Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 6:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1643 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2014 december 31 (szerda), 0:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
PJ írta:

Jó látni, hogy félig-meddig még aktív, bár azt a Fagyos Karácsonyt igazán befejezhetné már... :D De ahogy nézem, rendesen kinőtte magát a HP fic-ek írásából...



hát, igen, hacsak álnéven nem ír ficeket, akkor eléggé abbahagyta. kár érte, kiváló ügynök volt... :-P
eléggé a sci-fik felé mozdult el. ha teljes regényekkel nem is, de egy két novella erejéig visszatérhetne az új generációval. de, hát így döntött, ez van.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2014 december 30 (kedd), 23:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 03 (csütörtök), 19:20
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Ruusan bolygó
Jogos, bár közben végigolvastam a másik két könyvet is, és a Névtelen egyszer említi, hogy Grindelwald egyszerűen nem tudott a dologról.

Basszus amúgy tökre elfelejtettem, hogy Albusra milyen szörnyű jövő is várhatott volna. (Ciaran-Voldemort féle gyilkosság), ez nagyon meglepett a Sigillus újraolvasása közben. :O

Amúgy jól sejtem, hogy ez Roland honlapja? :)

http://juhaszroland84.wix.com/neutopia

Jó látni, hogy félig-meddig még aktív, bár azt a Fagyos Karácsonyt igazán befejezhetné már... :D De ahogy nézem, rendesen kinőtte magát a HP fic-ek írásából...

_________________
PJ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2014 december 16 (kedd), 19:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv. hát egy évvel ezelőtt havonta is felnéztem, de megvallom, vmikor augusztus végén pislantottam bele, hogy kié az utsó hsz. most unalmamban ismét megtettem és meg is lepett, h nem én. :)

érdekes a kérdésed a köpennyel és a kővel kapcsolatban. sztem egyszerűen nem tartották komolynak az ügyet, hiszen maga ollivander sem tulajdonított neki fontosságot. kivéve az ereklye kutatók, köztük dumbledore. sztem a többiek azért nem keresték, mert nem tudtak róla, vagy pedig nemes egyszerűséggel nem volt rá szükségük. ha azt vesszük, a kő csak szeretteid visszaidézésére kell, ami nekik nem biztos, h volt. továbbá, a köpeny csak láthatatlanná tett, nem testetlenné. ahhoz sztem meg millió meg egy varázslat alkalmas lehet, lsd a legegyszerűbb: a kiábrándító.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2014 november 21 (péntek), 23:25 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 03 (csütörtök), 19:20
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Ruusan bolygó
Hahóóóó, van itt még valaki? Most olvasom újra a könyveket, a Negyedik Torony 2 nap alatt megvolt, most kezdem az Ezernevűt. Bojoe, bevallom, akkor, másfél éve elkezdtem a Tiédet, de nem volt időm aztán... Remélem, a közeljövőben lesz. Időközben leérettségiztem meg minden, de nagyon jó érzés, hogy most is olyan izgalommal töltenek el a könyvek, mint anno 8.-os koromban. :D

Mi újság veletek? Apropó, nem is igazán emlékszem már, de Grindelwaldnak miért is nem volt meg a köpeny és a kő? A pálcával magához hívhatta volna őket, nem? Vagy erre később fény derül? Csak most így, a Negyedik Torony végén ez nem derül ki.

_________________
PJ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 október 30 (szerda), 8:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
bojoe@freemail.hu

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 október 30 (szerda), 4:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 szeptember 28 (szombat), 3:41
Hozzászólások: 4
Szia!

Igen pont a mail címed akartam elkérni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 október 29 (kedd), 23:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv.
olvasható a 2. rész első fejezete.
és mivel többet nem szeretném nurmengardiak és ezzel együtt roland felületét reklámsávnak használni, többet ide a saját regényem reklámozására nem írok.
(természetesen, más témában bármikor)
ha van rá igény, csinálok/kérek egy saját oldalt, oda lehet írogatni.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 október 20 (vasárnap), 23:29 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 szeptember 28 (szombat), 3:41
Hozzászólások: 4
Na ma este állok neki a regényednek ha végeztem a munkával! Nagyon kíváncsi vagyok már! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 29 (vasárnap), 19:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
igen-igen, azt gondoltam, h meghalnak, de h mikor és h hol, azt nem tudtam. pl a csata melyik részén és ki által. de maradtam a ctrl+f módszernél, és az bevált. ld eddigi műveimet. :)
Öreg_új írta:
Köszönöm meglesz! :) Pénteken szerintem már kezdem az elsőt.
Kérdezted, hogy mi lesz Runcornal meg a többi halálfalóval akiről nem hallouttunk. Hát annyi biztos, hogy A roxforti csata után 1 év 5 hónappal már fixen nem élnek, ugye Draco az utolsó halálfaló. Vagy a csata közben haltak még meg, vagy sikerült elmenekülniük de Marius végül elérte őket később.

Üdv.
Öreg

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 29 (vasárnap), 19:35 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 szeptember 28 (szombat), 3:41
Hozzászólások: 4
Köszönöm meglesz! :) Pénteken szerintem már kezdem az elsőt.
Kérdezted, hogy mi lesz Runcornal meg a többi halálfalóval akiről nem hallouttunk. Hát annyi biztos, hogy A roxforti csata után 1 év 5 hónappal már fixen nem élnek, ugye Draco az utolsó halálfaló. Vagy a csata közben haltak még meg, vagy sikerült elmenekülniük de Marius végül elérte őket később.

Üdv.
Öreg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 29 (vasárnap), 15:32 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv újra itt, Öreg! már kész, a második kötettel bajlódom (még nem tettem fel, mert nem tudom, h mi legyen a címe). jó olvasgatást kívánok hozzá.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 28 (szombat), 4:34 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 szeptember 28 (szombat), 3:41
Hozzászólások: 4
Üdv mindenkinek, régieknek és újaknak! :)

Olyan poros volt a fórum, hogy már a jelszavamra se emlékeztem de ne tévesszen meg senkit Öreg vagyok .) Ami nagyobb baj, hogy még crutiatus átok sem tudta visszahozni a jelszavam emlékét.
Jelentem nálam most szöktek ki Harryék Nurmenből már talán negyedszerre :) El is kapott egy kis nosztalgikus hangulat, gondoltam felnézek ír-e ide még valaki. Örömmel látom, hogy igen. Nekem is nagyon hiányzik a sok fejtegetés ami itt ment minden fejezet után éveken keresztül. Remek kis csapat jött itt össze anno, bár ahogy hallom-nézem itt is és a másik fórumon is vannak új hsz-ek akikhez csak nemrég jutott el ez a történet. Komolyan irigylem őket. Ha tehetném törölném a könyvekről az emlékeimet, elolvasnám őket majd megint törölném és így tovább :)
Azt hiszem még egyszer ilyenben nem lesz részünk. Azóta is jó történeteket vadászok sajnos sikertelenül. Ha valakinek van esetleg jó HP fic ötlete (befejezett, vagy folyamatosan frissített) ne tartsa magában. Aki még nem olvasta volta a Varázslók háborúját PL-től az ugye sürgősen pótolja a hiányosságát illetve ajánlok egy másik ficet. Ez közel sem ér fel a "mi" trilógiánkhoz, de azért könnyen fogyasztható. Mellons - Becsülettel helytállni és győzni. Itt megtaláljátok: http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=1800

Rolandunk saját novelláit szaporítja, az oldalára mindig kikerül, ha van új. Főleg sci-fi történeteket ír.

Bojoe amint végére érek a Smaragd-nak nekiesek a Te regényednek is! Remélem jó sok fejezet kész lesz mire odaérek és be is fejezed. Sok sikert hozzá! Szerintem Roland, örül annak, hogy írásra késztetett valakit a művével :)

Mostantól fel-felnézek ide, írjatok kivel mi újság :)

Üdv.
Öreg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 július 24 (szerda), 7:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 november 02 (szerda), 13:24
Hozzászólások: 9
Elszomorit hogy már kevesen látogatnak ide ? :(

_________________
No mater who wins, we lose


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 június 03 (hétfő), 18:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv, van vkinek vmi hiteles (lekövethető) biztos info arról, hogy mi történt scabiorral és runcornnal a roxfort ostromakor? az alap a JKR és PL művei.
a hp wiki azt mondja, hogy passz, valszeg elfogták őket, mert jkr nem említi. PL említi őket?
illetve, van még olyan aránylag kevésbé ismert halálfaló, aki a könyvekben ismeretlen jövővel bír? olyan kellen, akit nem ismert szereplő győzött le, illetve nem az utsó összecsapásnál halt meg. scabior-t a film szerint neville öli meg, ő vele szakad le a híd. ez a könyvben nem így van. ugye?

a másik dolog: hp és a trió márciusban esik fogságba a malfoy kúrián. a hp wiki szerint húsvét van. draci otthon van. de arról nincs adat, vagy én nem emlékszem, h a 7. évet végül is ő kijárja? vagy a 98-99-es tanévben a többiekkel együtt teszi le a 7. évet?

ha van ötletek, szívesen venném a segítséget. köszi. :-c

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 június 03 (hétfő), 13:37 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Koszonet, koszonom szepen :)

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 június 02 (vasárnap), 8:12 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 november 02 (szerda), 13:24
Hozzászólások: 9
Kedves SiriusBlack!
Találsz több képet a következő oldalon: http://juhaszroland.lapunk.hu/?modul=galeria&a=77745 .
Üdv.

_________________
No mater who wins, we lose


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 június 02 (vasárnap), 1:14 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Regen talaltam kepeket a Nurmengardi Nagyurakrol. Sajnos ma mar csak egy van meg (talan Octavianuse). Nem tud valaki valamit ezekerol esetleg?

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 május 24 (péntek), 9:37 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
:oops:

köszi, kedves vagy. :#-)

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 május 23 (csütörtök), 9:58 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 november 02 (szerda), 13:24
Hozzászólások: 9
Kedves Nurmengardiak!
Már jó ideje hogy időnként elkap a nosztalgia és felnézek ide, igy bukkantam rá bojoe Gántffy Balázs és a Vöröstorony cimű történetére. Ami tetszik ebben a történetben hogy magyar vonatkozású történet és ügyesen igazodik JK Rowling eredeti regényeihez és Parselmouth Lion Nurmengard trilógiájához.

_________________
No mater who wins, we lose


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 április 21 (vasárnap), 22:49 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
PJ írta:

Nagyon jó lenne, ha összejönne a régi csapat! :D


hát, annak én örülnék a legjobban. persze, szigorúan nem megsértve a mestert. örülök, ha az irományom elnyerte a tetszésetek. köszi
a többieknek szeretném itt is megköszönni az építő és támogató kritikákat. ha hosszabban szeretnétek kifejteni álláspontotokat, vagy csak simán lenne kérdésetek, vagy csak lenne kedvetek dumálni, bármiről, én elég gyakran fellesek ide, és akár napi szinten is megteszem, ha beindul az élet.

>:D<

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 április 18 (csütörtök), 21:02 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 03 (csütörtök), 19:20
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Ruusan bolygó
bojoe írta:
üdv-üdv.
emlékeim szerint volt vki, aki anno megírta az albus-harry párbajt, még jóval azelőtt, hogy azt roland megtette volna. sajna nem emlékszem, h ki volt az, de asszem az volt az első nurmengard trilógia c. fanficfanficje, tehát a továbbírás továbbírása.


Igen, én voltam az még 3 éve nyáron ha jól emlékszem :)

Itt olvasható: http://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=73453

Hihetetlen, hogy már aznap válaszoltál, és csak most három hónap után látom :D

Holnap este lesz időm, el is kezdem a regényedet aztán írok róla ide, remélem fel tudjuk éleszteni ezt a topicot, végtére is Nurmengardhoz kapcsolódik ha minden igaz a Te munkád is!

Nagyon jó lenne, ha összejönne a régi csapat! :D

_________________
PJ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 január 13 (vasárnap), 23:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv-üdv.
csak ha megengedtek egy kis önreklámot.
anno fél éve sincs, hogy volt némi szabadidőm, és belevágtam egy fanficbe, de nem akármilyenbe.
emlékeim szerint volt vki, aki anno megírta az albus-harry párbajt, még jóval azelőtt, hogy azt roland megtette volna. sajna nem emlékszem, h ki volt az, de asszem az volt az első nurmengard trilógia c. fanficfanficje, tehát a továbbírás továbbírása.
nos, én is valami hasonlóba vágtam a fejszémet. először egy, majd később egy másik novellácskát írtam, és mindkettő PL trilógiáján alapul. aztán az óév éjszakáján belevágtam egy regénybe, aminek a háttere szintén a trilógia, csak én nem hp kalandját, hanem egy magyar varázsló srác és barátai életét próbálom levésni, akinek a nyugodt iskolaéveit a névtelen szarkavarása jelentősen felforgatja.
szal, ha valakit érdekel, és a nurmengard hiány teljesen az őrületbe kergeti, akkor engedjétek meg, hogy ajánljam a műveimet. lehet a regénnyel kezdeni, a két novella valamilyen tekintetben a regény spoilere, de ha elolvassátok, sem dől össze a világ.
természetesen nem célom, és a legtávolabb álljon tőlem, hogy PL érdemeit kicsinyítsem, illetve babérjaira törjek. rengeteg gyakorlás és agymunka kell, hogy csak egy kicsit is megközelítsem a zsenialitását.
ha mégis úgy vélitek, hogy miért ne, több is veszett mohácsnál, és éppen unjátok magatok, ajánlom olvasásra:
http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=11236

csak azért reklámozom magam, mert visszaolvasva vmi reménytelenséggel teli felhanggal találkoztam, hogy ennek is vége. persze, ismétlem, nem akarok PL utánzat és PL kitaposott ösvényét és fórumát ugródeszkának használni, csak ... csak...
hm. na jó, csak egy pici reklámsávnak. meghát. úgysem jár ide már jórészt senki. vagy csak én vagyok úgy vele, hogy 1-2 hetente felnézek, hátha van valami?

szal, ha kedvetek olvasgatni, és neadjisten kritikázni, ajánlom magamat.

még egyszer elnézést kérve a pofátlankodásért:

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2013 január 13 (vasárnap), 16:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 03 (csütörtök), 19:20
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Ruusan bolygó
Igen, igen a régi szép idők :D

Reméljük, hátha...

Jómagam csak ezt a fanficet olvastam, nagyon másra nem jutott idő, de ez abszolút felér az eredeti könyvekkel!

_________________
PJ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 december 12 (szerda), 10:20 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 november 02 (szerda), 13:24
Hozzászólások: 9
Kedves Nurmengardiak!

Havonta egyszer benézek ide, nosztalgiázok azok az idők után mikor érdekelt minden apró infó a következő fejezet megjelenési időpontjáról. Olvastam sok más fan-fic-et, volt amelyik tetszett, viszont nálam egyik sem érte el a Nurmengard Trilógia szinvonalát.

Talán egyszer a Harry Potter könyvsorozat is kiterjed, ugy mint a Star Wars könyvsorozat. Remélem akkor a trilógia is elfoglalja majd méltó helyét az eredeti JKR könvek mellett.

Kedves Roland és Nurmengardiak,
Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Esztendőt Kivánok!

_________________
No mater who wins, we lose


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 november 25 (vasárnap), 3:26 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Hát én nem tudok róla, elvagyok én most a Hunger Games-szel... ;)

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 október 07 (vasárnap), 21:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 03 (csütörtök), 19:20
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Ruusan bolygó
Ó, köszönöm utólag is Nektek..

Na és, .. mi újság? Rolandnak van valami új projektje, nem tudja valaki? Ki mit olvas mostanság? :)

_________________
PJ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 július 05 (csütörtök), 22:58 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 14:15
Hozzászólások: 93
hepi börszdéj. 1-2 hetente én is fellesek, csak úgy miért ne.

_________________
Noghri

"The principle is that what the enemy cannot see he cannot kill. This is not the way of the Adeptus Astartes. Our principle is that what the enemy can see, he will soon learn to fear…"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 június 25 (hétfő), 21:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
PJ írta:
Vége, vége :(

Idézet:
Hát a Nurmengard-trilógia véget ért... Azt tervezem nyáron újra elolvasom,


Én is.

Roland szerintem egy kicsit lehet, hogy belefáradt a végére, meg hát rengeteg gondja volt szegénynek, gondolom ezért nem kaptuk meg az évek óta beígért Epilógust...
Egyébként, két éve, és tavaly is kiírtam ide: MA VAN A SZÜLINAPOM! :D (ez egy ilyen szokássá vált nálam ebben a mára feloszlott jó közösségben)

Kíváncsi vagyok, vki nézeget e még fel ide, én szokásból hetente 2x3x még igen...


élj sokáig

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 június 25 (hétfő), 10:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 03 (csütörtök), 19:20
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Ruusan bolygó
Vége, vége :(

Idézet:
Hát a Nurmengard-trilógia véget ért... Azt tervezem nyáron újra elolvasom,


Én is.

Roland szerintem egy kicsit lehet, hogy belefáradt a végére, meg hát rengeteg gondja volt szegénynek, gondolom ezért nem kaptuk meg az évek óta beígért Epilógust...
Egyébként, két éve, és tavaly is kiírtam ide: MA VAN A SZÜLINAPOM! :D (ez egy ilyen szokássá vált nálam ebben a mára feloszlott jó közösségben)

Kíváncsi vagyok, vki nézeget e még fel ide, én szokásból hetente 2x3x még igen...

_________________
PJ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 május 27 (vasárnap), 0:54 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Hát a Nurmengard-trilógia véget ért... Azt tervezem nyáron újra elolvasom, de még egy jópár írónak tartozom azzal, hogy elolvasom a sztoriját.

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 április 15 (vasárnap), 11:55 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 21:20
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Pilis city, Pest megye központja XD
Végülis már nincs semmi ami idekötne minket. Ennek ellenére én rendszeresen felnézek, hátha van valami új. Bár most legtöbb időmet a masseffect.hu-n töltöm, meg annak fordításával.

_________________
Commander Shepard Official Music Video hát ezen besírtam :))

Shepard: That son of a bitch sent us right into Collector hands!
Garrus: And here I thought I'd had my betrayal and attempted murder for this year...
XD

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 április 13 (péntek), 22:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 14:15
Hozzászólások: 93
Ennyi volt, oszlik a csapat?:(

_________________
Noghri

"The principle is that what the enemy cannot see he cannot kill. This is not the way of the Adeptus Astartes. Our principle is that what the enemy can see, he will soon learn to fear…"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 26 (hétfő), 16:58 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 14:15
Hozzászólások: 93
You didn't put it in:DD

_________________
Noghri

"The principle is that what the enemy cannot see he cannot kill. This is not the way of the Adeptus Astartes. Our principle is that what the enemy can see, he will soon learn to fear…"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 26 (hétfő), 12:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Roxmorts
Nem tudom ezeket ki látta ki nem de kötelező kb. :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=BUH0a2rw ... creen&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=1a6WO1g0 ... re=related

_________________
A fejezetre várás a legkeményebb ellenség,
úgy várod, hogy múljon mint a rab, hogy végre felmentsék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 22 (csütörtök), 23:37 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Akkor szerintem nyári program megvan ;)

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 21 (szerda), 22:19 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 21:20
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Pilis city, Pest megye központja XD
Én is csak ajánlani tudom. De szigorúan csak az elejétől kezdve. Ja és az összes DLC-t is szedd le hozzá. Az elsőhöz asszem az 1.01-es patch tartalmazza. A 2-höz meg a DLC-k, ugye. Ez egy olyan szintű élményt nyújt, amit egy film sem reprodukálhat. Nem véletlenül nyomtam végig az első két részt eddig hatszor.

Egyébként a 3. rész végére meg úgy látszik lesz valami megoldás. Nagyon úgy fest, hogy az egész talán egy üzleti fogás lesz (valószínűleg az EA részéről) ami nem jól sült el.

_________________
Commander Shepard Official Music Video hát ezen besírtam :))

Shepard: That son of a bitch sent us right into Collector hands!
Garrus: And here I thought I'd had my betrayal and attempted murder for this year...
XD

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 21 (szerda), 15:28 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 14:15
Hozzászólások: 93
be fog, de hamar kitolod:D bőven megéri, érettségi/vizsgák ide vagy oda(tapasztalat):D

_________________
Noghri

"The principle is that what the enemy cannot see he cannot kill. This is not the way of the Adeptus Astartes. Our principle is that what the enemy can see, he will soon learn to fear…"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 20 (kedd), 23:39 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Már annyian ajánlották ezt a Mass Effectet, muszáj lesz kipróbálnom, csak attól félek, hogy túlságosan beszippant a játék XD

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 16 (péntek), 17:44 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 14:15
Hozzászólások: 93
pont ugyanez:D játszom, játszom, nagyon odab*sz a story meg minden, erre a végén vagy az történik, ami történik, vagy ha másik végigjátszást tolod, akkor is:D sokan dlc-t követelnek, hogy változtassanak rajta. muszáj lesz kijátszanom újra, nem volt elég paragon, így sok választástól elestem. az a zene/jelenet (SPOILER http://www.youtube.com/watch?v=tHIAibDr3yM), amikor megérkezik a flotta nálam a játék legepicebb jelenete...utána jön a végén a Citadel. szerintem odavágja simán az 1-et és a 2-t, nem szórták tele mellékküldikkel, mégis van belőle, tényleg csak a vége értelmetlen. ajánlom mindenki figyelmébe a játékot, megéri (letölteni).

_________________
Noghri

"The principle is that what the enemy cannot see he cannot kill. This is not the way of the Adeptus Astartes. Our principle is that what the enemy can see, he will soon learn to fear…"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 16 (péntek), 13:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 21:20
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Pilis city, Pest megye központja XD
bandy666 írta:
hogy került oda egy lefiatalodott voldi meg egy időutazott gyerek mardekár?:D


Jusson eszedbe az örök érvényű magyarázat bármire: "A wizard did it!" :D

Ja egyébként Mass Effect Redemption 3. és 4. része is kész. Majdnem el is felejtettem. :-D

Egyébként aki végignyomta a Mass Effect 3-at,mit szólt hozzá? Nekem a játék első 95-98%-a tökéletes, aztán a vége.....
Kép
.
.
.
Kép

Szégyen, komolyan mondom, pedig magyarázatot ígértek mindenre, nem még több kérdést. $fal

_________________
Commander Shepard Official Music Video hát ezen besírtam :))

Shepard: That son of a bitch sent us right into Collector hands!
Garrus: And here I thought I'd had my betrayal and attempted murder for this year...
XD

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 15 (csütörtök), 18:57 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 14:15
Hozzászólások: 93
hogy került oda egy lefiatalodott voldi meg egy időutazott gyerek mardekár?:D

_________________
Noghri

"The principle is that what the enemy cannot see he cannot kill. This is not the way of the Adeptus Astartes. Our principle is that what the enemy can see, he will soon learn to fear…"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 07 (szerda), 14:37 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Ha teljesen őszinte akarok lenni, én belekezdtem, de annyira nem élveztem, hogy hajj. De nagyon nem. Számomra Harry egyszerűen már nem Harry, és kifejezetten idegesítő, szóval ez erősen egyénfüggő.

Viszont olvastam egy olyan ficet, ahol Petunia egy idő után egyedül nevelte Harryt, Dudleyt, a naplóból kikerült, és lefiatalodott Tom Denemet, és egy időugrott Mardekár Malazárt, és valamennyien együtt mentek a Roxfortba...
Jobb, mint aminek hallatszódik, eskü. Iszonyat őrült az egész ötlet, de eszméletlenül jól kivitelezi ezt az őrületet.

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 04 (vasárnap), 13:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:36
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Cardiff, UK
Jaj, igen, tudtam, hogy ezt fogja valaki felhozni :D Egyébként az is olyan, hogy mi van HA előbb elkapja a cikeszt. Vagy vár vele, és mondjuk 25-6 óra múlva leamortizálja Írországot Bulgária, és behozzák a különbséget 150 alá, mert nincs időhatár (???). Egyébként nem pusztítja el az eredeti élményt, pont azért, mert tudod, hogy vannak ilyen loophole-ok benne, mert nem lehet megalkotni egy teljes világot anélkül, hogy ne legyen benne valami hülyeség. Szóval számomra az eredeti sorozat pont olyan élvezhető; ez meg annyira zseniálisan kérdőjelez meg dolgokat, hogy hihetetlen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 04 (vasárnap), 10:57 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 14:15
Hozzászólások: 93
a kviddicshez: Tűz Serglege, világkupa döntő...hiába kapta el a cikeszt, mégis a másik csapat győzött. jól van az úgy:D az a baj a logikai hibák megtalálásával, hogy mindenhol vannak, de ha újraolvasom a könyvet nem akarom, hogy az legyen, hogy "mekkora baromság, ez így tök hülyeség", amikor magamtól észre sem venném. nem jó kihangsúlyozni őket:Dszerintem

_________________
Noghri

"The principle is that what the enemy cannot see he cannot kill. This is not the way of the Adeptus Astartes. Our principle is that what the enemy can see, he will soon learn to fear…"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 03 (szombat), 18:24 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:36
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Cardiff, UK
Egyébként nincsenek szétzilálva nagyon a törvények, csak megtalálja mindig a kibúvókat, és okosan kihasználja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 03 (szombat), 18:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:36
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Cardiff, UK
Ó, remek, köszi, várom nagyon :)

Úgy, hogy megtalálja benne a logikai hibákat. Rámutat azokra a pontokra, amik egyszerűen nem reálisak, nem mékelnek szenszt. Belegondoltatok már, hogy igazából milyen hülyeség a kviddicset úgy játszani, hogy hat játékos küzd, mint a fene; de az esetek 90%-ában két játékos párharca dönti el a mérkőzést a cikesz aránytalan pontozása miatt? Meg ilyen hasonló dolgok. Érdekes és izgalmas egyben... Olvasd el az első pár fejezetet, aztán ha nem tetszik, legfeljebb abbahagyod :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 03 (szombat), 14:42 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Roxmorts
Szia Beze!

Most éppen rohanásban vagyok szóval csak pár mondat. Elmondta, hogyan nyílt ki a láda, ha visszatértem leírom Neked, úgy látszik elkerülte a figyelmed.

Mit értesz az alatt, hogy dartabokra szedi a világát? :) Lehet érdekelne de ha annyira szét vannak zilálva az eddig megalkotott törvények akkor lehet mégse nekem való :)

_________________
A fejezetre várás a legkeményebb ellenség,
úgy várod, hogy múljon mint a rab, hogy végre felmentsék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 03 (szombat), 1:28 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:36
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Cardiff, UK
Sziasztok!

Jó rég nem jártam erre, de gondoltam felnézek, hogy mi történik itt.
Sajnálattal olvasom, hogy nem lesz epilógus. Valamiféle lezárás mégis jól jönne; szeretem olvasni azt, mikor mindenki boldog, helyreáll a világbéke, stb. Meg azt hiszem, még Roland írta, hogy nem tudjuk, hogy hogy nyílt ki a Durmstrangnál annó a láda. Szóval legalább azt elmondhatná :D

Egyébként aki tud angolul, és Roland regénye előtt még olvasna valamit, annak ajánlom figyelmébe a Harry Potter and the Methods of Reationality c. fanficet. Röviden összefoglalva: Petunia nem Vernonnal, hanem egy oxfordi proffal házasodott össze, így Harry szerető családi környezetben nőtt fel. Sőt, 11 éves korára egy kis zseni, aki a tudomány megszállottja. És mikor a tudomány keveredik a mágiával... Egyszerűen zseniális a könyv, a Rowling által felépített világot atomjaira szedi; a legutolsó kis darabját is megkérdőjelezi, és kísérletekkel javítja/törli el. Az író egy borzasztó intelligens és nagy tudású ember. Mindemellett pedig érdekesen is ír. Én az 1200 oldalon 4 nap alatt rágtam át magam, amit egy-két egyetemi projekt bánt :D
http://hpmor.com/
Itt található meg minden.

Aztán lehet, hogy ide többet nem írok, elvégre ez a fórum mégiscsak a N3-nak volt szentelve. Hölgyeim (?) és Uraim, egy öröm volt Önökkel olvasni ezt a remek Trilógiát. Roland, köszönjük az élményt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 március 02 (péntek), 16:21 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Roxmorts
Sziasztok!

Beszéltem Rolanddal aki jó és rossz híreket is mondott. Rossz hír, hogy NEM lesz a trilógiának epilógusa. Idézném a mester szavait: "Bocsánat, de semmi értelme epilógust írni hozzá. Próbálkoztam vele, de semmit se tudok írni, értelmetlen szavak, mondatok jöttek csak. De nem is kell, hiszen a történet befejeződött nincs semmi de semmi, ami még hátra lenne, bármilyen rejtély vagy kérdés, amit megválaszolnék az epilógusban. Az eredeti 7. könyv beli epilógus ennek is az epilógusa."

Jó hír viszont, hogy hamarosan olvashatjuk Roland új saját sci-fi regényét. Ahogy írta már az átolvasási fázisban van, amint kész felkerül a honlapjára.

Illetve még felhívnám a fanfic írók figyelmét, hogy Al és a többi fiatal azért kiállt, hogy valaki írjon róluk. Sok lehetőség van még a trilógia után is. Jómagam is gondolkodok a virtuális tollon. Támadt egy ötletem de nem tudom, menni időm lenne rá illetve mennyire menne az írás. Meglátjuk ha mégis nekiállok ide azért kilinkelem majd.

_________________
A fejezetre várás a legkeményebb ellenség,
úgy várod, hogy múljon mint a rab, hogy végre felmentsék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2012 február 29 (szerda), 21:02 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 21:20
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Pilis city, Pest megye központja XD
:shock: :-O

What have been seen, cannot be unseen!

_________________
Commander Shepard Official Music Video hát ezen besírtam :))

Shepard: That son of a bitch sent us right into Collector hands!
Garrus: And here I thought I'd had my betrayal and attempted murder for this year...
XD

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1643 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség