Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 3:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LittleBlackLilyt noszogató hadjárat
HozzászólásElküldve: 2013 november 27 (szerda), 0:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 február 20 (péntek), 10:00
Hozzászólások: 6
Halihó *bátortalanul integet*
Ismét itthon. Ismét másfél év kihagyás után, hogy a fenevigyenel és... nem győzök bocsánatot kérni.
Most viszont megint folyamatosan az agyamban tekeregnek a fiúk, és nekiláttam újra Ébredő Álomkat írni. Viszont addig nem teszek fel semmit, amíg legalább három fejezet nincs meg készen. Úgy értem TÉNYLEG készen. Nem szeretnék még egyszer mindenkinek az idegein táncolni az ígérgetett frissekkel. Azt hiszem levonhatjuk a következtetést, hogy ez nekem nem megy :)

A jó hír, hogy megvan belőle másfél fejezet. sajnos ez nem a most következő másfél. és előtte még be kell tömködni pár lyukat. és most hogy elkezdtem írni... hát, nem a lyuk tömődik be, hanem például besétált egy újabb szereplő :D

Emellett most jöttem rá, hogy a Beg me for itből plusz egy fejezet kész, egy majdnem, és az utolsó megint kész, (csak valahogy sehogy sem tetszik a fordítás, úgyhogy azzal még kezdeni kell valamit). Mindenesetre egy alaposabb javítgatás után megkísérlem kedves bétámmal felvenni a rég elvesztett kapcsolatot *Lily süllyed a föld alá* :)

Szóval ez most egy igen kellemetlen poszt számomra, de legalább életjelet szerettem volna adni. plusz... ha most jókor, jó helyen rugdostok kicsit, lehet, hogy annak gyümölcsöző végeredménye lesz :D

És köszi mindenkinek, aki még idén nyáron is reménykedve írkált ismét egy éves kihagyás után <3 Mindig megdöbbenek rajta, és irdatlan hálás vagyok, amiért még mindig ennyien szeretitek sztorit :)

egy kissé szégyenkező, de az újraolvasott rengeteg kedves kommentért hálás:
Lily


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LittleBlackLilyt noszogató hadjárat
HozzászólásElküldve: 2013 június 05 (szerda), 17:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 29 (péntek), 21:57
Hozzászólások: 15
Szia!
Csak érdeklődni szeretnék, hogy az Ébredő álmokat fogod még folytatni? Vagy már végleg lemondtál róla? :( Én személy szerint nagyon szeretem a történetet!:)
Puszi:Orsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LittleBlackLilyt noszogató hadjárat
HozzászólásElküldve: 2012 július 27 (péntek), 20:59 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
LittleBlackLily írta:
bocsi a várakozásért. bár ez még mindig semmi az előző majd egy éves szünethez képest :)
*Lily mindenkit ölel a távolból*


Éppen ezt akartam jó magam is kihangsúlyozni :D A munkához és az íráshoz is kitartást! Mi megvárunk ^^

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LittleBlackLilyt noszogató hadjárat
HozzászólásElküldve: 2012 július 27 (péntek), 18:50 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 február 20 (péntek), 10:00
Hozzászólások: 6
Hát, Drágáim, elnézést mindenkitől, de úgy tűnik, hogy megint utólért (az a híres szerelem, na egy fenét XD) az a helyzet, hogy megígérek egy friss időpontot, és onnantól kezdve persze minden kicsúszik a lábam alól.
a jó hír, hogy közben lett munkám, hétfőtől dolgozom! jee
viszont ezzel párhuzamosan közben közbejött egy két fontos elintézni való a kinti való világban, ami nem túrt halasztást. szóval... most elmegyek demonstrálni szépen, hogy mekkora nagy bringás lettem itt Londonban (úgyis mint critical mass)
aztán holnap (remélhetőleg) kaptok frisset. még mindig nem vagyok vele elégedett, de már csak kicsit kell rajta javítgatni.

bocsi a várakozásért. bár ez még mindig semmi az előző majd egy éves szünethez képest :)
*Lily mindenkit ölel a távolból*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LittleBlackLilyt noszogató hadjárat
HozzászólásElküldve: 2012 július 25 (szerda), 12:51 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 február 20 (péntek), 10:00
Hozzászólások: 6
Alakul a következő fejezet, avagy 'Bear with me Darlings!'

Íródik a folytatás, nincs teljesen kész, de kicsit sűrűek most a napok. Bankba rohangálok, munkaközvetítőhöz, ilyesmi, ráadásul nyakunkon itt az olimpia, és a fél város le van zárva - még biciklivel is, úgyhogy egyenlőre egy nagy kaland felfedezni a kerülőutakat...

Ha minden igaz, ma este számíthattok egy frissre - de nem tudom, mikorra sikerül hazaérni, lehet, hogy csak holnap reggel kerül fel.
Azt hiszem megpróbálok mindent belepakolni ebbe, ami még a szülinapi buli előtt hátra van, és a következő már az lesz - és a jó hír az, hogy az a fejezet kb két éve készen van :) (csak apró simítások kellenek...

És köszönöm mindenkinek, aki olvassa, és kommentel, vagy nem, szuper érzés, hogy még mindig ennyien érdeklődtök!

Nagyölelés!
Lily


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LittleBlackLilyt noszogató hadjárat
HozzászólásElküldve: 2012 július 18 (szerda), 0:04 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 február 20 (péntek), 10:00
Hozzászólások: 6
Sziasztok ;;)
*marha lelkesen vigyorog és integet*
*és halomra ölelgeti lexet és Dettanettát*

Örülök, hogy van, aki máris idetalált * _ *
Nem is tudom mertem-e remélni, hogy van még akit érdekel :D

Mindenesetre a 24. fejezet fent. Már csak... időben kellett volna, hogy még ma fel is férjen :D

és a félkész 25 ezennel átnevezve... azt hiszem 27re. de így jobban fog menni azt hiszem :)

Jajj, szóval csak örülök nektek <3 és itt működik a szivecske, ha jól emlékszem, csak a kommenteknél volt kettévágós gonosz, mert félkész html-kódnak vette, és minden ami utána volt, az eltűnt... (és mire én rájöttem, hogy hol a hiba...) :oops:
*Lily időutaz, és irdatlan nagy vigyor van a fején*
(((Nagggyon rég nem frissítettem semmit.)))

De jó ám újra itt! :D

*emocionális ömlengés vége*
*sok csoki és sütemény. habos kakaóval. mert megérdemlitek. és mert virtuálisan nem hízlal ;) *

mod. szerk.

(azt hiszem senkit nem fog meglepni, hogy itt sem múlik a közléskényszerem...)

O_o
úgyismint :shock:
a "legkevesebbet olvasott" Ébredő álmok fejezetet is 619szer nyitották meg.
a három legolvasottabb pedig - ki gondolta volna - a kekszjelenettel ellátott darabok :D
de hogy Joz és Zack első könyv végi 'oké, akkor most tisztázzuk, hogy nem csak barátok vagyunk' fejezetére 1374szer kattintottatok rá...
O_o
:oops:
*Lily olvad mint a fagyi augusztusban (Bpn, nem Londonban), és le nem koptatható vigyor került a fejére*
köszönöööm :-D

mod. megj.: kérlek, ha lehetőséged nyílik rá, akkor szerkeszd a hozzászólásod, amikor a kettő között nem telik el egy óránál több.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LittleBlackLilyt noszogató hadjárat
HozzászólásElküldve: 2012 július 17 (kedd), 21:17 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 25 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 758
Tartózkodási hely: Pest
Szia, Lily! :-h

Ébredő álmok ;;) ;;)
Örülök, hogy visszatértél :) Üdv újra itt! :)

Hiányoztak már az írásaid, főleg Joz, Rick, Greg és a többiek.
Kíváncsian várom az új fejezetet :)

_________________
A Védencekért mindent!
A Védencek vezetője
Testőr :)
Albus Perselus Potter mániás :x :x
Miért? mániás :x :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LittleBlackLilyt noszogató hadjárat
HozzászólásElküldve: 2012 július 17 (kedd), 15:54 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Szia Lily!

Jó hallani felőled <3 Amikor megláttam a topikot, egyből a Beg me for it jutott eszembe; örülök, hogy nem mondtál le róla :) De jó is lesz újraolvasni!

Bevallom őszintén, az Ébredő Álmokat nem olvastam, de akkor most itt a remek alkalom erre is ;)

Vigyázz magadra és tárt karokkal üdvözlünk újra a Merin! :)

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: LittleBlackLilyt noszogató hadjárat
HozzászólásElküldve: 2012 július 16 (hétfő), 23:51 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 február 20 (péntek), 10:00
Hozzászólások: 6
*sóhaj*
*bátortalan integetés*
Először is helló mindenki, (már aki még emlékszik rám, és számít tőlem folytatásra valamiből...)
és elnézést, hogy így eltűntem. Az életem kicsit sűrű volt mostanában. De hiányzik az írás, és nekiláttam összefésülni a félkész dolgokat.

Első friss most Ébredő Álmokból várható (tudom, hogy van pár ember, aki még emlékszik, néha nagyon kedves és végtelenül türelmes e-maileket kapok tőletek, amiért örök hála, részesei vagytok annak, hogy nem adtam fel.)

Szóval a terv az, hogy holnap estére átfésülöm azt a keveset, ami megvan a következő fejezetből - és itt jön az újítás: visszatérek a rövid fejezetekhez - körülbelül mint amekkorák az elején voltak, egy-két jelenetből fog állni egyenlőre egy fejezet, nem erőlködöm azon, hogy szééép hosszúra nyújtsam, mint az utolsó párat. Egyszerűen évek óta ülök egy félkész fejezeten. mi lenne, ha ezt kinevezném gyakorlatilag késznek? inkább kaptok több rövidebbet, mint hogy tovább üljek rajta, míg egy hosszú nem lesz :)

Ezen kívül kicsit megakadtam az egésszel, kicsit aggódom azon is, hogy nagyon sokat változott azóta az írás stílusom (egek, ez az első írásom volt!) és - láss csodát, a világ is.
Pl a srácok világában még nem létezett facebook. Bezony. ilyen régi a sztori :) de most már nem akarom megváltoztatni, mert sok helyen furán venné ki magát (hű, Tom szerezd már meg nekem Joz számát! stb)

úgyhogy holnap este várható egy frissítés, nem ígérem, hogy korán, mert dolgozom - és igen, per pill Londonban, úgyhogy hiányzik a magyar szó :)
mindenféle konstruktív/akármilyen kritikát, hátsófelenbillentést, bíztatást és pompomlengetést óriási hálával fogadok.

*halomra ölelget mindenkit*

egyenlőre az ébrálmot szeretném sínre tenni, aztán befejezem a Beg me for it fordítást - igazán nincs sok hátra, csak valahogy nem sikerül. lélektelen lett, amit eddig csináltam vele, és nem akarom a vége előtt elszúrni az egyik szívemcsücske projektemet.

van egy másik fordítás is, amibe belenyúltam, de félek tőle, mert irdatlanul jó stílusban ír a lány, csak az egyik főszereplő karaktert visszaadni magyarul... háááát. amúgy a történet Sherlock fandom, de a tőlem megszokott érdekes párosítást hozom itt is: a második éved lezárása után kezdődik, és Mycroft és Lestrade felügyelő barátságáról (hehe eleinte) szól. elképesztő karakterrajz, csudajó történetvezetés, de full spoiler, úgyhogy ezt majd csak annak, aki már látta mind a két évadot/hat részt.

Hát, mára ennyit.
Hiányzott már a meri <3
holnap jelentkezem...
*ásít és ágybazuhan*
*félálomban még [s]csenget[/s] integet picit*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség