Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő

Becses érzelmeid a filmek irányába...
Film a Harry Potterből? Fúj, illúzióromboló... sose nézném meg. 0%  0%  [ 1 ]
Természetesen megnéztem őket, bár nem fűztem hozzájuk nagy reményeket. 21%  21%  [ 52 ]
Megnéztem. Tetszettek, de felejthetők. 13%  13%  [ 31 ]
Egészen jók, bár a könyvet nem szárnyalták túl. 51%  51%  [ 125 ]
Éppen annyira tetszettek, mint a könyv... 5%  5%  [ 13 ]
Iiiiiiimádom a HP-filmeket! Egyszerűen fenomenálisak! 9%  9%  [ 23 ]
Szavazatok száma : 245
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 22:33 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 14 (péntek), 20:32
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Valahol a föld felett de közel még a talajhoz...
Volt egy rész, amikor Potter azt ecsetelte éppen, hogy Voldemort fejében járt, Hermione meg rászólt hogy "De azt nem szabad!" Én úúúgy felnevettem. Rajtam kívül semmi. Csak nekem volt vicces hogy rászólt mint valami kutyára? X'D

_________________
Mesebeli tévedések jönnek sorba
A királyfi...
Jön, megy valahova.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 22:32 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 31 (péntek), 14:53
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: drowning in my own mind
jaja Helena mondta is interjúban, h Emma segített neki, meg hogy milyen fura volt Hermionét játszania :D

Juci: nyilván nem volt olyan, amilyennek elképzeltük (legalábbis sokunknak), de sztem azért odatették magukat :) volt ami hiányzott, volt, amit máshogy csináltam volna, de mindig is voltak benne ilyen részek, az összes filmben, szal :D
McGalagony nagyonnagyon jó volt, jók voltak a jelenetei, igen, hiányzott a nagy beszélgetés H és V között, hogy megértsék a nézők, hogy most ugyan mivan, és nem volt az igazi, h Hermionénak meg Ronnak mondta el, hogy mi a helyzet
Neville beszéde tetszett :) de az am annyira vicces volt, nemtom ti hogy vagytok vele, mikor a csónakházban V kérdezi Luciustól, idézem: "Te hogy bírod magad elviselni, Lucius?" xD meg mikor V Neville beszéde előtt, mikor N szót kér, ránéz, és tök "lesz*rommitmondasz" fejjel mondja, hogy persze beszélj nyugodtan annyira érdekel mit akarsz mondani xD meg mikor mondja Pitonnak a csónakházban, h ÉÉN vagyok rendkívüli xD

am igen, Ralph kicsit csalódás...mondjuk lehet, h a rendezői utasítások is benne vannak nem kicsit, de ez a folyamatos NYHHAAAAAAAAAAA-zás meg idegbetegség kicsit fárasztó...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 22:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 30 (kedd), 22:00
Hozzászólások: 1036
Tartózkodási hely: 'Skolc
Jah, most lehet, hogy nagyon csúnya leszek, de ez a sok elismert angol színész kb... semmit nem csinált :S Miről beszélünk itt évek óta nem is értem, hogy Alan annyira jó, mint Piton... Ezt honnan veszi bárki is? Alan jó, de nem a HP-ben. Túl öreg, túl merev, gyakorlatilag ugyanazzal a megmerevedett arccal játszott 10 éve...

Ralph meg, hö?! What?! Ő már önmagában is félelmetes, úgyh ez az univerzum egyik rejtélye marad, hogy ő vajon hogyan tudta így... el(b*szni)játszani Voldemortot...

_________________
<i>'It's a new dawn It's a new day It's a new life For me And I'm feeling good'
</i>

<i>'But I want, want, want to be your love Want to be your love for real'</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 22:27 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 14 (péntek), 20:32
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Valahol a föld felett de közel még a talajhoz...
aglarnis írta:

Voldemort olyan meleg volt, mint még soha -.- Hú, azta...


Igen, ezt aláírom :D

_________________
Mesebeli tévedések jönnek sorba
A királyfi...
Jön, megy valahova.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 22:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 30 (kedd), 22:00
Hozzászólások: 1036
Tartózkodási hely: 'Skolc
Ó :D Bella olyan király volt, mint még soha.

Voldemort olyan meleg volt, mint még soha -.- Hú, azta...

_________________
<i>'It's a new dawn It's a new day It's a new life For me And I'm feeling good'
</i>

<i>'But I want, want, want to be your love Want to be your love for real'</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 22:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 14 (péntek), 20:32
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Valahol a föld felett de közel még a talajhoz...
Én esküszöm fordítva működöm mint az emberek többsége O.o. Nekem speciel a Gringots semmi extrát nem adott. Ott voltak, és ami max tetszett benne a sárkány. Helena alakítása előtt meg... _U_ Esköszöm hitelesen játszotta el Hermionét

_________________
Mesebeli tévedések jönnek sorba
A királyfi...
Jön, megy valahova.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 22:23 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 30 (kedd), 22:00
Hozzászólások: 1036
Tartózkodási hely: 'Skolc
Olyan szívesen mondanám, hogy örülök, hogy van, akinek tetszik, de basszus, nem vagyok rá képes XD Mert még mindig csak a csalódottság van bennem. Hogy látvány ide, 3D oda... Elveszett! A HP valahol elveszett benne.

_________________
<i>'It's a new dawn It's a new day It's a new life For me And I'm feeling good'
</i>

<i>'But I want, want, want to be your love Want to be your love for real'</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 22:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 31 (péntek), 14:53
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: drowning in my own mind
Engem leginkább az b*szott fel amúúúgy, hogy a végén Harry kettétöri és eldobja az Elder Wand-ot :shock: most ezmiez? -.-
amúgy nekem tetszett, legalább ötször elsírtam magam
tényleg voltak benne olyan részek, hogy csak néztem, hogy neeee, Hermionénak mondja, h ölje meg Naginit meg ilyenek, de látványban meg zenében visszaadták :)
3D-ben nagyon durva volt, nem egyszer szédültem be, pl. a Gringottsos résznél és amikor Harry magával rántja Voldemortot, duurva volt

jaaaaj és igen, mikor Voldemort megöleli Dracót xDDD hát én ott konkrétan felröhögtem xDD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 17:02 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 08 (szombat), 21:07
Hozzászólások: 217
Tartózkodási hely: Ahol bármi megtörténhet...
Ma délelőtt én is elmentem megnézni az új filmet, és habár tetszett, teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Szerintem nagyon sok karakter idegen dolog volt mind a két részben, ami kissé furcsa volt. Én 3D-ben néztem meg és tényleg nagyon látványos volt, bár hiányzott belőle a párbeszédek. Elég akciófilm jellege volt, így számomra nem érződött annyira a drámai jellege, ami a sok halálból adódott volna. A Voldemort-Draco ölelést én sem értettem...nem tudom miért rakták bele. Nekem Dumbledore-ral nem volt problémám, bár kicsit részletesebben is foglalkozhattak volna vele, meg a múltjával. Egyébként is sok kis apró részletet kihagytak, ami a könyvben azért jelentősebb volt, így csak maradtak a nagy csata jelenetek, ami kissé személytelenné tette.

A bodzapála kettértörése nekem nem tetszett, előtte Harry még a saját pálcáját se javította meg...

Az utolsó öt percet, a 19 évvel későbbi részeket, pedig én végigröhögtem....kissé röhejesek voltak a karakterek, szerintem :D

_________________
"Vannak idők az életben, amikor olyasmit csinálunk, amire nincs magyarázat"

"Vannak dolgok, melyeket csak az érez, kinek esze, s vannak dolgok, melyeket csak az ért, kinek szive van."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 16:49 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 30 (kedd), 22:00
Hozzászólások: 1036
Tartózkodási hely: 'Skolc
"A könyben a kedvenc részem az volt, mikor Harry összerakja magában a dolgokat és elmegy meghalni. Utána pedig az utolsó párbeszéde Voldemorttal. Hát az én szememben mindkettőt eléggé elszúrták, úgyhogy csalódott voltam. Egyáltalán, minden beszélgetést elkapkodtak."

Na, hogy ez mennyire igaz. A lényeg, épp a lényeg maradt el, hogy mielőtt Harry és Voldemort végre összecsap :D Ott egy komoly beszélgetés folyik. Harry úgy kiosztja, mint az állat, és tulajdonképpen elmondja neki, hogy: na haver, most meg fogsz halni, és ráadásul azért, mert annyira hülye és önimádó vagy.
Ami a könyvben annyira jó, ahogy írták is előttem itt korábban, hogy Harry magában mindenre felkészül, mindent megold a fejében, nem szól senkinek, csak teszi a dolgát. Ahogyan a kib*szott csózön van-hoz illik!

-.-' Áh, nagyon nehezen bírom feldolgozni.

_________________
<i>'It's a new dawn It's a new day It's a new life For me And I'm feeling good'
</i>

<i>'But I want, want, want to be your love Want to be your love for real'</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 15:42 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 07 (csütörtök), 15:52
Hozzászólások: 6108
Tartózkodási hely: amottan
Nekem még a moziban nézés társaság hiányában elmaradt, de egyszer már láttam a filmet.
Szóval innentől

SPOILER



Nagyrészt egyetértek az előttem szólókkal, valami nekem nagyon hiányzott ebből a filmből, a jelenetek többségének valahogy nem volt súlya, szerintem iszonyatosan elkapkodták. Ha már két részre szedték, igazán belefért volna még pár apróság.

Látványos film volt, és kíváncsi vagyok a 3D változatra is, hátha akkor az annyira lefoglal, hogy nem zavarnak a hiányosságok.
A legnagyobb problémám Harry. Nem Dan hibája, az alakítással önmagával nincs bajom, de szerintem elég sok karakteridegen megnyilvánulása volt, és így pont a lényeg nem volt meg valahogy.
A másik Dumbledore, de ezt az előző részek során már kénytelen voltam megszokni...

McGalagony megmozdulásait viszont nagyon bírtam, még ha nem is mindig illett oda xD

Amikor Voldermort megölelte Dracót az mi akart lenni?! O.o Kínosabb volt, mint Harry és Hermione táncos jelenete az előző filmben xD

Piton emlékei egészen jók lettek, Fred halálát megkönnyeztem.
A Gringotts meg a sárkány tetszett, meg a Roxfort védőpajzsa.

Neville-t itt és a könyvben is szerettem, egy pillanatra megijedtem, hogy nem ő nyírja ki Naginit.
Ja amúgy nekem olyan nem rémlik, hogy Harry hallaná a horcruxokat, a podzapálca eltörése meg ugyan elegáns megoldás volt, de nem tetszett igazán.

A könyben a kedvenc részem az volt, mikor Harry összerakja magában a dolgokat és elmegy meghalni. Utána pedig az utolsó párbeszéde Voldemorttal. Hát az én szememben mindkettőt eléggé elszúrták, úgyhogy csalódott voltam. Egyáltalán, minden beszélgetést elkapkodtak.
Molly is elég gyorsan elintézte Bellatrixot, azért többet vártam tőle.

Egyelőre más nem jut eszembe.

_________________
"self care is drinking sixteen glasses of champagne and setting off a chain of events that comes to a head with you getting engaged to your celebrity athlete boyfriend in spain."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 15:08 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 08 (szerda), 13:37
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Érd
Tegnap megnéztük barátnőkkel, és... és nagyon tetszett :)
Sok volt a baki, meg van pár kifejezetten irritáló részlet, de a látvány meg pl Voldemort annyira lenyűgöző volt, hogy lesz repeta.

Spoiler!

Ami negatív:
Neville. Azt a kis hőst a könyvben sem szerettem, tipikus kis felmagasztalt tök. Filmbe meg akkora nagyarc, hogy már hangosan nyögtünk a fájdalomtól, ha színre lépett. Nekem komolytalan volt a legtöbb jelenete.
Piton halála: miért kellett ilyen kegyetlenül? A könyvben jóval meghatóbb volt. Az emlékek pedig kissé össze voltak csapva, bár megható volt, az tény. A pluszjelenetek is rendben voltak, inkább Piton többletjelenet, mint Ginny.
19 évvel később: én a könyvben is sírva röhögtem ezen, annyira... áh :,D Legjobb barátok meg mindenki egy halottról nevezi el a kölköket, Harry sminkje... Nekem erőltetettnek tűnt a jelenet, egyáltalán nem tetszett.
Lily: miért egy idősebb nőci kell legyen? Finoman szólva is rohadt fiatalon halt meg, ahogy James is. Nem hogy nem fekete a pasas haja, de még öreg is. Lily kislányként meg barna szemű. omg.


Nagyon tetszett:
Voldemort, Bella, Gringotts egész, a dementorok... Párszor beleépültem a székbe és kivert a víz, hogy mellettem lebeg az a szörnyeteg :shock: A kastély, a harcok, az idősebb színészek...
Kedvenc jelenetem a "Vorrys". Amikor Harry magához rántotta, felröhögtünk, hogy ez lefogja kapni... utána a csápos rész... ütős volt, nem bírtunk nem röhögni :mrgreen:
Hermione a Gringottsban, azaz Bella... hát, az a színésznő nagyon érti a dolgát. Lenyűgöző az alakítása.
A roxfort védőpajzsa, a megelevenedő szobrok, Nagini,titkok kamrája.

Egyedül az a rossz, hogy egy korszak véget ért. Középiskolás voltam, mikor a filmeket vetíteni kezdték, akkor is nagy élmény volt látni megelevenedni vásznon a történetet, de ez a 3d nekem nagyon bejött, hátborzongató élmény volt :) No meg elviseltem volna, ha mindegyik kötetet két részre bontják.

_________________
Kép
Made In Japan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 14:13 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 15 (hétfő), 21:20
Hozzászólások: 422
Véleményem a HP 7/2-ről.

AKI NEM AKAR MOZIZÁS ELŐTT VÉLEMÉNYT, AZ MOST NE OLVASSA!!!

Azt azért nem mondom, hogy hihetetlen módon vártam ezt a filmet, de tény, hogy nagyon kíváncsi voltam rá, főleg annak tükrében, hogy az első felét egészen elfogadhatónak találtam. A másik, ami miatt érdekelt, az a hatalmas marketing és népszerűsítő kampány, ami megelőzte a filmet - DH-s relikviák, élő világpremier közvetítése a Youtube-on, és még sorolhatnám.

Szóval eljött végre a nagy nap, és én kissé még büszkén is ballagtam a 12 éves lányommal a mozi felé, hiszen a legelső vetítésnap legelső előadására sikerült jegyet szerezni, úgyhogy úgy voltam vele, hogy de jó, az elsők közt fogom látni ezt a várva-várt filmet. Még egy utolsó ellenőrzés: jegyek - pipa, popcorn - pipa, innivaló - pipa, és a legfontosabb: papírzsebkendők - pipa. Oké, minden megvan, kezdődhet a film. Nos, elkezdődött...

És ezzel együtt az én valamivel több mint két órás szenvelgésem. Tulajdonképpen az elejével egészen ki is voltam békülve. Tetszett a Gringotts, ahogy elkötötték a sárkányt, még Voldemort dühöngése is bejött, mikor a szentem rájött, hogy hopp, oda Hugrabug kelyhe. Aztán jött a hirtelen váltás, Harryék máris Roxmorts utcáin bóklásznak. Aberforth-hoz be, egy-két szó az idősebb Dumbledore-ról, majd hipp-hopp, máris a Roxfort felé tartanak Neville vezetésével. És innen kezdődött a zuhanórepülés (számomra). Azt meg kell hagyni, igazán látványosra sikeredtek a harci jelenetek, de az azokat összekötő részek, hát mit mondjak... Kezdődött azzal, hogy Harry Potter nem bujkálva közlekedik a Roxfort rejtett folyosóin láthatatlanná tévő köpenye alatt. Neeeeeem! Ő egy igazi kihaénnem tökös gyerek, és a halálfalók előtt kiáll a szintén halálfalónak hitt Piton elé, hogy a sárga földig lehordja. Ez az, Harry, ez ám az életbiztosítás. Na de lépjünk tovább ezen a kis apróságon. Harry beszéde olyan jól sikeredett, hogy egészen lázba hozza még a vén McGalagonyt is, aki azonnal harcba hívja a Roxfort lovagi páncéljait, hogy aztán a masírozó páncélokat nézve kislányos izgatottsággal, mosolyogva odasúgja Molly Weasleynek, hogy mennyire szerette volna már kipróbálni ezt a Locomotor bűbájt. Elnézést, lehet, hogy tévedek, de most élethalál harc fog következni, vagy egy jó kis számháború?

Aztán, ami szintén kiverte nálam a biztosítékot, az szeretett Piton professzorunk csúnya és értelmetlen halála. Az csak egy dolog, hogy nem a Szellemszálláson történik, hanem valami csónakházban, szintén egy dolog, hogy Voldikánk először elvágja a drága ember torkát egy szabdaló átokkal - hozzáteszem, valami spéci lehet, mert az inge nem hasad fel, csak átvérzik -, és csak utána jön Nagini, hogy az éhségét csillapítsa. Az igazi "pofám leszakad" jelenet még csak most jön: Piton beszél Harryhez. Olyan szépen, kedvesen, mintha a saját édes gyermeke lenne. Udvariasan megkéri, hogy nézzen a szemébe, hiszen a szeme olyan, mint az édesanyjáé, és csak úgy mellékesen megjegyzi, hogy Harry ugyan vigye már el a könnyét egy üvegben, és öntse egy merengőbe, majd nézze meg. Mindezt egy átvágott torokkal, és jónéhány kígyóharapás után. Semmi bugyborékolás, halálhörgés. Úriemberek beszélgetnek egymás közt.

Harry szalad is, megnézi az emlékeket, amiben nem értem miért, van egy olyan jelenet, ami közvetlenül Lily halála előtt van: Voldemort már a lépcsőn tart felfelé, Lily pedig Harryhez beszél. Hmmm... Piton ott lett volna a szobában? Nem hiszem. Ez kérem, egy igen csúnya baki, bár igen látványos, de azért mégiscsak baki. Nem baj, túltesszük magunkat rajta. Azt már csak csendben jegyzem meg, hogy szegény Alan Rickmanre annyi sminket pakoltak, hogy valamit fiatalítsanak rajta, hogy csóró ember úgy nézett ki, mint egy kezdő transzvesztita. Aztán jött Harry önfeláldozása. Az tényleg jó lett, komolyan tetszett, valamint a halálközeli élménye alatti beszélgetése Dumbledore-ral (mondjuk az öreg erősen hajazott Fehér Gandalfra :D), viszont az már hangos röhögésre késztetett, mikor Voldemort rájön, hogy Harry él, és ahelyett, hogy újra ráküldené a halálos átkot - amivel most már valóban a fiú halálát okozná -, elkezdi kergetni végig-hosszig a Roxforton, és mikor a fiú elesik, elkezdi rugdosni. Na ez volt az a pont, ahol a könnyeimet törölgettem - megjegyzem, nem a meghatottságtól -, és azt mondtam magamban, öregem, ha ilyen hülye vagy, hogy egy varázspálcával a kezedben inkább rugdosni van kedved, akkor tényleg megérdemled, hogy feldobd a talpad.

Így is lett. Voldi halott, mindenki hepi.

Amúgy az "élményeken" túl, már csak hab volt a tortán, hogy a moziban fullasztó meleg volt, sehol egy kóbor légkondi, szóval izzadtunk, mint a kutya, de már arra is gondoltam, hogy talán ez is a marketing részét képezi, vagy esetleg egy átütőbb moziélményt akartak így biztosítani, elvégre hőseinknek is eléggé meleg helyzetekkel kellett megbirkózniuk.

Az egyetlen, aki miatt úgy érzem, mégis megérte elmenni, az Bella, alias Helena Bonham Carter. A nő egy jelenség, nincs mit szépíteni. Imádtam. Az őrületét, a megszólalásait, a mozdulatait. Zseniális.

Remélem, senkinek nem veszem el a kedvét egy ilyen kritika után, de ez az én személyes véleményem, amit tartok és vállalok. Azért bízom benne, hogy ennek ellenére, tetszik majd a film, még akkor is, ha én személy szerint csalódtam. Talán velem van a baj...

_________________
Kép

SSHG rajongók ide!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Drága volt, de hát egyszer élünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: HP7/II.
HozzászólásElküldve: 2011 július 16 (szombat), 11:52 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 30 (kedd), 22:00
Hozzászólások: 1036
Tartózkodási hely: 'Skolc
HP7/II. spoiler (bár nem is igazán)







Egy kis Cara-váró:

Csalódott vagyok... És az egész ennyiben is maradhatna :D
Mert olyan érzésem van, mióta kijöttem a moziból, hogy valami nagyon-nagyon hiányzik ebből az egészből. Az a sok imádnivaló karakter eltűnt a látványban... Bezzeg ez a homokekszuális jellegű, ideggyenge Voldemort...Egészen megszoktam így a végére, de még mindig nem tetszett.
Igazából az volt a vicces, hogy legalább 3-4szer olvastam már a könyvet, mégis néha csak néztem, hogy ez most mi :D Furcsa és nekem értelmetlen húzások voltak benne, mint pl, mennyiből tartott volna Neville-nek szólni, hogy ugyan már, öld meg azt a kib*szott kígyót.
A Herceg meséje már csak azért sem a kedvencem, mert... hát ezt úgyis tudod :D Azért sírtam, mint minden jóravaló HP rajongó. De néha már magam sem tudtam eldönteni, hogy miért...

_________________
<i>'It's a new dawn It's a new day It's a new life For me And I'm feeling good'
</i>

<i>'But I want, want, want to be your love Want to be your love for real'</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 13 (szerda), 21:18 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Nekem az első csalódásom a vérfarkas volt.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 11 (hétfő), 19:11 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Lil írta:
Nekem az első ilyen csalódásom Sirius volt

Nekem is. Egyáltalán nem olyannak képzeltem, mint a filmben. Alapvetően én bírom Gary Oldmant tényleg jó színész, de Sirius másmilyen. Szerintem a könyv elég egyértelműen le is írja. Én pont ilyennek képzeltem, mint ezen a képen: http://viria13.deviantart.com/gallery/? ... 6#/d3502kc
De amúgy szerintem alapvetően a jelmeztervező cs*szte el a dolgot, de ez csak az én személyes véleményem.

Igen, a vérfarkas tényleg iszonyú gáz volt, már egy sima farkassal is 100x jobban járhattak volna. Na mind1.

Sose rajongtam a filmekért, gondolom ez látszik is :) Az alapvető gondom pont a szereplőkkel volt, ezért nem tudok úgy nézni a filmekre, mint adaptációra. Egyszerűen nekem nem jött át az egész, sajnos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 11 (hétfő), 18:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Szakkara írta:
A vérfarkas tényleg nagyon béna volt, pedig lehetett volna jobbat is kreálni. Várom az új részt, bár nem várok tőle sokat. Mármint, valószínűleg nem lesz könyv hű, és tele lesz olyan jelenetekkel, amik a könyvben véletlenül sem voltak benne. :(


Hát igen... A vérfarkas mondjuk lehetett volna ilyen:

Kép

vagy ilyen:

Kép

Én se várok tőle könyvhűséget. Megint ki fognak hagyni belőle egy csomó jelenetet, a végét meg el fogják túlozni, mint mindig. Roxfort porig fog égni, Harry meg kipróbálja a mugli extrémsportok egyikét Voldival az élén, még mielőtt könnyes búcsút vennének egymástól. És ki tudja, még milyen extra elcsépelt jelenetekkel fogják teletűzdelni.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 11 (hétfő), 18:12 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
A vérfarkas tényleg nagyon béna volt, pedig lehetett volna jobbat is kreálni. Várom az új részt, bár nem várok tőle sokat. Mármint, valószínűleg nem lesz könyv hű, és tele lesz olyan jelenetekkel, amik a könyvben véletlenül sem voltak benne. :(

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 11 (hétfő), 15:39 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Én max akkor nézem meg az utolsó részt, ha már jó minőségben le lehet tölteni. Nem fogok annyi pénzt kidobni egy mozijegyre.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 11 (hétfő), 10:13 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Lil írta:
Szakkara írta:
Sirius szerintem jó volt, tökéletes választásnak bizonyult Gary Oldman, aki nagyon jó színész. De még a karakter megjelenése sem volt rossz, hiszen több mint egy évtizedes azkabani rabság,az onnan való szökés és bujkálás után nem várhatunk egy jó bőrben lévő, helyes pasit a képernyőre. Épp eléggé le volt gatyásodva, amilyennek lenne kellett.


Én egyszerűen csak másnak képzeltem el őt. Nem képzeltem én helyes pasit, sem jól fésült fickót, de az én képzeletemben ő nagyon máshogy élt (sokkal hosszabb hajjal és kevesebb tetkóval... és mindenképpen szakáll nélkül :D). Igazából nem volt rossz, a színészi játékkal nem is volt bajom, tényleg csak másként képzeltem el és emlékszem, hogy csalódott voltam, de ez már az én bajom. :) Mondjuk a legnagyobb csalódásom abban a filmben egyértelműen a vérfarkas volt, ami... no comment. Viszont ez már elmúlt, a szereplők olyanok voltak amilyenek, csalódtam vagy sem, azért nagyon várom az új részt! :D


Hát a vérfarkas az tényleg nagyon nagy gáz volt. Én konkrétan fetrengtem a röhögéstől mikor megláttam. Maximum halálra röhögi magát az ember, nem pedig halálra rémül. xD A vége az kész katasztrófa volt abban a filmben, de tényleg. Kész paródia. :D Sirius szerintem jó volt, kinézetre és szereplésre egyaránt. jól alakította a figurát.
Az új részt én is nagyon várom már! :) Csak kár, hogy vége lesz a filmeknek. :( Úgy néztem volna még őket, ha csalódást okoznak, ha nem.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 10 (vasárnap), 23:53 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 21 (vasárnap), 18:46
Hozzászólások: 90
Szakkara írta:
Sirius szerintem jó volt, tökéletes választásnak bizonyult Gary Oldman, aki nagyon jó színész. De még a karakter megjelenése sem volt rossz, hiszen több mint egy évtizedes azkabani rabság,az onnan való szökés és bujkálás után nem várhatunk egy jó bőrben lévő, helyes pasit a képernyőre. Épp eléggé le volt gatyásodva, amilyennek lenne kellett.


Én egyszerűen csak másnak képzeltem el őt. Nem képzeltem én helyes pasit, sem jól fésült fickót, de az én képzeletemben ő nagyon máshogy élt (sokkal hosszabb hajjal és kevesebb tetkóval... és mindenképpen szakáll nélkül :D). Igazából nem volt rossz, a színészi játékkal nem is volt bajom, tényleg csak másként képzeltem el és emlékszem, hogy csalódott voltam, de ez már az én bajom. :) Mondjuk a legnagyobb csalódásom abban a filmben egyértelműen a vérfarkas volt, ami... no comment. Viszont ez már elmúlt, a szereplők olyanok voltak amilyenek, csalódtam vagy sem, azért nagyon várom az új részt! :D

_________________
Draco/Ginny & Scorpius/Lily ♥
Egy kis önreklám :D :
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=76250

Kép

"Harry Potter is about confronting fears, finding inner strength and doing what is right in the face of adversity. Twilight is about how important it is to have a boyfriend."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 10 (vasárnap), 10:28 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sirius szerintem jó volt, tökéletes választásnak bizonyult Gary Oldman, aki nagyon jó színész. De még a karakter megjelenése sem volt rossz, hiszen több mint egy évtizedes azkabani rabság,az onnan való szökés és bujkálás után nem várhatunk egy jó bőrben lévő, helyes pasit a képernyőre. Épp eléggé le volt gatyásodva, amilyennek lenne kellett.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 09 (szombat), 14:00 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Sirius szerintem tökéletes volt. Mégis nem tudom, hogy ki várt egy jól fésült Siriust a harmadik filmben.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 07 (csütörtök), 19:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 21 (vasárnap), 18:46
Hozzászólások: 90
SiriusBlack írta:
Narcissán énis kiakadtam... véleményem röviden, mikor megláttam: Ez nem Narcissa.


Nekem az első ilyen csalódásom Sirius volt, aztán meg Tonks. Szerintem ő különösen rossz választás volt, még a haja sem volt színes... vagy az volt? Már nem emlékszem... :| Mindenesetre nekem nagyon hiányzott a rövid rózsaszín haj, ahogy a könyvben is meg volt írva. Narcissa már csak hab a tortán, de az ő haja különösen borzalmas volt. Ja és nekem Fleur sem tetszett soha, mert szerintem nem volt semmi különleges abban a lányban, én nagyobb durranást vártam, de legalábbis hosszabb és ezüstös hajat, és ezt sem lett volna olyan bonyolult elintézni...
Akik viszont nagyon eltalált szereplők szerintem: Ron, az ikrek, Luna, Piton, Bellatrix, Lucius, Draco, Pettigrew. Most elsőre ők jutottak eszembe. Na ők nagyon tetszettek. :) Mondjuk úgy az egész Weasley család jó választás volt, kivéve talán Ginnyt, aki az általam elképzelt Ginnytől fényévekre áll, pedig a képeken tetszik az őt játszó lány, és el is tudom képzelni őt hozzá, de a filmben valahogy olyan furcsa volt.

_________________
Draco/Ginny & Scorpius/Lily ♥
Egy kis önreklám :D :
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=76250

Kép

"Harry Potter is about confronting fears, finding inner strength and doing what is right in the face of adversity. Twilight is about how important it is to have a boyfriend."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 05 (kedd), 11:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Andro írta:
Ez van. Másrészt mutasson nekem valaki olyan dolgot, ami minden embernek megfelel. Nincs. Az emberek mindig mindenben fognak kivetnivalót találni.


Ebben teljes mértékben igazad van, Andro! :) Az emberek már csak ilyenek. A kákán is csomót keresnek.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 05 (kedd), 11:16 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ez van. Másrészt mutasson nekem valaki olyan dolgot, ami minden embernek megfelel. Nincs. Az emberek mindig mindenben fognak kivetnivalót találni.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 05 (kedd), 11:11 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Susie Lupin írta:
Nekem ő tetszett. Azt leszámítva, hogy nem volt tömzsi és hordó, egész Lumpsluckos volt, legalábbis nekem :)

Lumpsluckkal nekem se volt bajom, én hasonlónak képzeltem el. Igen, a tömzsi és hordó alkat az ami nem volt benne lumpsluckos, de szerintem ez nem olyan nagy probléma. :)

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 05 (kedd), 10:59 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Nekem ő tetszett. Azt leszámítva, hogy nem volt tömzsi és hordó, egész Lumpsluckos volt, legalábbis nekem :)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 05 (kedd), 8:56 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Susie Lupin írta:
Minden szereplőre úgy sem tudtak volna olyan színészt találni, aki mindenkinek tetszik. Persze nem is törték magukat annyira... :roll:


Ez így van. Az emberek ízlése különböző. Ami valakinek tetszik, nem biztos hogy a másiknak is. Bár nekem alapjában véve nem sok bajom volt a színészekkel. Kivéve talán Lumpsluck-ot.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 04 (hétfő), 3:07 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Narcissán énis kiakadtam... véleményem röviden, mikor megláttam: Ez nem Narcissa.

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 21:46 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Nem is minden szereplőre kell "megfelelő" színész, de az olyan karakterekre melyek fontos szerepet töltenek be, valamilyen szinten a történet során, egy cseppet jobban oda kellett volna figyelni. De ha már a több ezer színész közül nem találtak megfelelőeket, legalább a könyvhöz hasonlóvá tegyék őket, hogy felismerhessük a karaktereket a filmekben. :)

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 21:20 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Susie Lupin írta:
Minden szereplőre úgy sem tudtak volna olyan színészt találni, aki mindenkinek tetszik. Persze nem is törték magukat annyira... :roll:


Tudom, tudom, hiszen olyat lehetetlen találni minden szereplőhöz! De az, hogy ennyi szereplőt így elszúrtak, és nem csak néhány ember gondolja így, az már gáz. Nem is törődtek vele igazán, ezt szűröm le én ebből.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 21:11 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Minden szereplőre úgy sem tudtak volna olyan színészt találni, aki mindenkinek tetszik. Persze nem is törték magukat annyira... :roll:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 20:54 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 26 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Holitt-holott... Egyébként Szeged
Szakkara írta:
http://images2.fanpop.com/images/photos ... 9-2560.jpg
http://lh3.ggpht.com/_2btO2nKpQl4/SlqbO ... snarky.jpg
http://media.the-leaky-cauldron.org/gal ... umes27.jpg
http://www.harrymedia.com/img/data/medi ... 252529.jpg


Ezeket a képeket találtam, nem tudom mennyire lesznek hasznosak számodra. Nekem is tetszik a ruhája. Szerintem, az ő karakterére kivételesen odafigyeltek, és elég aprólékosan kidolgozták.


Köszi:) Tüneményes vagy:) Megy gépre refanyagnak, ha eljutok idáig, hogy meg tudom csináltatni (ehhez a saját tudásom kicsit nagyon kevés). Csak jópár éve keresgéltem utoljára, akkor még szinte semmi nem volt fent (nagyjából a film kijövetelének időpontja)

_________________
Kép
"Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mint színeskednem kelljen mások szeretetéért."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 20:37 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Az a legrosszabb az egészben, hogy nem került volna annyival többe odafigyelni a lent említett részletekre, de nem érdekelte őket, vagy, ahogy Narcissa haján látszik,{ ez a hajszín összeállítás nem figyelmetlenség műve lehet} a producer, a rendező vagy az éppen aktuális jelmeztervező, vagy sminkes, vagy aki felelős a figurák külső megjelenéséért...stb., újra akarta fogalmazni a figurát, pedig jobban tette volna (egy ilyen népszerű alkotásnál), ha könyv hű marad.

Különben engem mindig nagyon idegesít, ha olvasok egy könyvet, ahol feketén-fehéren le van írva a karakter kinézete, és egy, szinte teljesen ellentétes figurát látok a filmvászon.Főleg akkor bosszantó, ha az író jelentőséget ad a szereplője kinézetének, és a történet vagy az érzelmek szempontjából fontos lenne.

mod. szerk.

solena írta:
Nekem az a bőrfűzős ruha kéen, amit Bellatrix viselt az ötödik filmben, akarok egy olyat... Sajátomnak tudni, viselni... Csak, mikor anno körbehajkurásztam a netet egy promóképért, amin csak ő van, meg a ruha teljesen, hogy aztán lepasszoljam nagynénémnek, hogy ilyet kérek, az istennek sem találtam:( Mindegy. Attól még kéne egy olyan ruha.



http://images2.fanpop.com/images/photos ... 9-2560.jpg
http://lh3.ggpht.com/_2btO2nKpQl4/SlqbO ... snarky.jpg
http://media.the-leaky-cauldron.org/gal ... umes27.jpg
http://www.harrymedia.com/img/data/medi ... 252529.jpg


Ezeket a képeket találtam, nem tudom mennyire lesznek hasznosak számodra. Nekem is tetszik a ruhája. Szerintem, az ő karakterére kivételesen odafigyeltek, és elég aprólékosan kidolgozták.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 20:34 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Szakkara írta:
http://accio-potter.com/images/shannon/narcissa.jpg
http://27.media.tumblr.com/tumblr_kv2qm ... o1_400.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_qOy4cFpAq3k/T ... anacis.jpg

Ezek a képek, szerintem alátámasztják az elméletem. :)


Jajaj, nagyon is! Narcisa nagyon öreg... talán Dumbledore gonosz és lelketlen, parancsolgatós feleségének menne el :P

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 20:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 26 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Holitt-holott... Egyébként Szeged
Nekem az a bőrfűzős ruha kéen, amit Bellatrix viselt az ötödik filmben, akarok egy olyat... Sajátomnak tudni, viselni... Csak, mikor anno körbehajkurásztam a netet egy promóképért, amin csak ő van, meg a ruha teljesen, hogy aztán lepasszoljam nagynénémnek, hogy ilyet kérek, az istennek sem találtam:( Mindegy. Attól még kéne egy olyan ruha.

_________________
Kép
"Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mint színeskednem kelljen mások szeretetéért."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 20:26 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
http://accio-potter.com/images/shannon/narcissa.jpg
http://27.media.tumblr.com/tumblr_kv2qm ... o1_400.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_qOy4cFpAq3k/T ... anacis.jpg

Ezek a képek, szerintem alátámasztják az elméletem. :)

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 20:20 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Jó, jó, ti győztetek, na! :P Megadom magam! * kezét a magasba emeli, és úgy néz rátok könyörgő szemekkel*

Narcisát tényleg szépen elszúrták, az biztos. Nem igazán értem, hogy miért nem voltak képesek jobban megszervezni ezt az egészet! Nekik is jobb lett volna, hiszen a belé fektetett idő és energia jócskán megtérült volna, sokkal többen nézték volna meg őket, és lényegesen többen vették volna meg a DVD-ket is. Tehát mindkét félnek jobb lett volna, ha jobban odafigyeltek volna a részletekre is.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 20:15 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Bellatrix nekem is tetszett, szerintem Helena Boham Carter nagyon jól hozta a figurát. Másfél évtizedes Azkabani rabság után én sem néznék ki jobban. Narcissán ellenben kiakadtam, mikor először megláttam. Elméletileg ő a fiatalabb, és megkockáztatom, nemhogy a sittes nővérénél tűnt öregebbnek az első jelenetében, hanem a férjénél is. Bizonyára találtak volna megfelelőbb színésznőt a feladatra, vagy egy sokkal jobb sminkest.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 20:14 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Szerintem tizenakárhány azkabani év után nem csoda, ha nem foglalkozik a hajával. De ez az én véleményem csak :)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 20:12 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Hmm... végül is ez igaz, de a haja akkor is túl loboncos. Nem azt mondom, hogy egyenesnek képzeltem el, mert nem, de akkor se hiszem, hogy ilyen ápolatlan lenne a haja...

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 19:54 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Nekem Bellatrix tetszett, szerintem nagyon jól hozza a nő a karakterét.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 19:52 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Susie Lupin írta:
Narcissa haján én sírva röhögtem. Ha teljesen szőke lett volna, akkor még azt mondom, hogy oké, elmegy, de így végképp nem Narcissa.


Az tényleg gáz volt... Meg Bellatrix is hogy néz ki már? Mintha a bűbájos boszorkákból vették volna ki!

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 19:40 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Narcissa haján én sírva röhögtem. Ha teljesen szőke lett volna, akkor még azt mondom, hogy oké, elmegy, de így végképp nem Narcissa.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 03 (vasárnap), 18:51 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Susie Lupin írta:
A negyedikben tök jó volt a haja, ott tényleg Harrys volt :D
Lehet, hogy nem bírja a szeme a kontaktlencsét vagy nem akarta... De azt szerintem át lehetett volna utólag szerkeszteni.



Sziasztok. Sok ilyen baki van, nem csak Harry szeme. Ginnyé sem kék a könyv szerint, mint a filmben, hanem barna. De amit igazán nem értek, az Narcissa haja. Miért nem lehetett teljesen szőke, mint a könyvekben? Ha jól emlékszem, a szőke haját a Világkupa döntőn kívül, külön ki is emeli Rowling, mikor a hetedik részben összehasonlítja Bellatrixel. Szóval, ha a teljesen szőke Narcissát egy barna hajú, szőke melíros nőnek jelenítik meg a filmekben, ne csodálkozzunk azon, hogy nem foglalkoztak vele, kinek milyen a szemszíne, mennyire nem olyan amilyennek megírták.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 20 (hétfő), 9:19 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Idézet:
Ez nem is kicsit off, Scaramuch, de azért utánanézek. :)


Hálám üldözni fog, Saszta! _U_


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 21:35 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Gaeriel írta:
Susie Lupin írta:
A negyedikben tök jó volt a haja, ott tényleg Harrys volt :D
Lehet, hogy nem bírja a szeme a kontaktlencsét vagy nem akarta... De azt szerintem át lehetett volna utólag szerkeszteni.



nem bírja a szeme. próbálkoztak vele, de nem ment. de tényleg lehetett volna vele valamit kezdeni, nem hiszem, hogy technikailag akkora nehézséget jelentett volna...


Akkor beletrafáltam.

Én már teljesen lemaradtam az elejéről, szóval így jártam... Majd máskor megnézem :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 19:09 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
G Lamaro írta:
Igen, az RTL-en lesz 20:00-tól. :)


Kösszi Gyoka! :)

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 19:05 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Igen, az RTL-en lesz 20:00-tól. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség