Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2019 január 01 (kedd), 18:38 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Egy időre búcsút veszek a fanficek világától, és ez most nem a szokásos összejöttek a dolgok-nincs időm/energiám rájuk. Egyszerűen már nem érzek magamban motivációt ahhoz, hogy akár írással, akár fordítással foglalkozzak, már ami a fanficeket illeti, úgyhogy bizonytalan ideig szünetel minden feltöltésem. Elnézést mindenkitől, aki várta valamelyik fordítást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 november 09 (péntek), 11:26 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ide is eljutottunk. Forging Bonds 1. fejezet: Víz és Kőris


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 november 03 (szombat), 12:52 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Forging Bonds késik, még mindig nem kaptam meg a bétázást, de mellette haladok a negyedik fejezet fordításával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 október 26 (péntek), 19:31 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Forging Bonds első fejezete jövőhétre várható, Ry a hét elejére ígérte a bétázást, én pedig ma-holnap küldöm neki a harmadikat.

Pengeéles fény harmadik fejezete visszajött Szikrától, azt a héten átnézem.

Erősen filózom, hogy részt vegyek-e az idei nanón; ha igen, esélyesen fordítással fogok (tavaly jól jött, sikerült hozni a tervezettet a bellarke-kal), és biztosan kevesebb szószámot fogok kitűzni az 50k-nál, de most három fordításom is van, amivel haladni kéne, és nem árt a határidő, ami mindig jó motiválást jelent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 október 04 (csütörtök), 13:24 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Elyes írta:
(És addig szeretném a második fejezetet is nagyjából lefordítani.)

Nem hogy nagyjából, de estére kész lesz az egész, már csak egy oldal van hátra a végéből :) Hétvégén 2 fejezet megy bétázásra (vagy ha lesz energiám este folytatni, esetleg 3).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 október 03 (szerda), 9:30 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Időközben történtek apróbb változások az életemben (örökbefogadás, tudjátok, nem nagy dolog, alig borult fel miatta az életünk :D ), úgyhogy végül most lettem kész a Forging Bonds első fejezetével. Hétvégén már tényleg megy bétázásra. (És addig szeretném a második fejezetet is nagyjából lefordítani.)

A Pengeéles fény még mindig bétáknál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 15 (szerda), 15:40 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Haladok a Forging Bonds-al (a lentebb említett Teen Wolf fic), lassan a végére érek az első fejezetnek. A héten letisztázom és küldöm bétázásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 13 (hétfő), 16:36 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Pengeéles fény 2. fejezet feltöltve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 02 (csütörtök), 14:51 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Olvasható az Ami a ringben történik... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 01 (szerda), 9:25 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Reményeim szerint a héten fel tudom tölteni a Pengeéles fény következő fejezetét és Ami a ringben történik... című marvey ficet is. Mindkettő visszajött bétázásról, csak időt kell találnom a javításra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 június 25 (hétfő), 9:50 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Elérhető a TC utolsó két fejezete :)

szerk.: A Pengeéles fény 3. fejezete bétánál, a 4.-et most kezdem fordítani. Van egy jó órám (éljenek a nyári szabadságolások!), jó lenne az első 3-4 oldalon átrágni magam, mert amúgy 15 oldal, kicsit több, mint 7ezer szó, szval nem rövid :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 június 19 (kedd), 13:51 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A pynch 3. fejezetét vszeg ma vagy holnap küldöm bétázásra.

Plusz olvastam egy tök jól kidolgozott Teen Wolf AU-t, ahol tényleg csak egy lehetnyit tér el az eredetitől a szerző. A 3. évad 7. részénél veszi fel a sztorit, amikor ugye Kali arra kényszeríti Dereket, hogy ölje meg Boydot, nem sokkal később pedig a Darach elleni harc miatt Stiles, Allison és Scott "meghalnak", habár csak néhány pillanatra. Szeretnék majd engedélyt kérni a fordításra, 8 fejezetről van szó (kb. 27ezer szó), plusz egy kapcsolódó novelláról. A hangsúly Stiles és Derek kapcsolatán van, de nem sterek, így a nem slasher TW fanoknak is örömmel ajánlom, bár ha nagyon akarja az ember, bele tudja képzelni, hogy a későbbiekben (amire a fic már nem tér ki) oda is eljut a páros. Mint sok más történetben, Stiles lesz a Hale falka Emmisaryja (nem tudom, Küldöttnek lett talán fordítva a sorozatban?), így szoros lesz a (mágikus) kapcsolat Derek és Stiles között, lévén lényegében ő lesz az alfa jobbkeze. Szerintem érdekes sztori, szép kerek, és vannak benne olyan momentumok, amik a sorozatban is jól megállták volna a helyüket (néhány sorozatbeli baromság helyett...). Valószínűleg nem a közeljövőben fogom elkezdeni a fordítást, előbb szeretném befejezni a korábban elkezdett marvey novellákat (az egyiknél már csak a bétámra várok), illetve a pynchben is haladni legalább 2 fejezettel, de lehet majd számítani egy ilyen történetre is :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 június 06 (szerda), 11:24 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A régóta ígérgetett Adam/Ronan regény, azaz a Pengeéles fény első fejezete feltöltve Merire, ide kattintva éritek el ;;) A második fejezet bétázás alatt áll, de belátható időn belül jön az is, a harmadikon még dolgozom. A feltöltés teljesen rendszertelen lesz, amint elkészülünk egy fejezettel, töltöm is fel. A fic 23 fejezetes egyébként, plusz egy rövid epilógus, nem tudom, hogy ezt említettem-e korábban. A címért köszönet Hirnek! :give:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 május 28 (hétfő), 9:25 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Nem tűntem el teljesen, de túl vagyok egy műtéten, az elmúlt két hétben pedig otthon regenerálódtam, ami sok alvással járt, de már kezdem összekapni magam, és nekiesek majd a fordításoknak is a napokban, csak érjem utol magamat a munkában. Illetve három hét múlva vizsgázom is (szigorlat, yay), úgyhogy tanulok is arra ezerrel. Ha azt letudom, már jobban lesz időm a fanficekre is. Ó, és a lent emlegetett marvey még mindig bétánál pihen, de lassan feltölthető állapotban lesz :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 április 25 (szerda), 11:19 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ami a ringben történik... marvey fordítás bétakézen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 április 18 (szerda), 9:35 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A marvey fordítással haladgattam a héten, ha ügyes vagyok, péntekig befejezem, hétvégén pedig tudom véglegesíteni és küldeni bétázásra :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 április 11 (szerda), 13:57 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Jöttem helyzetet jelenteni. A fordításokat most megint picit parkolópályára tettem, sok minden összejött az elmúlt két-három hétben, és a következő egy hónapom is hasonlóan zsúfolt lesz, befigyel majd egy pár napos kórházi látogatás is, aztán május közepétől vizsgaidőszak, úgyhogy nem sok időm lesz a ficekkel foglalkozni, de azért apránként próbálok haladni mindennel. Ry már "nyaggat", hogy bétázná a Suits fordítást, és a pynch 3. fejezetének a nyersfordítását is jó lenne már befejezni, de őszintén szólva olyan rég nyúltam hozzá, hogy azt se tudom, mennyi van még hátra belőle... :labi:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 március 22 (csütörtök), 15:11 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ami a ringben történik... (marvey novella fordítás) félkész állapotban :yes: Szabadidőmtől függően a héten-jövőhéten befejezem és küldöm bétázásra. A pynch 3. fejezete is készülget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 március 09 (péntek), 14:28 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Végre-valahára a végére értem a pynch 2. fejezetének. Ma-holnap még egyszer át akarom olvasni az egészet egyben, mielőtt küldeném az első körös bétázásra, de így hétvégén/jövőhéten kezdhetem is a következő fejezet fordítását, illetve az 1. fejezetet is küldöm másodvéleményezésre :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 március 06 (kedd), 16:53 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
TC 22-23. fejezet olvasható a Merin :) Már csak az utolsó két fejezet van hátra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 március 05 (hétfő), 11:13 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A héten (vszeg holnap) jön két friss, ropogós TC fejezet :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 február 19 (hétfő), 15:21 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Múlt héten, bár nem jutottam a pynch 2. fejezet végére, azért haladtam vele, de remélhetőleg a következő pár napban sikerül letisztáznom a szöveget, viszont visszakaptam az első körös bétázásról az 1. fejezetet, úgyhogy azt tudom már javítani :)

Időközben olvastam TooSeltől (A Specter mosoly szerzője) két másik marvey történetet, a közeljövőben azoknak is hozom a fordítását :yes: Az egyik egy 5000 szavas könnyed kis novella, a másik közel 15000 szó, picit már drámaibb, komolyabb/komorabb, de úgy összességében még ez is (egy momentumot kivéve...) jópofa, humoros kis történet. Előbb a rövidebb sztorinak állok majd neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 február 09 (péntek), 15:32 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Kicsit több, mint két oldal van már csak hátra a pynch 2. fejezetéből, szokás szerint a korábban átugrott bekezdések. Jövőhéten véglegesítem :)

A Specter mosolyt pedig, ha időm engedi, még a délután folyamán feltöltöm; ha nem sikerül, akkor esélyesen hétfőre marad a dolog.

szerk.: Utolsó két fejezet fent ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 február 06 (kedd), 16:22 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A Specter mosoly következő két fejezete is olvasható :) Az utolsó két fejezet (egyben) hétvégén vagy a jövőhét elején kerül fel.

A pynch 2. fejezetének talán ma már eljutok a feléig, vasárnap óta nem volt időm foglalkozni vele, de már így is egész jól állok ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 február 05 (hétfő), 0:58 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A TC 22. fejezete visszajött bétázásról, viszont mivel csak egy rövid, ezer szavas töltelékfejezetről van szó, a következővel együtt fogom csak feltölteni.

A pynch regény 1. fejezete viszont bétakézen, a 2. fordításának közel egyharmada készen van :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 február 02 (péntek), 12:40 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A Specter Mosoly első fejezete olvasható az oldalon, a következő két fejezet (összevonva) a jövőhét folyamán kerül fel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 január 31 (szerda), 12:31 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A Specter Mosoly feltöltése még várat magára :roll: , viszont a Pynch első fejezete a héten megy bétázásra. Már csak egy oldal van hátra a fejezet végéből, illetve itt-ott még maradt egy-két mondat, amit átugrottam, ezekkel ma végzek, aztán véglegesítem a szöveget és röppen is a bagoly a bétázható verzióval :) Kicentizem a fordítást, de csak meg lesz az első fejezet egy hónap alatt :D A második feji jó ezer szóval rövidebb ennél, úgyhogy talán még az is tartható lesz :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 január 20 (szombat), 20:18 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ry csúszik a bétázással, még nem kaptam vissza A Specter Mosolyt, úgyhogy a feltöltésből jövőhét lesz, de addig is haladgatok a pynch regénnyel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 január 16 (kedd), 16:21 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ebben a szent minutumban kaptam meg az engedélyt a Pynch regény fordítására, úgyhogy amint elkészülök az első fejezettel és le van bétázva, töltöm is fel az oldalra :yes:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 január 15 (hétfő), 11:46 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Helyzetjelentés:

Ha minden igaz, ma kapom vissza A Specter Mosolyt, úgyhogy kedd-szerdán tudom feltölteni (a formátuma még kérdéses, mert 5 fejezetből áll, viszont van olyan fejezet, ami nem éri el a kétezer szót, így azokat össze kéne vonnom az előzővel, és akkor lehet, hogy egyszerűbb, ha egyben (vagy kettőben) töltöm csak fel). A Pynch regényt múlt héten elkezdtem fordítani, az első fejezet kicsit több, mint egynegyedével megvagyok, legkorábban ezt is csak holnap fogom tudni folytatni. Az engedélykérésre választ még nem kaptam, és visszanézve láttam, hogy a szerző a véleményekre 2016 decembere óta nem válaszolt, viszont tavaly több történetet is feltöltött (ahol viszont válaszolt a kritikákra), szval nem tűnt el teljesen. Pár napig még várok, de ha nem reagál, zaklatom másik fice alatt az engedéllyel kapcs. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 január 09 (kedd), 11:04 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A TC 20-21. fejezete olvasható :yes:

A Specter Mosoly (Suits fic) pedig már Rynél van, a hét végéig ígérte a kész bétázást, úgyhogy jövőhéten várható annak is a feltöltése :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 január 06 (szombat), 15:48 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
No, átpakolásra került az Üstre írt (pót)történetem: A megfelelő időzítés (eredeti címe: A fene vigyen el, Harry Potter! :lol: ) Nem életem fő műve, de 5 nap alatt ennyit sikerült alkotnom.

Hermione/Perselus a párosítás, figyelmeztetés nem igen van, legfeljebb egy pindurka angst.

    Miután Dumbledore professzor elárulja Harrynek (és így közvetve Ronnak és Hermionénak), hogy Voldemort horcruxokat készítve próbálta elérni a halhatatlanságot, a három jó barát úgy dönt, hogy hetedévre nem térnek vissza az iskolába, helyette felkutatják és elpusztítják a sötét lélekdarabokat. Hermione, mintadiákhoz illően, szeretne minél jobban felkészülni a feladatra, így a hatodévükből hátralevő néhány hónapnyi időre megkéri Piton professzort, hadd járhasson hozzá SVK különórákra, ami olyan fordulatot vesz, amire nem számított.

;;)

A véleményekre a napokban válaszolok ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2018 január 02 (kedd), 12:08 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Először is: BOLDOG ÚJ ÉVET! >:D<

Másodszor pedig: A héten befejezem a Suits fordítást; ha minden jól megy, és úgy haladok a mai adaggal, ahogy terveztem, másfél fejezet marad a hét további részére, hétvégén letisztázás után pedig küldöm Rynek bétázásra.

Legkésőbb jövőhét hétfőn nekikezdek a Pynch első fejezetének :) (Amire egyébként az engedélyt még nem kértem meg, nem akartam addig, amíg ténylegesen nem tudom elkezdeni a fordítást, de a héten felveszem a kapcsolatot az íróval.)

Az idei írással-fordítással kapcsolatos fogadalmam, hogy megpróbálok szorosabb időbeosztással dolgozni, és tartani a határidőket, amik eddig nem igazán mentek.

Viszont mivel a tavaszi félévben már visszamegyek az egyetemre, és természetesen a legbrutálisabb tárgyam maradt így a végére, túlvállalni sem szeretném magam, de ha idén sikerül jobban beosztanom az időmet, mint eddig, nem lesz gond. (Remélem :-SS $pray )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 december 21 (csütörtök), 14:00 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
TC 23-25. fejezete bétakézen ;;)

Az ünnepi időszakom borzasztóan sűrű lesz, már most majdnem minden napra be van tervezve valami, de a Suits fordítást szeretném decemberben befejezni, hogy januárban tényleg koncentrálhassak a Pynch regényre (egyebek mellett :lol: ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 december 07 (csütörtök), 17:52 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A Suits fordítás folyamatban van, bár a következő egy-másfél hétben parkolópályára kell tennem a dolgot, helyette meglepi ficeken fogok dolgozni (a legnagyobb meglepetés engem ért, azzal, hogy elvállaltam őket :haha: ).

Facebookon érdeklődtek a Ronan/Adam kisregény után: ígérem, januárban azzal a fordítással fogok kezdeni (talán már hamarabb is), és próbálom tartani legalább az 1 fejezet/hó ütemtervet. 24 fejezetes ugye a sztori, a legrövidebb rész (az epilóguson kívül) egy 4900 szavas fejezet, átlag inkább 5500-8000 szó körül vannak, szval elég hosszúak, de a NaNo alatt bebizonyítottam magamnak, hogy ha nekidurálom magam, össze tudok én hozni bőven több, mint 10000 szót is akár 8) (Ez persze nem jelenti azt, hogy ez a továbbiakban is így lesz, de próbálkozok, próbálkozok :D )

A meglepi ficekkel a hónap vége körül (asszem?) jelentkezem, addig esélyesen a szokottnál nagyobb lesz itt a csend.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 december 01 (péntek), 13:18 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A sterek lelkitárs!au folytatása, azaz Örök vezére hányt-vetett ladiknak (a hossza miatt két fejezetben) feltöltve :yes:

És akkor itt is: hivatalosan is teljesítettem a NaNóra tervezett ütemtervet, befejeztem a sterek fordítást és a TC hátralévő néhány fejezetét! :taps:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 27 (hétfő), 13:26 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Elkészültem a TC 24. fejezetével, ezt és az előzőt még véglegesítenem kell, és lassan hozzáfogok a 25.-hez, egyben az utolsóhoz is. El sem hiszem, hogy már nem is számolom, hány hónap után végre eljutottam ide.

A sterek lelkitárs!au-t visszakaptam bétázásról, a napokban átnézem és feltöltöm. Addig is olvassátok el újra az első részét, hogy friss legyen az élmény :)

A héten belekezdek a Suits fic fordításába is. Ezt már nem biztos, hogy a NaNo alatt befejezem, de próbálkozok, próbálkozok... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 21 (kedd), 12:25 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
TC 21-22 a hétvégén ment bétázásra, tegnap pedig elértem a 23. fejezet majdnem-végéig, még kb. fél oldal van hátra, azzal ma megleszek. Az utolsó három fejezetet valószínűleg egyben küldöm majd ki a hétvégén/jövőhét elején.

A napokban kaptam engedélyt egy tök jópofa Suits (Harvey/Mike) novella fordítására, azzal is a héten szeretnék végezni ;;) TooSel The Specter Smile című ficéről van szó. Vannak itt Suits rajongók egyébként rajtam kívül? :labi: :D

szerk.: TC 23 kész, már csak véglegesítenem kell a szöveget, és bétát is találtam a Marvey novellához :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 19 (vasárnap), 16:14 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
NymphaTonks írta:
Lehet. :labi: :oops: De most megörültem, hogy megláttam, szóval majd megyek véleményezni is! ;)

Szuper, örülök minden véleménynek :yes: :give:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 18 (szombat), 23:12 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Elyes írta:
NymphaTonks írta:
Jééé, Hollófiúk! :shock: Miért is nem láttam ezt a gyűjteményt eddig? :oops: *elrohan olvasni*

:yes: A Merin nem tudom, de itt TRC-ként szoktam emlegetni, lehet, hogy az zavart be esetleg eddig? :)


Lehet. :labi: :oops: De most megörültem, hogy megláttam, szóval majd megyek véleményezni is! ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 17 (péntek), 16:06 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
NymphaTonks írta:
Jééé, Hollófiúk! :shock: Miért is nem láttam ezt a gyűjteményt eddig? :oops: *elrohan olvasni*

:yes: A Merin nem tudom, de itt TRC-ként szoktam emlegetni, lehet, hogy az zavart be esetleg eddig? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 17 (péntek), 15:44 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Elyes írta:
Röpke fél év után újabb egypercessel bővült a Hollófiúk gyűjtemény: ide kattintva tudjátok elolvasni. Épp annál a résznél tartottam a könyvben, amikor az első kötet végén Ronan viszi haza Adamet a lakókocsiparkba, ahol egy igencsak dühös Robert Parrisht találnak... A jelenet már nagyon kikívánkozott Ronan szemszögéből is, úgyhogy a villamoson, telefonba pötyögve megírtam a vázlatát :lol:


Jééé, Hollófiúk! :shock: Miért is nem láttam ezt a gyűjteményt eddig? :oops: *elrohan olvasni*

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 17 (péntek), 11:03 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Röpke fél év után újabb egypercessel bővült a Hollófiúk gyűjtemény: ide kattintva tudjátok elolvasni. Épp annál a résznél tartottam a könyvben, amikor az első kötet végén Ronan viszi haza Adamet a lakókocsiparkba, ahol egy igencsak dühös Robert Parrisht találnak... A jelenet már nagyon kikívánkozott Ronan szemszögéből is, úgyhogy a villamoson, telefonba pötyögve megírtam a vázlatát :lol:

Más: A lelkitárs!au-t időközben már kiküldtem, és haladtam tovább a TC-vel. A 21. fejezet már csak letisztázásra vár, a 22 felével szintén elkészültem. Hétvégén tervezem kiküldeni a kettőt egyben, úgyhogy belátható időn belül ebből is várható frissítés :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 15 (szerda), 15:29 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A lelkitárs!au ma megy bétázásra; véglegesítettem a szöveget, már csak gmail közelébe kéne jutnom, ami 3-4 órán belül megtörténik :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 13 (hétfő), 16:08 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ma még szöszölök pár hiányzó bekezdéssel, de utána már csak véglegesíteni kell a lelkitárs!au-t, így esélyesen hétvége előtt küldöm bétázásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 06 (hétfő), 11:10 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A NaNo első öt napján olyan csúfosan szerepeltem, hogy nem égetem magammal az eddigi össz-szószámommal... Viszont haladtam a lelkitárs!au-val, illetve ma reggel volt eredményhirdetés az Aranymosás legutóbbi írástechnikai játékán, amin kiemelt lett a szösszenetem :beee: Gondoltam, eldicsekszem vele. Azt a százszavast szeretném majd egypercessé/novellává bővíteni egyébként, úgyhogy remélhetőleg pár héten belül fel is tudom majd tölteni Merire.

Az újonnan érkezett kritikákra pedig megpróbálok még a napokban válaszolni :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 november 03 (péntek), 15:14 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Nem volt egyszerű menet, de sikerült feltöltenem a Gyakorlatilag a tied vagyok című bellarke novellát. Az előzőhöz hasonlóan ez is két részletben került fel. Jó szórakozást! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 október 30 (hétfő), 14:21 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Elyes írta:
Sterek lelkitárs!AU: 27 oldalból az első 9 nyersfordítása készen van

Időközben eljutottam a fejezet feléig, ma-holnap még haladok vele, aztán elsejétől elsősorban az origira szeretnék ráállni a NaNo keretein belül, de mellette foglalkozom persze a fordítással is. A héten szeretném befejezni. Az origi novellákkal kapcs. van pár ötletem, néhány apróság, amit ilyen vagy olyan formában szeretnék majd beleépíteni a történetbe; meglátjuk, mit sikerül végül kihozni belőlük :)

A kritikákat pedig megválaszoltam az ő a te titkodnál :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 október 25 (szerda), 11:23 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Olvasható az ő a te titkod című sterek :) Végül két részletben lett feltöltve a novella, mert túl hosszú volt, és az utolsó jeleneteknél kettévágta az oldal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elyes (aka Eddy) szösszenetei
HozzászólásElküldve: 2017 október 18 (szerda), 14:09 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Sterek lelkitárs!AU: 27 oldalból az első 9 nyersfordítása készen van, plusz megkezdtem az előkészületeket a NaNo-ra is :yes:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 607 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség