Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 19 (péntek), 4:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 11 (csütörtök), 20:47 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Éjnek évadján


GoT, modern AU, talán vicces is. :P

Jaime Aerys Targaryen testőre, de már legszívesebben... ha nem is leszúrná, de felmondana neki. Aztán az események váratlan fordulatot vesznek, mert kiderül, hogy nemcsak neki van Targaryen-problémája, hanem jópár embernek még, bár a családnak nem kifejezetten ezzel a tagjával.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 20:46 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Elyes írta:
Bocsánat, elszaladt velem a ló :D



Az ilyesmi sose gond. :mrgreen: Csak meglepődtem, amikor megnyitottam, és a szöveg egyszer csak betöltötte a képernyőt. :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 16:41 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Assa írta:
Megtaláltam, és a mindenit! :shock: :-D

Bocsánat, elszaladt velem a ló :D Próbáltam mindenre kitérni, de máris eszembe jutott egy, amit lefelejtettem, méghozzá Draco és Piton kapcsolata, de arra majd akkor később... Igazából "örülhetsz" is, hogy egyben letudtam így az első tíz fejezetet, mert ha mindig leálltam volna írni véleményt, kábé fejezetenként kapsz ennyit :labi: :haha:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 15:38 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Elyes írta:
A 10. fejezetnél hagytam magam után nyomot, csak hogy ne kelljen keresgélni :-P Aztán megyek is, olvasom tovább.


Megtaláltam, és a mindenit! :shock: :-D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 15:06 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A 10. fejezetnél hagytam magam után nyomot, csak hogy ne kelljen keresgélni :-P Aztán megyek is, olvasom tovább.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 14:37 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
stoobie írta:
G. W.? :D


Bingó.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 14:26 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Assa írta:

Hát, az a szakasza a történetnek még odébb lesz. Nagyon. Viszont A kódfejtő azért szépen lefekteti az alapokat hozzá. :-D
De ha tippelsz egyet, nagy eséllyel egyből ki is találod, kiről van/lesz szó. ;)



G. W.? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 13:46 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
stoobie írta:

"egyikük"? Na, mesélj csak! :D


Hát, az a szakasza a történetnek még odébb lesz. Nagyon. Viszont A kódfejtő azért szépen lefekteti az alapokat hozzá. :-D
De ha tippelsz egyet, nagy eséllyel egyből ki is találod, kiről van/lesz szó. ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 13:38 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Assa írta:

Á, nem. :D Hermione hűséges és odavan Harryért. Meg különben is ún. "rendes lány" Draco szótára szerint, az meg nem a kis zseni típusa - bár az egyikük azért idővel majd bebizonyítja neki, hogy ő mégiscsak az.


"egyikük"? Na, mesélj csak! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 13:19 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
stoobie írta:

És igen, ezt felejtettem ki a kritiből: remélem, nem lesz belőle dramione. :D


Á, nem. :D Hermione hűséges és odavan Harryért. Meg különben is ún. "rendes lány" Draco szótára szerint, az meg nem a kis zseni típusa - bár az egyikük azért idővel majd bebizonyítja neki, hogy ő mégiscsak az.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 13:10 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Assa írta:
Visszatérés a Roxfortba

Más körülmények között ez a fejezet tökéletes alapot teremtene egy Dramionéhoz, de hát... :mrgreen:



Szia! Jártam nálad, gyorsan befaltam a mai Kód-adagot (sajnálatosan éhes maradtam), még nyomot is hagytam. És igen, ezt felejtettem ki a kritiből: remélem, nem lesz belőle dramione. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 08 (hétfő), 12:03 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Visszatérés a Roxfortba

Más körülmények között ez a fejezet tökéletes alapot teremtene egy Dramionéhoz, de hát... :mrgreen:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 06 (szombat), 12:35 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Elyes írta:
Megelőzlek: láttam az új szösszt. Noah :xx: Megyek majd értelmes véleménnyel is mindhárom fichez, szerintem még ma ^^ És A kódot is elkezdtem olvasni még a hét elején, az első tíz részt együltemben elolvastam, csak aztán indulnom kellett valahova, és félbehagytam, de majd hagyok magam után ott is nyomot, csak hosszabb történetnél szeretem vélemény előbb több részen átrágni magam, hogy jobb képet kapjak róla :)

szerk.: az első kettőnél hagytam pár sort, a legújabbat még párszor elolvasom és hagyom ülepedni. nem egy könnyű téma :D



Végül előbb értem a történetekhez, mint ide. ^^
Áá, belekezdtél A kódba? De jó. :D Kíváncsi leszek, mit szólsz majd hozzá.

Tényleg nem egyszerű, főleg a harmadik kötet fényében.
Bár amikor kiderült a dolog, és Gansey tajtékozva berontott a Monmouthba, az az egyik kedvenc pillanatom volt az első kötetben. :-O
Vicces volt utána visszagondolni rá, hogy hát igen, ő tényleg mondta. Mondjuk nem csoda, hogy senki nem vette komolyan. :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 05 (péntek), 22:09 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Megelőzlek: láttam az új szösszt. Noah :xx: Megyek majd értelmes véleménnyel is mindhárom fichez, szerintem még ma ^^ És A kódot is elkezdtem olvasni még a hét elején, az első tíz részt együltemben elolvastam, csak aztán indulnom kellett valahova, és félbehagytam, de majd hagyok magam után ott is nyomot, csak hosszabb történetnél szeretem vélemény előbb több részen átrágni magam, hogy jobb képet kapjak róla :)

szerk.: az első kettőnél hagytam pár sort, a legújabbat még párszor elolvasom és hagyom ülepedni. nem egy könnyű téma :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 02 (kedd), 11:33 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
stoobie írta:
Ne is gondolj bele, csak fordítsd nekünk szorgalmasan. :) :taps:

Olvastam a legfrissebb fejezetet is, de a kritiírás elmaradt (pogácsakészítés okán), ha el nem felejtem, bepótolom majd. Elöljáróban: Piton szemszögének még jobban örültem, mint Ginnyének, hiszen ő majdnem olyan jó megfigyelő és kimért és gunyoros, mint maga Draco. :)


Vettem, értettem. :yes:

A süti az első. :mrgreen: Azt nme tudom, mennyi Piton szemszög lesz még ebben a részben, vagy lesz-e, de Dracóval akadnak majd közös jeleneteik. És tényleg vége a pontosztogatós időszaknak. _ust_

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 02 (kedd), 7:44 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Assa írta:

Óó, A kód még jó ideig rendszeres vendégnek ígérkezik a főoldalon, szóval lesz még időd rá, ha tényleg belenézel majd. :mrgreen:
Rém hosszú sztori. Kötetenként nem vészes, de ha összedjuk... Nem is szoktam belegondolni, mert ijesztő lenne. _szellem2_ xD



Ne is gondolj bele, csak fordítsd nekünk szorgalmasan. :) :taps:

Olvastam a legfrissebb fejezetet is, de a kritiírás elmaradt (pogácsakészítés okán), ha el nem felejtem, bepótolom majd. Elöljáróban: Piton szemszögének még jobban örültem, mint Ginnyének, hiszen ő majdnem olyan jó megfigyelő és kimért és gunyoros, mint maga Draco. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 20:50 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Kadma írta:

*elragadtatott sikkantást hallat* Ez igaz? :D Pontosan mennyire hosszú? (Mintha négy "kötetet" említettél volna valahol...) Ez zene füleimnek, még ha úgy döntesz, nem is fordítod le mindet, akkor is, majd rákeresek, asszem, sosem fogom megunni.. 8->


De még mennyire, hogy igaz. ;)

Ha összesítjük, akkor így néz ki:
A kód - 30 fejezet (ez ugye kipipálva)
A kódfejtő - 27 fejezet
The Decoding - 39 fejezet
The End Code - eddig 7 fejezet
+ a novellák:
Kávészünet és zeneóra (pipa)
The Admittedly Short but Wonderful Life (majd A kódfejtő után, mert spoileres)
In the Absence of Fear (valamikor a harmadik kötet alatt)

A terv jelenleg az, hogy végig lefordítom, és remélem, valóra váltani is sikerül. :mrgreen:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 20:40 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Assa írta:
Rém hosszú sztori.


*elragadtatott sikkantást hallat* Ez igaz? :D Pontosan mennyire hosszú? (Mintha négy "kötetet" említettél volna valahol...) Ez zene füleimnek, még ha úgy döntesz, nem is fordítod le mindet, akkor is, majd rákeresek, asszem, sosem fogom megunni.. 8->

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 19:07 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Elyes írta:
Fú, asszem sürgősen be kéne szereznem angolul is őket :haha: Meg asszem jobban bele is vetem magam a fanficekbe is, csak amíg nem olvasom el az egészet (legalábbis, ami már kijött), nagyon nem szeretnék véletlenül sem major-spoilerekbe futni.


Nem nagyon olvastam fanficeket hozzá, csak bele-belenéztem néhányba; nem tudom, menyire lehetnek spoileresek, de az biztos, hogy biztonságosabb a harmadik kötet után olvasni őket. A harmadik kötetben is akad fordulat, amit le lehet lőni előre. :-D

Elyes írta:
A kódot is el akarom már egyébként kezdeni végre; mindig látom a főoldalon (feltűnt h rengetegszer frissítünk egyszerre, úgyhogy elég sokszor látom már csak emiatt is a ficblogodat, amit egyébként így szép csöndben szoktam ám látogatni :P, meg a neved is a főoldalon :lol: ), de sose jutok el hozzá :-( De ami késik... :D


Óó, A kód még jó ideig rendszeres vendégnek ígérkezik a főoldalon, szóval lesz még időd rá, ha tényleg belenézel majd. :mrgreen:
Rém hosszú sztori. Kötetenként nem vészes, de ha összedjuk... Nem is szoktam belegondolni, mert ijesztő lenne. _szellem2_ xD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 14:05 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Fú, asszem sürgősen be kéne szereznem angolul is őket :haha: Meg asszem jobban bele is vetem magam a fanficekbe is, csak amíg nem olvasom el az egészet (legalábbis, ami már kijött), nagyon nem szeretnék véletlenül sem major-spoilerekbe futni.
Dettó. Az első kötet pont ilyen volt :mrgreen: Hamar elolvastam, szinte le sem tettem, aztán a második elejét is, de valahogy ott kifújt a nagy lendület, és azóta csak ímmel-ámmal folytattam, pedig továbbra is szeretem, de a fordítás miatt néhol olyan csalódott voltam, hogy inkább félretettem :roll:

A kódot is el akarom már egyébként kezdeni végre; mindig látom a főoldalon (feltűnt h rengetegszer frissítünk egyszerre, úgyhogy elég sokszor látom már csak emiatt is a ficblogodat, amit egyébként így szép csöndben szoktam ám látogatni :P, meg a neved is a főoldalon :lol: ), de sose jutok el hozzá :-( De ami késik... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 13:47 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Elyes írta:
Ú, nem is tudtam, hogy jön új rész. Eredetileg trilógiának volt hirdetve, nem? Nekem az rémlik. De nem panaszkodom, szeretem nagyon a sztorit, még ha néhol kissé kusza is, és a fordítás is hagy maga után kívánnivalót... Most már akkor tényleg előveszem megint a könyvet. Szokás szerint több regényt olvasok egyszerre, aztán egyik-másik mindig jobban leköt és jóformán mondat közepén hagyom félbe őket egy újabbért XD



Már eredetileg is négyrészesnek készült, úgy emlékszem, hogy mikor először olvastam róla, úgy szerepelt a hírben, hogy az lesz.

A fordítás... :-w Óóó, húginak különösen nagy vesszőparipája. :mrgreen: Egyszer párhuzamosan olvasta a kettőt, és fél oldalanként hőbörgött nekem, hogy ezt vagy azt hogy lehetett úgy lefordítani, meg az igeidőt is elnézni, pedig úgy semmi értelme a mondatnak stb. :lol:
Múltkor én is beleolvastam a kettőbe egymás után pont a drabble miatt, és másfél oldalon két félrefordítást találtam. Kár érte. :(
A legzavaróbb mégis, hogy Ronan orientációját a magyar szöveg elmismásolja, a második kötetben mindenképpen, a harmadikat magyarul nem ismerem. Pl. ott van Kavinsky és Ronan két olyan beszélgetése, amiknek emiatt magyarul se füle, se farka. Az egyikben Ronan angolban közvetve bevallja, hogy meleg, magyarban nem: Kavinsky Ganseyvel cukkolja, mire Ronan közli, hogy számára G. nem olyasmit jelent, Kavinsky meg folytatja azzal, hogy a kijelentés másik részét (a "swing that way"-t) Ronan nem tagadta, R. meg elismeri, hogy azt tényleg nem. Meg Ronan „It was never going to be you and me”-jéből is „Mi ketten sosem fogunk egy csapatban játszani” lett, holott Ronan itt se azt tagadta, hogy a fiúkhoz vonzódik, csak azt szögezte le, hogy K. meg közte nem lesz semmi.
Úú, megszaladtak az ujjaim a billentyűzeten, nem akartam ennyire belemenni. :#-)

Ismerős helyzet, én is párhuzamosan olvasok szinte mindig. :D (Hacsak nem akad egy könyv, amit kivégzek 1-2 nap alatt.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 13:18 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Assa írta:
Declan meg, amikor megjön és benéz a kocsiba, a homlokát ráncolja Ronanéken vagy ilyesmi, szóval semmi feltűnő, de azért sokatmondó. _szellem_

Tervezgetem, hogy írok még az eddigi kettőhöz; meg most, hogy nem olyan sokára jön a negyedik kötet, úgyis többet jár a fejemben a sztori. :-D

Ah, igen, így már emlékszem! Ott nekem is eszembe jutott, hogy most mi is van akkor Ronannal? :mrgreen: De aztán megint belegabalyodtunk másba és az elterelte a figyelmemet.

Ú, nem is tudtam, hogy jön új rész. Eredetileg trilógiának volt hirdetve, nem? Nekem az rémlik. De nem panaszkodom, szeretem nagyon a sztorit, még ha néhol kissé kusza is, és a fordítás is hagy maga után kívánnivalót... Most már akkor tényleg előveszem megint a könyvet. Szokás szerint több regényt olvasok egyszerre, aztán egyik-másik mindig jobban leköt és jóformán mondat közepén hagyom félbe őket egy újabbért XD

Na, jól van, figyelem majd a frisseidet akkor 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 13:11 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Elyes írta:
Hm, ez a jelenet egyáltalán nem rémlik, pedig a második kötetet végigolvastam, most a harmadik első negyedénél tartok. Nem emlékszel, merre fele van pontosan? Visszakeresném a jelenetet. Egyébként jó is, hogy olvastam a ficeidet, mert visszajött a kedvem a történethez, úgyhogy olvasom majd tovább a könyvet :mrgreen: (És most jobban oda fogok figyelni Declanre is.)
Számíthatunk a közeljövőben újabb apróságra a fandomban tőled? ;;)


Lerobban a Camaro (Cabeswaterből jövet talán, miután eltűnt...? nem emlékszem pontosan) és valami alkatrész kell bele. Tanakodnak, kinek lehetne sürgősen szólni, hogy segítsen, és végül marad Declan.
Declan meg, amikor megjön és benéz a kocsiba, a homlokát ráncolja Ronanéken vagy ilyesmi, szóval semmi feltűnő, de azért sokatmondó. _szellem_

Tervezgetem, hogy írok még az eddigi kettőhöz; meg most, hogy nem olyan sokára jön a negyedik kötet, úgyis többet jár a fejemben a sztori. :-D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 12:47 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Igen, egyébként tényleg tökre megsajnálja az ember, amikor pár mondat erejéig itt-ott feltűnik, és néha a szívem szakadt meg érte, de utána meg annyira belegabalyodunk újra a sztoriba, hogy én legalábbis simán megfeledkezem Declanről egy időre. Néha picit túl-bonyolultnak tűnt a cselekmény, és csak kapkodom a fejem, hogy most akkor mi is történt...? :-t Hm, ez a jelenet egyáltalán nem rémlik, pedig a második kötetet végigolvastam, most a harmadik első negyedénél tartok. Nem emlékszel, merre fele van pontosan? Visszakeresném a jelenetet. Egyébként jó is, hogy olvastam a ficeidet, mert visszajött a kedvem a történethez, úgyhogy olvasom majd tovább a könyvet :mrgreen: (És most jobban oda fogok figyelni Declanre is.)
Számíthatunk a közeljövőben újabb apróságra a fandomban tőled? ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 12:38 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Elyes írta:
Nem jutottam el odáig még, hogy írjak kritikát, de jelezném itt, hogy olvastam a hollófiús szösszeidet és szerettem őket nagyon :xx: Declan nálam eddig olyan kis szürke háttérszereplő volt, de nagyon élveztem a róla szóló ficet, teljesen más megközelítésből láttam így, tök érdekes volt. Ronan viszont a szívem csücske, úgyhogy örültem, hogy a másodikban ő került előtérbe ;;)


De jó ezt olvasni. :D

Declanre annál a mondatnál figyeltem fel először, mikor Gansey talán(?) magában megjegyzi, hogy Declan azt állítja törődik Ronannel, és volt idő, mikor ő még el is hitte ezt neki. (És onnantól az a kérdés villogott a fejemben, hogy "oké, és most már miért nem, mi történt?")
Aztán nem is tudom... egy idő után, szinte mindig valahányszor előkerül vele kapcsolatban valami csak mellékesen is, az ember úgy van vele, hogy "awww, szegény Declan". =(( xD Pont azért is, mert annyira jelentéktelen figurának van feltüntetve (néha), hogy - valamelyik küldöldi rajongó jegyezte meg azt hiszem - még a nevének sincs semmi jelentése, szemben a többiekével. :mrgreen:
Közben mégis érdekes, mi az, amit mindig is tudott, meg mit vesz észre. (Pl. a második kötetbeli reakciója alapján, mikor Ronan lábát Adam ölében látja, ismeri az öccse érzéseit, vagy mindenesetre az érdeklődése irányát)
De amúgy, ha kedvenc karaktert kellene választani, az nálam sem ő, hanem Adam, már a kezdetektől. :xx:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 11:12 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Nem jutottam el odáig még, hogy írjak kritikát, de jelezném itt, hogy olvastam a hollófiús szösszeidet és szerettem őket nagyon :xx: Declan nálam eddig olyan kis szürke háttérszereplő volt, de nagyon élveztem a róla szóló ficet, teljesen más megközelítésből láttam így, tök érdekes volt. Ronan viszont a szívem csücske, úgyhogy örültem, hogy a másodikban ő került előtérbe ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 31 (vasárnap), 20:18 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
7. fejezet

Bill és Draco utoljára együtt a francia út és a Roxfort előtt. Plusz felbukkan Piton is. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 26 (kedd), 14:59 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Bocs a csúszásért, de végre itt van:

Delaney Chalmers-Malfoy

Na meg, Draco bácsi. :twisted:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 23 (szombat), 13:20 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Luthien Lovemagic írta:


Ez a könyv engem érdekel, szóval lehet, hogy ezt a fanficet is elolvasom, hátha még nagyobb kedvet kapok az elolvasásához :)



Olyan sok nem derül ki belőle a sztoriról, csak egy csomó utalgatás inkább, meg Declan lelkivilága, amilyen talán lehet.

Szerintem érdemes elolvasni - vagy mindenesetre egy esélyt adni neki -, ;) bár az angol verziót javaslom a célra.
(Én anno a magyart olvastam először, aztán az angolt, legalábbis az első résznél, a másodiknál már fordítva volt, a harmadiknál meg csak az angolt olvastam el, épp amiatt, amit az előbbi hsz-ban írtam.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 23 (szombat), 11:20 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Assa írta:
Kétlem, hogy sok olvasója lenne errefelé, de üsse kavics, ezt a kis szösszt egyszer meg akartam írni. :D

Szóval, The Raven Cycle/Hollófiúk drabble. A TRC Maggie Stiefvater tetralógiája, amiből eddig három kötet jelent meg. A magyar verzió sajnos tele van fordítási hibákkal, amik bizonyos esetekben a történeten is torzítanak, de attól még a regények és a világ, amit megteremtenek, na meg az ezt benépesítő figurák magukkal ragadóak.

Akiről a drabble szól, az egyik mellékszereplő, de nagyon érdekes karakter, akit - ha az ember belegondol a helyzetébe - nem lehet nem sajnálni. :P


---


Hétvégén pedig majd jön A kódfejtő és Delaney.


Ez a könyv engem érdekel, szóval lehet, hogy ezt a fanficet is elolvasom, hátha még nagyobb kedvet kapok az elolvasásához :)

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 22 (péntek), 21:51 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Kétlem, hogy sok olvasója lenne errefelé, de üsse kavics, ezt a kis szösszt egyszer meg akartam írni. :D

Szóval, The Raven Cycle/Hollófiúk drabble. A TRC Maggie Stiefvater tetralógiája, amiből eddig három kötet jelent meg. A magyar verzió sajnos tele van fordítási hibákkal, amik bizonyos esetekben a történeten is torzítanak, de attól még a regények és a világ, amit megteremtenek, na meg az ezt benépesítő figurák magukkal ragadóak.

Akiről a drabble szól, az egyik mellékszereplő, de nagyon érdekes karakter, akit - ha az ember belegondol a helyzetébe - nem lehet nem sajnálni. :P


---


Hétvégén pedig majd jön A kódfejtő és Delaney.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 17 (vasárnap), 17:33 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
stoobie írta:
Olvastam, véleményeztem mindkettőt. :) Hol a többi? xgrin


Készülőben-készülőben. ^^

A véleményeket köszönöm, válaszoltam is.


~~~

+ végre eljutottam odáig, hogy válaszoljak az üstös véleményekre. :yes:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 15 (péntek), 22:57 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Olvastam, véleményeztem mindkettőt. :) Hol a többi? xgrin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 15 (péntek), 21:45 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ééés csak megérkezett: A kódfejtők gyűlése

vagyis a gyűlés, amire pár fejezettel ezelőtt Dumbledore Dracót is odaparancsolta. És ahol felbukkan egy ismerős arc is.

+ kiderül, ki az az új Malfoy, akit a regény beharangozójában már említettem :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 13 (szerda), 21:53 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Kezdjük a meglepivel, holnap pedig jön az 5. fejezet. _szellem_

Ez a kis novella 4. és az 5. fejezet közt játszódik, tehát épp itt van a helye. Semmi különös, csak egy kis Bill-Draco semmitevés. Persze felmerül néhány komoly téma is.

Vernon pedig tuti kiakadna Bill kávéízlésén. :lol:

Szerk.: frissítés péntekre halasztva. Bocsi. :oops:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 10 (vasárnap), 22:56 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Nahát, most, hogy átvészeltem ezt a két hetet ( ojjé! :banan: _csonti_ ) holnaptól nekiálltok megválaszolni a véelményeket, a A kódfejtőnél is meg az üstö sztorijaimnál is.
*reklám*
Szolgálatra jelentkezem
Derítsd fel Dereket!
Holtak Húzodozó Hercege
*reklám vége*


És akkor A kódfejtő:

sajnálom, hogy ezúttal ennyit kell várni a folytatásra. De most már tényleg érkezik, terveim szerint a hét első felében, és a hosszú kimaradásért cserébe lesz egy kis meglepi is. ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2016 január 01 (péntek), 22:16 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Boldog új évet minden erre vetődőnek! ^^

_._


Sajnos ezen a héten nem lesz friss fejezet A kódfejtőből. Hét elején még terveztem, de be kéne fejeznem egy beadandót, és már azt se tudom, hol áll a fejem... :-t

A véleményeknek nagyon örültem, és válaszolok is, amint... ld. fent. :?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 december 29 (kedd), 19:51 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
stoobie írta:
tetszett az a Zsebpiszok köz béli jelenet, megkívántam azt a savas sorbetet. :D


Lehet, hogy én is megkockáztatnám, már csak a körítés miatt is. xgrin

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 december 28 (hétfő), 1:32 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Halihó!

A negyedik fejezetnél hagytam magam után nyomot. Kifelejtettem belőle, hogy tetszett az a Zsebpiszok köz béli jelenet, megkívántam azt a savas sorbetet. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 december 27 (vasárnap), 21:38 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
4. fejezet

Draco a Privet Drive-on. xgrin
(és tényleg megvette azt a kocsit xD )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 december 24 (csütörtök), 13:58 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Kadma írta:

(az őrület határán estefelé mindig segít az ilyesmi. :D )


Akkor épp jókor jött. xgrin

~~~~


Boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek! xcandle

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 december 21 (hétfő), 22:28 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Assa írta:


Juhú!! :taps:
(az őrület határán estefelé mindig segít az ilyesmi. :D )

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 december 21 (hétfő), 21:31 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
A kódfejtő - 3. fejezet

A Zsebpiszok köz nem a legideálisabb hely az esti kiruccanásra - persze nem is az a cél...
Ráadásul az, hogy Draco nem tagja a Rendnek, nem jelenti, hogy leszállnak róla.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 december 13 (vasárnap), 20:35 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Bao2 írta:
Engem megvettél a hullapelyhes Kód verziójával. :-D

:china:


2. fejezet: Találkozások

Draco vs. Dumbledore :twisted:
De nem véletlen a többes szám a címben...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 december 07 (hétfő), 0:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Jeeeeeeeeeeeee.
Szóval örülök.

Engem megvettél a hullapelyhes Kód verziójával. :-D

És akkor megyek is olvasni

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 december 06 (vasárnap), 21:05 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Hull a pelyhes fehér hó,
jöjj el kedves Télapó!
Minden gyermek várva vár,
vidám ének hangja száll.
Van zsákodban minden jó,
piros alma, Bill, Draco...


(tudom, tudom, fárasztó, de nem bírtam kihagyni xD )


Tehát, ezennel kezdetét veszi A kódfejtő. :D

Amelyben:
- Draco szocializálódik
- felbukkan egy új Malfoy
- néhányan megtudják a nagy titkot
- nem lesz romantikus szál – legalábbis Dracónak –, viszont elkezdődik az alapozás arra, hogy a harmadikban legyen

27 fejezetes a történet, viszont terjedelmét tekintve hosszabb, mint az első kötet volt. Ez hosszabb fejezeteket jelent. ;)

Igyekszem rendszeresen frissíteni, viszont az ünnepek közeledte miatt nem ígérhetem, hogy minden hétre jut új fejezet.


1. fejezet: Levelek

Bepillantást nyerhetünk Draco dolgos hétköznapjaiba, Bill pedig árulkodik. _szellem_

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 november 23 (hétfő), 20:16 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Örülök, hogy más is örül. :D



És egy kis Szellemekkel az élet. Szó szerint "kis", mondhatni nyúlfarknyi. :pbunny:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 november 09 (hétfő), 22:31 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Juj, de jó, jaj, de jó, éljen, éljen, éljen! :beee:

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 november 09 (hétfő), 21:17 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
YESSSSSSSSS! :taps: :taps: :taps:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Assa írásai (Iiigen, a címadás mestere vagyok :P)
HozzászólásElküldve: 2015 november 08 (vasárnap), 18:52 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
BREAKING NEWS

Ma, mikor megnyitottam az e-mail fiókomat, olyasmit találtam, amire ez volt a reakcióm:

WÍÍÍÍÍ! :beee: :beee: :beee:

Nagyjából. :D

Szóóóval megkaptam az engedélyt A kód folytatásainak fordítására!



A november sajnos kicsit sűrű, nekem is, a bétámnak is, de december elején érkezik A kódfejtő. _szellem_

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség