Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 19 (péntek), 5:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 február 10 (péntek), 20:34 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok! *vad kapálózás*
Szóval, a fent lévő sztorikkal egyelőre nem haladtam túl sokat, de kilátásban van egy új fordításom... :)

A The Lannisters Are Coming egy sorozat... sorozat. Szóval úgynevezett series az AO3-on, aki esetleg nem lenne ismerős a témában; egy összekapcsolódó, számos többfejezetesből és novellából álló iromány-sorozat, CaptainThartiser tollából. Én, személy szerint, imádtam. A fandom Trónok Harca, a párosítás pedig Brienne/Jaime, a személyes OTP-m. Vicces, fordulatos, kellően érzelmes és újdonságokat nyújtó, elég hosszadalmas dolog, mely a mai napig írás és bővítés alatt áll.

Az egyes művek néhol erősen +18-as tartalmú jeleneteket tartalmaznak; akad néhány, főleg az egyfejezetesek, amelyet a Merengő olvasóközönségére való tekintettel nem valószínű, hogy lefordítok, de a történet szempontjából lényeges dolgokat feltétlenül.

Idézet:
AU, ahol Jaime Lannister egy családjától elszakadt reklámszakember, aki (szigorúan szakmai szellemű adatgyűjtés címén) két legjobb barátjával beül egy egyetemi kocsmába, ahol rövid úton felkelti az érdeklődését egy igen szabadosan, az asztal tetején táncoló és éneklő illető. Nem csak, hogy kiderül, nem férfiról van szó, mint először hitte, de még egy cipő is homlokon csókolja. A szerelem ettől kezdve instant, épp csak az okoz gondot, hogy Jaime az alkoholt élvező hölgy nevével nem lett gazdagabb, csak egy púppal a csinos arcán, meg egy fél pár 46-os cipővel. Innentől pedig tündérmesénk Hercegének gondolatai közül nem tántorít egy lehetetlenül kék és mindent elnyelő szempár...

Avagy Brienne Tarth lassan végzős egyetemista, 191 centi magas, kényelmetlenül érzi magát a legtöbb szociális helyzetben, két legjobb barátja Jon Snow és Renly Baratheon, tapasztalata a szerelem terén nem épp szerteágazó vagy kellemes. Aztán részegen fejbe rúgja a nevetségesen jóképű férfit a kocsma másik felében. És még a fél pár cipőjét is elveszti.


A szerzővel már felvettem a kapcsolatot, és már beleegyezését adta a dologba, de az egyeztetés még folyik. Addig is az angolul tudóknak feltétlenül ajánlom, hogy olvassanak bele – az eredetihez, azt hiszem, nincs fogható! :xx:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 február 05 (vasárnap), 11:37 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Meg is érkezett A pillangó és a Hold új fejezete. Az alábbi linkre kattintva olvashatjátok is. :D

33. Fejezet - ...when our momma used to sang us to sleep

A kritikáknak mindig Örülök. :china:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 26 (csütörtök), 16:44 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Nos, új fejezettel egyelőre nem szolgálhatok, de azért ez a videó valamelyest kötődik A pillangó és a Holdhoz, legalábbis abban, hogy a Weasley-ikrekről készült :haha:
https://www.youtube.com/watch?v=bnQQfEwfXrw

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 19:48 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Nagyon szépen köszönöm :kitty:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 18:45 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Boldog szülinapot! :give:

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 17:11 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Köszönöm szépen :pbunny:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 11:26 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Boldog szülinapot! >:D< <:-P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 16:31 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Igen-igen, sikerült megtalálnom egy normálisabb szinkronos videót a neten. :yes: És amint már nem nevettem hörögve a választott szinkronhangokat hallván (csak részletet láttam, de Murphy szinkronja nagyon nem passzentos, Clarke-é egész okés), a keresett kifejezés is meglett. Elsőre elég idétlenül hangzik, mintha sárkányt reptetnének, de én sem tudnék okosabbat mondani. :labi:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 15:35 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Idézet:
Sziasztok!

Egy The 100 fandomos írást fordítanék magyarra, de a világért sem tudom, a "floating"-ot hogyan fordították, akár feliratok, akár az RTL Spike-hoz készült szinkron szempontjából... És nem is igen jut eszembe, ezt hogy lehetne értelmesen magyarra átrakni. :'D Akad valaki, aki ebben segíteni tudna?

(Nem a lebegésre gondolok, persze, hanem a büntetési módra - egészen pontosan az a jelenet van terítéken, amikor Murphyt vádolják Wells megölésével, és az egyik srác azt kiáltja, "I say we float him!")

Macerás lenne csak ezért kerítenem egy szinkronos videót, gondoltam, hátha nézte/nézi valaki... :')

Szerk.: Megtaláltam. Egyébként "röptessük meg", ha valakinek szüksége lenne rá a jövőben... :D



Éppen most akartam írni, hogy a röptetést keresed.

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - KayaQ la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 14:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Első feltöltésem új nevemen egy kompletten új, háromfejezetes történetecske első része.

IDE kattintva olvasható az első fejezet!
Cím: Három Találkozás John Murphyvel
Fandom: The 100 - A Százak/A Visszatérők, ahogy tetszik
Műfaj: kicsit merengősebb, borúsabb, de alapvetően egy romantikus kapcsolat a mozgatórugója, még ha a szeretett Trashking mellett a romantika nem épp opcionális. Sötét románc, talán, fűszerezve egy adag agonizálással. Tipikus tinédzserek, plusz egy kis disztópia.
Korhatár: 16 (durva nyelvezet, szexuális utalások miatt, főleg, illetve érintek kicsit érzékenyebb témákat is, mint Murphy felakasztása vagy a pánikroham és depresszió.)
Összefoglaló:
Idézet:
Középpontban Murphy, a Trashking, és egy direkt meg nem nevezett lány kapcsolata.

A Földre érkezésünk leginkább egy szédítő hullámvasút-úthoz hasonlított, tele lélegzetelállító tájakkal és az árnyékban bujkáló halállal. Mégis, ebben a viharos ismeretlenben akadt egy biztos és erős pontom, akit John Murphy-nek hívtak – nos, legalábbis egy rövid ideig az volt.
Nem tudom, vajon a tomboló hormonok vagy a szédítően friss levegő volt-e az, ami elködösítette az agyam, de vak voltam mindarra a rosszra, amit tett.

Eredetileg Tumblr-re írtam, a három fejezet azt hiszem, hat különböző kérést ötvözött, az első két évadon át. A stílus az angol oldalakon népszerű Reader-Insert, aminek talán egyedüli képviselője vagyok Merengőn. Ennek ellenére remélem, akad, aki élvezetét leli majd az olvasásban!

Az első fejezet az első évad negyedik része alatt játszódik, Murphy megvádolásával kezdve. Az ott történtekre érzékenyeknek nem javasolnám az olvasását!


Saját megjegyzés: A Reader Insert tényleg nem túl ismert a magyar közönségnek, hacsak nem olvasgat angol oldalakon, mert az AO3 és az FF.Net is tele van ilyenekkel, a Tumblrön pedig jóformán nem lehet mást találni... Kicsit más stílus, mint a megszokott fanficek, de tekintve, hogy E/1 (nem az angolul megszokott, és nekem kicsit fura E/2), talán nem annyira zavaró. A Tumblrömön 14 Murphy, 3 Bellamy, 2 Jasper és 1 darab Monty árválkodik, néhány, mint a most elkezdett kis sztoricska is, folytatásos, de a legtöbb külön van. Bizonyos darabok, amik túlzottan erotikus jellegűek, nem fognak felkerülni, de így is tervezek még ezen kívül valamiféle novellafüzért, amibe néhányat feltöltögetek majd. Akadnak AU-k is, talán azokkal fogom kezdeni. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 21 (szombat), 23:19 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

Lenne egy gyors bejelentésem: a nevem Naomiiról KayaQ-ra változott, a fórumon és Merin is. Innentől fogva tehát ezen nicknév alatt terrorizálom a népet, minden más azonban maradt a régiben. :D

UI.: The 100 Reader-insertek várhatóan fordításra kerülnek a közeljövőben. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 21 (szombat), 15:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Felkerült egy novellám, ami még a tavalyi G-Portál Őszi Történetíró versenyre készült, rozsda, vándormadár, gyümölcs, didereg, lekvár, kendő, templom, palacsinta, gyalogosan, kósza és tarka-barka szavakra. A terjedelemnek maximum 800 szót adtak meg, így aprócska-rövidecske, de ilyesféle elmélázó írást még nem igen publikáltam, úgyhogy örülnék a véleményeknek... :)

Itt olvasható: Vég és Kezdet

A pillangó és a Hold új fejezete pedig már pötyögés alatt áll, jelenleg háromezer szónál tartok. Remélhetőleg hamarosan publikálhatom is. :yes:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 18 (szerda), 16:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Ó, hát azt nagyon megköszönöm. :xx: Ennyi kihagyás után (főleg, az előzőeket is belevéve – egy nap eltéréssel pontosan öt évvel a harminckettedik fejezet előtt írtam az elsőt) már annyiszor változtattam az eredeti elképzeléseken, illetve a karakterekhez való hozzáállásomon, hogy lassan már én sem tudom, mit akarok :'D Külső szemlélőként nyilván más, és nagyon hálás tudok lenni a kritikákért. ;;)

Egyébként a fejezet felkerült, ITT olvasható is.

Egyébként szeretnék haladni a fordítással is; jelenleg csak az Álmok kölcsönbe című mű fut, az utolsó fejezet már készülget, utána pedig valami új projektbe szeretnék belekezdeni. Még régebben szemeztem egy 95 fejezetes, Tekergők-érában játszódó sztorival... De lehet, hogy valami újat keresek. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 18 (szerda), 0:25 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Naomii írta:
Nos, a 32. fejezetet elvileg feltöltöttem A pillangó és a Holdból, remélhetőleg hibát sem hagytam benne, így hamarosan olvasni is lehet majd. ;;)
*izgatottan összeteszi a kezeit, és kíváncsian várja a végeredményt*


Imáim meghallgatásra találtak ;;) Tőlem biztosan kapsz majd kritikát! xlol

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 17 (kedd), 22:44 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Nos, a 32. fejezetet elvileg feltöltöttem A pillangó és a Holdból, remélhetőleg hibát sem hagytam benne, így hamarosan olvasni is lehet majd. ;;)
*izgatottan összeteszi a kezeit, és kíváncsian várja a végeredményt*

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 14 (szombat), 21:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
:banan: :banan:

Én is csak drukkolni tudok az új fejezetért! ;)

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 14 (szombat), 20:46 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
:beee: Hát, igyekszem megtenni mindent. ;;) Beleértve azt is, hogy nem két év múlva jelentkezem megint.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 14 (szombat), 15:15 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Naomii írta:
A pillangó és a Hold viszont azóta is piszkálja a fantáziámat. Elég sok idő eltelt, így ígérni, hogy jó lesz vagy egyáltalán ugyanolyan, mint korábban, nem merek, ennek ellenére már bökdösöm egy botocskával. Meglátjuk. :)


Ó, lécci, lécci, lécci! :D :xx: :xx:

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 21:47 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Naomii írta:
Nem valószínű, hogy folytatásra kerülnek, legalábbis a Holdfény szonáta

:(( :(( :(( Pont a hetekben jutott eszembe, hogy milyen jó lenne olvasni... Szóval olvasó szempontjából :((, de megértem a helyzetet, én is másfél éve nem folytattam az egyik ficemet hasonló okok miatt. Azért remélem, egyszer eljutsz oda is, hogy befejezd :) Addig is hajrá minden máshoz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 21:05 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
*besunnyog, óvatosan körülnéz és mélyen beszívja a dohos levegőt*

Halihó mindenkinek. Az, hogy régen jártam erre, nem is kifejezés... :D Igazság szerint most sem tudom, meddig maradok majd. Ami biztos, hogy az Álmok kölcsönbe című fordításomat befejezem, a kilencedik fejezetet feltöltöttem, a tizedik és utolsó pedig folyamatban van.

Ami a többi történetemet illeti... Nem valószínű, hogy folytatásra kerülnek, legalábbis a Holdfény szonáta és a tervezett Aneliath-krónikák biztosan nem. Mindkettőnek megvan a maga oka, nem érzem magamhoz közel egyiket sem, illetve Aneliath-ot előbb-utóbb majd rendesen szeretném kidolgozni, olyan formában, hogy esetlegesen meg is jelenhessek vele, ami viszont nagyon nem most lesz, és nagyon nem ebben a formájában.

A pillangó és a Hold viszont azóta is piszkálja a fantáziámat. Elég sok idő eltelt, így ígérni, hogy jó lesz vagy egyáltalán ugyanolyan, mint korábban, nem merek, ennek ellenére már bökdösöm egy botocskával. Meglátjuk. :)

Utólag kellemes ünnepeket és boldog új évet *megnézi a dátumokat* duplán is! :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 június 21 (vasárnap), 12:03 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 augusztus 27 (szerda), 13:03
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziaaaaa!!!!
Jajj úgy örülök,hogy folytatod a pillangó és a holdat!!!
Mikorra várható a következő fejezet? A nyáron gyakrabban fogsz írni?
NAGY ÖLELÉS KÖSZÖNET KÉPPEN >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

_________________
Lalabella


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 június 09 (kedd), 18:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Naomii írta:
És, bónusz hír: újra Elkezdtem írni a Pillangó és a Holdat. Már négy oldal megvan.


*egy diszkrét sikolyt megeresztve lefut egy kört táncolva*
Juj, nagyon vááárom! ;;)

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 június 08 (hétfő), 21:42 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

Ma letudtam a fontos emelt szóbelit, Innentől elérhető vagyok. Először a bétázásban hozom fel magam, azután a fordítással folytatom. És, bónusz hír: újra Elkezdtem írni a Pillangó és a Holdat. Már négy oldal megvan.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 május 21 (csütörtök), 11:38 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Helyzetjelentés:

El vagyok veszve. Nem kicsit. Nagyon. Az írásbeliket letudtam, jó borzalmasak lettek, sok ügyintézés van a technikum miatt, a gépem pedig az utolsókat rúgja, és csak hónap vége-június eleje felé kapok majd laptopot. Ha kapok egyáltalán... Nem tudom, miből vagy mikor tudok hozni frissítést, mivel el vagyok maradva a bétázással is a fent említett dolgok miatt, ráadásul június végétől mennem kell gyakorlatozni, egy hónap, rendesen napi nyolc órában építkezésre. Biztos vagyok benne, hogy meg lehet csinálni, csak az átszokási idő kétséges. :) Mindenesetre, igyekszem – a kritikákra pedig válaszolok, amint tudok!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 május 12 (kedd), 21:50 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

Ha minden jól megy, holnap talán tudom hozni az Álmok Kölcsönbe hetedik fejezetét. :)

Éééés, csak hogy lássátok, nem vagyok tétlen, nekikezdtem egy térkép megrajzolásához a fantasy regény-szerűségemmel kapcsolatban.

Kép

Persze, elég kezdetleges, az erdők pl még nincsenek rajta, ahogy a Főút sem, de nagyon nehezen jövök rá, mit hogy kellene csinálnom ahhoz, hogy kellően térképes hatása legyen a dolognak. Sajnos így is csak ez sikerült. xD Egyébként készült egy "tágabb világos" térkép is, azon rajta vannak a körülvevő államok, de az még annyira nincs kész, hogy meg sem merem mutatni.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 május 08 (péntek), 18:19 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

Felkerült a Varázslat és Sárkányvér negyedik fejezete, melyet itt olvashattok.

A kritikáknak mindig Örülök. ;;) Főleg, mert solszor elrontok dolgokat. :'D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 május 04 (hétfő), 17:19 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Szia! :xx: *ölelés*

Holnap leszek megszorulva a mateknál, igazából felvételi pontban csak az számít, meg majd az építési alapismeretek, úgyhogy nem késtél le semmiről, és nagyon köszi! :D

Még bele sem kezdtem az új fejezet megírásába... Ez a mostani is csak azért lett kész ilyen gyorsan, mert füzetben már meg volt írva. :) Jelenleg valahogy az új és új ötletek a regényemhez jönnek, szóval nem tudom, mikor fogok tudni mást frissíteni, főleg most. :roll: Mindenesetre, majd igyekszem, hogy ne maradjon lógva a levegőben. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 május 04 (hétfő), 10:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Egy Kárpát-medencével az érettségihez, noha a magyarról már lekéstem, de megy a szurkolás! :)

És hogy ne legyen teljesen off a hozzászólás... van valami hír a Holdfény szonátáról? ;;) (AJ-ről se feledkeztem ám meg, a remény még pislákol bennem.)

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 május 03 (vasárnap), 20:19 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok! Na, szóval amikor azt mondtam, nem tudom, mikor fogok frissíteni, kicsit túlbecsültem, mennyit fofok tanulni... Még a minap felkerült a Varázslat és Sárkányvér harmadik fejezete. IDE kattintva elérhetitek. Úgy érzem, hamarosan jön a következő is... :Dbunny:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 27 (hétfő), 12:54 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

Két frissítés is érkezett: egyrészt, hoztam a Bloody Sweet új, negyedik novella-installációját, amelyet ITT OLVASHATTOK, illetve a Varázslat és Sárkányvér második fejezetét.

Nem tudom, ezentúl hogyan fogok frissíteni, mivel az érettségi mellett talán nem kéne a számítógépen lógnom. :beee: Azért majd igyekszem; először vagy a feljebb említett regényem következő fejezete érkezik majd, vagy az Álmok Kölcsönbe hetedik fejezete... Majd még elválik.

Jó szórakozást, és ne felejtsetek el kritikát írni!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 22 (szerda), 19:26 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

Ahogy ígértem: Holdfény szonáta 7. fejezet – Bocsánat, hogy mi? | 2. rész olvasható is! :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 17:15 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Gyors helyzetjelentés: ma sikeresen befejeztem a Holdfény szonáta 8. fejezetét (vagy a hetedik fejezet második felét, ahogy jobban tetszik) angolul. :yes:

Hogy mikor tudom magyarra lefordítani, az kétséges. Kedden rajzleadásom van, és az elkövetkezendő hét első felén be kéne fejeznem a ballagási beszéd megírását, szóval... :matrixb:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 10:57 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

Felkerült az Álmok kölcsönbe hatodik fejezete. ITT el is olvashatjátok.

Már csak négy fejezet van hátra – kezdek én is izgulni, pedig már olvastam, tudom, mi lesz a vége. :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 18 (szombat), 12:41 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Szia! :)

Hát, próbálkozom majd. Annyit tudok ígérni, hogy amint jön az ihlet, nem kergetem el szívlapáttal. :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 18 (szombat), 10:32 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 augusztus 27 (szerda), 13:03
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Roxfort
SZIA!!!
Olyan régen nem mutattam már életjelet!!!
A Pillangó és a Hold -al kapcsolatban csak annyit szeretnék mondani,hogy az előttem szólónek teljesen igaza volt. Szerintem azt mindig is észre lehetett venni,hogy a negyedik könyv végéig aranyos kis mese a Harry Potter,aztán pedig inkább komolyabb,hátborzongatóbb fordulatot vesz. Ez rendben is van,ráadásul AJ se maradhat örökké viccelődő tini. Cedric halálával ő is nagyjából rájött,hogy mi is történik és pont ezt imádtam. Nagyon kérlek,ha te is úgy gondolod,folytasd. Szerintem mindenki szívesen várná a következő részeket,akkor is,ha nem mindig csak a vidámságról szólna.

Egyépként pedig őszintén megmondjuk,ha nem jó,úgyhogy ne aggódj! :D
(Bár nemhiszem,hogy bármi ami a te tolladból(vagy laptopodból) származik ne lenne jó)

_________________
Lalabella


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 16 (csütörtök), 20:20 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Halihó! :kitty:

Na, szóval az van, hogy ma feltöltöttem az új regényem első fejezetét - jelenleg elbírálásra vár. Egyszer már fent volt az oldalon, csak aztán letöröltem, most pedig újra átgondolva, kicsit változtatva rajta újfent elővettem, hetek, hónapok óta gondolkozom, tervezem, és most el is jutottam odáig, hogy feltöltsem. :china: Na, de akkor jöjjön is a tőlem megszokott kis összefoglaló!


Cím: Varázslat és Sárkányvér
Fandom: Teljesen saját, a PD-kategóriában lesz megtalálható
Műfaj: főképp fantasy, humor, romantika és kaland a besorolás, csak helyenként lesznek másfajta érzelmek. Csak a szokásos. :)
Korhatár: 16 (erotikus tartalom, durva nyelvezet, gyilkosság, szereplő halála)
Összefoglaló:
Idézet:
2014, Anglia, Salisbury, nem messze a Stonehenge-től. || A helyiek már megszokták, hogy a közelben lévő ősi, misztikus kőkörök tízezreket vonzanak a környékre minden évben, és olyan hajmeresztő ötletekkel találkoznak nap mint nap, hogy nehezen lehet nekik újat mondani. Mesék, legendák, szóbeszédek keringenek az építményről – ezek egyike Aneliath meséje.
A rege szerint a kőkörök egyszerre épültek oltár és átjáró gyanánt, átjáróként egy másik világba, Aneliath-ba. A másik világbeli emberek gyakran látogattak el hozzájuk, ajándékokat és tudást hozva, és olyan világról beszéltek, ahol a sárkányok és a mágia mindennapos. Egy nap azonban gonosz erők kezdtek munkálkodni Aneliath földjén, és hogy a Földet megmentsék ettől a gonosztól, az átjárót bezárták, ám még előtte öt gyermeket küldtek át, akik aztán Salisburyben nevelkedtek. A gyermekek sárkányvérűek voltak, hatalmas mágusok elsőszülöttjei, akikben csodás képességek bújtak meg, várva arra, hogy visszatérjenek otthonukba: Aneliath Birodalmába.
A történetből lassan elbeszélés lett, hozzátettek és elvettek belőle, mígnem napjainkra nem maradt belőle más, mint mese, amelyet gyermekeknek olvasnak elalvás előtt. Az öt gyermek létét azonban mégsem kérdőjelezik meg – vikingek voltak azok, mondják történészek, és vannak, akik el is fogadják eme magyarázatot. A vérvonaluk egészen a mai napig sem halt ki, mi több, a leszármazottak nagy része még mindig Salisburyben él, autószerelők, pincérnők, festők és kutatók, mesébe illő család-történettel és öt finoman megmunkált, titokzatos ékszerrel.
Mi történik, ha a Téli Napforduló és a Telihold egybeesik, és öt fiatal – öt leszármazott – hirtelen megmagyarázhatatlan módon a Stonehenge magasztos, tiszteletet parancsoló kövei lábánál találja magát? Mi történik, ha arra eszmélnek, másik földre kerültek, ahol még mindig vannak páncélos lovagok, szellemfarkasok és kalózok riogatják a népeket; egy olyan földre, melyet átitat a varázslat?
Abbie, Ron, Wayne, Jo és Mei, öt átlagos fiatal Salisbury kicsiny városkájából, akiknek szembe kell nézniük egy világgal, ahol minden, amit igaznak véltek, hamisnak bizonyul.
Ez az ő történetük - a sárkányvérűek legendája.

Saját hozzáfűznivaló: Mint említettem, egyszer már felkerült ugyanebben a saját világban íródni akaró történetem, tán két éve is volt már neki. A szereplők nagy része változott (névileg mindenképp, de a karakterszálakkal kapcsolatban is), a sztori vonala is, és most sokkal kigondoltabbnak érzem a dolgot. Ez valószínűleg az eltelt idő műve – egy év múlva már biztosan nem fog tetszeni, magamat ismerve. =)) Mindenesetre, próbálkozom; ez az első, hogy E/3-ban írok egy sztorit, és még próbálok rákapni az ízére. Sokkal kevésbé tűnik így elfogultnak, és mivel több karaktert szeretnék majd követni (külön cselekményszálakon fog futni; nem annyira elkülönülőek, de szükségem lesz olyan részekre, melyeknél az eredetileg tervezett főszereplő nem lenne ott), így kevésbé lesz össze-vissza. Nagyon szépen kérek minden kedves olvasómat, hogy adjon egy esélyt a sztorinak, és írjon véleményt – mivel ez teljesen saját világ, még bizonytalanul lépkedem benne, és csak remélni tudom, hogy nem csak az én szentimentális anyai szeretetem miatt érzem úgy, hogy a nagyközönség elé tárható! :-SS

Itt szeretnék nagy-nagy ölelést és sok virtuális puszit küldeni Eddynek, aki volt olyan tündérnyuffancs, hogy segítsen nekem, végighallgassa armadányi kérdésem, és remek tanácsokkal lásson el. ;) Lássuk be, néha már az is segít az emberen, ha kibeszélheti magából, amit szeretne, hát még akkor, ha megoldást is talál a problémákra! >:D<

Edit: Hála az adminok gyors munkájának (ha jól láttam, Kyrapernek jár a pontos köszönet), felkerült az első fejezet. :)
>>>ITT OLVASHATÓ AZ ELSŐ FEJEZET<<<

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 09 (csütörtök), 19:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Újabb Álmok kölcsönbe fejezet került fel tegnap, méghozzá az ötödik. >>>ITT ELOLVASHATJÁTOK!<<<

Ha minden jól megy, hamarosan felkerül a következő is; már nincs sok vissza, összesen öt fejezet. Az író közben elkezdte írni a harmadik installációt is, melynek címe Of Endings, mely minden valószínűség szerint Végefőcím kölcsönbe címmel fog futni. Ja, tudom, hogy nem ezt jelenti, de az angol címek hasonlóságát (On Loan - In Dreams - Of Endings) magyarban is szeretném folytatni. Furán nézne ki, hogy Telepata kölcsönbe - Álmok kölcsönbe - Végekről :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 04 (szombat), 22:08 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

Ma végre sikerült frissítenem az Álmok kölcsönbe fordításomat. Szerk.: Meg is van. >>>ITT OLVASHATÓ A NEGYEDIK FEJEZET<<<

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 19:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Szia! Bocsi a késői válaszért. Nagyon köszönöm a bátorítást; egyelőre nem tudom, mi lesz, de nem vetem el a folytatást.

Frissítési fronton pedig ugye itt van a szünet, igyekszem majd aktívabb lenni. Annyi bizonyos, hogy még ma, vagy legkésőbb holnap feltöltésre kerül egy új novella a Bloody Sweethez, mégpedig egy olyan, amiből rájöttem, nem is kell kivágnom semmit. Lesz egy enyhe +18, vagy erősebb +16-os jelzés rajta, de csak bizonyos dolgok (erotikus cselekvésekre való utalás, enyhe, 15%-ban szerelmeskedős dolog, illetve alkoholizálás) miatt. A címe: Pálinka, szerelmem, légy az enyém. Találó lesz, azt hiszem. :'D Amint felkerül, szerkesztem a hozzászólást és belinkelem.

Szóval, felkerült egy új rész a Bloody Sweet-es novella-akármimbe. A címe Pálinka, szerelmem, légy az enyém, és >>>ITT<<< olvashatjátok! A besorolás 16-os, de nem tudom eldönteni, mennyire megfelelő; szexuális utalgatások, piálás utóhatásai, viszont más nincs, úgyhogy... Yep. Jó olvasást! :) Holnap vélhetőleg jelentkezem egy új Álmok kölcsönbe résszel.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 30 (hétfő), 17:30 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Szia!

Most kifejezetten a Pillangó és a holdra vonatkozó kérdésedre reagálnék, természetesen a többihez való frissítést is nagyon várom!
Igazából, ha jobban megfigyeljük, a Harry Potter sorozatokban a bizonyos fokú komolyodás is az ötödik könyvtől figyelhető meg. Ez annak is köszönhető, hogy a Sötét Nagyúr futkorászni kezdett ismét a teljes életet élők sorában, no meg ugye Cedric halála is rányomott Harry kedvére egy lapáttal. Onnantól kezdve lehetett érezni, hogy valahol mélyen J.K. Rowling nem feltétlenül gyerekeknek szánja a történetet.
Nos, ebből azt szeretném kihozni, hogy engem nem feltétlenül zavar. AJ-nek is meg kell komolyodnia valamikor és valahogy, meg hát a politikai események se éppen a rózsás helyzetekről híresek. Ilyen környezetben elfogadhatónak találom, hogy van egy kis karakterfejlődés, és nem csak a végtelen móka-kacagásról szól. Persze, ezt embere válogatja, ki mennyire viszonyul ehhez, de ha engem kérdezel, némi poénnal feltunkolva tökéletesen azt az élményt nyújtanád számomra, mint eddig.

Ha nem így lenne, úgyis kinyitnám a csipogómat. :D ;;)

Repesve várom a következő fejezeteket! :)




1wolfgirl1 második szerkesztése utáni apró megjegyzése: Na, jó. Ez a töri témazáró ma tényleg agyzsibbasztó volt... ~x(

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 30 (hétfő), 13:13 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Elvileg sikerült minden kritikára választ adnom; ha valaki esetleg kimaradt volna, az sikítson! :D

Aztán... Ma elméletileg felkerül majd az Álmok kölcsönbe új fejezete, legalábbis igyekszem feltölteni.
A Holdfény Szonáta hetedik fejezetének második fele hamarosan érkezik, a füzetben nagyrészt megvan, csak be kéne fejezni, aztán rávenni magam, hogy begépeljem. :'D

Egyébiránt hamarosan várható új novella is a The Maze Runner || Bloody Sweet című gyűjteménybe. Hogy őszinte legyek, a későbbi fejezetek már, khm, igencsak felnőtt tartalmak felé orientálódtak, szóval azokat a részeket ki fogom vágni, mert anélkül is értelmezhető történések szerepelnek benne. :) Tervezek még írni egy olyat is, ahol Newt számára is kiderül a testvére és Minho kapcsolata, illetve egy olyat, amikor Thomas megérkezik... Nem tudom, még kiderül.

Illetőleg van egy olyan problémám, hogy A pillangó és a Hold már jó ideje frissítetlenül ül. Hogy őszinte legyek, nem lenne szívem abbahagyni, de azt sem tudom állítani, hogy az esetlegesen később íródó fezetek beleillenek-e a sztori hangulatába. Az utolsó fejezetnél talán észrevehető volt, hogy sötétebb vizek felé eveztem, AJ gondolatai pedig talán gy fokkal komolyabbak, mintsem viccesek. Titeket ez mennyire zavar? Már sok olyan történetet olvastam, amikor az író nagyobb kihagyást követően folytatta, és az újabb verzióban már nem találtam annyi élvezetet, mint az első felében. Talán jobb lenne hagyni, hogy így maradjon, vagy kockáztassam meg, hogy nem fogtok szeretni az újabb fejezetekért? :) Remélem, azért kapok valamiféle választ, vagy ide, vagy e-mailbe vagy a kritikákhoz, nekem mindenhogyan jó. Kell a visszajelzés, ebben rátok támaszkodom!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 18 (szerda), 17:35 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Szia!

Izgatottan várom a véleményt! :D A következő fejezet pedig remélhetőleg a közeljövőben feltöltésrw kerül... :matrixb:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 18 (szerda), 17:06 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Szia!

Ha már Múzsa serpenyővel... milyen fajtára gondoltál? Mert megoldhatjuk a hirtelen ihletet :D
Nagyon tetszett az újabb novella, nemsokára fogok is írni kritikát, ott majd kifejtem a gondolataimat! Arról szeretnék érdeklődni, hogy a Holdfény szonáta legújabb része hogyan áll? ;;)

1wolfgirl1

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 16 (hétfő), 13:51 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Szia!

Egyelőre nem hogy biztosat, bizonytalant sem tudok mondani. Még neki sem álltam, ugyanis elakadtam az első mondatoknál; nem tudom, mikor fogom folytatni, mindenesetre, hacsak nagyon gyorsan nem üt le a Múzsa egy serpenyővel, akkor már csak az érettségi időszak után fogok jelentkezni, nyáron. :fly:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 15 (vasárnap), 21:15 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 augusztus 27 (szerda), 13:03
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Roxfort
Szia! Mikorra várható új Pillangó és a Hold rész? Van már pár ötleted? Nagyjából milyen események lesznek?

Lalabella

_________________
Lalabella


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 15 (vasárnap), 19:24 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Hála a gyors admin-munkának fel is került a Bloody Sweet című novellás izémbe egy második novella, mégpedig"A tejszínhab titkos ereje" címmel. Esküszöm, nincs benne semmi perverz: egy első csókot próbáltam leírni. Remélem, sikerült. :D

>>>ITT OLVASHATÓ<<<

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 11 (szerda), 21:12 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Több hónap kihagyás után végre felkerült az Álmok kölcsönbe harmadik fejezete. >>>ITT<<< olvasható is, és elnézést a késlekedésért. ;;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 10 (kedd), 20:36 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Khm-khm, vettem az információt. Raktározom és titkosítom. A sas leszállt. *misztikusan sötét aurájával egyetemben behátrál a sikátorba és beleolvad az árnyékokba*

...

De még előtte...

Sikeresen felkerült a második Az Útvesztő fandomban íródott novellám, amit már régóta ígérgetek. Igazából, rögtön úgy raktam be, hogy több fejezetes lesz, afféle novella-gyűjtemény. Innen is nagy ölelés az adminoknak, amiért nyitottak ennek a fandomnak külön kategóriát, és köszönöm Eddynek az erre való rámutatást! :D

Szóval, bemásolnám újra a szokott kis adatlapom.
Idézet:
Cím: Bloody Sweet – nem tudtam jobbat kitalálni, mert a címadásban borzalmas vagyok, de a magyar verziónak igyekszem értelmeset és relevánsat adni.
Fandom: The Maze Runner - Az Útvesztő
Korhatár: 16 (enyhe káromkodás és erotikus utalások)
Összefoglaló: Ja, igen, ilyet nem írtam! x'D De ha nagyon kéne....
"A tényt, miszerint Minho egyszerre volt idegesítő és nevettetett meg, szinte lenyűgözőnek találtam." Az olvasó szemszögéből íródott egyfejezetes, melyben az olvasó Newt testvérét személyesíti meg, Minho barátnőjét, aki még Teresa előtt az egyetlen lány volt a Tisztáson. A Thomas-féle bonyodalmak előtti aránylag nyugodalmas korból kiragadott életjelenetek (pontosabban egy nap) lánca, mély tartalmat vagy üzenetet nem kell benne keresni, mert az nincs neki. Egy barátnőmnek íródott, amolyan köszönetként, amiért megismertette velem a fandomot.
Saját hozzáfűznivaló: Amint említve lent, egy barátnőmnek írtam, aztán feltettem ide-oda. Az OC direkt névtelen, hogy mindenki beleélhesse magát, ennek ellenére igyekeztem nem Mary Sue-t írni. Mint ahogyan az nagyon jól látszik az írói profilomon, az OC-k nagyasszonya vagyok: valahogy a canon párosokat és szereplőket nem szeretem bolygatni titkos kapcsolatokkal, bár be kell vallanom, az utóbbi időben rájöttem, hogy igen erős Sterek és Thominho/Minewt shipper vagyok :-? Nem szándékozom folytatni, bár, mint írtam, lett belőle egy amolyan prequel-jellegű írás is. Lehet, hogy még lesz egy pár, akkor is, ha csak ilyen összegfüggetlen egyfejezetesekből. :D Már, ha addig nem ölnek meg, amiért ilyen idétlen OC-kkel pakolom tele szegény slasher fandomot. ˇˇ'


Az első novellácska >>>ITT<<< olvasható is! :D

Ahogy ott is írtam, és most itt is, köszönet DaeMoonnak, amiért kitartó támogatásával elérte, hogy merjem felrakni. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 10 (kedd), 18:12 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
khm-khm... valaki hagyott maga után nyomot a soron következő Holdfény Szonáta fejezete után... khm-khm... és az a valaki nagyon szégyelli magát, amiért ilyen sokáig tartott... khm-khm...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pandafölde - Naomii la la landje
HozzászólásElküldve: 2015 március 05 (csütörtök), 22:06 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Dae, sajnos már elég rég nem frissítettem, sem itt, sem ott. :'D Lassan viszont már tényleg fel fog kerülni a novella, és már elhatároztam, hogy többet is elfordítok majd; csak számítógép előtt tölthető idő, na, az nincs.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség