Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 9:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 665 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 01 (vasárnap), 21:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Figyelem, A négy bűbáj kilencedik fejezete nemsokára felkerül! :D

És még egy bejelentés: belekezdtem egy vadinyú regénykébe, amiből az első fejezet kész is van. Szerda körül várható a publikálása, ha addig meg nem gondolom magam.

A címe:

Süssünk, süssünk valamit!
avagy
Fele királyságom egy manóért!


Igen, ez körülbelül annyira lesz komolytalan, mint amilyennek látszik, és igencsak a "saját felelősségre olvasandó" kategória. :roll:

Mint minden agyament, humorosnak szánt írásomnak, ennek is van előzménye, amit majd a megjelenéskor fogok leírni részletesebben.

Addig négybűbájra fel! :D

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 26 (csütörtök), 21:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Ismét hozzáfogtam az E. Piton átjavításához, a hajam szála égnek áll tőle! Hogy a túróba voltam képes ilyen hejjesírásra és fogalmazásra?
És ti miért nem csesztetek le érte? (Vonatkozik ez azokra, akik olvasták.) *csúnyán néz*
Szerintem vagy tíz oldalt kitenne az adminlét fénypontjaiban, ha valaki kigyűjtené az összes hülyeséget belőle, az ziher.
Na mindegy, a javított változat első fejezeteit még egyszer átjavítom, és csak utána pakolom ki az új részeket.

Jah, hogy legyen értelme is a bejegyzésnek: hamarosan kint lesz a Különös nyár újabb fejezete, valamint még ülök egy vadinyúúú sajátfandomos romantische nyálascsöpögős regényke első fejezetén.

Szóval reszkessetek, nemsokára jövööök!

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 24 (kedd), 22:53 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Tudom, tudom, hétvégére ígértem az új fejezetet, de sajna újra kellett telepíteni a gépem, és ezzel voltam elfoglalva.

Kicsit át kellett írogatni a kilencedik fejezetet (na jó, nagyon át kellett írogatni, megvágni, kiszedni belőle egy elég égő poént...), de már bétánál van, és nemsokára ki is kerül az oldalra.

A kiegészítő novella pedig íródik, íródik, de elég nehezen megy. De talán az is kész lesz a héten. Igyekszem legalábbis. :roll:

És a Talizmán befejező részéhez is van már ötletem, az talán a jövő héten érkezik, de nem ígérem biztosra. Rájöttem, hogy szegény Eva vagy menthetetlenül Mary Sue lesz, vagy egy igazi lúzer, de nem baj, úgyis csak egy fejezetig kell őt elviselnetek.

Egy kérdés (bár sejtéseim szerint nem nagyon fogtok válaszolni): Hermione szüleiről van valami közelebbi írva? Mert a Harry Potter könyvekből nem emlékszem rá. Ugye csak annyit lehet róluk tudni, hogy fogorvosok, és muglik? De ha valaki valamilyen interjúból vagy hasonlóból tud róluk valami többet, legyen szíves ossza meg velem!

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 17 (kedd), 22:27 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Jelentem készen van "A négy bűbáj" kilencedik fejezete, de még egy kicsit alakítgatok rajta, mielőtt elküldöm bétázni. De hétvégére valszeg kint lesz.

Kész vagyok a kiegészítő novellával is, de nem úgy jött össze, ahogy én szerettem volna, szerintem az egészet át kell fogalmaznom. Megpróbáltam Irene szájába adni a mondatokat, de visszaolvasva így rémes. Úgy látszik a saját karakteremmel sem vagyok egy nevezőn mindig :roll:

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 13 (péntek), 22:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
És itt is van "A négy bűbáj" legújabb fejezete. A kilentedik pedig még mindig ott tart, mint a múltkor.

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 12 (csütörtök), 21:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Kitettem a "Különös nyár" című írásom újabb fejezetét, remélem tetszik a folytatás így is, hogy ennyit kellett rá várni.

A négy bűbáj nyolcadik fejezete még mindig bétánál, de azóta belefogtam a kilencedikbe is.

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 07 (szombat), 21:03 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Jelentem, kész van "A négy bűbáj" nyolcadik fejezete, már csak bétázásra vár.

De addig is a hetedikre írhatnátok néhány kritikát, ha elolvastátok :roll:

Apropó, egy kérdés: kire tippeltek, ki lehet a kém?

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 04 (szerda), 20:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
A négy bűbáj hetedik fejezete feltöltve, a nyolcadik íródik, a többi írás pedig pihen.

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 04 (szerda), 16:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Köszííí^^ Örülök, hogy tetszenek! :) Ilyen gyorsan el is olvastad mind? :)

Jah, hogy ne legyen ez a hozzászólás bejelentés nélkül:

Egy rövid novellácsát tettem fel tegnap, akit érdekel, itt találja:

http://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=43598

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 04 (szerda), 16:04 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 02 (hétfő), 15:39
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Hogwarts School of Witchcrafts and Wizardy
Szia Bétám!
Az összes történeted jó! 8)

_________________
"Magad azzal ékesíted, ha elmédet élesíted!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 30 (péntek), 23:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Háháháááá!

Kész van "A négy bűbáj" hetedik fejezete, csak még lekizésre vár, pár napon belül megkapjátok.
Viszont mi nem volt még ebben a regényben, miután újra elkezdtem írni?

Hát még nem volt csúnyacsúnya függővég, ami az E. Pitonban olyan sűrűn előfordult, és amit ti annyira szerettetek. :twisted:
De most lesz! Mit szól hozzá, örül neki?

Jah, és aki nem vette észre, kikerült a Merire egy újabb regényem, "A holló meséje" címen. Ez a Princess Tutu című animéhez kapcsolódó fic. Már a leírásnál is említettem, de újra leírom: a Harry Potteren kívül csak ez a sztori ihletett meg annyira, hogy továbbírásra vetemedjek, szóval nem akármilyen animéről van szó!

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 28 (szerda), 22:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
A négy bűbáj átjavított ötödik fejezete, és a teljesen új hatodik fejezete kint van, lehet olvasgatni (és persze kritizálni). A hetedikbe pedig belekezdtem, az majd talán a jövő hétre kész lesz.

A Különös nyár legújabb fejezetén még mindig rágódom, már megírtam, csak nem tartom annyira jónak, hogy ki is tegyem.

Valamint belekezdtem egy teljesen új, Privet Drive-os sztoriba, majd meglátom, meddig jutok belőle, ha kész lesz vagy 5-6 fejezet, valszeg elkezdem azt is kipakolgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 24 (szombat), 21:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Naszóval. Négy bűbáj hatodik fejezete kész, lekizésre vár. Az ötödik fejezetet kissé átírom, hála Khimerának, aki volt olyan kedves, és átnézte nekem. Persze tartalmilag nem változik, csak néhány apróbb formai részletet írok majd át.
A kijavított ötödik, és a vadinyú hatodik rész majd egyszerre lesz kint a napokban. (Természetesen a fentlévő ötödiket nem törlöm, csak lecserélem).
A hetedik részben pontosan tudom mi lesz, szóval valószínűleg az is másfél-két héten belül megíródik, a többi meg a jövő zenéje.

Az előző kérdésemre pedig meglett a válasz, amit majd megláttok a történetből. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 20 (kedd), 19:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Nah, ismét itt vagyok. :roll:

Szóval megint megakadtam egy oldal után a négy bűbáj folytatásában...

A probléma egy leendő szerelmi szállal van (konkrétan az, hogy legyen vagy ne legyen).

Szóval legyen? Tudjátok, szerelmi szál nálam általában csöpög, vagy depis, vagy csöpögősen depis.

Ja, ez a kérdés természetesen költői, amennyiben kapok egy fülest a múzsámtól (eggen, az én múzsám nem csókot ad), akkor úgyis megoldom hogy legyen értelmes szerelmi szál, vagy éppen pótlom valami egyébbel...

De addig is kíváncsi vagyok a Ti véleményeitekre is a dologgal kapcsolatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Xwoman agymenései
HozzászólásElküldve: 2009 január 18 (vasárnap), 13:32 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Sziasztok! Mivel visszatértem a fanfiction-írás világába, úgy gondoltam elindítok egy témát magamnak. Na, akkor nézzük, miből hogy állok.

E. Piton - persze a javításáról van szó

Nah, ezzel rosszul. Elég sok hibát találtam az egyik fejezetben, és a felénél mindig belefáradok a javítgatásba. Szóval az majd. Majd.

A négy bűbáj

Van ötletem az elkövetkezendő 2-3 fejezethez, megvan a vázlata az egész regénynek. Szóval ezzel elég jól állok, folytatás hamarosan.
Amúgy az egészet olyan 25-35 fejezetesre tervezem, majd meglátjuk, mennyi ötletem támad még az írás közben, mert a végkifejletig van egy pár fejezet hátra.

Talizmán

Ezt kicsit hosszabbra terveztem, de valószínűleg lezárom egy következő fejezettel hamarosan. Tudom körülbelül mit kéne leírnom, de sehogy nem jön össze, hogy a főszereplő nőszemély ne tűnjön mériszúnak. Bocsi, de ezt a karakteremet saját magam sem szeretem, de Eugene csak nem pottyanhatott az égből... :roll: Na mindegy, folytatás és egyben befejezés hamarosan.

Különös nyár

Nos, ezzel kapcsolatban van egy jó és egy rossz hírem.
A jó hír: egy fejezet már kész is van.
A rossz: annyira béna lett, hogy magamnak sem tetszik. De ha akad bátor jelentkező, aki átnézné és kijavítgatná nekem, azt örömmel venném.
Ebből a meglévőkön kívűl még 2-3 fejezetet szereték, de lehet hogy lesz több is.

És még néhány cucc, amit még nem tettem ki a Merire:

A holló meséje

Ez egy animés, konkrétabban a Princess Tutuhöz íródott fanfic. Mivel ez az egyetlen olyan fandom a HP-n kívül, ami írásra ihletett, sejthetitek, mennyire odavoltam érte.
Ebből egy fejezet van, és a jobban sikerült fajtából, de azt a történetet is hanyagolom vagy másfél éve, szóval tanulva az előzőekből, csak akkor fogom kitenni, ha az egész regényke kész van.
Olyan 5-6 fejezetesre tervezem, meg van a cselekmény vázlata, viszont a rajzfilmet is régen láttam, majd akkor folytatom, ha újranéztem, és újra elönt az ihlet.
De ha nagyon érdekel, akkor ezt is kiteszem.

Zárim földje

Nah, ez a "Különös nyár" fantasysített folytatása. Másfél fejezet van készen, és akkor fog kikerülni, ha az előzmény is teljes egészében fent van.
Ez fogalmam sincs mennyi fejezetes lesz, de még a cselekmény vázlata is hiányzik, szóval erre várhattok egy darabig. Bocsi :roll:



És még van néhány cucc, de azokból gyakorlatilag semmi konkrét nincs, szóval azokról majd írok, ha sikerült olyan mennyiségű cuccot alkotni, amit érdemes megemlíteni.

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


A hozzászólást 12 alkalommal szerkesztették, utoljára Xwoman 2023 április 10 (hétfő), 12:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 665 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség