Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 18 (szombat), 19:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 377 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Melyik film tetszett neked a legjobban?
1. A bölcsek köve 10%  10%  [ 15 ]
2. A Titkok Kamrája 8%  8%  [ 12 ]
3. Az azkabani fogoly 25%  25%  [ 39 ]
4. A Tűz Serlege 8%  8%  [ 12 ]
5. A Főnix Rendje 6%  6%  [ 10 ]
6. A Félvér Herceg 6%  6%  [ 10 ]
7. A Halál ereklyéi part I 6%  6%  [ 10 ]
8. A Halál ereklyéi part II 30%  30%  [ 47 ]
Szavazatok száma : 155
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 július 11 (hétfő), 18:07 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Igaz.
Engem nagyon felidegesítenek, az olyan jelenetek, amik nincsenek a könyvbe, és bele teszik, a könyv béli jelenetek rovására.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 július 11 (hétfő), 15:41 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Szakkara írta:
Sziasztok!
Nekem a második rész tetszett a legjobban, szerintem eléggé hasonlított a könyvre.Nem úgy mint az utána következők többsége. Igaz ebbe is elfért volna persze több könyvbeli jelenet ( szívesen megnéztem volna a Czikornyai és Paczta verekedős jelenetét, ami Lucius Malfoy és Arthur Weasley között zajlott), de ennek ellenére sem volt olyan hiányérzetem, mint a többi film esetében.


Szerintem időhiány miatt nem szerepelt benne. Viszont az első három filmbe még nem tettek bele felesleges jeleneteket a kivágottak helyett.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 július 06 (szerda), 19:23 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok!
Nekem a második rész tetszett a legjobban, szerintem eléggé hasonlított a könyvre.Nem úgy mint az utána következők többsége. Igaz ebbe is elfért volna persze több könyvbeli jelenet ( szívesen megnéztem volna a Czikornyai és Paczta verekedős jelenetét, ami Lucius Malfoy és Arthur Weasley között zajlott), de ennek ellenére sem volt olyan hiányérzetem, mint a többi film esetében.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 július 01 (péntek), 9:58 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
SiriusBlack írta:
A másodikban én igazából azt nem szeretem, amikor Harry eldobja a követ, és a baziliszkusz emg elcsúszik a hang irányába, holott a kígyók szaglása sokkal fejlettebb, mint a hallása, ergó meg kellett volna zabálnia Harryt.


Plusz a kígyók süketek. Nem hallanak, hanem a talaj rezgéseit érzékelik. Pl. amikor a kígyóbűvölő zenél, akkor a lábával ütögeti a talajt, hogy a kígyó előbujjon. Utána pedig amikor a kígyóbűvölő ide-oda hajlong, a kígyó az ő mozgását követi, nem a zenére táncol.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 június 30 (csütörtök), 23:10 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
A másodikban én igazából azt nem szeretem, amikor Harry eldobja a követ, és a baziliszkusz emg elcsúszik a hang irányába, holott a kígyók szaglása sokkal fejlettebb, mint a hallása, ergó meg kellett volna zabálnia Harryt.

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 május 29 (vasárnap), 0:28 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Helló! Szerintem az első jó volt, az nagyon hasonlított a könyvre, a másodikat kicsit komolytalannak éreztem, viszont nem volt rossz. Bár én a kígyót egyáltalán nem így képzeltem el... A harmadik jó lett, főleg az elején a Varázs,varázs. A negyedik se volt rossz, viszont nem az volt a kedvencem. Az ötödikben csak a DS-es volt jó, és talán a Siriusos(RIP!). A hatodik, úgy ahogy sz.r volt(bocsánat a kifejezésért), a hetedik/1. rész nekem egyáltalán nem jött be. Nem adta vissza a könyv hangulatát, sőt! El lett rontva. :(

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 május 19 (csütörtök), 15:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 21 (vasárnap), 18:46
Hozzászólások: 90
Lily Potteri írta:
Én bírtam a kettest, szerintem cuki volt. Tomszi valami hihetetlen édes volt, és tetszett a kamasz Denem (vajon miért nem az a színész játszott a hatosban?) meg a kamrás jelenetek is és Lockhart hát ő haláli volt :lol:
A hatos meg részben baromira el lett rontva például Odú megtámadása és leégése (hetesben már minden ugyanúgy volt ezt hogy?) na meg mit csinál már együtt Tonks és Remus, amikor még csak a könyv végén jönnek össze? (ciklus első estéje a legrosszabb... ez meg nocomment). A Harry/ginny rész valóban eléggé el lett rontva (bár nekem édesmindegy a párost így is, úgyis ki nem állhatom) DE amit imádtam a hatosban, az természetesen DRACO!!!!! :x :x :x :x :x a film szinte egészében róla szólt, és egyik filmben se volt ennyi meg ekkora szerepe. Arról nem is beszélve, hogy a Sectumsempra jelenet, az örök favorit :x :x Az a film a drarry lelkemnek a legnagyobb ajándék :x

Húúú én is nagyon kíváncsi vagyok a 7/2-re, engem nem zavar, ha a nagycsatát átírják. Valjuk be, a könyvben elég fura volt. Igen, itt nem fog zavarni, ha átírják a könyvet, mert a hetes vége az könyvben nekem nagyon nem jött be.
Az epilógusnál pedig tüntetőleg be fogom csukni a szememet.


A kettes nekem pont az a kategória, ami már nem volt annyira bájos, mint az első, de még valahogy a komolyság is kimaradt belőle, ezért nem tetszett. Jó Lockhart tényleg vicces volt benne, de ő kb. olyan volt nekem, mint a McLaggenes részek a hatosban. :D A fiatal Denem is nagyon jól nézett ki és még jól is játszott :), én sem értem, hogy miért nem ő játszott a hatosban, valószínűleg azért, mert már vagy harminc éves volt akkor és egyszerűbb volt nekik egy új fiút beválogatni, mint egy sokkal idősebbet elmaszkírozni. Bár őszintén szólva választhattak volna jobban is, mert az a srác nem csak, hogy nem nézett ki jól, de még béna is volt szerintem.
A hatosról mindent leírtál, ami rossz volt benne, nekem az azért volt különösen nagy szívfájdalmam, mert én nagyon szeretem a könyvet. És szeretem a Harry/Ginny párost is, szerintem a könyvben jól meg volt írva a szerelmük és a közös jeleneteik, míg a filmben teljesen el lett rontva, még csak nem is jártak, hanem adott neki egy puszit a szükség szobájában... Azt mondjuk el kell ismernem, hogy a Dracós részeket tényleg jól megcsinálták. :) Azok nekem is tetszettek, különösen a Sectumsempra jelenet. :) Szóval van pro is, contra is. Azért összességében szerintem egyáltalán nem volt jó a film, de legalább voltak benne értékelhető részek. Még az is ellene szól, hogy baromi sötét, egyszer megnéztem napközben itthon és alig láttam belőle valamit... :D

Nekem viszont tetszett a hetes vége és nem örülök neki, hogy valószínűleg az egészet megváltoztatják azért, hogy látványosabb legyen... :( Remélem, hogy a Piton-Lily jelenetek legalább jók lesznek, azok annyira szépek voltak a könyvben! Az epilógus nekem sem tetszett annyira, de végül is cuki volt, és kíváncsi leszek a gyerekeikre! :)

_________________
Draco/Ginny & Scorpius/Lily ♥
Egy kis önreklám :D :
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=76250

Kép

"Harry Potter is about confronting fears, finding inner strength and doing what is right in the face of adversity. Twilight is about how important it is to have a boyfriend."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 május 06 (péntek), 15:22 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 24 (péntek), 20:19
Hozzászólások: 2577
Tartózkodási hely: Dracoista szentély - Slash főosztály
Lil írta:
Egyetértek veled a sorrendben, csak annyit változtatnék, hogy nálam a négyes előbb van, mint a kettes, mert azt nagyon untam... az ötös viszont tényleg kritikán aluli lett. És érdekes ez elsőre fel sem tűnt. De mikor másodjára néztem végig, egyszerűen annyira untam, hogy elaludtam rajta... :D
Mondjuk a hatos sem sokkal jobb, bár a McLaggenes részeken szakadtam (több is lehetett volna belőlük)! :D De a Harry-Ginny jelenetek... :shock: azokat úgy elrontották, mint annak a rendje.
Kíváncsi leszek az utolsó részre, bár az előzetes elég furcsa volt...


Én bírtam a kettest, szerintem cuki volt. Tomszi valami hihetetlen édes volt, és tetszett a kamasz Denem (vajon miért nem az a színész játszott a hatosban?) meg a kamrás jelenetek is és Lockhart hát ő haláli volt :lol:
A hatos meg részben baromira el lett rontva például Odú megtámadása és leégése (hetesben már minden ugyanúgy volt ezt hogy?) na meg mit csinál már együtt Tonks és Remus, amikor még csak a könyv végén jönnek össze? (ciklus első estéje a legrosszabb... ez meg nocomment). A Harry/ginny rész valóban eléggé el lett rontva (bár nekem édesmindegy a párost így is, úgyis ki nem állhatom) DE amit imádtam a hatosban, az természetesen DRACO!!!!! :x :x :x :x :x a film szinte egészében róla szólt, és egyik filmben se volt ennyi meg ekkora szerepe. Arról nem is beszélve, hogy a Sectumsempra jelenet, az örök favorit :x :x Az a film a drarry lelkemnek a legnagyobb ajándék :x

Húúú én is nagyon kíváncsi vagyok a 7/2-re, engem nem zavar, ha a nagycsatát átírják. Valjuk be, a könyvben elég fura volt. Igen, itt nem fog zavarni, ha átírják a könyvet, mert a hetes vége az könyvben nekem nagyon nem jött be.
Az epilógusnál pedig tüntetőleg be fogom csukni a szememet.

_________________
Kép
Dracoista főpapnő :x SLASH Főosztályvezető
When Albion's need is the greatest, Arthur will rise again


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 május 05 (csütörtök), 21:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 21 (vasárnap), 18:46
Hozzászólások: 90
Lily Potteri írta:
Hogyha lehetne hetedik filmre szavazni arra szavaznék, meg a hármas fej-fej mellett. Utána az egyes-kettes szintén fej-fej mellett, utána a négyes.
Utána a hatos.
És utána fényévekkel lemaradva kullog az ötös, amit én nem tekintek filmnek. Mert úgy néztem végig, hogy WTF???? :shock: :shock: :shock:


Egyetértek veled a sorrendben, csak annyit változtatnék, hogy nálam a négyes előbb van, mint a kettes, mert azt nagyon untam... az ötös viszont tényleg kritikán aluli lett. És érdekes ez elsőre fel sem tűnt. De mikor másodjára néztem végig, egyszerűen annyira untam, hogy elaludtam rajta... :D
Mondjuk a hatos sem sokkal jobb, bár a McLaggenes részeken szakadtam (több is lehetett volna belőlük)! :D De a Harry-Ginny jelenetek... :shock: azokat úgy elrontották, mint annak a rendje.

Kíváncsi leszek az utolsó részre, bár az előzetes elég furcsa volt...

_________________
Draco/Ginny & Scorpius/Lily ♥
Egy kis önreklám :D :
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=76250

Kép

"Harry Potter is about confronting fears, finding inner strength and doing what is right in the face of adversity. Twilight is about how important it is to have a boyfriend."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 április 20 (szerda), 16:18 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 24 (péntek), 20:19
Hozzászólások: 2577
Tartózkodási hely: Dracoista szentély - Slash főosztály
Hogyha lehetne hetedik filmre szavazni arra szavaznék, meg a hármas fej-fej mellett. Utána az egyes-kettes szintén fej-fej mellett, utána a négyes.
Utána a hatos.
És utána fényévekkel lemaradva kullog az ötös, amit én nem tekintek filmnek. Mert úgy néztem végig, hogy WTF???? :shock: :shock: :shock:

_________________
Kép
Dracoista főpapnő :x SLASH Főosztályvezető
When Albion's need is the greatest, Arthur will rise again


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Melyik film a legjobb véleményed szerint?
HozzászólásElküldve: 2011 április 15 (péntek), 12:29 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 15 (péntek), 11:23
Hozzászólások: 5
Szióka! :-D

Nekem a nagyedik rész a kedvencem, de az első három hasonlitott a legjobban a könyvhöz. Ha lehetett volna szavazni a Halál ereklyéi első részére, akkor azt mondanám, mert eddig az a legszuperebb, utána jön csak a negyedik rész. :)

Bár én mindegyik részt szeretem, akárcsak a könyvből. Talán a Félvér Herceg tért el nagyon a könyvi formától, amit nagyon sajnáltam mert a filmet már rég vártam.

Glambert voltam. :)

_________________
&Glambert& and ...

Kedvenc HP karakter: Draco; Ron
Kedvenc HP páros: Draco/Harry ; Hermione/Ron ;
Kedvenc HP könyv: Harry Potter 7
Kedvenc HP film: Harry Potter és a Halál Ereklyéi 1.rész - eddig

XOXO Ł


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 24 (csütörtök), 20:15 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Drágáim, a Halál Ereklyéire miért nem tudunk szavazni? Az első részére lehetne.

Azért elég szépen megrövidültek a topicok :cry:

Nekem is a harmadik rész tetszett a legjobban. Az első három film zseniális, a negyedik abszolút nem jött be, az ötödik, jó, a hatodik, hát nem volt olyan rossz. A hetedik filmet szerintem nagyon jól megcsinálták.

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 22 (kedd), 14:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 február 21 (hétfő), 23:25
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Győr
Nekem egyértelműen a három a kedvencem. Bár a hét első részében volt pár jó kinézetű jelenet, de a három adta vissza legjobban a könyvet (szerintem).A négy se volt rossz, de az öt meg a hat... Hát azok nagyon nem jöttek be :/
A hatban az volt a legszörnyűbb, amikor Harry bevette a Felix Felicist. Szegényem úgy nézett ki, mint aki részeg :lol: Meg a gollam-inferusok -,-" :D Viszont kedvenc jelenetem is van belőle, a Lumpsluck bálos, amikor Harry a függöny mögött van McLaggennel (remélem jól írom a nevét), és a srác lehányja Piton talárját :D
Az ötöt meg úgy egyszerűen nem szeretem. De ami szerintem nem lett valami jó, az Piton legrosszabb emléke... Annyira máshogy képzeltem el, h elég nagy csalódás volt :/ Viszont jó volt benne a DS, meg a Minisztérium. Azok a zöld folyosók... :x
Ahogy így visszaolvasok tényleg hiányzott a négyben a labirintus :/ Pedig az olyan jó volt a könyvben, az egyik kedvenc részem... De nekem egyébként ettől eltekintve tetszett a film. Csak sajnálom szegény sárkányt :cry: :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leronas 2011 április 17 (vasárnap), 21:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 január 17 (hétfő), 15:57 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Szerintem az első három film volt a legjobb. A negyedik elment, az ötödik már rosszabb volt, a hatodik meg no comment.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 14 (csütörtök), 9:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
egy fél pillanatra megállnok itt is akkor és kijelentem, hogy az inferusok nekem se tetszettek :S
teljesen mádképp képzeltem el őket... :/

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 13 (szerda), 18:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 12 (kedd), 18:43
Hozzászólások: 51
Azkabani. Nekem a filmből teljesen olyan hangulat jött le, mint mikor a könyvet olvastam. és a zene is ott a legjobb. A Window to The Past? legjobb..
egyébként szerintem az első kettő így sokadszori újranézések után kicsit idegesítő.. mondjuk az első könyvet nem is annyira szeretem, de Colombus rendezése annyira egy.. na olyan tipikus amerikai nagycsaládos filmes lett. én örültem a rendezői vérfrissítésnek a hármasnál - és az ment a legrosszabbul a mozikban, szerintem pont azért, mert aki nem olvasta a könyveket megint valami Columbus féle családi mozira számított. pedig az Azkabani már azért darkosabb. csak a talárok eltűnését bánom, de azokat nagyon.
Második favorit egyértelműen a Félvér Herceg. jó oké, Harry/Ginny annyira béna, hogy azt se bántam volna ha teljesen kihagyják:D de amúgy okés volt. én az Odút sem bántam, legalább volt benne némi eksön... Igazából az inferusok nem tetszettek. :D
Tűz Serlege a legpocsékabb. szörnyű az a film. meg asszem a könyvben valami olyasmi van hogy harminc halálfaló állja körbe Voldit, a filmben meg alig vannak ott öten..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 17 (péntek), 19:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát ez is 1 érdekes lista. :)
azt helyben hagyom én is, a vizuális effektusokat meg a lényeket baromi jól +csinálták a 3. részben, azért le a kalappal.

az a karácsonyi zene valóban egyszerűen varázslatos... :) imádom a zeneszerzőt, nálam favorit lett.

amúgy én a zsupszkulcsos jelenetnél eleve azt nem értem, hogy minek engedik el??? a könyvben szó szerint hozzá vannak tapadva, szal most mi van?!
a negyedik rész igen, úgy magában pocsék. :S a próbák rosszul lettek +csinálva, azt viszont bírom, mikor Frednek meg George-nak szakálla nő. xD azt én sem értem, miért nem a díszpáholyban ülnek, de mind1... -.-" meg h Harryt h nem taposták agyon a világkupán...? -.-"
az 5. pedig tényleg elég uncsi lesz már. de a végét eltalálták. meg az új szereplőket, említsük csak meg Umbridge-et, Bellát vagy Lunát (Tonks nekem annyira nem jön be, mármint a színésznő. a színfalak mögött tonksosabb volt).

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 16 (csütörtök), 12:17 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 22:05
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: valahol Roxmortsban
Akkor már én is írok listát, bár lehetséges, hogy régebben ezt már megtettem :)
1. Azkabani. Bármennyire is megváltoztatták a tájat az előzőekhez képest, szerintem az egyik legjobban megcsinált film. Egyrészt az új karaktereket nagyon eltalálták, a számítógépes lények is nagyon jók voltak, másrészt nekem ez volt a legvarázsosabb. Volt benne kviddics, tanóra, és alapvetően rengeteg a mágiához kapcsolódó dolog, például a Foltozott Üstben a maguktól helyre rakódó székek, a Tekergők Térképe, vagy az időnyerő. Szóval nem konkrétan pálcasuhogtatásból állt az egész. Nekem ez az életérzés szinte csak ebben a filmben volt meg, a többiben csak 1-1 jelenetnél.
2. Félvér Herceg. Sokan szidják ezt a filmet, amit megértek, mert ezse meg azse volt benne, összességében viszont én jó 1 évvel a könyv olvasása után láttam a filmet és nem volt hiányérzetem, értettem a történetet és felidézte a könyv megfelelő részeit. A Harry/Ginny páros nekem sem jön be, főleg az vicces, amikor látszik, hogy Ginny magasabb Harrynél, de egészen viselhető volt. A legtrébb jelenetnek megszavaznám az Odú égését. Az abszolút kedvenceim viszont a Dracós részek, mert szerintem a volt-nincs szekrénnyel való küzdelmét nagyon szépen csinálták meg. Először az alma, aztán a madárka, nekem ez tetszett.
3. Titkok Kamrája és Bölcsek Köve. Szerintem nagyjából egy szinten van a két film, bár a második végén több az izgalom, a baziliszkuszos részek nekem nagyon tetszettek. Ezekben nekem még fellelhető az a derűs mágikus környezet, amit az azkabaninál említettem, kezdve hogy több tanórán is részt vehettünk, át a kviddicsen és megérkezve Félig Fejnélküli Nick bemutatkozásához, vagy az Abszol úti jelenetekhez. Nagy szerelmem az első filmben az a karácsonyi zene, attól nekem mindig ünnep-hangulatom lesz, nagyon eltalálták.
4. Tűz Serlege és Főnix. Gondolkoztam, hogy melyik rosszabb, de nem tudtam dönteni. A Tűz Serlegével sok bajom volt, például Cedric három évvel idősebb Harryéknél, de ha Fred és George is eltanyál a zsupszkulcs elengedésekor, akkor ő mért nem. Aztán a világkupán sajnáltam, hogy Harryék nem a díszpáholyban ültek, mert ez elvi dolog, hogy most ők is ott vannak az elit helyen. Ezeknél jobban fájt a Trimágus Tusa, mert senkit nem izgatott, hogy egy sárkány épp készül megölni Harryt, vagy hogy Harry nem csak kopoltyút növesztett, de rögtön növendék delfinnek képzelte magát. Arról már ne is beszéljünk, hogy a Roxfort egyik oldalán a tó terül el tengerként, a másikon meg a labirintus, az utóbbiban pedig egy fia akadály nem volt, csak a magától helyváltoztató növényfal. A dura pedig az volt, hogy én mindenféle nonverbális jelet félreértve végig döbbenten ültem, hogy mit akar egymástól Harry és Hermione (1. a sárkányos próba előtti ölelkezés, 2. a bál előtti elképedése Harrynek, hogy Herm milyen csinos abban a baromi ronda rózsaszín ruhában).
A Főnix nekem az első HP-film volt, amin bealudtam, olyan döghosszú. Persze Bella, meg a végén lévő harc azért felrázza, nekem nagyon tetszett a jóslattermes jelenet, ahogy dőlnek mindenhonnan a jóslatok. Sirius halálát viszont borzalmasan csinálták meg. Luna az egyik pozitívuma ennek a filmnek, elviseltem volna több jelenetet vele. És kábé ennyit tudok mondani róla, mert időtlen idők óta nem néztem újra, a rágondolástól is elálmosodom.
Detsz ól :)

_________________
"Most már tudod, miért esik a hó"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 04 (szombat), 23:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
egyet értek.
annyira rossz, hogy Chris Colombus megunta a rendezést (mármint a HPékét), sztem ő nagyon jól megcsinálta az első 2 részt. mondta is, hogy fontos neki a könyv, arra épít meg minden. fene vigye a belit, hogy minek hagyta ott? lehet nem itt tartanánk...

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 04 (szombat), 17:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
A bolondok.

_________________
Kép[/url]
Hp.S.V.GY.--)HarryPotter Stáb Védő GYülekezet- alapító tag=GYERTEK SEGÍTENI
Voldemortista főpap!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 29 (vasárnap), 23:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
Steven Kloves a forgatókönyv író. Kijelentem: megtartották...

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 29 (vasárnap), 22:36 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 29 (vasárnap), 20:53
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: A Pokol Kénköves Bugyrától balra
Az én listám:
1. Azkabani fogoly - az örök favorit :D
2. Titkok Kamrája - kisebb koromban, még a 3. rész előtt, annyiszor megnéztem ezt a részt, hogy fel tudtam volna mondani az egész filmet XD
3. Bölcsek köve - nem tudom, számomra igazából semleges ez a rész, nem rossz, de nem is a kedvencem.
4. Főnix Rendje - hát, úgy a filmről önmagában megvan a véleményem, nem jó értelemben, de a vége felé, a minisztériumi jelenetek... Kb. azokért érdemes megnézni az egész filmet XD
5. Tűz Serlege - mert könyvben is ez a leggyengébb szerintem, filmben se egy nagy... De még mindig jobban tetszik, mint amit a hatos könyvből csináltak.
6. Félvér Herceg - na, én ezen teljesen kiakadtam. MI ÉRTELME volt belenyomni egy csomó hülyeséget, amik még köszönő viszonyban sincsenek a hatos könyvvel? Ehh... Mondjuk számomra a legirritálóbbak a Harry/Ginny jelenetek voltak. Bevallom, ezt a párosítást amúgy sem kedvelem túlzottan, de azért egész jó kis jeleneteik voltak a könyvben. Erre mit csinálnak a filmben? Cipőkötözés, Harry-etetés, és hasonlók? Mintha az anyja lenne, semmint a szerelme. Meg szegény Bonniet minek kellett így elcsúnyítani? Tök szép csaj amúgy, de a filmben valamit nagyon elcsesztek rajta. Mondjuk Dan se egy világszépe (Pedig az azkabani fogolyban csak lestem, hogy wáááá *-* XD), lehet hogy nem akarták elvonni a főszereplőről a figyelmet. XD Jó, oké, nem ez a lényeg, de na. :D

Aztán majd jön a hetes film, és ó, add Merlin, hogy módosíthassak ezen a nyüves listán, valahol az elején, mert a Halál Ereklyéi az egyik kedvenc Potter-részem. De hát, lehet, hogy nem kellene túl nagy elvárásaim legyenek, ha Yates a rendező, és a forgatókönyvírót is megtartották. (Nem tudom, megtartották? xD)

_________________
Véresszájú :x =P~ DRARRY =P~ :x FAN.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Ha egyik lábad a múltban, a másik a jövőben, akkor a mára csak szarni tudsz!" Debbie, Qaf
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"- Why do you live?
- Because I have something worth living for..."
HP7, Part 2 :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 24 (kedd), 17:31 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
Oké!

_________________
Kép[/url]
Hp.S.V.GY.--)HarryPotter Stáb Védő GYülekezet- alapító tag=GYERTEK SEGÍTENI
Voldemortista főpap!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 24 (kedd), 14:35 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
Én szerintem meg ezt a hetedik filmnek fenntartott topikban tárgyaljátok meg. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 24 (kedd), 14:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 22:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
én fel vagyok háborodva, ez csalás!

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 24 (kedd), 14:18 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
Ennyi okon lelket egy helyen.
Mit szoltok ahoz, hogy féregfark nem halmeg??? :arrow:

_________________
Kép[/url]
Hp.S.V.GY.--)HarryPotter Stáb Védő GYülekezet- alapító tag=GYERTEK SEGÍTENI
Voldemortista főpap!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 24 (kedd), 14:02 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 13 (vasárnap), 18:13
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: mindig máshol - amerre kedvem szottyan :)
azokat nem is lehet megunni :D

_________________
"Never used an Unforgivable Curse before, have you, boy? You need to mean them, Potter. You need to really want to cause pain — to enjoy it — righteous anger won't hurt me for long — I'll show you how it is done, shall I? I'll give you a lesson — Crucio!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 24 (kedd), 13:01 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 07 (szerda), 11:44
Hozzászólások: 293
Tartózkodási hely: my own dream world!
Én se tudom megunni Őket!

_________________
Slytherin 4ever
BELLATRIX-FAN :lol:
$star Büszke Dracoista Papnő $star
S.P.E.W. tag (society of Pottermore email waiters!!!)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 24 (kedd), 11:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 22:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
A HP filmeket én sem tudom megunni ;)

Csak egy átlagos filmet tudok :D

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 24 (kedd), 9:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
Ki más van itt aki nem tudja meguni a filmeket. :-O

_________________
Kép[/url]
Hp.S.V.GY.--)HarryPotter Stáb Védő GYülekezet- alapító tag=GYERTEK SEGÍTENI
Voldemortista főpap!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 23 (hétfő), 21:25 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
mármint miben? (ha rám gondoltál, netán...)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 23 (hétfő), 14:32 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
Na végre valaki aki egyet ért velem.

_________________
Kép[/url]
Hp.S.V.GY.--)HarryPotter Stáb Védő GYülekezet- alapító tag=GYERTEK SEGÍTENI
Voldemortista főpap!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 21:27 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát én is osztom hellboy nézőpontját, vannak filmek, amiket egyszerűen NEM LEHET MEGUNNI!
persze a HP-k is ilyenek, még ha van közte pár, amit annyira nem szívlelek (szal az első kettőn kívül mind xD), de azért megnézem, mégha végig szidom is, de megnézem :) mert muszáj, minden nap legalább egy részt... legalábbis így ment eddig a nyáron :) x)
de vannak emberek, akik már első nézés után azt mondják, hogy tetszett, tök jó volt... de biztos nem nézné meg még 1x.. bnőm is ilyen, sajnos...
szal ez van. sprite. x)

És ha már lista, akk az nézeteim szerint így:
1. SS; CoS - nem tudok dönteni, melyik jobb.... (bár könyve talán: CS)
2. OP - a harcjelentek miatt, vmi eszméletlenek lettek, na meg Umbridge szerepe benne, sztem jól eltalálták a színésznőt, meg Lunát is, illetve Fred és George megszökése
3. PoA - csak a sztori miatt, az ötödik után (vagy vele egy helyen) szerintem a legjobb könyv, és jók az effektek, lények (Csikócsőr, dementorok, vérfarkas, stb...), bár van rajta mit javítani... meg nem tetszik, hogy megváltoztatták a tájat az első két részhez képest... meg, hogy állandóan "jajj istenem hogy kerül ide Hermione?!", na ettől a falra másztam, mit kell itt így kihangsúlyozni? blö... (jó nah, utálom a csajt xD) visszatérve a filmre: tudom, hogy sokan megölnének ezért a kijelentésemért, mert nem 1x hallottam már, hogy sokmindenkinek ez a kedvenc része filmbe, de ez van... mindenkinek más az ízlése...
4. HBP - na igen, szeretem a könyvet, és a film a nyomába se ér, és eléggé elvicceltek benne sok dolgot. élvezhető, nem mondom, de sajnálom, túl könyvhű vagyok (Chris Colombus, THX very much! <3)
5. GoF - könyvben is ezt érzem a leggyengébbnek, de nem hittem volna, hogy a filmvásznon ennyire elcseszik itt nekem :(:(:/ de a mennydörgő jól nézett ki ;) és sajnáltam, hogy a bálon nem talárba voltak, kivéve Ront, akinek "eszméletlen" volt a ruhája xD ezért köszönet! csak ne növesztette volna meg a haját, mert sztem borzalmasan állt neki, olyan nyúzott pofája lett tőle...

szal ez az én listám, lehet érte szidni, megkövezni, nem igen fog változni a véleményem, de tiszteletben tartom persze, ha valaki mást gondol.
na ciao

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 22:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Hell boy, úgy hogy sokszor nézed XD Bbár én HP-t nem tudnék megunni XD

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
Hogy lehet meguni egy filmet. Legfeljebb szünetet tartani, de meguni? :?: :arrow: :!:

_________________
Kép[/url]
Hp.S.V.GY.--)HarryPotter Stáb Védő GYülekezet- alapító tag=GYERTEK SEGÍTENI
Voldemortista főpap!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 14:32 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 18 (vasárnap), 11:07
Hozzászólások: 34
hell boy írta:
*meghajol* Elismerésem a listá ért!
Már, mint a második és a harmadik helyről.
Az első és a negyediket fölcserélném, de hát ez van. Mindenkinek más és más a véleménye.
Bár én továbbra is kitartok az örök győztes mellett: Tűz serlege

Hááátt, a Tűz Serlege... talán azért nem kedvelem annyira, mert hajdanán olyan sokszor néztem, hogy eluntam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 21 (szombat), 14:24 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
*meghajol* Elismerésem a listá ért!
Már, mint a második és a harmadik helyről.
Az első és a negyediket fölcserélném, de hát ez van. Mindenkinek más és más a véleménye.
Bár én továbbra is kitartok az örök győztes mellett: Tűz serlege






-------------------------------------------------------------------------------------
Hp.S.V.GY.--)HarryPotter Stáb Védő GYülekezet- alapító tag=GYERTEK SEGÍTENI :roll:
------------------------------------------------------------------------------------


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 20 (péntek), 23:08 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 18 (vasárnap), 11:07
Hozzászólások: 34
Na, itt az én toplistám:
1. AF (PoA) és FH (HBP). A PoÁ-t hamarabb ismertem, úgyhogy a holtversenyben ő győzött. :)
2. BK (SS). Akkor még olyan kis aranyosak voltak. :D
3. TK (CoS). A CoS-ba is pöttömkék voltak. :)
4. TS (GoF) és FR (OoP). Harry komolyodik, Von-Von meg Hörm is, elkezdődik a HARC... Minden komoly, komoly, komoly, komoly! :((


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 19 (csütörtök), 18:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
deto!








Hp.S.V.GY.--)HarryPotter Stáb Védő GYülekezet- alapító tag=GYERTEK SEGÍTENI


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 19 (csütörtök), 16:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát én sajnos túl könyvhű vagyok ilyen téren, ezért nekem a 3-6. részek nem tetszettek annyira :/ megnézem őket, de amúgy semmi égzengés....
az első két részt, na azt imádom, jó oké, rövidebbek mint a 4-5-6(-7)., de nem hiszem el, hogy pl a 3. részt ne lehetett volna így megcsinálni :S
bocsánat mindenkitől, tényleg, akiknek az utóbbiakban van a kedvencük, de inkább elolvasom a könyvet, minthogy megnézzem a filmet.. egyszer láttam mozi, elég is volt.. ha jót akarok röhögni, vagy bámulni az egyik színészt (xD :oops: ) akkor megnézem őket, de amúgy... nem veszel rá xD kivéve ha kritizálni akarom, hogy ez nem így volt, meg ez se meg ez se .. .xD és akkor mindenkinek az idegeire megyek, de sebaj... xD
szal nekem ez a véleményem. Ennyi. bocs mindenkitől. :/

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 12 (csütörtök), 6:47 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
Sirály a Tűz serlege!!!!!! =)) :)) =))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 23:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 22:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Én az újra leszek kivi :D

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 29 (csütörtök), 16:18 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
A ranglista: 1:HP: A Tűz serlege
2:HP: Az Azkabani fogoly
3:HP: A Bölcsek köve, A titkok kamrája.
4:HP: A Félvér herceg


AZ ÖTÖDIK BÁR TECCET, MÉG HELYEZÉST SE ÉRT EL. :twisted: :twisted:




A hetedik részt, még meg kell nézni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 28 (szerda), 19:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 01 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Hp.S.V.GY. bázis.( Nagykáta)
A negyedik rész volt a király. Bár az ötödik is jó volt. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 30 (szerda), 10:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 22:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Sziasztok!

A rendezőkről én is hallottam ezeket... sokan Chris Columbust mondják, hogy ő volt a legjobb... Én nem tudom, csak azt, hogy az első két rész filmje emlékeim szerint jóvalta másabb volt, mint az újjaké. Nekem igazából tetszik mind, kivéve a negyediket, csak már valahogy mondjuk a hatodik rész sem volt olyan izgi filmen. Jó nekem mégis az a kedvencem-aki ismer tudja miért :-P- de mindenki unta akivel néztem, meghogy nem volt benne semmi akció, és tényleg nem. A horcruxok meg az emlékes rész kifejezetten uncsi volt számomra, jó engem nem érdekelt Voldi. Meg nekem hiányzott belőle legalább egy SVK óra... eddig mindegyikbe volt. TUdom, hogy most a bájitaltannal szöszmögtek.. de akkor is >.< . Kellett volna és kész.

És szerintem az a legnagyobb gond az újjabb filmekben, hogy az első feléig még egész türhető részletességgel mondják el a történetet, majd jön egy váltás - minden bizonnyaal észbekapnak, hogy ha így haladnak 8 órás lesz a film - és hirtelen mindent elrohannak. Nekem ez az ötösben tűnt fel. Ott nagyon durva volt ez szerintem. És én ezt utálom, ha egy film ilyen. Jó tudom, nem lehet 100% ig megfilmesíteni egy könyvet, de azért nem kéne egy rohanásnak érezni az egészet, szerintem.

A változtatások... meg hát ... na jó azokat már nem is értem. Miért kell olyat beletenni, ami nincs benne a könyvekben? És miért veszik ki ami meg benne van? És megfigyelhető, hogy álltalában, pont a legfontosabb jeleneteket vágják ki... A négyesben is.. pedig az jó jelenet volt szerintem.

Na ennyi lenne a véleményem. Bocsánat a túl hosszú agymenésért :D

puszi :)

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 23 (szerda), 11:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 23 (szerda), 0:10
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Folytonosan változó
bojoe írta:
egyébként terjed az a "legenda", h spielberg rendezte volna már az elejétől. viszont ő nem ezekkel a szinészekkel kezdte volna, hanem amerikai sztárokkal (többek közt nem radcliffel, ami sztem megérthető. mert e. watson és r. grint sztem azért nem rosszak). viszont jkr kikötötte, h bocs, de hp filmekben ő csak brit színészeket akar látni. erre spielberg beintett, majd közölte, h bocs, de akkor nem vállalja. így a pénz, a látvány kimaradt már az elejéből is. ez télleg így van?


Ez a "legenda" egyáltalán nem új, még az egész cirkusz kezdetekor is ezt susogták. Rowling brit szinészeket akart, és punktum. Ez viszont ahhoz vezetett, hogy nagyjából minden filmet más rendezett, és egyik rendszeresen sikeresen alulmúlta a másikat...

Hogy végül miért David "csöpögős" Yates-szel húzták ki a végére, számomra örök rejtély. A Főnix rendje az eddig legnagyobb filmes baklövés volt számomra HP színtéren.

Hogy melyik mégis a kedvenc? Most elfogult leszek, mivel könyvben is ez jön be leginkább, de számomra a négyes. Voltak abban is hülye húzások bőven, viszont a lényeg átjött az akciós részekből, stb. Kellő frászt kaptam pölö Volditól, a temetős résznél.

A listán ezután az első 3 rész jöhet. El se hiszem, hogy anno a Bölcsek Kövénél fennakadtam olyan apróságoknál, mint az automata hárfa, vagy Ron Voldemortozása. Visszatekintve az az első 2 film mára már tökéletes adaptációknak tűnnek. Az Azkabani fogoly szintén egy egyedi húzás volt, ha nem lennék Tűz Serlege függő, azt jelölném be kedvencnek.

A 6osban is benne volt a lehetőség, hogy jó legyen(amennyiben elvonatkoztatunk a könyvekből), de... Jajistenem Ginny.... A tökéletes példa arra, amikor egy borzalmas forgatókönyv, nyeszlett rendezői elképzelés, és pocsék színészi meggondolás úgy interferál, hogy a lehető legnagyobb mértékben erősítsék egymást. Amúgy imádom Ginnyt, egyik kedvenc az 5ös könyv óta, de ezt elnézve azt mondom, hogy inkább vágták volna ki a filmből az egész karaktert úgy startban. Egy nyamvadt kis jelenetet nem használtak a könyvekből vele kapcsolatban. A cipőfűzős megmozdulás nálam benne van a "TOP 5 legborzadályabb jelenet a filmtörténetben" listámban.

Ugyanakkor újabban az is irritál, ahogy a remek színészeket pocsékolják el értelmetlen jeleneteken, a gyerekszínészeken pedig egyre inkább látszik, hogy tulajdonképpen mennyire gyengék. A filmek felépítése is egy számomra nem tetsző sémát vett fel, random váltásokkal, a már említett nonszensz közbevágott családi és egyéb jelenetekkel, amik nagyjából csak azért vannak ott, hogy szerepeltessenek egy-két arcot, stb. Nyilván nehéz átvinni a könyveket a filmbe másként, viszont ezért is kellett volna egy a feladatra alkalmas rendezőt leszerződtetni, és ez az eddigi jelöltek közül egyértelműen NEM Yates.

Bocs a túl hosszúra nyúlt benyögésért, ez most csak úgy jött. :D

_________________
Kép
_________________
KépKépKépblog
"Your logic DOES NOT resemble our Earth logic"
"Mine is much more advanced."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 18 (péntek), 11:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
én nemtom. sztem egy könyvet nem lehet visszadni filmben. egy biztos: a gyűrűk ura trilógia. az jobb, mint a könyv. látványos, a az uncsi és lényegtelen rész kimarad, a lényeg benne van. élvezhető, a top 10ben benne van. de nézd meg hp filmeket. ha nem szégyellném, h felnőtt férfi vok, sírnék.

egyébként terjed az a "legenda", h spielberg rendezte volna már az elejétől. viszont ő nem ezekkel a szinészekkel kezdte volna, hanem amerikai sztárokkal (többek közt nem radcliffel, ami sztem megérthető. mert e. watson és r. grint sztem azért nem rosszak). viszont jkr kikötötte, h bocs, de hp filmekben ő csak brit színészeket akar látni. erre spielberg beintett, majd közölte, h bocs, de akkor nem vállalja. így a pénz, a látvány kimaradt már az elejéből is. ez télleg így van? bele sem merek gondolni, mit kaptunk volna a vászon előtt ülve.

viszont azt nem értem, h a 3. után már annyi pénz lett, h akár még sárkányt is klónozhattak volna belőle, meg felhúzhatták volna belőle a full roxfortoti birtokot, meg mindent, amit akartak, erre mégis olyan "niemand" rendezőket tettek be, aki még névvel sem bír. ha akciófilmet akartak, meg látványt, akkor mért nem adtak be olyan rendezőt? sajnos, sztem a film készítői sem igazán tudták, h mit akarnak. látványt, drámát, tini-vígjátékot, csihi-puhit, romantikát v mit? a 6.-ban az odu ostroma vmi vicc. ha bella eleve tonksra utazott, mért nem kapta el máshol? ha hp-re utazott, mért nem mentek v 100an? ha látványt akartak volna, inkább csinálták volna meg a végén, a roxforti csatás jelenetnél, mikor a ds-főnix rendje összecsap a halálfalókkal dumbi halála után.
sztem a film durván logikátlan. megkérdezném rowlingot, h őszintén, mi a véleménye.... úgy sajtón kívül.... pl a 3.részhez mellékelt kieg filmecskék közt van egy rész, mikor jkr és cuarón (a rendező) még a kamerák előtt is összezören (és a mosoly sem igazi, mikor arról kérdik őket, h hogy tudtak együtt dolgozni). semmi bajom alfonso cuaronnal (az ember gyermeke c. film nekem teccik),de ő művészi, és elgondolkoztató, realikus filmekhez illik. majdnem felröhögtem, mikor vigyorogva azt nyilatkozta, h még nem is olvasta a könyvet, és valszeg csak akkor lesz rá ideje, ha végez a filmmel. ott vettem volna el tőle a rendezés jogát.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 29 (szombat), 2:10 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 2:36
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Harry és Draco között
Abszolúte az Azkabani fogoly. :) Nem is tudom, talán a rendező érdeme – mindamellett, hogy a könyv is az egyik legjobb a sorozatban –, hiszen szinte mindegyik film hangulata más és más. Viszont az baromira bosszantó, hogy a Roxfort az összes filmben máshogy néz ki. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 21 (péntek), 18:05 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Nekem az azkabani fogoly. az első három mozi nagyon jó, a negyedik nem tetszett annyira, nagyon össze lett csapva.

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 08 (szombat), 17:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 22:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Igen a sok Piton miatt :x

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 377 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség