Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 3:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 408 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 21:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 22:32
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Raptorfalva
Egek, annyira fáradt vagyok, hogy épp a két legimádottabb színészem hagytam ki: Martin Freeman és Benedict Cumberbatch.

A Szilaj nagyon jó :xx:

_________________
Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon. ~ Stephen King

¤ SZBMK ¤


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 21:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Kedvenc filmek: Gyűrűk Ura-trilógia, Hobbit (és ezek werkjei :-D ), Holt költők társasága (pacsi, Vidor :give: ), Asterix és Obelix – A Kleopátra-küldetés (az élőszereplős film), Hidalgo – A tűz óceánja ( :give: Bao2), Magyar vándor, Bérgyilkos a szomszédom, A király beszéde… huhh, elsőre ennyi ugrik be :D

Kedvenc színészek: Viggo Mortensen, Luke Evans, Robin Williams, Gerard Butler, Emmy Rossum, Bánhidi László, Fenyő Iván, Rudolf Péter.
Én is imádom a Szaffit :xx: Elolvastam a Jókai-művet is, amiből íródott, de teljesen másról szól, mint a rajzfilm, például szegény Caffrinkát tényleg megégetik benne :cry:
Ha már gyerekfilm, akkor ajánlom a Kismaszat és a gézengúzokat, nagyon aranyos kis történet :) És az összes filmet, amit a kedvencekhez írtam :-D

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 21:20 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
... Én sosem voltam nagy film függő, így kb. kedvenc színészem sincs, csak ha jóól belegondolok.
Filmek közül a halhatatlan westernek és Csöpi filmek.
Aztán ott van még Az utolsó szamuráj, Robin Hoodból a Costneres változat, Hidalgo, örök kedvenc. Ha sírni akarok, akkor ott a Black Beauty.
Meséből Nagy Ho-ho-ho, Pom-pom, és Vuk, bár a csirkéket mindig sajnálom benne. Keresztes barátomék is abszolút kedvencek. Oroszlánkirály, Szilaj, Merida, az újabbak közül.

Színésznek esetleg: Viggo Mortensen, Kristofer Hivju, mert szakáll *. *:-D, Jeremy Irons, Jason Statham, Nicolas Cage.
Színésznők esetén: Rose Leslie, Kristanna Løken, Molnár Piroska.

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 21:19 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ritsu Tonks írta:

A Chakushin Arit ismered? :D (Nem fogadott hívás) Na, ennek mikor az amerikai részét láttam, az első reakcióm az volt, hogy "ez mi a ...?". Ebből is határozottan jobb az eredeti.^^


Természetesen, mindhárom részét + a két évados sorozatot is. Egyébként a Ringu-ból is csináltak sorozatot Ringu Saishusho címmel. Nem nagyon követi az eredeti sztorit, sok karaktert megváltoztattak, és sok szálat elmélyítettek, vagy kicseréltek. De az alaptörténet maradt. Én egyébként szeretem.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 21:06 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 22:32
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Raptorfalva
Zsiraf írta:

Tudtok valami filmet ajánlani, amit egyszerűen kötelező látni?


Szaffi :xx: És úúúúú Trópusi vihar (bár elég trágárul beszélnek benne, csak szólok). Iszonyat vicces, főleg, ha láttál már pár háborús- és akciófilmet, mert teli van rejtett utalásokkal. :haha:

Így neveld a sárkányodat (imádom), a 2. része is király lett. Nemsokára jön a 3., már nagyon kíváncsi vagyok :D

Aztán... Sötét lovag - Felemelkedés (és a többi rész). Heath Ledger (Joker-t játszó színész) miatt már megéri :xx: Annyira sajnálom azt az embert...

Remény rabjait is érdemes megnézni, nekem nagyon tetszett :)

Eredet, Csillagok között, Harcosok klubja, Viharsziget (!) ezeket ne hagyd ki :)

Már negyedszerre húzom ki a lista felét, mert nem akarok ide méteres szövegeket írni, de na... odavagyok a filmekért :D

Kedvenc film: rengeteg van :D De a Vándorló palotát és a Chihiro Szellemországban, valamint a Hobbit, a Keresztapa, a K-pax, Ollókezű Edward, Tim Burton stop motion-filmjei (Halott menyasszony, Karácsonyi lidércnyomás), Coraline és a titkos ajtó, Brian élete, The Shihing... nagyon-nagyon sok van :D
Kedvenc színész: Gary Oldman :xx: Robert Downey Jr, Johnny Depp, Heath Ledger, Robert DeNiro, Leonardo DiCaprio, Tom Felton, Jack Nicholson, Morgan Freeman, Szabó Győző (bár őt utoljára színházban láttam, és ott nyerte meg a szívemet), Jean Reno :pbunny:

_________________
Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon. ~ Stephen King

¤ SZBMK ¤


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 21:03 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Andro írta:
Ritsu: Az eredeti Ringu (Kör) a jobb. Az amerikai vacak a nyomába sem ér.

Ugye?! Bár valamennyit visszaad, ha a pszichológiai hátteret nézem, de a Ringut én is jobban szeretem. A nulladikon majdnem sírtam! Nagyon sajnáltam szegény Sadakót.

A Chakushin Arit ismered? :D (Nem fogadott hívás) Na, ennek mikor az amerikai részét láttam, az első reakcióm az volt, hogy "ez mi a ...?". Ebből is határozottan jobb az eredeti.^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 20:56 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ritsu: Az eredeti Ringu (Kör) a jobb. Az amerikai vacak a nyomába sem ér.

Kedvenc film (amiből rengeteg van, így csak párat emelek ki): Ollókezű Edward, Sweeny Todd - A Fleet Street démoni borbélya (+ Tim Burton majdnem minden filmje), Bud Spencer-Terence Hill filmek (az összes a Mesterektől), Ringu trilógia (igen, a japán Kör film), klasszikus Majmok bolygója filmek (nem a mostaniak), klasszikus Star Trek filmek, Gyalog galopp, Jöttünk láttunk visszamennénk 1-2., Asterix és Obelix, Heathers, Adj rá kakaót!, Robin Hood a tolvajok fejedelme (a Kevin Costneres), Rózsaágy.

Kedvenc színész: Christian Slater, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Oguri Shun, Fujiwara Tetsuya, Ueto Aya (bár ő elsősorban énekesnő).

Kedvenc rendező: Tim Burton, Nakata Hideo.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 20:54 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Ú, az Adam Sandler filmeket én is szeretem. (Pl. Kellékfeleség)
Köszönöm mindenkinek, ha lesz egy csöppnyi időm, megnézem őket. :-D
A Szaffit nagyon szerettem, főleg a benne szereplő cicát. :xx: :kitty:

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 20:50 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Kövezzetek meg, de tényleg kimaradt a Szaffi az életemből.><'
A Horrorra akadva összes részét imádtam. Az ötödiket kb. két hónapja néztem meg, és majd' kiestem a székből, úgy nevettem. xD

Kedvenc film:
- Kaptár összes
- Magyar vándor
- A kör (tudtátok, hogy eredetileg japán film? :D )
- Nem fogadott hívás (szintén a japán, mert az az original^^)

Kedvenc színész:
- Tom Felton über alles! :xx: (Dracoisták tudják...:D )
- Milla Jovovich
- Adam Sandler

Rendező:
- Nakata Hideo (A kör ~ Ő rendezte a japánt és az amerikai verzió második részét)
- Takashi Shimizu (Az átok [The grudge/Ju on])~ japán film again, de ebből az amerikait jobban szeretem)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 20:30 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
vidor írta:
Tényleg, egy kis közvélemény kutatás;
Kinek mi a kedvenc filmje?
Kedvenc színész/rendező?

Kedvenc film: Álljon meg a nászmenet!; Édesek és Mostohák; Apád, anyád idejöjjön!; Tucatjával olcsóbb 1-2 (Nem tudok választani. :oops: )
Kedvenc színész: Julia Roberts, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Natalia Tena
És neked, vidor? :)

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 20:24 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Zsiraf írta:
Tudtok valami filmet ajánlani, amit egyszerűen kötelező látni?

Milyen témában? :) Dráma, vígjáték, thriller, romantikus..? Vagy régi klasszikusok, esetleg?
Amit én mindenkinek ajánlanék kortól, nemtől etc. függetlenül az az Óz, a csodák csodája, a 1939-es változat. Szerintem azt legalább egyszer látni kell :) Nekem még ilyen ugranak be, hogy; Fight club, American beauty, (ezek talán, ha fiatalabb vagy, még várhatnak) Breakfast at Tiffany's, The breakafast club, Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (ezt különösen ajánlom, annyira bájos :x ), Holt költők társasága, Mean girls (hogy legyen egy kultikus tinifilm is köztük, és ha még esetleg nem láttad)... hirtelen ennyi jut eszembe. De kb. napestig itt ülhetnék és sorolhatnám a filmeket xD Én tuti nem unnám meg, szerencsére elég széles skálán mozgok :) Filmmániás vagyok, na! :haha:

Őszike írta:
Az nagyon jó mese! Angolul jobb? Hm... megvan valahol magyar felirattal?

Összehasonlíthatatlanul ;) Hú, megmondom őszintén fogalmam sincs, én tölteni szoktam, ott szokott lenni, magyar/angol hang opció, biztos van felirat opció is :) Online viszont nem hiszem, ott ált. vagy az angol vagy a magyar szokott fent lenni.

Tényleg, egy kis közvélemény kutatás;
Kinek mi a kedvenc filmje?
Kedvenc színész/rendező?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 19:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Andro írta:
Horrorfilmek paródiája, mint a Kör, Átok, Fűrész, stb. Elég beteg humor. Az első két rész jó, a többi felejtős.

Köszi szépen, akkor most egy jó darabig elleszek a filmekkel. :D

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 19:55 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Őszike írta:
A Horrora akadva az milyen? Mármint csak humor, és kevés horror, vagy fordítva?


Horrorfilmek paródiája, mint a Kör, Átok, Fűrész, stb. Elég beteg humor. Az első két rész jó, a többi felejtős.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 19:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Ritsu Tonks írta:
Zsiraf, nézd meg a Horrorra akadva filmeket! Garantált szakadás. =))
Vagy Adam Sandler filmeket is nézhetsz: Férj és férj, Távkapcs, Nagyfiúk stb. :)

Vagy 50 első randi... Pár hete volt a TV2-n, nem tudom, látta-e valaki. (És másnap a film miatt egész nap fáradt voltam a suliban. :D ) A Horrora akadva az milyen? Mármint csak humor, és kevés horror, vagy fordítva?
Ritsu: Andro jól mondja, Az Erdő kapitánya és a Szaffi nagyon jó mese, mindenképpen nézd meg. :)

_________________
I am crying, a part of me is dying.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Őszike 2015 április 20 (hétfő), 19:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 19:48 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ero írta:
Emlékszik valaki a Csip csup csodák-ra? Hogy én mennyire imádtam kicsiként! :xx:


Az anime amúgy, mint később kiderült, a Nils Holgerssonnal együtt. De én is nagyon szerettem, a legtöbb rész magyarul fenn van amúgy Youtube-on. Meg mi anno vettük fel VHS-re is. :mrgreen:

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 19:48 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ritsu Tonks írta:
A Szaffit nem ismerem, de mindegyik mese nagyon-nagyon jó, amit Andro említett. :3
Gyalog galopp. xDDD Istenem, mindf*ck az a film. :D

Zsiraf, nézd meg a Horrorra akadva filmeket! Garantált szakadás. =)) Meg a Zombieland. xD
Vagy Adam Sandler filmeket is nézhetsz: Férj és férj, Távkapcs, Nagyfiúk stb. :)


A Szaffit nem ismered?! Az egyik leghíresebb klasszikus, magyar rajzfilm az Erdő Kapitánya, a Lúdas Matyi és a Macskafogó mellett.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 19:32 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Emlékszik valaki a Csip csup csodák-ra? Hogy én mennyire imádtam kicsiként! :xx:

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 19:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
A Szaffit nem ismerem, de mindegyik mese nagyon-nagyon jó, amit Andro említett. :3
Gyalog galopp. xDDD Istenem, mindf*ck az a film. :D

Zsiraf, nézd meg a Horrorra akadva filmeket! Garantált szakadás. =)) Meg a Zombieland. xD
Vagy Adam Sandler filmeket is nézhetsz: Férj és férj, Távkapcs, Nagyfiúk stb. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 18:48 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Zsiraf írta:
Uhh, bocsánat! :oops:
Tudtok valami filmet ajánlani, amit egyszerűen kötelező látni?
Én még úgy két éve láttam a "Jöttünk, láttunk, visszamennénk" című filmet, és akkor sírva röhögtem rajta. :)
Nekem talán a Micimackó volt a legnagyobb kedvencem még ovis koromban. De mivel én már kétezres csomag vagyok, kimaradtak olyanok, mint pl. Mézga család. Anyuék mindig mondják, hogy az milyen jó volt. :-D
Őszike, én is pont ezen a véleményen vagyok a filmmel kapcsolatban. Még régebben láttam, de végül is egész jó volt.


A régi rajzfilmek, mint a Mézga család fenn vannak Youtube-on. Na igen, régen tudtunk jó rajzfilmeket is gyártani. Nekem ami nagy kedvenc magyar mesék terén az a Macskafogó, a Szaffi, valamint ha már sorozat, akkor a Frakk a macskák réme. De természetesen Mézgáékat is imádom. :mrgreen:

Micimackót is imádom pici korom óta. De a klasszikus Disney rajzfilmekért (a mai förtelmeket nem is emlegetem) mindig is rajongtam. :yes:

Jöttünk, láttunk visszamennénk kötelező darab mindenkinek. Állítólag valamikor idén, vagy jövőre végre jön a harmadik, befejező rész. Bár én ettől kissé tartok ennyi év után.
De ha tetszik az ilyesfajta humor, akkor a Gyalog galoppot ajánlanám, ha még nem láttad. Ha szereted a Monty Pyton filmeket, ezt mindenképpen nézd meg! =))

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 17:57 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Luthien Lovemagic írta:

Attól még a régi könyvek megmaradnak, hogy most csinálnak egy új folytatást, én úgy fogom fel, mint egy fanfilmet, kb. mintha fanfiction lenne, de attól még nekem Jacen, Jaina és a kis Anakin még ugyanúgy Hanék gyerekei maradnak. Úgy vagyok ezzel, mint a DC meg Marvel képregényekkel, lesz egy elágazó univerzum, ennyi. Az hogy ezzel felülírják a könyves univerzumot? Ha jó lesz, nem érdekel, meg attól az is megmarad. Nem kell temetni semmit :D



Én is így vagyok vele, de többektől hallottam már hőbörgést, hogy mi az, hogy nem a könyvek alapján készül valami, meg hogy pedig ez meg az milyen jó alapanyag lett volna stb.
De megértem, hogy inkább tiszta lappal kezdenek, még ha esetleg át is emelnek majd könyves elemeket. Csak jó legyen, az a lényeg. (Valahol azt olvastam, törlik ezt a midi-chlorian hülyeséget is - ami még csak nem is könyves dolog -, és az Erő újra az a misztikus hatalom lesz, ami eredetileg, én már ettől boldog vagyok. :D Már ha tényleg igaz.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 17:36 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Assa írta:
Eddy írta:
Az újakat szeretem én is nagyon, a régieket elkezdtem nézni, de őszintén szólva nekem unalmas volt. Értem én, hogy klasszikus, és "alap-film", és muszáj megnézni, mert..., de nagyon nem az én világom


Van egy időutazós, az vicces. :lol: De a régi Star Trek filmek valahogy engem se tudtak megfogni.

Az új SW mozira nagyon kíváncsi vagyok. Nekem eddig biztató, sokkal jobban néz ki, mint az újabb trilógia (eh...). Történetben meg csak jobb lehet, mint azok a részek voltak. :twisted: (midi-chloriánok, mi? $fal :deathstar:sw )
Szóval reménykedem, hogy tényleg sikerül visszatalálni a régi trilógia hangulatához. (Azzal is együtt tudok élni, hogy szinte az egész könyves univerzumot kukázták - pedig voltak jó sztorik ott is -, csak érje meg az eredmény. $pray )


Attól még a régi könyvek megmaradnak, hogy most csinálnak egy új folytatást, én úgy fogom fel, mint egy fanfilmet, kb. mintha fanfiction lenne, de attól még nekem Jacen, Jaina és a kis Anakin még ugyanúgy Hanék gyerekei maradnak. Úgy vagyok ezzel, mint a DC meg Marvel képregényekkel, lesz egy elágazó univerzum, ennyi. Az hogy ezzel felülírják a könyves univerzumot? Ha jó lesz, nem érdekel, meg attól az is megmarad. Nem kell temetni semmit :D

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 17:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Uhh, bocsánat! :oops:
Tudtok valami filmet ajánlani, amit egyszerűen kötelező látni?
Én még úgy két éve láttam a "Jöttünk, láttunk, visszamennénk" című filmet, és akkor sírva röhögtem rajta. :)
Nekem talán a Micimackó volt a legnagyobb kedvencem még ovis koromban. De mivel én már kétezres csomag vagyok, kimaradtak olyanok, mint pl. Mézga család. Anyuék mindig mondják, hogy az milyen jó volt. :-D
Őszike, én is pont ezen a véleményen vagyok a filmmel kapcsolatban. Még régebben láttam, de végül is egész jó volt.

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 17:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Andro írta:
A Magyar vándor-t én is szeretem. Kár, hogy mostanában nem csinálnak itthon ilyen jó filmeket.


Igen...:c Pedig milyen jó lenne.:D
"C vitamin... A magyarok nagy találmánya!" XD

Indul a bakterház?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 17:28 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Hú, ismeri valaki a "Kipurcant a bébicsősz, anyának egy szót se!" című filmet? Én amikor először meghallottam a film címét, röhögőgörcsöt kaptam, mondjuk az nem nagyon tetszett a filmben, hogy főleg a nagylány magánéletével foglalkoztak, és a többieket egy kicsit elhanyagolták.
Ismeri valaki a Nagyfiúkat? :D Oltári jó film, ajánlom mindenkinek. A kedvencem az volt, amikor felváltva nézték az egyik nagyfiú lányát. :D
És a Tucatjával olcsóbbbal hogy álltok? Az is egy irtó klassz film, megunhatatlan és vicces az egész.

_________________
I am crying, a part of me is dying.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Őszike 2015 április 20 (hétfő), 17:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 17:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Rossz híreket hoztunk, ó, nagy batyukám… =)) Jaj, de imádom! :yes:
Én az Argo 2-t várom nagyon egyébként, remélem, lesz olyan jó, mint az első :)

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 17:19 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
A Magyar vándor-t én is szeretem. Kár, hogy mostanában nem csinálnak itthon ilyen jó filmeket.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 16:33 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
A Csapd le csacsi!-t pont a múltkor néztük apuéknál. Úgy röhögtem. xDDD Ha már magyar: Magyar vándor? :D Istenem, Huba a kedvencem... =))

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 16:20 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Ritsu Tonks írta:
Kaptárt valaki?



Imádom a Kaptár filmeket, ámbár csak fényes nappal tudom megnézni, különben rémálmaim lesznek. Tiszta szégyen harminc felett. :D Nekem az egyik kedvenc filmem a Csapd le csacsi! Szét tudom röhögni rajta magam! :))

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 16:11 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Zsiraf írta:
Látta valaki a Trónok harcát tegnap? Még csak magyar felirattal játsszák az HBO-n. :)

Ez továbbra is a Sorozatfüggőkhöz tartozik, ne offoljunk a topikban! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:59 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Hoppá! :oops: =)) El vagyok tévedve, és nem vagyok túl művelt a filmek/sorozatok terén.
(Igenis. Bár Nóricka kicsit másféle alakváltó, de szárnyaspóni tud repülni, úgyhogy irány-barány!)

Látta valaki a Trónok harcát tegnap? Még csak magyar felirattal játsszák az HBO-n. :)

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:54 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Zsiraf írta:
Ritsu, ha a mézről van szó, akkor felveszem a méhecske alakomat és szárnyalok Tokaj-citybe! Ha meg nem, akkor zsiráfságokat beszélek.
A két Lottit ismerem, akkor majd megnézem azt a sorozatot!


Nem a mézre gondoltam, hanem a zombis akcióthriller (vagy horror? o.O) filmekre.:D Öt van belőle, mindet láttam, nem is egyszer. :xx: Milla Jovovich azóta az egyik kedvenc színészem.:D

(Ha már ennyire repülsz, akkor hozd tesódat is! :D )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:48 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Hoppá, arra gondoltam. (Én is ezt mondanám. Ahaa.) Akkor filmet. :) :oops: :P

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:46 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Zsiraf írta:
A két Lottit ismerem, akkor majd megnézem azt a sorozatot!

Az egy film. :-P :D

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:45 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Ritsu, ha a mézről van szó, akkor felveszem a méhecske alakomat és szárnyalok Tokaj-citybe! Ha meg nem, akkor zsiráfságokat beszélek.
A két Lottit ismerem, akkor majd megnézem azt a sorozatot!

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:43 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Anyád, apád idejöjjön.*-* Imádom.:D
A Star Trek az más, de hasonlít a kettő. Először azt hittem, hogy SW copy, de nem.:D Nagyon jó film!

Kaptárt valaki?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:41 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Zsiraf írta:
És végül győz a jó, Darth Vader (alias Anakin) pedig mielőtt meghal, leveszi a maszkját (ami nélkül nem tud lélegezni - emiatt hal meg) és akkor mondja: Luke! Én vagyok az apád (apa! Én vagyok a lukad. :D - oké, ez csak vicc volt).
Szerintem nagy vonalakban ennyi a lényeg. :)
Nem ismerem. :(

=)) Én azt úgy tudom, hogy: Nem apa! Én vagyok a lukad. :D
Á, pedig nagyon jó, majd mindenképpen nézd meg. ;) Amúgy nagyon hasonlít "A két Lotti"-ra, nem tudom, olvastad-e.
Star Trek? Ez az SW-re épül, vagy egy teljesen más film?

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:37 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Őszike írta:
Köszönöm, Assa! :) Akkor majd egyik hétvégén megnézem a régebben készült trilógiát.


Hátha bejön. :yes: Azért is jobb azzal próbálkozni/kezdeni, mert az újabb elspoilerezné az összes fordulatot.
Különben szerintem se ciki, ha valaki nem látta. Abból a szempontból hasznos ismerni, mert rengetegszer utalnak rá, filmekben, sorozatokban, könyvekben. (Amúgy a Star Trekre is.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:35 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Hmm. Assa jól leírta. Szerintem annyi a lényeg, hogy az elején van egy cuki kis srác, akinek lesz egy nője, Padme. És a Sötét Oldal elfogja Padmét, aki terhes, Anakin, a kis srác (itt mar nagy srác) pedig átáll a Sötét Oldalra, mert azt hiszi, így megmentheti Padmét. Közben meg Anakin ugye szétég, azért veszi szürcsögve a levegőt. És Padme meghal, viszont a gyerekei (Luke és Leila) életben vannak. :D
És következnek a családi drámák, harcok, stb. mert ugye Luke a saját apja ellen harcol.
És végül győz a jó, Darth Vader (alias Anakin) pedig mielőtt meghal, leveszi a maszkját (ami nélkül nem tud lélegezni - emiatt hal meg) és akkor mondja: Luke! Én vagyok az apád (apa! Én vagyok a lukad. :D - oké, ez csak vicc volt).

Szerintem nagy vonalakban ennyi a lényeg. :)
Nem ismerem. :(

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:34 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 22:32
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Raptorfalva
Azta, elmondhatatlanul örülök ennek a topiknak :-D Sőt, leírhatatlanul.

Nem igazán szeretem a Hamupipőkét *elbújik a felé repülő kövek elől*. A Demónát tudtam csak a feldolgozások közül végignézni, de az nagyon tetszett. Az Aranyhaj király, imádom! :-D A hercegnő és a békában különösen bejön a varázsló karaktere :D

Amúgy a Jégkorszak első része drámának készült, csak a forgalmazó azt mondta, hogy márpedig ennek a "gyerekmesének" pozitív vége kell, hogy legyen. O.o Mimdenesetre örülök, hogy nem kellett végignéznem, ahogy a kardfogúak megeszik Manyt :shock:

SW- annyira nem vagyok oda érte, de Darth Vader szerintem rohadt érdekes szereplő, bár nem olyan lelkületű fiatalnak képzeltem el, mint amilyennek az új trilógiában ábrázolva van. De amúgy a testvérrománcis fantasztikus ötlet volt *-*

Jaj, annyira örülök ennek a topiknak :beee:

Szerk.: Őszike, ismerem, imádom! :-D Rengetegszer láttam, szerintem szívmelengető kis film. Hatchi, a leghűségesebb barát - ismeritek? Sírtam rajta...

_________________
Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon. ~ Stephen King

¤ SZBMK ¤


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rosa 2015 április 20 (hétfő), 15:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:28 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Assa írta:
Az emberek 99,9%- a szerint a régebben készült trilógia jobb. Az újban túl mű a látvány, és a sztori meg a párbeszédek sincsenek jól megírva.

Köszönöm, Assa! :) Akkor majd egyik hétvégén megnézem a régebben készült trilógiát.
Más: Ismeri valaki az "Apád, anyád idejöjjön!"-t? Szerintem nagyon aranyos film, Martin a kedvencem, Meredith-en meg egy csomót lehet röhögni. :D Meg az a jelenet, amikor kilyukasztják az egyik lány fülét. :D

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:21 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Őszike írta:
Valaki egy picit erről tudna mesélni? (De csak nagy vonalakba!)


Mármint hogy miről szól?

A SW nem kimondottan sci-fi, inkább űroperának szokták nevezni, kalandfilm/fantasy, amihez egy kitalált galaxis a díszlet.

Van egy régi trilógia (a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján készült), és egy újabb (kilencvenes évek vége, kétezres eleje).

A filmbeli történet kronológiája szerint az újabban forgatott részek játszódnak régebben (szóval az az előzmény). A régi trilógia pedig IV. V. VI. résznek van számozva.

Az I-III. részek a Régi Köztársaság bukását és egy bizonyos Kiválasztott, Anakin Skywalker sorsát mesélik el. (Sok politikával.)
A IV-VI. részek pedig a Lázadók Szövetségének harcáról szólnak a Birodalom és a gonosz Császár meg a szintén gonosz Darth Vader ellen.
Fontos szereplői a sztorinak a Jedik és Sithek, akik mind tudják használni az Erőt, a galaxist átjáró titokzatos energiát (dolgokat mozgatnak, érzékelnek, befolyásolják mások tudatát stb.) és fénykardot használnak a harchoz.

Az emberek 99,9%- a szerint a régebben készült trilógia jobb. Az újban túl mű a látvány (látszik, hogy nem építettek fel szinte semmilyen díszletet, hanem zöld/kék háttér előtt forgattak), és a sztori meg a párbeszédek sincsenek jól megírva (pl. az egyik leggázabb szerelmi szállal "büszkélkedhet" :roll: Ég és föld az ottani love story meg a régi trilógiabeli).

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:16 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Eddy írta:
Ritsu, az új vagy a régi Star Trek filmeket néztétek? Van egy "csöppnyi" különbség Az újakat szeretem én is nagyon, a régieket elkezdtem nézni, de őszintén szólva nekem unalmas volt. Értem én, hogy klasszikus, és "alap-film", és muszáj megnézni, mert..., de nagyon nem az én világom (a három órás filmből az első 40 perc arról szól, hogy repülnek bele a felhőbe, amiről kiderül, hogy nem is felhő, nulla cselekménnyel? Nope...). A sci-fiért egyébként sem rajongok túlzottan, vagy ha igen, akkor inkább az újabb filmekért (Interstellar, Transformers), de persze itt is vannak kivételek, a Star Wars például, amiből a trailer alapján úgy érzem, hogy az új részt nem fogom szeretni.


Igen, az újakat néztük.:3 A régieket én sem láttam, és szintén nem vagyok sci-fi rajongó. Horror, thriller és vígjáték. Ez az én világom.:D

Őszike írta:
Amúgy ciki az, hogy még nem láttam az SW-t?


Nyugi, nem az.:D Szerintem...
Én is csak az első két részig jutottam, azokból sem sokra emlékszek.:D

A hercegnő és a béka az nagyon jó! :xx: Meg az Aranyhaj. xD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:08 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Jövök én is! :D És köszönjük a topikot! _U_
vidor írta:
Amúgy pont a napokban néztem meg a A hercegnő és a békát - annyira aranyos volt az a mese! Eddig csak részleteket láttam belőle, de most végignéztem :) Ja, amúgy szerintem angolul sokkal jobb, annyit lehet szórakozni az akcentusokon. Naveen például végig olasz akcentussal beszél :D Nagyon nagy!

Az nagyon jó mese! Angolul jobb? Hm... megvan valahol magyar felirattal? Mert akkor megnézem úgy is.
A Jégkorszak is nagyon jó, bár nekem a 4. része nem jött be, egy kicsit erőltetettnek tűnt (nekem). Amúgy ciki az, hogy még nem láttam az SW-t? :oops: Valaki egy picit erről tudna mesélni? (De csak nagy vonalakban!)

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 14:55 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Assa írta:
Én az "Egy csúf mostohatestvér vallomásai"-t is kedvelem. Az is sajátos megközelítése a történetnek. :-D

Azt nem láttam, de most gyorsan rákerestem, érdekesen hangzik :D Mindig jó megközelítés egy másik nézőpont, annyi jót lehet kihozni a ilyenekből.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 14:52 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
vidor írta:
szerk.: Amúgy ha már Cinderella, nekem a Drew Barrymore-os feldolgozás az egyik kedvencem, az Örökkön-örökké. Érdekes végén fogták meg a mesét, az tuti :D


Én az "Egy csúf mostohatestvér vallomásai"-t is kedvelem. Az is sajátos megközelítése a történetnek. :-D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 14:30 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
ÓÓÓ, de jó, hogy lett egy ilyen topik! :taps: Ez igazán nekem való :beee:
Zsiraf írta:

A Star Wars előzetesét én is láttam, és hááát... hova ragozzák még?

Én is ezen a véleményen vagyok. Mondjuk sose voltam nagy rajongója a szériának, ezt hozzá kell tennem. A 3 alaprész ugye elment, de számomra így ennyi, láttam, mert "kötelező" darab.

Amúgy pont a napokban néztem meg a A hercegnő és a békát - annyira aranyos volt az a mese! Eddig csak részleteket láttam belőle, de most végignéztem :) Ja, amúgy szerintem angolul sokkal jobb, annyit lehet szórakozni az akcentusokon. Naveen például végig olasz akcentussal beszél :D Nagyon nagy!

Ú, és a Superman vs Batman trailer megvan? Úúúúú, nekem meglepően bejött! De persze ez semmit nem jelent. Tegnap előtt kezdetem el nézni a Man of Steelt, de negyedóra után kikapcsoltam, mert iszonyatosan nem talált be. Majd még megpróbálkozom vele, de csak mert kell ehhez az új filmhez, hogy értsem.

Esetleg amúgy van még valaki, aki kicsit több fesztiválszerű filmet szokott nézni? Pl.: én most tök rákaptam Melanie Laurent rendezésére (őt ismerhetitek a Inglourious Basters-ből vagy a Beginners-ből). Olyan gyönyörű képeket használ, nagyon bejön a stílusa. Ajánlom a tavalyi cannes-i fesztiválra készült filmjét, rám hatalmas hatással volt. Respair a címe, francia, de van angol felirat hozzá, tehát lehet nézni :) Nem happy, meg semmi, de iszonyat érdekes, és jó témát dolgoz is fel.

szerk.: Amúgy ha már Cinderella, nekem a Drew Barrymore-os feldolgozás az egyik kedvencem, az Örökkön-örökké. Érdekes végén fogták meg a mesét, az tuti :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 14:28 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Assa írta:
Van egy időutazós, az vicces. :lol: De a régi Star Trek filmek valahogy engem se tudtak megfogni.

Vannak nagyon jó jelenetek/párbeszédek, ezt nem tagadom, de úgy összességében én nem élveztem az eddig látott részeket. Ez tipikusan egy olyan fandom, ahol az eredetit messziről kerülöm (értem ez alatt a 2009-es előtti "eredeti-eredeti" világot), a fanficeket/fanvideókat/tumblis gifseteket viszont imádom :haha: Azért örülök, hogy nem vagyok vele egyedül, és más is van, aki nincs oda érte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 14:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Star Trek :x Az új filmek szerelmese vagyok, de jöhet a régmúlt időkből is egy kis csillagközi utazás, viszont akkor már nem a film, hanem a sorozat.
A sci-fi egyébként minden mennyiségben jöhet.
SW7-tel kapcsolatban szkeptikus vagyok. Nagyon nem tudom, mit várhatok, hogy mit kellene várnom. Így hát csak várok, és majd elválik, mi lesz.

Én a kultfilmnek titulált alkotásokkal vigyázok mindig, könnyen megégetheti az ember a kezét, illetve a szemét...
Na, és ha már sci-fi is, akkor:
Én a 2001: Űrodüsszeia c. filmegyeddel vagyok úgy, hogy: "azt a mindenit, soha többet, vigyétek a közelemből, nem, nagyon nem!" Abszolút rétegfilm. Ez rendben is van. Értem, miről szól, tudom, hogy mi a célja, és ezt értékelem is. Egy mozgóképesített filozófiai gondolatserkentő alkotás. Az ilyet is szeretem, de az, hogy 3x aludtam be rajta, pedig nem is voltam álmos, sokat beszél magáról. Én sajnáltam a leginkább, hogy azt a jelzőt kell legtöbbször használnom rá, hogy unalmas. De ez van, felvállalom a véleményem, még ha rengeteg olyan "rajongó" szaladgál a világban, akik csak azért ragaszkodnak ahhoz, hogy ez a film tökéletes, hogy ez kultfilm, és hogy semmit nem értesz a filmekhez, ha ezt nem szereted, mert nem érted, veled van a gond... Kamurajongók, a túlhype-olás agymosott szüleményei. HAL viszont valami fenomenális! Az ő jeleneteit bármikor újranézném. A humora sivatagszáraz, imádom, és eközben a hideg futkos tőle a hátamon. Tökéletes karakter.

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 14:12 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Eddy írta:
Az újakat szeretem én is nagyon, a régieket elkezdtem nézni, de őszintén szólva nekem unalmas volt. Értem én, hogy klasszikus, és "alap-film", és muszáj megnézni, mert..., de nagyon nem az én világom


Van egy időutazós, az vicces. :lol: De a régi Star Trek filmek valahogy engem se tudtak megfogni.

Az új SW mozira nagyon kíváncsi vagyok. Nekem eddig biztató, sokkal jobban néz ki, mint az újabb trilógia (eh...). Történetben meg csak jobb lehet, mint azok a részek voltak. :twisted: (midi-chloriánok, mi? $fal :deathstar:sw )
Szóval reménykedem, hogy tényleg sikerül visszatalálni a régi trilógia hangulatához. (Azzal is együtt tudok élni, hogy szinte az egész könyves univerzumot kukázták - pedig voltak jó sztorik ott is -, csak érje meg az eredmény. $pray )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 14:03 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Ühüm, köszi, ő volt az. Asszem. :-)
A Star Wars előzetesét én is láttam, és hááát... hova ragozzák még?
Én nagyon szeretem a mesefilmek közül a Scooby Doot (megunhatatlan. Szerintem) és a Jégkorszakot (ezen sírva szoktam röhögni :-D ).
A sci-fit én sem szeretem, bár alapból nem rajongok az ilyen túlbonyolított filmekért.
Maradok a vígjátékoknál... :D

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 408 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség