Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 június 30 (péntek), 15:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 30 (péntek), 15:46
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Egy újdonságot szeretnék nektek bemutatni! Nagyon hálás lennék a kritikáért.


https://www.fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=22618


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 június 21 (szerda), 17:42 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Nos, ugyan van már hozzá kritika, de szeretnék egy "Jaj, de jó, folytit!" hozzászólásnál többet kapni az én első kis Fullmetal Alchemist fanficemre. A történet a 2003-mas animét veszi alapul, bár egy eléggé kifacsart Szépség és Szörnyeteg történet körítéssel. Remélem, valaki megtisztel egy hosszabb véleménnyel. A történet egyébként még fut! Előre is köszönöm szépen a kritikát! :-D

Címe: A szőke alkimista és az irigy homonculus

A tartalom: Szépség és a Szörnyeteg átirat FMA köntösben! A Központi Város környékéről az utóbbi időben rendszeresen tűnnek el emberek, így Roy Mustang az öccse halála miatt letargiába süllyedt Edward Elricet bízza meg azzal, derítse ki, mi történt. Ám amikor Ed belép egy rejtélyes kastélyba, ahol állítólag többen eltűntek, nem várt események veszik kezdetüket. EdXEnvy slash! Envy, azaz Irigy neve marad angolul, mert nekem a magyar túl fura. Figyelem, a történet erősen AU és OOC lehet! A fanfiction Envy sárkány alakját, emberi külsejét és múltját tekintve a 2003-mas animét veszi alapul!

Link: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=131513

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 június 13 (kedd), 13:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Ismét itt vagyok, ám most nem magamnak kérnék kritikát, hanem a Love Fusion Kihívás pár perces szösszeneteit ajánlom figyelmetekbe!

Rajtam kívül eddig csak egy kóbor lélek pontozta a történeteket, a pontozási határidő meg nemsokára lejár.

Remélem páran bekukucskáltok majd. :)

http://lovefusion.blog.hu

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 június 11 (vasárnap), 9:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
*Saszta bekukucskál az ajtón, majd kissé félve leteszi az egyik üres asztalra irományát, és várja, hogy valaki ítéletet mondjon felette*

Ezt a kis pár percest pár napja töltöttem fel, és azóta már több, mint 20-an megtekintették (tudom, ez nem olyan sok), de senki sem írt rá semmit sem, és én nagyon, de nagyon kíváncsi lennék, hogy mit gondoltok róla. :)

Tehát a sztorim amire kritikákat szeretnék:
A Szentek márpedig (nem) léteznek... címet viseli, és egy The 100 témájú Clexa (Clarke/Lexa, tehát femsalsh) történetecske, mely Clarke szemszögéből íródott.
Ugyan 18+-nak lett megjelölve, de ebben a sztoriban még nincsenek 18-as elemek, szóval nem kell aggódni emiatt. :)

Jöhet hideg és meleg egyaránt, ne kíméljetek! :D Mindenkinek előre köszönöm, aki leírja nekem a véleményét! :)

*Saszta kioson a hátsó ajtón*

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 május 26 (péntek), 9:31 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 december 30 (péntek), 11:58
Hozzászólások: 26
*bepofátlankodik*

Sziasztok!

Nagyon-nagyon hálás lennék, ha valaki(k) őszintén megírná(k) nekem, hogy mi a probléma ezzel a történetemmel - valami biztos (a stílusomra és a történetvezetésemre tippelek), mert a viszonylag sok megtekintő közül senki nem merte vállalni a véleményét. ^^''' 18-as karikát adtam neki, a tartalmát pedig így foglaltam össze:

Teddy/saját fiú(!)szereplő párosításnak álcázott Remus/Sirius történet. A kamasz Teddy szemszögéből íródott E/2-ben, darabkákban, kényszeres zárójelezéssel. Van benne sok-sok Remus/Sirius visszaemlékezés meg egy csillagnevű vérfarkasfiú.
Eredetileg egy 2012-es kihívásra szántam volna, azaz az ötlet maga cirka ötéves (tejóég), de csak idén fejeztem be. Nagyon slash. Nem vidám. Gonosz vagyok.
"Három fényképet találtál apád kabátzsebében. Az egyik édesanyádat ábrázolja bugyirózsaszín hajjal („Akiért érdemes élni.”), a második egy türkizkék szemöldökű csecsemőt, téged, amint dundi öklöcskédet a szádba gyömöszölöd („Akiért érdemes meghalni.”), és végül… Sirius, fiatalon, mosolyogva („Örökké a tiéd.”)."

Köszönöm előre is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 május 14 (vasárnap), 21:38 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Sziasztok! :beee:


Lehet páran ismeritek a Yuri!!! on Ice ficeimet, ismét ezeket ajánlanám. :)
Befejeztem a Mesélő matrjoskához a másik tervezett novellát, ami arról szól, hogy Viktor hazaviszi a nővére családjához bemutatni Yuurit. Közel állnak a szívemhez ezek a novellák, és szívesen olvasnám róla a véleményeteket. :) Nem kizárt, hogy lesz még a témában fic, ha jön az ihlet.


Pár hónapja belefogtam egy kicsit nagyobb projektbe, egy fantasy au-ba. Yuuri kitsune, Viktor pedig egy tudós, bővebben: Rókatűz
Viktor Nikiforov, a híres botanikus a cári udvarban kegyvesztett lett, és csatlakoznia kell egy veszélyes expedícióhoz a Kuril-szigetek környékére. Még nem sejti, hogy ez az út örökre megváltoztatja az életét.


Ezeken kívül folyamatosan frissül a Victory on Ice ficgyűjteményem, érdemes figyelni, ha éppen rövidebb szösszeneteket kerestek a fiúkkal. ^^


Ha felkeltettem az érdeklődéseteket, jó olvasást kívánok! :xx:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 április 26 (szerda), 19:16 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok! :-D

Azoknak, akik el tudják képzelni, hogy Harry helyett egy lányt neveznek Kis Túlélőnek, ajánlom figyelmükbe a sorozatomat. Hé kötetesre tervezem, ebből az első kötet (és az ahhoz tartozó nyár kisregényként) van meg jelenleg. A történet Rowling világának csak egyes elemeit tartalmazza, egyébként viszont igyekszem minél inkább eltérni tőle.

Nagyon örülnék, ha a barátaimon kívül más olvasótól is kapnék kritikákat.

A történet az alábbi linken érhető el: 1. kötet: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126801
Kisregénye: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=131271


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 április 15 (szombat), 16:09 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok! :D
Megint csak elszabadult a múzsám az utóbbi időben, így sikerült alkotnom ezt-azt.
Három Destielem is felkerült az oldalra, ebből az első az Apa, ne prédikálj! (Nem a templomban vagy)
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=131544
Dean és Castiel végzős középiskolások, és annyira egymásba vannak zúgva, amennyire csak lehetséges. Egy nap Castiel előáll az ötlettel apjának, hogy Deannel elmennek világot látni, amiről a Shurley tiszteletes hallani sem akar. Ugyan liberális ember lévén elfogadta, hogy a fia meleg, azonban sehogy sem tud megbarátkozni a házasság gondolatával. Az előző esti balhé után, vasárnap reggel Cas találkozni akar a párjával, azonban apja megtiltja ezt neki. A fiú ekkor dönt úgy, hogy megszökik Deannel.
A második a Nem foglak elengedni még egyszer! címet viseli.
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=131528
A kilencedik évad környékén járunk, mikor Castiel ember, Dean pedig kénytelen elküldeni legjobb barátját, cserébe pedig Gadreel meggyógyítja a fivérét. Hét hónappal később a vadász minden reményét elveszítve tér be egy sztriptízbárba. Az elmúlt hónapokban folyamatosan Castiel után kutatott, azonban az ex-angyalt mintha a föld nyelte volna el. Aztán a sok átvirrasztott éjszaka, és a lázas keresés meghozza gyümölcsét, azonban Dean nem teljesen elégedett...
A harmadik, egyben utolsó Destiel a Veled (Egy élet).
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=131628
Dean és Castiel nyolc évvel ezelőtt szeptember 18.-án találkoztak először. A vadász szeretné megünnepelni ezt a különleges alkalmat, egyben az angyala születésnapját. Elmondhatatlanul hálás Casnek a szerelméért, hogy kitartott mellette, és ott volt, ahányszor csak bajba került. Így hát a vadász úgy gondolja, nem kell ahhoz művésznek lenni, hogy az ember kimutassa, mennyire szeret valakit, és ezt be is bizonyítja.
Az utolsó novellácska a Devils Never Cry c. regényemhez köthető, a címe Az ördög lánya.
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=131714
Pár évvel a Devils Never Cry után vagyunk, Sakura, Dante és Nero legkisebb lánya felnőtt nővé cseperedett, és helyzetjelentést tesz arról, mik történtek a kis családban.

A kritikákat előre is nagyon szépen köszönöm. :)
Üdv: Leanne


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 április 12 (szerda), 20:14 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 december 30 (szerda), 0:54
Hozzászólások: 6
Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek az egyik originál novellámról. Jöhet hideg-meleg. Fontos lenne a visszajelzés, mert egy másik novellámmal pályázni szeretnék, ami hasonló stílusú.

A link: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=131469

Köszönöm nektek!

Tekla


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 március 30 (csütörtök), 18:36 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok!

Szeretnék kritikákat kérni az
Amazing Grace című novellámhoz, és a Smaragd és akvamarin című történetemhez.


A novella és a regény is a Szürke ötven árnyalatának világában játszódik, igaz, nem Ana és Christian a főszereplők, és olyan jelenetekben sem bővelkedik, mint a regény.

A novelláról:

Amazing Grace

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121259


Grace Trevelyan Grey a A Szürke ötven árnyalata könyvekben nem túl árnyalt alakja ihlette meg ezt a két fejezetes novellát, és az Amazing Grace című dal.

Mindenkinek van sötét titka, még a legtökéletesebbnek tűnő szülőknek is. Talán nekik leginkább. Kellemes olvasást mindenkinek!

A regényről:

Smaragd és akvamarin

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123797

Ez a történet, az Amazing Grace című novellám folytatása. Ott kezdődik, ahol az véget ér. Grace hazaviszi Clarice-t, a Génétique Âge egyik kísérleti alanyát. Vajon hogyan sikerül az együttélés? Clarice be tud beilleszkedni a Grey családba? Valaha is embernek fogja tartani magát, Grace vér szerinti lányának, mint ahogy azt a doktornő szeretné? Képes lesz mély emberi kapcsolatok kialakítására? Tudja venni a középiskola akadályait? Meddig lehet titkolni, hogy ő milyen lény is valójában? Hogy a válaszra megkapjátok a választ, olvassátok el a történetemet.

Ezenkívül még a Szürke ötven árnyalatának további szereplői is megjelennek. Például láthatjuk kívülről Ana és Christian egymásra találását, de azt is, hogy mi lesz velük az esküvő után (az én verzióm szerint). Miáról is többet megtudhatunk, és Kate és Elliott esküvőjéből is kapunk idővel ízelítőt. És sokkal többet megtudhatunk Jack Hyde-ról, és arról, hogy valójában mi motiválta a Greyéken való bosszúját.

A Szürke könyveket körülbelül csak Ana és Christian esküvőjéig veszem figyelembe, utána már nem azok szerint halad a történet. Hosszúnak ígérkezik, több, mint ötven fejezetes, és már az utolsó fejezeteken végzek simításokat, tehát nem marad félbe, ezt megígérhetem. Aki olyan történetre számít, mint a Szürke ötven árnyalata, ki kell ábrándítsam. Nem mondom, hogy nem lesznek benne erotikus jelenetek, de a történet méretéhez képest elenyésző mértékben.

Fontos: A Smaragd és akvamarin fejezetit már megírtam, amint a bétám átnézte, folyamatosan töltöm.Tehát, nem fog félbemaradni.

Remélem, felkeltettem az érdeklődéseteket!

Kellemes olvasást, és véleményezést! :)

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 március 18 (szombat), 23:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 január 18 (kedd), 20:26
Hozzászólások: 154
Tartózkodási hely: @tumblr
Sziasztok!


Szeretnék új olvasókat és kritikákat az Osztálykép c. slash történetemnek.
Rövid tartalom: Kálnoki Balázs nem várt titok szemtanúja lesz a fiúöltözőben. Kérdés, hogyan változik meg tőle az élete. (És még négy + egy emberé.)
Jelenleg a harmadik fejezetnél tartok, és nagyon szívesen várom a meglátásaitokat, véleményeiteket.

Előre is köszönöm, hogy olvastátok ezt a bejegyzést! - J :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 március 05 (vasárnap), 16:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok! :)
Jól összegyűltek a sztorik, amik kritikáért kiáltanak, de sebaj. :D
Az első művecském egy Destiel lenne, és itt találjátok meg: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=130530
Röviden róla: Dean egyedül rója az utakat, mivel öccse megjegyzése után úgy dönt, nem szorul a fiatalabb Winchester társaságára. Ezután magányosan old meg ügyeket, bejárja Amerikát, csak a szokásos, azonban hiányozni kezd az öccse, ráadásul az angyala sem sűrűn tette tiszteletét nála. Aztán a rádióból felcsendül egy dal, majd hetek óta először feltűnik Castiel.

A második "gyermekem" is egy Destiel egy kis Sabrierel összekötött egyperces, őt itt találjátok: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=130860
Sam végre bemutatja a párját Deannek, így érdekes kis titkok kerülnek a felszínre.

A harmadik egy teljesen original sztori, itt elérhető: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=130894
Noémi minden, csak nem átlagos. Nem csak a külseje szokatlan, de a viselkedése és a személyisége sem épp a megszokott kategóriába sorolható. Tizenhét évesen meglehetősen éles véleménnyel van az emberiség és a világ iránt, leginkább utálja mindkettőt. A kevés kivétel egyike a legjobb barátnője, Írország és a családja.
Egy teljesen átlagos reggelen aztán az eddigi nyugodt, megszokott kis élete felbolydul, amikor egy osztálytársa három év után hozzászól, ezáltal pedig teljesen elrontja a lány kiegyensúlyozott reggelét. Ha mindez nem lenne elég, azzal az elképzelhetetlenül idióta ötlettel áll elő, hogy ő márpedig meg akarja ismerni Noémit, és a barátja akar lenni.
Noémi, akit csak ír boszorkányként ismernek az osztályban, a barátai pedig csak Florenceként, makacsul kitart az eszménye mellett, miszerint ő nem fog osztálytárssal barátkozni, mert már ezen státuszából kifolyólag is utálja, Dani viszont eltökélt. Vajon mi lesz a folytatás? Ígérem, nemsokára megtudod. ;)

A negyedik pedig szintén egy egyperces, ezúttal szigorúan original. Itt lelhető fel: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=131111
Szomorúan eszmélünk rá arra, hogy emberek vagyunk, ezáltal annyi mindent rontunk el... Csak az emlékeink maradnak, a múlt képlékenysége pedig már nem is igazán számít. Egyperces, gondolatokkal a változásról, a búcsúról és a hibákról.

Remélem valamelyik felkelti az érdeklődéseteket. ^^ Jó olvasást. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 március 03 (péntek), 14:39 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok! :)

A The Slytherins 2 - A mardekárosok újabb őrületes kalandjai c. Harry Potter paródiám szeretné, ha kritizálnátok. :) Második fejezete adminkézen.~

Az előzményét The Slytherins címen, a linken megtaláljátok. :D

Előre is köszönöm. :china:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 március 01 (szerda), 21:14 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Sziasztok! :)

Mostanában a Yuri!!! on Ice fandomban alkotok, és szívesen olvasnék véleményeket a Mesélő matrjoska című ficemhez. :) Eredetileg egyetlen novellának indult, amit aztán két részletben töltöttem fel, mert nagyon hosszú volt. Mivel a kilencedik rész előtt írtam, a vége nem stimmel a kánonnal, ezért kap két kiegészítő novellát a történethez, amiből az egyik már megszületett, és szintén elérhető a link alatt. A novellagyűjteményről annyit, hogy Viktor és Yuuri kapcsolata mellett boncolgatom Viktor múltját is. Kapott egy szerető nővért, Katyushát, valamint egy zűrös első párkapcsolatot, Sashát, de nem kell aggódni, ettől még a fő szál a Viktuuri. ^^

Előre is köszönöm! :beee:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 február 24 (péntek), 21:18 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2017 február 24 (péntek), 21:16
Hozzászólások: 1
Sziasztok! :)

Írtam egy történetet, ami a sárkányokról szól. Nagyon örülnék a kritikáknak! :yes:

https://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=21631


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 február 18 (szombat), 20:37 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 június 08 (kedd), 17:57
Hozzászólások: 23
Sziasztok!

Belekezdtem egy Legendás állatok és megfigyelésük fanficbe, ami Credence Barebone életéről szól. Az 1926 előtti éveket dolgozom fel, hogy milyen lehetett számára a Második Salemesek között felnőni, hogy milyen érzésekkel, és fájdalmakkal kellett megküzdenie.

Nagyon örülnék új olvasóknak, és véleményeknek :)

A történet az alábbi linken érhető el: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=130779

Köszönöm előre is,
unpredictable

_________________
"Kísértet vagyok.
Súlytalan vagyok.
Yo soy un espectro...pálido como un fantasma...caminando este mundo a solas."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 február 11 (szombat), 15:12 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 30 (csütörtök), 14:24
Hozzászólások: 13
Sziasztok még életben maradt Harry Potter Fandom lokál patriótái!

Azoknak, akik bírják a terrort, sötétséget, vért, kínt és érzelmi terrort enyhén szexuális - erotikus tartalommal, izgalommal, drámával, halállal és sok-sok-sok-sok könnyel, azoknak ajánlom figyelmébe a SNANGER (Piton+Hermione) párosítású porlepte fanficemet, ami ÖT ÉV! kihagyás útán, némileg érettebb stílusban, több tapasztalattal tovább folytatódik!

A lelkisérülésekért felelősséget nem vállalok!

A történetet itt találjátok:
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=87290

Felhívnám a figyelmet, és ezúton megkérek mindenkit, hogy ne ijesszen meg titeket a kezdeti gyermeteg nyelvezet, az első pár fejezet afféle szárnybontogatásom volt csupán.

Mindenkinek kellemes olvasást kívánok és ne kíméljetek a kritikáitokkal! _U_ _U_ _U_

_________________
[img]http://crackingace.com/images/Snapeava.jpg[/img]
[b][i]Snape Only Needs a Hug![/i][/b]
[img]http://www.snitchseeker.com/avatars/jessiqua-171406.gif?dateline=1312862798[/img]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 február 10 (péntek), 7:54 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Publikálási szakaszba ért a III. Heroes in the Maze kihívás, szóval bárki, aki szereti a Marvel ficeket, nézzen be és olvasgassa az egy hétig naponta felkerülő sztorikat! Kérlek, pontozzatok/kritizáljatok is, hiszen a kihívásoknak ez (is) a lényege! :)

Minden infót, pontozási segédletet és persze magukat a történeteket megtalláljátok a HITM honlapján:

http://heroesinthemaze.livejournal.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 január 29 (vasárnap), 17:26 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 május 31 (kedd), 21:09
Hozzászólások: 3
Sziasztok! A Prológussal kezdetét vette az utazás a Másik Világba. Minden vasárnap új fejezettel jövök, írjatok kritikát nyugodtan, vitassátok meg az elképzeléseiteket. ;) a történet itt olvasható -> https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=130648
És egy ki ajánló is a műhöz: "Az "Exortus" története egy leáldozóban lévő, középkorias, kitalált világba vezeti el az olvasót. Az a kor azonban, amelyet megismerhettünk már millió és millió fantasyból, a hősök és bátrak ideje, már elmúlt. A lovagok eltűnőben vannak, ahogy a becsület is, a királyságok csillaga hanyatlóban, az uralkodók tisztelete eltűnőben. Már nem pusztítanak a hódító háborúk, nem szennyezi vér a földeket, nem állnak világraszóló erődítmények sehol. A Föld, a Víz, a Tűz és a Levegő országainak lakói látszólagos békében, ám önpusztító, komor letargiában élik mindennapjaikat. Az emberek már csak a hétköznapi kis örömökben próbálják meglelni a boldogságukat, a hanyatló világban pedig egyre kevésbé találják meg helyüket, céljaik értelmetlenné válnak.

Egy ilyen világban jelenik meg egyik napról a másikra a titokzatos Őrült, hogy mindent, ami még áll, egyetlen pillanat alatt romba döntsön. Vajon lesz-e, aki megpróbálja megállítani a tragédiák sorozatát? Van-e valaki még a Világban, aki nem révedezve keresi az elveszett, dicső múltat, aki nem csak beletörődve veszi tudomásul, hogy körülötte lassan, de biztosan minden elkezd végleg romba dőlni? Van-e valaki, akit még érdekel a Világ sorsa, aki a jövőbe tekint?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 január 28 (szombat), 10:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 október 14 (péntek), 15:28
Hozzászólások: 4
Sziasztok! Card12 vagyok. Jöttem, hogy reklámozzam az új történetemet. Életemben most először írtam ilyen fajta regényt. A sci-fi világa szinte teljesen ismeretlen volt számomra, de hála bétázómnak sok mindent megtanultam róla. Mindent beleadtam, hogy egy izgalmas történetet hozzak nektek, remélem ez sikerült is. Eddig 4 fejezet van fent, de terveim szerint legalább 30 fejezetre növelem majd ezt a számot. Azzal a reménnyel fordulok hozzátok, hogy talán kapok egy pár kritikát az új történetemhez. Eddig két kritikát kaptam, és néhány pontot. Szeretnék több visszajelzést kapni, emiatt írok ide. Remélem a jövőben sokatok, akik látták ezt a kiírásom, elolvassátok a történetem, és találtok majd benne olyan értékeket, amik miatt velem tartotok majd a végkifejletig. :D

Itt a link: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=130211

Történet címe: A 12.44.34/C Szektor

Történet ismertetője:
OlanWolfban, a hegyvidéki kisvárosban egy rejtélyes vírus kezdte el tizedelni a lakosságot. Pánik tört ki. Karácsony másnapján a vírus azonban eltűnt, a holttestekkel együtt. A betegség minden ötvenedik évben újra megjelent, és áldozatokat szedett. Évszázadok múlva egy fiúnak azonban sikerült közelebb kerülnie a vírust és halottakat övező titokhoz. Amivel egy közelgő háború alapköveit rakta le.

Üdvözlettel: Card12


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 január 07 (szombat), 10:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 január 15 (kedd), 16:38
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Kelevíz
Sziasztok!
Én is jöttem reklámozni a legújabb kisregényem, ami nem meglepő módon Drarry.
A történet alapját egy amerikai minisorozat adta, de az eredeti ismerete nélkül is érthető lesz a sztori, ami teljesen non-magic, és néhány ismert szereplő is kicsit más lesz, mint a megszokott. Eddig egy rész van fent, de amint visszakapom a következő fejezetet a rögtönzött bétámtól, az is fel fog kerülni.
Kritikákat szívesen fogadok. :)

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=130155

Endra


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 december 27 (kedd), 18:34 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok!:)

Szeretnék kritikát kérni a HP fanfictionömre, aminek címe A sötétség lánya. Eddig négy fejezet van fent az oldalon, a következő hetet már megírtam. Alapvetően mindenféle véleményt, kritikát szívesen fogadok, de a negatívumokkal (ha van) finoman bánjatok, ha kérhetem.:D Nagyon köszönöm:)

Itt a link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126801

A történet ismertetője: Az alapötlet az, hogy Harry helyett egy lány a Kis Túlélő. Ez a lány Valentina Kinley, akinek az élete gyökeres fordulatot vesz, amikor felveszik a Roxfortba. Néhány nap alatt kétszínű barátok, veszélyes ellenfelek, ártó szándékok és sötét titkok gyűrűjében találja magát. Az eseményeket megtartottam, az első kötet sok mindenbe hasonlít a Bölcsek Kövére, bár én azért próbálok eltérni a könyvektől. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 december 16 (péntek), 17:16 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
A Cliche Hunter nevű rövid horror-paródia típusú művemet szeretném a figyelmetekbe ajánlani.

Unod a horrorfilmek visszatérő, tipikus elemeit, ahol a szereplőkkel a saját hülyeségük végez? Ed Hunter úgyszintén. Ez a horroredzett (többek szerint semmirekellő) fiatalember úgy véli, ha rajta múlna, képes lenne mindenféle horrorszituációt túlélni. Ám szürke napjait élve nem is sejti, hogy eljön az idő, amikor bizonyíthatja ezt tényt...

http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=14256


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Van vmi jó fic?
HozzászólásElküldve: 2016 november 14 (hétfő), 11:52 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 november 14 (hétfő), 11:37
Hozzászólások: 2
modszerk.

Sziasztok!
Szeretném figyelmetekbe ajánlani az én írásomat, amit facebook-on találhattok meg, a címe Sad thing, but I love you.
Ez egy Dél-Koreában játszódó történet; szerelem, akció, barátság, titkok, árulás, mindez egy zenés tehetségkutató keretein belül. A középpontban egy magyar nő és egy koreai férfi szerelme áll. De hogy milyen szerelem szövődhet egy olyan lány közt, aki élete legrosszabb élményét köszönheti egy koreai férfinek és egy koreai fiú közt, aki bizalmát vesztette a külföldi nők iránt azt itt derítheted ki:
https://www.facebook.com/sadthingbutiloveyou/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 november 08 (kedd), 21:18 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok! :)

Az újonnan elkezdett Drarry történetemre szeretnék kritikát kérni! Jöhet hideg, meleg, bármi. :)

Link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=129200

Cím: Szárnyaid alatt

Leírás: Drarry, E/1! Draco Malfoyt a háború után elítélik, azonban Harry Potter még épp időben jelenik meg, hogy a segítségére legyen.

Előre is köszönöm!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 30 (péntek), 18:37 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 27 (kedd), 11:09
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Szeretnék kritikát kérni a fantasy történetemre, melynek címe Kivetettek. Eddig öt fejezet van fent az oldalon, a hatodikat jelenleg is írom. Nem egy sértődős fajból származom, ezért mindenféle negatív véleményt, kritikát szívesen fogadok, hogy hol és mit kell/kellene javítanom rajta. Ha valakinek felkeltette az érdeklődését, akkor szívesen látom/várom :)

Előre is köszönöm!

Itt a link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=127376

A történet ismertetője:
Seifer és Nell két barát, akik egyben angyalok is. Annak ellenére, hogy mindketten külön utat választottak, mindig mindenben összetartanak, támogatják egymást. Most sincs másként, amikor az egyiküket megvádolják. Egyáltalán lehetséges-e, hogy egy angyalnak a bíróság előtt kelljen felelnie? Létezik-e olyan bíróság, mely ítéletet mondhat egy égi felett? Ha igen, akkor annak milyen következményei lehetnek rájuk, illetve a világra nézve?
Történetük egy mágikus világban játszódik angyalokkal, démonokkal, istenek haragjával megfűszerezve, ahol mindenki az életben maradásért harcol. Viszont ez nem olyan egyszerű, mint amilyenek látszik, hisz' nem minden fekete vagy fehér, nem mindenki jó vagy rossz. A két barát mindent megtesz annak érdekében, hogy megváltoztassák a világot, de az ehhez vezető út cseppet sem veszélytelen, tele van meglepetésekkel, tragédiákkal.

_________________
"Minden írásom úgyszólván benső megbízatás; mind sorsszerű kényszer hatására jöttek létre. Amit írtam, belülről támadott rám. Szóhoz juttattam az engem mozgató szellemet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 22 (hétfő), 11:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Üdv mindenkinek! Én többedmagam nevében szeretnék jelentkezni, hogy önként alávessük magunkat az esetlegesen erre járók és klubtagok kritikáinak: lassan a publikációs szakasz végéhez ér a II. Gyűrűk Ura/Hobbit kihívás, és szívesen vennénk, ha benéznétek hozzánk! :)

Nemcsak a pontok miatt keresünk semmitől sem visszariadó olvasókat - bár egy kihíváson kétségkívül nagy szükség van a pontozásra is! -, de néhány véleményt is szívesen olvasnánk, ha már legjobb tudásunk szerint igyekeztünk a megadott kulcsoknak megfelelő történeteket kerekíteni Középfölde népeiről :)

Bár sejtem, hogy a Gyűrűk Ura vagy a Hobbit fandom nem annyira népszerű a Merengőn, mint mondjuk a Harry Potter, de ha láttátok a filmeket, esetleg olvastátok a könyveket is, biztosan találtok a kihívás keretein belül nektek tetsző történetet ;)

Szóval várunk mindenkit nagy-nagy szeretettel!

http://lotr-hobbit-kihivas.blog.hu/

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 15 (hétfő), 1:02 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Üdv megint!

Befejeztem a regényemet, amit itt egyszer már reklámoztam, nem sok sikerrel, de gondoltam, ha már befejezett a sztori, hátha többen kedvet kapnak hozzá. A részletek lent...

Ronin írta:
Üdy mindenkinek!

Sokáig vaciláltam, hogy írjak-e ide vagy sem, de végül úgy döntöttem, mit veszíthetek, meg kell próbálni! :)
A történet, amelyet reklámozni szeretnék, a második hosszabb írásom, már hét fejezet fent van, és mindaddig folyamatosan frissíteni fogom, amíg el nem érkezünk a végkifejlethez. Eddig egy, azaz egy szem kritikát kaptam(ezúton is köszönöm), ebből kifolyólag szerintem jogos, ha még többet szeretnék kapni. Elsősorban kivesézős, részletes, építőjellegű(egyáltalán nem baj, ha negatív) kritikákat szeretnék, de az se baj, ha nem ilyen jellegűek, minden véleménynek örülnék természetesen.
Tisztában vagyok vele, hogy a sztorim egy olyan oldalon, ami leginkább fanfiction-ökkel foglalkozik, és a romantikus történetek teszik az iromáynok kb. 70%-át nem lesz túl népszerű, de azért mindenesetre írnék róla pár szót, hátha valakit mégis érdekelne. Sötét hangulatú mű, műfajilag talán az akció/kaland, a dráma, a thriller, és kicsit a sci-fi jellemzi. Van benne elég sok szokatlan megoldás meg klisémegszegés, talán annyi, hogy ez már el is riaszthatja az olvasók többségét. De ha ez nem is, akkor leírnám, hogy 18-as karikás, és a figyelmeztetések sem dísznek vannak ott... ha valakit ezek után mégis érdekelne, és elolvassa, sőt véleményezi is, nos azt nagyra értékelném!:)
A sztori pedig itt található meg:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=127026

Üdv,
Ronin

Szerk.: Ja, az lemaradt, hogy original sztoriról van szó. :)

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 11 (csütörtök), 12:59 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 02 (péntek), 15:41
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Padlás
Sziasztok, dobnátok pár kritikát a Kisasszonyok c. történetemre?

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=125928

Egy igazi púderportól, parfümillattól és titkoktól roskadozó történet.

_________________
Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 05 (péntek), 18:30 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Sziasztok!
Szeretném figyelmetekbe ajánlani Most múlik pontosan... címen futó egyperces gyűjteményemet, hátha megtetszik valakinek, és ír rá visszajelzést. :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 02 (kedd), 21:08 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 augusztus 02 (kedd), 21:00
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Az utolsó Black című írásomhoz toboroznék néhány új olvasót, aminek középpontjában Regulus Black és az ő utolsó roxfortos éve áll. Örülnék mind a pozitív, mind a negatív kritikáknak!
(A történet 18+-os és slash, bár ez a szál egyelőre még nem indult be. Aki valamelyiket vagy esetleg egyiket sem bírja, kérem ne olvasson bele.)

Köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 július 30 (szombat), 21:00 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 április 23 (szombat), 18:40
Hozzászólások: 2
Hali!^^
Elkészült az legelső alkotásom első fejezete. :D

http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=20802


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 július 25 (hétfő), 15:21 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 március 23 (szerda), 9:13
Hozzászólások: 5
Sziasztok!

Az álnok világ hősei című regényemhez szeretnék kritikát kérni. Ez egy original kategóriába tartozó sci-fi regény, aminek sok-sok évvel ezelőtt hoztam létre a világát, egy nem túl jól megírt könyv keretein belül. Elhatároztam, hogy kijavítom ennek a világnak a hibáit és ezzel együtt írok hozzá egy akár jónak is nevezhető könyvet, ebben szeretném a segítségeteket kérni! :)

Korhatár: 18 év

Figyelmeztetések: Gyilkosság, Szereplő halála, Durva nyelvezet

Rövid tartalom:
Az emberek lerohanják Ana otthonát. A csata káoszában elrabolják őt és rá akarják kényszeríteni arra, hogy megölje Thomas Huntert, a kormányellenes felkelés vezérét. Ana hamar rájön, hogy itt nem csak a túlélésről van szó, egy morális probléma közepén találja magát a két fél harcában. Meg lehet gyilkolni egy ártatlan embert azért, hogy mások életben maradjanak?

Link:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=128012

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 július 21 (csütörtök), 19:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 július 21 (csütörtök), 19:17
Hozzászólások: 1
Halihó mindenkinek!

Egy originalos (általam írt) krimi történetet szeretnék a figyelmetekbe ajánlani – hátha érdekel valakit egy ilyesfajta mű. :)

<b>Valami van</b>
Korhatár: 16
Figyelmeztetések: gyilkosság, durva nyelvezet
Tartalom: Deon apját a hatvanas években meggyilkolják. Szentül hiszi, hogy az akkor frissen kinevezett Gibson seriff volt a tettes, húsz évvel később pedig meg is próbálja gyilkolni őt, ám a kísérlete balul sül el. Lecsukják, ügyére pedig ráharap egy éppen felfüggesztését töltő nagyvárosi újságíró, Sonny Bishop, aki végül saját kezébe veszi a nyomozást. Ám ahogy egyre mélyebbre ás az eseményekben, úgy jön rá, hogy valami nagyon nem stimmel.

Ha valakinek tetszett, avagy nem tetszett, nyugodtan megírhatja az őszinte véleményét. :)

Köszönöm,
E.S _U_


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 július 07 (csütörtök), 21:09 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok!
Egy újabb történettel jöttem nektek, aminek a címe Találkozunk a mennyben, angyalom.
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=127109
A sztoriról:
Ismét egy Devil May Cry történet tőlem, ami kivételesen nem a fő művemhez, a Devils Never Cryhoz kapcsolódik. Ez a kis novella a negyedik rész után játszódik, körülbelül egy évvel. Nero Dante tanítványává vált, szinte összenőttek, mindig együtt jártak vadászni. Egy meglehetősen egyszerű feladatot kap Nero, ami csak arra szolgál, hogy bemutassa Danténak a tudását. Azonban egy végzetes hiba mindent megváltoztat, és visszafordíthatatlan lavinát indít el.
Kérlek, olvassátok sok szeretettel ezt a rövidke novellát. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leanne Iris Price 2017 március 05 (vasárnap), 16:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 július 04 (hétfő), 17:39 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 15 (csütörtök), 21:39
Hozzászólások: 145
Sziasztok!

Szeretnék kritikát kérni "A mindig tökéletes Jay és a főgonoszok" című történetemhez, előre is köszönöm! Humorosnak szánt írás, némi akcióval, a későbbiekben pedig valamennyi romantika is lesz benne.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=117986


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 június 22 (szerda), 15:36 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 11 (vasárnap), 8:15
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: itt ott amott, mindenfele
Sziasztok!
Én is gyöntrődtem egy darabig, hogy hmmm, az az igazi, ha más reklámozza a kis szellemi termékeimet, nem én... De ez van, beállok a sorba.

Legújabb regényemből eddig 2 fejezet lelhető fel a merengőn itt ni: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126963
És az van, hogy jelenleg két kritikám van, fejezetenként egy, amiknek nagyon örültem, viszont én telhetetlen vagyok, szeretnék több hozzászólást.
A regény főszereplője Lina, aki tanulmányai mellett dolgozik egy kis cégnél marketingesként. Három szép csendes hónap után kezdődnek a bonyodalmak, ráadásul még vizsgaidőszak is van, ami csak ront a helyzeten.

A regény original, romantikus. Korhatár nem igen van, senki sem fog meghalni és a trágár szavakat is kerülöm. Ez most így unalmasnak tűnhet, de NEM AZ!!! Tényleg ;) (mondjuk miért is mondanék mást, hiszen én írtam...)

Őszinte véleményeket várok, szeretem a konstruktív kritikákat, hozzászólásokat.

brompton


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 június 13 (hétfő), 20:51 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 11 (kedd), 18:53
Hozzászólások: 4241
Tartózkodási hely: Sohacsodaország
Sziasztok!
Romione egyperceseimre sok szeretettel várok pár őszinte véleményt.
Előre is köszönet értük! :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=114775

_________________
Jöhet bármilyen Alkonyat, Harry Potter mindörökre fennmarad :!: :D
Dracoista papnő :x Ficblogom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 június 13 (hétfő), 20:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Hali :)
Szeretném egy kicsit original írásaimat reklámozni, hátha megszán a jónép, és paradicsom helyett kritikával dobála vala... :D
ide-ide-ide!!!! ;;)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Könyv- és filmajánló
HozzászólásElküldve: 2016 május 31 (kedd), 21:16 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 május 31 (kedd), 21:09
Hozzászólások: 3
Ha valakit érdekelne egy különleges könyv, ami egy még különlegesebb világban játszódik majd, itt követhet: http://avilagmas.blog.hu/ Minden hír, fejlemény itt lesz a könyvemmel kapcsolatban. Aki pedig szeretne elmélyedni abban, hogy eddig miket írtam, keresse fel a merengőn "A Sötét Nagyúr felemelkedése" című befejezetlen történetemet, mert bár elég régen írtam, nagyjából ezt-azt meg lehet tudni belőle, hogyan is írok. Bár, remélem négy-öt év elteltével fejlődtem valamicskét azért. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 május 31 (kedd), 18:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Merilwen írta:
Sziasztok!
Nem önreklámozás, de valamilyen szinten mégiscsak Gilderoy; az unokanővérem, Captain ficeire szeretnék kritikákat kérni. K-pop fandomban alkot, ami nem épp az én stílusom.

Nem vagy egyedül: Komor hangvételű novella, és ezt viszont bátran ajánlom annak is, aki nincs annyira otthon a műfajban. Nekem nagyon tetszett.

Héja-nász az avaron: Folytatásos, jelenleg háromfejezetes történet. Ennek az olvasásával is megpróbálkoztam, de a 18-as korhatár miatt félbehagytam. A frissítés jelenleg szünetel, de bízom benne, hogy ha érkezik rá vélemény, Captain folytatja majd a feltöltését.

Előre is köszönöm az ő nevében is mindenkinek, aki időt szán rá!

Valaki?? :)

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 május 29 (vasárnap), 19:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Üdy mindenkinek!

Sokáig vaciláltam, hogy írjak-e ide vagy sem, de végül úgy döntöttem, mit veszíthetek, meg kell próbálni! :)
A történet, amelyet reklámozni szeretnék, a második hosszabb írásom, már hét fejezet fent van, és mindaddig folyamatosan frissíteni fogom, amíg el nem érkezünk a végkifejlethez. Eddig egy, azaz egy szem kritikát kaptam(ezúton is köszönöm), ebből kifolyólag szerintem jogos, ha még többet szeretnék kapni. Elsősorban kivesézős, részletes, építőjellegű(egyáltalán nem baj, ha negatív) kritikákat szeretnék, de az se baj, ha nem ilyen jellegűek, minden véleménynek örülnék természetesen.
Tisztában vagyok vele, hogy a sztorim egy olyan oldalon, ami leginkább fanfiction-ökkel foglalkozik, és a romantikus történetek teszik az iromáynok kb. 70%-át nem lesz túl népszerű, de azért mindenesetre írnék róla pár szót, hátha valakit mégis érdekelne. Sötét hangulatú mű, műfajilag talán az akció/kaland, a dráma, a thriller, és kicsit a sci-fi jellemzi. Van benne elég sok szokatlan megoldás meg klisémegszegés, talán annyi, hogy ez már el is riaszthatja az olvasók többségét. De ha ez nem is, akkor leírnám, hogy 18-as karikás, és a figyelmeztetések sem dísznek vannak ott... ha valakit ezek után mégis érdekelne, és elolvassa, sőt véleményezi is, nos azt nagyra értékelném!:)
A sztori pedig itt található meg:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=127026

Üdv,
Ronin

Szerk.: Ja, az lemaradt, hogy original sztoriról van szó. :)

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronin 2016 május 31 (kedd), 21:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 május 14 (szombat), 12:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok!
Régen jártam már errefelé, de úgy gondoltam, megér még egy próbát. :Dbunny:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121348
A történetről:
Történetem a negyedik játék után játszódik három évvel. Dante és Nero boldogan élnének, hogyha Dante múltja hirtelen nem döntene úgy, hogy a felszínre bukik. Amit a démonvadász évekig sikeresen eltemetett magában, és elrejtett a külvilág elől, az most teljes erőbedobással indít ellenne bosszúhadjáratot egy rejtélyes ellenség képében. Vajon szerelmük túléli a viszontagságokat? Nero képes lesz feldolgozni mindezt? Kérlek, fogadjátok sok szeretettel a legújabb írásomat. :)

Kiemelném, hogy durván 18+-os, és majdnem minden figyelmeztetés szerepel benne, de ha valakit érdekel, akkor gondolom nem tántorítja el. :kitty:

Üdv: Leanne


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 április 25 (hétfő), 16:42 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Rég jártam erre, gondoltam, most belesek megint. :)

Van egy ilyen Törésvonalak elnevezésű trükkös kiegészítő-novellás gyűjteményem az én Bolondok című szörnyetegemhez, ami azért trükkös, mert a nagyregény nélkül is érthető viszonylag. Viszont vastagon 18as, fiatalkorú droghasználat, prostitúció slashel egybekötve és úgy általában lecsúszottság a téma mindegyik darabban. Három novella van fönn eddig, még egy negyedik fog érkezni (vagyis hát a harmadiknak a második része), lezárásául az előzménysztorinak, amit mesélgetek itt már egy ideje tök irreleváns, de halál érdekes mellékszereplőimről. Ha valakit érdekel a Roxfort általam elképzelt árnyoldala, az vessen rájuk esetleg egy pillantást, kritikáért cserébe meg még mindig írok én is KriMósat az elkövetőnek. :)

Danke! :taps:

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 április 23 (szombat), 18:43 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 április 23 (szombat), 18:40
Hozzászólások: 2
Hellósztok!

Itt az eslő Fic-em. Fogadjátok szeretettel, és kérnék jó sok kritikát!

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126705


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 április 20 (szerda), 20:52 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 március 23 (szerda), 9:13
Hozzászólások: 5
Sziasztok, nemrég belekezdtem egy Star Wars fanírásba, ami a VII. rész után játszódik. Ehhez kérnék véleményt :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126590

Előre is köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 április 15 (péntek), 6:53 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 április 15 (péntek), 6:37
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Én is jöttem kritikát kérni :labi:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126602 ide szeretnék kérni:)
Előre is köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 április 14 (csütörtök), 16:54 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 április 14 (csütörtök), 16:52
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nemrég kezdtem el egy körülbelül három éve kitalált történetemet, ami egészen idáig alakulgatott, de most már készen van a fejemben. Az első fejezet fel is került. Kérhetnék róla kritikát? Nagyon megköszönném! Hideg, meleg, minden jöhet! :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126584


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 április 10 (vasárnap), 20:02 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 április 07 (csütörtök), 8:55
Hozzászólások: 27
Ééés megint én...

Átkozottul rossz időzítés:
egy vélás Dramione fordítás első fejezete, amelyre kritikákat, véleményeket szeretnék kapni. :) Durva nyelvezet, és mosolygásveszély!
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126528

Köszönöm előre is, ha valaki véleményezi. :)

_________________
"Ártatlan kérdező:
- Nem tudnál mondani nekem valami jó könyvet?
Én:
- Nem hinném, hogy készen állsz erre a beszélgetésre..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 április 07 (csütörtök), 17:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 április 07 (csütörtök), 8:55
Hozzászólások: 27
Sziasztok!

Ma felkerült két új fordításom, ezekre szeretnék kritikát/véleményt/beszólogatást kérni:
Az auror vizsga: Ron auror vizsgájának rövid, humoros kis története.
Nem korhatáros, nincsenek benne csúnya szavak, sem csúnya történések. :) Általános, humor
Itt található: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126517

Megfelelő ösztönzés: Drarry, slash. Megfelelő ösztönzés, avagy hogyan késztessük dorombolásra Harry Pottert... :)
16-os korhatár (csak a biztonság kedvéért), slash, durva nyelvezet. Alapvetően pedig romi/humor. :)
Itt található: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126516

Köszönöm szépen előre is :)

_________________
"Ártatlan kérdező:
- Nem tudnál mondani nekem valami jó könyvet?
Én:
- Nem hinném, hogy készen állsz erre a beszélgetésre..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség