Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 13:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ha egy ficben valami nagyon nem tetszik (vagy úgy amblokk az egész), megírod a véleményed?
Dehogyis! Éééén? Ki vagyok én, hogy mást kritizáljak? :-/ 4%  4%  [ 12 ]
Jó, hogy! Beolvasok az illetőnek. Hogy merte ilyen sz*rral rabolni az időmet? 1%  1%  [ 2 ]
Max. nem bejelentkezve, álnéven... A végén még ő is lehúzza az én írásaimat! 1%  1%  [ 4 ]
Igen, de csak nagyon tapintatosan és finoman. 47%  47%  [ 155 ]
Igen, de inkább e-mailben. Nem akarom mindenki előtt nagyon lehúzni... 3%  3%  [ 9 ]
Persze, hogy megírom neki. Keményen és őszintén, abból tanul! 13%  13%  [ 42 ]
Még nem találkoztam olyan ficcel, ami ne tetszett volna... :-P 4%  4%  [ 12 ]
Nem, nem írok semmit, csak nem olvasom tovább. 29%  29%  [ 95 ]
Szavazatok száma : 331
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 26 (kedd), 10:04 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
asd írta:
Ilyesmi nekem sem rémlik, de az ötlet szerintem sem rossz. :)


Osztom a véleményt! :)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 26 (kedd), 9:40 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Ilyesmi nekem sem rémlik, de az ötlet szerintem sem rossz. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 26 (kedd), 8:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 13:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
ömm, lehet, hogy csak nekem nem esett le, és ti ezt már megbeszéltétek, de első körben talán szemezgethetnétek azok közül, akik kritikát kértek a gilderoy-részben :)

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 23:25 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Szerintem is jó ötlet ez az "igényre kritizálás" :)
És azt is szintén jó ötletnek tartom, hogy senki se szakítson a szokásaival, és mindenki maradjon a az általa kedvelt témaköröknél, de ha tapogatódzni akar, annak semmi akadálya. Szóval röviden: szétszóródás.
Remélem beválik $pray

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 23:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
csak, hogy értsétek: ez azért fontos nekem, mert a minap én is kértem kritikát egy új művemhez, és semmi reakciót nem kaptam. Meg egy csomó ember érzi úgy, hogy milyen szánalom ott "kuncsorogni".

Pedig én csak kíváncsi voltam, hogy jó az úgy eddig... :( :( :(

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 23:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
van benne valami, ötlet csírájában elfojtva.

De mondjuk irányíthatnánk az írókat a Gilderoyba, vagy ha nem is ez, akkor nagyobb odatekintést biztosíthatnának topikra. Mondanám, hoyg ezt magamra vállalnám, de egy Alkonyatos fic-el nem nagyon tudnék mit kezdeni, meg egy sztárwársosat, se biztos, hogy érdemleges véleménnyel tudnék illetni. Ezen kívül viszont bevállalnám, a dolognak azt a résztét, persze a szemezgetés mellet.

Megyek én is, jószakát.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 23:12 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Lionela írta:
Ezt nem ajánlom. Egy Gilderoytopik 2 -vé válna a dolog, és minden "elsőfices" kritikát követelne, aztán anyázna.

Jobb ha "saját fejetek" után mentek, és saját olvasási szokásaitokat követitek továbbra is, csak megtoldott véleménynyilvánítással.

Hm... Látod, több fej, több gondolat! Neked is igazad van, Lionela! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 23:11 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Lionela írta:
Ezt én mondtam XDDD

Amúgy az adminok közül még mellons az akinek hihetetlen "belelátó" készsége. Élvezet a kritikáit olvasni.
Nem tudom milyen gyakran írogat, agy van-e kedve a dologhoz, de esetleg nála is rákérdezhettek majd.

Bocsi! :oops:

Azt viszont ugye Lilyana mondta, hogy felveszi a kapcsolatot azokkal, akiket felkérnénk EKLE-tagoknak? Iszonyat rossz a memóriám, sorry! De azt hiszem, Luna Aurora is említett ilyesmit - vagy már megint bakot lőttem. :)

Az "igényre-kritizálás"-t nagyon jó ötletnek tartom, Dimitry! Tuti, hogy lenne rá igény, tuti, hogy nem kapnánk "kritikán aluli" reagálást, és tuti, hogy könnyebben ki tudnánk vívni vele az írók elismerését. Ügyes kislány vagy! (Bár Szabó P. arcát látom magam előtt... :-D)

És úgy látom, ki is dőlt mára az ifjúság java. Kövessük a példájukat, és hagyjuk az adminokat dolgozni? :-D Akkor jó éjt mára mindenkinek! :-h


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 23:07 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Dimitry írta:
azért tapasztalataim szerint, a legtöbben igénylik, hogy a fentlévő össze fejezetet elolvassák.

Ki kéne találni valami PR-t is, hogy hogyan népszerűsítsük, az aláírásokon kívül.
Esetleg lehetne lehetőség arra is, hogy igényre kritizáljunk. Mert például van olyan is aki igényelné a helyre igazítást, de nem kap semmi visszajelzést. (példának itt vagyok én)


Ezt nem ajánlom. Egy Gilderoytopik 2 -vé válna a dolog, és minden "elsőfices" kritikát követelne, aztán anyázna.

Jobb ha "saját fejetek" után mentek, és saját olvasási szokásaitokat követitek továbbra is, csak megtoldott véleménynyilvánítással.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 23:05 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Dimitry írta:
lassan nem ártana az-az új topik.


A háttérben szerveződik a dolog, csak át kell futnia a rendszeren. Kell némi demokrácia hozzá (azaz több admin beleegyezése), meg a konkrétumok megszervezése.

De alakul a dolog, mint púpos a prés alatt XDDDDDDD

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 23:03 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
azért tapasztalataim szerint, a legtöbben igénylik, hogy a fentlévő össze fejezetet elolvassák.

Ki kéne találni valami PR-t is, hogy hogyan népszerűsítsük, az aláírásokon kívül.
Esetleg lehetne lehetőség arra is, hogy igényre kritizáljunk. Mert például van olyan is aki igényelné a helyre igazítást, de nem kap semmi visszajelzést. (példának itt vagyok én)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Dimitry írta:
Igen igen, valahogy így gondoltam.

De mondjuk ilyen szempontból regények problémásak lehetnek. Mármint ha egy 45 fejezetes regény írója jelentkezne, hogy ő abszolút igazságtalannak érzi ezt, és ezt, akkor végig kéne olvasnia még valakinek.
Vagy elég lenne, csak néhány fejezetet átfutni?

Huh... Azt hiszem, ez mindig személy-függő. Volt már rá példa, hogy valaki úgy kért véleményt, hogy beérte az eleje elolvasásával. Most egészen konkrétan Kisera ugrott be, akinek a regénye - mindnyájan tudjuk - lassan vetekedni fog a Háború és békével (színvonalon is, Kisera! :D). De beérte azzal, hogy az első fejezetet olvastam el.

Tuti viszont, hogy lesznek olyanok, akik kérik az egész regény elolvasását. Nos, attól tartok, ebben az esetben méltányolnunk kell a kérést, megosztva egymás között, hogy ki hajlandó felvállalni a feladatot (és hogy kinek van rá ideje). Persze egy IGAZÁN hosszú regénynél lehet időt is kérni - mittudomén, hogy egy hónapon belül meglesz a másik reagálás is. Nem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:56 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
asd írta:
Erre mondta Luna Aurora - ha jól vélekszem :) -, hogy sok lúd legyőzi a még több ludat. :)



Ezt én mondtam XDDD

Amúgy az adminok közül még mellons az akinek hihetetlen "belelátó" készsége. Élvezet a kritikáit olvasni.
Nem tudom milyen gyakran írogat, agy van-e kedve a dologhoz, de esetleg nála is rákérdezhettek majd.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:55 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
lassan nem ártana az-az új topik.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:52 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
asd írta:
de ha lehet, valóban érdemes szétszóródnunk.


ezzel nem hiszem h baj lenne, amit shanon widow írt h nem olvas új szereplős HP-t - nekem azok a kedvenceim xD és HP fandomból a kezdetek óta csak olyat olvasok

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:51 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
asd írta:
Dimitry írta:
Hát linkelhetnénk egymásnak a kritikákat amiket írtunk, meg a ficet,a mihez írtuk. (bár regénynél necces az átfutás dolog)

Csinálhatnánk azt is, hogy minden kritikát minimum egy másik EKLÉsnek is meg kéne vizsgálni, felül lehetne bírálni, és adott esetben, adminokkal töröltetni. Bár nem hinném, hogy erre sokszor lenne példa.

Vagy a még egy eklésnek meg kell nézni, lehetne akkor, ha az író panaszkodik

Tehát azt mondod: vagy egy "önellenőrzés", vagy panaszláda? Mindkét ötletnek megvannak az előnyei és hátrányai is, de én személy szerint inkább a panaszládára szavaznék, mivel az kevésbé időigényes. Viszont kérhetnénk fokozott reklámot a panaszládának az adminoktól.


Igen igen, valahogy így gondoltam.

De mondjuk ilyen szempontból regények problémásak lehetnek. Mármint ha egy 45 fejezetes regény írója jelentkezne, hogy ő abszolút igazságtalannak érzi ezt, és ezt, akkor végig kéne olvasnia még valakinek.
Vagy elég lenne, csak néhány fejezetet átfutni?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:49 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 13:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
Jan: erre igazából nem tudok mit mondani, csak gondoltam muszáj valamit reagálni.
Egyébként van olyan, legalábbis én tapasztaltam, sőt, másik is mondták, hogy van egy történet, elolvasta, megfogta, de úgy konkrétan lövése sincs az embernek, hogy miért. Egyszerűen tetszik neki és kész. És ugyanez vonatkozik a fordítottjára is a dolognak.

De mondom, ez csak egy javaslat volt, saját tapasztalat alapján, ha már a többiek is mondtak. :)

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:49 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
shanon widow írta:
Hát...nálam leginkább a mi frissül? alapon műkszik az ilyesmi. És persze a hangulat is közrejátszik. Van, mikor elkezdek elejétől egy általam már lerágott csontot. Pl: már jó néhányszor elolvastam elejétől Jan FFAK-ját, vagy Drachiss Enchantingját... :roll:

Az Idwalomat olvasd, az Idwalomat! Szívszélhűdést kapok attól a nullától... :((

Én meg sokszor ellenkezőleg: megyek végig az Új feltöltéseken, és ahol nincs egyetlen kritika se, nekivágok. Van, mikor ez után sem lesz, de azért rendszerint erőt veszek magamon, mert tudom, milyen rossz, ha az ember egyetlen hozzászólást sem kap! :-Ą

Na, megvolt az önreklám... :twisted: Ettől függetlenül az sem baj, ha valamire több eklés kritika megy, de ha lehet, valóban érdemes szétszóródnunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:47 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
asd írta:
shanon widow írta:
Teljesen egyet értek Lunával.

Ha az illető megfogadja a tanácsokat, az a folytatáson valamennyire meg fog látszani. Pl. közöljük vele, hogy nem ártana neki egy béta, ő pedig felkeres egyet...
Csak itt a bibi. Nem biztos, hogy mindenki jó néven venné, ha többen is nekiállnánk kritizálni a művét. Nem mindenki toleráns és tanács-megfogadó, sajna...Lehet, hogy elküldene minket kicsit melegebb éghajlatra... $?

Az EKLE többek között védelmet is nyújtana a tagjainak. Vagy fogalmazzunk úgy, nyújthat. Szóba került már itt - és azt hiszem, pont általam -, hogy a rossz reagálások esetén megemlíthetjük az illető nevét magunk között, s a többiek szintén állást foglalhatnának. Erre mondta Luna Aurora - ha jól vélekszem :) -, hogy sok lúd legyőzi a még több ludat. :)

És igen, most belegondolva ez egyfajta kontroll is lehetne önmagunknak, láthatnánk, ki az, aki nem jó kritikákat ír - ha lennének ilyenek.

Jól gondolom?


Lio mondta, de lényegtelen :)
szvsz az h egy kritikát többen is át kell nézzenek nem vmi jó ötlet, nekem legalábbis felettébb zavaró lenne.. én kritikázni is élményből teszek, így meg annyira komorrá válik :S meg nem hiszem h minden egyest át kéne olvasni, vagyunk annyira nagylányok h értelmesen fejtsük ki véleményünket - meg erre van tényleg az a kontroll vagy a lehetősége h akinél az írók tényleg sokszor hadakoznak és ha van benne vmi, akkor lehet módosítani a "taglistát"
azzal egyetértek h az íróknak is lehessen reklamálni, elvégre a közös, kétirányú, befogadó kommunikáció az elsődleges cél, amibe beletartozik az is h nem csak észosztásról van szó, hanem meghallgatjuk a másik felet is
a harmadik pedig, azt viszont tényleg én mondtam h én szívesen vállalom a hevesebben és sértetten reagáló írókat, mert ők nagyon nincsenek képben, mi is igazán a "felrakom a történetem és ezzel vállalom h véleményt kapok rá" dolog lényege

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:42 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Dimitry írta:
Hát linkelhetnénk egymásnak a kritikákat amiket írtunk, meg a ficet,a mihez írtuk. (bár regénynél necces az átfutás dolog)

Csinálhatnánk azt is, hogy minden kritikát minimum egy másik EKLÉsnek is meg kéne vizsgálni, felül lehetne bírálni, és adott esetben, adminokkal töröltetni. Bár nem hinném, hogy erre sokszor lenne példa.

Vagy a még egy eklésnek meg kell nézni, lehetne akkor, ha az író panaszkodik

Tehát azt mondod: vagy egy "önellenőrzés", vagy panaszláda? Mindkét ötletnek megvannak az előnyei és hátrányai is, de én személy szerint inkább a panaszládára szavaznék, mivel az kevésbé időigényes. Viszont kérhetnénk fokozott reklámot a panaszládának az adminoktól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:41 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Pontosan.*bólogat*

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:38 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
shanon widow írta:
Teljesen egyet értek Lunával.

Ha az illető megfogadja a tanácsokat, az a folytatáson valamennyire meg fog látszani. Pl. közöljük vele, hogy nem ártana neki egy béta, ő pedig felkeres egyet...
Csak itt a bibi. Nem biztos, hogy mindenki jó néven venné, ha többen is nekiállnánk kritizálni a művét. Nem mindenki toleráns és tanács-megfogadó, sajna...Lehet, hogy elküldene minket kicsit melegebb éghajlatra... $?

Az EKLE többek között védelmet is nyújtana a tagjainak. Vagy fogalmazzunk úgy, nyújthat. Szóba került már itt - és azt hiszem, pont általam -, hogy a rossz reagálások esetén megemlíthetjük az illető nevét magunk között, s a többiek szintén állást foglalhatnának. Erre mondta Luna Aurora - ha jól vélekszem :) -, hogy sok lúd legyőzi a még több ludat. :)

És igen, most belegondolva ez egyfajta kontroll is lehetne önmagunknak, láthatnánk, ki az, aki nem jó kritikákat ír - ha lennének ilyenek.

Jól gondolom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:37 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
asd írta:
shanon widow írta:
...

Draco/Hermione nálam is kedvenc. :) Twilight-ot is szeretem. A többi hangulatfüggő. :)

Viszont nem szeretem a slash-t, a verseket, a mangákat, a songficeket és a Weasley Varázsvicceket. Ha egy mód van rá, ezeket kihagynám... :(


Hát...nálam leginkább a mi frissül? alapon műkszik az ilyesmi. És persze a hangulat is közrejátszik. Van, mikor elkezdek elejétől egy általam már lerágott csontot. Pl: már jó néhányszor elolvastam elejétől Jan FFAK-ját, vagy Drachiss Enchantingját... :roll:

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:36 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
Luna Aurora írta:
asd írta:
Na de hogyan? Ki és hogyan követné nyomon, hogy melyik EKLE-tag mit produkált? Megfelelt-e az önmagunk elé állított követelményeknek? Egyáltalán mik ezek a követelmények?


sztem ennek a legjobb mércéje egyrészt az írói válasz és a következő fejezet - hogy mennyire volt foganatja


Hát linkelhetnénk egymásnak a kritikákat amiket írtunk, meg a ficet,a mihez írtuk. (bár regénynél necces az átfutás dolog)

Csinálhatnánk azt is, hogy minden kritikát minimum egy másik EKLÉsnek is meg kéne vizsgálni, felül lehetne bírálni, és adott esetben, adminokkal töröltetni. Bár nem hinném, hogy erre sokszor lenne példa.

Vagy a még egy eklésnek meg kell nézni, lehetne akkor, ha az író panaszkodik

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dimitry 2009 május 25 (hétfő), 22:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:34 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Luna Aurora írta:
sztem ennek a legjobb mércéje egyrészt az írói válasz és a következő fejezet - hogy mennyire volt foganatja

Hm... Az jutott eszembe, hogy valamiképpen adnunk kéne panaszra is lehetőséget az íróknak? Ez végül is meglehet, így lenne fair, bár nem tudom, annál a bizonyos külön topicnál ez megoldható lenne? :-?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:33 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Luna Aurora írta:
asd írta:
Na de hogyan? Ki és hogyan követné nyomon, hogy melyik EKLE-tag mit produkált? Megfelelt-e az önmagunk elé állított követelményeknek? Egyáltalán mik ezek a követelmények?


sztem ennek a legjobb mércéje egyrészt az írói válasz és a következő fejezet - hogy mennyire volt foganatja


Teljesen egyet értek Lunával.

Ha az illető megfogadja a tanácsokat, az a folytatáson valamennyire meg fog látszani. Pl. közöljük vele, hogy nem ártana neki egy béta, ő pedig felkeres egyet...
Csak itt a bibi. Nem biztos, hogy mindenki jó néven venné, ha többen is nekiállnánk kritizálni a művét. Nem mindenki toleráns és tanács-megfogadó, sajna...Lehet, hogy elküldene minket kicsit melegebb éghajlatra... $?

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
shanon widow írta:
...

Draco/Hermione nálam is kedvenc. :) Twilight-ot is szeretem. A többi hangulatfüggő. :)

Viszont nem szeretem a slash-t, a verseket, a mangákat, a songficeket és a Weasley Varázsvicceket. Ha egy mód van rá, ezeket kihagynám... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:23 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
asd írta:
Na de hogyan? Ki és hogyan követné nyomon, hogy melyik EKLE-tag mit produkált? Megfelelt-e az önmagunk elé állított követelményeknek? Egyáltalán mik ezek a követelmények?


sztem ennek a legjobb mércéje egyrészt az írói válasz és a következő fejezet - hogy mennyire volt foganatja

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:18 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Hm... A nívó lehetőség szerinti fenntartásával magam is egyetértek, de a kritika - lássuk be - nemcsak személy-, hanem pillanatnyi állapot-függő is. Attól, hogy valaki egyszer-kétszer nem a legjobb módon nyilvánított véleményt, még nem feltétlenül azt jelenti, hogy az illető általában alkalmatlan az ilyesmire. Pironkodva vallom be, hogy mostanában én is eleresztettem egy olyan hozzászólást Freebnek, hogy a barátném a sárga földig leszidott, hogy hogyan lehettem ilyen tapló paraszt. Nem abban, amit írtam, hanem abban, ahogy írtam. És mi tagadás, igaza volt. Most éppen azon tipródom, hogy hozzam össze a bocsánatkérést a negatívumok újra megemlítésével. :(

Éppen ezért talán érdemes lenne esélyt adnunk önmagunknak, de nem szabadna elzárkóznunk attól sem, hogy a nem megfelelő személyeket kirostáljuk magunk közül. (Könnyen meglehet, hogy az első "nem megfelelő" személy én leszek... :oops:)

Na de hogyan? Ki és hogyan követné nyomon, hogy melyik EKLE-tag mit produkált? Megfelelt-e az önmagunk elé állított követelményeknek? Egyáltalán mik ezek a követelmények?

Az a külön topic majd nagyon jó lesz, ha már kiforrta magát az ügyünk, de itt még "must"-olunk. És ötleteket várunk ezerrel. :)

Jan, várom azt a baglyot! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:03 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Oh! És még mielőtt belebonyolódnánk...

Szóval:

Dramione - ez fő dolog és alap nálam.
H/Hr
Privite Drive
Némi Sötét varázslatok, Nagyterem, WVV
Drarry
PP/HG
Ezekben vagyok jártas.



Twilight, anime manga Jpop akármicsodák, tekergő, Lily + Piton, tekergős slahek, Snarry. Ezek mind mind olyanok, amiket nem olvastam...Nem vagyok otthon bennük. Ott, ahol saját szereplők is föltűnnek és párosulnak pl. Malfoyjal, azokat szintén nem olvasom.


Gondoltam közlöm ezeket a dolgokat.
:roll:

_________________
Írófigyelő


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shanon widow 2009 május 25 (hétfő), 22:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 22:01 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
asd írta:
Nekem három cél lebeg a szemem előtt ezzel:


Hm :-? , reálisnak tűnik.

Kéne egy sarok is majd, ahol megoszthatnánk az ezzel kapcsolatos tapasztalatainkat illetve sikereinket, vagy kudarcba fulladt próbálkozásainkat.

* nem ezt a topikot kéne majd vele agyon offolni

szerk: átfutott a szemem, a saját topik témán.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dimitry 2009 május 25 (hétfő), 22:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:57 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hudakk03 2013 december 04 (szerda), 21:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:50 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
:)) Tele van az életem határidőkkel és kötelezettségekkel - mint mindnyájunknak, aki elértük a felnőtt életet. Sajnos egyikünk sem főállású kritizáló. :) De ebben éppen az a szép, hogy bárki bármikor rászánhatja magát, nem kell (nem is lehet) folyamatosan "dolgozni" az EKLE-ben, csak hogy amikor tudja, ideje és kedve van rá, csinálja. :)

Nekem három cél lebeg a szemem előtt ezzel:
1. Visszaállítani a kritika rangját és tekintélyét.
2. Icipicit javítani a Merengőre feltett írások színvonalán.
3. Élvezkedni. Imádom, amikor egy-egy író megszívleli a tanácsokat. (Merthogy szerencsére ilyen is akad nem is egy. :-D)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:39 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 13:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
szerintem Lucy Knight-ot is érdemes felkeresni, ha neki van véleménye, akkor nem finomkodik. Az egyik véleményétől még most is sajog a hátsóm - képletesen.

mondjuk nem tudom, hogy mennyi ideje lenne rá, mert ahogy tudom, eléggé be van táblázva, nyárra is, de egy próbát megérne, s ha nem is gyakran, de szerintem ő is szívesen beszállna.

(meg néha-néha én is, csak az a baj, hogy nagyon ritkán tudom úgy igazán elmondani a véleményem. meg hajlamos vagyok csak a jót kiemelni XD)

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:38 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Tényleg, találkoztam már én is velük! Hurrá! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:37 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Dimitry írta:
Szíves örömest csinálnám:) Ha kellek szóljatok, imádok véleményt kifejetni.

Naná, hogy kellesz, Dimitry! :wink: Tiéd a következő csillag! $star


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:35 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
én még kiegészíteném a sort Lanával meg Reszisszel meg van, akit most fűzök ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
Drachiss írta:
Én akkor ajánlgatáshoz látok, ígéretes tagokkal, a saját



Szíves örömest csinálnám:) Ha kellek szóljatok, imádok véleményt kifejetni.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:30 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Amikor olvasgatok, én szoktam ám sasolni, kik még a véleményezők. :) Sajnos, vagy szerencsénkre, az érdemi hozzászólók általában ugyanazok.
Igyekszem összeszedni egy listát, akit mindenképp érdemes e-mailben felkeresni, de mivel nem lehet mindenkit megtalálni, csatlakozhatnak maguk is, ezért vagyunk. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:29 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 12 (kedd), 23:11
Hozzászólások: 1755
Tartózkodási hely: A karácsonyfán
Én akkor ajánlgatáshoz látok, ígéretes tagokkal, a saját írásaim kritikázóira megemlékezve (én magam nem vagyok egy nagy véleménynyilvánató-fenomén):

shanon widow - ő ugye már itt is van :D
draco girl
Mirarwa
Merope
Erynnis

Ők azok - saját tapasztalataim alapján - akik rendszeresen kritikáznak (nekem, és úgy sejtem, még jó néhány embernek), tartalmasan, a hibákat sem feledve megemlíteni. :)

_________________
A kandalló előtti szőnyegen lelt rájuk, amint azok erotikus hangokat hallatva siettek egymást odébb toloncolni, hogy minél többet kaphassanak a tűz melegéből. Eközben rút, förtelmes levet eregettek a szőnyegre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:13 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Heló ismét!

Nem tudom ez mennyit számít, de én naponta vagyok itt a fórumon is és úgy általánosan a Merin is. Mostanában "cseppet" el vagyok havazva és látva tömérdek leckével, de nagyon igyekszem levezetni a feszültséget egy kis olvasgatással és kritizálással. Szóval nekem lenne rá időm!

És nagyon jó ötletnek tartom a toborzást és a reklámozást is. Remélem minél többen csatlakoznak majd az EKle-hez. :)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 21:05 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Szerintem kizárt dolog, hogy valaki egyenletesen tudjon olvasni/kritizálni. Egyfelől az ember ideje is hullámzó, másfelől a kedve is. De nem is az a lényeg, hogy három-négy ember megváltsa a Merengőt, hanem hogy példánkon felbuzdulva minél több ember szánja magát normális hozzászólásra. Sőt! Hogy az írók kívánják is a normális hozzászólást!

Úgyhogy Luna Aurora, szerintem tedd csak ki te is azt a csillagot! :)

Fogalmam sincs, hogyan lehetne tagokat toborozni. Lilyana ötlete nem lenne rossz, ha nem lenne több ezer író ezen az oldalon, akiknek több tízezer írása van, és az ezekre írt kritikáknak csak a töredékét is átnyálazni... Képtelenség! De ha van olyan, akinek a nevével már többször is találkoztál, ha lehet, fel lehetne venni vele a kapcsolatot.

A beígért reklám sem lenne rossz. Ha a főoldalon szóba hoznátok, hogy "megalakult" egy ilyen kis team, akinek van kedve, csatlakozzon - el tudnám képzelni.

Mellesleg ha valaki gyakorolni akar, írhat nekem, a legújabb felpakolásomat csak nézik, de roppant frusztráló a kritikák számánál a nulla. ;)

off* Jan, dolgozol? Megdobhatnál egy emillel, hogy mi újság van veled! :-h *off vége


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 20:50 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Luna Aurora írta:
nekem amúgy is vannak ilyen hullámaim pár havonta, amikor pár hétig egyfolytában a merit olvasom és véleményezek :) ezért is gondolkodom rajta erősen h Lúd legyek :lol: viszont bittos nem lenne időm folyamatosan csinálni ismét viszont azt a részét szívesen vállalnám ha rosszul reagáltak a kritikára (holott korábban könyörögtek érte)


Szerintem még a folyamatosság se olyan lényeges, csak ha egyszer nekiállunk(ülünk), akkor az legyen minőség. *szurkol, h bővüljünk* :wink: De a segítséget mindig szívesen vesszük. (Öhhöm, ugye nem baj, h most a nevetekben is beszéltem?)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 20:41 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
nekem amúgy is vannak ilyen hullámaim pár havonta, amikor pár hétig egyfolytában a merit olvasom és véleményezek :) ezért is gondolkodom rajta erősen h Lúd legyek :lol: viszont bittos nem lenne időm folyamatosan csinálni ismét viszont azt a részét szívesen vállalnám ha rosszul reagáltak a kritikára (holott korábban könyörögtek érte)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 20:35 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Köszi a támogatást! :)

Hát, ha még egyikőnknek se ment el a kedve az egésztől, akkor érdemes lenne tovább agyalnunk. Én se akarok vezérlúd lenni, szóval, tessen csak beleszólni!

Tagtoborzás: Miután kiagyaltuk, hogy hogyan is definiáljuk magunkat, első körben megkereshetnénk olyan kritikaírókat, akikbe gyakran belebotlunk, és
a) ha amúgy is vesézős véleménye van, vagy b) csak szimplán jókat ír, felkérhetjük a csatlakozásra.
A második vonalba igazából már az érdeklődőkből kellene válogatni.

Tényleg, válogassunk? Szerintem kéne, mert ha nem így teszünk, akkor elsekélyesedünk. Vagy legyünk tök nyitottak és ne támasszunk elvárásokat?

A véleményeket várom, és nem csak a másik két tagtól! :D

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 19:58 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Én meg soha nem is írtam kritikát csak a betázottaimnak, és nagyon nemhiszem, hogy ezen változtatnék XDDD

Viszont annyit tudunk segíteni, hogy ha komolyan gondoljátok, és össze tudjátok szedni az embereket, akkor kaptok topikot.

Csak szólni kell valamelyikünknek :)

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 19:56 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hudakk03 2013 december 04 (szerda), 21:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 19:14 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Nekem is az első dolog ami eszembe jutott, az aláírás volt. :D
Már tudom is kiknél fogom először reklámozni az EKLÉ-t...

Nem kéne majd feltüntetni az adatlapunkon, hogy mi az az EKLE?
Vmi pontosabb definícióra gondoltam...

Asd, a szabályokkal teljes mértékben egyetértek (főleg, h számomra semmi változást sem jelentenek). Ha megszáll az ihlet, és eszembe jut esetleg vmi, akkor itt jelentkezem.

Jah, ez a topic legyen a főhadiszállásunk? Ide küldjük az érdeklődőket?

A kiforrás előtt még nem ártana a tagtoborzás. :roll:
Hogy az adminok csatlakoznak-e, szerintem nekik kell megegyezésre jutniuk, belefér-e a profiljukba. (Meg van-e hozzá még lelkierejük. :D )

Háát... *szalutál* Harcra fel! $star

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 10:29 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Na jó, ez tényleg agyament ötlet, de... :-D

Azt hiszem, én innentől így írom alá a kritikáimat: asd - EKLE-tag $star


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 25 (hétfő), 10:27 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Ah! Ez felvetett egy érdekes kérdést: Az adminok nem lehetnek EKLE-tagok?

Kicsi szürke lúd vagyok, de véleményem szerint az admin-lét nem zárja ki a másik tagságot. Mondhatni, nincs összefüggés közte. Hiszen - mint több soron kifejtettétek - az adminok nem nézhetik a feltenni szándékozott írás tartalmát (néhány alapvető dologtól eltekintve), a kritika-írás pedig elsősorban a tartalomra vonatkozik.
De mondom, ez csak az én véleményem. Ez viszont itt pontosan a "kiforrás" helye. :D

A reklám meg szerintem nem jönne rosszul. Forrás után. :D (Olyan "must"-osan érzem magam... :-D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség