Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 21:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Szeretsz könyvet olvasni?
Életem minden percét betűk közt töltöm 46%  46%  [ 132 ]
Nagyon szeretek, de azért fontosabb dolgok is vannak az életben 33%  33%  [ 94 ]
Persze, hogy szeretek, de csak ritkán van rá időm 19%  19%  [ 56 ]
Annyira nem fontos számomra, jobb elfoglaltságot is találok 2%  2%  [ 6 ]
Hááát... Inkább megnézem filmen 0%  0%  [ 0 ]
Könyvet? Hülye vagy? Ki olvas már manapság könyvet? 0%  0%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 289
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 20:32 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Siana írta:
Komolyan :-D Nekem az a kedvenc részem, mikor Woland a végén Lévi Mátéval beszélget 8->
Amúgy készült róla egy tízrészes sorozat is. Azt te láttad?


jaj az erkélyen? az is nagyon jó :x meg mondjuk azt is imádom, mikor Woland a Behemóttal sakkozik :D

nem, bár megvan otthon, de iszonyú csúnya benen Woland :D

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 20:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 15 (szombat), 16:57
Hozzászólások: 26
Komolyan :-D Nekem az a kedvenc részem, mikor Woland a végén Lévi Mátéval beszélget 8->
Amúgy készült róla egy tízrészes sorozat is. Azt te láttad?

_________________
"Hiszen a Jó és a Rossz nem létezik önmagában, mindegyikük csupán a másik hiánya." (J. Saramago)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 20:28 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Siana írta:
Aki szereti a Mester és Margaritát, az csak jó fej lehet :-D Egyébként totál ugyanaz az idézet van kint neked, mint az egyik barátomnak az MSN-en. Úgy tűnik, vannak még véletlenek :roll:


komolyan? :D az egyik kedvenc részem a könyvben :D

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 20:26 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 15 (szombat), 16:57
Hozzászólások: 26
Aki szereti a Mester és Margaritát, az csak jó fej lehet :-D Egyébként totál ugyanaz az idézet van kint neked, mint az egyik barátomnak az MSN-en. Úgy tűnik, vannak még véletlenek :roll:

_________________
"Hiszen a Jó és a Rossz nem létezik önmagában, mindegyikük csupán a másik hiánya." (J. Saramago)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 20:21 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Siana írta:
Bulgakov: Mester és Margarita :x A Legfantasztikusabb, legjobb könyv, amit valaha is olvastam.


máris szimpi vagy nekem :D

:x Woland :x

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 20:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 15 (szombat), 16:57
Hozzászólások: 26
Bulgakov: Mester és Margarita :x A Legfantasztikusabb, legjobb könyv, amit valaha is olvastam.

_________________
"Hiszen a Jó és a Rossz nem létezik önmagában, mindegyikük csupán a másik hiánya." (J. Saramago)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 19:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 11:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
Dézi Hanna írta:
Szabó Magdától a Mézescsók Cerberusnak


én kedvet kaptam :) alkalomadtán megveszem! köszönöm a tippet :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 10 (kedd), 20:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
Kisera írta:

Igen, azt ált. nehezen tudják követni. Anno kiselőadást tartottam belőle irodalom órán (bakker, de rég volt XD), emléxem, hogy rajtam kívül senki sem értette, ki kicsoda, de én nagyon élveztem. XDXD
Amúgy Üvöltő szelek az egy szuperkúúúl könyv. Egzaltált szereplők, túlcsorduló érzelmek, halál halál hátán, kísértő szellemek meg minden, ami kell. ^.^

irodalomtanár miket bele nem magyarázott ebbe a könyvbe... anyáám :roll: hogy a megalkotottság, meg az árnyalt szereplők, meg a kiszakadás a társadalomból :D de attól még tetszett. az első kötelező kb amit elolvastam év eleje óta.

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 10 (kedd), 18:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 17:29
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Home Sweet Home
Luciatus írta:

abba kb az egész szereplőgárda kihalt :D már nem tudtam követni a haláleseteket XD


Igen, azt ált. nehezen tudják követni. Anno kiselőadást tartottam belőle irodalom órán (bakker, de rég volt XD), emléxem, hogy rajtam kívül senki sem értette, ki kicsoda, de én nagyon élveztem. XDXD
Amúgy Üvöltő szelek az egy szuperkúúúl könyv. Egzaltált szereplők, túlcsorduló érzelmek, halál halál hátán, kísértő szellemek meg minden, ami kell. ^.^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 08 (vasárnap), 18:40 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Luciatus írta:
Laura Connie írta:
Ha már Jane Eyre, akkor Üvöltő szelek... nekem sokkal jobban tetszett, de Charlotte Bronte könyve könnyebben emészhető, ezért azt többen szeretik.

abba kb az egész szereplőgárda kihalt :D már nem tudtam követni a haláleseteket XD


Oh, nekem mindkét regény tetszett, sztem brilliásan írta meg a két nő mindegyiket^^

amit nem rég ovlastam: Jane Austen naplója

Nekem nagyon tetszett, érdemes elolvasni. És igen, hiszek benne, hogy nem véletlenül volt vénlány Jane, így ilyen rebell nő, mint Austen, biztos hogy megragadta valaki olyan fantáziáját, aki Janet is megfogta :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 08 (vasárnap), 18:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 15:54
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Fantázia-völgy
Én Szabó Magdától a Mézescsók Cerberusnak-ot olvastam most ki, és kezdek rákattani SZM-re, vagy ESZ EM-re, ahogy az elején hívta saját magát... :)

Egyébként a könyvben kicsit a Halál-témát boncolgatja, másrészről éppen elengendő mennyiségű (nem sok, nem kevés) egyházi dolog is szerepel benne, meg közben elhisszük, hogy Szabó Magda gyerekkorába nyerünk bepillantást, ami mint mindig, most is eseménydús...
Apróbb novellák sorozata egyébként. :) Ha esetleg kedvet kapna hozzá valaki...

_________________
"Az ostoba egy jó könyvet sem ismer; az okos egy rosszat sem."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 08 (vasárnap), 17:07 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Jujj :P Kiolvastam a Twilightot. Az eleje kicsit (mit kicsit, nagyon) vánszorgott, de a közepe felé annyira izgalmas lett, hogy az mindent elfeledtetett velem :-D Alig várom, hogy megjelenjen magyarul a második is!
És van még valami: Stephanie Cowelltől olvasta valaki a Mozart asszonyait? Mert most én belekezdtem, kb. a felénél járok. Komolyabb könyvre számítottam, erre tessék, kapok egy majdnem ifjúsági könyvet, egy-két részletet leszámítva... :roll: Ettől függetlenül viszont tetszik, nagyon is :-D

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 07 (szombat), 23:26 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
Luciatus írta:
abba kb az egész szereplőgárda kihalt :D már nem tudtam követni a haláleseteket XD

:D és a főszereplő csávó se semmi... ő megérdemelte :twisted:

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 07 (szombat), 20:14 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Laura Connie írta:
Ha már Jane Eyre, akkor Üvöltő szelek... nekem sokkal jobban tetszett, de Charlotte Bronte könyve könnyebben emészhető, ezért azt többen szeretik.


abba kb az egész szereplőgárda kihalt :D már nem tudtam követni a haláleseteket XD

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 07 (szombat), 20:13 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
Nella írta:

Hé, a Gyűrűk Ura jó könyv! :D Az szidja, aki jobbat tudna írni! :D *gyorsan körülnéz, hogy kik vannak a topicban, mert lehet, hogy most hülyeséget mondott*

_U_ Ámen. Az eleje valóban unalmas, de amint az első rész első könyvén túljut az ember már tök könnyen lehet olvasni. Én, mint hívő már csak tudom. :D legnagyobb kedvenc 12 éves korom óta.

Ha már Jane Eyre, akkor Üvöltő szelek... nekem sokkal jobban tetszett, de Charlotte Bronte könyve könnyebben emészhető, ezért azt többen szeretik.

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 07 (szombat), 20:13 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 24 (csütörtök), 13:26
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: BKM, Hajós... És nem az András.
Luciatus írta:
ashazy írta:
Egyébként Merle-hez sok türelem kell, az első 50 oldal szinte dögunalom, de aztán szuper. :)

nem tudom, én kicsit megijedtem, mert A bálványt is imádtam az elejétől fogva, meg A védett férfiakat is :D és a Malevil nem ment, szóval nem tudom, mindenképp elolvasom, nyáron időm, mint a tenger :) meg A szigetet is ajánlották tőle.

Megmondjam a Malevil honnan érdekes? :-D Bár ahhoz újra el kéne kérnem. Vagy megvennem. Sürgősen.

És a GYU első néhány fejezete már tényleg majdnem unalmasabb volt, mint az angolóra. :roll: Mikor másodjára olvastam elegánsan elsiklottam ezek felett. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 04 (szerda), 15:15 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
A Jane Eyre jó, legalábbis amennyire három év távlatából emlékszem belőle, igen, egészen jó! :wink:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 04 (szerda), 7:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 18 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: a Cullen-ház :)
verity írta:
Az egyik osztálytársam hatalmas nagy Gyűrűk Ura fan, éjjel-nappal arról beszél; amikor kijelentette, hogy milyen szörnyen unalmas az eleje, azt hittem, hanyatt vágódok. :-D

Van valaki, aki olvasta Charlotte Brontétól a Jane Eyre-t? Nekem megvan, de nem tudom, hogy érdemes-e belekezdenem. :roll:


Hé, a Gyűrűk Ura jó könyv! :D Az szidja, aki jobbat tudna írni! :D *gyorsan körülnéz, hogy kik vannak a topicban, mert lehet, hogy most hülyeséget mondott*
Én még az elejét is szerettem :) Másodszori olvasásra legalábbis :) Az elsőre meg nem emlékszem :oops:

A Jane Eyre-t olvastam, és szerintem jó könyv, de hát ezek után bízz meg az értékítéletemben! :D Ha mersz :)

_________________
"I decided as long as I go to hell, I might as well do it thoroughly." (Edward Cullen from Twilight series)

Forget the prince with the white horse. I want a vampire with a silver Volvo!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 22:29 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 29 (hétfő), 20:45
Hozzászólások: 3331
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Luciatus írta:
Lionela írta:
Én ezt nevezem Gyűrűk Ura effektusnak.

Azaz mikor 100 oldalon keresztül semmi nem történik, csak a fű nő. DE az nagyon intenzíven :lol: :lol: :lol: :lol:


na igen... a GyU-t én úgy olvastam, hogy apám mondta, honnan kezdjem, ahol már történik valami... és ott is nehézkes volt még :D de oké, értem én, univerzumot kell teremteni, de ilyen rémesen? majd rájön az olvasó szép lassan, hol is van és kikkel, meg mit lehet és mit nem...

Az egyik osztálytársam hatalmas nagy Gyűrűk Ura fan, éjjel-nappal arról beszél; amikor kijelentette, hogy milyen szörnyen unalmas az eleje, azt hittem, hanyatt vágódok. :-D

Van valaki, aki olvasta Charlotte Brontétól a Jane Eyre-t? Nekem megvan, de nem tudom, hogy érdemes-e belekezdenem. :roll:

_________________
Kép
Faithful and true is the name of the Lord :x


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára verity 2010 június 24 (csütörtök), 3:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 21:34 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Lionela írta:
Én ezt nevezem Gyűrűk Ura effektusnak.

Azaz mikor 100 oldalon keresztül semmi nem történik, csak a fű nő. DE az nagyon intenzíven :lol: :lol: :lol: :lol:


na igen... a GyU-t én úgy olvastam, hogy apám mondta, honnan kezdjem, ahol már történik valami... és ott is nehézkes volt még :D de oké, értem én, univerzumot kell teremteni, de ilyen rémesen? majd rájön az olvasó szép lassan, hol is van és kikkel, meg mit lehet és mit nem...

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 21:31 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Luciatus írta:
én nagyon nehezen olvasom, de nem rossz alapjában véve, meg valsz majd kibontakozik a dolog, és érdekesebb lesz... csak szerintem az már nem lehet jó könyv, aminél az első 70 oldal nem fog meg...


Én ezt nevezem Gyűrűk Ura effektusnak.

Azaz mikor 100 oldalon keresztül semmi nem történik, csak a fű nő. DE az nagyon intenzíven :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 21:20 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
GYK írta:
Luciatus írta:
csak szerintem az már nem lehet jó könyv, aminél az első 70 oldal nem fog meg...


ezzel én is így voltam x)

nem véletlen, hogy anno a HP 1-et tök nehezen olvastam el, mivel az eleje tökre untatott x)


én csak a HP4 után olvastam az első kötetet, mert többször elkezdtem, de rémesnek tartottam... a Bűn és bűnhődést is azért erőltetem, mert alapmű, egyébként már rég visszavittem volna a könyvtárba

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 21:15 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 13:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
Luciatus írta:
csak szerintem az már nem lehet jó könyv, aminél az első 70 oldal nem fog meg...


ezzel én is így voltam x)

nem véletlen, hogy anno a HP 1-et tök nehezen olvastam el, mivel az eleje tökre untatott x)

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 21:13 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Phoebe Halliwell írta:
Bűn és bűnhődést most olvastam el... lélektanilag érdekes, de nem lesz nekem nagy kedvencem... Raszkolnyikovot akkoris bírom, én már csak ilyen defektes vagyok :D


én nagyon nehezen olvasom, de nem rossz alapjában véve, meg valsz majd kibontakozik a dolog, és érdekesebb lesz... csak szerintem az már nem lehet jó könyv, aminél az első 70 oldal nem fog meg...

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 21:12 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Bűn és bűnhődést most olvastam el... lélektanilag érdekes, de nem lesz nekem nagy kedvencem... Raszkolnyikovot akkoris bírom, én már csak ilyen defektes vagyok :D

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 20:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 18 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: a Cullen-ház :)
Én nyáron Háború és békét fogok olvasni, avagy könnyű olvasmány munka mellett :D

_________________
"I decided as long as I go to hell, I might as well do it thoroughly." (Edward Cullen from Twilight series)

Forget the prince with the white horse. I want a vampire with a silver Volvo!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 19:36 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
ashazy írta:
Luciatus írta:
én a Malevilt egyszer elkezdtem, de nem jutottam túl az első 20 oldalon, ha jól emlékszem... na majd nyáron újra, hátha :D

Hát téged nem is féltelek tőle. :-D
Egyébként Merle-hez sok türelem kell, az első 50 oldal szinte dögunalom, de aztán szuper. :)


nem tudom, én kicsit megijedtem, mert A bálványt is imádtam az elejétől fogva, meg A védett férfiakat is :D és a Malevil nem ment, szóval nem tudom, mindenképp elolvasom, nyáron időm, mint a tenger :) meg A szigetet is ajánlották tőle.

amivel most küzdök, az a Bűn és bűnhődés, bevallom, nekem nem jön be, bár még nagyon az elején vagyok (talán a 70. oldal körül), de mivel alapmű... :D

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 19:29 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 24 (csütörtök), 13:26
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: BKM, Hajós... És nem az András.
Luciatus írta:
én a Malevilt egyszer elkezdtem, de nem jutottam túl az első 20 oldalon, ha jól emlékszem... na majd nyáron újra, hátha :D

Hát téged nem is féltelek tőle. :-D
Egyébként Merle-hez sok türelem kell, az első 50 oldal szinte dögunalom, de aztán szuper. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 19:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 13:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
Fuxy írta:
Neil Gaiman - Sosehol

Mindenkinek, aki szereti Londont, azt a kikezdhetetlen angol-érzést, a tündérmeséket és a cyberpunkot, a jó humort; igazi Gaiman-remekmű. Ajánlom tőle még a Csillagport (a film ugyanolyan jó : ), az Amerikai Isteneket, és az Elveszett Próféciákat.


áááhh
*lassan az összes könyvet felsorolják itt, amit meg akarsz szerezni*

~Amit a csillagok mesélnek.
Még nagyon az elején tartok, kb öt oldalt olvastam el belőle, de a címe nagyon tetszik :)

(senki ne keresse a polcokon. egypéldányos, saját szórakoztatásra íródott könyv anyu kolléganőjének a férjétől)

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 19:24 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
én a Malevilt egyszer elkezdtem, de nem jutottam túl az első 20 oldalon, ha jól emlékszem... na majd nyáron újra, hátha :D

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 19:22 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 24 (csütörtök), 13:26
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: BKM, Hajós... És nem az András.
Luciatus írta:
én imádom, és ajánlanám még tőle A bálvány-t, ami a reneszánsz Itáliában játszódik, minden fejezetet más szemszögből nézhetünk, könnyen megjegyezhető, de kiforrott és nagyon összetett és emberi karakterek vannak benne, és a történet is zseniális. Igazából egy hosszú szerelmi história, de az mintha csak mellékszál lenne. Nagyon durván emberi az egész, zseniális.

Kezd érdekelni a dolog. :)

Viszont azt nem mondanám, hogy Merle-t bárkinek ajánlanám, a Mesterségem a halál-ba majd' belepusztultam. A Malevil után pedig hetekig utáltam az embereket, úgyhogy tényleg nagy warningot szeretnék mellé biggyeszteni. Bár nekem akkoris kedvenc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 17:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 11:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
Libba Bray: Rettentő Gyönyörűség

Annak ellenére, hogy alapelvből előítélettel állok neki a jelen időben írt könyveknek, ez megfogott, és szidom a rendszert, hogy a többi két rész még nincs kiadva magyarul. Kicsit fantasy, de tényleg csak egy picit! Nagyon jól visszaadja az 1800-as évek végét, az akkori elveket. Van benne vidám rész, szomorú, romantikus, vágyakozó, izgalmas; minden megvan benne, ami egy könyvbe kell. Külön pozitívum, hogy trilógia, és az csak egy nagyot dob a sztorit, amikor kiderül néhány szereplő igazi kiléte. :D Ajánlom mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 03 (kedd), 10:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
*sikít* Nekem Merle az abszolút favorit. Mindenkinek állandóan ajánlgatom, hogy olvassák, de hát olvasásfóbiásokkal vagyok körülvéve :(

Védett férfiak alap, bár az Állati elmék volt nekem az első :D Épp most vettem ki tőle a Moncada-t, ami elvileg Fidel Castro-ról szól, majd nekiülök már :D

Amit még ajánlanék tőle így hirtelenjébe, az a Malevil. Atomrobbanás után életben maradt maroknyi kis közösség. Persze bonyolódik a helyzet, meg minden, de nagyon ajánlom :D Meg persze a többi, például Mesterségem a halál, A sziget, Madrapur, estébé, estébé :D az összes könyve remekmű.

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 02 (hétfő), 21:53 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
ashazy írta:
Robert Merle: ...


én imádom, és ajánlanám még tőle A bálvány-t, ami a reneszánsz Itáliában játszódik, minden fejezetet más szemszögből nézhetünk, könnyen megjegyezhető, de kiforrott és nagyon összetett és emberi karakterek vannak benne, és a történet is zseniális. Igazából egy hosszú szerelmi história, de az mintha csak mellékszál lenne. Nagyon durván emberi az egész, zseniális.

(A Védett férfiak pedig életem egyik legjobb könyvélménye tőle :) )

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 02 (hétfő), 21:51 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 24 (csütörtök), 13:26
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: BKM, Hajós... És nem az András.
Lilyana írta:
Ashazy: Ez tök jól hangzik! Nemere felnőtteknek írt könyveiben már túl sokat csalódtam, de talán most újra bele merek fogni. :)

Remélem nem lősz vele bakot. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 02 (hétfő), 21:50 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 24 (csütörtök), 13:26
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: BKM, Hajós... És nem az András.
Robert Merle:
Az e topikba látogatók már biztos sokszor találkoztak az ő nevével, és nem véletlenül. Ő számomra az az író, aki teljesen egyedi hangulatot tud teremteni történeteiben, és szinte mindig utálom magam, amikor a végére érek. És jobb esetben csak magam utálom. Olvasás közben az idillt egy pillanat alatt fel tudja borítani, és különös érzéke van ahhoz, hogy üresnek tűnő frázisokat puffogtatva mégis a lelkembe égeti minden egyes szavát, és sajognak utána még nagyon, nagyon sokáig. Miért szeretem mégis? Mert mindig tanulok belőle, ha mást nem azt, hogy az emberi aljasság milyen mélységekre juthat el.

Védett férfiak:
Ahogy én látom, nem épp a feministák kötelező olvasmánya, vagy legalábbis csak az utolsó fejezetig. A történet: az ivarérett férfi lakosságot rejtélyes vírus támadja meg, mely az egész világon szedi áldozatait. Néhány hónap után aggályossá válik egyáltalán a Föld népességének utánpótlása is. A problémák kiküszöbölésére egy szervezet létrehoz egy szigorúan őrzött létesítményt, melyben a legjobb tudósokat alkalmazzák, kutatásaikat támogatják. De vajon milyen áron? Lassan felcserélődnek a szerepek, megváltoznak a normák; és mindezek hűen tükrözik a ’kinti’ világ torzulását. Vajon túlélheti az emberiség? És érdemes még visszatérni a ’kinti’ világba?

Állati elmék:
Ez a történet különösen érdekelt, mivel könyvmolyságom mellett fanatikus állatimádó is vagyok. És épp ezért félve vettem elő ezt a könyvet, de szerencsémre nem sok fájdalmas élmény ért. Illetve csak annyi, amennyit Merle-től (el)vártam.
A történet: lelkes, zseniális tudósok egy kormányprogram keretében sok türelemmel és szeretettel nevelik kedvencüket, míg a hazafias kötelesség nem szólítja őket.
A mesélő személye hihetetlen húzás volt, bár kissé nehezebben olvashatóvá teszi a könyvet. És a végén egy nagy kérdés: hogyan tovább? Mindenesetre most már az egész emberiséget utálom…
Egyébként, ami igazán figyelemreméltó ebben a könyvben az az író alapossága mind biológiai, mind történelmi értelemben, rengeteg kutatómunka áll műve mögött, és vagy ezerszer átgondolt történet és cselekményvezetés.
A műfajt maga az író sem tudta behatárolni pontosan, így hát én sem próbálkozom meg vele. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ashazy 2009 március 02 (hétfő), 21:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 02 (hétfő), 21:40 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Ashazy: Ez tök jól hangzik! Nemere felnőtteknek írt könyveiben már túl sokat csalódtam, de talán most újra bele merek fogni. :)
Annyira felbosszant, ha egy író a mennyiséget és nem a minőséget veszi alapul!
Sajnos pont ezt csinálta, a mostanában kiadott könyveire ez jellemző, de az ifjúságnak írt műveit még mindig szívesen forgatom. Ott még volt színvonal. :-(

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 02 (hétfő), 21:26 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 24 (csütörtök), 13:26
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: BKM, Hajós... És nem az András.
Nemere István
Bár még csak két könyvét olvastam, mégis rajongóvá váltam. Egyszerűen nem lehet letenni a könyveket, a történetei magával ragadnak, részese leszel, a főhőssel végigjárod, körbejárod a rejtélyt. Stílusa kissé Lőrinc L. Lászlóéra emlékeztet, bár lehet csak azért, mert szegényes olvasottságomból eredően csak e két szerzőtől olvastam még eddig krimit.
No, de a könyvek.

Démonok órája:
Ezzel csúnyán bebuktam, mivel a címből egy teljesen más természetű történetre következtettem, bár a végén a címválasztás okára is fény derül. A történet úgy kezdődik, hogy egy igencsak (hír)névtelen magánnyomozót felkérnek egy eltűnt fiú felkutatására. A detektív persze könnyű melóra számít, ám később kiderül, igencsak nagy játszmába csöppent, melyből csak úgy kerülhet ki élve, ha ’jól keveri a lapokat’. A főhőssel együtt kapunk szimatot, szurkolunk a szorult helyzetek kivédéséért, és varrunk el minden szálat. Vagy nem. :) Vérbeli krimi, bár a hátoldal szerint kalandregény… :shock: (az ajánlót a hátulján lehetőleg nem elolvasni, egy kisebb utalással veszíthet az ember az olvasói élményből)

Időtörés:
Azt hiszem, nem árulok el nagy titkot, ha elmondom, a történet alapja az időutazás. A jövőből visszaszökött őrült tudós begyűjtésére két rendőrt küldenek a 90’-es évekbe, nem kevesebb szenzációs technikai eszközzel felszerelve, mint a történelem-formálói szándékokkal megáldott professzor. Ez is egy kalandokban bővelkedő sci-fi krimi, melyben sokszor a helyzet komikumát maga a jövőből jött ember mai világra való rácsodálkozása adja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 02 (hétfő), 20:20 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Nella írta:
:) Sörgyári capriccio,


Anno iradalomfakton filmen megnézette velünk az irodalomtanár.

Rég fetrengtem annyira a röhögéstől valamin.

Unatkozik? Vásároljon mosómedvét =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 02 (hétfő), 20:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 18 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: a Cullen-ház :)
Hrabal könyveit szereti valaki? :) Sörgyári capriccio, Táncórák kezdőknek és haladóknak...
hm?

_________________
"I decided as long as I go to hell, I might as well do it thoroughly." (Edward Cullen from Twilight series)

Forget the prince with the white horse. I want a vampire with a silver Volvo!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 02 (hétfő), 8:27 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Ray Bradburytől olvasom a "Gonosz lélek közelít"-et.
Tényleg hátborzongató, ahogy a két hős egymás ellentéte és mégis annyira egyek!
Félelmetes, de van ilyen barátom nekem is, így sokkal személyesebbnek érzem a könyvet. Brr... :-SS

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 28 (szombat), 13:15 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Nos, ma reggel fejeztem be a Sorstalanságot. Mondhatom, megrázó volt számomra. Habár már láttam a filmet, és tudtam, hogy miről fogok olvasni, mégsem észültem fel eléggé.
Kezdetben el sem akartam olvasn. Mondtam az irodalom tanáromnak, hogy én erre nem leszek képest, és ő ebbe bele is egyezett.

Aztán mégis rászántam magm. Azt hiszem, nem bántam meg. Én mindenkinek ajánlom Kertész Imre művét, nagyon tanulságos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 24 (kedd), 19:01 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Utoljára? Darren Shan - Vámpírok hegye. Annyira jó történet, csak sosincs benn a könyvtárban, és most benn volt. Amióta olvastam az egyik résézt, annyi könyvet elolvastam már, hogy egyszerűen pár óra alatt végeztem vele, és tetszik meg minden, de már nem tűnik annyira igényesnek.
Stephen Meyer (remélem jól írtam) - Twilight... Jó történet, tetszenek a karakterek kidolgozása, de... (mindig van de) hiányolom az igazán jó leírást belőle, mert az illene hozzá, de ehelyett itt-ott kaptam néhány jó sort oszt kampec... Akkora beharangozása van, és erre mit kapok... Na pufff. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a folytatásra. A másik: Edward az agyamra ment a tökéletességével, és hiába ellensúlyozza Bella ügyetlenkedése, akkor is bosszantó.

Most olvastam el egy új sorozat kezdő kötetét. A Tudor-ház krónikája: Terry Deary - A királynő hírnöke. Ez a kötet az első Tudor VII. Henrik trónrajutásának előzményét meséli el, amikor a két kisherceget a Towerba helyezte saját nagybátyjuk III. Richárd. Nos, mivel imádom a történelmet, és Angliáról elég keveset tudtam ez a könyv kinyomta a szememet, és megérte többször is kivenni, hogy elolvassam. A történet két szálon fut párhuzamos eseménnyekkel, de időkülönbséggel.
Na és most csatlakozik ezekhez a Darren Shan Démonvilág sorozatának 7. kötete és a vámpír sorozat utcsó kötete. Nagyon bosszantó a vége...

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 24 (kedd), 18:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 13:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
darkangeleyes írta:
GYK jól jársza Burokkal, és végy magad mellé egy 100-as zsepicsomagot, nem árt ha felkészülsz...


Hm, rendben. Akkor szerintem ez lesz a hétvégi éjszakai olvasmányom :)

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 24 (kedd), 18:12 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
GYK jól jársza Burokkal, és végy magad mellé egy 100-as zsepicsomagot, nem árt ha felkészülsz...

Ma végeztem a Holt Kötk Társaságával. Már hallottam róla, de még nem volt alkalmam látni a filmet. Amikor könyvtárban voltam, kezembe került a regény, és kikölcsönöztem. Mondhatom, nagyon tetszett, mindenkinek csak ajánlanám ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 21 (szombat), 22:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 13:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
Nah, én is megvettem a burkot (igaz, egy héttel később, mint terveztem, de sikerült beszerezni :))

bár előtte a Törött angyalokat olvasom :)

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 21 (szombat), 21:43 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
Szemi írta:
Tényleg ilyen jó a Burok? Bevallom, engem egy kicsit riasztott, amit a hátulján írtak róla, mert nem vagyok egy scifi-rajongó. De ha ennyire jó, akkor megveszem! Majd. Egyszer. Ha elolvasom azt a tízet, amit nemrég vettem...

Másik dolog:
Margaret Mazzantini: Ne mozdulj!
Egészen érdekesnek hat a leírása, és jók a visszajelzések, de még filozofálok. Olvasta valaki?


Igen tényleg ennyire jó. :-D Először én is kételkedtem ebben, amikor olvastam a tartalmát, mert én sem olvasok gyakran ebben a műfajban, és akkor még enyhén fejeztem ki magam. :-D De a történetben bár az a lényeg, hogy elfoglalták a földet, még sem erre fogsz figyelni ha olvasni kezded. Megéri. :-P

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 21 (szombat), 16:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 11:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
Tényleg ilyen jó a Burok? Bevallom, engem egy kicsit riasztott, amit a hátulján írtak róla, mert nem vagyok egy scifi-rajongó. De ha ennyire jó, akkor megveszem! Majd. Egyszer. Ha elolvasom azt a tízet, amit nemrég vettem...

Másik dolog:
Margaret Mazzantini: Ne mozdulj!
Egészen érdekesnek hat a leírása, és jók a visszajelzések, de még filozofálok. Olvasta valaki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 21 (szombat), 16:27 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 11:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
Lilyana írta:
A Krabat a fekete malomban-t olvasta valaki?
Érdekelne, hogy mi a véleménye, érdemes-e belevágni, vagy tényleg csak egy HP-utánzat, ahogy rásütötték?
A filmelőzetes alapján jobb lehet, mint a HP-film, de a könyv más tészta... Ismeri valaki?


Én sajna nem, de a címe alapján érdekes lehet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 21 (szombat), 15:29 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
A Krabat a fekete malomban-t olvasta valaki?
Érdekelne, hogy mi a véleménye, érdemes-e belevágni, vagy tényleg csak egy HP-utánzat, ahogy rásütötték?
A filmelőzetes alapján jobb lehet, mint a HP-film, de a könyv más tészta... Ismeri valaki?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség