Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 7:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 408 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2019 augusztus 19 (hétfő), 9:51 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
csigafi írta:
Karmok Harca

Hát ez egy elég érdekes 1x érdemes megnézni kategória. Egy krimi amiben macskák a főszereplők. Van benne cicaromantika is akinek van macskája felfog ismerni benne igazi macskás dolgokat is :-). A valóságtól kissé átsejlik a fantasyba is csöppet. Bár lehet sci-fi be olykor nehéz behatárolni mivel mind kettő egyben fantasy is szinte.

Nem húzok én éles határokat a műfajok közt. Ha akarom akkor egy eperfa levélen napozó mozdulatlan hernyó is lehet számomra fantasy, sci-fi vagy akár horror is. Szeretem szélesebben szemlélni a dolgokat és több szemszögből is akár egy időben 1x re
Sosem ragadok le csupán csak egyetlen egy szemszögnél. Kivéve amikor vak vagyok valamiben és nem látok benne semmi érdemlegeset.

rövid ismertető dióhájban.

Francis macska és gazdája új helyre költöznek. A ház kísérteties, ráadásul ijesztő titkokat rejt a múltból. Francisnek nem csupán a szomszédokkal kell megküzdenie, de azzal a sorozatgyilkossal is, aki a környéken garázdálkodik.


Pár éve láttam a filmet és elég erősen odavágott. Még hetek múlva is a fejemben járt, mert erős történet mind grafikailag, mind egyébként. Ezek után a könyveket is meg akarom szerezni, mert érdekelnek. Szóval engem meggyőzött, pedig csak valami sima kis rajzfilmre tippeltem, de totál mást kaptam. Ami nem baj, csak enyhén szólva sokkolt, bár jó értelemben. Ez tipikusan az a rajzfilm, amit 16 éven alul nem ajánlok senkinek! Mert hiába rajzolt, nem gyerekeknek való! Viszont mint felnőtteknek szóló macskás rajzfilm, szerintem fantasztikus.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2019 augusztus 10 (szombat), 0:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2019 február 03 (vasárnap), 18:33
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Bárhol
Karmok Harca

Hát ez egy elég érdekes 1x érdemes megnézni kategória. Egy krimi amiben macskák a főszereplők. Van benne cicaromantika is akinek van macskája felfog ismerni benne igazi macskás dolgokat is :-). A valóságtól kissé átsejlik a fantasyba is csöppet. Bár lehet sci-fi be olykor nehéz behatárolni mivel mind kettő egyben fantasy is szinte.

Nem húzok én éles határokat a műfajok közt. Ha akarom akkor egy eperfa levélen napozó mozdulatlan hernyó is lehet számomra fantasy, sci-fi vagy akár horror is. Szeretem szélesebben szemlélni a dolgokat és több szemszögből is akár egy időben 1x re
Sosem ragadok le csupán csak egyetlen egy szemszögnél. Kivéve amikor vak vagyok valamiben és nem látok benne semmi érdemlegeset.

rövid ismertető dióhájban.

Francis macska és gazdája új helyre költöznek. A ház kísérteties, ráadásul ijesztő titkokat rejt a múltból. Francisnek nem csupán a szomszédokkal kell megküzdenie, de azzal a sorozatgyilkossal is, aki a környéken garázdálkodik.

_________________
_♥_/°°


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 21 (kedd), 21:53 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Lizzie01 írta:
Ritsu Tonks írta:
Love, Simon valaki?? Ma délelőtt néztem meg (a könyvet tegnap együltömben olvastam el), és még mindig a hatása alatt vagyok. Valaki látta még esetleg?


A filmet láttam, de a könyvet még nem olvastam.
A film tetszett, bár a magyar cím rémes volt. :)


Nem tudom, mi a magyar címe a filmnek (csak a könyvnek), és lehet nem is akarom tudni. :haha: Nekem nagyon tetszett, szerintem most napokig ez fog a fejemben járni.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 21 (kedd), 19:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Ritsu Tonks írta:
Love, Simon valaki?? Ma délelőtt néztem meg (a könyvet tegnap együltömben olvastam el), és még mindig a hatása alatt vagyok. Valaki látta még esetleg?


A filmet láttam, de a könyvet még nem olvastam.
A film tetszett, bár a magyar cím rémes volt. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 21 (kedd), 14:45 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Love, Simon valaki?? Ma délelőtt néztem meg (a könyvet tegnap együltömben olvastam el), és még mindig a hatása alatt vagyok. Valaki látta még esetleg?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 június 30 (szombat), 14:34 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Ritsu Tonks írta:
NymphaTonks írta:
Ritsu Tonks írta:
Ha már betévedtem ide olvasgatni...

Valaki várja még rajtam kívül a The Nun (Apáca) és a The Conjuring 3 (Démonok között) c. filmneket?


Igeeen, a Démonok közöttet már nagyon várom! :D Kíváncsi vagyok, milyen lesz, ugyanis az első részhez képest a második nem lett olyan ütős, de reménykedem, hogy a harmadik már sokkal jobb lesz. :)


Neeee!!! Szerintem a második is nagyot ütött, főleg a plottal :D Ugye a démon kihasználta az ártatlan szellemet, hogy ne érzékeljék~ Mondjuk a hangulata nem olyan volt, mint az elsőnek, ezt aláírom, de imádtam. :D És igen, ebből a szempontból én is nagyon kíváncsi vagyok, vajon mivel rukkolnak elő a harmadik részben. :yes:


Mondjuk, ha önmagában vesszük, tényleg vagány film volt, tetszett, de ha az elsőhöz mérjük, akkor szerintem egy fokkal gyengébb lett. :labi:
Most meg utánanéztem a The Nun-nak és woah! Tök jól hangzik, kíváncsi vagyok erre is. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 június 30 (szombat), 13:55 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
NymphaTonks írta:
Ritsu Tonks írta:
Ha már betévedtem ide olvasgatni...

Valaki várja még rajtam kívül a The Nun (Apáca) és a The Conjuring 3 (Démonok között) c. filmneket?


Igeeen, a Démonok közöttet már nagyon várom! :D Kíváncsi vagyok, milyen lesz, ugyanis az első részhez képest a második nem lett olyan ütős, de reménykedem, hogy a harmadik már sokkal jobb lesz. :)


Neeee!!! Szerintem a második is nagyot ütött, főleg a plottal :D Ugye a démon kihasználta az ártatlan szellemet, hogy ne érzékeljék~ Mondjuk a hangulata nem olyan volt, mint az elsőnek, ezt aláírom, de imádtam. :D És igen, ebből a szempontból én is nagyon kíváncsi vagyok, vajon mivel rukkolnak elő a harmadik részben. :yes:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 június 22 (péntek), 20:57 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Ritsu Tonks írta:
Ha már betévedtem ide olvasgatni...

Valaki várja még rajtam kívül a The Nun (Apáca) és a The Conjuring 3 (Démonok között) c. filmneket?


Igeeen, a Démonok közöttet már nagyon várom! :D Kíváncsi vagyok, milyen lesz, ugyanis az első részhez képest a második nem lett olyan ütős, de reménykedem, hogy a harmadik már sokkal jobb lesz. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 június 21 (csütörtök), 15:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Ha már betévedtem ide olvasgatni...

Valaki várja még rajtam kívül a The Nun (Apáca) és a The Conjuring 3 (Démonok között) c. filmneket?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 június 16 (szombat), 21:48 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Saszta írta:
NymphaTonks írta:
Halihó! :-D Gondoltam, bepislogok ide, mivel látom, egy ideje csend van, én pedig imádok filmekről beszélni. :D Nemrég néztem meg a Darkest Hourt, és már az első félóra után felírtam a kedvencek listára, annyira tetszett, és a színészek is elképesztően alakítottak. Valaki látta még? Vélemény esetleg? :)


Khm... Én elképesztően véletlenül szintén láttam. :kitty:
(Csak nem valami N betűs, furcsa nevű valakivel egy időben néztem? Nem emlékszem a nevére, annyira furcsa, leírni sem lehet. Valami Nymecsek Tönk, vagy mi a neve... olyan, mintha tüsszentenénk kb... :P )

Nekem is nagyon tetszett a film, Gary Oldman nem hiába kapott Oscart ezért az alakításért! Tényleg le a kalappal előtte, én végig kerestem őt a maszk mögött, de eskü nem találtam őt sehol, teljesen egybeolvadt Churchill karakterével.
A cselekmény is nagyon jól lett felépítve, egy pillanatig sem unatkoztam, pedig nem éppen bővelkedett az akcióban, itt a belső vívódások voltak a fontosak, és annak a feszültsége vitte előre a sztorit. És az ilyet sokkal nehezebb filmre vinni úgy, hogy ne legyen lapos. Főleg, mert helyszínváltás sem volt túl sok: kb 4-5 helyszín volt összesen, és sokáig maradtunk egy helyen (ráadásul sok volt a hosszú beállítás), szóval ebből a szempontból sem volt épp dinamikus.
(...)
Mindezzel csak azt akartam mondani, hogy mindezek miatt a Darkest Hour egy unalmas, lapos valami lehetett volna, de ehelyett egy mély benyomást keltő filmmé vált, ami leginkább a színészeknek, és pár nagyon szép filmes megoldásnak volt köszönhető. Remekül átadta az akkori általános hangulatot, azt, mit élhettek át az emberek, milyen nagy felelősség nyomta a vállát a vezetőknek, stb... Nagyon jó élmény volt, minden másodpercét élveztem, 10/10-es, legalábbis szerintem. :) Nem egy olyan film, amit egyhamar elfelejt az ember, szóval mindenkinek csak ajánlani tudom! :)


Hát, én nem tudom, hogy te hogy és kivel nézted... Én mindenesetre szintén egy furcsa nevű valakivel egy időben láttam, valami sas volt, meg talán tészta is. Ehh, azt hiszem, kihagy a memóriám. :lol:

Igen, ezzel teljesen egyetértek. :D Gary Oldman tényleg baromira megérdemelte ezért az alakításért az Oscart, mert tényleg nem volt semmi, ahogy eljátszotta Churchill szerepét! Aztán meg a film is elképesztő jóra sikeredett, és bepillantást nyerhet az ember az akkori időkben, és láthatja, hogy miniszternek lenni egy ilyen kétes helyzetben nem éppen könnyű munka, főleg, ha közben többen arra készülnek, hogy hátba szúrjanak és lemondassanak... És azért tanulság is van benne, elvégre a kitartásról szól az egész, és arról, hogy ha az ember kitart az elvei mellett, és küzd értük, a végén meglesz az eredménye. :) Én is nagyon ajánlom a filmet mindenkinek! :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 június 16 (szombat), 12:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
NymphaTonks írta:
Halihó! :-D Gondoltam, bepislogok ide, mivel látom, egy ideje csend van, én pedig imádok filmekről beszélni. :D Nemrég néztem meg a Darkest Hourt, és már az első félóra után felírtam a kedvencek listára, annyira tetszett, és a színészek is elképesztően alakítottak. Valaki látta még? Vélemény esetleg? :)


Khm... Én elképesztően véletlenül szintén láttam. :kitty:
(Csak nem valami N betűs, furcsa nevű valakivel egy időben néztem? Nem emlékszem a nevére, annyira furcsa, leírni sem lehet. Valami Nymecsek Tönk, vagy mi a neve... olyan, mintha tüsszentenénk kb... :P )

Nekem is nagyon tetszett a film, Gary Oldman nem hiába kapott Oscart ezért az alakításért! Tényleg le a kalappal előtte, én végig kerestem őt a maszk mögött, de eskü nem találtam őt sehol, teljesen egybeolvadt Churchill karakterével.
A cselekmény is nagyon jól lett felépítve, egy pillanatig sem unatkoztam, pedig nem éppen bővelkedett az akcióban, itt a belső vívódások voltak a fontosak, és annak a feszültsége vitte előre a sztorit. És az ilyet sokkal nehezebb filmre vinni úgy, hogy ne legyen lapos. Főleg, mert helyszínváltás sem volt túl sok: kb 4-5 helyszín volt összesen, és sokáig maradtunk egy helyen (ráadásul sok volt a hosszú beállítás), szóval ebből a szempontból sem volt épp dinamikus.
És akkor még nem beszéltem arról, hogy egy olyan történelmi eseményt dolgozott fel a film, amiről azért tanulunk eleget, még ha nem is ennyire részletesen, szóval így sok csavarral sem tudott előállni, már ha hitelességre akart törekedni, és ahogyan én láttam, minél jobban próbált a "történelmi tényekhez" igazodni. Ami egyébként szerintem egy plusz pont, de tényleg fennáll ilyenkor a veszélye annak, hogy emiatt nem lesz kellőképpen érdekes, nem sikerül megfelelően filmre vinni egy olyan történetet, amit már ismerünk, mert tudjuk, mi lesz benne, és sokkal inkább megvannak az elvárásaink is vele szemben.
Mindezzel csak azt akartam mondani, hogy mindezek miatt a Darkest Hour egy unalmas, lapos valami lehetett volna, de ehelyett egy mély benyomást keltő filmmé vált, ami leginkább a színészeknek, és pár nagyon szép filmes megoldásnak volt köszönhető. Remekül átadta az akkori általános hangulatot, azt, mit élhettek át az emberek, milyen nagy felelősség nyomta a vállát a vezetőknek, stb... Nagyon jó élmény volt, minden másodpercét élveztem, 10/10-es, legalábbis szerintem. :) Nem egy olyan film, amit egyhamar elfelejt az ember, szóval mindenkinek csak ajánlani tudom! :)

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 június 08 (péntek), 15:47 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Halihó! :-D Gondoltam, bepislogok ide, mivel látom, egy ideje csend van, én pedig imádok filmekről beszélni. :D Nemrég néztem meg a Darkest Hourt, és már az első félóra után felírtam a kedvencek listára, annyira tetszett, és a színészek is elképesztően alakítottak. Valaki látta még? Vélemény esetleg? :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 március 30 (péntek), 18:59 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Ronin írta:
Így van, hogyne végre valaki kimondta! Mikor kijöttem a moziból, olyan hiányérzetem volt, de nem is tudtam, mitől, de most rájöttem: nem mutatták be, hogyan követik őket. A kilencedik részben ezt sürgősen javítaniuk kell, és azonnal magyarázzák el, hogyan működik a Halálcsillag, mennyi az átlagfogyasztása és a fenntartási költsége egy birodalmi csillagrombolónak, és mekkora egy E-11-es lövedékének kezdősebessége...

De most komolyan ne már! xlol Ez egy űrmese, nem egy hard sci-fi, bőven elég annyi magyarázat, hogy volt egy ilyen berendezésük, amivel tudták őket a hipertérben is követni. xlol xlol xlol És nem is fanfic, hogy tele legyen párosításokkal, szal gondolom Hux amolyan comic reliefnek van benne... tudjátok, Disney, és a Disney mesékben mindig van egy szerencsétlen balfasz, akin derülhetnek a kölykök. xlol xlol xlol


Óh, most látom csak, hogy le lettem oltva... :D :roll:

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2018 március 30 (péntek), 0:12 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 november 01 (vasárnap), 17:29
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Request-URI Too Long
Sziasztok!

Van itt valaki, aki olvasta/látta a Ready Player One-t, vagy tervezi valamelyiket a közeljövőben?

Ha legközelebb arra adnám a fejemet, hogy megnézzek egy könyvadaptációt, beszéljetek le róla. Erre a sztori-vakarásra-kavarásra még Egyes Játékosként sem igazán tudtam felkészülni. Filmként (a logikai buktatókkal együtt) rendben van, de feldolgozásként nehezen tudom értelmezni, amikor a főbb szereplők kapcsolatai és néhány kulcsfontosságú részlet más, mint az eredetiben. Nyilván izgalmasabbá, pörgősebbé kellett tenni, meg ez fért bele 140 percbe, de többször ráztam a fejemet a moziban.

*Aqui aludni el*

_________________
D O M B


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 december 22 (péntek), 0:17 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Kadma írta:
Persze azért maradtak kérdések, amiket érzéseim szerint nem nagyon fognak ezután se túlmagyarázni a készítők: oké, hogy fénysebességnél is lekövették őket, de végül is hogyan? Hux karaktere végső soron miért van a filmben? (mert vártam kicsit, hogy majd az lesz a slusszpoén, hogy ők kavarnak, és amit látunk, az amolyan szerelmi civódás :haha: ) Na és ki az öreg Snoke Dogg? Mert így maximum az Első Rend Hugh Hefnere, az arany fürdőköntösben meg a simulékonyságával. De csak kimúlt, oszt jónapot. Finnt és a csaját nem kommentálom, Finn alapból idegesít, ahogy Poe is, viszont a csaj nyaklánca legalább tetszett :D (btw láttátok, hogy a végén Rey féltkeny pillantást vet Rose felé?!)

De a tróntermi jelenet előtt le a kalappal, és örülök, hogy Kylo nem állt át, az annyira... picsás lett volna tőle. Viszont szerintem hazudott Rey családjával kapcsolatban. Vagy nem is tud semmit
.[/color]


Így van, hogyne végre valaki kimondta! Mikor kijöttem a moziból, olyan hiányérzetem volt, de nem is tudtam, mitől, de most rájöttem: nem mutatták be, hogyan követik őket. A kilencedik részben ezt sürgősen javítaniuk kell, és azonnal magyarázzák el, hogyan működik a Halálcsillag, mennyi az átlagfogyasztása és a fenntartási költsége egy birodalmi csillagrombolónak, és mekkora egy E-11-es lövedékének kezdősebessége...

De most komolyan ne már! xlol Ez egy űrmese, nem egy hard sci-fi, bőven elég annyi magyarázat, hogy volt egy ilyen berendezésük, amivel tudták őket a hipertérben is követni. xlol xlol xlol És nem is fanfic, hogy tele legyen párosításokkal, szal gondolom Hux amolyan comic reliefnek van benne... tudjátok, Disney, és a Disney mesékben mindig van egy szerencsétlen balfasz, akin derülhetnek a kölykök. xlol xlol xlol

Assa írta:
Luke-nál egyedül azt a mozzanatot nem értettem, mikor végezni akart Bennel. Pont ő, aki még Vadert is menthetőnek tartotta (aki azért tett addigra egy s mást, Bennél meg ez még csak lehetőség volt). Ráadásul Leia és Han fia, nekik mit mondott volna? Szóval érdekelne a folyamat, ahogy eljutott addig a pillanatig, hogy ott áll a kölyök felett fénykarddal a kezében.

Leia, hát igen. Az, hogy visszareptette magát egy dolog (bár elég ostobán lett megoldva), de hogy maradt életben, hogy megtehesse?! Nekem is ez volt a gondom vele.

A siklók szerintem nem füstcsíkot húztak, hanem a kampószerűség, amivel kiegyensúlyozták őket szántott bele a talajba, és az porzott mögöttük vörösen.




Nos, én arra tudok gondolni, hogy Luke vívódott magában, mert bár Han és Leia gyerekéről volt szó, mégis egy hajszál választotta el attól, hogy egy új Vaderként szülessen újjá Snoke mellett, és hát Luke már látta, mit épített fel egy nagyhatalmú sith páros, és egyszerűen túl csábító volt a gondolat, hogy mindezt egyszerűen(!) megakadályozhatná... a kézenfekvő megoldások, legyenek bármilyenek is, mindig is vonzóak, főleg ha nagy a tét.

Talán ez lehet a magyarázat. De... ha a Disney nem fizet nekem órabért mostantól, nem védem tovább a filmjüket, mert már az összes haver előtt részletről részletről mentegettem. :D

A siklókkal kapcsolatban igazad van, utólag rájöttem, szóval azt visszavonom. :)

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 december 21 (csütörtök), 22:28 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ronin írta:

Tegnap éjjel néztem meg, és meglepő, de... tetszett. :D De tényleg. :D



Luke-nál egyedül azt a mozzanatot nem értettem, mikor végezni akart Bennel. Pont ő, aki még Vadert is menthetőnek tartotta (aki azért tett addigra egy s mást, Bennél meg ez még csak lehetőség volt). Ráadásul Leia és Han fia, nekik mit mondott volna? Szóval érdekelne a folyamat, ahogy eljutott addig a pillanatig, hogy ott áll a kölyök felett fénykarddal a kezében.

Leia, hát igen. Az, hogy visszareptette magát egy dolog (bár elég ostobán lett megoldva), de hogy maradt életben, hogy megtehesse?! Nekem is ez volt a gondom vele.

A siklók szerintem nem füstcsíkot húztak, hanem a kampószerűség, amivel kiegyensúlyozták őket szántott bele a talajba, és az porzott mögöttük vörösen.



Kadma írta:
Nekem abszolút pozitív csalódás volt.


Én egy darabig azt hittem, nyomkövető van a hajón, és amiatt tudják bemérni őket, nem csak úgy. És az is kicsit erőltetett, hogy csak egy van a berendezésből, ami képes rá.

Nekem pont az tetszik Rey és Finn kapcsán, hogy tényleg csak barátok - vagy legalábbis én annak láttam őket mindkét részben. xsmile

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 december 21 (csütörtök), 21:33 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Assa írta:
SW VIII valaki?

Nekem abszolút pozitív csalódás volt. Mert igen, beharangozták, hogy egy új Birodalom visszavág lesz, de nem. Érthetetlen, miért sipárognak megint a fanok, miért akarják kivetetni ezt a filmet is a kánonból stb... Méltó folytatása azért az eredeti trilógiának. Jót tett a rendezőváltás, jó volt, hogy nem volt biztonsági játék, mertek belerakni csavarokat.

Persze azért maradtak kérdések, amiket érzéseim szerint nem nagyon fognak ezután se túlmagyarázni a készítők: oké, hogy fénysebességnél is lekövették őket, de végül is hogyan? Hux karaktere végső soron miért van a filmben? (mert vártam kicsit, hogy majd az lesz a slusszpoén, hogy ők kavarnak, és amit látunk, az amolyan szerelmi civódás :haha: ) Na és ki az öreg Snoke Dogg? Mert így maximum az Első Rend Hugh Hefnere, az arany fürdőköntösben meg a simulékonyságával. De csak kimúlt, oszt jónapot. Finnt és a csaját nem kommentálom, Finn alapból idegesít, ahogy Poe is, viszont a csaj nyaklánca legalább tetszett :D (btw láttátok, hogy a végén Rey féltkeny pillantást vet Rose felé?!)

De a tróntermi jelenet előtt le a kalappal, és örülök, hogy Kylo nem állt át, az annyira... picsás lett volna tőle. Viszont szerintem hazudott Rey családjával kapcsolatban. Vagy nem is tud semmit.

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 december 21 (csütörtök), 15:27 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Assa írta:
SW VIII valaki?


[/color]


Tegnap éjjel néztem meg, és meglepő, de... tetszett. :D De tényleg. :D

Amúgy az általad leírtak közül sokban egyezik a véleményem, Finn szála tényleg gyenge volt, magát a karaktert sem bontották ki még SW mércével mérve sem, holott amúgy a többi karakter terén szerintem rendet tettek azok után, hogy az Ébredő erő nem tett velük semmit, csak a nevükkel együtt bedobta őket. Egyértelműen Poe jellemfejlődése a legátgondoltabb igen, de nekem bejött az is, amit Luke karakterével tettek, hiába köpködnek az SW fanok, hogy a karakter meggyalázása, szerintem érthető jellemfejlődés ez is, a kard eldobáson sem botránkoztam meg. Rey és Kylo is rendben volt, Snoke meg Phasma mehetett a kukába, ahogy kellett, tényleg feleslegesek voltak. Hux mondjuk egy idióta, az ázsiai csaj meg felesleges, a kódtörő is keveset szerepelt, pedig lett volna benne a potenciál, de legalább egy kis "szürkeséget" csempészett a filmbe.

Akciók és látvány jók, bár a Zsiványban lévő végső csatát nem tudták überelni, illetve a Sithek kezdő űrcsatája is közel olyan jó, szóval azért nem mondanám annyira kiemelkedőnek őket... kiemelkedő, az a tróntermi küzdelem volt, de ennyi.

A sztori rendben van, bár van néhány logikai baki, de nem sok, és bár végig csak egy nagy menekülés egy jó és egy gyenge mellékszálla, engem lekötött.

A klisékifacsarások(pl.: Rey származása) is jól sültek el nálam, voltak újítások(új képesség, kristálybunás róka), amik bár részletek, de tetszettek. Persze részletekben voltak hülyeségek is, pl. Leia, mikor kirepült az űrbe, ahol instant háromféle módon halt volna meg egyszerre, mielőtt hazsnálhatja a képességét... meg mondjuk aki a piros füstcsíkot húzó siklókat tervezte, azt A háború művészetével kéne agyonverni. Ezeket a járműveket húsz kilóméterről is kiszúrják! Jó persze a SW az álcázásra sose adott sokat, csak a Lázadóknak meg a klónoknak a Sithekben volt terepmintás ruhájuk, a rohamosztagosok az Endoron is hófehér páncélban rohangálnak. :D

Illetve a film végével kapcsolatban: hogy-hogy nem követik a Falcont a hipertérben a szuperkütyüjűkkel, meg miért maradt életben Leia??? Carrie Fisher(R.I.P.) nélkül nem tudom mit kezdenek a kilencedik részben a karakterrel... vagy két rész közt írják ki, mint Shaw-t a Prometheus meg a Covenant között? Ugye nem? Az nagyon balfasz lenne...


De összességében rendben volt a film, nem egy egetrengető alkotás, de nem bántam meg, hogy elmentem rá. :)

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 december 16 (szombat), 23:05 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
SW VIII valaki?


Ma néztem meg, és nem is tudom... fura film volt. Sokáig nem értettem, mire-hova akarnak kilyukadni. Részben az események tempója, részben a fordulatok miatt.
Volt olyan pont, több is, ahol valami abszolút sötét befejezésre számítottam - a Zsivány Egyes után nem tűnt olyan elvetemült lehetőségnek. Többektől vártam hősi halált, pl. Poe-tól rögtön az elején (na, persze...), Finntől az ágyúnál (és nagyon haragudtam amiatt, ahogy elkerülték; Rose nézőpontjából érthető tett ugyan, ezt belátom, de akkor is... egy fokkal jobb úgy, hogy Rose végül is túlélte a beavatkozást, mert különben végképp semmi értelme nem lett volna).

A poénkodásból hál'Istennek visszavettek, és ami volt, az többé-kevésbé jól is működött. Mínusz Poe és Hux, Poe részéről időhúzásnak szánt rádiózása az elején. Az rémesen gagyi volt. ~x(

A bevezetőszöveget olvasva egyetlen gondolatom volt: A birodalom visszavág. És persze az, hogy: na ne! És szerencsére nem is. Reménykedtem benne, hogy ez az indítás csak egyfajta szándékos félrevezetés, hogy aztán a néző kellemeset(?) csalódjon az előző rész Új remény párhuzamai után.

Finn és Rose szála nem sikerült katasztrofálisan rosszul, de elég kidolgozatlannak érződött. Benicio del Toro karaktere jó volt (viszont elképzelésem sincs, hogy hívták, és ez jól jellemzi azt, hogyan kezelte ezt a szálat a film), de kevés időt kapott. A látásmódja érdekes, de a jelenetben, mikor előadta, minimum egy kisebb, Finn világnézetét megingató beszédet vártam tőle, mert az egész rákészülés olyan volt, erre lerendezte két mondatban a mondandóját.
A nyaklánc visszaadása és az árulás egyaránt passzolt ahhoz, amilyennek bemutatták, de mégis hirtelennek tűnt.
Túlzsúfolt volt ez a küldetésesdi, Rose összecsapott háttérsztorijával + a városrombolással.

Az ellenben tetszett, hogy a nagy rákészülés után ez nem a tipikus "utolsó pillanatban sikerrel járunk" megoldás volt, hanem tényleg elbuktak, ahogy elbukták majdnem teljesen a szállítóhajós menekülést is.

A Rey-Luke-Kylo szál nem volt rossz, de lehetett volna még bontogatni, így túl hirtelen jött Rey hozzáállásának a változása Kylóval kapcsolatban. Még Kylónál is nagy volt a váltás, hiába alapvetően instabil személyiség.
(Különben meg még egy ilyen idegesítő figurát... Az a könnyes szem és sírásra kámpicsorodott száj állandóan. Nem tudtam, nevessek vagy csak fogjam a fejem...)

Hux és Kylo együtt még mindig óvodások a homokozóban, de annak legalább szórakoztatóak. Snoke kiiktatásának örültem. Felesleges volt. Lehet, hogy Palpatine-ról se tudott többet az ember (az új trilógia előtt), de ő legalább fenyegető jelenléttel bírt.

Holdóért kár, de szép halála volt. Messziről látszott ugyan, mi lesz az utolsó húzása, de ettől még hatásosra sikerült. És ez nagyon kellett annak az űrbeli üldözésnek. (Meg úgy általában az egész filmnek, mert a drámainak induló pillanatokat amúgy is sokszor csapták le valami poénnal.)
Az elején a Battlestar Galactica 33 című epizódja jutott eszembe a szituációról (mondjuk ott ugráltak) - ami fényévekkel jobban kezelte a menekülés feszültségét -, és azt hittem, ebből is valami izgalmas fog kisülni... aztán nem.
Ugyanakkor ehhez kapcsolódóan Poe sztorija és jellemfejlődése volt a legátgondoltabb és a legjobban felépített mind közül, onnantól, hogy "fejjel a falnak-lőjük szét-robbantsuk fel" a parancsmegtagadáson és a nyílt lázadáson át a "talán nem hülyeség és nem is gyávaság a menekülés"-ig. Bár gondolom, ez minimum egy Dameron tábornokot jelent a következő filmre, ha nem egy Dameron admirálist. x:P

Az se rossz igazából, amit az Erővel tettek, ahogy bővítettek a lehetőségeken. Bár Leia esete WTF.

Remélem, Luke "találkozunk még" ígérete azt jelenti, hogy "szellemként" nonstop Kylo nyakára jár majd. xtwisted

És ez az a pont, ahol nagyon kellene egy komolyabb időugrás, pár év, nem pár perc/óra.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 november 25 (szombat), 10:49 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Boldog halálnapot, valaki?
Mi most jutottunk el odáig, hogy megnézzük, és nem csalódtam.
A film alapötlete (az időhurokba szorult, folyton elhalálozó leányzó) számomra már egy pluszpont, és a csavar a végén... xD
És a főszereplő csaj (Teresa) átalakulása a tipikus *khm, khm*-ből az életerős és okos túlélőig - meg a humora, ahh :mrgreen: - nagyon bejött.
Nektek hogy tetszett? :-P

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 24 (kedd), 22:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Szóval, olybá tűnik, hogy ünnepélyesen meg kell követnem Daniel Radcliffe-t. :-D

Most jövök az NT LIVE - TOM STOPPARD: ROSENCRANTZ ÉS GUILDENSTERN HALOTT c. előadásról (bocs a nagybetűért, másoltam), és hát bevallom, engem egészen levett a lábamról. Nem is csak azt mondanám, hogy pozitív csalódás, hanem tényleg jó volt benne. Nem volt sem erőltetett, sem gyenge, és egy pillanatig sem jutott róla Harry Potter az eszembe.

Nem tudom, hogy esetleg ez a rendező másképp instruálta, vagy a színpadi deszkák hatása, de nekem bebizonyította, hogy jó színész.

:yes:

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 11 (szerda), 23:15 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
laraF írta:
Merilwen írta:
Ha már SW-teóriák: ezt láttátok már? http://mediashock.blog.hu/2015/11/02/ja ... _fogonosza

(Azzal egyébként nem értek egyet, hogy Jar Jar lenne Snoke, de hogy eredetileg nem csak egy komikus karakter akart lenni, az szerintem hihető.)


Igen, ez csodálatos :D Már ismerem ezt a teóriát, nem mai csirke. Mondjuk nekem semmi bajom nem volt Jar Jarral, bírom a fejét a mai napig. Nehéz gonoszként elképzelnem, hisz mi azért is szerettük meg olyan könnyen családilag, mert Jar Jar tipikusan erőszakmentes karakter. Kis szerencsétlen, nem akar ő semmi rosszat és kirázza a frász az otrombaságoktól :-D De ezeket a részleteket ahogy Lumpa levezette egészen megkedveltem az ötletet.

Kíváncsian várom a következő részt, de ha valamit javasolhatok: NE NÉZZÉTEK MEG A TRAILERT. Ha nem akarjátok az egész filmet szétspoilerezni...


Ó, akkor nem vagyok egyedül, hogy bírtam. :"D Mindenhol azt hallottam csak, hogy jaj de utálják. :D Amúgy ez tök érdekes teória, nekem tetszett volna, ha valóban gonosz lett volna, olyan jó fordulat lett volna...

És már késő, ma megnéztem a trailert. Mondjuk ebben a fandomban nem vagyok annyira mélyen, szóval fura módon nem zavarnak a spoilerek, de... arra jutottam, hogy várom a filmet. Viszont abszolút nem izgat, mi lesz Kylóval, engem nem szoktak megfogni az ilyen eltévelyedett karakterek. Egyébként az egyik barátnőmmel arról beszélgettünk, hogy mennyire érdekes lenne, ha tényleg megalakítanák Reyjel a szürke jedik rendjét, és végre nem lenne minden fekete-fehér.

Egyébként szerintem is túl labilis lenne Kylo beépülő ügynöknek.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 11 (szerda), 20:46 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Merilwen írta:
Ronin írta:
...

:)) Köszi, bearanyoztad az estém :xx:

Ha már SW-teóriák: ezt láttátok már? http://mediashock.blog.hu/2015/11/02/ja ... _fogonosza

(Azzal egyébként nem értek egyet, hogy Jar Jar lenne Snoke, de hogy eredetileg nem csak egy komikus karakter akart lenni, az szerintem hihető.)


Ugyan nincs mit, örülök ha tetszett a teóriám. :D

Amúgy ez a Darth Jar Jar dolog régebben is létezett, nekem egy SW fan haverom mondta régebben, én pedig... megmondom őszintén... kiröhögtem. Most viszont elolvastam a cikket, és hát egész logikusan hangzik egynémely része, szóval azt el tudom képzelni, hogy tényleg egy sötét oldalt használó, manipulatív karakter lett volna, csak a rajongói utálat miatt mégsem lépték meg ezt a fordulatot Lucasék. A rajongó veszélyes állatfaj, mert bár ártalmatlan, jól tejelő kis borjúnak tűnhet, de ha csak egyszer nem azt adod neki, amit szeret, akkor odakap és leharapja a karodat. Azt viszont én sem hiszem, hogy Snoke Jar Jar lenne, mert azt hiszem Snoke-nak nincs kidolgozva a háttértörténete, csak kellett egy rejtélyes főgonosz, aki a háttérből mozgatja a szálakat, mert az eredeti trilógiában is volt egy ilyenünk Sidious képében.

laraF írta:

Ronin, remélem akad hely még egy embernek azon a bolygón...



Persze, de készülj fel, mert egy irdatlan hosszú kérdőívvel várlak... szeretnék megbizonyosodni róla, nem vagy-e titkon véresszájú hardcore rajongó. :D

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 11 (szerda), 17:24 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Merilwen írta:
Ha már SW-teóriák: ezt láttátok már? http://mediashock.blog.hu/2015/11/02/ja ... _fogonosza



Youtube-videó formájában találkoztam már vele.
Tetszik az elképzelés, jó lett volna egy ilyen fordulat. Én azok közé tartozom, akik nem szerették Jar Jart. Elviselhetetlennek tartottam, és idegesített, hogy annyi időt pazarolnak rá. Ő az egyik - bár messze nem az egyetlen oka -, hogy képtelen vagyok újranézni a Baljós árnyakat. :roll:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 11 (szerda), 12:37 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 05 (vasárnap), 1:26
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Cloud Recesses, Library Pavilion
Merilwen írta:
Ha már SW-teóriák: ezt láttátok már? http://mediashock.blog.hu/2015/11/02/ja ... _fogonosza

(Azzal egyébként nem értek egyet, hogy Jar Jar lenne Snoke, de hogy eredetileg nem csak egy komikus karakter akart lenni, az szerintem hihető.)


Igen, ez csodálatos :D Már ismerem ezt a teóriát, nem mai csirke. Mondjuk nekem semmi bajom nem volt Jar Jarral, bírom a fejét a mai napig. Nehéz gonoszként elképzelnem, hisz mi azért is szerettük meg olyan könnyen családilag, mert Jar Jar tipikusan erőszakmentes karakter. Kis szerencsétlen, nem akar ő semmi rosszat és kirázza a frász az otrombaságoktól :-D De ezeket a részleteket ahogy Lumpa levezette egészen megkedveltem az ötletet.

Kíváncsian várom a következő részt, de ha valamit javasolhatok: NE NÉZZÉTEK MEG A TRAILERT. Ha nem akarjátok az egész filmet szétspoilerezni...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 10 (kedd), 22:09 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Hiriajuu írta:
SW fanok, halihó. :D

Szóval apparently le vagyok maradva fanteóriákkal, mert ez állítólag elég régi, de engem most szembesítettek vele, és gondoltam, megkérdezem, hogy más mit gondol:
http://metro.co.uk/2015/12/28/a-star-wa ... n-5587900/
Azazhogy Kylo Ren a SW úgymond Piton professzora, teháthogy valójában undercover jófiú, és azért épült be, hogy elég közel kerülve Snoke-hoz megölhesse a nyavalyást. (Jó, ez így elég sarkos megfogalmazás, de na. xD)

Én elég avid fan theorist vagyok (force sensitive Han Solo and grey jedi Rey ftw), most ebbe is nagyon belemerültem, úgyhogy gondoltam, bepróbálkozok itt is vele, hátha más rajongók is hozzá tudnak tenni akármilyen gondolatokat. :D



Tényleg régebbi már, emlékszem, hogy a film után találkoztam ilyen felvetéssel több oldalon is (csak akkor még Piton-analógia nélkül).

Nem is tudom, mit gondoljak róla. :-? Visszakerestem, írtam-e akkoriban ezzel kapcsolatban valamit, de úgy látszik, akkor se tudtam eldönteni, elhiszem-e vagy sem.
Voltak jelek, amik akár erre is utalhattak, de nem emlékszem, miket is tekintettem annak; elég homályos mostanra a film.

Viszont szerintem az apagyilkosság túl nagy ár, és talán átlökte egy olyan határon KR-t, amit egyébként nem lépett volna át. Vagy legalábbis erősen küzdött azzal, hogy meg kellene tennie - utalhat erre a Hannal való beszélgetés. (Lehetne ezen a ponton párhuzamot vonni DD halálával, de szerintem Han esete azért eléggé más.)
Az a gond, hogy nem tűnik elég stabil személyiségnek egy ilyen beépülős mókához. Lehet, hogy ha annak is indult a dolog, már Han előtt túl messzire jutott, túl mélyre.

A leggyanúsabb vele kapcsolatban talán - a Han-féle jeleneten kívül -, hogy miért akar(na) olyan elszántan a sötét oldalhoz tartozni, ha egyértelműen vonzza a másik, illetve, hogy ha tényleg őszinte nála ez az egész dolog, nem csak tettetés, akkor totálisan félreérti a nagyapját.
(Nem csoda, hogy Anakin nem jelenik meg neki.)

Valamint, ha Piton-párhuzamok, nem hiszem, hogy Han tudta volna, ha beépülésről volt is szó. Ha beépülés, és nem KR magánakciója, hanem van ember a galaxisban, aki tudott róla, akkor az Luke.

Ami még zavar ebben az egészben, hogy én Snoke-ot egyelőre nem tudom olyan hihetetlenül nagy fenyegetésnek látni. Vader - aztán később Palpatine - teljesen jól működött ebből a szempontból.
Snoke hozzájuk képest kissé vagy nem is kissé... komolytalan? súlytalan?
Főleg, mikor KR és Hux ott vitatkozik előtte, mint két óvodás. Próbálták volna meg ezt Vaderrel vagy a császárral...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 10 (kedd), 20:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Ronin írta:
...

:)) Köszi, bearanyoztad az estém :xx:

Ha már SW-teóriák: ezt láttátok már? http://mediashock.blog.hu/2015/11/02/ja ... _fogonosza

(Azzal egyébként nem értek egyet, hogy Jar Jar lenne Snoke, de hogy eredetileg nem csak egy komikus karakter akart lenni, az szerintem hihető.)

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 10 (kedd), 19:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 05 (vasárnap), 1:26
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Cloud Recesses, Library Pavilion
Mm, én igazából remélem, hogy valami hasonló sül ki a dologból, mert Kylo Ren számomra elviselhetetlen és érdektelen volt ebben a filmben (amit persze virtuális öngyilkosság lenne bevallani bármilyen hardcore SW platformon, asszem...) Sajna. Persze azon kívül, hogy a nyavalyás ledöfte Hant...

A Harry Potter elején mondjuk Pitonról se voltam nagy véleménnyel, mert egy idegbajos idiótának tűnt, aki gyerekeken való kegyetlenkedéssel éli ki saját élete hiányosságait (which is basically true btw). Én az ilyeneket lecsukatnám. Viszont a végére a háttértörténettel J néni egy fantasztikus, szerethető, rettenetesen nehéz sorsú, keserűsége ellenére jósággal megáldott pasast csinált belőle.
FULL-ON RESPECT. :china:

Viszont Kylo... főleg Anakin komplexitása után - aki Voldemort után a második toplistás kedvencem valaha - nem pusztán hisztisnek tűnt, hanem totál indokolatlanul őrültnek is. Nem a szimpatikus fajtából. Számomra az SW gigantikus családi drámája a mélypontját éli éppen --- ~x(

Persze szerettem az Ébredő Erőt, amennyire erőmből kitelt (annak ellenére, hogy copy-paste tecnikával készült az Új reményből, whatever), mert hát elég nagy SW fan vagyok, deeeee... Inkább hagyjuk. Hogy nekem, aki gay romance-et eszik reggelire túl émelyítő volt Poe és hogyishívjákanégercsávót-valaminépcsoport összeborulása, mikor kb. tíz perces ismeretséget kötöttek anno a film elején... Nem vagyok elragadtatva.
No de ez csak az én szerény (?) véleményem.

Ronin, remélem akad hely még egy embernek azon a bolygón...


Andro írta:
Katja írta:
Kokapu írta:
Valahogy Daniel Radcliffe filmjei nem igazán fognak meg (persze a HP sorozatot kivéve), talán mert nem találom nagy tehetségnek (bocs a rajongóktól), de ez most megfogott. Kíváncsi lennék rá színházban :shock:


Ezzel én is teljes mértékben így vagyok, bár a legutóbb az Imperium című filmje eléggé tetszett. Azt mondjuk, nem tudom megállapítani, hogy őt kedveltem-e benne vagy a sztori fogott meg, de összességében nem volt rossz. :D


Én tőle csak a Fekete ruhás nő-t láttam, de elég is volt. Az egész filmet ugyanazzal az egy arckifejezéssel tolta végig. Harry Potterként még hagyján, ott jó volt, de amúgy szerintem nem egy tehetséges színész.



Én a Kill Your Darlings-ot meglehetősen kedvelem, és eléggé tetszett benne az alakítása, bár egyetértek, hogy nem a legjobb színész a palettán a szentem. És azt is tegyük hozzá, hogy azért Dane Dehaan vitte azt a showt leginkább. :D

ANYWAY

Doctor Strange, valaki? Na, na, naaaa? ;;) Tegnap láttam, imáááádtam. :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 10 (kedd), 18:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Nem vallom magam rajongónak, de van egy teóriám. ;)

Most, hogy az Új Köztársaságot a forgatókönyvírók egy tollvonással semmisség tették, az Ellenállás az öt darab rozsdás X szárnyújával átköltözik egy havas bolygóra, aminek Hód lesz a neve, mert a film nem meri kimondani, mi az igazi neve. Ám az Első Rend módosított kutaszdroidokat küld szerteszét a galaxisban, de még ezek az modernizált változatok sem sokkal hatékonyabbak, mint a régiek Vader idejében, ezért a kis türelmetlen Ren lovagunk leamortizálja a flotta összes csillagrombolóján a főkonozolokat. Aztán meg megfenyegeti az admirálisát, hogy bantha eledel lesz belőle, ha nem tünteti el ezt az irdatlan, értelmetlenül felmerült kárt a könyvelésből, mert ha Snoke ezt meg tudja, akkor lesz igazán itt Csillagok háborúja...

Na, de a helyzetet megmenti, hogy végül mégiscsak ráakadnak a Láza... khm Ellenállás titkos támaszpontjára a Havasi Hódon, le is teszik majd az új icipicit, de azért mégis módosított lépegetőiket, hogy lőjék szét a pajzsgenerátort. Ami meg is történik, de az Ellenállás flottája már felszállt, űrcsata veszi a kezdetét, amiben Finn és Poe elkeveredik és végül egy kaszinóbolygón kötnek ki, ahol egy megkérdőjelezhető létjogosultságú mellékszálba keverednek bele, az egy másodpercre jutó erőltetett poénok száma meg jóval meghaladja majd az elviselhetőt.

Eközben a főszálon Luke elkezdi edzeni Reyt, mert... mert így volt ez a Birodalom visszavágban, és hát akkor nyilván most is így kell lennie. Rey viszont megmutatja neki, hogy ő születésétől fogva tudja már az elmetrükköt, és bizony még a köveket is rá tudja venni arra, hogy repüljenek. Luke belátja, hogy a lány már csecsemőként képzettebb volt, mint Yoda és Windu mester együttvéve, ezért inkább elinvitálja Reyt a pingvinszerű lényekhez. Rey úgy gondolja, hogy a pingvinszerű lények cukiságfaktora jelentősen emelné a film bevételeit ezért belemegy. Ezután a pingvinszerű lényekkel együtt Disney mesék betétdalait éneklik fél órán keresztül, mert ez egy Disney film.

A karaoke partyt azonban csúnyán félbeszakítja, hogy Reynek látomása lesz, ami pedig arról szól, hogy Kylo Ren megtalálta Finnt és Poe-t a kaszinóbolygón, és karbonitba szeretné fagyasztani őket. Rey oda akar menni, hogy segítsen a barátainak, azonban Luke figyelmezteti, hogy ez csapda. Reyt azonban ez nem érdekli, az Erő segítségével megtalálja a várost, majd párbajozni kezd Kylo Rennel. Azonban Kylo erősebb, mert ő már magzatkorában is erősebb volt, mint Yoda és Windu mester együttvéve, így egy fémpalló szélére szorítja Reyt, majd udvariasan megkéri, hogy legyen szíves, és álljon már át az erő sötét oldalára. A lánynak ehhez viszont nincs kedve ehhez, így Kylo nyomatékosítja a dolgot azzal, hogy megmondja neki, hogy ő valójában az apja unokatestvérének a feleségének a macskájára vigyázott egyszer régen, mikor a házaspár nyaralni ment. Rey úgy véli, hogy ez nem igazán nevezhető szoros kapcsolatnak, ezért továbbra sem hajlandó átállni, Kylo persze megint hisztizni kezd - hogy hívnák el a buckalakók vacsorára... - és az esztelen kaszabolásban véletlenül levágja Rey egyik karját, aki le is esik, de végén sikerül megkapaszkodnia, és az idő közben kiszabadult Finn és Poe megmentik. Mielőtt még legördülne a stáblista Luke elmondja Reynek, hogy ő az apja - csak hogy fokozzuk az élvezeteket - Snoke pedig elmondja Kylonak, hogy elkezdett építtetni egy olyan fegyvert, amely egész naprendszereket fog elpusztítani... a film pedig azzal zárul, hogy megpróbálom meggyőzni a jegyszedőt, hogy adja vissza a pénzemet, de a Cinema City kegyetlen, mert átjárja az erő sötét oldala, nekem meg nem megy csuklóból az elmetrükk, szóval így jártam.

Most pedig én is elvonulok egy félreeső bolygóra remetének, mert a rajongók már lefizették a galaxis összes fejvadászát, hogy végezzenek velem. :D

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronin 2017 október 10 (kedd), 19:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 október 10 (kedd), 15:46 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
SW fanok, halihó. :D

Szóval apparently le vagyok maradva fanteóriákkal, mert ez állítólag elég régi, de engem most szembesítettek vele, és gondoltam, megkérdezem, hogy más mit gondol:
http://metro.co.uk/2015/12/28/a-star-wa ... n-5587900/
Azazhogy Kylo Ren a SW úgymond Piton professzora, teháthogy valójában undercover jófiú, és azért épült be, hogy elég közel kerülve Snoke-hoz megölhesse a nyavalyást. (Jó, ez így elég sarkos megfogalmazás, de na. xD)

Én elég avid fan theorist vagyok (force sensitive Han Solo and grey jedi Rey ftw), most ebbe is nagyon belemerültem, úgyhogy gondoltam, bepróbálkozok itt is vele, hátha más rajongók is hozzá tudnak tenni akármilyen gondolatokat. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 24 (csütörtök), 17:05 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Egyébként itt van egy cikk az előadásról:

http://index.hu/kultur/2017/04/17/danie ... d_kritika/

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 július 01 (szombat), 11:28 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Katja írta:
Kokapu írta:
Valahogy Daniel Radcliffe filmjei nem igazán fognak meg (persze a HP sorozatot kivéve), talán mert nem találom nagy tehetségnek (bocs a rajongóktól), de ez most megfogott. Kíváncsi lennék rá színházban :shock:


Ezzel én is teljes mértékben így vagyok, bár a legutóbb az Imperium című filmje eléggé tetszett. Azt mondjuk, nem tudom megállapítani, hogy őt kedveltem-e benne vagy a sztori fogott meg, de összességében nem volt rossz. :D


Én tőle csak a Fekete ruhás nő-t láttam, de elég is volt. Az egész filmet ugyanazzal az egy arckifejezéssel tolta végig. Harry Potterként még hagyján, ott jó volt, de amúgy szerintem nem egy tehetséges színész.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 június 30 (péntek), 17:43 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Kokapu írta:
Valahogy Daniel Radcliffe filmjei nem igazán fognak meg (persze a HP sorozatot kivéve), talán mert nem találom nagy tehetségnek (bocs a rajongóktól), de ez most megfogott. Kíváncsi lennék rá színházban :shock:


Ezzel én is teljes mértékben így vagyok, bár a legutóbb az Imperium című filmje eléggé tetszett. Azt mondjuk, nem tudom megállapítani, hogy őt kedveltem-e benne vagy a sztori fogott meg, de összességében nem volt rossz. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 június 30 (péntek), 16:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Nem tudom, ez melyik topikba illene, talán leginkább ide.

Nézzétek csak, mit találtam az Uránia műsorán: NT Live Tom Stoppard: Rosencrantz és Guildenstein halott

Valahogy Daniel Radcliffe filmjei nem igazán fognak meg (persze a HP sorozatot kivéve), talán mert nem találom nagy tehetségnek (bocs a rajongóktól), de ez most megfogott. Kíváncsi lennék rá színházban :shock:


Egyébként már voltam több ilyen Urániás színházi vetítésen, még egyik sem okozott csalódást!

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 június 29 (csütörtök), 21:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
PoTC 5, Transformers 5? Moziba megnéztük, igen... érdekesre sikeredtek. :pirate:

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 június 08 (csütörtök), 17:16 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Nekem inkább a romantikus jelenetek voltak feleslegesek, bár értem, hogy miért kerültek bele, hiszen a sztori szempontjából fontosak voltak. De személy szerint nem sok kémiát éreztem a két fsz közt, szóval nekem nem adták el a nagy szerelmet Steve és Diana közt.
Szerintem épp elég volt a rácsodálkozás, ha túlzásba viszik már önmaga paródiájává vált volna az egész, ennyi pont elég volt.
Igen, a dc mindig is tökösebben mert karaktereket kiírni, én ezt nagyon tudom értékelni.
Nekem tetszett a végső harc, bár én 3d-ben néztem, mert csak úgy adták eredeti hanggal. Igen, iszonyat kiszámítható volt, hogy ki a főgonosz. Nekem nem volt bajom a játékával, felesleges lett volna több időt rászánni, hisz így se volt meglepi. Pont elég volt nekem.

Bucky Barnes írta:
és ami végre szakított a DC eddigi "minden szar és emósok vagyunk" stílusával.

Hát ezzel nem tudom, hogy mit értesz. Batmant mégis, hogy kéne képernyőre vinni? Nekem pont ez tetszik a dc-ben, hogy mindig kapargatnak valami mélyebb kérdéskört a filmeik. Ha gyerekesen egyszerűt akarok, arra ott a marvel, nem kell, hogy a dc is átmenjen ebbe. Bár a marveltől is az a film tetszett a legjobban, ami mert egy kicsit mélyebbre ásni. Pl. a winter solider a kedvencem tőlük, a többi szerintem nagyon max egyszer nézhető. Ok, hogy képregény filmek, de attól még lehet érdekes kérdéseket feszegetni, nem kell agyon erőltetni pl a humort, mert egy idő után már ultrafárasztó tud lenni. De én mindig is szerettem a kicsit borúsabb hangulatú filmeket, szerintem ez abszolút személyes preferencia. Bár pl wonder womanhez nem illett volna egy ilyen típusú film, nem is kapott ilyet :) Szerintem a dc-nek az az alapvető problémája, hogy túl gyorsan akarja felépíteni ezt az új univerzumot, és kapkodás lesz a vége. Ott a suicide squad példának. Felmarkoltak egy halom karaktert, és megpróbálták őket bemutatni egy filmben; nem ment. Sőt... személy szerint a legrosszabb filmnek tartom, amit évek óta láttam. Végigszenvedtem, de nem tudom miért. Ellentétben a BvS-sel, amit annyian szidtak, hogy totál pozitív csalódás lett a vége. Főleg Affleck lepett meg.
Visszatérve wonder womanhez, szerintem ez a film azért működött ennyire jól, mert sikerült elkapniuk a karakter lényegét. És általa sikerült is körbejárniuk pár kérdést, így megmaradt az egyensúly. Most tök pozitívan várom a Justice League-et, kíváncsi vagyok, abból mit tudnak kihozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 június 07 (szerda), 23:50 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
vidor írta:
Wonder woman, valaki? :D

Én, én! <3
És talán a kelleténél többet fehérezek, mert sose tudom, másnak mi a spoiler, mi nem.
Részemről nagyon meg voltam/vagyok elégedve vele, és biztos, hogy meg fogom még nézni! Nem mondom, hogy tökéletes, mert megvannak a maga betegségei. A film ritmusa kicsit aránytalannek tűnt, bár partvonalról bekiabálva könnyű okosnak lenni, de tudnék jeleneteket mondani, amiket meg KELLETT volna húzni, és helyettük másokat előtérbe tolni - pl. a kék ruhás cucc valszín csak azért kellett, hogy legyen szép báli ruhában is Diana, mert az ugye nem maradhat ki, pl. ahelyett simán lehetett volna több világra csodálkozás, stb... A mellékszereplőkkel többet kellett volna foglalkozni, mert az egy törököt leszámítva totál feleslegesek voltak, a titknárnő meg amennyire fénypont volt, annyira semmit nem tudnék mondani róla azon túl, hogy élveztem a jelenlétét. Ráadásul a big bad kiléte az égvilágon senkit sem lepett meg.
És most úgy tűnik a sok panasz miatt, mintha nem is tetszett volna a film, pedig nagyon is :D
Szóval néhány pozitívum a számos közül:
Érint olyan témákat, amiket más filmek nem nagyon mernek, és ezért respect. (Bár még több lett volna belőlük!)
Amennyire kiszámítható volt addig, annyira totálisan megdöbbentett, hogy meg merték lépni Steve "csavarját" a végén.
A két főszereplő alakítása szerintem nagyon ott volt. (Lupiné, sajnos, kevésbé.)
A látványvilágát imádtam. Még hogy nők nem tudnak akciót rendezni! Dehogynem.
Badass amazonok. Elnéznék egy filmet semmi másról, csak arról, ahogy ők élik az életüket/edzenek/harcolnak.
Többnyire jó volt a humora, nem tolták túl a poénokat. (Ebben azért volt kivétel.)
A végső harc vegyes érzelmeket keltett bennem, mert amennyire örültem, hogy végre nem elborult kick-box meccsnek nézi egy ISTEN a végső ütközetet, annyira zavart a túltolt CGI. Szóval egyfelől respect, hogy a nagy összecsapást meg tudták úgy oldani, hogy közben nem éreztem kocsmai verekedéssé silányítani. Másrészt viszont... szegény Lupin, hát nem sok teret hagytak neki színészileg kibontakozni!
De ami számomra a leginkább pozitív volt, az egyértelműen a hangvétele, az alapvetően derűs, minden ellenére bizakodó és emberekben bízó életérzés, amit köszönhetünk Wonder Womannek, és ami végre szakított a DC eddigi "minden szar és emósok vagyunk" stílusával.

Mindent összevetve: nézzétek meg! Legalább egyszer megéri, ha vevők vagytok a könnyed szórakozásra :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 június 07 (szerda), 0:11 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Wonder woman, valaki? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 június 01 (csütörtök), 8:19 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Nos, végre megnéztem az új Szépség és Szörnyeteg filmet. Nem jött be, pedig nagyon vártam, de sajnos a film rettentően alulmúlta a várakozásaimat. A látvány szép lett, ezt elismerem. De a történet, a megváltoztatott dalszövegek, valamint a színészi játék csapnivaló volt. Emma Watson nem volt Belle, csak egy szánalmas kislány. A Szörnyeteg egy balfék, ráadásul a CGI is szörnyű volt. 2017-ben valahogy nem értem, miért nem tudtak egy félelmetesebb szörnyet alkotni. A három plusz bugyuta dal vitte a prímet.

De hogy valami pozitívum is legyen a látvány mellett (ami tényleg jó lett), ki kell emelnem Luke Evans-t, aki fantasztikus Gastont alakított. Komolyan, miatta érdemes volt végigszenvedni a két órát. Szerintem jobb, mint a Disney-mesében. De Josh Gad LeFou-ja is remek volt. A többiek közepesek, vagy annál rosszabbak.

Magyarán, sajnos megbántam, hogy megnéztem a filmet, a Disney-mese jobb volt.

4/10-re vizsgázott nálam.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 május 31 (szerda), 16:34 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
A fiatal Voldemort életéről szóló filmet készítenek. A fanmade mű nemsokára megtekinthető lesz a youtube-on. Itt egy link hozzá, ha érdekel:

http://noizz.hu/szorakozas/voldemort-film/tzp5b4x

Egész jó kis darabnak tűnik. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 25 (kedd), 11:24 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Az Űrgolyhók egy hatalmas film, gyerekkorom óta egyik kedvenc paródiám. :yes: :)) =)) :fight:sw

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 24 (hétfő), 21:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Assa írta:
Ronin írta:

(Majd a nyolcadiknak adok egy esélyt, de ha Kylo Ren lefagyasztatja a néger csávót, majd levágja Rey kezét és elmondja neki, hogy a másodunokatestvérének a haverja, akkor én tényleg visszakövetelem a jegy árát. :D)



Ki tudja, ki tudja... :twisted: :fight:sw

Én úgy voltam vele, hogy egyszer még elment a remake,* de másodjára azért jóval többet kellene majd mutatni.

* Kíváncsiságból visszakerestem, mit írtam közvetlenül a film után: "Azt persze nem tudom, egy újranézésnél, majd pár hónap múlva, ha leülepedett a dolog, milyen lesz, unni fogom-e, vagy idegesít majd, vagy hasonlóan állok hozzá, mint most."
Ezt még mindig nem derítettem ki, de annyit mindenesetre tudok, hogy momentán nagyobb kedvvel állnék neki az újranézésének, mint a Baljós árnyaknak vagy a Klónok támadásának, azokat évek óta kerülöm. (A kérdés csak az továbbra is, milyen szájízzel állnék fel utána a tévé elől. :D )

Azt viszont biztosan tudom, mi idegesítene megint az Ébredő erőben, mert rettentően zavart már a film közben is: a túlzott vicceskedés. :roll: Finn-nel az élen. (És ha már Finn: aki nem erőhasználó, annak el a kezekkel a fénykardtól!)
Jó dolog, ha lehet egy filmen nevetni, de még jobb, ha a készítők érzik a határt ebben.


A Zsivány Egyes egészen más élmény volt.
Tetszett a magyarázat a Halálcsillag gyenge pontjára, ami végül mégse tervezési hiba vagy figyelmetlenség.
Jó, hogy komplexebbé és árnyaltabbá tették mindkét oldalt, és filmen is bemutattak átállt birodalmiakat pl.


Hehe, az Űrgolyhók mekkora egy paródia már! :D Nem gondoltam volna, hogy valaki itt belinkeli, de ez most kellemesen meglepett... :) (És ha már Űrgolyhók, akkor most elképzeltem, hogy Kylo Ren a babáival játszik. :D)

Hát én leginkább egyiket se nézném újra a három közül. Már ha egész filmeket kell megnézni, mert mindkét előzmény film végén a csata legalább profin meglett csinálva. Emlékezetes maradt. Ezt a 7. rész végéről nem mondhatom el... és szerintem is túltolt és erőltetett volt a poénkodás. Pedig akár a legkomolyabb drámáknak, thrillereknek is jól állhat egy kis humor, de ez itt tényleg nagyon sok volt.

Viszont, ami a legrosszabb a 7. részben, az mégiscsak az, hogy lépten-nyomon áthágja az univerzum szabályait. Ebbe valóban beletartozik Finn harca Kylo-val, mert hát őszintén, ha valakinek emberfeletti reflexei vannak(és az erőhasználóknak azok vannak), akkor egy átlagos reflexszekkel rendelkező egyén mégis meddig bírná ellene vívásban? Hát nem sokáig, az biztos, és most még azt nem is vettem bele, hogy az erővel miket lehet még művelni... Meg hát persze Hannék is csak úgy beugranak az energiapajzs alá, biztos nem volt kedvük megint úgy bohóckodni, mint a 6. részben. :D

Andro írta:
Ronin írta:
(Majd a nyolcadiknak adok egy esélyt, de ha Kylo Ren lefagyasztatja a néger csávót, majd levágja Rey kezét és elmondja neki, hogy a másodunokatestvérének a haverja, akkor én tényleg visszakövetelem a jegy árát. :D)[/color]


Hát nem tudtad? Itt kb. mindenki mindenkinek a rokona lassan. Olyanok mint egy nagy boldog... akarom mondani, mint egy nagy család. Bár kérdés, hogy a másodunokatestvér haverja vajon családtagnak számít-e. :mrgreen: :yes:


Mindenki? Akkor biztos Finn és Poe is testvérek! :haha: Amúgy meg van olyan haver, aki már-már családtag, szóval ha Kylo meg Rey másodunokatestvére már az óvodában együtt játszották a műanyag X szárnyúakkal meg Tie Fighterekkel, akkor akár... :D

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 24 (hétfő), 19:30 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ronin írta:
(Majd a nyolcadiknak adok egy esélyt, de ha Kylo Ren lefagyasztatja a néger csávót, majd levágja Rey kezét és elmondja neki, hogy a másodunokatestvérének a haverja, akkor én tényleg visszakövetelem a jegy árát. :D)[/color]


Hát nem tudtad? Itt kb. mindenki mindenkinek a rokona lassan. Olyanok mint egy nagy boldog... akarom mondani, mint egy nagy család. Bár kérdés, hogy a másodunokatestvér haverja vajon családtagnak számít-e. :mrgreen: :yes:

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 24 (hétfő), 16:45 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ronin írta:

(Majd a nyolcadiknak adok egy esélyt, de ha Kylo Ren lefagyasztatja a néger csávót, majd levágja Rey kezét és elmondja neki, hogy a másodunokatestvérének a haverja, akkor én tényleg visszakövetelem a jegy árát. :D)



Ki tudja, ki tudja... :twisted: :fight:sw

Én úgy voltam vele, hogy egyszer még elment a remake,* de másodjára azért jóval többet kellene majd mutatni.

* Kíváncsiságból visszakerestem, mit írtam közvetlenül a film után: "Azt persze nem tudom, egy újranézésnél, majd pár hónap múlva, ha leülepedett a dolog, milyen lesz, unni fogom-e, vagy idegesít majd, vagy hasonlóan állok hozzá, mint most."
Ezt még mindig nem derítettem ki, de annyit mindenesetre tudok, hogy momentán nagyobb kedvvel állnék neki az újranézésének, mint a Baljós árnyaknak vagy a Klónok támadásának, azokat évek óta kerülöm. (A kérdés csak az továbbra is, milyen szájízzel állnék fel utána a tévé elől. :D )

Azt viszont biztosan tudom, mi idegesítene megint az Ébredő erőben, mert rettentően zavart már a film közben is: a túlzott vicceskedés. :roll: Finn-nel az élen. (És ha már Finn: aki nem erőhasználó, annak el a kezekkel a fénykardtól!)
Jó dolog, ha lehet egy filmen nevetni, de még jobb, ha a készítők érzik a határt ebben.


A Zsivány Egyes egészen más élmény volt.
Tetszett a magyarázat a Halálcsillag gyenge pontjára, ami végül mégse tervezési hiba vagy figyelmetlenség.
Jó, hogy komplexebbé és árnyaltabbá tették mindkét oldalt, és filmen is bemutattak átállt birodalmiakat pl.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 20 (csütörtök), 23:42 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Assa írta:
Zsivány Egyes valaki? :deathstar:sw

Pár órája néztem meg, és még eléggé a hatása alatt vagyok.
Az elején kicsit lassan csordogált a történet, de ahova eljutott... :-t :-O Volt egy pillanat, még mikor éppen csak odaértek a Scarifra, amikor az jutott eszembe: "innen már sose mentek el". De egészen sokáig nem mertem komolyan elhinni, hogy a film felvállalja ezt a megoldást (nem olvastam el előtte semmit vele kapcsolatban; láttam egy trailert még hónapokkal ezelőtt, és tudtam, hogy a tervrajzért megy a móka, de ennyi volt az össz előismeretem). Pedig logikus, hogy így alakul, mert később - az előbb forgatott részekben - nyilván senki nem kerülhetett elő az itteni főhősük közül, de akkor is... Aztán kiderült, hogy megy oda a Halálcsillag is, aztán meg elkezdtek hullani sorban, és hiába kedveltem meg a szereplőket, akkor már kifejezetten drukkoltam, hogy ha belevágtak, hát csinálják is végig, az utolsó emberig.


Hopp ez itt nekem a testhezálló topic. :D Nos, a hsz igen régi, de azért mivel tegnap este lestem meg a Zsivány Egyest, azért reflektálnék rá. Igen most, erre sajna nem mentem el moziba, kár érte. :(

De a helyzet az, hogy egy éve annyira sokkolt a 7. résznek csúfolt Új Remény Remake, hogy a haveromnak kellett lassan és tagoltan elmagyaráznia, hogy a jegyszedő nem tehet arról, hogy ilyen lett a film... na, mindegy, lapozzunk! Aztán persze eltelt egy év, de nem kívántam támogatni egy újabb parasztvakítást, így a Zsivány Egyes kihagyása mellett döntöttem. De mint említettem, már sajnálom a dolgot. Nem írtam igazából spoilereset, de azért a biztonság kedvéért kifehérítem.

Ez a spin-off rész köröket ver a fősztorihoz tartozó részre, és olyan újításokat hozott, amiket eddig SW filmekben nem fedeztem fel. Gondolok itt például arra, hogy a Lázadók nem egyértelműen jófiúk, nem egységesek... és tudom ez a PR szöveg, de tényleg ilyen lett a film is(bár Saw Gerrera azért szerepelhetett volna többet). Az akciójelenetek végre elég komolyak, méltóak egy olyan háborús eposzhoz, mint az SW(jó, a Sithek bosszújában is voltak már drámai akciók, de azért itt sikerült a legjobban hozni őket). Szerintem sikerült hiteles magyarázatot találni arra, miért is volt egy ilyen nyilvánvaló gyenge pontja a Halálcsillagnak, és úgy egyébként is szép felvezetése az Új Reménynek. A mellékszereplők szerintem jók(főleg az átprogramozott robot :D), persze lehetett volna jobban kifejteni őket, de nem leszek rosszmájú - mint úgy általában - és azt mondom, hogy ez egy feszes tempójú akciófilmnek készült, így ez annyira nem hiányzott. Viszont a főszereplő csaj... hát ha Klisé & Közhely Webáruház, akkor ott vették diszkont áron az összes párbeszédével együtt! Nem hiszem el, hogy nem lehetett volna egy kicsit árnyalni egyedibbé tenni, vagy legalább ne adtak volna a szájába olyan erőltetett közhelyeket... na, mindegy a CGI Tarkin viszont jól sikerült, Leia mondjuk már kevésbé, de hát nem is mutogatják sokat. Ami viszont még kiakasztott, az Darth Vader magyar hangja. Általában nem szoktam szapulni a magyar szinkront, de ez borzasztóra sikeredett, az egyetlen szerencse az, hogy nem beszél sokat. A végét viszont tudtam, hogy így lesz, mármint, hogy mindenki meghal, hisz ha valaki túléli, akkor ugye annak a Lázadók megbecsült, kitüntetett tagjaként benne kéne lennie az Új Reményben... csak ugye azt már leforgatták, és nincsenek benne. :D Szóval ezt muszáj volt így csinálni, de ennek ellenére a csata a végén nagyon epikus lett. Meg amúgy más esetben technikailag nem lehet panasz a filmre, az operatőri munka jó, alkalmaztak a manapság divatos "kamerarángatós" tecnikát, de nem vitték túlzásba, így csak kellemesen mozgalmasak a jelentek, és nem érzem azt, hogy egy Parkinson kóros vénember vette fel a filmet. És amúgy a látvány nagyon rendben van, házimozin néztem 1080p-ben, és nagyon ott van a szeren... persze moziban ezerszer nagyobb élmény lett volna, de hát most már mindegy. :D (Majd a nyolcadiknak adok egy esélyt, de ha Kylo Ren lefagyasztatja a néger csávót, majd levágja Rey kezét és elmondja neki, hogy a másodunokatestvérének a haverja, akkor én tényleg visszakövetelem a jegy árát. :D)

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 05 (szerda), 14:49 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ritsu Tonks írta:
Igen? :D Nem tudom, én nagyon izgultam a végéig, és még majdnem el is sírtam magam. xD De én is jókat nevettem rajta. :haha:

Aha, bár a végére pont nem számítottam :D Az a megoldás meglepett, de a többi elég átlagos hollywoodi húzásnak tűnt, viszont tök aranyos és jópofa volt, érzelmes, ahol kell, úgyhogy mindenképp ajánlom a filmet én is :) Lehet, hogy hétvégén újra is nézem :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 05 (szerda), 14:18 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Elyes írta:
Kicsit kiszámítható volt, viszont annyit röhögtem rajta, nekem is nagyon bejött :yes:


Igen? :D Nem tudom, én nagyon izgultam a végéig, és még majdnem el is sírtam magam. xD De én is jókat nevettem rajta. :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 05 (szerda), 9:29 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Kadma írta:
Ritsu Tonks írta:
Idegpálya (Nerve) valaki? :xx: Most végeztem vele, nekem nagyon bejött. :3

Úúú igen, nagyon jó film volt, haverommal is megnézettem :taps: Van belőle könyv is.

Kicsit kiszámítható volt, viszont annyit röhögtem rajta, nekem is nagyon bejött :yes:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 04 (kedd), 20:48 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Kadma írta:
Ritsu Tonks írta:
Idegpálya (Nerve) valaki? :xx: Most végeztem vele, nekem nagyon bejött. :3


Úúú igen, nagyon jó film volt, haverommal is megnézettem :taps: Van belőle könyv is.


Komolyan?? :shock: Utánajárok, és amint lehet, megszerzem*-* Még mindig a hatása alatt vagyok a filmnek. :D

Andro írta:

Várólistán van, aztán egyszer talán még sort is tudok keríteni rá.


Nagyon megéri szerintem megnézni. ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2017 április 04 (kedd), 19:42 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ritsu Tonks írta:
Idegpálya (Nerve) valaki? :xx: Most végeztem vele, nekem nagyon bejött. :3


Várólistán van, aztán egyszer talán még sort is tudok keríteni rá.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 408 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség