Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 7:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Szeretsz könyvet olvasni?
Életem minden percét betűk közt töltöm 46%  46%  [ 132 ]
Nagyon szeretek, de azért fontosabb dolgok is vannak az életben 33%  33%  [ 94 ]
Persze, hogy szeretek, de csak ritkán van rá időm 19%  19%  [ 56 ]
Annyira nem fontos számomra, jobb elfoglaltságot is találok 2%  2%  [ 6 ]
Hááát... Inkább megnézem filmen 0%  0%  [ 0 ]
Könyvet? Hülye vagy? Ki olvas már manapság könyvet? 0%  0%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 289
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 05 (csütörtök), 8:31 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Quilly írta:
Andro írta:
Scott Westerfeld: Csúfok-trilógia valaki?

Éppen most végeztem vele, és szerintem nagyon jó!


Elment. :D Az első két kötet ha jól emlékszem, tetszett, a harmadik gyenge volt. A kedvencemnek semmiképp sem mondanám. Kiábrándultam a YA disztópiákból, eddig ugyanis nem sikerült egyetlen zseniálisat sem olvasnom.


Tény, hogy a harmadik kötet lassan indul be, ráadásul kinyírták a kedvencemet, de attól nekem még nagyon tetszik. Ízlések és pofonok. :)

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 04 (szerda), 22:54 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Andro írta:
Scott Westerfeld: Csúfok-trilógia valaki?

Éppen most végeztem vele, és szerintem nagyon jó!


Elment. :D Az első két kötet ha jól emlékszem, tetszett, a harmadik gyenge volt. A kedvencemnek semmiképp sem mondanám. Kiábrándultam a YA disztópiákból, eddig ugyanis nem sikerült egyetlen zseniálisat sem olvasnom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 04 (szerda), 13:03 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Assa írta:
Andro írta:
Scott Westerfeld: Csúfok-trilógia valaki?

Éppen most végeztem vele, és szerintem nagyon jó!


A tervek közt szerepel, de még nem jutottam el hozzá.

Biztos vagyok benne, hogy jó. Westerfeldtől ugyan eddig csak a Leviatán-trilógiát olvastam, de az teljesen beszippantott (steampunk-alternatív történelem, ahol az első világháborút darwinista - Anglia és tsa. - és barkács - MMO és tsai. -hatalmak vívják, génmanipulált lényekkel meg különböző szerkezetekkel). És nagyon jó rajzok vannak benne. :D


A Leviatánt még nem olvastam, de majd listára teszem. Jelenleg annyi mindent akarok olvasni, hogy két élet is kevés lenne rá. :haha:

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 04 (szerda), 12:43 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Andro írta:
Scott Westerfeld: Csúfok-trilógia valaki?

Éppen most végeztem vele, és szerintem nagyon jó!


A tervek közt szerepel, de még nem jutottam el hozzá.

Biztos vagyok benne, hogy jó. Westerfeldtől ugyan eddig csak a Leviatán-trilógiát olvastam, de az teljesen beszippantott (steampunk-alternatív történelem, ahol az első világháborút darwinista - Anglia és tsa. - és barkács - OMM és tsai. - hatalmak vívják, génmanipulált lényekkel meg különböző szerkezetekkel). És nagyon jó rajzok vannak benne. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 04 (szerda), 11:22 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Scott Westerfeld: Csúfok-trilógia valaki?

Éppen most végeztem vele, és szerintem nagyon jó!

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 04 (szerda), 10:27 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Quilly írta:
(Robin Hobbot :xx: )

Igen-igen! :xx:


Arthuros könyvekből nekem az Üdv néked, Arthur, nagy király! akadt a kezembe egyik nyáron.
Tetszett a stílusa, bár eléggé sajátos a szándékos anakronizmusokkal, ami részben abból jön, hogy Merlin máshogy éli meg az időt, részben a narrációba fűződik bele (pl. az és akkor elkortyolgattak egy pohár portói bort... aztán a narrátor elkezdi magyarázni, hogy nyilván nem azt ittak, hanem valami hasonló, korabeli italt, de ő portóit írt, mert azt mindneki ismeri, és könnyebb elképzelni - meg effélék :mrgreen: ), mindenesetre feldobta a sztorit. :-D

(Meg a Meg Cabot-féle verziót olvastam, ahol a monda szereplői újjászületnek a jelenben - és gimisek, nyilván :P -, és a kérdés, sikerül-e magakadályozni, hoyg ezúttal is Arthur bukásával végződjön a történet.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 04 (szerda), 0:52 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Lilyana, köszönöm szépen!
A Sir Thomas Malory féle Arthur királyos könyvet olvastam. (Fura, hogy meghagyták a régies nyelvezetet az 1970-es kiadás ellenére... Vagy direkt antikizálták? _vpumpkin_ )

Chris, nekem Rick Riordan stílusa sem tetszett annyira, inkább olvasok mást helyette. (Robin Hobbot :xx: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 03 (kedd), 16:59 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Quilly írta:
A Percy Jackson-sorozatot én is olvastam (csak az alapot), nekem túl amerikai volt, túl YA és túl gyermeteg volt a humora. Valamint idegesített, hogy Pallasz Athénének, mint szűz istennőnek hogy lehet gyereke, erre az ötödik kötet táján magyarázzák meg, hogy „szimbolikusan kell érteni” (mármint a gyermekáldást). Ha görög mitológia (amit imádok), akkor inkább rendes mitológiát olvasok: Graves, Kerényi, Trencsényi-Waldapfel.

A Percy Jackson könyvek nekem is gyerekesek voltak (de így is tetszenek), viszont az Olimposz hősei sorozatban már idősebbek a szereplők, felnőttesebb lett a hangvétel. :)

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 03 (kedd), 8:29 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Quilly, melyik lovagkörös könyvet kaptad a kezedbe? XD
Egyébként hihetetlen, mennyire jó humoruk volt egyes középkori szerzőknek... :Dbunny:

Skandináv mitológiát tudok ajánlani, én is vadászok egy saját példányra: http://bookline.hu/product/home.action? ... 79&type=22
És Edda: http://mek.oszk.hu/00300/00377/00377.pdf
És még az Ossian énekekből tudok felajánlani (bár az ugye cheater), de abból gyakorlatilag az összes magyar fordítást is (ha jól emlékszem, a Kazinczy-félét is), mert a párom ezt kérte egyik szülinapjára.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 03 (kedd), 1:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
BNori írta:
Őszike írta:
Chris írta:
Őszike, a történelmi korszakban mik kerültek sorra?

Isten rabjai, A láthatatlan ember, Egri csillagok... ennyiben a nagy imádatom ki is fulladt. :D (Mondom, nem volt komoly.)


Hmm, a horror-témához kevéssé tudok hozzászólni, de a történelmitől belelkesültem. :D
Alapvetően szívesen olvasok történelmi regényeket, mondjuk inkább nyáron, mert suliidőben nem szeretek még olvasás közben is történelmi eseményeken kattogni. :D
Szóval Gárdonyit is bírtam, de amúgy Ken Follettet olvastam, meg Wilbur Smitht, Remarque-ot (akinek nem bírom kulturáltan kiejteni a nevét :D ), Ugron Zsolnát (ismeri valaki?) meg amúgy a Percy Jacksont is bírtam, annak ellenére, hogy elferdíti pár lényeges ponton a görög mitológiát.
És időről időre rám tör ilyen Arthur-mánia, amikor felkutatom a könyvektárat róla szóló könyvekért. :D


Ugron Zsolna nevét láttam egy könyvtári könyvön (Úrasszonyok?), fel is írtam a listámba, de amennyi időm van (és lesz a következő hat évben), nem tudom mikor fog sorra kerülni.
A Percy Jackson-sorozatot én is olvastam (csak az alapot), nekem túl amerikai volt, túl YA és túl gyermeteg volt a humora. Valamint idegesített, hogy Pallasz Athénének, mint szűz istennőnek hogy lehet gyereke, erre az ötödik kötet táján magyarázzák meg, hogy „szimbolikusan kell érteni” (mármint a gyermekáldást). Ha görög mitológia (amit imádok), akkor inkább rendes mitológiát olvasok: Graves, Kerényi, Trencsényi-Waldapfel.
Az Artus-mondakör engem is érdekel, főleg, hogy egy közepes YA és egy silány romantikus-erotikus katyvasz után a kezembe nyomtak egy középkori szerzőjű Arthur-monda gyűjteményt (két soros címmel :-) ), aminek a nyelvezete is kicsit régies volt (pl. sebhedt sebesült helyett), meg rengeteg monda volt benne jó sok lovagról, szóval nagyszerű volt a hangulata és izgalmas volt. (Nem ismertek véletlenül színvonalas kelta vagy germán mitológiagyűjteményt?)

Chris írta:
Percy Jacksont én is imádom, múlt héten fejeztem be a Neptunusz fiát. :yes:

Tremeraire (nem biztos, hogy jól írom) sorozat?


Temeraire. És az történelmi fantasy (ami NEM azonos a történelmi regénnyel), bár a Temeraire éppen zseniális, és annyira benne van a korszellem (ruházat, erkölcsök, beszédmód, társadalmak), hogy simán elmenne történelminek. Egyetlen hibája, hogy a magyarra fordítása elakadt a negyedik kötet nagy függővége után. :-( (Nagyon elegáns függővég, mivel érzelmileg lezárt, de események tekintetében egyáltalán nem.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 03 (kedd), 0:15 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Katja írta:
Bevallom töredelmesen, egy Percy Jackson regényt sem fogtam még a kezembe. :oops:

De már szemezgetek egy ideje az íróval, főleg, mert itt fórumon is látom, hogy elég nagy rajongó tábora van. :) Tudnátok ajánlani valamit, hogy mivel kezdjek? :D

Katja, szerintem abszolút a Percy Jacksonnak kezdj neki :) *Sybill nagy fanja a sorozatnak* Szerintem az a legismertebb (legalábbis itthon) és annak van a legtöbb része is magyarul :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 22:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Bevallom töredelmesen, egy Percy Jackson regényt sem fogtam még a kezembe. :oops:

De már szemezgetek egy ideje az íróval, főleg, mert itt fórumon is látom, hogy elég nagy rajongó tábora van. :) Tudnátok ajánlani valamit, hogy mivel kezdjek? :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 22:44 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
BNori írta:
Chris írta:
Percy Jacksont én is imádom, múlt héten fejeztem be a Neptunusz fiát. :yes:


Dettó. Újonnan megismert barátnőm mániája vezetett rá arra, hogy elolvassam, kölcsön is adta, én meg megint szeretem. :)
Huhh, annyi kedvenc szereplőm van, hogy csak na! (Bár azért Siriust soha senki nem tudja überelni :D )


tudjátok, tiszta fura, h alig írnak hozzá magyarul ficet, pedig tök jó lehetőségek vannak benne :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 22:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Chris írta:
Percy Jacksont én is imádom, múlt héten fejeztem be a Neptunusz fiát. :yes:


Dettó. Újonnan megismert barátnőm mániája vezetett rá arra, hogy elolvassam, kölcsön is adta, én meg megint szeretem. :)
Huhh, annyi kedvenc szereplőm van, hogy csak na! (Bár azért Siriust soha senki nem tudja überelni :D )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 22:14 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Percy Jacksont én is imádom, múlt héten fejeztem be a Neptunusz fiát. :yes:

Tremeraire (nem biztos, hogy jól írom) sorozat?

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 22:09 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Őszike írta:
Chris írta:
Őszike, a történelmi korszakban mik kerültek sorra?

Isten rabjai, A láthatatlan ember, Egri csillagok... ennyiben a nagy imádatom ki is fulladt. :D (Mondom, nem volt komoly.)


Hmm, a horror-témához kevéssé tudok hozzászólni, de a történelmitől belelkesültem. :D
Alapvetően szívesen olvasok történelmi regényeket, mondjuk inkább nyáron, mert suliidőben nem szeretek még olvasás közben is történelmi eseményeken kattogni. :D
Szóval Gárdonyit is bírtam, de amúgy Ken Follettet olvastam, meg Wilbur Smitht, Remarque-ot (akinek nem bírom kulturáltan kiejteni a nevét :D ), Ugron Zsolnát (ismeri valaki?) meg amúgy a Percy Jacksont is bírtam, annak ellenére, hogy elferdíti pár lényeges ponton a görög mitológiát.
És időről időre rám tör ilyen Arthur-mánia, amikor felkutatom a könyvektárat róla szóló könyvekért. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 22:03 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Katja írta:
Chris írta:
Lesz az Operettben?! Már szaladok is jegyet venni! :beee:



Sok sikert hozzá! A raktárszínházban lesz, és alig egy hónapig adják csak azt hiszem. Mi teljesen véletlenül találtunk két üres helyet egymás mellett (azt hiszem szeptember elején), és rögtön lecsaptunk rá, mert egyébként már hónapokkal ezelőtt telítve volt minden hely. Ha protekciós vagy, remélhetőleg nagyobb sikerrel jársz. Én szorítok neked! :D

Most is azt írja a honlap, hogy minden jegy elkelt. Majd megpróbálok személyesen szerezni vmi lépcsőjegyet. :balra:

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 22:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Chris írta:
Lesz az Operettben?! Már szaladok is jegyet venni! :beee:



Sok sikert hozzá! A raktárszínházban lesz, és alig egy hónapig adják csak azt hiszem. Mi teljesen véletlenül találtunk két üres helyet egymás mellett (azt hiszem szeptember elején), és rögtön lecsaptunk rá, mert egyébként már hónapokkal ezelőtt telítve volt minden hely. Ha protekciós vagy, remélhetőleg nagyobb sikerrel jársz. Én szorítok neked! :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:59 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Chris írta:
Őszike, a történelmi korszakban mik kerültek sorra?

Isten rabjai, A láthatatlan ember, Egri csillagok... ennyiben a nagy imádatom ki is fulladt. :D (Mondom, nem volt komoly.)

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:57 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Katja írta:
A virágot Algernonnak darabot decemberben megyünk megnézni az Operettszínházba. :taps: Alig várom. :D

Illetve imádom E. Morgenstein- Éjszakai cirkusz-át (A HP-könyvek varázsa óta semmi nem omzgatta meg ennyire a fantáziámat, mint ez a könyv. )

Lesz az Operettben?! Már szaladok is jegyet venni! :beee:

Az Éjszakai cirkuszt már beszereztem, de még nem volt érkezésem elolvasni. Viszont most már előre került a sorban.

Őszike, a történelmi korszakban mik kerültek sorra?

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:53 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Nem, de köszi a tippet. ;)

A virágot Algernonnak darabot decemberben megyünk megnézni az Operettszínházba. :taps: Alig várom. :D

Nagy hatással volt még rám Margaret Duras - Szerető c. kötete, Coelho - Veronika meg akar halni-ja, és Nagy Bandó András - Sosemvolt Toscana-ja. Ezek a kedvenc köteteim. Illetve imádom E. Morgenstein- Éjszakai cirkusz-át (A HP-könyvek varázsa óta semmi nem omzgatta meg ennyire a fantáziámat, mint ez a könyv. )

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:51 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Katja írta:
Én inkább a komorabb, már-már depresszióba kergető írásokat szeretem. :haha: És azokat, amik elgondolkodtatnak. (1984; Virágot Algernonnak; Mesterségem a halál, stb.)

Olvastad Tipca: Fehér c. novelláját?

A Virágot Algernonnak, még most is a hideg futkos a hátamon, és elbőgöm magam, ha eszembe jut. Teljesen a hatása alá kerültem annak idején.

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:50 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Chris írta:
És nektek maga a műfaj, vagy csak Stephen bácsi?

Műfaj. Meg nővérem. :D A Harry Potter könyvek elolvasására is ő vett rá, a Christine igazából magától jött, de előtte egy évig amiatt cikiztem, hogy egy kocsiról olvasott...
Régebben a Gyűrűk Ura meg HP típusú könyvek jöttek meg, meg volt történelmi korszakom is (igaz, az három regényben kifulladt), meg klasszikus is (ez is egy-két könyvet tett ki), most meg a horror van.

Chris írta:
Rendesen bevittél minket a susnyásba! Percek óta keresgélem, aztán kiderül, hogy nincs is. :D

Hehe- _vampire_

Katja írta:
De ha a 2009-es Árva mozira gondolsz, azt nézd meg! Naggggggyon jóóóó! :D

Akkor megvan a hétvégi film is. :D

_________________
I am crying, a part of me is dying.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Őszike 2015 november 02 (hétfő), 21:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:49 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Őszike írta:
Katja írta:
Ismerek ugyan egy Árva című thrillert (egyik személyes kedvencem), de nem tudom, annak mi köze van Kinghez...

Na, ez most ciki, de tényleg nincs ilyen regénye... :D :oops: Nem tudom, miért rémlett úgy... :oops: Basszus, bocsi... :labi: :balra:



Meg van bocsátva. :) (A macska meg fel van mászva a fára... :roll: ) De ha a 2009-es Árva mozira gondolsz, azt nézd meg! Naggggggyon jóóóó! :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Mindenevő vagyok. De ha már horror, akkor "klasszikusok" :D (Bár relatív, hogy kinek, mi az.)

Horrorban King, bár E.A.Poe nálam előrébb van. Most olvastam Joe Hilltől (SK fia) a Szarvakat. És természetesen Lovecraft. Az ő könyveinek még van egy hangulata. :D

Nem vagyok fanatikus horror rajongó (Párommal ellentétben). Sőt, semmilyen nem vagyok, de néha jól esik egy-két borzongatóbb mű. :twisted:

Én inkább a komorabb, már-már depresszióba kergető írásokat szeretem. :haha: És azokat, amik elgondolkodtatnak. (1984; Virágot Algernonnak; Mesterségem a halál, stb.)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:47 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Őszike írta:
Katja írta:
Ismerek ugyan egy Árva című thrillert (egyik személyes kedvencem), de nem tudom, annak mi köze van Kinghez...

Na, ez most ciki, de tényleg nincs ilyen regénye... :D :oops: Nem tudom, miért rémlett úgy... :oops: Basszus, bocsi... :labi: :balra:

Rendesen bevittél minket a susnyásba! Percek óta keresgélem, aztán kiderül, hogy nincs is. :D

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:44 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Katja írta:
Ismerek ugyan egy Árva című thrillert (egyik személyes kedvencem), de nem tudom, annak mi köze van Kinghez...

Na, ez most ciki, de tényleg nincs ilyen regénye... :D :oops: Nem tudom, miért rémlett úgy... :oops: Basszus, bocsi... :labi: :balra:

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:43 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Őszike írta:
Chris írta:
Őszike, hová lett a Ragyogás?

Nővérem a nyáron kölcsön adta egyik barátnőjének, és azóta se híre, se hamva (mármint a könyvnek). ;;)
Az Árvát olvasta valaki Kingtől? Ha igen, akkor írnátok róla pár szót? (Megnézném a filmet, de erős vagyok, előbb a könyv...)

Ez a könyvkölcsönadás nem könnyű biznisz, nekem is van már évek óta kölcsönben lévő példányom...

Árva? Lehet bamba vagyok, de nem is találom. Mi az angol címe?

Katja, részemről teljesen hangulatfüggő az olvasnivaló. Ha jók a karakterek, akkor bármi jöhet. :D

Kingtől még a Végítélet is bejött, nagyon elgondolkodtató volt.

És nektek maga a műfaj, vagy csak Stephen bácsi?

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Őszike írta:
Az Árvát olvasta valaki Kingtől?


Lehet, hogy én vagyok értetlen (Több, mint valószínű...), de 4 SK kötet hiányzik a gyűjteményből, és nem rémlik, hogy láttam volna ilyesmit. :shock: Adnál leírást vagy küldenél linket?

Ismerek ugyan egy Árva című thrillert (egyik személyes kedvencem), de nem tudom, annak mi köze van Kinghez...

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Chris írta:
Katja, a Sorvadj el!-t olvastad esetleg?


Ha jól emlékszem, együltömben végig. :D Szerintem az egyik legjobb SK. Nem olyan idegesítően vontatott a hangulata, mint mondjuk az AZ-nak. Azt is elolvastam, és tetszett is, de a vége nekem már szenvedés volt...

Horror műfajt és társait kedveled vagy mást is szívesen fogyasztasz?

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:36 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Chris írta:
Őszike, hová lett a Ragyogás?

Nővérem a nyáron kölcsön adta egyik barátnőjének, és azóta se híre, se hamva (mármint a könyvnek). ;;)
Az Árvát olvasta valaki Kingtől? Ha igen, akkor írnátok róla pár szót? (Megnézném a filmet, de erős vagyok, előbb a könyv...)

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:32 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Katja írta:
King rajongó vagy talán? :D Vagy csak a műfajt preferálod?

Akkor a Taláizmánt és a Christine-t is felveszem a listámra. 8)

Szeretem Kinget, bár csak módjával, olyan félévente egyet. Filmekből láttam többet, de már a regényekkel is haladok.
Nálam is hangulatfüggő a dolog, sokszor a természetfeletti résszel nem tudok mit kezdeni.

Katja, a Sorvadj el!-t olvastad esetleg?

Őszike, hová lett a Ragyogás?

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Chris írta:
Katja írta:
Az én részemről Talázimán és Colorádó kölyök.

És jók voltak?



A colorádó kölyök.... hááát..... igazán semmilyen volt. Olyan összecsapott szaga volt az egésznek, rövid kis krimi szerű olvasmány, igazából nem éreztem befejezettnek. Az író bepróbálkozott a "gondolj neki olyan véget, amilyent akarsz" fogással, de nem jött be. Nem ajánlom.

A Taláizmán viszont jó. Hosszú, komor fantasy hangulat, nem annyira horror. Közelében sincs a Ragyogás féle hangulat, de hát a téma is teljesen más. Ezt mindenképpen ajánlom, de csak akkor, ha megvan hozzá a hangulat. Jómagam ritkán olvasok Kinget, mert néha emészthetetlennek tűnik a stílusa számomra. És ez is egy olyan könyv, hogy csak akkor szabad neki állni, ha 1. fanatikus rajongó vagy, aki úgyis minden könyvét elolvassa (mint a férjem) vagy 2. megvan hozzá a hangulat. De egyébként... :yes: Olvasnivaló mű! :)

King rajongó vagy talán? :D Vagy csak a műfajt preferálod?

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:11 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Chris írta:
Én az Állattemető alatt/után sokáig gyanakodva szemléltem minden macskát... :bcat: _knife_

Jaj, ne is mond, tegnap este majdnem sokkot kaptam, mikor a félhomályban furcsán odabilleget hozzám a kutyánk. :shock:
Na, de hogy ne legyen off: én Kingtől az Állattemetőn kívül csak a Christine-t olvastam, az is nagyon elnyerte a tetszésemet. A következő tőle majd a Ragyogás lesz, ha végre visszakapjuk a könyvet... :-w

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 21:00 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Katja írta:
Az én részemről Talázimán és Colorádó kölyök.

És jók voltak?

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 20:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Az én részemről Talázimán és Colorádó kölyök.

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 20:39 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Ritsu Tonks írta:
Nálunk anyu szereti nagyon Kinget, az ő jóvoltából én is, de néha nagyon nehezen olvashatóak számomra a könyvei. Én eddig a Carrie-t és a Langoliereket olvastam. Utóbbi a kedvencem.:) Az-t csak elkezdtem, de akkor még fiatal voltam, nem jutottam vele sokra. Az Állattemető viszont tervbe van véve, hogy elolvasom.:D

Én az Állattemető alatt/után sokáig gyanakodva szemléltem minden macskát... :bcat: _knife_
És ebből még a filmes adaptáció is tetszett, pedig szerintem elég sok Stephen King filmet elrontottak.

Május óta olvastál új SK-t?

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 június 23 (kedd), 17:33 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
"Életem minden percét betűk közt töltöm." - Még jó, magyar szakos vagyok. :haha:

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 május 01 (péntek), 12:27 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Nálunk anyu szereti nagyon Kinget, az ő jóvoltából én is, de néha nagyon nehezen olvashatóak számomra a könyvei. Én eddig a Carrie-t és a Langoliereket olvastam. Utóbbi a kedvencem.:) Az-t csak elkezdtem, de akkor még fiatal voltam, nem jutottam vele sokra. Az Állattemető viszont tervbe van véve, hogy elolvasom.:D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 április 30 (csütörtök), 21:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Ritsu Tonks írta:
"Életem minden percét betűk közt töltöm"
Ha nem regényt olvasok, akkor fanficet. ^^Most épp Stephen Kingtől a Cujot olvasom. Eddig tetszik. Az a rengeteg időbeni ugrálás... :shock: Imádom ezt a csávót.:D



Párom kedvenc írója, majd az összes műve megvan már. :) Én a Ragyogást olvastam tőle, a Remény rabjait, az Állattemetőt, a Sorvad el!-t, Az, Tortúra, Bilincsben, Dolores, A rendcsinálók és a Tom Gordon, segíts!-et. :)

Jelenleg Ken Kesey Száll a kakukk fészkére című művét olvasom. Ellőtte Barnhard Schlink A felolvasó- ja volt terítéken, utána pedig nagy valószínűséggel Daniel Keyes Jóslatok az őrültek házából lesz. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 április 30 (csütörtök), 20:33 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
"Életem minden percét betűk közt töltöm"
Ha nem regényt olvasok, akkor fanficet. ^^Most épp Stephen Kingtől a Cujot olvasom. Eddig tetszik. Az a rengeteg időbeni ugrálás... :shock: Imádom ezt a csávót.:D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2014 május 28 (szerda), 9:04 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Én most fejeztem be Indrek Harglától a Melchior, a patikárius és a Szent Olaf-templom rejtélye c. történelmi krimit. Alapvetően nem szeretem a krimiket, de ez lenyűgözött, mert imádom a történelmi regényeket.

Tartalom: A 15. századi Tallinn nyüzsgő kereskedővárosában megölnek egy német lovagot, és mivel a tettes nem kerül kézre, a város ravasz és kíváncsi patikáriusát kérik fel, hogy segítsen a nyomozásban. Az elsőt azonban újabb gyilkosságok követik, és a városban mindinkább eluralkodik a rettegés. A titkok labirintusa Melchiort régi legendákhoz vezeti el, melyek a hírhedt kalózról, Klaus Störtebeckerről szólnak. Őt magát a hatóságok halálra ítélték, de néhány cimborája életben maradt. Talán közülük felelős valaki a rémtettekért?
A történések hátterében mindvégig ott tornyosul az újjászülető Szent Olaf-Templom, az elkövetkező évszázad legmagasabb építménye, amely valamiképp a rejtély középpontjába kerül.

Nagyon tudom ajánlani, mert tényleg fordulatos, és bár a történet maga alig 3-4 nap alatt zajlik le, mégis nagyon érdemes elolvasni. Egyébként ez egy trilógia első kötete, és ezek után én szándékozom a másik két könyvet is megszerezni.

Jelenleg pedig J.R.R. Tolkientől olvasom a Hobbitot (avagy régi címén a Babót). Nekem még a régi verzió van meg, ahol nem Hobbit, hanem Babó van írva, és a nevek is angolul vannak. Tehát Zsákos Bilbó helyett Bilbo Baggins, Tuk Belladonna helyett Belladonna Took, stb. De nem zavar, a könyvet anno már nagyon régen olvastam, és a film sem zavar be. :)

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2014 március 29 (szombat), 17:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 október 07 (péntek), 18:09
Hozzászólások: 39
Én most fejeztem be CassandraClare Bukott Angyalok Varosát. Tetszett a könyv. Kíváncsi vagyok, milyen lesz filmben, ha egyáltalán lesz belőle film. Igazából egy kicsit erőltetettnek tartottam, az előző három fejezetet sokkal gördülékenyebben olvastam. Néha azon kaptam magam, hogy unom amit olvasok. A karakterek néha eltúlzottak voltak, legalábbis én annak éreztem őket. Azért bátorkodtam az ötödik könyvbe is belekezdeni, és ez már sokkal, de sokkal jobban meg van írva. Mintha az író vissza talált volna önmagához. :)

_________________
Kép„Talán éppen azért vannak a ködös, szürke reggelek és nappalok, hogy ne a távolba merengve keressük a fényt, a csodát, hanem önmagunkban és a körülöttünk élők szemének a
csillogásában lelkük meg azt…”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2014 január 20 (hétfő), 21:44 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Én nemrég fejeztem be Szabó Magdától a Régimódi történet c. önéletrajzi regényt. Igazából inkább családregény, amely az írónő anyjáról és annak családjáról szól. Sokszor nagyon megható, és nagyon részletes történet a 19-20. századi emberek életéről, az akkori eseményekről, környezetről. Rettentő hosszú, sok leírással, de tudom ajánlani azoknak, akik bírják a nem éppen rózsaszín, hanem sokszor igen durva, nyers és brutális történeteket is.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2014 január 12 (vasárnap), 12:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Ó, nagyon köszönöm! Már teljesen feladtam a reményt, hogy valaki válaszol a kérdésemre.
Szóval akkor tegyük fel, hogy...
Eragon jól megtermett férfiember lévén és a könnyebb számolás végett legyen 2 m. Akkor Fírnen marmagassága 1 Eragonnyi, tehát 2 m, Saphira legyen 2,5 Eragonnyi, vagyis 5 m, Tövis 3 Eragonnyi, 6 m, Shruikan pedig 2 Saphirányi, tehát 10-12 m.
Még egyszer köszönöm! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2014 január 11 (szombat), 15:08 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 augusztus 01 (csütörtök), 21:20
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: A Keskeny-tenger keleti partvidéke
Quilly írta:
Eragon(Örökség)-fanok! Mekkorák lehetnek sárkányok (Saphira, Tövis, Glaedr, Fírnen, Shruikan)? Viszonylag pontosan (becslés méterben, hányszor nagyobb egy embernél) szeretném tudni, mindegy, hogy hosszt, magasságot vagy szárnyfesztávolságot adtok meg. Olvastam a regényeket, tudom, hogy nőnek a sárkányok és melyik melyiknél nagyobb, egy pontosabb adatra lennék kíváncsi. Minden segítséget megköszönnék!



Szia! :) Leírom, hátha érdekel még, bár pontos adatot én sem tudok:

Saphira az első kötetben akkora, hogy a nyaki mélyedése körülbelül Eragon fejével van egy szinten, legalábbis a leírásokból én így vettem ki. Fírnen is körülbelül ilyen méretű az Inheritance végén, de izmosabb, lévén hím. A második kötetben inkább izmosodik, de a harmadik, és főkén negyedik kötetben már úgy képzeltem, hogy Eragon Saphira mellső térdéig ér.

Tövis szerintem nem sokkal nagyobb, mint Saphira, csak jóval zömökebb, kevésbé karcsú és elegáns.

Shruikan akkora, hogy mind Saphira, mind Tövis csak egyik lába méretét éri el. (Eragon-dimenzióban megint ez körülbelül annyi, hogy a lábujjáig, ha ér. :-D)

Remélem, tudtam segíteni. :wink:

_________________
profil

- Mi ma az ebéd?
- Sz@r rizzsel.
- Rizzsel? Miért rizzsel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2013 október 26 (szombat), 14:39 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Eragon(Örökség)-fanok! Mekkorák lehetnek sárkányok (Saphira, Tövis, Glaedr, Fírnen, Shruikan)? Viszonylag pontosan (becslés méterben, hányszor nagyobb egy embernél) szeretném tudni, mindegy, hogy hosszt, magasságot vagy szárnyfesztávolságot adtok meg. Olvastam a regényeket, tudom, hogy nőnek a sárkányok és melyik melyiknél nagyobb, egy pontosabb adatra lennék kíváncsi. Minden segítséget megköszönnék!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2013 február 22 (péntek), 15:31 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Assa írta:
Végül is a gyereknemzés mehet, ha nem csapnak a viszonyaik meg a belőle születő gyerekek körül túl nagy hűhót, hanem szépen, diszkréten intézik. :-D Pont az AFfC-ban lesznek majd rövidke Jaime+Loras és Arianne+Arys beszélgetések a témában. :D
Brienne-nél valamilyen törvénytelen származású nagy- vagy dédszülőről lehet szó, akiről esetleg nem köztudott a dolog, hanem sikerült valahogy eltitkolni.
Hodorról is sokan gondolják, hogy pár generáció távolságból szintén Dunk vére csordogál az ereiben, azért olyan nagy termetű. Az elmélet szerint Bran Öreg Nant és Dunkot látja, mikor a varsafa szemén keresztül a múltba néz az ADwD-ben: "Aztán egy karcsú, barna hajú lány állt lábujjhegyre a ligetben, hogy megcsókoljon egy lovagot, aki olyan magas lehetett, mint Hodor."
Talán majd a The She-Wolves of Winterfell-ből kiderül. :)

Na igen, nagy valószínűség szerint valóban így volt, vagy végül is lehet az is, hogy maga Dunk is Tarth-ról származott valahogy, mert csak annyit tudunk róla, hogy Arlan hol találta meg, semmi többet. Lehet, hogy kiderítette valahogy, aztán úgy került a pajzsa vissza... hm, majd csak megtudjuk egyszer xD
Igen Hodor szintén eszembe jutott, Öreg Nan éve is stimmel, de ahogy írtad, valószínű kiderül majd a következő kisregényből :) - vagy nem xD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2013 február 21 (csütörtök), 13:31 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
vidor írta:
És nagyon kíváncsi vagyok, hogy...


Végül is a gyereknemzés mehet, ha nem csapnak a viszonyaik meg a belőle születő gyerekek körül túl nagy hűhót, hanem szépen, diszkréten intézik. :-D Pont az AFfC-ban lesznek majd rövidke Jaime+Loras és Arianne+Arys beszélgetések a témában. :D
Brienne-nél valamilyen törvénytelen származású nagy- vagy dédszülőről lehet szó, akiről esetleg nem köztudott a dolog, hanem sikerült valahogy eltitkolni.
Hodorról is sokan gondolják, hogy pár generáció távolságból szintén Dunk vére csordogál az ereiben, azért olyan nagy termetű. Az elmélet szerint Bran Öreg Nant és Dunkot látja, mikor a varsafa szemén keresztül a múltba néz az ADwD-ben: "Aztán egy karcsú, barna hajú lány állt lábujjhegyre a ligetben, hogy megcsókoljon egy lovagot, aki olyan magas lehetett, mint Hodor."
Talán majd a The She-Wolves of Winterfell-ből kiderül. :)

vidor írta:

Amúgy a legjobban a 3. tetszett eddig, de mindegyik jó, és tényleg érdekes ezekről az eseményekről olvasni. Egg meg haláli :D


Egget én is nagyon bírtam. :D Meg a Targaryenek közül szegény Baelort is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2013 február 19 (kedd), 14:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
vidor írta:
Assa írta:
Hát, ez annyira előzmény, hogy cirka 90 évvel játszódik a Trónok harca előtt. :-D De tényleg nagyon-nagyon jó. Meg fontos dolgok történnek akkoriban.
Az első novellának (The Hedge Knight/A kóbor lovag) van hivatalos fordítása - itt-ott kicsit eltér a regényekétől pl. nevek esetében, de nem vészes.
A másik kettőnek (The Sworn Sword, The Mystery Knight) rajongói fordítása lelhető fel.

Köszi :) Akkor lehet maradok majd az angolnál.

Na közben sikerült beszereznem, és el is olvastam mindegyiket angolul :) Nagyon tetszettek, és imádtam felfedezni az apró utalásokat/párhuzamokat. Pont most olvasom újra amúgy is az egész sorozatot (már a AFFC-nél járok), így különösen friss minden, és helyére tudom "illeszteni" a dolgokat. Bár az elején azért néha megkavart a sok Targaryen, akiknek ugyanazok a nevei, mint később a könyvben feltűnt leszármazottaiknak, de Ameon mester volt a támpontom xD
És nagyon kíváncsi vagyok, hogy Brienne és Dunk hogyan köthetők össze, mert az nem kérdés, hogy Dunk az ükük akárkije Brienne-nek, főleg, hogy a pajzsa Tarth-on pihen. De mivel ugye tudjuk, hogy a Királyi Testőrségben végzi, és ők meg nem házasodhatnak/birtokolhatnak földet/nemzhetnek gyereket, ezért nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez hogy is van :)
Amúgy sok apró párhuzamot fedeztem fel az egész Jaime/Brienne szálhoz is köthetően, bár ez lehet azért betudható kicsit a shipper énemnek is xD De például az "I dreamed of you"-ról vagy a "Your gown brings out a color of your eyes"-ról, de még Tanselle-ről, akinek szegénynek pont az ujjait törték el, amivel ugye bábozott, hát... :D Rögtön ők ugrottak be xD

Amúgy a legjobban a 3. tetszett eddig, de mindegyik jó, és tényleg érdekes ezekről az eseményekről olvasni. Egg meg haláli :D Meg még az is eszembe jutott, hogy az a 3 sárkánytojás, ami említve van - ugye a zöld, a fehér és a piros - hogy ezek nem e azok, amik végül Dany-nél kötnek ki. Bár ennek így lehet semmi jelentősége, de azért érdekes belegondolni :) Ja, és a 3. rész záró mondata azért ütött :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség