Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 18:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


Figyelem!
A Bétapiac - keres és a Bétapiac - kínál topicokban kötelező használni a bevezetett sablonokat. A sablon nélküli hozzászólásokat figyelmeztetés és értesítés nélkül töröljük.
Olvasd el az erre vonatkozó tutoriálokat!



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2013 április 04 (csütörtök), 13:45 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 04 (csütörtök), 13:19
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Malfoy kúria, Wiltshire, Anglia
ELKELTEM! :) RÖVIDEBB NOVELLÁKAT MÉG VÁLLALOK! ;)


Sziasztok!

Eljött a nap, hogy leküzdhetetlen vágyat érzek, arra, hogy bétázzak. :-D
Ha valaki rám merné bízni irományait, azt tárt karokkal várom. :-D

Harry Potter témában dolgoznék szívesen. Kedvenceim a Drarry történetek, ilyen sztorikkal kereshettek bátran. Lehet korhatáros is, nem vagyok már gyerek. :-P :twisted:
(Egyetlen kikötés: Twilightot és Vámpírnaplókat nem vállalok. Sorry, de a hideg futkos a hátamon tőlük. :) )

Ezen a címen tudtok elérni: larten.bradley@gmail.com

_________________
" I don't wanna be this way. I'm lonely... I'm lost... "

KépKép


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Loveless 2013 május 18 (szombat), 13:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2013 március 16 (szombat), 15:07 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 12 (péntek), 10:48
Hozzászólások: 17
BETELTEM :)

Még meg nem jelent Privet Drive történet bétázását vállalom.

- A történelmi, romantikus és fantasy témák kedvemre valóak, ezekben többet, jobban tudok segíteni;
- egy héten két fejezetet át tudok nézni, ennél többet nem biztos;
- segítek kiszűrni a helyesírási, szerkesztési hibákat, és ha akarod, szívesen elmondom a véleményemet, adok tanácsot.

Úgy gondolom, több szem többet lát, mivel azonban kezdő író vagyok, így én sem veszek észre mindent. Viszont lelkiismeretes vagyok, segítek, amiben tudok.
Várom szeretettel a leveledet:
reszisz@velvet.hu

_________________
Honlapom
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2013 március 04 (hétfő), 21:57 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Salgótarján
Bétázást vállalok, elsősorban kezdők számára, de haladókat is vállalok, ha szükséges. Stilisztikai hibákkal, történettel kapcsolatos bizonytalanságokkal lehet hozzám fordulni. Gyorsan dolgozom, valószínűleg már másnap elkészülök.

Kizáró okok:
- hosszas, túlságosan részletezett erotikus tartalom
- nemi erőszak
- Twilight

Ha ezek közül egyik sem jellemzi túlzottan a történeted, nyugodtan jelentkezz! Pd-t különösen szívesen vállalok, de HP-sek sincsenek kizárva.

Elérhetőség:
- email: david9503@citromail.hu
- itt írsz fórumon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2013 február 25 (hétfő), 17:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 február 25 (hétfő), 17:04
Hozzászólások: 1
Beteltem!


Bétázást vállalok!

PWP, slash és obcén megjegyzésekkel tarkított történetektől kíméljetek.
Nem vagyok "finnyás", bármilyen témájú fanfiction jöhet. :-D
E mellett nagyon szívesen vállalom a Privet Drive-okat is. (főleg őket :) )

/Általában szívesen javítom az irományokat, szóval gondoltam bétázásra adom a fejem. Remélem sokaknak tudok majd segíteni a munkámmal. :-D /

Munkám fő jellemzői:
- pontos
- precíz

Elérhetőségem: nyelvtannaci@freemail.hu

Üdv: nyelvtannáci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2013 január 29 (kedd), 23:27 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 január 29 (kedd), 23:16
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Szívesen vállalok bétázást, először rövidebbeket, de aztán jöhetnek a hosszabak is ahogy jön a tavasz, és több szabadidőm lesz!!
A barátnőmnek szoktam bétázni, és én is szoktam írni történeteket.
Jöhet akár természet feletti, +18 történetek is, de a SLASH-t nem szeretem!

Kiismerem magam:
- Harry Potter
- Twilight
- K-Pop (tanulok is koreaiul és akár ha szeretnéd pár könnyebb mondatot is fordítok; sok koreai hírességet ismerek és akár a kultúrában is kisegíthetlek!!)
- Vámpírnaplók

De természetesen vállalok saját művek bétázását is!!
Az e-mail címem: mrs.emmablack@gmail.com

Várom a kéréseket!!

Beteltem!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2013 január 16 (szerda), 20:21 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 április 03 (kedd), 13:01
Hozzászólások: 2
Beteltem! :-)

Sziasztok!

Szívesen vállalom rövidebb (novella vagy pár fejezetes) történetek bétázását. A helyesíráson kívül nézem a stilisztikát, logikai bakikat, a szereplők megformálását. Alapos vagyok, erősen valószínű, hogy tulipirosan kapod vissza a műved, de ez ne rettentsen el :) Most még úgy érzem, bármilyen téma jöhet, saját történet is, de amit különösen kedvelek:

– természetfeletti elemek
– a +18-as korhatárosak
– SLASH minden mennyiségben

Ja, és fanfic témakörben HP-n kívül másban sajnos nem fogok tudni segíteni.

Ide várom az emaileket: cynorhodon@citromail.hu

Üdv, Cyn


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2013 január 07 (hétfő), 0:55 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 január 07 (hétfő), 0:40
Hozzászólások: 2
EGYENLŐRE HÁRMAT VÁLLALTAM EL, MOST CSAK NOVELLÁKAT VÁLLALOK :)

Sziasztok! Mivel saját történetet nem rakok fel, így bétázásra hajtom a fejem. Kitűnő helyesírásom van, választékos szókincs és így tovább (nem vagyok egoista ;) ) Kiismerem magam a HP-ben, Twilight-ban, szívesen vállalok ezen témabeli történetek, novellák javítását.
KÍMÉLJENEK: nagyon erőszakos, véres történetekkel, OOC-kel. Azokat nem bírja el a gyomrom.
Jöhet +18-as is, valamint durva beszéd, kettő, max. három nap múlva visszakapjátok. A fejezet aljára egy kis vélemény is írok.
Akit érdekel, az erre írjon: beta.saphrina@hotmail.hu
Köszönöm a bizalmat!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Saphrina 2013 február 06 (szerda), 18:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2013 január 04 (péntek), 15:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 27 (kedd), 20:21
Hozzászólások: 1175
Tartózkodási hely: Álomvilág --> Meseország -->Kacsalábon forgó kastély ^^
Egyelőre beteltem, köszönöm! :)

Sziasztok! :)

Szívesen vállalnám történetek bétázását, főleg helyesírási, nyelvhelyességi szempontból, de persze igény esetén véleményt is mondok. :) Mivel beletartozik a "munkaköri leírásomba" (de legalábbis bele fog :D ), szeretem elmondani, hogy mit miért kell úgy írni, ahogy (vesszők, egybe- és különírások, stb.).
Amivel kifejezetten kérem, hogy ne keressetek, az a Twilight, valamint slash történetek. Tényleg, kérlek. :D
Ha esetleg van valaki, akinek felkeltettem az érdeklődését (aminek kifejezetten örülnék), ezen az e-mail címen tud elérni: henrietta0707@freemail.hu :)

_________________
Büszke bölcsész :D

"A szívizom nem tud szakadni, csak zúzódni." xD

"- Mondjam el, hogy, mit érzek?
- Igen, kivéve, ha nem vagy biztos az érzéseidben. Mert, ha feltöröd azt a kagylóhéjat, azután meggondolod magad, ő előbb hal bele a magányba, minthogy valaha is újra bízzon valakiben."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titanie 2013 január 11 (péntek), 17:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 december 24 (hétfő), 18:38 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 július 12 (csütörtök), 17:15
Hozzászólások: 3
Tárgytalan
Halihó!
Apróbb bétázási feladatokat örömmel elvállalnék.
Jelentkezni az alábbi címen lehet: f.erika1223@gmail.com
Hosszabb történettel is bepróbálkoznék, de lehet, hogy azokkal lassabban haladnék.
Témák, amiket kedvelek:
- Saját történet, ahol nincsenek természetfeletti lények
- Történetek, amik a Harryék után következő nemzedékről szólnak
- Éhezők Viadala
- Vámpírnaplók
Ha esetleg valaki megpróbálkozna velem, akkor örömmel várom. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 december 24 (hétfő), 13:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 02 (péntek), 16:35
Hozzászólások: 20
TELE VAGYOK!:)

Sziasztok,

Kezdő fórumozó vagyok, de szívesen átolvasom a bizonytalan sztorikat. Kifejezetten csak olvasó lennék, nem pedig béta!:) Vállalt témakörök:

Privet Drive, ezen belül:
-Slash
-Ázsia pop/slash
-Anime/manga

Semmiképpen nem olvasok HP-t! Nem azért, mert annyira utálom, csak még nem értem a végére és nem tudom magamat rávenni a 7.kötetre...A Twilight fanfictionöket sem szívesen olvasgatnám^^"
+A fantasykat nagyon szeretem!:3

Akinek így megfelelek, mint olvasó, akkor szívesen várom az emailjét/püjét!:D
lilian.de.west@indamail.hu

_________________
Néha az őrületben is van értelem...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mizuame 2012 december 30 (vasárnap), 22:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 december 01 (szombat), 16:21 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 03 (vasárnap), 21:37
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: ezüst ködben eltévedve
szerk.: Tele vagyok! :mrgreen: azaz már TÁRGYTALAN!

Üdv mindenkinek!

Miután az összes javítanivalóból kifogytam, újak után kutatok! Bármennyire is hihetetlen, nekem felüdülés, ha végre nem a mindennapi dolgokkal kell vacakolnom, hanem kicsit félrevonulhatok, és kezdő, haladó, profi írók műveivel foglalkozhatok. ;;)

Már elég régóta javítgatom mások írásait. Nem vagyok túl válogatós, mindenféle ficeket szeretek, saját történeteket pedig végképp szívesen kísérek figyelemmel! Ha esetleg sorozat alapján készült művel fordulnál hozzám, tartalmilag ne várj segítséget, nem annyira ismerem őket. (Ajajj... :oops: hazudtam... a Twilightos sztoriktól kíméljetek!)
Aránylag gyorsan dolgozom; 3-4 nap alatt javítok ki egy-egy fejezetet. De mikor úgy igazán ráérek, vagy nagyon nem akarok azzal foglalkozni, amivel kéne, akár már aznap visszaküldöm korrektúrával. :D

Kegyetlenül őszinte vagyok, de nem kell tőlem tartani. Történetbe csak akkor szólok bele, ha valami tényleg rettenetesen, szembetűnően értelmetlen dolgot találok, vagy ha az írónak kifejezetten ez a kívánsága.

Ha megfelelek, írj üzenetet, vagy küldj egy emailt ide: szajulcsi(kukac)gmail.com :-c

Izgatottan várom a történeteket!

_________________
Bölcsességet könnyű írni; vesd papírra az ellenkezőjét annak, amit alapból tennél!

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shusho 2012 december 28 (péntek), 21:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 november 28 (szerda), 12:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 06 (szombat), 11:33
Hozzászólások: 1053
Egyelőre beteltem, de kisebb novellákat még vállalok, ha valakinek nagyon kellek. Egyébként pedig folyamatosan lehet érdeklődni, mert lehet, hogy módosul az állapotom, szóval lehet, hogy akár egy hónap múlva már újra szabad leszek. Igyekszem azért itt is jelezni. :)

Üdv! :)

Nos, úgy döntöttem, hogy újra "praktizálok". ;) Nagyrészt köszönhető annak, hogy lassacskán befejezem a regényemet, tehát felszabadul egy kis időm, plusz az eddigi bétázottjaim más-más okokra hivatkozva kissé szüneteltetik az írást, tehát kuncsaft nélkül maradtam. :)

A múltkori hirdetésemen nem módosítanék sokat, íme:

Aránylag gyorsan dolgozom, két-három napos határidővel (de alkuképes vagyok), a munkámat alaposan és lelkiismeretesen végzem, panasz még nem érkezett rám.
A fejezetek végén – ha és amennyiben az író igény tart rá –, írok egy összefogó véleményt az adott fejezetről/novelláról, elmondom a meglátásaimat, benyomásaimat és tanácsokkal is szívesen szolgálok.
Viszont előfordul, hogy keményen hasítom a szőrt, szóval, aki nem bírja, ha olykor kicsit megkínzom a történetét, az kétszer is gondolja meg, mielőtt ír nekem. :)

Harry Potter világában teljesen kiigazodom, ezen belül akármilyen történet jöhet, kezdve az alapfelállástól, egészen a végletekig – egyet kivéve: slash. (Slash-t egy-egy novella erejéig bevállalok, de ennél többet nem.)
A Twilight sagát is végigolvastam, vagyis mindenféle fanfictiont átnézek, ami hozzá kapcsolódik, nem válogatok.
Emellett sorozat- és könyvalapú ficet is bevállalok (pl.: Az éhezők viadala, Gossip Girl, The Vampire Diaries, Once upon a time, stb.)
Egyéb, PD-s, vagyis saját történetek bétázását is vállalom, egyedül a versekhez nem értek.
Leginkább a romantikus, vicces műveket favorizálom, de kemény a gyomrom, mindent bevesz; mindezek mellett bőven elmúltam 18, szóval a felnőtt tartalom sem akadály.

E-mail címem: mincsur@gmail.com
Bármilyen kérdésed van, írj bátran, nem harapok. :)

Üdv, KyKy

_________________
"Nem a kudarcba fulladt álmaink törnek meg minket.
Hanem azok, amelyeket nem merünk megálmodni."


" Ha az ember hisz önmagában, nem becsül le másokat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 november 01 (csütörtök), 18:10 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Egyelőre tele vagyok!

Jelentős béta-gyakorlatom van :D, viszonylag jó vagyok helyesírásban és átlátom a dolgokat, ezért gondoltam megpróbálkozom a segítséggel annak, akinek szüksége van rá.
Szeretem érteni, miről szól a történet, tehát ne egy 13. fejezettel nyiss, ahol azt sem tudom, ki kivel, hogyan, miért.

Figyelem!!! Csak olyan sztorit vállalok, amit biztos (nem 90% nem 99% hanem 100% eséllyel) befejezel. Nem vesztegetném az időmet olyan írásokkal, amiket félúton meggondolsz, és abbahagyod. Vagy ha nem vagy elégedett a módszeremmel, jelezd, hogy nem tartasz már igényt a segítségemre, ne várjak heteket a következő fejezetedre, miközben magaddal már megbeszélted, hogy nem akarod, hogy tovább bétázzalak.

Amit ajánlok:
- őszinte vélemény és szigorú (de fair és építő) kritika a történetre is (ezt általában kérés nélkül is szolgáltatom :D)
- bárminemű tanács akadozás, ötlet híján, képességeim szerint
- karakterkidolgozás az egyik kedvenc hobbim, tehát ha kitaláltál egy karaktert, de gondjaid vannak a jellemének a megformálásával, én vagyok az embered
- gyors javítás (ha épp nem jön közbe más)
- fejlődés elősegítése: korrektúrát használok, szóval látni fogod, miben hibáztál és később talán nem követed el őket.

Kizáró ok:
- Slash (fiú vagyok, fiúk ritkán szeretik a slasht)
- Végtelen történet vagyis beláthatatlan hosszúságú, több száz oldalas sztori (bár az utóbbi mentesül, ha elképesztően tetszik a történet)
- magyarázat nélküli OOC és tömény AU (vannak bizonyos párosítások, amiket jól körítve szeretek pl Dramione és Piton/Lily, valamint a bizonyos, levezetett okokból bekövetkező jellemváltozást elfogadom, akárcsak a minimális eltérést, de indokolatlan karakterkiforgatást, teljes mértékben átvariált HP univerzumot nem)
- depis, öngyis sztorik (világfájdalmadban írt ilyen jellegű történettől kímélj. Lehangolónak és értelmetlennek találom őket.)

Lehetőleg HP fic legyen, noha Batman, Trónok Harca, Gyűrűk Ura, Karib Tenger, Alice, Star Wars (A 6 film), Avengers, Warcraft témában sem vagyok idegen (ez utóbbiból mondjuk nem ismerek könyvbeli történetet, kizárólag a játékokat, meg egy kevés háttértörténetet. WoW-ot nem vállalok)

A cortez20000@gmail.com címen vagyok elérhető. Nem árt, ha a korodat is megadod, mert más fejlettségi szintje van egy 12 és más egy 23 évesnek, ezért figyelembe venném a bétázás során.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Cortez 2013 március 28 (csütörtök), 20:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 október 29 (hétfő), 20:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 23:26
Hozzászólások: 3
Szerkesztve: Be vagyok telve! :-t :-t :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :roll: :roll:

Üdv mindenkinek :)

Sziasztok!


Már egy történet aktív bétája vagyok, úgyhogy ezúton is szívesen felajánlom segítségem a kedves íróknak.
Stilisztikailag, helyesírásilag nagyon jó érzékkel és szemmel szúrom ki a szövegben a rossz dolgokat, úgyhogy
akinek szüksége van rám, keressen meg a vati.zsuzsanna@gmail.com emailcímen, vagy pedig itt priviben.
Szívesen segítek mindenféle ficben, nincs külön megkötés hogy mit szeretek vagy mi ellen van kifogásom.
Mégis vannak kedvenc kategóriáim: Snarry, Drarry, Severitus:) De nincs válogatás, mindenevő vagyok.
Történet elküldésétől számított 24 órán belül vissza is küldöm majd a fejezetet, fejezeteket. :D

Üdv: jajacica :-D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jajacica 2013 április 03 (szerda), 11:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 október 22 (hétfő), 14:20 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 10 (hétfő), 14:57
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Roxfort, a Mardekár ház klubhelységében :3
Tárgytalan, rövid történtetekkel még zargathattok :!:

Sziasztok!

Még kezdő vagyok a bétázásba, és nekem is van bétám (de valamiért mindig könnyebb volt mások írásában megtalálni a hibákat, mint a sajátomban), szóval bétázásra adtam a fejem.

Jelenleg nincs bétázásra váró munkám, és mivel írók, ezért csak pár embert tudok vállalni. Ez azért van, hogy hamar végezzek egy bétázott fejezettel, mégis alapos legyek, eközben pedig tudjak írni, a folyamatos frissítés miatt. :) Egy-két nap a bétázási átlagom, bár ez attól is függ, hogy éppen az adott napokban mennyi időm van. Ezt mindig jelezném előre, hogy az író tudja, mire számítson. Továbbá, amire kicsit allergiás vagyok az a stílus, szeretem a szép, hosszú, megfontolt mondatokat, az összecsapott munkákat nem, és olyat nem is vállalok!

Jöhettek Harry Potterrel, abból is a romantikával, slash írásokkal, akcióval, még sötét, drámai történetekkel is. A párosokból inkább azt írnám le, hogy mint nem vállalok: Snarry (ez nem zárja ki a Severitust), Ginny/Harry, Hermione/Harry.
Sorozatos ficeket is szívesen vállalok, az aláírásomban szereplőket főleg, de jöhet bármi, akár slash is! :)
Twilight-ot nem vállalok!

Jelentkezőket pü-ben várok!

_________________
Drarry. Dramione. Caskett.
Problémák jöhetnek... jönnek, de megoldom! /Jack Sparrow/
A múlt árnyai, Fekete angyal, Castle Online, BookOnline
Kép Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nikki Blue 2012 november 02 (péntek), 1:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 október 16 (kedd), 17:36 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
újfent bétázásra adom a fejem - ugyanis felszabadult némi időm, és úgy gondoltam, rászánom :) már jó ideje lektorálok történeteket, úgyhogy a következő jelzőket lehetne rám ragasztani:
- pontos, precíz
- alapos
- ha kell, gyors, bár szeret előre "dolgozni", mert ki tudja, mi adódik
- ismeri a vesszőket, a helyesírást, párbeszédet, stilisztikát
- alkalmazkodó, bár d.e. nem elérhető
- az esetek 99%-ában hibátlan :D
- panasz: nincs (nem volt), egyszer dobtak vissza történetet, az is saját volt és első próbálkozás
- a Prófétánál is tevékenykedek mint béta, illetve cikkíró
- rigolyás
- bár ez relatív, de: OOC-rel kíméljenek
(- véleményez. de rendesen)

amivel felkereshetnek: SS/HG, Severitus, Dramione, Lucius/Hermione, Blaise/Hermione, Harry/Pansy és saját művek. (vagyis Harry Potter-romantika minden mennyiségben)
ezek közül minden esetben jó lenne, ha elejétől én foglalkozhatnék a történettel, mert a tapasztalatok azt sugallják, hogy sokkal könnyebb az együttműködés :D
továbbá fordításokat is szívesen átnézek, bár az angolom közepes, úgyhogy a konkrét fordításban annyira nem vagyok otthon - leszögezném, hogy gyorsan tanulok :-)

amiket NEM vállalok: SLASH, olyan fandomok mint a Twilight, Gyűrűk ura, sorozatok...


akinek esetleg sikerült felkeltenem az érdeklődést, az először privátban keressen fel, és mindent megbeszélünk.

addig is üdv.

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 15 (szombat), 21:46 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 szeptember 15 (szombat), 21:30
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Szívesen vállalok bétázási "munkálatokat" azoknak, akik erre igényt tartanának. :)
A történetek műfajára tekintve nincsenek kritériumaim, segítek akár a krimik, a romantikus sztorik, a drámák és bármi egyéb kategóriájú történetek átnézésében, esetleges nyelvtani és nyelvhelyességi hibáinak korrigálásában. Vállalok slasht, akár 18+ történetet is, egyedül a durva nyelvezettől kíméljetek meg, ha lehet kérnem. :)
A történetek jellegét tekintve vámpírostól HP-esen keresztül sok mindent megnézek, itt sincsen tabu. :P (Legalábbis egy bizonyos határig - erről érdeklődjetek az alábbi e-mail címen. :D)
Ha pedig elakadnátok, ötletbörzét is szívesen tartok, bár időről-időre jutnak eszembe elvetemültebb ötletek is, de ez se tántorítson el benneteket! ;)
Az időről annyit, hogy olyan gyorsan dolgozok, amilyen gyorsan csak tudok, de azért csodákat tőlem sem kell várni. Ha esetleg valakinek "holnapra" kell a bétázás, az is megoldható, csak szóljon előre! :)
Ha érdekel, írj nyugodtan a myra@gmail.hu e-mail címre, amit elég gyakran szoktam nézegetni, záros határidőn belül válaszolok is a leveledre. :)
Szóval csak hajrá! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 12 (szerda), 19:12 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 25 (vasárnap), 23:01
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: wandering in the Nine Realms
Tárgytalan.

Sziasztok!

Mivel elkezdődött a fősuli, és nem tudok mit kezdeni a kicsit sem sok szabadidőmmel ;), úgy döntöttem, hogy felajánlom segítségemet bétázás kapcsán. Nem vagyok újonc, sokaknak vállaltam már el a történetük bétázását. Nagyon alapos vagyok, ha az írónak külön kérése van, hogy mit nézzek át, mire figyeljek, akkor kérdés nélkül teljesítem a kívánságot, de olykor, ha szükségét érzem, plusz korrigálást is eszközölök a bétázás folyamata alatt. Gondolok itt esetleges átírási javaslatokra, vagy logikai hibákra való rámutatásokra, de volt már rá példa, hogy egy egészen új bekezdést kellett beillesztenem a történetbe, hogy működjön a cselekmény. Aki ismer, és úgymond dolgozott már velem, tudja, hogy számíthat ilyen kis meglepetésekre, de eddig még sosem volt probléma egyik írómmal sem.
Akkor kicsit tömörebben, hogy mit tudok vállalni...

Bétázás: -helyesírás; - vesszőhibák; - párbeszédek; - nyelvtani és nyelvhelyességi hibák; - cselekmény logikai felépítése; - szórend; - szóismétlés; egyszóval minden, amit egy jó bétának tudnia kell

Történettípusok: - HP (slash /korhatár nélkül/, mentorfic, severitus; ha lehet egy kérésem, akkor a dramione és snanger ficektől kíméljetek /bocsi, nem bírom ezeket a párosokat/); - PD-s történetek is jöhetnek, sőt, mindig jó új és érdekes novellákat, esetleg regényeket olvasni (itt is lehet slash, krimi, a túlzott romantikától azért kíméljetek légyszi :); -bár a magyar fandom nagyon hiányos etéren, de ha esetleg valaki van olyan bátor, és a Supernatural sorozaton alapuló univerzumban akar garázdálkodni, akkor tárt karokkal, és persze szenteltvízzel várom :wink: ; - verseket sem zárom ki, de azokat nem igazán szeretem javítani, ha tartalmilag van vele gond, mert azért egy vers a költő lelke mélyéről fakad, így abba belekontárkodni... ; - na jó, akár Twilight kategória is jöhet, de szigorúan csak akkor, ha Jasper áll a történet középpontjában (elnézést, de Edwardtól és Bellától hidegrázást kapok ~x( :? )

Ok, azt hiszem ennyi lenne. Röviden.

Szóval, bátor írópalánták és annyira már nem palánták, ha nem sikerült teljesen elriasztanom titeket :twisted: ;;) , akkor nyugodtan írjatok pü-ben, vagy a rika.sly@gmail.com címre.

_________________
Alis Grave Nil
"Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world." - Albert Einstein


A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára rikaSly 2012 december 31 (hétfő), 11:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Béta téma
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 12 (szerda), 15:40 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 10 (hétfő), 14:57
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Roxfort, a Mardekár ház klubhelységében :3
Egyenlőre beteltem! Sürgős eseteket még vállalók!

Apró novellák bétázását válalom! :) Ha kell állandó bétának is beállók! Nem zavar se slash, se a durva 18-as korhatár! (Jöhet Harry Potter, PD, Twilight, Merthur stb.)

Írjatok privátba, vagy akár Emailba: nikkiblue@freemail.hu

_________________
Drarry. Dramione. Caskett.
Problémák jöhetnek... jönnek, de megoldom! /Jack Sparrow/
A múlt árnyai, Fekete angyal, Castle Online, BookOnline
Kép Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nikki Blue 2012 szeptember 12 (szerda), 20:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 14 (kedd), 19:23 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 14 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
EGYENLŐRE NEM VÁLLALOK TÖBB BÉTÁZÁST.

Sziasztok.
Bétázást vállalok, mint itt rajtam kívül még páran. Kezdő írókét is várom. :-)
Harry Potter legyen, a többiben nem vagyok igazán otthon. De ebben jól menne. Ezen belül lehet romantikus, dráma, akció/kaland. Horror és sötétet nem. Akár slasht is vállalok.
Nem zavar, ha van benne 18-as jelenet, sőt örülök is neki.
Mivel eléggé sok a szabadidőm, hamar végeznék vele. Persze előfordulhat, hogy nekem is közbe jön valami, ezért csúszna 1-2 napot. :shock:
Ha ihlet hiány lenne, talán még abban is tudnék segíteni.

Ha valaki keresne, ezen az email címen tud üzeneteivel bombázni: julci6@hotmail.com

Ja, és még annyit hozzá teszek, ha kell, nem kíméllek és keményen megmondom a véleményem róla.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 12 (vasárnap), 23:39 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 augusztus 12 (vasárnap), 23:35
Hozzászólások: 1
Sziasztok! Bétát keresnék regényemhez aki átnézné helyesírási hibáimat, szóismétlések.Amolyan lektort.
Történetem misztikus,kaland,romantika,akció besorozás alatt futna.
Ha érdekel kérlek írj üzenetet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 02 (csütörtök), 10:19 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 augusztus 02 (csütörtök), 10:06
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Szívesen vállalok bétázást. Elsősorban a történetre szeretek koncentrálni, bár a legtöbb helyesírási hibát is észreveszem.
Előszeretettel várnék saját műveket, a legtöbb műfaj és korhatár belefér, de lehetőleg vámpírok kerüljenek :)
Kedvenc műfajaim: krimi, romantika, thriller, de mást is elolvasok, csak lehetőleg ne legyen sci-fi vagy nagyon erősen fantasy.

Ha valaki kéri, tudok nagyon kötözködő lenni, szóljatok előre, hogy mi az elvárás!

Akit érdekel: tovaria@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 01 (szerda), 19:15 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 augusztus 01 (szerda), 19:05
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Szívesen vállalok bétázást, mert imádok fanficeket olvasni bár az írással még nem nagyon próbálkoztam, de lehet elkezdek nemsokára egy sztorit. Kedvenc témám a Slash és azon belül is a Drarry párosítású ficeket szeretem, és mivel anime fan is vagyok ott is megvannak a kedvenc párosaim, bár általában ott is inkább Slash-eket olvasok, de az se baj ha nem ilyen témájú a sztori akkor is szívesen segítek ha gondoljátok írjatok ezen a címen elérhettek ;)
kalmarniki24@citromail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 01 (szerda), 13:37 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 17 (kedd), 10:13
Hozzászólások: 6
Sziasztok!

Szívesen vállalok bétázást, bármilyen témában!

Nincs kivetél! :)

Priviben várom az érdeklődőket! :)

_________________
Ł WingGirl Ł
Kedvenc HP karakter: Ron Weasley
Kedvenc T karakter: Edward Cullen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 július 30 (hétfő), 18:41 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 október 24 (vasárnap), 11:46
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Úgy döntöttem ismét elkezdek bétázni. :) Ha érdekel írj e-mailt (emesemercedesz2@vipmail.hu), vagy vegyél fel msn-re. (mercedesz2000@vipmail.hu) :) Igazából nagyjából mindenben otthon vagyok, amilyen sztorik lehetnek. Anime/Manga és japán rajongó vagyok, de HP fanficeket is szívesen olvasok. A Twilightot nem szeretem, viszont elég sokat tudok róla, szóval akár azzal is lehet jönni. Csak szólok, hogy azzal kapcsolatban lesznek előítéleteim. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 július 22 (vasárnap), 12:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 július 22 (vasárnap), 12:20
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
EGYELŐRE BETELTEM 8)
Sziasztok! :)

Én is vállalok bétázást, ötletbeli segítséget, ihlet- és tanácsadást fanfictionnel vagy saját történettel kapcsolatban. Jöhet bármi, ami nem anime vagy slash, és akár verseket is átnézek, bár azokhoz nem igazán értek, szóval ezen a téren leginkább helyesírás szempontból tudok segíteni, máshogy nem nagyon. :D
Az átlagos javítási sebességem két-háromezer szó/nap, és aki együtt szeretne velem dolgozni, készüljön fel, hogy hosszú e-maileket írok. ;) Őszinte vagyok, és kiszámíthatatlan, de azért megbízható, és ha megígérek valamit, az úgy is lesz, kivéve ha valami számításaimhoz képest korábban elkészül.
(Egyes sorozatokkal kapcsolatos fanfictionöket is vállalok, erre akit érdekel, kérdezzen rá privátban, vagy e-mailen keresztül.)

Nos, azt hiszem, mindent elmondtam, aki úgy érzi, bennem megtalálta álmai bétáját, ( :-P ) az nyugodtan írjon privátot, vagy e-mailt ide: elley.info@gmail.com . ;)


-E

_________________
Jamie Bell jogos tulajdonosa ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 július 22 (vasárnap), 12:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 július 21 (szombat), 15:50
Hozzászólások: 11
EGYELŐRE BETELTEM! :)


Sziasztok!

Én is szívesen vállalok Bétázást.
Harry Potter témájúban bármit, kivéve a slash-t (tehát az említetten kívül lehet romantikus, drámai, humor, bármi), nem Harry Potterben pedig leginkább a horrort, humort, drámait, krimit, kalandot, még akár romantikust is... Azaz úgy nagyjából bármit, de slash-t, csakúgy mint a Harry Potterben, itt sem vállalok. Kategória bármi lehet, kivéve a lentebb említett három dolog.
Öt éves korom óta írok történeteket (természetesen azok nagyon kezdetlegesek voltak még, egyik nap megtaláltam, vicces volt visszaolvasni :D ), ezért talán mondhatnám, hogy nem vagyok tapasztalatlan.
Amikhez viszont nem értek, azok a versek, tehát ilyen témában hiába írsz. Még amit nem vállalok, az a Twilight és a Vámpírnaplók, ahogyan animét sem.

Annyit monodanék még, hogy túl őszinte vagyok, tehát én "kerek-perec" meg fogom mondani, mi nem tetszik a történetben, és szerintem mit változtass rajta... :)

Sok szabadidőm lévén elég gyors leszek, még aznap visszakapod a művedet, vagy legkésőbb 1-2 nap múlva. :)

Ha felkeltettem az érdeklődésed, írj ide: cole.cyrodiil@gmail.com


Üdv: Night fury

_________________
Doctor Who, Transformers, Vámpírnaplók, Grimm :xx:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Night fury 2012 július 31 (kedd), 1:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 július 21 (szombat), 22:29 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 július 21 (szombat), 22:15
Hozzászólások: 1
Sziasztok! :-D

A többiekhez hasonlóan bétázást vállalnék. (Harry Potter, Twilight, The Vampire Diaries és Once Upon A Time fanfic-ekhez.)
Lányból vagyok, a romantikus történeteket részesítem előnyben. :D
A versekhez nem értek, nem hiszem, hogy azokkal kapcsolatban bárkinek is tudnék segíteni.
Helyesírással kapcsolatban viszont igen, kritikával és ötletekkel is tudok szolgálni. Viszonylag gyorsan (1-3 nap körülményektől függően) dolgozom.

Ha érdekel, írj: neverforgetsunshine@gmail.com

Sunshine.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 július 14 (szombat), 22:15 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 július 12 (csütörtök), 21:22
Hozzászólások: 1
Egyelőre megteltem! :)

Üdvözletem! :P

Én is, mint az előttem szólók szívesen vállalnék bétázást. Itt a nyár, túl sok a szabadidőm. Ráadásul ez jó lehetőség nekem arra, hogy fejlesszem a saját helyesírásom. És tesztelni tudom a képességeimet. :)

Leginkább a Harry Potter és az animék világában vagyok jártas. Esetleg még tudok segíteni rövidebb, Twilight vagy Vámpírnaplók témakörében írt történeteknél, de mivel ezeket csak felületesen ismerem, ezért nem mélyednék bele egy hosszabb sztoriba. A versekhez pedig nem igazán értek, azokat sem érdemes rám bízni.

De lássuk az előnyeimet is! :P
Eddig még sosem riadtam vissza semmilyen párosítástól sem, legyen az slash, vagy bármi egyéb szokatlan dolog. Kedvenc szereplőm Piton, egy kis vele kapcsolatos munka nagyon kedvemre lenne, de akármire rá lehet venni. Tartalmazhat az írásod felnőtt tartalmat, de a könnyed sztorikat ugyanúgy szeretem. Az OOC karakterek sem jelentenek problémát, sőt, Privet drive-ot is szívesen vállalok!
Egyszóval, nekem szinte mindent lehet küldeni.

Sok szabadidő révén elég gyors vagyok, akár még a küldés napján is visszakaphatod az írásodat, de legkésőbb rá 2-3 nappal. Szokásom egy rövidebb kritikát is köríteni minden egyes fejezethez, igyekszem hasznos tanácsokkal szolgálni. A helyesírásomat jónak ítélem, a szóismétlésekre allergiás vagyok, az összetett szavaknak nincs esélyük ellenem. :D

Ha mindez felkeltette az érdeklődésedet, és úgy gondolod, történeted jó kezekben lenne nálam, akkor írj egy privát üzenetet, vagy dobj egy e-mailt.
címem: zsanschi@freemail.hu

Várom leveled! :3
solembum


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 július 13 (péntek), 14:36 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 október 24 (péntek), 15:25
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Odaát..
BETELT :))

Sziasztok!

Szívesen előhozakodnék az "itt a nyár, vége a vizsgáknak" szöveggel, de ezt már sokan felhasználták, így csak annyit mondanék, hogy szívesen vállalnék újra bétázást. Többnyire Harry Potter-es történeteket szeretnék, de lehet saját univerzum is. Úgy vélem, hogy a Rowling-könyveket elég jól ismerem, a helyesírásban is sokat tudnék segíteni, valamint tanácsokkal is tudnék szolgálni, ha erre igényt tartotok. Nagyon szívesen segítenék hosszabb lélegzetvételű történetekkel, és mint állandó béta is szívesen mellettetek lennék.

A lehetőségek tárháza széles körű, jöhet slash is, különleges párosok, bármi. Versekkel, más jellegű írásokkal (pl. Twilight, Vámpírnaplók...) azonban inkább jobban jártok, ha másokhoz fordultok. :) Új történeteim mostanában nem jelentek meg, de a Merengőn Hajgi néven megtalálsz!

Ha esetleg felkeltettem az érdeklődésedet, akkor az anitaaa@mailbox.hu ímélcímen megtalálsz, vagy ide is írhatsz privátban!

_________________
A bátorság egy ponton túl már őrültség! (Edward Cullen)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hajgi 2012 július 16 (hétfő), 11:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 július 05 (csütörtök), 10:33 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
TÁRGYTALAN


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 július 04 (szerda), 20:40 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 július 04 (szerda), 20:31
Hozzászólások: 1
Eléggé beteltem, ezért már csak olyan írjon, akinek vershez kell bétázás, vagy még kezdő, nagyon az elején jár a történetnek


Sziasztok! Így érettségi után több a szabadidőm. Szívesen vállalnék bétázást PD kategóriában, elsősorban verseknél, rövid novelláknál, de regényeknél is akár. Saját történetek a kedvenceim, természetfeletti lényektől inkább kíméljetek, és romantika minden mennyiségben jöhet. Dobj meg egy üzenettel! (amiben lehetőleg leírod a sztorid témáját, hosszát, és, hogy miben szeretnél segítséget kérni, gondolok itt logikai kapcsolatokra, vesszőhibákra, történet cselekményére, vagy ha csak tanácsra van szükséged egyszerűen)
Erotikus tartalom is jöhet!
+ esetleg jöhet saját szereplős Twilight, vagy Vampire Diaries akármilyen párosítással

popcorn_p@citromail.hu - ide kérem a leveleket :)


Üdv: PopCorn


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára PopCorn 2012 július 10 (kedd), 15:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 június 29 (péntek), 17:03 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 június 29 (péntek), 16:42
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Bétázást vállalnék Twilight fanficceknél, a romantikus történeteket részesítem előnyben, de jöhet bármi :)
Amiben segíteni tudok:
helyesírás (vesszők, párbeszédek, elírások)
logikai bakik
alkotói válság
kritika
viszonylag gyorsan dolgozom (2-3 nap)

Ha felkeltettem az érdeklődésed, kérlek írj: aria.cullen007@gmail.com :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 június 23 (szombat), 21:22 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 0:11
Hozzászólások: 222
BETELTEM.

Sziasztok!

Én is szeretném ajánlani magamat, így a vizsgaidőszak vége felé egyre több a szabadidőm. A helyesírásom jó, a vesszőhibákat észreveszem, akárcsak a tér-idő, logikai bakikat. Már volt alkalmam bétázni, nem is volt panasz rám. Általában 1-2 nap alatt (inkább 1) elvégzem a korrigálást, a hibákról részletes listát is küldök. Harry Potter történeteket vállalok, azon belül is a romantikusabbakat részesítem előnyben, de jöhet bármi, ami ehhez a fandomhoz tartozik. :-)
Ha felkeltettem az érdeklődésed, keress meg üzenetben. :)

_________________
"All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 június 12 (kedd), 17:23 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 06 (szombat), 11:33
Hozzászólások: 1053
Egyelőre beteltem, nagyon köszönöm a sok érdeklődőnek! :)


Sziasztok! :)

Itt a nyár, vizsgák letudva, végre én is felszabadultam, ezért úgy döntöttem, újra vállalok bétázást. ;)

Aránylag gyorsan dolgozom, két-három napos határidővel (de alkuképes vagyok), a munkámat alaposan és lelkiismeretesen végzem, panasz még sohasem érkezett rám.
A fejezetek végén – ha és amennyiben az író igény tart rá –, írok egy összefogó véleményt, elmondom a meglátásaimat, benyomásaimat és tanácsokkal is szívesen szolgálok.
Viszont előfordul, hogy keményen hasítom a szőrt, szóval, aki nem bírja, ha olykor kicsit megkínzom a történetét, az kétszer is gondolja meg, mielőtt ír nekem. :)

Harry Potter világában teljesen kiigazodom, ezen belül akármilyen történet jöhet, kezdve az alapfelállástól, egészen a végletekig – egyet kivéve: slash. (Slash-t egy-egy novella erejéig bevállalok, de ennél többet nem.)
A Twilight-sagát is végigolvastam, vagyis mindenféle fanfictiont átnézek, ami hozzá kapcsolódik, nem válogatok.
Emellett sorozat- és könyvalapú ficet is bevállalok (pl.: Az éhezők viadala, Gossip Girl, The Vampire Diaries, Once upon a time, stb.)
Egyéb, PD-s, vagyis saját történetek bétázását is vállalom, egyedül a versekhez nem értek.
Leginkább a romantikus, vicces műveket favorizálom, de kemény a gyomrom, mindent bevesz; mindezek mellett bőven elmúltam 18, szóval a felnőtt tartalom sem akadály.

E-mail címem: mincsur@gmail.com
Bármilyen kérdésed van, írj bátran, nem harapok. :)

Üdv, KyKy

_________________
"Nem a kudarcba fulladt álmaink törnek meg minket.
Hanem azok, amelyeket nem merünk megálmodni."


" Ha az ember hisz önmagában, nem becsül le másokat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 május 30 (szerda), 11:29 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 május 30 (szerda), 11:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok! :-)

Mivel a vizsgáimnak vége van már (nem győzök eléggé hálálkodni ezért :-D), lett egy kis szabadidőm, szóval gondoltam újra bétázásra adom a fejem, mostanság javítanivaló után áhítoztam.
Az eddigiek meg voltak elégedve a munkámmal, panaszt még nem hallottam. A helyesírásommal nincs baj, sőt. Minden vesszőhiba szemet szúr nekem. Szívesen segítek a logikai bukfenceknél, és ha igényli valaki, kemény kritikát is kap tőlem. Ihlethiány esetén, ha szükséges, megpróbálom felvenni a múzsa szerepét, és homlokon csókollak. De ha csupán egy baráti tanácsra vágysz, abban is segíthetek.
Mindig gyorsan dolgozom, 2-3 napon belül el is készülök. (Ha nem, akkor annak oka van, és előre tájékoztatlak majd, ha így adódna.)
Tehát, ha valakinek szüksége van rám, nyugodtan zargasson ezen az email címen: dream_girl@citromail.hu

U.i. Kezdőket is vállalok, és mindenféle alkotás jöhet. ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 május 21 (hétfő), 14:17 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 február 09 (csütörtök), 12:09
Hozzászólások: 6
BETELTEM


Sziasztok!
Ha valakinek kellene egy emberke, aki átolvassa amit írt, és nem bánja ha kicsit kritizálom, véleményt alkotok a művéről, akkor jelentkezzen nyugodtan :D Viszonylag gyors vagyok…

A műveket Wordben fogadom és küldöm vissza.
Ha érdekel, írj PÜ-t, vagy ide egy üzit: baloghmercedesz1991@gmail.com

Üdv:
Merci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 május 07 (hétfő), 15:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 május 07 (hétfő), 10:30
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Szívesen bétáznék. Előnyben részesítem a slash és femslash témát, ennek ellenére más történeteket is szívesen átnézek. Elsősorban Harry Potter témájú történetekkel szeretnék foglalkozni. Sorry, de Twilight-ot nem áll módomban. Fordításokat is szívesen lektorálok. :wink: Címem: ty.gra@indamail.hu

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 április 20 (péntek), 18:49 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 április 20 (péntek), 18:37
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Hát végre van időm, úgyhogy szeretnék béta lenni. A helyesírásom jó, eléggé idegesítenek a bakik, amiket könnyen észre is veszek, szóval szerintem menni fog. Régebben egy barátnőm bétája voltam, jó lenne újra ezt csinálni.
Amit nem vállalok: slash, Twilight ff, illetve olyan műveket, amiben a főszereplő elmúlt 20 éves (tudom, hogy ez fura, de ez van)
Ha valaki Lily/James párosítással keresne annak nagyon örülnék, de az Aranytrió gyerekeinek generációját is szeretem, nem beszélve a többi Tekergőről :-D
Saját történetesek is felkereshetnek!
Ha van valami munkád, akkor írj ide, és a többit megbeszéljük: morland.cath@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 április 19 (csütörtök), 22:53 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 11 (péntek), 9:32
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Már beteltem. :)

Sziasztok!

Mostanában adódott egy kis időm (mondhatni ki vagyok éhezve egy kis javítanivalóra :) úgyhogy szívesen bétáznék (újra).
Amivel bombázhattok: Harry Potter minden témában és minden mennyiségben, kivéve a versek, mert azok sajnos, nem az én világom;
Twilight, Privet Drive-os sztorik, saját szereplős stb.
Ha érdekel, küldj PÜ-t vagy írj a köv. emailre: bota.krisztina@gmail.com

Botkrisz


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára botkrisz 2012 április 30 (hétfő), 18:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Ajánlom Magamat
HozzászólásElküldve: 2012 április 07 (szombat), 23:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 április 07 (szombat), 23:12
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Imád-Lak
Hali!
^^ Nem vagyok errefelé túl ismert, tény, de azért ha valakinek kellene egy emberke, aki átolvassa amit írt (és nem bánja ha kicsit kritizálkodom a józan ész határain belül persze), az elér engem a mailcímemen, gildran@vipmail.hu
Jelentkezz nyugodtan, ha kell valaki, aki átlesi a legfrissebb, ropogós művedet, vagy csak egy véleményre vagy kíváncsi. :) :-c
-gyakorlatom van
-viszonylag gyors is vagyok (érettségi és felvételi időszaka értelemszerűen kivétel)
-ha úgy gondolod, magánéletre se vagyok kíváncsi
-csak HP-vel kapcsolatos témában kéretik felkeresni, párosítás lényegtelen. (kivételt képeznek a nekem tetsző egyéb fficcek is... :) XD)
-stilisztikai, tartalmi vagy bármilyen más problémák kezelésével kereshetsz, de kérlek ezt leveledben jelezd. :)

[műveket Wordben és/vagy Open Office barátunk segítségével fogadom. :) ]

Várlak tűkön ülve:
Lau

_________________
"-Számíts rá, hogy szabaddá teszem a holnapi napom, bemegyek az irodádba egy fejszével, és egyenletes kis hasábokra vagdalom a féltett, egyedi tervezésű berendezésedet az asztaltól, a szekrényekig, sőt még a perzsaszőnyegedet is szálanként fogom visszabontani. Aztán rakok egy hangulatos kis tábortüzet, és személyedben állatáldozatot mutatok be, valamilyen felsőbb hatalomnak, és az sem fog visszatartani, hogy nem igazán hiszek ilyesfélében."
by: Ayase


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 április 03 (kedd), 15:30 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 április 03 (kedd), 15:23
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Bétázást vállalok! Twilight kategóriában írt történeteket tudok javítani. Szívesen segítek neked: helyesírás, vesszőhibák, elgépelések, párbeszédek, szóismétlés. lash ficektől kíméljetek! ~x( ~x( Ha felkeltettem az érdeklődésedet, akkor írj a miklostimi@citomail.hu - ra, ahol megbeszéljük, milyen típusú történetet írsz, milyen gyakran frissítesz és nagyjából milyen gyors bétázást kérsz. :wink: Puszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 március 17 (szombat), 19:51 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 17 (szombat), 16:45
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Álomvilág
BETELTEM


Sziasztok!
Bétázást vállalok! HP és PD kategóriában írt történeteket tudok javítani. Amiben segíteni tudok: helyesírás, vesszőhibák, elgépelések, párbeszédek, szóismétlés. Slash és 18-as karikájú ficektől kíméljetek! :wink: Ha felkeltettem az érdeklődésedet, akkor írj a lianabartoni@gmail.com - ra (vagy dobj egy PÜ-t), ahol megbeszélhetjük, milyen típusú történetet írsz, milyen gyakran frissítesz és nagyjából milyen gyors bétázást kérsz. :wink: Puszi!

_________________
I will take what is mine with fire and blood ~ Daenerys


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 március 11 (vasárnap), 13:51 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 március 11 (vasárnap), 13:43
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!
Bétázást vállalok HP témájú írások esetében. Bármilyen műfaj jöhet, kivéve a fordítást.
Incest és Drarry. Ezekkl kíméljetek. ;)
Alapjáraton kedves vagyok a kritikáimmal, de őszinte, valamint magam is íróként tevékenykedem.
Ha érdekel az ajánlatom írj PÜ-t!
Köszöntem, jordanandvee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 március 06 (kedd), 11:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Nem aktuális
Harry Potter témájú történetek esetében vállalok bétázást: hogyha úgy érzed, egyedül nem boldogulsz!

Műfaj: A versek és fordítások esetében nem tudok segíteni, mert nem vagyok otthon a témában.

Stílus: Elzárkózom minden olyan jellegű írástól, ami erős idegzetűeknek való – túlzott erőszak, kínzás stb. Valamint (ez az én bogaram) miután nem szeretem a trágár beszédet, olyan történeteket sem szívesen bétázom, amik esetleg indokolatlanul sok káromkodást tartalmaznak.

Téma: Fő szempont, hogy a történet alapötlete megtetsszen. Nem zavar a slash, ellenben Torry/Vorry témájú írásokkal ne engem keressetek meg, sajnálom.
Amiben tudok segíteni: helyesírási hiba, központozás, párbeszédek, szóismétlés, megfogalmazás.

Gyengeségeim: Villámgyors bétázást nem tudok ígérni, olykor előfordulhat, hogy kicsit többet kell rám várni.

Amit szeretnék kérni: Amennyiben felkeltettem az érdeklődésed, és felkeresel, kérlek, írd meg: milyen témában szoktál írni, milyen időközönként szoktál frissíteni, és mi az vagy mik azok a dolgok, ami(k)ben szeretnéd, ha segítenék.
Ezek után, ha megtetszett a téma, elmondom, én hogyan szoktam bétázni, és te eldöntöd, hogy ez a módszer megfelel-e a számodra vagy sem!

Elérhetőségem: bogar.04@hotmail.com


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Cartwright 2012 szeptember 20 (csütörtök), 18:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 február 25 (szombat), 16:21 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 február 13 (hétfő), 19:04
Hozzászólások: 2
Már nem aktuális!

Sziasztok!

Bétázást vállalok. Helyesírás, vesszők, elgépelések, PLUSZ ha nem tetszik a megfogalmazás (pl értelmetlen, érthetetlen, logikátlan, valamiből sok/kevés van és más apróságok), kedvesen - legalábbis próbálok az lenni -, de szívfájdalom nélkül közlöm.
Kizárólag saját szereplős saját történet érdekel.

PÜ-ben megtaláltok! (:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csisze 2013 május 26 (vasárnap), 20:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 február 17 (péntek), 23:51 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 február 06 (hétfő), 15:44
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Hát, gondoltam, írok ide is. Bétázást vállalok, DE... csak novellákat és egyperceseket, mert most van pár javítanivaló regényem. A bétázásban egyaránt benne van a szerkesztés, a helyesírási hibák jelzése (nem javítása) és indoklása, tartalom ellenőrzése, stilisztika, és kritika. Ez mind együtt vagy egyik sem. Néha hosszan megváratom az embereket, ilyenkor lehet nekem szólni, hogy siessek, és belehúzok, de nem adok ki rossz munkát a kezemből. Csak olyan írjon, akinek jó az idegzete, és elviseli a szarkazmust. Elsőtörténetesek is írhatnak, ha egy velősebb kritikát szeretnének, mint a jó volt, folytit, legfeljebb igyekszem valamivel finomabban fogalmazni. Egyébként szőrözős vagyok, és pepecselős, képes vagyok (többször is akár) visszaküldeni egy egész fejezetet újraírásra, ha nem találom megfelelőnek, vagy legalábbis az író képességeihez megfelelőnek. Ha elég bátornak érzed magad, akkor írj ide: kyrawolf@gmx.com

És elfelejtettem írni, hogy csak saját történeteket vállalok. A fanficek világában nem vagyok otthon, és nagyon ritkán szeretem őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 január 30 (hétfő), 20:38 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 19 (hétfő), 17:03
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: a billentyűzethez ragadva
Sajnálom, de beteltem.

Bétának jelentkezek, bármilyen történetet vállalok. Bár a manga és Twillight világában nem vagyok otthon, ilyen témában is vállalok műveket (max. majd utánanézek). Aki kéri, adok tanácsot folytatást illetően is, de ugyanúgy javítom a helyesírási és vesszőhibákat is. Elég gyorsan dolgozok, ha nem jön közbe semmi egetrengető, egyből lebétázom. Maximum négy embert vállalok egyszerre.

Akinek felkeltettem az érdeklődését, írjon a klaudia.onica@gmail.com -ra. :-c


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2012 január 11 (szerda), 17:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 április 04 (péntek), 20:07
Hozzászólások: 3
Beteltem!

Sziasztok! Bétának jelentkezem! :-D Szívesen javítok szinte bármilyen történetet, bár a manga világában nem vagyok ismerős, de amennyiben csak helyesírási, elgépelési, szórendi hibákban kell a segítségem, állok rendelkezésedre! Elsősorban prózai írásokat várok. Amit érdemes tudni rólam, hogy néhány éve rendszeresen írtam, már akkor is bétáztam és nagy általánosságban meg voltak elégedve velem. Mostanában egy főiskolai lapnál dolgozom, mint segédszerkesztő, vagyis a feladataimhoz tartozik a teljes újság lektorálása. Ennyi referencia, remélem, mindenkinek elég! :wink: Írjatok privátban és egyeztetünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Kínál
HozzászólásElküldve: 2011 december 23 (péntek), 22:15 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Salgótarján
Sziasztok! Bétaságot vállalnék, de csak azoknak, akik kezdők még! (Első, esetleg második történetüket írják, helyesírási, vessző hibákkal küzködnek, nincs ötletük a folytatáshoz). Elsősorban Prive Drive-os sztorikat várok, Hp-ből max paródiát, esetleg eléggé fantáziadús változatot. Twilightes, vámpírnaplós történetektől kíméljetek!
Előnyeim: kijavítom a helyesírási hibákat, segítek a vesszők helyrerakásában, (régebben sokat kellett kínlódnom velük, együtt tudok érezni). Biztos lehetsz benne, hogy 24 órán belül végzek.
Hátrányaim: Őszintén megmondom a véleményem, de nem fogom elvenni az önbizalmad, legyen az bármennyire pazar minőségű. Meg fogom mondani azt is, ha valamit logikátlannak, fölöslegesnek tartok, persze ez már csak tőled függ, hogy rossznak gondolod vagy sem.

Akinek felkeltettem az érdeklődését, írjon privátban, esetleg citromailon.
email címem: david9503@citromail.hu

Beteltem!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára david9503 2012 január 13 (péntek), 17:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség