Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 9:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 október 26 (szombat), 14:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Sziasztok!
Most olvastam Brent Weeks: A Fekete Prizma című hétszáz oldalas regényét, bár tegnap este fejeztem be, még mindig a hatása alatt állok, és elméleteket gyártok a folytatásra. (Magyarul csak ez van meg, sajnos.) Ez egy fantasy, emberi szerplőkkel, kidolgozott mágiarendszerrel és földrajzzal. Mint az ajánlóiban is írják, valóban nagyon megdöbbentő fordulatokkal van tele, ilyen a végén lévő csattanó is. Két főszereplő van, egy uralkodó és annak a természetes fia, aki a birodalom legszegényebb tartományában akar életben maradni. Szerintem az uralkodó, a Prizma az eredetibb karakter, mindig is szerettem az ilyen főnököket.
Szóval csak ajánlani tudom ezt a regényt - a hátulján lévő felirat szerint - felnőtteknek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 június 13 (csütörtök), 21:04 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ha valaki szeret angol nyelven olvasni, ajánlom neki James Joyce Dubliners c. novellagyűjteményét. Nagyon élvezetes novellák vannak benne.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 április 05 (péntek), 18:37 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 december 08 (szombat), 15:58
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Budapest
Halenka írta:
Én is hoztam valamit: Eva Braun elsüllyedt élete. Ez egy igazi történelmi regény. Írta: Angela Lambert.
A tanáraim javasolják a diákoknak, mert éppen a 2. világháborúnál járunk irodalomból, és azt mondják, hogy jó könyv, és segít jobban átlátni a világháborút a németek szemszögéből. Én még nem olvastam, de majd fogom, mert engem is érdekel. Ajánlom azoknak, akik kíváncsiak rá :!: :wink:
részletek: :arrow: A könyv


Hm... Jól hangzik. Na, majd megnézem! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 március 05 (kedd), 20:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Én is hoztam valamit: Eva Braun elsüllyedt élete. Ez egy igazi történelmi regény. Írta: Angela Lambert.
A tanáraim javasolják a diákoknak, mert éppen a 2. világháborúnál járunk irodalomból, és azt mondják, hogy jó könyv, és segít jobban átlátni a világháborút a németek szemszögéből. Én még nem olvastam, de majd fogom, mert engem is érdekel. Ajánlom azoknak, akik kíváncsiak rá :!: :wink:
részletek: :arrow: A könyv

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 február 17 (vasárnap), 16:59 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 december 08 (szombat), 15:58
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Letehetetlen olvasmányként beállítva ajánlom: Justin Cronin: A szabadulás

Hihetetlen hozzáértéssel írta meg az író a könyvet; mind az írás terén, mind a választott témakörök terén. A szereplők jellemei valami mesések, változnak, alakulnak, de mindvégig életszerűek maradnak. Változatosak, és ha olvasás közben elgondolkodunk, kijelenthetjük, hogy ezeket a jellemezőket saját ismerőseink is magunkon viselik. Hol szórakoztatnak a karakterek, hol izgulsz értük, és ha a végére érsz, fel sem fog tűnni, hogy átvirrasztottad az éjszakát, van egy hiányzásod az iskolából vagy a munkahelyedről, és tíz nem fogadott hívásod a vezetékes telefonodon (ennek a felét aggódó rokonaid varázsolták oda, a másikat az Eltűnt Személyeket Kutató Ügyosztály).

A történet a jövőben játszódik, legalábbis, miután elpusztult az általunk ismert világ. Különösen jó, hogy az író végigvezeti, miként indult a kísérletezés, és azt a harminchárom percet, ami elég volt hozzá, „hogy elpusztuljon egy világ, és megszülessen egy másik”. A könyv első fele Amy Harper Bellafonte-nak az életéről szól, valamint a kutató állomásokon folyó munkálatokról. Azokról a személyekről, akik végül a Tizenkettőt és a Nulladikat fogják alkotni, aki „fönn és túlnan van”!

A történet 100 évvel később folytatódik a Kolóniában, ami egy zárt közösség, szigorú, sokszor gyűlölet ébresztő, de a maguk módján logikus törvényekkel. Zajlik az élet… Ahogyan az egy világvége után történhet. Amíg fel nem bukkan Amy, nyoma nem vész Theo Jaxonnak – s ez a két esemény elég ahhoz, hogy 800 oldalt két nap alatt kivégezz!!! (Szerintem ez önmagáért beszél).
Eszméletlenül jól kidolgozott háttérvilágot alkot az író, mindvégig kétségek között vergődünk, és az akció jelenetekkor te is a kereszttűzben érezheted magadat.

A történet nem YA, nagyon is felnőtt könyv, gyakran elhangzik durva beszéd, más 18+-os részletek; és az író csepett sem szívbajos: keményen leírja az ürülék és vizelet szó valamennyi szinonimáját (pl).

Ha többet akarsz róla megtudni: http://moly.hu/konyvek/justin-cronin-a-szabadulas

Puszi: Atrix Wry


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 január 24 (csütörtök), 11:09 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Banana Yoshimoto - Félelmeink

Most olvasom sokadjára ezt a könyvet - alig 200 oldal az egész -, de nagyon szeretem. Borzongató kis regény a saját félelmeinkről, rejtélyekről, szellemekről. Mindenkinek tudom ajánlani a japán írónő könyvét. Szerintem könnyen érthető, egy Japánt nem ismerő ember is nyugodtan elolvashatja.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 január 19 (szombat), 22:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Sziasztok!

Ismét ajánlanék egy könyvet, amit ma reggel fejeztem be: Aimee Bender - A citromtorta különös szomorúsága.

A főszereplő, Rose Edelstein a kilencedik születésnapjára anyukájától a kedvenc csokis-citromos tortáját kapja, ám amikor a kislány megízleli a süteményt, rádöbben, hogy különleges képességre tett szert: az ételben éri annak készítőjének érzéseit. A citromtortában az anyja kétségbeesését, a bátyja, Joseph pirítósában annak dühét és hadban állását a világgal, a szőlődzsemben a neheztelést, a pék süteményében a haragot, és így tovább. Rose egy olyan egyszerű ételről, mint a chips, képes megmondani, a világ melyik részéről származó burgonyát, milyen kedvvel szedték le a munkások. Hogy a fűszert, amivel ízesítették, boldog emberek keverték-e?

"Átokkal is felérő adottsága révén a kislány olyan titkos tudás birtokába jut, amit minden család elrejt a világ szeme elől – az édesanyja családon kívüli életét, az édesapja elhidegülését, Joseph hadban állását az egész világgal.
Ám Rose felcseperedvén mégis megtanulja hasznosítani ezt az adottságát, és rájön, hogy vannak olyan titkok, melyeket még az ő ízlelőbimbói sem képesek érzékelni.
A citromtorta különös szomorúsága sziporkázó mese arról, hogy milyen mérhetetlenül nehéz tiszta szívből szeretni valakit, akiről túlságosan sokat tudunk. A szívszorítóan mulatságos, bölcs és szomorú történet azt bizonyítja, hogy Aimee Bender olyan író, akinek káprázatos prózája a mindennapi élet furcsaságait veszi górcső alá."

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 január 08 (kedd), 23:44 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 26 (hétfő), 18:38
Hozzászólások: 1277
Tartózkodási hely: A második csillagnál jobbra és egyenest reggelig!
Sziasztok!
Megint jöttem ide, most két könyvvel, de ugyan attól a szerzőtől. A napokban újraolvastam őket, de még mindig ugyan azt a hatást érték el, mint először. Az író Lakatos Levente.

Az egyik könyv a Barbibébi, aminek az ajánlásához kimásolom a honlapról a szöveget, mert én sem tudok mást mondani:
"A szókimondó, tabudöntögető kötet első blikkre ugyan könnyednek tűnhet, mondanivalója a felszín alatt rejtezik. A fiatalok odafigyelés-, és szeret iránti vágyán alapuló regény a 2010-es nyár egyik bestsellerévé vált. "

Szerintem nagyon izgalmas volt, pedig én is kétkedve vettem a kezembe, hogy "Na, mit tudhat egy könyv, amit a metró ablakán reklámoznak?!" - De pont emiatt is voltam rá kíváncsi, ezért megvettem. És nagyon jól tettem, mert egyáltalán nem az volt benne, amire számítottam. Könnyed nyári limonádénak szántam, de aztán Balatonról Budapestre vonatozva kezdtem el olvasni, és amikor hazaértem, addig nem aludtam el, amíg be nem fejeztem. Nagyon lekötött, tényleg szívből ajánlom!

Leírás a Libri honlapjáról:
"Magyarország legnépszerűbb popsztárja kidobja aktuális barátnőjét. Barbi élete a siker, a pénz, és a csillogás. A szakítás után egyre mélyebbre süllyed, míg egy hétvégi buli után szándékosan elgázolják. A sokktól emlékezetkiesése lesz, szinte mindent elfelejt botrányos múltjából. Siófokra menekül az őrjöngő média elől, ahová legjobb barátja, Krisz is elkíséri. Krisz nem bocsájtotta meg Barbinak, hogy kifecsegte féltve őrzött titkát - hogy a fiúkat szereti. Mégis segít neki, együtt nézik végig Barbi régi videóblogjait, hogy rájöjjenek , ki akarhatta megölni."


A másik pedig a LoveClub, a honlap ezt írja róla:
"A LoveClub szenvedélyes és kegyetlen krimi, mely a felnőttkor küszöbén álló, magyar fiatalok társkeresési szokásait boncolgatja."
Tényleg kegyetlen, de ezt is egy nap alatt olvastam ki, mert nem bírtam letenni. Szerintem Barbibébi is 18+, de ez mindenképpen az. Tényleg, minden van benne, ami kell: újságírás, gyilkosság, romantika, bdsm...

Libris leírás:
"Virtuális szórakozóhely, ahol az lehetsz, aki csak akarsz. Sokan hamis fotóval és személyazonossággal regisztrálnak, s a csetelések során a legmerészebb vágyaikat is bátran megosztják a többiekkel. A bizarr nicknevek gyakran olyan kiskorúakat rejtenek, akiket túlságosan korán kísértett meg a tiltott gyümölcs. Lili minden vágya, hogy újságíró legyen. Kitartásának köszönhetően ajánlatot kap a legolvasottabb napilap szerkesztőjétől – egy címlapsztori, és már a főiskolai évek alatt az újság munkatársa lehet. A lány témakeresés közben felfigyel rá, hogy az elmúlt hetekben hirtelen megnőtt az öngyilkosságok száma a fővárosban. Az áldozatok valamennyien tinédzser lányok. Lili gyanúja szerint új drog vagy egy szekta állhat a tragédiák hátterében. Ám hamarosan kiderül, hogy sorozatgyilkosságba keveredett, és a saját bőrét viszi a vásárra."


Nekem mindkettő nagyon tetszett, de nagyon megosztó is mindkét könyv, szóval csak óvatosan, ha a leírás alapján valakinek kételyei lennének!

(Azóta két másik könyve is megjelent L.L.-nek, sajnos még nem vettem meg őket, de tervbe van véve...)


:-h
C

_________________
PROFIL | FICBLOG | KRITIKA KLUB
Kép
- She did not succumb to a disease precisely.
- Of what did she succumb?
- I drove a stake through her heart and cut off her head.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 január 06 (vasárnap), 20:56 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 26 (hétfő), 18:38
Hozzászólások: 1277
Tartózkodási hely: A második csillagnál jobbra és egyenest reggelig!
Sziasztok!
Most egy filmet szeretnék ajánlani, igaz, nem a vidám, nevetős fajtából. A címe In Bruges, két bérgyilkosról szól, kifejezetten trágárul beszélnek a filmben, és vannak benne durva pillanatok, de az egész nagyon izgalmas, és egy groteszk humor szövi át az egészet.
A szereplőgárda zseniális (Colin Farell, Brendan Gleeson (Mordon), RALPH FIENNES!! :x (Voldemort), Clémence Poésy (Fleur)), és nagyon szép vágóképek vannak benne, gyönyörű a város, ahol forgatták, és a zenéje is nagyon el van találva.
Tényleg nem egy lányregény, ellenben borongós a hangulata - na, nem annyira, mint mondjuk a Requiem for a Dreamé... de nem áll messze tőle. Amúgy nem friss a film, 2008-as, és Erőszakik címen fut magyarul. Ami meglepő, hogy a Varró Dániel az egyik, aki írta a magyar szöveget... hát, nem egy Maszathegy, az biztos. A szinkronja is nagyon jó lett szerintem, bár az eredetit nem múlja felül, megnéztem mindkét verzióban.
Ami kicsit vicces, hogy "Voldemortnak" itt Harry a neve, ez egy picit megmosolyogtatott.
"Comedy | Crime | Drama" kategóriában fut IMDB-n, mindegyikből van benne bőven, Port.hu-n pedig úgy láttam, hogy 15-ös a korhatár hozzá, azért én nem nézetném meg tizenöt éves ismerősömmel, szerintem kell hozzá plusz pár év érettség, hogy megértse az ember, hogy nem csak össze vissza káromkodnak, drogoznak és lövöldöznek, hanem itt erősen téma a becsület.
Szóval, aki szereti a kicsit elvontabb, komorabb, alvilágibb filmeket, annak szívből ajánlom ezt a méltatlanul elhanyagolt remekművet!

:-h
C

_________________
PROFIL | FICBLOG | KRITIKA KLUB
Kép
- She did not succumb to a disease precisely.
- Of what did she succumb?
- I drove a stake through her heart and cut off her head.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 január 03 (csütörtök), 22:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Halenka írta:
Mindenkinek ajánlom a Rímbörtönt. Írta: Tim Burton. Azt kaptam karácsonyra, és nagyon jó. LMHO (szétröhögöm az agyamXD). Akit érdekel egy-egy apró történet belőle, vagy versrészlet, annak kedvéért kirakhatom egy helyre, ahol könnyen megtalálja, csak írjon privibe, vagy e-mailt: auxeliza@citromail.hu ! :-c



Örök hála az ötletért! :-) Utókarácsonyi ajándékként megkapja a kedvesem, aki egyébként hatalmas TB rajongó. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013 január 03 (csütörtök), 17:07 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Mindenkinek ajánlom a Rímbörtönt. Írta: Tim Burton. Azt kaptam karácsonyra, és nagyon jó. LMHO (szétröhögöm az agyamXD). Akit érdekel egy-egy apró történet belőle, vagy versrészlet, annak kedvéért kirakhatom egy helyre, ahol könnyen megtalálja, csak írjon privibe, vagy e-mailt: auxeliza@citromail.hu ! :-c

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 december 31 (hétfő), 13:08 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Én most olvasom J.M. Coetzee-től a Foe c. regényt. Alig 240 oldal, és már csak 40 oldal van belőle hátra. Három nap alatt ki is olvasom. ^^

Érdekes regény, afféle kissé Robinson Crusoe átirat, de mégsem az. A főszereplő egy nő, Susan Barton, aki egy Daniel Foe nevű írónak mondja el kalandos utazását egészen Bahiától kezdve Crusoe szigetéig, ahol találkozik Péntekkel és Robinsonnal. Majd hármasban szállnak fel egy év után - Crusoe 16 évet töltött összesen a szigeten Péntekkel - egy Angliába tartó hajóra. Mire megérkeznek, Crusoe halott, Péntek képtelen a beszédre, Susan pedig lassan saját teremtményévé torzítja Robinsont. Mindeközben feltárul előttünk Péntek és Susan angliai tortúrája is, ahogy élni próbálnak.

Érdekes regény, érdemes belekezdeni. Én Karácsonyra kaptam egy barátnőmtől.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 december 29 (szombat), 4:17 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 26 (hétfő), 18:38
Hozzászólások: 1277
Tartózkodási hely: A második csillagnál jobbra és egyenest reggelig!
Sziasztok!
Nem találtam ennek jobb helyet, gondoltam ide belefér, mert könyvhöz és filmhez is köze van. Inkább a budapestieknek ajánlanék most valamit, mégpedig színdarabot. A Madách-ban játszák a Mary Poppinsot, Szirtes Tamás rendezésében. Hihetetlenül jó az egész, nagyon nagyot táncol/énekel benne a kórus és a színpadi technikák zseniálisak (vetítés, reptetés, fények, ami kell). És nem utolsó sorban nagyszerűek a színészek, Andrew kisasszony leénekelt a székről. Kíváncsi lettem volna Oroszlán Szonjára Mary szerepében, de Mahó Andrea is nagyot alakított, én az ő főszereplésével láttam, eddig csak szinkronszínészként találkoztam a nevével, de kellemes meglepetés volt. Ami picit zavaró volt, az a hangosítás, mert néha hangosabb volt a zene a szövegnél, és Michael olykor hamisan énekelt, de ezek csekélységek az összehatás mellett. Itt van hozzá egy link is. Szívből ajánlom, aki teheti, menjen el megnézni! (Azt nem tudom, lehet-e még jegyet szerezni, mert a színház honlapján elfogytak, de jegyüzéreknél, másodkézből biztos van még, én is kb. egy hete vettem erre az előadásra!)

:-h
Clarey

_________________
PROFIL | FICBLOG | KRITIKA KLUB
Kép
- She did not succumb to a disease precisely.
- Of what did she succumb?
- I drove a stake through her heart and cut off her head.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 december 26 (szerda), 20:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Kathy írta:
picybeus írta:
Én is szeretnék egy könyvsorozatot ajánlani. Meg Cabot - Mediátor. 6 kötetből áll. Egy fiatal lány és egy szellem érdekes kalandjairól szól, de nagyon magával ragadó =) Én egyszerűen nem tudtam letenni :)


Csatlakozom, kis könnyű olvasmány, nagyon szórakoztató! :)


Szintúgy. 12-13 évesen kaptam rá. Abszolút kedvenc volt. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 december 24 (hétfő), 23:20 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
picybeus írta:
Én is szeretnék egy könyvsorozatot ajánlani. Meg Cabot - Mediátor. 6 kötetből áll. Egy fiatal lány és egy szellem érdekes kalandjairól szól, de nagyon magával ragadó =) Én egyszerűen nem tudtam letenni :)


Csatlakozom, kis könnyű olvasmány, nagyon szórakoztató! :)

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 december 24 (hétfő), 23:18 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
Sziasztok!

Én, amit mostanában olvastam, és nagyon tetszett az a Julie Kagawa: A vaskirály című könyvét, melynek folytatása A vashercegnő. Szerintem, aki szereti a tündéreket (kis szerelemmel), és ehhez hasonló lényeket, az szeretni fogja ezt is.

Emellett még ajánlanám Sarah Dessen összes eddigi megjelent könyvét, imádom őket, mindegyiknek van mondanivalója, és minden korosztály egyaránt tanulhat belőle.

És végül ajánlanám még egy másik kedvenc íróm tollából Lauren Ollivertől a Delírium trilógiát, ami szerintem kicsit hasonlít az Éhezők viadalához (persze nem teljesen, de kicsit:) ). Ezt is nagyon szeretem, és alig várom az utolsó részét, ami sajnos még nem jelent meg.

Egyelőre ennyi, mindenkinek kellemes ünnepeket! :)

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 december 15 (szombat), 16:51 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 december 04 (kedd), 17:10
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Kőszeg
Én is szeretnék egy könyvsorozatot ajánlani. Meg Cabot - Mediátor. 6 kötetből áll. Egy fiatal lány és egy szellem érdekes kalandjairól szól, de nagyon magával ragadó =) Én egyszerűen nem tudtam letenni :)

_________________
Sosem tudhatjuk mit hoz a jövő. Bízz magadban, és az elérhetetlen is elérhetővé válik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 december 10 (hétfő), 10:03 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 09 (péntek), 10:58
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Valóságok határán...
Sziasztok!

Ajánlani jöttem egy könyvet, (mi másért lennék is itt), egy kínai klasszikust. A címe: Szép asszonyok egy gazdag házban. Ismeretlen szerző műve a 16. századból, de a 12. században játszódik.
Kitűnő jellemábrázolásokkal találkozhatunk benne, azonban erőteljesen 18 karikás elsősorban a benne lévő erotikus tartalom miatt, amelyet mégis finoman írnak le, akármilyen 'durva' jelenetről is legyen szó. Annak ellenére, hogy régi könyv, nyelvezete könnyedén érthető, még a benne lévő versek is, mégsem az a "tipikusan ponyva", ami manapság sajnos igen elterjedt.
Röviden leírva: egyfajta 18 karikás Ezeregyéjszaka-mese, bőven megfűszerezve erotikával, gyilkossággal, intrikával.

_________________
"Az 'M' betűs dolgok a legjobbak". Úgy, mint: Macskák, Mesék és Marhaságok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 december 06 (csütörtök), 20:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 26 (hétfő), 18:38
Hozzászólások: 1277
Tartózkodási hely: A második csillagnál jobbra és egyenest reggelig!
Sziasztok!
Nem tudom, hogy melyik lenne ennek a megfelelő topic, de én emellett voksoltam. (Ha nem ez, akkor megkérek szépen egy admint, hogy helyezze át, és bocsánat!)
Én nagyon örültem, amikor olvastam
ezt a hírt. Röviden, arról szól, hogy a BBC One sorozatot csinál az új Rowling regényből, az Átmeneti üresedésből. A könyv amúgy 11-én jelenik meg magyarul.
Nekem megvan angolul, de sajnos nem volt még időm elolvasni, ha valakinek van róla már véleménye, azt szívesen meghallgatnám!

:-h
Kép

_________________
PROFIL | FICBLOG | KRITIKA KLUB
Kép
- She did not succumb to a disease precisely.
- Of what did she succumb?
- I drove a stake through her heart and cut off her head.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 november 17 (szombat), 20:45 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Catherine Fisher: Incarceron és folytatása a Sapphique
(Olvasta valaki? Érdemes. ;) :-D )

Betiltjuk a fejlődést, és vele együtt a hanyatlást. A becsvágyat, és vele együtt a kétségbeesést. Mert ezek a téves képzetek csak egymás tükörképei, az érem két oldala. De mindenekelőtt magát az Időt tiltjuk be. Mostantól kezdve semmi sem változik.
(Endor király dekrétuma)


Ennek megfelelően a Birodalomban visszatérnek a XVII. századhoz, ami a külsőségeket illeti. (Persze az élelmes házvezetőnők megtalálják a módját, hogy a Protokollnak megfelelően korhű, de sajnos nehézkes módszerek helyett inkább az ügyesen elrejtett mosógépet használják a házimunka során stb.)
A tudósok létrehozzák ugyanakkor az Incarceront, ami eredendően egy kísérlet lenne a tökéletes társadalom felépítésére. A Birodalom pedig abban a meggyőződésben él a későbbi századokban, hogy a kísérlet sikeres is volt; nem sejtik, hogy az Incarceron réges-rég a "gyermekei" ellen fordult.
Eközben a bentiek egy kiszámíthatatlan, örökké változó, mesterséges világban vívják mindennapos harcukat a túlélésért, és egyetlen dolog ad számukra halvány reményt: a Sapphiqe-ról szóló mesék, a legenda az emberről, aki állítólag meg tudott szökni a Börtönből.

A főszereplők Claudia és Finn.
Utóbbi Incarceron lakója, emlékei csak az utóbbi három évről vannak. Olykor rosszullét tör rá, látomásokkal vegyítve, de ezeket nem tudja értelmezni. Többek szerint Finn Csillaglátó, és a víziói magától Sapphique-tól származnak, és megmutathatják a kivezető utat. Több társa is akad útja során, a legfontosabb Keiro, akit egyfajta vérszövetség kapcsol Finnhez (a gond csak az vele, hogy kb. mindenki szerint megbízhatatlan, becstelen gazember, aki az első adandó alkalommal elárulja majd a társaságot).
Claudia az Incarceron igazgatójának lánya, Odakint. A koronaherceg, Caspar jegyese, de a háta közepére se kívánja ezt a házasságot, és úgy gondolja, minden sokkal-sokkal jobb lenne, ha Giles, az eredeti trónörökös és az ő eredeti vőlegénye nem hal meg vadászbalesetben három évvel azelőtt...
Talán ebből is látszik, mi válik sejthetővé nagyon hamar, és derül ki nem sokkal később. :-D De azt hiszem, ez nem is volt afféle hű-de-meglepő-és-hatalmas fordulatnak szánva, így nem zavaró, hogy olyan kézenfekvő.

Mindkét regény izgalmas, fordulatos, különleges hangulatú; az írónő pedig meglehetősen vonzódik a függővégekhez, így nehéz lerakni a könyvet.
(És nem romantikus történetről van szó, mindössze felvillantott lehetőségek akadnak. Inkább a kaland, az akció, a rejtvényfejtés, a cselszövések dominálnak.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 november 14 (szerda), 9:04 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 09 (péntek), 10:58
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Valóságok határán...
Katja írta:
Igazán örülök, hogy rád is hatással volt a film. :)


Nyomot hagyott a lelkemen, mint papíron a tinta...

De, hogy én is ajánljak valamit.. Nem tudom, a 80-as "kiadásúak" talán még emlékeznek egy fantasy-mesesorozatra, ami a 90-es évek eleje tájékán reggelenként ment a m1-en. A mesemondó (The Storyteller) volt a címe. Különböző európai népmeséket dolgozott fel, szerintem gyerekek számára eléggé félelmetes volt a hangulata. 9 részből állt az első évad, a másodikat már (sajnos) tudomásom szerint le sem adták nálunk (ami állítólag görög mitológiai történeteket dolgozott fel).
Most is nézem, akit érdekel elmondom privibe, hogy honnan töltöttem le (mindkét évad + az első évadhoz magyar felirat /nem biztos, hogy minden részhez/).

http://www.imdb.com/title/tt0092383/

És itt egy rövid "ajánló" az első részből... De voltak ennél jóval nyomasztóbb hangulatú részek is.
http://www.youtube.com/watch?v=3GJAAnkFEpA

_________________
"Az 'M' betűs dolgok a legjobbak". Úgy, mint: Macskák, Mesék és Marhaságok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 november 08 (csütörtök), 22:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Cilindrián írta:
Katja írta:
Ajánlanám nektek Jamin Winans Tinta c. filmjét. (http://www.filmkatalogus.hu/Tinta--f26831)



Köszönöm szépen az ajánlást, nem bántam meg, hogy megnéztem. Egyszerűen nincs rá szó, hogy milyen ez a film... A zenéje pedig!... nem tudom mikor hatott rám így filmzene... (Talán a Csillagember c. film zenéje...)
Szóval még egyszer köszi szépen az ajánlást!!!



Igazán örülök, hogy rád is hatással volt a film. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 november 08 (csütörtök), 16:40 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 09 (péntek), 10:58
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Valóságok határán...
Katja írta:
Ajánlanám nektek Jamin Winans Tinta c. filmjét. (http://www.filmkatalogus.hu/Tinta--f26831)



Köszönöm szépen az ajánlást, nem bántam meg, hogy megnéztem. Egyszerűen nincs rá szó, hogy milyen ez a film... A zenéje pedig!... nem tudom mikor hatott rám így filmzene... (Talán a Csillagember c. film zenéje...)
Szóval még egyszer köszi szépen az ajánlást!!!


Szerk: Tudtam, hogy már hallottam valahol ezt a zenét!! végül rájöttem:

http://www.youtube.com/watch?v=vZmY0K8b_pQ

_________________
"Az 'M' betűs dolgok a legjobbak". Úgy, mint: Macskák, Mesék és Marhaságok...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cilindrián 2012 november 09 (péntek), 14:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 október 20 (szombat), 11:28 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 10 (hétfő), 14:57
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Roxfort, a Mardekár ház klubhelységében :3
Sziasztok. Ajánlani jöttem egy jó filmet, amit tegnap előtt töltöttem le, és néztem meg, azóta vagy ezerszer. :D

Egy cápás film, címe Bait (hozzátenném, hogy 3D). Aki nem bírja a 18-as, horror filmet, ami a hatalmas fehér cápák köré épülnek, annak nem ajánlóm. Ebben a filmben olyan jól megcsináltak mindent, a cápák élethűek voltak (persze voltak pillantok, amiket nagyon elrontottak). Az effektetek is megállták a helyüket, nem is beszélve magáról a történetről, ami teljesen egyedivé tette ezt a filmet. Csak a leírását adnám meg, ami kevésbé spolier veszélyes, mint amilyen az én beszámolóm lenne. :)

Leírás: Egy álmos kisváros szupermarketébe egy csapat fegyveres tör be, ám a rablást nem sikerült befejezniük, mivel éppen akkor egy hatalmas cunami söpör végig a városon, ami csapdába ejti az összes bent tartózkodót. A túlélők egyre kétségbeesettebben keresik kiutat, ráadásul észreveszik, hogy a szökőár további kéretlen látogatókat hozott az áruházba: borotvaéles fogakkal felszerelkezett, éhes cápákat…

Akit érdekel a film, pübe elküldhetem neki, hol tudja letölteni, vagy online nézni. Figyelmeztetésként, a film angolul van, de magyar felirattal. :)

_________________
Drarry. Dramione. Caskett.
Problémák jöhetnek... jönnek, de megoldom! /Jack Sparrow/
A múlt árnyai, Fekete angyal, Castle Online, BookOnline
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 október 15 (hétfő), 11:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Halenka írta:
Hali!
Tudok pár jó filmet ajánlani:
-[color=#400080] Sweeney Todd
- Fight club
-...



A Sweeny Todd tényleg jó. Már csak Alan Rickman miatt is ajánlani tudom. :x
A Fight Club pedig... =P~ Nem rajongok Brad Pittért, de olyan monológok vannak a filmben, amitől kiráz a hideg. Jó értelemben... :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 október 14 (vasárnap), 19:28 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Hali!
Tudok pár jó filmet ajánlani:
- Sweeney Todd
- Fight club
- Hamlet
- Live from Baghdad!!!!!!!!!!!!!!!
- Magnificent 7
- Hazard of hearts
- Lady Jane
- Heart of me
Stb...
és ezek közül majdnem mindet meg tudjátok nézni (ha érdekel) ITT: http://www.xirtalleb.blogspot.hu

/angolul tudók elónyben/

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 27 (csütörtök), 0:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 25 (vasárnap), 23:01
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: wandering in the Nine Realms
Katja írta:
Ajánlanám nektek Jamin Winans Tinta c. filmjét. (http://www.filmkatalogus.hu/Tinta--f26831)...

Sziasztok!
Ezt a filmet én is csak ajánlani tudom. Az egyik, ha nem a legjobb kis költségvetésű film, amit eddig láttam. A történet magával ragadó, de ami engem a leginkább megfogott, az a zenéje. Valami hihetetlen hátteret képes adni az egész filmnek.
Nálam pont fordítva történt a zenefelismerés. Ma néztem a Fehér pokol c. filmet, és amikor meghallottam az oly szeretett dallamot, felkiáltottam, hogy hé, ez az Inkből van. :)
Tényleg nézze meg, aki tudja, mert olyan élményt képes nyújtani, amit manapság csak nagyon kevés film képes megtenni.

De ha már itt vagyok, akkor gyorsan ajánlanék még két filmet.
Mindkettőben Ryan Gosling a főszereplő, és mindkét filmben hihetetlenül nagyot alakít.
Az első a személyes kedvencem, a Stay (Maradj!). Nem könnyen emészthető film, sőt... Engem nagyon "megütött", olyannyira, hogy még hetek múlva is a fejemben járt. Ha igazi csattanót, illetve élvezetet akartok, akkor ne olvassatok utána túlzott részletességgel a sztorijának, ne lőjétek le magatoknak előre a "poént". :)
A másik film pedig a Drive. Sokan mondanak róla sokfélét. Van, aki magasztalja, van, akinek egyáltalán nem jön be. De mindig is azokat a filmeket tartottam a legnagyobbra, amelyek megosztják a közönséget. Azok bírnak a legigazabb értékkel. Gosling alakítása valami fenomenális, már csak ezért érdemes egy esélyt adni a filmnek. Emellett a soundtrack is kiváló, teljesen illik a film hangulatához. Na és a Mustang... személyes kedvenc. *-*

_________________
Alis Grave Nil
"Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world." - Albert Einstein


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 13 (csütörtök), 12:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Ajánlanám nektek Jamin Winans Tinta c. filmjét. (http://www.filmkatalogus.hu/Tinta--f26831)

Miről is szól?: Két párhuzamosan működő, egymástól nagyban függő világtól, ahol mindennek oka van, és semmi nem történik véletlenül.
Az egyik világ a mi normális, szokásosan működő világunk, ahol egy Emma nevű kislány kómába esik, mert a párhuzamos világból egy Csavargó ellopta a lelkét, hogy feláldozzák az Incubusoknak. A párhuzamos világban élők 3 csoportra oszlanak: Incubusok, ők felelősek a rossz álmokért; a Mesemondó emberei, akik a jó álmokat hozzák; illetve a Csavargók, akik nem tartoznak sehová sem, hanem a saját hasznukat keresik mindenhol. A cél: megmenteni a kis Emmát, mielőtt elrablója, a Tinta nevet viselő csavargó feláldozza az Incubusoknak, hogy ezzel a tettével ő is közéjük tartozhasson.

A film egyetlen hátránya, hogy Mo.-n nem jelent meg, így csak feliratosan lehet megnézni, és az egyetlen felirat, amit találtam hozzá, nem éppen a legjobb helyesírásilag.

A zene, a Gray c. filmből ismerős lehet, ugyanaz az egyetlen szám szól mindenhol. Ugyanakkor pont elég ez az egyetlen fülbemászó dallam. (http://www.youtube.com/watch?v=_3nUK5xoESs)

Röviden és tömören szólva: Nézzétek meg! :D Nem fogtok csalódni benne. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 09 (vasárnap), 15:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 július 10 (vasárnap), 12:27
Hozzászólások: 16
Alcyone Black írta:

van egy előzménye is, azt olvastad? a címe: A macskát visszafelé simogatják.


Az egyik kedvenc könyvem :) nagyon sokszor előveszem :)

Amit én ajánlanék mindenkinek Sohonyai Edit: Macskaköröm és a folytatása a Szerelemlék című könyv. Ennek a két könyvnek van egy összeszerkesztett változata az Engem Szeress című könyv. Csak ajánlani tudom mindenkinek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 07 (péntek), 14:03 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Akkor én most ajánlanék egy filmet, ami nagy kedvencem:

Empire of the sun (A nap birodalma)
A 13 éves Christian Bale játszik benne, lemosva John Malkovicht a színről (pedig őt szinte lehetetlen). Én a Fighterben is el voltam tőle ájulva, de amit itt csinált, pláne ennyi idősen, ez még azon is túltesz! Spilberg rendezte amúgy a filmet, és a második világháború idején játszódik Sanghajban. A japán megszállást dolgozza fel, egy kisfiú szemén keresztül. Iszonyat megrázó az egész és szerintem valami hihetetlen! Kevésbé ismert, de sokkal több embernek kéne látnia, mert tényleg fantasztikus :) Nem is szeretnék többet mondani róla, csak nézzétek meg, mert tényleg érdemes!

szerk.
Katja írta:
2., Vladimir Nabokov: Lolita
Huhh, hát ezért is megköveznek majd a szülők... Szóval ez egy pedofil férfiról szól, aki beleszeret egy kislányba, Lolitába. Lényegében ennyit mondok el, mert ha bármit is leírnék, azzal tönkretenném az olvasás élményét, amit ez a könyv nyújtani tud. Nem, nem egy szexuális mű, és nem is a perverzió felmagasztalásáról szól. Inkább csak bemutatja az embert, amint az a saját börtönébe van zárva. Igazán zseniálisan megszerkesztett regény, és bár valószínűleg soha többé nem fogom újra elolvasni, mégis életem egyik legmeghatározóbb műveként fogom emlegetni.
"

Na, ezt pont mostanában ajánlgatták nekem, mind a könyvet illetve a filmet. Csak egyelőre a téma miatt nem nagyon tudom magam rávenni, de ízlelgetem a dolgot, meg adagolom magamnak, hogy a közeljövőben ezt pótoljam.
Amúgy erről eszembe jutott még egy filmet ajánlani, méghozzá a Tizenhármat - mondjuk az se egy könnyen emészthető darab szerintem, de ugyanakkor látni kell szintén. Sok tinivel nézetném meg, hátha észbe kapnak tőle, esetleg elrettenti őket. A történetről annyit, hogy egy 13 éves lány elég rossz társaságba keveredik, és elindul a lejtőn lefelé - igazán tanulságos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 30 (csütörtök), 19:25 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Halihó! Betoppantam, gondoltam megosztom veletek pár könyv-élményemet, hátha akad még közöttünk rajtam kívül ilyen aberrált ízlésű olvasó, mint én. $?

1., Marguerite Duras: A szerető
Marguerite Duras regénye egy tizenöt éves európai lány és egy kínai férfi kapcsolatának a története. Erősen tizennyolcas korhatárral rendelkező mű (de nem csak a testiségről szól és köze sincs a romantikus ponyvaregényekhez!!) , amit néha kicsit nehézkés olvasni az állandó gondolatban és időben való ugrások miatt. Mindenesetre az írónő olyan -számomra- lenyűgöző stílusban ír, hogy lehetetlen volt letenni a könyvet. A mai napig az egyik kedvenc könyvem, és néha még most is előveszem, hogy átlapozzam a kedvenc részeim.

2., Vladimir Nabokov: Lolita
Huhh, hát ezért is megköveznek majd a szülők... Szóval ez egy pedofil férfiról szól, aki beleszeret egy kislányba, Lolitába. Lényegében ennyit mondok el, mert ha bármit is leírnék, azzal tönkretenném az olvasás élményét, amit ez a könyv nyújtani tud. Nem, nem egy szexuális mű, és nem is a perverzió felmagasztalásáról szól. Inkább csak bemutatja az embert, amint az a saját börtönébe van zárva. Igazán zseniálisan megszerkesztett regény, és bár valószínűleg soha többé nem fogom újra elolvasni, mégis életem egyik legmeghatározóbb műveként fogom emlegetni.

3., Nagy Bandó András: Sosemvolt Toscana
Itt nincs mit mondani, inkább idézek: "Egyes történetek életről és halálról, reményről és könnyekről szólnak. Más történetek lélekről és szellemről, hitről és annak vesztéséről, majd feltalálásáról beszélnek. Akadnak aztán történetek, melyek sorsokról és tragédiákról, bukásokról és hősiességről üvöltenek és suttognak. Ez a történet más: több annál, semhogy szóljon, beszéljen, üvöltsön vagy suttogjon. Bandó regénye eleven tűz, szikrázó jég. Addig égeti-fagyasztja olvasóját, míg végül rádöbben, hogy szeretettel vértezve akár a saját halálunkat is kiüthetjük fekete lova nyergéből. S ennél fontosabb ugyan mi lehet? (Böszörményi Gyula)"

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 július 21 (szombat), 15:17 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
shanon widow írta:
bzzzzz :)

elolvastam egy könyvet - mindössze két délután alatt (noha nem olyan tetemes terjedelmű, de nem is rövid) -, és (bátran) szeretném ajánlani, ugyanis nagyon kis sziporkázó hangulatú. igazán kellemes, fiatalos - mind hangnemében, mind a tartalmában.
G. Szabó Judit - Most boldog vagy? c. ifjúsági regénye volt az áldozatom.


van egy előzménye is, azt olvastad? a címe: A macskát visszafelé simogatják. a lányok korábbi életéről szól, Judit meséli. itt még fiatalabbak, asszem, egy évvel korábban ér véget a sztori, mint a Most boldog vagy? kezdete. én először azt olvastam, anya adta, tetszett, aztán megtaláltam a folytatást, na azt már nem akarta volna odaadni, le kellett nyúlnom, amíg nem volt otthon. nekem a Most boldog vagy? jobban tetszett, épp olyan témákat feszeget, amik érdekelnek, amik engem is erősen érintenek, de a másikat is ajánlom, főleg, ha érdekel a lányok előtörténete, és az kicsit könnyedebb is szerintem.

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 július 18 (szerda), 21:58 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 június 02 (szombat), 19:16
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: the home of "can't be free"
LanRain írta:
Éva az én nagy kedvencem. :D


Éva nagggyon hülye:D, olyan bölcsességeket nyög be, hogy kifekszem rajta olvasás közben. :lol:

szerk.: Most jutott eszembe, hogy be akartam írni ide egy könyvet, csak mindig elfelejtettem.:) James Jones A vékony vörös vonal című könyvéről van szó.:) Egy időben rá voltam állva a második világháborús könyvekre, és faltam az ilyeneket. Nem éppen könnyű olvasmány (nagyon nem), és habár nem tudtam letenni, végig valamiféle iszonyattal olvastam az egészet. A szereplőket nagyon nehéz megszeretni, túlságosan valóságosak, igazából az egész könyv kíméletlenül realista. Ez így most úgy hangzik, mintha ellene beszélnék, pedig nagyon nem. :lol: Ha valakit érdekel a katonapszichológia, érdemes elolvasnia (nekünk is ajánlotta a pszichológia tanár még anno, aki konkrétan katonapszichológus), de az biztos, hogy kell hozzá egy bizonyos lelkiállapot, hogy az ember nekikezdjen.:) Készült belőle film is, Az őrület határán a címe, bár azt még nem néztem meg, valószínűleg azért, mert nem érzem magam késznek arra, hogy lássam is a dolgokat, amikről olvastam. :) De bátran ajánlom mindenkinek, fantasztikus könyv. :)

_________________
Kép

~*~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 július 18 (szerda), 17:23 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 24 (szombat), 20:08
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: home
Taranis írta:
LanRain, ha szeretted a Hárman a szekrény tetején-t, a Megérjük a pénzünket! is biztosan tetszene. Főleg, mivel a folytatása.:) Ugyanúgy Anikó, Mari és Éva vannak a főszerepben. :)

Igen, már rajta van a listámon, itt is van valahol a házban, csak elő kéne keresni. Éva az én nagy kedvencem. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 július 18 (szerda), 17:22 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 június 02 (szombat), 19:16
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: the home of "can't be free"
LanRain, ha szeretted a Hárman a szekrény tetején-t, a Megérjük a pénzünket! is biztosan tetszene. Főleg, mivel a folytatása.:) Ugyanúgy Anikó, Mari és Éva vannak a főszerepben. :)

_________________
Kép

~*~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 július 18 (szerda), 11:58 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 24 (szombat), 20:08
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: home
Taranis írta:
A Megérjük a pénzünket! és a Hárman a szekrény tetején is nagyon jó könyvei, ha tetszett a stílusa, akkor ajánlom őket. Igaz, ezek inkább humoros hangvételűek, de jóóók. :) Én rengeteget nevettem rajtuk. :lol:

A Hárman a szekrény tetején-t én is nagyon jó szívvel ajánlom mindenkinek. Nem túl hosszú, amolyan "egy délután alatt kiolvasható" darab. Egyik kedvenc könyvem. :wink:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 július 18 (szerda), 11:55 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Taranis írta:
shanon widow írta:

G. Szabó Judit - Most boldog vagy? c. ifjúsági regénye volt az áldozatom.


Óóó, G. Szabó Judit. :) Ezt a könyvét még nem olvastam, de ha hozzájutok, feltétlenül belekezdek. Felírtam a listámra. ;)
A Megérjük a pénzünket! és a Hárman a szekrény tetején is nagyon jó könyvei, ha tetszett a stílusa, akkor ajánlom őket. Igaz, ezek inkább humoros hangvételűek, de jóóók. :) Én rengeteget nevettem rajtuk. :lol:



rendben, köszönöm az ajánlást, mindenképp utánuk nézek, mert nagyon megfogott ez a könyv :-) egyébként pedig ez is tartalmaz humort, nem is keveset ;)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 július 18 (szerda), 11:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 június 02 (szombat), 19:16
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: the home of "can't be free"
shanon widow írta:

G. Szabó Judit - Most boldog vagy? c. ifjúsági regénye volt az áldozatom.


Óóó, G. Szabó Judit. :) Ezt a könyvét még nem olvastam, de ha hozzájutok, feltétlenül belekezdek. Felírtam a listámra. ;)
A Megérjük a pénzünket! és a Hárman a szekrény tetején is nagyon jó könyvei, ha tetszett a stílusa, akkor ajánlom őket. Igaz, ezek inkább humoros hangvételűek, de jóóók. :) Én rengeteget nevettem rajtuk. :lol:

_________________
Kép

~*~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 július 16 (hétfő), 19:53 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
bzzzzz :)

elolvastam egy könyvet - mindössze két délután alatt (noha nem olyan tetemes terjedelmű, de nem is rövid) -, és (bátran) szeretném ajánlani, ugyanis nagyon kis sziporkázó hangulatú. igazán kellemes, fiatalos - mind hangnemében, mind a tartalmában.
G. Szabó Judit - Most boldog vagy? c. ifjúsági regénye volt az áldozatom. a barátom lakásán akadtam rá, amíg ő vizsgázott... az anyukája vette, amikor nagylány volt. mindegy :-) lényeg a lényeg: épp aktuális volt számomra, ugyanis ha föltennék a kérdést: "boldog vagy-e?", nem tudom mit felelnék - őszintén. mert talán észre se vennék, ha hazudnék...

limonádénak tűnhet azoknak a lányoknak, akik nem tapasztaltak ezt-azt, viszont annál komolyabb és mélyebb témákat tár elénk, valamint élethelyzeteket a naiv fiatalságon keresztül - főleg a regény közepétől súlyosbodik a helyzet.

no de lényeg!
egy testvérpár köré épül az egész történet. Ági és Judit nagyon különbözőek, nem értik meg egymást - nagyon hiteles a testvér-viszony ábrázolás -, és ez a legtöbb lehetséges módon megnyilvánul. máshogy beszélnek, más az érdeklődésük. Ági a fiatalabb, bohém lélek. komolytalan, anyagias - mégis minden pénzét elveri. az a fajta, aki sose nő fel, és semmit sem vesz komolyan. Judit épp az ellentéte: komolyabb, tudatosabb, tisztelettudóbb...
a köztük feszülő ellentétet, az ambivalenciát tovább szítja a hagyományos szülői szigor, amely által a lányokat próbálják védeni, csak hát. nem megy :roll: mindig a tilos az érdekes, ugyanis...
az apjuk mindent megtesz értük, az anyjuk még kiskorukban elhagyta őket, de nem maradtak nő nélkül, sőt, a mostohájuk kedves, odaadó és nagyon szereti őket - rendesen felneveli a lányokat, sokszor erőn felül teljesít. csak hát kamaszkor...

mindegy, nem akarok poénokat lelőni, csak ajánlani. tanító-jellegű, szórakoztató, és bár kissé régimódi, mégsem unalmas, sőt. rámutat arra, mi is fontos... talán könnyednek tűnik, de elég erős a pszichológiai háttérrel bír - pláne akkor vesszük észre, ha figyelünk a szétszórt mondatokra, amelyek egyértelműen utalgatnak.

a kommunizmus fuvallatai ennek a könyvnek a lapjait is meglebegtették, lévén '77-es a mű.

ajánlom tehát azoknak, akik kicsit tisztában szeretnének lenni magukkal, és rá akarnak jönni, mi is a fontos. ez a regény is arra mutat rá, hogy akármilyen izgi kaland is ígérkezik, átcsaphat az ellenkezőjébe, de nagyon könnyen, ha nem vagyunk figyelmesek. és hogy a család az a mentsvár, ami visszafogad...

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 június 27 (szerda), 9:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 február 09 (csütörtök), 18:20
Hozzászólások: 41
Nem tudom, volt-e már említve, de nem nyálazok át most tizenpár oldalt, ha nem haragszotok meg... Szóval mostanában megy azt hiszem, a Cool csatornán A hős legendája című fantasy sorozat, eredetiben a Kereső legendája lenne, nem tudom, miért választottak a magyarok egy ilyen semmitmondó címet, na mindegy. Maga a sorozat eléggé mutatós (fantasztikus jelmezek és hát Új-Zéland tájai <3), bár a második évadra eléggé nagyot esett a színvonal, mondom ezt úgy, hogy rövid időn belül fan lettem :-D Ez gondolom a Raimi fivérek keze nyomát dicséri (Xena és Herkules sorozatok, többek közt), mármint a felesleges túlbonyolítás, hajmeresztő kalandok... bár mikor a nagy és hatalmas öreg varázsló megjelent talpig púderben és loknikkal, sírtam a röhögéstől, szóval humornak sincs híján a sorozat.
De nagyon elkanyarodtam, ehhe. Szóval hát az van, hogy a filmsorozat csak két évadot ért meg, míg a könyvsorozat, ami alapján készült, az tudomásom szerint 11 (!)kötetes. Én, akinek a betűk olyanok, mint a drogosnak a heroin, természetesen feltúrtam az internetet, és megszereztem, galád módon e-bookban. Mentségemre legyen mondva, néztem könyvesboltban, antikváriumban, vaterán, meg amit el lehet képzelni, de szinte lehetetlen megtalálni, még az egyes darabokat külön is, nemhogy egybe :?
Most a harmadik kötet elején tartok, és hát meg kell mondjam, teljesen más, mint a filmsorozat, meg nem is. A legfőbb cselekményszál az nagyjából ugyanaz, de már maga a Kereső, azaz Richard Cypher személye, a szerepe is sokkal összetettebb a könyvben, ahogy a többi főszereplőé is. Kahlan, az Inkvizítor Anya sokkal hatalmasabb, erejének sokkal több aspektusát ismerhetjük meg. Szerelmük Richarddal is teljesen máshogy alakul, nem csak simán jelen van a vágyakozás az elérhetetlen után, hanem az író egész egyszerűen szörnyen kegyetlen velük, ha szabad ezt mondanom. Zeddicus Zu'l Zorander talán az egyetlen, akit a film szinte teljesen tökéletesen ad vissza, öreg és bölcs varázsló, ugyanakkor valami fantasztikusan kifinomult humorral rendelkezik. Amit kicsit sajnálok, hogy egyelőre Darken Rhal, az első kötet és a filmsorozat fő gonosza elég kis szerephez jutott eddig, nem tudom, a továbbiakban felbukkan-e még egyáltalán. Viszont jó pont a könyv javára, hogy a filmben nem tudtam utálni, talán az őt játszó Craig Parker miatt (nem hiszem, hogy velem van a baj, ha Haldír után nem tudok félni tőle XD), de a könyvben gyomorforgatóan gonosz volt, olyan indulatokat váltott ki belőlem, amire negatív figura már régen volt képes. Ugyanígy például a Fény Nővérei is, és Denna, a Mord Sith is csak halvány lenyomatai annak, amit Terry Goodkind megalkotott a könyveiben.

Na, de kanyarodjunk az elejére, aki nem ismeri a filmsorozatot, annak elég zavaros lehetett eddig a leírásom.
Tehát,
Terry Goodkind: Az Igazság Kardja című sorozatáról van szó. Adott egy fiú, Richard Cypher aki egy olyan országban nő fel, ahol nem létezik mágia. Szarvasföldet régóta egy varázslók által felemelt határ védelmezi a világtól, ahol még élnek mágusok, boszorkányok és egyéb varázslatos lények. Egy nap az erdőben bóklászva összetalálkozik Kahlannel, egy gyönyörű, fiatal nővel, akin már első látásra érez valami különös kisugárzást. A lányt üldözik, Richard segít neki megmenekülni az üldözői elől. Sőt mi több, kiderül, hogy a Határ leomlóban van. Elviszi Zeddhez, egy bolondos öregemberhez, aki a vadonban lakik egyedül, és kedvenc időtöltése meztelenül a felhőket fürkészni. Ekkor jön a csavar: Zedd a jelenleg élő leghatalmasabb varázsló, az Első Rend varázslója, Kahlen Amnell pedig amellett, hogy királyok leszármazottja, egy Inkvizítor, sőt maga az Inkvizítor Anya. Mindketten fajtájuk utolsó képviselői, legalábbis ezt hiszik. Kahlan a Középföldről régóta elszökött mágust keresi, miután Darken Rahl, D'hara uralkodója háborút üzent Középföld szabad népei ellen. A kialakult helyzetben szükség van egy Keresőre, az Igazi Keresőre, aki valóban jogos örököse lesz az Igazság Kardjának, és aki ténylegesen ki tudja aknázni a kardban rejlő mágiát. Mily' meglepő, Zedd néhány egyszerű, de csavaros próba után kinevezi Richardot a Keresőnek, és elindulnak együtt Középföldre, hogy megmentsék a világot Darken Rhaltól, aki az ősi Rahl dinasztia leszármazottja. Ők D'hara uralkodói évszázadok óta, maguk is varázslók, de a veszélyesebb fajtából: képesek Pusztító Mágiára, mondhatni a Rend varázslóinak pont az ellentettjei, akik viszont csak és kizárólag Alkotó mágiát képesek használni. Egészen idáig nem volt különösebb gond a Rahlokkal, kemény kézzel irányították országukat, és gyakran háborúztak a környező népekkel, de egyik sem volt olyan veszedelmes, mint Darken Rahl. Ráadásul nincs, aki megállítsa, az utolsó öt varázsló az életét adta, hogy az Inkvizítor Anya átjuthasson a Határon. Középfölde minden reménysége a Keresőben van, akitől elvárják, hogy mindent feláldozva megmentse őket a közelgő veszedelemtől. Richard sajátos módon kezeli a felmerülő problémákat, bátorsága és rendkívüli intelligenciája teszi azzá, ami: az Igazság Keresőjévé.
Igazi fantasy, rengeteg akcióval, kalanddal, varázslattal, mágikus lényekkel, Terry Goodkind csodálatos világot teremtett, mondom ezt úgy, hogy valószínűleg még a felét sem ismerem belőle. Vannak érzelmes, boldog pillanatok, amikor az ember akaratlanul is mosolyog a sorok felett (én néhol még sírtam is :-P ), kellő mennyiségű humor, sziporkázó párbeszédek, csodás leíró részek, de legfőképpen sötét, és kegyetlen gonoszok, akik bármire képesek, ahhoz, hogy magukhoz ragadják a hatalmat, szövetséget kötnek az alvilággal és visszajönnek a síron túlról, fekete mágiát használnak, sárkányokat igáznak le, megnyúzzák ellenségeiket, vagy épp kibelezik, ha kell, de elsősorban nem a fizikai fájdalom okozása a szakterületük, képesek úgy összetörni még a legerősebb embert is lelkileg, hogy az a halálért imádkozik...

Aki nem bírja a kínzást és erőszakot, az bele se kezdjen, mert ugyan csak a könyv kis részét teszi ki, de Terry Goodkind fájdalmasan őszintén és részletekbe menően írja le ezeket a jeleneteket. Megijedni nagyon nem kell, jómagam sem vagyok kedvelője az ilyesfajta tizennyolc karikás irodalomnak, de az író olyan mesterien kezeli a szavakat, hogy az ember csak olvas, olvas, falja a szavakat, közben mosolyog, nyeli a könnyeit, elborzad, kirázza a hideg, kétségbeesetten szurkol a főszereplőknek, és végtelen dühöt érez azok iránt, akik akadályozzák őket. Volt, hogy csak éjjel, az ágyamban fekve tudatosult, hogy hoppá, szegény Kahlant már másodszorra erőszakolták meg hajszál híján, és minden mozzanat ott élt a fejemben, mintha csak filmet néztem volna lefekvés előtt.

Ha nekikezdesz, készülj fel az első 50-60 oldal borzasztó unalmára, de érdemes végigküzdeni, így, a harmadik kötetnél járva, jelentőséget nyernek az akkori vontatott leíró részek.
Aki csak kicsit is szereti a fantasy-t, annak kötelező darab!!!
És ezer bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de ez is azt mutatja, mennyire magával ragadott a történet... :-P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 június 17 (vasárnap), 21:54 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 június 02 (szombat), 19:16
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: the home of "can't be free"
Lúthien írta:
Mivel hatalmas Tolkien rajongó vagyok(...)


Én anno elkezdtem olvasni A Gyűrű Szövetségét, mivel a filmeket (az egész trilógiát) imádom, de nem fogott meg, vontatottnak éreztem. Nem is olvastam végig. Tudom, ízlések és pofonok, erős a sejtésem, hogy csak én nem vagyok elég türelmes. Ez persze nem zárja ki, hogy a többi műve tetszene.: )

Leon Uris valamelyik könyvét olvasta már valaki? Zseniális író.: ) Most fejeztem be tőle a Szentháromságot, előtte a Csatakiáltást olvastam... napokig a hatása alatt voltam, komolyan. Az Exodus a leghíresebb műve, de annak még nem volt erőm nekikezdeni, félek, hogy nagyon megviselne lelkileg. Valaki olvasta esetleg?:)

_________________
Kép

~*~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 június 10 (vasárnap), 14:05 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 június 10 (vasárnap), 13:58
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Rohan, a lovasurak hazája
Láttam, szó volt itt a Tökéletes trükkről. Én olvastam a könyvet, bár csak a film után. Teljesen más a kettő. Nem rossz értelemben, mert tulajdonképpen a történet ugyanaz. A könyvben ilyen naplószerűen meséli el az egész cselekményt, plusz egy 20. századi szál, amit a filmből teljesen kihagytak. Ez volt az első könyv, amit úgy el tudtam olvasni, hogy közben nem a film ment a fejemben, teljesen el tudtam vonatkoztatni. Csak ajánlani tudom :)
Mivel hatalmas Tolkien rajongó vagyok, ajánlom mindenkinek a nagyra becsült író műveit. Legutóbb a Húrin gyermekeit olvastam, a keményborítós kiadást, amiben vízfestmények és grafikák is vannak. Iszonyat gyönyörű kiadás.

_________________
I'm not a psychopath. I'm a high-functioning sociopath. Do your research.
Sherlock


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 május 30 (szerda), 11:53 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
A Locke Lamora hazugságait olvasta valaki?

Ha még nem, akkor érdemes. :-D

Fantasyról van szó egyébként és egy amolyan Keresztapa/Ocean's Eleven keresztezésről (by sfmag.hu); a történet a csatornáival és szigeteivel kicsit Velencére hajazó Camorr városában játszódik (a nevek nagy része is olaszos hangzású), amelyet a naplementét követő Hamis Fény Órájában beragyog az ősök által hátrahagyott óüveg építmények földöntúli izzása (hihetetlen atmoszférája van a helynek leírás alapján, na :x ). Főszereplők a camorri alvilág illusztris (és kevésbé illusztris) képviselői, elsősorban tolvajok és szélhámosok, közülük is az Úri Csirkefogók bandája.
Locke és társai épp egy nagyszabású átverést bonyolítanak, ami amúgy ellenkezik a város törvényes és törvényen kívüli urai közt fennálló Titkos Békével. Közben titokzatos gyilkos szedi áldozatait a bandafőnökök között, a helyi "keresztapa", a nyilvánvaló elsődleges célpont el is rejtőzik, és testőrökkel veszi körül magát.
Locke pedig, aki egyebek mellett kiváló színész, egyszer csak azon kapja magát, hogy mindenki őt akarja, szigorúan életveszélyes és egymással - meg az ő elképzeléseivel - homlokegyenest ütköző szerepekben. És ha ez nem lenne elég, a saját személyisége (a gyógyíthatatlan büszkesége és a pimaszsága) is ellene dolgozik, így nem menekül el, amíg még tehetné...


Enyhe spoiler (bár hogy ez lesz, az már a legelején borítékolható, amint az ember egy kis ízelítőt kap Locke-ból) és durva nyelvezet:

Lánc atya Perelandro templomának tetején üldögélt, és az arrogáns, tizennégy éves kölyköt nézte, az árvát, akit oly sok évvel ezelőtt vásárolt meg az Árnyak Dombjának Tolvajmesterétől.
– Egy napon, Locke Lamora, olyan hihetetlen módon, olyan embertelenül, olyan elképesztő mértékben rá fogsz baszni, hogy az ég kigyúl, a holdak megperdülnek, és még az istenek is üstökösöket szarnak kárörömükben. Én pedig remélem, hogy ott leszek és láthatom.
– Ugyan már – legyintett fölényesen Locke –, ez sosem fog megtörténni.


Röviden és tömören: - De. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 május 10 (csütörtök), 18:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 20 (kedd), 13:07
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: in my bed
Szemi írta:
A Végzet Ereklyéiből már 4 részt adtak ki :) az ötödik májusban jön ki angolul.
Ahhoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem a fő főszereplők sztorija valami übersablon, de ha azon túltesszük magunkat, a mellékszálak/szereplők nagyon szépen összetettek és élvezhetőek. Meg a négyes részre már a főszereplők sztorija is rendes lesz.


Hát nem tudom... Én olvastam, de nekem ez a többihez képest annyira nem tetszett. Pl. a vámpírráválás is túl van bonyolítva. Mondjuk a Jordan/ Maia rész elég érdekes, de Clary rengeteget nyafog, meg azért egy kicsit idegesítő is most már. De a Talto- egyházas rész egész jó, csak Jace-t sajnálom. Még hogy elcsábította a sötét oldal! Na, persze, nincs ott semmiféle csábítás, csak irányítják. Viszont az orbitális függővég miatt megérte elolvasni. Ó és szerintem Simon és Izzy között lesz valami, aminek én kifejezetten örülnék. Ez a szerény véleményem. :-P

_________________
'Do Notte Buye Betamacks.'
/The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 május 10 (csütörtök), 18:35 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 31 (csütörtök), 18:18
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Szeged és Vác között
Sziasztok!

Nem tudom, ki mennyire ismeri Raana Raas (Enahma) Csodaidők könyvsorozatát, de mivel mostanában ebben a témában nem nagyon láttam emlegetve, gondoltam, teszek ellene. :)

Most pedig megjelent a Csodaidők "Mi lett volna, ha...?" története, az Időcsodák. Ez azt takarja, hogy az első néhány fejezete egyezik ugyan a Csodaidőkkel, de utána egy karakter máshogyan dönt egy nagyon fontos helyzetben, ezek után pedig minden teljesen máshogyan történik.
Szerintem a Időcsodák érthető a Csodaidők ismerete nélkül is, szóval bátran tudom ajánlani olyanoknak is, akik azt nem olvasták.

Na, de akkor még néhány szót arról a szerintem csodálatos világról, amit a szerző megjelenít:
A történet a jövőben (egész pontosan a 3920-as évtől kezdődően) játszódik, mikor már nagyon sok bolygót lakhatóvá tett az emberiség. Ami engem különösen megfogott, az a társadalom, a nagycsaládok rendszere. Az emberek egy része ugyanis hatalmas házakban, minden rokonukkal együtt élnek; náluk nem attól függ, ki viszi tovább a család nevét, hogy ki a férfi, hanem attól, ki az elsőszülött, ki a másod-, harmad-, esetleg negyedszülött.
Tehát nagyon érdekes szerintem egyrészt a környezet is, amiben a regények játszódnak, másrészt pedig a szerző zseniálisan ír, a történet nagyon fordulatos, letehetetlen.
Van benne minden, amit csak el tud képzelni az ember: meglepetések, háború, viták, félreértések...
Még egy hatalmas pozitívuma, hogy nagyon-nagyon szerethetőek a karakterei.

Többet már igazán nem akarok elárulni, viszont nagyon remélem, akad olyan, aki kedvet kap hozzá. Nekem a kedvenc könyvsorozatom, szóval bárki még ennél is részletesebb ajánlót szeretne, keressen meg, rábeszélem. :D

A Csodaidők oldala: http://csodaidok.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 április 02 (hétfő), 21:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 11:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
A Végzet Ereklyéiből már 4 részt adtak ki :) az ötödik májusban jön ki angolul.
Ahhoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem a fő főszereplők sztorija valami übersablon, de ha azon túltesszük magunkat, a mellékszálak/szereplők nagyon szépen összetettek és élvezhetőek. Meg a négyes részre már a főszereplők sztorija is rendes lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 március 31 (szombat), 21:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 31 (szombat), 15:24
Hozzászólások: 18
Én tudnám mindenkinek ajánlani a Végzet Ereklyéi könyv sorozatot.
Hamarosan lesz belőle film is.
Mellesleg még csak 3 könyvet adtak ki a tervezett 6-ból, ami lehetséges, hogy még bővül majd.
Van még a Vér és csokoládé, ami remek könyv, már film is készült belőle! :D Ha valakit érdekel, küldök linket a film megnézéséhez.
Ha pedig a könyvek érdekelnek írjatok bátran és Emailon átküldöm, mert mind megvan gépen! :D

_________________
~Az ember változhat, de az irántad érzett szerelmem SOHA!

~Akkor derül ki, kik az igaz barátaid, amikor a süllyedő hajon melletted maradnak, a patkányok pedig elmenekülnek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 február 28 (kedd), 10:08 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Assa írta:
lex írta:

Assa, nekem annyira tetszett a leírásod róla, hogy ma felkutattam a könyvet és már meg is rendeltem az első két kötetet - nagyon várom már, hogy olvashassam :)


Hűha. :D Remélem, nem fogsz benne csalódni. (Bár szerintem nem. :) )


Jelentem, vasárnap megérkeztek a könyvek, tegnap este elkezdtem az első kötetet és körülbelül a 23. oldalnál fogalmazódott meg bennem, hogy jézusom, imádom! :D

Ma reggel felkeltem egy órával hamarabb, hogy olvashassam meló előtt és komolyan megfordult a fejemben, hogy beteget jelentek :D Már alig várom, hogy iszkolhassak haza és a fotelbe vetődve olvashassam <3

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 február 21 (kedd), 21:48 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
lex írta:

Assa, nekem annyira tetszett a leírásod róla, hogy ma felkutattam a könyvet és már meg is rendeltem az első két kötetet - nagyon várom már, hogy olvashassam :)


Hűha. :D Remélem, nem fogsz benne csalódni. (Bár szerintem nem. :) )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2012 február 21 (kedd), 15:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Assa írta:
Patrick Rothfuss: A Királygyilkos Krónikája (A szél neve, A bölcs ember félelme)

— Három napra van szükségem — szögezte le Kote. — Ez bizonyos.
A Krónikás elfehéredett.
— De... az earl!
Kote legyintett.
— Senkinek nincs szüksége három napra! — mondta határozottan a Krónikás. — Kifaggattam Oren Velcitert.
Oren Velcitert, érted? Nyolcvanéves, és kétszáz évnyit élt. Ötszázat, ha a hazugságokat is beleszámítjuk. Ő keresett meg engem! — nyomta meg a szót a Krónikás. — Mindössze két napig tartott.
— Ez az ajánlatom — válaszolta egyszerűen a kocsmáros. — Vagy ennyi ideig beszélek, vagy meg sem szólalok.


Assa, nekem annyira tetszett a leírásod róla, hogy ma felkutattam a könyvet és már meg is rendeltem az első két kötetet - nagyon várom már, hogy olvashassam :)

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség