Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2019 december 11 (szerda), 18:11

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2249 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 16 (szerda), 11:35 
Zöldfülű

Sziasztok! :)

Egy kis önreklám következik. Régóta írogatok, de talán ez az első olyan regényem, amit meg is osztok a nagyvilággal. Nagyon örülnék, ha vetnétek egy pillantást a Beszervezve c. történetemre, és hagynátok nyomot magatok után. Egy kalandos disztópiáról van szó, ami lelkesen várja a kritikusokat:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123585

Előre is köszönöm! >:D<
Puszi: Lyla

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 04 (péntek), 12:54 
Írópalánta

Sziasztok!

Írtam már fanfitiont (Harry Potterest főleg), és saját regényt, novellát is. Utóbbi időben nem igen kapok még a friss feltöltésekhez sem hozzászólásokat, gondoltam, reklámozom egy kicsit magam.

http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=10462

Itt kicsit legördítve, rátalálhattok csodás történeteimre. Ami a legfontosabb, hogy a többsége befejezett, igaz van egy-két félbemaradt is.

Kellemes olvasást, és persze szorgos kritikaírást mindenkinek! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 03 (csütörtök), 12:59 
Könyvmoly

Sziasztok!

Szeretném megkérni azokat, akik kedvelik a sötétebb hangvételű fantasyt, hogy olvassák el és véleményezzék egy történetemet.

A főszereplő egy Skoe nevű lány, aki békében éldegéli mindennapjait, egészen addig, míg fel nem tűnik egy titokzatos alak, és magával nem viszi egy másik birodalomba.

"Egy lány, aki nem vágyik másra, csak egyszerű, nyugodt, békés életre. Ám az Istenek – és néhány ember – megtagadja tőle, s egy éjszaka, egy titokzatos idegen megjelenésével nem várt kalandok forgatagába csöppen. Ki ő, s hol veti partra – ha megteszi egyáltalán – a szédítő örvény? Szerelem, hatalom, bosszúvágy, vér... Erről szól ez a történet. Emberekről, érzésekről, döntésekről és sorsokról."

A történet 18+-os, vagyis van benne kínzás, erotikus tartalom, szereplő halála, aprócska, utalásnyi slash.
Befejezett, jelenleg 13 (hosszú) fejezet olvasható, a feltöltés folyamatos.

Várok minden véleményt! :)

A történet linkje:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122823

üdv
stoobie/Marcie Stepf

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 30 (vasárnap), 18:54 
Zöldfülű

Sziasztok!

Azért jöttem, hogy tlán egy kicsit reklámozzam nemrég startolt, egyelőre nem túl nagy népszerűségnek örvendő fanfiction írásomat, a U face Jraxxus-t. ez a fanfic egy egész egyedi crossover a Harry Potter a World of Warcraft és a pankráció világai között. Ami a párosításokat illeti, az ilyen Jaraxxus x Draco, illetve lehet, lesz Harry Potter x The Shield.

A fanfic egyben SLASH is, de nem tudom, igazából nem feltétlen ezen lesz a hangsúly.
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123296

Minden kritikát előre is köszönök!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 29 (szombat), 19:34 
Szárnybontogató

Halihó! :)
Nem, nem tűntem el, csupán kényszerszabadságot vettem ki, de újra itt vagyok egy friss fic kíséretében. A sztori az első varázsháború ideje alatt játszódik, középpontban a fiatal Pitonnal és Lilyvel. Egy sztori arról, hogy maradjunk emberek a szörnyű időkben. Előljáróban ennyi, az első 2 fejezet olvasható is. Véleményezni ér. :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=123312

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 16 (vasárnap), 15:09 
Zöldfülű

Sziasztok, ismét én, abban a reményben, hogy még több építő jellegű kritikával tudok majd gazdagodni.
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121348
A művem címe Devils Never Cry.
Nero és Dante lassan már három éve boldogítják egymást, vörös démonunk pedig súlyos titkokat rejteget. Fény derül Dante sötét, züllött múltjára, és arra is, hogy kicsoda is valójában. Minden egyes kiszivárgott titok után a vörös démon egyre csak erősebb, és az ellenségeik azon ügyködnek, hogy az elpusztíthatatlannak hitt Dantét elpusztítsák. Vajon szerelmük túléli a sok viszontagságot, veszélyt? Nero Dante mellett marad?
Kérlek, olvassátok sok szeretettel a történetem, és kérlek, ajándékozzatok meg jó sok kritikával. (:
Üdv: Leanne

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 02 (vasárnap), 17:46 
Zöldfülű

Sziasztok!

Egy kihívást szeretnék nektek reklámozni, ami most fut, és eddig elkerülték a pontozók, remélhetőleg csak a nyaralás miatt. :)

Az I. Potter kihívásra ma került fel a nyolcadik történet. Az oldalon mindent megtalálhattok a pontozás szabályairól. Az írók és a szervezők is hálásak lennének a véleményekért. :)

http://potterkihivas.blog.hu/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 28 (kedd), 19:53 
Írópalánta

Sziasztok!
Egy aprócska egypercesre szeretnék néhány véleményt kérni, amit nem rég töltöttem fel. Tőlem szokatlan módon ezúttal nincs sem korhatár, sem erőszakos, csúnya gonoszságokkal megtűzdelt tartalom, sem slash. Csak egy kislány elalvás előtti gondolatai. ^.^
A történet itt olvasható: Árnyűző

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 28 (kedd), 14:19 
Zöldfülű

Szeretném olyan bátor olvasók figyelmébe ajánlani a történetemet, akiket nem riaszt vissza a tanár/diák szerelem, illetve a slash. :oops:
Kicsit bizonytalan vagyok vele kapcsolatban, szeretném tudni, mi jó, illetve mi rossz benne.
Előre is köszönöm. :)

Itt lehet elolvasni : http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121096

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 27 (hétfő), 21:10 
Zöldfülű

Sziasztok!

Segítséget kérnék :oops: Mondjátok meg, mi a rossz a történeteimben, mert nekem tetszenek, és tudom, ha egy írónak tetszik a saját írása, akkor átsiklik valami fölött. Áááh, egomán leszek, ha nem segítetek :D

Cím: Hugó, a vándor: a történet első, 7 fejezetből álló kisregénye felkerült az oldalra, ehhez invitállak benneteket.
Műfaj: humor/középkori fantasy
Leírás: "Hu'Ujj'Tököl és Hugó a vándor kalandjainak története ez, melyben közrejátszik egy izgága hercegkisasszony, egy lassacskán saját poklává váló boldog világ, egy karaván népes utazótábora és némi alkohol."
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=118264

Ezen kívül örömmel fogadnék bármilyen véleményt folyamatban lévő regényemhez is!

cím: A mágia oltára
műfaj: horror/jelenkori fantasy
Leírás: "Mi történik, ha egy ortopéd cipőt viselő tanárnak egy csapat katonával kell tartania a pokolba? Az egyik szemszögből semmi különleges, a másikból végtelen lehetősség és kín. Olvasáshoz ajánlott derék párnát a székre tenni, nyakpárnát a vállakra és az elmaradhatatlan plüss plédet az ölbe. Nincs abban semmi szégyellnivaló, ha valaki kényelmesen él. A történet azonban néha erős gyomrot kíván, ezért nem ajánlott túlzottan betakarózni, hogy el tudjunk futni."
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=118838

Előre is köszönöm mindenkinek :)
Zeulogus

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 20 (hétfő), 22:10 
Zöldfülű

Hello!

Olyan bátor olvasókat várok, akik nem rettegnek a femslash írásoktól, a keleties mágiától és az olyan AUtól, amiben Harry Potter hollóhátas, Pitonnak van egy ikertestvére, és egyéb őrültségek jönnek.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122602

I have had, too many men
I never knew what to do with them
Told me they love me I didn't know what to say,
And all I could come up with was: "Okay."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 20 (hétfő), 17:30 
Könyvmoly

Sziasztok!

A Sekai-ichi Hatsukoi százasok című egpercesgyűjteménemre kérném a véleményeteket.:) Előre is köszönöm.^^ Eddig öt kis fejezet van fent.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 15 (szerda), 18:38 
Zöldfülű

Sziasztok!
Véleményeket, kritikákat szeretnék kérni egyperceseimhez. Leginkább az utolsó kettőről érdekelne mások véleménye, de ha másik fogja meg az érdeklődő figyelmét és ír hozzá véleményt, azt is nagyon szépen megköszönöm! Ha tehetem viszonozni is fogom a véleményeket! :)
Link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=114946

További szép napot!
Üdv,
Engel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 13 (hétfő), 18:50 
Fanficbúvár

Sziasztok!

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani most futó Drarry fordításomat (Tessa Crowley: Káoszelmélet), és kérni pár kritikát :)

Egy kis leírás az írótól:
"Káosz: amikor a jelen meghatározza a jövőt, de a hozzávetőleges jelen nem hozzávetőlegesen határozza meg a jövőt. Egy gén megváltozik, egy idegsejt felgyúl, egy pillangó meglebbenti szárnyát, és Draco Malfoy élete teljesen más irányt vesz. Draco mindig is egyfajta megnyugvást talált a káoszban. De talán nem kellett volna."

Egy kis leírás tőlem:
"Egy alternatív világ, ahol Draco egy zseni tudóspalánta, és kézbe veszi a dolgok irányítását. De vajon ki lesz a nagyobb zseni, ő vagy Voldemort? A történetben lesz még első csók, romantika, háború, művészi szintre fejlesztett kínzás (na jó, nem sok), erotika, rengeteg nevetés és ugyanannyi szívfacsarás, szóval kész érzelmi hullámvasút."

Előre is köszönöm! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 13 (hétfő), 12:58 
Zöldfülű

Üdv! A történet, amit ajánlok, egy Harry Potter alternatív 7. epizód, ami a Halál ereklyéitől teljesen eltérő szálakkal és eseményekkel van teletűzdelve. Számomra nem igazán tetszett az eredeti 7 befejezése, hiányoltam a Harry-Voldemort közti felejthetetlen, az utolsó erőtartalékokat is igénybe vevő élet-halál harcot. Ezt a Rowling féle "hibát" megpróbáltam orvosolni az általam írt történetben, úgyhogy szeretettel ajánlom mindazok figyelmébe a Harry Potter és Godric's Hollow című történetet, akik szeretnének egy izgalmas, harcokkal teli HP sztorit olvasni! Eddig szinte csak pozitív kritikákat kaptam, bízom benne, hogy a jövőben is hasonló fogadtatásban részesül, mint eddig. :)

Cím: Skl91: Harry Potter és Godric's Hollow

A könyv: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=96491

Jó olvasást! :)

Skl91

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 13 (hétfő), 6:41 
Fanficbúvár

egy rövidke egyperces arról, hogy miért nem gyógyították meg azonnal a baziliszkusz szemétől kővé dermedt gyerekeket a hp2 idején.
színműnek álcázott, viccesnek szánt paródia, ha valakit érdekel. javaslatot, véleményt szívesen veszek és válaszolok is rá.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122613

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 11 (szombat), 16:16 
Fanficbúvár

Szia mindenki!
Kritikahiányos történetem a Csak szerep című 3 fejezetes slash.
A hozzászólásokat megköszönöm! ;;)

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 05 (vasárnap), 16:47 
Zöldfülű

Sziasztok, egy új történetem hírét jöttem ide elhinteni, és remélni, hogy kapok pár véleményezést is :)
Nimfománia http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122491

Erato

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 04 (szombat), 18:37 
Írópalánta

Üdv!
Gondoltam, ideje nekem is idetévednem, úgyis olyan rég jártam erre. (Szerencsére. X3) Szóval. Egy Agents of S.H.I.E.L.D. (A SHIELD ügynökei) fordítást hoztam ezúttal reklámozni, tudom, hogy a fandom nem túl felkapott vagy ismert magyarul, de azért hátha téved erre néhány Fitz/Ward rajongó. ^.^ Jó kis sírós, szorongós angst történet némi édes kis fluffal megfűszerezve.
Ha valaki esetleg benézne, nyugodtan hagyjon véleményt is. :kitty:

Semmi sem menthet fel
    „Ward élete már tinédzser kora óta Garrett és a Cybertek irányítása alatt áll, a tökéletesen kondicionált kísérleti játékuk lett az évek alatt. Garrett halála után azonban elveszett az állandó irányítás nélkül, határozottan szüksége van rá, hogy valaki ismét uralja a cselekedeteit és értelmet adjon a puszta létezésének. Sajnos az egyetlen, aki képes lehet erre, az Fitz. Már ha a férfi hajlandó kézbe venni Ward elcseszett életét és a megfelelő mederbe terelni azt.”

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 03 (péntek), 13:02 
Sztorihajhász

Hiriajuu ismét itt. Ezúttal egy versciklusomat jöttem reklámozni, mert eléggé elszomorít, hogy bár az elmúlt heteket javarészt a főoldalon töltötte a sztori a folyamatos frissítés miatt, hat műre mindösszesen egy darab kritikám van. Pedig kifejezetten érdekelne az emberek véleménye ezekkel kapcsolatban ^^

Szóval, aki szeretne keserédes szerelmes verseket olvasgatni és neadjisten levéleményezni, az itt, ŐRZŐ címen megtalálja az említett kis szösszeneteket. Pár sornak is nagyon tudok ám örülni, csak valaki szánjon meg velük, mert ez a kritikahiány némileg demotiváló :) Köszke :)

“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Mostantól itt: AO3. Továbbá: Spotify, Facebook, tumblr, Flight Rising.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 02 (csütörtök), 14:32 
Könyvmoly

Sziasztok! Legújabb HP paródiámra szeretnék kritikát kérni.^^ Akit érdekel, az Itt megtalálja.^^ Jó szórakozást.:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 június 29 (hétfő), 15:31 
Zöldfülű

Sziasztok! Kilencévnyi merengés és egy-két tekergős novella után végre én is tollat ragadtam: Neville-szemszögű novella arról, ami ötödév karácsonyán történt a Szent Mungóban. Az utóbbi időben sokszor hiányérzetem volt, hiszen Neville sorsát, hátterét ismerjük, de egy-két utaláson kívül nem tudjuk meg a könyvekből, hogy miként élte meg ezeket a dolgokat. Hogyan tud megbirkózni azzal, hogy látszólag nem méltó a Longbottom névhez, és nem képes felnőni az elvárásokhoz?
Az ő gondolataiba kínálok bepillantást, kíváncsi vagyok minden véleményre. :-)

Nem ér a nevem
Leírás:
Ismerjük Neville Longbottomot? A szőke, esetlen, kétbalkezes, de csupaszív fiút, akinek szülei tragédiája lappang élete hátterében, anélkül, hogy bárki is tudna róla. Hogyan tud szembenézni saját magával, amikor kiderül, hogy édesanyja és édesapja ápolásra szorulnak? Mi járhat a fejében azt követően, hogy barátai szembesültek vele: olyan árva, akinek még élnek a szülei.
A Harry Potter-sorozat egyik legfelkavaróbb és legnehezebb jelenenének tartom az ötödik kötet kórházas jelenetét, amikor Harry barátai tudomást szereznek a fiú tragédiájáról. Neville gondolatai azon az éjszakán, sötét, válaszkereső, kételyekkel teli töprengés, a szembenézés lehetőségével, a cukorkáspapírok és a gyógynövénytan jelentőségéről, happy end nélkül.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122388

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 június 21 (vasárnap), 13:56 
Szárnybontogató

Sziasztok!

Két horrornovellám van fent az oldalon, az egyik nemrégiben került csak fel, de szinte nem is volt a főoldalon. Utóbbihoz kritika sincs, a másikhoz is csak egy. Úgyhogy szeretnék most kérni pár véleményt, mivel még új vagyok a műfajban.

Túlélősztori

Fekszem és várok, hogy végre el tudjak aludni. Mindig ilyenkor a legrosszabb, legalább is nekem, mielőtt elalszom. Az öntudatlanságomban mi történik velem? Fel fogok még ébredni valaha? Nem fogom fel túl tragikusan a halált, nem félek a büntetéstől meg ilyesmiktől, mivel nem vagyok vallásos – bár a pokol démonai után el kéne gondolkoznom dolgokon -, de szeretem az életet. Még fiatal vagyok, alig huszonnyolc éves, élni akarok!

Futok

Arcok. Arcok mindenütt. Körbevesznek, engem figyelnek, rendületlenül. Ideges vagyok, belezavarodok a beszédembe. Kinevetnek. Elégedetten dőlnek hátra, mert végre gúnyt űzhetnek belőlem. A nevetésük egyre hangosabb, túl hangos, fáj, zúg tőle a fejem. Rátapasztom a tenyereimet a füleimre, hogy tompítsam, de nem segít. Csak egyre hangosabbak, és hangosabbak lesznek, én pedig már nem bírom, térdre rogyok, és üvöltök, csak hagyják abba… De ekkor jelenik meg ő, Cathy, aki mindig mellettem van, kihúz engem a sötétből, a fényre vezet, és már nem fáj…

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 június 19 (péntek), 13:55 
eLit Auror

Sziasztok! :) Azért írok megint, mert elegem van kicsit, hogy a történetemre érkező kritikák nyolcvan százaléka üres (pedig amúgy sincs túl sok belőlük. :cry: ) Szóval, a történet címe Csokoládé, eddig két fejezet van fent belőle, a harmadik folyamatban, remélem, minden rendben találtatik vele. Rövid, mindössze négy fejezet lesz. A rendhagyóbb, fűszeresebb slasht (is) kedvelő bátraknak ajánlom.
Itten: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121582

We are the same

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 június 18 (csütörtök), 11:26 
Zöldfülű

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán kisebb kihagyás után ismét felkerült egy új fejezet - szám szerint az ötödik - a legújabb történetemhez, erre szeretnék véleményeket kérni.
Maga a történet ITT megtekinthető.

Előre is köszönöm! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 30 (szombat), 23:08 
Zöldfülű

Sziasztok!

6 év után visszatérőként szükségem lenne néhány kritikára, de nem szeretnék bétát, szóval gondoltam, írok ide - mivel az írásomat csak ma hagyták jóvá de tegnap töltöttem fel, így a sor alján van, szóval szerintem kicsi az esélye, hogy bárki megtalálja. :) Előre is köszönöm.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121962

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 29 (péntek), 22:19 
Könyvmoly

Sziasztok!

Tegnap felkerült a legújabb paródiám, és szeretném tudni, mi a véleményetek.^^

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121954 A linken megtaláljátok.:D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 23 (szombat), 6:22 
Szárnybontogató

Sziasztok.
Újabb novellám került fel, amihez kritikát kérnék szépen.
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121882&i=1

"A királyságban kezdetben béke honolt. Kellemes, csöndes, de mégis törékeny béke. Igazságos és erőskezű uralkodó tartotta kézben az országot, de...

a hatalom mindent megváltoztatott."

Előre is köszönöm,
Lucie

"Mossa az eső
össze szívünket."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 17 (vasárnap), 10:54 
eLit Auror

Megint én. Sok hezitálás után elhatároztam, írok real persont is, eddig nem gondoltam, hogy ez egy könnyen járható műfaj... Nem is real person lett igazából, talán inkább csak egy kis mese... Meg hát mi mást is választottam volna, mint a Nightwisht, hiába, javíthatatlan vagyok.. :oops: :mrgreen: Egyszerűen isnpiráló, na. (Köszönet Tuo-nak, a Mesteremnek, hogy visszaadta a hitemet az életben. :give: ) Pár kritikának örülnék, nemcsak fanoktól. ;;)

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121748

We are the same

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 16 (szombat), 10:04 
Zöldfülű

Sziasztok!
Ehhez, a slash műfajt nem szeretőknek talán kicsit morbidnak tűnő kis történethez szeretnék kritikát kérni. :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121348
(Ez egy Devil May Cry fanfiction, zárójelben megjegyzem, rajongóknak nem biztos, hogy tetszeni fog)
A történetem a negyedik játék után játszódik, és kiemelem, SEMMI köze nincs az ötödik részhez, ami egyébként is kissé elrugaszkodott az előző játékoktól.
Nero és Dante lassan három éve élnek együtt, boldogságban, szerelemben, mikor Dante sötét múltja kísérteni kezdi őket. Szerelmük kibírja a múlt árnyainak feltűnését? Vajon Nero kitart Dante mellett, mindannak ellenére, amit megtudott róla?
Kérlek, olvassátok szeretettel ezt a kis történetet :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 12 (kedd), 18:48 
Könyvmoly

Sziasztok!

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120576 A The Slytherins c. paródiámra szeretném kérni a véleményeteket.:) Már pár szónak is nagyon örülnék.:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 01 (péntek), 22:08 
Szárnybontogató

Sziasztok.
Egy novellácskámra kérnék szépen kritikát.
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121488
"Vörös a szerelem, sárga a barátság színe. Ám a szerelem és a barátság nem csupán boldogság."
Előre is köszönöm,
Lucie

"Mossa az eső
össze szívünket."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 22 (szerda), 20:51 
Sztorihajhász

Halihó! :)

Egy nemrég megkezdett ficemet, a Bolondok közt a legnagyobb című leendő bestsellert (ha-ha-ha) szeretném kicsit népszerűsíteni. Az első fejezet 140 megtekintéssel 1 kritikánál tart, a második (ami amúgy a sztori tényleges kezdete) pedig eléggé elveszett az éterben eddig (pedig jó hosszú és megdolgoztam érte). Az első folytatásos munkám (32 fejezetet fog megérni, ha ügyi vagyok és főleg ha motiválnak a drága olvasóim), és az első komolyabb HP ficem. Tekergők-era, saját szereplők tömkelegével, egy szövevényes sztorival és rengeteg mellékszállal. Móka, kacagás, őrültebbnél őrültebb szereplők, és a könnyed felszín alatt dráma, egy háború fenyegetése és fontos tanulságok.

Arion Forth egy majdnem átlagos mágustinédzser. Nem akarja megváltani a világot vagy örökre eltörölni a gonoszt a Földről. Próbálja nem félvállról venni az életét, fura kajákat eszik, van egy kövér macskája és egy normálatlan barátja. Árvaként nem vár sokat az élettől, jól megvan ő egyedül, köszöni szépen. Tudja, hogy nem tökéletes, és nem is akar az lenni. Tudja, hogy nincs jövője, és úgy dönt, hogy változtat ezen, tehát rászabadítja magát a Roxfortra. Ám egy gondatlan gyógyítónak hála szert tett egy olyan titokra, ami ugyan nem állítja feje tetejére a varázsvilágot, nem dönti el a kitörni készülő háború végkifejletét, sőt még a Reggeli Próféta címlapsztorijának is gyenge lenne, de a saját helyzetének a Roxfortban elég szokatlan értelmezést ad. Annak idején ugyanis egy félresikerült bájitalkezelés sok minden megváltoztatott hősünk jövőjével és külsejével kapcsolatban. Dumbledore professzor is emiatt követhette el azt a bakit, ami ugyan senkinek nem tűnt fel, de Arion amúgy sem könnyű dolgát nagyban megnehezítette. És mit tesz isten (Merlin?), főszereplőnk bátran úgy dönt, nem javítja ki a tévedést, és belevág élete minden bizonnyal legőrültebb kalandjába.

Na szóval, aki még olvas ilyesmiket, akinek nem kell sablon Lily/James, béna Peter, Sirius a nőcsábász stb. sztori, aki bukik a kettyós karakterekre, az legyen olyan édibédi, és szánjon meg egy olvasással oder kritikával, mert jól esne szegény kis nyomi írói lelkemnek :)

“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Mostantól itt: AO3. Továbbá: Spotify, Facebook, tumblr, Flight Rising.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 9:52 
Tollforgató

Sziasztok!

Néhány napja felkerült egy regény-kezdeményem első fejezete. Már majd' száz megtekintést kaptam, de kritikát egyet sem, úgyhogy kezdek attól félni, hogy valamit nagyon elrontottam. :roll: Örülnék, ha akadna olyan bátor jelentkező, aki elolvasná, és esetlegesen rámutatna, mit szúrtam el. :)

A sztori címe Varázslat és Sárkányvér, PD kategóriás, fantasy-kaland-humor-romantika szövevénye. A történet alapja az, hogy öt magát átlagosnak gondoló angol huszonéves egy éjszaka (amikor egybeesik a Téli Napforduló és a telihold) a Stonehenge-nél találja magát, majd nem sokkal később már egy teljesen másik világba csöppennek, sárkányokkal, mágiával és igazi lovagokkal. Több szálat tervezek majd létrehozni, nem egy karaktert követek majd végig – ez az első próbálkozásom E/3-ban, szóval amiatt is eléggé ideges vagyok. :haha:

Az első fejezetet EZEN A LINKEN találhatjátok meg. Előre köszönöm, ha valaki megszán egy kritikával! :xx:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 18 (szombat), 13:47 
Sztorihajhász

Halihó!

Szeretnék kritikát kérni "A Maou ágyasa" c. Kyou Kara Maou ficem első fejezetére. Bármilyen véleményt szívesen fogadok. Előre is köszönöm! :mrgreen:

A történet röviden: Kyou Kara Maou fanfiction! Wolfram Bielefeld egész életében a társadalom peremén élt, és mindig keményen küzdött az életben maradásért, ám bármit megtenne, hogy feljebb jusson a ranglétrán. Egy nap váratlanul rámosolyog szerencse, amikor egy felhívás szerint állásüresedés van a Vérszerződés Várban. Wolfram pedig úgy dönt, megragadja az alkalmat, és ha kell, erőszakkal küzdi be magát a palotába. De vajon sikerül neki? És ha igen, hogy alakul az élete? Nos, ez majd kiderül.

Link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=121324

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 15 (szerda), 10:14 
Írópalánta

Sziasztok! Kritikát szeretnék kérni, egy novellámhoz. Eddig csak egy véleményt kaptam, pedig láttam, hogy többen olvasták.
Privet Drive kategóriás, saját történet.
Egy kicsit horrisztikus, egy éjjeliőr első éjjelét írja le, egy elhagyatott, felújításra váró elmegyógyintézetre vigyáz. Címe: White River szellemei.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=118289

Előre is köszönök minden véleményt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 11 (szombat), 20:19 
Fanficbúvár

üdv, néha szoktam magam reklámozni, itt még nem tettem. és teszem most azért, mert hosszú kihagyás után belevágtam a harmadik kötetbe is, és úgy vettem észre, hogy a féléves kihagyás elszoktatta az eddigi olvasóim a történettől.
így hát, aki eddig olvasta, annak jelzem, hogy folytatom a Gántffy-történeteket.

aki pedig eddig nem találkozott vele, de éppen unja magát az áprilisi, félév közepi semmittevésben, és szeretné az idejét olvasással tölteni, azok számára egy kis ízelítő:

a regények a hp canon univerzumban játszódnak, méghozzá magyar (erdélyi) szemmel. a főhős fiú közel egyidős HP generációjával, ám nem roxfortos. viszont, élete akarva akaratlanul összekapcsolódik a trióéval, úgy, hogy ők nem is tudnak róla.
a regény canon, többek között hp6 és 7 történéseivel párhuzamosan folynak, és olyan mellékszereplők bukkannak fel benne, akik a HP univerzumból ismertek. műfaját tekintve krimi és akció-kaland, de nem hiányzik belőle a dráma, a humor és hát... a 18+ jelzés sem csak a durva nyelvezete miatt van. :twisted:
több olyan kérdéssel is foglalkozok, amit JKR mellőz, pl. miért nem tesz semmit a mágusvilág voldemort uralma ellen, miért hal meg piton, hogyan teljesíti a küldetését piton "egyedül", illetve, hogy hogyan kerül roxmorts teljes lakossága az ostromba a végső összecsapás idején.
azonban, nem csak JKR HP univerzumát használom fel, hanem egy másik ficet, Parselmouth Lion Nurmangard-trilógiáját is. a varázslóiskolát és pár karaktert tőlem loptam, és a cselekmények hátterében is sokszor a trilógiája áll.

az első kötet, ami inkább felvezetés, és egy kelet-közép európai mágustársadalmat mutat be (természetesen akció és kaland van dögivel, és a trió is felbukkan):

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=102967

a második kötetben JKR világa jobban megjelenik, és a hp 8 idején játszódik (én úgy vettem, hp és ron is folytatja a sulit, mert a könyv konkrétan nem utal rá, hogy nem.):

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=111042

és a harmadik, ami még csak a harmadik fejezetnél tart:

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120806

ha valaki kedvet kapott, jó olvasgatást, és szívesen válaszolok kérdésekre, kritikákra, észrevételekre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 11:29 
eLit Auror

Hei! No, kipróbálom én is, mire jó ez a "sarok". Eddig két hosszabb, folytatásos történetem fut párhuzamosan a merin, az egyik száguld, a másik még gyerekcipőben jár. :labi: Tehát ehhez szeretnék némi visszajelzést, a történet címe Az éjjeliőr, itten: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120704

Még én is gyerekcipőben jártam, mikor megszületett ez a történet, rengeteget kínlódtam és kínlódom most is vele, de míg a végeredménnyel akkor elégedett voltam, talán 16-7 évesen, most már kicsit sem vagyok az, ezért is határoztam el, hogy újraírom a szerető közönség számára. :pbunny: Nahátszóval, minden visszajelzésnek örülni fogok. :kitty:

We are the same

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 11:11 
Fanficbúvár

Sziasztok!

Elindult a Malfoy Kihívás publikálási szakasza, ahol sok szeretettel látunk minden érdeklődőt. A szerzők, akik írtak nekünk:
Mentor csapat
amphetamin
DaeMoon
Endra
Koiji
Nagisa
Noctifer
stoobie
Zajec

Tanítvány csapat
Assa
Baylon
Edster
Loveless
Luthien Lovemagic
SilverHeart
Sybill Dumbledore
woolfe

Minden nap este 7-kor felkerül egy új történet, véleményeket és pontokat is várunk ;-) Szóval kattintsatok ide, és olvassatok Malfoyokról!

"Draco vihogni kezdett.
- Nektek szóvivőtök van szex-ügyben? – kérdezte – Ráadásul Potter?
- Hah, nem is tudod, mit hagysz ki! - kukorékolta Seamus.
- Harrynek vannak a legjobb szex-beszámolói – tette hozzá Ron önelégülten." (Vorabiza: Unalom)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 9:19 
Tollforgató

Sziasztok!

Jöttem, hogy reklámozzam egy kicsit a Lollipoppal közösen írt történetünket. :) Nagyon érdekelne minket, mások hogyan látják a sztorit, ezért gondoltam, megpróbálkozom a Gilderoy sarokkal, hátha akad itt olyan, akinek felkelti az érdeklődését, sőt, hajlandó is véleményt mondani. :D

A történet címe Arranged, az események mozgatórugója pedig egy kényszerházasság, de nem kell rögtön elmenekülni, nem lesz sablonos. :) Romantikát nem tudunk ígérni, van helyette egy jó adag angst benne... és karakterdráma. És éppen azért, mert főleg a főszereplők fejlődésére, egymással való kapcsolatára van kiélezve a sztori, lassabban alakul, inkább elmélkedős, mint akciódús. Modern korban játszódik (konkrétan 2015-ben kezdődik), a helyszín Atlanta, a szereplők pedig teljesen hétköznapi emberek, semmiféle természetfeletti nem szerepel a történetben.
Az eseményeket a legelejétől közvetítjük, így magát a helyzet kialakulását is bemutatjuk, és terveink szerint az olvasó minden kérdésére választ fog kapni - előbb vagy utóbb.
A leírását nem másolnám be, mert akkor soha nem érne véget a bejegyzésem, de akit érdekel, az nyugodtan elolvashatja a sztorinál. :)

Heti frissítést tudunk ígérni - szerdán töltünk fel -, szerencsére nagyjából húsz fejezet előnyünk van a feltöltésekhez képest, tehát attól sem kell félni, hogy egyszer csak abbamarad a történet. Van rendszer, ha pedig akadni fog egy-két lelkes olvasónk, kaphatóak vagyunk akár pár nappal hamarabbi frissítésre is. :)

Na, és akkor a link: Pindy_Lollipopp: Arranged

Ha valakinek felkeltette az érdeklődését, szeretettel várjuk. Tényleg nagyon kíváncsiak vagyunk néhány véleményre. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 22:35 
Zöldfülű

Sziasztok! A történetemre szeretnék kritikát kérni, mert habár látom, hogy megnyitják az újabbakat (eddig 6 fejezet van fent), de nagyon kevés visszajelzést kapok, és nem igazán értem, hogy miért :( Nem tudom hová tenni magamat, hogy jó-e amit írok, vagy unalmas, ezért nem váltok ki reakciót, vagy egyáltalán micsoda :D

Szóval most, hogy mindenkit sikeresen elrettentettem a történettől, íme az ajánló :D

Vállalhatatlan valóság: Tragikus, létértelmező szerelmi történet. A történet Sirius aurori tanulmányától a börtönbe záratásáig játszódik, akinek a jogaiért a végsőkig harcol a véletlennek köszönhetően kvibliből boszorkánnyá avanzsálódott Sophie Lumpsluck, aki történetesen Horatius Lumpsluck lánya. Sophie egyébként is képtelen megtalálni a helyét ebben a társadalomban, nem tudja helyrehozni a kapcsolatát apjával, miközben eddigi élete semmisnek nyilvánítódik.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120637

Minden kritikát, véleményt, megnyilvánulást köszönök! :)

london

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 március 27 (péntek), 20:21 
Szárnybontogató

Sziasztok!

Regényem 2. részére szeretnék valamivel több kritikát kapni. (sajna önmagában annyira nem érthető, az előzményeket itt olvashatjátok: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=117104)

Röviden: Voldemort uralmon van, és azokat a varázslókat és boszorkányokat keresi, akiknek valamilyen különleges képessége van, mert egy jóslat szerint ők fognak az életére törni. (kicsit x-men feeling a képességek miatt :) ). Ez a fő konfliktus, ám ezen kívül sok apró szálon mozog a történet, amelyek mind hozzátesznek a nagy egészhez. Van benne izgalom, kaland és rejtély, de egy csipetnyi szerelem is (Piton/Hermione, slash kedvelőknek egy kis Draco/Harry, illetve saját szereplő/Ginny a kamasz-love storyk kedvelőinek :lol: :lol: )

maga a sztori második része itt olvasható: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=119383

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 március 21 (szombat), 12:25 
Sztorihajhász

Halihó!

Új történetbe kezdtem, nevezetesen most egy Kyou Kara Maou fanfictionbe. Yuuram, azaz YuuriXWolfram párosítás, amelyre szeretettel várom a kritikákat. A fic címe: Mazoku a gimnáziumban.

Tartalom: Yuuri egy könnyelmű kijelentést tesz Wolfram előtt, aki kapva kap az alkalmon. Ebből pedig nem várt bonyodalmak születnek. A történet a második évad után játszódik, de a harmadik évadot nem veszi figyelembe. A ficemben most az idő ugyanúgy folyik Shin Makokuban, mint a Földön. Magyarán szeptember elseje az szeptember elseje mindkét világban.

Az első fejezet itt található: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120746

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 március 18 (szerda), 15:59 
Könyvmoly

Hali! ^^
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120576 A HP fandomú paródiámról szeretném a véleményeteket kikérni.:3 Eddig csak két fejezet van fenn.^^

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 március 12 (csütörtök), 13:52 
Zöldfülű

Kedves Mindenki!

Sokan írtátok előttem, - s én magam sem érzem önreklámozónak magam -, ám mégis itt vagyok. Egy olyan helyen, amiről eddig azt sem hittem, hogy létező/lehetséges dolog. Az új történetem, amit "ajánlok" nem egy kivételes, misztikus, kiemelkedő munka, s nem is egy népszerű fandomban íródott. Egyszerűen csak szeretem írni, ahogy minden író: "nevelni", kézenfogva vezetni az új gyermekét. Azért állítom most "Őt" a reflektorfénybe, hogy őszinte, releváns visszacsatolást kaphassak az eddigi munkámról Tőletek. Az eddigi véleményezésem szerény; egyfelől mert a kérdéses fandom jelenleg letűnt népszerűségét siratja, másrészről pedig "ki is lógok onnan" vele. Ez a bizonyos fandom a jpop/rock, s csak azért kapta jelen besorolását a történet, mert előzménye: a Sun & Moon mindenképpen, s kiméletlenül odaláncolja őt maga mellé. Az olvasáshoz tehát nem feltétlenül indokolt, csupán ajánlott az előzmények, illetve a jpop/rock fandom ismerete/szeretete, ám annál nagyobb, s fokozottabb érzékenység szükségeltetik a japán kultúra iránt.

A történet címe: M e t e o r o i d o k
Rövid leírása: Te kit választanál? Akanishi Jin bandájának alkonyát egy új nemzedék váltja fel, ám közel sem látszik oly harmonikusnak az összetartás, mint példaképeiknél. Arakawa Hideo és Kasahara Kei egykoron legjobb barátok voltak, most azonban kíméletlenül kettémetszik a 3-D-s osztályt, hogy ki-ki a maga szellemében uralkodjon maroknyi csapata felett. Kettejük ellentétét csak tovább fokozza a testvériskolában felbukkanó félvér diák: Chie Manning. A harc új értelmet nyer; vajon melyiküknek sikerül hamarabb meghódítani a gaijin lányt?
Linkje: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=118411

Örömmel fogadok és üdvözlök minden megtisztelő véleményt, legyen az bármilyen szőrszálhasogató vagy "kritikus", hisz pont ebben gyökerezne a lényege egy tartalmas hozzászólásnak! A Meteoroidok azonban még igencsak az elején tart, várok mindenkit szeretettel akkor is, ha már kicsit több teret kapott a jellemek kibontakozása!

Köszönettel,
Hiroki

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 március 11 (szerda), 20:55 
Tollforgató

Sziasztok!
Nemrég regisztráltam a merire és tegnap feltöltöttem életem legelső fanficét. Nagyon kiváncsi vagyok a véleményetekre, úgyhogy, bátran írjatok nekem egy sort légyszíves, ígérem, meghálálom! :)
A sztori WVV-s, elég elvetemült, egy lányról szól, aki a születésnapján túl sok csokitortát evett, ezért igencsak furcsa álomban lesz része. Voldemort nagyon OOC-re sikeredett, de ez direkt van így. Akinek felkeltette az érdeklődését, kérem, kattintson rá! A címe: Kockázatok és mellékhatások. Itt a link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120605
Aki nyomot hagy maga után, az rettegjen, mert hálám örökké üldözni fogja! Köszönöm :) :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 március 10 (kedd), 19:26 
Írópalánta

Sziasztok!

Nagyon ritkán írok verset, akkor is inkább csak szabadverset, mert ritmikai érzékem kevés van :yes:
Viszont most mégis alkottam egyet, Draco&Harry párossal.
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120611

:pbunny: Köszi előre is a látogatásokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 március 07 (szombat), 13:09 
Szárnybontogató

Sziasztok!

Tőlem szokatlan kategóriába kirándultam, és nagyon szeretném tudni, hogy sikerült. Egy éve olvastam A szürke ötven árnyalata c. könyvet, az ihlette az egy percesre összezsúfolt szösszenetemet, melynek egyik főszereplője Lucius Malfoy:http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120551
Sok szeretettel várok minden kritikát :)
Köszi!
Fricskamacska

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 március 07 (szombat), 10:13 
Zöldfülű

Van egy történetem, amit öt évvel ezelőtt kezdtem el, aztán nagyjából minden évben egy-egy plusz fejezetet kapott. Pár hónapja úgy döntöttem, hogy ez alkalommal szeretném komolyabban is folytatni, jól is haladok vele, de azóta két fix emberen kívül sajnos senkitől sem kapok kritikát. Látom, hogy azért ennél jóval többen olvassák, és annyira jól jönne néhány építő jellegű ötlet!

A történet egyébként: Egy lányról szól, aki belecsöppent (nem is olyan véletlenül) Harry Potter világába egy kissé másfajta varázsvilágból. De vajon miért kapják főszereplőnket a Tekergők rabláson a Mágiaügyi Minisztériumban? És ez a lány miért Sirius Black szakasztott mása? A 7. rész után játszódik, annyi változtatással, hogy Harry a gyűrűvel nem csak szellemként hozta vissza Siriust, Lilyt, Jamest és Remust, hanem valójában is.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=78988

Előre is köszönöm annak, aki veszi a fáradságot, hogy beleolvasson, és véleményezze! ;;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 március 04 (szerda), 18:55 
Zöldfülű

Sziasztok!

Egy két részes novella első részére szeretnék kritikákat kérni. Draco, Harry és Albus Potter áll a történet középpontjában. Slash, de a párost nem lőném le előre. :) Előre is köszönet annak, aki elolvassa, és még nyomot is hagy maga után. :)

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120455

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2249 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra