Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 8:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 december 04 (péntek), 15:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Jól van, jól van, élek, haladok!

Már van kemény 700 szavunk az új fejezetből, teljes gőzzel írom tovább. Enyém az egész hétvége! :taps:
Puszi, Nessy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 november 20 (péntek), 19:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Sziasztok!

Szégyellem magam, amiért ennyire elhanyagoltam a történetet és a ficblogot, de a helyzet az, hogy egyszerűen kijöttem a ritmusból. Magánéleti zűrök, beadandók, magánéleti zűrök, sulis programok, és még több magánéleti zűr... Néha komolyan azon gondolkodom, hogy nekikezdek egy személyes blog írásának, ahová ihlethiányos időszakban pötyöghetek. De ami az Egyéni szociális problémát illeti, még egy ideig a türelmeteket kérem, csak amíg rendeződnek a dolgaim és visszarázódom a tekergős hangulatba. Egy hét? Maximum másfél, ez így reális.

gabi02: Elhiszem, hogy összezavart a fejezet, de nyugi, a következő részben minden kibogozódik. :)

Jó hírek:
Bár novemberben és decemberben meggyűlik a bajom a beadandókkal, a vizsgaidőszakban szinte teljesen szabad leszek. 1000% biztosak lehetünk benne, hogy ez gyors frisseket és új Sirius/OC, esetleg Lily/James ficeket von maga után. ;) Puszi, Ness

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 27 (kedd), 0:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 október 03 (szombat), 9:31
Hozzászólások: 8
Az új fejezettel egy gond van : teljesen ös szezavart!!! ~x(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 22 (csütörtök), 10:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Van még egy órám a vonatindulásig, gondoltam felugrok tájékoztatni Titeket, mi a helyzet a történettel.
Egy fél jelenet híján kész vagyok az új fejezettel, szerintem vasárnap este be is tudom fejezni, hogy feltölthessem. Ez gyorsabb frissítés, mint ahogy terveztem, de ennek csak örülni tudok, mert nem gondoltam, hogy sikerül a sok vonatozás meg munka közben alkotni valamit. Úgyhogy vasárnap találkozunk, és nagyon fogom várni a véleményetek!

Elph: Őszintén szólva most először megyek ilyen rendezvényre, de már elég régóta szemezgetek a Társaság programjaival. :D Izgatott vagyok, de szerintem nagyon fogom élvezni, és utána bátrabban veszek majd részt hasonló eseményeken. Úgyhogy nagyon köszönöm az infókat! Mázlid van, hogy a te tanáraid ilyesmivel is foglalkoznak.
A másik kérdésedre válaszolva: Igen, régészetet tanulok, de amikor elkezdtem írni Blake történetét, még nem adtam le a jelentkezést. Ez az ötlet csak úgy kipattant a fejemből, és aztán addig mozgatta a fantáziám, hogy végül a való életben is meghozta a kedvem. Hát nem mondom, hogy hiba volt, de hogy nem lesz jó régész belőlem, az tuti. :D Viszont a szakma ismét megihletett, talán az ESZP után belekezdek egy új Maraduers Era ficbe, amibe csempésznék egy kis kalandos ásatást... Még nem tudom. :D Mindenesetre ha bármi hasonló van, kérdés vagy infó, nem muszáj itt írnod, numeness93@gmail.com az email címem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 19 (hétfő), 7:47 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 január 19 (hétfő), 14:12
Hozzászólások: 12
Offtopic:

Fúúú Ness, mindig akartam kérdezni, hogy honnan szedted Blake-hez az egész régészesdit - csak nem te is annak tanulsz?! :shock: Még a gimiben volt egy boldog párhetes időszakom, amikor én is régész szerettem volna lenni. Ha jól emlékszem, ez a tanítónéni után, de még a belsőépítész előtt volt... Na mindegy, hát nem lettem (egyik sem).
A Tolkien Társaság rendezvényein szoktál többször is részt venni? :) Mert nekem két egyetemi tanárom is oszlopos tagja, és csomószor van nálunk a BTK-n ilyen-olyan konferencia meg esemény tolkienes kereteken belül. Most a Kutatók Éjszakáján pl. az egyik tanárom nyelvészeti témájú kurzust tartott "Mordori nyelven írták, de én meg nem szólalok rajta!" címmel. :D (A másiknak pedig nyáron jelent meg a Tolkien-féle Beowulf-fordítása. http://www.europakiado.hu/konyv/741014/beowulf/) Najó ez tényleg nem a reklám helye, csak úgy megörültem a közös context-nek. Most nekiállok elolvasni végre a 21. fejezetet, mert eddig beadandók és egyéb örömök miatt nem sikerült a végére jutnom. Kitartást neked és sok sikert a kényszermunkához! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 16 (péntek), 11:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Sziasztok!

Elkészült két oldal a 22. fejezethez, ez a jó hír. A rossz pedig az, hogy hétfőtől kényszermunkára küld az egyetem (aki olvasta Blake Cooper történetét, annak talán vicces az infó, hogy ásatásra megyek a saját Higginsemmel), és ez két hétig biztos el fog tartani, de közben még a Tolkien Társaság által szervezett KÖMT-re is beneveztem egy kis írói továbbképzésre, úgyhogy ja, kicsit el leszek foglalva. :D Feltöltés tehát meghatározott időn belül nem várható. *szipp-szipp* Hacsak unokatesóm le nem fújja az esküvőjét, mert akkor holnap nincs lagzi, és be tudom fejezni a fejezetet. :D

De, hogy addig se haragudjatok rám, elárulok egy titkot.
Noloxya, aki amellett, hogy örök bestie-m és tolmácsrabszolgám, az Egyéni Szociális Probléma bétája is, és éppen egy olyan Sirius/OC történeten dolgozik, amitől el kellett dobnom az agyam. Volt szerencsém elolvasni az első néhány fejezetet, és komolyan állítom, hogy műfajában az egyik legeredetibb ötlet, amivel eddig találkoztam! Tudom, hogy ez nem az ajánló rovat, de gondoltam megosztom veletek a hírt, és szólni fogok, ha végre feltölti, mert tényleg megéri elolvasni! Én imádom. :D (Dögös Sirius, rejtélyes főszereplő, bennfentes minisztériumi pillanatok... na, majd meglátjátok!)

gabi02: Annyira örülök, hogy ilyen lelkesen várod az új részt! :D Most már komolyan a Lump bál a következő!

Puszi mindenkinek, és ne feledkezzetek meg rólam, amíg távol vagyok! : ))))
Nessy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 13 (kedd), 21:11 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 október 03 (szombat), 9:31
Hozzászólások: 8
Wááááá..... Ugye a következő részben már a Lump bál jön????????????????? :taps: :-t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 13 (kedd), 0:33 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Halihó!
Büszkén jelentem, hogy kész a 21. fejezet, már a bétám is átnézte, szóval holnap feltöltésre kerül, valamikor kettő és négy óra között. (Azért az adminok jóváhagyását tessék szépen megvárni, oki? Úgy örültem, mikor törölték az üres kritikákat!) Addig is, hoztam egy képet a 'bosszúálló trióról'. (Amúgy Regulusról is szeretnék már mutatni valamit, na de majd legközelebb...)

Kép

Puszi, Nessy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 11 (vasárnap), 9:13 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Ó, helló!
Borzasztóan elcsúsztam az új fejezettel, ugye? Már vagy egy hete nem frissítettem... Jujj! Ez azonnal pótolandó, máris megnyitom az ESZP-t, és addig nem állok fel, amíg el nem készül. Puszi, Ness

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 05 (hétfő), 18:02 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Elkezdtem a 21. fejezetet, már kész is egy oldal, viszont ma megkaptam a sulis beadandóim listáját, és ez eléggé elvette az életkedvem, szóval nem tudom, mikorra lesz befejezve. :( Ami biztos, hogy egy nagy Griffendél vs. Mardekár meccsnek nézünk elébe, a fejemben már kész, csak le kéne írni.
A videóval kapcsolatban teljesen igazatok van, én is próbáltam feliratot tenni rá, de valamiért a Movie Maker bekrepált ilyen téren. Jó lenne megtanulni egy rendes videószerkesztő használatát, de az megint az írástól venné el az időt, úgyhogy majd később. :) De azért köszönöm a véleményeket, aranyosak vagytok, ezt a hiányosságot majd úgy pótolom, hogy lassan minden szereplőről készítek képet (mint Lupinról és Nicole-ról), és akkor azok alapján be lehet azonosítani, ki kicsoda.

gabi02: Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat, ígérem, előbb-utóbb eljön annak is az ideje! ;)

Igyekszem a folytatással, addig is a türelmeteket kérem! Puszi, Ness


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 04 (vasárnap), 8:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 október 03 (szombat), 9:31
Hozzászólások: 8
Imádom a történetedet és nagyon tetszett az új videó is... Remélem most már sikerül végre lebuktatni Madet.
:-P :taps:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 október 01 (csütörtök), 16:19 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Bár elég sokat haladtam a legutóbbi fejezet óta, azt a rossz hírt kell közölnöm, hogy most mégis újra nekiveselkedem... Egyszerűen nem érzem, hogy jó irányba kanyarodtam volna a cselekménnyel, lapos lett és uncsi, ne haragudjatok, de muszáj újraírnom. (A várakozásért cserébe kaptok egy kviddicsmeccset.) :D De talán még ennek ellenére is hozom éjfél-tájban az új részt, holnapnál tovább nem szeretném húzni.

Elphaba, tündér vagy! :D Halálra röhögtem magam ezen a képen. xD Mad, mint Wicked Witch! Tökéletesen passzol!

Merilwen, köszönöm a biztatást, a videó elkészült, a következő fejezet feltöltésekor meg is adom a linket. Remélem tetszeni fog Nektek, nagyon sokat szöszmötöltem vele! :D Bár még mindig nem a tökéletes verzió, lehet harmadjára is nekiugrok valamikor.

Addig is, egy kép Lupinról, csak mert mostanság fontos szerepe lesz. :)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 27 (vasárnap), 22:48 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 január 19 (hétfő), 14:12
Hozzászólások: 12
Waaaah dejóóó! :taps: Imádom az ilyen kis extrákat. Engem kenyérre kentél a fórummal! Mingyá' írok is gyorsan kritikát, épp most olvastam az új fejezetet. Addig pedig itt egy kép Mad-ről, ahogy én látom: http://bit.ly/1FtBzDd


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 27 (vasárnap), 20:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Numeness írta:
Apropó, ha már témánál vagyunk, van igény egy új, bővített szereplős videóra?

Igen, igen, igen! *lelkesen ugrál* :haha: Nagyon kíváncsi lennék rá, az előzőt is imádtam!
Egyébként jártam az új fejezetnél, véleményt is írtam hozzá ;) A kedvenceim között van a történeted! :D

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 27 (vasárnap), 18:04 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Feltöltöttem a 19. fejezetet, most már csak az adminokon múlik, és olvashatjátok! :) A következő rész egy héten belül várható.
Képpel természetesen ezúttal is készültem, ezúttal a hugrabugos csapatról láthattok összeállítást. (Jared, ha jól emlékszem, nem szerepel a videóban, és Amos is csak egy csók erejéig tűnik fel, úgyhogy ez a kép az ő szempontjukból számíthat újdonságnak. Apropó, ha már témánál vagyunk, van igény egy új, bővített szereplős videóra? Rengeteg szabadidő szakadt a nyakamba, ha szeretnétek, elbabrálok vele.)

Kép

A fejezet olvasása után írjatok véleményt! :) Puszi, Nessy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 26 (szombat), 18:17 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Sziasztok!

A 19. fejezet már bétázva, csupán arra várok, hogy eltűnjünk az 'új feltöltések' oldalról. Addig is, ne felejtsetek el kritikát írni, cserébe hoztam egy tumblr ihlette képválogatást. Elég amatőr vagyok ebben, de azért remélem tetszik! :D

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Numeness egyéni szociális problémái
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 25 (péntek), 19:58 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 20:57
Hozzászólások: 50
Sziasztok!

Az Egyéni szociális probléma című ficemhez nyitottam ezt a kis micsodát.
Elsősorban azért, hogy akiket érdekel, azokat mindenféle, történettel kapcsolatos információval bombázhassam, másrészt pedig, mert a fejezetek közti szünetekben rászoktam a képszerkesztgetésre. Hogy ez mit jelent? Azt, hogy minden szépérzéket és művészi irányvonalat kizárva ráültem a photo filtre stúdióra, és a google oldaláról letöltött képeket egymás mellé pakolva szórakoztatom magam szakdolgozat írás helyett. Kezdetnek Nicole-ról hoztam valamit, mert őt úgyis mindenki szereti. :D

Kép

Remélem, sokak számára hasznos és/vagy szórakoztató lesz ez a blog, de ha csak egy ember leli örömét benne, már akkor is elértem a célom. :)
Üdv, Nessy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség