Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 19 (kedd), 10:06

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 272 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 15 (szombat), 18:34 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Lothril Naethril írta:
Sziasztok!

Szeretnék bedobni egy témát:

Ti hogyan ismertétek meg Tolkien világát?
Nekem Miriel Eryndis mutatta, kábé anno még hetedikben a Tolkien Levelező Verseny révén, úgy csöppentem bele. Azóta meg nem tudok, és nem is akarok kikeveredni belőle. x:D (Örök hálám, Miriel! ;) xhappy )

Ti hogyan és mikor lettetek rajongók? ;)


Szia! :)

Én először a Gyűrűk Ura filmekkel ismertem meg Tolkien világát. Ez már tíz éve volt. Annyira megtetszett az a világ a filmekben, hogy elolvastam a könyveket is. :)
Nagyon tetszett, és szinte nem is aludtam, csak olvastam, olvastam és olvastam. :)
És azóta évente újra megnézem a filmeket. A könyveket már nem olvasom, de tervben vannak.

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 14 (péntek), 22:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Sziasztok! x:D

Az én történetem nem annyira érdekes. Még alsós voltam, amikor először leadták a TV-ben a Gyűrű Szövetségét. Azonnal beleszerelmesedtem a világba, bár a sztorit akkor még nem egészen értettem. Aztán évről évre megnéztem az újabb filmeket, és mikor véget ért, akkor is néhány évente elővettem. 16 voltam, amikor a trilógiát olvastam (vagyis csak az első két részt, a harmadikat már sajnos nem tudtam, az okokat most inkább nem firtatnám :p ). Aztán egy időre leülepedett a dolog, aztán tavaly nyáron, frissen államvizsgázva volt bőven időm, és rászántam magam, hogy újra végignézzem a filmeket, a Hobbitot is hozzájuk csapva, és a rajongás azóta is tart. :xx:

Egyébként rá kellett jönnöm, hogy rajongjak akármiért is épp az adott pillanatban, Középfölde egy olyan dolog, amihez előbb-utóbb mindig visszatalálok. :xroll

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 13 (csütörtök), 23:28 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok!

Szeretnék bedobni egy témát:

Ti hogyan ismertétek meg Tolkien világát?
Nekem Miriel Eryndis mutatta, kábé anno még hetedikben a Tolkien Levelező Verseny révén, úgy csöppentem bele. Azóta meg nem tudok, és nem is akarok kikeveredni belőle. x:D (Örök hálám, Miriel! ;) xhappy )

Ti hogyan és mikor lettetek rajongók? ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 30 (péntek), 0:02 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok!

Miriel Eryndis írta:
Stray Breeze írta:
Na a valákkal hogy álltok? :) Ki a kedvencetek? Van olyan akit nagyon nem bírtok? (Melkort most ne vegyük bele)

Valák? Hmm... Én Yavannát, Ulmót, Tulkast, Estet, Nessát és Oromét nagyon szeretem, de a többiek is jók. ;) Nekem furcsa módon Mandos is bejön, mármint szerintem érdekes figura azzal a borúlátó, hideg, de mégis realisztikus világszemléletével.


Jaj, Tulkast és Oromét ki is felejtettem! :oops: De egyetértek veled, Miriel, Mandos se rossz. ;)

Bao2 írta:
Lothril Naethril, nem biztos, hogy mindenkinek egészséges engem olvasni, mert Tolkien világának nem a tündérmesés oldalát szoktam megragadni, hogy finoman fogalmazzak.


Jó, hogy szóltál, majd csínján csemegézek! ;-) ;)

Bao2 írta:
Szauronnal meg... igazából sosem volt világos számomra, hogy arra az esetre, ha beteljesedett volna a terve, és szolgasorba taszította volna a világot, mi lett volna azután?


Látod, ez egy nagyon jó kérdés! Eddig nem gondolkoztam el rajta, de azóta sokszor eszembe jutott. (Igen, még ezalatt a pár óra alatt is.) :D
Tényleg, szerintetek mi jött volna azután? Szerény véleményem szerint valami önkényuralom féleség, de hogy meddig, és hogyan, azt már nem tudnám megmondani. :(

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 29 (csütörtök), 17:33 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Lothril Naethril, nem biztos, hogy mindenkinek egészséges engem olvasni, mert Tolkien világának nem a tündérmesés oldalát szoktam megragadni, hogy finoman fogalmazzak. Engem az ilyen édes dolgok, vagy szépséges lények hidegen hagynak, mint a hobbitok vagy a tündék. Vessetek meg, de én a Húrin gyermekeiben is Glaurungnak szurkoltam. Imádtam a kis...hö... "kis" dögöt.

Én nagyon sajnáltam az összes orkot, mert mindegyiküket irányította Szauron bá', és igazából nem tehettek azokról a dolgokról, amiket elkövettek. Az a helyzet, hogy ha az orkokra terelődik a szó, ellenállhatatlanul rám tör a fangörcs ;;) , szóval nem vagyok valami megbízható az objektív látásmód terén.
És akiket ennél is jobban sajnáltam, azok a vademberek, akik egykor a rohírok földjén laktak, és Szarumán felhasználta őket a kis háborújához.
A gyűrűlidérceket is sajnálom, hiszen nem nyugodhattak, és a főnök haláláig szolgálniuk kellett, gyakorlatilag majdnem örökké.

Szauronnal meg... igazából sosem volt világos számomra, hogy arra az esetre, ha beteljesedett volna a terve, és szolgasorba taszította volna a világot, mi lett volna azután?

Valák terén én Aule párti vagyok, de csak mert mostanában sokat törődök a törpökkel. Többet is a kelleténél. És persze Melkor.
v o n z ó d o m a " g o n o s z " k a r a k t e r e k h e z.

Ez van.

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 29 (csütörtök), 0:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Bao2 írta:
Hát, mi ez a topic?!

Csatlakoznom kell!

Csatlakoztam.

Üdv közöttünk! :mrgreen:

Bao2 írta:
Nem olvastam végig, hogy miket írtatok, csak kábé, és szomorúan kellett konstatálnom, hogy a "gonoszok" iránti mély, szenvedélyes szerelmemben senki nem osztozik. :D De hát ez ilyen.

Hát az biztos, hogy elég kirívó eset vagy! :D Én inkább bukok az antihősökre (és főleg a tündékre), mint a gonoszokra. :oops: De Sauronnal én is elvagyok. :roll:

Lothril Naethril írta:
De tényleg, van olyan gonosz, akit esetleg sajnáltok/nem öltetek volna meg? Mondjuk én Gollamban azt sajnáltam, hogy végül is negatív figuraként halt meg. Pedig ott lett volna az esély a javulásra, de hát nem jött össze neki. :(
Ti mit gondoltok erről? ;)

Olyat nem tudok mondani, aki ténylegesen, teljesen negatív figura és sajnáltam volna a halálát. Megérdemelték! Gollamot én sosem tudtam megkedvelni, még akkor sem, amikor egy rövid ideig úgy tűnt, leküzdötte a Gyűrű hatalmát. :(

Miriel Eryndis írta:
Valák? Hmm... Én Yavannát, Ulmót, Tulkast, Estet, Nessát és Oromét nagyon szeretem, de a többiek is jók. ;) Nekem furcsa módon Mandos is bejön, mármint szerintem érdekes figura azzal a borúlátó, hideg, de mégis realisztikus világszemléletével. Igazából Nienna az, aki egy picit furcsa szerintem, Vána meg (szegény) elég felesleges figura... Mármint kb. semmi szerepe nincs a történtekben, ha jól emlékszem. :roll:

De legalább szép. :lol: Mármint Vána. Egyébként ha még van nála is feleslegesebb vala, akkor az Nessa. (Bocsi Nessa. :roll: )
Az én kedvenceim egyébként: Yavanna, Aulë, Ulmo, Oromë és Varda. Manwë nekem egy kicsit furcsa, valahogy egyszerre tartom jó királynak, és nem. Mandost én a noldák átka miatt nem szeretem. Értem én hogy ejnyebejnye, rossz tündék voltak, de most tényleg többet ért egy "büntetés" a testvérgyilkosság miatt, mint az az 500 évnyi szenvedés Melkor ellen? Mert ugye ha nem lett volna az átok, akkor talán a valák bevonása nélkül is legyőzhették volna... Szóval igen, rá egy kicsit haragszom.

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 28 (szerda), 23:17 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Bao2 írta:
Hát, mi ez a topic?!

Csatlakoznom kell!

Csatlakoztam.

Ez az, bővül a Tolkien-csapat! :taps: :D

Stray Breeze írta:
Na a valákkal hogy álltok? :) Ki a kedvencetek? Van olyan akit nagyon nem bírtok? (Melkort most ne vegyük bele)

Valák? Hmm... Én Yavannát, Ulmót, Tulkast, Estet, Nessát és Oromét nagyon szeretem, de a többiek is jók. ;) Nekem furcsa módon Mandos is bejön, mármint szerintem érdekes figura azzal a borúlátó, hideg, de mégis realisztikus világszemléletével. Igazából Nienna az, aki egy picit furcsa szerintem, Vána meg (szegény) elég felesleges figura... Mármint kb. semmi szerepe nincs a történtekben, ha jól emlékszem. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 28 (szerda), 22:40 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Bao2 írta:
Hát, mi ez a topic?!

Csatlakoznom kell!

Csatlakoztam.



Szia!
Örülök a csatlakozásnak! :D

Bao2 írta:
(pedig már vagy egy negyed éve semmi tolkieneset nem írtam. Vagyis írtam, csak nem tettem fel.)


Ha felkerül, akkor egy olvaód már biztos van! ;) (Hacsak nem 18+-os...) :labi: Több írásodhoz is akartam kritikát írni, de sajna mostanában nagyon nem volt időm... De valamikor csak befut... :labi: :balra:

Bao2 írta:
Tökre örülök, hogy megemlítettétek a Tolkien napot, nekem is régi vágyam eljutni oda egyszer.......


Nekem is! Remélem a mostanira el tudok menni...

Bao2 írta:
Nem olvastam végig, hogy miket írtatok, csak kábé, és szomorúan kellett konstatálnom, hogy a "gonoszok" iránti mély, szenvedélyes szerelmemben senki nem osztozik. :D De hát ez ilyen.


Igen, ilyen az élet! :D

De tényleg, van olyan gonosz, akit esetleg sajnáltok/nem öltetek volna meg? Mondjuk én Gollamban azt sajnáltam, hogy végül is negatív figuraként halt meg. Pedig ott lett volna az esély a javulásra, de hát nem jött össze neki. :(
Ti mit gondoltok erről? ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 28 (szerda), 21:48 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Hát, mi ez a topic?!

Csatlakoznom kell!

Csatlakoztam.

(pedig már vagy egy negyed éve semmi tolkieneset nem írtam. Vagyis írtam, csak nem tettem fel.)

Tökre örülök, hogy megemlítettétek a Tolkien napot, nekem is régi vágyam eljutni oda egyszer.......

Nem olvastam végig, hogy miket írtatok, csak kábé, és szomorúan kellett konstatálnom, hogy a "gonoszok" iránti mély, szenvedélyes szerelmemben senki nem osztozik. :D De hát ez ilyen.

*megy vissza tanulni*

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 28 (szerda), 17:27 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Stray Breeze írta:
Na a valákkal hogy álltok? :) Ki a kedvencetek? Van olyan akit nagyon nem bírtok? (Melkort most ne vegyük bele)


Valákkal? Hmm... Ilúvatar, Yavanna, Aule, Ulmo, Varda. Nem tudom, de talán ezek.

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 28 (szerda), 17:25 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Na a valákkal hogy álltok? :) Ki a kedvencetek? Van olyan akit nagyon nem bírtok? (Melkort most ne vegyük bele)

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 28 (szerda), 17:05 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Miriel Eryndis írta:
Lothril Naethril írta:
Megint más téma: ;) :D Ki/kik az egyes történetekből a kedvenc szereplőtök/szereplőitek? ;)

Kedvenc szereplők? Hú, ez sok lesz! :haha:
Szilmarilok: Glorfindel, Maedhros, Maglor, Fingolfin, Fingon, Finrod, Haleth, Lúthien, Beren, Huan, Beleg... Na jó, leállok. :roll: :haha:
A hobbit: Bilbó (szerintem nagyon cuki a könyvben! :xx: ), Balin, Kili, Fili és Bard.
A Gyűrűk Ura: Az egész Gyűrű Szövetsége, plusz Éowyn, Éomer, Glorfindel, talán Arwen, Beregond meg a fia, és még agyon sokan mások is, nem feltétlenül ebben a sorrendben. :mrgreen: :D


Nekem is hasonlóan alakult: :haha:
Szilmarilok: Beren, Lúthien, Maedhros, Maglor, Aredhel, Fingolfin, Fingon, Huan, Finwe, Turgon... Na, nekem is abba kéne hagynom... :D
A hobbit: Bilbó, Beorn, Balin, Kili, Fili, Bard. :)
A Gyűrűk Ura: nekem is az egész Gyűrű Szövetsége, meg Éomer, Éowyn, Faramir, Szilszakáll, Bombadil, Arwen, Galadriel, Glorfindel (kár, hogy őt a filmben kihagyták...), Háma, na meg Elrond. Plusz még a sasok, Theoden, és nekem is nagyon erősen szelektálva ennyi. :D

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 28 (szerda), 16:38 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Lothril Naethril írta:
Megint más téma: ;) :D Ki/kik az egyes történetekből a kedvenc szereplőtök/szereplőitek? ;)

Kedvenc szereplők? Hú, ez sok lesz! :haha:
Szilmarilok: Glorfindel, Maedhros, Maglor, Fingolfin, Fingon, Finrod, Haleth, Lúthien, Beren, Huan, Beleg... Na jó, leállok. :roll: :haha:
A hobbit: Bilbó (szerintem nagyon cuki a könyvben! :xx: ), Balin, Kili, Fili és Bard.
A Gyűrűk Ura: Az egész Gyűrű Szövetsége, plusz Éowyn, Éomer, Glorfindel, talán Arwen, Beregond meg a fia, és még agyon sokan mások is, nem feltétlenül ebben a sorrendben. :mrgreen: :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 27 (kedd), 23:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Figyelem, ultrahosszú poszt következik :mrgreen:

Miriel Eryndis írta:
Nem igazán tudom, mert pl. Míriel nekem nagyon szimpi volt, de ha nem halt volna meg, akkor az egész Szilmarilok máshogy alakult volna... Lehet, hogy Feanor el sem készítette volna a szilmarilokat, mert nem akart volna versengeni apja előtt a féltestvéreivel szemben, és így a tündék Valinorban maradtak volna...

Miriel: Hát igen, a névrokonod halála igencsak elszomorító volt, hiszen mégiscsak egy olyan helyen történt, ahol nem lett volna szabad senkinek sem meghalnia... Valahol meg tudom érteni Fëanort, hogy vala-ellenes lett, számára biztos hazugságnak tűnt ez az egész "gyertek Halhatatlanföldre, mert ott béke van és boldogság".
Finwét is sajnáltam amúgy, de az ő halála ugyanúgy annak a láncnak a része, ami Középfölde egész történetén végigmegy, hiszen ha ő nem hal meg, a tündék sosem jutnak vissza Valinorba Fëanor által... És ez hosszútávon azt eredményezte volna, hogy a Gyűrűháború sem történik meg. :roll:
Úgyhogy akármennyire is szeretem őket, na meg Fëanort, a haláluk a szükséges rossz (bár ez utóbbi talán a nagyobb jó érdekében mégsem volt olyan rossz dolog *szomorú sóhaj*), ami elkerülhetetlen volt Középfölde történelmében.

És ha belegondoltok, több ilyen is volt. Például, amit Lothril is felhozott: Théodred és Théoden halála kellett ahhoz, hogy Éomer Rohan királya lehessen.
De akár itt egy ellenpélda is: ha Bilbó megölte volna Gollamot az első találkozásnál, Frodó minden bizonnyal nagyon csúnyán bebukta volna a küldetést Mordorban. :roll:

És hogy válaszoljak a saját kérdésemre: Ha van olyan szereplő, akinek a halála végül is nem befolyásolta a történet alakulását, és gondolkodás nélkül megmenteném, ha tehetném, az Maedhros (én szeretném azt gondolni, hogy Maglort nem kell megmenteni, mert még a napjainkban is zenél valamerre :P ).
Hogy miért Maedhros?
Mert számomra a legfájdalmasabb pillanata volt a Quenta Silmarillionnak, amikor Maedhros rájött, hogy hiába volt az 500+ év háború és szenvedés, és hiába veszett oda az egész családja, és az a sok-sok tünde. Nincs annál nagyobb tragédia, mint amikor szó szerint a kezedben tartod, amiért egész idáig küzdöttél, mégis úgy érzed, hogy nincs tovább. Simán megtehette volna, hogy ő is csak behajítja a vulkánba a szilmarilt, mint Maglor a tengerbe a sajátját, a világ rendje helyreállt volna. Szóval... őt menteném meg. :oops:

Lizzie01 írta:
Én az orkokon és egyéb szörnyeken kívül mindenkit életben tartanék. :yes:

Hmm... Azért ott van például Ar-Pharazón, akit egy kicsit sem bánom, hogy elsüllyedt. :labi: Pedig ő a szó szoros értelmében nem számít szörnynek. :D

Lothril Naethril írta:
Megint más téma: ;) :D
Ki/kik az egyes történetekből a kedvenc szereplőtök/szereplőitek? ;)

Fú, hát ez egy hosszú lista lesz. :D

Hobbit: Bilbó, Fili, Kili, Bofur, Thorin (bár ez utóbbi csak a filmbeli színész alakítása miatt. Egyébként maga Thorin karaktere nem túlságosan szimpatikus.)
Gyűrűk ura: Aragorn, Gimli, Samu, Éowyn, Faramir. És ne kérdezzétek miért, de Szilszakáll. :P
Szilmarilok: Itt most kb a fél szereplőgárdát felsorolhatnám, de erősen szelektálva, nem feltétenül sorrendben valami ilyesmi a listám: Fëanor, Fingolfin, Maedhros, Maglor, Fingon, Finrod, Celebrimbor, Beleg. Hangsúlyozom, nagyon erősen szelektálva. :P
Egyébként az utóbbi időben van valamiféle furcsa vonzalmam Sauron iránt is, pontosabban, mikor még Mairon néven futott. Ne felejtsük el, hogy ő sem gonoszként kezdte a pályafutását. :roll:

U.i.: Miriel, nem ismertem a képregényt, de haláli! :xx: Bárcsak Boromir megnézhette volna Hobbitfalvát... :(

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 27 (kedd), 21:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Tényleg nagyon cuki :xx:

Én az orkokon és egyéb szörnyeken kívül mindenkit életben tartanék. :yes:

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 27 (kedd), 21:41 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok! :give:

Stray Breeze, egyetértek Miriel Eryndissel, engem is megfogtál vele! :haha: De talán most így első körben én is Boromirt és Theodent választanám, de Theodredet is akár. Csak akkor később nem Éomer lett volna a király, nem? Maedhros, Maglor... meg még... meg még talán Háma lenne. Mindig is sajnáltam szegényt, hogy még kellett halnia. Amúgy a Hobbitból leginkább Kilit és Filit, de akár Thorint is. Balin halála meg a Gyűrű Szövetségében nagyon leamortizált, mert mindig is a kedven törpöm volt. :( Nem tudom mi alapján, de ő volt.

Miriel, a képregényt nem ismertem, de jó! (És büszke is vagyok magamra, mert nagyjából értettem, pedig még csak egy éve tanulok angolt! :D )

Megint más téma: ;) :D
Ki/kik az egyes történetekből a kedvenc szereplőtök/szereplőitek? ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lothril Naethril 2018 november 27 (kedd), 23:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 27 (kedd), 20:22 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Boromir kapcsán... Ismeritek ezt a képregényt? Szerintem naagyon cuki! :haha: :xx: Kép
És ti kit tartanátok életben? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 27 (kedd), 20:15 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Stray Breeze írta:
Más téma, csak hogy ne unatkozzunk így kedd este: Ha választhatnátok egy valakit bármelyik könyvből, bármelyik korból, akit életben tarthatnátok, ki lenne az? És miért? :)

Hú, jó kérdés... :roll: Nem igazán tudom, mert pl. Míriel nekem nagyon szimpi volt, de ha nem halt volna meg, akkor az egész Szilmarilok máshogy alakult volna... Lehet, hogy Feanor el sem készítette volna a szilmarilokat, mert nem akart volna versengeni apja előtt a féltestvéreivel szemben, és így a tündék Valinorban maradtak volna... Na mindegy, kicsit elkalandoztam. :-D Théoden és Boromir azok a Gy.U.-ból a meghaltak közül, akiket nagyon szeretek, szóval lehet, hogy közülük lenne valamelyik. Viszont Fingolfint, Maedhrost és Maglort is sajnálnám, bár legutóbbinak igazából ismeretlen a sorsa, hiszen csak utalások vannak rá, hogy esetleg öngyilkos lett. :? Sajnos nem tudok dönteni, ezzel a kérdéssel megfogtál! :haha:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 27 (kedd), 19:36 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Lothril Naethril írta:
Igen, ezen én is elgondolkodtam már egypárszor. Mert ha lehetne, akkor például Berenéknél sem lenne semmi probléma.


Egyetértek. Valahogy ez a Tuor Nyugatra hajózása annyira szembemegy a többi halhatatlan-halandó köré épített dologgal, hogy sehogy nem illik a képbe.

Az Elveszett Mesék amúgy, amennyire érdekes, annyira nehéz olvasmány. Persze, akinek a Szilmarilok lement, ez sem fog gondot okozni. :P Nagyon sok mindent meg lehet tudni belülük a mitológia keletkezéséről, és az alternatív verziókról, de tele van Christopher Tolkien kommentárjaival, úgyhogy érdemes minden szóra alaposan odafigyelni. :roll:

Más téma, csak hogy ne unatkozzunk így kedd este: Ha választhatnátok egy valakit bármelyik könyvből, bármelyik korból, akit életben tarthatnátok, ki lenne az? És miért? :)

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 25 (vasárnap), 23:24 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Stray Breeze írta:
Arra van példa, hogy halhatatlanból lesz halandó, de hogy fordítva? :-?

Igen, ezen én is elgondolkodtam már egypárszor. Mert ha lehetne, akkor például Berenéknél sem lenne semmi probléma.

Stray Breeze írta:
Az Elvarázsolt szigetes szerintem is valószínűbb, aztán ki tudja... Talán az Elveszett mesékből még kiderül 1-2 infó. :roll:


Igen, szerintem is.
Na, az Elveszett meséket meg még be kéne szereznem...

Miriel Eryndis írta:
Mondjuk akár Tol Eresseára is eljuthattak volna, de valahogy az Elvarázsolt Szigetek szerintem jobban klappolnak Idrillel és Tuorral, mert ha Eresseára keveredtek volna, akkor az ottani tündék később nem lettek volna annyira elámulva, amikor megpillantották a távolban Earendil hajóját. De ez csak az én véleményem... ;) ;;)


Nem csak a tiéd, osztozok benne, ha megengeded! :D A tündék ámulata sokmindent elárul. Néha a legapróbb részletek rejtik a választ. ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 24 (szombat), 0:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Igen, pontosan azért gondolkodtam el én is, mert Eärendilre írják, hogy ő az első halandó ember, ki Valinor partjára tévedt. De közben rákerestem a Gatewayen, ahol csak annyit írtak, hogy "sailed west" 525-ben, a lotr wikin, pedig hogy "sailed into the West and was accounted amongst the Eldar". Na ezen fennakadtam. Ha ez igaz, akkor Tuor már halhatatlannak számít? :shock: Valahogy ezt kétlem. Arra van példa, hogy halhatatlanból lesz halandó, de hogy fordítva? :-?
Az Elvarázsolt szigetes szerintem is valószínűbb, aztán ki tudja... Talán az Elveszett mesékből még kiderül 1-2 infó. :roll:

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 24 (szombat), 0:02 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Stray Breeze írta:
És akkor már én is bedobok egy témát: Szerintetek mi lett a sorsa azoknak a karaktereknek, akikről a könyvből nem derül ki semmi? (most Eluréd és Elurin sztorijától tekintsünk el, hagyjuk Mirielt kibontakozni a ficében :P ) Például Tuor és Idril? Elvileg elhajóztak, ne de vajon eljutottak Valinorba? :roll:

Hú, hát ez jó kérdés... :roll: Én amúgy nem tartom valószínűnek, mert amikor Earendil száll partra Valinorban, Tolkien úgy írja le, hogy "S akkor Earendil, az élő emberek közül elsőként kikötött a halhatatlan parton..." Szerintem Tuor meg Idril valahol út közben "állhattak meg", pl. azt már elképzelhetőbbnek tartom, hogy az Elvarázsolt Szigetek egyikén kötöttek ki, és ott maradtak, lehet, hogy akaratuk ellenére, pl. elaludhattak volna, mint hajdanán a törpök Eru parancsára, hogy mondjuk csak a világ végén ébredjenek föl (erre valahol van is utalás, talán a Szilmarilokban, mert a Tolkien Gatewayen megtaláltam: "The isles were enchanted, and anyone who set foot on them fell asleep forever."). Azt valahogy nem nézem ki Tolkienből, hogy csakúgy megölte volna ezt a két szereplőt, akik csak jót akartak. ;;) De lehet, hogy naiv vagyok. :D Mondjuk akár Tol Eresseára is eljuthattak volna, de valahogy az Elvarázsolt Szigetek szerintem jobban klappolnak Idrillel és Tuorral, mert ha Eresseára keveredtek volna, akkor az ottani tündék később nem lettek volna annyira elámulva, amikor megpillantották a távolban Earendil hajóját. De ez csak az én véleményem... ;) ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 23 (péntek), 23:26 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Stray Breeze írta:
És akkor már én is bedobok egy témát: Szerintetek mi lett a sorsa azoknak a karaktereknek, akikről a könyvből nem derül ki semmi? (most Eluréd és Elurin sztorijától tekintsünk el, hagyjuk Mirielt kibontakozni a ficében :P ) Például Tuor és Idril? Elvileg elhajóztak, ne de vajon eljutottak Valinorba? :roll:


Jó kérdés, és fanfictionre ösztönző. (De most jelenleg nem tudok komolyan belegondolni, így fél tizenegykor... :labi: )
Én Aragornék és Faramirék családjáról ovasnék szívesen ficet, meg hogy mi lett Bombadilékkal. Érdekes és érdemes lehet belegondolni, hogy mi lett velük.

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 23 (péntek), 23:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Sziasztok! :)

Én ebből a szempontból le vagyok maradva, még mindent csak egyszer olvastam (leszámítva, hogy a ficem miatt a Szilmarilokat már annyiszor vettem elő és olvastam újra bizonyos fejezeteket, hogy azzal már szerintem kitettem egy újabb elolvasást :mrgreen: ). Sőt, a Beren és Lúthienbe még bele sem kezdtem, meg a Beleriand dalai is még vár a sorára. :roll: De egyébként én mindent direkt nagyon lassan olvasok, hogy tovább tartson a könyv. :D

És akkor már én is bedobok egy témát: Szerintetek mi lett a sorsa azoknak a karaktereknek, akikről a könyvből nem derül ki semmi? (most Eluréd és Elurin sztorijától tekintsünk el, hagyjuk Mirielt kibontakozni a ficében :P ) Például Tuor és Idril? Elvileg elhajóztak, ne de vajon eljutottak Valinorba? :roll:

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 23 (péntek), 20:58 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok! :give:

Nos, én ezeket jelöltem be a Tolkien Napra:

1. Szerelem a halálon túl - Finwe és Míriel igaz története
2. Népszerűség, rajongás, kultusz - A Gyűrűk Ura 60 éve
3. Leithian ének - Beren és Lúthien igaz története
4. Középfölde a zenében - Tolkien által ihletett dallamok
5. Fegyverek, haditechnika és hadviselés Középföldén
6. A hobbitokról - ők is Ilúvatar Gyermekei?
7. Etimológiák - A tünde nyelv eredete
8. A balrogok szárnya, az entek asszonyai, Bilbó zsebórája és egyéb rejtvények Tolkien világában

:)

De hogy ne legyek teljesen OFF:

Ti hányszor olvastátok a Gyűrűk Urát/Hobbitot/Szilmarilokat/Húrin Gyermekeit? Ha meg most éppen újraolvassátok, hol tartotok benne?

Én most olvasom harmadszorra a trilógiát, és a Két toronyban tartok, és A tiltott tó című fejezet jön. A Hobbitot is nemrég olvastam ki harmadszorra. A Húrin Gyermekeit még nem olvastam, de a Szilmarilokat kétszer. (Azt is jó lenne megint, csak az a baj, hogy most a kötelezővel kell nagyon tempóznom... :labi: )

Ti hogy vagytok ezzel? ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lothril Naethril 2018 november 25 (vasárnap), 20:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 20 (kedd), 21:08 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok!

Miriel Eryndis írta:
Más kérdés: kinek milyen Tolkien könyvei vannak otthon?


Nekem megvan a GyU, a Hobbit, Húrin Gyermekei, Szilmarilok, Karácsonyi levelek, Tolkien meséi.
A Szilmarilokból nekem még apukám régi kiadása van még, de szerintem az tökéletes.
Hogy miket jelöltem be? Hmm. Elég nehéz volt kitalálni mi az a nyolc, amiről a legszívesebben hallanék. De most sajna nincs időm felfrissíteni az emlékezetemet, sem hosszabb hozzászólást írni. (Éljen a biosz témazáró! :roll: ) De remélhetőleg hamarosan lesz... ;) ;;)

*Lothril Naethril elköszön*

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 20 (kedd), 21:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Kikerestem őket, nekem ezek voltak:

E világ hatodkorának 2019. esztendeje – A mitikus- és a történelmi idő egymásba ágyazódása
Valinori krónika - A valák és tündék cselekedetei az idők kezdetén
Sauron útja – egy többszörösen megtört és újjáépített „karrier”
Szerelem a halálon túl - Finwe és Míriel igaz története
Szerelem, család és szexualitás - Törvények és szokások a tündék között
Quenta Silmarillion - A szilmarilok A Gyűrűk Ura előtt és után
Vándor vagy messiás? – Aragorn élete és sorsa
Az érem két oldala - Szereplőpárok, tükörkarakterek A Gyűrűk Urában

Az Aragornost meg a Sauronost azért, mert páromnak megmondtam, hogy kettőre bökjön rá, amit ő is érdekli. :D Persze engem sem hagy hidegen egyik téma sem. :roll: De igazad van, baromi nehéz volt csak nyolcat választani, legszívesebben még úgy 5-6ot simán hozzáadtam volna (köztük a zenét meg a haditechnikát én is :) ).

Az új Szilmarilokkal kapcsolatban én sem tudok sokat, csak amit Füzessy Tamás írt a Tolkien Társaság facebook csoportjába pár órája. Elvileg elírásokat javítanak, a terminológiát, meg a névmutatót. És még az Ainulindale szövegét pontosítják. :) Én amint megtudtam, hogy előrendelhető, azonnal lecsaptam rá, mert nekem eddig csak ebookon volt meg. :roll:
És akkor leendő Szilmarilok kötetemmel így állok jelenleg a Tolkien könyvek terén: Beren és Lúthien, Befejezetetlen regék, Középfölde Históriája eddig magyarul megjelent kötetei (Elveszett mesék I-II., Beleriand dalai. Most épp a Középfölde formálása kötetre várok, ami elvileg januárban jelenik meg, és Fingolfin címere van rajta. :xx: ). Ja, és a Tolkien Meséi (megjegyzem, tényleg benne van az Egyed gazda! Ki is ment a fejemből. :oops: )
Ezen kívül húgomnak megvan a Gyűrűk Ura trilógia, a Hobbit, és a Középfölde Atlasza. :) Úgyhogy van még mit olvasnom egy jó darabig! :D

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 20 (kedd), 20:12 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Igen, én már jártam a Tolkien.hu-n, nehéz volt csak nyolcat választani! :haha: Azt hiszem, ezeket jelöltem be: Beren és Lúthien igaz történetét, a haradiakról szólót, a tükörkaraktereset, a zenéset, Finwe és Míriel (a névrokonom :mrgreen: ) történetét, a haditechnikásat, és a hobbitosat (hogy ők is Ilúvatar gyermekei-e). :roll: :xx: ;) Többiek?
Én is hallottam, hogy újra kiadják a Szilmarilokat, de nekem megvan a régi, szóval nem terveztem megvenni az újat. Vajon változtattak rajta annyit, hogy mégis megvegyem? :-|
Más kérdés: kinek milyen Tolkien könyvei vannak otthon? Nekem megvan a Gy.U. angolul és magyarul, a Hobbit ugyanígy, van egy Tolkien kvízkönyvem, meg persze a Szilmarilok, a Húrin gyermekei, a Tolkien meséi (néhány közülük külön kötetben is), a Bombadil Toma kalandjai, a Karácsonyi levelek, a Beowulf (bár Tolkien ezt csak fordította), Középfölde Atlasza, a Beren és Lúthien, A Gyűrű Szövetsége képes útmutató (bár ez inkább a filmhez kapcsolódik, de azért jó, mert nagyon szép fotók vannak benne), és a Középfölde életre kel. (Megjegyzés: sajnos még egyáltalán nem volt időm mindet elolvasni, de ez csak idő kérdése... :D :xx: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 20 (kedd), 19:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Hmm... Ha választani kéne, akkor vagy Ilúvatar, vagy Tolkien sem tudja. :P Igazából ez az utóbbi ütne a legnagyobbat, de sajnos ezt már sosem tudjuk meg. :( Azért kíváncsi lennék egy Bombadilos előadásra én is. Amúgy ti néztétek a Tolkien.hu-n azt a kérdőívet a Tolkien Nappal kapcsolatban? Ha igen, titeket milyen előadások érdekelnek? :)

Más, hogy ne legyek teljesen OFF: Elméletileg tegnap jelent meg a Szilmarilok legújabb kiadása (még a könyvesboltból nem kaptam a mailt, hogy átvehetem, de már nem csak előrendelhető, úgyhogy gondolom, hogy megjelent :roll: ). Ti beruháztok rá, vagy már megvan egy régebbi példányotok? :)

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 19 (hétfő), 16:46 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Lothril Naethril írta:
Őszintén szólva fogalmam sincs! Ezért szeretnék erről is hallani a Tolkien Napon. :D Talán még a felesége sem tudja, mert amikor Frodó megkérdezte tőle, csak annyi volt a válasza, hogy ő a Gazda. ;;) Aha. De hallottam olyat is, hogy lehet hogy ő Ilúvatar? :lol: Azért A Gazda, meg az első apátlan? :-? :-?

Sziasztok!
Egyik évben volt erről egy előadás a Tolkien Napon, és ott felsorolták a szerintük lehetséges dolgokat, azt hiszem ezek voltak azok: 1. Ilúvatar, 2. Maga Tolkien, 3. Tolkien barátja, C. S. Lewis, 4. A Szentlélek (na, ez tényleg elég furán hangzik, de végül is miért is ne?). Talán ennyi. :D Amúgy azt is elmondták, hogy többen is megkérdezték Tolkient levélben erről, de ő sosem adott meg pontos választ... :roll: Az is fölmerült, hogy Toma maga az olvasó, mivel rá nem hat a Gyűrű, és úgymond "hatalma van a történet fölött", hiszen bármikor leteheti a könyvet. :haha: Az előadó még azt is említette, hogy lehet, hogy Tolkien sem határozta ezt meg, csak "megszívatta az olvasóit". :haha: :-P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 19 (hétfő), 0:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Lothril Naethril írta:
Őszintén szólva fogalmam sincs! Ezért szeretnék erről is hallani a Tolkien Napon. :D Talán még a felesége sem tudja, mert amikor Frodó megkérdezte tőle, csak annyi volt a válasza, hogy ő a Gazda. ;;) Aha. De hallottam olyat is, hogy lehet hogy ő Ilúvatar? :lol: Azért A Gazda, meg az első apátlan? :-? :-?

Erről az Ilúvataros elméletről én is hallottam már párszor, és mindig megmosolyogtam. Aztán ki tudja, eléggé titokzatos figura... :D (Ezek szerint a Bombadil Tomáról szóló könyvben sincs benne semmi konkrétabb? Ahhoz még nem volt szerencsém, annyira, hogy még könyvesboltban sem láttam. :oops: )

Aredhelt egyébként én is kedvelem, kicsit naiv, de szerethető. Talán még szimpibb is számomra, mint Galadriel, ha Finwë lány unokáit nézzük. És szereti Fëanor fiait, úgyhogy már csak azért is jár a pirospont. :roll:

Lothril Naethril írta:
A fordítást kezdtem el olvasni, és nagyon tetszik! :) A másikkal meg az a baj, hogy korhatáros... (Tizenhat vagyok, bocsi!) Ami késik nem múlik, a kritika is előbb-utóbb menni fog! ;)
Köszönöm ha benézel! Én is szeretettel várom a véleményedet! ;)

Ez csak természetes. :give:
Egyébként még én köszönöm, hogy tetszik amit eddig láttál a fordításból, és ne aggódj, nem sürgetlek, olvasd csak, ahogy az időd engedi! :)
A korhatár dologról meg annyit, hogy én balga el is felejtettem, hogy ez akadály lehet. :oops: Szorgosan kiraktam az első fejezetre, nehogy a későbbiekben problémák legyenek, de még egy jó darabig nem lesz semmi olyan, amit én már 18-assal illetnék. :roll: Ez persze nem azt jelenti, hogy most rögtön vágj bele, mert később tényleg komolyan kell majd venni a korhatárt (tekintve, hogy mennyire építek a Szilmarilok sztorijára, és hogy mennyire részletesen leírok mindent). Úgyhogy egyáltalán nem foglak győzködni, a fenntartásaid teljesen jogosak! :)

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 23:24 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Stray Breeze írta:
Maeglinnel én nagyon hadilábon állok. Van hogy szeretem, van hogy kevésbé, épp mikor milyen kedvem van. :D Na nem úgy, mint az apját, őt jobban utálom, mint magát Melkort. :roll:


Maeglin nálam is nagyon megosztott karakter. Maga a történet fogott meg. (Na, én ilyen romantikus alkat vagyok.) Aredhelt szerettem belőle, Eol meg... Hát eléggé izé. Nem igazán bírtam én sem.

Stray Breeze írta:

Amúgy tetszik, hogy Bombadil Tomát külön fajba soroltad. :mrgreen: Ha már itt tartunk, szerintetek ő kiféle, miféle?


Őszintén szólva fogalmam sincs! Ezért szeretnék erről is hallani a Tolkien Napon. :D Talán még a felesége sem tudja, mert amikor Frodó megkérdezte tőle, csak annyi volt a válasza, hogy ő a Gazda. ;;) Aha. De hallottam olyat is, hogy lehet hogy ő Ilúvatar? :lol: Azért A Gazda, meg az első apátlan? :-? :-?

Stray Breeze írta:
Kicsit talán off: Melyik sztorimat olvasod? A fordítást, ami a GyU kategóriában is van, vagy a crossovert? Ha az utóbbit, akkor a hálám már csak azért is örökké üldözni fog, hogy egyáltalán hajlandó vagy végigolvasni. :xx: A kritikának pedig én is nagyon örülnék! :oops:
Na, benézek majd hozzád is. A Hobbit ficedet pedig várni fogom! :D


A fordítást kezdtem el olvasni, és nagyon tetszik! :) A másikkal meg az a baj, hogy korhatáros... (Tizenhat vagyok, bocsi!) Ami késik nem múlik, a kritika is előbb-utóbb menni fog! ;)
Köszönöm ha benézel! Én is szeretettel várom a véleményedet! ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lothril Naethril 2018 november 23 (péntek), 20:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 22:35 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Maeglinnel én nagyon hadilábon állok. Van hogy szeretem, van hogy kevésbé, épp mikor milyen kedvem van. :D Na nem úgy, mint az apját, őt jobban utálom, mint magát Melkort. :roll:

Amúgy tetszik, hogy Bombadil Tomát külön fajba soroltad. :mrgreen: Ha már itt tartunk, szerintetek ő kiféle, miféle?

Kicsit talán off: Melyik sztorimat olvasod? A fordítást, ami a GyU kategóriában is van, vagy a crossovert? Ha az utóbbit, akkor a hálám már csak azért is örökké üldözni fog, hogy egyáltalán hajlandó vagy végigolvasni. :xx: A kritikának pedig én is nagyon örülnék! :oops:
Na, benézek majd hozzád is. A Hobbit ficedet pedig várni fogom! :D

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 22:03 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Miriel Eryndis írta:
pl. ott van Nellas, Eluréd és Elurín, akikről fanficet írok


Miriel, a ficed egyszerűen fantasztikus, ahogy azt már a kritikáimban már bővebben kifejtettem.
Stray Breeze, a te történetedet is elkezdem olvasni, de még nem tudtam végig. De - remélhetőleg - hamarosan tőlem is számíthatsz kritikára.

Én egyébként egy Hobbit-fanficet írok, de az Üst meg a suli miatt egy kicsit szüneteltetem. Majd ha az Üst lement, és a sulis rohanás is véget ért, akkor tudom folytatni az írást. (Lehet, hogy ez csak jövőre lesz, de addig is legalább a verscsokromat igyekszem frissíteni...)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 21:04 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Stray Breeze írta:
Lothril Naethril írta:
A Hobbit-filmeket én sem szeretem, nagyon más, mint a könyv. Az első rész még úgy oké, de a második, és főleg a harmadik nagyon nem tetszik. :-x Szegény Tolkien!


A Hobbit-filmekben legjobban a Bilbót játszó színész, Martin Freeman alakítását szeretettem. Egyszerűen zseniális! :mrgreen: Egyébként a 2. meg a 3. résszel sem lett volna baj, ha nem tudom, hogy Tolkien bácsi nem szánt szerelmi szálat törp és tünde közé, olyannyira, hogy női karakter egyáltalán nem volt benne. Értem én, hogy Peter Jackson mit akart azzal, hogy Taurielt beletette, de az, hogy ezzel a plusz történetszállal próbált 3 filmnyi anyagot összehozni egyetlen regényből, az durva. De hát igen, a pénz az nagy úr... :roll:

Más: A Szilmariloknak én szinte minden történetét imádom, de ha egyet ki kellene emelnem, az a Noldák futása. :) (Vagy a Nirnaeth, annak ellenére, hogy megsirattam, és kijelentettem, hogy én ezt nem vagyok hajlandó tovább olvasni.)



Igen, Bilbó volt a legjobb! :) Ő az örök kedvenc! :xx:

A Szilmarilokból nekem még a Maeglin című fejezet tetszett nagyon. Maedhros és Maglor nekem is nagyon szimpatikus volt, Thingol meg... hát ő nekem sem.

Mennyi közös van hármunkban! :) ;) :D

Ja, és nehogy kifelejtsem: az Earendil utazásai című fejezetet is bírom, na meg persze a könyv hátulján lévő családfákat, térképet, sindarin és quenya összefoglalót! :D
Az Ainulindale és a Valaquenta is tetszik. Tulajdonképpen az egész Szilmarilok a kedvencem, csak azt nem szerettem benne, hogy mindennek olyan sok neve van. Például ez az és-ettől-kezdve-úgy-hívták-hogy kategória. Ember/tünde/törp/hobbit/maia/vala/ent(/Bombadil/satöbbi) legyen a talpán aki ezt mind meg bírja jegyezni... :D

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 18:07 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Tessék, örülök az ismeretségnek! :mrgreen: A Blind Guardiannal igazából még 7-8 éve ismerkedtem meg, a Robot Unicorn Attack (Metal verzió) flash játék kapcsán (szerintem még egy ilyen értelmetlen, beteg játszik nincs a világon, de hát ezért szeretjük az internetet. :lol: ) De egyébként én is a Szilmarilok miatt ismertem meg őket jobban, és a Nightfall albumot. Na de most már lehet, hogy kezdek átmenni OFF-ba. :roll:

Fëanor & co.: én valamiért az elejétől fogva láttam bennük valamit. Talán azért, mert Tolkient szeretik elkönyvelni úgy, mint aki vagy csak pozitív, vagy csak negatív karaktereket ír, és nincsenek árnyalatok. Na tessék, kapásból 8 ellenpéldát tudnék mondani. :P Az antihős jellegű karakterek meg mindig is közel álltak hozzám, bármilyen fandomról legyen is szó. Még Celegormot, Curufint és Caranthirt is meg tudom érteni, valahol mindegyiknek megvolt a maga oka, hogy úgy viselkedjen, ahogy. (Egyébként, habár nem canon, de meggyőződésem, hogy Caranthir és Haleth között volt valami, ennek ellenkezőjéről senki a világon nem győzhet meg! xD) Ettől persze még nem megbocsátható, amit tettek, de valahol érthető. Ugyanez vonatkozik Fëanorra is. Nincs még egy karakter, aki ennyire közel állna hozzám, mint ő, a hálakor mégsem tudtam sajnálni, mert magának köszönhette, ami történt vele (többé-kevésébé). Maedhrost és Maglort viszont tényleg sajnáltam, rajtuk csattant a legjobban az egész eskü, pedig ők szolgáltak rá a legkevésbé. Az ikreket kedvelem, azt hiszem, bár róluk tudunk a legkevesebbet. :roll:

Hát igen, Mablung és Beleg... :oops: Amúgy örülök, hogy a Thingol unszimpátiámmal nem vagyok egyedül, és egyébként Diort én sem kedvelem különösebben.
Glorfindelt szeretem, de mondjuk ha közte és Ecthelion között kéne választanom, akkor az utóbbit jobban. :)

Amúgy nagyon-nagyon örülnék egy Fëanor fiairól szóló ficnek. :xx: Igazából bárminek, ami róluk szól. :P

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 17:33 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Stray Breeze írta:
A Blind Guardian Nightfall in Middle Earth albumát én is ismerem, és a Time Stands Still az egyik kedvencem róla (a másik a Nightfall, meg a Mirrorr Mirror. Esetleg még a Curse of Fëanor.) :D

Úúú, még sosem találkoztam olyannal, aki ismeri a Blind Guardiant! :give: (Kivéve azokat, akiknek én mutattam meg... :roll: ) Nekem már kb. két éve ők a kedvenceim... :xx:
Feanort meg a fiait először nem nagyon szerettem, de aztán Maedhrost, Maglort, Amrodot és Amrast mégis megszerettem. :-D Curufin, Celegorm és Caranthir valahogy sosem jött be igazán... :? De a legutóbbi legalább megmentette Haletht és a népét, szóval vele nem vagyok rosszban! :haha: Thingolt valamiért én sem igazán szeretem... Meg Diort sem. :-| De Mablungot nagyon szeretem, Beleget meg még jobban, ám Glorfindelt senki sem előzheti meg! :D
Nagyon köszönöm, ha kritikát írsz a történetemhez, az nagyon jól esne... :xx:
A Feanor-fiakra visszatérve én is nagyon szeretem a róluk szóló történeteket, különösen azokat, amikben a hét fiú még kicsi - én is tervezem, hogy egyszer majd írok róluk egy ilyen stílusú novellát, mert (akkor még) olyan cukik lehettek! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 17:04 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Ó igen, Fingolfint majdnem el is felejtettem! (Pedig őt is megsirattam, akárcsak Maedhrost. A fene az érzékeny lelkivilágomba :roll: ). Biztos, hogy az egyik legepicebb jelenet az egész könyvben (a másik, amikor Fingolfin kedves bátyja rácsapja az ajtót Morgoth-ra. Egyébként szerintem is úgy kell ragozni a "th"-t, mintha "sz" lenne, ennek ellenére én magamban folyton "Morgot"-nak ejtem. :oops: )
A Blind Guardian Nightfall in Middle Earth albumát én is ismerem, és a Time Stands Still az egyik kedvencem róla (a másik a Nightfall, meg a Mirrorr Mirror. Esetleg még a Curse of Fëanor.) :D

Engem a Szilmarilokból leginkább Fëanor és a fiai fogtak meg (ha furcsán néztek rám ezért, akkor majd egyszer talán nagyon-nagyon hosszan kifejtem), úgyhogy az összes történet, amiben ők vannak középpontban, érdekel. Ezért talán nem véletlen, hogy a crossover ficemnek is pont ők (lesznek) a főszereplői. De úgy igazából az egész nolda királyi famíliát szeretem, meg néhány sinda uraságot Doriathból (nem, Thingolt pont nem :-P ).

Miriel Eryndis írta:
pl. ott van Nellas, Eluréd és Elurín, akikről fanficet írok, de érdekelne még Nerdanel sorsa, Glorfindel, a kedvenc tündém háttértörténete, és még sok más... Kár, hogy Tolkien sosem fejezhette be igazán a Szilmarilokat... :-( De nézzük a jó oldalát: így annyi fanfictiont és saját kiegészítő-történetet írhatunk hozzá, amennyit csak akarunk! :D (Mondjuk az érdekelne, mit gondolna ezekről a "művekről" az író... :haha: )


Ó, igen, a fanficed, már én is rábukkantam! :) Még sajnos nem volt időm végigolvasni, de amint eljutok az aktuális fejezet végéig, számíthatsz majd egy nagyon hosszú, kimerítő kritikára! :mrgreen:
A Szilmarilok-ficekkel kapcsolatban.... Hát igen, én is örülök, hogy szabadjára van engedve a fantáziánk, ugyanakkor kicsit sem bántam volna, ha legalább olyan részletesen olvashatnánk minden sztorit, mint a Húrin Gyermekeit.
De igen, valószínűleg szegény Tolkien forogna a sírjában, ha meglátná, mit műveltem az eldákkal a ficemben... :roll:

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 16:35 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Stray Breeze írta:
Más: A Szilmariloknak én szinte minden történetét imádom, de ha egyet ki kellene emelnem, az a Noldák futása. :) (Vagy a Nirnaeth, annak ellenére, hogy megsirattam, és kijelentettem, hogy én ezt nem vagyok hajlandó tovább olvasni.)

Nekem talán az volt a kedvenc részem, amikor Fingolfin megütközött Morgoth-szal (nem tudom, hogyan kéne írni... :oops: ). Persze szomorú volt, de ugyanakkor olyan dicső és bátor... A kedvenc metál-bandám, a Blind Guardian is írt egy éneket erről az ütközetről, szerintem érdemes meghallgatni! :mrgreen: A címe: Time Stands Still (at the Iron Hill). Amúgy egy egész albumuk van Tolkien-témában az Első Korról, és eszméletlenül jó! Ha bármennyire is szeretitek a metált, hallgassátok meg! :wink: :xx:
A Szilmarilokban ezen kívül Beren és Lúthien története is szép volt persze, de engem sokszor a kisebb szereplők sorsa is érdekelt volna... pl. ott van Nellas, Eluréd és Elurín, akikről fanficet írok, de érdekelne még Nerdanel sorsa, Glorfindel, a kedvenc tündém háttértörténete, és még sok más... Kár, hogy Tolkien sosem fejezhette be igazán a Szilmarilokat... :-( De nézzük a jó oldalát: így annyi fanfictiont és saját kiegészítő-történetet írhatunk hozzá, amennyit csak akarunk! :D (Mondjuk az érdekelne, mit gondolna ezekről a "művekről" az író... :haha: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 18 (vasárnap), 13:31 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Lothril Naethril írta:
A Hobbit-filmeket én sem szeretem, nagyon más, mint a könyv. Az első rész még úgy oké, de a második, és főleg a harmadik nagyon nem tetszik. :-x Szegény Tolkien!


A Hobbit-filmekben legjobban a Bilbót játszó színész, Martin Freeman alakítását szeretettem. Egyszerűen zseniális! :mrgreen: Egyébként a 2. meg a 3. résszel sem lett volna baj, ha nem tudom, hogy Tolkien bácsi nem szánt szerelmi szálat törp és tünde közé, olyannyira, hogy női karakter egyáltalán nem volt benne. Értem én, hogy Peter Jackson mit akart azzal, hogy Taurielt beletette, de az, hogy ezzel a plusz történetszállal próbált 3 filmnyi anyagot összehozni egyetlen regényből, az durva. De hát igen, a pénz az nagy úr... :roll:

Más: A Szilmariloknak én szinte minden történetét imádom, de ha egyet ki kellene emelnem, az a Noldák futása. :) (Vagy a Nirnaeth, annak ellenére, hogy megsirattam, és kijelentettem, hogy én ezt nem vagyok hajlandó tovább olvasni.)

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 17 (szombat), 22:26 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Miriel Eryndis írta:
De azért így is érdemes poénból megtanulni egy-két dolgot, ha másért nem, akkor azért, hogy a környezetedben levő Tolkien-rajongókkal hülyüljetek egyet... :haha: Tapasztalatból mondom: vicces látni a kívülálló emberek arcát, amikor fogalmuk sincs, miről és milyen nyelven hadováltok... :D


Igen! :D Én is kipróbáltam már párszor, és poén volt látni az arckifejezésüket! :D Nagyon maer dolog tündéül beszélni! Csak az a gond vele, hogy nem lehet elmondani vele egy csomó dolgot. (Például, hogy feltöltöttem valamit a Merengőre, vagy jön a buszom...) *egy pillanatra elszomorodik amiért nem nyelvvizsgázhat sindarinból* :cry:

De fel a fejjel mellyn nín, attól még lehet tündéül beszélni, még ha nem is mindent sindarinul mondunk! :yes: :D

Cuio vae, mellyn nín muin!

Lothril Naethril *egy kicsit bepörgött...* :D

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 17 (szombat), 22:07 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok!

Én nyolcadik osztályban olvastam a Szilmarilokat, és eleinte elég nehéz olvasmány volt. De aztán belejöttem, és nagyon megszerettem. A kedvencem Beren és Lúthien története.

Miriel Eryndis írta:

Amúgy tudtátok, hogy Tolkien eredetileg tervezett egy olyan nyelvet is Középfölde világába, amely lényegében a magyar és a tünde keveréke ("Mágol" néven)? Én nagyon meglepődtem, amikor erre véletlenül rábukkantam a Tolkien Gateway nevű oldalon. (Amúgy ezt az oldalt ajánlom mindenkinek, mert igaz, hogy angolul van, de kb. mindent meg lehet találni rajta, ami csak Tolkien műveivel kapcsolatos. :mrgreen: )


Na, erről a nyelvről én sem tudtam. De most tanultam valami újat. :D ;)

A Hobbit-filmeket én sem szeretem, nagyon más, mint a könyv. Az első rész még úgy oké, de a második, és főleg a harmadik nagyon nem tetszik. :-x Szegény Tolkien!

Én is szeretnék ott lenni a Tolkien Napon, majd meglátjuk, hogy el tudok-e menni rá.

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 17 (szombat), 16:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Nyugodj meg, Miriel, 23 évesen is kihívás volt a Szilmarilok, úgyhogy elhiszem, hogy elsőre nem ment könnyen. :D Az Ainulindaléval nagyon megszenvedtem, utána azért már nem volt vészes. Persze, ez nem az jelenti, hogy nem a Gateway, és Beleriand térképe fölé görnyedve olvastam végig. :mrgreen: Ha nem lett volna előttem a családfa, sosem jegyeztem volna meg a neveket. :oops:
Amúgy a Hobbitra visszatérve, azért nem utálom én annyira, a filmeket pl. kifejezetten szeretem (bár megértem, hogy miért szereti jobban a Gyűrűk Ura filmeket szinte mindenki, engem is beleértve), de ha a könyvről van szó, mindig találok valami érdekesebbet. Főleg így, hogy sorra adják ki a Középfölde Históriája köteteket (+Beren és Lúthien is az idén jelent meg, jövőre Gondolin bukása...) :roll:

A Tolkien napról én tavaly hallottam először, de akkor már lecsúsztam a jelentkezésről, és úgy meg nem akartam elmenni, hogy egy előadásra sem tudtam volna beülni. De a 2019-esre nagyon szeretnék elmenni, még azt a kérdőívet is kitöltöttem, amit a Tolkien.hu-ra kitettek az előadásokkal meg a programokkal kapcsolatban. Úgyhogy már nagyon várom. :-D

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 17 (szombat), 15:37 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Stray Breeze az úgy érdekes lehet, hogy a Szilmarilok neked előbb volt, mint a Hobbit! :o Bevallom, amikor először álltam neki a Szilmariloknak, úgy 3 éve (13 évesen), akkor nagyon nehezen haladtam, és hamar abbahagytam... Egyszerűen túl sok neve volt a Valáknak, és nem értettem, mi az egésznek a lényege... De aztán később újra nekiálltam, és miután átrágtam magam az első egy-két fejezeten, már egészen tetszett. Aztán megint újraolvastam, és azóta ez a második kedvenc könyvem a Gyűrűk Ura mögött. (Tudom, hogy az nem egy könyv, de végül is egy történet...) :mrgreen:
Amúgy igen, ma már a 'Sonkádi Egyed gazdát' általában Tolkien meséi közé teszik be, de nekünk egy régebbi kiadás van meg itthon, ami csak ezt az egy történetet tartalmazza, és ez volt a legelső Tolkien-könyvünk, amit a szüleim vettek valamikor réges-régen. :wink: Azóta amúgy már megvan a 'J.R.R. Tolkien meséi' is, de megvan külön kötetben a 'Woottoni kovácsmester', és a 'Bombadil Toma kalandjai' is. :D

A Gatewayt én is rendszeresen használom, mert az a legmegbízhatóbb oldal Tolkien-témákban.

Más téma... Ismeritek a Tolkien Napot? Tudom, hogy ez nem közvetlenül a könyvekhez kapcsolódik, de minden évben megrendezésre kerül január elején a Magyar Tolkien Társaság által az író születésnapja Budapesten, érdekes előadásokkal, jelmezesekkel, étellel, Középfölde Vásárral, stb... Ha még nincs programotok akkorra, érdemes elmenni, nagyon jó! :xx: Nekem ez azt hiszem a harmadik alkalom lesz, és nagyon szeretem! :D (A tolkien.hu-n kb. minden infó fönt van az eseményről, bár az ideinek a pontos helyszínét és idejét még nem tűzték ki. :wink: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 17 (szombat), 0:20 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Én azon elvetemültek közé tartozom, aki hamarabb olvasta a Szilmarilokat, mint a Hobbitot. :D Bár őszintén szólva a Hobbitra a mai napig nem vettem rá magam, pedig már egy ideje ott porosodik szegény a polcon (na jó, a húgomén). Most az Elveszett Mesék 2. részét bújom, számomra valahogy sokkal érdekesebb, mint a Hobbit. :/ Egyébként én a Gyűrűk Ura filmek által szerelmesedtem bele Középfölde világába, nagyjából 15 évvel ezelőtt. :xx:

Miriel, a Sonkádi Egyed gazda nem a Tolkien Meséi könyvben van benne? Vagy ez már csak valami újabb kiadás, amiben együtt van a Kóborló és a varázslóval meg a Woottoni kovácsmesterrel?

Ó, és ha már sindarinnál tartunk, kis érdekesség. Ma találtam a tumblr-ön, a Bohemian Rhapsody sinda fordítása: :D
http://misbehavingmaiar.tumblr.com/post ... oeh%C3%AEm

U.i.: Egyébként a Tolkiengateway tényleg nagyon hasznos, felváltva bújon a LOTR wikiával ha valami infót keresek a ficemhez. :D De erről a "mágol" nyelvről nem tudtam. o.o

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 16 (péntek), 23:44 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Idézet:
Én a Hobbittal kezdtem, a Gyűrűk Urával folytattam, aztán jöttek a GyU filmek, és utána meg a Szilmarilok. A filmeket is szeretem, jó jelenetei vannak, de például Bombadilt, Zsizsik gazdát, Glorfindelt, és a Morotvai csatát nagyon hiányoltam belőlük. Jó, tudom, hogy így is hosszú a trilógia, de azért... na!


Egyet értek! Én először a Gyűrűk Urát láttam, aztán olvastam a könyvet, majd elolvastam a Hobbitot is, és megnéztem a filmet. Most nem akarom részletesen kifejteni, de számomra borzalmas volt... :( Ezek után meg már jött a Szilmarilok, a Húrin gyermekei, és a többi... :-D Amúgy a legelső Tolkien-könyvem igazából a Sonkádi Egyed Gazda volt, de azt azért nem sorolnám egy kategóriába Középfölde világával... :haha:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 16 (péntek), 23:38 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Sziasztok!

Örülök, hogy éledezik az oldal, ezentúl megpróbálok én is aktívan részt venni a beszélgetésekben. :xx:
A tünde nyelvekhez annyit szeretnék hozzátenni, hogy Sindarinul a lentebb már említett Parf-en-Ereglass oldalról már én is tudok jó pár mondatot, pl. be tudok mutatkozni, meg tudok köszönni/elköszönni stb., de Tolkiennek sajnos nem volt elég ideje megalkotni a teljes nyelvet, így ahány "Sindarin nyelvtanulós" oldal, annyi külön Sindarin nyelv létezik... :roll: Ezzel persze senkit nem akarok elkedvteleníteni, csak azt mondom, hogy hiába fektetnénk bele bármekkora energiát, a végeredmény sehogy sem lenne tökéletes. De azért így is érdemes poénból megtanulni egy-két dolgot, ha másért nem, akkor azért, hogy a környezetedben levő Tolkien-rajongókkal hülyüljetek egyet... :haha: Tapasztalatból mondom: vicces látni a kívülálló emberek arcát, amikor fogalmuk sincs, miről és milyen nyelven hadováltok... :D

Amúgy tudtátok, hogy Tolkien eredetileg tervezett egy olyan nyelvet is Középfölde világába, amely lényegében a magyar és a tünde keveréke ("Mágol" néven)? Én nagyon meglepődtem, amikor erre véletlenül rábukkantam a Tolkien Gateway nevű oldalon. (Amúgy ezt az oldalt ajánlom mindenkinek, mert igaz, hogy angolul van, de kb. mindent meg lehet találni rajta, ami csak Tolkien műveivel kapcsolatos. :mrgreen: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Re:
HozzászólásElküldve: 2018 november 16 (péntek), 23:36 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
(:Réka:) írta:
Nora írta:
Én először filmen láttam az LoTR trilógiát, és már akkor is nagyon tetszett, de aztán elolvastam köynvben, és nem pártoltam el Tolkientól. Szerintem a filmben vannak olyan dolgok, amik még jobbá tették a könyv hangulatát pl: a Bakvári révnél a nazgúlok, vagy mikor a haramadik film végén, a hobbitok előtt meghajolnak Aragonék. Igaz, hogy elég sok dolog kimaradt, de a bővített változat a KV-nál 3 és fél óra, szóval ezt már nehezen lehet hosszabítani, és én elégedet vagyok ennyivel is. Ti mit gondoltok?


Én először láttam a filmet, utána olvastam el a könyvet, így az egy kicsit vontatottnak tűnt... A sok tájleírás, meg minden... De végülis mindkettőt nagyon szeretem :wink: A filmet talán egy icipicit jobban. Szuperül csináltak meg benne mindent :-) És nekem is tetszett a hobbitos-meghajolós rész :-) Meg a legvégét is imádom. Nem is tudom, melyiken bőgtem jobban: a filmen vagy a könyvön..(?)


Én a Hobbittal kezdtem, a Gyűrűk Urával folytattam, aztán jöttek a GyU filmek, és utána meg a Szilmarilok. A filmeket is szeretem, jó jelenetei vannak, de például Bombadilt, Zsizsik gazdát, Glorfindelt, és a Morotvai csatát nagyon hiányoltam belőlük. Jó, tudom, hogy így is hosszú a trilógia, de azért... na!

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: 2018 november 16 (péntek), 23:24 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok! :give:

(:Réka:) írta:
Ananke írta:
És a filmből az első a kedvencem, könyvből a harmadik.


Pont, mint nekem :-)


Nekem meg a harmadik a kedvencem mindegyikből. De az összes zseniális! :yes: *egy kicsit fangörcsöt kapott*
Fantasia írta:
:P 8) Nálam a Gyűrűk Ura trilógia az alapmű.


Nálam is! :)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 november 12 (hétfő), 18:04 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Sziasztok!

Annyira hozzá akartam szólni a témához, hogy emiatt képes voltam regisztrálni a fórumra. :D

Számomra a kedvenc korszak egyértelműen az Elsőkor, de ha már a Harmadkorról van szó, akkor Gyűrűháború. :) Persze attól is függ, hogy kikről, melyik népcsoportról szól, helyszín, stb.

A tünde nyelvekkel kapcs, én eddig (szánom-bánom, de) nem vettem a fáradtságot, hogy mélyebben elsajátítsam se a sindát se a quenyát, mint azt a tulajdonnevek értelmezése megkívánja. A saját sztorimban (Szilmarilok x Nier crossover, de inkább az előbbin van a hangsúly - még nagyon-nagyon sokáig), tekintve hogy még a Fák Éveiben járok, Valinorban, nem akartam azzal is bonyolítani a dolgot, hogy telepakolom quenya mondatokkal. Főleg, hogy Fingon csatakiáltását leszámítva egyetlen épkézláb mondatot sem tudnék magamtól mondani az eldák nyelvén. :P

U.i.: Örülök, hogy felélesztettétek a topikot! :xx:

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 272 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség