Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 04 (szombat), 15:27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 408 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 24 (vasárnap), 19:07 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Nem akartam én rád erőltetni, csak megjegyeztem. xD Igen, vannak benne erotikusabb részek, de (szerintem) annyira nem komolyak.:D
Köszi, akkor abba belepislantok.:D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 24 (vasárnap), 19:06 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Ritsu Tonks írta:
Én meg pont most néztem a második részét. =)) "Bocsi, nem akartam elszívni anyádékat!" XD Kurta örök favorit, ahogy Cj és Mahalik is.:D Nem tudod, mit hagysz ki.:D

Valami filmet én is néznék majd, tud valaki valami jót? :)

Jó vanna, akkor megnézem még azért is. :-P :D A Nász ajánlat nagyon jó, azt nézd meg! :D

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 24 (vasárnap), 19:05 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Őszike írta:
Végül mégsem néztem meg a Horrora akadva című filmet, porton írták, hogy 18-as, úgyhogy egyelőre hanyagolom.


Én meg pont most néztem a második részét. =)) "Bocsi, nem akartam elszívni anyádékat!" XD Kurta örök favorit, ahogy Cj és Mahalik is.:D Nem tudod, mit hagysz ki.:D

Valami filmet én is néznék majd, tud valaki valami jót? :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 24 (vasárnap), 19:03 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Andro írta:
A Horrorra akadva az nem vígjáték? Én láttam az összes részét, és szétröhögtem magam rajtuk. =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Igen, belenéztem az első 20 percbe, de szörnyen perverz, szerintem amiatt 18-as. :D :D :D

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 24 (vasárnap), 19:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Őszike írta:
Végül mégsem néztem meg a Horrora akadva című filmet, porton írták, hogy 18-as, úgyhogy egyelőre hanyagolom.


A Horrorra akadva az nem vígjáték? Én láttam az összes részét, és szétröhögtem magam rajtuk. =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 24 (vasárnap), 18:55 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Végül mégsem néztem meg a Horrora akadva című filmet, porton írták, hogy 18-as, úgyhogy egyelőre hanyagolom.
Viszont megnéztem a Sikoly első részét, nővérem majd megőrült, állandóan hülyéskedtem, azt mondta, nem lehet így horrort nézni. :D Olyannal hülyéskedtem, hogy az igazgató a gyilkos, mert utálja a gyereket. :D :-P De amúgy sejtettem, hogy valamelyik csajnak a pasija áll a dolog mögött. És milyen igazam lett! De amúgy iszonyat betegek, nem azért. Mire jó nekik az, hogy lekaszabolják a fél várost? :roll: A riporternőt megszerettem, bár az elején a pokolba kívántam volna, de rájöttem, hogy jó fej. :)
Valaki látta a Nász ajánlatot? Iszonyat jó film, egy csomót röhögtem rajta, kedvenc részem az volt, mikor (SPOILER VESZÉLY!) Margaret kiengedte a kiskutyát, akit felkapott a sas, mire ő integetni kezdett a telefonjával, erre meg a telefont vitte el. :D Aztán meg feltartotta a kezében a kiskutyát, hogy adja vissza a telefonját, a srác szülei meg azt hitték, hogy játszik a kutyával. =))

Azt terveztem, hogy a hétvégén majd megnézem az SW-t, ha nem jön közbe semmi. Ha közbe jön valami, akkor Sikolyt nézek. :D

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 20 (szerda), 7:39 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Bao2 írta:
vidor írta:
A kislánytól megőrültem, semmi mást nem csinált, csak visítozott, mint MJ


A visítozás királynője akkor is Marian Dubois(Mary Elizabeth Mastrantonio) marad a Costneres Robin Hoodból.
ROBIIIIN!


De angolul! A magyar hangja sokkal jobb volt. Amúgy nekem a Costneres Robin Hood film az ALL TIME FAVOURITE Robin Hood filmem. :mrgreen:

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 19 (kedd), 23:23 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
vidor írta:
A kislánytól megőrültem, semmi mást nem csinált, csak visítozott, mint MJ


A visítozás királynője akkor is Marian Dubois(Mary Elizabeth Mastrantonio) marad a Costneres Robin Hoodból.
ROBIIIIN!

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 14 (csütörtök), 23:42 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
mellons írta:

Én a Világok harca végén buktam ki. Pontosabban részemről annak hiányán. Csak pislogtam hogy itt van vége. Ez nem ugyanolyan élmény, mert nem egy fordulat döbbentett meg, hanem hogy ennyire faramucin hogy lehetett lezárni valamit.

Jaj, az tényleg katasztrofális volt! :haha: Én csak azért nem akadtam ki rajta, mert kb. a mozi közepén már a végét vártam, annyira idegesített... A kislánytól megőrültem, semmi mást nem csinált, csak visítozott, mint MJ a régi Pókemberből.

De jó, hogy ennyien szeretitek a The prestige-t! :give: :yes:

SlytHay írta:
...az American History X... A [b]Drive egy nagyon megosztó film, de én mikor megnéztem mozi után egyedül, begubózva a kanapé sarkában, csendben, nyafogó és vérfinnyás barátnő nélkül -_-, akkor meglett az a filmélmény, amit moziban is akartam, csak a közönség elcseszte nekem; nem az az odaverős volt, nem a vége, semmi ilyesmi, hanem az egésznek az üzenete és a hangulata egyszerűen be tudott szippantani.

Hú, én a Drive-val nem tudtam mit kezdeni... pedig irtó jó a casting ott is. Egyszerűen, nekem valahogy nagyon nem talált be. Az American History X-et meg még nem láttam, de tervben van, mert már nagyon ajánlották nekem, úgyhogy fel van véve a megnézendők listájára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 11 (hétfő), 21:52 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
vidor írta:
Nálam ha már bűvészes film, akkor a The prestige (Tökéletes trükk). Szerintem azt semmi nem übereli :D Meg ott volt az a jó kis hangulat is, tipikus nolanes, kicsit hátborzongatóra is sikerült szerintem. Tövig rágtam a körmöm a film közben, már azt se tudtam, kinek szorítsak xD (Na jó, azért mégis tudtam, Bordennek drukkoltam, de na! :D ). Azóta meg legalább 100x láttam, és mindig elámulok, hogy mennyire tökéletesen van felépítve a film. Tényleg, ott van elszórva végig a néző szeme előtt a megoldás(ok)!


Szívemből beszéltél. Igen, a Tökéletes trükk tényleg egy tökéletes film. :-)

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 08 (péntek), 15:59 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
vidor írta:
Nálam ilyen volt a Nem vénnek való vidék. Meg ott volt olyan a vég, amikor 1 percig pislogtam csak a stáblistára, majd jött a MI A *****?! és hasonló szépségek...

Én ezt a filmet kb. az első perctől fogva úgy néztem, hogy "MI A *****?!", szóval a vége már egyáltalán nem tudott igazi döbbenetet okozni. :haha:
Biztos, hogy van olyan film egyébként, ami a végén engem is ennyire váratlanul és brutálisan ütött meg, de ha felhasítom is a koponyám, akkor sem tudnám most előkotorni a megfelelő emléket. Ha később álmomból felriadva beugranak a címek, jelzem. Egyébként abból van inkább több, ami úgy egészében nyomott le - persze ehhez nagyon sokat hozzájátszik az is, hogy mindig a padlós időszakaimban találom meg ezeket a filmeket. :mrgreen: Ilyenkor nálam is az van, hogy pislogás nélkül meredek a képernyőre, mozdulatlanul, miközben az agyam olyan sebességgel pörög, hogy ha mesehős lennék, már füst ömlene a fülemből, de van, hogy pont az ellenkezője esik meg, és minden gondolatot kiirtott a film egy időre a fejemből. Na ilyenekből tényleg van több, de hogy 1-2-t meg is említsek... Pl. az egyik nagy kedvencem, a Stay, az American History X vagy a Buried. A Drive egy nagyon megosztó film, de én mikor megnéztem mozi után egyedül, begubózva a kanapé sarkában, csendben, nyafogó és vérfinnyás barátnő nélkül -_-, akkor meglett az a filmélmény, amit moziban is akartam, csak a közönség
elcseszte nekem; nem az az odaverős volt, nem a vége, semmi ilyesmi, hanem az egésznek az üzenete és a hangulata egyszerűen be tudott szippantani.
Na és ott az örök kedvencek kupacának tetején trónoló The Fall -- ez a film egy mellkasba zárt gránát volt, annyira csúnyán (szépen?) betalált.

Kill Your Darlings -- Megnéztem ám, csak ha frissiben értekezek filmélményekről, abból 20 fejezetes regényt írok, és az senkinek sem válna előnyére. :D Hogy röviden nyilatkozzam a filmről: IMÁDTAM! Úristen, de még mennyire, hogy imádtam. Az eleje egy kicsit döcögős, nekem is bele kellett szokatnom magam a világba, a hangulatba, a karakterekbe... de utána... A csónakos jelenet volt az, amikor meg kellett állítanom a filmet, és aztán visszatekernem, mert annyira borzongatóan jól eltalált jelenet volt. Onnantól éreztem azt, hogy teljesen elkapott magának a film.

The Prestige -- Ó, ezt a filmet is annyira, de annyira szeretem, és nálam is abszolút első a bűvészes filmek között. Trükkök, tudomány, remek stáb, isteni forgatókönyv. Hibátlan. :x

Now You See Me -- Nagyon várom a második részt, kíváncsi vagyok, hogy tudják-e hozni az első színvonalát, mert azt nagyon eltalálták. *-* Jesse Eisenberg nekem sem szívem csücske, de különösmód itt egyáltalán nem zavart, sőt. De az abszolút kedvenc a filmben - Woody Harrelson mellett - Mark Ruffalo (ééés... automatikusan Bruce Bannert írtam... visszatörlés után is... kétszer... nos, igen... X'D).

Ja, nekem egyébként egyik kedvencem a Fekete ruhás nő a saját kategóriájában. :D Kaptam mindent benne, amire nekem szükségem van egy ilyen filmnél; és igen, az eleje lassú, de valahol meg muszáj elszórni a később lényegessé váló infómorzsákat, szóval a film felétől már nem panaszkodtam rá én sem. És másodszori nézésre is abszolút élvezhető volt.

Most beugrott a A sebezhetetlen (Unbreakable). Bruce Willis - Samuel L. Jackson Ez is egy jó kis film.

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 08 (péntek), 12:55 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
vidor írta:
Nálam ilyen volt a Nem vénnek való vidék. Meg ott volt olyan a vég, amikor 1 percig pislogtam csak a stáblistára, majd jött a MI A *****?! és hasonló szépségek. Nem tudom miért, de az volt az, amire úgy reagáltam, hogy most tényleg EZ a vége? EZ? Ez mi ez? xD Aki látta, gondolom érti mire gondolok. Nem is tudom, de annyira mérges lettem szegény filmre, amiért úgy lett lezárva, ahogy, hogy csak na! De amúgy jó film volt, mert az volt, de valahogy az a vég totál kicsapta a biztosítékot nálam - nem tudom miért. Bár gondolom, nem erre gondoltatok, de így hirtelen nekem ez ugrott be.
Tényleg, nektek volt már ilyen élményetek?


Én a Világok harca végén buktam ki. Pontosabban részemről annak hiányán. Csak pislogtam hogy itt van vége. Ez nem ugyanolyan élmény, mert nem egy fordulat döbbentett meg, hanem hogy ennyire faramucin hogy lehetett lezárni valamit.

Amit pedig képtelen voltam végignézni az ordító logikátlanságok miatt - és egy idő után már nevetni sem tudtam ezeken - az a Háborgó mélység. Sikerült belenyúlnom, pedig többnyire jó filmélményeim vannak.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 08 (péntek), 11:14 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Bizony, lesz második rész, ha jól emlékszem, jövőre fog kijönni, és Daniel Radcliffe is játszani fog benne. Jesse Eisenberget nem sok filmben láttam, de nincs különösebb gondom vele, de legközelebb majd jobban megfigyelem, hogy beszél :mrgreen:

Ó, a The prestige! All-time-favorite filmem, nálam azt semmi nem übereli hosszútávon :xx: Fura módon ez volt az első olyan adaptáció, ahol a film szerintem jobb lett, mint a könyv, pedig általában könyv-párti vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 06 (szerda), 21:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Nálam ha már bűvészes film, akkor a The prestige (Tökéletes trükk). Szerintem azt semmi nem übereli :D Meg ott volt az a jó kis hangulat is, tipikus nolanes, kicsit hátborzongatóra is sikerült szerintem. Tövig rágtam a körmöm a film közben, már azt se tudtam, kinek szorítsak xD (Na jó, azért mégis tudtam, Bordennek drukkoltam, de na! :D ). Azóta meg legalább 100x láttam, és mindig elámulok, hogy mennyire tökéletesen van felépítve a film. Tényleg, ott van elszórva végig a néző szeme előtt a megoldás(ok)!

Amúgy nem volt rossz a Now you see me sem, ott érdekes mód, sokkal előbb rájöttem az indítékra, mint arra, hogy ki áll az egész mögött. Tényleg lesz 2. része is? Nem is tudtam... A színészek jók voltak nagyon tényleg, nekem egyedül Jesse Eisenberg a gyenge pont. De azt a gyereket bármibe látom egyszerűen számomra annyira csapkodni való szegény xD Annyira idegesít, ahogy beszél, olyan pöszén és motyogósan affektálós :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 05 (kedd), 21:35 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
vidor írta:
Hú, nekem onnan Woody Harrleson volt a meglepetés színész, valahogy lemaradtam róla, h. benne van, aztán mondom, jé xD Ha másért nem is, Javier Bardem miatt mindenképp megéri megnézni :)

Wow, az nem is papa-Winchester volt. Csak kis képen néztem meg, és ott nagggyon hasonlítanak egymásra Bardemmel :shock: Woody Harrlesonnal legutoljára a Now You See Me-t láttam egyébként, én imádtam azt a filmet, meg is néztem vagy négyszer az elmúlt másfél évben. Várom már nagyon a folytatást. Szerintem remekül választottak színészeket, mindenki nagyon ügyesen hozza a karakterét, a sztori is izgalmas volt, a csattanója pedig... Nem arra számítottam, de így csak még jobb volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 05 (kedd), 15:50 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Elyes írta:
Háromszor is "Nem vennék való vidék"-nek olvastam és nem értettem, hogy most én vagyok a hülye, hogy nem értem, mit jelent a cím, vagy mi... :haha: Könyvekben volt ilyen élményem, filmek terén még nem. Általában ha valami kiakasztott ilyen what the... módon, az a film közepén történt, nem a lezárás miatt buktam ki, de érdekesen hangzik ez a film (és meglestem, papa-Winchester is játszik benne :mrgreen: ), mindenképp megnézem majd :)

Hú, nekem onnan Woody Harrleson volt a meglepetés színész, valahogy lemaradtam róla, h. benne van, aztán mondom, jé xD Ha másért nem is, Javier Bardem miatt mindenképp megéri megnézni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 04 (hétfő), 13:43 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Ritsu, ez nálunk is így van. Végignarrálom a filmet, Nóri meg agybajt kap, de a végén már nem bírja tovább, elröhögi magát. :Dbunny:
Én a horrorral vagyok úgy, hogy Eiffel toronnyal a kezemben sem bökném meg. (Nyilván, mivel el sem bírnék egy akkora építményt... :roll: ) Egyszerűen nem vonz a stílus.
Nekem hatalmas kedvenc az Életrevalók. Sok filmet láttam, de ennél jobbat nemigen.
Azt nem bírom a filmekben, hogy teljesen átírják a könyvet és néha meg tök másra helyezik a hangsúlyt, mint a könyvben. ~x(

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 04 (hétfő), 12:39 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
1wolfgirl1 írta:
tehát egy teljesen komoly filmből is tudunk paródiát csinálni. :-D


Ilyet mi is csináltunk régen, sőt, én még mostanában is ezt teszem, ha egy filmről már az elején megállapítom, hogy nem tetszik. Példának okáért ilyen volt az Annabelle. Komolyan, nem volt rossz film, de egész idő alatt nyomtam a magamét, húgom meg ott röhögött mellettem.:D Kicsit többet vártam attól a filmtől is. =))

Ha már itt tartok: gondolom, mindenkinek volt olyan film, amitől többet várt, mint amit kapott, ugye?
Ilyen volt nekem az Annabelle mellett a Chucky (vagy Gyerekjáték, ki hogy ismeri). Komolyan, már az elején csak pislogtam, hogy "ennyi? ez komoly?", aztán a végén felsóhajtottam, és kijelentettem: "erre kár volt az időmet pocsékolni...". $?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 04 (hétfő), 11:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Mi régebben ültünk össze barátnőkkel filmet nézni, mostanában valahogy elmaradt a dolog. Mi megegyezünk abban, hogy általában olyat nézzünk, amit még egyikünk se látott, teljesen új, szóval egyformán tudunk röhögni, ha jó, ha rossz. Habár, inkább a vígjátékok felé tendálunk, mert alapvetően nem vagyunk kóserek, tehát egy teljesen komoly filmből is tudunk paródiát csinálni. :-D

Az egyik ilyen kedvenc az Űrgolyhók, a Star Wars paródia. Ha a virgin alarmnál nem dőltem ki, hát a - Mi a neve? - Morzsa. - Teljesen neve? - Zsemlemorzsa! jelenetnél valahol a padlón fetrengtem a röhögéstől. =))

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 04 (hétfő), 10:32 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Rosa írta:
Elyes, ez a házimozi-dolog nagyon király! Szerintem majd én is ráveszem a barátaimat, hogy csináljuk meg mi is. Csak nem tudom, hogy mennyi az esélye annak, hogy sikerül kiegyeznünk a filmben... :D

Nálunk ez annyira nem probléma, mert általában ugyanazokat a stílusú filmeket szeretjük, amiben meg nagyon különbözik a véleményünk, azt a másik úgyse lenne hajlandó megnézni, úgyhogy azt egyedül nézzük, de elég könnyen találunk olyat, amire mindenki rábólint :)
Rosa írta:
Lucy-t végigsírtam a nevetéstől :-D

Én is rég röhögtem már annyit egy (nem humorosnak szánt) filmen, mint itt XD Ó, a pendrive! Arról már teljesen el is feledkeztem. Na, ennek a "logikája" volt például egy olyan dolog, ami teljesen kiakasztotta a páromat :haha:
Rosa írta:
Huh, most kíváncsivá tettél! Még nem láttam, de mindenképp meg fogom nézni. Az út c. filmmel voltam hasonlóképpen. Lassan indult, de a végére... nem mondom, hogy felgyorsult, inkább én vettem fel az ő tempóját. Az egész film annyira nyomasztó, lehangoló és... egyszer tudtam végignézni csak végignézni. Hetekig a hatása alatt voltam.

Az út tervbe van véve nekem is, egyszer már le is töltöttem, csak soha nem jutottam el odáig, h tényleg meg is nézzem, aztán azóta vagy tízszer szelektáltunk a filmek közül és töröltem, mondván, majd ha kedvet kapok rá, letöltöm újra.
vidor írta:
Tényleg, nektek volt már ilyen élményetek?

Háromszor is "Nem vennék való vidék"-nek olvastam és nem értettem, hogy most én vagyok a hülye, hogy nem értem, mit jelent a cím, vagy mi... :haha: Könyvekben volt ilyen élményem, filmek terén még nem. Általában ha valami kiakasztott ilyen what the... módon, az a film közepén történt, nem a lezárás miatt buktam ki, de érdekesen hangzik ez a film (és meglestem, papa-Winchester is játszik benne :mrgreen: ), mindenképp megnézem majd :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 03 (vasárnap), 23:06 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Rosa írta:
Az út c. filmmel voltam hasonlóképpen. Lassan indult, de a végére... nem mondom, hogy felgyorsult, inkább én vettem fel az ő tempóját. Az egész film annyira nyomasztó, lehangoló és... egyszer tudtam végignézni csak végignézni.

Nálam ilyen volt a Nem vénnek való vidék. Meg ott volt olyan a vég, amikor 1 percig pislogtam csak a stáblistára, majd jött a MI A *****?! és hasonló szépségek. Nem tudom miért, de az volt az, amire úgy reagáltam, hogy most tényleg EZ a vége? EZ? Ez mi ez? xD Aki látta, gondolom érti mire gondolok. Nem is tudom, de annyira mérges lettem szegény filmre, amiért úgy lett lezárva, ahogy, hogy csak na! De amúgy jó film volt, mert az volt, de valahogy az a vég totál kicsapta a biztosítékot nálam - nem tudom miért. Bár gondolom, nem erre gondoltatok, de így hirtelen nekem ez ugrott be.
Tényleg, nektek volt már ilyen élményetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 03 (vasárnap), 22:01 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Érdemes megnézni, higgyétek el. Nem egy mindennapi film.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 03 (vasárnap), 21:58 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 22:32
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Raptorfalva
Ritsu Tonks írta:
Andro írta:
Ki látta a "Szemvillanás alatt" c. filmet? Én két napja megnéztem, és utána csak ültem, és gondolkodtam. Mert a vége az, ami igazán sokkolja az embert, amikor összeáll a kép. Engem megdöbbentett, és mellbe vágott egyszerre.


Nem láttam, de így, hogy írtad, mennyire megdöbbentő, lehet, hogy megnézem.


Csatlakozom! Szeretem az ilyesmi filmeket.

_________________
Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon. ~ Stephen King

¤ SZBMK ¤


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 03 (vasárnap), 21:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Andro írta:
Ki látta a "Szemvillanás alatt" c. filmet? Én két napja megnéztem, és utána csak ültem, és gondolkodtam. Mert a vége az, ami igazán sokkolja az embert, amikor összeáll a kép. Engem megdöbbentett, és mellbe vágott egyszerre.


Nem láttam, de így, hogy írtad, mennyire megdöbbentő, lehet, hogy megnézem.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 03 (vasárnap), 20:04 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ki látta a "Szemvillanás alatt" c. filmet? Én két napja megnéztem, és utána csak ültem, és gondolkodtam. Mert a vége az, ami igazán sokkolja az embert, amikor összeáll a kép. Engem megdöbbentett, és mellbe vágott egyszerre.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 május 03 (vasárnap), 20:02 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 22:32
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Raptorfalva
Elyes, ez a házimozi-dolog nagyon király! Szerintem majd én is ráveszem a barátaimat, hogy csináljuk meg mi is. Csak nem tudom, hogy mennyi az esélye annak, hogy sikerül kiegyeznünk a filmben... :D
Lucy-t végigsírtam a nevetéstől :-D Tényleg furcsaságok voltak benne, és egy idő után zavaró volt, mikor Besson kvázi üvöltve próbálta a fejünkbe verni, hogy "GENGSZTER = GEPÁRD! ÉRTED MÁR? Ostoba néző! LUCY = ANTILOP! Fogd fel! A gepárd felfalja az antilopot! Tápláléklánc. Metafora. Éééééérted?" Tehát ez egy idő után zavaró volt.
És a filmben felfedeztem egy halvány párhuzamot a keresztény vallással (lehet, hogy csak beképzeltem). Például Lucy a film végén említi, hogy "ott van mindenhol", és ez kifejezetten Istenre jellemző mondat. Ezen kívül még elég sok ilyet találtam, csak most fél év távlatából nem igazán tudom őket felidézni :mrgreen: De az a pendrive... arra életem végéig emlékezni fogok.

Amúgy Luc Besson-től a kedvenc filmem a Léon. Egyszerűen imádom, bár a vágatlan változatban vannak...khmm... érdekes részek.

A fekete ruhás nőt szintén baráttal néztem, fényes nappal. Mondanom sem kell, hogy nem tudtam komolyan venni :mrgreen: A könyvet még nem olvastam (a film el is vette tőle a kedvem). Én rossz húzásnak éreztem, hogy "arcot" adtak a nőnek, mert szerintem így a maradék titokzatossága is elveszett. Mondjuk, rám mindig is jellemző volt, hogy jobban megijedek Slendermantől, mint teszem azt egy oszladozó zombitól.
A végét is kicsit elkapkodottnak éreztem, mintha a készítők akkor jöttek volna rá, hogy kifutottak az időből :/

Huh, most kíváncsivá tettél! Még nem láttam, de mindenképp meg fogom nézni. Az út c. filmmel voltam hasonlóképpen. Lassan indult, de a végére... nem mondom, hogy felgyorsult, inkább én vettem fel az ő tempóját. Az egész film annyira nyomasztó, lehangoló és... egyszer tudtam végignézni csak végignézni. Hetekig a hatása alatt voltam.

_________________
Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon. ~ Stephen King

¤ SZBMK ¤


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 30 (csütörtök), 9:37 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Rosa írta:
Huuu, ezt a sorozatot mindenképp megpislantom majd *-*

Vannak benne laposabb részek, de összességében jó kis sorozat :) *OFF vége*

Rosa írta:
A mozi hangulata 8-> *nosztalgiázik* Balatonon van kertmozi, nyáron az is egy élmény. Kijövünk a vízből, lehuppanunk az olcsó műanyag székekre, fölöttünk a csillagos ég, előttünk a vászon...

Ú, mi most ezt szeretnénk házilag megcsinálni, csak Balaton nélkül, és székek helyett a fűben :mrgreen: Barátoméknak van egy kis hétvégi háza, tavaly nyár óta azt újítjuk fel, nyárra elvileg már lakható lesz rendesen, szereztünk kivetítőt, még egy vászon kell, és lesz szó szerinti házi mozink :D

Rosa írta:
Amúgy nekem a Lucy tetszett ;;)

A Lucynál nekem a hosszú snittek nem tetszettek, amikor volt valami jó kis akciós rész, aztán másfél percig bevágás egy természetfilmből, nyugis zenével, de amúgy meg nincs semmi... az első ilyennél néztünk egymásra, hogy valamit elrontott a srác fent, és benyomott egy másik filmet? :haha: Barátomnak a tudományos magyarázatok se tetszettek, mert ő elég nagy fizika-buzi, és ha egy filmben bármilyen idióta, kamu magyarázatot adnak valamire, arra egyből ugrik, és a film után másfél órán keresztül hallgathatom, hogy ez meg az miért volt baromság. Na, a Lucynál is ez volt :mrgreen: Tényleg voltak benne értelmetlen dolgok, amik nagyon le tudják húzni a mozi-élményt.

Rosa írta:
Ha már Radcliffe: a Fekete ruhás nőt láttátok?

Na, ez volt az, amit nem bírtam végignézni! XD A könyvet olvastam, az jó volt, de a film eleje nagyon nehezen akart beindulni, az nekem uncsi volt, és nem voltam abban a hangulatban, hogy megvárjam, amíg beindulnak a dolgok, és azóta se jutottam el odáig, hogy végignézzem. Te megnézted már, Rosa? :)

Ó, és ha már az unalmas kezdésnél járunk... Predestination (Az időhurok)? :shock: Moziban néztük a filmet, és az elején megfordult a fejünkben, hogy akkor mi szépen felállunk és hazamegyünk, annyira unalmasan indult, de aztán a negyvenedik perc környékén beindult, aztán később kábé nyolcszor volt a "neeehm, ilyen nincs, dafaq!, ezt meg hogy képzelik, úristen?!" reakció, szóval igen. Az egy jó film :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 22:59 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 22:32
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Raptorfalva
Elyes írta:
Andro írta:
És ha valaki kíváncsi rá, Jack Nicholson 1000000000X jobb Joker, mint Heath Ledger (R.I.P.) volt. Mégis az utóbbit ajnározzák. Talán mert Nicholsont a mai fiatal nézők nem is ismerik, vagy nem látták a régi Batman-filmeket.

Mármint szerinted. Én láttam Nicholson játékát is, de szerintem halál unalmas volt, számomra élvezhetetlen. Ízlések és pofonok, ennyi. És az én véleményemnek semmi köze ahhoz, hogy Heath Ledger fiatal, vagy jóképű, vagy bármi máshoz. Egyszerűen szerintem jobban alakította Jokert, mint Jack Nicholson.


Bocsánat, de emellett nem tudok komment nélkül elsétálni :D
Az én véleményem az, hogy nem érdemes összehasonlítani kettejük Joker-megformálását, mivel mindkét karakter másmilyen volt.
Nicholson Jokere meglátásom szerint sokkal bohémebb, úgymond "vidámabb" volt. Egy őrült, aki arra kíváncsi, hogy táncoltál-e már az ördöggel sápadt holdfénynél. Számomra kissé színpadias is.
Ledger Jokere viszont sokkal sötétebb karakter. Ő az az őrült, akit nem érdekel semmi, csak és kizárólag a káosz, akinek az a célja, hogy megmutassa, hogy mindenkiben ott lakozik az őrület, ami olyan, mint a gravitáció, és csak egy kis lökés kell hozzá :mrgreen:

Őszintén szólva, Heath Ledger-től ez az egyetlen film, amit láttam, viszont Jack Nicholson szereplésével már sokat láttam. Utóbbit nagy színésznek tartom, aki szinte kisujjból kirázta ezt a szerepet, Ledger viszont beletette szívét-lelkét, eggyé vált Joker karakterével. És úgy gondolom, hogy ennek szerepe volt a gyógyszer túladagolásában is. Nálam mindenképp Heath Ledger a nagybetűs JOKER.
Ez teljesen szubjektív vélemény, és meg kell, hogy mondjam: Jokert minden formájában szeretem :mrgreen:
Amúgy a Nolan-féle Batmanek közül a Sötét lovag tetszett, az első és a harmadik rész nem annyira. Lehet, hogy Joker hiánya miatt :D

picit off: Hans Zimmer-től a Batman filmzenéje *aaaaaazta* kategória, én nagyon szeretem.


Szeretek moziba járni, de ritkán jutok el, mert 1.pénz 2.idő. De ha megyek, akkor általában összeverbuválódunk páran az osztályból, és beülünk a matinéra =)) Olyan filmekre, amikbe bele szeretnék "süppedni", általában egyedül megyek, vagy max. 1-2 baráttal.


Elyes írta:
A Gotham c. sorozatban is feltűnt Joker, még ha nem is hivatalosan, viszonyítási alapnak Cameron Monaghant is be lehet dobni. Igaz, sorozat, de most a karakter a lényeg, és szerintem ő is nagyon jól hozta Jokert. Sajnos csak ennyi jelenetet kapott, mint Joker, de érdemes megnézni azoknak is, akik a sorozatot nem ismerik/szeretik/érdekli őket.

A mozis részhez hozzászólok én is. Van néhány folytatásos nagy kedvencem, amit legelőször muszáj moziban látnom, de ott se a nagyképernyő vonz, hanem hogy minél hamarabb láthassam, például az új Avengers, amire már az első héten beülünk, ha tudunk jegyet foglalni. Én a mozi hangulatát is nagyon szeretem, néha tényleg csak azért megyünk el, és nem magáért a filmért, mert az lehet hogy annyira nem is érdekelt volna minket, de nem egyszer megesett, hogy minden előzmény nélkül bekattant nálunk, hogy még ma moziba kell menni, ezt úgy, hogy azt se tudtuk, hogy mit játszanak. Egy gyors böngészés után általában találunk is legalább egy olyan filmet, aminek a trailere alapján megéri kiadni azt a pár ezer forintot. (A Lucy pont nem egy ilyen volt. Azt utólag nagyon megbántuk.)


Huuu, ezt a sorozatot mindenképp megpislantom majd *-*
A mozi hangulata 8-> *nosztalgiázik* Balatonon van kertmozi, nyáron az is egy élmény. Kijövünk a vízből, lehuppanunk az olcsó műanyag székekre, fölöttünk a csillagos ég, előttünk a vászon...

Amúgy nekem a Lucy tetszett ;;) Igazából nem tudom, hogy mi fogott meg benne, de jó visszaemlékezni rá (oké, beismerem: egy barátnőmmel mentem el, és végigröhögtük az egészet. Volt nálunk egy csoki, a film alatt azt dobáltuk, és közben mondogattuk, hogy "érezzük a gravitációt". Szóval erre fel vannak kellemes emlékeim :D )

Ha már Radcliffe: a Fekete ruhás nőt láttátok?
Igazából horrort és vígjátékot is ritkán nézek, utóbbiból a Trópusi vihar és a Családi üzelmek amit előveszek, ha kikapcsolódásra vágyok és nagyon vígjátékot szeretnék nézni (plusz Brian élete, mert azon mindig meghalok a nevetéstől).
Inkább a pszichohorror felé húz a szívem, nem emlékszem, hogy mikor néztem utoljára olyan rendes emberdarabolós horrort.
A Ragyogás nagyon tetszett *-*

_________________
Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon. ~ Stephen King

¤ SZBMK ¤


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 18:05 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
vidor írta:
Hú, ha az első 20 perc nem jött be, akkor lehet azt mondanám, hogy ne. Csak mert az egész hasonló vonalon megy tovább, a hangulat marad végig :) Nekem pont volt hozzá, de tényleg kell az a lelki állapot hozzá. Max, ha gondolod, fuss neki még 1x valamikor később, hátha akkor jobban betalál, ha meg akkor se, akkor hagyd annyiba szerintem :)

Hm, kevertem egy másik Radcliffe filmmel XD Meg nem mondom, melyikkel, de nem erre gondoltam. Meglestem a trailert, és rájöttem, hogy én nem hogy láttam végig ezt a filmet, de tetszett is :lol: Címeket annyira nem szoktam megjegyezni, inkább csak a színészeket (és őket is arcról, nem névről... borzasztó a névmemóriám).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 17:02 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Elyes írta:

A Kill Your Darlingsot pár hónapja elkezdtem nézni, de végül nem volt hangulatom hozzá, és kábé 20 percig jutottam csak. vidor, érdemes akkor még egy esélyt adni neki? :)

Hú, ha az első 20 perc nem jött be, akkor lehet azt mondanám, hogy ne. Csak mert az egész hasonló vonalon megy tovább, a hangulat marad végig :) Nekem pont volt hozzá, de tényleg kell az a lelki állapot hozzá. Max, ha gondolod, fuss neki még 1x valamikor később, hátha akkor jobban betalál, ha meg akkor se, akkor hagyd annyiba szerintem :)

Amúgy valaki látta a Factory girlt? Csak mert az is életrajzi, 60as évek, Andy Warhol, Edie Sedgwick. Ha valaki szereti azt a korszakot, annak nagyon ajánlom. Csak a Kill your Darlings-ról jutott eszembe ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 16:46 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A Gotham c. sorozatban is feltűnt Joker, még ha nem is hivatalosan, viszonyítási alapnak Cameron Monaghant is be lehet dobni. Igaz, sorozat, de most a karakter a lényeg, és szerintem ő is nagyon jól hozta Jokert. Sajnos csak ennyi jelenetet kapott, mint Joker, de érdemes megnézni azoknak is, akik a sorozatot nem ismerik/szeretik/érdekli őket.

A mozis részhez hozzászólok én is. Van néhány folytatásos nagy kedvencem, amit legelőször muszáj moziban látnom, de ott se a nagyképernyő vonz, hanem hogy minél hamarabb láthassam, például az új Avengers, amire már az első héten beülünk, ha tudunk jegyet foglalni. Én a mozi hangulatát is nagyon szeretem, néha tényleg csak azért megyünk el, és nem magáért a filmért, mert az lehet hogy annyira nem is érdekelt volna minket, de nem egyszer megesett, hogy minden előzmény nélkül bekattant nálunk, hogy még ma moziba kell menni, ezt úgy, hogy azt se tudtuk, hogy mit játszanak. Egy gyors böngészés után általában találunk is legalább egy olyan filmet, aminek a trailere alapján megéri kiadni azt a pár ezer forintot. (A Lucy pont nem egy ilyen volt. Azt utólag nagyon megbántuk.)

A Kill Your Darlingsot pár hónapja elkezdtem nézni, de végül nem volt hangulatom hozzá, és kábé 20 percig jutottam csak. vidor, érdemes akkor még egy esélyt adni neki? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 16:23 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
SlytHay írta:
Úgyhogy én azt vallom filmek terén, hogy nem a műfaj a lényeg, hanem maga a film. A filmet szeretem, nem azt a kategóriát, amibe besorolják - főleg úgy, hogy sok filmet rosszul határoznak meg műfajilag is;

... és a Kill Your Darlings - ha még lesz hozzá energiám

Totál egyetértek ezzel :) Nálam se a műfaj a lényeg, csak azok közül nagyon kevés az, ami nálam betalál. De nem zárkózom el azért 100%-ig, ha van valami jó, természetesen :D Csak ritka.

Belefért a Kill Your Darlings végül? Én is nemrég néztem meg azt a filmet. Érdekes volt nagyon, D. Radcliffe meglepően jó volt benne. De Dane DeHaant, nem lehetett überelni, szerintem. Tehetséges nagyon.

Assa írta:
Azóta évente 1-2 alkalommal megyek moziba, és jobban megválogatom, hogy mire, és mi az, amit mindenképpen szélesvásznon (és azonnal) szeretnék látni, nem számítgépképernyőn vagy tévében.

Ez nálam is így van :)

SlytHay írta:
Pl. egy drámához nekem nem kell még minimum 30 másik ember és a nagy vászon, otthon, egyedül tökéletes hangulatot tudok teremteni, jobban bele is süpped az ember a filmbe;

Ez igaz, én viszont azért fontolok meg néha drámát is, hogy moziba nézzem, mert ez egy visszajelzés arra vonatkozóan, hogy van rá kereslet. Szerintem azért is kerül iszonyat kevés komolyabb hangvételű film a moziba itthon, mert azt hiszik, nincs, aki megnézze. Én szívesen nézném, ha itthon is adnák a mozik. Vagy pl. tök sokszor van, hogy adják a filmet, de nincs csak szinkronnal, még eredetiben se adnak lehetőséget megnézni, úgy meg én nem vagyok hajlandó beülni rá.
Meg ha olyan színész/rendező van, akit szeretek, annak úgy szívesen hozzájárulok a bevételéhez :haha:

Elyes írta:
Én láttam Nicholson játékát is, de szerintem halál unalmas volt, számomra élvezhetetlen. Ízlések és pofonok, ennyi. És az én véleményemnek semmi köze ahhoz, hogy Heath Ledger fiatal, vagy jóképű, vagy bármi máshoz. Egyszerűen szerintem jobban alakította Jokert, mint Jack Nicholson.

+1 - nekem is nagyon művi volt Nicholson, túl mesterkélt. De hát kinek a pap, kinek a papné :D

SlytHay írta:

számomra Chris Bale az igazi Batman, és hihetetlenül boldog vagyok, hogy megtaláltam, megtalálták őt...
[/color]

Igen, igen, igeeeen! :D :xx: Alapból imádom C. Bale-t, meg neki különösen jól állnak az ilyen szerepek. (meg az öltöny is haha)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 16:19 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 18 (vasárnap), 11:54
Hozzászólások: 3367
Tartózkodási hely: Kaulitz rezidencia ~ LA.
Elyes, igaz, nem témába vág, de igazat adok Neked. A szubjektív vélemény, szubjektív vélemény marad, nem jó lenyomni mások torkán.

Hogy ne legyek teljesen off:
Nem vagyok nagy Batman-es, egy filmet láttam csak moziban, de számomra unalmas volt. Többszörösen bizonyított, hogy nem az én világom, így inkább nem erőltetem a dolgot, meghagyom az átszellemült rajongóknak, akik megbecsülik ezt a témát :)

Joker a párom nagy kedvence, ő például kifejezetten Heath játékát preferálja. Megnézetett velem pár kisebb jelenetet, ahol a Heath által megformált Joker tevékenykedik... igaz, kiragadott snittekből nem lehet átfogó véleményt alkotni, de el kellett ismernem, hogy tényleg jól eljátszotta, amit el kellett. Nincs viszonyítási alapom, mint említettem; a Nicholson-féle Jokerral nem találkoztam, valószínűleg nem is lesz sok szerencsénk egymáshoz.

_________________
Kép
Long live Dramione* *Bill Kaulitz~
Feel it all / I just run, run, run, run, run...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 14:24 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Andro írta:
Na, mindegy, kinek ez, kinek az.

Igen, csak nem mindegy, hogy azt mondod, milliószor jobb, vagy szerinted milliószor jobb. Teljesen máshogy hangzik a kettő, és az utóbbival nem sértesz meg másokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 14:14 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Na, mindegy, kinek ez, kinek az. Részemről én befejezem a képregény-filmes témát. Egyrészt, mindent elmondtam, amit akartam, másrészt, annyira nem is az én asztalom a dolog.

Én a jó fantasy-ért, vagy a történelmi filmekért vagyok oda. És ha már történelmi, Az orvosdoktor c. nem túl rövid filmet ki látta? Szerintem egy fantasztikusan jól megcsinált történelmi és életrajzi film kiváló színészekkel és magával ragadó hangulattal. A történet pedig tényleg nem mindennapi.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 14:01 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Andro írta:
És ha valaki kíváncsi rá, Jack Nicholson 1000000000X jobb Joker, mint Heath Ledger (R.I.P.) volt. Mégis az utóbbit ajnározzák. Talán mert Nicholsont a mai fiatal nézők nem is ismerik, vagy nem látták a régi Batman-filmeket.

Mármint szerinted. Én láttam Nicholson játékát is, de szerintem halál unalmas volt, számomra élvezhetetlen. Ízlések és pofonok, ennyi. És az én véleményemnek semmi köze ahhoz, hogy Heath Ledger fiatal, vagy jóképű, vagy bármi máshoz. Egyszerűen szerintem jobban alakította Jokert, mint Jack Nicholson.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 13:53 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Assa írta:
SlytHay írta:

Egyébként a régi Superman filmek nálam is favoritok, az újakat 10 méteres bottal sem pöckölöm meg.


Superman visszatér (2006). Az a film egy rossz vicc. $fal



Ne is mondd! Egyszer megnéztem, még sok is volt. Az Acélember meg... no comment. $fal :lightsaber-dm:sw

SlyHay: Nekem meg Michael Keaton az igazi Batman, de Bale sem annyira rossz. A Sötét Lovag filmek nekem már nem jöttek be annyira. És ha valaki kíváncsi rá, Jack Nicholson 1000000000X jobb Joker, mint Heath Ledger (R.I.P.) volt. Mégis az utóbbit ajnározzák. Talán mert Nicholsont a mai fiatal nézők nem is ismerik, vagy nem látták a régi Batman-filmeket.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 13:13 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
SlytHay írta:

Egyébként a régi Superman filmek nálam is favoritok, az újakat 10 méteres bottal sem pöckölöm meg.


Superman visszatér (2006). Az a film egy rossz vicc. $fal

A 3D-ért én se vagyok oda, de belenyugodtam, hogy ha nem valami totál idióta időpontban akarok moziba menni, akkor el kell fogadnom. Szóval mostanra egészen megszoktam, meg szerencsére a szemem is, és nem fájdul meg a fejem egy kétórás film végére, mint régebben.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 12:23 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Nézd, te szereted a képregényfilmeket, SlyHay, én viszont nem. Asszem az X-menek közül a második volt, amit moziban láttam. Az tetszett, de főképp azért, mert benne volt az egyik kedvenc karakterem is. Viszont a többsége számomra értékelhetetlen szemét. A képregényeket sem szeretem amúgy. Anno odavoltam értük, aztán kinőttem belőlük. Ez van. :-D

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 12:12 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Athe írta:
Assa írta:
SlytHay írta:
Vagy például imádom a Marvel filmeket -- de említse meg bárki is az első Hulk filmet, és sikítva menekülök, mert azt a szó szoros értelmében kínzás volt végignézni, és abszolút SOHA TÖBBET kategória.


Az első és egyetlen olyan film, aminél komolyan fontolóra vettem, hogy felállok és kisétálok a moziból. :evil:
(Csak az tartott vissza, hogy úgy mentünk vissza arra az előadásra, mert a korábbi vetítés elmaradt. És 1. kaptunk ingyen popcornt, amiért visszamentünk :D 2. ha már annyi macerával járt megnézni, hát becsülettel végigszenvedtem)


Akkor jól tettem, hogy nekem kimaradt az életemből? :D

*erőteljesen bólogat*
Elfogult és nem elfogult véleményem is az, hogy nem veszítettél semmit.
Bőven elég, ha utánanézel kicsit Hulk történetének, és azzal le is fedted a karaktert, és ami még fontosabb, megúsztad a filmet. :)) Az Incredible Hulk már egy fokkal nézhetőbb, de az is bőven elég volt egyszer. Egyébként öcsémmel tartottunk egy Marvel maratont két éve, és akkor néztük meg a Hulkot is - persze azzal kezdtünk, jól megadva a hangulatot. XD Az első perctől szenvedtünk, és amikor úgy hittük, hogy már elég ideje nézzük, lassan vége lesz, akkor tartott a film 1 óránál... szóval még egy óra kínzás hátra volt. Na ott mi is nagyon elgondolkodtunk, hogy oké, hagyjuk a fenébe, de végül kibírtuk. Azóta is azzal fenyegetjük egymást, hogy kikötözzük a másikat a tv elé, és betesszük a Hulkot.... XD

Az, hogy mit nézek meg moziban, az nálam is nagy dilemma, illetve gondolkodást igényel. Egyfelől nincs egy köpésre mozi, csak 35-40 percre autóval, szóval tervezést és időt igényel, másfelől a drága mozijegyek, harmadrészt pedig nem minden filmet vagyok hajlandó moziban megnézni. Pl. egy drámához nekem nem kell még minimum 30 másik ember és a nagy vászon, otthon, egyedül tökéletes hangulatot tudok teremteni, jobban bele is süpped az ember a filmbe; viszont ha látványvilágban gazdag filmet néznék, akkor is kétszer meggondolom, hogy megéri-e a kiadott összeg... Vannak olyan filmek, amiket pedig egyszerűen moziban kell látni, mert a hangzás, a hatalmas kép, az atmoszféra abszolút megéri, sőt követeli. És nincs is annál jobb, amikor e mellé még jó moziközönséget is fogsz ki; amikor együtt röhögik ki a szemüket veled együtt, vagy épp hangosan káromkodnak veled szinkronban. Ez a mozis feeling, amit szeretek. Csak manapság már ritka, főleg a tömegmoziban, gondolok itt a CC-re... Ezért is, kb. csak a szentesi moziba járunk, amit jó egy évvel ezelőtt újítottak fel, csúcstechnológiás, de annyira, hogy a kép olyan gyönyörű, hogy az IMAX is csak a hatalmas vászonnal ver rá, illetve a 3D-je is tükörsima, nem olyan homályos, mint a CC-ben. ÉN meg mivel 3D-ellenes vagyok, így meglehetősen sokat hisztiztem az elmúlt évek alatt, ha csak úgy tudtam megnézni egy-egy filmet, mert nem volt elérhető közelségben 2D-s változat, vagy nem volt még a szentesi mozi - ráadásul itt a jegy is olcsóbb maradt. :)


Andro írta:
Csupa látvány, nulla történet.

Azért ez egy kicsit erős túlzás, ha engem kérdezel; de ha nem kérdezel, akkor is. :D Persze abszolút lehet ez a saját véleményed, csak tényleg kicsit általánosító. Plusz ha megnézed a képregényeket... azok jóval kevesebb mélységet adnak sok esetben egy karakternek is. Ha csak Amerika Kapitányt is vesszük, aki az első képregényeiben totál jellemtelen volt, nem rendelkezett igazi egyéniséggel, és ezért is indítottak néhány éve el egy átdolgozott kapitányos vonalat, hogy ne csak színes rajz legyen, hanem logikai felépítés és háttérgondolatok is legyenek mögötte. De nem szeretnék ebbe a témába belemászni itt jobban, mert ez nem az a topik, de az is biztos, hogy nem a látványtól gubbasztok a vászonra meredve vagy zsebkendőt tömködve a szemembe egy-egy mai képregény-film után. DE! Ez egyéni vélemény, tapasztalat, érzelem, és a többi. Csak úgy éreztem, ennyit muszáj leírnom, mert nem tudtam elsétálni a kijelentés mellett szó nélkül.
Egyébként a régi Superman filmek nálam is favoritok, az újakat 10 méteres bottal sem pöckölöm meg. A Tim Burton-féle első Batman film a mai napig kedvenceim egyike, megszámlálhatatlanul sokszor láttam. Viszont az ezt követé old school Batman filmek egyáltalán nem jöttek be, csak a Dark Knight trilógia tudott megfogni, de az nagyon, és számomra Chris Bale az igazi Batman, és hihetetlenül boldog vagyok, hogy megtaláltam, megtalálták őt... - ám ez is magánvélemény, mert ugyebár mindenki saját maga tudja eldönteni, hogy mit és miért szeret.

A legújabb X-Men film egyébként tökéletes példa arra, hogy vannak filmek, amik moziban ezerszer hatásosabbak. Amikor a moziban néztük tesómmal, teljesen beszippantott a film, meghatódtam, ledöbbentem, elcsodálkoztam, nevettem, ahol kellett. A közönség is csodálatos volt, egy csomó jelenetet sírva röhögtünk végig. És amikor itthon néztük meg a filmet... az a plusz hatás, ami a moziban megvolt, itt elveszett. Élveztem a filmet, továbbra is szeretem, de visszasírom a mozis élményt, amivel azt hiszem, csupán 3-4 film vetekedhet.

Ó, és ha már horrorról is volt szó, megint, valahol lentebb, azt hiszem, Ritsunál láttam, és ha már kisregényt pöttyintettem ide, néhány plusz sor nem oszt, nem szoroz.
A Távozz tőlem, Sátán! (Deliver Us from Evil) c. thrillert ajánlom a műfajban érdekelteknek. Az első és eddig egyetlen olyan film, amiben az ördögűzést jól oldották meg. Volt benne egy csipetnyi humor, de emellett gusztustalan, ijesztő, borzongató is volt egyben. Egy rossz szavam sem volt rá, pedig az ördögűzésre allergiás vagyok, mert képtelenek úgy megoldani a filmekben, hogy ne legyen szánalmasan vicces vagy gyenge. Emellett ennek a filmnek egész jó a története és mondanivalója is, szóval nálam a mai horror/thriller kategóriában első 10-ben benne van. Bár lehet, hogy csak azért beszélek ilyen dicsérően róla, mert az utóbbi években annyi csalódással halmozott el a filmipar ebben a műfajban XD - de több ismerősöm is hasonló véleményen van a filmről, szóval nem csak én vagyok róla pozitív véleménnyel. :haha:

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 11:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Assa írta:
Azóta évente 1-2 alkalommal megyek moziba, és jobban megválogatom, hogy mire, és mi az, amit mindenképpen szélesvásznon (és azonnal) szeretnék látni, nem számítgépképernyőn vagy tévében.

Velem is így van… Még általánosban az osztállyal gyakran jártunk moziba, de a Túl a sövényentől (vagy A sövényen túl? Már nem emlékszem…), szóval attól már besokalltam.
Rendszeresen moziba már csak a Metropolitan Opera közvetítéseire szoktam járni, bár oda is egyre kevesebbet, mert 1. nagyon drága, 2. sajnos romlik a rendezési színvonal. Ráadásul a jövő évi sorozatban csak tragikus operák lesznek, ami nekem mondjuk nem baj, de a tízéves húgomnak igen…

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 11:44 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Athe írta:

Akkor jól tettem, hogy nekem kimaradt az életemből? :D



Az én elfogult véleményem az, hogy abszolút, és örülj neki. ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 11:16 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 28 (hétfő), 20:09
Hozzászólások: 3378
Assa írta:
SlytHay írta:
Vagy például imádom a Marvel filmeket -- de említse meg bárki is az első Hulk filmet, és sikítva menekülök, mert azt a szó szoros értelmében kínzás volt végignézni, és abszolút SOHA TÖBBET kategória.


Az első és egyetlen olyan film, aminél komolyan fontolóra vettem, hogy felállok és kisétálok a moziból. :evil:
(Csak az tartott vissza, hogy úgy mentünk vissza arra az előadásra, mert a korábbi vetítés elmaradt. És 1. kaptunk ingyen popcornt, amiért visszamentünk :D 2. ha már annyi macerával járt megnézni, hát becsülettel végigszenvedtem)


Akkor jól tettem, hogy nekem kimaradt az életemből? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 10:47 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Nálunk, amikor még működött a városi mozi, 5-700 forint volt csak a jegy. Attól függően, diák vagy felnőtt volt az illető és hova akart ülni (földszint vagy erkély). Persze a hátulütője az olcsó jegynek az volt, hogy minden 3-4 hónapos késéssel ért el hozzánk. :-D

Úgyhogy mindenki szépen, lassan átszokott a szomszéd város mozijaiba. Az itteni meg bezárt, miután már a vetítőgépek is cserére szorultak.

Azóta évente 1-2 alkalommal megyek moziba, és jobban megválogatom, hogy mire, és mi az, amit mindenképpen szélesvásznon (és azonnal) szeretnék látni, nem számítgépképernyőn vagy tévében.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 10:35 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Na, ilyenkor jó, hogy én a mozit messzire kerülöm. Kb. 10 éve voltam utoljára, és most is leginkább két dolog miatt nem megyek.
1. Vacak filmek tömkelege (elég megnézni az utóbbi évek kínálatát, ahol jó, ha 50 nézhetetlenre 1 nézhető jut)
2. Drága jegyárak (sajnos, nekem már diákkedvezményem sincs)

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 9:47 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
SlytHay írta:
Vagy például imádom a Marvel filmeket -- de említse meg bárki is az első Hulk filmet, és sikítva menekülök, mert azt a szó szoros értelmében kínzás volt végignézni, és abszolút SOHA TÖBBET kategória.


Az első és egyetlen olyan film, aminél komolyan fontolóra vettem, hogy felállok és kisétálok a moziból. :evil:
(Csak az tartott vissza, hogy úgy mentünk vissza arra az előadásra, mert a korábbi vetítés elmaradt. És 1. kaptunk ingyen popcornt, amiért visszamentünk :D 2. ha már annyi macerával járt megnézni, hát becsülettel végigszenvedtem)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 7:34 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Én az utóbbi évek képregény-filmjeit nem bírom. Egyszerűen nekem túlságosan erőltetettek. Csupa látvány, nulla történet. A Hulk-filmek amúgy tényleg kínzások, pl. szerintem már a legutóbbi két X-men film sem volt egy nagy eresztés. 1-2 van, ami jó, az is a régebbiek közül. Mert pl. a régi Superman filmeket (Christopher Reeve-vel), vagy a régi, Tim Burton rendezte Batman filmeket bármennyiszer meg tudom nézni. Azokat pl. imádom.

Nálam, ami kategória nem jön be, azok az erőltetett romantikus-vígjátékok. Sablonosak, kiszámíthatóak és nagyon próbálnak viccesek meg romantikusak lenni, de nem jön össze nekik. Pl. ilyenekkel, mint a Bridget Jones komolyan az őrületbe lehet kergetni engem. És nem tudom, mit esznek rajta annyira.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 29 (szerda), 7:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
SlytHay írta:
Tömeggyártás, egyentéma. Van egy két olyan, ami tényleg jó, de ez szintén teljesen egyénfüggő, hogy kinek mi tetszik horrorból is...


Én alapjáraton nagyon horrorfilmes vagyok, de megfigyeltem én is, hogy egyszerűen mindegyik egyforma. A vérengzősökben mindig az van, hogy egy csapat elmegy kirándulni, legyilkolják a társaság felét, de egy vagy kettő mindig túléli.
Az ijesztgetős fajtában vagy halott emberek szelleme jön vissza, vagy el vannak átkozva, a harmadik nagy divat pedig a démonok.
Szóval már alig lehet jókat találni, sajnos.:/

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 28 (kedd), 22:31 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
vidor írta:
Amúgy nekem pont a vígjáték és a horror, ami a nem kategória.

Ezzel én is így vagyok egyébként. Vígjátékot, amit szeretek is, az vagy azért van, mert gyerekkori élmény fűz hozzá, vagy pedig azért, mert épp megtaláltam azt az egy-két kivételt, ami vagy egyedi, vagy pont annyira és úgy beteg a humora, amennyi az álomszintem. De ilyen rettenetesen kevés van, tulajdonképpen egy kezemen megszámlálható az ilyen vígjátékok száma. Régen még voltak is egész jók, de ma már tömeggyártásba kezdtek, és többnyire mindegyik egyformán unalmas, és hiányzik belőlük az igazi humor. A horror kb. ugyanez a kategória. Tömeggyártás, egyentéma. Van egy két olyan, ami tényleg jó, de ez szintén teljesen egyénfüggő, hogy kinek mi tetszik horrorból is...

Én pl. nem tudom kijelenteni egyértelműen, hogy melyik műfajt szeretem a legjobban, vagy melyikben vannak jobb filmek. Minden relatív. Képtelenség ömlesztve értékelni a kategóriákat, külön kell venni őket. Én élek-halok egy jó akciófilmért - és nem is szégyellem bevallani, mert a sok rossz között vannak gyöngyszemek is, és néha igenis kell egy kis igazi szórakozás, amikor nem kell 2 órán keresztül remegő gyomorral nézni egy filmet, mert annyira betalált -, de ugyanígy hetekig, sőt hónapokig kattog az agyam egy jó drámán vagy pszicho-thrilleren. Vagy például imádom a Marvel filmeket -- de említse meg bárki is az első Hulk filmet, és sikítva menekülök, mert azt a szó szoros értelmében kínzás volt végignézni, és abszolút SOHA TÖBBET kategória. Ettől függetlenül azonban ha bárki egy rossz szót is szól a Marvel filmekre előttem (aminek egyértelműen részese és alapja a Hulk film), az fusson, meneküljön, rejtőzzön el örökre. :D

Úgyhogy én azt vallom filmek terén, hogy nem a műfaj a lényeg, hanem maga a film. A filmet szeretem, nem azt a kategóriát, amibe besorolják - főleg úgy, hogy sok filmet rosszul határoznak meg műfajilag is; vagy az is a kedvencem még, amikor a biztonság kedvéért vagy 5 műfajt felsorolnak... Nekem ezért is van külön kategória-rend felállítva, mert szintén az az elmélet érvényesül, hogy mindenki másképp értelmez dolgokat, tehát ami valakinek horror, az nekem thriller; vagy ami valakinek megható dráma, az nekem nézhetetlen romantikus, és így tovább.

Most az a kérdés, hogy hogy jutottam el idáig, és mi volt igazán a célom, mert megint csak elkapott a szóömlés, és leírtam, amit kigondoltam. XD

Ma esti filmrepertoárom ez lesz egyébként: Sleuth (Mesterdetektív); The Railway Man (A háború démonjai); és a Kill Your Darlings - ha még lesz hozzá energiám

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mesés-filmes sarok
HozzászólásElküldve: 2015 április 28 (kedd), 21:00 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
A Trópusi vihar nekem is kimaradt. De látom, sokan szeretitek a vígjátékokat, nekem abszolút nem a világom. Nagyon keveset nézek, mert általában nagyon nem jönnek be, különös a humorom, nem igazán nekem valók.
Nagyon kevés az, amit szeretek, meg igazán tetszik. Inkább a régebbiek, azok is inkább azért, mert egész családostul lettek megnézve a tv-ben, ma már magamtól tuti nem olyat nézek.

Amúgy nekem pont a vígjáték és a horror, ami a nem kategória. Előbbiből még azért mondjuk inkább megnézek valamit, ha nagyon dicsérik etc. (bár a Másnaposok olyan volt, amit mindenki mondott, de az első 20 percen nem jutottam túl azóta se) A horror viszont abszolút ki van zárva nálam. Nagyon nem bírom őket. Alapból is csak A kört, meg kb. a Hatodik érzéket (ez mondjuk szerintem nem is horror) láttam, aztán kb. ennyi, ki is fújt xD Jó Tim Burton félék kivételek, de azok nem is az ijesztgetős kategóriák. Nem nekem valók.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 408 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség