Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 19 (péntek), 2:30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 február 14 (kedd), 14:16 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Patrick Rothfuss: A Királygyilkos Krónikája (A szél neve, A bölcs ember félelme)

— Három napra van szükségem — szögezte le Kote. — Ez bizonyos.
A Krónikás elfehéredett.
— De... az earl!
Kote legyintett.
— Senkinek nincs szüksége három napra! — mondta határozottan a Krónikás. — Kifaggattam Oren Velcitert.
Oren Velcitert, érted? Nyolcvanéves, és kétszáz évnyit élt. Ötszázat, ha a hazugságokat is beleszámítjuk. Ő keresett meg engem! — nyomta meg a szót a Krónikás. — Mindössze két napig tartott.
— Ez az ajánlatom — válaszolta egyszerűen a kocsmáros. — Vagy ennyi ideig beszélek, vagy meg sem szólalok.


Kvothe, a főhős napjait azonban oldalszázakban kell mérni; a trilógia első kötete több mint 800, a második csaknem 1000 oldalas (a harmadik valószínűleg ennél is hosszabb lesz).
Szerintem a két eddig megjelent kötet fantasztikus, olvastatja magát, és egy pillanatig sem unalmas - még akkor se (sőt...!), ha az eddigi oldalszám nagyjából fele Kvothe egyetemi életét meséli el, azt, hogyan próbál úrrá lenni a pénzgondjain, és hogyan csatározgat legnagyobb ellenlábasával. Épp az egyetemi környezet miatt - és mert Kvothe arkanistának tanul (kb. a varázsló tudományos elnevezése, bár itt a mágiának is komoly, tudományos alapjai vannak) -, van egy enyhe HP beütése a sztorinak. (Elodin magiszter például általában olyan, mintha egyszerre volna "közeli rokona" az ötödik kötet előtti, habókos Dumbledore-nak és Luna Lovegoodnak. :D )

A könyvek hangulata egészen különleges; tényleg gyönyörűen megírt történetről van szó, amit szerencsére a fordítás is remekül visszaad.

Szóval ajánlom mindenkinek, még ha egyelőre a harmadik nap meseadagja várat is magára. Igazi fantasy (de még véletlenül sem tucatfantasy), kidolgozott világgal, különböző hiedelmekkel és kultúrákkal, és szerethető szereplőkkel.

Kvothe olykor talán - biztosan - túl öntelt, túl arrogáns, de tagadhatatlan, hogy amire felvág, abban tényleg tehetséges, és a humor, a mesélés könnyedsége és gördülékenysége, meg az időről időre felbukkanó problémák, plusz a múlt sötét eseményei és a jelen (a kerettörténet) melankóliája segítenek, hogy ne váljon idegesítővé. Mert az olvasó sejti, hogy valószínűleg rettenetes dolgok várnak rá, és tudja, hogy sokat fog változni útközben.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 január 20 (péntek), 2:47 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2006 június 23 (péntek), 8:39
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Egy sötét szobában, számban égő pipával, és egy könnyvel kezemben...Nechronomicon
Frank Herbert Dűne sorozata(A Dűne, A Dűne Prófétája, A Dűne Gyermekei, A Dűne Istencsászára, a Dűne Eretnekei, A Dűne Káptalanháza)

Előjáróban azoknak, akik látták a filmfeldolgozást, azt ajánlanám, tegyék félre némileg onnan való tapasztalatukat. A film becslésem szerint a regény tartalmának körülbelül 5%-át tartalmazza. Jómagam bizonyos események átírásait megfigyelve jobbára lelkesen sóhajtottam, mikor egy-egy kapósabb mondat, mely valóban szerepel azon bizonyos időpontban elhangzott. Mivelhogy legalább az elhangzott. Ugyanis:

Mit kap az ember a könyvtől? Szociológiai, pszichológiai, politikai, és szakrális tanulmányt, egy post-mechanikus, feudalista, űrutazást alkalmazó világban elhelyezve. Hosszas akciójelenetekre ne számítson az ember benne, ugyanis ami igazán fontossággal bír, az a karakterek személyiségfejlődése, a hatalmak viszájai, valamint az események erőfelenkénti bemutatása. Hosszú oldalakon keresztül olvashatjuk, miként tervezi egy szereplő egy meghatározó lépését...míg annak bemutatása mindössze két oldal, vagy még annyi sem. Utána viszont ismét hosszú oldalakon keresztül megkapjuk, ez a bizonyos lépés mit is okozott, milyen ellenlépéseket vált ki. Vödörszám kapjuk az intrikát, misztikát, manipulatív világrendet, szekták tevékenységét. Változatos, és érzékeket gyönyörködtető, mélyen elgondolkoztató, és olykor bizony ilyesztő felfedezéseket tehet az ember. Bizonyos mértékig, én ezt a sorozatot tananyagnak tekintem. Egy nyitott elme számára kőkemény leckét ad bizonyos kérdésekben, melyeket abszolút, és teljes mértékben kiaknázhatunk az életünkben. Olykor képtelen és megfoghatatlannak tűnő dolgokkat tár elénk, de rájöhetünk, hogy a misztikum sem rejt mást, mint realitást. Mindössze rá kell éreznünk, és alkalmaznunk teremtő képességeinket, melyeknek jobbára tudatos gátat szabunk. Hogy ki mikor jön rá erre, és teszi félre azon bizonyosságát, hogy ez csak fikció és fantasy, csak az olvasón múlik.

Challange Created, csak erős idegzetűeknek. :D

_________________
Kép
A legtöbb tan - rejtett tan, és célja nem az, hogy felszabadítson, hanem hogy korlátozzon. Ne kérdezd, miért. Vigyázz a "Hogyan?"-nal. A "Miért?" elkerülhetetlenül paradoxonhoz vezet. A "Hogyan?" az ok és hatás univerzumának csapdájába zár. Mindkettő tagadja a végtelent.

Frank Herbert - A Dűne Eretnekei: Az Arrakis Apokrifája


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 december 26 (hétfő), 14:22 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 október 20 (csütörtök), 14:47
Hozzászólások: 127
Nagyon jó szívvel ajánlom a következő könyvet:
Gregory Hughes: A holdat az égről...
Az eleje egy kicsit félelmetes. Először nem akartam elolvasni, mert a kilencedik oldalon ezt találtam:
Ez akkor volt, amikor apa leültette, és elmondta neki, hogy vannak olyan szörnyetegek is, akik szintén bántják a gyerekeket, de emberi lények, és pedofiloknak hívjuk őket.
Nos, itt komolyan elgondolkoztam azon, hogy el akarom-e olvasni. Végül egy nap alatt befejeztem. A történet egy fiatal testvérpárról szól, akiknek meghaltak a szüleik. Nem akarnak árvaházba kerülni, ezért Kanadából New Yorkba szöknek, hogy megtalálják elveszett nagybácsijukat, aki állítólag drogdíler. Útjuk során rengeteg bűnöző állja vagy segíti utukat, és megismerkednek egy híres sztárral, Icemannel...
Csak ajánlani tudom! részletekért katt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 november 23 (szerda), 16:51 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 október 20 (csütörtök), 14:47
Hozzászólások: 127
Nagyon-nagyon jó szívvel ajánlom a következő könyvet:
Anne-Laure Bondoux: A princetta és a kapitány
A történet főszereplője Malva, a galniciai trón örököse. Szeret írni, verseket költeni, ám apjának ez egyáltalán nem tetszik, így Malva megszökik. Hosszas kalandok után találkozik Orfeussal, akivel nagyon hamar megtalálják a közös hangot. Ám hajójuk, és annak legénysége az ismeretlenbe téved, ahonnan mindössze tizennégy nap alatt kell kiszabadulniuk. Közben meg kell küzdeniük önmagukkal, ami a legnehezebb mindenki számára. A könyv vége eléggé szomorkás, de nagy szeretettel ajánlom mindenkinek, nekem nagyon tetszett!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 november 22 (kedd), 9:55 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
cr9 írta:
Milyen könyv ez a Vándorsolyom asszony Különleges gyermekei? érdemes elolvasni? Valóban hasonlít a Harry Potterre és azok a képek amik benne vannak h illeszkednek a sztorihoz?


Erre én is kíváncsi lennék, mert én is el akarom olvasni. Már csak azt nem tudom, honnan szerezhetném be.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 november 21 (hétfő), 17:26 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 június 27 (hétfő), 17:31
Hozzászólások: 36
Milyen könyv ez a Vándorsolyom asszony Különleges gyermekei? érdemes elolvasni? Valóban hasonlít a Harry Potterre és azok a képek amik benne vannak h illeszkednek a sztorihoz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 október 20 (csütörtök), 8:44 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
A király beszéde

Szerintem, mindenki tudja, hogy a 2010-es méltán Oscar Díjas filmről beszélek. Anglia a II. vh előtt és közben. A film VI. György király - Erzsébet királynő apja - történetét beszéli el, aki fivére helyett lép a trónra. Azonban György gátlásos, dadog, nem tud tömeg előtt beszélni. Már mindent kipróbált, de semmi sem segít. Ám egy nap egy furcsa orvos furcsa ötlettel áll elő, aki nemcsak a király beszédét teszi helyre, de az önbecsülését is. Igaz történet alapján!

Az a két óra, amit rászántam, feledhetetlen volt, és megérte. Csak ajánlani tudom, mert bár a film lassú, de nem unalmas. A színészi játék parádés, a rendezés mesteri, a történet gördülékeny.

Nálam 10/10

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 október 13 (csütörtök), 18:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
Sziasztok! Ajánlanám Becca Fitzpatrictól a Hush Hush trilógiát! Az első könyv már megjelent magyarul(Csitt, csitt! címmel), a második már angolul, és a harmadik 25.-én fog! Izgalmas, humoros, félelmetes, romantikus szóval minden van benne, ami szem szájnak ingere. Egyébként feltűnt az elején, hogy van némi hasonlóság az első könyv biológia jelenete és a twilight-béli biológia órák között, de az írónő közölte, hogy előbb írta meg az első könyvet, mint ahogy a Twilight napvilágot látott. De mivel a twilight hamarabb jelent meg azt kérték tőle, hogy írja át, amire nem volt hajlandó, gondolom azért nem, mert az óra témája, és jellege személyes emlékekhez fűzik! Egyébként a történetnek köze sincs vámpírokhoz, annál sokkal jobb! :)

Itt egy link a könyv trailerjéről:
http://www.youtube.com/watch?v=-UsDkZ1Ej5I

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 17:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
vidor írta:
Én egy filmet szeretnék ajánlani, méghozzá a The Prestige-t (A tökéletes trükk). A korabeli Londonban játszódik, ahol adott két bűvész, akik eleinte barátok, de aztán egy tragikus esemény egymás ellen fordítja őket. Onnantól kezdve pedig elindul a rivalizálás, amelyben már semmi sem szent...
Engem teljesen elvarázsolt ez a film. Elég csak a színészgárdára (H. Jackman, C. Bale, M. Cain) és a rendezőre (C. Nolan) vetni egy pillantást. Van benne minden, ami kell... Egy csipetnyi varázslat - megfűszerezve némi kis sci-fivel, elragadó jelmezek, csodálatos tájak és fantasztikus színészek. A történet fordulatos és nem szűkölködik csavarokban. De ha teljes filmélményt szeretnétek, csakis eredeti nyelven nézzétek meg! Higgyétek el, érdemes!
Nekem az egyik kedvencem, és a végére némi hátborzongást is kapunk. Szerintem igazi filmcsemege :)



Most néztem csak meg a filmet végül,pedig párszor nekifutottam. Igazán és tényleg nagy hatással volt rám. :) Köszönöm, hogy ajánlottad. ;;) Most már én is csatlakozom heves igenlésekkel. Tessék megnézni! :)

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 20 (kedd), 9:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 06 (szombat), 11:33
Hozzászólások: 1053
Fú, most fellelkesítettetek, nagyon örülnék, ha tényleg nem lenne vége a 3. évad után, mert hál' istennek, odakint nagyobb sikere van, mint itthon - amit egyszerűen nem vagyok hajlandó elfogadni! Szóval bízom benne, hogy akkor tényleg folytatják. Bár nem tudom, hogyan oldják meg, hogy a csapat egyben legyen... na, mindegy, kíváncsi leszek. :)
Én is kb. úgy vártam egész nyáron ezt a napot, mint a messiást, és végre! :D
Igen, sajnos sokan ezt gondolják, meg pl. pont most írta az egyik ismerősöm, hogy ő pedig azért nem nézi, mert musical. Nem az. Ez egy zenés sorozat, amiben akár mai slágereket, akár régen elfeledett, de nagyszerű dalokat dolgoznak fel, és esküszöm jobban tetszenek az átdolgozások, mint az eredetik. A hangjuk pedig fenomenális, Leának hangjától kiráz a hideg! És a többiek sem panaszkodhatnak. Ráadásul sokszor komoly témákkal foglalkoznak, pl. Kurt homoszexualitása, és hogy nem fogadták el őt, olyannyira, hogy új iskolába kellett költöznie. Szó, mi szó, és hogy ne beszéljek annyirat, nagyon sokat lehet tanulni a filmből, mindamellett, hogy kikapcsol és elszórakoztat. Szerintem maradandót alkottak, én már nem is tudom elképzelni, hogy ne ismerjem.

_________________
"Nem a kudarcba fulladt álmaink törnek meg minket.
Hanem azok, amelyeket nem merünk megálmodni."


" Ha az ember hisz önmagában, nem becsül le másokat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 19 (hétfő), 18:13 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
Én sem hinném, hogy megállna tekintve, hogy Lea Michele-nek és a többieknek és azt hiszem öt éves szerződésük van, bár ők elballagnak, de Ryan Murphyben szerintem nem kell csalódnunk. :D Mivel most tervezi a nagy generációváltás, ezért biztosak lehetünk benne, hogy lesz több évad is.

És még csak annyit fűznék hozzá az ajánláshoz, hogy sokan azért nem vágnak bele, mert azt hiszik, hogy idétlen tinitörténeteket dolgoz fel, és agyonjátszott slágereket énekelnek ismeretlen kis hollywoodi szinészek/szinésznők. Ezen kijelentések egyike sem igaz, és tudom, hogy így van, mert igazából én is így láttam neki, és most úgy várom az évadnyitót, mint kisgyerek a Mikulást. Csak csatalkozni tudok kykykéhez. ;;)

kykyke írta:
A katedrális
Most indították nem régen a tv-2-n, az azonos nevezetű könyvből készült filmadaptációt, 8 részes (ha jól emlékszem), és nagyszerű sorozat. Már beszereztem a


Erre már régóta kíváncsi vagyok, és a könyv meg ott van a polcomon minden lehetőség adott már nekem is. :D

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 19 (hétfő), 13:15 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
A Glee biztos, hogy nem fog megállni a harmadik évadnál, figyelembe véve a sikerét.

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 19 (hétfő), 10:09 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 06 (szombat), 11:33
Hozzászólások: 1053
Szép reggelt!

Úgy gondoltam, hogy ajánlok pár dolgot, mert a világ nem veszi észre azt, ami igazán jó, és ez fáj. :(

Szóval, először is sorozatok:
Nem tudom, ki ismeri, ki nem, de hőn ajánlom a Glee - sztárok leszünk c. sorozatot. Ez egy - valószínűleg - három évados sorozat lesz, most kezdik el vetíteni (holnap, 09. 20.) a harmadik évadot, eddig az első kettő érhető el, le lehet tölteni - privibe tudok ajánlani linkeket -, az első évadot még leszinkronizálták, a másodikkal már nem igazán foglalkoznak sajnos, de vannak lelkes feliratkészítők, így a kevés angoltudással megáldott lelkek (mint jómagam) is meg tudja nézni, ha szeretné.
http://www.sztarokleszunk.hu/ - ezen az oldalon minden rajta van, a feliratokat és a zenéket innen ajánlom letölteni.

A másik pedig:

A katedrális
Most indították nem régen a tv-2-n, az azonos nevezetű könyvből készült filmadaptációt, 8 részes (ha jól emlékszem), és nagyszerű sorozat. Már beszereztem a könyvet is, ha lesz időm, rögtön el kezdem olvasni. A film a régi időkben játszódik, amikor még léteztek királyok és királynők, ármánykodás, csalás, összeesküvés, háborúk, csaták, halál, de volt romantika és szerelem, néha boldogság és szeretet. A színészfelhozatal zseniális, Ian McShane, Donald Sutherland, Rufus Sewell, Hayles Atwell, Eddie Redmayne, David Oakes és még sorolhatnám... egyszerűen ezt mindenkinek muszáj látnia. :)

És pár film is, amihez nem fűzök sok kommentet, interneten utána lehet nézni:
Hupikék Törpikék - mert mindenkiben lakozik egy kisgyerek, akinek tetszeni fog -, Forráskód, Dorian Gray (főszerepben: Ben Barnes !!! ), Eden lake, Az utolsó ház balra

Végezetül pár könyv, ami még mindig aktuális, mivel a legtöbbnek most ősszel jelenik meg a következő/záró része:

Az éhezők viadala (nem sokára jön a befejező rész, a film pedig jövő márciusban: http://www.youtube.com/watch?v=eAWODq_dMFI )

Vámpírakadémia (most jelent meg az utolsó, hatodik kötet)
http://bookline.hu/product/product/home ... kademia_I_

Rubinvörös (nem sokára jön a trilógia második része)
http://bookline.hu/product/product/home ... n_szerelem


Egyelőre ennyi, remélem, valakinek megtetszik valami, kíváncsi lennék a véleményetekre. :)

_________________
"Nem a kudarcba fulladt álmaink törnek meg minket.
Hanem azok, amelyeket nem merünk megálmodni."


" Ha az ember hisz önmagában, nem becsül le másokat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 04 (vasárnap), 18:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
anneelliot írta:

El is kezdtem betölteni. :D Kíváncsivá tettél az ajánlóval, szeretem az ilyen jellegű filmeket.

Én is ajánlanék valamit, a Mr. Nobody című filmet. Biztos sokan láttátok már, de ez olyan film, ami után leültem és gondolkodtam. Jared Leto játssza a főszerepet, és nem csak a gyönyörű szemeiért érdemes belevágni. :D Megfog, kicsit meg is gyötör, egyszerre leszel szerelmes és zavarodsz teljesen össze. Már nem tudod, hogy mi "A" és mi "B", de a végén... Á, majd megnézitek, ha kíváncsiak vagytok mit éreztek a végén. :D

Kíváncsi vagyok tetszeni fog e :)
Ó, ezt a filmet pont most, nemrég néztem meg :D Tesóm nagy kedvence és noszogatott, hogy töltsem le, én pedig meg is tettem. Tényleg nagyon jó, különösen tetszettek azok a kérdések, amiket feszegettek a film közben - ezek már mind az én fejemben is mind megfordultak - nagyon érdekes az egész :) És amúgy sejtettem, hogy az lesz a vége, ami volt, úgyhogy büszke is voltam magamra, hogy rájöttem XD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 03 (szombat), 17:19 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
Hát van egy film ami nagyon tetszik.
A címe: Limonádé
Egy kis betekintés: Amikor 5 különböző sorsú gyerek sorsszerűen összetalálkozik, eszükbe sem jut, hogy ők valaha is legjobb barátokká és egy gimis bandává fognak válni.
Ez a sztori a Limonádé nevű gimis zenekar megalakulását meséli el. Az egész ott kezdődik, amikor az öt tinédzser, akik az élet más területein tevékenykednek, egyszer csak találkoznak, megalapítják bandájukat, egyúttal barátokká válnak. A banda vezetője Olivia, az énekes, ő az új lány a városban, majd ott van Stella, a basszgitáros, Wen, a billentyűs, Mohini, a gitáros és Charlie, a dobos. Közös szenvedélyükön, a zenélésen keresztül felfedezik, hogy egyesek közülük saját iskolai és otthoni problémáikkal küzdenek. Egy elszállított limonádé automata esetétől vezérelve, amely a tömeget szimbolizálta számukra, úgy alkotják meg zenéjüket, hogy valós hangjukat hallassák benne, ezzel kisebb forradalmat elindítva, és kiállva azok mellett, akik akár önbizalomhiányban szenvednek.

Akit érdekel írjon privántba és átküldöm neki. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 03 (szombat), 16:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
vidor írta:
Én egy filmet szeretnék ajánlani, méghozzá a The Prestige-t (A tökéletes trükk). A korabeli Londonban játszódik, ahol adott két bűvész, akik eleinte barátok, de aztán egy tragikus esemény egymás ellen fordítja őket. Onnantól kezdve pedig elindul a rivalizálás, amelyben már semmi sem szent...


El is kezdtem betölteni. :D Kíváncsivá tettél az ajánlóval, szeretem az ilyen jellegű filmeket.

Én is ajánlanék valamit, a Mr. Nobody című filmet. Biztos sokan láttátok már, de ez olyan film, ami után leültem és gondolkodtam. Jared Leto játssza a főszerepet, és nem csak a gyönyörű szemeiért érdemes belevágni. :D Megfog, kicsit meg is gyötör, egyszerre leszel szerelmes és zavarodsz teljesen össze. Már nem tudod, hogy mi "A" és mi "B", de a végén... Á, majd megnézitek, ha kíváncsiak vagytok mit éreztek a végén. :D

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:50 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 augusztus 10 (szerda), 19:53
Hozzászólások: 13
Én is ajánlanék néhány filmet:

Summerhill

A film egy különleges iskola diákjairól szól. Semmi természetfelettire ne gondoljatok:) A nővérem mutatta, és azóta az egyik kedvenc filmem lett.


Eredet (Inception)

Ha még valaki nem látta volna:) Fantasztikus az ötlet és a megvalósítás is, de kifejezetten olyan film, amit ha nem nézel az elejéről odafigyelve, nem fogsz érteni (Nekem legalábbis így jött le).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 14:35 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 23 (csütörtök), 10:26
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Ott ahol mindig tavasz van
Most néztem meg az Animax-en a Deart Note film változatát! Nagyon jó volt! Kira és L párbaja a végén csavarosra sikerült, de ez várható is volt! Akinek kedvet csináltam annak itt egy kis előzetes. Nézzétek meg: http://www.youtube.com/watch?v=wp6_6eNoQD4color=#800040 sajna nem magyar!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 június 10 (péntek), 10:06 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
anneelliot írta:
Jodi Piccoult: A nővérem húga

Gyönyörű az utolsó pillanatig ébren tart. :D Lenyűgöző és megdöbbentő. A film jobban meghatott, de ez a befejezés olyan váratlansággal ért, hogy majdnem hangosan elbőgtem magam a buszon, amíg a könyvtárba mentem. Utána percekig csak ültem és néztem a szikrázóan ragyogó eget. A film egészen a befejezéséig könyvhű, de még mindig nem tudom szavakba önteni, hogy mennyire megérintett. Mind a kettőt nagyon ajánlom hiper érzékeny lányoknak(és fiúknak is). Annie
[/b]


Ezt én is kinéztem magamnak, meg is van a könyv a gépen, csak kéne rá ideg, hogy nekivágjak.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 április 26 (kedd), 19:28 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Enoia írta:
Én lökött módon azért akadtam meg folyton az Eragonnal, mert rögtön a film után kezdtem el olvasni a könyvet, aztán bizonyos részek egy az egyben ugyan azok voltak, más meg totálisan eltért... így aztán úgy döntöttem, hogy majd akkor fogom elolvasni, mikor teljesen kiment a fejemből az egész cselekmény. És ez így van... lassan három éve? Nem tudom. xD De legalább az első könyvet egyszer el akarom olvasni.

A tökéletes trükkre visszatérve: én a fentebbi hasonló eset miatt félek először megnézni filmen, pedig sokszor lenne rá ingerenciám. Majd egyszer... (:

De furi :D Mondjuk nekem sose volt ezzel gondom, én pont fordítva vagyok vele. Csak bosszankodom a filmen, ha előbb olvastam könyvben.
Majd ha megnézed, remélem tetszeni fog :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 április 24 (vasárnap), 20:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 21 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 70
Én lökött módon azért akadtam meg folyton az Eragonnal, mert rögtön a film után kezdtem el olvasni a könyvet, aztán bizonyos részek egy az egyben ugyan azok voltak, más meg totálisan eltért... így aztán úgy döntöttem, hogy majd akkor fogom elolvasni, mikor teljesen kiment a fejemből az egész cselekmény. És ez így van... lassan három éve? Nem tudom. xD De legalább az első könyvet egyszer el akarom olvasni.

A tökéletes trükkre visszatérve: én a fentebbi hasonló eset miatt félek először megnézni filmen, pedig sokszor lenne rá ingerenciám. Majd egyszer... (:

_________________
"Én vagyok az Emlékezet, és tudós vagyok a múlt tudományában, de én is megöregedtem. Ezek a lények olyanok voltak, mint a Than folyó vize, nem arra születtek, hogy megértsék őket. Tetteikre nem emlékezem, mivel a pillanatnak szóltak. A nevükre világosan emlékszem, mivel rímelt a folyóéra. A tegnap eme lényeinek neve Man."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 április 24 (vasárnap), 20:11 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Én is hallottam már a könyvről, csak még nem volt hozzá szerencsém. Ha lehet én inkább előbb szeretem a filmet megnézni, mert akkor nem kezdem el hasonlítgatni a könyvhöz :) (mert ez sajnos igen rossz szokásom...)
Amúgy azt hallottam, hogy elég sok mindenben különbözik a kettő. Mindenesetre szerintem lehetetlen csalódni a filmben, mert fantasztikus! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 április 24 (vasárnap), 2:02 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 21 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 70
vidor írta:
Én egy filmet szeretnék ajánlani, méghozzá a The Prestige-t (A tökéletes trükk). A korabeli Londonban játszódik, ahol adott két bűvész, akik eleinte barátok, de aztán egy tragikus esemény egymás ellen fordítja őket. Onnantól kezdve pedig elindul a rivalizálás, amelyben már semmi sem szent...
Engem teljesen elvarázsolt ez a film. Elég csak a színészgárdára (H. Jackman, C. Bale, M. Cain) és a rendezőre (C. Nolan) vetni egy pillantást. Van benne minden, ami kell... Egy csipetnyi varázslat - megfűszerezve némi kis sci-fivel, elragadó jelmezek, csodálatos tájak és fantasztikus színészek. A történet fordulatos és nem szűkölködik csavarokban. De ha teljes filmélményt szeretnétek, csakis eredeti nyelven nézzétek meg! Higgyétek el, érdemes!
Nekem az egyik kedvencem, és a végére némi hátborzongást is kapunk. Szerintem igazi filmcsemege :)


Ó, én eddig csak azért nem néztem meg magát a filmet, mert létezik ennek egy könyv változata, Christopher Priest tollából, és jelenleg arra várok, hogy drága barátnőm ne akarja negyvenedszerre újraolvasni, és kölcsönadja.
Feltevésem szerint tehát maga a könyv is hasonlóan jó lehet, mint a film. (:

_________________
"Én vagyok az Emlékezet, és tudós vagyok a múlt tudományában, de én is megöregedtem. Ezek a lények olyanok voltak, mint a Than folyó vize, nem arra születtek, hogy megértsék őket. Tetteikre nem emlékezem, mivel a pillanatnak szóltak. A nevükre világosan emlékszem, mivel rímelt a folyóéra. A tegnap eme lényeinek neve Man."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2011 április 23 (szombat), 22:12 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Én egy filmet szeretnék ajánlani, méghozzá a The Prestige-t (A tökéletes trükk). A korabeli Londonban játszódik, ahol adott két bűvész, akik eleinte barátok, de aztán egy tragikus esemény egymás ellen fordítja őket. Onnantól kezdve pedig elindul a rivalizálás, amelyben már semmi sem szent...
Engem teljesen elvarázsolt ez a film. Elég csak a színészgárdára (H. Jackman, C. Bale, M. Cain) és a rendezőre (C. Nolan) vetni egy pillantást. Van benne minden, ami kell... Egy csipetnyi varázslat - megfűszerezve némi kis sci-fivel, elragadó jelmezek, csodálatos tájak és fantasztikus színészek. A történet fordulatos és nem szűkölködik csavarokban. De ha teljes filmélményt szeretnétek, csakis eredeti nyelven nézzétek meg! Higgyétek el, érdemes!
Nekem az egyik kedvencem, és a végére némi hátborzongást is kapunk. Szerintem igazi filmcsemege :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 15 (kedd), 11:11 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 06 (szombat), 11:33
Hozzászólások: 1053
anneelliot írta:
Jodi Piccoult: A nővérem húga
Ezt én is csak ajánlani tudom! :)


Emellett egy új történetbe szerettem bele a kezdeti vonakodásom ellenére: "Elolvassam, ne olvassam? Igazából már nem érdekelnek a vámpírok." És a legjobb benne, hogy nem baj, ha a vámpírok nem hoznak lázba, mert konkrétan az nem a vérivásról szól, hanem Rose Hathawayről, egy dampyr lányról. Az első könyvek kissé kiszámíthatóak itt-ott, de a 4., 5-re belelendül, és teljesen ledöbbent olykor. Csak pillogtam egy-két eseménykor. :) Összesen 6 részes, az utolsó valamikor ősszel??? jelenik meg. :) Tényleg csak ajánlani tudom.
Richelle Mead - Vámpírakadémia

Filmek közül pedig Az utazót (Johnny Depp, Angelina Jolie), a Csapatleépítés (khm… egy horror paródia, de én szakadtam a röhögéstől egy-két helyen. Aki értékeli az angol humort, azoknak ajánlom.), Az Eden lake-t (ez is horror, eléggé érdekes témában, kicsit leépültem utána), és hogy ne csak horrort ajánljak, az Ilyen az élet című filmet is érdemes megnézni. Egyszerű, romantikus vígjáték, de számomra teljesen élethű volt, simán el tudnám képzelni, hogy ez akár velem is megtörténik. (Persze nincs olyan mázlim, de sebaj! :) )

_________________
"Nem a kudarcba fulladt álmaink törnek meg minket.
Hanem azok, amelyeket nem merünk megálmodni."


" Ha az ember hisz önmagában, nem becsül le másokat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Második Atlantisz
HozzászólásElküldve: 2011 március 13 (vasárnap), 0:52 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 március 13 (vasárnap), 0:38
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Ez itt a reklám helye: mindenkinek csak ajánlhatom Lilian H. AgiVega Második Atlantisz című opuszát.
A fülszöveget nem másolom ide, legyen annyi elég hogy sellők, tündérek emberek érdekes kaleidoszkópja meglepő fordulatokkal, romantikával, sok sok kalanddal.
A


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 22 (kedd), 8:49 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Én mostanában Kacsameséket nézek. Kissé nosztalgiázok. Egy rakás rész van fenn Youtube-on magyarul. ^^

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 12 (szombat), 20:05 
Offline
Tollforgató

Csatlakozott: 2009 július 22 (szerda), 0:06
Hozzászólások: 484
Asha írta:
Paul Hoffman - Isten balkeze

... kitűnő fanfiction alap (!!!), akár slashben, akár hetero párokban gondolkodik az ember - vagy épp bármilyen párosítás nélkül... :)


És nem véletlenül célozgattam. :D Személy szerint kiugranék a bőrömből örömömben, ha ez az univerzum is gazdagodna fanficekkel - tényleg érdemes vele foglalkozni. Komolyan. Becsszó. :)


Most rendeltem meg a könyvet *_*
Lesz neked... slash fanfic :D
Még úgyse kaptál tőlem karácsonyra semmit. Épp ideje lenne.
Bocsánat, ha off, kedves modnénik, ezt hagyják meg, kérem szépen, köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 12 (szombat), 15:15 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 19:12
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: *eltévedt*
Paul Hoffman - Isten balkeze

... Kissé ki vagyok bukva. Egyrészt, mert mindenütt sikerkönyvként reklámozták, de akárkitől kérdezem, senki nem olvasta. Másfelől pedig azért, mert rohadtul megérdemelné, hogy mindenki olvassa. 8)

Középkort idéző fantasy történetről van szó... a cselekményről nehéz úgy szólni, hogy az ember ne lövöldözzön hőérzékelős rakétával a poénokra. :roll:
Egy világtól teljesen elzárt helyen, a Menedéken kezdődik a történet. Az itt élő srácok (csak fiúkról van szó) nagyon durva fizikai és szellemi kiképzést kapnak, és meglehetőst dogmatikus nevelésben részesülnek - csupa kegyetlen és rideg körülmény. Közülük tűnik ki Cole, egy hihetetlenül intelligens, önálló és kissé öntörvényű srác, aki olyan helyzetbe keveredik, hogy muszáj maga mögött hagyni a Menedéket, ha életben akar maradni, és lassan kitárul előtte a valóság...
Ez a leges-leges-legeleje, és igazából innentől indulnak be a dolgok. :)

Ajánlom mert:
... az író magával ragadó és hiteles világot teremtett,
... a szereplők kidolgozottak, lüktetően elevenek és szerethetőek,
... van benne rengeteg finom humor, némi romantika, igazi élet-halál dráma, bővelkedik megdöbbentő és erős jelenetekben,
... kitűnő fanfiction alap (!!!), akár slashben, akár hetero párokban gondolkodik az ember - vagy épp bármilyen párosítás nélkül... :)


Egyébként ha felnő, trilógia lesz belőle - úgy tudom, áprilisban jelenik meg a második kötet, aztán már csak a fordításra kell várni.

És nem véletlenül célozgattam. :D Személy szerint kiugranék a bőrömből örömömben, ha ez az univerzum is gazdagodna fanficekkel - tényleg érdemes vele foglalkozni. Komolyan. Becsszó. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Könyv és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010 november 28 (vasárnap), 1:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
Jodi Piccoult: A nővérem húga

Gyönyörű az utolsó pillanatig ébren tart. :D Lenyűgöző és megdöbbentő. A film jobban meghatott, de ez a befejezés olyan váratlansággal ért, hogy majdnem hangosan elbőgtem magam a buszon, amíg a könyvtárba mentem. Utána percekig csak ültem és néztem a szikrázóan ragyogó eget. A film egészen a befejezéséig könyvhű, de még mindig nem tudom szavakba önteni, hogy mennyire megérintett. Mind a kettőt nagyon ajánlom hiper érzékeny lányoknak(és fiúknak is). Annie
[/b]

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: novellák
HozzászólásElküldve: 2010 november 24 (szerda), 17:12 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 november 24 (szerda), 17:10
Hozzászólások: 1
Sziasztok! Karácsony alkalmából szeretnék mutatni nektek egy remek könyvet novellákkal, elbeszélésekkel tele. Egyszerűen csodálatos, én le se tudom tenni néha:)
http://konyv-konyvek.hu/karacsonyi_legendaskonyv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 22:11 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Én is így vagyok vele:) Mesemaraton? ;)

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 20:38 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 06 (kedd), 16:01
Hozzászólások: 3777
Tartózkodási hely: Miskolc
Nekem az Álmok Tengere a kedvencem. :) Mert az olyan mesés. De a Halkirálynő sorozat is nagy favorit. Denisa meg a ruhái! :) :D Mogorváról nem is szólva! :x :x :x

_________________
„Az ember mindig legyen tisztában azzal, hogy kicsoda. Vagy, hogy ki nem.” J.R. Ward


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 19:59 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Én ha Fable, akkor a Halkirálynő sorozatra esküszöm, de a fantasy sorozata és a Pepita macska is zseniális. :-D

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 19:38 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Csillag >:D<

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 19:30 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 06 (kedd), 16:01
Hozzászólások: 3777
Tartózkodási hely: Miskolc
Ginerva Piton írta:
Nem tudom ajánlottátok-e már, bár nem tudom elképzelni, hogy nem:) A mi Mesemamink alias Vavyan Fable összes könyvét csak ajánlani tudom mindenkinek. Ő volt az aki megszerettette velem annyira a könyveket, hogy lassan lépni sem lehet tőlük a szobámban 8-> De hogy ne csak általánosságban beszéljek róla, kezdjük talán az Álmok tengerével. A kriminális és rekeszizom tornáztató stílusán túl egy csodás mese egy lány /Nashua/ valóra vált álmáról. Az életre kelt, kislánykora óta dicsőített hőse /Jassal/ nem éppen az az álombéli herceg akinek a lány hitte. Nashua nagyszájú, álmodozó kislánynak tűnik, mégis a történet végére megismerjük igazi jellemét, mely sokkal mélyebb ennél. Jassal pedig egy végtelenül kiábrándult és magának való férfi. Tűz és Víz, mégis csodás pár lesznek a végére. Folytonos csipkelődésük kíséri őket hosszú útjukon és sok más jellem szereplő is. Egyik kedvencem Lekid, a megrontott sárkány, de mindegyiküket személyes ismerősként, sőt saját családtagként imádok :x Nem egy átlagos szerelmi történet, ám mégis e köré épül a mese. Nagyon nagy vonalakban írtam körül, de remélem kedvet kaptok ti is hozzá:) Ha jót akartok magatoknak, nyilvános helyen ne olvassátok, mert nem biztos, hogy nem néznek idiótának, mikor időközönként felnyihogsz, vagy épp sírva fakadsz a röhögéstől ;;)


igen.igen. és igen! a legeslegjobb. :) csatlakozom az ajánlókhoz. :) :D

_________________
„Az ember mindig legyen tisztában azzal, hogy kicsoda. Vagy, hogy ki nem.” J.R. Ward


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 19:05 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Nem tudom ajánlottátok-e már, bár nem tudom elképzelni, hogy nem:) A mi Mesemamink alias Vavyan Fable összes könyvét csak ajánlani tudom mindenkinek. Ő volt az aki megszerettette velem annyira a könyveket, hogy lassan lépni sem lehet tőlük a szobámban 8-> De hogy ne csak általánosságban beszéljek róla, kezdjük talán az Álmok tengerével. A kriminális és rekeszizom tornáztató stílusán túl egy csodás mese egy lány /Nashua/ valóra vált álmáról. Az életre kelt, kislánykora óta dicsőített hőse /Jassal/ nem éppen az az álombéli herceg akinek a lány hitte. Nashua nagyszájú, álmodozó kislánynak tűnik, mégis a történet végére megismerjük igazi jellemét, mely sokkal mélyebb ennél. Jassal pedig egy végtelenül kiábrándult és magának való férfi. Tűz és Víz, mégis csodás pár lesznek a végére. Folytonos csipkelődésük kíséri őket hosszú útjukon és sok más jellem szereplő is. Egyik kedvencem Lekid, a megrontott sárkány, de mindegyiküket személyes ismerősként, sőt saját családtagként imádok :x Nem egy átlagos szerelmi történet, ám mégis e köré épül a mese. Nagyon nagy vonalakban írtam körül, de remélem kedvet kaptok ti is hozzá:) Ha jót akartok magatoknak, nyilvános helyen ne olvassátok, mert nem biztos, hogy nem néznek idiótának, mikor időközönként felnyihogsz, vagy épp sírva fakadsz a röhögéstől ;;)

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 15 (szerda), 16:05 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 06 (kedd), 16:01
Hozzászólások: 3777
Tartózkodási hely: Miskolc
ha már az előbb beszéltem a Beavatásról, akkor már ide is írom. .) J. R. Ward Beavatás című könyve a sikersorozat Fekete Tőr Testvériség kulisszái mögé vezet be minket. olvashatunk interjúkat, amit az író készített a testvérekkel, néhány kimaradt jeleneteket, érzéseket és gondolatokat, amik az írás közben szállták meg Wardot, valamint a könyv második felében tanácsokat kaphatunk. amik igazán hasznosak lehetnek a kezdő vagy akár a tapasztaltabb íróknak egyaránt. :)

aztán még itt van A méhek titkos élete címü film. (Sue Monk Kidd megfilmesített könyve) amiben Dakota Fanning, Queen Latifah, Jennifer Hudson és Alicia Keys játszák a főbb szerepeket. a történet Lilyről szól, aki, hogy többet megtudjon halott édesanyjáról, és megszabaduljon apjától megszökik fekete bőrű dadájával. mivel a film a 60-as években játszódik, nagy hangsúlyt fektettek a bőrszínre, a rasszizmusra. a 14 éves lily (Dakota F.) szőke és fehér bőrű, míg dadája fekete így sehol sem fogadják őket szívesen. végül az egyik városban, egy kirakatban meglátnak egy fekete madonnát ábrázoló címkével ellátott mézesüveget, és remélve, hogy befogadják őket odamennek. a méhészettel foglalkozó nővéreknél laknak, megismerkednek egy szerető közösséggel, és a fekete madonna legendájával...
mindenkinek csak ajánlani tudom! szenzációs film, ahogy azt Dakota neve astáblistában előre sejtette. :)

_________________
„Az ember mindig legyen tisztában azzal, hogy kicsoda. Vagy, hogy ki nem.” J.R. Ward


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 10 (péntek), 16:40 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 06 (szombat), 11:33
Hozzászólások: 1053
Én is ajánlom Maya Őszike könyvét. :)
Emmellett pedig egy másikat, ami engem teljesen lenyűgözött, mégpedig Az éhezők viadala (angolul: Hunger Games) címen megjelent könyvet. Szenzációs, íme egy link a rövid tartalomról:
http://www.polc.hu/konyv/az_ehezok_viadala/701845/
Az eleje talán egy kissé unalmas, de nagyon hamar belelendül, utána szinte letehetetlen, én 8 óra alatt kiolvastam. :) Ez egy trillógia első kötete, és már tervezik a filmet is belőle. :)

_________________
"Nem a kudarcba fulladt álmaink törnek meg minket.
Hanem azok, amelyeket nem merünk megálmodni."


" Ha az ember hisz önmagában, nem becsül le másokat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 08 (szerda), 13:21 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 29 (hétfő), 15:08
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: A KASMÍR fedélzete
Végre megjelent a könyvem! A Merengőnek köszönhetem, hogy eljutottam ide, ha nincs, sose kapok annyi biztatást, hogy képes legyek leírni az összes kósza gondolatomat.

Szóval, aki szerette az írásomat, most már könyv alakban olvashatja. Itt a Merin a címe a következő volt:
Maya Silver: My Flowers

Ha emlékeztek még rá. Anno kiemelt is volt.
Megjelentetve Őszike címen lett, valódi nevem alatt.
Ha valakit érdekel, és szeretné megrendelni, csatolom a linket. Csak a kosárra kell kattintani, majd balra a "Megrendelem" szóra, onnan elnavigál a gép.

http://hu.novumpocket.com/hu/termek.php?bid=41

Ezúton is köszönök a Merengőnek és a merengősöknek mindent!

_________________
<i><b>Verba volant, scripta manent.</i></b>
(A szó elszáll, az írás megmarad.)

Két embert az emlékei kötnek össze, s az élet értelme a közös élmények és a szeretet.

$star <b>A KASMÍR Szövetségi Matróza</b> $star


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 31 (kedd), 14:09 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Holnap nézem meg a Step Up 3D-t a moziban, és már előzetes alapján is csak ajánlani tudom. Az Inception-t pedig már láttam, és... hihetetlenül fantasztikus. Szóval azt kötelező megnézni. Igaz, már "csak" a 4. helyen áll az imdb-n.

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 31 (kedd), 12:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 15 (csütörtök), 16:40
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: egyszerre sok helyen :P
Én is ajánlanék egy filmet, vagy inkább kettőt :)
Az első az Inception (Eredet), ami most megy mozikban (én is ott láttam), és egyszerűen fantasztikus! Úgy ültem végig az egész filmet, hogy pislogni nem mertem annyira lekötött (már régen voltam így filmmel) :)
A második pedig a Mr. Nobody, ami szintén egy nagyszerű alkotás :):D

_________________
Kép♥:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 23 (hétfő), 21:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát ha már filmet kell ajánlani :) nekem is van pár tippem, régebbi filmegk, de koránt sem biztos, hogy mindenki ismeri őket (így voltam az egyikkel én is kb. két héttel ezelőttig), de sztem fantasztikusak:

Harcosok klubja (Helena Boham Carterrel :D), Blöff, Spíler (az ugyebár nem olyan régi, de jó:), Crank - Felpörögve, Die Welle (vagy : A Hullám),
ennyi jutott eszembe :)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 23 (hétfő), 20:21 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 14:09
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Fellegekben
Halihó :)

Most én jöttem filmajánlóval. Igaz, nem mai termés (2006-os), de csak most jutottam hozzá; ettől függetlenül elvarázsolt, hogy a témához kapcsolódó jelzővel illessem.
A film címe A mágus, ami egy Oscar-díjra jelölt filmdrámát takar.

Hogy ne lőjek le semmi poént, a történet a 20. század fordulóján, Bécsben játszódik, ahol a híres illuzionista, Eisenheim óriási sikereket ér el a nép körében.
Erre figyel fel Leopold koronaherceg, aki meghívja magához a férfit, hogy tudósoknak és nemeseknek tartson előadást, de van közöttük valaki, akire Eisenheim nem számít: régi szerelme, Sophie.

Ekkor megkezdődik a versenyfutás, hogy a mágus titkai megőrizze, szerelmét visszakapja és végre nyugodt élete lehessen. Eközben mind a történet szereplőit, mind a film nézőit átveri, mégpedig egészen zseniális módon - minderre persze csak a film végén derül fény.


Igazán ajánlom mindenkinek, akinek tetszik a kor, a kosztümös vagy csak az egyszerűen elragadó filmek. Megéri megnézni.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 20 (péntek), 21:39 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 06 (kedd), 16:01
Hozzászólások: 3777
Tartózkodási hely: Miskolc
én is láttam, de sztem az összes ütősebb poént ellőtték a trailerben. :D de azért jó volt. :D

és a csajszi simán beválna kristen helyett/mellett. :) dublőrnek. az érzelmesebb, értelmesen megnyilvánulós jelenetekben beugorhatna... :D *gonosz*

_________________
„Az ember mindig legyen tisztában azzal, hogy kicsoda. Vagy, hogy ki nem.” J.R. Ward


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 01 (vasárnap), 18:11 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 21:37
Hozzászólások: 132
Tartózkodási hely: az elvarázsolt tornyában, a hercegére várva
Végignéztem a Vampire Suckot, és... =))

Az a baj, hogy a legtöbb jó poént már a trailerben elsütötték... De azért vannak jó dolgok, pl a kis kétkerekű gurulós járgányos jelenet, vagy a bálkirályosdi, meg a spoileres beszólás, de a vége nagyon üt: "Team Jacob, bitch!" =))

_________________
A sírfeliratom a fénypontok tömegsírjánál: "Pók: wííí ^^" :P:D

A Táskakezű Vonyító Vérszívó Vokalista

"- Ez itt Bori, a kislányunk!
- Hé, ne Bori legyen!
- Jó, akkor kisfiunk..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 20 (kedd), 12:54 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 07 (szerda), 11:44
Hozzászólások: 293
Tartózkodási hely: my own dream world!
A videó amit Lil Snape Dogg linkelt az valami brutális de király!
A vége: Valami eszméletlen hogy leütik egy kapával! XDXD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 19 (hétfő), 12:01 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Lionela írta:
Bella, bocsánat, Becca alvajárása az abszolút ledvenc, illetve a remekül túljátazott bámulások és fintorgások...


hihetetlen, ahogy leutánozta, és túljátszotta kristen stewartot xD a folyamatos hajpiszkálás meg szájhúzogatás. sírtam a nevetéstől :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 18 (vasárnap), 11:47 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 28 (vasárnap), 20:20
Hozzászólások: 2157
Tartózkodási hely: Kells
Nem tudom, volt-e már szó róla, vagy látta-e valaki, de én tegnap este láttam a Kells titkát. Az a mese annyira hihetetlenül ARANYOS! Utoljára a Vándorló palota nyűgözött le ennyire, amikor először láttam.
A rajzolás először furcsa volt, de a történet előre haladtával teljesen megszokható.
A történet főhőse Brendan, aki egy ír faluban lakik, ahol a vikingek támadása kivédése érdekében hatalmas falut emelnek. Egy nap Aidan barát érkezik a faluba, mivel a szigetet, ahol éltek, megtámadták a vikingek, ő pedig elmenekített egy különleges könyvet, melybe ha egy gonosz lélek belenéz, elveszíti a látását. A könyv még nincs befejezve, és Aidan azt szeretné, ha Brendan fejezné be, ami persze nem megy olyan könnyen.
Nekem hihetetlenül tetszett, csak ajánlani tudom mindenkinek!

_________________
"I see God in birds, and Satan in long words"
Kép Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 14 (szerda), 17:12 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Bella, bocsánat, Becca alvajárása az abszolút ledvenc, illetve a remekül túljátazott bámulások és fintorgások, na és legvége :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja és...

It's raining man... =)) =)) =)) =)) =))

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség