Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2019 szeptember 21 (szombat), 3:24

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Melyik történet folytatását szeretnéd a leginkább olvasni?
Ezüst-angyal 8%  8%  [ 1 ]
Vérzivatar I. - Az Utód 17%  17%  [ 2 ]
Kill me or kiss me... 58%  58%  [ 7 ]
Ég és föld között... 0%  0%  [ 0 ]
Holnapok tegnapjai 0%  0%  [ 0 ]
Ragyogó sötétség / Rózsás sötétség 17%  17%  [ 2 ]
Inkább fabrikálj otthon atombombát - az kevésbé tömegpusztító! 0%  0%  [ 0 ]
Zimme zumm zimme zumm recefice bumm bumm bumm 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 12
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Draconus Diablo slashszentélye
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 02 (vasárnap), 6:08 
Írópalánta

Ezüst-angyal 28. fejezet engedélyezve. Jó szórakozást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 16 (csütörtök), 17:06 
Írópalánta

Ezüst-angyal 27. fejezet engedélyezve. Jó szórakozást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 09 (csütörtök), 13:48 
Írópalánta

A mai nap folyamán felkerült a Rózsás sötétség második fejezete. Jó olvasást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 05 (vasárnap), 12:13 
Írópalánta

Üdvözletem mindenkinek, aki erre téved! :wink:

Nemrég felkerült a Ragyogó sötétség http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=99169 folytatása.

A történet a Rózsás sötétség címet viseli, és az alábbi linken található meg:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=99783

Gondolkoztam… (és ez, mint tudjuk, sosem vezet jóra). Aztán rájöttem, hogy egyszerűen nem lehet így vége. A sírig tartó boldogság sajnos nem jön varázsszóra – kőkeményen meg kell érte küzdeni. A birodalom két egykori tábornoka szokatlan helyzetbe csöppent: emberekként, emberek között kell élniük, szembesülve korlátaikkal és kötelezettségeikkel.
Amennyiben ezek már nem lennének alapjában véve is súlyos problémák, egy új tanár bukkan fel Zoisite iskolájában, és fölöttébb nagy érdeklődést tanúsít a fiú iránt. Ráadásul ezzel szinte egy időben egy sorozatgyilkos kezdi el szedni áldozatait – akik kivétel nélkül mind fiatal, vörösesszőke férfiak…

Szemszög továbbra is Kunzite-sama E/1.

A slash részletes, azonban nem csak emiatt került rá a legmagasabb korhatár, a figyelmeztetések nem véletlenül vannak kint. Az emberi szívekben rejtező sötétség talán még a birodalom gonoszságát is felülmúlja…

Jó szórakozást! :wink:

Üdv

D_D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 02 (csütörtök), 16:44 
Írópalánta

Üdv, Kedves Olvasók!

Remélhetőleg hamarosan felkerül majd a folytatás első fejezete, azonban hogy addig se unatkozzatok, figyelmetekbe ajánlanék egy AMV-t: http://www.youtube.com/watch?v=9BcmLTV1 ... re=related

Zoi-chan főszerepben. :D Remek zene, még remekebb képek-jelenetek, és az egész videó imádni valóan van felépítve. Bevallom, függő lettem, és minden áldott reggel megnézem munkába menetel előtt, aztán akkor is, ha hazaérek... meg persze mikor eszembe jut. :lol:

Úgy érzem, ismét beléjük zúgtam. :x

D_D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 29 (vasárnap), 8:50 
Írópalánta

A Kunzoite fic - Ragyogó sötétség (http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=99169) lezáró fejezete feltöltve. És nem, nem buliztam eddig :D , mindössze maga az utolsó rész konkrétan majdnem olyan hosszú lett, mint az előzőek együttvéve. :lol:
Jó olvasást! :wink:

D_D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 25 (szerda), 21:06 
Írópalánta

Üdv!

lex írta:
Én szökevény vagyok és engem is felvettek :D

Gratula! :D (Zárójelben megkérdezem, milyen szakra) :P (zárójelben is válaszolj :lol: )

lex írta:
És hogy én se legyek off, nézegettem már a történetet, el is mentettem a Könyvjelzőim közé, bár még kicsit gyűjtögetem a bátorságom - de ha jól emlékszem, valahol megjegyezted, hogy a páros nem-ismerete nem jelent akadályt az olvasásnál :) Nagyon halvány emlékeim vannak csupán a sorozatról, ezért ha nem baj, megpróbálok majd elvonatkoztatni és csak a párosra koncentrálni :)

Ha mindössze azért nem olvasnád el a történetet, mert nem ismered az előzményeket... nos megkerestem neked. :D
http://www.veoh.com/watch/v1448830ZjCXx ... ish+Dubbed
Angol szöveg, de talán még így is élvezhető. :wink:
Tulajdonképpen valóban nem akadály a páros nem-ismerete, a lényeg az, hogy ők mindketten a rossz oldalon állnak, mégis szeretik egymást, és a szerelmükért bármire képesek. Még arra is, hogy... hát ez már csak a történetből derül ki. :D
(Saját élmény: úgy olvastam egyszer egy Odaát slasht, hogy körülbelül gőzöm nem volt arról, mi is ez a sorozat, csak valaki ajánlotta.)
Az elején van egy rövid bemutató, és konkrétan annyit elég is tudni a szereplőkről.
Bízom benne, hogy tetszeni fog. :wink:

Üdv

D_D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 25 (szerda), 18:12 
Tollforgató

Én szökevény vagyok és engem is felvettek :D És hogy én se legyek off, nézegettem már a történetet, el is mentettem a Könyvjelzőim közé, bár még kicsit gyűjtögetem a bátorságom - de ha jól emlékszem, valahol megjegyezted, hogy a páros nem-ismerete nem jelent akadályt az olvasásnál :) Nagyon halvány emlékeim vannak csupán a sorozatról, ezért ha nem baj, megpróbálok majd elvonatkoztatni és csak a párosra koncentrálni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 25 (szerda), 15:25 
Írópalánta

lex írta:

Először is: Isten éltessen! <:-P

Köszi! :D

lex írta:
Másodszor: csak nem te is szökevény vagy, aki most indul megint tiszta lappal? :D :-Ą

Szökevény vagyok, de nem indulok tiszta lappal, sőt az érintene rosszul, amennyiben azzal kellene indulnom. Mindössze nem volt elég pénzem arra, hogy befejezzem a fizika szakot.

És hogy ne legyek teljesen off: Kunzite-sama is imádja a fizikát, különösen az alternatív dimenziók nyűgözik le. :D Meg természetesen Zoisite... :x

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 25 (szerda), 15:00 
Tollforgató

Draconus_Diablo írta:
A Kunzoite történetem (aka Ragyogó sötétség) 3. fejezete feltöltve. Már csak az Epilógus van hátra. :D Jó olvasást! :wink:
A lezáró rész remélhetőleg a mai - ha túlzottan belefeledkezem a szülinapom :lol: , illetve annak a megünneplésébe, hogy ismét felvettek az egyetemre :oops:, akkor a holnapi - nap folyamán feltöltésre kerül.

Először is: Isten éltessen! <:-P

Másodszor: csak nem te is szökevény vagy, aki most indul megint tiszta lappal? :D :-Ą

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 25 (szerda), 14:32 
Írópalánta

A Kunzoite történetem (aka Ragyogó sötétség) 3. fejezete feltöltve. Már csak az Epilógus van hátra. :D Jó olvasást! :wink:
A lezáró rész remélhetőleg a mai - ha túlzottan belefeledkezem a szülinapom :lol: , illetve annak a megünneplésébe, hogy ismét felvettek az egyetemre :oops:, akkor a holnapi - nap folyamán feltöltésre kerül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 21 (szombat), 19:39 
Írópalánta

Ragyogó sötétség 2. fejezet engedélyezve. Jó olvasást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 19 (csütörtök), 8:25 
Írópalánta

Üdvözletem, kedves olvasóim!

Sajnálattal kell közölnöm, hogy az Ezüst-angyal frissítése némileg elhúzódik, azonban szolgálhatok egy jó hírrel is - már akinek jó hír. Remélem, akik szeretnek tőlem olvasni, azoknak az. :wink:

Hirtelen felindulásból úgy döntöttem, belevágom a fejszémet egy kisebb méretű fába, és olyan párossal írok egy történetet, amelyről még senki sem ezen az oldalon. (Legalábbis én nem találtam, de nyugodtan meg lehet cáfolni.)
Réges-régen, úgy tizenéves koromban ment egy anime a TV-ben Varázslatos álmok címmel (brr... maradjunk a Sailor Moonnál). Akkor még azt sem tudtam, mi az a slash, eszik-e vagy isszák, azonban hiába próbálták a magyar szinkronban testvérként feltüntetni a Kunzite-Zoisite párost, a lelkem mélyén sejtettem, hogy több van köztük ennél, így utánanyomoztam az interneten. Mindig is lenyűgözött, hogy ők szinte a lehetetlent valósították meg azzal, hogy egy olyan gonosz helyen, mint a Dark Kingdom, ennyire szerették egymást, és millió meg egyszer néztem újra azokat az epizódokat, melyekben ők szerepeltek. Rajongtam értük - mit rajongtam, most is rajongok - , és az ő kapcsolatuk valahogy sokkal jobban lenyűgözött, mint Sailor Moon és Tuxedo Kamen eleve elrendelt szerelme, így voltaképpen ők voltak az első slash páros az életemben - habár akkor még nem is tudtam róla. Valahogy olyan ez nálam, mint az első szerelem. Jöhetnek újak, másabbak az ember életében, de a legeslegelsőt sohasem tudja elfelejteni...
Ilyen hosszas bevezető után rá is térnék a lényegre. Az új történet a Ragyogó sötétség címet viseli, és az alábbi linken található meg:

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=99169

Röviden a tartalomból:
Az egész onnan indul, hogy Beryl királynő visszaparancsolja a két tábornokot Sailor Venus felbukkanását követően. (Az előzményekben Zoisite ál-Sailor Moonként csapdába csalja Tuxedo Kament, és megsebesíti, Kunzite pedig majdnem végez a Senshivel, azonban Venus megakadályozza ezen cselekedetében.) Mi történik, ha az események új, nem várt fordulatot vesznek? Olvassátok el, és megtudjátok. :wink:

Szemszög: Kunzite-sama E/1

Az egészet mindössze három fejezetesre tervezem, és utána visszatérek az Ezüst-angyalhoz. :-D

D_D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 16 (hétfő), 20:51 
Írópalánta

Ezüst-angyal 26. fejezet. Jó szórakozást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 14 (szombat), 21:23 
Írópalánta

Ezüst-angyal 25. fejezet fönt. Jó olvasást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 12 (csütörtök), 17:28 
Írópalánta

Ezüst-angyal 24. fejezet - végre - engedélyezve. Lássuk, mit is jelenthet konkrétan a Sárkány-idomítás... :lol: Jó szórakozást kívánok ennek kifürkészéséhez. :wink: D_D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 10 (kedd), 15:22 
Írópalánta

Ezüst-angyal/23.
Kifejezetten kellemes kikapcsolódást kívánok. :D :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 09 (hétfő), 15:56 
Írópalánta

Ezüst-angyal 22. fejezet... húha, már itt tartunk? :D Kellemes szórakozást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 08 (vasárnap), 9:55 
Írópalánta

Újabb fejezet az Ezüst-angyalhoz. Jó olvasást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 07 (szombat), 13:18 
Írópalánta

Ezüst-angyal 20. fejezet engedélyezve, jó szórakozást hozzá. :wink:

Egyébként nem szeretnék nagyon nyűglődni, de kifejezetten jól esne néhány vélemény. :oops: :D Előre is köszi, annak, aki ír, és persze annak is aki olvas. :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 04 (szerda), 20:05 
Írópalánta

Az Ezüst-angyal újabb fejezete - mely A kastély Cupidója címet viseli - feltöltve. Jó olvasást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 03 (kedd), 14:08 
Írópalánta

Ezüst-angyal 18. fejezet. Jó szórakozást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 július 01 (vasárnap), 7:20 
Írópalánta

Az Ezüst-angyal 17. fejezete engedélyezve. Jó olvasást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 30 (szombat), 16:55 
Írópalánta

Új fejezet az Ezüst-angyalhoz. Jó szórakozást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 29 (péntek), 4:01 
Írópalánta

Castiel írta:
Kérlek titeket, ha van rá lehetőség, akkor maradjatok a topik céljának megfelelő témán belül, azaz Draconus Diablo történeteinek "kibeszélésével". Pü-ben, illetve bármelyik egyéb off topikban (OFF-SZTÁDA, Team, pOFFázók, dracoista topik, Ismerkedő). Köszönöm.

Rendben. És elnézést... :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 28 (csütörtök), 20:48 
Betűmániákus

Kérlek titeket, ha van rá lehetőség, akkor maradjatok a topik céljának megfelelő témán belül, azaz Draconus Diablo történeteinek "kibeszélésével". Pü-ben, illetve bármelyik egyéb off topikban (OFF-SZTÁDA, Team, pOFFázók, dracoista topik, Ismerkedő). Köszönöm.

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Vérzivatar I. - Az Utód (by Draconus Diablo)
HozzászólásElküldve: 2012 június 28 (csütörtök), 20:08 
Írópalánta

Üdv!

Bocsi, hogy csak most reagálok, de tegnap korán lefeküdtem, mert pokoli fáradt voltam, ma meg mióta hazaértem, az új fejezeten dolgozom, és büszkén jelentem be, hogy el is készültem vele. Úgyhogy remélem, hallgatásom megbocsátható. :wink:

Idézet:
Hááát, hmhm... Végülis több, mint két éve alkotok már ilyen-olyan történeteket. Először engem is az Alkonyat csillámpírjai ragadtak magukkal, és a színészek. Aztán kicsit több, mint egy éve arra gondoltam, hogy esetleg elkezdek írni valami olyat, aminek a világát és szereplőit majdnem annyira ismerem, mint magamat - és ez lett Mike Shinoda, és a Linkin Park világa. Kettő hosszabb történetem van ezekről, az egyik már majdnem befejezett, az utolsó fejezet van írás alatt, és sok kisebb novellafüzér is.

Engem az Alkonyat valahogy nem nyűgözött le, de lehet, hogy csak azért mert mindössze a filmeket láttam. Számomra a vérfarkasok sokkal lenyűgözőbbek voltak, mint a vámpírok, főleg az a srác, most nem jut eszembe a neve.
A Linkin Park nekem is az egyik kedvencem, úgyhogy amennyiben a hétvégén lesz egy kis időm - és miért ne lenne - elolvasom a történetet, meg természetesen véleményt is írok ám. :) Ha jól láttam, ez fent van.

Idézet:
Ezután kezdtem elolvasni a HP könyveket. Mert igen, tavaly nyáron olvastam el őket először, magam sem tudom, előtte miért nem tettem meg. A lényeg a lényeg, hogy totálisan beleszerettem az egészbe, aztán feljöttem Merire és hát kerestem a jó kis töriket. Olvastam is sokat, és akkor gondoltam én is megpróbálom.

Hát én 14 éves korom óta írok kisebb-nagyobb megszakításokkal, a fő-fő regénysorozatom egy scifi-fantasy, de még erőteljes átdolgozásra szorul, és mostanában sokkal nagyobb kedvem van fanficekkel foglalkozni.
A HP-t én is véletlenül olvastam el, éppen az első vizsgámra készültem, és hát a barátnőm jóindulatúan kölcsönadta a könyvet, hogy ha unatkoznék tanulás közben, akkor legyen mivel elütnöm az időt. Úgy elütöttem, hogy egy szót sem tanultam, ellenben egy éjszaka alatt végigolvastam az első kötetet, és innentől kezdődött a szerelmem a történet, és elsősorban a Malfoyok iránt. Aztán már csak néhány kattintás volt a slash. :roll:

Idézet:
Egyelőre ezek egyike sem található meg Merin, igazából három ilyen van - ebből egy olyan, amit társszerzővel szeretnénk írni. Egy olyan, ami később játszódik, hogy kifejezhessem Albus Perselus Potter és Scorpius Malfoy iránti mérhetetlen rajongásomat. :D De ez is kissé még kezdetleges, alig van meg belőle valami.

Olvastam már jó ficeket ezzel a párossal kapcsolatban, kíváncsi lennék a tiedre is, ha majd egyszer elkészül.
A társszerzővel megírni kívánt történet konkrétan mivel kapcsolatos?

Idézet:
És hát van a harmadik, ami olyan 50 oldal köré rúg most már, amolyan "mi lett volna, ha" történet. Ez van a leginkább kidolgozva, bár...
Nos a történet a Főnix Rendjének eseményeinél kezdődik úgy, hogy egy saját szereplőt tettem bele - Selene S. Dumbledore-t. Ő az igazgató lánya, akit azért hoz Angliába Dumbledore, mert ugye Voldemort testet öltött, és nem akarja, hogy veszélyben legyen - és hát erre, mint tudjuk, az a legjobb ellenmegoldás, ha Roxfortba visszük a gyerekeket.... noha mindig ott történnek a csudi dolgok :D Selene már a nyáron beköltözik a Grimmauld térre, és ott szerelmes lesz... na de kibe? :D Természetesen a Black família utolsó férfi sarjába, Siriusba... De mint tudjuk, ennek a szerelemnek egyszer vége lesz... na és mi lesz utána?

Sirius nekem is az egyik nagy kedvencem, bár annyira nem ragadott meg a karaktere, hogy képes legyek vele történetet írni. Mélyen érintett, hogy Rowling kiírta. Igazságtalannak tartottam Harryvel szemben is, aki végre megismerte egy családtagját, aki igazán szereti, és magával Siriusszal szemben is, aki épphogy kiszabadult a börtönből, máris meghal. Ugyanígy fájlaltam Perselus Piton halálát is, bár nála leginkább a móddal volt problémám. Egyszerűen méltatlan volt hozzá egy ilyen vég.
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy nem maradhat életben minden szereplő, és a háborúk áldozatokkal járnak, azonban igazán hagyhatta volna, hogy Sirius és Harry kicsit jobban megismerjék egymást.
Egyébként szívesen olvasnék a Főnix Rendjéről is, a könyvből nem tudunk meg sokat a tagjairól.

Idézet:
Na hát, erről szólna igazából. :) Bocs, ha hosszúra sikeredett, és nem akartad ennyire részletesen olvasni... :mrgreen:
Szóval, nem tudom, hogy milyenek lesznek, de elsőnek ezt fogom kidolgozni, ha minden jól megy, akkor a nyáron. :)

Nem baj, hogy hosszúra sikeredett, azért kérdeztem, mert kíváncsi voltam. Ha nem lettem volna kíváncsi, rá sem kérdezek. :wink:
Amúgy csak szeretném hozzátenni, hogy már nyár van, legalábbis a hőmérőm és a naptáram szerint, ráadásul hétvégére pokoli meleget mondanak...

Idézet:
Ami Narcissát illeti, valóban nem rémlik nekem sem, hogy csillag lenne, de azt hiszem, van valamilyen mitológiai alak volt... de most nem rémlik, hogy mi is pontosan. :)

Ezt a történetet találtam hirtelen:
Narcissus, a gyönyörűséges, de bátortalan ifjú visszautasította az érte epekedő nimfa, Ekho szerelmét. A nimfa bele is pusztult viszonzatlan érzelmeibe; csontjai sziklákká váltak, és csak a hangja - a visszhang - maradt meg. Aphrodité, a szépség és a szerelem szigorú istenasszonya azzal büntette meg Narcissust, hogy amint a tiszta erdei forrás vize fölé hajolt, és a víztükörben meglátta saját képmását - beleszeretett. Képtelen és reménytelen szerelme a halálát okozta, de holtteste virággá változott. Ezt a virágot róla, nárcisznak nevezték el. Később az önimádatot, az önmaga szépségében, önerényeiben való tetszelgést nevezték el nárcizmusnak.

Valóban mitológiai alak volt, de találhatott volna olyan mitológiai alakot, amelyik egy csillag neve is egyben, ha már annyira azt akarta. Mindegy, ez már úgysem fog változni.

Idézet:
Scorpius miért nem tetszik?? :cry:
Erre kíváncsi lennék...

Mert a Silver cukibb. :D Na jó, igazából nem tudom megmagyarázni, miért nem tetszik, de a skorpió jut róla eszembe, onnan meg a mantikór, és nekem valahogy a Lucius meg a Draco után valahogy nem malfoyos. De lehet, hogy ez az én egyéni szocproblémám. :lol:

Remélem, mindenre reagáltam. Most pedig megyek, és elolvasom újra az új fejezetet, hátha találok még benne javítgatni valót. (biztosis :lol: )

Üdv

D_D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 27 (szerda), 17:44 
Zöldfülű

Szia!
Hááát, hmhm... Végülis több, mint két éve alkotok már ilyen-olyan történeteket. Először engem is az Alkonyat csillámpírjai ragadtak magukkal, és a színészek. Aztán kicsit több, mint egy éve arra gondoltam, hogy esetleg elkezdek írni valami olyat, aminek a világát és szereplőit majdnem annyira ismerem, mint magamat - és ez lett Mike Shinoda, és a Linkin Park világa. Kettő hosszabb történetem van ezekről, az egyik már majdnem befejezett, az utolsó fejezet van írás alatt, és sok kisebb novellafüzér is.
Ezután kezdtem elolvasni a HP könyveket. Mert igen, tavaly nyáron olvastam el őket először, magam sem tudom, előtte miért nem tettem meg. A lényeg a lényeg, hogy totálisan beleszerettem az egészbe, aztán feljöttem Merire és hát kerestem a jó kis töriket. Olvastam is sokat, és akkor gondoltam én is megpróbálom.
Egyelőre ezek egyike sem található meg Merin, igazából három ilyen van - ebből egy olyan, amit társszerzővel szeretnénk írni. Egy olyan, ami később játszódik, hogy kifejezhessem Albus Perselus Potter és Scorpius Malfoy iránti mérhetetlen rajongásomat. :D De ez is kissé még kezdetleges, alig van meg belőle valami. És hát van a harmadik, ami olyan 50 oldal köré rúg most már, amolyan "mi lett volna, ha" történet. Ez van a leginkább kidolgozva, bár...
Nos a történet a Főnix Rendjének eseményeinél kezdődik úgy, hogy egy saját szereplőt tettem bele - Selene S. Dumbledore-t. Ő az igazgató lánya, akit azért hoz Angliába Dumbledore, mert ugye Voldemort testet öltött, és nem akarja, hogy veszélyben legyen - és hát erre, mint tudjuk, az a legjobb ellenmegoldás, ha Roxfortba visszük a gyerekeket.... noha mindig ott történnek a csudi dolgok :D Selene már a nyáron beköltözik a Grimmauld térre, és ott szerelmes lesz... na de kibe? :D Természetesen a Black família utolsó férfi sarjába, Siriusba... De mint tudjuk, ennek a szerelemnek egyszer vége lesz... na és mi lesz utána?
Na hát, erről szólna igazából. :) Bocs, ha hosszúra sikeredett, és nem akartad ennyire részletesen olvasni... :mrgreen:
Szóval, nem tudom, hogy milyenek lesznek, de elsőnek ezt fogom kidolgozni, ha minden jól megy, akkor a nyáron. :)

Ami Narcissát illeti, valóban nem rémlik nekem sem, hogy csillag lenne, de azt hiszem, van valamilyen mitológiai alak volt... de most nem rémlik, hogy mi is pontosan. :)
Scorpius miért nem tetszik?? :cry:
Erre kíváncsi lennék...

Pux, AS

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 27 (szerda), 17:02 
Írópalánta

Üdv!

Ennek a kijelentésnek határozottan örülök. :)
(Mondjuk, ha a Blackekről van szó, akkor meg kell említenem, hogy Narcissa neve nem hasonlít egyetlen csillagéhoz sem. Rowling ebben a tekintetben (is) elég következetlen volt, meg persze abban is, hogy Draco fiának a Scorpius nevet adta. Mindig kiráz a hideg, ha rá gondolok. :lol: )
Kíváncsi lennék a történeteidre, és a legkevésbé sem untatsz. Megtalálható esetleg valamelyik az oldalon?
Az első történetem valójában borzalmasnak bizonyult. (Ez nincs fönt az oldalon, és nem is a HP-val kapcsolatos, mivel ez a regény még nem is létezett, amikor megírtam.) Nem fordítottam elég figyelmet a karakterek kidolgozására, sőt nem is voltak konkrét karakterek, inkább az vitte előre a cselekményt, hogy a szereplők állandóan veszekedtek egymással. Bármikor bármin képesek voltak összevitatkozni, amennyiben a helyzet úgy kívánta. Így amikor arra gondolsz, hogy a te történeted nem ennyire klassz, vedd figyelembe, hogy mindenki elindult valahonnan. Minél többet írsz, annál jobb lesz a történet - idővel belejön az ember, mint kiskutya az ugatásba, vagy mint Dracus A. Diamante a vámpírvadászatba. :D Mondjuk igazán kíváncsi lennék, mi is az, amit nem tartasz elég jónak. A saját írásaival szemben mindig kritikusabb az ember - akárhányszor olvasom végig az Ezüst-angyal eddig elkészült fejezeteit, mindig találok javítanivalót.
Az, hogy már a munkám közben is csak ezen gondolkozom, elárul egy s mást. =))
És meg kell vallanom, egyáltalán nem rontod a levegőt, sőt fölöttébb örülök, hogy itt vagy. :wink:

Üdv

D_D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 26 (kedd), 20:44 
Zöldfülű

Hát ha így folytatod, nem leszel egyedül - én tutira itt leszek! :D
Ras neve tetszett a legjobban, ez tény. Sejtettem, hogy csillagról van szó, mert hát Black a szentem - és hát én iiiimááádom Siriust is például *_*
Én személy szerint két HP történeten dolgozok. Na jó, 3 az igazából, de... hát ez bonyolult és nem akarlak untatni. A lényeg, hogy mikor olvasok ilyen jót, mint a tiéd is - mert komolyan nagyon imádom már most! -, akkor mindig elszontyolodom, hogy az enyémek nem ilyen klasszak. Igaz, csak az egyik ilyen töri van igazán kidolgozás alatt, de akkor is.
Fantasztikus, ahogy leírod a dolgokat, eseményeket, személyeket... És tényleg egyedi meg minden.
Szóóóóval én majd itt még rontom a levegőt, ha jönnek a fejik az biztos!! Meg akkor is, amikor nem jönnek :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 26 (kedd), 20:37 
Írópalánta

Üdv!

Örülök, hogy idetaláltál. :wink:
Hát igen, a kifinomult érzékek elég árulkodóak voltak, el kell ismernem. :P
Olyan nehéz válaszolni egy ilyen dicséretre, de elhiheted, hogy itt vigyorgok a gép előtt, és úgy érzem, még maga az apokalipszis sem tudná letörni a kedvemet. :D
A nevek... nos meglehetősen sok energiát fektettem a kitalálásukba, igaz a Willoughby Donahue kimondása még számomra is problémát okoz. :)) Vagy például Rasalhague Black (akinek keresztneve a Kígyótartó csillagkép egyik csillaga) - szerencsére mindkét fiút inkább becézik a barátai. :D
A történetben megjelenő lényeket is igyekszem egyedivé tenni - vagy teljesen újat alkotni, mint például a draguardok vagy a banyák esetében -, nálam még a vámpírok sem olyanok mint máshol. :)
Amúgy most a nevekről eszembe jutott az egyik kedvenc regényem, a Három testőr abból is konkrétan D'Artagnan. Nagyon sokáig úgy ejtettem ki, ahogy leírjuk, és bár a filmet látva ráébredtem a valóságra, a gondolataimban azért még visszaköszön néha, mikor leírva látom ezt a nevet. =))

Boldog vagyok, hogy benéztél szerény (és eddig elég magányosnak mondható) szentélyembe. :wink:

Üdv
D_D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 26 (kedd), 18:01 
Zöldfülű

Szia!
Hát wáo, még itt sem jártam, mármint ilyen ficblogon, most regeltem, szóval alapból remélem, hogy ide kell írni :D
Kérdezted, hogy honnan sejtettem az elején, hogy Will esetleg vérfarkas ugye - hát abból szagoltam meg valamit, ahogyan az illatokat elemezte. Gondoltam, ki, vagy mi más érezné így. Őszintén szólva elragadtatással olvastam a többi mágikus lényről, akiket te felsorakoztattál. :D Csak lestem. Elsőre a vérfarkas ugrott be, mert hát valahogy a vámpírt kicsuktam a témából... más mondom, meg sem fordult a fejemben. :D De naaaagyon jó a töri, szóval O.O
Jaj, meg azt is elfelejtettem mondani, mekkorát néztem a neveken, főleg Willén... minumum 5 percig betűzgettem... :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 26 (kedd), 16:10 
Írópalánta

Újabb fejezet feltöltve az Ezüst-angyalhoz. Jó olvasást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 25 (hétfő), 4:11 
Írópalánta

Ezüst-angyal 13. fejezet fönt. Jó szórakozást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 23 (szombat), 11:28 
Írópalánta

Felkerült a legújabb fejezet az Ezüst-angyalhoz, szám szerint a 12. Jó szórakozást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 19 (kedd), 22:30 
Írópalánta

Új fejezet került fel az Ezüst-angyal c. történethez. Jó szórakozást! :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012 június 18 (hétfő), 18:51 
Írópalánta

Üdv!

Úgy körülbelül négy évvel ezelőtt voltam aktív író az oldalon, ám mindenféle problémák miatt egy időre felhagytam az írással. Nevezzük egyszerűen alkotói válságnak - nem kifejezetten tolerálom jól, ha hektikus az életem, és nincsen benne semmiféle rendszer.
Azonban most megújult erővel és lelkesedéssel visszatértem, és folytatom megkezdett történeteimet.
A napokban a Holnapok tegnapjai címet viselő írásomhoz került fel négy új fejezet, illetve az Ezüst-angyal-hoz három. Mindkettő slash.

Jó szórakozást! :wink:

Üdv D_D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 24 (szombat), 18:06 
Írópalánta

Üüüüdv! :wink:

De régen is beszéltünk... =D

Idézet:
Lehet, hogy már beszéltünk róla, de mi is volt ez a porszem? :) James és Silver személye már nagyon hiányzik a történetből (mondom én, aki minden nap megkapja belőle a napi adagot! :D, de telhetetlen vagyok, nekem semmi sem elég!).

Hát, ha jól emlékszem, egészen sokat beszélgettünk erről a bizonyos porszemről... aki remélem, hogyha még most nem is, a későbbiekben valamennyire szimpatikus lesz számodra is - minden ellenérzésed ellenére. :D
És James most már tényleg benne lesz a következő, hosszú-hosszú fejezetben... Silvert egyelőre nem garantálhatok, legalábbis olyan formában nem... na majd megérted, ha felkerül az új fejezet, hogy hogyan bukkan fel mégis az ifjú Malfoy. :-D
Azért kíváncsi vagyok, mit szólsz majd Julienhez. ;)

Üdv :wink:

D_D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 24 (szombat), 17:56 
Zöldfülű

Draconus_Diablo írta:
A mai nap folyamán felkerült egy új fejezet a Vérzivatar című regényemhez - szám szerint a 22. - amely fejezet A protektor címet viseli.

Nagyon szuper! :)

Draconus_Diablo írta:
Igaz, néhány hozzászólással ezelőtt azt említettem, hogy ezen fejezetben a főhős - James - illetve Will fognak elsősorban szerepet kapni, azonban rá kellett jönnöm, hogy khm... némi porszem került a gépezetbe :oops: , így kénytelen voltam egy kicsit módosítani az eredeti terveken. Azt viszont már most leszögezhetem, hogy a következő fejezetben már valóban James és Will fognak főszerepet játszani, és e tényen a továbbiakban semmi nem változtathat. :D

Lehet, hogy már beszéltünk róla, de mi is volt ez a porszem? :) James és Silver személye már nagyon hiányzik a történetből (mondom én, aki minden nap megkapja belőle a napi adagot! :D, de telhetetlen vagyok, nekem semmi sem elég!).

Üdv

Thomas

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 24 (szombat), 14:51 
Írópalánta

Üdv ismét minden kedves olvasómnak! ;)

A mai nap folyamán felkerült egy új fejezet a Vérzivatar című regényemhez - szám szerint a 22. - amely fejezet A protektor címet viseli.
Igaz, néhány hozzászólással ezelőtt azt említettem, hogy ezen fejezetben a főhős - James - illetve Will fognak elsősorban szerepet kapni, azonban rá kellett jönnöm, hogy khm... némi porszem került a gépezetbe :oops: , így kénytelen voltam egy kicsit módosítani az eredeti terveken. Azt viszont már most leszögezhetem, hogy a következő fejezetben már valóban James és Will fognak főszerepet játszani, és e tényen a továbbiakban semmi nem változtathat. :D
Jó olvasgatást! ;)

Üdv

D_D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Zabini
HozzászólásElküldve: 2008 december 20 (szombat), 23:35 
Zöldfülű

Üdv néked ismét!

Jól elbeszélgetünk itt! :wink:

Idézet:
Dracus öhm... nem pojáca, és még csak az hiányozna, hogy Lochartos legyen

Vigyorgok rajta, ahogy beszélsz a saját szereplődről, egyértelmű, hogy ízig-vérig a saját embered. Öhm.. oké, hogy hasonlít, de talán szabadszájú önmagadről mintáztad? :D

Azért remélem észrevetted, hogy milyen óvatosan fogalmaztam! :D Egy szóval sem említettem, hogy ő ilyen lenne, csak azt mondtam, hogy egy érzés bújkál bennem, aminek valóságalapja nem feltétlenül van! :) Ráadásul ez egy olyan érzés, amely nem is a valódi cselekményből fakad, hanem egyszerűen valami képzettársítás, amit a névhez kötött az agyam (vagy ami a helyén van :))) a múlt homályából. Az újraolvasásra, látva a naptáramat, valamikor a tavasszal talán már sor is kerül! :D Most már az is igazi élmény, hogy annak a pár történetnek a frissítését nyomon tudom követni, amelyeket kiválasztottam, no meg lefekvés előtt talán pár oldalon sikerül átrágnom magam egy amúgy irtó hosszú, de már befejezett ficből.

Idézet:
Ehhh, nem igazán szeretem a popcornt, a főtt kukorica finomabb

A popcorn egy térdeplésre viszont elment! Minden szentnek maga felé hajlik a keze, így arra gondoltam, hogy ez puhább, könnyebben megúszom a büntetést. :) Amúgy én is főtt kukorica párti vagyok. Sőt, ha már múltkor szóbahoztad, akkor kezdő konyhatündérként is igyekszek funkcionálni, több-kevesebb sikerrel. Küldjek mézeskalácsot? Most sült ki! :D

Idézet:
kifejezetten megtisztelő, hogy egy hagymához hasonlítod a VZ-t

A hagyma jó dolog. Kiválóan alkalmas arra is, hogy a nem kívánatos vendéget jó messzire űzze az embertől! :D Ez persze nem igaz a VZ-ra. Szóval, ha jobban belegondolok, akkor csak bizonyos aspektusában érinti a hagymaságot. A könnyezés még nem zárható ki vele kapcsolatban, csak rajtad múlik. Ha már Shrek, akkor nekem a Shrekből a Kandúr a kedvenc. Én is tudok úgy nézni, majd bevetem, ha nagyon nem akarsz haladni a folytatással! :D

Thomas

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 december 20 (szombat), 22:58 
Írópalánta

Üdv! :wink:

Idézet:
Na, most fogsz rám megorrolni! :D Elég sok idő eltelt azóta, mióta a regényt olvastam és az azóta átrágott fic mennyiség elhomályosította az emlékeimet. Dracus karakteréről az emlékeimben ott motoszkál egy kis pojáca érzés, amelyre a bejegyzésed ráerősített egy kis Lockhartossággal :D Esküszöm, ha kiszabadulok a jelenleg elkezdett olvasmányaim sülya alól, ismét előveszem a Vérzivatart. Jut eszembe, meghajolok szépséged és népszerűséged előtt! :D:D:D

Neeem, ilyenekért nem orrolok meg, tényleg elég sok idő volt.
Dracus öhm... nem pojáca, :D és még csak az hiányozna, hogy lockhartos legyen. Őt ha nem is idegesíti (bár újságot nem járat, mert néha kicsit fárasztó mindig magát látnia a címlapon :D:D:D), de pont nem érdekli, mennyire népszerű, és nem is tudatosan "csinálja" hogy az legyen, egyszerűen a lényéből fakadóan bűvöli el az embereket. Mondjuk ha kapna egy olyan izé... mosoly díjat, akkor köszönettel átvenné, egy jót röhögne rajta, és nem foglalkozna többet vele.
Ha emlékszel még a 19. fejezetre, abban volt, hogy névtelen adománnyal segített egy kutatólabort, meg előtte is pénzzé tette a családja összes ingatlanját és majdnem minden ingóságát, majd az egész összeget jótékonyságra fordította úgy, hogy nem kért cserébe semmit - mondjuk akkor nem is lett volna jótékonyság - ergo nagyon önzetlen is. Mindent, amije van, a saját erejéből ért el.
James is milyen hamar megkedvelte, pont azért, mert Dracus nagyon közvetlen, mindig van valami, amivel kirángathatja a másik embert a depressziójából (persze azért őt is érheti olyan tragédia, amikor neki van szüksége segítségre). Általában komolytalannak tűnhet néhány megjegyzése alapján - lásd: egy-két beszélgetés Maxime-mal - de ha szükséges, akkor komolyan is tud viselkedni, nem szereti kimutatni, ha aggódik, nem szereti, ha valaki gyengének látja, még ha az illető közel is áll hozzá... Szóval iszonyatosan sokrétű (ehhhe - hagyma :D) és a karaktere még mélyülni fog. Jah, és borzasztóan türelmes, szinte semmivel nem lehet kihozni a sodrából, a hűség mintaképe, ha megígér valamit, akkor azt tűzön-vízen keresztül betartja... Oh, egy komplett kis regénykét írok már róla. :D Tehát nem, egyáltalán nem hasonlít Lockharthoz.

Idézet:
Melyik karakteredet nem kedveled?

Akit Dracus sem (és, nem, nem a vámpírmester az). Neeem, nem arra akarlak ösztönözni, hogy olvasd újra... :D szóval ha tudod, hogy kit nem kedvel Dracus, akkor azt is tudni fogod, kit nem kedvelek én. :wink:
Jajjj, amúgy van még egy, de ő nem annyira fő karakter, bár még elég sok bonyodalmat fog okozni. (Ő az, aki szemet vetett Jamesre, és terrorizálja szegény kis angyalkámat, Willt.)
És James mostohaapját például kifejezetten szeretem. :-)

Idézet:
Volt itthon valami mikrós popcorn, szóval pattogatott kukoricán térdepeltem, Jót tett a térdemen heverő akupunktúrás pontjaimnak. Például az irodai melótól megfájduló derekamat teljesen rendbetette, lement a térdembe! :)

Ehhh, nem igazán szeretem a popcornt, a főtt kukorica finomabb, de igazad van, nagyon szomorú lennék, ha egy olvasóval kevesebb lenne egy esetleges, az ötleteim miatti baleset következtében...

Idézet:
Szeretem az olyan történeteket, amelyek olyanok, mint egy ogre. Vagy mint egy hagyma. Nem, nem büdös, hanem többrétegű, Shrek után szabadon! :D

A Shreket nálam az egyik number one :D, persze csak az első és a második rész. A harmadik már nem tetszett különösebben.
És kifejezetten megtisztelő, hogy egy hagymához hasonlítod a VZ-t, egyészt mert a hagymát is szeretem, másrészt meg a hagyma valóban nagyon-nagyon sokrétű. (persze a hagymától lehet könnyezni is)

D_D

(ha néhol kicsit érthetetlen voltam, összefüggéstelen vagy kicsapongó, akkor nézd el nekem, enyhén már fáradt vagyok, a fejemből alig látok ki, de nem hagyhattam válasz nélkül, meg kellett védenem kedvenc vámpírvadászomat a lockharosulástól :D)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 december 20 (szombat), 22:02 
Zöldfülű

Szia!

Draconus_Diablo írta:
Nekem igazából Dracus a szívem csücske :x (ki ne olvadna el egy szépséges és nagyszerű vámpírvadásztól, akiért mindenki odavan - pont én ne lennék :D); öhm... azért Dracus, mert ő hasonlít személyiségben a legjobban hozzám, csak én szebb vagyok, és népszerűbb. :D *viccel*

Na, most fogsz rám megorrolni! :D Elég sok idő eltelt azóta, mióta a regényt olvastam és az azóta átrágott fic mennyiség elhomályosította az emlékeimet. Dracus karakteréről az emlékeimben ott motoszkál egy kis pojáca érzés, amelyre a bejegyzésed ráerősített egy kis Lockhartossággal :D Esküszöm, ha kiszabadulok a jelenleg elkezdett olvasmányaim sülya alól, ismét előveszem a Vérzivatart. Jut eszembe, meghajolok szépséged és népszerűséged előtt! :D:D:D

Idézet:
De valójában mindössze egyetlen karakterem van, akit nem kedvelek túlságosan.

Melyik karakteredet nem kedveled?

Idézet:
(ilyenkor amúgy mindig azt szoktam mondani, hogy a gúgli a barátunk :D, általában én is ott nézek utána mindennek)
Remélem szigorúan főtt kukoricán térdepeltél, a nem főtt az fáj... XDD

A gúgli tényleg a barátunk, de sajnos esélytelen a dolog, ha fel sem merül bennünk, hogy meg kellene valaki mást kérdezni. Főleg a barátunkat, ne má' előtte égessük magunkat a tudatlanságunkkal. És nem, nem főtt kukoricán térdepeltem, mert az nem volt itthon és amúgy is nagyon csúszós lett volna, könnyen kitörhettem volna a nyakam és nem hiszem, hogy örültél volna neki, ha egy olvasóval kevesebb! :D Volt itthon valami mikrós popcorn, szóval pattogatott kukoricán térdepeltem, Jót tett a térdemen heverő akupunktúrás pontjaimnak. Például az irodai melótól megfájduló derekamat teljesen rendbetette, lement a térdembe! :)

Idézet:
...néha olyan félmondatokban tudom elrejteni az információkat, ami az olvasóknak esetleg csak később esik le...

Szeretem az olyan történeteket, amelyek olyanok, mint egy ogre. Vagy mint egy hagyma. Nem, nem büdös, hanem többrétegű, Shrek után szabadon! :D

Thomas

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 december 20 (szombat), 19:47 
Írópalánta

Idézet:
Azt írtad a reakciómra reagálva, hogy nagyon szereted a saját karaktereidet formálni (na jó, nem voltál ilyen finomkodó, mániákus módszereket emlegettél :D) és ez bizony látszik is rajtuk. Nagyon könnyű őket megszeretni és ha elég hosszú a történet, akkor tud fájni az elvesztésük.

Hehe, igen, bevallom, vagyis már bevallottam, hogy mániákus vagyok velük kapcsolatban, és mániákusan imádom majdnem mindegyiket (na jó, egy "író" elméletileg minden karakterét szereti valamilyen szinten :-) ), talán ezért is ilyen könnyű őket megszeretni. Örülök nagyon, hogy ennyire kedveled őket :wink: , mert azért mindegyikben van valami szeretnivaló.

Idézet:
Minden karakternek megvan a maga egyénisége és mindegyiket másért szeretem, de ha ki kellene emelni közülük valakit, akkor James és Silver lenne az, esetleg még Will, akiket azonnal mondanék, talán pont ebben a sorrendben. A többieket is kedvelem, de ők valahogy közelebb állnak hozzám. Dracus is nagyon jól sikerült, de érdemes lenne újra feleleveníteni az emlékeimet egy ismételt elolvasással, főleg most, hogy felcsillant a remény, nem befejezetlen a regény! :) Huhh, ez még rímelt is. :oops:

Ha őket hármójukat emelted ki, akkor örvendetes hírrel szolgálhatok, ugyanis a következő fejezet James és Will köré összpontosul, és valamilyen szinten még Silver is feltűnik. :D
Nekem igazából Dracus a szívem csücske :x (ki ne olvadna el egy szépséges és nagyszerű vámpírvadásztól, akiért mindenki odavan - pont én ne lennék :D); öhm... azért Dracus, mert ő hasonlít személyiségben a legjobban hozzám, csak én szebb vagyok, és népszerűbb. :D *viccel* Illetve Maxime, ők így ketten együtt tökéletes párost alkotnak. :x De valójában mindössze egyetlen karakterem van, akit nem kedvelek túlságosan. A rímeket pedig szeressük. :D

Idézet:
Maxime-álisan igazad van egyébként, Olympe esetében teljesen elsiklottam az felett, hogy a Maxime a vezetékneve. Hiába, ha figyelmetlen az ember, na meg nem elég művelt más kultúrák terén, akkor ez az eredmény. Már indulok is kukoricán térdepelni! :D

Ez a szójáték nagyon bejön. *ezerrel vigyorog* (ilyenkor amúgy mindig azt szoktam mondani, hogy a gúgli a barátunk :D, általában én is ott nézek utána mindennek)
Remélem szigorúan főtt kukoricán térdepeltél, a nem főtt az fáj... XDD

Idézet:
A Vérzivatart bonyolultnak tartod, én inkább azt mondanám rá, hogy a szerethető szereplők mellett bizony mélysége is van, nem csak valami felszínes limonádé dolog. Pontosan ez az, ami nyerővé tette nálam.

Igazából igyekszem az izgalmas történetvezetés mellett valami mondanivalót is közölni, és boldoggá tesz, hogy úgy látod, sikerül. :wink: A felszínes dolgokról már leszoktam, de a limonádét szeretem. :D Szerintem amúgy azért tűnhet bonyolultnak, mert néha olyan félmondatokban tudom elrejteni az információkat, ami az olvasóknak esetleg csak később esik le, ráadásul ugye most a frissítéssel is elmaradtam :oops: , így még nehezebb kb. fél év elteltével újra felvenni a fonalat.

Pülök neked egy rövidet ;)

Üdv :wink:

D_D

(a két ünnep között nem hiszem, hogy leszek netközelben, de megpróbálok, ha más nem, akkor 28-29 körül mindenképp)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 december 19 (péntek), 22:33 
Zöldfülű

Helló!

Draconus_Diablo írta:

Amúgy megkérdezhetem, hogy neked a Vérzivatarból ki(k) a kedvence(i)d? Annyira kíváncsi lennék rá. ;)

Azt írtad a reakciómra reagálva, hogy nagyon szereted a saját karaktereidet formálni (na jó, nem voltál ilyen finomkodó, mániákus módszereket emlegettél :D) és ez bizony látszik is rajtuk. Nagyon könnyű őket megszeretni és ha elég hosszú a történet, akkor tud fájni az elvesztésük. Minden karakternek megvan a maga egyénisége és mindegyiket másért szeretem, de ha ki kellene emelni közülük valakit, akkor James és Silver lenne az, esetleg még Will, akiket azonnal mondanék, talán pont ebben a sorrendben. A többieket is kedvelem, de ők valahogy közelebb állnak hozzám. Dracus is nagyon jól sikerült, de érdemes lenne újra feleleveníteni az emlékeimet egy ismételt elolvasással, főleg most, hogy felcsillant a remény, nem befejezetlen a regény! :) Huhh, ez még rímelt is. :oops:

Maxime-álisan igazad van egyébként, Olympe esetében teljesen elsiklottam az felett, hogy a Maxime a vezetékneve. Hiába, ha figyelmetlen az ember, na meg nem elég művelt más kultúrák terén, akkor ez az eredmény. Már indulok is kukoricán térdepelni! :D

A Vérzivatart bonyolultnak tartod, én inkább azt mondanám rá, hogy a szerethető szereplők mellett bizony mélysége is van, nem csak valami felszínes limonádé dolog. Pontosan ez az, ami nyerővé tette nálam.

Azt hiszem az égető kérdéseimre tökéletes választ adtál és köszönöm szépen a színvonalas reakciókat! :)

Byeee!

Thomas

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 december 19 (péntek), 21:49 
Írópalánta

tmurphy írta:

Mindig öröm látni, ha valaki főnixként támad fel hamvaiból! :) A mondatnak mind a bejegyzésedre, mind az előkerülésedre utaló értelmében! :D

Hmm... főnix, főnix... oké, bár én szívem szerint maradok továbbra is a sárkányoknál, végül is tűz-tűz. :D

Idézet:
Döbbenet számomra, amit írsz. Esküdni mertem volna, hogy Zabini valójában Zambini, csak páran elírják. Erre tessék, utánanéztem és tényleg Zabini. Hihetetlen.

Thomas

Hehe, igen, ezt sokan eltévesztik, szerintem a magyar nyelv valahogy igényli oda azt az "m" betűt. XD De minden nap tanul valami újat az ember. :wink:

Amúgy megkérdezhetem, hogy neked a Vérzivatarból ki(k) a kedvence(i)d? Annyira kíváncsi lennék rá. ;)

Üdv

D_D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Zabini
HozzászólásElküldve: 2008 december 19 (péntek), 17:53 
Zöldfülű

Szia!

Mindig öröm látni, ha valaki főnixként támad fel hamvaiból! :) A mondatnak mind a bejegyzésedre, mind az előkerülésedre utaló értelmében! :D

Döbbenet számomra, amit írsz. Esküdni mertem volna, hogy Zabini valójában Zambini, csak páran elírják. Erre tessék, utánanéztem és tényleg Zabini. Hihetetlen.

Thomas

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 19 (péntek), 17:43 
Írópalánta

Üdv mindenkinek ismét! :wink: (mindazoknak, akik eddig esetleg hiányoltak, illetve azoknak is, akik eddig nem... van ilyen egyáltalán? :shock: :D )

Nos, nem haltam meg, a síromra nem kell virágot küldetni (igaz, amúgy is egyszer majd hamvasztást szeretnék, meg hogy a hamvaimat valami folyóba szórják, szóval ez amúgy is esélytelen lenne), és az írással sem hagytam fel, csupán az elmúlt időszakban eléggé összecsaptak felettem a hullák... izé... hullámok.
Ennek bizonyítékaként - mármint hogy nem hagytam abba az írást - a mai nap folyamán feltöltöttem a legújabb fejezetet a Vérzivatar című regényemhez, valamint megragadva az alkalmat mindjárt egy új történetet is szeretnék ajánlani, természetesen önmagamtól :-D , amely nem meglepő módon slash, és a Holnapok tegnapjai címet viseli.

A mindössze 8 fejezetesre tervezett kisregény fő-fő szerepében kedvenc szőke mardekárosunk található, az ő szemszögéből követhetjük végig az eseményeket. Hogy kivel is gabalyodik össze, azt egyelőre nem árulom el, a történetet olvasva úgyis hamarosan kiderül.

Rövid leírás:
Draco Malfoy élete alighanem sohasem volt egyszerű – még ha valaki ebben a tévhitben is leledzett volna – most azonban néhány óra leforgása alatt a lehető legrosszabbra fordul minden. Gyilkossággal gyanúsítják, és úgy tűnik, nem sok esélye lesz arra, hogy tisztázza magát. Vagy mégis?
Egy elmélet szerint, ha a tér és az idő végtelen, akkor elképzelhető az elképzelhetetlen, és lehetséges a lehetetlen…
Egy alternatív hatodévben járunk, mely az ötödik könyvig történteket veszi figyelembe – többé-kevésbé. (Például a dementorok még az Azkabanban vannak, és Blaise Zambinivel kapcsolatban is fellelhető néminemű változás; bár róla mintha nem sok minden derült volna ki az 5. könyvig…)

Itt jegyezném meg, tudom, hogy folyamatosan elírom Zambini nevét, és az valójában Zabini, de nekem így jobban tetszik. Amennyiben valakit ez nagyon-nagyon, borzasztó mértékben zavar, annyira, hogy nem tud tőle aludni, természetesen átjavítom.

És akkor jöjjön a link:

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=45599

a cím pedig még egyszer: Holnapok tegnapjai

Üdv ;)

D_D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 22 (hétfő), 21:45 
Zöldfülű

Szia! Nagyon tetszett a Vérzivatar eddig elkészült része, de úgy látom, hogy jó ideje egyáltalán nem frissítetted a történeteidet. Mi az oka? Ugye nem hagytad abba? Elnézést, hogy ilyen hozzászólással traktállak, de szívesen tovább olvasnám őket.

Thomas

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 augusztus 12 (kedd), 12:59 
Könyvmoly

Tartózkodási hely: HP univerzum, Malfoy bolygó, Draco és Lucius ország között ingázva
Jajj, hát mindneki követ el hibákat, meg csinál hülyeségeket, szóval azért ne ostorozd magad halálra! az a fő, h beismerted a hibádat és bocsánatot is kértél, szerintem azért Mena is meg fog bocsátani idővel. :)

azt viszont sajnálom h nem olvashatom tovább azt a fickedet, mert nagyon szerettem, de hát megértem a döntésedet a törlésről.

viszont a kill me or kiss me... folytiját már tűkön ülve várom, úgyh remélem azt is folytatod hamarosan. :)

és persze teljes szívvel kívánom, hogy légy gyorsan újra jókedvű és ihlet gazdag!!! :) :x

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra