Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 13:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2023 július 17 (hétfő), 20:48 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Teljesen belezúgtam a Nimona fanfomba, évek óta nem éreztem ilyen írhatnékot, szóval újra beüzemeltem a livejournal blogomat és így 7,5 év után posztoltam rá egy Nimona angst ficcet. :xx: :labi: Ha esetleg találok majd új bétát, akkor lehet Merin is ismét megjelenek majd, de egyelőre ez még várat magára, a NaNoCamp most eléggé lefoglal úgy vettem észre mindenkit. :) De addig is, gondoltam bejelentkezek itt is, ha már kivételesen van mivel. :D Szóval, aki Nimona fanficcet olvasna, nyugodtan lessen rá az alábbi linkre:

Cím: Megbocsáthatatlan
Szereplők: Ambrosius Goldenloin, Igazgatónő/Director
Figyelmeztetés: angst, PTSD, kisebb spoiler (filmre vonatkozóan), nagyon enyhe slash(?)
Történet: A pillanat hevében ösztönösen lesújtani bárkire és bármire, ami a Birodalom békéjét, biztonságát és rendjét fenyegeti - minden lovagot erre képez ki az Intézet. De, hogy hogyan nézzenek szembe a tetteik következményével? Erre senki sem tanította meg őket és Ambrosius sose hitte volna, hogy egyedül, Ballister segítsége nélkül kell majd egy nap megtapasztalnia ennek a következményeit.

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2021 február 16 (kedd), 20:01 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Tápárápárá: dobpergést kérek, mert örömmel jelentem NessyLoosey segítségének köszönhetően immár olvasható (legaláisan is) a Teeth 11. fejezete.

Illetve készen van a 12. fejezet nyers fordítása is, bár azzal még lesz azért munkám. De valamikor március felében már esélyesen azt is hozom majd. 8) Addig is jó szórakozást az új fejezethez. :roll: :give: Véleményeket, visszajelzéseket még mindig örömmel fogadok. ;)

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2021 január 12 (kedd), 19:59 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Ahoy! :) Úgy néz ki én és a nyelvtan még mindig nem vagyunk nagy haverságban ( :labi: ), úgyhogy a Teeth 11. fejezetére még kicsit várnotok kell egy kicsit, amíg második béta is átnézi. Jelentkezem, ha a fejezet fenn lesz. ;)

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2021 január 05 (kedd), 18:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Kedves régi-új merisek!

Egyszer volt, hol nem volt... Volt egyszer merengőn egy DaeMoon nevű felhasználó, akit messzire sodort a ficcek világától az élete. :roll: :roll: Jó hosszú időre eltűntem és bár mondanám, hogy röstellem a dolgot, de annyi minden történt az elmúlt két-három évben, ami jó hatással volt rám (és remélhetőleg arra is, ahogyan írok), hogy ha ilyesmit állítanék, hazudnék. :labi: :labi: Kellett ez a pár év szünet minden szempontból, bár azt tényleg sajnálom, hogy annak idején figyelmeztetés nélkül tűntem el. Viszont most itt vagyok, ragyogok a tettre készségtől, és még ha nem is ígérhetek olyan gyakori frissítéseket, mint amilyen gyakoriakat 2010 és 2016 közt produkáltam, azért úgy tervezem, hogy ismét felveszem a tollat.
Nem mintha az elmúlt években letettem volna, de... Értitek, hogy értem, remélem. ;) ;)

Első lépésként úgy döntöttem, hogy végre valahára összekapom magamat és befejezem az eltűnésemmel parkoló pályára került fordítási projecktemet. Szerencsére Sethemba az egy írós angyalom, akit az elmúlt években ismertem meg és aki vállalta, hogy mint béta segíti a munkámat. Úgyhogy neki duráltuk magunkat és így a mai napon feltöltöttem nektek a Teeth 11. fejezetét. Bár még admini elbírálásra vár a felengedés, aki szeretné, ezen a linken addig is el tudja olvasni a már korábban felkerült fejezeteket: Teeth - avagy Stiles Stilinski domot keres és élvezi.

Jelenetkezem, ha a fejezet is felkerült! :give:

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 20 (szerda), 11:26 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
DaeMoon írta:
...de ami késik, az csak kicsit később jönszerencsére azért nem tűnik el az éterben, úgyhogy örömmel jelentem: Teeth 10. fejezet a kiemelt szavakra kattintva olvasható. :D

Ó, köszi, ez megtisztelő. :xx: A minap amúgy majdnem megkértem a jogot még egy Steter fordításra, de... úgy döntöttem, amíg ezzel se jutottam a dolog végére, nem vállalom túl magamat, megint csak belesülök.
:'D
Meh és ez gonooooosz, most komolyan muszáj lesz mégis rávennem magamat, hogy Flasht nézzek? (Pedig egy ponton úgy eluntam szegényeket, hogy totál átálltam csak ficcekre, főleg miután a tudjuk mi történt a LoT végén. T___T) Amúgy ez a kép A Flash vagy a LoT folytatásából van? ;;)

(És egyébként igen, jól emlékszel. :give: Ez a második modul, az elsővel tavasszal/kora nyáron végeztem. :) )


mod. szerk.

Igazából most rájöttem, hogy ezt anno nem tettem ki, de írós dolog és végülis... Hátha valaki kedvet kap az olvasáshoz és talán után a vélemény íráshoz is. ;) Szóval...
Még október elején megjelent egy novellám az Aranymosás Irodalmi Magazinban, Most élsz címmel. Elég komor témájú, non-ficton/real life, angst novella, ha valakinek van kedve ilyesmit olvasni a nyugodt téli éjszakákon, nyugodtan lesse meg. :)

Illetve, ha már ott vagytok, feltétlenül javaslom, hogy nézzetek szét a többi novella között is (itt találjátok őket) mert hihetetlen jó írások vannak fenn. Nekem személyes kedvencem például az Április bolodjai és a Szerelmem, a szobor.


(Remélem, meg fér itt egy ilyen bejegyzés, ha szabály ellenes voltam a "reklámmal" sikítsatok adminok (lehetőleg pm, arról kapok mailt és hamarabb észreveszem. ;) ), és amint géphez jutok, nyomban leszedem a posztot! :roll: :oops: )


Fú, gratula a megjelenéshez, nagyon ügyes vagy! :) Meg hajrá az írósuli második szakaszához! :)
(Én meg szégyellem, de még csak nem jutottam el az új feji olvasásáig, mert most meg el lettem havazva, karácsonykor lesz négy nap pihim, meglátom, remélem sikerül. ♡)

Á, szerintem csak ezért ne nézd a Flasht, valószínűleg fent van a YouTube-on az összes csókjelenetük, ha érdekel. :D Azért nem spoilerezem el, de az a lényeg, hogy örülök, hogy Wentworth azt mondta végig, hogy ő amúgy pánszexuálisnak játsza a karaktert, és hát, be merték vállalni. ^^ Ami egyedülálló, mert képernyőn még nem volt canon meleg férfi szuperhős, tehát ez forradalmi. A kapcsolatuk meg gyönyörű! ♡ :)

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 13 (szerda), 22:22 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
...de ami késik, az csak kicsit később jönszerencsére azért nem tűnik el az éterben, úgyhogy örömmel jelentem: Teeth 10. fejezet a kiemelt szavakra kattintva olvasható. :D

Ó, köszi, ez megtisztelő. :xx: A minap amúgy majdnem megkértem a jogot még egy Steter fordításra, de... úgy döntöttem, amíg ezzel se jutottam a dolog végére, nem vállalom túl magamat, megint csak belesülök.
:'D
Meh és ez gonooooosz, most komolyan muszáj lesz mégis rávennem magamat, hogy Flasht nézzek? (Pedig egy ponton úgy eluntam szegényeket, hogy totál átálltam csak ficcekre, főleg miután a tudjuk mi történt a LoT végén. T___T) Amúgy ez a kép A Flash vagy a LoT folytatásából van? ;;)

(És egyébként igen, jól emlékszel. :give: Ez a második modul, az elsővel tavasszal/kora nyáron végeztem. :) )


mod. szerk.

Igazából most rájöttem, hogy ezt anno nem tettem ki, de írós dolog és végülis... Hátha valaki kedvet kap az olvasáshoz és talán után a vélemény íráshoz is. ;) Szóval...
Még október elején megjelent egy novellám az Aranymosás Irodalmi Magazinban, Most élsz címmel. Elég komor témájú, non-ficton/real life, angst novella, ha valakinek van kedve ilyesmit olvasni a nyugodt téli éjszakákon, nyugodtan lesse meg. :)

Illetve, ha már ott vagytok, feltétlenül javaslom, hogy nézzetek szét a többi novella között is (itt találjátok őket) mert hihetetlen jó írások vannak fenn. Nekem személyes kedvencem például az Április bolodjai és a Szerelmem, a szobor.


(Remélem, meg fér itt egy ilyen bejegyzés, ha szabály ellenes voltam a "reklámmal" sikítsatok adminok (lehetőleg pm, arról kapok mailt és hamarabb észreveszem. ;) ), és amint géphez jutok, nyomban leszedem a posztot! :roll: :oops: )

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 09 (szombat), 17:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Eszméletlen, hogy még mindig nem engedték fel az új fejezetedet. :( Mindenesetre én türelmesen kivárom. :) Tényleg, nem tervezed, hogy az LJ oldaladra is felteszed és esetleg ott frissíted előbb? Igaz, tudom, hogy már itt kezdted el, és hogy dupla munka lenne, de azért, gondoltam, megkérdezem. :)

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 08 (péntek), 23:44 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
DaeMoon írta:
Igen, belefogtam és bár elég sok időmet követeli, nagyon élvezem. :labi:

Nahát, elpártoltál a fandomtól? :shock: Mondjuk elnézve az aláírásodban a két szexi tolvajt nem lehet teljes szívvel megkérdőjelezni a miérteket. :xx: Írsz is velük mostanság? :D Azt hiszem, olvasnom se ártana akkor a közeljövőben, ha épp időt áldozok a szórakozás oltárán... O:-) :g


Hú, akkor kitartást! \o/ De ez már nem valami másik kurzus? Mármint, hogy hanyadik, mert legalább egyet már elvégeztél, ugye? ;) Vagy akkor félreértettem a dolgot anno?

Ez egy nagyon bonyolult és kusza dolog, hogy mi a helyzet velem meg a Teen Wolf fandommal. :'D De tényleg szívesen elolvasom bármidet, a Teeth-t meg mindenképp. ;)

(Most úgy néz ki, már soha többé nem írok. Azért majd meglátjuk. Ötleteim vannak, csak szerintem pszichés gát van bennem, mint amikor egy úszóversenyző nem mer többé beleugrani a medencébe. Izolálódtam, mert úgy érzem, sajnos nem volt más választásom, amiatt, aki/amilyen vagyok. Úgyhogy szabadidőmben ész nélkül gifeket gyártok helyette. :D Persze, arra is foghatjuk, hogy kimerült vagyok, és nincs agyam már az íráshoz. :P)

Az aláírásom neeem az, aminek gondolod (Aki háttal van, az nem az), de nem akarok spoilerezni - viszont canon, úgyhogy ettől annyira, de annyira boldog vagyok! Körülbelül az a szint, mintha a Stereket tették volna canonná - nem is: valójában sokkal szebb! -; nem gondoltam volna, hogy megérek ilyesmit egy sorozat nézése közben; hát könnyeztem a boldogságtól :xx: , annyira imádtam/imádom ezt, ami az aláírásomban van, de nem mondom meg mi, mert spoiler. xD (Mármint neked az lenne, gondolom.)

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 08 (péntek), 23:03 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Igen, belefogtam és bár elég sok időmet követeli, nagyon élvezem. :labi:

Nahát, elpártoltál a fandomtól? :shock: Mondjuk elnézve az aláírásodban a két szexi tolvajt nem lehet teljes szívvel megkérdőjelezni a miérteket. :xx: Írsz is velük mostanság? :D Azt hiszem, olvasnom se ártana akkor a közeljövőben, ha épp időt áldozok a szórakozás oltárán... O:-) :g

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 08 (péntek), 22:47 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
DaeMoon írta:

Sziaaaa~! :Dbunny:

Hihi, hát ez perceken múlt, a szó szoros értelmében. :haha: :haha: :haha:
Igazad van, ez tényleg már kész mintázat, úgy fest, a tél az én időszakom. Elkap az ünnepi hangulat meg a csoda se tudja mi történik még, talán a hosszú éjszakák és hogy kevesebbet van energiám kimozdulni. :labi: O:-) Meglátjuk, most meddig tart majd a lendület. ;)

Egyéb hír... Elvétve akad, bár nem voltam mostanság olyan aktív, mint szeretnék lenni. :roll: Meg ami születik az is inkább asztalfiók-ujjgyakorlat vagy házi, de hamarosan...! Mint mindig. :D
Például a "kilencvenszázalék-kész" FBI!AU Sterek novellát mindenképp még idén szeretném befejezni, és ha nem is feltölteni, de legalább béta kézre juttatni. ;) Aztán meglátjuk, mi lesz a tervekből. :kitty:


Jaja, van valami a télben, ami felerősíti az íráskészséget. ;)
Házi? Ezt azt jelenti, hogy íróiskolába jársz? :)
FBI!AU Sterek novella is nagyon jól hangzik (bár én meg már nem olvasok Stereket - esetleg, ha valaki külön igényli, hogy pont én olvassam el, max. akkor. :'D), remélem, azt is sikerül hamarosan befejezned! \o/

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 08 (péntek), 22:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
candlelight írta:
Szióka!

Nagyon örülök, hogy előkerültél ismét (khm... szinte már látok egy mintát magam előtt: valahogy mintha mindig télen jönnél újra :-D )
Tök jó, hogy folytatod - befejezed a Teeth projektet, én nagyon várom a többi rész fordítását, szóval hajrá-hajrá! :taps:
Egyéb hírek még esetleg? Saját (nem fordítás) ficeken dolgozol? :)


Sziaaaa~! :Dbunny:

Hihi, hát ez perceken múlt, a szó szoros értelmében. :haha: :haha: :haha:
Igazad van, ez tényleg már kész mintázat, úgy fest, a tél az én időszakom. Elkap az ünnepi hangulat meg a csoda se tudja mi történik még, talán a hosszú éjszakák és hogy kevesebbet van energiám kimozdulni. :labi: O:-) Meglátjuk, most meddig tart majd a lendület. ;)

Egyéb hír... Elvétve akad, bár nem voltam mostanság olyan aktív, mint szeretnék lenni. :roll: Meg ami születik az is inkább asztalfiók-ujjgyakorlat vagy házi, de hamarosan...! Mint mindig. :D
Például a "kilencvenszázalék-kész" FBI!AU Sterek novellát mindenképp még idén szeretném befejezni, és ha nem is feltölteni, de legalább béta kézre juttatni. ;) Aztán meglátjuk, mi lesz a tervekből. :kitty:

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 08 (péntek), 22:22 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
DaeMoon írta:
Hát ez lényegesen gyorsabban ment, mint remélni mertem; úgy fest, csak kellő mennyiségű kávé, pisztáciás csokoládé és kb. háromszáz kiállított számla monotonitása kellett ahhoz, hogy totál elszálljon az agyam és "ha a fene fenét eszik is magamra szánom most az időt" alapon átnézzem és beiktassam Elyes javításait, napközben. :haha: :mrgreen:
Így este törtelni és kódolni is volt időm, szóval... Örömmel jelenthetem, hogy a Teeth tizedik fejezete időtlen idők után feltöltésre került, már csak admini elbíráslásra vár. :give:

♪ Télapó itt van, késett de lelkes... Sá-lá-lá-lá-lá... ♫
*félreteszi a borospoharat, mert ma még írnia is kéne. X')*


Hát ez durva volt, hogy tök egyszerre küldtük el a hozzászólást! xD Mikor te ezt posztoltad, pont akkor írtam én is az előzőben, hogy örülök, hogy előkerültél, és várom az új fejit. xD

Szóval örülök. :) :beee:

*pisztáciás csokoládé* :shock: Fincsi lehet! :x

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 08 (péntek), 22:16 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Hát ez lényegesen gyorsabban ment, mint remélni mertem; úgy fest, csak kellő mennyiségű kávé, pisztáciás csokoládé és kb. háromszáz kiállított számla monotonitása kellett ahhoz, hogy totál elszálljon az agyam és "ha a fene fenét eszik is magamra szánom most az időt" alapon átnézzem és beiktassam Elyes javításait, napközben. :haha: :mrgreen:
Így este törtelni és kódolni is volt időm, szóval... Örömmel jelenthetem, hogy a Teeth tizedik fejezete időtlen idők után feltöltésre került, már csak admini elbíráslásra vár. :give:

♪ Télapó itt van, késett de lelkes... Sá-lá-lá-lá-lá... ♫
*félreteszi a borospoharat, mert ma még írnia is kéne. X')*

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 08 (péntek), 22:16 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
DaeMoon írta:
Jó ég, időtlen idők óta nem toltam fel ide a pofimat. :oops: :shock: Mindenesetre gondoltam, összeszedem a bátorságomat a nagy eltűnés után és életjelet adok, végre van is mit közölnöm a blog kongó csendjében elfelejtett projektek leporolgatása helyett; készülőben van a Teeth 10. fejezete, már bétázáson is átesett, csak nekem kellene időt vadásznom rá, hogy átnézzem a javításokat, iktassam azokat és után bekódoljam, feltöltsem a fejezetet. Nem tudom, a decemberi rohanásban mikor jön el az ehhez szükséges csillagállás, de legkásőbb karácsonyi ajinak mindenképp lesz új fejezet a fordításnál, jövőre pedig (terveim szerint kicsit feszítettebb tempóban, mint amit enddig engedélyeztem magamnak) az utolsó négy fejezettel is "megküzdök" végre, hogy lezáruljon a projekt. Már ígyis rémesen elnyúztam szegénykét. :oops:
Addig is, amíg az új fejezet felkerül, akik nem ismernék a storyt, itt elolvashatják az eddigi fejezeteket:

Teeth - avagy Stiles domot vadászik magának és Peterre akad. ;) ;) :pbunny:

Illetve van még egy apró, kissé off hír; lett másik fórumom is, amit több-kevesebb (na jó, inkább kevesebb) sikerrel és aktivitással gondozok, de az tény, hogy ha valaki zargatni akar vagy elérni, legkönnyebb, ha itt próbálkozik:
Tintacseppek DaeMoon tolláról - FB oldal

Nézzen be, akinek a fentihez hasonló tervei vannak, vagy a mostanában ott csurranó-cseppenő információkat szeretné nyomon követni. :give:


Szióka!

Nagyon örülök, hogy előkerültél ismét (khm... szinte már látok egy mintát magam előtt: valahogy mintha mindig télen jönnél újra :-D )
Tök jó, hogy folytatod - befejezed a Teeth projektet, én nagyon várom a többi rész fordítását, szóval hajrá-hajrá! :taps:
Egyéb hírek még esetleg? Saját (nem fordítás) ficeken dolgozol? :)

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 december 07 (csütörtök), 21:59 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Jó ég, időtlen idők óta nem toltam fel ide a pofimat. :oops: :shock: Mindenesetre gondoltam, összeszedem a bátorságomat a nagy eltűnés után és életjelet adok, végre van is mit közölnöm a blog kongó csendjében elfelejtett projektek leporolgatása helyett; készülőben van a Teeth 10. fejezete, már bétázáson is átesett, csak nekem kellene időt vadásznom rá, hogy átnézzem a javításokat, iktassam azokat és után bekódoljam, feltöltsem a fejezetet. Nem tudom, a decemberi rohanásban mikor jön el az ehhez szükséges csillagállás, de legkásőbb karácsonyi ajinak mindenképp lesz új fejezet a fordításnál, jövőre pedig (terveim szerint kicsit feszítettebb tempóban, mint amit enddig engedélyeztem magamnak) az utolsó négy fejezettel is "megküzdök" végre, hogy lezáruljon a projekt. Már ígyis rémesen elnyúztam szegénykét. :oops:
Addig is, amíg az új fejezet felkerül, akik nem ismernék a storyt, itt elolvashatják az eddigi fejezeteket:

Teeth - avagy Stiles domot vadászik magának és Peterre akad. ;) ;) :pbunny:

Illetve van még egy apró, kissé off hír; lett másik fórumom is, amit több-kevesebb (na jó, inkább kevesebb) sikerrel és aktivitással gondozok, de az tény, hogy ha valaki zargatni akar vagy elérni, legkönnyebb, ha itt próbálkozik:
Tintacseppek DaeMoon tolláról - FB oldal

Nézzen be, akinek a fentihez hasonló tervei vannak, vagy a mostanában ott csurranó-cseppenő információkat szeretné nyomon követni. :give:

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 január 07 (szombat), 19:16 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Hihi, jól van, akkor Candle kérésére linkelve is itt a hír: a Teeth 9. fejezete immár hivatalosan is olvasható az oldalon! :mrgreen: Örömmel láttam, hogy azért sokan kitartotok még és nem adtátok fel a reményt, dacára a jókora kihagyásnak. :labi:
Köszönöm! :give: (A napokban talán arra is lesz időm végre, hogy válaszoljak a véleményekre. ^.^")

~~~***~~~***~~~***~~~


candlelight írta:
Boldog új évet és gratulálok a kiemeléshez! xwink :taps:

És hogy én mennyire bamba vagyok. :shock: Hallod, ennek a második fele felett totál el is siklottam (a nevemről a főoldalon már nem is beszélve). X') Köszi! :x :#-)

(Nyóóó és Snartos avatarod van, awww~ * w *)

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 január 06 (péntek), 17:15 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Közben már felkerült, el is olvastam, nyomot is hagytam. ^^ :xx: (Naon tetszett, továbbra is kb. csak azt tudom mondani, hogy szeretnék én így írni, ahogy te fordítasz. :give: )
(Majd gyere, és linkeld be nekünk! ;D)

A fejezetről meg ez jutott eszembe:
:dragon:
Nagyon ari volt a dinós teatojás! ^^

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 január 03 (kedd), 21:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Boldog új évet! :beee:

Remek időzítés, mint mindig, épp ma kaptam vissza. És bár eredetileg még nem terveztem feltenni a nyelvvizsga miatt, már úgyis a könyökömön folyik ki az angol, úgyhogy rám fért egy kis "kikapcsolás". És mivel olyan imádnivaló ColdWave ficcet írtál nekünk... :x :x :x Hivatalosan is mindenki neked köszönheti, hogy már ma rávettem magamat a javításra és a bekódolásra, nem halasztottam a jövőhétig. xhihi

Szóval mindenki: lehet hálálkodni Candle-nek (de komolyan!) és itt pedig az újévi ficcét olvasni, amíg el nem kerül a Teeth kilencedik fejezete.
:xx: :xx: :xx:

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2017 január 02 (hétfő), 17:35 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Boldog új évet és gratulálok a kiemeléshez! xwink :taps:

Jöttem akkor érdeklődni is hivatalosan is. :-D Hogy áll a bétád a Teeth következő fejezetével? :wink:

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2016 november 19 (szombat), 19:33 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Kukucs...

*Előóvakodik a vásznak mögül, hogy körbelessen a poros, kihalt társalgóban, aztán szép lassan hozzá fogjon lepakolni könyvecskéit az egyik lepel alól elővarázsolódó asztalra.*

Üdv mindenkinek, jó ismét erre járni, bár a jelszavam dekódolásának procedúrája kis híján elvette a lendületemet a felkeveredéstől. :roll: :oops: Ráadásul ficcet, fordítást se hoztam, sajnálom, még egy incuri-pincuri egyperces sem lapul egyelőre a tarsolyomban. :oops: Viszont! Azért éledezek és hogy lássátok, nem teljesen és tökéletesen üres kézzel érkeztem itt fellelhető néhány írás, amiknek száma valószínűleg (sőt, biztosan) szaporodni fog a közeljövőben.

Aki tehát bármiféle híreket szeretne a függő történetek és az íróasztalfiókban lapuló kezdemények várható alakulásáról és felkerüléséről az egyelőre itt követheti nyomon az eseményeket, a ficblogot ugyanis nem szeretném "telespam-elni" amíg nincs igazi frissítés a Merengős oldalamon. :labi: Reméljük, ez is mielőbb bekövetkezik, az előjelek mindenesetre elég biztatóak. ;)

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 21:16 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdvözlet!
Hoztam egy icuri-picuri apróságot, csak úgy, mert jönni akart én meg épp túl fáradt és elnyűtt voltam, hogy ellenkezzek. Szó~val... Aki szereti a verseket, vagy annak titulált firkálmányoakt, az Dac címen találja az originalos profilomon az új apróságot. :give: (Kritikát írni ér ám! :roll: )

A másik, talán nagyobb közérdeklődésre számot tartó hír pedig, hogy elkészült a Teeth nyolcadik fejezetének nyers fordítása és belekezdtem a kilencedikbe is, úgyhogy hetek/hónapok kérdése, hogy mikor kerül ki a kezeim közül végleg és válik olvasható prédává a folytatás. :mrgreen: :taps: :mrgreen: :taps: :mrgreen: :taps:
Addig türelmet, kitartást, igyekszem nem a végtelenségig húzni a dolgot, becs'szó! :pbunny:

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2016 január 18 (hétfő), 0:36 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
DaeMoon írta:
Jó tudni, hogy van aki még emlékszik rám errefelé. ^-^ Arról a bizonyos Steterről nem igazán mondanák még semmit, nekem is át kell gondolnom, de már előszedtem a cuccot. Hogy mi lesz belőle... és mikorra... Nem tudom, tényleg. ^-^” De reményeim szerint a közeljövőben alakul belőle valami és akkor már elárulhatok majd ezt-azt. :mrgreen:

Addig viszont mindenkinek szóló hír, hogy Eddy közreműködésének hála megérkezett a Teeth következő, hetedik fejezete, már csak admini elbírálásra vár. Reményeim szerint ezek után már nem kell majd ilyen sokat várakoznotok egy-egy újabb fejezet között, de tudjuk... lassan felesleges ígérkednem, mert mindig bebukom. ^-^”
Mindenesetre az új fejezethez jó szórakozást, remélem, úgy találjátok majd, hogy megérte a várakozást. :labi: [/color]


És úgy látom, hogy a Teeth új fejezete már fel került. ^^ Nagyon örülök, hogy frissítettél, meg várom ám a többi történetet is. ;)

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2016 január 17 (vasárnap), 22:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
candlelight írta:
Jó újra hallani felőled! :) :x *hugs*

(Küldtem amúgy fészen is üzit. ;) )

Nagyon várom, a fentebb felsoroltakat, és azt hiszem, most leginkább az "ősrégi Steter" mozgatta meg a fantáziámat. Arról lehet egy kicsit többet tudni? ;)
Hali Candle! >:D<
(Hamarosan az Arckönyv üzire is válaszolok. ^-^)
Jó tudni, hogy van aki még emlékszik rám errefelé. ^-^ Arról a bizonyos Steterről nem igazán mondanák még semmit, nekem is át kell gondolnom, de már előszedtem a cuccot. Hogy mi lesz belőle... és mikorra... Nem tudom, tényleg. ^-^” De reményeim szerint a közeljövőben alakul belőle valami és akkor már elárulhatok majd ezt-azt. :mrgreen:

Addig viszont mindenkinek szóló hír, hogy Eddy közreműködésének hála megérkezett a Teeth következő, hetedik fejezete, már csak admini elbírálásra vár. Reményeim szerint ezek után már nem kell majd ilyen sokat várakoznotok egy-egy újabb fejezet között, de tudjuk... lassan felesleges ígérkednem, mert mindig bebukom. ^-^”
Mindenesetre az új fejezethez jó szórakozást, remélem, úgy találjátok majd, hogy megérte a várakozást. :labi:

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2016 január 15 (péntek), 14:13 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
DaeMoon írta:
………kórházi gépek egészen halk csipogása olvad össze monoton háttérzajként a porszagú csenddel, sejtetve még valamennyi életet a vegetáló létezésbe temetkező porhüvely mélyén………

Üdvözlet. :roll:
Rég jártam errefelé, gondoltam ideje végre valahára elővakarnom magamat az ihlettelenség mélyéről. ^.^” Első lépésként megválaszoltam (végre) minden véleményt, ami egyelőre ott árválkodott válasz nélkül valamelyik adatlapomon, illetve újra előszedtem leporolni pár régebbi írás-kezdeményt és persze a Teeth fordítását is. Jelentem, nyolcadik fejezet elején tartok, a hetedik már csak idő kérdése és felkerül. Sajnos a kiseskü-nagyeskü ellenére sem sikerült mindezt karácsonyi ajándékként időzíteni, kérlek, nézzétek el nekem. A közeljövőben egyébként várhatóan ismét a nyomottabb, angst írások fognak előtérbe kerülni felém, már ha összevakarok magamban annyi kedvet, hogy bármihez hozzá nyúljak. Be kellene végre fejeznem, amivel a Nyctophilia kihívásról időhiányában vissza kellett lépnem, illetve a Black Night, valamint egy eddig fel nem került, ősrégi Steter újra tervbevételén is agyalok. Bár utóbbival eszméletlenül sok munka lenne még, hogy akár minimálisan felvállalható formába kerüljön… :-?
Szóval, várható az előbb vagy (inkább) utóbbi felbukkanásom ismét az élők földjén, de addig is…

………visszavándorol a feledés homályába, hogy a saját hétköznapjai monotonitásának apró jeleit csendbe karmoló gépek megnyugtatóan egysíkú pittyegését hallgassa………


Jó újra hallani felőled! :) :x *hugs*

(Küldtem amúgy fészen is üzit. ;) )

Nagyon várom, a fentebb felsoroltakat, és azt hiszem, most leginkább az "ősrégi Steter" mozgatta meg a fantáziámat. Arról lehet egy kicsit többet tudni? ;)

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2016 január 14 (csütörtök), 15:19 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
………kórházi gépek egészen halk csipogása olvad össze monoton háttérzajként a porszagú csenddel, sejtetve még valamennyi életet a vegetáló létezésbe temetkező porhüvely mélyén………

Üdvözlet. :roll:
Rég jártam errefelé, gondoltam ideje végre valahára elővakarnom magamat az ihlettelenség mélyéről. ^.^” Első lépésként megválaszoltam (végre) minden véleményt, ami egyelőre ott árválkodott válasz nélkül valamelyik adatlapomon, illetve újra előszedtem leporolni pár régebbi írás-kezdeményt és persze a Teeth fordítását is. Jelentem, nyolcadik fejezet elején tartok, a hetedik már csak idő kérdése és felkerül. Sajnos a kiseskü-nagyeskü ellenére sem sikerült mindezt karácsonyi ajándékként időzíteni, kérlek, nézzétek el nekem. A közeljövőben egyébként várhatóan ismét a nyomottabb, angst írások fognak előtérbe kerülni felém, már ha összevakarok magamban annyi kedvet, hogy bármihez hozzá nyúljak. Be kellene végre fejeznem, amivel a Nyctophilia kihívásról időhiányában vissza kellett lépnem, illetve a Black Night, valamint egy eddig fel nem került, ősrégi Steter újra tervbevételén is agyalok. Bár utóbbival eszméletlenül sok munka lenne még, hogy akár minimálisan felvállalható formába kerüljön… :-?
Szóval, várható az előbb vagy (inkább) utóbbi felbukkanásom ismét az élők földjén, de addig is…

………visszavándorol a feledés homályába, hogy a saját hétköznapjai monotonitásának apró jeleit csendbe karmoló gépek megnyugtatóan egysíkú pittyegését hallgassa………

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 december 01 (kedd), 11:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Heteira írta:
Reagálok itt arra, amit írtál a véleményemre, mert így lehet beszélgetni akár róla -- szóval figyelem, ez itt SPOILER lesz ;-)

Szóval egyetértek, Peter így volt IC ebben a történetben, és ha csinálsz belőle egy cuki valakit, akkor az már nem Peter lett volna :D És az viszont tök érthető, ha azért nem megy bele semmi komolyabba Stilesszal, hogy ne találjanak rajta fogást -- se John, se Argent. Az meg szerintem normális, hogy a kortárs csoport nem vesz észre egy ilyen típusú irányítás, manipulálást. Meg a szülők sem, hiszen a bentlakásos suli azt jelenti, hogy a szülők semmit sem látnak igazából a gyerekükből... (Ha már, akkor az a fura, ha Claudia észrevesz valamit, és elfogadja)

De jaj, azt, hogy Sterek, nem kellett volna leírnod, most már életem végéig reménykedni fogok ;-) Amúgy én bármikor kérek tőled direktben Stereket, ha ez kell ahhoz, hogy megírd :P

Nyüff, bocsi, kicsit megcsúsztam a válasszal, megint. -.-" Szóval... Hát, azért Claudiának Peter rendesen "eladja" magát, olyan nagyon sokat meg (attól az egy fagylaltozástól eltekintve) ő sem lát belőle napi szinten. Legalábbis az én fejemben valahogy így él a dolog, meg aztán az első évad Peter/Melinda felvillantása óta tudjuk, hogy Peter nagyon... megnyerő tud lenni a hölgyek felé. Ha akar. ;) :-P
Bocsi, igen, lehet nem kellene ilyen felelőtlen félmondatokat elejteni, főleg amíg több dokumentum van az "ötletelés" mappámban félbehagyva, mint a "befejezett történetek" mappában... :-? Az meg, hogy mi kell ahhoz, hogy Stereket írjak... Hát én sem tudom, de tényleg. X'3 Nem annyira bírom Derek karakterét (főleg főszereplőként) de néha meg teljesen beeszi magát a fejembe a morcos mindenit neki és... Hát, tényleg franc tudja. XD Próbálkozni plot felvetéssel mindenesetre lehet. ;) Ha nem is írok mostanság, azért gyűjtögetési célzattal be szoktam lesni AM3-re, már egész szép listám van "egyszer meg kéne írni" címszó alatt lementve... :oops: :-Ą ;)


~*~*~*~*~*~

Ééééés, hogy a Teeth folytatására váróknak is szolgáljak némi hírrel: A Mikulás sajnos nem fog hozni végül új fejezetet (addigra nem igen leszek kész... $? ), viszont apránként azért alakul a dolog. Még úgy ezer szó van hátra a következő fejezetből, csak megint olyan részhez értem, ahol picit utána kell olvasnom a fordítás előtt pár dolognak és nem igazán van rá időm. :-t De azt megígérem, hogy még Karácsony előtt fenn lesz a következő fejezet, oké? Kisujj-eskü! :labi:

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 november 18 (szerda), 15:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 február 26 (péntek), 12:40
Hozzászólások: 758
DaeMoon írta:
Végre befejeztem egy szörnyen rég (de tényleg!) elkezdett történetet és a napokban bétázva vissza is kaptam. :taps:
...


Reagálok itt arra, amit írtál a véleményemre, mert így lehet beszélgetni akár róla -- szóval figyelem, ez itt SPOILER lesz ;-)

Szóval egyetértek, Peter így volt IC ebben a történetben, és ha csinálsz belőle egy cuki valakit, akkor az már nem Peter lett volna :D És az viszont tök érthető, ha azért nem megy bele semmi komolyabba Stilesszal, hogy ne találjanak rajta fogást -- se John, se Argent. Az meg szerintem normális, hogy a kortárs csoport nem vesz észre egy ilyen típusú irányítás, manipulálást. Meg a szülők sem, hiszen a bentlakásos suli azt jelenti, hogy a szülők semmit sem látnak igazából a gyerekükből... (Ha már, akkor az a fura, ha Claudia észrevesz valamit, és elfogadja)

De jaj, azt, hogy Sterek, nem kellett volna leírnod, most már életem végéig reménykedni fogok ;-) Amúgy én bármikor kérek tőled direktben Stereket, ha ez kell ahhoz, hogy megírd :P

_________________
A blogom, ahol a Könyvmolyképzőről, Aranymosásról, írásról általában lesz, van szó. ;-)

"Draco vihogni kezdett.
- Nektek szóvivőtök van szex-ügyben? – kérdezte – Ráadásul Potter?
- Hah, nem is tudod, mit hagysz ki! - kukorékolta Seamus.
- Harrynek vannak a legjobb szex-beszámolói – tette hozzá Ron önelégülten." (Vorabiza: Unalom)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 november 16 (hétfő), 11:40 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Végre befejeztem egy szörnyen rég (de tényleg!) elkezdett történetet és a napokban bétázva vissza is kaptam. :taps: Biztosan van, aki már észre vette az adatlapomon, egy Steter Roxfort!AU történetről van szó, ami eredetileg amolyan egyperces gyűjteménynek indult, aztán eléggé túl nőtt rajtam az egész ötlet, a világ és persze a makacs karakterek. Ennek következtében kicsit terjedelmesebb lett, mint terveztem és tovább is tartott megírni (bár bevallom, még mindig eszméletlen sok potenciát látok az egészben, szóval... rettentően csábít a lehetőség, hogy egy normálisabban, mélyebben kidolgozott regénybe belefogjak, hasonló történet szállal és koncepcióval, csak félek, örökre megrekedne valahol félúton, befejezetlenül ha belekapnék...), de vére valahára azért csak elkészült. Ajánlás szempontjából, ahogy az adatlapomon is látszik, candlelight számára dedikált darab ( :give: ), tekintsd drága nagyon megkésett szülinapi, vagy túl korán jött karácsonyi ajándéknak, a lényeg, hogy nyár eleje óta húzva halasztva, de... Végre kész! :D (És ahogy láttam, élvezted is, aminek rohadtul örülök, bár válaszolni a véleményekre csak később lesz időm.... :haha: ) A bétázásért pedig szokás szerint örök hála és nagy-nagy köszönöm Elyesnak! :x
Igyekeztem nagyon könnyen emészthetőre venni a formát és visszafogni magamat, de az a fránya megszokás... Nos, maradjunk annyiban, hogy a korhatár 14-re lett belőve, de azért jobb a békesség alapon kezeljétek a tőlem megszokottak szerint a történetet és csak óvatosan olvassátok!
Más egyébként...
Örömmel jelentem be az eddigi leghosszabb TW ficcemet (eltekintve a Teeth-től, de az speciális eset X3), jó szórakozást mindenkinek, aki olvasásra vetemedik! :taps: :give:

    Madarat tolláról, embert farkasáról
    professzor!Peter/diák!Stiles, Roxfort!AU
    „Stiles nem is hitte volna, hogy egy tizenegy évesen meghozott döntése milyen következményekkel járhat. Bizony… néha nem árt kíváncsinak és vállalkozó szelleműnek lenni és fejest ugrani az ismeretlenbe. Még ha nehezebbnek is ígérkezik, mint a kitaposott, biztos ösvény.”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 november 13 (péntek), 9:50 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üm... Elkezdtem feltenni pár íróasztal fióknak karmolt verset, franc se tudja miért, talán csak úgy éreztem, ha már megszülettek, megérdemlik, hogy más is olvassa őket. Hátha másnak mást mondanak, mint nekem. Nem vagyok egy nagy költő, úgyhogy talán meredek is verseknek nevezni ezeket a darabkákat, de gondoltam, ha már ott csücsülnek a profilomon, írok egy nyúlfarkincányi jelzést a létükről ide is. ^-^
Szóval... versek. Elsuttogott kiáltások, papírra vetett rím-rémek.
Jó szórakozást(?) hozzájuk bárkinek, aki épp kedvet érez magában a sötét(ebb) hangvételű írásokhoz. _tokroll_

Elsuttogott kiáltás

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 12:58 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Feldobtam még szombaton hirtelen felindulásból két aprócska olvasnivalót az original-történetes profilomra, gondoltam bejelentem itt is, hátha valaki olvasná, csak nem akadt még rá. _tokroll_ (Ez a tök de eszméletlen aranyos!!! *o*) Szóval... Budapesti százasok címen két egyperces olvasható a linkre kattintva, a 100 szóban Budapest pályázatra íródott mindkettő, ám a legjobb százba egyik se jutott be. Mégis, gondoltam, ha már kirágták magukat belőlem ne prosodjanak egészen elfeledve valamelyik virtuális fiókomban. ^.^
Úgyhogy jó olvasást, szórakozást hozzájuk! :x

~*~
Heteira, Candle: >:D< Édesek vagytok, köszönöm. :x

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 november 02 (hétfő), 12:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 február 26 (péntek), 12:40
Hozzászólások: 758
DaeMoon írta:

Sajnos jelenleg nem tudom mindezt meghálálni nektek, drága olvasók, mert elég zűrös-hektikus periódust taposok. :( Már akartam is szólni, hogy azok, akik a Teeth következő fejezetére várnak, lehet, hogy kénytelenek lesznek decemberig beérni az angol verzióval, vagy tehetetlenül körmöt rágni és haragudni rám. :(

Sajnálom, hogy nehéz időszakod van, kitartás hozzá. Megvárjuk a fordítást, ezen semmi sem múlik.
A kiemeléshez meg gratulálok én is :)

_________________
A blogom, ahol a Könyvmolyképzőről, Aranymosásról, írásról általában lesz, van szó. ;-)

"Draco vihogni kezdett.
- Nektek szóvivőtök van szex-ügyben? – kérdezte – Ráadásul Potter?
- Hah, nem is tudod, mit hagysz ki! - kukorékolta Seamus.
- Harrynek vannak a legjobb szex-beszámolói – tette hozzá Ron önelégülten." (Vorabiza: Unalom)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 október 28 (szerda), 20:52 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Még egyszer gratulálok! ;) :give:

A Teeth pedig ráér. :xx: Én már annak is eszméletlenül örülök, hogy belevágtál. De ezt úgyis tudod. ;) >:D<

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 október 22 (csütörtök), 21:57 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
candlelight írta:
Gratulálok a kiemeléshez! :) :taps: :xx:
Hű... :shock: És megint hű... és... wow... :shock: :shock: :oops: :oops:
Hát, ha nem szólsz, akkor ezt biztosan nem szúrtam volna ki, bevallom, mikor rákattintottam a főoldalra ötletem sem volt, vajon melyik történetem kerülhetett be az ajánlóba és, mikor megláttam... Hát... hűű. :oops: *még próbálja feldolgozni, hogy az egyik legkedvesebb története a főoldalon figyel a kiemeltek közt* Bárkinek/Bárkiknek köszönhető ez a váratlan és eszméletlenül szívmelengető meglepetés, az biztos, hogy hálám még jó ideig üldözni fogja őket. :x
És nagyon, nagyon köszönöm a gratulációt (meg persze azt is, hogy felhívtad a dologra a figyelmemet), Candle, eszméletlen cuki vagy! :xx:

~*~

Sajnos jelenleg nem tudom mindezt meghálálni nektek, drága olvasók, mert elég zűrös-hektikus periódust taposok. :( Már akartam is szólni, hogy azok, akik a Teeth következő fejezetére várnak, lehet, hogy kénytelenek lesznek decemberig beérni az angol verzióval, vagy tehetetlenül körmöt rágni és haragudni rám. :( Nagyon-nagyon röstellem, de azért majd megpróbálok kifundálni valami apróságot hálám jeléül és elcsípni pár szabad percet a megvalósításra. Remélem, sikerül, addig is... Hű... :shock: :oops: Nagyon-nagyon szépen köszönöm minden illetékesnek, hogy gondolt rám és erre a történetre! :give: :oops: *megy és szemez még kicsit a kiemeltekkel, aztán megpróbálja feldolgozni a hírt*

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 október 20 (kedd), 21:47 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Gratulálok a kiemeléshez! :) :taps: :xx:

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 október 14 (szerda), 17:52 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
candlelight írta:
Heteira írta:
DaeMoon írta:

~*~*~*~*~*~
FRISSÍTÉS:
Extra gyors admini közbenjárásnak hála a Teeth hatodik, eddigi leghosszabb fejezete máris olvasható Merengőn! :pbunny:

Oké, nem bírom ki, jeleznem kell, hogy mennyire várom a következő fejezetet. (Éppen lenne szabadidőm elolvasni :D )


Csatlakozom, már én is nagyon várom. ^^

Nagyon tündérek vagytok én meg baromira szégyellem magamat ilyenkor, de... de.... de... Szóval ez az egyetlen ficc, amit a munkahelyi gépen nem merek megnyitni. :oops: Leginkább ezért halad ilyen tetű lassan az ügy, de becs'szó, nincs elfelejtve! XD

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 október 03 (szombat), 23:14 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Heteira írta:
DaeMoon írta:

~*~*~*~*~*~
FRISSÍTÉS:
Extra gyors admini közbenjárásnak hála a Teeth hatodik, eddigi leghosszabb fejezete máris olvasható Merengőn! :pbunny:

Oké, nem bírom ki, jeleznem kell, hogy mennyire várom a következő fejezetet. (Éppen lenne szabadidőm elolvasni :D )


Csatlakozom, már én is nagyon várom. ^^

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 október 03 (szombat), 11:05 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 február 26 (péntek), 12:40
Hozzászólások: 758
DaeMoon írta:

~*~*~*~*~*~
FRISSÍTÉS:
Extra gyors admini közbenjárásnak hála a Teeth hatodik, eddigi leghosszabb fejezete máris olvasható Merengőn! :pbunny:

Oké, nem bírom ki, jeleznem kell, hogy mennyire várom a következő fejezetet. (Éppen lenne szabadidőm elolvasni :D )

_________________
A blogom, ahol a Könyvmolyképzőről, Aranymosásról, írásról általában lesz, van szó. ;-)

"Draco vihogni kezdett.
- Nektek szóvivőtök van szex-ügyben? – kérdezte – Ráadásul Potter?
- Hah, nem is tudod, mit hagysz ki! - kukorékolta Seamus.
- Harrynek vannak a legjobb szex-beszámolói – tette hozzá Ron önelégülten." (Vorabiza: Unalom)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 12 (szombat), 21:56 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Tegnap felkerült a Semmi sem menthet fel befejező fejezete. Ezzel véget ért Ward és Fitz története, akik végigolvasták a történetet, remélem legalább annyira élvezték, amennyire én élveztem az olvasást és a fordítást. :mrgreen: A szerző, dionysus_bond nevében is nagyon köszönöm a kedves véleményeket, ő is mindvégig figyelemmel kísérte a felkerülést és nagy-nagy örömöt szerzett neki látni, hogy mennyien olvassátok a történetét szóval... Köszönjük! :x
Az utolsó fejezethez pedig jó szórakozást! ;)

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 05 (szombat), 16:13 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Két olvasni valót is hoztam ezúttal, az egyik a Semmi sem menthet fel utolsó előtti fejezete. Ezenkívül (hála Slynak) megígérhetem, hogy a következő nem fog ennyit késni. ^.^ Pontosan egy hét múlva fog felkerülni, becs'szó! ;;)
A másik frissítés egy régóta kísértő Maze Runner ötletből született. Olyan régen írtam Thominhó ficcet, hogy már szinte el is felejtettem, mennyire szeretem ezt a két kis hülyét, szóval lehet visszatérek majd ehhez a pároshoz is mostanság. :D Ihlet függő lesz, majd elválik. ;) Egyelőre azonban olvassátok sok szeretettel az új novellát. Kis nyúlfülnyi, de azért véleményt írni ér. ;)

    Csókok
    „Thomas és Minho kapcsolatának öt futó pillanata.
    (Figyelem! A történet a harmadik kötet végére vonatkozó spoilert tartalmaz!)”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 26 (szerda), 21:42 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
SlytHay írta:
Akkor az önoktatás után, gondolom, ment a fordítás, mint a karikacsapás. xD
Aucs... :)) Lehet csak nagyon fáradt vagyok, de ez most kb fizikailag fájó poén volt. XD (Egyébként tényleg tök jó, hogy mennyi mindent tanul fordítás/írás közben az ember. Csak így néha gyászosan lassú a felmutatható haladás... *elsunnyog fordítani*)

Elyes írta:
Remélem, tényleg gyorsabban sikerül majd haladni a kövi fejezettel, mert már nagyon olvasnám :D
Én is! :mrgreen:

candlelight írta:
Heteira írta:
candlelight írta:
Juuuj, én is nagyon várom a Teeth kövi fejezetét, örülök, hogy sikerült elkészülnöd vele, ha meg már a karikás ostorról van szó, akkor azt hiszem, tudom, melyik fejezet jön. :mrgreen:

Óóó, én például emlékszem, hogy angolul a karikás ostoros részt simán ugrottam, hogy majd Dae kiválóan el fogja mesélni nekem, jó lesz ez tőle elolvasva ;-)
Szóval szintén alig várom :D

Amúgy azt nekem is jó lesz olvasni magyarul, mert angolul nem annyira értettem, ha jól emlékszem. xD
...but no pressure, right? :huh: Na most aztán tövig rághatom a körmömet a vélemények megérkezéséig, hogy tetszett-e, amit összevakartam... :-S :-SS $pray (Főként, mert pont ott volt egy rész, amit én sem értettem meg teljesen, sőt még a felkért "független szakértőm" se tudott hozzá szagolni... =)) $? )




~*~*~*~*~*~
FRISSÍTÉS:
Extra gyors admini közbenjárásnak hála a Teeth hatodik, eddigi leghosszabb fejezete máris olvasható Merengőn! :pbunny:
(Na jó, most már bevallhatom: Dylan szülinapjára tartogattam ezt a frissítést. :give: :kitty: (Ami rohadtul nem igaz, de remek ürügy a késésre........))

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 26 (szerda), 20:26 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Heteira írta:
candlelight írta:
Juuuj, én is nagyon várom a Teeth kövi fejezetét, örülök, hogy sikerült elkészülnöd vele, ha meg már a karikás ostorról van szó, akkor azt hiszem, tudom, melyik fejezet jön. :mrgreen:

Óóó, én például emlékszem, hogy angolul a karikás ostoros részt simán ugrottam, hogy majd Dae kiválóan el fogja mesélni nekem, jó lesz ez tőle elolvasva ;-)
Szóval szintén alig várom :D


Amúgy azt nekem is jó lesz olvasni magyarul, mert angolul nem annyira értettem, ha jól emlékszem. xD

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 25 (kedd), 22:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 február 26 (péntek), 12:40
Hozzászólások: 758
candlelight írta:
Juuuj, én is nagyon várom a Teeth kövi fejezetét, örülök, hogy sikerült elkészülnöd vele, ha meg már a karikás ostorról van szó, akkor azt hiszem, tudom, melyik fejezet jön. :mrgreen:

Óóó, én például emlékszem, hogy angolul a karikás ostoros részt simán ugrottam, hogy majd Dae kiválóan el fogja mesélni nekem, jó lesz ez tőle elolvasva ;-)
Szóval szintén alig várom :D

_________________
A blogom, ahol a Könyvmolyképzőről, Aranymosásról, írásról általában lesz, van szó. ;-)

"Draco vihogni kezdett.
- Nektek szóvivőtök van szex-ügyben? – kérdezte – Ráadásul Potter?
- Hah, nem is tudod, mit hagysz ki! - kukorékolta Seamus.
- Harrynek vannak a legjobb szex-beszámolói – tette hozzá Ron önelégülten." (Vorabiza: Unalom)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 25 (kedd), 21:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Juuuj, én is nagyon várom a Teeth kövi fejezetét, örülök, hogy sikerült elkészülnöd vele, ha meg már a karikás ostorról van szó, akkor azt hiszem, tudom, melyik fejezet jön. :mrgreen:

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 25 (kedd), 19:21 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
DaeMoon írta:
Ezenkívül szintén végre valahára volt időm utána nézni a karikás ostor forgatás rejtelmeinek, úgyhogy befejeztem és végre át is küldtem Eddynek bétázásra a Teeth soron következő (szintén hatodik) fejezetét

Aki bagolypostával már vissza is juttatta neked :mrgreen: Remélem, tényleg gyorsabban sikerül majd haladni a kövi fejezettel, mert már nagyon olvasnám :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 24 (hétfő), 21:02 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
DaeMoon írta:
Ezenkívül szintén végre valahára volt időm utána nézni a karikás ostor forgatás rejtelmeinek...

Akkor az önoktatás után, gondolom, ment a fordítás, mint a karikacsapás. xD Egyébként tök jó, hogy ficírás/-olvasás/-fordítás közben mindig tanul valami újat az ember -- nekem valahol még van egy listám is ezekről a tudományaimról. :haha:
(visszasunnyog bétázni)

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 24 (hétfő), 20:11 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Örömmel jelentem, ezúttal olvasnivalót is hoztam magammal, nem csak üres szövegelést! :taps: Tehát! Felkerült tegnap a Semmi sem menthet fel hatodik fejezete és egyúttal válaszoltam is (végre) a történethez írt véleményekre, amiket ezúton is nagyon-nagyon köszönök! :x
Ezenkívül szintén végre valahára volt időm utána nézni a karikás ostor forgatás rejtelmeinek, úgyhogy befejeztem és végre át is küldtem Eddynek bétázásra a Teeth soron következő (szintén hatodik) fejezetét, valamint tegnap pár száz szó erejéig belekezdtem a hetedik fejezetben, remélem, azzal már nem fogok ilyen csigatempóban haladni.
Egyelőre ennyi, az olvasnivalóhoz jó szórakozást (és jó vélemény írást... O:-) ), aztán remélhetőleg belátható időn egyéb meglepetésekkel is megjelenek. ;)

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 17 (hétfő), 19:11 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
candlelight írta:
Heteira írta:
Én csak azt szeretném jelezni, hogy nagyon várom a Teeth folytatását. Tök jó kislány voltam, és már nagyon régen nem olvastam előre, hanem igyekszem türelmes lenni ;-)
Hajrá, ha éppen van rá időd, tudd, hogy lesz olvasója! :-)

És én is nagyon várom már! ;;) :xx:

Annyira nagyon cukik vagytok! :oops: :xx:


Egyébként jelenetem, kész a hatodik fejezet fordítása (ma fejeztem be) holnap még átolvasom a rend kedvéért, hogy kigyomláljam belőle, amit még kell, aztán átküldöm bétázásra és ha a szerencse elzargatja az időfaló manókat és minden klappol meg csudijó, akkor (talán) a hétvégére fel is kerül Merengőre. ^.^
Addig pedig majd igyekszem szép sorban megválaszolni a kapott véleményeket is, amiket ezúton is nagyon-nagyon köszönök, láttam, feldobtak, csak még kapacitásom nem volt felelni.... :oops: :give:

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 15 (szombat), 22:14 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Heteira írta:
DaeMoon írta:
Ezenkívül ma haladtam végre kicsit a Teeth fordításával is, úgyhogy végre eljutottam a hatodik fejezet feléig.

Én csak azt szeretném jelezni, hogy nagyon várom a Teeth folytatását. Tök jó kislány voltam, és már nagyon régen nem olvastam előre, hanem igyekszem türelmes lenni ;-)
Hajrá, ha éppen van rá időd, tudd, hogy lesz olvasója! :-)


És én is nagyon várom már! ;;) :xx:

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 11 (kedd), 22:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 február 26 (péntek), 12:40
Hozzászólások: 758
DaeMoon írta:
Ezenkívül ma haladtam végre kicsit a Teeth fordításával is, úgyhogy végre eljutottam a hatodik fejezet feléig.

Én csak azt szeretném jelezni, hogy nagyon várom a Teeth folytatását. Tök jó kislány voltam, és már nagyon régen nem olvastam előre, hanem igyekszem türelmes lenni ;-)
Hajrá, ha éppen van rá időd, tudd, hogy lesz olvasója! :-)

_________________
A blogom, ahol a Könyvmolyképzőről, Aranymosásról, írásról általában lesz, van szó. ;-)

"Draco vihogni kezdett.
- Nektek szóvivőtök van szex-ügyben? – kérdezte – Ráadásul Potter?
- Hah, nem is tudod, mit hagysz ki! - kukorékolta Seamus.
- Harrynek vannak a legjobb szex-beszámolói – tette hozzá Ron önelégülten." (Vorabiza: Unalom)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 04 (kedd), 0:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
DaeMoon írta:
Mivel Nagisa jelenleg hatalmas időhiányban szenved, megkértem Slyt, hogy a Semmi sem menthet fel második felét nézze át, ő pedig volt olyan tündér, hogy bevállalta, úgyhogy már el is küldtem neki a további fejezeteket. Csak idő kérdése, hogy eljusson az ügy a feltöltésig. :)

Félig kész a fejezet, holnapután környékén visszadobom. Elfelejtettem, hogy ez a hét Gishwhes-hét, és most is arra csinálok egy comic stripet. Bétázást meg agyfrissítés gyanánt oktatok be hol itt, hol ott, szóval haladgatok. :mrgreen:

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség