Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 14 (kedd), 19:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Alcyone Black - Margószélre
HozzászólásElküldve: 2012 november 14 (szerda), 14:05 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Huh, a rendszeresség, úgy tűnik, nagyon nem erényem. Most jutottam el oda, hogy erősen át kellene szerveznem az életem ahhoz, hogy tényleg mindenre jusson időm.
Viszont mindezek ellenére feltöltöttem egy újabb sztorimat, ami igazából régi. Bella/Rod, kissé talán szokatlan, de happy end szerű. Olvassátok, véleményezzétek!

Ha esetleg érdekel, nyújtok róla egy kis plusz infót is: a családi hátterükről szól. Először Rodé alakult ki a fejemben: egyik őse, Euphemiano mindenáron szerette volna fenntartani a vérvonalát, ezért nem riadt vissza semmilyen eszköztől. Az ő karakterét egy hasonló alakról mintáztam. Rajongok a profi bringa világáért, és fáj a szívem, amiért a rengeteg szépségét folyamatosan beárnyékolja a doppig utáni hajsza. Az elmúlt évek leghírhedtebb doppingdoktora volt Eufemiano Fuentes (http://www.cyclingnews.com/features/playing-god-eufemiano-fuentes - ez egy angol nyelvű cikk róla, elég részletesen mutatja be őt, ha valakit érdekel. Elég érdekes személyiség, szvsz.), Rod őse tehát sokban hasonlít rá, hisz mindketten életekkel játszanak, mint pótolható semmiségekkel, tekintet nélkül az adott világban súlyosnak mondható következményekre. Hisz számukra az ember tényleg ennyi: egy játékszer, amiért nem kár, ha tönkremegy, hisz akad másik.
Ha azonban Rod már színt vallott, Bella is felfedi a történetét, ami valamivel könnyedebb, ám az ő gyerekkora sem lehetett békés és boldog. Egy magyarázat tőlem, hogy miből is vált azzá, akivé.

Nem is árulnék el többet, olvasd el, és írd meg, hogy tetszett! :)

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alcyone Black - Margószélre
HozzászólásElküldve: 2012 június 26 (kedd), 11:26 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Helló mindenki, aki esetleg erre jár! :D

Azt hiszem, most, némi kihagyás után - kb. kilenc hónap alatt többnyire csak hivatalos dolgokat írtam bármi egyéb helyett - azt csinálom, mint sportoló egy verseny előtt. Lefutok pár laza kört, bemelegítek, nyújtózkodom, mielőtt nagy lélegzetvétellel odaállnék a starthoz.

Lefordítva ez annyit tesz, hogy nekiálltam egyperceseket írni a kedvenc párosommal, mielőtt újra nekiesnék Narcissa történetének.

Ami jó hír (legalábbis számomra), hogy már eljutottam a novellahosszúságig, amitől már nincs messze a fejezethossz :)
Eredménye itt látható: Cseresznyeszedés.
Könnyű, édes, nyári gyereksztori, kicsit sokkoltam is magam, amikor átolvastam. Mi történt velem, hogy ilyet írok? Semmi sötét tartalom, csak két kisgyerek egy nyári délutánon. Ráadásul, megírása körülményeiről annyit, hogy a vonaton ültem, hét másik személlyel egy fülkében, meleg volt, huzat és zsúfoltság... szerettem volna elővenni a laptopom, hogy a Kívánságüstös történetemmel foglalkozzak, de nem volt hely hozzá, így csak előhalásztam pár papírt az oldalzsebből, és ez született.

Szerintem az első olvasóm a melettem ülő pasi lehetett, nagyon pislogott, mibe merültem bele ennyire. Azért nagyon várom a ti véleményeiteket is! :)

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alcyone Black - Margószélre
HozzászólásElküldve: 2012 május 23 (szerda), 21:00 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Régen írtam ide... mint ahogy régen írtam bármit is, most viszont újra sikerülget a billentyűzet fölé görnyednem.

Tegnap felraktam az Ősz című egypercesem továbbgondolását, ezúttal is Narcissa mereng, csak a hangulat kissé más: Tavaszias. Valamilyen formában.

Hogy mi és mikor jön más, arról most nem kezdek el ígéretekkel dobálózni, kissé zsúfolt az életem, bármikor becsúszhat valami váratlan. Viszont igyekszem :)

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alcyone Black - Margószélre
HozzászólásElküldve: 2011 november 14 (hétfő), 15:40 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Sziasztok!
Végre valahára eljutottam odáig, hogy felraktam egy nagyobb lélegzetvételű írásomnak az első fejezetét.
Kezdet és Végzet - Narcissa Black története
E/1-ben írja le Narcissa történetét az első roxfortos évétől kezdve. Szándékaim szerint lesz benne elég sok minden, és igyekszem viszonylag gyakran frisselni is :)
Jó olvasást hozzá!

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alcyone Black - Margószélre
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 06 (kedd), 20:35 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
A feketemágust időközben letöröltem, úgyhogy senki ne keresse :) épp egy alapos átdolgozás alatt áll, nem éreztem elég kiforrottnak. Ellenben augusztus közepén született egy aprócska egypercesem, amit most raktam fel, már az adminok is felendegték: Ősz a címe, és néhány gondolatot tartalmaz a fiatal Narcissától, aki Luciust hiányolja. Kukkantsatok rá, néhány véleménynek nagyon örülnék! :)

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alcyone Black - Margószélre
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 02 (kedd), 14:14 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Ma pedig útjára indítottam A feketemágus című történetemet :)

Leírás:"Létezik-e fehér és fekete? Van-e rossz és van-e jó? Vagy csak életek vannak, emberek és érzések, csak ezt senki nem meri elismerni, miután a sötét-világos szlogen annyira bevált egyszer?
Előfordul, hogy egy családban generációról generációra öröklődik a harc a feljebb jutásért, a küzdelem egy élhetőbb életért, de ha minden korosztály egy leheletnyit magasabbra ér, egy napon az Utód megszédülhet, és lezuhan – leugrik, mert jobban bejön neki az élet „odalenn”.
Útjára indítom tehát a Feketemágust; kedves olvasó, mielőtt visszerettensz, kérlek, adj egy fejezetnyi esélyt nekünk: Lilynek és nekem. Aztán meglátjuk, mi sül ki ebből.
"

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alcyone Black - Margószélre
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 01 (hétfő), 19:54 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Két többfejezetes írásom közt született egy novellám: A sírhely ára
Az ötletet mudblood kihívása adta a lumoson, miszerint Perselus Piton hajmosásra kényszerül. Nos, ez lett belőle; alvás helyett született egy éjszakán (meg a hozzátartozó hajnalon) :)

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alcyone Black - Margószélre
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 22:05 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Felraktam Ellenkező akarat című történetem utolsó fejezetét, engedélyezésre vár.

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Alcyone Black - Margószélre
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 12:37 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Sziasztok!
Ezennel én is indítok egy ficblogot, melyben vezetni fogom a frissítéseimet, és néhány fejezetről majd háttérinformációkat is olvashattok.
Először is szeretném ajánlani eddigi írásaimat itt, hamarosan pedig belekezdek egy nagyobb lélegzetvételű ficbe is.
Mit is mondhatnék még... Jó olvasást!

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség