, meg régen az is volt a bajom, hogy összecsaptam a jeleneteket, most meg én is túlrészletezek. Pl. a 9 fejezetesre tervezett sztoriból 44 fejezet lett :shock: Remélem egyszer sikerül megtalálni az arany középutat :?

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 27 (szombat), 0:50 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Hirondelle írta:
Quilly írta:
Én is elkezdtem olvasni egyet, de aztán túl lassú volt (egy jó hosszú fejezet jó esetben egy napot ír le), ezért inkább abbahagytam. Van az a fanfiction (és regény) típus, hogy 30-80 fejezeten keresztül nagyon részletesen nem történik semmi. Kezdek rájönni, hogy a max. 20 fejezetes, jól tervezett, mozgalmas rövidkék valóak inkább nekem.

Olyanokba én is belefutottam, hogy irdatlan bőbeszédűen írtak le alig valami eseményt, ilyen fejezetből egy is elég, hogy elunjam magamat. De olyannal is találkoztam, hogy tök hosszú volt a sztori, és mégis faltam a sorokat, mert folyton történt valami. Szóval nem lehetetlen kifogni ilyet, csak nehéz :haha:
Én is írok most egyet, és azzal vagyok bajban, hogy van pár fejezet, amik úgy tűnhetnek az olvasó számára, hogy feleslegesen kerültek a sztoriba, mintha látszólag lényegtelen infó lenne bennük, vagy mintha nem is kapcsolódnának szervesen a fő cselekményhez, szóval adnak egy WTF érzést, és csak a történet későbbi részében derül ki, hogy azoknak is szerepe van. Csak addig már lehet nem jut el az olvasó, mert elunja, hogy nem érti, miért van tele a sztori látszólag felesleges elemekkel.


Ha tudod, hová szeretnél kilyukadni, és van értelme az elejtett információmorzsáknak, akkor nem lehet baj. Inkább azzal érdemes trükközni szerintem, hogy legyenek ezek a fura fejezetek, hogy ne törjék meg a lendületet.
A nagyon hosszú, céltalan történetek szerzői véleményem szerint gyakran menet közben találják ki a történetet, és amíg nincs ötletük, írnak valami tölteléket. Illetve vannak azok a szerzők, akik a többszáz oldalas regény elején belengetnek valami nagyon érdekes eseményt a nem túl távoli jövőben – pl. egy Severitusban a „Harry Piton fia”-történet napfényre kerülését, vagy a Lenyűgöző teremtményekben a ?beavatást? –, de olyan idegesítő részletességgel mutatnak be minden egyes napot, hogy lassan rádöbben az olvasó, hogy az eddig „első érdekes esemény a legalább háromból” az egyetlen lesz, amely elméletileg a regény csúcspontja is kellene, hogy legyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 23 (kedd), 21:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Quilly írta:
Én is elkezdtem olvasni egyet, de aztán túl lassú volt (egy jó hosszú fejezet jó esetben egy napot ír le), ezért inkább abbahagytam. Van az a fanfiction (és regény) típus, hogy 30-80 fejezeten keresztül nagyon részletesen nem történik semmi. Kezdek rájönni, hogy a max. 20 fejezetes, jól tervezett, mozgalmas rövidkék valóak inkább nekem.

Olyanokba én is belefutottam, hogy irdatlan bőbeszédűen írtak le alig valami eseményt, ilyen fejezetből egy is elég, hogy elunjam magamat. De olyannal is találkoztam, hogy tök hosszú volt a sztori, és mégis faltam a sorokat, mert folyton történt valami. Szóval nem lehetetlen kifogni ilyet, csak nehéz :haha:
Én is írok most egyet, és azzal vagyok bajban, hogy van pár fejezet, amik úgy tűnhetnek az olvasó számára, hogy feleslegesen kerültek a sztoriba, mintha látszólag lényegtelen infó lenne bennük, vagy mintha nem is kapcsolódnának szervesen a fő cselekményhez, szóval adnak egy WTF érzést, és csak a történet későbbi részében derül ki, hogy azoknak is szerepe van. Csak addig már lehet nem jut el az olvasó, mert elunja, hogy nem érti, miért van tele a sztori látszólag felesleges elemekkel.

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 23 (kedd), 21:25 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Hirondelle írta:
Quilly írta:
De a Házasság kövéhez van egy csomó alternatív folytatás. :)

Igen, én is láttam, és még gondoltam is rá, hogy az egyiket lefordítom, de aztán ez csak gondolat maradt :-(


Én is elkezdtem olvasni egyet, de aztán túl lassú volt (egy jó hosszú fejezet jó esetben egy napot ír le), ezért inkább abbahagytam. Van az a fanfiction (és regény) típus, hogy 30-80 fejezeten keresztül nagyon részletesen nem történik semmi. Kezdek rájönni, hogy a max. 20 fejezetes, jól tervezett, mozgalmas rövidkék valóak inkább nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 23 (kedd), 20:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Quilly írta:
De a Házasság kövéhez van egy csomó alternatív folytatás. :)

Igen, én is láttam, és még gondoltam is rá, hogy az egyiket lefordítom, de aztán ez csak gondolat maradt :-(

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 23 (kedd), 20:27 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Raistlin pl. azt a megoldást választotta az egyik régóta befejezetlen regényénél, hogy vázlatosan leírta, mi lenne a vége. Aztán bezárta a magyar blogját. :cry:

De a Házasság kövéhez van egy csomó alternatív folytatás. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 13 (szombat), 19:58 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Nemámka írta:
Ez mondjuk egy elég megosztó gondolat lehet, úgy értem, ki-ki mellette, ellene :) Én pl. meg sem tudom mondani, vajon benne lennék-e, hogy valaki más folytassa, sosem volt nagyobb lélegzetű írásom, és ki tudja, mennyire lennék hozzánőve, ha lenne :'D Lehet úgy lennék vele, hogy neee ez az én gyerekeeem folytatom húsz év múlva csak ne nyúljatok hozzá... de lehet úgy, hogy jézusom, persze, sőt megtiszteltetés, és én is kíváncsian várom, hogy valaki más hogyan tenne pontot rá :'D
De egyébként befejezett vagy sem, minden esetben megtisztelőnek, vagy nem is tudom, nagyon érdekesnek és felemelőnek tartom, amikor fanfic inspirál további fanficet *-*

Én arra gondoltam, hogy nem annyira hivatalos befejezés lenne, hanem mondjuk egy alternatív vég, hogy xy így képzelné el a végződést, és valahol a saját profiljában megtekinthető lenne egy linkkel összekapcsolva, de ha úgy hozza a sors, még én is befejezhetem. De tényleg tök poén lenne olvasni, hogy más hogyan tenne pontot rá :Dbunny:

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 13 (szombat), 19:43 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
Ez mondjuk egy elég megosztó gondolat lehet, úgy értem, ki-ki mellette, ellene :) Én pl. meg sem tudom mondani, vajon benne lennék-e, hogy valaki más folytassa, sosem volt nagyobb lélegzetű írásom, és ki tudja, mennyire lennék hozzánőve, ha lenne :'D Lehet úgy lennék vele, hogy neee ez az én gyerekeeem folytatom húsz év múlva csak ne nyúljatok hozzá... de lehet úgy, hogy jézusom, persze, sőt megtiszteltetés, és én is kíváncsian várom, hogy valaki más hogyan tenne pontot rá :'D
De egyébként befejezett vagy sem, minden esetben megtisztelőnek, vagy nem is tudom, nagyon érdekesnek és felemelőnek tartom, amikor fanfic inspirál további fanficet *-*

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 12 (péntek), 13:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Ez a megoldás eszembe sem jutott, hogy egy külön kis doksiban megosztani egy vázlatot, hogy mi lett volna a vége, szerintem ez egy tök jó ötlet. És így akkor az olvasó sem marad úgymond cserbenhagyva, meg ha akarja az író, még kidolgozhatja egyszer valamikor a befejezést. Igen, az mindenképpen jó, ha az író kommunikál az olvasóival, még ha azt is kell mondania, hogy sorry, ez így marad örökre, nem csak egyszerűen eltűnik. Azt hiszem, a Házasság kövénél is ez volt, hogy szegény írónak már a halálhírét keltették, közben nem volt semmi baja, olvasgatta a hozzászólásokat, csak nem válaszolt semmire :haha:
Meg még az jutott eszembe, hogy ha lenne egy történetem, amit nem tudnék folytatni, lehet, megengedném, hogy aki akarja, folytathatja.

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 11 (csütörtök), 16:23 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
*bekukk*

Ez egy tök érdekes felvetés.

Szerintem ha annyi ideje nincs, hogy ugyanolyan jól megírja, mint a többi részét, akkor az összecsapott verzióra inkább ne fordítson gondot, csak mert kérik :/ Én például képtelen lennék úgy írni, vagy nem is tudom, hogyan kell rövidített változatot írni...
Személy szerint azzal lennék ilyen esetben a legboldogabb, hogy ha sokan kérik, akkor az író inkább valamely külön platformon elmondja, hogy nincs rá ideje, ÉS pl. vázlatosan leírja, hogy hogyan nézett volna ki, kivel mi történik, mi a vége (hasonlóan a Gyűrűk Ura függelékéhez). Ezek után pedig még mindig lenne esélye befejezni, tehát nem muszáj úgy tekinteni rá, hogy elspoilerezi az egészet, mert ha pl. csak belinkeli az utolsó meglévő fejezethez ezt a kis kitérőt, azt az olvassa el, aki akarja.

És szerintem most ezen fog járni az agyam, hogy milyen fura belegondolni egy ilyen összecsapott befejezésbe :'D Számomra azt sokkal nehezebb lenne átírni, ha mondjuk évek múltán mégis úgy döntök, hogy megcsinálom, mint hogy ha tényleg csak a vázlatomat osztom meg a világgal, de aztán nulláról rendesen kidolgozom.

+ Én az örökre befejezetlennel teljesen ki tudok egyezni, ha érdekes és jó amíg jó, csak ha minden jel nélkül maradt abba, akkor az ember nem a történetet sajnálja többé, hanem azon morfondírozik, mi lett az íróval. Vagy sokkal rosszabb vagy jobb(!) lett az élete, vagy csak megunta, elfelejtette...
Szóval végül is mindenképpen jobb az, ha valaki kommunikál a közönségével is :D mert amikor valaki megszeret egy történetet, akkor általában gondol a megalkotójára is, hiszen az ő szavairól, stílusáról, élményéről beszélünk; hol tart, jól van-e, ír-e mást is, vajon válaszol-e a kritikámra, deizgi, stb.
Ez túl hosszú lett, de azt hiszem, csak ugyanarra tudok kilyukadni, vagyis hogy ha befejezetlen is, egy apró csillag a végén, hogy miért, az nem árthat a világnak. (És nem feltétlenül magyarázkodásra gondolok, vagy a személyes okok kitárgyalására.)

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 10 (szerda), 19:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

A sok befejezetlen történetet látva eszembe jutott egy kérdés. Ha van egy jó történet, amit olvastok, de nincs befejezve, akkor mi az, amivel jobban ki tudtok egyezni? Ha az író végül befejezi, de összecsapja, mert nincs ideje/energiája ugyanolyan minőségben folytatni, vagy ha örökre befejezetlen marad a történet, és akkor nem lesz kiábrándítóan gagyi vége, és legfeljebb az olvasó magában kiegészíti? Az ideális persze az lenne, ha befejezné és jól, de az az opció most tegyük fel, hogy kilőve.

Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye.

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 04 (csütörtök), 10:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Boldog szülinapot, Alavel!
...és a többieknek is!

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 május 03 (szerda), 12:02 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
*BaO2 bepof. *
Kérdés.
Hobbit 3 film.
Szerintetek Thranduil megöli a végén Taurielt? Amikor azt kéri, hogy vessen véget a szenvedésének?
*BaO2 kipof. *

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 30 (vasárnap), 18:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Szent szalamandra! Merlin csókolja talpát, aki ezt kitalálta 8->

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 30 (vasárnap), 14:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Bp. Erzsébet körút.

De itt bővebbet is találsz. :)

http://www.idocsapda.hu/palyaink/harry-potter-nyomaban

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 30 (vasárnap), 12:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Woohoo, igen? :shock: *már pattan a Nimbusz 2000-re, hogy elszáguldjon oda* Merre?

(Már csak az egyetemről kéne elszabadulni... az is rafkós ám. :-? )

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 24 (hétfő), 22:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Katja írta:
Fiúk-lányok! Tudtátok, hogy Mo.-n van Harry Potter témájú szabadulószoba? :shock: Volt már valaki esetleg?


Még nem voltam, de pár hete lehetett a Bónuszbrigádon bónuszt venni rá, akkor vettem. Július 1-ig kell a bónuszt beváltani, úgyhogy valószínűleg megvárjuk vele az iskolaév végét a gyerkőc miatt.

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 24 (hétfő), 21:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Fiúk-lányok! Tudtátok, hogy Mo.-n van Harry Potter témájú szabadulószoba? :shock: Volt már valaki esetleg?

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 22 (szombat), 20:51 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Sziasztok!

Éppen egy hete még a Warner Bros stúdióban voltunk, örök emlékeket szerezve a Harry Potter filmekről.
Csodálatos a hely!
Ha tehetitek, és van rá lehetőségetek elmenni, ne hagyjátok ki, mert életre szóló élmény.
Előtte nézegettem róla youtube videókat, de a valóság így is bőven felülmúlta minden várakozásomat. Komolyan, mikor feltárult a nagyterem ajtaja, és ott álltam, szemben a tanári karral (arc nélküli "babák" az eredeti ruhákban), nem szégyellem, de felnőtt fejjel is megkönnyeztem, hogy ott lehetek. Aztán a legvégén, a Roxforti kastélynál megint, olyan csodálatos.

Szinte minden ott van, még a zoknik is ott száradtak a Griffendél hálótermében, de furcsa módon ahelyett, hogy elveszítette volna a történet a varázsát, inkább valahogy még közelebb hozta, mintha ez az egész tényleg létezne, nem tudom, mennyire érthető.

Ittunk vajsört, szerintem finom, alkoholmentes, kicsit édes, a tetején pedig a hab inkább krém. Én a vaj ízt inkább olyan juharszirupos jellegűnek éreztem, de lehet, hogy a vaj pirítva(?) hasonló ízű. Vajsör ízű fagyi is volt, az is finom.

Ki lehetett próbálni a seprűn repülést zöld háttér előtt, és meg lehetett utána venni a kész videót (persze nem kevés pénzért), amire a háttér a filmből került, pl. a végén Roxfort fölött repülök.


Általános jó tanácsként azt mondanám, hogy úgy kell jegyet venni (csak előre lehet a neten), hogy a zárásig legalább 6 óra legyen, akkor kényelmesen végig lehet nézni mindent. Korábban azt olvastam, hogy kb. 3-4 óra végigjárni, de mi 6 és fél órát simán elvoltunk bent.

Szóval, mindenképpen ajánlott a hely, megéri elmenni.

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 14 (péntek), 20:24 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Assa írta:
[ De csak annyi rémlik, hogy a poszt alatt, ahonnan a recept volt, a hozzászólók írtak javaslatokat, mivel érdemes megpróbálni, és azokból választottunk valami elérhetőt. :-)


Nos, ott a poszt alatt nem láttam egy darab hozzászólást sem, de mindenesetre 160 g cukorral Bombardier(https://www.ratebeer.com/beer/wells-bom ... ttle/4463/) alapra összekotyvasztottam, és egy egészen kellemes itóka jött ki belőle. :) Ha megvennék a licence-t, a Wells & Youngs fel is vehetné a vajas sört a portfólióba, úgyis van nekik már sokféle ízesített(pudingos, mézes, banános, meg még csokis stout is), a HP rajongótáborra való tekintettel tuti jól fogyna. :D

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 13 (csütörtök), 23:28 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ronin írta:
Bár mondjuk az alapanyagon is múlhat


Igen, szerintem is. Sajnos arra már nem emlékszem, mi mivel csináltuk. Elég rég volt már.
Pedig most, hogy szóba került, elgondolkodtam rajta, milyen sör lehetett. De csak annyi rémlik, hogy a poszt alatt, ahonnan a recept volt, a hozzászólók írtak javaslatokat, mivel érdemes megpróbálni, és azokból választottunk valami elérhetőt. :-)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 13 (csütörtök), 20:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Assa írta:
Ronin írta:
Jó, persze az gondolom itt senkit sem érdekel, hogy miféle hülyeségekkel van tele a web(mindenfélével), viszont ha valaki nem szeretne Angliáig utazni, hogy vajas sört kóstoljon, akkor íme itt egy recept: http://napidoktor.hu/blog/egy-eredeti-v ... -1588-bol/



Azt hiszem pont ezt a receptet próbáltam ki egyszer én is. :mrgreen:
A húgommal kotyvasztottuk össze az italt, és egész finom lett az eredmény, csak kicsit talán túl édes (pedig nem is a receptben írt teljes cukormennyiséggel készült).


Akkor én is csökkentett cukormennyiséggel kotyvasztom majd. :D (Bár mondjuk az alapanyagon is múlhat, mert mondom, csak így írja, hogy prémium angol ale, és találkoztam olyannal, ami már alapból túl édes volt ízlésemnek, meg olyannal is, ami édes, és amúgy jó, de ha azt még megcukrozza valaki, akkor viszont rettenet gejl lesz... ezért írtam bittert, mert azok fűszeresek, keserűek általában, így gondoltam, ellensúlyozzák majd a recept cukormennyiségét.)

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 13 (csütörtök), 15:21 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ronin írta:
Jó, persze az gondolom itt senkit sem érdekel, hogy miféle hülyeségekkel van tele a web(mindenfélével), viszont ha valaki nem szeretne Angliáig utazni, hogy vajas sört kóstoljon, akkor íme itt egy recept: http://napidoktor.hu/blog/egy-eredeti-v ... -1588-bol/



Azt hiszem pont ezt a receptet próbáltam ki egyszer én is. :mrgreen:
A húgommal kotyvasztottuk össze az italt, és egész finom lett az eredmény, csak kicsit talán túl édes (pedig nem is a receptben írt teljes cukormennyiséggel készült).

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 április 12 (szerda), 13:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Kokapu írta:
...mert én egyelőre csak abban vagyok biztos, hogy a vajsört meg szeretném mindenképpen kóstolni. :-D


Nocsak, random fórumozgatás közben, mikbe nem botlik az ember! :D Sörforradalmárként a vajsör - amiről kiderült, hogy valójában vajas sör - felkeltette az érdeklődésemet, szóval riasztottam egyik kiművelt haveromat, a Google-t, hogy magyarázza el, pontosan mi is ez. Nos, elég bizarr dolgokat lehet fellelni a neten, kezdve azzal, hogy az egyik receptben bourbon és cider alapja van a készítménynek, ami lehet, hogy finom, csak kérdem én: egy égetett szesz és almabor keveréknek mi köze van a sörhöz? Mondjuk a végén megvilágosodtam, a cikket bizonyára olyan írta, aki semmit nem ért az alkoholos italokhoz, lévén azt tanácsolja, ha nem vagy még 18 és törvénytisztelő állampolgár maradnál, cseréld a bourbont ciderre... aha, persze, mert hogy az almabor az nyilván csak üdítő, az óvódások is azt kortyolgatják a játszótéren. $fal

Jó, persze az gondolom itt senkit sem érdekel, hogy miféle hülyeségekkel van tele a web(mindenfélével), viszont ha valaki nem szeretne Angliáig utazni, hogy vajas sört kóstoljon, akkor íme itt egy recept: http://napidoktor.hu/blog/egy-eredeti-v ... -1588-bol/

Annyival egészíteném ki, hogy a brit ale, az egészen pontosan szerintem a bitter típust takarhatja, általában ilyen alapot szoktak ízesíteni különböző módokon, és hát lássuk be, a ehhez a recepthez egy masszívan kávés stout vagy jó keserű IPA nem menne. (Persze az angol ale kifejezés még egész pontos, mert volt olyan recept, ahol csak "világos sört" írt a kedves szerző, csak mondjuk valahogy ezt a koncepciót se Arany Ászokkal se Erdingerrel nem tudom elképzelni, pedig a színe mindegyiknek világos.)

Eléggé off egy hsz lett ez, de azért remélem egyeseknek hasznos lesz a link, én mindenesetre kipróbálom majd egy Bombardieren. ;)

Üdv,
Ronin

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2017 április 11 (kedd), 14:17 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
[quote="Kokapu" Sikerült jegyet vennem a Harry Potter Stúdióba, Londonba [/quote]


Óóó, de irigyellek! Jó utat és érezd jól magad, bár szerintem ez a kívánság nélkül is meglesz. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2017 április 10 (hétfő), 1:41 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Szóval, muszáj valahol elkiabálnom a boldogságomat, mert az ismerőseim javarészt nem érzik át (na jó, néhányan igen). Sikerült jegyet vennem a Harry Potter Stúdióba, Londonba (igazából Watford, de nem így emlegetik). Nem volt egyszerű, mert elég soká derült ki, hogy mehetünk, úgyhogy az elmúlt egy hónapban gyakorlatilag óránként néztem, hogy nem szabadul-e fel hely valamelyik napra, amikor Londonban leszünk, de végül sikerült. :taps:
Madarat lehetne velem fogatni, legszívesebben időnként elkiabálnám magam, hogy: juhéjj! :taps:

Ha valaki járt már ott közületek, szívesen vennék tanácsokat, ha van, mert én egyelőre csak abban vagyok biztos, hogy a vajsört meg szeretném mindenképpen kóstolni. :-D

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2017 március 23 (csütörtök), 2:09 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Katja írta:

Hova tűnnek a csoki békás portrék, amikor nincsenek a kártyákon? :D



Lehet, hogy a eltűnéssel csak utánozza a kártyafigura az igazi portrékat. Vagyis nem megy sehová, csak kilép a képről.

Kártyából portréba mozgás és fordítva biztos nem lehetséges, pont azért mert egy kártyafigura képességei korlátozottabbak. Kártyák között viszont szerintem mozoghatnak, mondjuk valószínűleg nem egyetlen pici Dumbledore rohangál a sokszáz csokibékakártya között, hanem azért van több is. És talán megvan ennek a maga szabályrendszere, pl. mindenki csak a saját kártyájában jelenhet meg, egy kártyában egyszerre egy alak lehet.

Szerintem ezek a figurák afféle átmenetek a varázslófényképek és a portrék között. Talán több különböző mozdulatra vagy reakcióra képesek, mint a fotón szereplő alakok (akik ugyanazt ismétlik állandóan), de nincs igazi személyiség(féléj)ük, nem valós lenyomatai egy embernek, ahogy a portrék. Megtehetik, hogy kilépnek a kártyáról, de nem jelennek meg máshol, vagy csak a kártyák között, zárt hálózatban mozoghatnak.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1948 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség