Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 19 (péntek), 6:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1643 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 31 (hétfő), 17:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
uh sry, nem gondoltam, hogy ez áll a késedelem hátterében. bocs.
jobbulást anyukádnak :!:

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 31 (hétfő), 15:53 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Parselmouth Lion írta:

Csakhogy csütörtökön történt egy sajnálatos dolog...
</b>


Jesszum. Kitartást, Lion.

Mi még utoljára akkor beszéltünk (eh, emlékszel még rám? :)) ), amikor a másik sajnálatos dolog történt, reméltem, hogy azóta már minden oké és rendeződnek a dolgaid. Most már legalább tudom, hogy miért tűntél el annyira, mert meg volt rá az okod.

Örömmel hallom, hogy kezdenek rendbe jönni a dolgok. :)

Amúgy nem sokára túl leszek az utolsó szörnyű vizsgámon, akkor ismét előveszem az írásaidat - amit évek óta nem tettem. Tudom, nem nagy mentség, de nem mondd, hogy nem adtam magamról életjelet. :roll:

Most pedig visszamegyek "only read" módba, mielőtt még lenyel a társaságod keresztbe. :))

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 31 (hétfő), 15:34 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Roxmorts
Hallod Roland menj már a fenébe! Nehogy már még elnézést kérj emiatt. Örülök, hogy jól van az anyukád, jobbulást neki! Én anyumat is egy hónapja műtötték kb. bár közel se ilyen komoly problémával de tudjuk, hogy egy idősebb szervezet azért nem úgy viseli az altatást stb... Itt műtötték fehérváron? Ha igen ki? A fejezet meg jön amikor jön első a család, mi itt leszünk. Kitartás!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 31 (hétfő), 14:59 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 22 (hétfő), 14:48
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Mindig máshol. Ahol éppen az agyam kalandozik... Folyton kiszállok a testemből
<b>Sziasztok kedves mindenki!

Az új fejezettel kapcsolatban lenne egy-két közölni valóm. Először is szerda éjszakai műszakban írogattam elég jól, már 11 oldalnál tartottam, csupán a töltelékmondatok és az ellenőrzés volt hátra a fejezetből. Csakhogy csütörtökön történt egy sajnálatos dolog: az édesanyám rosszul lett és kórházba kellett szállítani. Egész héten nagyon ideges voltam, egy sort sem tudtam írni, remélem, megértitek...
Kiderült, hogy meg kell műteni az agyát, egy daganat miatt, és sürgős, életmentő műtétről volt szó. Erre a műtétre ma reggel sor került, és hál' istennek jól sikerült minden. Voltak kockázatok, hogy lebénulhat, mert a daganat a mozgásközpontot nyomta, de szerencsére a sebésznek jó keze volt, édesanyám már kezd lábadozni. A következő 48 órában még figyelik az állapotát, de minden bíztató.
Úgyhogy hamarosan újra nekiállok írni, már ma este, mert hirtelen nagyon jó kedvem lett. :-)
Egyébként a daganatos betegségéről már régóta tudtunk, csak az agyi áttét volt új és váratlan fordulat, és ez volt a legveszélyesebb is.
Kérlek, ne haragudjatok a csúszás miatt, tudom,h ogy mennyire idegesítő és lajhár vagyok, de sajnos az ilyesmi ellen nem tudok sokat tenni.
Azt is bevallom most nektek, hogy habár a fejezetek két hetes csúszásának az oka valóban a munkám és az időhiány, de amikor már három hetet is csúszok, és sokáig egy szót sem szólok a kritikákra, annak általában az édesanyám állapota az oka, mely már két éve tart, az édesapám halála óta. Elég sok nehéz elyzeten vagyunk túl, és ezek az írásra is rányomják a bélyegüket. Két kezemen se tudom összeszámolni, hány olyan jelenet került bele a trilógiába, melyeket a valóságos problémáim miatt írtam, afféle levezetésként (kezdve rögtön Harry betegségével is).
Kérlek, tartsatok ki, hamarosan kapni fogjátok az új fejezetet, és most már nagyon remélem, hogy a közeljövőben semmi sem fog gátolni benne, hogy befejezzem a Smaragd Sigillust!

Üdvözlettel:
Roland
</b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 31 (hétfő), 14:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
mi ez a halódás? és mikor kapunk fejezetet? :cry:
már elvonási tüneteim vannak :roll:

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 30 (vasárnap), 2:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 2:15
Hozzászólások: 4
Na és mi van akkor Roland, hogy ugyan Harry megváltoztatja az általa látott jövőt, ám a megváltoztatott idősíkban is halálmesterré válik Al? (persze nyílvánvalóan nem történik ilyen, de érdekes feltevés). Akkor a már megváltoztatott idősíkban élő Alnak szinén látnia kell a múltat, ahogy mostani Alnak, de már azt is látja hogy Harry beszél a másik idősíkbeli Al-lal? (huhh kéne egy rajzot csinálni asszem..)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 27 (csütörtök), 0:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
6. A világ keletkezését sem tudom pontosan, hogyan kapcsoltad ide :-D De sebaj...

hát csak annyi okból, h keresztény vallás sok olyan dologgal foglalkozik, aminek a misztikája az újkor felfedezései során vállnak világossá, pl mittomén: a Biblia is említi. pl: szellemvilág (Saul megidézi Sámuel szellemét, stb) jóslatok, próféciák, stb. (időutazásra konkrétan nem emlékszem, ami persze nem zárja ki az idősíkok létét)
szal, összegezve, régen is foglalkoztak ilyenekkel az emberek, és a Biblia sok hihetetlen dologra (jóslás, átok, idézés) nem azt mondja, h ez hülyeség, ilyen nincs is, hanem azt, h nem csináld, és kész. ööö másrészt azért írtam pont le teremtés történetet, mert sztem azért 3000 évvel korábban leírni vmi olyan dolgot, amit csak 1950es évektől tudunk "bizonyítani", azért nem rossz.
az abaj, h most aztán este éjfél felé, tanulás közben nehezen tudom összeszedni értelemesen a gondolataim, és kisregényt sem akarok írni. mire végiggondolok vmit, a leírásnál nem írok le minden lépést, ezért nagy katyvasz az egész irományom.
ja, megvan. lineáris idősík, meg predestináció. innen indultam ki. szal a lényeg: a döntéseink újabb és újabb idősíkot hoznak létre, vagy eleve elrendelt a döntésünk (sorsunk?)? pl harry sorsa az, hogy úgy dönt, hogy.... harry sorsa az, h látja a jövőt, melynek függvényében úgy dönt, hogy...., herry sorsa az, h ő a kiválasztott, dönthetne úgy, hogy nem veszi figyelembe a jóslatot, de a sorsa az, h figyelembe veszi....
stb
am rowling egy interjújában beszél az ő világképéről, és azt mondja, hisz Istenben, noha nem vallásos (ez rossz kifejezés, így fordították le, helyesen: nem hívő, illetve nem követi a keresztény "vallásosság liturgiáit")
szal a lényeg: a sorsod te határozod meg, vagy a predestináció a sorsod?
azaz te választod meg, h pokolra kerülsz, v eleve el van rendelve?
na itt kezdődik a komoly agyalás.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 23:18 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 22 (hétfő), 14:48
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Mindig máshol. Ahol éppen az agyam kalandozik... Folyton kiszállok a testemből
Kobra írta:
a fejezethez fűződő kommentárok között már az óriások szaporodásáról van szó:D...

amúgy ez a roland fajta ábra előszőr eléggé bezavart... nekem valahogy a megszokottól eltérőnek tűnt hogy az idő linearitása nem balról jobbra halad ...hanem épp fordítva:D...nem mintha ez igy ettől még nem lenne logikus. én bal kezes vagyok...sok dolgot furcsán más szemszögből nézek...most ez igy érdekes volt hogy más is elkövet ilyet:D


<b>Szerintem csak szimplán idióta vagyok... :-D </b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 23:17 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 22 (hétfő), 14:48
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Mindig máshol. Ahol éppen az agyam kalandozik... Folyton kiszállok a testemből
bojoe írta:
1. ezzel az idősíkos témával sok idő elmegy, ergo, nem halad a trilógia bef része. várjuk az új fejezetet. ergo, nem ezzel foglalkozz. pls. :-(
2. na jó, foglalkozz....
3. nos, hogy van-e sors, vagy eleve elrendelés (predestináció), tudnék vitázni. ez a keresztény teológia (?) egyik legjobb kérdése a jelenések könyve, a 2. advent és túlvilág fizikai jellege mellett. csak ezek miatt (is) érdemes foglalkozni a kereszténységgel.
4. ne keverd a vallást a kereszténységgel. a buddhizmus is vallás. (ejnye, nem tanítottak vallásföcit pécsett?)
5. mindenkinek egyéni döntése, h milyen világképben hisz. ennélfogva a hit nem egyenlő vallással és egyházzal (ühm, itt én már tovább gondolkodtam...)
6. sztem az egyik legnagyobb elgondolkoztató dolog a zsidó-keresztény "miszticizmusban" a világ kialakulása (teremtése). tudtommal ez az egyetlen (talán még a Korán is említi) világkeletkezési elmélet, amit 3000 évvel ezelőtt levéstek, és gyakorlatilag teljes mértékben megegyezik a mai, tudományosan elfogadott káosz-világ keletkezése elmélettel. annyi eltérés van, h Isten napokban számol (hülyén nézne ki, a Bibliában, ha milliárd években számolnának), mi pedig évmilliókban, valamint az, h az égitestek teremtése nem az első napon, azaz nem időrendben történik. de az utóbbinak van teológiai és tudományos magyarázata is.
8. nem vok térítő. csak sok kérdést teszek fel.
9. vmit még akartam, de elfelejtettem
10. kihagytam a 7. pontot


<b>
1. Nem megy el semmi idő ezzel az idősíkos témával, mert ezt nem msot ötöltem ki, hanem erre épül az egész Harry-Albus szál. Ez már régóta a fejemben volt, most csak leírtam nektek. A fejezetet pedig írom ahogy bírom... :-)
2. Naná :-D
3. Persze, érdemes foglalkozni a keresztényésggel, én is beleástam magam egy időben, de ma már számomra nem több, mint egy mitológia. Nem vagyok hívő lélek, ennek ellenére a dolog érdekel.
4. Tanítottak vallásföldrajzot (volt ilyen speckol), és nem kevertem, csak én kifejezetten a kereszténységre utaltam Harry Potternél, mivel az egész mű meglehetősen európai szemléletű, Európa pedig tetszik vagy sem a keresztény kultúrán alapszik. Ami persze nem azt jelenti, hogy nincs itt helye a többi vallásnak, de a vallásos kultúrák közül ez van a legnagyobb hatással mindennapi életünkre és az irodalomra is. Értsd: egy nem vallásos európai író nem a kilencfarkú Kyuubiról fog írni, hanem a bibliai démonokról...
5. Ezt most nem tudom, hogyan akarod kapcsolni az egész témához...
6. A világ keletkezését sem tudom pontosan, hogyan kapcsoltad ide :-D De sebaj...
8. A kérdések jók!
9. Majd eszedbe jut...
10. Nem vettem észre :-D </b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 23:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:02
Hozzászólások: 64
a fejezethez fűződő kommentárok között már az óriások szaporodásáról van szó:D...

amúgy ez a roland fajta ábra előszőr eléggé bezavart... nekem valahogy a megszokottól eltérőnek tűnt hogy az idő linearitása nem balról jobbra halad ...hanem épp fordítva:D...nem mintha ez igy ettől még nem lenne logikus. én bal kezes vagyok...sok dolgot furcsán más szemszögből nézek...most ez igy érdekes volt hogy más is elkövet ilyet:D

_________________
Angel Six: "Life is a melody, Gaius. A rhythm of notes that become your existence once played in harmony with God's plan." - Kobol's Last Gleaming, Part II


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 22:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Parselmouth Lion írta:
<b>
http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2010/ ... l62442.jpg

Ezen a kis rajzon láthatjátok, hogyan is értettem ezt az egész időutazásosdit, ami talán segítséget nyújt az egész téma megértéséhez. Nem állítom, hogy igazam van, és valójában ezt senki sem állíthatja, amíg nem jelennek meg tapasztalaton alapuló fizikai értekezések magáról az időutazásról.. Arra pedig, azt hiszem várhatunk még egy darabig! Very Happy

http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2010/ ... l62442.jpg

Ezen a másik képen az Albusszal kapcsolatos látomásokról van szó. A történetben le van írva, de ott talán nem mindenki számára egyértelmű, hogy is van ez az egész időmegváltoztatósdi.

Tegyük most fel először is, hogy Harry a látomásai ismeretében meg fogja változtatni valamilyen úton-módon a jövőt, é megakadályozza, hogy Al megölje őt, és olyanná váljék, amilyennek most látjuk!

Az alapoknál kezdeném: Harry és Al számára az álmaikban a kapcsolódási pont az az időpillanat, mikor mindketten Halálmesterek lettek. Tehát Harry esetében 1998. május 2.-a összekapcsolódott Albus 2023 valahányadik hó valahányadikával (ne kérjétek a pontos dátumot, a 2023 sem biztos, csak kb.). Innentől kezdve ha pl. Harry álmodott Albusról mondjuk június 1-én, és az álomban Al számára mondjuk szeptember 10-e volt, akkor következő álom időpontjában, június 20-án, Albus idejében szeptember 30-a lesz. Értitek? Ugyanannyi idő telik el, mondhatni párhuzamos egymással. Ezt jelenti, hogy kapcsolódási pont a Halálmesterré válás. Nem történhet meg például olyan, hogy míg Harry két álma között 10 nap telik el, addig Albus idejében 5 évnyi ugrás volt. Nem, mert Albus számára is 10 nap telik el, csak a jövőben!

A másik dolog: ha Harry képes változtatni a jövőn az álmokból megszerzett ismeretei birtokában, az azt jelenti, hogy Albus idővonala mindig is, az egész történet alatt csak egy lehetséges, alternatív idősík volt.
Ha Harry változtat a jövőn, új idősíkra lép, mely már érteleszerűen nem oda vezet, nem abba az irányba tart, ahol Albusból is Halálmester lesz, és ahol megöli Harryt. Mi történik ilyenkor a másik, elhagyott idősíkkal? Megsemmisül? Én nem hiszem, szerintem létezik tovább a maga nyomorult voltában, csak épp függetlenül azoktól a eseményektől, amiket Harry kialakított. Értsd: soha többé nem fog álmodni Alról, nem következnek be azok a szörnyűségek, amiket látott, egyszóval az ő számára, és minden ismerőse számára az egy soha be nem következett történet lesz.

Csak a bökkenő akkor van, ha - amint azt páran már említettétek - a jövő eseményeinek előre látása okozza azok bekövetkeztét, ahogy azt sok filmben láthattuk. Tehát a főhős annyira meg akarja változtatni a jövőjét, hogy kétségbeesett cselekedeteivel maga hozza létre a szörnyűségeket.
Én ebben nem hiszek, ugyanis túlságosan valószínűtlen. Teszem azt, belenézek a jövőmbe, és látom magam, amint megölnek engem augusztus 30-án Budapesten az X utcában. Ha ezt látom, tuti, hogy nem fogok Budapestre menni abban az időpontban, akkor sem, ha levelibékák potyognak az égből. Kész, máris megváltoztattam a jövőmet a látomásaim szerint.
Ilyenkor szoktak egy másik csavarral élni az idióta filmesek, akik nagyon okosnak hiszik magukat: a főhőst mégis megölik augusztus 30-án, csak épp nem ott, ahol eredetileg látta, hanem máshol, máshogyan, mert a "sors elől nem futhatsz el"... Aha. Na persze... Ez az, amit az én gyomrom nem vesz be.

Olyasmivel szokták magyarázni, hogy az "univerzum törvényei kiegyenlítik egymást." Őszintén: miféle fizikai, világegyetemi törvényekhez van köze egy ember életének vagy halálának? Semmilyenhez! Az univerzum magasról tesz rá, ha egy embert megölnek Budapesten vagy nem. Nincs olyan erő vagy hatalom, aki törődne ezzel, kivéve ha belemegyünk a vallás témakörébe és az isteni akarat problémájába, de abba inkább ne menjünk bele. Két okból: 1. nem hiszek Istenben; 2. a Harry Potternek se sok köze van az Istenhez, sokkal inkább a logikához. Igen, a HP eléggé logikus történet, ésszerű, ok-okozati viszonyok vannak benne. Lásd: Harry nem azért Kiválasztott, és tudja legyőzni Voldemortot, mert Isten kijelölte rá, vagy mert neki isteni hatalma lenne, hanem mert az események láncolata egyszerűen így hozta. Trelawney jóslata pedig nem egy mindenhatótól eredő prófécia, hanem egyszerűen csak a legvalószínűbben bekövetkező események szóbeli megnyilvánulása egy, a mágiára érzékeny személy száján keresztül.

Az önbeteljesítő jóslat jól látszik pl Anakin esetében, aki meg akarja akadályozni Padme halálát, és ezzel épp saját maga idézi elő, nem tudja a látomásaival megváltoztatni a jövőt. De ez eléggé csalás szagú, nem? Ha látomás nem lett volna, mindenki éle és virulna, ugye? Hát persze, hogy igen! Gondolkozzunk logikusan: mennyi az esélye annak, hogy egy ember, akinek látomása van a jövőről, csakis és kizárólag pontosan olyan képeket és jeleneteket lát, melyek ismeretében tök véletlenül maga idézi elő azokat, úgy, hogy szándéka szerint pont az ellenkező irányba ment volna? Ugye milyen röhejesen hangzik így kimondva? Anakin semmi pici kis apró részletet nem kapott, amiből rájöhetett volna, hogy ő az okozója a dolgoknak. Már annak is kicsi az esélye, hogy egy ilyen jelentős dolgot látott, mint Padme halála. Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy inkább a vécén ülve, vagy alvás közben látja magát, ha épp kiragad egy pillanatot a jövőből, nem pedig egy olyan részt, ami a Galaxis sorsát határozza meg... Ez szerintem nevetséges!

Tehát nagybetűs Sors nem létezik, legalábbis az én történetemben nem, és szerintem az eredeti HP-ban sem, csak valószínű vagy valószínűtlen események. Voldemort ugyan maga teljesítette be a jóslatot, amitől félt, de mint azt Dumbledore mondta Harrynek: ő nyugodtan hátat is fordíthatott volna neki, a jóslat őt, Harryt nem köti meg. És azt is kimondja, hogy a jóslatok termében rengeteg olyan prófécia volt, ami soha sem teljesült be. Ezzel JKR maga mondja ki, hogy ő sem hisz a megváltoztathatatlan jövőben. A jövőt igenis alakítani lhet bizonyos információk birtokában. </b>



fuh, lehet, h nem kellett volna beidéznem, de akkor nem érthető a hsz-em:
1. ezzel az idősíkos témával sok idő elmegy, ergo, nem halad a trilógia bef része. várjuk az új fejezetet. ergo, nem ezzel foglalkozz. pls. :-(
2. na jó, foglalkozz....
3. nos, hogy van-e sors, vagy eleve elrendelés (predestináció), tudnék vitázni. ez a keresztény teológia (?) egyik legjobb kérdése a jelenések könyve, a 2. advent és túlvilág fizikai jellege mellett. csak ezek miatt (is) érdemes foglalkozni a kereszténységgel.
4. ne keverd a vallást a kereszténységgel. a buddhizmus is vallás. (ejnye, nem tanítottak vallásföcit pécsett?)
5. mindenkinek egyéni döntése, h milyen világképben hisz. ennélfogva a hit nem egyenlő vallással és egyházzal (ühm, itt én már tovább gondolkodtam...)
6. sztem az egyik legnagyobb elgondolkoztató dolog a zsidó-keresztény "miszticizmusban" a világ kialakulása (teremtése). tudtommal ez az egyetlen (talán még a Korán is említi) világkeletkezési elmélet, amit 3000 évvel ezelőtt levéstek, és gyakorlatilag teljes mértékben megegyezik a mai, tudományosan elfogadott káosz-világ keletkezése elmélettel. annyi eltérés van, h Isten napokban számol (hülyén nézne ki, a Bibliában, ha milliárd években számolnának), mi pedig évmilliókban, valamint az, h az égitestek teremtése nem az első napon, azaz nem időrendben történik. de az utóbbinak van teológiai és tudományos magyarázata is.
8. nem vok térítő. csak sok kérdést teszek fel.
9. vmit még akartam, de elfelejtettem
10. kihagytam a 7. pontot


szal nem akarom ezzel a témával húzni az időt, és rontani a szemeteket, csak ha már roland említette az idősíkok-vallás témát, gondolom megjegyzem

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 19:00 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
ptlklszl írta:
Lionela írta:
...


Visszavonom. Meggyőztél. Lemaradtam arról hogy robotokról vitatkoztak bárkik is . Ezek szerint törölve lett.

Viszont ezen csodálkozom: Máshol nem alakult ki ilyen "asztaltársaság", vagy azok hol beszélnek egymással?
(Mert pl. az ismerkedőben 80 másik közül kiszedni egymás üzeneteit elég kiidegelő...)


Művek köré nem jellemző nagy szerveződés, legalábbis nem olyan mint nálatok hogy belekavarják a magánéletet. Általában mivel a mű hozta össze őket, csak arról fejtegetnek a kritikáknál.
Ha szorosabb kötelék alakul ki a társaság között, az általában annak köszönhető, hogy a fórumra tévednek, és itt az másról is elkezdenek beszélgetni (offtopikokban, vagy más témákban).
Ha egy fórumos társaság már nagyon "egyben van", akkor kérnek általában egy saját offtopikot, amit megfelelő mérlegelés után vagy megkapnak, vagy elirányítjuk őket egy már létező topikba.
Szóval alapból pont fordítva működik a dolog, mint nálatok XD

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 18:59 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 21:20
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Pilis city, Pest megye központja XD
Roland, tetszett ez az okfejtésed, valóban érthetőbb így az egész, és csodálom hogy volt energiád ezt ilyen hosszasan kifejteni. Azonban szíven ütött hogy ennyire lebecsülöd a Jedik jövőbe látását. Ők mindig a fontos eseményekre koncentrálnak amikor a jövőbe néznek. A másik vége a dolognak meg az a sokat vitatott nézőpont, miszerint a látomást Palpatine sugallta Anakin fejébe, mert ő előre látta, hogy ez szükséges hozzá, hogy tőle tanuljon, átálljon az oldalára. De ne menjünk el ennyire a SW világába, csak gondoltam kiigazítalak, mert számomra a SW univerzum is legalább annyira fontos mint a HP, ha nem inkább fontosabb is. Bár nem is a filmek az igazán jók abban, hanem a képregények...

_________________
Commander Shepard Official Music Video hát ezen besírtam :))

Shepard: That son of a bitch sent us right into Collector hands!
Garrus: And here I thought I'd had my betrayal and attempted murder for this year...
XD

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Predi 2010 május 26 (szerda), 19:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 18:55 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 25 (vasárnap), 19:05
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Gödöllő
Lionela írta:
...


Visszavonom. Meggyőztél. Lemaradtam arról hogy robotokról vitatkoztak bárkik is . Ezek szerint törölve lett.

Viszont ezen csodálkozom: Máshol nem alakult ki ilyen "asztaltársaság", vagy azok hol beszélnek egymással?
(Mert pl. az ismerkedőben 80 másik közül kiszedni egymás üzeneteit elég kiidegelő...)

_________________
Ł@ç!

Nihil dulcius, quam omnia scire.
"Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 18:50 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
ptlklszl írta:
Lionela írta:
...


Lionela,
hogy a fenébe' van az, hogy még a nurmengard-trilógiáról szóló beszélgetésben sem lehet PÉLDAKÉNT említeni valami mást?
Azzal küldtetek oda mindket, hogy ott a történetről beszélgethetünk.
Nagyobb ez a csoport annál, hogy az legyen az egyetlen témánk, hogy "lesz folytatás a héten?" - "minden bizonnyal. igyekszem."
Oké, hogy sokszor ebben kimerül a ficblog, de roland annyi, és olyan szerteágazó témákat vet fel, hogy nem lehet csak és kizárólag a HPra szorítkozva kitárgyalni. főleg az időutazást. hol találsz rá példát a HPban?

Nincsenek olyan sokan azok, akik megvesznének azért, hogy megtudják, mikor lesz folytatás (megjegyzem, Rolandnak általában nem sikerül tartani a terveket, ezért nem írja ki a fejezet végén.), de nem kapcsolódnak be a beszélgetésekbe.
(Nem tudom, a kritika-részlegen mi vonta ránk a haragotokat, de ott is ez volt javarészt. újonc csak ritkán írt...)

Ez válasz a ficblogos írásodra is, csak ez az offtopic, gondoltam itt reklamálok...


Ha megnézed a másik válaszom:

Lionela írta:
Ha szimplán csak egy másik példával akarod alátámasztani az elméleted az oké, pl. bandy666 DBZ-s hozzászólása. Viszont ha már elkezdtek azon veszekedni, hogy is volt azokkal az androidokkal, akkor nem ok.


Láthatod, egyáltalán nem az volt a gond, hogy mással példálóztok. Azzal van gond, ha példálózás nyomán elindul egy másik vonalon a beszélgetés, aminek már tényleg semmi köze se a HP-hez, se a ficekhez, se Lionhoz, stb.
Ott volt Lion Star Warsos példája, amivel abban a formában semmi baj. A baj akkor van, ha mondjuk nekiálltok kivesézni, volt-e annak a szerencsétlen Anakinak esélye vagy sem, vagy van-e tényleg sors.
Bandy DBZ-s hasonlata is remekül megállta a helyét.
A kritikák közt is az volt a gond, hogy valaki példálózott valamivel, amire a többiek rákaptak, és onnantól kezdve a példa volt a téma, és Lion, és maga az írásmű "el lett felejtve", ímg észbe nem kapott valaki és újra el nem kezdett arról beszélni.

Amúgy nem lett rátokszállva akármennyire is annak tűnik ez az egész. Próbáljuk elérni, hogy ti is kiélhessétek valahol magatokat, a fórum és a meri rendje is egyben maradjon. 10-őtöknek (vagy nem tudom pontosan hányan vagytok) külön nem csinálhatunk szabályzatot, amiben megtehetek olyat amit a másik ezer nem. Remélem ez érthető.
Mindenhol! így járunk el. Nem is olyan rég "szabadult meg" hasonló okok miatt egy másik író cirka 500 "kritikától". Rendszeresen nézegetjük a kritikákat (leginkább a robotok miatt, amiknek "áldásos" tevékenységét Lion egyik művénél is láthatjátok), ha üres kritikákat, csaló kritikákat (fejezetmegnézős) találunk szó nélkül töröljük. Ha kisebb offolás folyik, figyelmeztetjük őket, ha nagyobb figyelmeztetés-törlés-terelés hármast alkalmazzuk, mint nálatok is. Ez a megszokott, semmiféle speciális eljárást nem kaptatok. Azaz mégis. Ti vagytok az elsők, akik kaptak külön offtopikot, hogy egybeömleszthessék mindenféle témáikat. A többiek beleszoktak a fórum kategorizált rendszerébe.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lionela 2010 május 26 (szerda), 18:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 18:35 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 25 (vasárnap), 19:05
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Gödöllő
Lionela írta:
...


Lionela,
hogy a fenébe' van az, hogy még a nurmengard-trilógiáról szóló beszélgetésben sem lehet PÉLDAKÉNT említeni valami mást?
Azzal küldtetek oda mindket, hogy ott a történetről beszélgethetünk.
Nagyobb ez a csoport annál, hogy az legyen az egyetlen témánk, hogy "lesz folytatás a héten?" - "minden bizonnyal. igyekszem."
Oké, hogy sokszor ebben kimerül a ficblog, de roland annyi, és olyan szerteágazó témákat vet fel, hogy nem lehet csak és kizárólag a HPra szorítkozva kitárgyalni. főleg az időutazást. hol találsz rá példát a HPban?

Nincsenek olyan sokan azok, akik megvesznének azért, hogy megtudják, mikor lesz folytatás (megjegyzem, Rolandnak általában nem sikerül tartani a terveket, ezért nem írja ki a fejezet végén.), de nem kapcsolódnak be a beszélgetésekbe.
(Nem tudom, a kritika-részlegen mi vonta ránk a haragotokat, de ott is ez volt javarészt. újonc csak ritkán írt...)

Ez válasz a ficblogos írásodra is, csak ez az offtopic, gondoltam itt reklamálok...

_________________
Ł@ç!

Nihil dulcius, quam omnia scire.
"Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 18:14 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Ide bármi jöhet (persze a jó ízlés, és a józan ész határain belül). Tekintve, hogy ez offtopik. A történettel és magánélettel kapcsolatba is bármi, ha szeretnétek atomfizikai számításokat is csinálhatok itt.
Szóval, ha nektek könnyebb a ficblogot el is hagyhatjátok, bár ugye akkor azon szerencsétlenekkel szúrtok ki, akit nem érdekel mások magánélete, viszont a történet fejtegetései igen (ezért van pl. kategorizálás a fórumban, hogy mindenki azt találja meg, és olvason amit szeretne)

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 18:04 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 25 (vasárnap), 19:05
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Gödöllő
Parselmouth Lion írta:
...


Az idősíkokkal tökéletesen egyetértek, így jó! Ezek az ábrák pont jól mutatják a lényeget.
Bár akkor most már biztos, ebben nem követed Rowling útját, ugye ő az egyszeri, lineáris időt választotta, ahol létrejöhet a nagypapa-paradoxon...

Am minek írtad ezt át ide? A másik fórumban volt róla szó. Vagy most akkor mi az ami oda mehet? Egyre kevésbé vágom...

_________________
Ł@ç!

Nihil dulcius, quam omnia scire.
"Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 17:51 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 22 (hétfő), 14:48
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Mindig máshol. Ahol éppen az agyam kalandozik... Folyton kiszállok a testemből
<b>
http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2010/ ... l62442.jpg

Ezen a kis rajzon láthatjátok, hogyan is értettem ezt az egész időutazásosdit, ami talán segítséget nyújt az egész téma megértéséhez. Nem állítom, hogy igazam van, és valójában ezt senki sem állíthatja, amíg nem jelennek meg tapasztalaton alapuló fizikai értekezések magáról az időutazásról.. Arra pedig, azt hiszem várhatunk még egy darabig! Very Happy

http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2010/ ... l62442.jpg

Ezen a másik képen az Albusszal kapcsolatos látomásokról van szó. A történetben le van írva, de ott talán nem mindenki számára egyértelmű, hogy is van ez az egész időmegváltoztatósdi.

Tegyük most fel először is, hogy Harry a látomásai ismeretében meg fogja változtatni valamilyen úton-módon a jövőt, é megakadályozza, hogy Al megölje őt, és olyanná váljék, amilyennek most látjuk!

Az alapoknál kezdeném: Harry és Al számára az álmaikban a kapcsolódási pont az az időpillanat, mikor mindketten Halálmesterek lettek. Tehát Harry esetében 1998. május 2.-a összekapcsolódott Albus 2023 valahányadik hó valahányadikával (ne kérjétek a pontos dátumot, a 2023 sem biztos, csak kb.). Innentől kezdve ha pl. Harry álmodott Albusról mondjuk június 1-én, és az álomban Al számára mondjuk szeptember 10-e volt, akkor következő álom időpontjában, június 20-án, Albus idejében szeptember 30-a lesz. Értitek? Ugyanannyi idő telik el, mondhatni párhuzamos egymással. Ezt jelenti, hogy kapcsolódási pont a Halálmesterré válás. Nem történhet meg például olyan, hogy míg Harry két álma között 10 nap telik el, addig Albus idejében 5 évnyi ugrás volt. Nem, mert Albus számára is 10 nap telik el, csak a jövőben!

A másik dolog: ha Harry képes változtatni a jövőn az álmokból megszerzett ismeretei birtokában, az azt jelenti, hogy Albus idővonala mindig is, az egész történet alatt csak egy lehetséges, alternatív idősík volt.
Ha Harry változtat a jövőn, új idősíkra lép, mely már érteleszerűen nem oda vezet, nem abba az irányba tart, ahol Albusból is Halálmester lesz, és ahol megöli Harryt. Mi történik ilyenkor a másik, elhagyott idősíkkal? Megsemmisül? Én nem hiszem, szerintem létezik tovább a maga nyomorult voltában, csak épp függetlenül azoktól a eseményektől, amiket Harry kialakított. Értsd: soha többé nem fog álmodni Alról, nem következnek be azok a szörnyűségek, amiket látott, egyszóval az ő számára, és minden ismerőse számára az egy soha be nem következett történet lesz.

Csak a bökkenő akkor van, ha - amint azt páran már említettétek - a jövő eseményeinek előre látása okozza azok bekövetkeztét, ahogy azt sok filmben láthattuk. Tehát a főhős annyira meg akarja változtatni a jövőjét, hogy kétségbeesett cselekedeteivel maga hozza létre a szörnyűségeket.
Én ebben nem hiszek, ugyanis túlságosan valószínűtlen. Teszem azt, belenézek a jövőmbe, és látom magam, amint megölnek engem augusztus 30-án Budapesten az X utcában. Ha ezt látom, tuti, hogy nem fogok Budapestre menni abban az időpontban, akkor sem, ha levelibékák potyognak az égből. Kész, máris megváltoztattam a jövőmet a látomásaim szerint.
Ilyenkor szoktak egy másik csavarral élni az idióta filmesek, akik nagyon okosnak hiszik magukat: a főhőst mégis megölik augusztus 30-án, csak épp nem ott, ahol eredetileg látta, hanem máshol, máshogyan, mert a "sors elől nem futhatsz el"... Aha. Na persze... Ez az, amit az én gyomrom nem vesz be.

Olyasmivel szokták magyarázni, hogy az "univerzum törvényei kiegyenlítik egymást." Őszintén: miféle fizikai, világegyetemi törvényekhez van köze egy ember életének vagy halálának? Semmilyenhez! Az univerzum magasról tesz rá, ha egy embert megölnek Budapesten vagy nem. Nincs olyan erő vagy hatalom, aki törődne ezzel, kivéve ha belemegyünk a vallás témakörébe és az isteni akarat problémájába, de abba inkább ne menjünk bele. Két okból: 1. nem hiszek Istenben; 2. a Harry Potternek se sok köze van az Istenhez, sokkal inkább a logikához. Igen, a HP eléggé logikus történet, ésszerű, ok-okozati viszonyok vannak benne. Lásd: Harry nem azért Kiválasztott, és tudja legyőzni Voldemortot, mert Isten kijelölte rá, vagy mert neki isteni hatalma lenne, hanem mert az események láncolata egyszerűen így hozta. Trelawney jóslata pedig nem egy mindenhatótól eredő prófécia, hanem egyszerűen csak a legvalószínűbben bekövetkező események szóbeli megnyilvánulása egy, a mágiára érzékeny személy száján keresztül.

Az önbeteljesítő jóslat jól látszik pl Anakin esetében, aki meg akarja akadályozni Padme halálát, és ezzel épp saját maga idézi elő, nem tudja a látomásaival megváltoztatni a jövőt. De ez eléggé csalás szagú, nem? Ha látomás nem lett volna, mindenki éle és virulna, ugye? Hát persze, hogy igen! Gondolkozzunk logikusan: mennyi az esélye annak, hogy egy ember, akinek látomása van a jövőről, csakis és kizárólag pontosan olyan képeket és jeleneteket lát, melyek ismeretében tök véletlenül maga idézi elő azokat, úgy, hogy szándéka szerint pont az ellenkező irányba ment volna? Ugye milyen röhejesen hangzik így kimondva? Anakin semmi pici kis apró részletet nem kapott, amiből rájöhetett volna, hogy ő az okozója a dolgoknak. Már annak is kicsi az esélye, hogy egy ilyen jelentős dolgot látott, mint Padme halála. Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy inkább a vécén ülve, vagy alvás közben látja magát, ha épp kiragad egy pillanatot a jövőből, nem pedig egy olyan részt, ami a Galaxis sorsát határozza meg... Ez szerintem nevetséges!

Tehát nagybetűs Sors nem létezik, legalábbis az én történetemben nem, és szerintem az eredeti HP-ban sem, csak valószínű vagy valószínűtlen események. Voldemort ugyan maga teljesítette be a jóslatot, amitől félt, de mint azt Dumbledore mondta Harrynek: ő nyugodtan hátat is fordíthatott volna neki, a jóslat őt, Harryt nem köti meg. És azt is kimondja, hogy a jóslatok termében rengeteg olyan prófécia volt, ami soha sem teljesült be. Ezzel JKR maga mondja ki, hogy ő sem hisz a megváltoztathatatlan jövőben. A jövőt igenis alakítani lhet bizonyos információk birtokában. </b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 15:13 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
Predi írta:
Mondjuk Anakin Skywalker is azzal hozta létre azt a jövőt, hogy látta előre mi fog történni és megpróbálta megakadályozni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 15:13 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
bojoe írta:
bandy666 írta:
a film amire gondolsz szerintem a különvélemény.(?) de mi van ha tudod a jövőt és éppen azzal alakítod olyanná, amilyennek láttad h megpróbálsz tenni ellene. és máris nem változik semmi:D



nem, a különvéleményben a precobok voltak, de tény, az is efféle jövőbelátásról szól. amire én gondoltam,

link

most nézem, abban ben affleck jáccik. mindegy, nem vok lány, h számon tartsam. (noha, ez egy jó film volt)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 15:12 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
ptklszl írta:
bandy666 írta:
a film amire gondolsz szerintem a különvélemény.(?) de mi van ha tudod a jövőt és éppen azzal alakítod olyanná, amilyennek láttad h megpróbálsz tenni ellene. és máris nem változik semmi:D



na igen, ez a másik finomság...
bár én ezt nem szeretem, meg azt se, hogy nem változtathatsz...
A kedvencem a párh. világos.

de ezek közül valamelyiket ki kel választani, ezek ilyen filozófiák, csak az egyik szerint lehet élni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 15:11 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
ptklszl írta:
bojoe írta:
.........ezért nincs olyan, h időutazás .....


Na, ezt még meg lehetne bonyolítani a végtelen párhuzamos világokkal, ugye minden ember minden egyes döntési helyzete legalább két alternatív univerzumot hoz létre, amik között a bonyodalmak kedvéért még átjárás is lehet. (see more: Philip Pullman: Az Úr sötét anyagai)
ha valamit megváltoztatsz az időben, ugyanilyet csinálsz...

Én mndjuk ezt időutazásnak nevezném, és visszatérhetsz a saját jelenedbe, akkor elhagyod az általad létrehozott alternatív idősíkot...
Bár az is egy érdekes kérdés, hogy csak a körülményeken változtathatsz, de a dolgok megtörténnek (Az időgépes embernek is mindig meghalt a felesége/brátnője, nem tom már ki volt az...)

(Am tudjátok, hogy ez már megint off, megint le leszünk cs*szve???)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 15:10 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
bandy666 írta:
a film amire gondolsz szerintem a különvélemény.(?) de mi van ha tudod a jövőt és éppen azzal alakítod olyanná, amilyennek láttad h megpróbálsz tenni ellene. és máris nem változik semmi:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 15:10 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
bojoe írta:
a másik meg tom cruz filmje, azaz időgépes: a mondanivaló: jobb, ha nem tudod, h mi lesz, mert úgysem tehecc semmit. mert úgyis bekövetkezik. de azért örülnek a lottónyereménynek....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 15:09 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
Parselmouth Lion írta:
bojoe írta:
ezért nincs olyan, h időutazás:)
<b>Kérdés: Honnan tudod, hogy nincs??? :-D :-D :-D </b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 15:08 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
válaszoltam a védőbeszédre

a mostani lépésemet pedig nem kérném kommentálni, avagy átmozgatom a ficblogból az időutazást ide :D ez azért remélem, érthető

bojoe írta:
Parselmouth Lion írta:
Predi írta:
Jaigen, Roland, ha most úgy lesz hogy Harry megváltoztatja a jövőt, akkor elég sok minden másképp lesz, és akkor Altól nem kaphatott volna ilyen-olyan infókat, utalásokat, tehát akkor elvileg teljesen máshogy kellene mennie az egésznek, és akkor felborul az egész tér-idő kontínuum, és az egész galaxis elpusztul! Jó esetben csak a mi bolygónk pusztul el XD
Tehát akkor, kiváncsi vagyok mi lesz erre a megoldásod, mivel a te történeteidben mindig a logikus felépítettség a lényeg, és ez az amit én annyire szeretek benne.
Tudom erre most nem fogsz úgyse válaszolni, csak kifejtettem az aggodalmamat... "

<b>Figyelj, ha Harry most információkat lát egy bizonyos jövőből, és azoknak az infóknak a birtokában cselekszik, változtat, akkor egyszerűen olyan jövő jön létre, amilyet teremt. Az a bizonyos alternatív világ, amit látott Alról és a többiekről, sosem fog megtörténni Harry szemszögéből. Az a jövő eltűnik, de az információk, amiket nyert belőle, megmaradnak.
Van az a régi példa az időutazásról, hogy mi történik, ha visszamész a múltba és véletlenül megakadályozod a saját megszületésedet. A régi példa szerinte paradoxon jön létre, ami már önmagában lehetetlen.
Az új elméletek szerint azonba nem történne semmi rendkívüli. Visszamész a múltba, megakadályozod a születésedet, aztán élsz tovább, mintha mi se történt volna, abban az idősíkban, ahová érkeztél. Vissza a saját eredeti jelenedbe nem mehetsz, mert az a valóság megszűnt létezni a számodra. Te viszont itt vagy fizikailag, nem tűnsz el, mert egyszer, egy másik valóságban már megszülettél egyszer. A megváltoztatott idősíkban való megszületésed nem feltétele a létednek. :-D Érthető?

Na szóval: ha Harry megváltoztat valamit, akkor megváltoztat. Bárminemű machináció a paradoxonokkal, meg az ok-okozattal csak logikátlanná tenné a történetet. Az a logikus, ha nem akarunk belekavarodni a Vissza a Jövőbe! című film vagy a Terminátor alaptézisébe. </b>

ezért nincs olyan, h időutazás:) sztem szó szerint értelmezve pont e miatt lehetetlen az időutazás. persze, ha van olyan, h párhuzamos idősík, talán, de mivan akkor, ha azt, ahova meg visszakerülnél, meg vki más változtatja meg?
érdemes megnézni a deja vu c. filmet. úgy belegabalyodtak a végébe a forgatókönyv írók, h sztem maguk sem tudták, h mi lesz a vége, és h mi fog összejönni. pl kérdés: a denci akkor meghalt, v mégse? a csaj akkor meghalt? v mégse? de a világ nem változott meg (elvileg) én azért megnézném, h mi lett a programozókkal, azok hogy érzékelték? pl val kilmer odamegy denzihez, megkérdi, h akkor milyen volt az időutazás, a megkérdezett denzi meg mondjuk nem is ismeri fel kilmert? v akkor mivan?? :shock:

sztem olyan ellentmondások állnának elő a világban, h az emberek tényleg megzakkannának. v mondjuk nem. ki tudja, jelenleg is dumbledore alakítja a jövőnket, ki tudja, hanyadik világháborút élnénk meg most, ha más nem variálná a jelent? és ekkor jön a képbe, a vallás és a misztikum. v a meg nem valósult próféciák...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 15:07 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 21:20
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Pilis city, Pest megye központja XD
Roland , a saját könyvednek hogy áll a második fejezete? Érdekelne az is.

De basszus hogy bírod te ezt mind észben tartani? Nurmengard-trilógia, Fagyos Karácsony, meg a saját, és még biztos vannak ötleteid amiket jegyzel.... Nekem már elfüstölne a "hardverem" :-D

Ja egyébként megnéztem azokat a képeket és basszus... Bonnie Wright tisztára úgy néz ki mint a Molly Weasley-t játszó színésznő (nem tom a nevét), Jó az sokszor benne volt a könyvben hogy hasonlít az anyjára, de azért nem kellett volna ennyire szó szerint értelmezni... :?

_________________
Commander Shepard Official Music Video hát ezen besírtam :))

Shepard: That son of a bitch sent us right into Collector hands!
Garrus: And here I thought I'd had my betrayal and attempted murder for this year...
XD

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 14:14 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 25 (vasárnap), 19:05
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Gödöllő
Ha már offtopic, ezt megosztanám veletek:
amíg az adminok nem ebrudaltak ki minket a kritikarészlegről, bőven elég volt azt nézni frissért, infóért, Roland is csak néha írt a saját oldalára...

Most direkt elkönyvjelzőztem mindent:
ad1) A merengős oldal (magukért a részekért meg a kritikákért)
ad2) Ficblog (minden más nem-kritika-de-történethez-kapcsolódik dolog)
ad3) ez itt
ad4) Roland SG fóruma
(meg az oldalán az üzenőfal)

Nemtom, ti hogy vagytok vele, de én két nap alatt meg fogok zöldülni, ha mindig mindent nézek...

Köszi, adminok :twisted:

_________________
Ł@ç!

Nihil dulcius, quam omnia scire.
"Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 14:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Roxmorts
Én nem bonyolítom a dolgokat. A fejezetet elolvasom a mondandómat meg mostantól csak ide írom. Fölösleges 2-3 fórumot vinni. Boejoe azért nem szokott nagy offolás menni. Mármint HP-től lényegesen eltérő téma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 14:10 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
ezek is offok. :) hogy fog örülni x, mikor feljön...basszus, miről maradtam le :?: :?: :?: :?: :?: :?: :evil:
aztán rájön, h semmiről :lol:

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 14:09 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
ám legyen. :!:

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 14:02 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 25 (vasárnap), 19:05
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Gödöllő
bojoe írta:
csak egy kérdésem lenne: a trilógia fejezetei utáni kritikákhoz fogtok még írni, v csak ide? merthogy azért kíváncsi vagyok más véleményére is, az értelemes hsz-t szivesen olvasom. (és valljuk be, azért itt vannak értelmes hozzászólók is) vagy csak ide fogjátok levésni véleményetek?


Kedves bojoe!

Én még nem döntöttem, ugyanis nekem kényelmesebb olvasni az offot is, de egyben látni a társalgást, mint három helyen szimultán beszélni gyakorlatilag ugyanarról...
Tuti tipp: annyira nem jönnek sűrűn a fejezetek, majd meglátjuk, hova szokik a társaság :lol:

_________________
Ł@ç!

Nihil dulcius, quam omnia scire.
"Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 14:00 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 22 (hétfő), 14:48
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Mindig máshol. Ahol éppen az agyam kalandozik... Folyton kiszállok a testemből
<b>Felelgetni fogok majd ott is a kritikákra, csak várom, hogy kialakuljon valamiféle rendszer, úgy önmagától, amikor már nem vitázunk azon, hogy ennek a hozzászólásnak hova is kellett volna kerülnie, stb...

Egyébként meg ebbe a topicba nem csak olyan téma kerül, hogy ki mekkorát fosott, ahogy említetted, hanem olyan is, amiről veled is dumálgattunk, pl. a filmmel vagy a színészekkel kapcsolatos vélemények, aztán az olyan témák, mint a Nurmengard-trilógiához kapcsolódó rajzok, vagy akár a ti történeteitek, amiket írtok, a rinyálás, hogy miért nem készült már el a fejezet :-D vagy az, hogy mik a gondolataitok, vagy én mit tervezek a továbbiakban írni... Tehát MINDEN, köztük olyan is, ami téged is érdekelt még a Kritikák között. </b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 13:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
:-D érdeklődve olvastam a vitát.
én nem állok egyik oldalon sem, mert: ha csak télleg a nurmengardi trilógiáról akartok beszélni, akkor ott van az eredeti oldal, a sztori kritikájához írhattok, ha viszont nem csak arról akartok, hanem télleg az a téma, h reggel ki mekkorát fosott, az meg rohadtul nem érdekel engem, de sztem más fanfic olvasgatót sem. és azért, hogy átrágjam magam 30 offon egy értelemes hozzzászólásért....hát nekem nem éri meg.
tudom, nagyon hiányoza számotokra a hozzászólásom :lol: , de amennyiben itt télleg az lesz a téma, hogy 10 ember unalmában mindent beírogat, akkor fölösleges itt a merengőn fenntartani egy fórumot-mármint bocs, fölösleges fellépnem, mert engem az nem izgat.
ám, ha titeket ez éltet, ám legyen, ti ezt szeretnétek, nyilván semmi közöm hozzá.
csak egy kérdésem lenne: a trilógia fejezetei utáni kritikákhoz fogtok még írni, v csak ide? merthogy azért kíváncsi vagyok más véleményére is, az értelemes hsz-t szivesen olvasom. (és valljuk be, azért itt vannak értelmes hozzászólók is) vagy csak ide fogjátok levésni véleményetek?
csak azért kérdem, mert egy-egy fejezet után nem szeretnék 100 hsz-n átrágni magam. pl. 2 órája nem voltam fenn, kapásból 30 hsz volt azóta. és olyan témáról-bocsássatok meg-ami nem érdekel. de 5 percembe telt átolvasni és értelmezni. el sem tom képzelni mi vár rám egy kihagyott hétvége után....
nos, még 1 kérdés: roland! ugye azért felelgetsz a "másik" oldalon a kritikákra?

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 13:24 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 21:20
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Pilis city, Pest megye központja XD
Lehet hogy színtévesztők vagytok? Van egy haverom akinek szintén ilyen gondjai vannak a zöld színnel, ő mondta is hogy színtévesztő. Remélem egyikőtök se készül pilótának mert akkor most megszívta.... :lol:

_________________
Commander Shepard Official Music Video hát ezen besírtam :))

Shepard: That son of a bitch sent us right into Collector hands!
Garrus: And here I thought I'd had my betrayal and attempted murder for this year...
XD

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 13:17 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Roxmorts
Akkor jó :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 13:13 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 22 (hétfő), 14:48
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Mindig máshol. Ahol éppen az agyam kalandozik... Folyton kiszállok a testemből
<b>Ne aggódj Öreg, én se találtam meg a saját zöld betűimet azután, hogy elrejtettem őket az enciklopédiában.... Na az már gáz! :-D </b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 13:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Roxmorts
Mi köszönjük, hogy írod. Azt hiszem leadom a jogsimat. Kobra is mondta, hogy zöld betűket kell keresnem. Hallod egyet se találtam (most se találtam 1et se), nagy bajom van a zöld színnel :) Pedig nagy előnnyel indultam és ígyse láttam meg. Na mindegy a következő fejezetben úgyis csak fekete betűk lesznek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 13:01 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 22 (hétfő), 14:48
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Mindig máshol. Ahol éppen az agyam kalandozik... Folyton kiszállok a testemből
<b>Hálás köszönet, hogy maradtatok! Folytassunk itt mindent, ahogy abbahagytuk a Kritikák között! Jó lesz ez, higgyétek el, és ez mégiscsak a Merengő, ami már összeköt minket évek óta. Már nem is mondanám azt hogy pusztán a HP köt össze, a Merengő sokkal inkább... </b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 12:58 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 21:20
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Pilis city, Pest megye központja XD
Meglátjuk mi lesz itt, de nem csodálkoznék ha pár embernek elmenne a kedve a merengőfórumtól. Mindenesetre én maradok még.

_________________
Commander Shepard Official Music Video hát ezen besírtam :))

Shepard: That son of a bitch sent us right into Collector hands!
Garrus: And here I thought I'd had my betrayal and attempted murder for this year...
XD

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 12:57 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 25 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Roxmorts
Ahogy az oldaladon írtam, ha Te kéred átjövök :) Megkérem Kobrát legyen a titokgazda gyorsan verek fel ide egy Fidelius-bűbájt. Jó fórumozást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Nurmengardiak
HozzászólásElküldve: 2010 május 26 (szerda), 12:42 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:41
Hozzászólások: 1728
Tartózkodási hely: Bp
Sziasztok!

Parselmouth Lion kérésére itt a beszélgetős topik a Nurmengardiaknak :)

_________________
Nyugalom, a hosszú élet ritka.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1643 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség