Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 14:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő

Szeretsz könyvet olvasni?
Életem minden percét betűk közt töltöm 46%  46%  [ 132 ]
Nagyon szeretek, de azért fontosabb dolgok is vannak az életben 33%  33%  [ 94 ]
Persze, hogy szeretek, de csak ritkán van rá időm 19%  19%  [ 56 ]
Annyira nem fontos számomra, jobb elfoglaltságot is találok 2%  2%  [ 6 ]
Hááát... Inkább megnézem filmen 0%  0%  [ 0 ]
Könyvet? Hülye vagy? Ki olvas már manapság könyvet? 0%  0%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 289
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2013 január 03 (csütörtök), 22:13 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Nekem a Kőszívű ember fiai az egyetlen olyan könyv Jókaitól, ami kifejezetten tetszett. 12 évesen is képes voltam élvezni. És bár imádom a HP-sagát, de tisztában vagyok azzal, hogy sikere kulcsa a szépirodalmi értékének hiánya. Az emberek hajlamosak félredobni azt, ami nehéz és lassú folyású. Ezért is nem szeretik a fiatalok a kötelezőket. :)

De hogy abbahagyjam az offolást, mielőtt kiraknak, hoztam egy ajánlót is.
Schäffer Erzsébet Egyszer volt című művét hoztam, nektek. Apró pár oldalas kis történetek, interjúk gyűjteménye ez híres és egyáltalán nem híres emberekkel. Mindannyiuk életéből egy apró részlet, ami közelebb minket hoz olvasókat hozzájuk. Megnyugtató, néhol megnevettető, néhol sírásra késztető, de mindenképpen csodálatos. :) Tökéletes olvasmány egy hideg téli napon egy forró teával a kedvenc takarónk alá kucorogva.

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2013 január 03 (csütörtök), 17:19 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Imádok olvasni, de azért az is számít, hogy mi érdekel.
Pl.: Harry Potter=Szeretem, sőt imádom olvasni!! A kőszívű ember fiai=Nem nagyon élvezem az olvasását. Egy tizenhárom évesnek azért nem latin meg német szövegeket kéne feladni, úgy vélem, mert a fele abból áll. És a sok idegen szó... mondjuk van szómagyarázat, dehát... Nekem magas az a könyv. Igaz, ötös lett a hangos olvasásom, de nem tudom, mire megyek az olvasónaplóvalXD :-t ~x( Tehát nem csak az számít egy könyvben, hogy "Itt van, oszt ezt olvasom - kapok elő egyet a sok közül."
A hangulat, és az izlés is vezető szereppel rendelkezik az olvasásnál!! ;;) :roll: :)

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 december 31 (hétfő), 13:07 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Én most olvasom J.M. Coetzee-től a Foe c. regényt. Alig 240 oldal, és már csak 40 oldal van belőle hátra. Három nap alatt ki is olvasom. ^^

Érdekes regény, afféle kissé Robinson Crusoe átirat, de mégsem az. A főszereplő egy nő, Susan Barton, aki egy Daniel Foe nevű írónak mondja el kalandos utazását egészen Bahiától kezdve Crusoe szigetéig, ahol találkozik Péntekkel és Robinsonnal. Majd hármasban szállnak fel egy év után - Crusoe 16 évet töltött összesen a szigeten Péntekkel - egy Angliába tartó hajóra. Mire megérkeznek, Crusoe halott, Péntek képtelen a beszédre, Susan pedig lassan saját teremtményévé torzítja Robinsont. Mindeközben feltárul előttünk Péntek és Susan angliai tortúrája is, ahogy élni próbálnak.

Érdekes regény, érdemes belekezdeni. Én Karácsonyra kaptam egy barátnőmtől.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 december 03 (hétfő), 23:24 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Assa írta:
Hát, ez annyira előzmény, hogy cirka 90 évvel játszódik a Trónok harca előtt. :-D De tényleg nagyon-nagyon jó. Meg fontos dolgok történnek akkoriban.
Az első novellának (The Hedge Knight/A kóbor lovag) van hivatalos fordítása - itt-ott kicsit eltér a regényekétől pl. nevek esetében, de nem vészes.
A másik kettőnek (The Sworn Sword, The Mystery Knight) rajongói fordítása lelhető fel.

Köszi :) Akkor lehet maradok majd az angolnál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 november 30 (péntek), 20:40 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
vidor írta:
Hú, az biztos jó lehet, majd utána nézek, köszi a tippet :) Mindig is birizgálta a csőrömet egy kis előzmény sztori :D
És mindegyik csak angolul van?


Hát, ez annyira előzmény, hogy cirka 90 évvel játszódik a Trónok harca előtt. :-D De tényleg nagyon-nagyon jó. Meg fontos dolgok történnek akkoriban.
Az első novellának (The Hedge Knight/A kóbor lovag) van hivatalos fordítása - itt-ott kicsit eltér a regényekétől pl. nevek esetében, de nem vészes.
A másik kettőnek (The Sworn Sword, The Mystery Knight) rajongói fordítása lelhető fel.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 november 30 (péntek), 19:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Assa írta:
Olvasd el a Dunk&Egg történeteket. :-D Az is lerövidíti a várakozást (persze csak úgy két-három nappal).

Hú, az biztos jó lehet, majd utána nézek, köszi a tippet :) Mindig is birizgálta a csőrömet egy kis előzmény sztori :D
És mindegyik csak angolul van? Elboldogulok azzal is, de azért jobb szeretek magyarul olvasni :) Persze, mondjuk gyakorlásnak mindenképpen jó, szóval ha nincs, az se baj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 november 29 (csütörtök), 11:33 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
vidor írta:
Alig várom már a következő könyvet, de úgy láttam a szerző nagyon ráérősen dolgozik, és ismét a várakozás szindrómájában kell szenvednem... xD


Olvasd el a Dunk&Egg történeteket. :-D Az is lerövidíti a várakozást (persze csak úgy két-három nappal).
És ott legalább hamarosan jön a negyedik rész - igaz, csak angolul.
Szórakoztató megtalálni bennük a kapcsolódási pontokat a regényekkel és az oda-vissza utalásokat. Meg érdekes látni, milyen volt Westeros a Targaryenek uralma alatt. Egy kis "megelevenedő" történelem. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 november 29 (csütörtök), 1:05 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Most fejeztem be a Tűz és jég dala ciklus kötetit, mind az 5öt rekordidő alatt olvastam el, és gondoltam benézek ide, esetleg más is van e, aki leküzdhetetlen vágyat érez kibeszélni a könyveket? :D
Alig várom már a következő könyvet, de úgy láttam a szerző nagyon ráérősen dolgozik, és ismét a várakozás szindrómájában kell szenvednem... xD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 november 14 (szerda), 23:28 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 10 (hétfő), 14:57
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Roxfort, a Mardekár ház klubhelységében :3
Halenka írta:
Olvasta valaki a Dark shadows könyvet? Szerintem megéri elolvasni!

____________________________________________________

http://www.xirtalleb.blogspot.hu


Még nem, de most már be van tervezve. Van már egyáltalán magyarul? Vagy még csak angolul tudnám elolvasni? :)

szerk.

Esetleg több részes? :)

_________________
Drarry. Dramione. Caskett.
Problémák jöhetnek... jönnek, de megoldom! /Jack Sparrow/
A múlt árnyai, Fekete angyal, Castle Online, BookOnline
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 november 13 (kedd), 20:56 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Olvasta valaki a Dark shadows könyvet? Szerintem megéri elolvasni!

____________________________________________________

www.xirtalleb.blogspot.hu

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 október 18 (csütörtök), 21:29 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 10 (hétfő), 14:57
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Roxfort, a Mardekár ház klubhelységében :3
nina85 írta:
szia, el tudnád küldeni a Végzet ereklyéi 3. és 4. részét magyarul ide:
nina85@citromail.hu
Köszönöm


Persze, megoldható. :)

_________________
Drarry. Dramione. Caskett.
Problémák jöhetnek... jönnek, de megoldom! /Jack Sparrow/
A múlt árnyai, Fekete angyal, Castle Online, BookOnline
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 október 18 (csütörtök), 21:09 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 október 18 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 1
szia, el tudnád küldeni a Végzet ereklyéi 3. és 4. részét magyarul ide:
nina85@citromail.hu
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 14 (péntek), 15:17 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 10 (hétfő), 14:57
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Roxfort, a Mardekár ház klubhelységében :3
Rekush írta:
Hali, olvasta valaki Cassandra Clare Végzet Ereklyéi sorozatát? Mert szerintem érdemes, és ne aggódjatok amiatt, hogy Vörös Pöttyös, ez nem úszik a nyálban. Az első könyv a Csontváros, aztán Hamuváros, Üvegváros, stb. Akinek kell, át tudom küldeni a neten, ha esetleg nem tudod megvenni (én is elég csoró vagyok mindig).


Hali. :)

Hasonlóképpen csak ajánlani tudom! :D Mellesleg B_Blaire, az angol változat már réges régen kijött! Bár pontosan nem tudom melyik részre gondolsz... őőő... van aki Cassandra Claire összes eddigi megjelent művét egybeszámítja annak ellenére, hogy időeltérés van, és hogy az egyikbe Claire, a másikban Tessa a főszereplő... A halál ereklyéi sorozatból 4 könyv már magyarul olvasható, és az 5. is angolul, bár ezt csak letölteni tudnád. A Pokoli szerkezetekből 1 köny jött ki magyarul, a többiről fogalmam sincs, hogy kijött-e már angolul, mert nem olvastam, és nem néztem utána sehol. :)

_________________
Drarry. Dramione. Caskett.
Problémák jöhetnek... jönnek, de megoldom! /Jack Sparrow/
A múlt árnyai, Fekete angyal, Castle Online, BookOnline
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 július 25 (szerda), 11:24 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
Rekush írta:
Hali, olvasta valaki Cassandra Clare Végzet Ereklyéi sorozatát? Mert szerintem érdemes, és ne aggódjatok amiatt, hogy Vörös Pöttyös, ez nem úszik a nyálban. Az első könyv a Csontváros, aztán Hamuváros, Üvegváros, stb. Akinek kell, át tudom küldeni a neten, ha esetleg nem tudod megvenni (én is elég csoró vagyok mindig).


Sziaa Rekush! :)

Én olvastam az eddig megjelent összes részét, teljesen magába szippantott ez a könyv!
Bár már van 4. része is, Bukott angyalok városa, az 5. része is hamarosan kijön - az angol változatot olvasom el majd előszőr.
Nagyon aranyos történet, izgalmas, kandos/akciós és végtelenül romantikus! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 július 25 (szerda), 11:15 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Rekush írta:
Hali, olvasta valaki Cassandra Clare Végzet Ereklyéi sorozatát? Mert szerintem érdemes, és ne aggódjatok amiatt, hogy Vörös Pöttyös, ez nem úszik a nyálban. Az első könyv a Csontváros, aztán Hamuváros, Üvegváros, stb. Akinek kell, át tudom küldeni a neten, ha esetleg nem tudod megvenni (én is elég csoró vagyok mindig).


Én szívesen elolvasnám, de a könyvtár még két hétig zárva lesz, de ha nyitva van, akkor is elhappolják előlem, megvenni viszont nem akarom anélkül, hogy legalább az első könyvet olvastam volna.

Elküldenéd nekem légyszi e-mailben?
edina714@gmail.com

Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 június 17 (vasárnap), 18:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 24 (szombat), 20:08
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: home
Olvasta valaki Alexandra Andornettótól a Lázadót? Még nem olvastam, de kíváncsi lennék a véleményetekre.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 április 22 (vasárnap), 14:13 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 20 (kedd), 13:07
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: in my bed
Hali, olvasta valaki Cassandra Clare Végzet Ereklyéi sorozatát? Mert szerintem érdemes, és ne aggódjatok amiatt, hogy Vörös Pöttyös, ez nem úszik a nyálban. Az első könyv a Csontváros, aztán Hamuváros, Üvegváros, stb. Akinek kell, át tudom küldeni a neten, ha esetleg nem tudod megvenni (én is elég csoró vagyok mindig).

_________________
'Do Notte Buye Betamacks.'
/The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 február 10 (péntek), 19:49 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Szóval... Visszaolvasva örömmel láttam, hogy többen is elolvasták - vagy legalábbis megrendelték stb. - Ransom Riggs könyvét. Vélemények? :) Én tegnapelőtt-tegnap olvastam el... az a "nem tudom letenni" fajta :) Egyelőre még ülepednie kell a sztorinak, viszont maga a könyv félépítésé, az illusztráció - szerintem lenyűgöző. Nekem még nem volt szerencsém ilyesmihez, úgyhogy ez öööö... mellbe vágott. Ami kicsit nekem töltelék-tucat téma az maga az alappillér, vagyis a jó és gonosz párbaja... amolyan deja vu :roll: Viszont. Nekem nem vesztett emiatt az értékéből, ugyanis erős, megkapó világot teremtett, ami úgy visszatereli a gondolatokat a műre :) Egy forrás szerint hamarosan készül film is - többet nem tudok -, ám... remélem, nem esnek a HP filmekhez hasonló "pocsolyákba"... Lévén, lesz folytatás, itt az elején most minden részlet fontos, kész a puzzle... de ki tudja, melyek érvényesülnek a továbbiakban? Mindenesetre fölkavaró a világa, érzékletes és (számomra) hihető is :D Örülök, hogy megvettem :)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2012 január 08 (vasárnap), 11:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 20:43
Hozzászólások: 157
Két könyvet is szeretnék ajánlani. (: Az egyik Bernhard Schlinktől "A felolvasó", a másik pedig Michal Cunningham "Az órák" című regénye. Az utóbbiból készült film, eddig tudatlanul azt hittem, a "Mrs. Dalloway" adta az ötletet hozzá (ezúton javítom a nemrégiben elküldött Woolfos hozzászólásom), de kisült, hogy ez a Cunningham fazon teremtette meg a három síkon játszódó történetet. Elképesztően jó egyébként, képtelen voltam letenni, még kutyasétáltatás közben is azt olvastam reggel - pedig szakadt a hó. :'D

Lilyana: Későn vettem észre a hozzászólásod, ne haragudj. =/ Egyébként én is így vagyok vele, akárhányszor olvasom újra, mindig másnak érzem. Ilyen még egyszer sem fordult elő velem. Valami zseniális.

_________________
Kép
I'll be yours, Kurt & Blaine fanfic || Howling into the night, Kurt & Blaine (AU, vérfarkas)
Illékony bizalom, Kurt & Blaine fanfic
Kívánságüstre írt történet (2012) - Cosmic Love (Harry&Draco)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 december 31 (szombat), 23:38 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 december 13 (kedd), 0:39
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Általában Debrecen
Sziasztok!
Ide is beköszönök, mint könyvkedvelő emberke, akitől már nem azt kérdezik a szülei, hogy "Milyen könyvet kérsz karácsonyra?", hanem azt, hogy "Mekkora könyvespolcot vegyünk neked?". Azt hiszem, nálam ez félig-meddig szakmai ártalom, magyar szakosként szinte folyamatosan olvasok valamit. :-D Legutóbb Jostein Gaarder A történetárus című könyvét olvastam el, most pedig egy Kathy Reichs A holtak beszélnek című krimijét olvasom. Nagyon szeretem a fantasyt, a scifit, a krimit... de sokszor megfog egy-egy szépirodalmi mű is.
Finn szakosként érdekel a finn irodalom is, és néha meglep, hogy mennyire nem ismerik mások az egyébként nagyon érdekes műveket, amelyeket én szinte minden nap forgatok. ^^
Mindenkinek sok jó könyvet kívánok az új évben is!

_________________
"Ha most ember lennék, akkor egyszerűen csak vállat vonnék. Ez olyan szívás." (Nagini)

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 december 22 (csütörtök), 13:17 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 20:43
Hozzászólások: 157
darktulip írta:
Andro, könyvtár is van a világon. Már Mátyás királynak is volt! xD



Pont ezt akartam írni, hogy körülbelül évi ötszáz forintért korlátlanul használhatja bárki a könyvtárat. A nagyobbakban már vannak pár hónapja megjelent könyvek is, cirka száz forintért le lehet foglalni őket neten, hogy ne vegyék ki előtted, szóval, tényleg nem nagy összeg. (: (Saját tapasztalat, lehet, máshol másként működik. :'D)

_________________
Kép
I'll be yours, Kurt & Blaine fanfic || Howling into the night, Kurt & Blaine (AU, vérfarkas)
Illékony bizalom, Kurt & Blaine fanfic
Kívánságüstre írt történet (2012) - Cosmic Love (Harry&Draco)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 29 (kedd), 19:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Lionela írta:
Hát ez érdekes, a könyv ugyanis november elején már megjelent XDDD

Szóval nem december 5-én fog megjelenni, max akkor jön a (következő) szállítmányuk. Csak ugye az átvert vevőnek jobban hangzik azt mondani, hogy akkor fog megjelenni :D

Én már szívtam egyszer-kétszer a Librivel. Azóta nem rendelek tőlük online.


Jelentem, a könyv megérkezett és átvettem és már megtapiztam, naaagyon szép élőben :)

Lio, engem még negatívum nem ért Librivel kapcsolatban, sokszor rendelek tőlük online - bár érdekes, hogy tegnap néztem a "státuszolásomat" és egy olyan könyv van még kiszállítás alatt, amit októberben már ki is fizettem és át is vettem oO

Szerintem a tegnapi hölgy nem volt a helyzet magaslatán, aztán gyorsan kigondolt valami jó indokot, amivel elterelheti a kedves vevő figyelmét a problémáról XD

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 29 (kedd), 17:54 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
lex írta:
Mondom, szép. Hozzátenném, hogy Libriben nem előrendeltem, hanem raktáron lévő státuszban volt a könyv :/ Szívtam is a fogamat, hogy na jó, akkor még kihúzom egy hétig, Mikulásra meg pont ide ér - erre ma reggel jött az értesítő, hogy mégis megérkezett és mehetek is érte a mai nap :)


Hát ez érdekes, a könyv ugyanis november elején már megjelent XDDD

Szóval nem december 5-én fog megjelenni, max akkor jön a (következő) szállítmányuk. Csak ugye az átvert vevőnek jobban hangzik azt mondani, hogy akkor fog megjelenni :D

Én már szívtam egyszer-kétszer a Librivel. Azóta nem rendelek tőlük online.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 29 (kedd), 16:09 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 06 (péntek), 16:59
Hozzászólások: 566
Tartózkodási hely: ez egy fa
Andro, könyvtár is van a világon. Már Mátyás királynak is volt! xD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 29 (kedd), 14:35 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Lionela írta:
Azta! Nehogy már még neked álljon feljebb!

Felnőtt ember létedre érdekesen reagálod le a dolgokat, és ráadásul még sületlenségeknek mögé is bújsz.

Ez ugyanolyan mintha lopnád az áramot, aztán fel lennél háborodva, amiért kijön az Elmű és elvágja a vezetéket.

Gondolkozz el, miért írta Asha azt amit!
Jogosan védjük a hirdetőinket.

Ha felnőtt ember létedre magadtól nem megy, PÜ-ben elmagyarázhatom. :roll: Viszont a továbbiakban ne offoljuk tele a topikot.


Inkább no comment. -.-"

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 29 (kedd), 10:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Az én érdeklődésemet is felkeltette ez a könyv, eléggé formabontónak tűnik, úgyhogy csütörtökön gondoltam egyet és meg is rendeltem Libriből Pick Pack pointos átvétellel. Szállítási időre 1-3 napot írtak, de mivel tegnap sem jött még, írtam a Vevőszolgálatra, hogy mikorra várhatom?

És mi volt rá a válasz? Hogy majd december ötödikén fog megjelenni, szóval akkor XD

Mondom, szép. Hozzátenném, hogy Libriben nem előrendeltem, hanem raktáron lévő státuszban volt a könyv :/ Szívtam is a fogamat, hogy na jó, akkor még kihúzom egy hétig, Mikulásra meg pont ide ér - erre ma reggel jött az értesítő, hogy mégis megérkezett és mehetek is érte a mai nap :)

Ha tényleg fele annyira jó, mint amit hallottam róla, akkor ma éjszaka nem sokat fogok aludni :)

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 28 (hétfő), 23:13 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Azta! Nehogy már még neked álljon feljebb!

Felnőtt ember létedre érdekesen reagálod le a dolgokat, és ráadásul még sületlenségeknek mögé is bújsz.

Ez ugyanolyan mintha lopnád az áramot, aztán fel lennél háborodva, amiért kijön az Elmű és elvágja a vezetéket.

Gondolkozz el, miért írta Asha azt amit!
Jogosan védjük a hirdetőinket.

Ha felnőtt ember létedre magadtól nem megy, PÜ-ben elmagyarázhatom. :roll: Viszont a továbbiakban ne offoljuk tele a topikot.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 28 (hétfő), 21:36 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ezt most úgy mondtad, mintha te, vagy valamely Merengős írta volna a könyvet. Amúgy meg nem azt kértem, hogy ide írjon valaki letöltős linket. Megvenném, ha lenne rá pénzem, meg kölcsönkérném, ha lenne ismerősöm, akinek megvan és a közelben lakik. De nem baj, nem fogok veszekedni.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 27 (vasárnap), 15:22 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 19:12
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: *eltévedt*
Andro írta:
Erre a könyvre nekem is fáj a fogam. Nem tudsz adni egy linket priviben, ahonnan le tudnám tölteni?

E-book formában is megveheted, ha gépen akarsz olvasni.
Nem szeretném, hogy a könyv, aminek a reklámjával megbíztak minket, ingyenes linkként terjedjen a fórumunkon - azt hiszem, ez korrekt kérés. Ha el szeretnéd olvasni, tiszteld meg annyival, hogy megveszed (ha mást nem, mint széria, jól fog mutatni a polcodon később), vagy legalább kölcsönkéred valakitől első körben, és minket is tisztelj meg azzal, hogy nem járatod le az oldalt a kiadó előtt, akivel reklámszerződésünk van. Köszönöm.
Örülnék, ha innentől a Vándorsólyom ingyenes e-book téma fel se merülne többé. Még jobban örülnék, ha privátban se menne róla semmilyen link: de erre csak kérni tudlak titeket, hogy legyetek szívesek, és ne terjesszetek ilyesmit...



... Másfelől tényleg jó könyv. Én mostanában sajnos egyre ritkábban találok olyat, amit úgy tényleg 100%-ig élvezek, de ezt nem tudtam letenni, egy éjszaka alatt képes voltam végigolvasni, pedig hajlani három tájékán már kész voltam kicsit az álmosságtól, de a könyvet azért nem bírtam otthagyni, pont, amikor izgi. ^^ Remek a stílus, végig feszült és izgalmas a történet, amit egyszerűen nem lehet félbehagyni. (A friss élménytől talán kissé elfogultan: ha valaki le tudja tenni mondjuk a 40. oldalon, hogy nem is érdekli, hogy tovább, az egy krumpli. xD Na jó, de tényleg nem hallottam még olyat, hogy valakinek úgy kifejezetten ne jött volna be. :D)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 27 (vasárnap), 14:23 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Per írta:
cr9 írta:
Milyen könyv ez a Vándorsolyom asszony Különleges gyermekei? érdemes elolvasni? Valóban hasonlít a Harry Potterre és azok a képek amik benne vannak h illeszkednek a sztorihoz?


Nagyszerű könyv, érdemes elolvasnod! Harry Potterhez semmi köze, témában, műfajban, hangulatban különbözik tőle, de ez az a típusú könyv, amilyet a HP után keveset olvastam (egyet!), éppen azért, mert szinte bizarr módon keveri a stílusokat, és kínt jelent letenni egy bizonyos fejezet után. A képek célja kezdetben a meghökkentés, majd a magyarázás, ezek pedig csak fokozzák a hatást. Nem az a típusú könyv, aminek a végén minden összeáll (nekem egy csomó kérdésem lenne még), hanem az, amitől végigfut az ember hátán a hideg. :)


Erre a könyvre nekem is fáj a fogam. Nem tudsz adni egy linket priviben, ahonnan le tudnám tölteni?

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 24 (csütörtök), 16:14 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 február 19 (szombat), 19:38
Hozzászólások: 245
Tartózkodási hely: Mindenhol IS
Per írta:
cr9 írta:
Milyen könyv ez a Vándorsolyom asszony Különleges gyermekei? érdemes elolvasni? Valóban hasonlít a Harry Potterre és azok a képek amik benne vannak h illeszkednek a sztorihoz?


Nagyszerű könyv, érdemes elolvasnod! Harry Potterhez semmi köze, témában, műfajban, hangulatban különbözik tőle, de ez az a típusú könyv, amilyet a HP után keveset olvastam (egyet!), éppen azért, mert szinte bizarr módon keveri a stílusokat, és kínt jelent letenni egy bizonyos fejezet után. A képek célja kezdetben a meghökkentés, majd a magyarázás, ezek pedig csak fokozzák a hatást. Nem az a típusú könyv, aminek a végén minden összeáll (nekem egy csomó kérdésem lenne még), hanem az, amitől végigfut az ember hátán a hideg. :)


Húha.. :) Most már én is kiváncsi vagyok. :D

_________________
$pray Don Matteo legyen veled! $pray
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 21 (hétfő), 23:47 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 11 (hétfő), 9:33
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Pest
cr9 írta:
Milyen könyv ez a Vándorsolyom asszony Különleges gyermekei? érdemes elolvasni? Valóban hasonlít a Harry Potterre és azok a képek amik benne vannak h illeszkednek a sztorihoz?


Nagyszerű könyv, érdemes elolvasnod! Harry Potterhez semmi köze, témában, műfajban, hangulatban különbözik tőle, de ez az a típusú könyv, amilyet a HP után keveset olvastam (egyet!), éppen azért, mert szinte bizarr módon keveri a stílusokat, és kínt jelent letenni egy bizonyos fejezet után. A képek célja kezdetben a meghökkentés, majd a magyarázás, ezek pedig csak fokozzák a hatást. Nem az a típusú könyv, aminek a végén minden összeáll (nekem egy csomó kérdésem lenne még), hanem az, amitől végigfut az ember hátán a hideg. :)

_________________
/Éppen ilyen magányos embereknek van szüksége szeretetre, társakra, akik előtt egyszerűek és nyíltak lehetnek, mint önmaguk előtt, akiknek jelenlétében feloldódik a görcsös hallgatás és megszűnik a színlelés kényszere is./


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 21 (hétfő), 17:31 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
cr9 írta:
Milyen könyv ez a Vándorsolyom asszony Különleges gyermekei? érdemes elolvasni? Valóban hasonlít a Harry Potterre és azok a képek amik benne vannak h illeszkednek a sztorihoz?


keress rá az világhálón :) újdonságnak számít, hiszen idei a könyv, viszont eddig csak jókat hallottam róla :)
engem fölcsigázott, a közeljövőben nagyon szeretném beszerezni, úgyhogy nyilatkozni nem tudok sajna, mindezek ellenére szerintem érdemes lenne rászánni az x összeget^^

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 21 (hétfő), 17:28 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 június 27 (hétfő), 17:31
Hozzászólások: 36
Milyen könyv ez a Vándorsolyom asszony Különleges gyermekei? érdemes elolvasni? Valóban hasonlít a Harry Potterre és azok a képek amik benne vannak h illeszkednek a sztorihoz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 20 (vasárnap), 0:57 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
insomniac heart írta:
Fú, tudom, hogy nem közismert Virginia Woolf a fiatal olvasók körében, de nagyon tudom ajánlani az "Orlando" és "Mrs. Dalloway" regényeket tőle, mert... hm, nem is tudom, mondanám, hogy a történetek lebilincselőek - lényegében azok -, viszont inkább úgy fogalmaznék, teljesen új kapukat nyitott meg annak idején az angol irodalomban. Nem véletlenül. A Mrs. Dalloway-ből egyébként készült film is (konkrétan nem belőle, hanem feldolgozva a történetet három idősíkban), "Az órák" címen, 10 Oscarra jelölték, egyet vitt haza, de tényleg megéri mind olvasni Woolftól. , mind megnézni a filmet. (:


Hű, most hogy felhoztad, előkerestem a Molyra feltett Orlando-értékelésemet, mert számomra ezt jelentette a könyv:
Idézet:
Vagy 14 lehettem, mikor belevágtam, tucatnyi kiírt idézet csücsül belőle egy kósza füzetben, valamelyik fiókomban. Nem tudtam letenni. Miközben a magam kis kezdetleges írásait körmölgettem, elsodort és magával ragadt, és mikor a végére értem, hát azt éreztem, igen, itt van valami, és még ezernyi más 'valami', amihez még fel kell nőnöm, és csak reméltem, hogy egyszer megtörténik. Ma sem érzem azt, hogy megértem volna rá, de ott van a polcomon, minden nyáron rám kacsint, és sóhajtva simítok végig a gerincén. Majd jövőre, ne türelmetlenkedj, még kell egy kis idő…

Az egyik legkülönösebb és legemlékezetesebb olvasmányélményem.

A másik ilyenem Kevin Brooks "Lucas"-a. Azt olvasta valaki?
Egy hét alatt jutottam a végére, mert folyton megszakítottak, de én az alatt totál belebetegedtem, félig mindig a sírás határán álltam és enyhén agresszíven reagáltam, ha valami engem zavaró dolgot műveltek körülöttem, és ez kitartott a történet végéig. Nagyon megrázó volt, nem is tudom mai napig sem, hogy most a történet volt-e az, ami így hatott rám, vagy az író stílusa és cselekményfűzése. Valahogy a sorok közt volt kegyetlen és gyötrő, az a mögöttes hangulat, amibe belekényszerültem a főhőssel együtt, és taszigáltak előre a végsők felé... Én ezt a könyvet ajánlom nagyon. Még csak hasonlót sem olvastam...

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 november 19 (szombat), 20:37 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 20:43
Hozzászólások: 157
Fú, tudom, hogy nem közismert Virginia Woolf a fiatal olvasók körében, de nagyon tudom ajánlani az "Orlando" és "Mrs. Dalloway" regényeket tőle, mert... hm, nem is tudom, mondanám, hogy a történetek lebilincselőek - lényegében azok -, viszont inkább úgy fogalmaznék, teljesen új kapukat nyitott meg annak idején az angol irodalomban. Nem véletlenül. A Mrs. Dalloway-ből egyébként készült film is (konkrétan nem belőle, hanem feldolgozva a történetet három idősíkban), "Az órák" címen, 10 Oscarra jelölték, egyet vitt haza, de tényleg megéri mind olvasni Woolftól. , mind megnézni a filmet. (:

_________________
Kép
I'll be yours, Kurt & Blaine fanfic || Howling into the night, Kurt & Blaine (AU, vérfarkas)
Illékony bizalom, Kurt & Blaine fanfic
Kívánságüstre írt történet (2012) - Cosmic Love (Harry&Draco)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 19 (hétfő), 8:03 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
zoisit írta:
Nálam Anna Rice-vámpírkrónikái hagytak mély nyomt! Nem olyan csillogó vámpírok...


Na ja. Ezek rendes vámpírok, akik a napon elfüstölnek, a karó és a szenteltvíz sem barátjuk és szépen koporsóban alszanak. A tvájnyálat nem lehet egy lapon említeni Anne Rice zseniális könyveivel.

Nálam még ami ütött, az Victor Hugo-tól a Nyomorultak és a Párizsi Notre Dame. Súlyos művek, de még ma is időtálló tanulságokat tartalmaznak.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 27 (szombat), 20:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 23 (csütörtök), 10:26
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Ott ahol mindig tavasz van
Nálam Anna Rice-vámpírkrónikái hagytak mély nyomt! Nem olyan csillogó vámpírok...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 12 (péntek), 15:21 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 augusztus 10 (szerda), 19:53
Hozzászólások: 13
Igen, mondjuk engem ez nem zavar, de tapasztalataim szerint a legtöbb középkorban játszódó könyvben vannak ilyen jelenetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 12 (péntek), 11:39 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 06 (kedd), 18:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Békés
Kyralee írta:
Esetleg olvasta valaki Ken Follett Katedrális című művét? Én nemrég fejeztem be, és hihetetlenül jó, tetszenek a karakterek, a történet fantasztikus, egyszóval mindenkinek csak ajánlani tudom!



Én olvastam, kb. 1-2 hónapja fejeztem be, de én nagyon sokat szenvedtem vele, legalább egy évig olvastam. Nem mondom, hogy azért, mert rossz, mert nem az, de lehet, hogy inkább nem kellett volna próbálkoznom vele, nem nagyon bírtam a sok megerőszakolást, darabolást stb. :roll: Meg a végén már nagyon idegesített, hogy 100 oldalon szenvednek valamin, aztán hopp, megoldódik, 10 oldalig jól mennek a dolgok, aztán megint rosszul. Az első 600 oldalnál ez nem volt idegesítő, de a végén már nagyon untam. De mondom, ettől független nem rossz könyv.
A Tűz és jég dala meg nagy sláger most. :D Viszont pont a fenti tapasztalataim miatt nem merek belekezdeni, gondolom, ennél a könyvnél még több hasonló jelenetre lehet számítani.

_________________
Álom

Én jól tudom, hogy itt minden csaló
s ami valónak látszik, nem való.
Ha így találom,
miért higgyem,
hogy az álom az álom?

Saigyó szerzetes


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:37 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 augusztus 10 (szerda), 19:53
Hozzászólások: 13
Esetleg olvasta valaki Ken Follett Katedrális című művét? Én nemrég fejeztem be, és hihetetlenül jó, tetszenek a karakterek, a történet fantasztikus, egyszóval mindenkinek csak ajánlani tudom!

A másik nagy kedvencem George R. R. Martin: A tűz és jég dala c. sorozata. Én még csak az első három részt olvastam, de azok nagyon megfogtak. Ezt is ajánlom mindenkinek!


Ill. lenne egy kérdésem: a Percy Jackson és az olümposziak sorozat negyedik része mikor várható magyarul? Tud róla esetleg valaki valamit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 17:38 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 25 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Kinxto[w]n
Köszönöm az ötleteket. :)
Ha van még valakinek javaslata, élménye - csak bátran. Majd én is igyekszem... :)

solena írta:
Philip K. Dicknek vannak posztapokaliptikus jellegű sztorijai. Cyberpunknak tudom javasolni W. Gibson műveit, elsősorban a Neurománcot (ha cp, akkor az alapmű, szerintem kötelező darab). Ha okés neked, hogy fantasyval keverve, akkor még ott van a Shadowrun világa (amit ne olvass: kenson, gascone. Odom határeset. A többi jó).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 július 12 (kedd), 2:37 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 26 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Holitt-holott... Egyébként Szeged
Philip K. Dicknek vannak posztapokaliptikus jellegű sztorijai. Cyberpunknak tudom javasolni W. Gibson műveit, elsősorban a Neurománcot (ha cp, akkor az alapmű, szerintem kötelező darab). Ha okés neked, hogy fantasyval keverve, akkor még ott van a Shadowrun világa (amit ne olvass: kenson, gascone. Odom határeset. A többi jó).

_________________
Kép
"Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mint színeskednem kelljen mások szeretetéért."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör / [keresek]
HozzászólásElküldve: 2011 július 12 (kedd), 1:26 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 25 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Kinxto[w]n
Üdv!

Valami jóféle regényt, novellát keresek - hátha valaki erre jár és segítene.
Olyasmi fantasy/sci-fi történetre gondoltam, aminek a háttere/témája a posztapokalipszis, a posztapokaliptikus világ. A Metro 2033-at ismerem, illetve a Fallout (3) PC játék vonalára gondolok.
Az egyáltalán nem baj, ha nem nukleáris háború után játszódik - a lényeg, hogy filózhassak valamin és - ne limonádé legyen. Részletes, könnyed, de mély stb. :)

(Hááát... egy femslash (nő-nő) mellék- vagy főszálnak nagyon örülnék! De azt hiszem, az luxus marad. ;) )

Esetleg egy steampunk, cyberpunk izé, valahol, valakinek? ;;)
Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 június 28 (kedd), 9:08 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 26 (csütörtök), 15:44
Hozzászólások: 219
Szia!

Nem gondoltam, hogy ilyen hamar válaszolsz, de ezek szerint már jobban vagy, ennek örülök! :)

Lehet, hogy nem pont ilyen könyveket kerestél, de - ha gondolod - olvass bele valamelyikbe. A linkeket el tudom küldeni, csak azért nem tettem fel, mert nem tudtam, szabad-e. (Ezt majd Te megmondod, elvégre Te vagy a moderátor! :) )


Val McDermid - A szirének éneke

Az ember sosem felejti el az elsőt.
Vagy nem ezt mondják a szexről?
Pedig mennyivel jobban illik ez a gyilkosságra…

„Vérfagyasztó és gyors… a gyilkos elmék harca” – Booklist

„Szuper pszichothriller” – Cosmopolitan

Van McDermid regényei egytől egyig sikerlistásak, műfajuk legjobbjai. Lebilincselően izgalmas, csodálatosan megírt pszichológiai krimik, melyek a sorozatgyilkosok zaklatott elméjébe nyújtanak páratlan bepillantást. Az írónő a neves Diamond Dagger-díjat is elnyerte, ami a legrangosabb kitüntetések egyike a krimiirodalom terén.


Chelsea Cain - A fúria

A szerelem kínszenvedés.
És ő a kínzás szerelmese.

„A legeredetibb pszichopata Hannibal Lecter óta.”
– Entertainment Weekly


Kathy Reichs - A holtak beszélnek

(Ennek még három folytatása van)

Reichs hősnője, dr. Temperance Brennan törvényszéki antropológus. Hullaházban, exhumáláson, bűnügyi laborban, zsaruk közt tölti mindennapjait. Brennan túl van már egy váláson, lánya több gondot okoz, mint örömet. Amikor egy építkezésen előkerült emberi maradványok vizsgálatához hívják, abban bízik, hogy csak egy régészeti leletet talál. De a helyszínen műanyag zsákokba csomagolt, oszladozó tetem darabjai várják. Így már tudja oda a hétvégéje. Azt megint csak – mint annyiszor már – a boncteremben fogja tölteni. Azonban Tempének más is eszébe jut a nejlonzsákokba külön-külön becsomagolt testrészekről. Kísértetiesen emlékeztetik a tizenhat évesen meggyilkolt Chantale Trottier esetére, akit régebben szintén precízen földarabolva és szemeteszsákokba csomagolva találtak a föld alatt elásva. A két gyilkosság összefügg, gondolja, de kollegái nem hiszik. És ekkor előveszi teljes szakmai eszköztárát: a különleges röntgenfelvételeket, a csont-, fog- és harapásnyomok vizsgálatát, hogy meggyőzze a kételkedőket, mielőtt újból lecsap a gyilkos. Hiszen bárki lehet a következő áldozat … Tempe Brennan következő története a „Minden napra egy halott” ezzel a művel egyidejűleg jelenik meg.


Saját véleményt nem tudok mondani, de az ismerőseimnek nagyon bejöttek. Remélem, találsz olyat, ami tetszik! :)

Puszi, Rainie


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 június 27 (hétfő), 23:31 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Lelki világ, módszerek, híres bűnügyek, stb. :D

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 június 27 (hétfő), 11:03 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 26 (csütörtök), 15:44
Hozzászólások: 219
Olyan is jó, amiben a csontok alapján nyomoznak? Vagy inkább a bűnözők "lelki világával" foglalkozzon a könyv?

(A fenti kérdések csak akkor érvényesek, ha még mindig keresel ilyen témájú könyveket.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 június 17 (péntek), 15:53 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ja értem, oks. Csak nekem az ilyen Helyszínelőkről egyből ez ugrik be. :-D

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 június 17 (péntek), 10:55 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Andro: csakhogy én nem krimit akarok olvasni, hanem a bűnözés pszichológiáját végül is. Meg kriminológiát\kriminalisztikát.

AlisonGlover: hát, azért köszi. :)

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2011 június 17 (péntek), 9:23 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 08 (szombat), 21:07
Hozzászólások: 217
Tartózkodási hely: Ahol bármi megtörténhet...
Castiel írta:
Köszi nagyon!
És ezekbe csak gyilkosság, meg ilyesmik vannak benne? Ilyen khm ún. fehérgalléros bűnözés nincs benne?


Már elég rég olvastam, de nem rémlik, hogy lenne benne ilyesmi, inkább a nyomokra, meg hasonlókra mennek rá.

_________________
"Vannak idők az életben, amikor olyasmit csinálunk, amire nincs magyarázat"

"Vannak dolgok, melyeket csak az érez, kinek esze, s vannak dolgok, melyeket csak az ért, kinek szive van."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség