Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 6:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 november 16 (vasárnap), 4:03 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Hűha, 600 oldal? :D Nem vagytok semmik. Türelmesen várakozok addig is, amíg bármelyik írásotokat befejezitek. :)

Érthető, hogy szeretnétek megjelentetni a Blackwoodot, végül is nagyon jól írtok, sokat is dolgoztatok vele, miért ne próbálnátok meg. Persze azt sajnálom, hogy ezek szerint sokat kell azért várni arra, hogy elolvashassam a harmadik könyvet, de hát ez van. Az első kettőt amúgy már lementettem a gépemre, most akkor majd a harmadikat is le fogom, ami fenn van belőle, bár azt hiszem nem merem elkezdeni, mert iszonyúan kiakadnék, ha végére érnék a fejezeteknek és nem lenne mit tovább olvasnom. Túlságosan is nagy hatással vannak rám a műveitek. :D

Szóval, ha jól értettem, akkor még nem küldtétek el egy kiadónak sem? Aranymosáson neveztek vele? Elkülditek más kiadóknak is? Komolyan mondom, én a könyvtárak híve vagyok (mert bármennyire szeretek olvasni, sóher vagyok :D), sőt, mostanában ráakadtam néhány olyan oldalra, ahol le lehet tölteni egy csomó regényt pdf-ben, de! Ha megjelentek papíralapon, akkor azt szeretném megvenni. (Azt nem tudom hogyan kell e-bookot vásárolni. Meg úgy amúgy kell ezekhez valami e-book olvasó is, nem? Hm...) Habár nem szeretnék erre az eshetőségre is gondolni – de ha nem sikerül megjelentetni a Blackwoodot X idő alatt, akkor mi lesz? Felteszitek majd újra a netre, ezúttal a teljes 3. kötettel együtt? Én mindenképpen szeretném elolvasni, sőt újra is olvasni, bár már csak a harmadik könyv ismeretében. :D

Egyébként amikor megláttam az Aranypennát, az volt az első gondolatom, hogy nekem is muszáj lesz jelölnöm titeket – mert persze az számomra nem volt kérdéses, hogy mások is jelölni fognak majd titeket. De aztán mégsem szavaztam, mert a szavazólap nagyobb részét ki kellett volna tölteni, de én csak PD-ben olvasok, így a fanfictionökhöz kapcsolódó kategóriák már egyből kiestek... Lényeg a lényeg: most mindenképpen fogok szavazni. Rátok pedig biztosan. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 november 15 (szombat), 21:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Szia :)
Jaj, kezdem azzal, hogy elnézést az elmaradozó, és sokáig rendszeres, most rendszertelen frissítésért, de mindketten nagyüzemben írunk, javítunk, és sokszor kifolyik a szemünk, energiánk hiányában ez sajnos azzal jár, hogy elmarad a legfontosabb :(

Ó, igen. Free fik.
Nyáron néztem meg mindkét évadot, volt egy nehezebb időszak, amit le kellett vezetni, és erre kiválóan megfelelt a Carlionis által javasolt Free.
Aztán elkezdtem írni a fikut, és elküldtem neki, hogy nááááá, csináljunk már ilyet... :D
Azóta már kb 600 oldalas szörny született belőle, nem tudom, mikor fogjuk befejezni, de be fogjuk.

Na már mostan. A Blackwood, lányok, nem nagyon lesz már frissítve, sőt, sajnos törülni fogjuk (sajnos?).
Beadjuk ugye kiadóhoz, és azzal jár, hogy blogokról le kell venni.
Szóval,ne haragudjatok ránk emiatt, ennek ez az útja. Viszont szépen lementünk minden kritikát, és mivel már az átiratnál tartunk, figyelembe vesszük valamennyi észrevételt, mert ezekből sokat tanultunk, és nagyon hasznosak. Köszönjük.

December elsején törölni fogom mindhárom kötetet. Addig, ha valaki le akarja menteni magának, mert mondjuk... úgy gondolja úgysem veszi meg, ha valami csoda folytán esetleg papírformában lesz kapható, az nálunk teljesen érthető. Amúgy is kevés a valószínűsége, hogy ki lesz adva, főleg, mióta a Queer kiadó becsődölt. Mindegy, próbálkozunk, kell, muszáj, ez visz előre, ha nevetségesen is hangzik - mindenkit bátorítok - menjetek Mosásra, adjátok be a regényeteket, sose tudhatjátok, legfeljebb nem sikerül, menni, menni, csinálni :) <3

A Geminit frissíteni fogjuk, a Halat is.
És persze ölelek továbbra is mindenkit, és rettenetesen köszönjük a jelöléseket a Pennára, hát én hogy meglepődtem!!! O:o :roll:
Szóval köszönjük, mindkettőnk nevében.
Mindent, továbbra is.

Ja, és Tk.

Lesz :D

Sajnálom, hogy ennyit kell rá várni, és ne is idevág a téma, nem is szabadna itt emlegetnem, de annyit elárulok, alakul a dolog, és remélem sokkal több örömeteket lelitek majd az új verzióban (kacsint). Hasznosabb lesz.

_________________
Ha valamit elég erősen érzel, egy napon viszonzásra fog találni. Ez a gyűlöletre is igaz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 november 01 (szombat), 13:09 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Ezzel is inkább ide jövök a fórumra, és nem a Merengőre, ha nem gond. Morp, most olvastam a válaszodat a novelládnál. Gratulálok, hogy papíralapon fog megjelenni a regényed, majd megpróbálom beszereztetni anyával a könyvtárnak. :D Addig akkor már nem kezdek bele a neten lévő fejezetekbe. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 október 17 (péntek), 13:16 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Sziasztok! Jaj, kistányér nagyságúra kerekedtek a szemeim, amikor megláttam, hogy írtok egy Free fanfictiont! :D Ugyan nem szoktam ficeket olvasni, mert jobban érdekelnek az önálló sztorik, és általában nem szeretem, ha megbolygatnak egy univerzumot, de veletek szíves örömest kivételt teszek. Meg amúgy is, kedvelem a Free-t, de azt hiszem simán kibírom, ha átírjátok kicsit. :D

Amúgy az a vicces, hogy a Valeurt épp akkor kezdtem el olvasni, amikor a Free 2. évadába is belekezdtem, és ebből az lett, hogy Feliciant végig úgy képzeltem el külsőre, mint Haru. :D

Tényleg, erről jut eszembe, nem töltitek fel ide is a Valeur többi fejezetét? Én ugye már sikeresen végigolvastam, de biztos van olyan, aki már nagyon várja a merengőn.


Na szóval. Igaz, jobban örültem volna, ha a Blackwoodból kerülnek fel friss fejezetek, mert már nagyon várom, hogy be legyen fejezve és én végre rávethessem magam az utolsó könyvre. Ugyanakkor ez a történet is felcsigázott, csak ha valamit igazán várok, el akarok olvasni, akkor annak meg kell adni a módját, szóval most ismét várnom kell, hogy ez is be legyen fejezve. X")


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 25 (hétfő), 13:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Nos, ez amúgy érdekes. Sok figyelmeztetés láttán én is a fejemet fogom, pedig hosszú ideig majd mindig nálam volt a legtöbb, aztán ez változott. Az ember vagy felnő, vagy edződik, és az is furcsa, megint magamból indulok ki, hogy már nem is mindig értem a figyelmeztetések feltételét. Van amikor, mint valami - úgy használják ezeket.
És amikor egy sztori címe:

A gyilkos.

Mindig érdekes, hogy felmerül-e a kérdés, a sztoriban vajon lesz majd gyilkosság is? :D Elvégre ki tudja?

Na de offolást befejez. Örülök, hogy odataláltál, olvastál. A közeljövőben még lesz rá mód, persze. :)

Puszi.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 21 (csütörtök), 22:45 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Köszi az információt! Amúgy tényleg nem az oldalt hiányoltam igazán, mert mondom, direkt miattatok regisztráltam csak, és épphogy végigértem a Valeurön, máris eltűnt. XD Egyszer ugyan, még évekkel ezelőtt ránéztem az ottani kínálatra pár perc erejéig, de a fincsi figyelmeztetések meggyőztek arról, hogy ez nem az én világom. XD Viszont annyira érdekelt a Valeur, hogy mégis regisztráltam, és már-már úgy voltam vele, hogy egye-fene, akkor körbe is nézek majd ott rendesen. Szóval én inkább annak örülök, hogy esélyt kaptam, hogy esélyt adhassak az oldalnak. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 21 (csütörtök), 8:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Ne aggódj, senkinek sem veszett el semmije, de amíg átépítés van, addig az oldal nem elérhető :D
De majd utána lehet dúskálni újra :)
Nagyon régóta tervezzük már az átállást, és most lett meg hozzá minden, ami köll. Szóval, kitartás. Addig is, puszi.
(Ó, és meglepett, hogy ennyien hiányolják az oldalt. Érdekes, mert amikor van, alahogy fel sem tűnt, hogy sokan használják :P :twisted: )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 20 (szerda), 20:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Sziasztok! Igazából ezt már az lj-n is írtam valahol, de azt hiszem az nem volt a legokosabb ötlet, itt talán könnyebben megtaláljátok a mondandóm. Szóval: nemrég felregisztráltam a Töviskapura, direkt miattatok, és el is olvastam a Valeur megmaradt fejezeteit, ami még nem volt fent itt, merin. Három nap alatt le is nyomtam, és háromoldalnyi kritikát írtam, és időnként felnéztem az oldalra, hogy láttátok-e már, kaptam-e rá választ. Az egyik ilyen alkalommal viszont azt vettem észre, hogy sehol nincs az oldal. :S Mi történt a Töviskapuval, ti, mint ottani szerzők nem tudtok róla valamit? Bár igazából nem is feltétlenül az oldalt sajnálom, hisz nem ismertem, hanem azt, hogy így elveszett a véleményem. :C Próbáltam még tárolt verzióban is megnyitni a Google-ről, ameddig lehetett, de a véleményemet így sem találtam. :C Gondolom ti sem láttátok. Ajh, pedig azt már nem tudom úgy leírni sajnos. Sőt, közben még az is eszembe jutott, hogy ugye megvolt a gépeteken a Valeur? Csak mert mostanában nem frissítettétek itt, és korábban ugye azt is írtátok, hogy a Blackwood nincs meg nektek, csak a Töviskapun és a Merengőn... :S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 20 (szerda), 17:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Szia :)
Régen jártam erre, nem nagyon nézegetem a fórumot, mert általában felesleges, szóval jól meglepődtem, hogy jééé, valaki írt, és hurrá, és köszönjük! <3
Nos, mostanában nem nagyon vagyunk Net közelében, épp csak akkor, amikor frissíteni kell, olyankor megcsinálom, vagy lassan haladok vele, míg megítélve kb egy fejezet anyag át nincs szöszölve. :D
Különböző okokból, de lényeg ugyanaz, még augusztusban nehezen tudom elképzelni, hogy ez változzon, utána meg??? Hát majd alakul, mint mindig minden :)
Jól esett, hogy érdeklődtél, nagy ölelés érte. Remélem neked nyugisabb a hónap! :shock:
Azért nincs semmi baj, csak nagyon sok a meló, és a mókuskerék nem akar leállni :P

Puszika.

_________________
Ha valamit elég erősen érzel, egy napon viszonzásra fog találni. Ez a gyűlöletre is igaz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 11 (hétfő), 14:28 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 május 14 (szerda), 15:17
Hozzászólások: 10
Halihó, innen az olvadó beton mellől :) :evil:
Szabad érdeklődni arról, hogy mi újság a livejournal oldallal? Lesznek még szösszenetek, kiegészítések, fotók, egyebek? Nem szeretnék ám telhetetlennek tűnni, áh dehogy :-t bocsi pl.: találtatok már fotóalanyt Belphegor személyére? :-P

És a Töviskapu oldal ugye megmarad ? :oops:

lenne még kérdésem...... sziasztok, Vic


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 június 30 (hétfő), 8:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Repült a második fejezet :) :D ;;) ;) :-P

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=115684

ßP

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 június 25 (szerda), 21:14 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Emlékeztek, hogy ígértünk valamit a nyár közepére? ;;) Mert minek őszig várni, ha nem muszáj! :-P Hamarosan linkeljük a Blackwood harmadik könyvének első fejezetét. Blackwood III. – Collateral címen keressétek a megfelelő kategória történetei között. :D Szép estét, hetet mindenkinek Ja, és persze írjatok sokat!!! Még annál is többet. Legyetek jók! :x ;;)

ani&Morph

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 31 (szombat), 12:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Igen, Livejournal. http://blackwood-rom.livejournal.com/
:D

Úgy kell elképzelni(nem, itt nem lesz időutazás :D, valahogy nem is illene bele a sztoriba), hogy a Heka egy egész sorsot vág ki a világból. És persze hogy alternatívabb, mint gondolnátok. Ezért leszek ezek a történetek egyfajta "OVA"-i a valóságnak. Gondoltam, érdekel benneteket más megközelítésből is, és a történetben ez az pont, ahol ezt meg is játszhatjuk :)

Elképzeltük, hogy Neil sosem született meg. Ashton jót akart, feláldozza akár a boldogságát is, csak valahogy kimásszanak ebből a helyzetből. És a világban egyedül ő, Javier, Rowen és Patrick tudják az igazságot attól a perctől kezdve, hogy Andrew újra kinyitja a szemét.

És Tim? :twisted:

És ha sosem történt közöttük semmi Andrew-al? És ha Patrick sosem járt a Blackwoodban, mert nem volt oka odamenni? Asszem sok minden lenne itt, ami megoldásra várna.

_________________
Ha valamit elég erősen érzel, egy napon viszonzásra fog találni. Ez a gyűlöletre is igaz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 31 (szombat), 11:51 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 május 14 (szerda), 15:17
Hozzászólások: 10
Sziasztok:)
LJ - ha jól tudom ez a LiveJournal blogoldalt takarja

Egy Neil nélküli világ, ezen most filózni kell... (valahogy a Vissza a jövőbe ugrott be, szegény Marty McFly mennyit szívott a tér-idő kontinuum-mal, hogy a szülei "újra" egymásra találjanak).

Én azt hiszem/remélem, hogy Ashton és Andrew Neil nélkül is egymásra talált volna, más kérdés, hogy igen... Andrewt Bel és rajta keresztül Neil is formálta ill. gondolom a tetteik is erősítették abban, hogy függetlenedjen, erősödjön és az erejét helyesen használja. Bel és Neil manipulálása tette Andyt azzá aki, igazából a kérdés az, hogy az örök lázadó (csendes duhaj) Ashton mit kezd majd azzal a "valakivel" akit visszakap (?). Azért Andrew elképesztő, mire képes a szeretteiért.
Lövésem sincs mit kívánnék a Heka helyében, de tűnődöm a dolgon.
Jó pihenést mindenkinek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 31 (szombat), 11:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Herika, jól érzed a veszééélyt :D Bizony megvannak ennek a döntési lehetőségnek az erős hátulütői :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 31 (szombat), 10:03 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 15 (szombat), 20:29
Hozzászólások: 1208
Húha!
Micsoda lehetőség! Belegondoltam a Neil-mentes életbe, és nem biztos, hogy tetszik :)
Ha nincs Neil, Andy szerintem nem is az lenne, aki most. És a fantáziám teremtette világban közel sem biztos, hogy Ash és Andrew együtt lennének. Igen, Ash a halálé, de egyáltalán nem jelenti, hogy szeretniük is kell egymást.
Hogy mit kívánnék Ashton helyében? Hát fogalmam sincs, de még gondolkozom rajta.

_________________
Írásaim/fordításaim:AO3
Herika kuckója


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 31 (szombat), 9:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Jaj, Cyd, igen. Írtunk Valuernek második könyvet, de még nagyon romokban van. ;;)

_________________
Ha valamit elég erősen érzel, egy napon viszonzásra fog találni. Ez a gyűlöletre is igaz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 31 (szombat), 9:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
És még egy infómorzsácska:

A harmadik könyv előtt tudnotok kell, hogy a cselekmény nagyban Ashton döntésétől fog függeni. Eredetileg csak egy harmadik könyvet készítettünk el, de mire elértünk a második könyv végére, rájöttünk, hogy Ashtonnak van szabad akarata :D és rohadtul szereti használni! :lol:

Eredetileg öt lelke volt, ebből Andrew elvett most kettőt, kettőt kívánt (a lagzin, a bizonyos mellékhelységben elnyüsszögött sétáló f*szok, a második pedig az Andrew fölötti totális uralom, amit a Bel templomában kívánt, még ha kicsit furcsán is teljesült), és amit most fog kívánni, az szintén teljesülni fog, és aszerint fog tovább folytatódni az életük.
SPOILER!!!!! Ashton most azt kívánja (a megírt verzióban), hogy Neil meg se szülessen. Érdekes világnak néznek elébe, mert alapjaiban változik meg minden körülöttük. :lol: SPOILER END!!!!!

Hát ez az egyik verzió. És ti mit kívánnátok a helyében? :)

Azért kérdezzük, mert itt a lehetőség, hogy kicsit ti irányítsátok a dolgokat, meg bevalljuk kíváncsiak is vagyunk, mit gondoltok.

Játszunk együtt, legyetek most ti Ashton helyében!
Mivel mi még két verziót szánunk a harmadik könyvnek, az egyik kívánságot felajánljuk nektek! ;)
De jól gondoljátok, hogy mit kívántok, és nagyon pontosan fogalmazzátok meg, hogy mit szeretnétek, mert most mi leszünk az Idő Urai, és szeretjük naggyon egyedien értelmezni a kívánságokat. Ashton legnagyobb bánatára. :D

Dugjátok össze a fejeteket, és kívánjatok Ashtonnal egyet, mi pedig egy egész kötetben megírjuk nektek. (A hossza pedig a ti kreativitásotokon múlik.)

Sőt, ha elég ügyesek vagytok, akkor két kívánságot is egybe tudunk préselni!

Szóval: Játékra fel! ;;)


Ha bármi kérdés felmerül a kívánsággal kapcsolatban, tegyétek fel, és mi válaszolunk. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 31 (szombat), 7:27 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 november 04 (hétfő), 12:47
Hozzászólások: 17
Egyreszt orulok hogy megjelenik konyvformatumban es megragadva az alkalmat garatulalnek is hozza $rose masreszt szomoru vagyok amiert torolve lesz asz oldalrol igy neki is allok szep lassan lementeni a tortenetet ... Jahhjjj mar alig varom hogy a polcomon legyen a konyv , remelem egy nagyon szexi kekszemu fiu fog rank nezni a boritorol :D De azert a harmadik konyvet meg feltoltitek vagy mar azt se szabad? Es melyik kiado fogja publikalni a eme remekmuvet?
Khhmm...azon olyan kis tudlanoknak koztuk en is elmondanatok mi az az a LJ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 30 (péntek), 13:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 május 14 (szerda), 15:17
Hozzászólások: 10
Milyen szép nap is a péntek, ha ilyen jó híreket kap az ember :lol: Nagyon jók írtok egy kalappal, hogy sikerüljenek a kiadós terveitek (de szupi lenne könyvben is a polcomon a Blackwood ;) bár így se csúnya, az első kötetet zöld irattartóban fűztem le (jó kis Mardekáros szín), a második nekem inkább a Halál könyve, úgyhogy fekete, a harmadikra pedig sötétvörös színűt tartogatok :oops:
Első kérdés: kb. mennyi időre tűntök el a harmadik kötet előtt? (Csak, hogy szokjam a gondolatot :cry: )
Második, az egyéb érdekességekre hajazó kérdés: Mintha azt olvastam volna egy TK válaszototokban, hogy tervezitek folytatni másik nagy kedvencemet a Valeur-t. Lehet ekkora szerencsém? Mert én nagyon várnám :mrgreen:

:-t Blog, hmmm, ez jól hangzik, remélem minden szédült rajongót engedtek olvasni és kérdezni ;;)

Jó hétvégét, már csak hármat kell aludni... és TO BE CONTINUED.... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 30 (péntek), 8:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Péntek van, és a péntek mindig jó :)

Meglepit ígértünk. Ennek mindkét fele a fickkel kapcsolatos, szóval, talán a moderátor kollégák nem lépne a nyakunkra, mert beszélgettünk a fickblogban.
Elmondom, mi lenne az első része. :)

Megírtunk két könyvet, melyeket október tájékán törölni is fogunk. Úgy tűnik, létező érdeklődés alakult ki a regény tájékán a kiadók részéről, és mi ezt ki is használjuk, nos, ennek van egy hátulütője is: törölnünk kell majd az oldalról.

A másik: sokáig ígérgettünk egy blogot, mely majd a Blackwood tárgytémájában fog működni. Kb 300 oldalnyi anyagot tettünk félre a hónapok során, melyet megírtunk, de én(ani), vagy Morp úgy döntöttünk, nem kell a fejezetbe, mára összeállt jó pár novellára OVA-ra való anyag. Szeretnénk örömet okozni azoknak, akik tényleg szeretik, és hajlandóak reagálni a munkánkra.
Reges LJ-s felületünk elérhetősége még a hétvégén megjelenik.
Bárki jöhet, regelhet, olvashat (reg nélkül nem fogsz látni semmit), de ha regeltél írnod kell a sztorira, ha nem teszed, egy hét múlva töröllek. :) Gonosz mi???? :D Cuki, izgi és mellesleg érdekfeszítő dolgokat kaptok cserében.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 27 (kedd), 21:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Azt mondtam, a Bw. második könyvével meglesz a 200 komment is ;) De most lehet, hogy tévedtem, és mégsem lesz meg.
:mrgreen:
Írjatok nekünk, nagyon örülünk a visszajelzéseknek.
És hétfőn jön a második könyv utolsó fejezete, és ezzel együtt egy meglepetés, aminek remélhetőleg nem csak mi fogunk örülni Morphal kettecskén. =)) :twisted: Na ja.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 25 (vasárnap), 14:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Halihó, holnap hétfő, és a szavazás eredménye értelmében (melyben a heti frissítés győzött), jön a következő fejezet. :D
Az utolsó simítások zajlanak a műhelyben ;) morcongó hősök, és duzzogó rosszfiúk élesítik a fegyvert ;;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 14 (szerda), 16:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Tökéletes :) Köszönjük. :D :x

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 14 (szerda), 15:25 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 május 14 (szerda), 15:17
Hozzászólások: 10
:cry: Még a szavazásról is lemaradtam amilyen béna vagyok :cry: Azért is ide vésem, hogy a heti egy, folyamatosra tettem volna a voksomat :mrgreen: Csókhegyek :-t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 13 (kedd), 12:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Hű, hát a szavazástól egyelőre nem lettünk okosabbak, de sebaj. :D

Valamikor majd a napokban lesz folytatás is. Hm. Ha minden jól megy.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 május 06 (kedd), 15:14 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Fent van a huszadik fejezet is, pucc, olvasni :) :D

;;)

:-P

:shock:

:oops:

:twisted:


Ezek itt a fejezet jellemző hangulatváltásai.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=114521&i=1

Jó szórakozást hozzá :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 április 25 (péntek), 23:22 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
:D
És,hogy meséljünk is: mit írunk át, és mire.

Sok jópofa, inkább egymás között szórakozásként megélt párbeszédet jelenetet vágunk ki, rövidítünk le. Ezek többsége nem szolgálja igazán a cselekmény fejlődését, inkább csak úgy születtek, hogy mivel írtunk, és két karaktert két személy mozgat, adja magát. :roll: El lehet ezzel tölteni sok időt, és megtölteni rengeteg oldalt, de valójában a történet szempontjából feleslegesek. Nem akartunk rétestésztát. És mi marad a képzeletnek, egyébként is, ha mindent leírunk? :D
Szóval ezek nagy része repül, azok maradnak, amikhez túlságosan hozzánőttünk, és már nem tudunk tőle megválni, vagy eldöntjük, a történet ízét, sóját, borsát adják, vagy szimplán csak kell, mert a szereplők lelkülete megkívánja.

Amit még átírunk:

Jelenetek, amelyeken csavarni kell, vagy a dramaturgia megkívánja az "ívesítést". Sok mellékszál létezik, amelyeket írás közben az író belepakol egy sztoriba, mert alkalomadtán hozzányúlhat, vagy csak úgy gondolja hasznos lehet. Ezek fele végül sosem kerül kibontásra, mások viszont fontosakká válnak, és magyaráznak, mélyítik a szereplők sorsának buktatóit. Ezekkel is variálunk. Ezért átírjuk őket, kibontjuk, vagy vágjuk.

A harmadik az infók elcsepegtetése, ami egy félkrimi - fantasy kreálmány esetén elég fontos. Jó, ha az olvasó felveszi a ritmust, de sem megelőznie, sem lemaradnia nem szabad túlságosan. Ez az adok-veszek folyamat akkor működik jól, ha több átdolgozás,olvasás után is egyszer csak meglátjuk benne, mitől lehet izgalmas egy történet. Ez nagyon nehéz. Néha elrontjuk,néha összejön. Innentől kezdve már az is fontos, mit mutatunk meg a szereplőkből, és kinek a szemszögéből tudjuk ezt izgalmassá tenni.
Amikor ez is megvan, már csak arra kell vigyázni, hogy a kettőnk írása egybefolyjon, és ne legyen különbség a stílusban.

Végül jön a színes ceruza, és a leírások végiggondolása :) Az is kell. Legyen színe, szaga, tere, mélye, és teteje mindennek. Ezen szoktunk pö**lni a legtöbbet. De általában megéri :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 április 25 (péntek), 11:50 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Az nagyszerű lesz, Herika :) Várjuk, bizony. ;;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 április 25 (péntek), 9:51 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 15 (szombat), 20:29
Hozzászólások: 1208
Ani_Carlionis írta:
Alaposan átírtuk a Blackwood második könyvének második felét, és a harmadikat félig. :D
Ez van, amikor az ember belenéz egy regénybe egy-két év után és átgondol dolgokat, meglát mellékszálakat, továbbképzel helyzeteket.
Ma ment fel egy újabb fejezet :)

Nagy ölelés mindenkinek. :-*

Bevallom, perverz módon kíváncsi lennék, mit írtatok át mire. :) Egyszer, ha már feltettétek az egészet, meséltek róla? Érdekelne.
És bár majd megesz a fene, hogy olvashassam a folytatást ~x( , erre csak valamikor hétvégén lesz érkezésem :(
De akkor meg megkritikállak titeket ;)

_________________
Írásaim/fordításaim:AO3
Herika kuckója


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 április 24 (csütörtök), 18:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Alaposan átírtuk a Blackwood második könyvének második felét, és a harmadikat félig. :D
Ez van, amikor az ember belenéz egy regénybe egy-két év után és átgondol dolgokat, meglát mellékszálakat, továbbképzel helyzeteket.
Ma ment fel egy újabb fejezet :)

Nagy ölelés mindenkinek. :-*

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 január 06 (hétfő), 19:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Máshol már jeleztük, hogy ezentúl ritkábban érkezik a friss. Az ok, hogy elkezdtük a Könyvmolyképző Kiadó párbeszéd kurzusát, és emiatt a következő, nagyjából két hónapban lassabban frissítünk. ;;)

Türelmet kérünk, igyekszünk, hogy nagy fennakadások ne legyenek ;;) :D

Pussz-pussz mindenkinek! :-*

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2014 január 04 (szombat), 22:46 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Fáradjatok, és olvassatok :)

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=112387&i=1 :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 31 (kedd), 11:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Utolsó, utolsó fejezet az évben :)

:o) :x

BUÉK mindenkinek! Jövőre ugyanitt :)

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=112276&i=1 ;;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 29 (vasárnap), 10:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Hát ma, csak elaludtam.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 29 (vasárnap), 8:49 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 15 (szombat), 20:29
Hozzászólások: 1208
Oké, de melyik reggel? :D :-P

_________________
Írásaim/fordításaim:AO3
Herika kuckója


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 29 (vasárnap), 0:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Szia :D

Hajnalban tervezem feltenni :)

De nem érdemes megvárni, inkább azt mondom, reggel :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 28 (szombat), 22:42 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 november 04 (hétfő), 12:47
Hozzászólások: 17
Sziasztok :) Varhato ma meg uj resz vagy ma mar ne remenykedjek ilyesmiben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 27 (péntek), 20:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Sziasztok :)
Új fejezetet töltöttünk fel a Blackwood II.-ből.

Jó szórakozást hozzá :) :D

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=112163&i=1

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 22 (vasárnap), 19:29 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Ani_Carlionis írta:

Mindenki másnak is szép karácsonyt. :) A két ünnep között jelentkezünk.<3


Boldog karácsonyt nektek is :)

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 22 (vasárnap), 18:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 november 04 (hétfő), 12:47
Hozzászólások: 17
Jaj Lanyok most total meghatottatok :oops: koszonom a kedves szavakat, nyugi ram mint allando es kisse tul lelkes fan olvasora mindig szamithattok :) Leloni nem tudnatok annyira megszerettem a tortenetet :D Nah most mi legyen most szegeny Editet kell majd zaklatnom h kuldje el nekem is a nyeremeny fejezetet persze ha nincs ellenetekre , de ha mondjuk meg karacsony elott megkapnank a szokasos adagot nem kellene zaklatoba atmennem :-P Jooohhh belathatjatok a turelmetlen is totalis fan kombinacio nem tul jo egyveleg :lol: Puszi Nektek es Boldog Karácsonyt :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 20 (péntek), 23:18 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Editnek gratulálunk! ;;) _U_ :-*

Legkésőbb 23. ka estéig repül a fejezet a megadott címre, de szerintem még hamarabb :)

Kellemes szórakozást hozzá, tedd be fa alá :)

Mindenki másnak is szép karácsonyt. :) A két ünnep között jelentkezünk.<3

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 20 (péntek), 19:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Már fenn is van :) :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 20 (péntek), 19:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 november 04 (hétfő), 12:47
Hozzászólások: 17
oooo lesz kviz az jo az jo..ha mar a fejezeteknel tartunk :-D ugye , ugye ugye ugye ma lesz uj resz ? $pray /nagyon de nagyon szepen keri es konyorgo konnyes szemmel nez/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 19 (csütörtök), 18:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Már itt a karácsony a nyakunkon, én meg egyre idegesebb vagyok. Nem különösebben szeretem a csillogást és fényözönt, ami az ünnepekkel jár, talán én vagyok a csúnya Girincs, :mrgreen: ;;)
De az is lehet, hogy csak egyszerűen morc vagyok a sok dzingóbell nótától :P

No, mindenesetre még lesz egy bő fejezet Karácsony előtt, aztán már csak ünnepek után. Nem tudom, mikorra időzítsem a dolgot.
De aki kitalálja a következő fejezet végébe rejtett találós kérdésre a választ, az megkapja tőlünk e-mailben a következő fejezetet, így félre teheti magának szentestére, vagy karácsony reggelére :)

Puszika mindenkinek, és természetesen előre is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánunk! :x

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 17 (kedd), 21:51 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
És még olyan helyen is emlegetnek bennünket, amire nem is gondoltunk :)

http://moly.hu/zonak/yaoi

Köszönjük nektek.



Blackwood hetedik fejezete kinn.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=111676

:mrgreen:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 december 06 (péntek), 15:46 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
És már nem is kell kuncsorogni, ma felkerült a második könyv második fejezete is :)

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=111696&i=1 :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 november 23 (szombat), 14:07 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 november 04 (hétfő), 12:47
Hozzászólások: 17
Ahhh ugyan nincs mit :) Nagyon szivesen ajanlagattam en is tobbek kozott :-D Megerdemlitek mert nagyon jo kis tortenetet dobtatok ossze nekunk...Nah es most jon a kis sunyi es haszonleso ocsmany kis oldalam :-P De nem kaphatnank cserebe esetleg vmifele ici pici kis Spoilert? ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 november 23 (szombat), 9:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
A kiemltek közé került a Blackwood! ;;)

Nagyon-nagyon szépen köszönjük! *bighugz* :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Blackwood, és egyéb érdekességek
HozzászólásElküldve: 2013 november 12 (kedd), 20:14 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 04 (péntek), 20:29
Hozzászólások: 56
Bocsánat-bocsánat! :)

Ejnye lányok, ne rosszalkodjatok ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség