Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 12:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Szeretsz könyvet olvasni?
Életem minden percét betűk közt töltöm 46%  46%  [ 132 ]
Nagyon szeretek, de azért fontosabb dolgok is vannak az életben 33%  33%  [ 94 ]
Persze, hogy szeretek, de csak ritkán van rá időm 19%  19%  [ 56 ]
Annyira nem fontos számomra, jobb elfoglaltságot is találok 2%  2%  [ 6 ]
Hááát... Inkább megnézem filmen 0%  0%  [ 0 ]
Könyvet? Hülye vagy? Ki olvas már manapság könyvet? 0%  0%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 289
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 18 (péntek), 6:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Dorian Gray arcképe *-* azt én angolul olvastam el, és imádom *-*

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 18 (péntek), 0:44 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 21 (csütörtök), 0:11
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: NEOTOKYO
Canis Maior írta:
Az a szomorú igazság, hogy elég sokan mondják ezt: "Én nem szeretem Jókait, DE Az arany ember tetszett."


nem tudom, jókaival én is így vagyok. az aranyembert elviseltem, de amúgy a magyar írók/költők nagy többségétől falnak megyek. kivétel ez alól csáth [kevéssé narkós korszakából], déry [képzelt riport egy amerikai popfesztiválról] és boros [patkánykölykök, zseniális. talán az egyetlen könyv amin hirtelen felindulásból, csak a sztori miatt bőgtem. oké, ez már sok éve volt, de.. nos egen, oda tud vágni. amúgy boltban ne keressétek, betiltották, én is antikváriumból túrtam véletlenül.]
ja és persze szerb antal, utas és holdvilág, madách ember tragédiája, klasszikusok.
az oroszokkal ugyanígy vagyok. valahogy nyomaszt, pláne a realizmusuk, olyan rohadásszagú az egész, nem tesz jót rég eladott csöpp lelkemnek.
az amerikaiak kommerszek, kivétel ez alól talán salinger, de miután kinőttem a világfájós tinikort, a zabhegyező is nevetségessé vált.
európa többi része viszont már móka. a skandinávok lírái kegyetlenek, bár még nem volt túl sokhoz szerencsém. és akor vissza a pár reaggal ezelőtt felhozott wilde-ra.
a dorian gray arcképe az egyik abszolute fav könyvem, dehát az klisé, mondjunk mást. anno lázár ervin mellett az ő meséin nőttem fel, egyértelműen imádom. amúgymeg *bárányfelhőbodorító*
nemrég újraolvastam pár novelláját, azok közül leginkább a tanítvány, illetve a mester c. fogott meg, már megint. nem részletezném, tessék elolvasni. :) [különbenis, magánügy.] amúgy az utolsó, párizsban írt művein [és ezek mellesleg pont azok közül vannak] ugyanazt a meséire jellemző tényleges elrugaszkodottságot és gyönyörű vizualitást lehet érezni. na ezzel lehet engem oda meg vissza boldogítani.
a telenyt rengetegen dicsérik, engem nem fogott meg. szép, szép, de.. klisé. és igazából semmi mondanivalója, azon kívül hogy a szerelem az egy szép dolog és jókat lehet ármánykodni. woahh.
amúgy jelenleg peter s. beagle-től az utolsó egyszarvút olvasom. azon kívül hogy a magyarországi teljes 15darabos készletből kajtattam fel [hú de menyit anyáztam, mire meglett.. X))] és amúgyis elfogult vagyok, máris imádom. fantasy, fúj. de olyan szép a borítója. és olyan szépek a leírások. megérte felhajtani.
ha van rá igény, miután befejeztem, írok egy bővebb véleményt. az említett írókat és könyveket meg lehet megnézni, mer' jók. tényleg. és még nem is jöttem az 'undorító' középkori/reneszánsz dráma és haláltánc perverzióimmal. és még omfg mennyit tudnék pofázni. asszem most megkegyelmezek, gyanítom úgyse lesz túl sok foganatja, de olyan jó volt kiírni, mwwhaha.
*monológ-mode off, megy összenyálazni a könyvet*

_________________
Kép
[ INFECTION 13 ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 15 (kedd), 16:40 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Nya most a szakdolimhoz szükséges könyvek egyikét gyűröm: Erdélyi boszorkányperek

Nekem tetszik, sok érdekes dolog van benne!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 05 (szombat), 23:52 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
Az a szomorú igazság, hogy elég sokan mondják ezt: "Én nem szeretem Jókait, DE Az arany ember tetszett."

Én személy szerint önjelölt rajongója vagyok az úrnak, de csakis aranyember nélkül. A lehető legelkapkodottabb, leggyengébb, legjókaitlanabb műve. Hiába kezdtem bele nyolcvanszor, nem bírtam elolvasni, annyira elüt a többi munkájától. Pedig én tényleg imádom Jókait... talán nem véletlen, hogy a legnépszerűbb művét találom a legrosszabbnak :(

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 05 (szombat), 14:54 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
nekem nem tetszett annyira a büszkeség és balítélet. túlságosan könnyednek találtam. olvasmányos meg minden, van hangulata, de engem nem vert le a lábamról :-?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 05 (szombat), 11:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
a Kőszívű első felével szenvedtem, de a második fele tetszett... idén Az arany embert kellett volna elolvasni, de tanár rájött sztem, h a mi osztályunkkal még egy Jókai művet nem tud elolvastatni XD

Az ajtót nagyon ajánlom... nem hosszú, és nagyon megható sztem...

ja, és Mr Darcy forevör :D

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 05 (szombat), 11:42 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Phoebe Halliwell írta:
azon a versenyen ismerkedtem meg a Büszkeség és Balítélettel is, de ami még nagyon bejött az elolvasandók közül, az Szabó Magda: Az ajtó
szerintem nagyon jó történet!


Büszkeség és balítélet, az egy igazn jó könyyv. Nekem nagyon tetszett

Ami Jókait illeti, őt nem szeretem, de ez inkább az ált.isk. tanáromnak köszönhető, mert blee segített megutálni rendesen. Három nap alatt kellett volna elolvanunk a Kőszívű ember fiait, és hisztizett mikor rájött h senki nem olvasta ...

Szabó Magdától az Abigélt olvastam, az a könyv megfogott engem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 05 (szombat), 11:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Móricztól nekem az Árvácska a kedvencem... Mindig elsírom magam rajta :'(

én speciel Jókait is csípem, kedvencem a Szegény gazdagok, anno egy versenyre olvastam el... kicsit a tájleírás kiütött, de am. tetszik

azon a versenyen ismerkedtem meg a Büszkeség és Balítélettel is, de ami még nagyon bejött az elolvasandók közül, az Szabó Magda: Az ajtó
szerintem nagyon jó történet!

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 05 (szombat), 10:30 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
crystine004 írta:
Vavyan Fable:
Álomhajsza I-II
Tündértánc I-II

Aki szereti a fantasy világát, annak ajánlom... nekem nagyon bejött :)


Sztem a legjobb fantasyja az Álmok tengere, én odavagyok érte. Habár sztem a burleszkeken kivül mindegyik általan olvasott könyve nagyszerű. (nem szeretem annyira vicces történeteket :o :) )

A Rokonokról annyite h nem érte meg a fáradozást, lapos volt.

Egyébként most Kosztolányi Édes Annáját olvasom, és ez határozottan tetszik^^


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára darkangeleyes 2008 április 05 (szombat), 11:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 01 (kedd), 21:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 14 (péntek), 20:32
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Valahol a föld felett de közel még a talajhoz...
Vavyan Fable:
Álomhajsza I-II
Tündértánc I-II

Aki szereti a fantasy világát, annak ajánlom... nekem nagyon bejött :)

_________________
Mesebeli tévedések jönnek sorba
A királyfi...
Jön, megy valahova.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 24 (hétfő), 16:37 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Eszményi férj? közbe én itt jegyzetelek h mit kell elolvasni :D most még a Gépnarancs van a listámon, de nem találom se könyvtárban, se antikváriumban, sehol =( *pedig milyen jó kis darabot csináltak belőle a Szegedi Nemzeti Színházban* :P

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 19 (szerda), 19:33 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Késa írta:
Azt én is láttam még két hónapja, nagyon ütős értelmezés :-D
Voltak, akik a második felvonásra vissza se jöttek, az után a bizonyos furulyás jelenete után :twisted:


hát pedig az ütött, ahogy felhangzott... mondjuk én Kálid Artúr lábáért voltam megbolondulva, szóval mikor ő ott akrobatizált, másra nem figyeltem :D de beült nekünk direkt, hogy jól lássunk mindent ;)

amúgy most olvastam el Wilde-tól az Eszményi férj-et, na az is zseniális. Négyfelvonásos dráma, tele paradoxonnal, helyzetkomikummal, kusza szálakkal... és szinte előrevetítette saját életrajzát az író :D

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 19 (szerda), 18:57 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Jelenleg a Rokonokat nyüstölöm (félkényszerből) jövőhétre kell. Amit eddig olvastam belőle az tetszett. Na meg utána néztem, s szerintem egész érdekes regény lehet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 18 (kedd), 18:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 21 (csütörtök), 0:11
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: NEOTOKYO
jelenleg: vonnegut - a titán szirénjei.
noshátööizé. nem szeretem vonnegutot, de erre spec azt mondom, hogy tetszik. határozottan emlékszem, hogy az éj anyánktól falat kapartam, annak ellenére hogy mindenki hatszor oda meg vissza van érte. ideggyilkos a fickó stílusa és nem pozitív értelemben. lehet hogy az aktuális hangulatom miatt, de lehet hogy ez a könyve egy kicsit másabb. mondjuk szintén szokás szerint sokkal ütősebbet vártam, de legalább a kismillió apró agybaj eltereli erről a figyelmemet. nem is a sztori érdekel, meg hogy mi lesz a vége [pláne mivel már az elején 'megjósolják'], hanem maga a megalkotottság. tetszik a sok kis indusztriálos meg túlbonyolított sci-fis szösszenet, vicces. pedig azt mondták, szomorú.
majd a végére kiderül, eddig nem sikerült komolyan venni.

_________________
Kép
[ INFECTION 13 ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 13 (csütörtök), 20:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 23 (vasárnap), 11:21
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Föld bolygó
Luciatus írta:
én szentivánéjit múlthóban láttam a Bárkában.


Azt én is láttam még két hónapja, nagyon ütős értelmezés :-D
Voltak, akik a második felvonásra vissza se jöttek, az után a bizonyos furulyás jelenete után :twisted:

_________________
Világmegváltó Szupervúmen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 23:05 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 21 (csütörtök), 0:11
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: NEOTOKYO
Phoebe Halliwell írta:

Ugye én is mehetetek? :D


tőőlem. a jelszó unholy necroblasphemic 666 és a hosszú folyosó végén balra köll fordulni. ;] [ha jobbra mész, akkor.. azt inkább ne akard tudni. O____O]

különben meg hagyjatok, ha lucifer akkor angel sanctuary [első kétdimenziós szerelmem. X')], de astaroth még ott is jobban néz ki mwwhaha.

hogy on is legyek: aktuálisan előkotortam egyik kedvenc novellámat, szigeti sándortól a szilánkokat. nem sikerül feltalálni magam, hogy mit olvassak úgy tartósabban. időm sincs. argh.

_________________
Kép
[ INFECTION 13 ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 21:45 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 13 (szerda), 20:44
Hozzászólások: 365
Tartózkodási hely: pont ott
film is volt? xD csak könyvben olvastam... is igen, Lucifer nélkül lapos lenne az egész :D amúgy is most azért szeretem ennyire, mert ma kaptam ki a kiváló dogámat, amit ebből a témából írtam :D szal boldog vagyok :DxD na mind1 :D szal Lucifer 4 ever:P

_________________
Utolsó ellenségként a halál semmisül meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 21:36 
Offline
Fanficbúvár

Csatlakozott: 2006 március 18 (szombat), 13:23
Hozzászólások: 689
sara írta:
ha már Lucifer, akkor Madách: Az ember tragédiája :)
Én ott bírtam Lucifert... de Isten XXD főleg a filmben =))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 21:33 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
sara írta:
ha már Lucifer, akkor Madách: Az ember tragédiája :)


Számból vetted ki a szót :D van egyáltalán vki, aki nem szereti Lucifert? :D

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 20:41 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 13 (szerda), 20:44
Hozzászólások: 365
Tartózkodási hely: pont ott
ha már Lucifer, akkor Madách: Az ember tragédiája :)

_________________
Utolsó ellenségként a halál semmisül meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 19:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Jekyll írta:
Phoebe Halliwell írta:
Lucifer rulz :D - mármint az Isteni színjázékban, meg amíg a Faustot olvastam... (csak, h ne legyenel újabb félreértések :D )


a faustban nem is szerepel, csak a hangulat miatt említettem. :D de mephistot is bírom, annak ellenére hogy ellenszenvezek a könnyen le, illetve átverhető 'főgonoszokkal'. és amúgy astaroth a fav, ha már ennyire belemerültünk a témába. micsoda kollektív abszintozást lehetne itten összehozni~ :'3


Ugye én is mehetetek? :D

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 18:59 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 21 (csütörtök), 0:11
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: NEOTOKYO
Phoebe Halliwell írta:
Lucifer rulz :D - mármint az Isteni színjázékban, meg amíg a Faustot olvastam... (csak, h ne legyenel újabb félreértések :D )


a faustban nem is szerepel, csak a hangulat miatt említettem. :D de mephistot is bírom, annak ellenére hogy ellenszenvezek a könnyen le, illetve átverhető 'főgonoszokkal'. és amúgy astaroth a fav, ha már ennyire belemerültünk a témába. micsoda kollektív abszintozást lehetne itten összehozni~ :'3

_________________
Kép
[ INFECTION 13 ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 18:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Jekyll írta:
itt spec a romeo és júlia musicalre gondoltam, szentivánéji álom tudtommal még nem készült ilyen verzióban. :D



én is a rómeó és júliára gondoltam XD
Lucifer rulz :D - mármint az Isteni színjázékban, meg amíg a Faustot olvastam... (csak, h ne legyenel újabb félreértések :D )

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 17:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 21 (csütörtök), 0:11
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: NEOTOKYO
Phoebe Halliwell írta:
Nekem sajna nem volt szerencsém elmenni a Szentivánéji álomra, mert lebetegedtem, és mozdulni se bírtam :((
Nekem, bevallom, a magyar sokkal jobban tetszik, mint a francia... nemtom, nekem vhogy jobban bejött, bár én is imédom a franciákat :D


itt spec a romeo és júlia musicalre gondoltam, szentivánéji álom tudtommal még nem készült ilyen verzióban. :D

Phoebe Halliwell írta:
A Fausthoz meg nem volt idegzetem végigolvasni, csak a feléig...


hiba, szerintem nagyon jó. és még bőven az olvasható kategória, az isteni színjáték és társai ezerszer durvábbak, és ennek ellenére jók. amúgy a faustnak külön a hangulatáért is oda meg vissza vagyok, mert olyan.. dark. XD [lemegyek és iszom egy abszintot luciferrel.]

luciatus: na erről sem tudtam. :D bárkában eddig azt hiszem kétszer voltam, de abból kiindulva elhiszem, hogy elvetemült. lassan be kéne iktatni megint egy színházazást, csak örök nyűgöm hogy soha senki nem hajlandó eljönni velem, ezért-azért-amazért. de ha még műsoron van, becélzom, hmm.
anno a legyek urával detto ugyanez volt, ilyen téren nagyon nem szeretem a barátaimat. :D mellesleg legközelebb az ember tragédiájára megyek, a bábszínházas verzióra. az sem lehet egyszerű megoldás, inkább nem gondolok bele és majd meglátom. :)

_________________
Kép
[ INFECTION 13 ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 10 (hétfő), 14:46 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Jekyll írta:
crystine004 írta:
Rómeó és Júlia... Nekem nagyon bejött... közben ment alatta a msuical, és még élvezetesebb volt :) Ha fogalmazást írunk majd belőle, tuti megemlítem :D


ha shakespeare akkor szentivánéji álom örök fav. <3 [mert aranyos. és tündéres. és volt szerencsém egy veszedelmesen jó színházi kivitelzéshez. :D]
a r&j musical tényleg über, bár csak magyarul láttam, de a francia verzió ezerszer <3 [jólvanna, én addikt vagyok, ha fhanszijákról van szó. X3]

amúgy aktuális könyvszerelmem a faust nagyonsokadszorra. lasan kívülről tudom. :D
illetve goethe és romantikus líra minden mennyiségben, jön a tavasz~


Ha mi álmok nem tetszettünk, gondoljátok, s mentve tettük, hogy az álom meglépett, s tükrözé e képeket^^

Jaj nekem ez a kedvencem a Szentivánéji álomból ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 09 (vasárnap), 23:25 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
én szentivánéjit múlthóban láttam a Bárkában, és hát huh, érdekes értelmezés volt, de slasher lelkemnek jót tett Alföldi rendezése :D meg Tanával megegyeztünk, hogy Kálid Artúrt legközelebb a sötét részeknél kiraboljuk. Ez már off, de hogy miiilyen lába van :x :D

amúgy olvasáshoz: én most három Camus művet is olvastam, a Közöny-t, A pestis-t, meg A bukás-t, és mindet csak ajánlani tudom, nagyon jó a pasi.

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 09 (vasárnap), 20:40 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Jekyll írta:
crystine004 írta:
Rómeó és Júlia... Nekem nagyon bejött... közben ment alatta a msuical, és még élvezetesebb volt :) Ha fogalmazást írunk majd belőle, tuti megemlítem :D


ha shakespeare akkor szentivánéji álom örök fav. <3 [mert aranyos. és tündéres. és volt szerencsém egy veszedelmesen jó színházi kivitelzéshez. :D]
a r&j musical tényleg über, bár csak magyarul láttam, de a francia verzió ezerszer <3 [jólvanna, én addikt vagyok, ha fhanszijákról van szó. X3]

amúgy aktuális könyvszerelmem a faust nagyonsokadszorra. lasan kívülről tudom. :D
illetve goethe és romantikus líra minden mennyiségben, jön a tavasz~


Nekem sajna nem volt szerencsém elmenni a Szentivánéji álomra, mert lebetegedtem, és mozdulni se bírtam :((
Nekem, bevallom, a magyar sokkal jobban tetszik, mint a francia... nemtom, nekem vhogy jobban bejött, bár én is imédom a franciákat :D
A Fausthoz meg nem volt idegzetem végigolvasni, csak a feléig...

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 04 (kedd), 0:43 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 21 (csütörtök), 0:11
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: NEOTOKYO
crystine004 írta:
Rómeó és Júlia... Nekem nagyon bejött... közben ment alatta a msuical, és még élvezetesebb volt :) Ha fogalmazást írunk majd belőle, tuti megemlítem :D


ha shakespeare akkor szentivánéji álom örök fav. <3 [mert aranyos. és tündéres. és volt szerencsém egy veszedelmesen jó színházi kivitelzéshez. :D]
a r&j musical tényleg über, bár csak magyarul láttam, de a francia verzió ezerszer <3 [jólvanna, én addikt vagyok, ha fhanszijákról van szó. X3]

amúgy aktuális könyvszerelmem a faust nagyonsokadszorra. lasan kívülről tudom. :D
illetve goethe és romantikus líra minden mennyiségben, jön a tavasz~

_________________
Kép
[ INFECTION 13 ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 29 (péntek), 20:32 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
na, a film után most (ilyet is ritkán csálok) a könyvet olvasom: Hosszú jegyesség.

filmben gyönyörű. és kivételes. (és gaspard ulliel.) könyvben gyönyörű. és kivételes, és a felénél vagyok és néha nagyon francia és kissé mathilde-os de a hangulat és a színek és minden megvan ami a fílinghez kell <3 nameg a történet, egyedi, kiállhatatlanul imádom amit és ahogyan. csak árdaozni tudok róla :D szeretem :x

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 28 (csütörtök), 16:50 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
Könyvek, könyvek, könyvek... :x :x :x :x Örök szerelem.

Csodálkoznak is a környezetemben, mennyire mániákus vagyok :D

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 27 (szerda), 0:50 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 13 (szerda), 20:44
Hozzászólások: 365
Tartózkodási hely: pont ott
én most beteg vagyok, és itthon kell maradnom (én szegény xD) és tegnap elolvastam kettő könyvet is :) ajánlom mindenkinek James Twinningtől a Fekete Nap című könyvet! tök izgi :-)

_________________
Utolsó ellenségként a halál semmisül meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 26 (kedd), 20:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 14 (péntek), 20:32
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Valahol a föld felett de közel még a talajhoz...
Rómeó és Júlia... Nekem nagyon bejött... közben ment alatta a msuical, és még élvezetesebb volt :) Ha fogalmazást írunk majd belőle, tuti megemlítem :D

Egyébként nagyon szeretek olvasni. Mostanság kicsit kevesebbet olvastam, de asszem újból rákaptam a könyvekre. És ez JÓ XD

_________________
Mesebeli tévedések jönnek sorba
A királyfi...
Jön, megy valahova.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 26 (kedd), 20:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
annyira-annyira szeretek olvasni, de kinek van már rá ideje :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 26 (kedd), 17:36 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Jekyll írta:
Luna Aurora írta:
törlésre került és azért lett ez a topic, hogy itt beszéljetek meg minden mást, aminek nincs topicja


akkor darren shan meg a többi mit keres még kint? oO''


Nézd meg a válaszok számát és rájösz.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 26 (kedd), 1:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 21 (csütörtök), 0:11
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: NEOTOKYO
Luna Aurora írta:
törlésre került és azért lett ez a topic, hogy itt beszéljetek meg minden mást, aminek nincs topicja


akkor darren shan meg a többi mit keres még kint? oO''

_________________
Kép
[ INFECTION 13 ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 26 (kedd), 0:26 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 23 (szombat), 14:34
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Luna Aurora írta:
Duce írta:
Hova lett a dadaista topic, amit tegnap nyitottam? O.o


törlésre került és azért lett ez a topic, hogy itt beszéljetek meg minden mást, aminek nincs topicja


Értem... ez esetben:

Zürich avagy USÁék, ha már dadaistákról van szó?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 26 (kedd), 0:23 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Duce írta:
Hova lett a dadaista topic, amit tegnap nyitottam? O.o


törlésre került és azért lett ez a topic, hogy itt beszéljetek meg minden mást, aminek nincs topicja

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 26 (kedd), 0:18 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 23 (szombat), 14:34
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Hova lett a dadaista topic, amit tegnap nyitottam? O.o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 25 (hétfő), 23:27 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 21 (csütörtök), 0:11
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: NEOTOKYO
B válasz, a társasági, illetve a magánéletem azért jobban le tud kötni, mint bekucorodni egy könyvvel a sarokba. ezen kívül ezer egyéb elfoglaltságot tudok találni, de szoktam és szeretek olvasni.

_________________
Kép
[ INFECTION 13 ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 25 (hétfő), 20:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 23 (vasárnap), 11:21
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Föld bolygó
Na ez egy jó kezdeményezés:)

_________________
Világmegváltó Szupervúmen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2008 február 25 (hétfő), 20:46 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Általános diskurzus, vélemények mindenről amit könyvnek nevezhetünk :-D


Ha beszélgetni szeretnétek egy könyvről kérlek itt tegyétek meg, és NE NYISSATOK neki új topikot!

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lionela 2008 február 25 (hétfő), 21:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség