Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 9:42

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


Figyelem!
A Bétapiac - keres és a Bétapiac - kínál topicokban kötelező használni a bevezetett sablonokat. A sablon nélküli hozzászólásokat figyelmeztetés és értesítés nélkül töröljük.
Olvasd el az erre vonatkozó tutoriálokat!



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2164 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2024 március 24 (vasárnap), 12:48 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2024 március 24 (vasárnap), 12:34
Hozzászólások: 2
Jaj a gmailem: wendyseverin81@gmail.com
Bocsi lemaradt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2024 március 24 (vasárnap), 12:46 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2024 március 24 (vasárnap), 12:34
Hozzászólások: 2
Sziasztok! Solheim Bloodrose néven regisztráltam és bétát keresek egy most kezdett Mátrix fanfichez. Még egyenlőre az első fehezet vége fele döcögök. Elég Au mivel Smith ügynök és egy lány szerelme lesz a központban. A lány nem teljessen ember, ugyanis Neo és Trinity lánya akit a gépek hoztak létre és belegyúrtak valahogy program is legyen. Ezenfelül van egy képessége hogy a Mátrixból ki tud menni annélkül hogy gép segítségére lenne szükség. Nincs burokban, a Mátrix része. A "szülei" ellene fordulnak és bezáratják és itt indul a az igazi sztori hogy ismerkedik meg Smithel akivel azonnal egymásba gabajodnak. Bezárás, kis kínzás, késöbbiekben szex is lesz benne. Több filmbeli karakter és pár saját is lesz benne, visszahozottak mint Orákulum és Seraph
Előre köszönöm ha jelentkezik valaki. Nagy szükségem van rá


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2024 február 27 (kedd), 23:32 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2024 február 27 (kedd), 23:18
Hozzászólások: 1
Helló Nagyvilág!

A lehető legnagyobb alázattal fordulok a fórum felé. Bétát keresek, egy készülő félben lévő - remélem - romantikus, humoros PP/HG történethez. Fandom: (HP, anime, Merlin, Sherlock, saját történet - saját szereplőkkel, stb.)
Műfaj: Harry Potter
Figyelmeztetés: szexjelenetek, talán trágár és/vagy durva nyelvezet
Korhatár: talán 16/18, kifejezetten az erotikus tartalom miatt
Párosítás: Hermione/Perselus
Várható hossz és frissítési idő: Kis regény, 4-8 résszel. Jelenleg 2 és 1/8 fejezet van készen (02.29), folyamatosan irodik. Frissitést hetente terveznék.
Elérhetőség: privát üzenet vagy email (pergie.osu@gmail.com)

Azt hiszem, a legnagyobb nehezitő tényezőm a következő: jelenelg az USÁ-ban élek, egy billentyűzet sem alkalmas a teljes magyar abc használatára - a hosszú i-m nem véletlenül pontos, maradjunk annyiban. Emiatt sűrűn előfordulhatnak gépelési hibák, amiért előre is elnézést kérek. Igyekszem a párbeszédek formáját a szábalyokhoy mérten tartani, de nem vagyok benne valami jó - igyekszem tanulni.

Ha felkeltettem az érdeklődésed, ne habozz! Kiváncsian várom a megmentő lovagomat.

Előre is köszönök mindent.

A legjobbakat,
msgryffindor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2024 január 30 (kedd), 20:17 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2024 január 30 (kedd), 19:56
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Yumemi vagyok, segítséget szeretnék kérni, egy vállalkozó szellemű bétától. Most kezdtem írni egy fantasy történetet, viszont hiába a sok átolvasás, hajlamos vagyok átsiklani pár dolgon. Helyesírásról, és némi logikai kapcsolatról van szó.

Fandom: saját történet - saját szereplőkkel
Műfaj: fantasy, kaland, romantika, sötét
Figyelmeztetés: erőszakos tartalom, szexualitás, erotikus tartalom, gyilkosság (egy picit kifejtve lennének a jelenetek)
Korhatár: 18-as (minimum a későbbi jelenetek miatt)
Párosítás:
Várható hossz: Regénynek tervezem (20-25 fejezet), körülbelül hetente lenne 1-2 fejezet (ahogy a munkám engedi).
Elérhetőség: hitoru.yumemi@gmail.com

Előre is köszönöm, ha valaki hajlandó a szárnyai alá venni.

További szép estét!
Yumemi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2024 január 20 (szombat), 21:18 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2024 január 20 (szombat), 21:06
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Enikő vagyok és bétát keresnék a történetemhez. Elsősorban a helyesírást kellene átnézni, illetve megköszönöm, ha felhívja a figyelmemet az esetleges logikátlanságokra is. Az első két fejezet már felkerült, címe: Te minek neveznéd, Granger?

Fandom: Harry Potter
Műfaj: romantikus
Figyelmeztetés: helyenként káromkodásra, több erotikus elenetre és egy alkalommal kínzásra lehet számítani
Korhatár: 18+
Párosítás: Draco/Hermione
Várható hossz és frissítési idő: 15 fejezetesre tervezem, nagyjából hetente szeretném frissíteni
Elérhetőség: szabo.eniko93@gmail.com

Ha a fentiek felkeltették az érdeklődésedet, ne habozz írni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2024 január 03 (szerda), 20:03 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2024 január 03 (szerda), 19:41
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Bétát keresek a most íródó Alkonyat történetemhez, főleg a helyesírással kapcsolatban lenne szükségem segítségre. A történet első fejezete megtalálható a Merengőn Tigrisliliom és a nagyságosság cím alatt. Lesz benne szerelmi szál, de csak mellékesen, nem ez a fő témája a történetnek.

Fandom: Alkonyat
Műfaj: sötét, fantasy
Figyelmeztetés: véres jelenetek, erotikus jelenetek, erőszak, gyilkosság
Korhatár: 18-as
Párosítás: Carlisle/saját szereplő
Várható hossz és frissítési idő: kb. 30 fejezet, kb. két - négy hetente várható új fejezet
Elérhetőség: nemethnora58@gmail.com


Aki mindezek után úgy gondolja, hogy szívesen segítene, írjon nekem. Hálás lennék a hibák javításáért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 december 29 (péntek), 22:28 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2023 december 29 (péntek), 22:26
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Készülő fantasy történetemhez szeretnék bétát találni.

Fandom: saját történet - saját szereplőkkel
Műfaj: fantasy, kaland, romantika, dráma
Figyelmeztetés: erőszakos tartalom, gyilkosság (nem számottevő, és egyáltalán nem brutális)
Korhatár: 16
Párosítás:
Várható hossz és frissítési idő: regénynek tervezem, a fejezetek száma még bizonytalan, és 2-4 hetente tervezek csak frissítést
Elérhetőség: csikszabo.henrietta@gmail.com

Előre is köszönöm, ha valaki vállalkozik erre, és segítségemre lesz!

Szép napot!
Hetty


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 október 30 (hétfő), 20:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2023 augusztus 06 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Csatlakozom én is a béta keresők csapatához :) Történelmi témájú történetemhez keresek olyan bétát, aki elsősorban a helyesírásra koncentrálna, ugyanakkor szívesen fogadok fogalmazási tanácsokat is.

Fandom: saját történet - saját szereplőkkel
Műfaj: dráma, romantikus
Figyelmeztetés: lesz benne szex jelenet, illetve erőszak is
Korhatár: 18-as
Párosítás:
Várható hossz és frissítési idő: Regény. Nagyjából 20-30 fejezetesre tervezem, de ez még nem fix. Egyetemi teendőim miatt néhány hetente érkezne az új fejezet
Elérhetőség: enci20010420@gmail.com

Szívesen válaszolok bármilyen, a történettel kapcsolatos kérdésre :)
Előre is köszönöm, ha valaki úgy dönt, hogy segít az én kis regényem körüli teendőkben! :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 október 02 (hétfő), 14:09 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 november 21 (csütörtök), 17:26
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Bétát keresek a most íródó fantasy történetemhez :) Leginkább a helyesírásban kérnék segítséget, diszlexiás és diszgráfiás révén nem mindig ismerem fel a hibáimat.

Fandom:saját történet - saját szereplőkkel,
Műfaj: Young Adult fantasynak mondanám
Figyelmeztetés: -
Korhatár: Néha ugyan vannak benne harcjelentek, de semmi nagyon durva.
Párosítás: -
Várható hossz és frissítési idő: Regény, nagy része már megírt, de még egy jó 10-15 fejezet hátra van. Igazából kaotikusan frissítek, ahogy éppen akad időm és lehetőségem írni. A havonta- két havonta egy fejezet a reális.
Elérhetőség: anahellsang@gmail.com

Köszönöm szépen annak, aki segít.

Üdv: Sophie


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 szeptember 18 (hétfő), 14:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2023 szeptember 18 (hétfő), 14:38
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

A Harry Potter és az Ősatya Öröksége fanficemhez keresek bétát. A történt már készen áll, mert régen fenn volt a Továbbvilágon (ami már nincs), viszont egy kicsit átdolgozom. Tehát történetvezetési tanácsra nincs szükségem, elsősorban gépelési és helyesírási hibákat (pld. kimaradt vagy felesleges névelő, "..." helyet "..", dupla szóköz, átfogalmazáskor feleslegesen ottmaradt rag stb.) felfedező sasszemű bétát keresek, aki esetleg stilisztikai segítséget is tud adni, ha pld. túl terjengős vagyok.

Fandom: HP (értelmeszerűen)
Műfaj: akció/kaland, romantikával fűszerezve
Figyelmeztetés: gyilkosság, kínzás kb. úgy, mint a HP könyvekben (nem horrorisztikus részletekkel), nemi erőszak hasonlóképpen, nemváltás Százfűlével, néhol durva beszéd. Kb. annyira kemény, mint a HP6 vagy HP7 könyvek.
Korhatár: 16
Párosítás: Harry/Ginny alapvető (erre épül jelentős részben a történet), plusz Ron/Hermione, Remus/Tonks, Hagrid/Maxime stb., általában canon, de (mivel a 7. kötet megjelenése előtt írtam) volt, akit mással hoztam össze, mint Rowling a végén.
Várható hossz és frissítési idő: 42 fejezet, kb. 850 oldal kinyomtatva, hetente 2 fejezetet szeretnék feltenni. Egy fejezet kb. akkora, mint a HP könyvekben szokásos (inkább a vastagabb könyvekben).
Elérhetőség: Samupapa néven a Merengő Discord szerverén.

Köszönöm előre is!
Samupapa


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Egy kis segítség
HozzászólásElküldve: 2023 szeptember 06 (szerda), 21:40 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2023 szeptember 06 (szerda), 21:33
Hozzászólások: 1
Jó napot kívánok, a mi nap megkíséreltem feltölteni a saját, RWBY-s fanficcemet, de mint az kiderült, ügyetlen vagyok a helyesírásban. Volna bárki, aki hajlandó lenne Bétaként átnézni és kijavítani a fejezeteket, hogy kompatibilisek legyenek az oldal követelményeivel?

Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 augusztus 10 (csütörtök), 10:07 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2023 augusztus 10 (csütörtök), 9:57
Hozzászólások: 4
Sziasztok, szeretnék lefordíttatni egy 348 oldalas magyar nyelvű thrillert angolra, de az eddig kapott árajánlatok nagyon magasnak tűnnek. Független szerzőként, szűkös költségvetéssel remélem, találok valakit, aki minőségi fordítást tud készíteni elfogadható áron.
A regény bonyolult témákat és nyelvezetet tartalmaz. Viszont nem túlzottan technikai jellegű vagy tele van obszcúrus zsargonnak. Úgy gondolom, egy tehetséges fordító képes lenne ésszerű oldalankénti díjazásért vagy összköltségért elvégezni a munkát.
Ha itt van valaki, aki magyarról angolra szépirodalmi művek fordításában jártas és versenyképes árakon dolgozik, nagyon szívesen venném, ha jelentkezne. Kérem írja meg tapasztalatát, díjszabását és rendelkezésre állását. Szeretném minél hamarabb elkezdeni a projektet, de a megfelelő minőség és ár kombinációja a legfontosabb.
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 augusztus 09 (szerda), 18:39 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 február 01 (csütörtök), 11:03
Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Több, már elkezdett irományhoz szeretnék valakit kérni, hogy bétázza egyiket vagy másikat (esetleg mindet, de nem vagyok telhetetlen. Igazából mindhárom olyan regény, amit (hogyha az oldalon kapós) szívesen kiadatnék regényként. Hogy melyiknek hány fejezete lesz, arról nem tudok előre nyilatkozni, az ilyeneket nem tervezem meg, csak azt tudom, hogy hány fejezete van kész. Elsősorban a helyesírást és nyelvtant nézetném, a logikai hibák észrevételét is szívesen veszem, történetbeli javaslatokat ne haragudjatok, de nem kérek.

Első: Isteni Szikra (Két fejezetet már föltöltöttem.)
Fandom: Eredeti (mitológián alapszik)
Műfaj: Akció/kaland regény
Figyelmeztetés: Kínzás, szereplő halála, gyilkosság
Korhatár: 12 éves (komolyan tartok tőle, hogy eggyel magasabbra is tehettem volna).
Párosítás:
Várható hossz és frissítési idő: Előre a pontos fejezetszámot nem tudom, 18 fejezet van kész, melyeket párosával töltöm föl.

Második: Pantheonz - Az Olümposz hajnala (Tizennyolc fejezet már fönn van az oldalon, de több ponton át akarom írni, hát jobbnak látom inkább újrakezdeni)
Fandom: Eredeti (mitológián alapszik)
Műfaj: Akció/kaland regény
Figyelmeztetés: Gyilkosság, szereplő halála, durva nyelvezet, incest (nem kell durva dologra gondolni, a görög istenek ugyebár családon belül házasodtak, ezért nem akartam hazudni.)
Korhatár: 18 (csak az incest miatt)
Párosítás:
Várható hossz és frissítési idő: 18 fejezet van kész, az előrelátható hosszát nem tudom.

Harmadik: Dusk
Fandom: Eredeti
Műfaj: Akció/kaland regény Fantasy és Sci-fi történeti elemekből is építkezik, ha teljesen őszinte akarok lenni, leginkább katyvasz
Figyelmeztetés: Gyilkosság, szereplő halála
Korhatár: 12
Párosítás:
Várható hossz és frissítési idő: 15 fejezet van kész, az előrelátható hosszát nem tudom.

Elérhetőség: vekonydaniel36@gmail.com

Előre is köszönöm szépen a jelentkezőknek a segítséget.
Vörösszakáll


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 július 16 (vasárnap), 19:18 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2023 július 03 (hétfő), 10:01
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Befejezett történethez keresek valakit, aki segítene nekem. Helyesírást kéne nézni, mert előfordul, hogy a századik átolvasás után is lemarad egy vessző, felkiáltójel, benne marad egy elírás, stb. Egyéb észrevételt is szívesen fogadok.
Az első 2 fejezet már fel van töltve (Világom szabályai), de további 25 átnézésre vár. Összesen kb. 60500 szó.
Azt terveztem, hogy hetente töltök fel 1-1 fejezetet, de rugalmasan állok hozzá.

Fandom: Yizhan, a The untamed sorozat főszereplői.
Műfaj: Fantasy
Figyelmeztetés: szexjelenet, erőszak (nem túl durva), szereplő halála, slash
Korhatár: 18
Párosítás: Xiao Zhan/Wang Yibo
Elérhetőség: wx.eva.evergreen@gmail.com

Előre is köszönöm!

Eva


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 június 25 (vasárnap), 21:38 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2023 június 25 (vasárnap), 21:26
Hozzászólások: 1
Sziasztok! Lizim02 néven vagyok megtalálható az oldalon, és bétát keresnék befejezett fantasy történetemhez. :)

Fandom: saját történet, saját szereplőkkel
Műfaj: fantasy (angyal-démon)
Figyelmeztetés: gyilkosság, szexjelenet megtalálható benne, nem sokszor, de akadni fog a műben, ezen kívül durva nyelvezet is előfordulhat, de nem sűrűn
Korhatár: +16-nak ítélném
Párosítás: fiú x lány
Várható hossz és frissítési idő: összesen 20 fejezet Wordben, maga a regény 120.000 szó körüli.
Elérhetőség: eliza.mersany2@gmail.com

Olyan emberre lenne szükségem, aki szívesen segítene megtalálni az egyes logikai és helyesírási hibákat, amiken én századszorra is átfutottam. :)
Alapvetően minden kritikát nagyon szívesen fogadok, célom a fejlődés! Emellett egyértelműen nem lenne sürgetve a béta munkája, mert ráérünk. :)

Ha felkeltette az érdeklődésed a történetem, várom nagy szeretettel jelentkezésedet. Nagyon hálás lennék, ha valaki mellém szegődne, és segítene még jobbá tenni a sztorit, ami annyira a szívemhez nőtt, hogy nem bírom elengedni. :)

Előre is nagyon köszönöm! :give:
Lizim02 :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 április 29 (szombat), 22:00 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 22 (péntek), 0:47
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: A ködös Albion
Sziasztok!

Nagyon szeretnék találni valakit, aki szívesen segítene nekem hosszú távon egy történelmi regény bétázásában. Még íródik, eddig 10 fejezet van meg. A XV. századi Magyarországon játszódik, női főszereplővel, I. Mátyás idején. :)
A helyesírásom jó, így elsősorban a történetvezetésben, dramaturgiában, párbeszédek javításában kérnék segítséget.

Fandom: Saját
Műfaj: történelmi
Figyelmeztetés: gyilkosság, szereplő halála, erotikus tartalom
Korhatár:16
Párosítás: valódi és kitalált szereplők
Várható hossz és frissítési idő: Regény lesz, még nem tudom, milyen hosszúra sikerül :)

Előre is nagyon köszönöm! :)
Elérhetőség: violence76@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 április 22 (szombat), 8:34 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 15 (csütörtök), 21:39
Hozzászólások: 145
Tárgytalan

Sziasztok!

Sizoo89 néven vagyok fent az oldalon is, és szeretnék bétát keresni. A helyesírásommal nincs különösebben gond, elsősorban csak szóismétlések terén, esetleg fogalmazási, logikai hibákkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. És ha nem gond, egy véleményt arról, hogy milyen lett az adott fejezet. Emellett, ha már valaki időt szán a történetemre, szeretném honorálni, minden fejezet után utalnék hétezer forintot. Előre is köszönöm! :)

Fandom: Saját történet, saját szereplőkkel
Műfaj: Akció, Dráma, Komédia
Figyelmeztetés: Gyilkosság (Nem ebből fog állni az egész, de előfordul majd azért.), Durva nyelvezet (Szintén nem az egész történetre vonatkozik, csak lesz benne majd itt-ott.)
Korhatár: 16
Párosítás: -
Várható hossz és frissítési idő: A hosszal kapcsolatban nem tudnék biztosat mondani. Megsaccolva körülbelül tíz fejezet talán, de nem biztos. Frissítési idő: Maximum egy fejezet, per hónap, de lehet, hogy ritkábban.
Elérhetőség: mgabo89@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 április 03 (hétfő), 13:57 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 június 10 (vasárnap), 22:26
Hozzászólások: 22
Sziasztok!

Régi visszatérőként újból klaviatúrát ragadnék jeligével keresek bétát folyamatban lévő történetemhez (Az érintés öröme), hat év távlatából már szerintem hiába zargatom az előzőt :) Írásaimban jellemzően központozási gondok akadnak, meg időnként nem árt a logikai bukfencekre felhívni a figyelmem.

Fandom: Saját
Műfaj: Slash, dráma
Figyelmeztetés: Szexjelenet, erőszak, mentális problémák
Korhatár:18
Párosítás:
Várható hossz és frissítési idő: Regény, még kb. 10 fejezetnyi történet van hátra, átlag 8-10 oldalas fejezetekkel és rendszertelen frissítéssel (de 6 évet nem szeretnék megint várni két fejezet között)
Elérhetőség: noira92@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 január 24 (kedd), 1:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 július 15 (péntek), 14:29
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nagyban íródó Tolkien-fanfictionhöz keresek bétát. Az első fejezet a prológussal már fent van Merengőn (ha valaki belenézne, mielőtt zsákba nyúlna cicáért), de a második fejezet nem ment át (kizárólag a helyesírásom, vagy inkább annak hiánya miatt), úgyhogy segítségre lenne szükségem.

Cím: Visszafoglalni Erebort! - Egy rohani kósza félhivatalos beszámolója Tölgypajzsos Thorin vállalkozásáról

Fandom: Tolkien, azon belül A Hobbit története, de kacsintgat A Gyűrűk Ura és a Szilmarilok stb felé.
Műfaj: kaland vagy mi, hát olyan Tolkien, na
Figyelmeztetés: lassú, bár talán annyira nem, mint A Gyűrűk Ura (pedig igyekszem), meg nyilván lesz benne csata, ilyenek (ja, és sok Khuzdul cucc, mert nem vagyok normális)
Korhatár: mondjuk 14
Várható hossz és frissítési idő: 36 fejezetnek néz ki, ebből kilencet (hosszúakat) írtam már meg és heti egyszeri frissítésre gondoltam (nem ragaszkodom hozzá, rugalmas vagyok), amíg ki nem fogyok a kész fejezetekből, mert akkor feltehetően belassul majd a dolog
Elérhetőség: dubekar13@gmail.com

Nagyon-nagyon hálás lennék a segítségért! (És boldogan vállalok viszontbétázást, ha nem is helyesírás szempontból.)

RotM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 január 09 (hétfő), 21:34 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 március 14 (hétfő), 6:13
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Folytatni és remélhetőleg befejezni szeretném a fordításom, ami már fent van a Merengő oldalán.
Címe: A múltbeli hibák kijavítása
Kategória: Fanfiction > Könyv > Harry Potter > Nagyterem > Severitus
Korhatár: 16+
Szereplők: Albus Dumbledore, Harry Potter, Minerva McGalagony, Perselus Piton
Jellemzők: Akció/Kaland, Dráma, Fordítás
Figyelmeztetések: Felkavaró tartalom, Szereplő halála

Amit szeretnék a jövendőbeli bétámtól: Nem az anyanyelvem a magyar, így sokszor nem magyaros a fordítás, kicsit összevisszaság. A ragokkal is kemény csatát vívok, de azt hiszem egyre jobb vagyok. Tehát összességében szeretném, hogyha átnéznéd, és pontosítanád.

Itt tudsz elérni: trigger.eileen@gmail.com
Köszönöm, hogy elolvastad! Minden jót neked! :)

Trigger


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 január 04 (szerda), 14:06 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2023 január 04 (szerda), 13:58
Hozzászólások: 1
Hálásan köszönöm Ropinak, amiért elvállalta a lektorálást! :)

Sziasztok!

Aina vagyok és az alábbi fanfiction lektorálásához szeretnék segítséget kérni:

Cím: Snowball-effect
Fandom: HP
Kategória: Nagyterem
Korhatár: 14 (általánosságban, egy-egy fejezet/jelenet erejéig emelkedik, de ezt mindenképpen jelzem)

Leírás: Katherine Alhena Lestrange Rodolphus és Bellatrix Lestrange lánya, aki szülei bebörtönzését követően keresztszüleinél, Lucius és Narcissa Malfoynál nevelkedett 17 éves koráig. Katherine mindent megtett azért, hogy célját elérje, a Minisztérium legmagasabb szintjére küzdötte fel magát, útközben azonban elfelejtette, hogy tettei nem maradhatnak következmények nélkül. Azok a személyek, akiket barátainak, társainak tartott, egy szempillantás alatt ellene fordultak, sütkéreztek szenvedésében. Katherine azonban bosszút esküszik mindenki ellen, s legnagyobb meglepetésére olyan helyről érkezik a támogatás, amelyről a legvadabb álmaiban sem számított. Az aranyvérű élet egy eddig ismeretlen oldalával szembesül, s rájön, hogy az új világban csak úgy maradhat életben, ha korábbi elveit sutba vágja és új szerepet ölt magára.

De meg tud vajon változni?


A párosítás nem mindennapi: Antonin Dolohov/Saját szereplő

A Prológus feltöltése folyamatban van, az adminok véleménye alapján főként a vessző hibák és az egybe-különírás okozzák a fő problémát. Továbbá ha az időd engedi, akkor nagyon szívesen veszek bármilyen tanácsot a helyesírási hibák kijavításán túl is, sőt, nagyon örülnék neki. Gondolok itt pl.: nem elég részletes a helyszín bemutatása, nem látod magad előtt a karaktert, nem használok elég jelzőt, túl sok a szóismétlés, logikátlan a történetvezetés, stb.

Frissítés várhatóan minden hónapban, jelenleg 12 fejezet készült el. A történetet nem tervezem túl hosszúra, maximum talán 20-25 fejezet, egyenként kb 5.000 karakter, ami megközelítőleg 10-12 oldal.

Elérhetőség: babygirl071793@gmail.com e-mail címen tudtok keresni.

Előre is köszönöm. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2023 január 03 (kedd), 19:23 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 16 (szerda), 23:10
Hozzászólások: 19
Sziasztok!

Esperansa vagyok és szeretnék bétát találni egy fordításhoz, amin mostanában dolgozom. A The Auction trilógia LovesBitca8 tollából 3 "könyvet" ölel fel. Mind a 3 könyv körülbelül 30-35 fejezetes.

Fandom: Harry Potter
Műfaj: általános, au, romantikus, sötét
Figyelmeztetés: felnőtt nyelvezet, szex jelenet
Korhatár: 18
Párosítás: Draco/Hermione
Várható hossz és frissítési idő: ahogy fent is írtam egy trilógiáról lenne szó: az első könyv Hermione a második pedig Draco szemszögéből mutatná be ugyanazt a történetet, a trilógia harmadik része viszont egy Voldemort győzelmével kezdődő alternatív regény. Hetente-két hetente szeretnék feltölteni egy fejezetet, így hosszabb ideig eltartana a könyvek lefordítása.
Elérhetőség: espi.delavega@gmail.com

Egy nagyon komplex univerzumot hozott létre az írónő, szerintem sok Dramione fan találná érdekesnek ezt a történetet magyarul is.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv:Esperansa


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 december 15 (csütörtök), 10:32 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 december 14 (szerda), 23:38
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Előolvasót keresek egy HP témájú történetemhez. Középpontban Tom Denem és saját szereplő áll. Hajlamos vagyok elkapkodni a cselekményszálat, úgyhogy elsősorban ehhez venném igénybe az olvasói tanácsokat, meglátásokat.

Fandom: Harry Potter
Műfaj: sötét, romantikus
Figyelmeztetés: Erotikus tartalom, Durva nyelvezet előfordul majd benne
Korhatár: 16-os korhatár legalább
Párosítás: Tom Denem - saját szereplő
Várható hossz és frissítési idő: Hosszt még meg sem merem tippelni, de nagyjából közepes regény terjedelemben gondolkozom. Frissíteni hetente igyekszem.
Elérhetőség: hetti9022@gmail.com e-mail címen keressetek nyugodtan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 szeptember 11 (vasárnap), 16:17 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 június 17 (péntek), 19:37
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nemrég elkészült egy történetem, viszont ismeretlen mennyiségű helyesírási hibából kifolyólag - a 8. fejezettől kezdve - nem felel meg a Merengőre való feltöltés feltételeinek. A regény 5-től 15 oldalig terjedő fejezetekből áll, amelyekből lehetőség szerint 2-őt szeretnék feltölteni heti rendszerességgel. Amennyiben ez nem megoldható, úgy az imént megjelölt mennyiség - fejezetszám és idő intervallum tekintetében is - változtatható.

Fandom: saját történet (original)
Műfaj: Dráma, Fantasy
Figyelmeztetés: Gyilkosság, Kínzás, Nemi erőszak, SLASH, Szereplő halála
Korhatár: 18
Hossz: 27 fejezet - ebből 7 korábban engedélyezésre került, így az átnézésre váró fejezetek száma valójában 20.
Elérhetőség: aesird731@freemail.hu

Bármilyen tanácsot, javaslatot, véleményt készséggel elfogadok, amely a történetem jobbá tételét szolgálja. A fent említett hibák egyedüli említése ellenére nem zárom ki, hogy útközben más is szemet szúrhat, azonban jelenleg nem tudok egyéb konkrét problémát megemlíteni a történetemmel kapcsolatban, tekintve, hogy a környezetemben lévőknek sajnos nem túlzottan szenvedélye az olvasás.

A remélt segítséget előre is köszönöm!

További kellemes délutánt kívánok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 július 20 (szerda), 21:17 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 július 20 (szerda), 21:06
Hozzászólások: 1
Sziasztok.

Befejeztem a regényemet, de gondok vannak a helyesírással. Eltervezés szerint olyan heti egy-két részt szeretnék feltölteni.

Fandom: saját történet.
Műfaj: fantasy, romantikus.
Figyelmeztetés: erőszak, véres jelenetek.
Korhatár: 16.
Hossz: 42 fejezet, kb.:90 000 szó.
Elérhetőség: renko932@gmail.com

Előre is köszönök bármilyen választ is. Nagyon hálás lennék a segítségért. Nem tudom, hogy mennyire követhető a történet egy olvasó számára és bármilyen más megjegyzést szívesen fogadok. Annak is örülök, ha valaki csak egy-két rész erejéig segít.

További szép napot mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 június 06 (hétfő), 18:03 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 18 (vasárnap), 18:35
Hozzászólások: 350
Sziasztok!

Folytatni, illetve befejezni szeretném az egyik régebbi írásomat, ami fent van a Merin, Színek címmel.
Nagy valószínűséggel csak plusz két fejezet lesz, amiből az első már majdnem kész.

Fandom: HP
Műfaj: slash, sötét
Figyelmeztetés: ami már fent van, abban van szex, túl sok már nem várható. Esetleg némi káromkodás.
Korhatár:18
Párosítás: Snarry
Várható hossz és frissítési idő: csak két fejezet, az első kész.
Elérhetőség: buzaeva8@gmail.com

Amit szeretnék a jövendőbeli bétámtól: helyesírásilag nincs velem sok gond, bár néha egy-egy mondatot nyakatekerten fogalmazok meg. Inkább a történet ívét kellene nézni, hogy érthető-e az egész, információadagolást, hogy nem túl sokat nyavalygok egy problémán, vagy épp ellenkezőleg, természetesnek veszek valamit, ami nem is látható. És persze el kellene olvasni, ami eddig fent van, hogy a mostaniak illeszkedjenek hozzá.

További szép napot mindenkinek! :)

Avina


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 április 21 (csütörtök), 12:31 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 április 21 (csütörtök), 12:21
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Egy fordításhoz keresek bétákat, angol nyelvismeret előny, de nem feltétel, a magyarosítás ellenőrzésében kell főleg a segítség, illetve szerkesztésben, mert kisebb technikai korlátaim vannak :)

Fandom: HP
Műfaj: sötét-romanikus
Figyelmeztetés: lesz benne szex jelenet, erőszak, kínzás
Korhatár: keményen 18+
Párosítás: Hermione/PerselusP
Várható hossz és frissítési idő: 80 fejezet, heti 1-2 frissítés, uborkaszezonban akár több. 3-5 oldalas egy fejezet.
Elérhetőség: kiss.vivcsi91@gmail.com

Aki érez magában kalandvágyat egy giga hosszú történet végigkövetésében, vagy ha csak egy rövidebb szakaszra csatlakoznál, várlak szeretettel :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 április 12 (kedd), 21:18 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 február 21 (hétfő), 22:46
Hozzászólások: 1

Sziasztok!

Szeretném ha az egyik fanfiction amit írtam felkerülhetne a Merengő oldalára, viszont tudom, hogy még nagyon sokat kellene fejlődnöm, így egy béta segítségét szeretném kérni, abban, hogy beleolvasson a történetembe. Jelenleg a Wattpadon tevékenykedem, immáron 2019 óta, de régi vágyam, hogy itt nálatok is bemutatkozhassam. A jövőben saját történeteket szeretnék írni, de most egy Loki fanfictionról lenne szó, mely az gondolom egy más ( zenei, zongorista) kontextusba helyezi a karaktert. Jelenleg a történetet körülbelül 40 fejezetere tervezem, ebből 30 van készen, de 10 az, ami többszöri átnézést kapott részemről, de természetesen pontosan tudom, hogy mi lesz a történet menete, és végkifejlete. Nagyon megköszönöm ha valaki ír nekem, és segít abban, hogy hová is induljak el pontosan. Nagyon szépen köszönöm előre, szép estét kívánok mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 március 26 (szombat), 19:28 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2020 április 11 (szombat), 14:36
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Egy korábbi Grindeldore történettel (Végtelen nyár) kapcsolatban szeretném egy béta segítségét kérni. Le kellett szednem az oldalról, mert szörnyen durva elírásokat fedeztem fel az első fejezetekben. Kijavítottam őket, de igazán nagy szükségem lenne valaki segítségére, aki átnézi nekem a fejezeteket, nem maradtak-e benne helyesírási hibák, illetve a helyükre terelgeti az eltévedt vesszőimet.

Fandom: HP
Műfaj: Regény
Figyelmeztetések: AU, OCC karakterek, felnőtt tartalom, (Baby Vodie nagyon cuki XD)
Korhatár: 18
Párosítások: Albus/Gellert
Hossz, frissítési idő: 15 fejezet, 2-3 hét

Elérhetőség: davidinadesrosiers1@gmail.hu

_________________
"Sírhatott ő, de úgy érezte, a könnyek csak azok az élőnek, amik a virágok a halottnak: az érzelmek hiábavalóságának bizonyítékai."
- Richard Flanagan (Egy tenyér, ha tapsol)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 március 09 (szerda), 10:53 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 március 09 (szerda), 10:46
Hozzászólások: 1
Sziasztok! Ropi vagyok, Sirius/saját karakter történetemhez szeretnék egy kis segítséget kérni :kitty:

Fandom: HP, Sötét varázslatok
Műfaj: Sötét, dráma
Figyelmeztetés: imitt-amott csúnyán beszélnek majd, van benne egy kevés szexualitás, nemi erőszak, gyilkosság (nem túl véres és nem túl részletes).
Korhatár: 18-as
Párosítás: Sirius/saját karakter
Várható hossz és frissítési idő: nagyjából 28-29 fejezetes a történet, 90%ban már meg van írva, csak picit átdolgoztam idén. Hetente szeretnék frissíteni.
Elérhetőség: molnar.hilda23@gmail.com

Írjatok, ha úgy érzitek, szívesen segítenétek! Belátom, hogy nem kevés a 400+ oldalszám, de igazán szükségem van valakire, aki kijavítja a hibákat, és szól az esetleges logikai buktatókról/következetlenségekről.

További szép napot mindenkinek! :china:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 március 02 (szerda), 12:18 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 március 02 (szerda), 12:15
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Szlovákia
Sziasztok! Egy bétát keresnék a Snamione novellámhoz, mivel a helyesírásom nem tökéletes, így előfordulnak benne hibák és jó lenne, ha valaki átnézné nekem! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 február 27 (vasárnap), 22:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2021 március 06 (szombat), 12:40
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Bétát keresnék, de nem hagyományos értelemben. Angliában élek, de csak kicsit több, mint egy éve, így a nyelvtudásom nem nevezhető túlzottan kiemelkedőnek. Viszont ez idő alatt számos olyan emberrel ismerkedtem meg, akiket érdekelnének az irományaim, az elbeszéléseim alapján. Tehát, magyar nyelvről angolra fordító bétát-lektort-fordítót keresnék!

Valójában a történetnek van eredeti lektora, akit nagyon szeretek és nagyon jó vele dolgozni, így a magyar szövegben nem várnék módosító javalatokat kivéve, ha az elengedhetetlen a megfelelő fordításhoz.


Fandom: HP
Műfaj: romantikus
Figyelmeztetés: erotikus tartalom
Korhatár: 18+
Párosítás: Dramione / Draco Malfoy és Hermione Granger
Várható hossz és frissítési idő: Regény. Folytatásos regény így ez komplikált. Kb. 50-60. A fejeztek átlagosan 13000 karakterszámmal rendelkeznek.
Elérhetőség: kovacsbarbara.ovb@gmail.com

Ha ez a poszt, keresés nem illik erre a fórumra, akkor szíves elnézéseteket kérem!

További szép napot!
Cale

_________________
Caleedonia


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 február 21 (hétfő), 19:52 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 26 (csütörtök), 7:23
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Bétát keresek, aki segít kijavítani a hibáimat, a logikaiakat és a helyesírásiakat egyaránt. A történet Harry Potter ff és erősen eltér az eredetitől, 2 bétát szeretnék, ebből egy már van, az lenne a leg jobb ha messengeren tudnánk beszélni, de nem baj ha nem, a leggyakoribb hibáim az igekötők.

Fandom: Harry Potter - saját szereplőkkel (néhány kölcsönzött írói bele egyezéssel)
Műfaj: Nagyterem
Figyelmeztetés: maximum káromkodás, illetve erősen OOC
Korhatár: 14
Párosítás: saját-eredeti, és saját-sajáttal
Várható hossz és frissítési idő: 2-3 hetente, még nem tudom, de hosszú lesz
Elérhetőség: hlaviheni@gmail.com, https://www.facebook.com/henrietta.hlavacs.7/

_________________
Minden embernek két személyisége van, az egyiket mutatja a világnak, a másikat elrejti mélyen magában, és ha elő is hozza sosem ön magáért, és ezek után még mindig az ember a legönzőbb élőlény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 február 09 (szerda), 12:10 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 február 09 (szerda), 12:02
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Bétát keresek, aki megvilágosít és segít kijavítani a hibáimat, a logikaiakat és a helyesírásiakat egyaránt. A történet Outlander-jellegű, tehát időutazós, viszont a középkorban játszódik, a főszereplő fiatalabb, és nincs benne annyi durvaság és brutalitás.

Fandom: saját történet - saját szereplőkkel
Műfaj: történelmi fantasy romantikával és némi drámával
Figyelmeztetés: egy-két gyilkosság előfordul benne, de nem részletesen és nem véresen, csupán a történet előmozdításáért, és szex
Korhatár: 18
Párosítás: a saját karaktereim, a saját karaktereimmel
Várható hossz és frissítési idő: 3-4 hetente, maximum 15 fejezet
Elérhetőség: breeannamckz@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 február 05 (szombat), 12:39 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 február 05 (szombat), 12:09
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Új vagyok még itt és teljesen tapasztalatlan a bétázással kapcsolatban, de remélem sikerrel járok. Amire szükségem lenne az a röviden megfogalmazott, általános vélemény a regényem egy részletének elolvasása alapján. Nem tervezem feltölteni sehova, e-mailben küldeném el, megbeszélés alapján néhány fejezetet, vagy az egészet, amiből aztán egy adott részt elolvasna a kedves véleményező.
Magáról a történetről annyit, hogy a szereplők idősíktól függően tizenévesek vagy harmincas korosztály. Összességében komolyabb témákkal foglalkozik, de a nyelvezete hétköznapi, sok a párbeszéd. Helyesírásommal azt hiszem nagy problémák nincsenek.

Fandom: saját történet
Műfaj: dráma/romantikus/mágikus realizmus
Figyelmeztetés: néha csúnya beszéd, szexuális tartalom, kínzások (testi és lelki)
Korhatár: egyéni belátás szerint, de inkább 18 év
Párosítás: saját szereplők
Várható hossz és frissítési idő: nem várom el, hogy valaki az egészet elolvassa, mert kb. 80ezer szó, 45 fejezet. 3-4 fejezet alapján ha mondanátok nekem véleményt, azzal is nagyon boldog lennék :)
Elérhetőség: e-mail, privát üzenetben megadom

Köszönöm ha jelentkezel és segítesz nekem! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 január 05 (szerda), 7:28 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2022 január 05 (szerda), 7:19
Hozzászólások: 1
Sziasztok, Xylaryss vagyok, régi-új író. :-h Az idejét sem tudom, mióta hagytam abba a publikálást, és írtam csupán a fióknak, de ezen változtatni szeretnék. Keresem - akár hosszútávra is -, azt a kedves bétát, aki segít kigyomlálni a hibáimat, megtalálni a típushibákat.
Amit tudok, hogy kritikus pontom: egybe-és különírás, illetve középpontosításnál finomhangolás nem árt.

Fandom: Fullmetal Alchemist
Műfaj: BL/Slash, dráma, lélektani
Figyelmeztetés: BL/Slash, szereplő halála, kínzás, erotikus tartalom, bullying, csúnyabeszéd (nem tervezem cifrázni, a "seggfej"-szintű káromkodás a maximum), háború, erőszak
Korhatár: 18+
Párosítás: Maes/Roy
Várható hossz és frissítési idő: kisregény a terv, heti fejezet lebontásban. Sajnos még én sem látom a végét, de 20+ garantált.
Elérhetőség: calenhad86@gmail.com

Amit még fontosnak tartok megjegyezni:

- Az anime/manga/novellák/játékok ismerete nem szükséges a történet megértéséhez. Jómagam kínosan nagy gyűjteménnyel rendelkezem ezt az animét illetően, de nem a történetet akarom újraírni. Ez egy fanfiction, ami az anime nélkül is érdekes témát dob fel, sőt, az animétől sokszor elhatárolódva vezeti a szálat. Azt, amit a képernyőn/mangában látunk, felesleges leírnom újra és újra, szóról szóra. Megtették előttem millióan. Persze nem árt, ha valaki ismeri a fandomot, vagy nyitott arra, hogy belekukkantson. $star


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2022 január 01 (szombat), 14:50 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 január 01 (szombat), 14:38
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Befejett kis regényemhez, keresek bétát. Harry Potter Fanfiction.
A helyesíráshoz, a szerkezethez kérek segítséget.
Nem egy túl csavaros történet, eléggé kezdő vagyok, de mégis kikívánkozott, így megírtam. :-)

Fandom: Harry Potter
Műfaj: romantikus, kisregény
Figyelmeztetés: erotikus jelenetek részletesen megírva
Korhatár: 18+
Párosítás: Lesz, Draco&Hermione, ami aztán átvált és Perselus&Hermione lesz
Hossza: 7 fejezet
Elérhetőség: beastmaster1203@gmail.com vagy itt privátban.

A helyesírásomra igyekszem figyelni, de sose lehet tudni, mit nem veszek észre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 november 25 (csütörtök), 15:16 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 március 10 (szombat), 18:12
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Bétát keresek egy Harry Potter fanfictionhoz, amit fordítok. Wattpadon már közzétettem néhány részt, itt bele tudtok nézni: https://www.wattpad.com/story/292153939-manacled-magyar-ford%C3%ADt%C3%A1s
Fandom: HP
Műfaj: dráma, sötét
Figyelmeztetés: szex jelenet, gyilkosság, erőszak, gyász, halál
Korhatár: 16+
Párosítás: Dramione
Várható hossz és frissítési idő: befejezett, 77 fejezet, heti 1-2 frissítés
Elérhetőség: alina.pataky@gmail.com

Alapvetően nem rossz a helyesírásom, de szoktam elkövetni hibákat, ezért is keresek valakit, aki át tudja nézni, hogy minden jó legyen, mielőtt közzéteszem az új fejezeteket. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 október 31 (vasárnap), 12:10 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 október 31 (vasárnap), 11:47
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Még befejezetlen, jelenleg is íródó regényemhez keresek bétát. A helyesíráshoz, a szerkezethez kérek elsősorban segítséget, de ha észreveszed, hogy maga a történet is ratyi, ne kímélj :-D
Maga cselekmény kissé lassan halad, próbálok rámenni a karakterek jellemzőire, fejlődésére, több-kevesebb sikerrel.
Előzetes itt található: https://sta.sh/027tdl9vau0q

Fandom: saját történet
Műfaj: fantasy, ifjúsági (kissé lányos)
Figyelmeztetés: káromkodás, felkavaró jelenetek, csöpögés (megjegyzem, mind ritkán fordul elő, vagy később lesz)
Korhatár: 16-os (ismét megjegyzem, ritkák a felkavaró részek)
Párosítás: lesz
Várható hossz: már 14 fejezetet megírtam, amik ált. 13-16 A4-es oldalnak felelnek meg.
Frissítési idő: 2-3 hetente (januárig, mert akkor születik a babám 8) )
Elérhetőség: gilisztakukachernyo@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 október 13 (szerda), 12:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 október 13 (szerda), 12:52
Hozzászólások: 1
Köszönöm a jelentkezéseket!
Sziasztok!
Regénypályázatra készült el regényem, amihez bétát keresek.

Fandom: Saját történet
Műfaj: Fantasy, kaland
Korhatár: nincs
Várható hossz és frissítési idő:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 augusztus 26 (csütörtök), 11:39 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 augusztus 26 (csütörtök), 10:59
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Discordon már próbálkoztam, de nem sok sikerrel, szóval remélem itt többre megyek. Két történethez lenne szükségem bétára. Az egyik egy már befejezett. Az utolsó fejezete a korábbi bétámnál van, de mivel jelenleg elég komplikált az élete, így hetek óta nem kaptam tőle vissza. A másik egy fordítás lenne, ennél jó lenne ha a bétám magát a fordítást is átnézné, nem csak a kész munkát. Persze ha ez nem megoldható, akkor sajnos ez van, de bétára így is meg úgy is szükségem lenne.

A történet röviden: A középkorban járunk, valamikor Szent István uralkodása alatt, de ez igtazából nem lényeges a cselekmény szempontjából. Az esemény középpontja Fraknó vára, szereplője pedig ennek ura, Giletus herceg, a felesége, Rozália és a konfliktust okozó távoli rokon, aki azért érkezik, hogy megnézze miként megy a hercegné sora. Természetesen az események hamar a hercegnek nem tetsző irányba mennek el, így komoly döntésre szánva el magát úgy határoz, hogy véget vet a kialakult helyzetnek. (Tudom béna bemutató, de elég nehéz úgy, hogy ne lőjem le a "poént".)

Fandom: Saját történet, történelmi
Műfaj: talán a dráma illene rá a leginkább
Figyelmeztetés: szereplő halála, erőszak (nem úgy, nem ver meg senki senkit, de a végkifejlet nem kedves)
Korhatár: A végkifejlet miatt inkább 16-ra lőném be. Inkább menjen fölé, mint alá
Párosítás: saját karakteres párosítás (de lévén, hogy nem kimondottan romantikus, lehet ez a sor kihagyható lett volna...)
Várható hossz és frissítési idő: Kisregény, befejezett, hét fejezettel, fejezetenként 2000 és 3000 szó között. (Ami az elsőre pont nem áll)
Elérhetőség: daniel.takacs1990@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 augusztus 12 (csütörtök), 18:25 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 augusztus 13 (vasárnap), 21:35
Hozzászólások: 5
Jó reggelt!

Bétát keresnék egy már feltöltött kisregény átnézéséhez. Néha újra szoktam olvasni, s szembe tűnt pár hiba, amik miatt elhatároztam, hogy kijavítom és kicsit át is írnám a történetet.
Kifejezetten nyelvtani hibákra (vesszők, szóismétlések, párbeszédek helyesírása, stb) és logikai bakik felderítésére szeretnék találni egy bétát. Ha ebből csak egyet lehetne választanom, akkor a nyelvtani hibákra. Bevallom, a vesszőkkel borzalmasan bánok, a többi talán nem botrányos. :) Logikai hibákért nagyon hálás tudok lenni, de tisztában vagyok vele, hogy ez rengeteg újraolvasást jelent, és nekem általában hamarabb feltűnnek. A nyelvtanom viszont... Eh... :)

Rólam: Aki ismer, tudja, hogy nagyon szeretek vitatkozni, de meghallgatom a másikat és alapvetően meggyőzhető vagyok, ha hibázom. Ugyanezt szeretem a bétámban is felfedezni. Mármint, hogy van véleménye és azt el is tudja mondani. Nem kell, hogy mindenben egyet értsünk, szeretem, ha valaki tud érvelni és normálisan vitatkozni.

Amiből viszont nem szeretek engedni (és erről nem is nagyon vagyok meggyőzhető), az az, hogy az írásaimat a google felhőjében tárolom és itt is szoktam bétáztatni. Ha kell, akkor nagyon szívesen elmagyarázom, hogy ez hogyan működik. Nem bonyolult és könnyebb itt javítgatni, mint ha e-mailben átküldözgetnénk.

És akkor a kisregényről is, ami az alábbi linken elolvasható (ha valaki szeretne egy képet kapni a történetről): https://merengo.hu/viewstory.php?sid=142019 Ebből a Naplemente fejezet az már spinoff, s nem tartalma ennek a bétakereső posztnak.

Fandom: HP
Műfaj: Kisregény
Figyelmeztetés: Halál (említés szintjén), szex (minimális részletezés, inkább csak említés), kínzás (részletezéssel), talán a kelleténél több romantika/nyálasság. De a feltöltött ficnél meg van jelölve minden.
Korhatár: 18+. És szeretném ha a bétám is nagykorú lenne, mert volt már belőle "probléma".
Párosítás: GinnyxHarry
Várható hossz és frissítési idő: 4 fejezet, kb 35.000 szó. Vannak fura szokásaim, vagy olyan dolgok, amikre nagyon figyelek, így nem szeretném elkapkodni. Nem olyan bétát keresek, aki 1-2 nap alatt átnézi, hanem akivel meg is lehet beszélni az esetleges "hibákat". Cserébe nem szoktam siettetni a bétázást. A minőség elsőbbséget élvez a gyorsasággal szemben.
Elérhetőség:
Facebook: https://www.facebook.com/gishart
Discord: Gish#2417


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 július 21 (szerda), 17:22 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 július 21 (szerda), 16:57
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Wattpaden írok, és ott ajánlották ezt az oldalt, ugyanis itt mindenféle fandomban lehet találni bétákat. Akkor belecsapok a lecsóba.

Fandom: Harry Potter, Tekergők kora (Marauders' era)
Műfaj: dráma, fantasy
Figyelmeztetés: ha lenne is szexjelenet, egyáltalán nem kell semmi részletességre számítani.
Korhatár: 14 évesek nyugodtan olvashatják, nem lesznek megrontva
Párosítás: –
Várható hossz és frissítési idő: regény és maximum 30 fejezet. Ebből már megvan öt, azt át tudom küldeni, de utána nem kell sokra számítani. Kb. 2 hetente tudok előállni egy újabb fejezettel.
Elérhetőség: virag.varga.f1@gmail.com

A történetben a Tekergőket és szerepüket boncolgatom steril keretek között (haha). Vannak benne eredeti karakterek is, de nem őket helyeztem a középpontba. Van mindenféle párosítás benne, éppen ezért nem akartam specifikusan egyet kijelölni. A sztori alapja az, hogy semmit nem tudunk a Tekergők koráról Rowlingtól, így a megtörtént események tükrében ástam mélyebbre, hogy vajon mi történhetett Lilyékkel, ami mindezt eredményezhette. Kicsit olyasmi, mint a Lost (sorozat), ugyanis majdnem mindenki nagyító alá kerül, és vannak flashbackek – persze sosem fog ez a történet felnőni a Losthoz.
Ha felkeltettem némiképp az érdeklődésedet, akkor küldj egy emailt, és ha minden jól megy, kezdhetjük is a közös munkát!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 július 19 (hétfő), 18:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

BaO2 vagyok, elég régóta ténykedek itt a Merin és tocsogok mindenféle folyékony és kevésbé folyékony lében a történeteim kapcsán.
Most egy originálhoz szeretnék segítséget kérni.
A helyesírásommal nincs gond, a vesszőkkel szerintem elég jóban vagyok.

Amihez a segítséget kérném, az annak a megítélése, hogy mennyire emészthető, ami történik. 1000 éve nem fordultam bétához, úgyhogy most már jól jönne valami visszajelzés: főleg olyan kritika, ami felhívja arra a figyelmemet, hogy mi az, ami szörnyen trágya.

Fandom: originál. Ha majd fandom lesz, mindenképpen szólok :beee:
Műfaj: A/K, Dráma, Sötét, Angst, Fantasy
Figyelmeztetés: Ú, hát. Így elsőre: Erőszak, kínzás, enyhébb durva nyelvezet (ez igen hülyén hangzik, de attól még igaz), felkavaró- és erotikus tartalom. Ezt rosszul írtam, mert nem függ össze. Vagy hát... nézőpont kérdése.
Korhatár: 16+
Párosítás: Nem mondana semmit, de van.
Várható hossz és frissítési idő: Nem szándékozom az egész regényt a bétára önteni. Egy-egy rész olyan 11k szó körül van szerintem. Vagy majd úgy adagolom, hogy úgy legyen.
Elérhetőség: itt PM, vagy ryennhun@gmail.com

Köszönöm, ha rám szánod az idődet!
Üdv:
BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bao2 2021 szeptember 11 (szombat), 16:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 július 07 (szerda), 0:16 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2020 július 21 (kedd), 0:55
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Egy olyan írásomhoz szeretnék bétát, amiből már megtalálható Merengőn egy pár fejezet (https://merengo.hu/viewstory.php?sid=146490). Viszont sajnos vannak hibáim, és nem szeretnék azon stresszelni, hogy felkerülhet-e egy adott rész vagy sem. Ebben szeretnék segítséget kérni.

Fandom: original - slash
Műfaj: leginkább romantikus
Figyelmeztetés: Slash, valamint előfordulhat csúnya beszéd és szexuális tartalom. (Illetve a néha kissé pesszimista, depressziróra hajlamos főszereplő esetlegesen idegesítheti az olvasót, ha az illető nem szereti az ilyen karaktereket.)
Hossz és frissítési idő: Úgy hiszem, nagyjából húsz fejezetnyi lesz a történet, fejezetenként nagyjából 2000-3000 szóval, de ez még nem biztos. A frissítések gyakorisága pedig nálam teljesen kiszámíthatatlan. Amikor van inspirációm, gyorsan haladok, viszont van olyan is, hogy eltünök, emiatt nehéz lehet velem.
Amit szeretnék: Első sorban helyesírás gondjaim vannak (pl. vesszők), de bármiféle észrevételnek/tanácsnak nagyon örülnék. Szeretnék fejlődni, így nem sértődöm meg, ha valami rossz.
E-mail címem: csillag199845@gmail.com

Ha nem ijesztettelek el a leírásommal, és még esetleg a történet is tetszik/szívesen javítanád, akkor nagyon örülnék, ha összejönne a dolog :)

További szép napot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 június 25 (péntek), 22:33 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 június 25 (péntek), 22:17
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

A moly.hu-n veszek részt egy kihíváson, ahol hetente kell novellákat írni. Ezeket szeretném feltölteni a merengőre is, csak sajnos elég gyakran elsiklom az elírások, helyesírási hibák felett. Ennek kiküszöbölésében szeretnék segítséget kérni.

Fandom: Original
Műfaj: slash, fluff, romantikus, általános, esetleg kaland
Figyelmeztetés: néhány csúnya szó becsúszik, de ennyi
Korhatár: csak a slash miatt lehet rajta korhatár, amúgy gyerekbarát
Várható hossz és frissítési idő: Egyelőre az elkövetkezendő néhány hétre keresek heti egy 700-2000 szavas novellához bétát.
Elérhetőség: shaggie.norma.rogers@gmail.com

Előre is nagyon szépen köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 június 20 (vasárnap), 16:14 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 március 13 (szerda), 12:33
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Bétát keresek original novellámhoz.

Mindannyiunk életében elfordul, hogy egy nap bekopogtat az ajtónkon egy Szörny. Nagy betűvel. Vagy a konyhánkban üldögél és ronda dolgokra akar rávenni.

A történet kész van, helyesírás és a dialógusok a Merengő Súgó alapján többször átnézve. Amiben szükségem van a segítségedre:
Az örök igen/nem kérdés! Kerüljön fel Merengőre vagy maradjon inkább a fiókban?
Vannak-e olyan részek amiket javítani kell?
Vesszők, azok az átkozott vesszők!

Fandom: Original
Műfaj: Novella
Figyelmeztetés, korhatár és jellemzők: Szívem szerint 12-es karikát tennék ki. Se fluff, se káromkodás, csak angst, és talán felkavaró tartalom. Talán.
Várható hossz és frissítési idő: Kb. 1000 szó, (4 A/4-es oldal), folytatások nélküli, egyszeri élmény.
Elérhetőség: laterjump@freemail.hu

Előre is köszönöm!
LaterJump


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 május 30 (vasárnap), 15:05 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 január 02 (szombat), 19:40
Hozzászólások: 2
Sziasztok,

Misztikus-romantikus - majdnem - befejezett original sztorihoz szeretnék egy "kis" bétázást kérni.

Fandom: -
Műfaj:  dráma, romantikus, sötét, (thriller); nagyon kis mértékben fantasy,
Figyelmeztetés: durva nyelvezet, gyilkosság, szereplő halála, kínzás, felkavaró tartalom,
Korhatár: 18
Párosítás:-
Várható hossz és frissítési idő: Egyelőre nem tudom,
Elérhetőség: ichflehe@gmail.com

A sztori viszonylag hosszú ( 66.000 szó ~ 121 oldal - de csak több lesz), lassú folyású - idővel több szereplővel.
Amit szeretnék: Helyesírási hibák javítása, egyéb történetvezetési hibák felfedése, motivációk hiányának meglelése

Köszönöm a megkeresésedet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 május 15 (szombat), 9:49 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 május 10 (hétfő), 16:32
Hozzászólások: 3
Sziasztok! :)

Szabadíts fel! Sirius Black/OC párosítású fanficemhez keresek bétát. Tipikus hibám a központozás nem megfelelő használata, szavak egybe-különírása, de századik átnézésre is előfordul például elütés is. Ha ezek mellé még pluszban észreveszed az esetleges logikai hibákat, véleményezni is szeretsz, akkor megfogtam az isten lábát! :)
Fandom: Harry Potter (és a Főnix rendje ideje alatt játszódó történet).
Műfaj: romantikus
Figyelmeztetés: erotikus tartalom (16+, 18+-os jelenetek), nagyjából a történet második harmadában fordulnak elő.
Korhatár: 18+
Várható hossz és frissítési idő: nagyjából 50-60 fejezet lesz, ebből 40 már 95%-ban kész, heti 1, vagy 2 részt töltenék fel, az átlag 3000 szavas fejezetekből.
Elérhetőség: bartus.nikolett@gmail.com

Ha felkeltettem az érdeklődésed és jutna időd a bétázásra, szívesen veszem a megkeresésed! :)

Köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 május 12 (szerda), 19:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 22 (vasárnap), 17:10
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Hungary - Veszprém megye
Sziasztok! Olyan bétát keresek, aki kiszűri a hibákat amiket én nem vettem észre, és elmondja a véleményét a fejezetről, ezzel sokat segítene. ^^

Fandom: Harry Potter
Műfaj: romantikus, fantasy
Figyelmeztetés: szerepel az első fejezetben gyilkosság a csata alatt, szex később normális keretek között
Korhatár: 14-es korhatárra sorolnám
Párosítás: Lucius Malfoy / saját női karakter
Várható hossz és frissítési idő: hetente frissítem, szerintem 15-20 fejezet között várható majd a hossza
Elérhetőség: lizyy097@gmail.com

Tartalom: A Roxforti csata napján sokak élete megváltozott. Narcissa fogta a fiát, és elmenekült, férjét hátrahagyva. Lucius Malfoy fáradt és elkeseredett. Nem maradtak szövetségesei egyik oldalon sem. Éppen ezért amikor a dúló csata alatt keresztezik egymás útját Piton egyik taníványával, mélyen megdöbben. Eleonora Moreau átkok helyett segítséget kínált a férfinek. A váratlan szövetség mivé nőheti ki magát a csatát követő évek alatt?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2164 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség