Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 28 (vasárnap), 8:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 11 (kedd), 16:11 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
volt itt szó Krum nevéről, hogy németül=görbe

és Fleurt tudjátok? tök véletlenül beszélgettem egy francia szakos lánnyal, és rajzolt egy virágot a füzetembe. előtte épp arról beszélgettünk, hogy lehet, elkezdek nála franciát tanulni. mondom, letesztelem, mennyire érti a dolgát... feltettem a fogós kérdést:

hogy mondják franciául, hogy virág?
aszongya: flör.
mondom: wow.
mellőlem éva barátnőm: le is tudod írni, jan.
mondom: éééén? ne viccelj...

és tééényleg!! :D Fleur=virág. na ezen jót vigyorogtunk, anita, a francica lány nem értette, hogy mit röhögünk évával, mondom neki: ááá, csak egy HPs szeretplő, Fleur Delacour. mire anita: a szív virága?

azt jelenti Fluer neve, csak máshogy kéne írni. asszem: Fleur de la couer... nem tom, valami hasonló. de tök jó, nem? :D a szív virága=Fleur Delacour.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 04 (kedd), 12:44 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 17:41
Hozzászólások: 388
Ananke írta:
Aztán... A harmadikban megjelenik Stan Shunpike alakja, mint egy hebehurgya bénáé. Ezért volt különösen nagy pofon, mikor a hatodikban lecsukják halálfalóságértr! Olyan tudatosan építgette (szerintem) Rowling ezt is... :)


Szerintem direkt csinálja ... úgy értem, amikor megírta a harmadikat, még csak úgy mellékesen megemlítette, nem volt vele különösebb terve, aztán a hatodikban dirket huzigál elő ilyeneket, ezzel jelentős KÁBÁBUMMot okozva a rajongóknak ^^

_________________
"You may call me whatever you wish, but I'm taking your cake." - L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 04 (kedd), 12:04 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Aztán... A harmadikban megjelenik Stan Shunpike alakja, mint egy hebehurgya bénáé. Ezért volt különösen nagy pofon, mikor a hatodikban lecsukják halálfalóságértr! Olyan tudatosan építgette (szerintem) Rowling ezt is... :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 03 (hétfő), 23:16 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
(Hitlernek is voltak zsidó felmenői)

Ezek tényleg tök érdekesek^^én is tudok egy csomó ilyet csak most álmos vagyok ahhoz,h.leírjam... majd inkább holnap^^
pussz jóéjt^^

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 03 (hétfő), 22:47 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
a frappáns nevekhez: nekem baromi lassan és későn esett le LLG tanárnő nevének jelentése. ott agyaltam, mint egy hülye heteken át, hogy mi a búbánatért variálta át TTB a tök angolos, semmitmondó Grubby-Planket a még hülyébb, és még angolosabb Suette-Polts (vagy Pollts? nem tom...)-ra. és mikor egyszer kimondtam hangosan a a nevét, akkor esett le a tantusz, hogy:

hát basszus! Suette-Pollts! Szú-Ette-Polc!! a polc, amit megevett a szú!! :D :D

TTB-nek is kijár egy nagy taps =D> =D> =D>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 03 (hétfő), 20:41 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
A nevek tényleg nagyon ott vannak.

Németóra közepén ujjongtak fel, mikor tanultuk, hogy a "krumm" szó görbét, hajlottat jelent. :D

Amúgy az egész mű tele van oylna finom utalásokkal... Még nem is tudod, de minden egy pontban fut össze. Kis túlzással minden szónak jelentősége van. Szerintem ez elképseztő. Biztos vagyok benne, hogy néhány, még a könyvek során felmerülő apró dolgo megoldása meg fog jelenni a hetedik kötetben. Nagyon tudatos könyvek, engem totál lenyűgöz ez a precizitás. :)

Példák... Hmm biztos van még de most nem jut eszembe. Ha lesz beírom. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 13:09 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
magiccat írta:
új mágiaügyi miniszter - asszem :)


JAAA #-o ...tényleg...köszeeeeee... :))

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 13:03 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 17:41
Hozzászólások: 388
új mágiaügyi miniszter - asszem :)

_________________
"You may call me whatever you wish, but I'm taking your cake." - L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 12:54 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
SzJ írta:
Kisera írta:
Sziasztok! :roll:

Én is hozzászólnék a témához...

Legjobban az ilyen kis előreutalásokat szeretem a HP-könyvekben, amiknek akkor, abban a helyzetben nem tűnik fel a jelentősége, de később nagyon fontosak lesznek... Pl. Sirius Black említése az első könyv elején meeeg ilyesmik. 8)
Ezek miatt jó újraolvasni őket. (Mondjuk én még egyiket sem olvastam el kétszer, csak jó a memóm meg húgom szokott traktálni velük :P )


É észrevettétek, hogy Scrimgeour is említve van? A FR-ben mondja vmelyik auror, hogy fura kérdéseket tett fel neki az irodában :D *büszke magára-


Nem ugrik be ki az Scrimgeour... :(

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 22:48 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 20:49
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: monitor előtt, általában komáromban
Kisera írta:
Sziasztok! :roll:

Én is hozzászólnék a témához...

Legjobban az ilyen kis előreutalásokat szeretem a HP-könyvekben, amiknek akkor, abban a helyzetben nem tűnik fel a jelentősége, de később nagyon fontosak lesznek... Pl. Sirius Black említése az első könyv elején meeeg ilyesmik. 8)
Ezek miatt jó újraolvasni őket. (Mondjuk én még egyiket sem olvastam el kétszer, csak jó a memóm meg húgom szokott traktálni velük :P )


É észrevettétek, hogy Scrimgeour is említve van? A FR-ben mondja vmelyik auror, hogy fura kérdéseket tett fel neki az irodában :D *büszke magára-

_________________
Létezik egy olyan pillanat, amikor kettesben maradunk egy férfival, és ennek mindketten tudatára ébredünk. Ketten együtt, és ez mindig lehetőségeket rejt magában. Belénk hasít egymás jelenléte. Ez zavarhoz, szexhez vagy félelemhez vezethet, pasastól és helyzettől függően. / az egyetlen, az igazi: Anita Blake/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 21:57 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
mena írta:
GothWitch írta:
Sirie írta:
GothWitch írta:
De, vannak még ilyen összefüggések a könyvben... Pl a baziliszkusz a görög mitológiában is feltűnik, meg a Sirius csillagkép, ami egy kutysa, és ugyebár Sirius egy nagy fekete kutyává tud átváltozni...
(Meg szerintem Voldemort jellemét Hitler ihlette...)


Szijjjaaaaaaaa...

Aham, igen, mondom, hogy van egy csomó, csak hát mindet leírni, meg beszélgetni szeretnék róluk, nem leközölni ezt az egészet...

Hmmm...mint Hitler? :-D ... ezt, hogy érted...


Úgy, hogy Hitler ugye a zsidókkal volt köcsög, Voldy meg a sárvérűekkel, szóval érted :D:Dmindkettő hataloméhes figura, és lenézi azokat, akik nem olyanok, mint ő maga


Voldi félvér, tehát van benne mugli rokonság is, Hitlerről viszont még nem hallottam rebesgetni, hogy zsidó felmenői lennének.

Hitler azért tartotta nemkívánatosnak a zsidókat, mert úgy gondolta, hogy tulságosan nagy az arányuk a gazdi, művészeti életben populációjukhoz mérve, és nem bírta, hogy nem az "árjáké" a vezetés(nem a személyes nemtetszés(ill nem csak az) vezeti a kiirtásukra), Voldi pedig nemes egyszerűséggel lenézi a muglikat, alsóbbrendűnek tartja őket.

Csupán azért, mert mindkettő hataloméhes, és kiemelkőden jó statisztikákkkal irtaja a népet, szerintem nem lehet őket összevetni. Minden diktátor véreskezű volt; Sztálin is megölt annyi embert, mint Hitler, azzal a különbséggel, hogy ő a saját honfitársait(bár nála is a hatalomféltés volt az ok) küldte lágerekbe, kínozta, etc.

Szóval én nem vonnék konkrét párhuzamot, minden diktátor ilyen. Akkor már inkább Néró :D


Jaja, maradjunk csak a HPnál... Voldemort meg kellett... "gonosz" nélkül nem olyan "izgi"...

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 20:15 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 19:32 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 17:29
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Home Sweet Home
Sziasztok! :roll:

Én is hozzászólnék a témához...

Legjobban az ilyen kis előreutalásokat szeretem a HP-könyvekben, amiknek akkor, abban a helyzetben nem tűnik fel a jelentősége, de később nagyon fontosak lesznek... Pl. Sirius Black említése az első könyv elején meeeg ilyesmik. 8)
Ezek miatt jó újraolvasni őket. (Mondjuk én még egyiket sem olvastam el kétszer, csak jó a memóm meg húgom szokott traktálni velük :P )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 19:31 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
Minerva írta:
Én nem tudok ilyen latinos okosságokat felmutatni, mindössze azt az egyszerű, és teórigyanus dolgot tartom nagyon ravasznak az írónőtől, hogy tényleg minden könyvben Harry megismeri az SVK tanárt még az évnyitó előtt:
- Mógus - Abszolút-Foltozott üst
- Lockart - Abszolót-Czikornyai és Patza
- Lupin - Vonat
- Ifj. Kupor (mert ugye mégis csak ő tanított, nem pedig Mordon) - Világkupa , hallják, amikor felküldi a Sötét Jegyet
- Randa Béka - Minisztérium
- Slughorn - DD-vel meglátogatták :-)
Valszeg a hetedikben is megismeri korábban, ha visszamaegy a suliba.

Ez nem teljesen saját ötlet, már dumáltunk párszor róla a Lumoson is. :-)


Igen, ezek is igazak...majd kivi leszek a 7eben...

És, nálam totál saját ötlet, mert én nem járok Lumosra...szóval... de sejtettem, hogy nem egyedül nekem jutott eszembe... de ittt totál EGYEDI!!!

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 19:29 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
GothWitch írta:
Sirie írta:
GothWitch írta:
De, vannak még ilyen összefüggések a könyvben... Pl a baziliszkusz a görög mitológiában is feltűnik, meg a Sirius csillagkép, ami egy kutysa, és ugyebár Sirius egy nagy fekete kutyává tud átváltozni...
(Meg szerintem Voldemort jellemét Hitler ihlette...)


Szijjjaaaaaaaa...

Aham, igen, mondom, hogy van egy csomó, csak hát mindet leírni, meg beszélgetni szeretnék róluk, nem leközölni ezt az egészet...

Hmmm...mint Hitler? :-D ... ezt, hogy érted...


Úgy, hogy Hitler ugye a zsidókkal volt köcsög, Voldy meg a sárvérűekkel, szóval érted :D:Dmindkettő hataloméhes figura, és lenézi azokat, akik nem olyanok, mint ő maga


Ganz logisch...hehe

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 19:21 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 17:47
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: mikor-hol
Én nem tudok ilyen latinos okosságokat felmutatni, mindössze azt az egyszerű, és teórigyanus dolgot tartom nagyon ravasznak az írónőtől, hogy tényleg minden könyvben Harry megismeri az SVK tanárt még az évnyitó előtt:
- Mógus - Abszolút-Foltozott üst
- Lockart - Abszolót-Czikornyai és Patza
- Lupin - Vonat
- Ifj. Kupor (mert ugye mégis csak ő tanított, nem pedig Mordon) - Világkupa , hallják, amikor felküldi a Sötét Jegyet
- Randa Béka - Minisztérium
- Slughorn - DD-vel meglátogatták :-)
Valszeg a hetedikben is megismeri korábban, ha visszamaegy a suliba.

Ez nem teljesen saját ötlet, már dumáltunk párszor róla a Lumoson is. :-)

_________________
"Két ember között a legrövidebb út: egy mosoly."

Süti, Kismókus és Nyuszifül egy személyben :-P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 19:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
Sirie írta:
GothWitch írta:
De, vannak még ilyen összefüggések a könyvben... Pl a baziliszkusz a görög mitológiában is feltűnik, meg a Sirius csillagkép, ami egy kutysa, és ugyebár Sirius egy nagy fekete kutyává tud átváltozni...
(Meg szerintem Voldemort jellemét Hitler ihlette...)


Szijjjaaaaaaaa...

Aham, igen, mondom, hogy van egy csomó, csak hát mindet leírni, meg beszélgetni szeretnék róluk, nem leközölni ezt az egészet...

Hmmm...mint Hitler? :-D ... ezt, hogy érted...


Úgy, hogy Hitler ugye a zsidókkal volt köcsög, Voldy meg a sárvérűekkel, szóval érted :D:Dmindkettő hataloméhes figura, és lenézi azokat, akik nem olyanok, mint ő maga

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 19:05 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
Lionela írta:
Sirie írta:
Hehe... remélem ez nem gúny volt... csak érdekes, szerintem...


Nem nem gúny volt, csak egy gyenge poén... *Lio keresztény*


ne haragudj... nem akartam megsérteni a hited... de, vicces volt... én csak megvagyok keresztelve, de nem vagyok az...

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 18:58 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Sirie írta:
Hehe... remélem ez nem gúny volt... csak érdekes, szerintem...


Nem nem gúny volt, csak egy gyenge poén... *Lio keresztény*

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 18:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
Lionela írta:
Sirie írta:

Jeeeeeeeee...köszee, hogy írtál... nagyon jók... ja a cruciot én is ismertem, és tudjátok még mi a fura, hogy a crucio, a keresztből ered, ami asszem valami crucia, de a szó nem bizti, és ugyebár az állítólagos Jézust is keresztre feszítették, így kínozták, ami furcsa nekem, hogy a kereszt a keresztény egyház szimbólikájává vált... na mindegy...


Örülj hogy Jézust nem vízbefojtották... Most nézhetnél egy akváriumot a templom tetején...


Hehe... remélem ez nem gúny volt... csak érdekes, szerintem...

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 18:44 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Sirie írta:

Jeeeeeeeee...köszee, hogy írtál... nagyon jók... ja a cruciot én is ismertem, és tudjátok még mi a fura, hogy a crucio, a keresztből ered, ami asszem valami crucia, de a szó nem bizti, és ugyebár az állítólagos Jézust is keresztre feszítették, így kínozták, ami furcsa nekem, hogy a kereszt a keresztény egyház szimbólikájává vált... na mindegy...


Örülj hogy Jézust nem vízbefojtották... Most nézhetnél egy akváriumot a templom tetején...

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 18:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
naravna írta:
én írok még! :D

már a kezdetekkor felfigyeltem a rengeteg összefüggésre a könyvbeli varázsigék, nevek és alakok, valamint a latin nyelv és az ókori görög, illetve római mitológia között. ezelőtt egy héttel pedig megtudtam, hogy Rowling néni latintanár volt!!! =))

vegyük pl. a "Flammatus" varázsigét - flamma (-ae, f ---> hogy szakszerű legyek ^^ latint is tanulok...) latinul láng. "Nox" éjszakát jelent, az angol eredetiben a "Riddikulus" a magyarban "Comikulissimus"-ra lett fordítva -
a ridiculus[/] (3) [u]nevetségest jelent. :D ja, még a Cruciatus is ilyen: cruciatus (-us, m) kínt, gyötrelmet jelent, a crucio (1, -avi, -atum) pedig kínoz, gyötör.

amiben nem vagyok biztos, de lehetséges, hogy a horcruxoknak is kapcsolata lehet a cruciatusszal és a crucioval, ugyanis a crux (crucis, f) szintén kínt, gyötrelmet és bajt (!!!) jelent, a szó "hor" részének pedig kapcsolata lehet az ilyen tövű szavakkal: horreo (2, -ui)= (félelmében) borzad, irtózik valamitől; horror (-oris, m)= borzongás, félelem.

Remus Lupin neve nagyon el lett találva: egyrészt amit előttem már mondtak (Sirie említette h a lupa nőstény farkas. nos, a lupus pedig hím farkas :wink: ), másrészt Róma alapítóinak, Romulusnak és Remusnak is kapcsolata volt a farkasokkal: egay nőstény farkas táplálta az árva ikreket.

a mandragóra is tetszett: ez egy a valóságban is létező növény, ami kómát, majd hamarosan halált okoz (persze nem a sikolyával :D)

egyelőre ennyi, de ha majd esetleg olvasom valamelyik könyvet, biztos találok még! :D

ui. ez szerintem marha jó téma!!! :D


Jeeeeeeeee...köszee, hogy írtál... nagyon jók... ja a cruciot én is ismertem, és tudjátok még mi a fura, hogy a crucio, a keresztből ered, ami asszem valami crucia, de a szó nem bizti, és ugyebár az állítólagos Jézust is keresztre feszítették, így kínozták, ami furcsa nekem, hogy a kereszt a keresztény egyház szimbólikájává vált... na mindegy...

A Remus nem is jutott eszembe, de totál igaz... Az a baj, hogy így hirtelen én se tudok, pedig már annyit vettem észre, teljesen letaglózott...

Köszi a téma dícséretet, ha találsz valamit írj... pusssza

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 18:24 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:51
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: what d'ya think?
én írok még! :D

már a kezdetekkor felfigyeltem a rengeteg összefüggésre a könyvbeli varázsigék, nevek és alakok, valamint a latin nyelv és az ókori görög, illetve római mitológia között. ezelőtt egy héttel pedig megtudtam, hogy Rowling néni latintanár volt!!! =))

vegyük pl. a "Flammatus" varázsigét - flamma (-ae, f ---> hogy szakszerű legyek ^^ latint is tanulok...) latinul láng. "Nox" éjszakát jelent, az angol eredetiben a "Riddikulus" a magyarban "Comikulissimus"-ra lett fordítva -
a ridiculus[/] (3) [u]nevetségest jelent. :D ja, még a Cruciatus is ilyen: cruciatus (-us, m) kínt, gyötrelmet jelent, a crucio (1, -avi, -atum) pedig kínoz, gyötör.

amiben nem vagyok biztos, de lehetséges, hogy a horcruxoknak is kapcsolata lehet a cruciatusszal és a crucioval, ugyanis a crux (crucis, f) szintén kínt, gyötrelmet és bajt (!!!) jelent, a szó "hor" részének pedig kapcsolata lehet az ilyen tövű szavakkal: horreo (2, -ui)= (félelmében) borzad, irtózik valamitől; horror (-oris, m)= borzongás, félelem.

Remus Lupin neve nagyon el lett találva: egyrészt amit előttem már mondtak (Sirie említette h a lupa nőstény farkas. nos, a lupus pedig hím farkas :wink: ), másrészt Róma alapítóinak, Romulusnak és Remusnak is kapcsolata volt a farkasokkal: egay nőstény farkas táplálta az árva ikreket.

a mandragóra is tetszett: ez egy a valóságban is létező növény, ami kómát, majd hamarosan halált okoz (persze nem a sikolyával :D)

egyelőre ennyi, de ha majd esetleg olvasom valamelyik könyvet, biztos találok még! :D

ui. ez szerintem marha jó téma!!! :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 17:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
GothWitch írta:
De, vannak még ilyen összefüggések a könyvben... Pl a baziliszkusz a görög mitológiában is feltűnik, meg a Sirius csillagkép, ami egy kutysa, és ugyebár Sirius egy nagy fekete kutyává tud átváltozni...
(Meg szerintem Voldemort jellemét Hitler ihlette...)


Szijjjaaaaaaaa...

Aham, igen, mondom, hogy van egy csomó, csak hát mindet leírni, meg beszélgetni szeretnék róluk, nem leközölni ezt az egészet...

Hmmm...mint Hitler? :-D ... ezt, hogy érted...

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 17:10 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
De, vannak még ilyen összefüggések a könyvben... Pl a baziliszkusz a görög mitológiában is feltűnik, meg a Sirius csillagkép, ami egy kutysa, és ugyebár Sirius egy nagy fekete kutyává tud átváltozni...
(Meg szerintem Voldemort jellemét Hitler ihlette...)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 17:03 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
:cry: Senkit sem érdekel ez? :cry:

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ...elképesztő összefüggések a könyvben...
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 15:53 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 29 (szerda), 10:09
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Budapest, Csepel city
Ma már, ha elolvasom a Harry Potter kötet akármelyik tagját, olyan összefüggéseket, valós dolgokat és kitartó munkát találok, ami előtt ámuldozva hajtok fejet...

Nem tudom, ti mennyi mindent találtatok... és nem furcsa e nektek, hogy mikor anno legelőször elolvastátok mennyire más volt, azóta több minden értelmet nyer, több dologra rájöttél... Engem ez az egész a teljesség békes, harmonikus érzésével áraszt el... jajj, de csöpögök... Előre is bocs... A legtöbb író műve olyan kártyavárat megszégyenítő pontossággal van összeeszkábálva, hogy nem bírom ki, hogy ne tegyek róla említést...

Ha nem értenétek, miről beszélek, írok pár példát:

-Vegyük a könyvben szereplő vérfarkasokat: Fenrir Greyback: Fenrir, aki a skandináv mitólogiában tűnik fel, mint farkas... Remus Lupin, ami jöhet a Lupából is, ami nőstény farkast jelent, de szerintem inkább Lupercusból ered, aki termékenység isten volt Rómában és szintén a farkas vol a jelképe...
- Nicolas Flamel, a híres alkimista, aki úgy tartják tényleg feltalálta a bölcsek kövét... feleségét Perelle-nek hívták. Több kápolnát, templomot tartottak fenn, és ismertek voltak bőkezű adómányaikról is... Bár a történelmünkben úgy tarják, Flamel csupán a bankból vett fel hiteleket, és hamar el is adósodott...
-és még sorolhatnám, ezeket csak bemelegítőnek írtam... még tucatnyi akad...

Persze, mindez puszta precizítás, de bennem mindenképp tiszteletet kelt, emelett kíváncsi lennék más észrevételeire is...

na pusszatalak titeket, azt, ha tudtok valamit, írjatok...

_________________
Ne piszkálj, nem kell a süket duma,
se felelősségrevonás, az anyám joga!

Fogadd el az egyensúly-tiszteld a változást!

Tudni, merni, akarni, hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség