Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 17:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Ellifain agymenései, avagy nini, mi kandikál a fiókból!?
HozzászólásElküldve: 2016 november 27 (vasárnap), 2:28 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 november 22 (kedd), 15:40
Hozzászólások: 3
Sziasztok

Amíg várok a tökéletes ( :) ) lektor jelentkezésére, gondoltam, röviden bemutatom a két történetet, amivel jelenleg készülök.

Az egyikben, főhősünk Tsukino Usagi, alias Sailor Moon, aki nálam nem Sailor Moon. :)
A sztori alapjául a mangában szereplő figurák szolgálnak, többé-kevésbé az ottani karakterjegyeket hordozzák... legalábbis kezdetben. Szinte az összes főszereplő visszaköszön a fanfic-ben.

A történetről: Usagi életében egyetlen nap alatt annyi fordulat és csapás történik, mint máséban évek alatt. A hirtelen változást, a felismerést és a veszteséget rettentő nehezen tudja csak feldolgozni, sőt! Végül feladja a próbálkozást, és elmenekül. Mikor visszatér szülővárosába, már minden és mindenki megváltozott, de leginkább Ő maga. A segítség pedig a legváratlanabb helyről érkezik számára.

Az első fejezet átírásával itt már el is készültem, mondhatni, újraalkottam. Ha minden jól megy jövőhét vasárnap fel is töltöm, addig még pár tucatszor átolvasom (Eddig mindig sikerült benne hibát találni, addigra talán béta nélkül is elfogynak. :) )


A másikkal viszont kicsit gondban vagyok.
Ez, egy R.A. Salvatore sorozaton alapul, és bennem a félsz, hogy az érthetőség kedvéért túl sokat kéne spoilereznem. Aki nem olvasta a könyveket (Legalább az első trilógiát.), enélkül nem fogja érteni az egészet, aki meg esetleg ezáltal kedvet kapna, annak túl sok mindent lőhetek le. Picit még ezen agyalok, de a tervek szerint januárban jönnék vele is.

A történetről: Drizzt Do'Urden, egy renegát sötételf, aki hátrahagyva nyomasztó múltját... nyomasztó múltja karjaiba szalad, és beleszeret. De a közös kínok, a borzasztó képek, amik mindkettejüket évtizedek óta üldözik, komoly feladat elé állítják őket. Mindketten magukkal valamint egymással is hadakoznak, miközben környezetükből számtalan valós ellenfél és veszély leselkedik rájuk. Előítélet, intrika, keserű emlékek és sikolyok szegélyezik útjukat. Vajon mennyi esélye van egy drow-nak és egy hold elfnek a közös jövőre, a felszíni világban?

Az utóbbinak nem tudom mennyire lehet itt keresnivalója. Illetve hogy érdemes-e egyáltalán vele foglalkozni, és feltölteni ide, mert eddig hasonló jellegű ff-be itt, még nem futottam bele.
Ezzel kapcsolatban (is) nagyon érdekelne a véleményetek!

Ennyit mára belőlem.
Köszönöm a figyelmeteket. :give:

Timi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség