Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 19 (péntek), 20:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Szeretsz könyvet olvasni?
Életem minden percét betűk közt töltöm 46%  46%  [ 132 ]
Nagyon szeretek, de azért fontosabb dolgok is vannak az életben 33%  33%  [ 94 ]
Persze, hogy szeretek, de csak ritkán van rá időm 19%  19%  [ 56 ]
Annyira nem fontos számomra, jobb elfoglaltságot is találok 2%  2%  [ 6 ]
Hááát... Inkább megnézem filmen 0%  0%  [ 0 ]
Könyvet? Hülye vagy? Ki olvas már manapság könyvet? 0%  0%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 289
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 20 (péntek), 9:04 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Clytia írta:
Teljesen egyetértek! Meyer zseniális, az idegrendszerről pedig annyit, hogy nem tudom, van-e olyan lány, aki kibírná száraz szemmel. Tényleg csodálatos.

Style írta, hogy nem egynapos olvasmány, de én sajnos olyan vagyok, hogyha elkezdek egy könyvet, nem tudom félbehagyni, így gyakran egész éjjel olvasom, míg nem végzek vele. Ezt persze nagyon ritkán tehetem meg, de most pont ez a helyzet állt fenn. Másnap már a vonatom anyám kezébe nyomtam, hogy olvassa el, de nem bírtam nem vele olvasni... Szóval nekem több éves könyv lesz, azt hiszem :) Én ugyanis a jó könyveket rendszeresen újraolvasom, ez pedig vitathatatlanul jó könyv.


Nekem ezt a könvet egy jóbarátom, aki mellesleg fiú, ajánlotta, s mesélte, hogfy ő sem bírta száraz szemekkel végigolvasni. Szal csajok, nem csak mi vagyunk "puhányak" hanem hím társaink is :D

Nrm vagy egyedül, én is ilyen vagyok. Ezért szeretek könyveket gyűjteni, mert bizony hogy többször olvasom a számomra tetszetős könyveket :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 19 (csütörtök), 22:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 1:24
Hozzászólások: 26
Nella írta:
Kathy írta:
...
Fantasztikus könyv volt, ééés úgy örülök, hogy nem én voltam az egyetlen, aki végig bőgte. Már már kezdtem elhinni, hogy tényleg ennyire silány az idegrendszerem. :-D :-D


Nem a te idegrendszered silány, hanem a könyv zseniális, meg persze Meyer, hogy ilyet tud írni és tenni velünk :P :)


Teljesen egyetértek! Meyer zseniális, az idegrendszerről pedig annyit, hogy nem tudom, van-e olyan lány, aki kibírná száraz szemmel. Tényleg csodálatos.

Style írta, hogy nem egynapos olvasmány, de én sajnos olyan vagyok, hogyha elkezdek egy könyvet, nem tudom félbehagyni, így gyakran egész éjjel olvasom, míg nem végzek vele. Ezt persze nagyon ritkán tehetem meg, de most pont ez a helyzet állt fenn. Másnap már a vonatom anyám kezébe nyomtam, hogy olvassa el, de nem bírtam nem vele olvasni... Szóval nekem több éves könyv lesz, azt hiszem :) Én ugyanis a jó könyveket rendszeresen újraolvasom, ez pedig vitathatatlanul jó könyv.

_________________
EKLE $star

Köszönöm, amit látok:
a teremtett világot,
hogy még a rossz sem céltalan;
mindennek jelentése van.
(Vas István)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 19 (csütörtök), 21:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 18 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: a Cullen-ház :)
Kathy írta:
...
Fantasztikus könyv volt, ééés úgy örülök, hogy nem én voltam az egyetlen, aki végig bőgte. Már már kezdtem elhinni, hogy tényleg ennyire silány az idegrendszerem. :-D :-D


Nem a te idegrendszered silány, hanem a könyv zseniális, meg persze Meyer, hogy ilyet tud írni és tenni velünk :P :)

_________________
"I decided as long as I go to hell, I might as well do it thoroughly." (Edward Cullen from Twilight series)

Forget the prince with the white horse. I want a vampire with a silver Volvo!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 19 (csütörtök), 20:21 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
darkangeleyes írta:
Clytia írta:
Stephenie Meyer - A burok

Nekem mindent visz ez a könyv :) Olvasta valaki?


Én olvastam, és eszméletlen jó volt ^^ végigsírtam, mint ahogy már megírtam neked :)

Egyébként én is pont azért jöttem, hogy ajánljam ezt a könyvet.


Amikor olvastam és legalább tizedjére kellett levennem a szemüvegemet, hogy megtöröljem a szememet, meg a szemüveget, mert semmit sem láttama könnyeimtől, és olyan dühös voltam, hogy már megint elbőgtem rajta magamat. Nem értettem, hogy miért nem bírok már lenyugodni. Most már tudom. A drámai hatások végig követték az egész könyvet meg-meglepve minket, hogy aztán elfogyasztjuk az összes otthon lévő zsebkendőt. Fantasztikus könyv volt, ééés úgy örülök, hogy nem én voltam az egyetlen, aki végig bőgte. Már már kezdtem elhinni, hogy tényleg ennyire silány az idegrendszerem. :-D :-D

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 19 (csütörtök), 20:04 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Clytia írta:
Stephenie Meyer - A burok

Nekem mindent visz ez a könyv :) Olvasta valaki?


Én olvastam, és eszméletlen jó volt ^^ végigsírtam, mint ahogy már megírtam neked :)

Egyébként én is pont azért jöttem, hogy ajánljam ezt a könyvet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Burok
HozzászólásElküldve: 2009 február 17 (kedd), 10:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 december 14 (péntek), 18:04
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Gödöllő
Én is csak AJÁNLANI tudom a Burok című könyvet Stephenie-tól. Sokkal összetettebb, mint az Alkonyat, kb. a negyedétől már le sem lehet tenni, de nem egy néhány napos olvasmány. Nekem egy hónapomba került kiolvasni. Nem fog csalódni senki, ha belekezd. :D Nekem a kedvenc karakterem Ian volt, imádom. :oops: Szóval, menjetek a könyvesboltba, és szerezzetétek be! style


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 14 (szombat), 19:11 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Clytia írta:
Stephenie Meyer - A burok

Nekem mindent visz ez a könyv :) Olvasta valaki?


Még nem, de már készülőben van :-D
Most olvasom Zsigray Julianna Erzsébet, magyar királyné c. könyvét. Eddig egészen tetszik...

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 13 (péntek), 20:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Jajj, a Burkot én is akarom, de még nem sikerült megszereznem :(. Viszont amit mostanában olvastam: Jane Austen: Büszkeség és Balítélet... hát ez olyan jó, teljesen beleszerettem (meg hát Darcyba is:P). Jelenleg olvasom Stephen Kingtől a Christine-t és váó... hát aki szereti a gyilkos-autós sztorikat, az olvassa el:P

U.I: Olvasta valaki Kingtől az Álomcsapdát?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 12 (csütörtök), 18:52 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 1:24
Hozzászólások: 26
Stephenie Meyer - A burok

Nekem mindent visz ez a könyv :) Olvasta valaki?

_________________
EKLE $star

Köszönöm, amit látok:
a teremtett világot,
hogy még a rossz sem céltalan;
mindennek jelentése van.
(Vas István)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 09 (hétfő), 20:06 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 11:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
*perverz bibliofil vigyor*

Szóval. Egészen ajánlatosnak mondanám Cornelia Funke Tintaszív c. könyvét. Megkapó kis regény, de egy fontos tipp: mielőtt belekezdetek, NE olvassátok el a hátulján az ismertetőt! Teljesen lelövi az első 130 oldal poénját. Kicsit lapos volt, hogy úgy olvastam, hogy "na, mikor jön már rá Meggie arra, amit én már tudok, mert ezek a barmok ráírták a hátuljára?!"...

Kettes számú ajánlás: Ian McEwan - Vágy és vezeklés
Lehet, hogy nagyon részletezős, és elsőre kicsit furcsa az író stílusa, de ha belemerülsz, akkor csodálatos. Én elsőre belezúgtam!

Hármas számú:
Agatha Christie: Gyilkosság Mezopotámiában
Ez az én szememmel nézve a legjobb Poirot-s krimi A. C.-től. Ennyi, többet nem árulok el, tessék elolvasni!

U.i.: Olvasta valaki Jane Austentől az Emma c. könyvet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 04 (szerda), 16:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Lora Black írta:
Valaki olvasta Elisabetta Gnone - Fairy Oak, Az ikrek titkait? :) Én most kaptam meg, elő mikulásra, és nagyon tetszik.


Hű, nem, de hallottam róla :roll: A suliban lehetett ilyet rendelni, de valami hihetetlenül reklámozták a tanárok. Úgy gondoltam, hogy akkor jó már nem lehet :D Azért ha elolvasod, akkor írnál, hogy milyen? :P

U.i: Valaki olvasta Tim LaHaye és Jerry B. Jenkinks-től a Left Behind szériát? Nagyon jó könyvek :x

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 04 (szerda), 0:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Na akkor ide is: Lőrinc L. László/Leslie L. Lawrence/Frank Cockney összes. Imádom mind a krimijeit, mind a tudományos-fantasztikus műveit. Zseniális, ahogy ír, miatta szerettem meg a tibeti kultúrát :)

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 03 (kedd), 20:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Öhm, hát, nos... Én a Pisztolyok és revolverek enciklopédiáját olvasom A.E. Hartinktől. *tudja, hogy beteges, néztek már rá furán a kórházban...*
És tudjátok mi a legszebb? Hogy fel is fogom amit ír, lassan kezdem érteni, hogy Anita Blake miért Browninggal alszik a párnája alatt. :D

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 03 (szombat), 22:10 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Jonathan Stroud: Bartimaeus Trilógia 2. kötet - A gólem szeme Imádom azt a lökött dzsinnt. Nem lehet nem szeretni, és amilyen szöveget lerendez!!! Ember legyen talpán, aki nem tud rajta még vigyorogni sem!
Aztán a kötelező: Daniel Dafoe - Robinson Crusoe ... első 18 oldal dögunalom kínszenvedés... Rettegtem attól a könyvtől, hogy valaha is el kell olvasnom, de a 18 oldal után már kezdett nagyon érdekes lenni. Nagyon jó volt, de volt olyan pillanatom, hogy darabokra tépem az egészet, és nem érdekel, hogy könyvtári. Az agyamra ment, azzal, hogy időnként előjött az isteni hite, és a "Gondviselést" 5 oldalon át taglalta. Ez ha csak egyszer kétszer fordult volna elő a könyvben még meg is értettem volna, és igazat adok neki, de hogy kb. minden 30 oldal után, az már extraerősen zavart! Bírtam Pénteken, szerintem ő a kedvencem az egészből. =D

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 28 (vasárnap), 22:50 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Madách tényleg verhetetlen! :D Őrülten jót alkotott. De ha már kötelezőknél tartunk, Dürrenmatt Fizikusok c. drámája is nyerő, humor ezerrel és a végén hatalmas csattanó! :-D

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 24 (szerda), 1:23 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Ami szerintem igazán jó könyv, az a Madách Ember Tragédiája, egyszerűen szerintem alapmű, nem unalmas, és sok érdekes dolog van benne. Most fejeztem be Stephanie Meyetől a Twilight-ot (Alkonyat), ami szintén tetszett. Angolul olvastam, és eleinte minden erőmmel azért harcoltam, hogy ne szeressem meg, mert a filmet nézve ez ilyen kis nyálas chicklit, de meg kell mondjam, nagyon jó könyv, és imádom, most minden erőmmel azon vagyok, hogy a széria következő 3 könyvét is megszerezzem. Dan Brown Angyalok és Démonokja az egyik legjobb, szerintem hihetetlenül izgalmas az elejétől a végéig, sok érdekesség van benne, szóval érdemes neki kezdeni. Aztán ami nekem nagyon tetszett, az Shakespeare-Rómeó és Júlia. Ez is alap, szerintem, bár nyilván mindenki látta filmen, ezért unalmas lehet. Most olvasom Stephen Kingtől a Rémkoppantókat, és hihetetlenül izgalmas, bár tudom tanácsolni, hogy ne este olvassátok, én alig mertem elaludni, és álmomban és zölden villogó fényeket láttam :D Előttem áll még egy Aranyember, néhány Stephen King, egy Nora Roberts, a kevésbé nyálas fajtából (asszem vámpíros), illetve a Twilight folytatásai. majd ha végeztem, jelentek, de az még nem biztos, hogy most lesz, nincs sok időm olvasni mostanában. De itt a szünet, szóval most belevetem magam:D Remélem tudtam jó könyveket ajánlani a szünetre. Jó olasást;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 13 (szombat), 10:51 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Én az ilyen névfordításoktól mindig kihalok -.-" Néhol olyanokat megejtenek egy magyarra fordításnál. :) :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 03 (szerda), 16:23 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Lionela írta:
Én akkor haltam meg félig, mikor nagy örömmel mentem hogy megvegyem az Angel Sanctuary manga első fejezetét, és megláttam benne hogy Szara meg Mudó Szecuna... :shock: :shock: :shock:
Olyan gyorsan raktam vissza a polcra, mintha égetne, és inkább megvettem a GRimm mesés mangát. Azt legalább nem olvastam angolul, és tudtam hogy nem ölöm meg magam a nevek miatt.

Engem mondjuk nem tudnak semmien magyarázattal meggyőzni, mi a fenéért van szükség a nevek fonetikus leírására. Az Inuyasha animében is hamar rájöttek hogy a támadásokat eredeti néven érdemes hagyni. Egyszer talán a mangafordítóknak is leesik a tény.


Lio, én megkaptam névnapomra az Angelt a barátnőimtől. Majdnem sírva fakadtam. Előbb az örömtől, aztán... A többit már kifejtetted.
Komolyan. Ez szörnyűű... *veri a fejét a falba* *felzokog* De a Sarah-t még csak nem is Szarának ejtjük, hanem Szárának!!

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 01 (hétfő), 23:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 22 (szombat), 17:38
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: a Sötét Nagyúr jobbján
Phoebe Halliwell írta:
Jagami Lájt, Amane "Miszamisza" Misza, El, Niör XP

oké, ez az utolsó, még nekem is fájt XD






Háááát nekem isss.... xD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 30 (vasárnap), 21:32 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Jagami Lájt, Amane "Miszamisza" Misza, El, Niör XP

oké, ez az utolsó, még nekem is fájt XD

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 30 (vasárnap), 20:58 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
Lionela írta:
Pedig milyen jól hanzana a Lájgtó/Rájtó avagy az Elű/Erű... :roll:


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

*remegő kezekkel és szájjal, sokkos állapotban kapaszkodik az asztalba, és nagyjából 3000/szó per perces fordulatszámon hadarja a Rózsafüzért*

Lio... zsofiy... mit vétettem?
...miért is kell azonnal elképzelnem mindent...? :roll:

*gyorsan leküld egy szíverősítőt*

Ellenben amit nemrég olvastam ésés nagyonnagyonnagyon tetszett, az Alfieritől az Oresztész című dráma. Nem tudom, magyarul van-e meg hogy milyen a fordítás, de akinek romantikus lelke van (a szó művészettörténeti, nem érzelmi értelmében :D), annak melegen ajánlom. Hátborzongatóan zseniális. Imádtam. :D

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 30 (vasárnap), 18:31 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
hellsing is maradt szerencsére, meghát abban inkább angol nevek vannak, még vizualizálni is félelmetes egy Szőr Integrát vagy Álukárdot :)

rájtó... erü... vagy Sódzsi, Dzsunkó x'D
bár az angyalok menedékében már megszkotam a Szara-t, habár ja, majdnem kisült a szemem elsőre. azért szeresem azt a mangát is :)

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 30 (vasárnap), 18:14 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Phoebe Halliwell írta:
Milyen jó, hogy a Death Note meg a Nana eredeti maradt... a Hellsingbe nem lapoztam bele, így nem tudok véleményt mondani :D (de csak DN1 van meg eddig, majd karácsony után vásárolom be az új köteteket, de ha magyarosították volna, tuti nem vettem volna meg...)


Pedig milyen jól hanzana a Lájgtó/Rájtó avagy az Elű/Erű... :roll:

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 30 (vasárnap), 18:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Milyen jó, hogy a Death Note meg a Nana eredeti maradt... a Hellsingbe nem lapoztam bele, így nem tudok véleményt mondani :D (de csak DN1 van meg eddig, majd karácsony után vásárolom be az új köteteket, de ha magyarosították volna, tuti nem vettem volna meg...)

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 30 (vasárnap), 16:39 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 22 (szombat), 17:38
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: a Sötét Nagyúr jobbján
Lionela írta:

Én akkor haltam meg félig, mikor nagy örömmel mentem hogy megvegyem az Angel Sanctuary manga első fejezetét, és megláttam benne hogy Szara meg Mudó Szecuna... :shock: :shock: :shock:
Olyan gyorsan raktam vissza a polcra, mintha égetne, és inkább megvettem a GRimm mesés mangát. Azt legalább nem olvastam angolul, és tudtam hogy nem ölöm meg magam a nevek miatt.

Engem mondjuk nem tudnak semmien magyarázattal meggyőzni, mi a fenéért van szükség a nevek fonetikus leírására. Az Inuyasha animében is hamar rájöttek hogy a támadásokat eredeti néven érdemes hagyni. Egyszer talán a mangafordítóknak is leesik a tény.



Hát jah... Szélborda (najó, az még annyira nem is gáz), meg a Gyilkos karmok, vagy mi a jó élet engem is kiakasztott... A Grimm mesés manga engem is érdekel, de csak a Makrancos hercegnő első két kötete van meg... Egyenlőre. :D De istenem a mangafordítók akkora idióták! Az nem jut az eszükbe, hogy tök véletlenül csak azok veszik meg a mangákat, akik ismerik? MErt akik ismerik, azok ki tudjákejteni a neveket általában... :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 29 (szombat), 14:51 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Valaki olvasta Elisabetta Gnone - Fairy Oak, Az ikrek titkait? :) Én most kaptam meg, elő mikulásra, és nagyon tetszik.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lora Black 2008 november 30 (vasárnap), 22:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 29 (szombat), 13:49 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Susan Merope Denem írta:
Ahhh... Imádom a Narutot... A magyar mangát egyszer vettem kézbe, meg ugye volt a MONDO-ban is, de sokkoltan toltam el magam elől minél messzebbre... Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de nekem a Szaszuke, Szakura, Dzsiraja fonetizáltan leírt nevektől feláll az összes szőr a hátamon... Ha már nekikezdek olvasni, akkor szerintem a Manga.hu-n olvasom el...


Én akkor haltam meg félig, mikor nagy örömmel mentem hogy megvegyem az Angel Sanctuary manga első fejezetét, és megláttam benne hogy Szara meg Mudó Szecuna... :shock: :shock: :shock:
Olyan gyorsan raktam vissza a polcra, mintha égetne, és inkább megvettem a GRimm mesés mangát. Azt legalább nem olvastam angolul, és tudtam hogy nem ölöm meg magam a nevek miatt.

Engem mondjuk nem tudnak semmien magyarázattal meggyőzni, mi a fenéért van szükség a nevek fonetikus leírására. Az Inuyasha animében is hamar rájöttek hogy a támadásokat eredeti néven érdemes hagyni. Egyszer talán a mangafordítóknak is leesik a tény.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 29 (szombat), 12:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 17 (péntek), 20:17
Hozzászólások: 665
Tartózkodási hely: mindig máshol... járom az országot
Susan Merope Denem írta:
Ahhh... Imádom a Narutot... A magyar mangát egyszer vettem kézbe, meg ugye volt a MONDO-ban is, de sokkoltan toltam el magam elől minél messzebbre... Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de nekem a Szaszuke, Szakura, Dzsiraja fonetizáltan leírt nevektől feláll az összes szőr a hátamon... Ha már nekikezdek olvasni, akkor szerintem a Manga.hu-n olvasom el...


hát érdekes dolgok vannak benne az biztos (Avarrejtek aka "Hidden Leaf Village" még az angol fordításból így írták át) de sajna ez van, ez olyan apróság ami eltörpül az mellett a tény mellett hogy a manga ottvan az ember kezében és olvassa, nézegeti a képeket amiket Kisimoto rajzolt, ráadásul a fejezetek végén különféle dolgokról is ír amik kapcsolódnak a mangához, a saját életéhez

korábban ugyan olvastam én is mindegyik mangát főként angolul, de szerintem jobb érzés kézbevenni és úgy olvasgatni, és ez a tény elég nekem hogy elviseljem a fonetikus fordításokat amiket a mangafanos arcok beletettek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 29 (szombat), 12:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 22 (szombat), 17:38
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: a Sötét Nagyúr jobbján
Cirdan írta:
ha az alexandra is úgyakarja akkor én holnap fogom kézhezkapni a Naruto manga sorozat első 6 részét, neten már olvastam többször is de mégis más dolog az ember kezében tartani a könyvet vagy a monitorról leolvasni, meg van egy két olyan (film is pl) amit megéri megvenni eredetiben, megtisztelvén a készítőket



Ahhh... Imádom a Narutot... A magyar mangát egyszer vettem kézbe, meg ugye volt a MONDO-ban is, de sokkoltan toltam el magam elől minél messzebbre... Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de nekem a Szaszuke, Szakura, Dzsiraja fonetizáltan leírt nevektől feláll az összes szőr a hátamon... Ha már nekikezdek olvasni, akkor szerintem a Manga.hu-n olvasom el...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 27 (csütörtök), 20:37 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Lionela írta:
Felhívnám a figyelmet, hogy van külön topik a 6. filmnek, és nem itt kellene offolni róla.

Köszönöm


Bocsi! ^_^"

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 27 (csütörtök), 20:33 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Gárdonyi Géza - Láthatatlan ember: Rá se bírok nézni az Egri csillagokra. Ez a könyv viszont nagyon tetszett. Remek a leírás, a korszak maga, és olyan kérdések, amiket talán soha nem tudunk megválaszolni. Kötelező volt, de ennek ellenére nekiveselkedtem keményen és sikerült! Jonathan Stroud - Bartimaeus Trilógia: A Szamarkandi amulett című könyet nagyon régóta kerestem, és végre az egri nagy könyvtárban benn volt. Imádom ezt a könyvet benne a lökött dzsinnel és a sráccal. Alig várom a következő két kötetet! Végül, amit most olvasok: Celia Reese - Kalózok! Már az elején, a leírás egyszerűen isteni. Csak úgy falom, és már most érdekes. Celira Reese, Bűbájos Mary és a Farkasszem írója tudja mi a dolga. Remekül ír E/1-ben és mindig hű a karaktereihez, és a történelemhez is. Ezért is szeretem az Orlando kiadót. Rengeteg ehhez hasonló könyvet adnak ki.

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 27 (csütörtök), 19:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 17 (péntek), 20:17
Hozzászólások: 665
Tartózkodási hely: mindig máshol... járom az országot
ha az alexandra is úgyakarja akkor én holnap fogom kézhezkapni a Naruto manga sorozat első 6 részét, neten már olvastam többször is de mégis más dolog az ember kezében tartani a könyvet vagy a monitorról leolvasni, meg van egy két olyan (film is pl) amit megéri megvenni eredetiben, megtisztelvén a készítőket


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 27 (csütörtök), 19:26 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Bocsi az offokért :) Más könyvek... Hmm... most nézek szét a polcom, és nem is tudom melyiket kéne ajánlani...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 27 (csütörtök), 19:01 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
jövök on-olni ^^ (de szép szó)

Mindenkinek ajánlanám John Mortimertől a Will Shakespeare-t, egy elképzelt életrajz, illetve csak a keretsztori, de az adatok mind helyénvalók. Avagy kihez is írta Shakespeare a szerelmes szonetteket, és hogyan lett a lovászfiúból gazdag színész és részvényes...

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 27 (csütörtök), 18:28 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Felhívnám a figyelmet, hogy van külön topik a 6. filmnek, és nem itt kellene offolni róla.

Köszönöm

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 27 (csütörtök), 17:56 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Gwynn írta:
mert szemétség! Meg kapzsik, és rajta ülnek!


Pontosan! :(:( Pedig már annyira várom, nagyon jó lesz. Az előzetesek is...ahh... :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 27 (csütörtök), 16:07 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Lora Black írta:
Gwynn írta:
Sajnos lehet, hogy így lesz, de annyira nem ér. :evil:


:(:( :cry: :cry: Szemétség, mert.... mert :)


mert szemétség! Meg kapzsik, és rajta ülnek!

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 26 (szerda), 17:00 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Gwynn írta:
Sajnos lehet, hogy így lesz, de annyira nem ér. :evil:


:(:( :cry: :cry: Szemétség, mert.... mert :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 26 (szerda), 16:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Sajnos lehet, hogy így lesz, de annyira nem ér. :evil:

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 26 (szerda), 15:28 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
A HBP-t már ne is mondjuk, mert sírógörcs kerülget. Teljes egészében készen van, már le is adták volna, ott porosodik és őőők természetesen megvárják a nyarat, mert hogy több a bevétel -.- Annyi HP rajongó van, akiknek tökmindegy, hogy mikor van. Én még a legnagyobb fagyba is mennék a moziba :P:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Susan Merope Denem
HozzászólásElküldve: 2008 november 25 (kedd), 22:31 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 22 (szombat), 17:38
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: a Sötét Nagyúr jobbján
Lora Black írta:
Gwynn írta:
Imádom ezt a könyvet(eket). Egy nap alatt átrágtam magam egyen és a második felén. Nem is bírtam letenni! Állítólag ebből is lesz film. Extrán kíváncsi vagyok rá!


Akkor gyorsan el kell olvasni, még a film előtt. Csak nincs meg... de majd kérem mikulásra :P:P :x



Igenigen!!! Állítólag ebben az évben jelenik meg a moziban, de hát szerintem ezzel is az lesz, mint a Harry Potter 6-tal... *zokog*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Susan Merope Denem
HozzászólásElküldve: 2008 november 25 (kedd), 20:38 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Gwynn írta:
Imádom ezt a könyvet(eket). Egy nap alatt átrágtam magam egyen és a második felén. Nem is bírtam letenni! Állítólag ebből is lesz film. Extrán kíváncsi vagyok rá!


Akkor gyorsan el kell olvasni, még a film előtt. Csak nincs meg... de majd kérem mikulásra :P:P :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Susan Merope Denem
HozzászólásElküldve: 2008 november 25 (kedd), 19:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Lora Black írta:
Susan Merope Denem írta:
Stuart Hill: Jégvár csatája 1-2... Valaki olvasta? Érdemes nekiülni, mert baromi jó könyv! Vérfarkasos, vámpíros, boszorkányos, párducos, harcosos! Én imádom(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)


Én majd elolvasom, mert ajánlottad. Suli újságba is <-- :P:P:):) Amúgy tényleg érdemes elolvastam, úgy hallottam, nagyon jó.


Imádom ezt a könyvet(eket). Egy nap alatt átrágtam magam egyen és a második felén. Nem is bírtam letenni! Állítólag ebből is lesz film. Extrán kíváncsi vagyok rá!

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Susan Merope Denem
HozzászólásElküldve: 2008 november 25 (kedd), 18:32 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Susan Merope Denem írta:
Stuart Hill: Jégvár csatája 1-2... Valaki olvasta? Érdemes nekiülni, mert baromi jó könyv! Vérfarkasos, vámpíros, boszorkányos, párducos, harcosos! Én imádom(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)


Én majd elolvasom, mert ajánlottad. Suli újságba is <-- :P:P:):) Amúgy tényleg érdemes elolvastam, úgy hallottam, nagyon jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Susan Merope Denem
HozzászólásElküldve: 2008 november 25 (kedd), 16:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 22 (szombat), 17:38
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: a Sötét Nagyúr jobbján
Stuart Hill: Jégvár csatája 1-2... Valaki olvasta? Érdemes nekiülni, mert baromi jó könyv! Vérfarkasos, vámpíros, boszorkányos, párducos, harcosos! Én imádom(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 23 (vasárnap), 23:01 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Eragon 3. rész (L)(L) Állítólag nyáron már jön a magyar, én váárok. :P Nagyon imádom.
A Spiderwicket is szeretem, filmbe is :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 23 (vasárnap), 22:27 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Lora Black írta:
Áh, nem olvastam végig miket írtatok, de valaki olvasta már a Spiderwick krónikákat? Azt én nagyon szeretem.
Valaki Eragon? Ahh, másik nagy kedvencem.


Mindkettőt olvastam, az Eragon bejött, a Spiderwicknek csak az első három részét olvastam, mert annyi volt meg a könyvtárban anno.
Az egyik barátnőm annyira imádja az Eragont, hogy karácsonyra beszerezzük neki angolul a harmadik részét. :-D Csak az ára kicsit horribilis a pénztárcánknak...
A Spiderwick krónikák annyira nem ragadtak meg, mondjuk a Darren Shan mellett nem is csodálkozom.

Olvasta valaki az Animorfokat?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 23 (vasárnap), 22:13 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Áh, nem olvastam végig miket írtatok, de valaki olvasta már a Spiderwick krónikákat? Azt én nagyon szeretem.
Valaki Eragon? Ahh, másik nagy kedvencem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 október 24 (péntek), 11:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Fú, nem is írtam ide, miket olvastam mostanság...

Legutoljára Orwell két könyvét olvastam el, az 1984-et meg az Állatfarm-ot... utóbbit már láttam rajzfilmen, de így is megérte elolvasni (valahogy könyvben jobban átjöttek a dolgok), az 1984 meg... duplapluszjó... :) (2+2=5)

most Zola-tól olvasom a Nanát... eddig nagyon érdekes, olyan... Zolás :D

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 október 24 (péntek), 10:18 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Sirion írta:
darkangeleyes írta:
Mostani könyv amit olvasok:

Dan Brown - Da Vinci kód


Nekem az nagyon tetszett, meg még az Angyalok és démonok is :-D


Igen nekem is nagyon tetszik. Tegnap egyhuzamban 200 oldalt elolvastam belőle :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség