Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 7:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 19:03 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Mit ne mondjak, nem győztetek meg. Tudom, tudom, senki sem erre hajtott, én sem azt vártam. Csak érdekelt, ti miért olvassátok, ha…
Az első könyvvel hősiesen küzdöttem, mikor ráébredtem, hogy igazán sok témába vágó fanficet kezdenek a felhasználók feltölteni és valakinek azt bizony moderálni is kell. De kb. már az elején kibuktam Mary Bellától. Meg aztán, munkaköri muszájságból sem jó olvasni.
Furcsa mód az egyetlen, aki megragadt bennem, Edward volt. És nem a mesefigura lénye, hogy gyönyörű, angyalka és ellenállhatatlan. Mondjuk rá, hogy ebben már nem hiszek, elég idős vagyok.
Hanem az akaratereje, a próbálkozásai, az odafigyelése, aggodalma, gyengesége, hogy minden kínja ellenére is vállal sok mindent a szerelemért. Csak éppen, borzasztó rossz alanyt választott. Aztán valahogy már ő is „elfajzott”. Hülye szó, ide is hülyén jön ki, de most nem jutott más az eszembe, ami kellően leírná, mire utalok.

Abból, amit leírtatok, nem kaptam kedvet. Tehát egy üres, nagyjából cselekmény nélküli, hosszas történet, normális karakterábrázolás nélkül, ellenben tele van túlfűtött szexualitással és több száz oldalon át le kellene kötnie, hogy két pasi küzd egy csajért....
Olvastatok már Romana könyveket? Megadja ugyanezt, egy könyvben három történet van ráadásul csak - hát így tíz év távlatából nem tudom, mennyibe kerülhetnek, talán - 1000 Ft. az ára.

Ha megnézzük az átlagolvasót, az úgymond tinikort, akkor arra magyarázatként, minden hibája ellenére miért köti le őket és olvassák ennyien, talán ez volt a leginkább számomra elfogadható:


Ananke írta:
jut eszembe, valszeg azok élvezik leginkább ezt és az ilyen regényeket, aki még nem elég bátor, hogy maga élje meg ezeket a szerelmeket, vívódásokat, de már érdekli a szerelem, mint téma, és szívesen lenne szerelmes. de még a gondok nélkül, mert nem tudja, hogy a szerelem nem önmagában rózsaszín és boldogság, hanem pont a megküzdéstől lesz az.


Azt hiszem, a legnagyobb bajom az a twilighttal, hogy nem hogy történet, de karakterek sincsenek. Nincs mi megragadjon… egy könyvhöz, hogy ne hagyjam ott, nem elég a hangulat. Főként, ha még az is idegen. Nekem kell a tartalom. Egy leves is csak úgy finom, ha van benne minden, és végül, ha összeérik, elég sűrű. Ha híg, csak kifolyik, nem lakom jól és nem hagy nyomot bennem.
A könyv nem szól másról, minthogy szép pasik vannak benne. Valljuk meg, az olvasók 90%-a nőnemű.
Szerintem fogalmazás szintjén sem erőltette meg magát az írónő, sok szóismétlés, folyton felmerülő ugyanolyan frázisok, már-már szuggerálóan ismétlődő leírások – Edward még mindig gyönyörű, Bella még mindig béna és különleges.
Tehát összességében megegyeztetek róla, hogy nem jó, mégis mindenki olvassa. Részemről ha valami nem jó, azt nem olvasom.

Tetszik, amit Luna Black írt, hogyha a mélyére ásna, a maradék varázsát is elvesztené a dolog. Mert nincs mélye. Ellenben, ha valami ennyire felületes, akkor az az egy biztos, hogy fanficet kiválóan lehet belőle írni. Elvégre, jószerével semmi megkötés. Még csak jószerével annyit sem kell kitenned, hogy OOC szereplő, bármit megtehetsz, mert a Cullen család többi tagjáról is pusztán egy-egy meghatározóbb tulajdonságot és képességet tártak eléd.
Nem változatos. Ellenben megteremtett egy jól működő világot, amit szintén nem fejtett ki annyira, hogy ne lehessen benne írás terén kiválóan eldőzsölni. Adottak a vámpírok, a farkasba forduló izompasik. Ha egy üres sablont keresel fanfiction íráshoz, az a twilight? Mert akkor mire a sikongás?
És itt most nem rólatok van szó, mi csak beszélgetünk, és ahogy láttam, amolyan visszafogott rajongó gárda vagytok, akik a hibákat is látják, nem csak elmerültek a rózsaszín mázban. Egyszerűen csak, annyira furcsa ez nekem. A HP-t értem, a Gyűrűk urát értem. De a twilight sikere nekem örök titok marad. Hogy terjedt el pl. az a meglátás, mikor csak elindult az útján, hogy érdemes elolvasni, ha nem is?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: -----
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 17:20 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott.....most éppen valahol.
Hááát (tudom, hogy háttal nem kezdünk mondatot... :P), nekem a Twilight-könyveknél valahogy elmaradt a katharzis. Jó, nem azt mondom, hogy nem voltak jók, mert ugye az összeset elolvastam, de mégis, ha összehasonlítom más könyvekkel, amik szintén a "love" köré szerveződtek (mert itt is erről van szó), akkor sajnos messzemenően lemarad a versenyben. Ha ugyanis elvennénk a vérfarkas, vámpír cukormázat, akkor mi maradna? - Semmi.
Mind a négy könyvet elolvastam, de részemről ennyi volt. Nem kaptam hisztérikus rohamot, vagy nem lettem nagy fan. Néhány szereplő túlontúl is felületes volt számomra. Hogy kik? Nem, nem kezdek el most Team Jacob, vagy Team Edward, vagy Team xy felé terelni, hanem csak azt mondom, hogy pl. Edward, vagy akárcsak Bella szerepéből még többet is ki lehetett volna hozni. Ugyanígy Esméből is. Őróla is mit tudunk? Az elejtett infókon kívül, amik az emberi életére vonatkoznak, és a hatalmas szeretetén kívül semmit. Pedig nekem kifejezetten szimpatikus volt, csak kár, hogy nem kapott nagyobb szerepet. Ugyanezt gondolom Carlisle-ról.
Jacob karaktere azonban szépen kidolgozott, igaz, a Bellára való hajtása néhol idegesítő volt, de Taylor nagyon sokat fektetett a szerepébe, és ez meg is látszik az alakításán. :?
Azt hiszem asd írta ebbe a topikba, de javítsatok ki ha tévedek, hogy nincsenek rendesen kimunkálva a szereplők - na ezzel, mint már előbb is kifejtettem tökéletesen egyetértek.
a filmeknél az első rész tetszett, a New Moon már kevésbé, meg is értettem az Arany Málna jelöléseket.
De most, 30-án megyek az Eclipse-re, kíváncsi vagyok rá. :-D
A Nessie-témáról. Ha két szóval szeretném összegezni: hülye befejezés. :!:
nem elég, hogy amikor a Volturi megjelent, és akkor legyen harc-ne legyen harc ment sok tucat oldalon keresztül, és ez a Jake-bevésődése furán vette ki magát előttem.
De ízlések és pofonok különbözők. Ahogy a vélemények is .:P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 17:19 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 07 (csütörtök), 15:52
Hozzászólások: 6108
Tartózkodási hely: amottan
Itt mindenkinek annyira igaza van! :lol:

Az már biztos, hogy a Twilight saga nem olyan jó, mint amennyire népszerű. Én két okból szeretem:
Néha kifejezetten jólesik ilyen cukormázas tündérmesét olvasni, ahol a tök átlagos szerencsétlen csajra hajt mindenki, és hiába önző és szemét, a végén úgyis minden szép és jó lesz... hangsúlyozom: NÉHA. Ebből a kategóriából egy elég is nekem. A fanficekről meg annyit, hogy viszonylag sokba belekezdtem, és nem egyet találtam, ami fényévekkel jobb a könyveknél. A szereplőket nem kezdem el elemezgetni, mert szerintem nem érdemes. Többnyire szeretem őket olyanoknak, amilyenek, és ha a dolgok (nem mindig létező) mélyére akarom ásni magam, akkor még a maradék varázsát is elveszti a történet.
A másik ok pedig pont az elsőből következik: első olvasásra képes volt annyira magával ragadni a történet, hogy - mivel akkor még magyarul nem jelent meg - folytassam angolul. Nehezemre esett, mert 10 év tanulás és egy nyelvvizsga ellenére nem szerettem a nyelvet, eleinte rengeteget kellett szótáraznom, de aztán, mivel nem túl változatos a nyelvezete, szépen belejöttem, annyiszor szerepelt benne "néhány" szó, hogy szerintem soha nem fogom már elfelejteni xD
Szóval, ha mást nem is, de egy valamit köszönhetek a Twilightnak: megszerettem az angolt, azóta sokkal könnyebben is megy :)

_________________
"self care is drinking sixteen glasses of champagne and setting off a chain of events that comes to a head with you getting engaged to your celebrity athlete boyfriend in spain."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 16:41 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
hű, itt 90%-ban egyet kell értenem mindenkivel :-D osztom a legtöbb véleményt: még ha a semmiről is, Meyer jól tud mesélni. engem is ezzel kötött le.
hogy miért utálják annyian Edwardot? jó kérdés, én inkább azt szoktam kérdezni: mi a fenéért szeretik annyian? :D nekem egyszerűen túl nyálas. nem akarnék egy olyan pasit, akivel 30-cal lehet csak végigvánszorogni az úton - megjegyzem, egy marhadrága, vadiúj Harley-vel, mert pénze az van neki - mert úgy fél, hogy mikor halok már meg. ezért bővítik annyian Jacob csapatát - (booorn to be wild :-D ) szeret motorozni, édes-jóképű 16 éves, akinek nem kedvence az iskola, és ahogyan beszél az is inkább közel áll a mai tinikhez, persze a különcködő bella jobban szereti a 100 évvel ezelőtti angolt, de hát ő már csak ilyen.
és hogy én személy szerint miért nem szeretem bellát, azt sem tudnám igazán megfogalmazni, de tulajdonképpen szinte állandóan sajnáltatja magát, nem csak néha. és szerintem már a másodikban is önző volt, nem csak az Eclipse-ben....
a negyedik könyvre meg már nem is tudok mit mondani :? meg már nagyon sokszor el is mondtam, hogy szerintem rózsaszín cukormáz. Bella még a gyönyörűbbnél is gyönyörűbb lett, voilà, szép az élet. hogy elsiette volna? O.o érdekes, nekem az utolsó előtti fejezetek marha lassan teltek, ott már többször is abbahagytam az olvasást, egyszerűen túlságosan elhúzta az udvarias megölünk-titeket-de-mégse-de-mégis-de-mégse-de-mégis-de-azért-mégse csevelyt.
ha választanom kéne, szerintem azt mondanám, hogy a kedvenc szereplőm Leah Clearwater. láttam benne fantáziát és neki legalább volt valami karaktere. és ugye beolvasott Bellának :)) *ezazz*

amúgy én is olvastam Meyer A burok c. könyvét is. meg kell mondjam sokkal jobban elkápráztatott és magával ragadott, mint ez a tündérmese O.o

szerk: csak mellékesen jegyezném meg, figyeljétek az arányt, hányan írtátok le Stephenie nevét úgy, hogy Stephanie :-D :-D nem rosszból mondom, csak érdekes :D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 15:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
igen, az szerintem is felháborító. Nem is értem,hogy azok a lányok akik vísitanak meg ilyesmit csinálnak. Emlékszem mikor Rob kis hazánkba járt mindig azt lehetet hallani,hogy milyen csendesek a magyar rajóngok. Gondoltam; ezazz! Végre példát mutathatunk a többi fanatikusnak :D
- Off vége -

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 14:36 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
nekem a twilighttal nincs semmi bajom. elmondtam róla a véleményemet, nem is tetszik, de nem utálom különösebben. magát a könyveket. aztán a tvájt körülvevő fangörlködés meg felhajtás, meg szánalmas hatásvadász bemutatók, meg visító lánykák - engem ez dühít.
nem hiszem el, hogy egy ilyesmi dolgot ne lehetne higgadtan, kulturáltan szeretni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 14:32 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Nos, úgy láttam afelé haladunk,hogy kezdünk kibékülni az Alkonyattal :)
És egyetérte Kidy-vel. Az sohasem lehet gond, ha emberifia olvas. És ha belegondolok gyakorlatilag mindegy is,hogy mit. Csak az fontos,hogy aki olvassa élveze a történtete. A többi meg nem is számít :D

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 14:11 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
igazat adok asd-nak és anankénak is :)

mellons, szerintem azzal, hogy végigolvasol egy könyvet, az nem feltétlenül lesz a kedvenced, vagy nem feltétlenül tetszik is (én legalábbis, még ha nem is tetszik, szeretem befejezni, amit elkezdtem). én is elolvastam három részt belőle, és hiába nem szeretem edwardot vagy bellát, attól még le tud kötni, mert meyer jól mesél. oké, hogy nagyrészt a semmiről, de mesél. az pedig szerintem, ha egész jól csinálják, akkor bárkit leköt. meg mondjuk én amúgy is szeretek minél többet olvasni, tartani a lépést az aktuális kedvencekkel, hiába olvasok többnyire nem mai regényeket, mert szerintem a twilight, ahogy juju is mondta, a tinik között elterjedt, sőt, szerintem az ilyen 13-16 éves korosztályban, akik még - ahogy ananke is mondta - kezdőnek számítanak a szerelem terén.

ettől függetlenül én nagyon hálás vagyok a könyveknek azért, mert az emberek legalább olvasnak. én mindig is nagyon fontosnak tartottam azt, hogy az ember olvasson, és lehet, hogy ez nem a legjobb könyv, de mindenképpen szórakoztató, és könnyen leköti az embert.

amit villette linkelt, kritika, az egy nagyon-nagyon lényegrelátó fogalmazás, és én tökéletesen egyetértek minden szavával.

egyébként is szeretem elemezgetni a történetet, elgondolkozni azon, hogy a már felsorolt hiányosságok ellenére is miért olyan népszerű.
aztán, ha jobban belegondolok, kik olvassák? fiatalok, akiknek sokszor nincs viszonyítási alapjuk, nem vizsgálják mélyrehatóbban a történetet, a karaktereket, egyszerűen csak élvezni akarják azt, amit olvasnak.
ez szerintem abszolút nem baj. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 9:18 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 22:20
Hozzászólások: 1013
Tartózkodási hely: HP univerzum, Malfoy bolygó, Draco és Lucius ország között ingázva
Jéjj, ruka, nagyon jó ez az esszé. :)

Ez az egyik kedvencem:

"Approximate Amount of Time Bella and Edward are Romantically Involved Before Bella Is Begging Edward to Turn Her into a Vampire so They Can Be Together Forever: Like, two weeks. Maybe three. The timeline's a bit fuzzy." :lol:

Nekem igazából nincs különösebb bajom a történettel (mármint az első 2 kötettel, mert tovább nem jutottam), szerintem egy igazán aranyos tini történet, de nem ad semmiféle pluszt, úgy mint pl a Harry Potter.

Ahogy ez is mutatja: "The First Hint of a Plot that Is Not Bella and Edward's Romance: page 328", a Twilight egy szerelmes, romantikus történet, amivel nincs baj, csak azt nem szeretem, mikor pont a HP-vel hasonlítják össze, meg hogy melyik a jobb történet. Hát ha valaki tényleg belegondol, azért ne mondja nekem azt, szívére tett kézzel, hogy a Tváj többet adott neki, mint a HP, mert elsírom magam.

Viszont egyetértek abban rukával, hogy lehet jó ficet találni ebben a fandomban is, amit érdemes elolvasni. :)

_________________
Kép
$starDracoista Papnő - Slash Osztályvezető $star


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 7:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 18 (hétfő), 23:20
Hozzászólások: 40
Előre leszögezem, hogy senkit nem szeretnék megsérteni a véleményemmel, egyszerűen nem bírom a könyveket/filmeket, sőt ki lehet velük üldözni a világból, megpróbáltam elolvasni őket, de csúnyán elvéreztem.

Ennek ellenére a fandomban vannak jó ficek (amiket érdemes olvasni 8)), úgyhogy fantázia-beindítás terén tényleg hatásos. :)

Viszont van egy angol esszé (és földöntúli késztetést érzek arra, hogy megosszam veletek, ezért pötyögök ide), ami lényegében összefoglalja, hogy miért tépem ki hajam a sztoritól:

Number of Pages in the Book: 498
The First Hint of a Plot that Is Not Bella and Edward's Romance: page 328
When the Plot Actually Arrives: page 372
Boys that Totally Love Bella (Including Edward Cullen): 5

References to Edward's Beauty: 165 (Face: 24 (Favorite adjectives: glorious, heavenly, seraphic))
Bella Is Clumsy or Makes a Reference to Her Clumsiness: 26

Esszé-link:
http://otahyoni.livejournal.com/130432.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 6:30 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 19:12
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: *eltévedt*
asd írta:
...


Nem olvastam a könyveket, csak a vélemények érdekeltek - de a rávilágításod során elnevettem magam. Nagyon jókat mondtál, nem azért - csak eszembe jutott, hogy milyen osztályba járok én, ahol órán minden fiú (akár a pad alatt összebújva), izgatottan olvassa az Alkonyatot, ha gyakorlatilag az egész lényege, hogy überpasik tepernek az E/1 csajért... :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 6:09 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 10 (vasárnap), 14:31
Hozzászólások: 410
Tartózkodási hely: The second star to the right
asd írta:
mellons...! :))
Ha pedig két ilyen über pasi küzd az ember lányáért... Ah, van-e ennél hátborzongatóbb, romantikusabb helyzet? ;)

Stephanie Meyer figurái üresek, de ahhoz pont elegendőek, hogy beindítsák a fantáziát. Ha női olvasóról van szó, magától értetődik, hogy Bella helyére tudja képzelni magát, Edward és/vagy Jacob pedig a képzeletet testesíti meg (micsoda hülye paradoxon! :D), a két hímet, aki érte kűzd, akár megérdemli ezt a nő, akár sem! Mert bár a két hím erős, veszélyes és intelligens vezérbika, mégis minden percben köti őket a szerelem! Pazar! :-P

Érdemes lenne egyszer beleolvasnod a könyvekbe is, mellons. Meyer iszonyatosan jól fogalmaz. Káprázatos a beszélőkéje - még akkor is, ha nemigen mond semmit sem. De ezt a semmit majdnem profi szinten műveli! Gyakorlatilag semmi más érdeme nincs, mint hogy beindítja a fantáziát, ez pedig - el kell ismerni - azért manapság egyáltalán nem kis fegyvertény. :)


Nem tudok egyebet tenni, mint buzgón bólogatni :wink:
Akkor is képes lenyűgőzni, ha nem akarom hagyni magam, és felsorolok minden ellenérvet, mert tisztán látom a hibáit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 23:37 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 14 (péntek), 17:03
Hozzászólások: 5239
Tartózkodási hely: Pittore Magistrale Scuola Media Superiore
Hát... én az összes szereplőt imádom, kivéve a Volturi tagjait. Mindenkit, Bellát is. Talán főleg azért, mert én tényleg nagyon bele tudom magam képzelni az életébe, épp csak az enyémből még hiányzik a szívtipró vámpír, és sajnos a döglesztő alakváltó sem jelent még meg. De minden percben várom, hogy egyikük végre betoppanjon az ajtón... vagy az ablakon ;)
Bella, az átlagosok közt is a legátlagosabb... mégis megtörtént vele a csoda, egy olyan tökéletes és fantasztikus lény, mint Edward, beleszeretett, és feltétel nélkül, őszintén szerette, örökké, és kitartott mellette, bármi is történt. $star :x
Jacob-ról nem is beszélve. :x $star

Szóval én mindenkit szeretek, úgy ahogy vannak, és nem bánom, ha néha kicsit önzőnek tűnnek, vagy ostobának, vagy hasonlóknak. Mert ettől lesz ember az ember ;) :) (vagy a vámpír, vagy az alakváltó).

_________________
"Sűrűsödik az éj, elkezdődik az őrségem. Nem ér véget halálom napjáig."
(Trónok harca című sorozat)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 23:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
[quote="asd"][/quote]

:) Érdekes, de amikor anyukámmal az Alkonyatról beszélgettünk pontosan ugyan azt mondat :)

És egyébként, asd, egyetértek veled. Meyer abban jó,hogy elkébzeltesse az olvasóval amit akar. És ez nála nagyon jól müködik. És én olvastam tőle egy remek könyvet. Host a címe- magyarul Burók- és hihetelneül jó. Mikor elolvastam nem akartam elhinni,hogy egy ugyanaz írnő írta. pedig igen :) Szóval, érdemes elolvasni.

Elgondolkodtam...Miért utája mindenki Edwardot? És jacob miért imádják ennyire?
Ha én választanék akkor mindenképpen Edward. persze izlések és pofonok :-P

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 22:34 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
mellons...! :))

Miért imádják nők milliói annak ellenére, hogy utálják? Ezer és egy oka lehet. :) Az én véleményem csak egy a sok közül, de valamiképpen hátha én is eltalálom szarva közt a tőgyét. :)

Férfiak világában élünk. A nők nagy átlaga a nagy emancipácó ellenére a mai napig is akkor sikeres, ha sikeres férfit tud megfogni. Az viszont még az ősidőkbe vezethető vissza, ki a sikeres férfi: veszélyes (harcos, aki elbánik az ellenséggel; jó vadász, aki elegendő zsákmányt hoz haza; tekintélye van, aki közeli helyet tud kiharcolni magának és a nőnek - meg a gyerekeknek - a tűzhöz), ám a nő a szerelem erejével arra tudja rávenni, amire csak akarja (új bunda, zsírosabb, nagyobb szelet hús, a nőre morgók megregulázása, stb.). Az, hogy jóképű és fiatal, az már csak hab a tortán - bár kétségtelen, hogy így könnyebb megadni a férfinak, amit a védelemért és a szerelméért cserébe kér.

Ha pedig két ilyen über pasi küzd az ember lányáért... Ah, van-e ennél hátborzongatóbb, romantikusabb helyzet? ;)

Stephanie Meyer figurái üresek, de ahhoz pont elegendőek, hogy beindítsák a fantáziát. Ha női olvasóról van szó, magától értetődik, hogy Bella helyére tudja képzelni magát, Edward és/vagy Jacob pedig a képzeletet testesíti meg (micsoda hülye paradoxon! :D), a két hímet, aki érte kűzd, akár megérdemli ezt a nő, akár sem! Mert bár a két hím erős, veszélyes és intelligens vezérbika, mégis minden percben köti őket a szerelem! Pazar! :-P

Érdemes lenne egyszer beleolvasnod a könyvekbe is, mellons. Meyer iszonyatosan jól fogalmaz. Káprázatos a beszélőkéje - még akkor is, ha nemigen mond semmit sem. De ezt a semmit majdnem profi szinten műveli! Gyakorlatilag semmi más érdeme nincs, mint hogy beindítja a fantáziát, ez pedig - el kell ismerni - azért manapság egyáltalán nem kis fegyvertény. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 22:17 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
szerintem egyszerűen jól esik álmodozni. Meyer elég jól ír ahhoz, hogy a szereplőkkel, Bellával együtt éljünk, szerelmesedjünk, stb. nekem legalábbis ment. viszont rettentően untam, mikor szenvedett, ott azért elég felületesen olvastam.

bár most, hogy az életben is ilyesmit élek meg (nem a vámpírság :D, a szerelem) annyira nem is volt érdekes.

amúgy meg csajok, nem kell feladni, mondjuk én inkább a Jacobomra találtam, semmint Edwardra, de jobban is jártam :)

jut eszembe, valszeg azok élvezik leginkább ezt és az ilyen regényeket, aki még nem elég bátor, hogy maga élje meg ezeket a szerelmeket, vívódásokat, de már érdekli a szerelem, mint téma, és szívesen lenne szerelmes. de még a gondok nélkül, mert nem tudja, hogy a szerelem nem önmagában rózsaszín és boldogság, hanem pont a megküzdéstől lesz az.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 21:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Nos, ha már így elmélkedünk, akkor elmondom, hogy én miért szerettem meg a történetet.
Akkor vettem kezembe a könyvet mikor a film a mozikban futott. Az egyik barátom mondta, hogy neki nagyon tetszet a film és ő már a könyvbe is bele kezdett. Úgy voltam vele,hogy elkezdem aztán meg ha nem tetszik lerakom. De, nem tettem le. Akárcsak Bella én is beleszerettem Edwardba és ez mindent elfelejtett velem. Azt,hogy mennyire nem kidolgozottak a szereplők vagy azt,hogy minden Edward szépségéről szól meg hogy, mennyire nagy átverés az egész; de mindenek ellenére,úgy érzem,hogy a könyv maga nemében jó. Mert az van benne amit a tinik szeretnek. Ahogy a könyvet olvasod megcsap az amit te is áttakarsz érezni. Akarsz magad mellé egy tökéletes pasit aki megvéd mindentől mindenkitől-részben magától természetesen. Aztán becsukod a könyvet pislogsz néhányat lerakodd az asztalra és folytatod tovább az életed.

Ennek a könyvnek nem az a célja,hogy megragadjon a fejedbe és hogy éjszakánkét ne tudj tőle aludni. Csak annyit ígér amennyit ad; szórakozol, esetleg szerelmes lesz majd kiolvasod és elfelejted. Vagy nem. Mindenki más. És szerintem megérte elolvasni mind a négy könyvet. Persze sokszor haragos voltam a szereplőkre,hogy hogyan lehetnek ilynek, elfordult,hogy azt mondtam nem olvasom tovább,de... aztán mégis. Mert élveztem és jól esett elhinni,hogy létezik ilyen is. Egyszómintszáz; én mint nagy romantikuslélek, szerettem az Alkonyatot. A hibáival együtt is.

És ez a vélemény amit Villette belinkel és részletezett, szerintem is teljesen igaz :)

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 21:51 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
ó, igen

nekem a perverzió jött le a könyvekből (minden rosszindulat nélkül), és az elfojtott szexuális igények.. néhol már egyenesen pornográf a mű

és jön a kérdés? kell-e ennél több? mmint értem a népszerűséget (ami egyenlő a sikerrel?) ezalatt. és úgy, látszik, nem

gondolj csak bele, mennyien élhetik ki magukat edwardon, most teljesen függetlenül attól h utálják-e vagy sem, mégis csak őt olvassák, szó szerint

szinte már szükségleteket elégít ki a regény, persze ez most így igen sarkított formában

és én amíg olvastam, végig azon gondolkodtam, h egyes leírások, megfogalmazások alapján Meyer ennél sokkal jobbat is alkothatott volna. okés, nem jobbat, ez most rossz megfogalmazás, mert ez a könyv mégis csak meghatározza a maga műfaját (és az érték mindig relatív). inkább így írom: mást is kihozhatott volna magából, vagy akár ebből az ötletből. ő mégis ezzel csinálta meg a maga sikerét: amit igen, nem magának, hanem a rajongóknak köszönhet

mert ezeket az "alapvető szükségleteket" mindenki megérti, mindenki magáénak érzi. és hagyja, h edward őt is lenyűgözze

hát, most így kb ennyi, de én is nagyon szeretek filózni ezen :D és ne értsen senki félre, h ilyen orvosi lónak használom perpill a regényt

de amúgy: Luna, remélem, majd elolvasol és előzetes választ kapsz az interjúkérdésedre, TEAM JACOB :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 21:27 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Remélem szabad amúgy laikusan is benézni ide és kissé filozofálni.

Megvan a véleményem az egész twilight mizériáról, ó, de még mennyire. Aztán itt olvasgatva mindazt, amit írtok, még inkább elgondolkodtattatok.
Ki nem állhatjátok Bellát, alig, vagy nem kedvelitek Edwardot, tehát a két főszereplő kiesett. Akkor miért olvassa mindenki?
Mert vámpírok, farkasemberek, meg szerelmi sztori? Mert azért ezekben a témákban vannak sokkal jobb regények, kevéssé tinisek. Nem egy a farkasok kivételével a másik kettőt ötvözi is.

Ahogy én látom (olvasás nélkül, egy barátnő twilight mániáján át, elcsípett fanficekből és mert láttam az első filmet). Bella a tökéletes Mary Sue. Aki teljesen átlagos, unalmas, béna, és ezért szeretni való (az általános felfogás szerint, na nem ám szerintem), hogy aztán megtudjuk, hogy mégiscsak különleges, mert fel sem veszi a tényt, hogy bármikor megölhetik ugyanis vámpírok veszik körül, s neki egyedül nem olvashatják az elméjét. Ráadásul! Minden pasi, aki csak megfordul a sztoriban mindezek ellenére, vagy talán éppen ezért odáig van érte.
Be kell valljam, sosem vonzottak a Mary Sue-k, főként, ha azok még idegesítőek is. Erre olvassak róluk több száz oldalon keresztül?

Edward szerintetek világfájdalmas szívszerelmes. Nincs különösebben semmi a karakterében, hosszasan ecsetelődik milyen gyönyörű, és nagyjából ennél többet ne is várjunk.
A többiek túlságosan mellékszereplők, gyakorlatilag töménytelen információt és igazi, kifejlett karaktereket itt se várjunk.

Aztán itt van Jacob, mint egyetlen fénypont? Mert esetleg ő még kellően összetett is, izgalmas is, hősszerelmes is, mivel hosszasan vágyódik valaki után, akinél nyilvánvaló, hogy sosem fog labdába rúgni, mert a lány nem törekedett valójában arra, hogy vele legyen. Túlságosan elfoglalta a megszállottság, hogy ha törik, ha szakad, vámpír akarok lenni. Azért szerintem ritka az olyan pasi - normális énképpel - aki ennyit loholjon egy csaj után, aki még csak meg sem éri a strapát.

Ha mindezt összeszedem és kikódolom, hozzáadom azt, hogy gyakorlatilag cselekmény sincs sok - az első film alapján Bella megfejti az iszonyú rejtvényt, vágyódnak egymás után 40 percet, amolyan de igen, de nem viszonyban, védjük meg a béna csajt, mert azért is velünk akar lenni, holott veszélyes és máris vége -, akkor tényleg nem értem, mit szerettek benne.

Most mindenféle rosszindulat nélkül, mert az egy dolog, hogy szerintem egy talán átlagos szintet elérő tiniregénynek megy csak el körülbelül. Megvan benne az a hangulat, rózsaszínség, vagy micsoda?

Az pedig határozottan érdekes, amit magáról az írónőről meséltetek. Beleírta magát egy tökéletes világba egy tökéletes párral? Aminek amolyan Alienes gyerekszülés végén happy end a vége? És mindezt úgy, hogy ezek szerint felnőtt nő, férjjel és három gyerekkel? Megdöbbent, megdöbbent. Úgymond többet várnék tőle. Vagy most pótolja, ami kimaradt a tini évekből.

Na szóval, nem leszólni szeretnék senki sem, mindenki azon szórakozik, amin jól esik. (Lunát is szeretem, pedig épp most hozta létre a twilight szekciót :-P ) Amolyan magyarázatkereső vagyok.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 21:15 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
nekem ez a kedvenc kritikám a művel kapcs: http://konyves.blog.hu/2008/11/26/twilight_szerk

szerintem elmond róla mindent. persze, én is csak azért tudok vele egyetérteni, mert elolvastam a könyveket is :) de, értve h tulképp mire is megy ki a játék, egész szépen elszórakoztam velük :D

legtalálóbb részek:

Ha zsenge kamaszlányként eszembe jutott volna, hogy papírra vessem a romantikus (szexuális) fantáziáimat, az nagyjából megegyezne Stephenie Meyer Alkonyat című bestsellerével.

Az már a felnőtté válás egyik legfurcsább felfedezése, hogy az embert valójában kitöri a frász a tökéletes fiúktól, és az izzadó tenyerű, suta szeretők az igazán érdekesek. Álmodozni viszont nagyon jó. Hogy az írónő borongós, horrorklisékből összetákolt vámpírvilágot teremtett főhőse köré, ne tévesszen meg senkit. Mese habbal. Edward vámpírsága valójában csak azt artikulálja, hogy mi, nők, széplelkű fenevadakat akarunk az ágyunkba. Meyer egy elegáns gesztussal a vámpírmitológia minden olyan momentumát figyelmen kívül hagyja, ami a fiú tökéletességét csorbíthatná egy kicsit.

Meyer azzal vetette el a sulykot, hogy ezzel a brutális, vadállati szexualitással nem tudja felruházni Edwardot, hiába próbálja. A jófiú, az jófiú marad. Ennek fényében a könyv tételmondata „És akkor az oroszlán beleszeretett a bárányba.”, inkább mulatságos, mint felkavaró. Félreértés ne essék, ez semmit nem ront a könyv élvezhetőségén.

A főszereplő, Bella (Szépség és Szörnyeteg, igen) egy papírmasé figura, tulajdonságok, és valójában érzelmek nélküli. Mindaz, amit megtudunk róla, lényegtelen. Tudjuk, hogy intelligens, hogy kicsit különc, hogy önfeláldozóan az édesapjához költözik, amikor az anyja újra férjhez megy: ez azonban se rajta, se rajtunk nem hagy különösebb nyomot. Bellának nem feladta, csak funkciója van: visszatükrözni a fiú pompáját. Megejtő az írónő zavara, amikor a lány magára marad. Nem tud vele mit kezdeni. Ide-oda mozgatja a lakásban, az udvaron, a ház körüli erdőben, de nyilvánvaló, hogy lánnyal az egész regény folyamán egy dolog történik csak: Edward.

A rajongók szerint ez egy modern Rómeó és Júlia, pedig nem. Júlia senkit nem érdekel. Ez valójában egy Pygmalion-sztori.


és ezen tulajdonságokkal Meyer tényleg tökéletes terepet hagyott maga után a fanfic íróknak :D mindenképp hasznos mű


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 20:29 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Tuti, hogy olvasta a férje. És egy ügyes asszony úgy magyarázza ki magát a férje előtt, ahogy akarja. Három gyermekük van - ez elég ékes bizonyítéka annak, hogy Stephanie ügyes asszony. :-D

Egyébként meg, Kidy: minden író atyaúristen a saját maga teremtette világban. Ez alól csak egy kivétel van: ha anyaúristen. :))

A pletyka szerint pedig Robert Patiszon és Stephanie Meyer egyáltalán nem rajonganak egymásért, mivel Robert több soron nyíltan kijelentette, hogy szerinte Stephanie szerelmes a saját maga által teremtett főhősbe, Edwardba, ezért ő, Robert nem is tekinti teljesen normálisnak. Szóval a gyanúd egyáltalán nem egyedülálló. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 20:00 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 10 (vasárnap), 14:31
Hozzászólások: 410
Tartózkodási hely: The second star to the right
Kíváncsi lennék, hogy a férje olvasta-e? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 19:39 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
:twisted:
ezaz, asd, jól megmondtad :D
de azért ez milyen már... egy író ne azért írjon, mert a valóságban nem találta meg a boldogságot, és inkább a regényén keresztül akar élni, ahol ő az atyaúristen...
legalábbis szerintem.

amúgy szerintem meyer totál szerelmes edwardba xD azok az oldal hosszú leírások, amikben sokszor előfordul a gyönyörű és az angyali jelzők, hát szerintem elég árulkodóak :D
:-P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 19:35 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Ugyan, lányok! Ez nem kérdéses: Bella Stephanie Meyert hivatott megszemélyesíteni. Ezért az E/1 is. És naná, hogy a Meyer által teremtett világban minden 14 év feletti, de még 40 év alatti hím Bellát akarja, akármilyen hisztis, raplis, antiszociális, önző ribanc is. Ha valaki azt akarja, hogy egy hímnemű egyed ránézzen, teremtsen magának saját világot! :-P [-(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 18:17 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Az elején ha jól emlékszem Edward azért érdeklődőtt után mert nem hallotta a gondolatait. aztán meg az illata, úgye. Dee, több indok nem nagyon jutt eszembe.
És Jake pedig hát...16 éves volt még csak mikor Bella elvarázsolta. azt hiszem az elején azért játszot vele, mert több infót akart tudni a Cullenékről.

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 18:05 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 10 (vasárnap), 14:31
Hozzászólások: 410
Tartózkodási hely: The second star to the right
Én is így gondolom, mint ahogy Kidy felvázolta, és számomra sem világos, hogy miért akarta mindenki Bellát?
Az emberek is, a vámpírok is, a farkasok is, de miért? Mi különleges volt benne azon kívül, hogy ön- és közveszélyes?
Az önzőség, az antiszociális viselkedés és a józan ész hiánya különleges és vonzó volna?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 18:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
És ennek ellenére mind a két fiú futott utána. hietetlen. Mindakettő jobbat érdemelt volna, szerintem. Vagy Bella legalább az elején eldöntőtte volna,hogy mit akar. vagy az egyik vagy a másik. De nem, ő játszot mindkét fiúval. Most jöttem rá mennyire nem szerettem Bellát.

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 17:50 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
igen.
nem tudtam sajnálni bellát a szenvedése miatt. önző volt a harmadik rész alatt végig.
Bella előtt csak az a cél lebeg, hogy edward örökké vele legyen. ezért képes lemondani az emberlétről, és nem érdeklik a szülei sem, hogy azokkal mi lesz, ha ő elmegy. Nem érdekli azt, hogy egy szövetséget kell felrúgnia szerelmének, ami évtizedek óta köti őket. A cullenék szövetséget kötöttek a farkasokkal, hogy nem harapnak meg egyetlen embert sem. bellát nem érdekli az, hogy jelenleg két, egymás mellett békében élő törzset évtizedek után egymás ellen ugraszthat, csak azért, mert Ő vámpír akar lenni, hogy NEKI jó legyen. a csatáról képes visszahívni Edwardot, hogy vele legyen, pedig tudja jól, hogy Edward nélkül akár veszíthetnek is. jó-jó, vacillál, meg szörnyetegnek titulálja magát, meg furdalja a lelkiismeret, de nem mondaná neki azt, hogy inkább menjen vissza.

és nekem ennél a pontnál, a hamradik résznél vált bella unszimpatikussá. sőt, itt már abszolút nem kedveltem. önző dög módjára viselkedett, és áltatta mindkét srácot. mondhatta volna jake-nek, hogy bocsi, edwardot szeretem, ehelyett azt mondta, hogy szeretlek, nem tudok nélküled élni, de edwardba jobban szerelmes vagyok. hát most ezzel jacob biztos sokra ment...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 17:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
N_Victoria írta:
A harmadikkal az volt a baj, hogy rettenetesen bosszantott, ahogy Bella szórakozott a két fiúval és a tetejébe még saját magát sajnáltatta :?


Én nagyon haragudtam rá emiatt. Gonosz dolog volt tőle mint két fiút áltatni. Olyan Mary Sue-s huzás volt tőle.

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 17:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 10 (vasárnap), 14:31
Hozzászólások: 410
Tartózkodási hely: The second star to the right
Kidy írta:
Szerintem a legjobban megírt, legjobb szerkezetű könyv az első.
Nekem akkor is a második a kedvencem, mert Jacob jelleme teljesen más stílust ad a történetnek :D
Azt imádtam olvasni, végigvigyorogtam, valahányszor feltűnt a kis indiánkölyök : ))


Nahát, találtam még valakit, akinek a második rész a kedvence? :-D Nekem is az, egyértelműen Jake miatt :wink:
A harmadikkal az volt a baj, hogy rettenetesen bosszantott, ahogy Bella szórakozott a két fiúval és a tetejébe még saját magát sajnáltatta :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 14:20 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Igen, Jacob olyan mit a napsugár. Jót tesz az ember lelkének :)

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 14:18 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Szerintem a legjobban megírt, legjobb szerkezetű könyv az első.
Nekem akkor is a második a kedvencem, mert Jacob jelleme teljesen más stílust ad a történetnek :D
Azt imádtam olvasni, végigvigyorogtam, valahányszor feltűnt a kis indiánkölyök : ))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 20 (vasárnap), 13:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
én is olvastam a könyveket és mindet nagyon szerettem, viszont én is azt érzem,hogy a négyest az íronő nagyon elsiette. Vagy nem tudom. néha úgy éreztem,hogy gyorsan túl akar rajta lenni. És nekem is a négyes a kedvencem :D :x

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 19 (szombat), 22:06 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 14 (péntek), 17:03
Hozzászólások: 5239
Tartózkodási hely: Pittore Magistrale Scuola Media Superiore
Hát... akkor azt hiszem, én most írok is ide. :) Imádtam az összes könyvet, mind a négyet olvastam, nem is egyszer. A kedvencem a negyedik, azt most is olvasom éppen. :x :x :x Bár van benne egy-két rész, amit én másképp, vagy részletesebben írtam volna meg, de mindent összevetve imádom. :x $star :x

_________________
"Sűrűsödik az éj, elkezdődik az őrségem. Nem ér véget halálom napjáig."
(Trónok harca című sorozat)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2010 június 19 (szombat), 0:18 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
hogy ne keveredjen más vámpíros könyvekkel a téma :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség