Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 december 17 (szombat), 19:20 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Susie Lupin írta:
Tegnap vagy tegnapelőtt rákerestem és annyit találtam, hogy amikor forgatták a harmadik részt, akkor még nem olvasta el Thewlis a könyveket és nem tudta, hogyan játssza el Remust, erre egy olyan instrukciót kapott a rendezőtől, hogy úgy, mint egy meleget. Az is benne volt a cikkben, hogy Rowling ezután azt mondta, hogy ő nem mondott ilyet Remusról (vagy valami ilyesmi, nem tudom már, hogyan volt pontosan).
Eddig ezt találtam, de majd ha lesz időm, még tovább keresgélek.


Huuh, most megnyugodtam. Ha Remusról kiderülne, hogy meleg, akkor én sokkos állapotba kerülnék. Brrr...
Amúgy szerintem Rowling nem hozta volna őt össze Tonksal, ha Remus meleg lenne. Akkor Teddyke se lenne! Az viszont tényleg Rowling mondta, hogy Teddyke a kedvenc szereplője. :) Úgyhogy, még egyszer ilyet ne mondja nekem, hogy Remus meleg, mert csakon nyaplak! :D Susi, neked meg kösszi az infót! :)


Szerk: Dumbledore viszont 100%, hogy oda volt Gellertért.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 december 05 (hétfő), 12:32 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Igen, Albus vélhetőleg szerette, de ez sehol nem volt nyíltan kimondva, h akkor most szerettem Gellertet, de ahogy ír róla a könyvben, ennek a ténynek a birtokában elég egyértelmű.

Idézet a HP wikis oldaláról:

Idézet:
J. K. Rowling, aki egykor az Amnesty International munkatársa volt, nyílt elkötelezettje az emberi jogoknak. Ez magából a sorozat szövegéből is kitűnik (vö. a házimanók felszabadításának ügye, ill. a vértisztasággal kapcsolatos állásfoglalása). Dumbledore utólag nyilvánosságra hozott szexuális orientációja semmilyen módon nem írja felül sem a könyvek tartalmát, sem azok erkölcsi mondanivalóját. Ezzel szemben magyarázatul szolgálhatnak az utolsó kötet egy nyitva hagyott kérdésére, nevezetesen, hogy a tizenéves Dumbledore miként kerülhetett érzelmileg oly közel egy szintén ifjú sötét varázslóhoz (Gellert Grindelwaldhoz), hogy átmenetileg elveszítse morális ítélőképességét. Az egyszavas magyarázat erre nem a homoszexualitás, hanem a szerelem, amely képes a legemelkedettebb jellemek tisztánlátását is elhomályosítani. E Rowling – és a világirodalomban oly sokak – által képviselt közhely igazságtartamával természetesen lehet vitatkozni, egyebek között a keresztény aszkézis érvrendszerével. Ekkor azonban a téma már nem a Harry Potter-sorozat, és nem is a homoszexualitás.


És a HP-Wiki Albusról szóló lapjáról:
Idézet:
This perhaps stemmed from his "great tragedy" of his affections for Gellert Grindelwald, whom Dumbledore not only loved, but greatly admired for his innovative ideas.
...
Dumbledore was gay, but after reflecting that falling in love with Gellert Grindelwald in his youth had led him to lose his moral compass, he no longer trusted his own judgment in such matters.[16][17] As a result, he became "quite asexual," and lead a "celibate and bookish life."[17]

És ebből a cikkrészből emelt ki a magyar wiki, csak nem a teljes szöveget:
Idézet:
In 2007, J.K. Rowling revealed that Dumbledore is homosexual, and harboured romantic feelings for Gellert Grindelwald. No comment was made upon Grindelwald's sexuality or whether Grindelwald returned his feelings, so the status of the relationship is unknown. Rowling also commented that "this added to Dumbledore's horror when Grindelwald showed himself to be what he was." This love was caused by Dumbledore meeting someone "as brilliant as he was." Only the subtlest of hints can be found in Deathly Hallows relating to this. Reportedly the earliest indication of Dumbledore's orientation came when Rowling vetoed a line of dialogue in one of the recent movie scripts that would have referenced a romantic involvement with a woman.[16] Rowling explains this further by elaborating on the motivations behind Dumbledore's flirtation with the idea of wizard domination of Muggles: "He lost his moral compass completely when he fell in love and I think subsequently became very mistrustful of his own judgement in those matters so became quite asexual. He led a celibate and a bookish life."[17]


Itt elolvashatod a teljes cikket: http://harrypotter.wikia.com/wiki/Dumbledore :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 december 03 (szombat), 18:22 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Igen, igaz. Azt nem tudom már, hogy pontosan milyen kapcsolat volt közte és Grindelwald között, de valaki biztos meg tudja mondani.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 december 01 (csütörtök), 15:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 08 (kedd), 22:01
Hozzászólások: 10
Wikipédián egy furcsa dolgot olvastam (lehet, hogy ez itt már szóba került) DUMBLEDORE MELEG? :shock: Mert oda van írva, hogy az írónő bizony ezt nyilatkozta! Bámulok a képernyőre - hát mivan? :( Azt a sokkot sose felejtem el... meg hogy szerelmes volt Grindelwaldba? Ez tényleg igaz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 28 (szerda), 18:22 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Tegnap vagy tegnapelőtt rákerestem és annyit találtam, hogy amikor forgatták a harmadik részt, akkor még nem olvasta el Thewlis a könyveket és nem tudta, hogyan játssza el Remust, erre egy olyan instrukciót kapott a rendezőtől, hogy úgy, mint egy meleget. Az is benne volt a cikkben, hogy Rowling ezután azt mondta, hogy ő nem mondott ilyet Remusról (vagy valami ilyesmi, nem tudom már, hogyan volt pontosan).
Eddig ezt találtam, de majd ha lesz időm, még tovább keresgélek.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 26 (hétfő), 20:50 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
jaaa, most akkor hirtelen minden szereplő a saját neméhez vonzódik? $blah :roll: mert azért kezd afelé hajlani az egész.

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 26 (hétfő), 20:46 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 13:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Bocsi, de sztem ez hülyeség...
minek hozta akkor össze Tonksszal?

A neten annyi szemetet találni...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:24 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Kijara írta:
Végül is... Most olvastam valahol, hogy Rowling kijelentette: Remus igenis meleg. XD Szóval kiakadt... XDXD Bármi lehetséges mostantól... XDD

Micsoda? Mikor és hol? :((

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 20 (kedd), 0:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Köszi, Lamaro!
A varázsigés wikis honlapot már ismertem, de köszi (vajon honnan kerestem ki a varázsigéket :P)!

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 18 (vasárnap), 21:26 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A varázsigéket is azért magyarosították, amiért a nevek egy részét is. A Hogwarts nekünk nem mondott semmit, amíg meg nem ismertük a HP-t, a Roxfortról viszont bárki könnyen Oxfordra asszociál. A McGalagony név is könnyebben megjegyezhető a McGonogalnál. Prof-Esek esetét pedig ugye nem kell magyarázni. :)
Ugyanígy van ez a varázsigékkel is. A Capitulatus könnyen megjegyezhető, de az Expelliarmus már nem annyira. :)
Itt megtalálod a HP-ben használt varázsigéket, és a feltételezett eredetüket is: http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Harry_Potter-sorozatban_szerepl%C5%91_var%C3%A1zsig%C3%A9k_list%C3%A1ja

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 18 (vasárnap), 20:59 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
anneeliott: tényleg? én a süvegeset nem vettem észre.
Kija: Expelliarmus!;)

Én csak azt nem értem, hogy a varázsigéket minek kellett megváltoztatni? Amúgy ezek a nevek tök jó összefüggések. Pl. Agyar nem veszélyes, pedig a neve alapján annak kellene lennie. A Norbert egy normális név, pedig Norbert(a) is veszélyes volt. Meg Bolyhoska név sem veszélyt sejtő, pedig a kutya is az volt.

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 18 (vasárnap), 19:21 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
Kijara írta:
. Remus bőröndjén KOPOTT betűkkel volt írva: R. J. Lupin Prof. Na most... vagy fesletté varázsolta vagy már réges-régen tudta, hogy tanár lesz :D



Ez tetszik. :D Ebbe még bele sem gondoltam..

Amin nekem megakad a szemem az a Titkok kamrájában "A régi iskolai Teszlek Süveg" mondat. Nekem ez úgy jön le, mintha több is lett volna. Pedig nyilvánvaló, hogy az alapítás óta megvan. Vagy csak a kora miatt... kisebb koromban ez nagy fejtörést okozott. :D

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 17 (szombat), 18:28 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Végül is... Most olvastam valahol, hogy Rowling kijelentette: Remus igenis meleg. XD Szóval kiakadt... XDXD Bármi lehetséges mostantól... XDD

Igen, ezeket én is észrevettem, meg azt, hogy a negyedik könyvben a Capitulatus helyett megmaradt az Expilliarmus XDD vagy, hogy halálba kell leírni xDD

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 11 (vasárnap), 23:04 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
És az nem lehet, hogy egyszer már volt tanár, de mondjuk csak kisegítő? És azét voltak kopotak. Bár ez meg túl belemagyarázós. A négy ágy, öt személyet én is észrevettem. Meg a csikeszezést. Én rre mindig cigicsikket mondtam magamban. Lol

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 30 (kedd), 15:19 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Aha! Szóval az egész Draco miatt volt! Így már világos, köszönöm. xD De én akkor is jót mulatok rajta. xD Jó, mondjuk én min nem? XD

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 30 (kedd), 14:15 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 15:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Hát ahogy kinézett, valami csöves is lehetett volna... A végén még leszállítják. xD

Am szükségvolt rá, mert amíg Remus aludt, bejöttek Dracoék, és neki kellett mondani, hogy ott egy tanár. Szóval mindenképp lényeges volt.

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 22:48 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Azt addig értem, de mit hihettek volna, ki van a vonaton? XD Egy eltévedt mugli? XD Szóval ez ide felesleges volt. xD

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 20:45 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Azért, hogy tudják a gyerekek, hogy egy tanárral van dolguk. Legalábbis szerintem. :D Bár nem olyan lényeges dolog, ez igaz. :)

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 20:10 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Ahha XDXD Egyáltalán minek kellett oda a prof? =))

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 18:52 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Kijara írta:

Csajmacska, ez olyan, mint a harmadik könyvben, mikor felszállnak a vonatra. Remus bőröndjén KOPOTT betűkkel volt írva: R. J. Lupin Prof. Na most... vagy fesletté varázsolta vagy már réges-régen tudta, hogy tanár lesz :D


Kijara, ez nekem is feltűnt. :D Szerintem fesletté varázsolta, mert ha már az R. J. Lupin kopott betűvel van írva, akkor a Prof. ne üssön már el annyira a többitől. A széppévarázsolás meg biztos nehezebb varázslattal jár, vagy egyszerűen a kopottat jobban szereti. :))

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 15:02 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Jasmine, én imádom a Sirius/Harryt bárki, bármit mond. :D Szerintem annyira aranyosak együtt, meg Sirius legalább kiélheti védelmező hajlamait. :D

Csajmacska, ez olyan, mint a harmadik könyvben, mikor felszállnak a vonatra. Remus bőröndjén KOPOTT betűkkel volt írva: R. J. Lupin Prof. Na most... vagy fesletté varázsolta vagy már réges-régen tudta, hogy tanár lesz :D

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 14:01 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 15:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Pár hiba, amit észrevettünk (páran merisek) a Bölcsek kövében:

Rowling elfelejtette beosztani Deant, a fejezet végén meg csak négy ágyat ír (Harry, Ron, Seamus, Neville). Utána hirtelen felbukkan, a mugli foci kapcsán. Aztán már rendesen szerepel, de ez akkor is vicces. xD

Egyéb hibák a könyvben, amiket szerintem tudtok. Csikesz, cikesz helyett, Levendul, Lavender helyett (de csak egy helyen), és Félig fejnélküli Nick négyszáz évet mond ötszáz helyett.

A legelején egész nap csevegnek pletykálnak és beszélgetnek arról hogy Harryről visszapattant az átok. Este Hagrid elhozza a füstölgő romok közül, mondja hogy Siriusszal találkozott, tehát egyből odavitte, tehát aznap este történt. Hát akkor hogy a pitlibe tudtak egész nap erről beszélni??

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 12:11 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Kijara írta:
Teddy sorsa az a tipikus... Na akkor jöhet egy kis ismétlés... Szóval nincs kizárva.

Tényleg? Én csak abból indultam ki, hogy Teddy folyton a keresztapjánál lóg, és valószínűleg Sirius is simán megengedte volna Harrynek. Sőt!

Sőt! *erről eszébe jut egy kicsit PWP szagó Sirius/Harry. bukik a furcsa párosításokra*

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 16:01 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Teddy sorsa az a tipikus... Na akkor jöhet egy kis ismétlés... Szóval nincs kizárva.

Tényleg? Én csak abból indultam ki, hogy Teddy folyton a keresztapjánál lóg, és valószínűleg Sirius is simán megengedte volna Harrynek. Sőt!

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 15:43 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Susie Lupin írta:


Ha jól tudom, akkor Teddy árváságával a Harryhez hasonló sorsát akarta kiemelni.


Kijara írta:
Teddynél szerintem is valami ilyesmi lehetett. Vagy valami... a történelem megismétli önmagát dolog. Vagy csak arra próbál rávilágítani, hogy mi lett volna Harryvel, ha Siriushoz kerül nem Dursleyékhoz? Oké, ez hülyeség. Most jutott az eszembe, de rájöttem, hogy marhaság.


Úgy látszik nem csak én gondolom úgy, hogy Teddyke azért lett árva, mert ezzel is azt akarja sugallni felénk, hogy hasonló sors vár rá, mint Harryre. :)

Szerintem se hülyeség ez az elgondolás, Kijara! :) Lehet benne valami...

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 15:37 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Akkor jó. Már megint azt hittem, hogy csak belemagyarázom, mint mindent mindenbe. XD

Azaz! Küldöm is. xD Jah, és Elvendork legyen veled. XD *ezt nem lehetett kihagyni, ha arra a történetre gondolok.*

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 15:08 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Kijara írta:
Teddynél szerintem is valami ilyesmi lehetett. Vagy valami... a történelem megismétli önmagát dolog. Vagy csak arra próbál rávilágítani, hogy mi lett volna Harryvel, ha Siriushoz kerül nem Dursleyékhoz? Oké, ez hülyeség. Most jutott az eszembe, de rájöttem, hogy marhaság.

Szerintem ebben is van valami. Nem hiszem, hogy hülyeség lenne.

Nekem kell az a történet, bár lehet, hogy már olvastam. Az a motorbicikli ellopós? Küldj egy pü-t a linkkel ;)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 14:55 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Igen, lehet benne valamit, de én még mindig azt mondom, hogy inkább Arthur, mint Sirius.

Teddynél szerintem is valami ilyesmi lehetett. Vagy valami... a történelem megismétli önmagát dolog. Vagy csak arra próbál rávilágítani, hogy mi lett volna Harryvel, ha Siriushoz kerül nem Dursleyékhoz? Oké, ez hülyeség. Most jutott az eszembe, de rájöttem, hogy marhaság.

Öh... OFF-ban megsúgom, hogy van egy 0. történet Siriusról és Jamesről. Akit érdekel szívesen linkelem. :D OFF vége!

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 13:02 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Szerintem azért nem ölte meg Arthurt Rowling, mert az durvábban jött volna ki; végül is Sirius "csak" Harryt és Remust hagyta magára, míg Arthur egy egész családot hagyott volna... Ettől függetlenül tényleg gonosz dolog volt a Tekergők nemzedékét így elintézni. Biztos azt akarta nekünk ezzel jelezni, hogy így az a korszak végképp lezárult.

Végül is tényleg magukhoz méltóan haltak meg, nem úgy, mint Fred.

Ha jól tudom, akkor Teddy árváságával a Harryhez hasonló sorsát akarta kiemelni.


Én nem is tudom, hogy szeretnék-e egy előtörténetet, mert erről már van egy csomó fic... Persze érdekes lenne olvasni az eredeti sztorikat :)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 20 (szombat), 22:22 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Én unalmas esti óráimban a Félvér Herceget olvastam újra. Nem tudom, hogy feltűnt-e valakinek vagy csak én magyarázom bele a dologba, de mikor a barlangban voltak, és már a csónakban Harry belenézett a vízbe látta egy férfi holttestét. Csak én gondoltam arra a hetedik könyv elolvasása után, hogy az a fiú Regulus volt? Oké, lehet, hogy belemagyaráztam, de a ködös tekintet meg a fekete haj annyira megfogott mikor visszaolvastam és már tudtam, hogy mi lett szegény Regulusszal. :((

Mondjuk nem lehet, hogy azért Sirius és Remus halt meg Arthur helyett, mert vagy az összes Tekergő meghal vagy egyik sem? xD Jó, ez elég hülye indok, de minden Tekergőt a hozzá méltó módon ölt meg. Már mint James a családját védte, Sirius harc közben halt meg az utált családtagja keze által, ráadásul még a szabadságvágy is kiütközik, hiszen test sem maradt utána, amit koporsóban "börtönözhettek" volna, Petert a saját keze fojtotta meg, amit attól kapott, akinek elárulta a barátait, Remus pedig szintén harcban.

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 19 (péntek), 12:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Septimius Severus írta:
Igen, az tényleg jó lenne.:)
Sirius és Remus. :x Szeretünk titeket. Azért Arthurt is.:)
Engem igazán megviselt a haláluk. Miért kellett a kis Teddy árvává tenni?

És jobb lett volna, ha nem tudom előre. :D Túlélik azok az emberek, akiket nagyon szeretek. Persze Perselusnak így is, úgy is annyi volt. Na, de a többiek? Őket miért kellett megölni? :((


Igen, nagyon szeretünk Titeket! :) Remus :x , Tonks és Sirius az én három legkedvesebb szereplőm! Erre Rowling kinyírta őket! :(( =(( Teddykét is nagyon sajnálom. Nem kellett volna árvává tennie őt! :(

Bár most én is szívózok szegény Remusszal. :-P De az más... én sose ölném meg.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 18 (csütörtök), 22:25 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Septimius Severus írta:
Sirius és Remus. :x Szeretünk titeket.

De még mennyire! :D :x

Amúgy igen, teljesen egyetértek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 18 (csütörtök), 22:21 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Igen, az tényleg jó lenne.:)
Sirius és Remus. :x Szeretünk titeket. Azért Arthurt is.:)
Engem igazán megviselt a haláluk. Miért kellett a kis Teddy árvává tenni?

És jobb lett volna, ha nem tudom előre. :D Túlélik azok az emberek, akiket nagyon szeretek. Persze Perselusnak így is, úgy is annyi volt. Na, de a többiek? Őket miért kellett megölni? :((

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 18 (csütörtök), 22:08 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Septimius Severus írta:
És sem valami hatalmas nagy összefüggés, és bocsi, ha volt már:
Szóval most a halálozásokról lenne szó: miután Féregfarknak annyi lett, én biztos voltam benne, hogy Perselus és Remus sem ússza meg. Hogy ezt miből gondoltam? Szerintem ez egy nagy klisé. :roll: A régi generációt kinyírják, mind egy szálig. Így szokott ez lenni.
A lényeg, hogy Harry mindegyiknél jelen volt valamilyen értelemben.
1. James egy emeletnyire halt meg.
2. Lily tőle egy méterre.
3. Sirius is a közelében
4. Féregfarknál is ott volt, sőt, szerepet is játszott a halálában valamilyen szinten.
5. Remus valahol abban az épületben, ahol ő is volt.
6. Perselust pedig a szeme láttára ölt meg egy bazi nagy kígyó. :-(

Remus egy kicsit kakukktojás, így kétlem, hogy ez szándékos lett volna, Viszont az, hogy kinyírja Rowling ezt a korosztályt, kiszámítható volt.

Ebben az a "vicc", hogy eredetileg nem is tervezte megölni sem Remust (és Tonksot), sem pedig Siriust. Mindkétszer Arthur Weasley lett volna az áldozat, de valamiért kicserélte őt az 5ös könyvben Siriusra, a hetesben pedig Remusra és Tonksra.
Nagyon sajnáltam volna őt is, de... Sirius, Remus és Tonks valahogy sokkal jobban megrázott :( Arról nem is beszélve, hogy az ő generációjuk alapból tök tragikus volt.
Azért én még mindig reménykedek egy előtörténetben - bár tudom, erre nincs esély


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 16 (kedd), 19:56 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
És sem valami hatalmas nagy összefüggés, és bocsi, ha volt már:
Szóval most a halálozásokról lenne szó: miután Féregfarknak annyi lett, én biztos voltam benne, hogy Perselus és Remus sem ússza meg. Hogy ezt miből gondoltam? Szerintem ez egy nagy klisé. :roll: A régi generációt kinyírják, mind egy szálig. Így szokott ez lenni.
A lényeg, hogy Harry mindegyiknél jelen volt valamilyen értelemben.
1. James egy emeletnyire halt meg.
2. Lily tőle egy méterre.
3. Sirius is a közelében
4. Féregfarknál is ott volt, sőt, szerepet is játszott a halálában valamilyen szinten.
5. Remus valahol abban az épületben, ahol ő is volt.
6. Perselust pedig a szeme láttára ölt meg egy bazi nagy kígyó. :-(

Remus egy kicsit kakukktojás, így kétlem, hogy ez szándékos lett volna, Viszont az, hogy kinyírja Rowling ezt a korosztályt, kiszámítható volt.

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 14 (vasárnap), 19:20 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
csajmacska írta:
Nem saját, de érdekes:

A karácsonyi ebédnél az Azkabani Fogolyban,Trelawney először visszautasította hogy leül az asztalhoz, mert ha 13-man egyszerre étkeznek, az első aki feláll, meghal. Amit ő nem vett észre ,az volt,hogy Féregfark, vagy Peter Pettigrew is ott volt, ami azt jelenti hogy már 13-man voltak az asztalnál mikor ő megérkezett... Dumbledore felállt az asztaltól, hogy köszöntse őt. Dumbledore meghalt 3 könyvvel később...

Ezt én is olvastam, sőt van hasonló az 5ös könyvben is. Amikor ugye Harry megérkezik a Grimmauld térre és vacsoráznak, 13 ülnek az asztalnál és Sirius áll fel először... és mind tudjuk mi történt vele :((

Meg a múltkor egy olyan infóba futottam bele, ami fel se tűnt volna. Sirius Hagridnak adja a motorját az első könyvben, a harmadikban pedig ugye Csikócsőrön, Hagrid állatán szökik meg. "Jármű" csere :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 14 (vasárnap), 17:12 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 15:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Nem saját, de érdekes:

A karácsonyi ebédnél az Azkabani Fogolyban,Trelawney először visszautasította hogy leül az asztalhoz, mert ha 13-man egyszerre étkeznek, az első aki feláll, meghal. Amit ő nem vett észre ,az volt,hogy Féregfark, vagy Peter Pettigrew is ott volt, ami azt jelenti hogy már 13-man voltak az asztalnál mikor ő megérkezett... Dumbledore felállt az asztaltól, hogy köszöntse őt. Dumbledore meghalt 3 könyvvel később...

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 20:58 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 31 (szerda), 18:04
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: London
Nos, ez nem igazán összefüggés, de szerintem ebbe a topicba tartozik.

Valamelyik éjjel olvasni támadt kedvem, és újraolvastam a Félvér herceget. Nem a kedvenc kötetem, de mindig találok benne új dolgokat. Most például: amikor hoppanálni tanultak Harryék, az első órán csak egy lánynak sikerült (már nem emlékszem, hogy Susan Bones vagy Hannah Abbot volt-e), de ő is amputoportált; a lába a kiindulási helyen maradt. Namármost - igaz, hogy Wilkie Derreng, McGalagony és a többi tanár rögtön odasietett, de Rowling úgy írta le, mintha ilyenkor az ember az ijedtségen kívül nem érezne semmit.
Ezzel szemben a Halál ereklyéiben, amikor Ronnal történik ugyanez, és a karjából egy darab a minisztériumban marad, majdnem elvérzik és el is ájul. Még Hermione bájitalával is hetekig tart a gyógyulása.

Akkor most fájdalmas dolog a rosszul sikerült hoppanálás vagy nem? :shock:

Ja, és közben eszembe jutott még valami: tulajdonképpen mennyit ér egy galleon? Sose tudtam, mert az első könyvekben nagyon soknak tűnik, mert emlékszem, hogy pl. Weasleyéknek egy se volt, de a hatosban már Harrynek csak (!) a bájitaltan könyve kilenc galleonba került.

Ne haragudjatok, ha hülyeségeket kérdeztem, csak ezek mindig megkavartak. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 május 29 (vasárnap), 11:36 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 13 (szerda), 20:27
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Szélsőségek közt ingadozom
A tippem az lenne, hogy talán így akarta motiválni a tanulásra, hiszen ez jóval fontosabb ott és akkor, mint bármikor máskor a bájitaltan (Harry szempontjából persze). Lehet Piton próbált egy másféle tanítási módszert bevetni, amit Harry nem tudott mire vélni és hozta a szokásos formáját, ezzel feldühítette Pitont. Vaagy Piton próbált valamiféle normálisabb viszonyt kialakítani, hogy meg tudja tanulni az okklumenciát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2011 május 29 (vasárnap), 10:42 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 23 (csütörtök), 5:02
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: In the dungeons with the evil bat :-D
Lehet valami olyasmi, hogy ki mikor találja meg az igazi családját? hmm.....talán ez lehet, de csak tipp.

Nem igazán ide tartozik, de az 5. részben, amikor Harry okklumencia órákat vesz, az első órán Piton egészen... Nem is találok megfelelő kifejezést.

Az első támadása után azt mondja, "Nos, elsőre nem is volt olyan rossz." Szerintem ez tőle (pláne Harry felé) felér egy leborulással. Egészen addig türelmesen és "barátságosan" viselkedik Harryvel, amíg az el nem kezd tiszteletlenül visszapof......ez egy kissé furi nekem.

Valaki tud rá valamiféle magyarázatot?

_________________
"A kielégülés a vágy halála"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 17 (csütörtök), 18:18 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 11 (kedd), 18:53
Hozzászólások: 4241
Tartózkodási hely: Sohacsodaország
Hello!

Nem tudom, ezt valaki észlelte e már, de én újraolvasva a harmadikat kötetet jöttem rá: nem véletlen, hogy Hagrid a 2. részben már járt Azkabanban, hiszen a harmadik kötetben elég fontos szerepe lesz...

A másik észrevétel Csajmacskától származik. Dudley a 11. míg Harry a 17. születésnapjára aranyórát kap. Jelentene ez valamit?

_________________
Jöhet bármilyen Alkonyat, Harry Potter mindörökre fennmarad :!: :D
Dracoista papnő :x Ficblogom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 18 (péntek), 11:05 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 23 (csütörtök), 5:02
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: In the dungeons with the evil bat :-D
Azért kicsit meredek ez a Jézusos elmélet, de valóban megállja, hogy ő a varázsvilág "megváltója".... DE Jézust Isten aztán maga mellé emelte....

Most a hatodik részt olvasom, és a nyakláncos esetnél tartok...és szerintem amikor Harryék bemennek a Három Seprűbe, részletes személyleírást kapunk a tettesről, csak aztán Rowling anyánk ügyesen eltereli a figyelmünket egy "Fletcher hadművelettel" :-D

_________________
"A kielégülés a vágy halála"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 december 12 (vasárnap), 15:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 22:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Nekem beugrott. Végülis nincs messze húsvéttól, mert május 2 ugye. De amúgy húsvétkor jobb lett volna, mert akkor tényleg az lett volna, mint Jézusnál. De így is majdnem :D

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 december 12 (vasárnap), 15:22 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
Érdekes... a feltámadásig bele sem gondoltam. :-D De jó, hogy írtad

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 december 12 (vasárnap), 11:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 22:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
És tényleg.. O.o erre fel sem figyeltem... :-? Meg még fel is támad :) Csak az már dátumilag nem jó de amúgy nagyon hajaz Jézus történetére. :)

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 december 12 (vasárnap), 11:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 12 (kedd), 18:43
Hozzászólások: 51
Hát igen, ez tényleg egy utalás a végére, a Harry-feláldozza-magát részre :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 december 11 (szombat), 21:51 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
Én is találtam ma a film nézése közben egy összefüggést, bár ez lehet, hogy csak nekem ekkora felfedezés, és már valaki írt is erről. Pont Szentestére érnek oda Godric's Hollow-ba Harry és Hermione, azaz Jézus születésének napján. Akkor megy a szülőfalujába amióta az eszét tudja először, azon a napon, amikor a Megváltó született. Átvitt értelemben Harry lesz a varázslóvilág megváltója. A vissza a gyökerekhez témában talán ez is tudatos húzás volt. Nem tudom mennyire érthető az összefüggés a születési hely, és Jézus születésének az ünnepe között, de szerintem a megváltó motívum egyértelműen ott van

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 27 (szombat), 17:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 13 (vasárnap), 18:13
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: mindig máshol - amerre kedvem szottyan :)
Shyen írta:
Pont azért. Más úgyis benne volt a dologban. :D (Ez egy kicsit morbid volt :D )
Majd visszaolvasok :)


Nem volt morbid, nekem tetszett :) Najó kicsit az volt, azért tetszett... :)
Én is visszaolvasok, csak most pont kölcönadtam a kötetet...

_________________
"Never used an Unforgivable Curse before, have you, boy? You need to mean them, Potter. You need to really want to cause pain — to enjoy it — righteous anger won't hurt me for long — I'll show you how it is done, shall I? I'll give you a lesson — Crucio!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 27 (szombat), 15:39 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 15 (csütörtök), 18:37
Hozzászólások: 2351
Tartózkodási hely: máshol
Pont azért. Más úgyis benne volt a dologban. :D (Ez egy kicsit morbid volt :D )
Majd visszaolvasok :)

_________________
"szavak belső zúzódása"

(villányi lászló: időközben)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 27 (szombat), 15:37 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 13 (vasárnap), 18:13
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: mindig máshol - amerre kedvem szottyan :)
Lehet h igazad van. :) Már én sem emlékszem. de sztem akkor pont h nem tudott volna sikítani, mert ugye szinte halálra kínozta őt Bellus :) bár lehet. el kéne olvasni még egyszer. de előtte megnézem a filmet még egyszer felirattal :D

_________________
"Never used an Unforgivable Curse before, have you, boy? You need to mean them, Potter. You need to really want to cause pain — to enjoy it — righteous anger won't hurt me for long — I'll show you how it is done, shall I? I'll give you a lesson — Crucio!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség