Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 10:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1948 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2021 szeptember 27 (hétfő), 15:21 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
SoltiS írta:
Hú de rég lett ez használva :o (Sybill Dumbledore vagyok btw)
Hol lógtok mostanság?

De jó, hogy te még megvagy!! :lol: :lol:

Mi lett a régi fiókoddal?

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2021 június 14 (hétfő), 10:27 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
SoltiS írta:
Hú de rég lett ez használva :o (Sybill Dumbledore vagyok btw)
Hol lógtok mostanság?


Dolgozok, néha írok a Merire egy-két egypercest. Ennyi...
Veled mi újság?

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2021 május 31 (hétfő), 15:12 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 május 31 (hétfő), 14:56
Hozzászólások: 3
Hú de rég lett ez használva :o (Sybill Dumbledore vagyok btw)
Hol lógtok mostanság?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 december 21 (szombat), 19:36 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Sybill Dumbledore 02 írta:
Első évben én is csak regisztrálva voltam, és idegesített hogy minden nap kapom tőlük a hírlevelet :haha:
De akkor most itt az ideje ;)



Nekem is tele van velük a postaládám. :labi:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 december 17 (kedd), 19:26 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Tabacco írta:
Sziasztok, már nagyon rég nem jöttem fel merire. Van aki még aktívkodik? Megvan még a közösség? :) :xx:

Szia! :)
Igen akadnak még régi aktívkodók, és jöttek sokan újak is. :) A közösség is működik még, ahogy kell, csak praktikus okokból nagyrészt átköltöztünk a fórumról a Discordra, ami jóval gyorsabb, pörgősebb beszélgetéseket tesz lehetővé. :D
A Meri főoldalán találsz linket a discord szerverünkhöz, és érdemes letölteni a discord alkalmazást, jobb, mint a böngészőn keresztül... :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 december 15 (vasárnap), 21:44 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 20 (szerda), 19:17
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Mögötted.
Sziasztok, már nagyon rég nem jöttem fel merire. Van aki még aktívkodik? Megvan még a közösség? :) :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 október 07 (hétfő), 9:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
NymphaTonks írta:
Jó ég, most jutott erről eszembe, hogy vagy két éve regisztráltam a NaNo oldalára, de azóta egy betűt sem írtam oda... :oops: Pedig annyit tervezgettem. :(


Első évben én is csak regisztrálva voltam, és idegesített hogy minden nap kapom tőlük a hírlevelet :haha:
De akkor most itt az ideje ;)

Esmi írta:
Hát, azon gondolkoztam, hogy ha esetleg ebben a hónapban sikerül legalább egy kívánságot megírnom az Üstre, akkor lehet, hogy teszek egy próbát a NaNóval :) Mondjuk amikor anno csináltam, akkor még nem dolgoztam, most igen, tehát kérdés, fog-e mellette menni, de hát a puding próbája az evés, vagy mi.
Köszönöm! ^^ Fent van a regény a Merin, Elhivatottság - Kötelékek címmel, az volt a szóban forgó regény. :)


Ez egy jó terv, és tuti vetek egy pillantást a regényre! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 október 06 (vasárnap), 19:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Sybill Dumbledore 02 írta:
Esmi írta:
A NaNoWriMo elég csábító gondolat, két éve annak segítségével sikerült végigírnom az első regényemet. Csak nem tudom, hogy a Kívánság Üst mellett marad-e rá elég időm/ihletem/energiám. :(

Hát igen :/ Én mondjuk NaNo rebel leszek, mert egyszerre fogom írni a (már eleve is elkezdett) regényemet és a kívánságot, és egy külön doksiban ömlesztem majd össze őket a szavak száma miatt.
És gratulálok, hogy sikerült vele befejezned az első regényedet! :) Tervezed a jövőben publikálni?


Hát, azon gondolkoztam, hogy ha esetleg ebben a hónapban sikerül legalább egy kívánságot megírnom az Üstre, akkor lehet, hogy teszek egy próbát a NaNóval :) Mondjuk amikor anno csináltam, akkor még nem dolgoztam, most igen, tehát kérdés, fog-e mellette menni, de hát a puding próbája az evés, vagy mi.
Köszönöm! ^^ Fent van a regény a Merin, Elhivatottság - Kötelékek címmel, az volt a szóban forgó regény. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 október 06 (vasárnap), 19:37 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Sybill Dumbledore 02 írta:
Van valaki, aki részt vesz idén a NaNoWriMo-ban? (Vagy NaNoWriMóban? ~_•)
Esetleg a Preptoberben? :mrgreen:


Jó ég, most jutott erről eszembe, hogy vagy két éve regisztráltam a NaNo oldalára, de azóta egy betűt sem írtam oda... :oops: Pedig annyit tervezgettem. :(

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 október 06 (vasárnap), 18:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Esmi írta:
A NaNoWriMo elég csábító gondolat, két éve annak segítségével sikerült végigírnom az első regényemet. Csak nem tudom, hogy a Kívánság Üst mellett marad-e rá elég időm/ihletem/energiám. :(

Hát igen :/ Én mondjuk NaNo rebel leszek, mert egyszerre fogom írni a (már eleve is elkezdett) regényemet és a kívánságot, és egy külön doksiban ömlesztem majd össze őket a szavak száma miatt.
És gratulálok, hogy sikerült vele befejezned az első regényedet! :) Tervezed a jövőben publikálni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 október 06 (vasárnap), 17:38 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Sybill Dumbledore 02 írta:
Van valaki, aki részt vesz idén a NaNoWriMo-ban? (Vagy NaNoWriMóban? ~_•)
Esetleg a Preptoberben? :mrgreen:


A NaNoWriMo elég csábító gondolat, két éve annak segítségével sikerült végigírnom az első regényemet. Csak nem tudom, hogy a Kívánság Üst mellett marad-e rá elég időm/ihletem/energiám. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 október 03 (csütörtök), 17:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Van valaki, aki részt vesz idén a NaNoWriMo-ban? (Vagy NaNoWriMóban? ~_•)
Esetleg a Preptoberben? :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 július 17 (szerda), 18:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Quilly írta:
Tetszett az ötlet, Bao2, én is megpróbálnám.



Szia! Örülök, hogy tetszett. Érdekes volt, hogy nálad is rövidebb a sajátod, illetve, hogy néhány szófordulat majdnem megmaradt :)
Üdv:BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 június 21 (péntek), 10:52 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Tetszett az ötlet, Bao2, én is megpróbálnám.

Ez az én megoldásom:

enahma: Lehulló kötelek – 2. fejezet: Előítéletek és elvárások

Anne egyre lassabban lépdelt, így egyre jobban lemaradtak a többiektől. Harry kétségbeesetten pillantott a felnőttek felé, hátha valaki észreveszi, de senki nem fordult vissza. Utált hátrahagyva lenni.
– Quiet, elfáradtam. Vegyél fel!
– Nem – válaszolta Harry, akinek az érintés gondolatától is felkavarodott a gyomra.
– Lécci! – könyörgött Anne sírásra görbülő szájjal, és úgy látszott, hogy állva elaszik. Harry még egyszer a felnőttek felé pillantott, de ők már sokkal előrébb voltak. Ha valaha utol akarja érni őket, fel kell vennie Anne-t.
Ahogy a kislány teste az mellkasához, a sebeihez nyomódott, egyre inkább a hányinger kerülgette. Pár lépés után úgy érezte, nem bírja tovább, de kitartóan igyekezett felszárkózni a csoporthoz.
Perselus körülnézett Harryt keresve, és megdöbbent, amikor lemaradva, Anne-nel a karjában látta. Bűntudat fogta el, mert pontosan tudta, hogy Harry utálja, ha hátrahagyják, és senki idegen érintését nem viseli el. Visszasietett Harryékehz, és átvette az alvó Anne-t.
– Ne haragudj – suttogta a fiú megkönnyebbült pillantására válaszul. McGalagonyékhoz visszaérve mindennapi hangszínnel mondta:
– Quiet nemrég eltörte a lábát, és nem akarom, hogy megterhelje magát.
Nem csoda, hogy ő volt Dumbledore egyetlen kéme, aki nem bukott le – gondolta Harry.

És az eredeti (ami sokkal hosszabb :roll: )

enahma: Lehulló kötelek – 2. fejezet: Előítéletek és elvárások

McGalagony kíváncsian Pitonra pislantott, aki zavartan elpirult, és elindult visszafelé. Harry elégedetten elvigyorodott. De a jókedve nem tarthatott soká. A négy felnőtt együtt indult el, hátrahagyva Harryt és Anne-t. A kislány eleinte boldogan csacsogott, de egy kis idő után a lépései egyre lassabbak lettek, támolygott, és a két csoport közti távolság nőni kezdett.
Harry érezte, hogy kerülgeti a pánik. Utálta, ha hátrahagyták. Megpróbált gyorsabban menni, de Anne túl fáradt volt hozzá.
– Felveszel? – állt meg egy idő után. – Olyan álmos vagyok...
Harry megrémült. És hányingere lett.
Nem, nem a kislány miatt, hanem saját maga miatt. Ha muszáj volt, megérintette Anne-t, és néha még a vállát is átölelte, de mindig vigyázott, hogy az ne érinthesse meg őt, vagy legalábbis néhány pillanatnál hosszabb időre ne.
Nem volt képes elviselni mások fizikai közelségét. Nem bírta elviselni, hogy megérintsék, az ölelésről nem is beszélve, kivéve Perselust. Most tanulta, hogy birkózzon meg a kis érintésekkel, hogy ne ránduljon össze, ne ugorjon félre, ne kiáltson fel, ha hozzáérnek.
A nyári pokol másik öröksége.
Már az első nap rájött, mikor Anne megpróbálta megölelni, és kis híján elájult. Néhány nappal később, mikor Sirius hátulról megérintette a vállát, hogy vacsorára hívja, ijedtében felsikoltott, és akkorát ugrott, hogy felborította a dohányzóasztalt. Siriust teljesen megdöbbentette ez a mutatvány, de soha többé nem ért hozzá. És aztán Fletcher...
Harry szédült, és rosszullét kerülgette.
– Nem tudlak... – suttogta elfúló hangon.
– Légyszi… – kérlelte a kislány, és legörbült a szája széle. Harry ideges lett. Nem akarta, hogy a lány sírjon. Próbált úgy tenni, mintha nem venné észre rossz hangulatát, és ment tovább. Anne végül nem sírta el magát, de néhány perc után úgy látszott, állva elalszik. Megint megálltak. Kétségbeesetten pislantott a felnőttek után, de tudta, hogy ezt a problémát egyedül kell megoldania. Túlságosan furán nézne ki, ha segítségért kiáltana, csak mert nem akarja felemelni a kislányt...
Felsóhajtott, és ölbe kapta. Anne rámosolygott, a nyaka köré fonta piszkos kezeit, és elégedetten hunyta le a szemét.
Harry viszont egyáltalán nem érezte jól magát. Próbált nem tudomást venni a karokról a nyaka körül, a sebhelyeihez és forradásaihoz nyomódó testről, és az érintés okozta kellemetlen, émelyítő érzésről. Egyre rosszabbul lett. Arról már nem is beszélve, hogy a hosszú fogság után még mindig nem szerezte vissza korábbi erejét, és már azelőtt se volt túl erős. Mégis megtett mindent, amit csak tudott.
Sírni szeretett volna. Öklendezni. Ledobni a kislányt a földre. De mégsem tette. Támolygott, de ment tovább.
Piton vette észre először, hogy lemaradt. Mikor körülnézett, és meglátta Harryt, megrémült, és szemébe kiült a bűntudat. Jól ismerte Harry új fóbiáját, tudta, hogy nem szereti, ha megérintik, és tudatában volt fizikai állapotának is, nem is beszélve félelméről, hogy magára marad... Szó nélkül fordult sarkon, és szaladt vissza a támolygó fiúhoz. A többiek kérdőn néztek utána.
Mire elérte Harryt, ő már a tűrőképessége végén járt. Piton átvette tőle az alvó kislányt.
– Jól vagy? – Aggodalom csillant a szemében.
Harry mélyet lélegzett, és mindjárt jobban érezte magát.
– Igen – válaszolta. – Köszönöm.
– Az én hibám volt – rázta meg a fejét Piton.
Harry csak legyintett egyet.
– Ez meg mi volt? – kérdezte Black, mikor beérték a többieket.
– Quietnek tavasszal eltört a lába. Nem akarom, hogy túlerőltesse magát – válaszolta Piton semleges hangon.
Harry elképedt, milyen gyorsan és természetesen reagált Piton. De végülis az évekig tartó kémkedés után ez nem is volt csoda... Ahogy elindultak, Harry odabólintott Blacknek, hogy megerősítse a magyarázatot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 június 04 (kedd), 23:15 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Bao2 írta:
Sziasztok!
Van kedvetek egy játékhoz?
Van egy kedvenc történetetek Merin egy kedvenc mozzanattal? Mennyire emlékeztek rá?
Írjuk újra anélkül, hogy megnéznénk, hogy is szól az eredeti, s ha kész, tegyük egymás mellé a kettőt puszta kíváncsiságból.
A rész legyen viszonylag rövid (200-300 szó), hogy ne kelljen egész fejezeteket írni/olvasni. Illetve nem tudom, hogy ehhez kell-e az eredeti író beleegyezése…
A játék légyege nem az, hogy ugyanolyan legyen a te írásod, mint a kedvencedé, hanem arra szolgál, hogy megmutassa, mi a különbség az eredeti és az olvasó által felfogott részlet között, afféle kísérlet.
...
..
.
BaO2


Itt az enyém. Ezúttal is minden tiszteletem Rosáé. :)

Rosa – Virgonc bosszúja – 12. Fejezet A Róka és a Holló
Találkozás a rókával
Ann kibotladozott a sátorból. Minél messzebb akart kerülni a boszorkánytól, de a növényzet az útját állta. Valami motozott a bokrok között. Ann védekezésképpen felkapott egy darab lehullott ágat a földről, kapkodta a tekintetét, nem tudta, honnan várhatja ellenségét.
Kisvártatva kibukkant a cserjék közül egy hatalmas róka. Ann rémülten ugrott hátra.
-- Megkérnélek, hogy ne kiáltozz – mondta a róka.
-- Te-te beszélsz? Ki vagy te?
-- Az most nem érdekes. Velem kell jönnöd. Velem a cserére.

Rosa – Virgonc bosszúja – 12. Fejezet A holló és a róka (https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121276&i=1)
„Ijedten szemléltem a zörgő bokrot, és jobb ötlet híján egy faágat tartottam fel magam elé fegyver gyanánt. Lassan közelebb araszoltam a növényhez, és néha megsuhogtattam a botot.
– Én már öltem embert – mondtam ki az első eszembe jutó fenyegetést, mely mellesleg hazugság volt. Méghozzá elég egyértelmű, ha abból indulunk ki, hogy épp egy ágat lengetek.
– Lépj elő! – dadogtam. A levelek még egyszer, utoljára megcsörrentek, majd a zaj elhalt. Addigi félelmem kétszeresére növekedett. Hátamat egy fának vetettem, hogy legalább az védve legyen a támadómtól.
Valami nedveset éreztem a könyökömnél, mire sikoltva oldalra ugrottam, és ezzel egy időben a botomat is jó messzire elhajítottam.
A fénylő orr tulajdonosa nem zavartatta magát a visításomtól, hanem végigszaglászta a karomat. Remegve álltam, egyszerűen nem bírtam gondolkodni.
A ragadozó a fejét a mellkasomnak nyomta és taszított egyet rajtam, mire eldőltem, mint valami zsák. Mozdulatlanul feküdtem a földön, hátha azt hiszi, hogy meghaltam. Akkor talán nem bánt.
– Firea vagyok – szólalt meg a hatalmas róka, mire felpattantam, és szaladni kezdtem.”

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2019 május 13 (hétfő), 15:53 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!
Van kedvetek egy játékhoz?
Van egy kedvenc történetetek Merin egy kedvenc mozzanattal? Mennyire emlékeztek rá?
Írjuk újra anélkül, hogy megnéznénk, hogy is szól az eredeti, s ha kész, tegyük egymás mellé a kettőt puszta kíváncsiságból.
A rész legyen viszonylag rövid (200-300 szó), hogy ne kelljen egész fejezeteket írni/olvasni. Illetve nem tudom, hogy ehhez kell-e az eredeti író beleegyezése…
A játék légyege nem az, hogy ugyanolyan legyen a te írásod, mint a kedvencedé, hanem arra szolgál, hogy megmutassa, mi a különbség az eredeti és az olvasó által felfogott részlet között, afféle kísérlet.
...
..
.
BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 november 27 (kedd), 19:38 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 december 17 (szombat), 19:58
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Marvel univerzum, Dean Winchester árnyékában, Deadpool rajongótáborában
[quote="TDB"]"Kincskeresésre" invitálom a Merengő berkeiben száguldozó felhasználókat! :D (Avagy mit művelek, amikor írnom kéne.)

Most így hirtelen... egy csípős gyulai kolbászt is árusító pékségre gondoltam. =)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 19:15 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
"Kincskeresésre" invitálom a Merengő berkeiben száguldozó felhasználókat! :D (Avagy mit művelek, amikor írnom kéne.)

Ennek keretein belül egy sorozatnyi rejtvényt és feladványt kell megfejtenetek a végső megoldás elérésének érdekében. Nem mondom, hogy egyből menni fog, hát azt még pláne, hogy egyszerű lesz. Vért izzadva talán képesek lesztek megoldani, de persze azt sem garantálom. (Na jó, abba kéne hagyni a nagyképűsködéssel, mert a végén még tényleg valaki két perc alatt megoldja XD) De, hogy ne csak húzzam itt mindenki értékes idejét, íme a feladvány!

Egy sötét és poros kis utcán sétálgatsz. Estefelé jár az idő, te pedig nem győzöl hálát adni az égnek, amiért végre elszabadulhattál a munkából. Zsebre vágott kézzel mész végig a kihalt úton, amikor az egyik sikátorból vérfagyasztó sikítást hallasz. Egyből előtör belőled a Benső Szuperhősöd, és a hang irányába szaladsz. Már csak egy, a sikátor másik végénél elhaladó árnyat látsz, meg egy félájult nőt a földön heverni. Azonnal megkérdezed, mi történt, a nő azonban csak ennyit motyog:
"Csípős, kopott, piskóta."
Azzal a hölgy elájult. Te megkövülve álldogálsz a sikátorban, az egyetlen nyomod pedig a nő által kinyögött, látszólag értelmetlen szósor. Pár pillanatig még gondolkozol, mielőtt elmozdulsz. Tudod, hova kell menned.


Nos, remélem, kedves merengők, ti is tudjátok! :D Még annyit mondok el, hogy ha valamelyik feladvány túl nehéznek tűnne, lehet tőlem kérni egyetlen egy darab segítséget PÜ-ben. Jól gondoljátok át, mikor használjátok el, mert a játék során egyetlen egy darab "súgást" használhattok el csak!

Ha valaki észlel some technical difficulties, please írjátok meg nekem!

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 november 01 (csütörtök), 13:32 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
A pillanat, amikor a Random Történet Generátor a te sztoridat dobja ki... :xx: :beee:

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 01 (szombat), 14:44 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Hiriajuu írta:
Jelölj be fészen, ha gondolod, Hiriajuuként ott is megtalálsz, aztán küldök mindenféle linket mindenhova. (Csak mert itt feszt teli a pü-ládám és no energy/time to do some cleaning up. :"D) És ne aggódj, sok introvertált meg social anxietys nanósunk van, oszt mégis van egy jó közösség. xD Meg a lurkereket is bármikor szívesen látjuk :) :)


Oksi, bejelöllek. :D Kriszta Nagy leszek, csak úgy idebiggyesztem, hogy tudd. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 01 (szombat), 10:21 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Jelölj be fészen, ha gondolod, Hiriajuuként ott is megtalálsz, aztán küldök mindenféle linket mindenhova. (Csak mert itt feszt teli a pü-ládám és no energy/time to do some cleaning up. :"D) És ne aggódj, sok introvertált meg social anxietys nanósunk van, oszt mégis van egy jó közösség. xD Meg a lurkereket is bármikor szívesen látjuk :) :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 28 (kedd), 21:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Hiriajuu írta:
Óóóóó, jöttök NaNózni? Remek, remek, gyertek :D Ha közösséghez is csatlakoznátok, van fészes csopi, van Discord szerver, van cset a magyar csapatnak, írunk egész évben, nem csak NaNók alatt amúgy. :D


Igeeen. :D Öhm, ahhoz a csoporthoz csatlakoznék, bár csak lurkernek, nem vagyok jó ismerkedésben meg szocializálódásban. xD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 28 (kedd), 11:36 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Köszi a felvilágosítást :D

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 28 (kedd), 11:18 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
TDB írta:
Nocsak, mit találtam :D Tudnátok mesélni, hogy mi ez? :labi:

Ez egy korai kísérlet a Meri új programjára. :) (Úgy az első vagy második nekifutás lehetett?) Ha jól emlékszem még 2014 előtt volt. A programozók viszont egyéb (egyetemi) elfoglaltságaikra hivatkozva félbehagyták, még a hibák javítása előtt. Azt hiszem, ez még nem mobilbarát verzió, és alig tudott többet a Meri jelenlegi programjánál.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 27 (hétfő), 21:14 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Óóóóó, jöttök NaNózni? Remek, remek, gyertek :D Ha közösséghez is csatlakoznátok, van fészes csopi, van Discord szerver, van cset a magyar csapatnak, írunk egész évben, nem csak NaNók alatt amúgy. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 27 (hétfő), 20:56 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Nocsak, mit találtam :D Tudnátok mesélni, hogy mi ez? :labi:

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 17 (péntek), 13:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Assa írta:
Te tudni fogod, akkor írtad-e. :)
...


Úúú, köszi a választ az én kérdésemre is, és persze ez is hasznos infó. :) Regisztráltam is tegnap este, alig várom, hogy elkezdődjön! ^^ Meg azok alapján, amiket leírtál, szerintem az embereknek nincs szüksége arra, hogy csaljanak, és teszem azt 1-2 hónappal előtte kezdjenek el írni. :D Ez pusztán szórakozás, nem veszít vele senki semmit, ha nem fejezi be. ^^ Nekem például nagyon jó lesz, ha regényt írok, mert legalább halad a sztori, és majd aztán nézem át. Egyébként nekem is rossz szokásom, hogy 1-2 oldalanként visszanézem, hogy mit írtam, és ez valóban lelassít, de ezzel gondolom nem mindenki van így. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 17 (péntek), 10:46 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Te tudni fogod, akkor írtad-e. :) De végül is magadnak csinálod, ha jelentkezel, személyes kihívásként.
Nem az a lényeg, hogy mások számon kérhessék, tényleg egy hónap alatt írtad-e mind az 50 000+ szót, vagy egyáltalán megírtad-e.
Ez egy próbatétel, mint maratont futni, Balatont átúszni, minden nap megtanulni x új szót egy nyelven. Egy cél, amit magadnak tűzöl ki - és egyszerűen jó érzés, ha sikerül. :)
Plusz lesz 50 000 szavad egy történetből (vagy 50 000 szó különböző történetekből). Olyan, amilyen, ez igaz. De az első verzió úgyis ritkán tökéletes, és átírásra, átszerkesztgetésre szorul. A NaNo abban segíthet, hogy ezt az ember utólag tegye meg, előbb haladjon inkább, ne pedig csak üljön végtelen ideig egy-egy mondat vagy bekezdés felett. Motivációt jelent, még ha csak saját magunknak is, hogy írjon az ember, ne keresse a kifogásokat, hogy majd evés/alvás/aktuális-sorozatrész stb. után.

Persze nem afféle csodaszer. :D Van, akinek más az írási módszere, máshogy tekint az írási folyamatra, vagy akit a határidő meg a kijelölt a mennyiség nem ösztönöz, hanem esetleg épp ellenkezőleg...
Szerintem jó móka, akkor is, ha épp nem sikerül. :mrgreen:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 17 (péntek), 9:01 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 04 (szerda), 21:16
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Bp13
Sziasztok!

Bennem is felmerült pár kérdés a NaNo-val kapcsolatban.

Tehát akkor nyersz, ha teljesíted 1 hónap alatt az 50.000 szószámot? Viszont a lényegét nem nagyon értem, mert 1. senki se tudja ellenőrizni, hogy tényleg 1 hónap alatt írtad meg azt a regényt, 2. nyilván a magam nevében beszélek, de ha 1 hónap alatt csapok össze 50.000 szót, akkor az a minőség rovására megy.

Tehát azon kívül van valami értelme, minthogy elmondhatod magadról, hogy megcsináltad, írtál 50.000 szót 1 hónap alatt? (Ami olyan, amilyen, és tényleg 1 hónap alatt írtad meg) :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 16 (csütörtök), 22:22 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ritsu Tonks írta:
Sziasztok! Megint én.^^

Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan működik a NaNo? :) Előre is köszi. :give:



Van egyrészt az alap NaNoWriMo, amit novemberben tartanak, és van a Camp NaNoWriMo, kétszer egy évben, áprilisban és júliusban.
Ha egyszer regisztrálsz, bármelyiken, azzal a jelszó+felhasználónév kombóval be tudsz jelentkezni mindkét oldalon.

Nagy különbségek igazából nincsenek.

A novemberin 50 000 szót kell teljesíteni egy hónap alatt.
A campen te adhatod meg, mennyi a célod, és lehet módosítani is (talán az utolsó 10? nap, amikor már nem). Idén volt olyan lehetőség is, hogy szószám helyett írásra fordított órát vagy oldalszámot adsz meg.

Mikor elindul a hónap, az oldal tetején bejelentkezés után megjelenik egy kis rubrika, ahova ha haladtál valamennyit, akkor beírod, hány szónál jársz éppen, az oldal pedig rögtön meg is adja hozzá a statisztikát grafikonnal (hogy állsz, ez több vagy kevesebb, mint ahol tartanod "kellene", ha minden nap egységesen a "célod/30" db szót írnál), plusz kiszámolgatja mennyi kell még, és az napi hány szót jelent.

Ha eléred/átléped az 50 000 szót vagy a campen, amit választottál, akkor jön a feltöltés, ami tulajdonképpen annyi, hogy bemásolod a szöveget a felugró ablakba, a rendszer átszámolja, és ha tényleg több a szószám, kapsz egy "Winner" plecsnit. :yes:

Írás projektet a hónap kezdete előtt kell kreálni, akkor válsz résztvevővé.
Elég címet+zsánert+műfajt megadni, de lehet tartalmat is írni és borítót feltölteni.

Campen vannak az úgynevezett kabinok. Írókörszerűségek, 10 taggal azt hiszem, de nem biztos. Nem tudom, ezek mennyire lesznek-maradnak aktívak.
Választhatod azt, hogy ne osszanak be sehová, választhatod a véletlenszerű beosztást, és létre lehet hozni privát kabint is, ahol meghívásos alapon ismerősök gyűlhetnek össze.


Nagyjából ennyi, lehet, hogy kihagytam valamit, de mások is szoktak innen NaNózni, úgyhogy valaki majd kijavít/kiegészít. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 16 (csütörtök), 15:24 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok! Megint én.^^

Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan működik a NaNo? :) Előre is köszi. :give:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 09 (csütörtök), 14:08 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Ritsu Tonks írta:
Sziasztok!

Ez egy Ritsu-féle elég fura kérdés lesz.

Közületek kinek hullik még a haja? És hajhullás alatt azt értem, hogy akárhová lépsz, kisebb-nagyobb csomókban ott a hajszálad. Az enyém nagyon durva, bár nagy a hajam, szóval nem nagyon látszik, hogy hullik. Ez csak azért jutott eszembe, mert ma porszívóztam, és traumaként ért feltakarítani a hajamat a szőnyegről. :haha:


A szobatársnőmnek. A szőnyeg, a fürdőszoba és a zuhanytálca is tele van a hajával és szörnyű :D de szerencsére együtt röhögünk rajta

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 06 (hétfő), 18:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok!

Ez egy Ritsu-féle elég fura kérdés lesz.

Közületek kinek hullik még a haja? És hajhullás alatt azt értem, hogy akárhová lépsz, kisebb-nagyobb csomókban ott a hajszálad. Az enyém nagyon durva, bár nagy a hajam, szóval nem nagyon látszik, hogy hullik. Ez csak azért jutott eszembe, mert ma porszívóztam, és traumaként ért feltakarítani a hajamat a szőnyegről. :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 július 29 (vasárnap), 15:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
TDB írta:
Nektek van olyanotok, hogy egy bizonyos szóhoz egy műfajt vagy akármi mást köttök, aminek amúgy semmi köze hozzá? :-? (Tehát kivételesen nem úgy értem, hogy a sci-firől beugrik a sci-fi xD)
Pl. én egyszer azt álmodtam, hogy írtam egy Dramionét, aminek benne volt a címében valamiért az eper, és most, ha az eperre gondolok, eszembe jut a Dramione :oops: :D


Én szín-graféma szinesztéziás vagyok, szóval, ha nem is pontosan ezt, de a szóhoz értelmetlenséget kötök dolgot maximálisan át tudom érezni. :haha: Egyébként biztosan volt ilyen asszociatív összekötésem is, csak most nincs semmi, ami az eszembe jutna.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 július 27 (péntek), 13:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Nektek van olyanotok, hogy egy bizonyos szóhoz egy műfajt vagy akármi mást köttök, aminek amúgy semmi köze hozzá? :-? (Tehát kivételesen nem úgy értem, hogy a sci-firől beugrik a sci-fi xD)
Pl. én egyszer azt álmodtam, hogy írtam egy Dramionét, aminek benne volt a címében valamiért az eper, és most, ha az eperre gondolok, eszembe jut a Dramione :oops: :D

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 július 24 (kedd), 10:09 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 július 24 (kedd), 10:02
Hozzászólások: 1
Sziasztok! Van itt olyan, aki olvasott régen a Freeblogon, azon belül Jonas Brothers fanficet? (Megjegyzem, az volt életem első fanfice, nem vagyok rajongó, se semmi, csak nagyon szerettem azt a ficit)
Sztori annyi, hogy a lány neve Lori (Loretta volt, kiköltözött a családjával Los Angelesbe, ott vagy még előtt nem emlékszem pontosan, megismerkedett Nick Jonas-szal. Volt benne még egy másik rész is, ahol követték a lányt.
Szóval ez nagyon off téma, már két éve keresem ezt a ficit! Jó lenne nekem a blog címe is, vagy Link mindegy, vissza tudom hozni a blogot, hogy kimásoljam a ficit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 július 14 (szombat), 11:54 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
TDB írta:
Boldog péntek 13-át! :mrgreen:


Engem nem nagyon hatott meg, utolsó napom volt a pokolbéli munkahelyen, szóval még szerencsésnek is mondhatom magam. :D De persze nem rontom el így utólagosan a hangulatot, bár remélem, Jason Voorhees nem jött el értetek. :twisted: :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 július 13 (péntek), 10:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
:bcat:
TDB írta:
Boldog péntek 13-át! :mrgreen:

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 július 13 (péntek), 10:14 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Boldog péntek 13-át! :mrgreen:

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 22 (péntek), 16:31 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
Assa írta:
Lizzie01 írta:

Ez olyan, mint a filmekben, mikor az amerikai elnöknek titkos csapatai vannak. :D
Én úgy képzeltem el, hogy a királynő tud róla, esetleg ő is boszorkány, és ha szükség van varázslókra, akkor riasztja az aurorokat. :haha:

Harry Potter Alakulat (HPA) =))



Ami azt illeti, volt ilyen fic a Merin. :lol:

A királynő nem volt boszorkány, azt hiszem, de tudott a varázsvilágról, és ha kellett, tőlük kért segítséget. Egész konkrétan Harrytől és Dracótól, ha jól emlékszem.
És volt valami olyasmi is, talán, hogy ő mindkét világ számára, mugliknak és varázslóknak is királynő, mágiától függetlenül. Persze közelebbi kapcsolatban a varázslók közül is a nemesek állnak hozzá, innen jött a Harry-Draco dolog.

De már elég homályos az egész. :-? Régen töltögették fel, és régen törölték is.


Pedig szívesen elolvastam volna :haha:
Megnézném, ahogy Harryék a királynővel teáznak. Mondjuk Dumbledore, amíg élt, tuti rendszeresen összejárt vele. Megvitatták az élet nagy dolgait.
Amúgy nagyon adnám, ha varázsló lenne :lol: Lehet, nem is rendes szolgáik vannak, hanem házimanókat tartanak =))
Na meg tökre olvasnék egy varázslós koldus és királyfit, amiben - már csak a vörös haj miatt is - Harry herceg helyet cserél valamelyik Weasley-vel, hiszen ő sosem járhatott a Roxfortba, otthon tanulta a mágia fortélyait, a szegény családból származó fiúnak meg minden vágya pár napig kastélyban lakni :haha: :haha:

Na meg akkor amúgy ott a kérdés: hogyan rejtik el a nyilvánosság előtt a gyerekek véletlen varázslásait?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 21 (csütörtök), 15:26 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Assa írta:

És volt valami olyasmi is, talán, hogy ő mindkét világ számára, mugliknak és varázslóknak is királynő, mágiától függetlenül. Persze közelebbi kapcsolatban a varázslók közül is a nemesek állnak hozzá, innen jött a Harry-Draco dolog.

De már elég homályos az egész. :-? Régen töltögették fel, és régen törölték is.


Ami azt illeti, van a dologban valami, mert ugye a királynő az az ország uralkodója, így mindenki fölött áll, akár mugli, akár varázsló. Ez kb. olyan, mint hogy van egy országnak minisztere/elnöke, de minden városban más a polgármester, viszont attól még egy ember alatt vannak.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 21 (csütörtök), 11:12 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Lizzie01 írta:

Ez olyan, mint a filmekben, mikor az amerikai elnöknek titkos csapatai vannak. :D
Én úgy képzeltem el, hogy a királynő tud róla, esetleg ő is boszorkány, és ha szükség van varázslókra, akkor riasztja az aurorokat. :haha:

Harry Potter Alakulat (HPA) =))



Ami azt illeti, volt ilyen fic a Merin. :lol:

A királynő nem volt boszorkány, azt hiszem, de tudott a varázsvilágról, és ha kellett, tőlük kért segítséget. Egész konkrétan Harrytől és Dracótól, ha jól emlékszem.
És volt valami olyasmi is, talán, hogy ő mindkét világ számára, mugliknak és varázslóknak is királynő, mágiától függetlenül. Persze közelebbi kapcsolatban a varázslók közül is a nemesek állnak hozzá, innen jött a Harry-Draco dolog.

De már elég homályos az egész. :-? Régen töltögették fel, és régen törölték is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 21 (csütörtök), 10:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
TDB írta:
Lyany írta:
Hát a Harry Potter is ott játszódik, meg ők is ott vannak... És azt tudjuk, hogy a miniszterelnök tud a varázsvilágról, de mi van a királynővel? Neki nem fontos róla tudni, mert nem sok beleszólása van a dolgokba? Vagy pont fontos, hogy tudja? Mind tudják? Netán ők is varázslók?

Esküszöm, nem hagy nyugodni a téma :haha:
Szerintetek?


Akkora összeesküvést fogunk ide rittyenteni, hogy... :lol:


Ez olyan, mint a filmekben, mikor az amerikai elnöknek titkos csapatai vannak. :D
Én úgy képzeltem el, hogy a királynő tud róla, esetleg ő is boszorkány, és ha szükség van varázslókra, akkor riasztja az aurorokat. :haha:

Harry Potter Alakulat (HPA) =))

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 20 (szerda), 17:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Lyany írta:
Hát a Harry Potter is ott játszódik, meg ők is ott vannak... És azt tudjuk, hogy a miniszterelnök tud a varázsvilágról, de mi van a királynővel? Neki nem fontos róla tudni, mert nem sok beleszólása van a dolgokba? Vagy pont fontos, hogy tudja? Mind tudják? Netán ők is varázslók?

Esküszöm, nem hagy nyugodni a téma :haha:
Szerintetek?


Akkora összeesküvést fogunk ide rittyenteni, hogy... :lol:

_________________
#Ittjártam


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TDB 2018 július 06 (péntek), 15:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 20 (szerda), 14:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
Ritsu Tonks írta:


Hö, elképzeltem, hogy Mr. Weasley együltében lenyomja a Star Trek összes évadát az új filmekkel együtt, és még a minisztérium sem tudja kirobbantani az újonnan szerzett TV-je elől. :D

...

Azt is el tudom képzelni, hogy vagy Draco vagy Harry átment ezen az emo phase-en valamikor 13-14 évesen, és ha Harry nem is, de Draco titokban tuti szerzett magának szemhéjtust, hogy metál legyen. :D


Juuj, Mr Weasley tudjátok mit néz még? A Hogyan készült? nagy kedvence, az tuti. Meg szokott menni a Bebe TV-n ilyen ugráló gumikacsa, gondolom annak a műsornak nagy fanja.

Harry és Draco :haha: :haha:


Más téma:
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én mostanában bárhova pillantok az internet bugyrain belül, mindig a királyi családba botlok (születésnapja volt; megházasodott; gyereket szült; leesett, de elkapták; lelökték, de nem kapták el; stb...) ;;)
Na és amikor megszületett ez bizonyos Louis Arthur Charles, akiről köztudott, hogy három Weasley után kapta a nevét, elkezdett valami motoszkálni a fejemben, de nem tudtam pontosan megfogalmazni, hogy micsoda. Aztán tegnap beugrott.
A kulcsszó Anglia.
Hát a Harry Potter is ott játszódik, meg ők is ott vannak... És azt tudjuk, hogy a miniszterelnök tud a varázsvilágról, de mi van a királynővel? Neki nem fontos róla tudni, mert nem sok beleszólása van a dolgokba? Vagy pont fontos, hogy tudja? Mind tudják? Netán ők is varázslók?

Esküszöm, nem hagy nyugodni a téma :haha:
Szerintetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 19 (kedd), 18:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Laufreya írta:

Oké, ezek tökéletesek! Imádom őket :taps: főleg az Ebneveldét. Az mindent vitt.

Mr. Weasley meg tuti, hogy egy csomó sci-fi sorozatot végignézett, mert megbűvölte benne a mugli technológia.

Szerintem Hermione nem csak hogy erotikus regényeket olvas, hanem nagy fanfices is. Főleg SuperWhoLock témában.


Hö, elképzeltem, hogy Mr. Weasley együltében lenyomja a Star Trek összes évadát az új filmekkel együtt, és még a minisztérium sem tudja kirobbantani az újonnan szerzett TV-je elől. :D

Azt a rapper voldit megírja nekem valaki fanficben a szülinapomra? Novemberben lesz, addigra úgyis mindenki elfelejti ezt a beszélgetést. :haha:

Azt is el tudom képzelni, hogy vagy Draco vagy Harry átment ezen az emo phase-en valamikor 13-14 évesen, és ha Harry nem is, de Draco titokban tuti szerzett magának szemhéjtust, hogy metál legyen. :D

A könyves részhez annyit, hogy Hermione a közeli mugli könyvtár összes könyvét kiolvasta, ki is tüntették az év olvasója, valamint az egyetlen ember, aki visszahozza a könyveket időben díjjal.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 19 (kedd), 15:55 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Lyany írta:

Harry Ellie Goulding fan, általában a Love me like you do éneklése közben az ágyon vagy a földön vonaglik, miközben szenvedélyesen tátog.
Ron Ed Sheerant hallgat :haha:

Hermione amúgy erotikus könyveket szokott olvasni, csak megbűvöli a borítót és mindenki azt hiszi, hogy tanul.
Voldemort nem nagyon szokott sorozatokat nézni, csak a Disney-n az Aranyhaj sorozatot Siriusszal, aki amúgy már szintén minden egész estés Disney mesét látott; még anno Bellával.

Cissy meg amúgy insta sztár. #nárcisztikus
Piton már jó ideje TeveClubbos, remélte, hogyha lesz egy virtuális tevéje, akkor majd Lily beleszeret, de Jamesnek ebneveldéje volt (itt próbálta kitapasztalni, hogy mihez kezdjen Siriusszal), és az sokkal menőbb. Szóval nem nyert...


Oké, ezek tökéletesek! Imádom őket :taps: főleg az Ebneveldét. Az mindent vitt.

Mr. Weasley meg tuti, hogy egy csomó sci-fi sorozatot végignézett, mert megbűvölte benne a mugli technológia.

Szerintem Hermione nem csak hogy erotikus regényeket olvas, hanem nagy fanfices is. Főleg SuperWhoLock témában.

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 19 (kedd), 10:02 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Salmander tuti Travel Channelt nézne. (De imádom. Tök jól hangzik!)

Dobby és a többi roxfortos házimanó is instamániás lenne. Mindig szelfiznének a kajával.

Voldi lenne a leghíresebb videós a "Bodzapálca Unboxing" és a "Kígyófejő TUTORIAL" videóival.

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 18 (hétfő), 23:34 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
Ero írta:
TDB írta:

És ha már zenét hallgatnak, milyen könyvet olvasnának? Milyen sorozatokat, filmeket netán videósokat néznének?
Jó, Ron mondjuk Hermione számmisztika tankönyvét könnyű esti olvasmánynak, de...



Voldi My Little Pony-t természetesen és a létező összes szappanoperát imádja.
Hagrid az Animal Planetet nézi éjjel-nappal.



Hagrid :haha: De csak azokat nézné, amiben Göthe extrém állatok búvóhelyeit keresi, vagy amit a Romániai rezervátumban forgattak Charlie főszereplésével.

Harry Ellie Goulding fan, általában a Love me like you do éneklése közben az ágyon vagy a földön vonaglik, miközben szenvedélyesen tátog.
Ron Ed Sheerant hallgat :haha:

Hermione amúgy erotikus könyveket szokott olvasni, csak megbűvöli a borítót és mindenki azt hiszi, hogy tanul.
Voldemort nem nagyon szokott sorozatokat nézni, csak a Disney-n az Aranyhaj sorozatot Siriusszal, aki amúgy már szintén minden egész estés Disney mesét látott; még anno Bellával.

Cissy meg amúgy insta sztár. #nárcisztikus
Piton már jó ideje TeveClubbos, remélte, hogyha lesz egy virtuális tevéje, akkor majd Lily beleszeret, de Jamesnek ebneveldéje volt (itt próbálta kitapasztalni, hogy mihez kezdjen Siriusszal), és az sokkal menőbb. Szóval nem nyert...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 18 (hétfő), 17:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Ero írta:
Voldi My Little Pony-t természetesen és a létező összes szappanoperát imádja.
Hagrid az Animal Planetet nézi éjjel-nappal.


=))

Greyback egymillió százalék Dr Csontot nézne, Lupin Teen Wolfot, míg Parvati és Lavender PLL-t. Voldi meg még Dóra a felfedezőt és a Nagy Duettet.

Ja, és Voldi nem Zsáztin Bíbört hanem CBA Icukát hallgatna.

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1948 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség