Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 13:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 22:36 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
az jó :D akkor igazán kár hogy nem is volt szövege...

szerk: már van is egy kapcsolat.
Christopher Heyedrahl játssza Alastairt a supnatban, és Marcust a New Moonban :-D lol, oké, off vége.

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 22:31 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 07 (csütörtök), 15:52
Hozzászólások: 6108
Tartózkodási hely: amottan
Ilyen "másvilág" körökben úgy tűnik, népszerű név :lol:

Carlisle nálam is kedvenc, ahogy Seth is.

_________________
"self care is drinking sixteen glasses of champagne and setting off a chain of events that comes to a head with you getting engaged to your celebrity athlete boyfriend in spain."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luna Black 2010 június 22 (kedd), 22:42-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 22:27 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
ez az Alistair vicces. meg eleve a vega-vámpírok.
szerintem Eric Kripkével (Supernatural, mi más ^^) egy helyről nézték a démonnévlistát meg a legendákat :-D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 22:22 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Carlisle nekem is kedvencek közt van, meg a Clearwater tesók és még páran pl. Alastair a negyedikből, még ha összvissz kétszer említik is meg, szövege meg nincs, de legalább mókás. :D
Alice viszont idegesít. Általában túl sok, ő maga is, meg az is, amit művel. Legfőképp az dühít, hogy Meyer Bella szájába adja, hogy Alice ne csináld ezt, Alice nem kell több száz új ruha, ultragiccs esküvő, érettségi buli stb. De közben nyilvánvaló, hogy ő maga el van olvadva az egésztől, különben nem csináltatná vele. :roll:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 22:03 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Nemámka írta:
Luna Aurora írta:
én pl Emmettet (és az őt alakító Kellant) oda-vissza imádom - és szinte látom, ahogy mindenki meglepődik xD[/color]

akkor hadd legyek az első (oké akkor nem az első :-D ) kivétel, én pl. szintén imádom Emmettet (és Kellant) és nem lepődök meg :-D és azt vettem észre (legalábbis nálunk) hogy többen a mellékszereplőket kezdték el imádni. ilyen hogy Alice - ő nagyon szerethető is :) - meg Jasper (bár lehet nála csak a színész miatt), de egy csomó Carlisle-fant ismerek :D


Igen a mellékszereplők nagyon szerethetők :)
Én is Carlisle fan vagyok,de Charlie-t is szerettem, mert nagyon jó apja volt Bellának szerintem. És többi kedvencem: Angéla, Esme, Seth, Leah, Alice és még sokan mások :)

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:44 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
Luna Aurora írta:
én pl Emmettet (és az őt alakító Kellant) oda-vissza imádom - és szinte látom, ahogy mindenki meglepődik xD[/color]

akkor hadd legyek az első (oké akkor nem az első :-D ) kivétel, én pl. szintén imádom Emmettet (és Kellant) és nem lepődök meg :-D és azt vettem észre (legalábbis nálunk) hogy többen a mellékszereplőket kezdték el imádni. ilyen hogy Alice - ő nagyon szerethető is :) - meg Jasper (bár lehet nála csak a színész miatt), de egy csomó Carlisle-fant ismerek :D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Én is imádom Emmett, részben annak köszönhetően,hogy olvastam Luna és Drach közös történetét :D És titokban reménykedem,hogy nemsokára lesz folytatása :D :#-) És annak ellenére,hogy Nessienek milyen szülök jutottak én is szerettem :)

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:34 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Luna Black írta:
Amúgy így végigolvasva az egész topicot kezdek arra gyanakodni, hogy ez egyfajta karantén, hogy Bella-Mary Sue és társai ne fertőzhessék meg a normális vámpíros könyveket. :lol: És úgy tűnik (külső szemlélőnek legalábbis úgy tűnhet), hogy aki ide írt, annak a többsége szereti, de igazából nagyon utálja xD


pedig nem az :) sztem aki elolvassa, annak első körben a nagy hármasról van reakciója, de én pl Emmettet (és az őt alakító Kellant) oda-vissza imádom - és szinte látom, ahogy mindenki meglepődik xD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:34 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
Ananke írta:
az arcunkra kiülő, a gondolatainkban megjelenő érzelmeket 1/6-od másodperc alatt követik a testünk reakciói, a szívverés, a pulzus, a vérnyomás, stb változása, a hormonok termelése, de a fájdalom ugyanilyen XD tehát ilyen szinten tök logikátlan.

bár gondolom ott lehet a kulcs, hogy Meyer sincs képben a biológiai dolgokban XD


wow, ezt jó volt megtudni, szerintem nagyon érdekes :) *miért is nem vagyok én jó bioszból? persze, mert nem ezt tanuljuk ^^*

hát és gondolom Meyer arra utazik, hogy a legtöbb 12-17 éves SINCS képben ezekkel, tehát oly mindegy :-D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:30 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 07 (csütörtök), 15:52
Hozzászólások: 6108
Tartózkodási hely: amottan
Én még emlékszem valami olyasmire, hogy Meyer azt nyilatkozta, hogy ne legyen film a 4. könyvből, mert úgysem lehetne megoldani rendesen, addig meg nem akarja, ameddig nem tudna úgy kinézni ahogy ő elképzeli... Aha, persze... :roll:

Amúgy így végigolvasva az egész topicot kezdek arra gyanakodni, hogy ez egyfajta karantén, hogy Bella-Mary Sue és társai ne fertőzhessék meg a normális vámpíros könyveket. :lol: És úgy tűnik (külső szemlélőnek legalábbis úgy tűnhet), hogy aki ide írt, annak a többsége szereti, de igazából nagyon utálja xD


Én amúgy Nessie-t elképzelni szeretem, mert aranyos^^ De kb. ennyi. A születése meg no comment.

_________________
"self care is drinking sixteen glasses of champagne and setting off a chain of events that comes to a head with you getting engaged to your celebrity athlete boyfriend in spain."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:29 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
mellons írta:
Nemámka írta:
jah, Edwardról: hát biztos olyan fedett tetejű befőttesüvegbe harapott mint ahogy a kígyómérget szokták kinyerni :-D
:)) :)) Hát ezt most így kösz, mert ezen olyan jót nevettem, ahogy olvasgattam vissza a dolgokat.

:)) szívesen, hát de most nem? :-D
de azt is félrefordították, hogy mi volt az ampullában. mert nem a méreg volt fémes, mintha ezüst lenne, hanem maga az ampulla, az volt fémből, hogy a méreg ne szedje mán szét. együtt lapoztam az angol és a magyar változatot, hogy nehogy lemaradjak már valamiről, és elég sokat csalódtam. de annyira nem érdekelt, hogy azonnal kiderítsem milyen bakik vannak még, amint eljött a kövi hétfő (még suli volt) kölcsönadtam a barátnőmnek, szóval úgy istenigazából csak Loch Ness szörny születéséig jutottam. angolul viszont már sikerült kétszer úgy-ahogy átrágnom - és ez az, amit én se értek mellons, hogy ami nem jó, azt miért olvassuk ennyire :-D szerintem épp ez az. én olyan jól szórakoztam a még-mesevilágban-is-fizikai-képtelenségeken hogy pont ettől lett jó :-D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:27 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Nemámka írta:
Ananke írta:
amúgy ezen agyaltam is, az érzelmek befolyásolása totálisan mentális képességnek tűnik nekem, főleg, ha Jane és a fájdalomokozás (ami ugye érzelmi, mentális téren történik csak!) szintén annak számít, és az illúzió-látás is. az érzelmi manipuláció szintén csak egy illúzió, nem? ahogy nekem Alice képessége is tisztán mentálisnak tűnik, bár nem támadó jellegű, de ha a farkasokat nem érzékeli, akkor számomra az lenne a logikus, hogy bellát se.

meg én még azon röhögtem, hogy, bár hetekig gyakorolta a pajzskiterjesztést, és alig ment, élesben hirtelen olyannyira profi lett, hogy még körvonalra meg mozgó emberre is tudta rakni anélkül, hogy túlzottan lefoglalta volna a koncentrálás XD


hát arról már nem is beszélve :-D
de nem, Jasper képességére valami olyasmi magyarázatot hozott, hogy egy csomó biológiai dolog (boldogsághormonok meg adrenalin meg minden izé) is szerepet játszik szóval azok fizikális tényezők. én mondjuk nem vagyok olyan jó bioszból, de szerintem van egy kis igazság benne.


én meg benne vagyok a biológiai dolgokban, azért csodálkoztam rajta :9 ugyan a fájdalomnak van mentális és fizikai komponense, de ugyanígy az érzelmeknek is. a fájdalom idegi tevékenység, az érzelmek szintén, és tulajdonképpena fájdalom is érzelem. főleg ilyen szinten, hogy fizikai fájdalmat nem okoz, ugyanígy nem fizikailag befolyásolja Jasper pl a szívverést, vagy nem ő termeli a hormonokat... tehát ezért nem értem. mert az arcunkra kiülő, a gondolatainkban megjelenő érzelmeket 1/6-od másodperc alatt követik a testünk reakciói, a szívverés, a pulzus, a vérnyomás, stb változása, a hormonok termelése, de a fájdalom ugyanilyen XD tehát ilyen szinten tök logikátlan.

bár gondolom ott lehet a kulcs, hogy Meyer sincs képben a biológiai dolgokban XD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
mellons írta:
Kidy írta:
=)) =)) ha azt veszed a vámpírok alapból szuperhősök: gyorsak, szépek, kedvesek, bazi erősek + szupervámpír képesség (szuper vámpírképesség :DD)xD


Oké, oké, de ti mondtátok, hogy Bella hamarabb változik át, egyetlen hang nélkül. Egy baromi csatát egy gondolattal lerendez, meg sem kottyan neki Alien megszületése, plusz a csúnya, gonosz vámpíroknak is ellenáll. Mi kell még? Részemről megkapta az S betűt a piros-kék pizsijére.


Jajj, ez fájt xD
De a szülés tényleg nagyon morbit volt. Már csak arra vagyok kíváncsi,hogy ezt a filmben,hogy csudiba oldják meg :twisted: :))

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:19 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Assa írta:
Az abszolút mélypont azért mégiscsak Nessie. Mary-Sue és Gary-Stu-féle édes kislánya. :twisted:


Úgy tűnik, Bella még nem volt elég. Eltökélte, hogy megmutatja, ő még a fokozhatatlant is tudja fokozni. Mary Sue a négyzeten. Ha születhetne még egy gyerekük, az pediglen elérni még a köböt is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:13 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Kidy írta:
=)) =)) ha azt veszed a vámpírok alapból szuperhősök: gyorsak, szépek, kedvesek, bazi erősek + szupervámpír képesség (szuper vámpírképesség :DD)xD


Oké, oké, de ti mondtátok, hogy Bella hamarabb változik át, egyetlen hang nélkül. Egy baromi csatát egy gondolattal lerendez, meg sem kottyan neki Alien megszületése, plusz a csúnya, gonosz vámpíroknak is ellenáll. Mi kell még? Részemről megkapta az S betűt a piros-kék pizsijére.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:12 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
Assa írta:
Síppal, dobbal, nádi hegedűvel.


ez most komoly? xD am kicsit veszélyes, ahogyan Meyer komolyan veszi magát :D ez a fordítás meg végképp kétségbeejtő :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:09 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Az abszolút mélypont azért mégiscsak Nessie. Mary-Sue és Gary-Stu-féle édes kislánya. :twisted: Aki elbűvöl és nyálcsorgató dadussá változtat kapásból mindenkit és olyan édes, aranyos, tökéletes és imádni való, intelligens és különleges, hogy arra szavak sincsenek, de Meyer azért próbálkozik, és elismétli mindezt százszor.


A szülés leírásának legjobb mozzanata á la magyar fordítás:
"Tovább pumpáltam a szívét és számoltam, miközben Edward mániákusan tette a dolgát, s igyekezett meggyógyítani. Síppal, dobbal, nádi hegedűvel."
Enyhén hülyén jön ki ebben a szövegkörnyezetben.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
mellons írta:
Rendben, hogy Mary Sue, de hogy már szuperwoman is.


=)) =)) ha azt veszed a vámpírok alapból szuperhősök: gyorsak, szépek, kedvesek, bazi erősek + szupervámpír képesség (szuper vámpírképesség :DD)xD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 20:58 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Nemámka írta:
jah, Edwardról: hát biztos olyan fedett tetejű befőttesüvegbe harapott mint ahogy a kígyómérget szokták kinyerni :-D


:)) :)) Hát ezt most így kösz, mert ezen olyan jót nevettem, ahogy olvasgattam vissza a dolgokat.

És pfúj, basszus, hogy lehetett így kitalálni ezt az egész gyerekszülést? Lenyom három totál rózsaszín regényt, hogy aztán meg megtűzdelje el teljességgel elütő horrorral? Szegény-szegény tinilányok.

Különben, sokkal jobb itt titeket olvasni, mint elővenni a könyvet. Megtudok mindent, nem kell végigszenvednem, amit nem akarok, képbe jövök a moderáláshoz, nyugodtan elmondhatom közben, szerintem mivel van gond, és még jól elszórakázom is. :-D

Úgy látom, azért itt is vannak logikátlanságok. Bella pedig már tényleg komoly túlzás. Rendben, hogy Mary Sue, de hogy már szuperwoman is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 20:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
És ha belegondolok azt a fájdalmat ami Jane okozz fizikálisan is érezni lehet, szerintem. szóval vlmi nem stimmel Bella pajzsával. jahh, igen rájöttem mi. Bella Mary sue szóval ez nem lehet gond :lol:
Amit meg Nemámka mondott szerintem is igaz, hiszen ha úgy nézzük hormonok írányítják az érzelmeket.

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 20:32 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
Ananke írta:
amúgy ezen agyaltam is, az érzelmek befolyásolása totálisan mentális képességnek tűnik nekem, főleg, ha Jane és a fájdalomokozás (ami ugye érzelmi, mentális téren történik csak!) szintén annak számít, és az illúzió-látás is. az érzelmi manipuláció szintén csak egy illúzió, nem? ahogy nekem Alice képessége is tisztán mentálisnak tűnik, bár nem támadó jellegű, de ha a farkasokat nem érzékeli, akkor számomra az lenne a logikus, hogy bellát se.

meg én még azon röhögtem, hogy, bár hetekig gyakorolta a pajzskiterjesztést, és alig ment, élesben hirtelen olyannyira profi lett, hogy még körvonalra meg mozgó emberre is tudta rakni anélkül, hogy túlzottan lefoglalta volna a koncentrálás XD


hát arról már nem is beszélve :-D
de nem, Jasper képességére valami olyasmi magyarázatot hozott, hogy egy csomó biológiai dolog (boldogsághormonok meg adrenalin meg minden izé) is szerepet játszik szóval azok fizikális tényezők. én mondjuk nem vagyok olyan jó bioszból, de szerintem van egy kis igazság benne.

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 20:21 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Luna Aurora írta:
Kidy írta:
egyébként, ha jól tudom, az írónő azt sem magyarázta meg, hogy miért nem fog bellán a vámpírerő (a négyet nem olvastam, ott lehet elmondja...) mert ha azt vesszük, ez a tulajdonsága a lényeg, bár gyakorlatilag semmi jelentősége nincs egészen a negyedik könyvig, ugye. de addig semmi. ennek egyedül az volt a funkciója, hogy egy olyan veszett unalmas lány, mint amilyen ő, valamivel megragadja edward figyelmét. mert edward először emiatt figyelt fel rá.


a négyesben derül ki, hogy ebből lesz neki a különleges képessége, neki mentális pajzsa van, ami megvédi az elméjét - de csak a szintén mentális támadások ellen, a fizikaiak ellen nem. azaz Jasper képes hatni az érzéseire, de Edward nem látja a gondolatait. egészen addig, amíg meg nem tanulja irányítani a pajzsot, és teljesül Edward nagy vágya, képes hallani Bella gondolatait, ha Bella Mary-Sue Swan is úgy akarja


amúgy ezen agyaltam is, az érzelmek befolyásolása totálisan mentális képességnek tűnik nekem, főleg, ha Jane és a fájdalomokozás (ami ugye érzelmi, mentális téren történik csak!) szintén annak számít, és az illúzió-látás is. az érzelmi manipuláció szintén csak egy illúzió, nem? ahogy nekem Alice képessége is tisztán mentálisnak tűnik, bár nem támadó jellegű, de ha a farkasokat nem érzékeli, akkor számomra az lenne a logikus, hogy bellát se.

meg én még azon röhögtem, hogy, bár hetekig gyakorolta a pajzskiterjesztést, és alig ment, élesben hirtelen olyannyira profi lett, hogy még körvonalra meg mozgó emberre is tudta rakni anélkül, hogy túlzottan lefoglalta volna a koncentrálás XD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 20:03 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Igen, ezt még az emberi Bella Mary Sue életéből hozta :lol:

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 20:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Luna Aurora írta:

a négyesben derül ki, hogy ebből lesz neki a különleges képessége, neki mentális pajzsa van, ami megvédi az elméjét - de csak a szintén mentális támadások ellen, a fizikaiak ellen nem. azaz Jasper képes hatni az érzéseire, de Edward nem látja a gondolatait. egészen addig, amíg meg nem tanulja irányítani a pajzsot, és teljesül Edward nagy vágya, képes hallani Bella gondolatait, ha Bella Mary-Sue Swan is úgy akarja


ja, értem. köszönöm :)
és azt pedig csakis bella mary-sue voltára fogható, hogy emberként edward pont az ő gondolataiban nem tud olvasni, és hogy Jane nem tudja kínozni. igaz? :D

szerk.: KIHARAPJA A GYEREKET A HASÁBÓL?????? ez már horror, nem is romantika xDD


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kidy 2010 június 22 (kedd), 20:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 19:43 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Kidy írta:
egyébként, ha jól tudom, az írónő azt sem magyarázta meg, hogy miért nem fog bellán a vámpírerő (a négyet nem olvastam, ott lehet elmondja...) mert ha azt vesszük, ez a tulajdonsága a lényeg, bár gyakorlatilag semmi jelentősége nincs egészen a negyedik könyvig, ugye. de addig semmi. ennek egyedül az volt a funkciója, hogy egy olyan veszett unalmas lány, mint amilyen ő, valamivel megragadja edward figyelmét. mert edward először emiatt figyelt fel rá.


a négyesben derül ki, hogy ebből lesz neki a különleges képessége, neki mentális pajzsa van, ami megvédi az elméjét - de csak a szintén mentális támadások ellen, a fizikaiak ellen nem. azaz Jasper képes hatni az érzéseire, de Edward nem látja a gondolatait. egészen addig, amíg meg nem tanulja irányítani a pajzsot, és teljesül Edward nagy vágya, képes hallani Bella gondolatait, ha Bella Mary-Sue Swan is úgy akarja

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 19:43 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
hát gondoltam, ha te hozod létre a topicot akkor biztos szereted is minden megközelítésből :-D (jó már tudom hogy ez nem feltétlenül jár együtt :-D )
jah, Edwardról: hát biztos olyan fedett tetejű befőttesüvegbe harapott mint ahogy a kígyómérget szokták kinyerni :-D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 19:39 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Nemámka írta:
perpillanat nagyon meg vagyok lepve, hogy magával Luna Aurorával egyezik a véleményem


ez mit akar jelenteni? xD
hát nincs is annál romantikusabb, minthogy
Edward kiharapja a saját gyerekét Bella hasából, majd még ráadásnak mérget is injekcióz a szívébe h gyorsabban hasson, csak azt nem akarom tudni, miként szedte össze az ampullányi mérget

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 19:38 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Nemámka írta:
de valamit biztos tudhat az írónő, méghozzá nagyon is jól, ha már fiúk is pad alatt olvassák, meg még MSNre is kiírják a legszebb idézeteket :shock: (saját tapasztalat)


jajjneeeee $fal

Nemámka írta:
eltörött a gerince, megállt a szíve, már Jacob is elkezdte feladni, hát komolyan, egy slasht is el tudtam volna képzelni Edi/Jake-kel de hát persze túlélte.... és persze BellaSue egy hangot sem adott ki amikor a poklok poklát meg a kínok kínját meg a tüzek tüzét élte át 2 napon át a vámpírméregtől. és mily meglepő, hogy neki nem 3 napig tartott, csak kettő, míg minden újszülött három napig sikoltozik.)


áhhh, ezen már komolyan meg sem lepődök xD mit is vártunk? spoiler: aztán meg az a mindenkit védő szuperképessége is kikészített.
de ez az asztalon vergődő dolog kicsit betett nekem. úúúristen már, nem azért.


egyébként, ha jól tudom, az írónő azt sem magyarázta meg, hogy miért nem fog bellán a vámpírerő (a négyet nem olvastam, ott lehet elmondja...) mert ha azt vesszük, ez a tulajdonsága a lényeg, bár gyakorlatilag semmi jelentősége nincs egészen a negyedik könyvig, ugye. de addig semmi. ennek egyedül az volt a funkciója, hogy egy olyan veszett unalmas lány, mint amilyen ő, valamivel megragadja edward figyelmét. mert edward először emiatt figyelt fel rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 19:25 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
na most a kiadókról annyit, hogy amelyik ebbe belehúzott, annak ellenére hogy előtte 20an utasították el, az az egy megszedte magát ebből :-D

de valamit biztos tudhat az írónő, méghozzá nagyon is jól, ha már fiúk is pad alatt olvassák, meg még MSNre is kiírják a legszebb idézeteket :shock: (saját tapasztalat)

perpillanat nagyon meg vagyok lepve, hogy magával Luna Aurorával egyezik a véleményem belláról meg arról a bizonyos jelenetről :-D
(pedig én úgy szurkoltam. szpojler: eltörött a gerince, megállt a szíve, már Jacob is elkezdte feladni, hát komolyan, egy slasht is el tudtam volna képzelni Edi/Jake-kel de hát persze túlélte.... és persze BellaSue egy hangot sem adott ki amikor a poklok poklát meg a kínok kínját meg a tüzek tüzét élte át 2 napon át a vámpírméregtől. és mily meglepő, hogy neki nem 3 napig tartott, csak kettő, míg minden újszülött három napig sikoltozik.)

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 18:19 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Mendegélő Mandarin írta:
Na, akkor legyél a én helyemben, kedves Lilyana. Letöltöttem a fordításokat, és csak annyit mondok, hogy hemzseg a helyesírási- és fogalmazási hibáktól. Így előre ki kell javítanom, hogy élvezni tudjam. :(


Istenem, valaki, aki elsőre jól írta le a nevem! :'D Köszönöm!

Nekem is elküldték anno, én meg tovább, de nem szántam rá magam... Úgy tűnik jobb is. XD

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 18:16 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 09 (szerda), 17:49
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Fellegekben
Na, akkor legyél a én helyemben, kedves Lilyana. Letöltöttem a fordításokat, és csak annyit mondok, hogy hemzseg a helyesírási- és fogalmazási hibáktól. Így előre ki kell javítanom, hogy élvezni tudjam. :(

_________________
Lebeg, és örömöt okoz...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 17:09 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 17 (kedd), 8:55
Hozzászólások: 2044
nem tudom, én élveztem :D

mondjuk ez így igaz, de ha nem azt nézed, hogy húú it is egy hiba, akkor el lehet olvasni, sőt élvezni is lehet azt ahogyan a semmiről ír :D

_________________
Kép
Dracoista papnő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 17:01 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Aryanna írta:
ne félj tőle, csak próbálj felülemelkedni admini léteden, és ne a helyesírást és mondatszerekezetek figyeld :D

nyugii annyira nem rosszak :D


X'DD Ez már így együtt rosszul hangzik. Abmira is igazán klassz, hogyha nem nézem a helyesírást meg a mondatszerkezeteket.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 16:52 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 17 (kedd), 8:55
Hozzászólások: 2044
ne félj tőle, csak próbálj felülemelkedni admini léteden, és ne a helyesírást és mondatszerekezetek figyeld :D

nyugii annyira nem rosszak :D

_________________
Kép
Dracoista papnő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 16:51 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
nem-akarom-elolvasni-a-könyveket-nem-akarom-elolvasni-a-könyveket,- de-a-kihíváshoz-muszáááj-áááh :(( Kezdek félni az utolsó két kötettől.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 16:17 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Luna Aurora írta:
a szülési jelenet egyszerűen morbid és beteges. Bella meztelenül szenved Carlisle íróasztalán, miközben a két ifjú hősszerelmes fogja le.


jééézusom. a körülményeket nem tudtam pontosan. egyre helyénvalóbb az a gondolat, hogy meyer perverz szexualitását élte ki a történetében...

Luna Aurora írta:
Ha reálisan nézzük, az Edward-Bella kapcsolat sose működhetne igazán, mert nincsenek egy súlycsoportban, amit Bella nem röstell rengeteg oldalon keresztül ecsetelni is.


igen, gyakorlatilag az első három könyvben csak önmagát ismétli...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 15:02 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 09 (szerda), 17:49
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Fellegekben
Én csak magyarul olvastam az első két kötetet, most megszereztem netről fordítva a másik kettőt, de nem hinném, hogy körülbelül más színvonalú lenne Meyer fogalmazása. Gondolom, sokat fejlődhetett A burok című könyve óta, de nekem az első könyv oltárian hiányos volt. Kimaradt szituációk, jelenetek, epizódok, amik bővebben is kifejezhették voltna a végkifejlet szándékát, lényegét. Olyan volt, mintha az élet csak a szerelem és a tökéj vámpírfiúkák körül forogna, akik szinte mindig kifognak egy bajbakerült lánykát. Bella karaktere szimpatikus a könyv elején, de a második fejezettől fogva már kicsit idegesít, hogy majdnem minden második vagy harmadik oldalon a "Cullen"-t vagy az "Edward"-ot olvasom. Nem volt benne semmi változatosság, csak a jó öreg lámúr, de azért sok új dologgal vegyítve. Szerintem már sok szerző írt ilyesfajta könyvet - csak rossz időben, amikor még nem voltak nagyon felkapva ezek a vámpír stílusú könyvek.
De azért be kell ismerni, Stephenie nagyot alkotott rövid idő alatt, de szerintem sokrétről nem csoda, hogy sok kiadó elutasította az Alkonyatot - hisz mindenkinek más a minőségi kikötése.
Utána az Új hold. Itt meg Bella teljesen elmerül a depresszióban, és az írónő nem valami jól fejezte ki magát az érzések kapcsán. Csak Ed-látomás, Victoria, Jacob, barátság, szerelem... és még sok minden. A depresszió ennél sokkal több. Ahogy a harmadik (ha jól emlékszem) kötetben is említi a kényszerbetegséget. A holmi mágnesrakogatás nem olyan, hogy na most biztos beteg vagyok. A kényszerbetegséget kezelni kell! Ha Bellán már felmerülnek ezek a tünetek, már rég egy pszichiátrián kéne feküdnie. Ezt roppantul felháborított. De visszatérve a lényegre, ez sem volt valami nagy durranás, hogy Edward nagyon hiányzik. Ez nem depresszió. Több ilyen emberrel ismerkedtem meg, akik betegek voltak - ők nem így gondolkoztak ezen. Foglalkoztak vele, nem csak a kétségbeesés határán kóvályogtak, hanem tettek is ellene. Igaz, Bella is tesz, de nem eléggé.
Szóval, röviden ez lenne a véleményem Meyer stílusáról így külső szemmel. Ha valaki ezt ellenezni akarja, nyugodtan, mert ahogy mondják, kinek a pap, kinek a papné. :)
Köszönöm, hogy elolvastatok. :)

_________________
Lebeg, és örömöt okoz...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 14:19 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Én konkrétan végigszenvedtem az olvasását. Mind magyarul, mind angolul, és nem tudom eldönteni, hogy melyik változat a rosszabb. Meyer eredeti nyelven semmiféle nehézséget nem okozott, ötven oldalanként ha hozott egy ismeretlen szót, akkor sokat mondok. Túlzottan egyszerű nyelvezetet használ, még általában az angol ficek is nagyobb kihívás elé állítanak. Hogy a magyar kiadás égetnivaló helyesírását ne említsem... gyakorlatilag amit lehet, azt rosszul toldalékolnak benne.

Mire rá nem viszi az ember lányát a listában várakozó ficek hada, csak munkaköri kötelességből okítottam ki magam belőle. Szerettem volna ellenállni, és ha nem vagyok admin, sikerül is, úgy hiszem. Maximum a filmeket megnéztem volna, azok tényleg másik kategória.

Én Bellát a legelejétől fogva ki nem állhattam, és ez az érzés a könyvek előrehaladtával (3-as, 4-es) csak fokozódott. Ha addig többszáz oldalon keresztül Edward volt számára a megelevenedett antik görög isten, akkor nem smároljuk le a másik srácot, és főképp nem kérjük ki magunknak, hogy Edward nem tesz ez ellen. Még Bellának állt feljebb... A négyes meg, innen spoiler, ha valaki nem fejezte be:
a szülési jelenet egyszerűen morbid és beteges. Bella meztelenül szenved Carlisle íróasztalán, miközben a két ifjú hősszerelmes fogja le.
A harc volt minden reményem, de amikor még 100 oldallal a vége előtt is csak készülődés folyt, gyanút fogtam, hogy ebből se lesz semmi. De azért mégis túlzás, hogy külső szemlélő annyit látott volna, hogy nagyon csúnyán néznek egymásra, aztán az egyik fél elvonul. Mert Bella Mary-Sue Swan mentális pajzsába mindenki belefér.


Ha reálisan nézzük, az Edward-Bella kapcsolat sose működhetne igazán, mert nincsenek egy súlycsoportban, amit Bella nem röstell rengeteg oldalon keresztül ecsetelni is. Aztán mégis belenyugszik, hogy az ő tökéletlen személyét választja, és ragaszkodik is hozzá mindörökké.

Edwardról sok elemzés született, hogy miért imádják ennyire a karakterét. Mert ilyen fiú nincs, de a fiatal lányok ilyenről álmodoznak. Okos, gazdag, szép, titokzatos, némi rosszfiús beütés és nem mellesleg csakis téged akar. Udvarias, régi vágású, határozott (már amikor), óv a széltől is, irigyli őt mindenki tőled.

Hovatovább, ha leveszem a főszereplő hármast, akkor a többieknek az előéletéről épp ad némi kis információt, amivel fanfictionök szempontjából sok mindent lehet tenni. Mert maga a világ, amit teremtett (több helyen sántítva), nagyon jó alap, a szuperképességes hősökkel, bevésődő alakváltókkal, gonosz vámpírgárdával. Mivel szinte semmit sem épít fel teljesen, nem magyaráz meg, nem írja körbe, ezért a saga szinte kiabál a fanficekért. Nem keveset olvastam, ami jobb is, mint maga az alap könyv.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 10:58 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 07 (csütörtök), 15:52
Hozzászólások: 6108
Tartózkodási hely: amottan
Kidy: elárulnád, hogy mire gondolsz konkrétan? Csak mert nekem így külön nem tűnt fel, mivel először nem sokat értettem az egészből szótár nélkül, de most kíváncsivá tettél :D

_________________
"self care is drinking sixteen glasses of champagne and setting off a chain of events that comes to a head with you getting engaged to your celebrity athlete boyfriend in spain."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 23:43 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
igen, a magyar amúgy is gazdagabb nyelv :)

én angolul olvastam, mert magyarul nem tetszett. az elsőt úgy is kivégeztem, de néhány heléyen kifejezetten rossznak éreztem a fordítást, pedig nem emlékeztem szóról szóra az angol változatra. csak olvasom, és... itt valami gáz van. megkerestem az angolban, és hát tényleg voltak érdekes megoldások.

engem meyer jelzőhasználata idegesített fel. olyan jelzőket használ , amik még véletlenül sincsenek benne egy átlag angol tudással rendelkező szókincsében (jó, az angelicen meg beautifulon kívül gondoltam :D) azt hittem, megbolondulok :D

mellons írta:
Tulajdonképpen, ha így nézzük, a twilightból eszményi mozifilmet készíteni. Biztosan nem áll fenn a veszélye, hogy kihagynak bármi fontosat is a mozgósított változatból, hiszen nem kell túl sok mindent bemutatniuk.

az biztos :) személy szerint én ezért kedvelem jobban a filmet. a számomra kevésbé jó, unalmas, fölösleges, túl nyálas részek kimaradtak a filmből. szerintem jó volt az úgy (színészi alakítások ide vagy oda). meg azt megdobták azzal, hogy nem a végén jön az akció, hanem a gyilkosságok már az elején elkezdődnek, és folyamatos a feszkó. :)

de nem offolok itt a filmről :D bocsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 23:09 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Nos, szerintem a magyar fordítonak nagyobb volt a szókincse,de mivel a magyar jelv eleve tele van szinonémával ez nem lehetet gond szerintem. És amit, mondtál Nemámka,hogy Meyer milyen sokszor használta ugyanazt a szót, könyebséget adott nekem az olvasásban. Ugyan is én se vagyok valami nagy ász belőle,de ennek köszönhetően kevesebbet kellet szótáraznom is :)

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 22:51 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
én se tudok még XDD egy kicsit szótáraztam meg amúgy a szövegkörnyezetből elég jól lehet tájékozódni :)
hát igazából tele van szarkasztikus megszólalásokkal :-D szóval szerintem elég érdemes elolvasni angolul ^^ pl. Jacob első E/1 mondata:
Life sucks, and then you die.
Yeah, I should be so lucky.

és ezt úgy lefordítani hogy "bárcsak ekkora mákom lenne!" -.-"""" nekem nem tetszett :? a felkiáltójel miatt, oké, hogy a "bárcsak" meg óhajtó mondatban mindig !-t teszünk de szerintem van, amikor nem kell az oda :? vagy akkor nem is kéne óhajtó mondatnak lennie. egy egyszerű "Ja, nincs nekem ilyen szerencsém."-et is ki lehetett volna hozni belőle. meg még egy csomó ilyen.

de abban az esszében, vagy miben amit ruka belinkelt, olyasmiről volt szó, hogy Meyer egy csomószor ugyanazokat a dicsérő szavakat használja. akkor ennyiben szerencsénk volt, hogy a fordítónak meg nagyobb a magyar szókincse :D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 22:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Én is szerettem Jacóban a humorát -nademástnem xD!- :x Én is elolvastam angolul az első könyvet,de nekem magyarul jobban tetszett. /Bár van abban vlmi,hogy olvasás közben nem kellet leterhelnem az agyamat. xD/

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 22:41 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 17 (kedd), 8:55
Hozzászólások: 2044
én még nem tudok annyira angolul, hogy elolvassam a könyvet :(
pedig kíváncsi lennék rá :)

voltak benne szarkasztikus megszólalások, de kicsit többet néztem volna Jacobból...
viszont ahol volt, ott imádtam a humorát :x ebben az egy dologban egyezünk bellával xD

_________________
Kép
Dracoista papnő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 22:34 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
Kidy írta:
persze ez is hitelesebb lett volna, ha edward nem egy vegetáriánus vámpír. mert akkor lenne miről beszélni. lehet, hogy én gondolkozom erről szélsőségesen, de ha én pl. vegetáriánus vagyok, és elém rakják a világ legjobb birka pörköltjét, bármilyen jó illata van, nem fogok kínlódni azért, mert nem ehetem meg.

na ez is egy érdekes felvetés :D de sajna Edi nem lett volna "" ha embereket bánt, szipp szipp.

egyedül Jacob könyve volt az ami úgy nagyon "átjött" :D azok a részek, amikor La Pushban volt, vagy csak amikor farkas, de nem csöpögött bellától. már persze csak angolul. az állandó felkiáltójelek, meg a szerintem-jobb-is-lehetne-fordítás valahogy kilúgozza azt a tömény és pont ettől vicces szarkazmust, ami végigkíséri az összes gondolatát, de arra már többen figyelmeztettek hogy akármit olvasok először angolul, másodszorra nem fog tetszeni a magyar, úgyhogy remélem ez tényleg általános és nem csak itt szúrták el ^^
(de pl. a Burok olyan szépen tele van helyesírási hibákkal :) [azt nem olvastam angolul, nem azért jegyzem itt meg] na mindegy...)

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 22:22 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 07 (csütörtök), 15:52
Hozzászólások: 6108
Tartózkodási hely: amottan
Mellons: igazad lehet a filmmel kapcsolatban, mármint tényleg meg lehetne csinálni jól. De ez valahogy mégsem jött össze a készítőknek, legalábbis szerintem. Már rég láttam, de úgy emlékszem, hogy amikor a néztem, végig kommentáltam az egészet, hogy hát ez nem így volt, ez most mi, hol van ez meg az a rész...
Na de nem akarok offolni.

_________________
"self care is drinking sixteen glasses of champagne and setting off a chain of events that comes to a head with you getting engaged to your celebrity athlete boyfriend in spain."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 22:03 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Kidy írta:
és honnan tudod, hogy mi a jó és mi nem, ha nem olvasod el? szerintem csak akkor lehet véleményt nyilvánítani, ha saját tapasztalatot tudunk felmutatni.


Azzal kezdtem az előző hsz-t, hogy igyekeztem elolvasni, hogy legyen valami fogalmam róla, ha már moderálni kéne, de nem boldogultam vele. Tehát meg tudom állapítani, hogy szerintem mi a jó és mi a rossz. Nyilvánvalóan minden ilyesminek a próba az alapja.
Többnyire, amit azon kívül tudok, amit már nem olvastam el a könyvből, az az infó Lunától származik, ha bármiről is mesél twilight témában. Gyakorlatilag tíz perc alatt lezavarja zanzásítva a könyveket, és mindent tudok. Ilyen hatalmas a cselekménye.
Sosem mondanám senkinek, hogy ne olvassa el, ha egyszer érdekli. Főként, ha kiderül utána, hogy nagyon is jól szórakozott rajta. Alighanem a végén összeszedtem és leírtam, hogy miután nekiugrottam az első könyvnek, miért is nem fejeztem be, és éreztem vágyat, hogy belenézzek a folytatásokba.
Ellenben a film tökéletesen megfelelt a célnak. Tulajdonképpen, ha így nézzük, a twilightból eszményi mozifilmet készíteni. Biztosan nem áll fenn a veszélye, hogy kihagynak bármi fontosat is a mozgósított változatból, hiszen nem kell túl sok mindent bemutatniuk. Ez nagyon is kedvez a könyvrajongóknak. Elvégre, a HP-nál milyen érzékenyen érint minket, hogy abból a rengeteg mindenből folyton kimarad valami a filmből, hiszen képtelenség minden összefüggést, eseményt bemutatni másfél óra alatt.
Ez határozottan nem negatívum a twilight vonal oldalán. Sokkal hűebben, széleskörűbben láthatjátok, amit korábban olvastatok.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 21:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Most,hogy ilyen sokan elmondták a véleményüket a twilight-al kapcsolatban újra a kezembe vettem a könyvet és bele- bele olvasgattam. És ahogy újra áttéltem a sorokat rájöttem, hogy twilight egyetalán nem arról szól,hogy olyasmit mit nyujtson amire egy szépirodalmat olvasó embernek szüksége van. Korántsem. Ahogy, Kidy is mondta mindenkinek más az igénye ha olvasásról van szó. Én speciel mindenevő vagyok. Úgyan úgy elolvastam a Harry Potter és Twilight. Persze a két történet korántsem ugyanaz. Sosem felejtem el milyen lázban égtem az utolsó könyv elött, míg e vámpíros történet befejező részét kevesebb hőfokon. De ettől fügetlenül szerettem - és rajtam kivül több millioan.
És,hogy miért szerettem? Ananke és asd már megválaszolta. És egyetértek Aryannával is. :)

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 19:38 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
mellons írta:
Részemről ha valami nem jó, azt nem olvasom.


és honnan tudod, hogy mi a jó és mi nem, ha nem olvasod el? szerintem csak akkor lehet véleményt nyilvánítani, ha saját tapasztalatot tudunk felmutatni. én például az a fajta ember vagyok, aki meghallgatja ugyan mások véleményét, elfogadja, de nem az alapján fog megítélni egy ismeretlen dolgot. ráadásul ha valamit előttem szidnak, vagy azt mondják róla, hogy nem jó, akkor igyekszem megnézni/elolvasni/megtapasztalni én magam, hogy bebizonyosodjam róla, és saját véleményt tudjak alkotni.
ez nem ellened szól, mellons, csak gondoltam elomondom, én hogy gondolkozom ezekről. és most még csak nem is feltétlen a twilightról beszéltem, hanem általánosságban.

mellons írta:
Nekem kell a tartalom. Egy leves is csak úgy finom, ha van benne minden, és végül, ha összeérik, elég sűrű. Ha híg, csak kifolyik, nem lakom jól és nem hagy nyomot bennem.


ezzel én is így vagyok. nekem az összhatás a legfontosabb, de azt is szükségesnek érzem, hogy a részletek is rendben legyenek. ne felejtsük el, hogy mindenki ízlése (és színvonala) más. egyik sem jobb a másiknál, persze, de van aki tökéletesen beéri a twilight könyvekkel, van akinek meg mindenben jane austent keres, megint mások meg képregényeket olvasnak. mert ők azt a szintet, színvonalat szeretik, vagy ismerik. ez nem jelenti azt, hogy én most a twilight olvasókat vagy a bárki mást lebutázom. de van, akinek nincs igénye arra, hogy pl. szépirodalmat olvasson. vagy mert nem érdekli, vagy mert egyszerűen elégedett a szórakoztató irodalommal. a rugalmasság a legjobb, szerintem.

Aryanna írta:
ez nem egy vámpíros sztori, hanem egy szerelmes regény, ahol a szereplők egy része vámpir.


ez így van. elvileg meyer egy álom után kezdte írni a könyvet, de a történetet olvasva azt is nyugodtan hihetné bárki, hogy meyer csak meg akart írni egy szirupos történetet (hogy miért, az kérdéses, esetleg asd megjegyzése a boldogságkeresésről ide illik :D), a tökéletes pasassal, az átlagnál is átlagosabb lánnyal. ki tudja, mik vezették, ő dolga. de aztán rájött, hogy ezzel valószínűleg nem sokra menne, így kitalálta, hogy a srác legyen vámpír, és akkor máris ott volt előtte az alapvető probléma, az, hogy a fiú vámpír, és bánthatja a lányt (ami persze csak olyan mélységig megy el a könyvben, hogy "Bella, megőrülök az illatodtól, féltelek, ne legyél velem, de azért szeretlek"). persze ez is hitelesebb lett volna, ha edward nem egy vegetáriánus vámpír. mert akkor lenne miről beszélni. lehet, hogy én gondolkozom erről szélsőségesen, de ha én pl. vegetáriánus vagyok, és elém rakják a világ legjobb birka pörköltjét, bármilyen jó illata van, nem fogok kínlódni azért, mert nem ehetem meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 21 (hétfő), 19:18 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 17 (kedd), 8:55
Hozzászólások: 2044
A negyedik közepe felé járok, úgyhogy még nem végeztem vele, de így is megvan a vélemény.

Az írónőnek tehetsége van ahhoz, hogy a semmiről beszéljen, ez tisztelendő.
Teljesen felesleges összehasonlítani a Hp-val, nincs egy súlycsoportban a kettő.
Szeretem a Twilightot, jó olvasni, leköt, igaz a New Moonnal elég lassan haladtam, mikor Eddie nem volt jelen x"D Szenvedtem Bellával együtt.

Szeretem Edwardot, méghozzá Bella mellett, az Stephenie annyira sokszor belém sulykolta, hogy ők ketten egymáséi, nem vitázok vele, Bella is döntött az elején, de - szerintem - nem valami határozott jellem, ráadásul önző is, jót akar magának, de valamilyen szinten őszinte is, ha belegondolunk. Ő vívódik, lehet, hogy én is vívódnék egy illedelmes, gyönyörű vámpír és egy átkozottul szexis, modern farkas között. Persze, mindenki magából indul ki.
Ha engem kérdeznének Jacobot választanám, nem szeretek fázni x"D de Bellához sokkal inkább illik Edward, őket már az elejétől kezdve összetartozónak láttam, nem szerettem elképzelni, hogy Jacob meg Bella.
Az, hogy mindenki belé zúg, tényleg túlzás, az már sok volt, de ilyen is kell bele. Nem tökéletes történet, én viszont szeretem olvasni, ráadásul teret hagy, mint már írtátok is. Jó, és kell az ilyen, de az őt körülvevő visítozással nem értek egyet. Emberek vagyunk, kölönbözünk, mindenki másképp fejezi ki a véleményét.

Nem vagyok valami hatalmas vámpír fan, ez az első könyv amit a témával kapcsolatban olvastam, de nem azért kaptam kezeim közzé, hogy megismerkedjek ama különleges fajjal, számomra ez nem egy vámpíros sztori, hanem egy szerelmes regény, ahol a szereplők egy része vámpir. Na és? A másik része alakváltó, a harmadik meg ember, na bumm.

Pontosan azt kaptam tőle, amire számítottam, nem vártam tőle azt, amit egy másik világsikerű regénytől, de annyit kaptam, amennyit gondoltam. Olvasni jó volt, addig is elfoglaltam magamat, sőt, később, hogyha elkap az ihlet, az is lehet, hogy írok a témában, az is lehet, hogy nem. Bármi előfordulhat, számomra pozitív élmény volt a könyv, abban pedig teljesen igaza van Annak, hogy azért élveztem a regényt, mert én magam még nem voltam soha annyira szerelmes. Jó volt látni, hogy igen, valahol, egy mesében talán, létezik ilyen :D

_________________
Kép
Dracoista papnő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség