Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 19 (péntek), 1:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60775 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 1216  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2019 március 18 (hétfő), 22:03 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 augusztus 22 (szerda), 17:57
Hozzászólások: 3
raven33 írta:
Sziasztok!

Látom, hogy ez a topik már nemigen él, de nem tudom, hova máshova írhatnám ezt. Nagyon summázva szükségem lenne egy Harry Potter barátra. Talán hülyén hangzik vagy talán sajnálatra méltónak, de ez van. Több olyan barátom is van, akik pont annyira imádnak olvasni, mint én magam, ahogy akad olyan is, akivel az írói énemet kiélhetem, de sajnos olyan, aki Harry Potter fan, nincs. Márpedig egyre több és több ötletem van HP ficekre és már több elkezdett történetem van ebben a témában, mint bármi másban. De valahol mindig megakadok, és nincs kivel ötleteljek, hogy hogyan lendüljek túl azokon a jeleneteken, mert mire valakinek elmagyarázom a HP világ ahhoz kapcsolódó részeit, már teljesen másról beszélünk és elfelejtődik az eredeti probléma.

Nem bétára van szükségem, mert a helyesírásom egész jó, ahogy a logikai bakikat is sikeresen ki szoktam szűrni; s nem társszerkesztőt keresek, mert nem akarom átadni a stafétát, vagy ilyesmi. Egyszerűen jó lenne, ha lenne valaki, akivel átbeszélhetném az ötleteimet anélkül, hogy félnem kellene, hogy ellopja. Hogy kidumálhassam magamból a merengőn olvasott ficek keltette izgatottságom, élvezetem, esetleg rossz véleményem. Hogy legyen valaki, aki rávilágít, hogy kisanyám, te hülye vagy, amiért ilyen elgondolásod van, ez nem illik bele a HP világába.

Szóval igen, egy Harry Potter barát igazán jól jönne.


Én is itt vagyok, szívesen beszélgetek ficcekről, hpról. :) Nem lopok ötleteket mert már évek óta nem írtam, anno is csak próbálgattam. Nem tudom magam hozzá kifejezni (bár sok történet fogant már meg bennem sajnos a papíron már nem úgy hangzik mint az agyamban :-S )

tapmancska@gmail.com címen elérsz ha akarod :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 28 (péntek), 20:33 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
raven33 írta:
Sziasztok!

Látom, hogy ez a topik már nemigen él, de nem tudom, hova máshova írhatnám ezt. Nagyon summázva szükségem lenne egy Harry Potter barátra. Talán hülyén hangzik vagy talán sajnálatra méltónak, de ez van. Több olyan barátom is van, akik pont annyira imádnak olvasni, mint én magam, ahogy akad olyan is, akivel az írói énemet kiélhetem, de sajnos olyan, aki Harry Potter fan, nincs. Márpedig egyre több és több ötletem van HP ficekre és már több elkezdett történetem van ebben a témában, mint bármi másban. De valahol mindig megakadok, és nincs kivel ötleteljek, hogy hogyan lendüljek túl azokon a jeleneteken, mert mire valakinek elmagyarázom a HP világ ahhoz kapcsolódó részeit, már teljesen másról beszélünk és elfelejtődik az eredeti probléma.

Nem bétára van szükségem, mert a helyesírásom egész jó, ahogy a logikai bakikat is sikeresen ki szoktam szűrni; s nem társszerkesztőt keresek, mert nem akarom átadni a stafétát, vagy ilyesmi. Egyszerűen jó lenne, ha lenne valaki, akivel átbeszélhetném az ötleteimet anélkül, hogy félnem kellene, hogy ellopja. Hogy kidumálhassam magamból a merengőn olvasott ficek keltette izgatottságom, élvezetem, esetleg rossz véleményem. Hogy legyen valaki, aki rávilágít, hogy kisanyám, te hülye vagy, amiért ilyen elgondolásod van, ez nem illik bele a HP világába.

Szóval igen, egy Harry Potter barát igazán jól jönne.


Aye! Én totál itt vagyok, nekem nyugodtan lökheted. :D Olvastam az összes könyvet, láttam a filmeket, fanficeket is sokat olvastam már, és én is írok (obviously xD), szal I'm up to some friendship. :D :beee:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 28 (péntek), 18:14 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
raven33 írta:
Sziasztok!

Látom, hogy ez a topik már nemigen él, de nem tudom, hova máshova írhatnám ezt. Nagyon summázva szükségem lenne egy Harry Potter barátra. Talán hülyén hangzik vagy talán sajnálatra méltónak, de ez van. Több olyan barátom is van, akik pont annyira imádnak olvasni, mint én magam, ahogy akad olyan is, akivel az írói énemet kiélhetem, de sajnos olyan, aki Harry Potter fan, nincs. Márpedig egyre több és több ötletem van HP ficekre és már több elkezdett történetem van ebben a témában, mint bármi másban. De valahol mindig megakadok, és nincs kivel ötleteljek, hogy hogyan lendüljek túl azokon a jeleneteken, mert mire valakinek elmagyarázom a HP világ ahhoz kapcsolódó részeit, már teljesen másról beszélünk és elfelejtődik az eredeti probléma.

Nem bétára van szükségem, mert a helyesírásom egész jó, ahogy a logikai bakikat is sikeresen ki szoktam szűrni; s nem társszerkesztőt keresek, mert nem akarom átadni a stafétát, vagy ilyesmi. Egyszerűen jó lenne, ha lenne valaki, akivel átbeszélhetném az ötleteimet anélkül, hogy félnem kellene, hogy ellopja. Hogy kidumálhassam magamból a merengőn olvasott ficek keltette izgatottságom, élvezetem, esetleg rossz véleményem. Hogy legyen valaki, aki rávilágít, hogy kisanyám, te hülye vagy, amiért ilyen elgondolásod van, ez nem illik bele a HP világába.

Szóval igen, egy Harry Potter barát igazán jól jönne.



Szia! Én még nem olvastam az összes könyvet, de a filmeket láttam és nagy rajongó vagyok. Néha elég hülyének néznek hogy a HP-ról beszélek. Szívesen segítek, nem szoktam HP ficet írni, csak néha olvasgatok. Szóval keress bátran b.birokatalin91@gmail.com, vagy akár facen Brozmanné Bíró Katalin néven. :)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 28 (péntek), 14:48 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 28 (kedd), 21:24
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Fúriafűz árnyékában
Sziasztok!

Látom, hogy ez a topik már nemigen él, de nem tudom, hova máshova írhatnám ezt. Nagyon summázva szükségem lenne egy Harry Potter barátra. Talán hülyén hangzik vagy talán sajnálatra méltónak, de ez van. Több olyan barátom is van, akik pont annyira imádnak olvasni, mint én magam, ahogy akad olyan is, akivel az írói énemet kiélhetem, de sajnos olyan, aki Harry Potter fan, nincs. Márpedig egyre több és több ötletem van HP ficekre és már több elkezdett történetem van ebben a témában, mint bármi másban. De valahol mindig megakadok, és nincs kivel ötleteljek, hogy hogyan lendüljek túl azokon a jeleneteken, mert mire valakinek elmagyarázom a HP világ ahhoz kapcsolódó részeit, már teljesen másról beszélünk és elfelejtődik az eredeti probléma.

Nem bétára van szükségem, mert a helyesírásom egész jó, ahogy a logikai bakikat is sikeresen ki szoktam szűrni; s nem társszerkesztőt keresek, mert nem akarom átadni a stafétát, vagy ilyesmi. Egyszerűen jó lenne, ha lenne valaki, akivel átbeszélhetném az ötleteimet anélkül, hogy félnem kellene, hogy ellopja. Hogy kidumálhassam magamból a merengőn olvasott ficek keltette izgatottságom, élvezetem, esetleg rossz véleményem. Hogy legyen valaki, aki rávilágít, hogy kisanyám, te hülye vagy, amiért ilyen elgondolásod van, ez nem illik bele a HP világába.

Szóval igen, egy Harry Potter barát igazán jól jönne.

_________________
Hülyeségben és boldogságban!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2017 február 02 (csütörtök), 22:41 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Pécsett koptatom az iskolapadokat már tizennégy éve, és fogom is még úgy öt-tíz évig, attól függően, hogy én és az egyetem mennyire haverkodunk össze. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2017 február 02 (csütörtök), 19:40 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
KayaQ írta:
És én csak ülök itt, várva, hogy egyszer felbukkanjon valaki Baranyából. :lol: Mondjuk, Tolna már nincs olyan messze... De mindig elszomorít, hogy bárkivel ismerkedem meg bármilyen felületen, az ország északi részén éldegél, még ha népsűrűségi szempontból, hála a nagy számok törvényének, ez elkerülhetetlen is. :roll:



Baranya melyik részén leledzel? Járunk arra néha napján. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2017 február 02 (csütörtök), 18:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
És én csak ülök itt, várva, hogy egyszer felbukkanjon valaki Baranyából. :lol: Mondjuk, Tolna már nincs olyan messze... De mindig elszomorít, hogy bárkivel ismerkedem meg bármilyen felületen, az ország északi részén éldegél, még ha népsűrűségi szempontból, hála a nagy számok törvényének, ez elkerülhetetlen is. :roll:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2017 február 01 (szerda), 23:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 26 (kedd), 16:30
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Mindig pár perc sétára onnan, ahol lennie kéne, de gondolatban azért egyfolytában egy 3. helyen
Sziasztok!

Fú, nagyon rég nem jártam már erre, és most is csak úgy lefekvés előtt csekkoltam, történt-e valami, de asszem ennek a nagy bonyodalomnak csak holnap tudok utána járni. Meglepően sok minden történt. :-o :labi:

Viszont Hiri, nagyon gratulálok, még ha így későn is.
Amúgy nem tudom emlékszel-e, de még valamikor nagyon rég beszéltük, hogy találkozunk egyszer.

Hiriajuu írta:
mia írta:
Hiriajuu írta:
Van egy nagyon jó antikvárium a közelében, már előre ajánlom figyelmedbe, törzshelyem. :D


Köszi! Majd megnézem, aztán lehet nekem is törzshely lesz, és a végén úgy összefutunk, hogy nem is fogunk tudni róla. :D

Na… azért gyűlünk!


Utas és Holdvilág, három perc sétára a sulitól. Összefutásra ott bármikor kapható vagyok (mármint rettenetesen alacsony számú szabadnapjaimon, amelyek nagyját valahogy ott töltöm mindig xD), akár úgy is, hogy tudunk róla. :D

Gyűlünk, gyűlünk, éljen! :D


Amúgy még ha nem is érsz rá... rémesen tájékozódok. :oops: Merre van az az antikvárium? :D

_________________
mia


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2017 január 08 (vasárnap), 18:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
birokatalin írta:
Sziasztok!

Jééé most vettem észre ezt a kis ismerkedős dolgot, vállon is veregetem magam, hogy milyen ügyes vagyok, hogy már mióta olvasgatom a fórumot, de ezt csak most vettem észre... :haha:

Gondoltam írok pár sort magamról, de először is gratula Hiri :)
No én 25 éves vagyok, de már lassan 26. Két okj-s végzettségem van, az egyik a kiadványszerkesztés, a másik a sajtótechnikus, de mivel falun lakom, egyikben sem tudtam még dolgozni. 2010-ben jöttem össze a férjemmel egy torrent oldal üzenőfalán, aztán 2015-ben összeházasodtunk, és terhes is lettem :) A kisfiam most januárban lesz egy éves :)
Nagyon sok sorozatot és könyvet szeretek, de sajnos le vagyok maradva belőlük, mert már nincs rájuk időm :(
Nagyon el akarok már menni egy meris találkozóra, remélhetőleg ez jövőre (ha lesz), akkor össze is jön :)
Általános óta írok, de komolyabban azóta foglalkozom vele (bár így is hobbi szinten), mióta csatlakoztam az oldalhoz :) Rosszul viselem a rossz kritikát, de általában csak pár percig tart :D

Egyébként én megtartottam a lánykori nevem is, szóval Xné Bíró Katalin lettem :) Szeretek háztartásbeli lenni, ha lehetne így is maradnék, de hát kell a pénz, szóval ha a kisfiam betölti, a hármat visszamegyek dolgozni. Másik gyereket meg majd pár év múlva tervezünk (pénzhiány miatt, na meg nekem a szülést kiheverni egy év sem volt elég).
Hát így ennyi, aztán még olvasgatok vissza, hogy miről is volt szó :)


Nos, a kor nálam is ugyanez. :) Végzettséget tekintve cukrász, Tolna megye területéről. (Környékről valaki? ;) ) Kicsivel több, mint egy éve házas. Jelenleg hatalmas ház renoválás kellős közepén állunk, így a gyerkőc kérdés várat magára. Bár remélem, nem sokáig.

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2017 január 08 (vasárnap), 15:13 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Sziasztok!

Jééé most vettem észre ezt a kis ismerkedős dolgot, vállon is veregetem magam, hogy milyen ügyes vagyok, hogy már mióta olvasgatom a fórumot, de ezt csak most vettem észre... :haha:

Gondoltam írok pár sort magamról, de először is gratula Hiri :)
No én 25 éves vagyok, de már lassan 26. Két okj-s végzettségem van, az egyik a kiadványszerkesztés, a másik a sajtótechnikus, de mivel falun lakom, egyikben sem tudtam még dolgozni. 2010-ben jöttem össze a férjemmel egy torrent oldal üzenőfalán, aztán 2015-ben összeházasodtunk, és terhes is lettem :) A kisfiam most januárban lesz egy éves :)
Nagyon sok sorozatot és könyvet szeretek, de sajnos le vagyok maradva belőlük, mert már nincs rájuk időm :(
Nagyon el akarok már menni egy meris találkozóra, remélhetőleg ez jövőre (ha lesz), akkor össze is jön :)
Általános óta írok, de komolyabban azóta foglalkozom vele (bár így is hobbi szinten), mióta csatlakoztam az oldalhoz :) Rosszul viselem a rossz kritikát, de általában csak pár percig tart :D

Egyébként én megtartottam a lánykori nevem is, szóval Xné Bíró Katalin lettem :) Szeretek háztartásbeli lenni, ha lehetne így is maradnék, de hát kell a pénz, szóval ha a kisfiam betölti, a hármat visszamegyek dolgozni. Másik gyereket meg majd pár év múlva tervezünk (pénzhiány miatt, na meg nekem a szülést kiheverni egy év sem volt elég).
Hát így ennyi, aztán még olvasgatok vissza, hogy miről is volt szó :)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 október 24 (hétfő), 19:42 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 október 24 (hétfő), 19:15
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Szívesen ismerkednék HP fanokkal, sorozatkedvelőkkel. Írok kicsit magamról és ha van kedved, akkor írj.

Jelenleg Budapesten lakom a barátommal (két éve hagytam el az én „megyémet”, Debrecent), viszont itt nem sok embert ismerek.

25 éves vagyok, könyvelőnek tanulok. Imádok olvasni, számítógépes játékokkal játszani (LoL főleg, Platinum vagyok jelenleg. Úgyhogy, aki ismeri és szintén függő, várom levelét :D ), rajzolni. Kedvenc könyves témáim: fantasy, horror, krimi. Rengeteg sorozatok is nézek: X-akták, Supnat, PLL, Game of thrones, Walking dead etc. Régebben animéket is sokat néztem, vannak mangáim is, de mára már visszábbhagyott a szeretetem feléjük.

Zenében elég változó ma az ízlésem. Régebben csak rock, metál volt. Most meghallgatok másokat is.

A középkori fantasy a mindenem. Gyűrűk ura, Dragonlance pl. De persze urban fantasy közül is sokat szeretek.

Alapjáraton nagyon vidám, kedves, vicces lény vagyok, aki odáig van az állatokért és a misztikus sztorikért. Alacsony, szemüveges vagyok. A dohányboltba sose engednek be T-T pedig már bőven több vagyok, mint 18. *sigh*

Ha magadra ismertél és van kedved beszélgetni, nyugodtan írj.

Gmail: geniusmerielle@gmail.com
Vagy
be is jelölhetsz FB-on.

Köszi a figyelmet,

Merielle


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 október 23 (vasárnap), 12:19 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Az unásig láttam alatt igazából azt értem, hogy nekem már nem olyan izgalmas, mint régen, valahogy leült a láz. Olyan, mint hogy Szegeden sem láttam meg régen a szép épületeket 20 évig, most meg ha hazamegyek, rácsodálkozok mindenre, hogy jé ez itt volt? :D De természetesen nagyon szép város, ráadásul még a tömegközlekedése is gyors. Kint lakom az egyik külső kerületben, és nagyon gyorsan bent vagyok. :)
Jaj, az osztrák német... Imádom (a kedvencem a bécsi meg a karintiai)! Habár az nem vicces, amikor valaki egy isten háta mögötti faluból jön, és nem tud irodalmi nyelven, és úgy kell találgatni, hogy mit szeretne... :D Ráadásul nekem valahogy nem annyira áll rá a fülem a dialektusokra. :(

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 október 23 (vasárnap), 0:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Susie Lupin írta:
Na majd egyszer hátha belebotlok egybe. :D Igen, Bécs tényleg gyönyörű, bár nekem már úgy kell keresni az új helyeket, mert a belvárost már unásig láttam. Te hova valósi vagy? :)


Pesti, egyelőre. :D De Bécs az egyik kedvenc városom, bárki bármit mond az osztrák német a legszebb német, és iszonyú kedvesek az emberek.
Azért nem lehet olyan rossz az a belváros se. :D

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 október 22 (szombat), 23:50 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Na majd egyszer hátha belebotlok egybe. :D Igen, Bécs tényleg gyönyörű, bár nekem már úgy kell keresni az új helyeket, mert a belvárost már unásig láttam. Te hova valósi vagy? :)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 október 22 (szombat), 16:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Susie Lupin írta:
Sziasztok! :)

Van itt olyan meris, aki esetleg Bécsben vagy Ausztriában lakik? ;;) Szegedieket és Pest környékieket még csak-csak ismerek... :D


Bárcsak... :D Bécs olyan gyönyörű!

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 október 21 (péntek), 14:26 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Sziasztok! :)

Van itt olyan meris, aki esetleg Bécsben vagy Ausztriában lakik? ;;) Szegedieket és Pest környékieket még csak-csak ismerek... :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 18 (hétfő), 16:27 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Mi otthon lakunk egyelőre, amíg nekem nincs fix. munkahelyem (mármint olyan értelemben fix, hogy egész éves), nem igazán tudunk még csak albiban se gondolkodni, meg ebben a városban az nem is egy egyszerű megmozdulás.
Saját lakás, tejóég, arról álmodni se merünk egyelőre. Én nem is vagyok hitelképes szerintem, párom még talán, de azt sem engedhetjük meg magunknak. Bőven örülnék, ha albiba tudnánk menni, de vannak okok, ami miatt az se nagyon lehetséges, úgyhogy nem is forszírozzuk.
Az a szerencsénk, hogy némi szülői hátszél részemről azért van/lesz, csak komplikált az egész, és most így ott tartunk, hogy meg vagyunk lőve kábé, nincs más lehetőségünk mint otthon lakni a tetőtérben félig külön a családtól és várni hogy történjen, aminek történnie kell ahhoz, hogy szabaduljunk. :D #nehézazélet

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 18 (hétfő), 15:14 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Mi most albérletben lakunk a férjemmel, meg van egy felújításra váró házunk, szóval nemsokára megyünk kilincselni a városi bankokhoz és eladni a lelkünket is nekik az elkövetkezendő huszonöt évre, hogy a renoválás elkezdődjön és lakható legyen az Odú. :) Tény, hogy nem egyszerű ma mindenféle kezdőtőke vagy szülői hátszél nélkül elboldogulni, de nem lehetetlen. ;) (És Hiri: friss házasként, ha szereztek egy legalább három hónapos, határozatlan időre köttetett munkaszerződést, máris könnyebb dolgotok lesz, ha saját lakásra vágytok. :) )

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 18 (hétfő), 13:54 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Jó, hát mi anyagilag nem állunk fényesen. Én idénymunkás vagyok, alapból az év több mint negyedét otthon töltöm fizetés nélkül, és amikor éppen van melóm, az se fizet valami hűdejól. Párom ebből a szempontból jobban áll, neki viszonylag fix állása van és mondjuk az enyémnél jobb fizetése is (ami nem nagy kunszt mondjuk), de még mindig ott vagyunk, hogy ha ketten összedobjuk, amink van, egy közepesebb albit már nem tudnánk kifizetni a városban.
Egyetemi város egyébként Veszprém, szóval rémes az albérlet-helyzet, minden rettenet drága, kivéve talán nyár elején, amikor az összes egyetemista hazahúz. Ennek ellenére nagyon szeretek itt lakni, és nem is tervezek elköltözni - a várost nem hagynám el, nemhogy az országot. Csak nem egyszerű a helyzet. :D De vannak lehetőségeink, csak legyen türelmünk meg lehetőségünk kivárni, hogy valóra váljanak.

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 18 (hétfő), 11:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
:)
Mondjuk én sem tudom, honnan lenne ház, főleg ha tanárnak készülnék ugye :lol: Bár anya mindig azt mondja, "csak egy gazdag angol lordot kell fognod magadnak". Mondom kösz :D Amúgy eléggé "szívás" (mondjuk ha így nem kell agyalnod, vehető pozitívnak ;) ) hogy az anyagiak ennyire durván beleszólnak ebbe is. Vagy ez mindenhol ígyvan és "normális"? *full tájékozatlan*
A lakás opció nekem is tetszik, főleg Pesten, bár igazából most nincs olyan város, ahol "hűdeigazán" megélnék, még itthon (várost és országot tekintve) sem. Pedig 100%-ig az Mo-n élés híve vagyok, a skandináv országok hangulata mégis jobban bejön. Node ez már lassan off :D Meg már kész terveim vannak a leendő lakásomra, de ez ugye az az álom, amiben nincs benne a férj meg a gyerek :shock: tök fura.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 18 (hétfő), 10:38 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Sybill, Hir, köszii! :) :xx:

Óh, én meg amúgy tökéletesen döntésképtelen vagyok. Egyrészt szeretnék gyerekeket, kettőt, meg egy kertes házat sok kutyával és cicával, másrészt nem szeretnék gyerekeket, csak a párommal egy belvárosi lakást ahol élhetünk békében a saját világunkban. És ez így mindkettő bennem van. Még szerencse, hogy a pénzügyi helyzetünk és az abból következő kilátások alapján a kertes ház gyerekekkel nem opció, úgyhogy nem kell őrlődnöm, hogy deéneztakarom, mert úgyse lesz, örülhetünk, ha az a belvárosi lakás összejön. :D
Meg igen, amúgy szeretem a kertes házakat, de az inkább ilyen vágyálom-dolog, azt hiszem, minden racionális elgondolás azt mondja, hogy jobban járunk egy lakással. Én kétszobakonyhán már vígan elélnék, amíg van kád vagy zuhanykabin és bika internetkapcsolat. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 18 (hétfő), 0:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Valahogy nekem is úgy van meg a kép, hogy három gyereket szeretnék, de biztos, hogy nem lennék háztartásbeli. Tök jó a gyerekekkel lenni, de belefásulnék, ha egész nap az otthoni dolgokat kellene csinálnom, és az hosszútávon nem lenne jó nekik se. Plusz, úgy tervezem, hogy ha melózok, az azt fogja jelenteni, hogy mások gyerekeinek segítek, ami nagyon hasonlít az anyaságra. Harmadik, hogy nem bírnék úgy élni, hogy valakinek a kitartottja vagyok.
És szerintem, ha lesznek gyerekek, a városban fogom nevelni őket, lakásban vagy valami ilyesmiben, legalábbis soha nem úgy képzelem el magamat, mint valaki, aki kertes házban fog lakni.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 17 (vasárnap), 23:54 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 05 (vasárnap), 1:26
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Cloud Recesses, Library Pavilion
Sybill Dumbledore 02 írta:
És olyan jó lenne kertes házban nevelni őket, és amúgy nagyon akarok dolgozni, de egy ideig a háztartásbeliség is érdekelne majd, más van így ezzel? Olyan kis családias <3


:pbunny: Csatlakozom! Szeretnék minél több időt velük tölteni, mielőtt a haverok, barátok/barátnők és az általános tini "húdecikiaszüleimmellógni" korszak beköszöntene :D
A kertes ház meg alap ^^ Annál felszabadítóbb érzés nincs is számomra, mint megérdemelten elterülni a hintaágyon az udvarban egy nap gürizés után, miközben a kiskutyáim körülzsonganak. Na meg már tervezzük is az óriási rózsakertünket ;)
De attól függetlenül a városi életet is bírom, és ott is tervezek lakást venni, úgyhogy... LOL
Gyereknevelési jelmondat a jövőre nézve: fő a rugalmasság :Dbunny:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 17 (vasárnap), 22:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Ééééén is gratulálok, Hiri! :xx:
A nevekről jut eszembe, hogy én Szidónia lettem volna, de szerencsére anyám meggondolta magát. A páromnak meg a Zsombor nevet akarták adni, és most tök boldog, hogy egy hétköznapibb neve lett, még így is, hogy négyen kapják fel a fejüket abban a szobában, ahol dolgozik, ha a főnök elkiáltja magát, hogy "Zoli!" :haha:

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 17 (vasárnap), 21:58 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Juj, mikről le nem marad az ember :shock:
Millió gratu, Hiriaju! :xx: $rose

Amúgy én tök szívesen házasodnék majd, meg gyereket is szeretnék <3 Az más kérdés, hogy amiket egyelőre felnőtt jövőmbe eltervezek, általában úgy szólnak, hogy vagyok én meg a... hát ja, a környezetem :labi:
De ha fiú lesz, akkor a Miksára szavazok a Teleki Blanka miatt (ott tetszett meg) meg spanyol témájú rajztáborban megtetszett a Yolanda, ami magyarul Jolán, de a Johanna is tetszik meg a Pírea is, bár ez kevésbé ismert :D Illetve persze a Bernadett, ez esetben Szent Bernadett után. Nem jut eszembe a melléknév a nevéből... ahh.
És olyan jó lenne kertes házban nevelni őket, és amúgy nagyon akarok dolgozni, de egy ideig a háztartásbeliség is érdekelne majd, más van így ezzel? Olyan kis családias <3
Na most kipof* :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 17 (vasárnap), 21:39 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Hiri, egyébként most, hogy mondod, erről tényleg beszéltünk, ráadásul nem is olyan régen. :D

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 17 (vasárnap), 9:49 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
laraF írta:
Né, vagy nem né én GRATULÁLOK, kedves Hiriajuu! :taps: Az a lényeg, hogy nagyon boldogok legyetek. :)


Köszönöm, köszönöm! :D A szervezéssel bődületesen le vagyunk maradva, de majd csak lesz valami. (Mondjuk mi meg a két tanú már vagyunk, szóval a lényeg meglesz, a többi csak opcionális díszlet. xD)

Ritsu Tonks írta:
Gratulálok, Hiriajuu!! :) :give:
Szóval, én nemhogy nem venném fel senki nevét, de házasodni sem tervezek, és ezt már évek óta így gondolom. :D


Köszi neked is!
Hah, egyébként nagyon sokáig így gondoltam én is, meg az a vicces, hogy még most is így gondolom - szóval nem az, hogy nem akarok házasodni, hanem hogy miértne?-alapon csinálom. Öt év után ez már olyan mindegy igazából, a család meg hadd örüljön. Mi tudjuk enélkül is, hogy holtomiglan-holtodiglan, de na. :D

Gigi685 írta:
Én házasodni fogok, ha lesz rá lehetőség, az hótziher. Annyiban vagyok gondban, hogy az összes nevet, ami tetszik, felhasználtam már valamelyik sztorimban.
...
Komolyan mondom, kb spórolok a nevekkel, és nem merek új sztorit kezdeni, mert vagy olyan nevet választok, ami nem tetszik, vagy pedig instant szerelem lesz, hiába tűnt elsőre szimplán csak egy karakterre illő névnek, és akkor ott lesz az, hogy el akarom menteni a future gyerekemnek, mert muszáj. Még jó, hogy elnevezni egy kölyköt két emberes feladat, és hogy ismerem a behindthenames random névgenerátorát. :D


Jaj, erről beszéltünk már egyszer valamelyik topicban, nem? (Talán pont itt.) :D
Mondjuk én egyelőre úgy válogatok gyerekneveket, hogy amúgy gyereket nem akarok egyelőre, de ha egyszer akarnék vagy becsúszna, hát föl vagyok készülve. Már közöltem párommal, a fiú Dániel Orion lesz. Dániel, mert az egy normális férfinév, és Orion, mert szerelmeeeeem. Cserébe párom bejelentette az igényét egy Anasztáziára, ha lány lesz az istenadta. :D

Behindthenames, whooo! Egyik kedvenc research-honlapom. (De már ezt is megbeszéltük egyszer. Kritikában, asszem. :D) A karaktereink fele onnan van elnevezve. És ugyan senki nem tudja, hogy milyen beszédes neveket osztogatunk néha, de mi jót röhögünk magunkban. Meg most pl. családfa-készítéskor fél napot ott lógtunk, míg végre kisorsoltunk húsz-harminc emberkének vmi értelmes nevet.

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 15 (péntek), 0:25 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Én házasodni fogok, ha lesz rá lehetőség, az hótziher. Annyiban vagyok gondban, hogy az összes nevet, ami tetszik, felhasználtam már valamelyik sztorimban. Úgyhogy, reméljük, hogy mire lehet egy Franciska nevű lányom, soha nem fogja megtudni, hogy Franci volt a terhes csaj a Berci és a haverokban (legalábbis hogy még őt se fogja érdekelni), Vince, a future fiam soha nem tudja meg, hogy ő volt Franci gyereke, Sebestyén és Olivér meg szerencsére egy/több másik sztorimban van, de nekik is van lajstromuk rendesen. Ha más lányom lesz, akkor Heléna (abból is van...) vagy Cseresznye (az nincs!)
Komolyan mondom, kb spórolok a nevekkel, és nem merek új sztorit kezdeni, mert vagy olyan nevet választok, ami nem tetszik, vagy pedig instant szerelem lesz, hiába tűnt elsőre szimplán csak egy karakterre illő névnek, és akkor ott lesz az, hogy el akarom menteni a future gyerekemnek, mert muszáj. Még jó, hogy elnevezni egy kölyköt két emberes feladat, és hogy ismerem a behindthenames random névgenerátorát. :D

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 14 (csütörtök), 22:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
*Ritsu kicsit bepof, hogy hozzátegyen...*

Gratulálok, Hiriajuu!! :) :give:

Szóval, én nemhogy nem venném fel senki nevét, de házasodni sem tervezek, és ezt már évek óta így gondolom. :D Amúgy az én gyerekeimnek tuti, nem magyar nevük lesz. Már egy ideje megvan, hogy a lány Jill lesz, a fiú meg James. :Dbunny: :Dbunny: De hogy a vezetéknevük mi lesz, azt eldönti az idő. :mrgreen:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 14 (csütörtök), 21:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 13 (kedd), 20:42
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: I live on the internet
laraF írta:
So, nekem sajna angol-mániám lett valamikor, mert betegesen vonzódom a Nathaniel, a William, az Elizabeth és az Isabell nevekhez. [Habár van egy... sajátos stílusú nagynéném, akit Izabellnek hívnak.] Sebaj. Csak angol pasas kell hozzá, nem? Nem? :haha:


Ismerek egy lányt, akinek Michelle az anyakönyvezett neve, szóval belefér. :D A volt sulimban hallottam olyan szóbeszédet is, hogy jár oda egy fiú Marlonbrando néven - én ugyan sosem találkoztam vele, de ki tudja manapság. :D
De megértem a problémát, én mindenképpen orosz nevet akarok a gyerekemnek. Vagy Napóleon lesz. Aztán ki tudja, még lehet belőle francia császár is. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 14 (csütörtök), 20:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 05 (vasárnap), 1:26
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Cloud Recesses, Library Pavilion
Atyagatya, én már ugyan nem vagyok tizenkét éves (...), mégis meggondoltam, a lelki békém érdekében elsunnyogjak-e inkább a búsba :haha: :haha:

Né, vagy nem né én GRATULÁLOK, kedves Hiriajuu! :taps: Az a lényeg, hogy nagyon boldogok legyetek. :)

Ha jól látom, a név-dologból volt a kiindulópont, úgyhogy én is megosztom a leendő gyerekeim elleni merénylet-ötleteket. (Nyilván családi vonás, mert ha fiú lettem volna, anyám Henrik Arnoldnak nevezett volna. Német vezetéknévvel. Brrr. :shock: )
So, nekem sajna angol-mániám lett valamikor, mert betegesen vonzódom a Nathaniel, a William, az Elizabeth és az Isabell nevekhez. [Habár van egy... sajátos stílusú nagynéném, akit Izabellnek hívnak.] Sebaj. Csak angol pasas kell hozzá, nem? Nem? :haha:

Egyébként én még fel is akarom venni a családom (tehát nyilván az apai ágat kell érteni ez alatt) plusz vezetéknevét, amit a szocializmusban valahol elsusmákoltak tőlük.
Előre sajnálom szegény (sok) kölykeimet :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 14 (csütörtök), 12:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Egyébként szerintem rendben van, hogy a gyerek az apa nevét kapja; az anyához áll közelebb, vele azonosítja magát, az apa nevét kapja, ez lehet, hogy patriarchális dolog, de még nem azt jelenti, hogy te személy szerint az alárendeltje vagy valakinek, és ha nincs apa a képben, megkapja a te nevedet, és kész.

Amúgy a hímsovinizmus és a feminizmus nem egyenértékű szavak, a feminizmus a nemek közti egyenlőséget hirdeti, aki mást gondol, az az ő baja. A hímsoviniznus viszont egyértelműen arról szól, hogy hell yeah a férfiak a királyok.

Egyébként egy csomó indulat van az előző pár hozzászólásodban, amit talán nem mi provokáltunk ki. Légyszi ne egy olyan platformot használj az energiáid kiadására, amit kiskorúak is gyakran látogatnak. Plusz, ha tök lelkesen fejtegeted, hogy a hímsovinizmus virágzásakor mennyire egyszerűbb volt minden, ne kérd már ki magadnak, ha ezután úgy veszik, hogy egy pöppet hímsoviniszta vagy, még ha nem is akartad ezt mondani.

Az emberek azért tesznek szmájlikat a mondataik után, hogy jelezzék, ez még nem vérre megy. Tudod, ahogyan senki se figyeli, hogy úristen, bojoe itt volt fórumon, és nem is válaszolt, ugyanúgy senkinek nem célja, hogy komolyan megbántson, csak a megjegyzésed éppen úgy vette ki magát, hogy a másik oldalon talán téged se hagyott volna nyugodni.

Tudom, hogy te vagy a társadalmi elemző, de hímsovinizmus helyett patriarchális társadalmat mondani máris mennyivel békésebben hangzik.

Egyébként písz mindenkinek.


_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 14 (csütörtök), 10:27 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Bojoe, sok szempontból igaz lehet, amit írsz, de a hangnemet én sem tartom megfelelőnek. Úgy fest a helyzet, mintha te felnőtt pasasként beállítottál volna a lányok közé, hogy "na, majd én megmondom a frankót". Elhiszem, hogy nem ezt akartad tenni, de így néz ki, és erre nincs mentség. Ha ösztönből nem sikerül eltalálni a megfelelő hangnemet, akkor higgadtan és alaposan meg kell fontolni, mit és hogyan mondunk/írunk.

Anyum szavaival élve a kötőjeles megoldással az a baj, hogy "az unokák neve már olyan hosszú lesz, mint egy spanyol grandé". Ha ilyesmi stílusban fogalmaztad volna meg a véleményed, nevettünk volna egy jót rajta, sőt: el is gondolkodunk azon, amit mondtál. De az agresszív stílustól mindenki azonnal elzárkózik; ez a normális viselkedés.

Lehet, hogy mi is támadunk téged, de legalább nem ugyanazt a stílust képviseljük, mint te. A smiley pedig igenis finomít: azt fejezi ki, hogy nem gonosznak szántuk a mondandónkat. Szerintem többet ér, mint a mentegetőzés.

A bocsánatkérésről pedig szerintem tökéletes téveszméket vallasz. Ha elnézést kérsz, és valaki tovább piszkál utána, védekezhetsz azzal, hogy "már bocsánatot kértem, mit akarsz még?" Sokkal többen megvédtek volna, mint amennyien most ellened fordultak, és (önmagamat ismételve) talán végig is gondolták volna a véleményedet.

Egyébként pedig egyetértek Gigivel: zárjuk le ezt a témát, mielőtt még eldurvul a vita, és közbelépnek a moderátorok néhány jól irányzott törléssel.

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 14 (csütörtök), 9:09 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Athe írta:
*Athe bepof*

és amíg (és amúgy se) ismerjük a másik ember döntésének hátterét, hogy úri huncutságból vagy nyomós okból választotta azt, amit, akkor ne alkossunk már rögtön véleményt


te is véleményt alkottál. rögtön.

Athe írta:
amúgy bojoe, érdekelne, hogy te felvennéd-e a feleséged nevét?

nem. de az én esetem egyedibb. amúgy felvettem volna, ha nem az lett lenne, ami van.
és mivel "és amíg (és amúgy se) ismerjük a másik ember döntésének hátterét, hogy úri huncutságból vagy nyomós okból választotta azt, amit, akkor ne alkossunk már rögtön véleményt"

Athe írta:
ha ez lenne a társadalmilag elfogadott, akkor vajon hogy éreznék magukat a kedves férfiak? lenne felháborodás, vagy nem? mint esélyegyenlőségi kérdés, úgy érdekelne.


hát, itt a bizonyos mi lenne, ha. ha ez lenne a társadalmilag elfogadott, akkor az lenne a társadalmilag elfogadott. ha 6 évezreden keresztül feminizmus lett volna hímsovinizmus helyett, akkor most tört volna előre a hímsovinizmus? kétlem. és ha olvastad volna az eddigi válaszom, akkor nem tetted volna fel a kérdést. ebben nem lehet esélyegyenlőségi kérdést tenni. sztem. nincs igazság, már csak technikai okokból sem lehetséges.

Athe írta:
mert ha gond lenne, és ha már esélyegyenlőség, akkor urambocsá, mindenkinek hadd legyen meg a saját véleménye és ne skatulyázzanak már be minket egy teljesen rossz rendszerbe, mert egyszer csak lesz orrba bukás és akkor lesz két kézzel kapálózás, hogy jaj segítség :)


nincs esélyegyenlőség és soha nem is lesz. törekedni lehet rá.
mindenkinek meg van a saját véleménye. leírhatja, hangoztathatja. senki nem tiltja. pláne nem én.
ki skatulyázott be rossz rendszerbe? miféle rossz rendszerbe? miért rossz a rendszer?


még mindig fenntartom, h sztem ez a rendszer nem megfelelő, de nincs jobb. nem tükrözi az esélyegyenlőséget, az tény, de akkor menjünk tovább. ne a mostanában gondolkozzunk, hanem pl a 22. században, ha még lesz olyan.
1. tegyük fel, hogy a házasságot követően mindenki átáll a két vezetékes névre. a férfiak felveszik a feleségük vezetéknevét. a gyerek mit fog tovább vinni? az apa, vagy az anya vezetéknevét? mindkettőt. megszületik kossuth-széchenyi sanyika. felnő. el kívánja venni vörösmarty-jókai ibolyát. hm. no de, akkor hogy legyen az új házas név? asszem érthető a probléma.
2. a nő felveszi a férje vezetéknevét. de a férj nem. a gyerek örökli az apja vezetéknevét. de miért az apjáét? miért nem az anyjáét? hm? mert a férj az, aki ér valamit? a nő nem? hm? HM???? hol itt az esélyegyenlőség? asszem a több generációs probléma ua. mint az 1. pontban.
3. a férfj és a nő felveszi egymás vezetéknevét, a gyereknek meg kitalálnak egy vadi újat. széchenyi-kossuth-jókai-vörösmarty helyett lesz szabó, oszt jóvan.
4. senki nem veszi fel senkiét. jó, de a gyerek kinek viselje a nevét? az apjáét? és miért nem az anyjáét? vagy mindkettőt?
5. soknevű gyermek rájön, hogy ez így nagyon gáz, el kellene hagyni legalább kettőt. de melyiket? az anyáét? az apáét? a feleségét?

sztem ebben a kérdésben nincs megfelelő megoldás. de ha van, világosítsatok fel. őszintén mondom, hogy én személy szerint még nem találkoztam ezzel a problémával, és mindössze kb 24 órája foglalkoztat. van a családomban, aki kötőjeles verziót alkalmazza, de ott még nincs gyerek, és nem is kérdeztem meg, hogy mi lesz a gyerek neve, illetve, nyilván nem tudtam meg kérdezni a gyerektől, hogy ő hogyan oldja meg, ha két vezetéknevű házastársa lesz, és hogy fogja hívni a gyereket.
én anno nagyon esélyegyenlőségesen próbáltam megoldani: az egyik gyerek az egyik ágat viszi tovább, a másik a másik ágat. de nem lehet. a tv tiltja. és ennek technikai okai vannak.
mi a technikai ok? töltöttetek már ki űrlapokat? igazoltatok már 150.000. helyre, hogy a gyerek a tiéd és a felségeddel egy háztartásban élsz? csatoltatok mindenféle dokumentumhoz születési anyakönyvi kivonatot, házassági papírt, stb?
a jelenlegi rendszer még nem állt ennek a kezelésére.

és mégegyszer: senkit nem akartam megsérteni, ám sztem ti sem vagytok különbek, mert ugyanolyan támadó a hangvétel, mint az enyém. az, h :)) meg :) tesztek mögé, nem finomít rajta.
persze, én kezdtem, és hasonló stílusban válaszoltok, ennyi. csak akkor ne érezzétek magatokat többnek.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 18:39 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 28 (hétfő), 20:09
Hozzászólások: 3378
*Athe bepof*

a kötőjeles megoldásra szavazok, de ember még nem sejti a terveimet, muhaha, de nekem lelki okai vannak a dolognak, hogy miért akarom ezt - és amíg (és amúgy se) ismerjük a másik ember döntésének hátterét, hogy úri huncutságból vagy nyomós okból választotta azt, amit, akkor ne alkossunk már rögtön véleményt
amúgy bojoe, érdekelne, hogy te felvennéd-e a feleséged nevét? mert akkor a birtoklás, hogy te a feleségedé vagy, az ő alárendeltje, lépne fel.
ha ez lenne a társadalmilag elfogadott, akkor vajon hogy éreznék magukat a kedves férfiak? lenne felháborodás, vagy nem? mint esélyegyenlőségi kérdés, úgy érdekelne.
mert ha gond lenne, és ha már esélyegyenlőség, akkor urambocsá, mindenkinek hadd legyen meg a saját véleménye és ne skatulyázzanak már be minket egy teljesen rossz rendszerbe, mert egyszer csak lesz orrba bukás és akkor lesz két kézzel kapálózás, hogy jaj segítség :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 16:32 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
*Ero bepof* Ha egyszer férjhez megyek (aminek kicsi az esélye, szegény anyósoméknak nem lehetett gyereke :D ), szerdán esküszöm, akkor ingyenes a közeli városban, nuku lagzi (az én rokonságomat nem lehet összeereszteni másokkal), és tuti, hogy nem veszek fel habos-babos fehér ruhát, max. fehér nadrágkosztümöt.

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 15:08 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Katja írta:
Hiri, az anyukák már csak ilyenek. :) Amikor azt mondtam bérelem a ruhát, jött a válasz, hogy "De miért, hiszen varratva olcsóbb?!" Aztán amikor mondtam, hogy varratok, "De hát miért nem béreled?!" A nyavalya se tud kiigazodni ezen. Meg akkor jött a "Miért nem abroncsos?", "Miért nem hófehér?", "Miért van benne piros?", "A párod miért talpig feketében van, és miért nem fehér ingben?", "Miért nem lesz lagzi?", Miért csak ezt és ennyit hívtatok?", Miért és miért és miért hegyek!

Röviden le tudtam a választ azzal, hogy "Mert mi így szeretnénk és így látjuk jónak."
De minden nyűg és bosszankodás ellenére is nagyon jókat tudok nevetni már rajt. :D

Szerk.:

Mondanám, hogy felajánlom neked a ruhámat, de sztem nagyon nem egy méret vagyunk. Ha jól vettem ki, nem nagyon érsz a magam 175 centim közelébe. :D


Igen, nálunk is ez a szitu, de nem hagyom, hogy beleszóljanak. Kis esküvő lesz, kevés vendéggel és cécóval, oszt csókolom. Nekem nem ez életem csúcspontja, akkor lesz tökéletes, ha jól érzem magam és nem görcsölök amiatt, hogy fáj a lábam a cipőben, nem kapok levegőt a ruhában, jaj remélem tetszek a násznépnek (kvázi nem is lesz násznép xD). A lagzit meg egy belvárosi kocsmában tartjuk, semmi extra. XD De reggel kilenckor lesz maga a szertartás, úgyhogy addigra már bőven túl leszek a nehezén. :P

A ruhafelajánlást köszi, de hát ja, hobbitméret vagyok. Cseréld meg az utolsó két számjegyet, és megkaptad az én magasságomat. xD

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 14:37 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Hiriajuu írta:

Egyébként egyre jobban kezdem érezni, hogy tényleg ez lesz a vége. Veszek szép új csilli tornacsukát, valami szép rucit (van rengeteg, csak tudni kell ügyesen túrni), és igenis szép leszek és ÉN leszek. Páromat hidegen hagyja a dolog ezen része, a családom meg olyan, hogy anyám mindig talál hepajkodnivalót, úgyhogy nem izgatom magam, mert akármilyen ruhám lesz, valami nem fog neki tetszeni. :D De hát alacsony költségvetés van, mert kevés idő, mert zéró kedv nagy felhajtáshoz, úgyhogy ja, el fogjuk lazázni a dolgot. :D


Hiri, az anyukák már csak ilyenek. :) Amikor azt mondtam bérelem a ruhát, jött a válasz, hogy "De miért, hiszen varratva olcsóbb?!" Aztán amikor mondtam, hogy varratok, "De hát miért nem béreled?!" A nyavalya se tud kiigazodni ezen. Meg akkor jött a "Miért nem abroncsos?", "Miért nem hófehér?", "Miért van benne piros?", "A párod miért talpig feketében van, és miért nem fehér ingben?", "Miért nem lesz lagzi?", Miért csak ezt és ennyit hívtatok?", Miért és miért és miért hegyek!

Röviden le tudtam a választ azzal, hogy "Mert mi így szeretnénk és így látjuk jónak."
De minden nyűg és bosszankodás ellenére is nagyon jókat tudok nevetni már rajt. :D

Szerk.:

Mondanám, hogy felajánlom neked a ruhámat, de sztem nagyon nem egy méret vagyunk. Ha jól vettem ki, nem nagyon érsz a magam 175 centim közelébe. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 12:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Kedves bojoe, szerintem az, hogy a békés pornónézés helyett arra kényszerültél, hogy tizen-huszonéves lányokkal fórumozz, még nem jelenti azt, hogy ha már itt vagy, okvetlenül te lennél a fórum üstököse, akinek azért nem hisz senki, mert egy idősebb férfi, és a sok buta lány nem lát semmit, és előttük micsoda tabutéma belengetni, hogy amit egyszer már MEGBESZÉLT A VŐLEGÉNYÉVEL, és a VŐLEGÉNYE RÁBÓLINTOTT, azt rosszul csinálja, mert csak divatból csinálja, meg derogál jó feleségnek lenni.
Szerintem, ha valaminek ideológiai háttere van, és a széles világon majdnem minden lány úgy érzi, hogy nem akar Kovács Lajosné lenni, az nem azért van, mert most felkapták ezt a feminizmus cuccot, hanem mert a nők helyzete alapvetően változásnak indult a társadalomban, és mindenki másképp gondol magára, mint ahogyan az elődeink tették ötven évvel ezelőtt. Ez nem divat, ez így van.

Másrészt; külön ne emeld ki meg magyarázd már be Hiriajuu szavai mögé, hogy na lám, beállt a mai divatba. Egy hónap múlva fog férjhez menni, és nekem úgy tűnik, hogy a vőlegénye sem akarja, hogy felvegye a nevét, legalábbis egy szó sem utalt arra, hogy ebből vita lett volna otthon. Akkor most miért nem lehet jóváhagyni, hogy ez egy kulturált, megfontolt döntés volt, és nem arról volt szó, hogy nem szereti eléggé a férfit, aki gyűrűt húz az ujjára, mert milyen már azt mondani valakinek, hogy ciki a neve.

Harmadrészt; ha nem akarsz megsérteni senkit, ne kommentálj ilyen cinikusan. Meg tök jó, hogy társadalmi elemző vagy, de ha úgyis nézegetted már a profiljainkat Facebookon, láthatod, hogy itt mindenki magasan művelt, értelmes ember, akinek érdemes elolvasni a véleményét még akkor is, ha te hűmennyivel tapasztaltabb, micsodaidőketmegjárt embernek tekinted magadat. Ha korunk, nemünk szerint kategorizálsz minket, igazán bepróbálkozhatnál mégis azzal a
pornónézéssel inkább, mert nincs sok értelme olyan emberekkel beszélgetni, akiket nem tekintesz magaddal egyenlőnek, és akiknek nem adsz a véleményére.
Azt, hogy a támadásra reagálnak a legtöbben, én szakirányú diploma nélkül is megmondtam volna neked. Kérdés, miért érezted szükségesnek, hogy mindenkinek felnyomd az agyát. Mármint, semmitől nem akadok ki jobban, mint amikor valaki tesz egy elég bunkó megjegyzést, és aztán az az ütőkártyája, hogy "na látjátok, hogy kiprovokáltam, hogy mindenki rárepüljön a témára, mekkora mester vagyok már, ez is volt az igazi célom, a színtiszta manipuláció muhahaha". Másrészt megvan az, hogy amíg a hímsovinizmus virágzott, az emberiség fele le volt nézve és el volt nyomva? És így izé, szóval az nem túl jó.

Negyedrészt; ha látod, hogy milyen korú emberek járnak ide, igazán megválogathatnád a szóhasználatot. Simán erre tévedhet egy tizenkét éves kislány is akár, és azt látja, hogy egy pasas ilyen alpári dolgokat ír, lehet, le is kattint a fórumról. Legalább a direkt káromkodásokat fehérítsd már ki, ember.

Utoljára; nyugodtan kimondhatod a fórumtársad nevét, ha már egyszer itt van; hellóka, én lettem volna az, aki megjegyezte, hogy nem kellene ficblognak használni az offtopicot, akármennyire off is, bár ennek semmi köze ahhoz, hogy most mi történt, azért kösz, hogy beleszuszakoltad, hogy még mindig sérti az önérzetedet. Igazából úgy vagyok vele, hogy éljen, mindenki véleménye számít, de nekem továbbra is rejtély marad, hogy miért vagy ilyen szinten aktív ezen a fórumon, ha ennyire tudod, hogy senki soha nem fog egyetérteni veled, és hogy így istenigazából nem is hiányzik ez a típusú hang ide. :labi:

És, ha nem is akartál megbántani senkit, akkor én azt minden leírtan kívül elhiszem, és akár le is zárhatnánk ezt a témát. Ma még dolgoznom kell, nem akarok elkezdeni egy kilométeres meddő vitát, mintha bárkinek bármi köze lenne ahhoz, hogy a majdani vőlegényemmel hogyan beszéljük meg a név-dolgot.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 11:52 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
bojoe írta:
2. azt még mindig fenntartom, hogy ez egy divat. (és szegről végről hiriajuu is erre utalt) eddig nem volt az, eddig az volt a különc, aki nem vette fel. manapság az, aki felveszi.


Nem feltétlen divat, vagyis én inkább azt mondanám rá így egyszerűen, hogy változás. Változik a világ, ami régi és hagyomány, az nem feltétlenül jó, vagy legalábbis már nem jó, és ez így van rendjén.

bojoe írta:
3. az az indok, hogy hülyén hangzik... hát... és mivel többen is erre hivatkoztatok, még mindig aszondom, h hát. mindenki eldöntheti, hogy milyen nevet akar. ha vki úgy érzi, h a neve hülyén hangzik, akkor megváltoztathatja. miért ne tenné. viszont ez kissé visszaüt. én, mint hímsoviniszta kan, lehet megsértődnék, ha azt bökné szívem választottja a gyűrű átnyújtásánál, h: ó igen, a feleséged leszek, de nem leszek kukiné, mert az ciki. erre sztem arra utal, h a te neved gáz. nyilván, ízlések és pofonok.


Jó, de ez megint egyéni meglátás. Mármint hogy téged szíven bökne. Páromat nem bökte szíven, mert tisztában van vele ő is, hogy a neve gáz. :D Szóval ez tény, részben ezért nem veszem fel, van egy csomó más ok is, de bizony nagyon sokat kellene nekem fizetni ahhoz, hogy önként és dalolva Márióné legyek. :D

bojoe írta:
6. am nem akartam támadni. eredetileg. ma reggel már igen, mert tudtam, hogy azt mondom, h bocs, azzal lökök a lavinán. nyehhhehhe


Nagyon rafinált. :D De legalább él a fórum, meg ez tényleg egy olyan téma, amiben nagyon eltérnek a vélemények - én pl. erősen magamra maradtam azzal, hogy egyáltalán nem változtatok, a többség a kötőjeles megoldás híve, úgy vettem le.

bojoe írta:
7. nyilván, a házasságot, mind a közösség előtti, mind az egyén szabadságát a külvilág felé (ez hangsúlyos, mert kétlem, hogy kovács lajosné a 21. sz-ban azzal elismerné alárendeltségét a férjének, hogy így használja a nevét) azzal lenne praktikus jelezni, hogy mindkét fél neve megváltozik. én éppen ezért támogatnám a két vezetéknév összevonását (mindkét fél részéről, tehát a házaspárnak azonos lenne a vezetéknevük, illetve a gyerekek is ezt vinnék tovább), ha nem lenne rohadt bonyolult. gondoljunk csak a 4.-5. generációra: kovács-mezei-andrássy-nagy-kis-pálinkás-mezei-sajtos éva vagyok. ez hülyén hangzik mifelénk (más nációknál annyira nem béna a sok név, lsd pl portugáloknál). szal, maradna a Xné AB és Aférje WY csak a férje helyett kellene egy rövidítést találni.


Na erre nekem tökéletes elrettentő példa egy volt tanárom, aki Koppányné Mátray-Vozár Hajnalka néven futott. A szülei kötőjeleztek, ő az Ikszné verziót választotta a saját házasságakor, és máris kész volt a név, ami az órarendünkbe csak rövidítve fért bele. Ezt akárhogy próbálod meg továbbvinni, már a következő generációnál bukik. Úgyhogy jó móka ez a kötőjelezés, csak nem funkcionális hosszú távon szerintem.

Katja írta:
És Hiri! Ne hagyd magad! Ha te tornacipőben és hipszter ruhában akarsz az oltár elé vonulni, tedd meg! Mert ez a TE napod és a Párodé, ez rólatok szól és nem a családról. Ha így érzed magad jól, így vonulsz ki a padok között. A párod szeret és ismer, így is tetszeni fogsz neki. A családod szintén, és elfogadják majd a döntésed, és nem lesz belőle harag és veszekedés. És kis idő múlva majd azt fogják mondogatni a legközelebbi esküvőn, hogy "Szép-szép a menyasszony, de emlékszel Hirire? Na, őt nem fogom elfelejteni!" Mert egy olyan menyasszony, aki jól érzi magát a bőrében a saját esküvőjén, és nem enged a családi és társadalmi nyomásnak, mindig emlékezetes marad. Szóval csak hajrá csajszi! ;)


Egyébként egyre jobban kezdem érezni, hogy tényleg ez lesz a vége. Veszek szép új csilli tornacsukát, valami szép rucit (van rengeteg, csak tudni kell ügyesen túrni), és igenis szép leszek és ÉN leszek. Páromat hidegen hagyja a dolog ezen része, a családom meg olyan, hogy anyám mindig talál hepajkodnivalót, úgyhogy nem izgatom magam, mert akármilyen ruhám lesz, valami nem fog neki tetszeni. :D De hát alacsony költségvetés van, mert kevés idő, mert zéró kedv nagy felhajtáshoz, úgyhogy ja, el fogjuk lazázni a dolgot. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 11:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
ez az ötlet, hogy a két név összevonásával alkossunk egy harmadikat, nekem igazából tetszik. És el lehetne kerülni a nevek torlódását, ha mondjuk visszavezetnénk, hogy hány generációig vegyük fel. Pl. Szüleim után lennék Virág-Kósa, a férjem pedig Sándor-Polgár, a mi nevünk már necces: Sándor-Polgár-Virág-Kósa. (Plusz a keresztnév, ami jó esetben most csak egy, bár újabban nagy divat kettőt adni a gyerkőcnek.) De a gyerek, mondjuk kiválaszt-egyet-egyet a következőből, apától a nagyapáét, anyától a nagyanyáét. Akkor az ő neve házasság esetén már lehetne Polgár-Kósa + a férj részéről ugyanígy.

Hajjaj! Meglenne a dolguk a hivatalnokoknak. XD Lenne bonyodalom, de vicces így belegondolni, hogy így is lehetne.

Aztán ott van a téma az "Aférje WY"... Mondanám, hogy legyen "-fi". Tudom, azt fiatalabbra használják, de ha már úgyis a hangzás volt a téma, jól hangzik. Sajátos példából kiindulva: Virágfi XY. Jobb ötletem egyelőre nincs, de ezen még gondolkodom. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 11:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
mod szerk.

na, fél nap, és máris 6-7 hozzászóló! szívem szerint vártam volna estig, hogy a többi aktív fórumozó is kifejthesse a véleményét, de rájöttem, h azzal, hogy a telefonon véletlenül beléptem, és ez nyomot hagy, még azt hinnék egyesek, hogy azért nem reagálok, mert (volt már példa).

szal.
1. eredetileg nem szántam rosszindulatúnak. de tény, hogy félreérthető az utsó mondatom. tény, hogy megfogalmazhattam volna kevésbé élesen. de most már nem bánom.

2. azt még mindig fenntartom, hogy ez egy divat. (és szegről végről hiriajuu is erre utalt) eddig nem volt az, eddig az volt a különc, aki nem vette fel. manapság az, aki felveszi.

3. az az indok, hogy hülyén hangzik... hát... és mivel többen is erre hivatkoztatok, még mindig aszondom, h hát. mindenki eldöntheti, hogy milyen nevet akar. ha vki úgy érzi, h a neve hülyén hangzik, akkor megváltoztathatja. miért ne tenné. viszont ez kissé visszaüt. én, mint hímsoviniszta kan, lehet megsértődnék, ha azt bökné szívem választottja a gyűrű átnyújtásánál, h: ó igen, a feleséged leszek, de nem leszek kukiné, mert az ciki. erre sztem arra utal, h a te neved gáz. nyilván, ízlések és pofonok.

4. uborkaszezon van. a munkahelyemen nem nézhetek pornót, hát fórumokat olvasgatok. többek között ezt is. tisztában vagyok e fórum látogatóinak életkorával, érdeklődési területével, nézeteivel, igényeivel, sőt, ha szakítanék rá időt, a valódi profilukkal is. (fb-n elég jól le lehet követni.) nem, nem a nemzetbiztonságnál dolgozok (de igen :)) na de mire akartam kilyukadni. anno egy fél évvel ezelőtt egy fórumtársam kioktatott, hogy minek melyik topicban van helye. úh. érdeklődéssel olvastam az itteni meglátásokat. és... ha feltettem volna a kérdést, mit szóltok a né-zéshez. kétlem, h fél nap alatt 6an szaladtak volna rá a témára (bocs, gyakorlatilag 3 óra alatt.) ééééééééssss mindezt úgy, h egy hónapok óta alig használt altopicban tettem meg. amit, valljuk be, ki tudja ki látogat.

5. és mielőtt még jönnének a feminácik - ahogy vki jellemezte itt lentebb - én társadalomkutató vagyok, és mint ilyen, természetesen vizsgálom az individuum, és a közösség hatását a fizikai térre. és mivel emberekkel dolgozok (a faszt, mondjuk ki, elemezem őket), tudom, hogy a támadásra reagálnak a legtöbben.

6. am nem akartam támadni. eredetileg. ma reggel már igen, mert tudtam, hogy azt mondom, h bocs, azzal lökök a lavinán. nyehhhehhe

7. és vki, (asszem bnori), kérdezte, h mi a véleményem. fent már leírtam, h divatjelenségnek tartom, mint akárcsak kedves fórumtársam a ruhát. nyilván, ez ennél jóval finomabb dolog. a -né egy kifejezés a szűkebb közösség és a tág körű társadalom felé. és igen, a feminizmus az egyik okozója a felhördülésnek. de hogy ez baj-e? miért lenne? ez egy folyamat. most az a kulturált, aki az esélyegyenlőségen, a demokráciában és az egyén szabadságában hisz. 50 évvel ezelőtt az volt a kulturált, aki könyveket olvasott, versekből tudott idézni, színházba járt, tájékozott volt a napi politikával kapcsolatban, és párttag volt, stb. mindenki más bunkó paraszt volt.
mára elértünk oda, hogy bárki felveheti a házastársa nevét, oda-vissza, kötőjellel és máshogy.
a -né végződés önmagában egy jelzés volt, akár a jegygyűrű. manapság azt sem divat hordani - vagy bocs, nyilván ennek is vannak gyakorlati oldalai. a -né jelentése igenis, a férj birtok és tulajdonjogát jelezte: az az enyém, nem merj hozzányúlni. mint ahogy jelezte ezt a gyűrű is. az összetartozás jele, magyarán, ne fűzd a csajt, mert házas.
és míg a hímsovonizmus virágzott a világban, ez nem volt probléma. a feminizmus előretörésével viszont probléma lett, mert hogyan máshogy lehetne kifejezni az egyenlőséget? az nem lehet egyenlő, akinek az egyetlen, eltulajdoníthatatlan dolgában ott van a jel, hogy az övé, a másé, mint egy billog a marhán.
nyilván, a házasságot, mind a közösség előtti, mind az egyén szabadságát a külvilág felé (ez hangsúlyos, mert kétlem, hogy kovács lajosné a 21. sz-ban azzal elismerné alárendeltségét a férjének, hogy így használja a nevét) azzal lenne praktikus jelezni, hogy mindkét fél neve megváltozik. én éppen ezért támogatnám a két vezetéknév összevonását (mindkét fél részéről, tehát a házaspárnak azonos lenne a vezetéknevük, illetve a gyerekek is ezt vinnék tovább), ha nem lenne rohadt bonyolult. gondoljunk csak a 4.-5. generációra: kovács-mezei-andrássy-nagy-kis-pálinkás-mezei-sajtos éva vagyok. ez hülyén hangzik mifelénk (más nációknál annyira nem béna a sok név, lsd pl portugáloknál). szal, maradna a Xné AB és Aférje WY csak a férje helyett kellene egy rövidítést találni. (új téma!!!!!)
8. már máshol is olvastam megjegyzéseket, illetve nyilván van személyes élményem, és ez az, hogy a nők a kapcsolaton belüli függetlenséget, vagy éppen egyenrangúságukat kívánják így jelezni. éppen ezért engedtem meg magamnak az élt, mert az eddigi hsz-ek alapján is efféle következtetéseket vontam le (lehet hibásan) - ismerve a tagok eddigi véleményeiket.


+1: tudom, hogy a fenti sorok összevisszaságnak tűnnek, hiányos az érvelés és lehet, hogy hibádzik is. nyilván egyet sem kell vele érteni. mentségemre szolgáljon, ez nem az a hely, ahol ezt érdemes kifejteni, továbbá két beszélgetés, és egy kolléga zavart meg, így néhol én magam is elvesztettem a fonalat, hogy mit is akartam kifejezni.
ez olyan téma, amit nálam okosabb és képzettebb emberek kutatnak - és nyilvánvaló, hogy nem jutnak egyességre.
mit minden éremnek, ennek a témának is két oldala van. és mint minden téma esetében, az ember magából/környezetéből indul ki.

azt viszont összegezve ismét csak kiemelném, hogy ha az él nem is akart bántó lenni, a tartalmát most is fenntartom. sztem a saját név megtartása egy olyan jelentéstartalom, amellyel a nők az egyenrangúságukat szeretnék kifejezni. (és ez továbbra sem elítélendő.)
továbbá kiemelném, hogy a személyemre vonatkozó megjegyzéseket annak a fényében tegyétek, hogy esélyegyenlőségi kérdésekkel is foglalkozom, és olyan emberekkel, akik ezzel érintettek. (és ebbe nem csak a mélyszegénység tartozik bele)

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 11:10 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Nekem kicsit több, mint fél éve volt az esküvőm. X.-né Y.Z. lettem. Jött is és maradt is. :) Teljesen párom nevét nem szerettem volna felvenni, mert nem tetszett a hangzása. Viszont a vezetéknevével nincs bajom. Meg aztán jó érzés is volt, amikor évek óta hozzánk járó beszállító meglátta az új aláírásomat a számlán és az ajtóból fordult vissza, hogy "Férjhez mentél?", "Igen.", 'Akkor gratulálok!". :D Apróság, nem nagy dolog, de meg tudja melengetni a szívemet. Fura volt először megszokni a hosszabb bemutatkozást, de igazából hamar ráállt a nyelvem és a kezem az új névre. Meg szeretem a gondolatot, hogy tudják, kihez tartozom, hogy tartozom valakihez.

Anyum kicsit furcsállta ugyan, hogy nem a teljes nevet veszem fel, de aztán rájött, hogy már igencsak sok lehetőség áll a leendő házasulandók előtt. Akkoriban, amikor ők esküdtek, még csak ez volt: XY-né.

Anyummal egyidős volt mentorom pedig kifejezetten díjazta, hogy nem XY-né lettem. Azt mondta, hogy a mai napig nem szereti, hogy neki annak idején így kellett felvennie a férje nevét, mintha ő teljesen megszűnt volna ezzel. Majd' 30 évnyi házasság után azonban már nem fogja megváltoztatni. :)

Van a családban kötőjeles, XY-né, X-né Y.Z., meg olyan is, ahol mind a ketten viselik egymás nevét. És olyan is, ahol nincs név felvéve, de a gyerek cserébe megkapta mindegyiket. Egyéni döntés, ki miben érzi magát jól. Mert ma már szerencsére megengedhetjük magunknak, hogy válasszunk és, hogy ez alapján válasszunk. A -mondjuk úgy, - komfortérzet miatt. Ez szerintem jó dolog, én örülök neki. :)

És Hiri! Ne hagyd magad! Ha te tornacipőben és hipszter ruhában akarsz az oltár elé vonulni, tedd meg! Mert ez a TE napod és a Párodé, ez rólatok szól és nem a családról. Ha így érzed magad jól, így vonulsz ki a padok között. A párod szeret és ismer, így is tetszeni fogsz neki. A családod szintén, és elfogadják majd a döntésed, és nem lesz belőle harag és veszekedés. És kis idő múlva majd azt fogják mondogatni a legközelebbi esküvőn, hogy "Szép-szép a menyasszony, de emlékszel Hirire? Na, őt nem fogom elfelejteni!" Mert egy olyan menyasszony, aki jól érzi magát a bőrében a saját esküvőjén, és nem enged a családi és társadalmi nyomásnak, mindig emlékezetes marad. Szóval csak hajrá csajszi! ;)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 10:01 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Asha írta:
Ha megnézed, a lányok a hangzást emelték ki. Nem akarnak hülye nevet, nem akarnak olyan nevet, amivel nem tudnak azonosulni.


Na EZ! az, amit tegnap este nem bírtam összekaparni a szerteszét szaladó gondolataim közül, és ma reggel jött össze. Hogy egyszerűen belegondoltam, hogy Iksz Ipszilonné legyek, vagy akár csak Ikszné Ipszilon, és valami iszonyatosan idegen és zavarbaejtő érzés volt, és nem akartam.
Van egy nevem. Ez a név vagyok már huszoniksz éve. Ezt tanultam meg először leírni, ezt írtam a füzeteim elejére, ezt írom be a Valódi név rubrikákba minden netes regisztrációkor, ezt mondom el naponta a vendégeknek, ezzel mutatkozok be. Hogy ez csak így ukmukfukk eltűnjön, hogy valaki más legyek egy papír miatt, hát ez egyszerűen a fejembe se bírt férni.

Merilwen írta:
Persze meg tudom érteni azt is, ha valaki nem veszi fel a férje nevét, mert túlságosan bonyolult, vagy furán hangzik a sajátja mellett. Egykori iskolaigazgatónőmet Fehérné Fehér Katalinnak hívták; máig nem értem, mire jó ez a duplázott vezetéknév… :)

De egyébként mindegy is, hogy kinek mi lesz a házas-neve, az a lényeg, hogy a pár meg tudjon egyezni egymás között. Apum unokatestvére (vagy ahogy ő nevezi magát: a hígított nagybátyám :mrgreen: ) például felvette a felesége nevét, persze úgy, hogy mindez csak az esküvőjén derült ki, nehogy valaki beleszóljon. Képzelhetitek, hogy megdöbbent a násznép… :haha:


Na igen, az a kedvenc, mikor hülyén jön ki. Volt egy tanárom, akit Sósné Bors Klárának hívtak. Hát ezmiez?

Meg igen, ha a pár meg tud egyezni, akkor kinek mi köze hozzá? A házasság két személyről szól, ha nekik jó, a többi lényegtelen. Megkérdeztem páromat, hogy szeretné-e, hogy felvegyem a nevét. Azt mondta, nem. Bevallottam, hogy én se szeretném, érzelmi és praktikussági okok miatt (a tosz se cserél le minden kártyát névváltozás miatt), úgyhogy ebben maradtunk - hogy maradunk azok, amik eddig voltunk.

Ja, fölajánlottam neki, hogy fölveheti a mi nevünket. Ebben az lett volna a marha nagy poén, hogy mindenki a vezetéknevén hívja, Filónak, ami egyrészt alapból running gag az ismeretségi körben (na ezért se akartam fölvenni a nevét - épp elégszer meghallgattam már vele kapcsolatban a filózós poénok összes létező permutációját, nem akartam magamra is kivetíteni), másrészt ezután is mindenki így hívná és így hívatná magát, dacára annak, hogy papíron már nem ez lenne a neve. Azt mondta, nem akarja, hogy a neve egész életében egy vicc legyen. xD (Pedig így is az, csak ugyanaz a vicc marad...)

Gigi685 írta:
Ehh, ezek a mai nők. Nem akarják, hogy Kovács Lajosné legyen majd a bankkártyájukra, diplomájukra, sírkövükre írva, most mondd meg. Persze, a szerelme mindenkinek jelent valamit, ezért is van, hogy még szenvedünk olyan formaságokkal, mint a házasság, de szerintem a szerelemben tényleg pont az a fontos, hogy valaki egyenrangú társai, és nem az alávetettjei vagyunk. Miért kellene odaadnom neki a keresztnevemet, hogy minden iratom azt üzenje, hogy "sziasztok, itt jön Kovács Lajos csaja", miközben maga Kovács Lajos Kovács Lajosként éli boldogan tovább az életét. Akinek jobban tetszik a másik családneve, vegye fel nyugodtan, férfiak és nők egymásét összevissza, de nehogy már az is 'hova fajult a világ' legyen, hogy szívesebben gondolok önálló egyedként magamra, mint valaki feleségeként.

Békésebb vizekre evezve...
Hiri, nagyon sok sikert az esküvőhöz, ha bármi van, amit megosztanál róla, ne kímélj, egy valaki itt biztos olvasni fogja. :D És így elsőre szerintem a Filó tök aranyos családnév, de tök érthető, ha nem akarod eleve felvenni. :)
Ohh, az esküvői ruhaválasztás érdekel a legjobban amúgy, mert otthon hárman vagyunk nőneműek, szóval tonnaszámra mennek a ruhaválasztós műsorok, és tökre benne vagyok a témában. Neked valamiért amúgy tökre ilyen egyszerű, talán A-vonalú ruhát képzelek el, de majd kíváncsi leszek, hogy mit választasz. :D


Az első bekezdésre csak nagyon bólogatni tudok. Meg ez tényleg nem arról szól, hogy fújjogunk, hogy milyen gáz, ha valaki így vagy úgy akarja a nevét hordani - engem marhára nem zaklat föl, ha valaki Kovács Lajosné szeretne lenni, szíve joga, ámen. De ha én nem akarok az lenni, akkor hadd tegyem már meg. Szóval ez nem feminácizmus, hanem szabad döntéshozás, nem arról szól, hogy elnyomva érzem magam egy névtől, és minden nőt elnyomnak, akik így hordják a nevüket, nem ez ellen emeltem én se szót. De én személy szerint meg akarom tartani a saját nevem házasság után is, és azt hiszem, ebben a modern világban már csak megtehetem, hogy egy ilyen horderejű döntést meghozok.

Békésebb vizekre... Megosztok én mindent, ha majd végre túl leszünk rajta, így a finisben kicsit nehéz beszélni róla. :D A Filó aranyos családnév amúgy, csak egyrészt az így páromnak a Neve, tehát amin hívja mindenki, meg hát izé, fentebb említettem, hogy sok a vicces kedvű ember... Nem vállalom. :D
Ruhaügyben amúgy rettenet káosz van. Apám tukmálja, hogy béreljek nyugodtan rendeset, állják, és nem érti, hogy nem pénzügyi okokból nem akarok, hanem mert épp elég volt szalagavatón egyszer végigszenvedni ilyenben egy fél napot. Anyám macerál, hogy ugye legalább szép lesz, meg fehér lesz, meg magassarkút vegyek hozzá, és minél többet macerál, annál inkább azt érzem, hogy tornacsukába leszek és valami hipszter ruciban. :D
Olyan vacak alakom van egyébként, hogy nem sok választást enged ruhatéren: mell alatt húzott, térd alá nem érő, nem váll nélküli ruhát tervezek szerezni, ez az egyetlen kikötésem, minden más (szín, minta, anyag) majd lesz, amilyen lesz. Magassarkút nem tudok hordani, hiába szeretné anyám, meg harmincötösben-hatosban nem is olyan nagy a választék, úgyhogy szintén a kínálat fogja megszabni a végeredményt. Szombaton megyek soppingkörútra, már előre rettegek. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 9:39 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
*bepof* Jé, ebbe a topicba eddig be se néztem… :labi:

Én mindenképp fel fogom venni a férjem nevét, persze a sajátomat is megtartom; szerintem az X-né Y. Z. tökéletes névformátum, bár a kötőjeles megoldás se rossz. Úgy érzem, ebben a világban, amikor annyira sok a válás, tartozom a gyerekeimnek, a férjemnek és saját magamnak azzal, hogy így is kifejezzem az összetartozásunkat. Hosszú távon még a szimpla együttéléssel sem vagyok kibékülve, nekem egy normális családhoz házasság és közös név kell.
De persze az X. Y.-né változatot én is utálom; bosszant, hogy pl. az ilyen nevű tanáraimnak évek múlva se tudom a keresztnevét… ;;)

Persze meg tudom érteni azt is, ha valaki nem veszi fel a férje nevét, mert túlságosan bonyolult, vagy furán hangzik a sajátja mellett. Egykori iskolaigazgatónőmet Fehérné Fehér Katalinnak hívták; máig nem értem, mire jó ez a duplázott vezetéknév… :)

De egyébként mindegy is, hogy kinek mi lesz a házas-neve, az a lényeg, hogy a pár meg tudjon egyezni egymás között. Apum unokatestvére (vagy ahogy ő nevezi magát: a hígított nagybátyám :mrgreen: ) például felvette a felesége nevét, persze úgy, hogy mindez csak az esküvőjén derült ki, nehogy valaki beleszóljon. Képzelhetitek, hogy megdöbbent a násznép… :haha:

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 7:51 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 19:12
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: *eltévedt*
bojoe írta:
bocs, nem akartam megsérteni senkit. tőlem azt és úgy veszi fel a nevét mindenki, ahogy akarja.
csak kíváncsi voltam, a 2016. júliusközepi merengőlátogatós véleményekre (ami ugyanaz, mint máshol). de úgy látom ez itt is veszélyes és tabutéma. inkább nem feszegetem.

Nem szoktam ilyesmikbe beleszólni, de BNorinál a pont, bojoe. Egy most ugyanaz a kategória, mintha én berongyolnék a drukkerkocsma-topicba, és hűvös érdeklődéssel elkezdeném feszegetni, hogy mi a ráknak néznek az emberek túlfizetett majmokat, amint egy labdát kergetnek, és még szurkolnak is neki; vagy egy politikai rendezvényen faarccal faggatóznék, hogy miért olyan fontos Lacinak a magyarság, ha a kultúránkról nyilván annyit tud, mint egy hintaló. Egyiket sem értem, mindkettő érdekel, és mindkettőről sikerült ennek ellenére beszélgetnem már egyesekkel, anélkül, hogy leharapták volna a fejem érte (pedig mindkét csoportosulás elég érzékeny).

Amúgy a kérdésedre válaszul, a véleményekből nekem pont nem az jött le, hogy femináci darázsfészekbe nyúltál volna. Most nyilván hiteltelennek tartasz, mert nő vagyok, de akkor próbálok adni egy másik érvet, ami talán elfogadható a számodra.
Ha megnézed, a lányok a hangzást emelték ki. Nem akarnak hülye nevet, nem akarnak olyan nevet, amivel nem tudnak azonosulni. Valószínű nem csak azért, mert a mai értékrendünk része az individualitás és az egyén fontossága - mert mindig légy egyedi, és mindig légy önmagad, és a többi blabla -, hanem bennem felmerült érvként, hogy a nő bizony kikerült az elmúlt században a családból, már nem csak dolgozik, de komoly munkákat is vállal... és a munkavállalás bizony szintén piac, marhára nem mindegy, milyen márkanéven futunk. Tudjunk vele azonosulni, el tudjuk adni, szépen csengjen. (Épp jó hely amúgy a Meri, nézd meg a nickeket. Mit választasz? Márkanevet. Hogy ez vicces, szimpla, jól csengő, feltűnő, az már ízlés kérdése, de az írásaidat "adod el alattuk".) Plusz, ha valaki nem csak munkát vállal, hanem karriert is akar, annál izgalmasabb kérdés, milyen néven is teszi ezt - ez fog "fennmaradni" belőle, végül is. (Nem tudom, te szeretnél-e egy nagyvállalatot mondjuk Kovács Marikaúrként zárni, mikor nyolcvan évesen visszavonulsz.)
Szóval nekem ez ugrott be. Persze erre is mondhatod, hogy feminizmus. Vagy azt is, hogy 21. század. Miért ne?

Meg igazából érdekelne az álláspontod, ha már felvetetted. Szóval, -né vagy nem -né? Pro, kontra? Köteleznéd/megtagadnád? Kardoskodnál érte? Miért? Miért nem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 6:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
bojoe írta:
bocs, nem akartam megsérteni senkit. tőlem azt és úgy veszi fel a nevét mindenki, ahogy akarja.
csak kíváncsi voltam, a 2016. júliusközepi merengőlátogatós véleményekre (ami ugyanaz, mint máshol). de úgy látom ez itt is veszélyes és tabutéma. inkább nem feszegetem.

Én úgy láttam, hogy nem a téma a veszélyes, hiszen látod, mielőtt idejöttél, milyen szépen, nyugodtan el tudtak itt beszélgetni egymással az emberek. Sokkal inkább azzal a stílussal volt mindenkinek a gondja, amivel a kérdést (ami nem is kérdés volt egyébként, hanem egy elég sajátos véleményformálás) feltetted, és erre érkeztek válaszul kevésbé békés és boldog hangvételű válaszok.
Egyébiránt, ha a véleményemre valóban kíváncsi lennél, én sem lennék szívesen valakiné, mert a családunkban egyrészt nem igazán hagyomány, így nem ehhez szoktam kiskoromban sem, másrészt nekem sem tetszik túlzottan a lehetőség, hogy kvázi teljesen eldobjam a nevemet, még akkor is, ha csak a formaságokról lenne szó. Mert egészem szeretem, így, egyben. Viszont ha házasodnék (legalábbis mostani véleményem szerint), a férjem vezetéknevét valószínűleg felvenném, vagy kötőjellel, vagy csak simán (kivéve, ha a vezetékneve nem lenne olyan, amit a mindennapi életben szívesen viselnék :D )
Látod, hozzá lehet ehhez állni úgy is, hogy te sem támadó stílussal nyitsz ;;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 13 (szerda), 6:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
bocs, nem akartam megsérteni senkit. tőlem azt és úgy veszi fel a nevét mindenki, ahogy akarja.
csak kíváncsi voltam, a 2016. júliusközepi merengőlátogatós véleményekre (ami ugyanaz, mint máshol). de úgy látom ez itt is veszélyes és tabutéma. inkább nem feszegetem.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 12 (kedd), 22:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Ehh, ezek a mai nők. Nem akarják, hogy Kovács Lajosné legyen majd a bankkártyájukra, diplomájukra, sírkövükre írva, most mondd meg. Persze, a szerelme mindenkinek jelent valamit, ezért is van, hogy még szenvedünk olyan formaságokkal, mint a házasság, de szerintem a szerelemben tényleg pont az a fontos, hogy valaki egyenrangú társai, és nem az alávetettjei vagyunk. Miért kellene odaadnom neki a keresztnevemet, hogy minden iratom azt üzenje, hogy "sziasztok, itt jön Kovács Lajos csaja", miközben maga Kovács Lajos Kovács Lajosként éli boldogan tovább az életét. Akinek jobban tetszik a másik családneve, vegye fel nyugodtan, férfiak és nők egymásét összevissza, de nehogy már az is 'hova fajult a világ' legyen, hogy szívesebben gondolok önálló egyedként magamra, mint valaki feleségeként.

Békésebb vizekre evezve...
Hiri, nagyon sok sikert az esküvőhöz, ha bármi van, amit megosztanál róla, ne kímélj, egy valaki itt biztos olvasni fogja. :D És így elsőre szerintem a Filó tök aranyos családnév, de tök érthető, ha nem akarod eleve felvenni. :)
Ohh, az esküvői ruhaválasztás érdekel a legjobban amúgy, mert otthon hárman vagyunk nőneműek, szóval tonnaszámra mennek a ruhaválasztós műsorok, és tökre benne vagyok a témában. Neked valamiért amúgy tökre ilyen egyszerű, talán A-vonalú ruhát képzelek el, de majd kíváncsi leszek, hogy mit választasz. :D

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ismerkedő
HozzászólásElküldve: 2016 július 12 (kedd), 22:00 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Lilyanjudyth írta:
*bepof*

Omg, azt hittem, ilyen csak én vagyok! :))
Bár nekem nem csak a nevem megválásától vannak gondjaim, hanem egyszerűen nem bírom ezt a "né"-zést, hogy ilyen olyan né leszek. Brr. Mondjuk én már a harminciksznél tartok, de akkor sem menne. XD
Volt egy barátnőm, akit nagyon meg akartam találni (volt osztálytárs), és rohadtul nem dobta ki a kereső. Szép neve volt, meg minden, sehogyan sem ment. Aztán egy közös ismerős mondta a buszon, hogy majd "Gáspár Lászlóné"-ként majd megtalálom. XD Az ilyen névfelvevéstől kiver a víz. XD


Ugyeeee? :D Meg páromnak ráadásul hótt idóta neve van, szóval esélytelen volt, hogy valaha is fölvegyem, max kötőjellel tudtuk volna elképzelni, de az meg macera, szóval megegyeztünk, hogy marad mindenki az, ami. :D

Luthien Lovemagic írta:
Én ezért szeretném a kötőjeles írásmódot, a párom és az én vezeték nevemet kötőjellel. Elvileg lehet, még jó, mert én se szeretnék senkinek se a "né"-je lenni, viszont az se, hogy az ő nevét semmilyen formában ne vegyem fel.


Mi is ezen gondolkodtunk, mert ja, én is úgy voltam vele, hogy tulajdonképpen nem bánnám, ha fölvenném a nevét valahogy, de aztán puszta lustaságból elvetettük ezt is. :D (Tudom, gáz. xD)

Gigi685 írta:
Uuuu, most nyár az éppen most van, dejóóóó. :D Mikor lesz az esküvő? És milyen ruhád lesz? És milyen lesz a ceremónia? Mármint, egyik kérdésre se muszáj válaszolni, de ha már így nagybetűsen menyasszony vagy már, felcsillant a szemem, és jelzem, hogy rápörögtem a témára. :P


Amúgy egész konkrétan egy hónap múlva lesz, amire így most döbbentünk rá és elég rémítő, mert még sehol se tart a szervezés. Ruhám sincs. xD De amúgy valami kommersz lesz, szóval szép meg fehér vagy max rózsaszín vagy barack vagy kék nemtom, de nem ilyen szalonos cucc, csak simán szépruha. Kis ceremónia lesz, reggel kilenckor, szal csak családnak meg szűk baráti körnek minden sallang nélkül. :D Szívesen válaszolok amúgy, képzeld, én is rá vagyok pörögve. :D

Elza Tonks írta:
bojoe írta:
ja, de, bocs tudom. mert a nők szerint az megalázó, alárendelt és szolgai, és nem tükrözi az egyenrangúságot a férjével.

Marhára nem akarok beleszólni a dologba, de ebben mi rossz van? Nem akarja felvenni a nevét, legalábbis nem úgy, hogy a vezetéknév mögött ott van a "né" szócska. Miért kell rosszindulatúnak lenned?


Igen, ezt én se értem, hogy miért kell egy alapvetően értelmes meglátás felvetése után bunkózni. Meg az én nénikémet, hogy nem akarok Filó Márióné lenni, nem? Mert az lennék. Szerintem nem kell magyaráznom, hogy miért nem leszek. Egyébként igen, alárendelő is és azért se tetszik, mert miért nem ő veszi fel az én nevemet ennyi erővel, tudom, fapados feminista meglátás, borzasztó, hova fajult ez a liberális világ, ahol a nők nem akarják fölvenni a férjük nevét. Én speciel csak azért nem akarom fölvenni, mert hülye neve van, ő se szereti, de köszönöm, hogy rögtön konklúziókat vontál le és rosszmájúskodtál. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60775 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 1216  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség