Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 7:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 46  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 április 01 (péntek), 19:05 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Jövök én is önreklámozni. :D

A fontoskodó cím egy megfelelően destruktív Young Adult fantasyt takar, egy kétezres-kilencvenes évek fejlettsége táján tartó alternatív univerzumban játszódik, szerintem leginkább karaktercentrikus. Aki szereti a történeteket, amikben van varázslat, pszichologizálás, kémia, mindenkimindenkivelösszejövés, nagyjából gyenge Brett Easton Ellis regényből szökött comic relief karakter, helyenként rosszul toldalékolt idegen nevek, amiket utólag igyekszem mind átjavítani meg társadalmi egyenlőtlenségek, annak okvetlenül érdemes elolvasnia, aki meg nem, az azért kritizáljon, mert írok válaszkritikát KriMo keretében, kérésre kedveset vagy konstruktív szándékút.

Nemsokára amúgy befejeződik az első rész, és a második már a "külvilágban" fog játszódni.


http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=125754

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 március 16 (szerda), 19:43 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 december 30 (szerda), 0:54
Hozzászólások: 6
Nagyon szeretném tudni, hogy mi a véleményetek a fanficemről. Eddig kaptam néhány visszajelzést, de szeretném, ha kicsit konkrétabb és hosszabb kritikát kapnék. Bár a fejezeteket a hivatalos megjelenés előtt rendszeresen feltörik, jó lenne, ha a kíváncsiságon túl valami írott visszajelzést is kapnék.

The Hunger Games fanfic, címe: Érzések arénája.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=125869

Köszönettel: Tekla


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 március 07 (hétfő), 21:41 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 28 (hétfő), 20:09
Hozzászólások: 3378
Jövök én is kuncsorogni, mert méltatlanul kevésnek érzem a kritikáim számát.
Itten lehet mancsot hagyni, csak rugdossatok majd és emlékeztessetek, hogy KriMósként hagyjak én is majd kritikát :)

Két gimnazista fiú egymásra találásáról szól, közben családi kapcsolatok, egyéni fejlődések, barátságok alakulása. A 2013-as nanowrimo keretein belül készült, és erre a történetemre vagyok a legbüszkébb :pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 február 29 (hétfő), 17:38 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Önreklámoznám új, saját fandomban íródó fantasy regényemet.

Cím: Smaragd hercegnő
Hossz: egyelőre még csak egy fejezet

Tartalom: Clara egy határozott, harcias, értelmes és igazi csupa szív, tizenhét éves hercegnő, apjának egyetlen gyermeke. Házasulandó korba ért, és atyja nőül szánja a hercegnőt Malcolm hercegnek, Clara másodfokú unokabátyjának. Ám a lány nem óhajt az önző, arrogáns rokon felesége lenni, és mikor visszautasítja a herceget, Malcolm iszonyatos bosszút forral ki. Egy sötét mágus segítségével borzalmas átkot bocsát a királyságra, amely elől csak Clara tud elmenekülni. Az átkot semmi sem törheti meg, csak egy titokzatos smaragd kő, amelyről senki sem tudja, hol található. A hercegnő barátai társaságában (akik nem mások, mint egy kelekótya, szószátyár faun, egy kitaszított, fekete hajú tündér és egy morcos, de igen harcias erdei törpelány) elindul, hogy ha kell, akár az élete árán is megszerezze a smaragdot, és megmentse birodalmát. Azonban nem számol azzal, hogy Malcolm herceg sem adja fel túl könnyen, és inkább látná holtan a lányt, mintsem hogy engedje, hogy Clara megtörje az átkot.

Első fejezet itt olvasható: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=126044

Minden kritikáért borzasztóan hálás lennék.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 február 12 (péntek), 19:25 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 január 15 (kedd), 16:38
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Kelevíz
Sziasztok!
Belevágtam egy számomra teljesen új (Supernatural) fandomba, és szeretnék kritikákat, hogy jól haladok-e.
Egy Destiel regény, aminek az első fejezete már felkerült, és a 9. évad 3.része utánra tehető.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=125800

Minden megnyilvánulásért hálás lennék. Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 február 04 (csütörtök), 12:00 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok!

Szeretném reklámozni új fanfitionomat!

A címe: Smaragd és akvamarin

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123797

Ez egy A szürke ötven árnyalata fanfic, de akik ismernek, azok tudhatják, akik meg még nem olvastak tőlem, azoknak elmondom, hogy szokásom teljesen máshogy megközelíteni a kiinduló műveket. Általában csak vázként használom annak univerzumát és elég sajátos történetet próbálok kerekíteni. :) A saját szereplőmre, és kiinduló történetekből számomra érdekes szereplőkre fókuszálok elsősorban. (Akik nem Christian és Ana.)

Egy kis ismertető:

Ez a történet, az Amazing Grace című, A szürke ötven árnyalatának világában játszódó, novellám folytatása.

A Novella itt érhető el:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121259

Ott kezdődik, ahol az véget ér. Grace hazaviszi Clarice-t, a Génétique Âge egyik kísérleti alanyát. Vajon hogyan sikerül az együttélés? Clarice be tud beilleszkedni a Grey családba? Valaha is embernek fogja tartani magát, Grace vér szerinti lányának, mint ahogy azt a doktornő szeretné? Képes lesz mély emberi kapcsolatok kialakítására? Tudja venni a középiskola akadályait? Meddig lehet titkolni, hogy ő milyen lény is valójában? Hogy megkapjátok a választ, olvassátok el a történetemet.

Ezenkívül még A szürke ötven árnyalatának további szereplői is megjelennek. Például láthatjuk kívülről Ana és Christian egymásra találását, de azt is, hogy mi lesz velük az esküvő után (az én verzióm szerint). Miáról is többet megtudhatunk, és Kate és Elliott esküvőjéből is kapunk idővel ízelítőt. És sokkal többet megtudhatunk Jack Hyde-ról, és arról, hogy valójában mi motiválta a Greyéken való bosszúját.

Fontos! A történet során senki ne várja a Szürke könyvek hangulatát, hasonló stílust és leírást... (Ana és Christian mellékszereplők lesznek, és egy pillanatra sem lépünk be a hálószobájukba), mert akkor csalódás fogja érni. Egy teljesen más világot írok le, csupán felhasználok pár szereplőt és némileg E. L. James világát, de ezt mind csak tartóváznak, ahogy egy másik fanficem kapcsán egy olvasóm jellemezte azt a történetemet. Ki is tettem az AU jelzőt.

A szürke könyveket körülbelül csak Ana és Christian esküvőjéig veszem figyelembe, utána már nem azok szerint halad a történet. Hosszúnak ígérkezik, több, mint ötven fejezetes, és már az utolsó fejezeteken végzek simításokat, tehát nem marad félbe, ezt megígérhetem. Aki olyan történetre számít, mint A szürke ötven árnyalata, ki kell ábrándítsam. Nem mondom, hogy nem lesznek benne erotikus jelenetek, de a történet méretéhez képest elenyésző mértékben.

Megjegyzés: a történet 2011 februárjában kezdődik, tehát Christian és Ana még nem találkoztak.

Kellemes olvasást mindenkinek!

Szeretettel várom a véleményeiteket! :)

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 február 01 (hétfő), 19:34 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 29 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Hetedhét országon is túl
Sziasztok, drágáim!

Kritikát szeretnék kérni szépen egy Odaát világában játszódó novellámhoz.
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=125593

"Akkor valahogy azt gondoltam, hogy ennyi lesz az egész. Egy röpke flört egy jóképű idegen-ismerőssel, néhány lopott pillantás, a régi, gyermeki, csacska civódásnak halovány, sápadt lenyomata. Egy játékos szócsata, egy rövid beszélgetés és semmi több, semmi több, csak néhány furcsa pillanat. Különlegesnek tűnt és meg nem ismételhetőnek. Nem számítottam arra, hogy a véletlen vagy a sors keze még újra összehozhat bennünket. "

Előre is köszönöm, és remélem, valaki kedvet kap hozzá.
Üdv,
Lucie :xx:

ui.: Még hozzáteszem, a 2. évad legelején játszódik időben :D

_________________
Kép

"Mossa az eső
össze szívünket."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 január 24 (vasárnap), 21:42 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 10:54
Hozzászólások: 29
Sziasztok! Most töltöttem fel az I. Potter Kihívásra íródott történetemet Végzetes Szerelem címmel, ahol Albus főszereplésével olvashatjátok el hogy él túl egy végzetes tragédiát a fiú. Örülnék pár sornak legyen az negatív, vagy pozitív! :) Köszönöm szépen :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 január 24 (vasárnap), 18:16 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Sziasztok! No, még egyszer utoljára kritiká(ka)t kunyerálnék a Lány a házból című, original, befejezett, összvissz 12 fejezetes sötétromantikus sztorimhoz. Mivelhogy befejeztem. :) És mindig mindennek a végével szokott probléma lenni, tehát építő jellegű véleményeknek örülnék. :) (Nem tartalmaz természetfölötti lényeket, sem semmi ilyesmit, csupán emocionálisan defektes hétköznapi embereket és asszonyokat. :D ) Köszöntem szépen!

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 január 17 (vasárnap), 18:37 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
A remény hal meg utoljára, ugyebár... Szóval, Bolondok közt a legnagyobb 12. fejezete is elérhető, és továbbra is nagyon örülnék véleményeknek! :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 január 11 (hétfő), 22:31 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Sziasztok! :) Bátorkodom kritikát kérni a Remus/Tonks egyperceseimhez. :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 január 09 (szombat), 14:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Sziasztok!
Nem önreklámozás, de valamilyen szinten mégiscsak Gilderoy; az unokanővérem, Captain ficeire szeretnék kritikákat kérni. K-pop fandomban alkot, ami nem épp az én stílusom.

Nem vagy egyedül: Komor hangvételű novella, és ezt viszont bátran ajánlom annak is, aki nincs annyira otthon a műfajban. Nekem nagyon tetszett.

Héja-nász az avaron: Folytatásos, jelenleg háromfejezetes történet. Ennek az olvasásával is megpróbálkoztam, de a 18-as korhatár miatt félbehagytam. A frissítés jelenleg szünetel, de bízom benne, hogy ha érkezik rá vélemény, Captain folytatja majd a feltöltését.

Előre is köszönöm az ő nevében is mindenkinek, aki időt szán rá!

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2016 január 03 (vasárnap), 15:03 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Még mindig reménykedek, hogy valaki megszán egy kritikával, szóval, íme, Bolondok közt a legnagyobb 11. fejezete olvasható. Színház, barátság, kacagás, miegymás. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 december 26 (szombat), 13:14 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 01 (hétfő), 21:00
Hozzászólások: 56
Sziasztok! A kifejezetten karácsonyra írt történetemre szeretnék véleményeket kapni. :) Nem túl hosszú, humoros történet, erősen OOC Dumbledore-ral. Igazából kiegészítő rész az egyik folytatásos fanficemhez, de annak ismerete nélkül sem lehetetlen olvasni. Köszönöm, ha megnézitek. ^^ Boldog karácsonyt! x:D

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=124980

_________________
Kép

"There's no going back
What we used to be
There's no room for us
No place for me
"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 december 24 (csütörtök), 13:07 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 21 (szerda), 16:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

A Kívánság Üstös történetemre szeretnék kritikát kunyerálni, mivel sajnos abban a helyzetben találtam magam, hogy egyedül az én történetemet nem véleményezte senki az idei Üst ideje alatt. x:? Viszonylag rövid idő alatt kellett végeznem vele különböző egyéb elfoglaltságaim miatt, de ettől függetlenül nagy-nagy szeretettel készült. Az ajándékozottam sajnos nem kaphatta meg, így ezzel a Minden Merengő ajándékával szeretnék Nektek kellemes ünnepeket kívánni! :)

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=124790


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 december 17 (csütörtök), 21:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Heló! :)
Kritikát kunyerálni jöttem, mert kíváncsi vagyok, mint gondoltok
erről az írásomról.
Cím: Október 31. - Egy kicsit másként
Rövid tartalom: Lily és James Potter halála... gondolom, Hagrid elbeszélése alapján ismeri mindenki a történteket. De biztosak vagytok abban, hogy amit a félóriás mondott, mind igaz? És mi van akkor, ha nem egy halálos átok, hanem egy lopott kocsi végzett a házaspárral...?

Előre is köszönöm! :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 december 16 (szerda), 10:44 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 november 26 (csütörtök), 13:13
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Szeretném ajánlani bírálatra/kritikára/tetszésnyilvánításra de elsősorban olvasásra az én történetemet is. Hamarosan a végére érek és bevallom, utolsó lelki löketként jól jönne néhány észrevétel az olvasóktól. :)
Köszi!
Ja, igen, a Kürtvégi legendák I. könyvéről lenne szó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 december 13 (vasárnap), 22:14 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Sziasztok!

Elkezdtem feltölteni a regényem a Merengőre, és szívesen fogadnék pár visszajelzést, kritikát, miegymást, tőletek. :)

A Gödörben egy napjainkban játszódó kalandregény, romantikus szállal és családi drámákkal. Kicsit olyan, mint egy young adult fantasy és Az elveszett világ összemixelve, majd egy nem ok nélkül titokzatos, dögös kosztümös pasival (:D), valamint némi vérrel, szenvedéllyel és őrülettel megtoldva.

Itt a linkje: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123873

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 december 07 (hétfő), 19:43 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 december 07 (hétfő), 19:38
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Már jó két éve kezdtem bele egy történetbe, amelynek Il Capitano a címe, és a főszereplője egy 18 éves artistalány. Eddig négy fejezetet töltöttem fel ide Merengőre, és nagyon örülnék egy-két kritikának, hogy tudjam, érdemes-e tovább folytatnom.
Előre is köszönöm :): Hanne Nielsen

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=124481


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 november 29 (vasárnap), 19:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 13 (kedd), 20:42
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: I live on the internet
Sziasztok!

Masinyka ismét a dácsában!
Elég nagy kihagyás után jelentkezem ismét hosszabb történettel, és mert szívemnek olyan kis kedves (és mert eddig nem vagyok túl népszerű, bár még csak két fejezet van fent, abból egy igazából prológus, szóval...), szeretnék kritikát kérni rá. Ezúttal saját, fantasy világban játszódó regénnyel készültem, egy trilógia első része. 18-as korhatárú, bár inkább véresebb, háborúzós mivolta miatt.

Igazi vörös: Vérvonal

Ne kíméljetek! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 november 19 (csütörtök), 15:13 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Hiriajuu ismét itt. :)

Új fejezet érkezett a tekergők-era nagyregényemhez, és szeretném megint aktívan írni a dolgot, de jól esne egy kis biztatás hozzá. Szóval aki kedvet érez egy iiigazán szövevényes sokszereplős mókás-komoly fanfichez, az Bolondok közt a legnagyobb címen meglelheti és véleményezheti a művemet. Már egy pár szavas kritikának is nagyon tudnék örülni :)

*Hiriajuu balra el*

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 október 31 (szombat), 11:24 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok!

Szeretném reklámozni új fanfitionomat!

A címe: Smaragd és akvamarin

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123797

Ez egy A szürke ötven árnyalata fanfic, de akik ismernek, azok tudhatják, akik meg még nem olvastak tőlem, azoknak elmondom, hogy szokásom teljesen máshogy megközelíteni a kiinduló műveket. Általában csak vázként használom annak univerzumát és elég sajátos történetet próbálok kerekíteni. :) A saját szereplőmre, és kiinduló történetekből számomra érdekes szereplőkre fókuszálok elsősorban. (Akik nem Christian és Ana.)

Egy kis ismertető:

Ez a történet, az Amazing Grace című, A szürke ötven árnyalatának világában játszódó, novellám folytatása.

A Novella itt érhető el:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121259

Ott kezdődik, ahol az véget ér. Grace hazaviszi Clarice-t, a Génétique Âge egyik kísérleti alanyát. Vajon hogyan sikerül az együttélés? Clarice be tud beilleszkedni a Grey családba? Valaha is embernek fogja tartani magát, Grace vér szerinti lányának, mint ahogy azt a doktornő szeretné? Képes lesz mély emberi kapcsolatok kialakítására? Tudja venni a középiskola akadályait? Meddig lehet titkolni, hogy ő milyen lény is valójában? Hogy megkapjátok a választ, olvassátok el a történetemet.

Ezenkívül még A szürke ötven árnyalatának további szereplői is megjelennek. Például láthatjuk kívülről Ana és Christian egymásra találását, de azt is, hogy mi lesz velük az esküvő után (az én verzióm szerint). Miáról is többet megtudhatunk, és Kate és Elliott esküvőjéből is kapunk idővel ízelítőt. És sokkal többet megtudhatunk Jack Hyde-ról, és arról, hogy valójában mi motiválta a Greyéken való bosszúját.

Fontos! A történet során senki ne várja a Szürke könyvek hangulatát, hasonló stílust és leírást... (Ana és Christian mellékszereplők lesznek, és egy pillanatra sem lépünk be a hálószobájukba), mert akkor csalódás fogja érni. Egy teljesen más világot írok le, csupán felhasználok pár szereplőt és némileg E. L. James világát, de ezt mind csak tartóváznak, ahogy egy másik fanficem kapcsán egy olvasóm jellemezte azt a történetemet. Ki is tettem az AU jelzőt.

A szürke könyveket körülbelül csak Ana és Christian esküvőjéig veszem figyelembe, utána már nem azok szerint halad a történet. Hosszúnak ígérkezik, több, mint ötven fejezetes, és már az utolsó fejezeteken végzek simításokat, tehát nem marad félbe, ezt megígérhetem. Aki olyan történetre számít, mint A szürke ötven árnyalata, ki kell ábrándítsam. Nem mondom, hogy nem lesznek benne erotikus jelenetek, de a történet méretéhez képest elenyésző mértékben.

Megjegyzés: a történet 2011 februárjában kezdődik, tehát Christian és Ana még nem találkoztak.

Kellemes olvasást mindenkinek!

Szeretettel várom a véleményeiteket! :)

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 október 29 (csütörtök), 7:39 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 szeptember 28 (péntek), 15:47
Hozzászólások: 18
Sziasztok, az elmúlt hónapokban írtam négy rövidebb lélegzetű történetet, amikben SLASH utalás található, tényleg csak jelképes formában. Sajnos szinte senki nem volt kíváncsi rá, talán mert mindnek Thranduil, a tündekirály a főszereplője, akit talán feminim karakternek tartanak, esetleg nem ismerik. Egy fordítást is feltettem, szintén ilyen paraméterekkel: utalás slash-ra, főszereplő Thranduil. Örülnék, ha valaki rájuk pillantana, és őszinte kritikát hagyna, hogy milyen szinten rosszak az írásaim... Nem vagyok sértődős. Előre is köszönöm ha valaki írna néhány mondatos kritikát.
A tündekirály http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123766
A király (angolból fordítva) http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123536
Forró, mint a jég http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123303
Revans http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123147

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 október 24 (szombat), 13:32 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 október 24 (szombat), 13:27
Hozzászólások: 1
Sziasztok! :)

Én is elkezdtem feltöltögetni a verseimet és nagyon jól esne pár vélemény, már csak azért is, mert ezek az első próbálkozásaim és kíváncsi lennék rá, mások szerint van-e értelme folytatni. Nem különösebben hosszúak, úgyhogy ha van egy kis időd és versolvasgatós kedvedben vagy, örülnék ha megnéznéd őket és esetleg még kritikát is hagynál. Előre is köszönöm! :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123997


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 október 20 (kedd), 20:07 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Én is versekkel jövök, így többes számban, mert nem is egy van, ami kritikátlanul lézeng bele a világba. Szóval:

Őrző ciklus - hat szerelemrőlszólós, kissé korhatárosabb vers, hónapok óta várnak hiába bármiféle visszajelzésre :(

Ötmondat ciklus - ez már frissebb, két rövidke vers árválkodik benne (meg majd lesz még több is), és nemrég ők indítottak el újra a verselés rögös útján :)

Utazó ciklus - a legújabb mutatvány, és még nem ciklus tulajdonképpen, csak majd lesz, ha látom értelmét a költészetem folytatásának ;)

Tudom, tudom... Senkit nem érdekelnek a versek, a Merengő tulajdonképpen a költő asztalfiókja, de én kitartó emberke vagyok, és nem adom fel. Nem kérek elemzést, vagy féloldalas véleményt, ha csak elolvassátok, ha csak egy szócskát (tetszett oder nemtetszett) írtok, már én leszek a legboldogabb kis fűzfapoéta a világon. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 október 08 (csütörtök), 10:14 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2014 augusztus 15 (péntek), 19:03
Hozzászólások: 66
Hali! :)
Szóval anno még tavaly elkezdtem verseket is publikálni, viszont a visszajelzések szegényesek lettek, sőt, lehet, hogy valaki esetleg nem is tud róla, hogy van verses szekció. Jelenleg 9 művem foglal itt helyet, de biztosan bővül még a szám, csak jó lenne kritikákat is olvasni. :) Köszönöm szépen előre is! :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=117175


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 október 06 (kedd), 10:43 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv,
a reklámozni kívánt történet az I. Potter-kihívásra készült, és most némi javítgatás és apró módosítások után feltettem a merengőre is.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123862

a történetre két, egymásnak majdnem mindenben ellentmondó kritikát kaptam, így kíváncsi vagyok a véleményetekre. A történetet stilisztikailag javítottam, itt-ott átírtam, így nem pontosan ugyanaz, ami a kihívásra készült! Ja, és köszönöm a bétázást Odette-nek.

FIGYELMEZTETÉS! ha nem olvastad Parselmouth Lion Nurmengard-trilógiáját, nem nagyon fogod érteni, hogy mi is az ábra. persze, ez nem zárja ki, hogy olvasható a történet, csak egy-két mellékszereplőt nem lehet majd beazonosítani, mert ők az ő karakterei.

TARTALOM: Egy hétköznapi (?) családapa és a Harry Potter fandom közötti (a felesége szerint) egészségesnek nem mondható kapcsolat. (A kialakított MMORPG világ J.K Rowling által publikált Harry Potter univerzumon és a saját ötletemen alapul.)
Ismert szereplők: Albus Perselus Potter, Rose Weasley és Scorpius Malfoy, tehát nextgen karakterek.

aki kedvet kapott, jó olvasgatást, és kritikának továbbra is örülök.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 28 (hétfő), 22:01 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Na, én is itt vagyok. :)
Legújabb paródiám egy picit sem volt a főoldalon, szóval szeretném kicsit reklámozni. :)
Egyperces történet Argus Fricsről és az ő szíve választottjának meghódításáról, melyben nagy segítséget nyújt neki a macskája.
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123732

Illetve, ha már elolvastátok, szétnézhetnétek az adatlapomon, lapul még ott egypár paródia-szerűseg. ^^ http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=19848

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 28 (hétfő), 19:31 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 17 (péntek), 18:37
Hozzászólások: 13
Sziasztok!
Pofátlanul szeretném ajánlani nektek új történetemet, a Danse Macabrét. Hosszú idő után most először kezdtem el újra HP-univerzumban alkotni, eddig nagyon élvezem, remélem, megdobtok pár véleménnyel a készülő történethez ;)
Köszi
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123484


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 28 (hétfő), 18:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 01 (hétfő), 21:00
Hozzászólások: 56
Sziasztok!

Szeretném kicsit reklámozni az R-Faktor című tehetségkutató-paródiámat. Kilenc fejezet van meg eddig, de nem olyan vészesen hosszúak, és szerintem elég könnyen olvasható, viszont nagyon esik a kritikaíróim száma, aminek nem örülök, mert nagyon sok munkám van a történetben. Szóval ha valakinek sok ideje van, és lenne kedve humoros HP-történetet olvasni, valamint nem riasztják az OOC-karakterek, akkor szeretettel ajánlom az R-Faktort. :)

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=119540

_________________
Kép

"There's no going back
What we used to be
There's no room for us
No place for me
"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 16 (szerda), 12:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 december 26 (csütörtök), 9:46
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Sohaország
Sziasztok! :)

Egy kis önreklám következik. Régóta írogatok, de talán ez az első olyan regényem, amit meg is osztok a nagyvilággal. Nagyon örülnék, ha vetnétek egy pillantást a Beszervezve c. történetemre, és hagynátok nyomot magatok után. Egy kalandos disztópiáról van szó, ami lelkesen várja a kritikusokat:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123585

Előre is köszönöm! >:D<
Puszi: Lyla

_________________
"Aki hallotta már a pillangókat nevetni, az tudja milyen íze van a felhőknek."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 04 (péntek), 13:54 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok!

Írtam már fanfitiont (Harry Potterest főleg), és saját regényt, novellát is. Utóbbi időben nem igen kapok még a friss feltöltésekhez sem hozzászólásokat, gondoltam, reklámozom egy kicsit magam.

http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=10462

Itt kicsit legördítve, rátalálhattok csodás történeteimre. Ami a legfontosabb, hogy a többsége befejezett, igaz van egy-két félbemaradt is.

Kellemes olvasást, és persze szorgos kritikaírást mindenkinek! :)

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 03 (csütörtök), 13:59 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Sziasztok!

Szeretném megkérni azokat, akik kedvelik a sötétebb hangvételű fantasyt, hogy olvassák el és véleményezzék egy történetemet.

A főszereplő egy Skoe nevű lány, aki békében éldegéli mindennapjait, egészen addig, míg fel nem tűnik egy titokzatos alak, és magával nem viszi egy másik birodalomba.

"Egy lány, aki nem vágyik másra, csak egyszerű, nyugodt, békés életre. Ám az Istenek – és néhány ember – megtagadja tőle, s egy éjszaka, egy titokzatos idegen megjelenésével nem várt kalandok forgatagába csöppen. Ki ő, s hol veti partra – ha megteszi egyáltalán – a szédítő örvény? Szerelem, hatalom, bosszúvágy, vér... Erről szól ez a történet. Emberekről, érzésekről, döntésekről és sorsokról."

A történet 18+-os, vagyis van benne kínzás, erotikus tartalom, szereplő halála, aprócska, utalásnyi slash.
Befejezett, jelenleg 13 (hosszú) fejezet olvasható, a feltöltés folyamatos.

Várok minden véleményt! :)

A történet linkje:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122823

üdv
stoobie/Marcie Stepf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 30 (vasárnap), 19:54 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 augusztus 28 (péntek), 1:37
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Azért jöttem, hogy tlán egy kicsit reklámozzam nemrég startolt, egyelőre nem túl nagy népszerűségnek örvendő fanfiction írásomat, a U face Jraxxus-t. ez a fanfic egy egész egyedi crossover a Harry Potter a World of Warcraft és a pankráció világai között. Ami a párosításokat illeti, az ilyen Jaraxxus x Draco, illetve lehet, lesz Harry Potter x The Shield.

A fanfic egyben SLASH is, de nem tudom, igazából nem feltétlen ezen lesz a hangsúly.
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123296

Minden kritikát előre is köszönök!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 29 (szombat), 20:34 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2014 augusztus 15 (péntek), 19:03
Hozzászólások: 66
Halihó! :)
Nem, nem tűntem el, csupán kényszerszabadságot vettem ki, de újra itt vagyok egy friss fic kíséretében. A sztori az első varázsháború ideje alatt játszódik, középpontban a fiatal Pitonnal és Lilyvel. Egy sztori arról, hogy maradjunk emberek a szörnyű időkben. Előljáróban ennyi, az első 2 fejezet olvasható is. Véleményezni ér. :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123312


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 16 (vasárnap), 16:09 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok, ismét én, abban a reményben, hogy még több építő jellegű kritikával tudok majd gazdagodni.
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121348
A művem címe Devils Never Cry.
Nero és Dante lassan már három éve boldogítják egymást, vörös démonunk pedig súlyos titkokat rejteget. Fény derül Dante sötét, züllött múltjára, és arra is, hogy kicsoda is valójában. Minden egyes kiszivárgott titok után a vörös démon egyre csak erősebb, és az ellenségeik azon ügyködnek, hogy az elpusztíthatatlannak hitt Dantét elpusztítsák. Vajon szerelmük túléli a sok viszontagságot, veszélyt? Nero Dante mellett marad?
Kérlek, olvassátok sok szeretettel a történetem, és kérlek, ajándékozzatok meg jó sok kritikával. (:
Üdv: Leanne


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 02 (vasárnap), 18:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 január 15 (kedd), 16:38
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Kelevíz
Sziasztok!

Egy kihívást szeretnék nektek reklámozni, ami most fut, és eddig elkerülték a pontozók, remélhetőleg csak a nyaralás miatt. :)

Az I. Potter kihívásra ma került fel a nyolcadik történet. Az oldalon mindent megtalálhattok a pontozás szabályairól. Az írók és a szervezők is hálásak lennének a véleményekért. :)

http://potterkihivas.blog.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 28 (kedd), 20:53 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Egy aprócska egypercesre szeretnék néhány véleményt kérni, amit nem rég töltöttem fel. Tőlem szokatlan módon ezúttal nincs sem korhatár, sem erőszakos, csúnya gonoszságokkal megtűzdelt tartalom, sem slash. Csak egy kislány elalvás előtti gondolatai. ^.^
A történet itt olvasható: Árnyűző

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 28 (kedd), 15:19 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 augusztus 14 (szerda), 21:26
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Beacon Hills
Sziasztok! :)

Szeretném olyan bátor olvasók figyelmébe ajánlani a történetemet, akiket nem riaszt vissza a tanár/diák szerelem, illetve a slash. :oops:
Kicsit bizonytalan vagyok vele kapcsolatban, szeretném tudni, mi jó, illetve mi rossz benne.
Előre is köszönöm. :)

Itt lehet elolvasni : http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121096


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 27 (hétfő), 22:10 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 október 31 (csütörtök), 18:23
Hozzászólások: 16
Sziasztok!

Segítséget kérnék :oops: Mondjátok meg, mi a rossz a történeteimben, mert nekem tetszenek, és tudom, ha egy írónak tetszik a saját írása, akkor átsiklik valami fölött. Áááh, egomán leszek, ha nem segítetek :D

Cím: Hugó, a vándor: a történet első, 7 fejezetből álló kisregénye felkerült az oldalra, ehhez invitállak benneteket.
Műfaj: humor/középkori fantasy
Leírás: "Hu'Ujj'Tököl és Hugó a vándor kalandjainak története ez, melyben közrejátszik egy izgága hercegkisasszony, egy lassacskán saját poklává váló boldog világ, egy karaván népes utazótábora és némi alkohol."
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=118264

*****

Ezen kívül örömmel fogadnék bármilyen véleményt folyamatban lévő regényemhez is!

cím: A mágia oltára
műfaj: horror/jelenkori fantasy
Leírás: "Mi történik, ha egy ortopéd cipőt viselő tanárnak egy csapat katonával kell tartania a pokolba? Az egyik szemszögből semmi különleges, a másikból végtelen lehetősség és kín. Olvasáshoz ajánlott derék párnát a székre tenni, nyakpárnát a vállakra és az elmaradhatatlan plüss plédet az ölbe. Nincs abban semmi szégyellnivaló, ha valaki kényelmesen él. A történet azonban néha erős gyomrot kíván, ezért nem ajánlott túlzottan betakarózni, hogy el tudjunk futni."
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=118838

*****

Előre is köszönöm mindenkinek :)
Zeulogus

_________________
Az interneten terjedő idézetekről sosem tudni, valójában kitől származnak, és mit jelentettek a fordítás előtt" - Petőfi Sándor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 20 (hétfő), 23:10 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 30 (kedd), 21:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Bp
Hello!

Olyan bátor olvasókat várok, akik nem rettegnek a femslash írásoktól, a keleties mágiától és az olyan AUtól, amiben Harry Potter hollóhátas, Pitonnak van egy ikertestvére, és egyéb őrültségek jönnek.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122602

_________________
__________________________

I have had, too many men
I never knew what to do with them
Told me they love me I didn't know what to say,
And all I could come up with was: "Okay."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 20 (hétfő), 18:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok!

A Sekai-ichi Hatsukoi százasok című egpercesgyűjteménemre kérném a véleményeteket.:) Előre is köszönöm.^^ Eddig öt kis fejezet van fent.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 15 (szerda), 19:38 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 május 19 (hétfő), 13:23
Hozzászólások: 4
Sziasztok!
Véleményeket, kritikákat szeretnék kérni egyperceseimhez. Leginkább az utolsó kettőről érdekelne mások véleménye, de ha másik fogja meg az érdeklődő figyelmét és ír hozzá véleményt, azt is nagyon szépen megköszönöm! Ha tehetem viszonozni is fogom a véleményeket! :)
Link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=114946

További szép napot!
Üdv,
Engel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 13 (hétfő), 19:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani most futó Drarry fordításomat (Tessa Crowley: Káoszelmélet), és kérni pár kritikát :)

Egy kis leírás az írótól:
"Káosz: amikor a jelen meghatározza a jövőt, de a hozzávetőleges jelen nem hozzávetőlegesen határozza meg a jövőt. Egy gén megváltozik, egy idegsejt felgyúl, egy pillangó meglebbenti szárnyát, és Draco Malfoy élete teljesen más irányt vesz. Draco mindig is egyfajta megnyugvást talált a káoszban. De talán nem kellett volna."

Egy kis leírás tőlem:
"Egy alternatív világ, ahol Draco egy zseni tudóspalánta, és kézbe veszi a dolgok irányítását. De vajon ki lesz a nagyobb zseni, ő vagy Voldemort? A történetben lesz még első csók, romantika, háború, művészi szintre fejlesztett kínzás (na jó, nem sok), erotika, rengeteg nevetés és ugyanannyi szívfacsarás, szóval kész érzelmi hullámvasút."

Előre is köszönöm! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 13 (hétfő), 13:58 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 július 13 (hétfő), 13:46
Hozzászólások: 1
Üdv! A történet, amit ajánlok, egy Harry Potter alternatív 7. epizód, ami a Halál ereklyéitől teljesen eltérő szálakkal és eseményekkel van teletűzdelve. Számomra nem igazán tetszett az eredeti 7 befejezése, hiányoltam a Harry-Voldemort közti felejthetetlen, az utolsó erőtartalékokat is igénybe vevő élet-halál harcot. Ezt a Rowling féle "hibát" megpróbáltam orvosolni az általam írt történetben, úgyhogy szeretettel ajánlom mindazok figyelmébe a Harry Potter és Godric's Hollow című történetet, akik szeretnének egy izgalmas, harcokkal teli HP sztorit olvasni! Eddig szinte csak pozitív kritikákat kaptam, bízom benne, hogy a jövőben is hasonló fogadtatásban részesül, mint eddig. :)

Cím: Skl91: Harry Potter és Godric's Hollow

A könyv: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=96491

Jó olvasást! :)

Skl91


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 13 (hétfő), 7:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
egy rövidke egyperces arról, hogy miért nem gyógyították meg azonnal a baziliszkusz szemétől kővé dermedt gyerekeket a hp2 idején.
színműnek álcázott, viccesnek szánt paródia, ha valakit érdekel. javaslatot, véleményt szívesen veszek és válaszolok is rá.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122613

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 11 (szombat), 17:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2011 október 11 (kedd), 14:03
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: többnyire a gép előtt, ha meg nem, akkor máshol
Szia mindenki!
Kritikahiányos történetem a Csak szerep című 3 fejezetes slash.
A hozzászólásokat megköszönöm! ;;)


Kép

_________________
"Azonnal visszatérünk a normális állapotokhoz, mihelyst bizonyosak leszünk abban, hogy mi is a normális."
(Douglas Adams: Galaxis Útikalauz Stopposoknak)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 05 (vasárnap), 17:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 július 04 (szombat), 22:36
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Mögötted.
Sziasztok, egy új történetem hírét jöttem ide elhinteni, és remélni, hogy kapok pár véleményezést is :)
Nimfománia http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122491

Erato

_________________
"Mindig két lábbal a földön álltam. Csak egyre jobb cipőkben"
/Oprah Winfrey/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 04 (szombat), 19:37 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv!
Gondoltam, ideje nekem is idetévednem, úgyis olyan rég jártam erre. (Szerencsére. X3) Szóval. Egy Agents of S.H.I.E.L.D. (A SHIELD ügynökei) fordítást hoztam ezúttal reklámozni, tudom, hogy a fandom nem túl felkapott vagy ismert magyarul, de azért hátha téved erre néhány Fitz/Ward rajongó. ^.^ Jó kis sírós, szorongós angst történet némi édes kis fluffal megfűszerezve.
Ha valaki esetleg benézne, nyugodtan hagyjon véleményt is. :kitty:

    Semmi sem menthet fel
    „Ward élete már tinédzser kora óta Garrett és a Cybertek irányítása alatt áll, a tökéletesen kondicionált kísérleti játékuk lett az évek alatt. Garrett halála után azonban elveszett az állandó irányítás nélkül, határozottan szüksége van rá, hogy valaki ismét uralja a cselekedeteit és értelmet adjon a puszta létezésének. Sajnos az egyetlen, aki képes lehet erre, az Fitz. Már ha a férfi hajlandó kézbe venni Ward elcseszett életét és a megfelelő mederbe terelni azt.”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 július 03 (péntek), 14:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Hiriajuu ismét itt. Ezúttal egy versciklusomat jöttem reklámozni, mert eléggé elszomorít, hogy bár az elmúlt heteket javarészt a főoldalon töltötte a sztori a folyamatos frissítés miatt, hat műre mindösszesen egy darab kritikám van. Pedig kifejezetten érdekelne az emberek véleménye ezekkel kapcsolatban ^^

Szóval, aki szeretne keserédes szerelmes verseket olvasgatni és neadjisten levéleményezni, az itt, ŐRZŐ címen megtalálja az említett kis szösszeneteket. Pár sornak is nagyon tudok ám örülni, csak valaki szánjon meg velük, mert ez a kritikahiány némileg demotiváló :) Köszke :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség