Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 3:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


Figyelem!
A Bétapiac - keres és a Bétapiac - kínál topicokban kötelező használni a bevezetett sablonokat. A sablon nélküli hozzászólásokat figyelmeztetés és értesítés nélkül töröljük.
Olvasd el az erre vonatkozó tutoriálokat!



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2019 március 22 (péntek), 19:04 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 március 01 (péntek), 19:16
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Fura kérésem lenne. Évekkel ezelőtt álmodtam valami groteszket, és úgy megtetszett az ötlete, hogy elkezdtem leírni és novellává dolgozni. Aztán félretettem, és most találtam rá újra. És egészen tetszik, ami eddig kész lett belőle - és itt jön a probléma: teljesen kiment a fejemből a csattanója :D

Olyan emberkét keresek, aki segít kitalálni valami ütős befejezést, esetleg átbétázza az eddigieket is.

27 éves vagyok, és bár rengeteget olvasok, merengőn saját írásom még nincs fent. Illetve ha úgy vesszük, van, a linkelt sztoriban (még az ősidőkben) én írtam Roland nézőpontját. https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=44733

A félbehagyott álomfic alapfelállása, hogy egy lány az osztály előtt felolvassa a fogalmazását. Részlet belőle:
"Elmondta, hogy eleinte mélységesen szerelmes volt Henrybe, elbűvölte az udvarias viselkedése, választékos beszéde, intelligenciája. Na meg persze nem utolsó sorban a jóképűsége és adoniszi alakja, ami az elmúlt években mit sem változott; csak azóta rájött, hogy hiányzik a külcsín mögül a belbecs. Ma már összerezzen, ha belép egy helyiségbe, és meglátja, hogy Henry is ott van. Nem egyszer álmodta azt, hogy a férje átváltozik, vérfarkassá vagy annál is borzasztóbbá, és széttépi őt, a gyerekekkel együtt. Néha, nevetett fel örömtelenül, már az is eszébe jut, hogy nem is ember.

-Nagy sztori, a csaj elválik, és hozzámegy az új pasihoz. Ja, és a férje volt az alakváltó.. tuti még majd jól meg is veri a nőt meg a gyerekeket. Na, mehetünk haza?
Jake megunta az amőbázást, és most félhangosan mormog, hogy a tanár ingerküszöbe alatt maradjon. Leah pisszegi le.
-A-aa, biztos van benne valami csavar, te nagyokos. A nő anyja az alakváltó, meg így ő is az félig, csak még nem tudja. Szerintem ő fog széttépni mindenkit, álmában."


Ha valakit megbirizgált a lehetőség, annak szívesen elküldöm privátban :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 25 (csütörtök), 9:51 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 január 14 (szerda), 19:52
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Dögrováson.
Értem, köszi. :)

_________________

"Why do all good things come to an end?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2016 július 28 (csütörtök), 15:46 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
zia010 írta:
Az lenne a kérdésem, hogy ti... hogy úgy fogalmazzak, meddig tűritek el, hogy az adott páciens ne fejlődjön semmit, és újra meg újra ugyanazokat a hibákat kövesse el? Mi ilyenkor a teendő?:D Teréz anyu és egy Balrog viaskodik bennem. :D

A szép szó nem használ.



uhh. nekem is ez volt a legnehezebb anno :roll: a dolog elsősorban nem rajtad áll, hanem az illető szerző hozzáállásán. akivel nem tudtam semmilyen módon megtalálni az összhangot, azt "dobtam". ha figyelmetlen, az más tészta; ha nem érdekli, az is. én pl. mindig mindent kiemeltem és jóóóó hosszú e-maillel "leptem meg", ha olyasmit észleltem, hogy a fáradozásaim hiábavalóak :give: ha továbbra is folytatódik, szerintem a történet se fontos neki. aki szereti írni a sztoriját, az a lehető legjobbat akarja kihozni magából és a töriből is. ennyi.

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2016 július 23 (szombat), 13:38 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 január 14 (szerda), 19:52
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Dögrováson.
Az lenne a kérdésem, hogy ti... hogy úgy fogalmazzak, meddig tűritek el, hogy az adott páciens ne fejlődjön semmit, és újra meg újra ugyanazokat a hibákat kövesse el? Mi ilyenkor a teendő?:D Teréz anyu és egy Balrog viaskodik bennem. :D

A szép szó nem használ.

_________________

"Why do all good things come to an end?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 június 11 (csütörtök), 15:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Köszi a válaszod, Tigi.:) A másik bétát is lehet, hogy felkeresem.^^ Aztán meglátom, mi lesz.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 június 11 (csütörtök), 13:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Lehet keresni olyan forrást, amit hitelesebbnek tart nálad, hátha annak elhiszi, hogy nem annyira jó dolog halmozni az írásjeleket, de ha az a típus, akit nem érdekel, hogy jó legyen a helyesírása, csak hogy felmenjen valahova a fejezete, akkor az a tapasztalatom, hogy semmit sem tehetsz.

Egyébként mi az, hogy jelzed a hibát, ő meg nem javítja ki? Az ilyenekkel én nem szoktam eljutni három fejezetig :D Vagy elfogadja, hogy a segítségedre szorul, és javít, vagy mehet isten hírével. Ha valamiben nem ért egyet veled, és nem akarja javítani, akkor meg kell vitatni a dolgot hiteles forrásokkal, érvekkel, értelmesen, elvégre senki se tévedhetetlen, de az, hogy egyszerűen elengedi a füle mellett a javításodat, nem módi. Van, akivel egy keményebb hangú levél csodát tesz, de ezzel azért óvatosan kell bánni, mert vannak köztünk finomabb lelkűek is. ;) Jó lenne tisztázni, hogy az a másik béta hogy is kerül a képbe, vagy mit csinál. Pl. ha tőle hallja, hogy jó az a 17 felkiáltójel egymás után, akkor hiába téped a szád.

A párbeszédes dolog azért más, azt (legalábbis az én tapasztalatom szerint) sokan tényleg nem értik, tehát nem azért írják rosszul a következő fejezetben is, mert nem akarnak jobbak lenni, hanem mert nem olyan könnyű megtanulni. Ha nem javítja ki, amit bejelöltél, az megint más kérdés.

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 május 27 (szerda), 22:11 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Köszönöm a válaszokat! :)
Már fent van mindhárom fejezet a Merin, és ezek szerint még nem szólt neki admin (félreértés ne essék, én nem az adminokat akarom ezzel támadni! :) ), valamint kritikákban sem említette senki. Igazából, én már mondtam neki, hogy az oldalon a Merengőről merengőknek részt olvassa el, meg említettem is, hogy előbb-utóbb szólni fognak érte, de ezek szerint falra hányt borsó. A legszebb az egészben, hogy ketten bétázzuk a sztorit... :roll:
Ugyanez van a párbeszédeknél is, ott is elmondtam többször, hogy nézze meg az útmutatót a Merin, hisz ott van feketén-fehéren *sóhaj*.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 május 27 (szerda), 19:25 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Ritsu Tonks írta:
Sziasztok!

Aki régóta béta, és sok a tapasztalata, attól szeretnék segítséget kérni. A problémám a következő: elvállaltam egy sztori bétázását, viszont egy hibát akárhányszor említek a szerzőnek, még egyszer sem javította. Eddig három fejezetet néztem át a történetében, és mindahányszor találkoztam ezzel a típus hibával, annyiszor közöltem vele, hogy azt javítani kell, de ő ennek ellenére sem tette. A hiba az, hogy sorra halmozza az írásjeleket egy mondat után (eddig még csak a felkiáltójelekkel volt ilyen). Mit tudok ilyenkor tenni?

Esetleg felhívhatod a figyelmét, hogy ez a Merengő főoldalán is szerepel, hogy helytelen, abban a kis mozgó szöveges részben, kiidézheted neki. Meg én azt szoktam még, hogy keresek vonatkozó szabályt a neten, és odalinkelem neki, ha nekem nem hisz. De azt is nyugodtan megmondhatod, hogy az adminok előbb-utóbb elkaphatják a grabancát ezért :Dbunny:

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 május 27 (szerda), 19:12 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Ritsu Tonks írta:
Sziasztok!

Aki régóta béta, és sok a tapasztalata, attól szeretnék segítséget kérni. A problémám a következő: elvállaltam egy sztori bétázását, viszont egy hibát akárhányszor említek a szerzőnek, még egyszer sem javította. Eddig három fejezetet néztem át a történetében, és mindahányszor találkoztam ezzel a típus hibával, annyiszor közöltem vele, hogy azt javítani kell, de ő ennek ellenére sem tette. A hiba az, hogy sorra halmozza az írásjeleket egy mondat után (eddig még csak a felkiáltójelekkel volt ilyen). Mit tudok ilyenkor tenni?



én azt tudom tanácsolni, hogy hagyd benne. amint feltölti bárhová, és van admin, akkor ő is ki fogja emelni. majd ha többször visszadobják, akkor talán hallgat a szép szóra (ha pl. emiatt nem engedik fel a fejezeteket, mert épp zavaró mennyiségben fordul elő, az nem téged minősít, hanem őt ;) ) minél többen mondják neki ugyanazt, annál jobb. és egy szép napon talán olyan fejezetre bukkansz, ahol nyoma sem lesz :D mindig lesz olyan, aki nem mindenben ért egyet, vagy nem minden tanácsot fogad meg :)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 május 27 (szerda), 19:04 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok!

Aki régóta béta, és sok a tapasztalata, attól szeretnék segítséget kérni. A problémám a következő: elvállaltam egy sztori bétázását, viszont egy hibát akárhányszor említek a szerzőnek, még egyszer sem javította. Eddig három fejezetet néztem át a történetében, és mindahányszor találkoztam ezzel a típus hibával, annyiszor közöltem vele, hogy azt javítani kell, de ő ennek ellenére sem tette. A hiba az, hogy sorra halmozza az írásjeleket egy mondat után (eddig még csak a felkiáltójelekkel volt ilyen). Mit tudok ilyenkor tenni?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 február 28 (szombat), 23:49 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Tigi írta:
Köszi :) Én csak filmcímekben találtam, annak meg nem mertem hinni :D

Én sem, meg a többi példának sem, de a "Frisco - friscói" és a hozzá fűzött magyarázat végül meggyőzött. :) (Legalábbis logikusabb, mint az ellenpélda... :) )

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 február 28 (szombat), 23:15 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Köszi :) Én csak filmcímekben találtam, annak meg nem mertem hinni :D

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 február 28 (szombat), 20:38 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Tigi írta:
Sziasztok!

Egy helyesírási dilemmában lenne szükségem a segítségetekre.
Odáig világos, hogy ha a két szóból áll a földrajzi név, akkor az i képző kötőjellel kapcsolódik, pl. Las Vegas-i.

Viszont mi történik, ha csak a Vegast írom ki? Tehát Vegas-i vagy vegasi lesz? Mármint itt ugye már nem áll két részből, viszont tudjuk, hogy Las Vegasról van szó, és ha rendesen kiírnám, akkor kötőjeles lenne. Én a kötőjeltelenre hajlok, de igazából fogalmam sincs.

Köszönöm előre is :)

Több kéttagú városnévvel is utána néztem, és úgy néz ki, hogy egybe írva és kisbetűvel helyes, mivel ilyenkor már nem kéttagú névről van szó. Tehát: Las Vegas-i és vegasi. :) (Ugyanígy: San Francisco-i és friscói.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2015 február 28 (szombat), 19:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Sziasztok!

Egy helyesírási dilemmában lenne szükségem a segítségetekre.
Odáig világos, hogy ha a két szóból áll a földrajzi név, akkor az i képző kötőjellel kapcsolódik, pl. Las Vegas-i.

Viszont mi történik, ha csak a Vegast írom ki? Tehát Vegas-i vagy vegasi lesz? Mármint itt ugye már nem áll két részből, viszont tudjuk, hogy Las Vegasról van szó, és ha rendesen kiírnám, akkor kötőjeles lenne. Én a kötőjeltelenre hajlok, de igazából fogalmam sincs.

Köszönöm előre is :)

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2014 november 25 (kedd), 6:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 15 (szombat), 20:29
Hozzászólások: 1208
Baylon írta:
Halihó! :)

Elsősorban tapasztalt fordítókat kérdeznék: van egy történet, amit angolból szeretnék magyarra fordítani, de nem tudom elérni a szerzőt; már hónapok óta inaktív. Ilyenkor mit tanácsol a fordítói etika? ~x(

Előfordul, hogy egy engedély lassan érkezik, nekem volt olyan, hogy több mint egy évvel később jött meg az engedélyező levél. És persze az is megesik, hogy az illető már nem publikál ,nem elérhető.
Ha nagyon-nagyon le akartam fordítani, akkor feltettem az LJ oldalamra, szigorúan zárolva egy kisebb csoport számára, megjelölve, hogy kalózfordítás.
De néhány hónap inaktivitás még belefér a "türelmi időbe". :-) Én fél évet biztosan várnék.

_________________
Írásaim/fordításaim:AO3
Herika kuckója


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2014 november 24 (hétfő), 20:36 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Baylon írta:
Halihó! :)

Elsősorban tapasztalt fordítókat kérdeznék: van egy történet, amit angolból szeretnék magyarra fordítani, de nem tudom elérni a szerzőt; már hónapok óta inaktív. Ilyenkor mit tanácsol a fordítói etika? ~x(


Én is hasonló cipőben járok :/ Én sem kaptam választ - se engedélyezőt, se elutasítót - hónapok óta egy kérésemre; én a magam szórakoztatására lefordítottam a történetet, de nem publikáltam sehol, elvégre a szerző nem adta a beleegyezését... Talán lehetne a Merinek valamilyen policy-je ilyen esetre, de gyanítom, hogy pontosan az általad is említett etika nem engedné olyan történetek feltöltését, ahol a szerző nem adott konkrét engedélyt. :(

Bár, ha egyéb iránt rendesen hivatkozva lenne a dolog... adminok, érdemes megfontolni valamilyen egységes front kialakítását az ilyen fordításokkal, vagy ne is fecséreljük az időtöket ilyesmivel?

Ó, és persze nem azokra a történetekre gondolok, ahol a szerző kifejezetten jelzi, hogy nem szeretne fordítást látni a munkájából (mert hogy meglepve láttam, hogy ilyen eset is van
:-/)

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2014 november 24 (hétfő), 20:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 augusztus 01 (csütörtök), 21:20
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: A Keskeny-tenger keleti partvidéke
Halihó! :)

Elsősorban tapasztalt fordítókat kérdeznék: van egy történet, amit angolból szeretnék magyarra fordítani, de nem tudom elérni a szerzőt; már hónapok óta inaktív. Ilyenkor mit tanácsol a fordítói etika? ~x(

_________________
profil

- Mi ma az ebéd?
- Sz@r rizzsel.
- Rizzsel? Miért rizzsel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2014 október 13 (hétfő), 21:40 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 26 (szombat), 20:06
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Álomország tengerpartján
Cartwright írta:
Sziasztok,
Nem tudom, hogy ez-e a megfelelő topic a kérdésemnek, de miután bétázással kapcsolatos, remélem, hogy jó helyen járok.
Érdeklődni szeretnék olyanoktól, akik versekben otthon vannak, hogy verseket hogyan kell bétázni? Úgy értem, milyen helyesírási szabályok vonatkoznak rájuk, gondolok itt olyanra, hogy ugyanoda kell vesszőt tenni vagy pontot, mint ahogy prózában is, és hogy minden sort nagy kezdőbetűvel írunk, vagy nem muszáj?

A segítséget előre is nagyon köszönöm. :)

Viki


Szia Cartwright!
Nem vagyok épp szakértője a témának, sőt kifejezetten borzalmas a helyesírásom (valószínűleg ebbe a válaszba is csúszik minimum egy-két hiba... XD) de itt találsz néhány támpontot a témában, amiből kiindulhatsz: http://www.poet.hu/gyik.php#vesszok Egyébként a Poet fórumán sok a tapasztalt rímfaragó, egészen biztos vagyok benne, hogy közöttük találhatsz olyasvalakit, aki szívesen segít neked vers-bétázásban. ;;) Nagyon barátságos társaság. :)

_________________
"Van egy ilyen szelíd nyári világ, málnaszörppel, aludttejjel, citromos vízzel. Aztán van egy másfajta, tűzvésszel, vérrel, kéjgyilkossággal. Valahol a két világ között élek, málnaszörpöt szopogatok, s közben várom a tűzoltókat vagy a detektíveket." //Márai Sándor//


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2014 október 02 (csütörtök), 16:03 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Sziasztok,
Nem tudom, hogy ez-e a megfelelő topic a kérdésemnek, de miután bétázással kapcsolatos, remélem, hogy jó helyen járok.
Érdeklődni szeretnék olyanoktól, akik versekben otthon vannak, hogy verseket hogyan kell bétázni? Úgy értem, milyen helyesírási szabályok vonatkoznak rájuk, gondolok itt olyanra, hogy ugyanoda kell vesszőt tenni vagy pontot, mint ahogy prózában is, és hogy minden sort nagy kezdőbetűvel írunk, vagy nem muszáj?

A segítséget előre is nagyon köszönöm. :)

Viki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 október 01 (kedd), 18:32 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Eddy_ írta:
Hirondelle írta:
Sziasztok!

Újabb kérdés: Tudja valaki, hogy győzte le párbajban Dumbledore Grindelwaldot úgy, hogy közben már Grindelwaldnál volt a bodzapálca? Mert a pálcáról konkrétan ez van a könyvben:
"So the oldest brother, who was a combative man, asked for a wand more powerful than any in existence: a wand that must always win duels for its owner..."
Van rá valami utalás, hogy csinálta?

Köszi!

Szia, Hir!

Amennyire emlékszem, a könyvekben nem volt konkrét utalás erre, a párbajt is csak egy-egy mondat erejéig említették meg, de a neten biztos találni erről valamit - ha mást nem, találgatásokat biztosan. Én arra tudok gondolni, hogy Dumbledore szimplán jobb párbajozó volt Grindelwaldnál, és így sikerült legyőznie. Maga a pálca, amit legyőzhetetlenként emlegetnek, a varázslót nem teszi jobb mágussá, erősebbé. Draco is le tudta fegyverezni Dumbledore-t a hatos kötetben, hiába volt az igazgatónál a bodza pálca, Dracónál meg a saját "sima", hétköznapi pálcája. Tény, hogy Dumbledore nem is akarta megvédeni magát, úgyhogy talán ez nem jó példa, de én valami ilyesmit képzelek el a Dumbledore-Grindenwald párbajnál is: Grindenwald esetleg pont nem figyelt eléggé, vagy túlságosan kifáradt, amitől lassúbb lett, és így Dumbledore le tudta győzni. De, mint mondtam, ez csak az én elméletem :)


Szijja Eddy! :)

Köszike a választ, keresgéltem már netes fórumokon, tényleg csak találgatásokat találtam. Szerencsére ez annyira nem központi probléma a ficemben, úgyhogy majd valamit kikotlok (majd úgyis meglátod, mit :) ). Köszi az ötleteket!

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 30 (hétfő), 13:57 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Hirondelle írta:
Sziasztok!

Újabb kérdés: Tudja valaki, hogy győzte le párbajban Dumbledore Grindelwaldot úgy, hogy közben már Grindelwaldnál volt a bodzapálca? Mert a pálcáról konkrétan ez van a könyvben:
"So the oldest brother, who was a combative man, asked for a wand more powerful than any in existence: a wand that must always win duels for its owner..."
Van rá valami utalás, hogy csinálta?

Köszi!

Szia, Hir!

Amennyire emlékszem, a könyvekben nem volt konkrét utalás erre, a párbajt is csak egy-egy mondat erejéig említették meg, de a neten biztos találni erről valamit - ha mást nem, találgatásokat biztosan. Én arra tudok gondolni, hogy Dumbledore szimplán jobb párbajozó volt Grindelwaldnál, és így sikerült legyőznie. Maga a pálca, amit legyőzhetetlenként emlegetnek, a varázslót nem teszi jobb mágussá, erősebbé. Draco is le tudta fegyverezni Dumbledore-t a hatos kötetben, hiába volt az igazgatónál a bodza pálca, Dracónál meg a saját "sima", hétköznapi pálcája. Tény, hogy Dumbledore nem is akarta megvédeni magát, úgyhogy talán ez nem jó példa, de én valami ilyesmit képzelek el a Dumbledore-Grindenwald párbajnál is: Grindenwald esetleg pont nem figyelt eléggé, vagy túlságosan kifáradt, amitől lassúbb lett, és így Dumbledore le tudta győzni. De, mint mondtam, ez csak az én elméletem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 19 (csütörtök), 21:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Újabb kérdés: Tudja valaki, hogy győzte le párbajban Dumbledore Grindelwaldot úgy, hogy közben már Grindelwaldnál volt a bodzapálca? Mert a pálcáról konkrétan ez van a könyvben:
"So the oldest brother, who was a combative man, asked for a wand more powerful than any in existence: a wand that must always win duels for its owner..."
Van rá valami utalás, hogy csinálta?

Köszi!

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 augusztus 28 (szerda), 14:04 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Nio96 írta:
Hirondelle írta:
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy annak idején, mikor Dumbledore még csak igazgatóhelyettes volt, hol lehetett az irodája? Esetleg közös irodájuk volt Armando Dippettel abban a kőszörnyes csigalépcsős helyen, vagy valahol máshol külön? Ott, ahol később McGalagony volt? És az hol volt? Előre is köszi!


Mivel akkor Dumbledora átváltoztatástant tanított, ezért én arra következtetek, hogy a késöbbi McGalagony irodájában volt. Biztosat én sem tudok, szerintem ezt sehol sem említik.


Én is erre tippeltem, köszönöm a választ! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 augusztus 28 (szerda), 10:23 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 22 (kedd), 18:12
Hozzászólások: 36
Hirondelle írta:
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy annak idején, mikor Dumbledore még csak igazgatóhelyettes volt, hol lehetett az irodája? Esetleg közös irodájuk volt Armando Dippettel abban a kőszörnyes csigalépcsős helyen, vagy valahol máshol külön? Ott, ahol később McGalagony volt? És az hol volt? Előre is köszi!


Mivel akkor Dumbledora átváltoztatástant tanított, ezért én arra következtetek, hogy a késöbbi McGalagony irodájában volt. Biztosat én sem tudok, szerintem ezt sehol sem említik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 augusztus 26 (hétfő), 18:30 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy annak idején, mikor Dumbledore még csak igazgatóhelyettes volt, hol lehetett az irodája? Esetleg közös irodájuk volt Armando Dippettel abban a kőszörnyes csigalépcsős helyen, vagy valahol máshol külön? Ott, ahol később McGalagony volt? És az hol volt? Előre is köszi!

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 január 27 (vasárnap), 21:54 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Igyekeztem utána járni, csak egy átlagos varázslócsaládra gondoltam példaképpen, akik a szombat estéjükön próbálnak valami kikapcsolódást találni. Mivel ez az oldal nem volt túl lényeges Harry szempontjából, Rowling látszólag nem is tért ki túlzottan rá. Azért köszi a segítséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 január 27 (vasárnap), 21:35 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Először is van varázsrádió, tehát rádiót tudnak hallgatni, aztán vannak könyveik, tudnak olvasni, vannak üzleteik, vendéglátó helyeik (pl. Abszol út, Roxmorts), vagyis tudnak "plázázni", szórakozni, és ha elolvasod a könyveket, Harryék példáin még találhatsz jópár szabadidős tevékenységet. (Sakk, köpkő, robbantós snapszli, kviddics, stb...) Szóval tévé, meg PS nélkül is el lehet kerülni az unalmat... ;)
Az állások kérdése már kicsit nehezebb, de abból is van rengeteg. A Minisztériumban sokféle állás van, emellett ott vannak az üzletek, vendéglátó helyek is. :) Javaslom, olvasd újra a könyveket, és közben figyelj oda, milyen intézmények vannak, és azokban milyen állások lehetnek... :) A színházasdi mellett ott vannak az együttesek, és gondolom a varázsrádiónál is akad pár állás. :) Ja, és persze ne feledkezzünk meg Miss Vitrol munkatársairól, az újságírókról sem. A Próféta mellett ugye tudunk a Szombati boszorkány nevű lapról is, ami sejtésem szerint inkább szórakoztató jellegű lap. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 január 27 (vasárnap), 21:14 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Hali!

Valaki esetleg tisztában vele, miféle szabadidős tevékenységek akadnak a Harry Potterben egy varázslócsalád számára? Mivel semmi elektromos (tévé, számítógép, play station, talán még rádió és telefon sem) nem akad, ezért kicsit zavarban vagyok ez ügyben. Az állásokkal is hadilábon állok, mert bár találtam egy listát, nem tudom, hogy a színházasdin kívül miben nyilvánulna meg a szórakoztatóipar.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 január 20 (vasárnap), 16:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Köszönöm :)

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 január 19 (szombat), 20:44 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 15 (szombat), 20:29
Hozzászólások: 1208
Tigi írta:
Haladók segítségére lenne szükségem :)

Hogy írják, hogy xboxozni? Kis vagy nagy kezdőbetűvel? Miért? Nem találtam hivatkozást, ha valaki esetleg tudja, hogy a helyesírási szabályzat melyik pontja vonatkozik erre, esetleg azt is megírhatná. :)

Köszönöm előre is,
Tigi


193. Gyártmányoknak, termékeknek, készítményeknek márkanévként használt elnevezését,
annak minden tagját nagy kezdőbetűvel írjuk.

Tehát: Xboxozni

_________________
Írásaim/fordításaim:AO3
Herika kuckója


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2013 január 19 (szombat), 19:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Haladók segítségére lenne szükségem :)

Hogy írják, hogy xboxozni? Kis vagy nagy kezdőbetűvel? Miért? Nem találtam hivatkozást, ha valaki esetleg tudja, hogy a helyesírási szabályzat melyik pontja vonatkozik erre, esetleg azt is megírhatná. :)

Köszönöm előre is,
Tigi

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2012 március 11 (vasárnap), 21:09 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 március 11 (vasárnap), 13:43
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Pécs
Mindenkink el kell kezdeni valahol a bétázást, lektorálást...
Senki sem születik úgy, hogy minden tökéletesen megy neki. Én is kezdőnek mondanám magam, még csak pár művel volt eddig dolgom, de ment. Szerintem, legalábbis. Jó, tény, hogy vannak, akiknek nem úgy megy ez a fajta megnyilvánulás, mint mondjuk maga az alkotás, de mindenkinek meg kell adni a lehetőséget. Véleményem szerint mindannyiunknak jár egy-két esély, hátha a kezdeti botlások után valóban egy igen színvonalas és minőségi munka kerül ki a kezei közül.
Volt már olyan, hogy azért utasítottak vissza, mert túl fiatal vagyok... (Tizenhatot töltöm, de regionális helyesírás bajnok vagyok. :/ ) Ez diszkrimináció! ;)
Mindenkinek jó munkát, és adjatok esélyt a szegény (fiatal) bétáknak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2012 január 18 (szerda), 18:12 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2006 június 23 (péntek), 8:39
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Egy sötét szobában, számban égő pipával, és egy könnyvel kezemben...Nechronomicon
Számomra ez a nagy igény lektorálásra némileg fura.
Szó se róla, jómagam sem vagyok a tördelők világfia, de inkább átnézem a szövegeket, feltöltési elvárásokat, és végigolvasom még háromszor a művem, meglesem a nyomtatási képét, stb...
A szövegen belül előforduló egyéni megvalósítású, szándékos "csúnyaságokat" meg aki akarja, az megindokolja.

Például nagybetűk használata, egy sci-fi történet keretében, mikor is teszem azt egy a történet szerinti elektronikus feljegyzést írunk le...

_________________
Kép
A legtöbb tan - rejtett tan, és célja nem az, hogy felszabadítson, hanem hogy korlátozzon. Ne kérdezd, miért. Vigyázz a "Hogyan?"-nal. A "Miért?" elkerülhetetlenül paradoxonhoz vezet. A "Hogyan?" az ok és hatás univerzumának csapdájába zár. Mindkettő tagadja a végtelent.

Frank Herbert - A Dűne Eretnekei: Az Arrakis Apokrifája


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 18:33 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Altais_ir írta:
Másrészről, olyan is történt már, hogy visszadobták a fejezetet pár vesszőhiba miatt, és amikor újranéztem, a betoldott részben (amit előzőleg nem láttam) helyesírási hibát találtam, amit NEM javított ki az admin, pedig szerintem gázabb dolog a hibásan leírt szó, mint egy hiányzó vessző. :)


Csak annyit fűznék hozzá, hogy az admin nem béta, neki nem az a feladata, hogy minden hibát kijavítson, csak felhívja az író figyelmét a típushibákra. És urambocsá' ő is elnézhet valamit..

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 29 (csütörtök), 21:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 július 23 (szombat), 17:20
Hozzászólások: 4
Nyilván mindenki kezdő valamikor. :) Gyakorlatilag még én is annak számítok, csak 4 hónapja kezdtem, bár a "való világban" dolgoztam lapkiadónál és a Magyar Anyanyelvápolók Szövetségének is tagja voltam sokáig. És mégis szoktak gondjaim lenni pl. a vesszőkkel a tagmondatok határán, bár igyekszem. :) Ilyen szempontból a cikkek jobbak, ritkán tartalmaznak többszörösen összetett cicerói körmondatokat, mint a szépirodalmi művek.

Viszont önjelölt korrektorként fontosnak tartom és kifejezetten kérem is, hogy ha a javításom végén elutasítót "kapunk" vagy megjegyzést, hogy valahol valami nem stimmelt, azt feltétlenül jelezze nekem az író, hogy én is tanuljak belőle. Szerintem az, aki megsértődik, ha a javítása nem volt tökéletes, nem való korrektornak. És előfordult már velem is, hogy újra kellett javítanom egy fejezetet, de nem megsértődtem, hanem elnézést kértem és alaposabban javítottam. :)

Másrészről, olyan is történt már, hogy visszadobták a fejezetet pár vesszőhiba miatt, és amikor újranéztem, a betoldott részben (amit előzőleg nem láttam) helyesírási hibát találtam, amit NEM javított ki az admin, pedig szerintem gázabb dolog a hibásan leírt szó, mint egy hiányzó vessző. :)

A másik, amit fontosnak tartok, az az állandó fejlődés, hogy kérdezzünk, ha valamiben nem vagyunk biztosak vagy keressünk rá olyan oldalakra, ahol választ kapunk a kínzó helyesírási problémánkra.

Néhány ilyen oldal:
Szavak helyesírására: http://www.magyarhelyesiras.hu/
Szóismétlésekre: http://szinonimaszotar.hu/
Nyelvhelyességi kérdésekben: http://www.e-nyelv.hu/kategoria/nyelvi-tanacsadas/
HP-s nevek, helyszínek helyesírására: http://lexikon.lumos.hu/index.php?page=szotar01
Idegen szavakra: http://idegen-szavak.hu/en_bloc

És ha már itt tartunk, szerintetek a pláne után kell vessző ebben a mondatban? :roll:

Egy kétéves fiúcskával az élet nem könnyű, pláne, ha már az apja is született bajkeverő volt.

_________________
Gondolkodom? Tehát? Vagyok?

~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ha vagyok, akkor már bétázást is vállalok, jöhet bármi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 22 (hétfő), 15:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Szerencsés vagy, én kettővel is :)

Én is lektoráltam régebben, csak még régebben meg nekem kellett volna lektor. Én ezt azok védelmére gondoltam volna, akik nem tudják megítélni, hogy a lektor jó munkát végzett-e (nem ismerik a formázási szabályokat, nem jók a vesszőzésben - kiszolgáltatottak). Mert bár az adminok szorgoskodnak, sok disznóság átcsusszan a rostán, mert ugye arra nincs lehetőség, hogy mindent egytől egyig végigolvassanak, és nem is lenne túl sok értelme csak tökéletes helyesírású történeteket felengedni.

Szakosodott béta :) Nem rossz ötlet, de attól, hogy valaki novellákra specializálódik, a helyesírása nem lesz se jobb, se rosszabb.

shanon widow írta:

úgy látom, sokan olyanok is ajánjlák magukat, akik tényleg nem forrottak ki, csak simán van szabadidejük kedvük hozzá. ez nem gond, mindig van hova fejlődni...
a megoldást nem igazán látom ezügyben, ugyanis szerintem senki se mondhatja meg a másik félnek, hogy "hééé, csak akkor csináltahatod ezt és ezt, ha...". én se modnhatom egy kezdő szerzőnek, hogy ne irjon, mert egyszerűen annyira csiszolatlan, hogy az már mese.


Erre gondoltam azalatt, hogy szívességet tesznek/teszünk - nem lehet senkit se korlátozni, ha segíteni akar és talán tud is, csak felmerült bennem a fogyasztóvédelem :) Az meg a másik, hogy hogy mondod meg valakinek, aki órákat töltött a műved javításával, hogy nem végzett elég jó munkát? Lehetsz akármilyen udvarias, a fele megsértődik, és ahogy magamat ismerem, még rosszul is érezném magam miatta. Ami a fejlődést illeti, szép és jó, de a kétsoros hirdetésből nem derül ki, hogy ki mennyire kezdő, csak mikor rosszabb helyesírással kapod vissza a történetedet, mint ahogy elküldted. Viszont abban igazad van, hogy egy kezdő-kezdő páros működhet.

shanon widow írta:

inkább különböző pontokat kellene megnézniük az alkotóknak, ha vélten vagy valósan lektort keresnek. pl olyan bétát, aki föltünteti az eddigi műveit, vagy az átnézetteket :) esetleg valakitől, aki hallott róla, véleményt kér :-)


Szerintem épp itt a baj: Általában olyanok keresnek bétát, akik nem veszik észre a hibákat az adott szövegben, se máséban, se a sajátjában. Lehet, hogy egy nagyon alacsony színvonalú bétánál bennmaradt, orbitális hibákat az is észreveszi, akinek tényleg szüksége van rá, hogy javítsák, de a kicsit is alaposabbak munkáiban azokat a zavaró mulasztásokat nem biztos, hogy kiszúrja, amik miatt mondjuk két év múlva a haját tépné. A referenciakérés viszont jó ötlet :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 22 (hétfő), 15:17 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
én ilyen esettel még nem találkoztam, meg is leptél :-S persze, ez korántsem jelenti azt, hogy nincs ilyen, mint ahogy azt a példád is alátámasztja :) jómagam is ilyen szerepet töltök be - egyre több helyen, honlapon -, és én mindig próbálok alapos lenni, többszörös átolvasás után visszaszolgáltatni egy-egy fejezetet, hogy még véletlen se maradjon benne semmi. de van, hogy igen. hiszen azt már nem igazán a szerző számlájára irják, ha bennemaradnak bizonyos furcsaságok, hanem a bétáéra - pláne, ha még vastagon ki is emelik és megköszönik a munkáját.
olyanról hallottam, hogy egyesek ezen belül is szakosodnak. van aki csak verset, csak forditást, van, aki mindent elvállal :) van, aki csak vesszőket, csak párbeszédet, szarvashibákat stb. erre is jó lenne figyelni béta keresés közben :)

úgy látom, sokan olyanok is ajánjlák magukat, akik tényleg nem forrottak ki, csak simán van szabadidejük kedvük hozzá. ez nem gond, mindig van hova fejlődni...
a megoldást nem igazán látom ezügyben, ugyanis szerintem senki se mondhatja meg a másik félnek, hogy "hééé, csak akkor csináltahatod ezt és ezt, ha...". én se modnhatom egy kezdő szerzőnek, hogy ne irjon, mert egyszerűen annyira csiszolatlan, hogy az már mese.
a szerző azonban cselekedhet, ha visszadobják a művet, vagy ha megemlitik a véleményekben az esetlegesen gyenge minőséget. keressen fel még egy bétát :)

inkább különböző pontokat kellene megnézniük az alkotóknak, ha vélten vagy valósan lektort keresnek. pl olyan bétát, aki föltünteti az eddigi műveit, vagy az átnézetteket :) esetleg valakitől, aki hallott róla, véleményt kér :-)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 22 (hétfő), 14:31 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Sziasztok!

Tudom, hogy mindenkinek (nekem is) kisebb gondja is nagyobb, mint a következő szőrszálhasogatás, de komolyan megfontolásra érdemesnek tartom az ötletemet, még ha nem is tudom, hogyan lehetne megvalósítani.

Az a helyzet, hogy befejeztem egy hosszabb történetemet, így nemrég elkezdtem visszaolvasni és javítani a fejezeteket. Korai szakaszomban, miután egy részt visszadobtak (maximálisan jogosan, én a javítottat se engedtem volna fel magamnak), kerestem egy lektort. Az illető, ne nevezzük nevén, kiszedett belőle pár hibát, de nagyon sokat benne hagyott, nem is komplexeket, mondhatni kontárkodott.

A javaslatom: Nem lehetne-e valamilyen módon minőség-ellenőrzésnek alávetni a bétákat és a lektorokat? Nem a szellemi kapacitás mérésére gondolok, hanem a helyesírási képességek tesztelésére.
Mielőtt kinyírnátok, én is lektoráltam, nyilván hibáztam is sokat, de csak most jöttem rá, hogy ez mekkora probléma.

Azért tartanám az ellenőrzést fontosnak, mert bár egy idő után nyilván mindenki rájön, hogy jobb a helyesírása a lektorénál és felhagy a fejezetek küldözgetésével, de legalább átmenetileg se ringatná magát senki abban a hitben, hogy bár a története helyesírása nem tökéletes, de vállalható, amikor nem az - a lektorok kénytelenek lennének minőségi munkát végezni.

Sejtésem szerint, mivel szívességeken alapul a rendszer, ilyesmire nincs lehetőség, de hátha :)

Tigi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 23 (hétfő), 19:16 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
Mármint mit/kit? :) Ha a privát üzenetre gondolsz, akkor fent a menüknél (ahol van, hogy Gy.I.K., Keresés stb) van egy olyan (ha be vagy jelentkezve), hogy "Nincsen új privát üzeneted". Ha valaki érdeklődne, akkor ott ki van írva helyette, hogy pl. "1 új privát üzeneted van" (vagy valami ilyesmi :) ). Arra rákattintva tudod elolvasni :)

Ha nem erre gondoltál, akkor bocsi :oops: :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 23 (hétfő), 19:08 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Salgótarján
köszönöm a választ:) még 1 kérdés ha nem haragszol:( melyik topicban(témában) fogom megtaláltni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 21:35 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
Általában itt a fórumon ír privát üzenetet, hogy érdekli vagy e-mailben szól :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 21:31 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Salgótarján
hogy fogok rájönni hogyha elfogad 1 béta? hol találom meg? előre is kössz a választ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 18 (vasárnap), 10:40 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 02 (kedd), 9:38
Hozzászólások: 5
Köszönöm a választ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 17 (szombat), 13:56 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
nem hiszem, hogy engedélyt kéne kérned hozzá, nyugodtan linkeld be őket :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2007 november 17 (szombat), 10:38 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 02 (kedd), 9:38
Hozzászólások: 5
Ezt a szöveget már elküldtem a "Fogó" részlegbe, de aztán célszerűbbnek tartottam ilyen módon is elküldeni, remélem nem baj.


A kérdés: bétázni szeretnék, és ehhez megadnám a fanfic-Merengő oldalról az eddigi kritikáim linkjeit (ha nem is valamennyit, de néhány jobb kritika linkjét igen) - így a bétát keresők talán könnyebben el tudják dönteni, hogy kíváncsiak-e a kritikámra, illetve akarnak-e bétának. A probléma csak az, hogyha ide felteszem a kritikák linkjeit, azzal esetleg kompromitálom az adott írokat. A kérdés végső soron az, hogy feltehetek-e kritika linkeket, vagy ehhez engedélyt kell kérnem a szerzőtől, esetleg valaki mástól...?

Remélem kérdésemmel nem ismétlek másokat - előre köszönöm a választ!
Üdv: Reszisz,,, ,,, ,,,


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hatszumomo 2007 november 18 (vasárnap), 10:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség