Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 02 (csütörtök), 18:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Ha egy ficben valami nagyon nem tetszik (vagy úgy amblokk az egész), megírod a véleményed?
Dehogyis! Éééén? Ki vagyok én, hogy mást kritizáljak? :-/ 4%  4%  [ 12 ]
Jó, hogy! Beolvasok az illetőnek. Hogy merte ilyen sz*rral rabolni az időmet? 1%  1%  [ 2 ]
Max. nem bejelentkezve, álnéven... A végén még ő is lehúzza az én írásaimat! 1%  1%  [ 4 ]
Igen, de csak nagyon tapintatosan és finoman. 47%  47%  [ 155 ]
Igen, de inkább e-mailben. Nem akarom mindenki előtt nagyon lehúzni... 3%  3%  [ 9 ]
Persze, hogy megírom neki. Keményen és őszintén, abból tanul! 13%  13%  [ 42 ]
Még nem találkoztam olyan ficcel, ami ne tetszett volna... :-P 4%  4%  [ 12 ]
Nem, nem írok semmit, csak nem olvasom tovább. 29%  29%  [ 95 ]
Szavazatok száma : 331
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 21:22 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Lilyana írta:
Adminok, ti a felvételihez saját sztorit írtatok hasból, vagy hogy csináltátok? Ha nálatok bevált, talán nálunk is beválhat... :)


Mi egy full Mungóbavaló sztorit adtunk meg, ami valódi feltöltési kísérlet volt (kulcsszó a kísérlet XD)

Az ilyen extrém helyzetben lehet látni, ki tud higgadt maradni az elutasítónál, és még valahogy azt is elérheti hogy javítson. :lol:

Mondjuk nálatok kicsit más az alapszitu.

Viszont ha kell ilyen sztori, tudunk vele szolgálni. Még azt is odaadhatom, ami az aminpályázathoz volt. (vagy szolgáljátok ki magatokat a régi fénypontok közül XDDD)


Javaslom esetleg, hogy 2-3 sztorit adjatok meg kritikázásra.
Egy extrém hibásat, egy átlagosat, és egy kiemelkedőt.
Ha mindháromra tud rendesen írni a jelentkező, akkor semmivel nem lesz problémája.

Viszont készüljetek fel, hogy a nem megfelelőnek nyilvánított személyek pattogni fognak (ne tudjátok meg hány ilyen volt az adminpályázat után), de bízom benne, hogy ezt képesek vagytok megfelelően kezelni.

És igenis legyen egy léc, ami alá nem lehet menni. A saját érdeketekben is.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 21:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Lilyana írta:
Ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni. :)

A próbakritikákhoz én is szívesen adok művet, nem jelent gondot, bár így talán nem vagyunk olyan feddhetetlenek, hiszen ránk foghatják, h azért nem vettük be, mert olyat írt ami nem tetszett nekünk. De... Végülis, mi mindig indoklunk majd az elutasítóknál, ugye? Meg választhatunk olyan tagét, aki nincs benne az elbíráló csapatban. Bár, még így is necces.

Adminok, ti a felvételihez saját sztorit írtatok hasból, vagy hogy csináltátok? Ha nálatok bevált, talán nálunk is beválhat... :)



Indokolni kellene, kit miért utasítottunk vissza, legalábbis az én véleményem szerint. Így nem mondhatják, hogy "fejre megy" a válogatás. Semmiképpen nem lenne szerencsés az elbíráló emberek műveit adni a próbakritikához. Nem azért, mert bármelyikünkről feltételezem az olyan kicsinyes viselkedést, hogy egy esetleges negatív kritika miatt utasít vissza egy tagot, de ennek még a gyanúját is jó lenne elkerülni.

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 20:56 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Xwoman írta:

Szerintem nem gond, ha néhány tag nem bírja egymást, lényeg, hogy az itt ne látszódjon. De ilyen okok miatt csak akkor kellene kirakni valakit, ha tényleg komolyan bomlassza a közösséget, és csinálja a hisztit.

Ami ilyen veszéllyel fenyeget... Mivel igazándiból csak az udvariasságot adtuk meg fő irányelvként, inkább a sorozatosan írt, durva hangvételű kritikák után kellene figyelmeztetnünk, majd ha ez nem hat, akkor kizárnunk.



Ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni. :)

A próbakritikákhoz én is szívesen adok művet, nem jelent gondot, bár így talán nem vagyunk olyan feddhetetlenek, hiszen ránk foghatják, h azért nem vettük be, mert olyat írt ami nem tetszett nekünk. De... Végülis, mi mindig indoklunk majd az elutasítóknál, ugye? Meg választhatunk olyan tagét, aki nincs benne az elbíráló csapatban. Bár, még így is necces.

Adminok, ti a felvételihez saját sztorit írtatok hasból, vagy hogy csináltátok? Ha nálatok bevált, talán nálunk is beválhat... :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 20:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Lilyana írta:
Igen, persze, a kizárást mindenképpen egyénenként alaposan meg kellene vitatni, és nem csak egyetlen eset alapján kitenni a szűrét. (Erre is jó, ha egyénenként külön linket gyűjtünk.)
Viszont azt nem ártana egyeztetnünk, mi az, ami ilyen veszéllyel fenyeget. (Mielőtt a későbbi esetleges -remélem nem lesz ilyen, de sose tudni - személyeskedések meg miegymások nehezíthetik a dolgunkat.)

A kérdésem az, ha vkinek személyes konfliktusa van egy másik taggal, netán többel is, és feszült a viszony, azért kizárható-e "csapatbomlasztás címmel"? Mert szerintem addig, amíg nem találunk kivetnivalót a "munkájában", nem lenne szabad ezt tennünk, elvégre a cél itt nem a felhőtlen barátság - bár nagyon remélem, h az lesz -, hanem a közös "cél" elérése, a kritikaírás népszerűsítése, és az írók segítése. Persze durva kivételek akadhatnak, de ha azt nézzük, a kritikaírás magányos műfaj, nem lehet elvárni, hogy mindenki nagyközösségi legyen, vagy szerintetek igen? Mit gondoltok?



Szerintem nem gond, ha néhány tag nem bírja egymást, lényeg, hogy az itt ne látszódjon. De ilyen okok miatt csak akkor kellene kirakni valakit, ha tényleg komolyan bomlassza a közösséget, és csinálja a hisztit.

Ami ilyen veszéllyel fenyeget... Mivel igazándiból csak az udvariasságot adtuk meg fő irányelvként, inkább a sorozatosan írt, durva hangvételű kritikák után kellene figyelmeztetnünk, majd ha ez nem hat, akkor kizárnunk.


Próbakritikánál pedig... Hát nem tudom, rábökünk egy olyan sztorira, ami belefér a jelentkező érdeklődési körébe, de még nem kapott EKLE kritikát? Bár abban is benne vagyok, hogy a tagok jelölnek ki egyet a saját sztorijaik közül. :)

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 20:35 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Jah, tagfelvétel. Ha próbakritika, akkor mi alapján választjuk ki a kritizálandó művet? Önként jelentkezők művei közül? Vagy mi írunk egyet, kettőt, többet?
A linkes megoldás se rossz, viszont fenn kell tartanunk a lehetőséget, hogy elfogadjuk-e, vagy íratunk próbakritikát, mert az általa kiválasztott műre írt kritikából nem derül ki, mennyire alapos.
Szóval a kettő együtt is lehetne. De ez persze csak az én véleményem. :wink:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 20:30 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Igen, persze, a kizárást mindenképpen egyénenként alaposan meg kellene vitatni, és nem csak egyetlen eset alapján kitenni a szűrét. (Erre is jó, ha egyénenként külön linket gyűjtünk.)
Viszont azt nem ártana egyeztetnünk, mi az, ami ilyen veszéllyel fenyeget. (Mielőtt a későbbi esetleges -remélem nem lesz ilyen, de sose tudni - személyeskedések meg miegymások nehezíthetik a dolgunkat.)

A kérdésem az, ha vkinek személyes konfliktusa van egy másik taggal, netán többel is, és feszült a viszony, azért kizárható-e "csapatbomlasztás címmel"? Mert szerintem addig, amíg nem találunk kivetnivalót a "munkájában", nem lenne szabad ezt tennünk, elvégre a cél itt nem a felhőtlen barátság - bár nagyon remélem, h az lesz -, hanem a közös "cél" elérése, a kritikaírás népszerűsítése, és az írók segítése. Persze durva kivételek akadhatnak, de ha azt nézzük, a kritikaírás magányos műfaj, nem lehet elvárni, hogy mindenki nagyközösségi legyen, vagy szerintetek igen? Mit gondoltok?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 20:06 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
asd írta:
Xwoman írta:
Itt vagyok. :) Mi az, amit még nem beszéltünk meg?

A tagfelvétel feltételeit, és a kizárást, ugye?


Talán nem fixáltuk, de beszéltünk róla. Azt hiszem. :)


Igen, én is így gondoltam :)

Nem tudom, nekem az a lehetőség is tetszik a tagfelvételnél, hogy a jelentkező küld néhány linket az eddigi kritikáihoz, de az is jó megoldás, ha íratunk velük "próbakritikát". Szóval ebben döntsetek ti :)

A kizárás pedig... Szerintem nem kellene ide konkrét szabályokat alkotni, inkább egészében kellene a tagok munkáját nézni. Lehet mindenkinek nyűgösebb napja, amikor az ember kicsit keményebben fogalmaz akaratlanul is. Szóval nem tudom, ebben inkább megvárom, ti mit mondtok. :)

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 19:55 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Xwoman írta:
Itt vagyok. :) Mi az, amit még nem beszéltünk meg?

A tagfelvétel feltételeit, és a kizárást, ugye?


Talán nem fixáltuk, de beszéltünk róla. Azt hiszem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 19:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Lilyana írta:
No, ötletbörze folytatás? Időnként felnézek, de még mindig tételt írok... :?


Itt vagyok. :) Mi az, amit még nem beszéltünk meg?

A tagfelvétel feltételeit, és a kizárást, ugye?

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 19:33 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
No, ötletbörze folytatás? Időnként felnézek, de még mindig tételt írok... :?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 15:17 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Lilyana írta:
Shanon, szerintem az azért lenne kevés, mert ha minden jól megy, egy összetartó közösséget szeretnénk kreálni, ehhez pedig kell a terep(Egy amolyan EKLE-land :P bocs, csak ez a hasonlat jut eszembe), mert püben csak két-két ember oszthatja meg a dolgokat.


Ez igaz, pü-ben elég nehéz lenne mindenkivel kommunikálni.



Dimitry írta:
Szerintem ne Laughing . Ha azt akarja, hogy véleményezzék, akkor vállalja fel, hogy kritikát kap tőlünk, szerintem ez így korrekt.

Másrészt ahogy így elnézem az a topik jelen pillanatban döglődik, és csak az ír oda aki kritikát akar. Nem hiszem, hogy más nagyon benézne oda. (Saját tapasztalat alapján csak.) Nem hiszem, hogy az utóbbi időben nagyon sok embernek meg esett volna szíve a gilderoyoskkon.


Ez is igaz, aki kritikát kér, az számoljon velünk is. :)
Amúgy én szoktam legsűrűbben kritikáért nyávogni a Gilderoy sarokban, de nem sok sikerrel...

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 13:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
Lilyana írta:
Lionela írta:
A 7-es pontra úgy tudom ti magatok mondtátok, hogy vadásztok a Gilderoy-ból (legalább konkrét haszna is lesz a topiknak XD)-


És aki úgy akar reklámozni, hogy nem kér EKLE-kritikát, akkor az kösse ki a hozzászólásában a már megbeszélt módon? Vagy ne is reklámozzon? :lol:


Szerintem ne :lol: . Ha azt akarja, hogy véleményezzék, akkor vállalja fel, hogy kritikát kap tőlünk, szerintem ez így korrekt.

Másrészt ahogy így elnézem az a topik jelen pillanatban döglődik, és csak az ír oda aki kritikát akar. Nem hiszem, hogy más nagyon benézne oda. (Saját tapasztalat alapján csak.) Nem hiszem, hogy az utóbbi időben nagyon sok embernek meg esett volna szíve a gilderoyoskkon.

Ha mást tapasztaltatok, akkor szóljatok....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 12:57 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Lionela írta:
A 7-es pontra úgy tudom ti magatok mondtátok, hogy vadásztok a Gilderoy-ból (legalább konkrét haszna is lesz a topiknak XD)-


És aki úgy akar reklámozni, hogy nem kér EKLE-kritikát, akkor az kösse ki a hozzászólásában a már megbeszélt módon? Vagy ne is reklámozzon? :lol:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 12:48 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Nekem félóra múlva lécelnem kell, és valószínűleg csak este leszek újra. :) Addig is jó ötletelést!

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 12:12 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
shanon widow írta:
Ó, hát ez egyre jobb! Gyűlnek az ötletek... :)


Szerintem ezt a Te mit szólsz hozzá?? Te is olvasd el! dolgot szerencsésebb lenne privát üzenetben megbeszélni. Külön topic nem igazán kellene ilyesmire. :roll:


Shanon, szerintem az azért lenne kevés, mert ha minden jól megy, egy összetartó közösséget szeretnénk kreálni, ehhez pedig kell a terep(Egy amolyan EKLE-land :P bocs, csak ez a hasonlat jut eszembe), mert püben csak két-két ember oszthatja meg a dolgokat.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Lilyana írta:
Abban egyértünk, hogy aki tag akar lenni, annak a saját műveire vállalnia kell az esetleges EKLE-kritikát?

Mert ha igen, akkor az EKLE-tag: udvarias, segítőkész, vállalja a véleményét, és azt, hogy esetleg tévedhet, emellett jól és helyesen alkalmazza a magyar helyesírás szabályait, igényesen fogalmaz, és vállalja, hogy - esetleges - műveiről más EKLE-tagok is véleményt formálhatnak.


Igen, igen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:43 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Lionela írta:
9-es: Asd! Hát nem megbeszéltük, hogy kaptok egy külön topikot a "külső kommunikációra"? :) Azaz lesz egy topik ahol anyázhatnak, avagy külön megköszönhetik nektek a dolgot.

Mea maxima culpa! $pray Már csak három cég mérlege, eredménykimutatása és kiegészítő melléklete van hátra - ki tud ilyenkor normálisan gondolkodni?!?! ~x( 8-}


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:42 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Véleményeket még várom, és meg kéne fogalmaznunk azt is, mi az, ami kizárással jár. Csak, h tisztában legyünk vele. Ez is egy érdekes kérdés. :)

Szerk.: Jah, és ahogy korábban már felmerült: akkor gyűjtsük magunknak a kritikákat linkestől az egyszerűbb visszakereshetőség miatt?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lilyana 2009 május 29 (péntek), 11:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:40 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Lilyana írta:
Abban egyértünk, hogy aki tag akar lenni, annak a saját műveire vállalnia kell az esetleges EKLE-kritikát?

Mert ha igen, akkor az EKLE-tag: udvarias, segítőkész, vállalja a véleményét, és azt, hogy esetleg tévedhet, emellett jól és helyesen alkalmazza a magyar helyesírás szabályait, igényesen fogalmaz, és vállalja, hogy - esetleges - műveiről más EKLE-tagok is véleményt formálhatnak.

Mit szóltok?

szerk.: lily nem tudja alkalmazni a szép magyar kifejezéseket


Szerintem jogos, támogatom. :)

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:34 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Abban egyértünk, hogy aki tag akar lenni, annak a saját műveire vállalnia kell az esetleges EKLE-kritikát?

Mert ha igen, akkor az EKLE-tag: udvarias, segítőkész, vállalja a véleményét, és azt, hogy esetleg tévedhet, emellett jól és helyesen alkalmazza a magyar helyesírás szabályait, igényesen fogalmaz, és vállalja, hogy - esetleges - műveiről más EKLE-tagok is véleményt formálhatnak.

Mit szóltok?

szerk.: lily nem tudja alkalmazni a szép magyar kifejezéseket

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:32 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Ó, hát ez egyre jobb! Gyűlnek az ötletek... :)


Szerintem ezt a Te mit szólsz hozzá?? Te is olvasd el! dolgot szerencsésebb lenne privát üzenetben megbeszélni. Külön topic nem igazán kellene ilyesmire. :roll:

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:28 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Xwoman írta:

A 7. és a 9. ponthoz szerintem majd az adminok mondanak valami megoldást. A 10.-et pedig én sem ragoznám túl. :)


A 7-es pontra úgy tudom ti magatok mondtátok, hogy vadásztok a Gilderoy-ból (legalább konkrét haszna is lesz a topiknak XD)-

9-es: Asd! Hát nem megbeszéltük, hogy kaptok egy külön topikot a "külső kommunikációra"? :) Azaz lesz egy topik ahol anyázhatnak, avagy külön megköszönhetik nektek a dolgot.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:17 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
2. Mi az EKLE célja?

Pl: "Írókból és olvasókból álló egyesületünk célja a minőségi kritikaírás hagyományának megteremtése, és az írók munkájának jószándékú segítése."

:D Ez jó!

3. Mit csinál az EKLE?

"Nem titkoltan szubjektív módon, de megindokolva mondjuk el a véleményünket az olvasott műről."

Szerintem ez rendben van. Másként nem is lehetne összegezni.

4. Kikből áll az EKLE?

"Olyan lelkes olvasókból, akik hisznek az építő kritika hasznosságában és szükségességében."

Szerintem ez is ok.

5. Szeretnék én is tag lenni, milyen feltételeknek kell megfelelnem?
Akkor ez még pontosítás tárgya.

6. Mit értetek a minőségi kritika alatt?

"A minőségi kritika szerintünk olyan hozzászólás, amely tartalmazza, hogy mit gondolunk vagy érzünk az adott írásról, mi keltett bennünk jó- illetve rossz benyomást, és annak kifejtése, hogy szerintünk miért éppen azt a valamit találtuk jónak illetve rossznak akár tartalmilag, akár formailag. Reméljük, hogy ezek a hozzászólások gondolatokat tudnak ébreszteni az írókban, ez által hozzájárulhatunk a fejlődésükhöz."

Nagyon frappáns.

7. Nagyon szeretnék EKLE kritikát kapni!

9. Nagyon bántó, és méltatlan kritikát kaptam valamelyik tagtól, mit tegyek?

10. Milyen szempontok alapján kritizáltok?

Nincsenek különösebb szempontok. Mindegyik EKLE-tagnak más és más az érdeklődése, a kritizálandó műveket is az ízlésüknek megfelelően választják ki. Hozzászólásaink pedig hangsúlyozottan szubjektívek.

Szerintem ez így korrekt.

A 7-es, és 9-es pont felveti a kérdést, hogy a panaszokat és a kritikára vágyókat egy vagy külön topicban kellene-e fogadni. Viszont ennek az eldöntésekor arra is oda kell figyelni, ha van egy problémás szerző, annak az ügyét nem feltétlen akarjuk kitárgyalni a nagynyilvánosság előtt, ugye? Mert ha rámutatunk, hogy nézd meg te is, ezt gondolod róla te is? Az esetleg sértheti az írót és megalázhatja mások előtt.

Mit gondoltok? Szerintetek megoldható lenne és jó megoldás, hogy a Gilderoyból mazsolázzunk, az EKLÉ-ben véleményezzünk, és esetleg külön fogadni a panaszosokat meg a hálálkodókat(ha-ha) egy nyílt topicban? Vagy ez túl macerás, kevés lesz az érdeklődő, és majd csak akkor lesz érdemes ezzel foglalkozni, ha elözönlenek minket? (már ha érdekelni fogja őket egyáltalán)

Jah, és majd meg kell fogalmaznunk egy tagnyilatkozatot.

Szerk.: Úgy látom lemaradtam kissé megint, várjuk az adminok javaslatát. :roll:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:14 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Lemaradtam egy kicsit, de visszaolvastam:

Szóval. Nem ártana, ha az adott tagnak lenne némi helyesírása illetve egy kritizáló stílusa. Gondolok itt arra, hogy érthetően adjuk tudtára az írónak az észrevételeket, mindenféle rövidítés és szlogen nélkül. Íme egy példa ennek az ellenkezőjére:

Szia! Láttam kértél EKLE kritikát...Hát íme. Hm-hm. Draco NAGYON OOC. Hogy miért?? Mert sose smárolná le Pottit Persi Piton előtt.A másik: helyesírás!!! Gondolkodj! A menj szó, sose nem összekeverendő a menny szóval....


Igen, erős túlzásokba estem. De ha valaki, aki tag akar lenni egy hasonlóval áll elő, akkor nem ártana azt is tudtára adni, hogy a kritika is nézzen ki valahogy. Mert lehet, hogy tartalmazza, amit egy rendes kritikának tartalmazni kell, de azért semmiképp se úgy, ahogy megemlítettem és példáztam. :-)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:06 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Szerintem majd a legvégén fogom átírni az egészet, mert szerintem úgyis majdnem mindenkinek lesz hozzáfűznivalója. :-D

Köszönöm az észrevételeket asd, egyet is értek velük. A megfogalmazásaim tényleg nem a legjobbak, mentségemre szóljon, ma kihagytam a reggeli kávét :oops: *Xwoman koffeinnel üzemel*

A 7. és a 9. ponthoz szerintem majd az adminok mondanak valami megoldást. A 10.-et pedig én sem ragoznám túl. :)

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 10:49 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Xwoman írta:
1. Mi az EKLE?

Elszánt Kritizáló Ludak Egyesülete.

Szlogenünk:"Hogy ne csak egy fojtiit kapj!"

Ez szerintem tökéletes

Idézet:
2. Mi az EKLE célja?

Elszánt Kritizáló Ludak Egyesülete. Egy olyan írókból, olvasókból álló szövetség, aminek célja a minőségi kritikaírás.

Na ide nem kell az Elszánt Kritizáló Ludak Egyesülete. A második mondat is átpofozásra vár.
Pl: "Írókból és olvasókból álló egyesületünk célja a minőségi kritikaírás hagyományának megteremtése, és az írók munkájának jószándékú segítése."

Idézet:
3. Mit csinál az EKLE?

Konstruktív kritikával segíti a szerzőket a további fejlődésben.
Megjegyzés: bocsi, pillanatnyilag nem vagyok túl kreatív, de ha valakinek eszébe jut valami frappáns megfogalmazás, szóljon!

Hm... Hát sajnos távolról sem biztos, hogy minden megkritizált szerző segítségnek fogja fel a munkánkat.
Egy ötlet:
"Nem titkoltan szubjektív módon, de megindokolva mondjuk el a véleményünket az olvasott műről."
Idézet:
4. Kikből áll az EKLE?

Egy csapat olyan olvasóból, akik komolyan veszik a kritikaírást.
Megjegyzés: Ez sem a legjobb definíció, itt is várom az ötleteket, persze én is agyalok rajta. Jöjjön ide taglista is?

Javaslat:
"Olyan lelkes olvasókból, akik hisznek az építő kritika hasznosságában és szükségességében."

Idézet:
5. Szeretnék én is tag lenni, milyen feltételeknek kell megfelelnem?

Megjegyzés: azt hiszem, még ezt is át kell beszélni.

Át bizony, de néhány javaslat:
Jellemvonások: udvariasság, empátia, némi elemző készség.
Feltétlenül tudatni, hogy a jelentkezőket próba-kritika írására kérjük fel, amit elbírálunk.

Idézet:
6. Mit értetek a minőségi kritika alatt?

Kitérünk az adott írás pozitívumaira és negatívumaira egyaránt, így a szerző tudja, miben kell még fejlődnie. Így az író érezheti, hogy komolyan veszik a munkáját, ezzel is ösztönözzük őt.
Megjegyzés: ezt is kell majd bővíteni, esetleg átírni.

Hm... Szerintem is át kell írni. Ez most úgy hangzik, mintha a szerzőknek mi szabnánk meg, hová kell fejlődniük. :)
Javaslat: "A minőségi kritika szerintünk olyan hozzászólás, amely tartalmazza, hogy mit gondolunk vagy érzünk az adott írásról, mi keltett bennünk jó- illetve rossz benyomást, és annak kifejtése, hogy szerintünk miért éppen azt a valamit találtuk jónak illetve rossznak akár tartalmilag, akár formailag. Reméljük, hogy ezek a hozzászólások gondolatokat tudnak ébreszteni az írókban, ez által hozzájárulhatunk a fejlődésükhöz."

Idézet:
7. Nagyon szeretnék EKLE kritikát kapni!

Használd a Merengő fórum Gilderoy-sarok topicját!
Megjegyzés: Jól emlékszem ugye, ezt beszéltük meg?

Azt hiszem... Bár fogalmam sincs, hogy a majdani külön topicunkba írhatnak-e ilyen kéréssel - vagy az csak a tagoknak lesz fenntartva?

Idézet:
8. Nem szeretnék EKLE kritikát kapni!

Ha úgy érzed, nem szeretnél részletesebb, esetleg negatívumokat is kiemelő kritikát kapni, akkor írd ki a történeted leírásába: „Nem kérek EKLE kritikát!”

No comment - ez szerintem tökéletes így.

Idézet:
9. Nagyon bántó, és méltatlan kritikát kaptam valamelyik tagtól, mit tegyek?

Megjegyzés: Mivel az EKLE célja nem az írók földbetiprása, úgy gondoltam kellene nekik is valami lehetőséget adni, hogy szót emeljenek, ha úgy érzik, jogtalanul voltunk hozzájuk kemények, esetleg olyan hangnemet ütöttünk meg, ami sértő volt.

Feltétlenül kell panasz-lehetőséget adnunk! Erre azt a javaslatot kaptuk az adminoktól, hogy az aláíráskor megadhatjuk a linket is a topichoz. Vagy az egy másik topic lenne...? Jaj... Nem tudom most visszakeresni, de a lényeg, hogy biztosítani kell az íróknak ezt a jogukat, illetve tudatosítani kell bennünk, hogy joguk van hozzá. :)
Idézet:
10. Milyen szempontok alapján kritizáltok?

Megjegyzés: azt hiszem, ebben sem jutottunk igazán dűlőre, én továbbra is azt javaslom, hogy kritizáljunk úgy, mint eddig: személyes vélemény alapján.

Nincsenek különösebb szempontok. Mindegyik EKLE-tagnak más és más az érdeklődése, a kritizálandó műveket is az ízlésüknek megfelelően választják ki. Hozzászólásaink pedig hangsúlyozottan szubjektívek.

Nem tudom, volt-e köztük használható. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 10:49 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Lilyana írta:
:) Ügyi! Itt egy picit módosítanék:

Egy olyan írókból, olvasókból álló szövetség, aminek célja a minőségi kritikaírás, és annak népszerűsítése.

Illetve a konstruktív helyett én az építő jellegű kifejezést használnám, mert nem biztos, hogy mindenki érteni fogja... :roll:


Köszi, igyekeztem! Beleszerkesztettem, amit javasoltál. Nyolcas pontot beletettem, mivel volt róla szó. :)

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 10:44 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
:) Ügyi! Itt egy picit módosítanék:

Egy olyan írókból, olvasókból álló szövetség, aminek célja a minőségi kritikaírás, és annak népszerűsítése.

Illetve a konstruktív helyett én az építő jellegű kifejezést használnám, mert nem biztos, hogy mindenki érteni fogja... :roll:

Hehe, a 8-as pont nagyon klassz! :twisted: *elmereng, milyen vicces lenne titulus nélkül ámokfutni köztük, de sajna nem ilyen dög... *

A 11-es is okés, jó az ötlet, hogy kiemeljük.

A többin még én is agyalok. Amúgy mindig a formálható alapot a legnehezebb összeszedni, tényleg grat érte.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 10:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Egyelőre ennyit sikerült összehozni, majd még agyalok rajta. :roll:
A válaszokat szerintem alakítgatni kell, lehetséges felmerülő kérdésből pedig egyelőre ennyi jutott az eszembe.


EKLE FAQ



1. Mi az EKLE?

Elszánt Kritizáló Ludak egyesülete.

Szlogenünk:"Hogy ne csak egy fojtiit kapj!"

2. Mi az EKLE célja?

Elszánt Kritizáló Ludak Egyesülete. Egy olyan írókból, olvasókból álló szövetség, aminek célja a minőségi kritikaírás, és annak népszerűsítése.

3. Mit csinál az EKLE?

Konstruktív kritikával segíti a szerzőket a további fejlődésben.
Megjegyzés: bocsi, pillanatnyilag nem vagyok túl kreatív, de ha valakinek eszébe jut valami frappáns megfogalmazás, szóljon!

4. Kikből áll az EKLE?

Egy csapat olyan olvasóból, akik komolyan veszik a kritikaírást.
Megjegyzés: Ez sem a legjobb definíció, itt is várom az ötleteket, persze én is agyalok rajta. Jöjjön ide taglista is?

5. Szeretnék én is tag lenni, milyen feltételeknek kell megfelelnem?

Megjegyzés: azt hiszem, még ezt is át kell beszélni.


6. Mit értetek a minőségi kritika alatt?

Kitérünk az adott írás pozitívumaira és negatívumaira egyaránt, így a szerző tudja, miben kell még fejlődnie. Így az író érezheti, hogy komolyan veszik a munkáját, ezzel is ösztönözzük őt.
Megjegyzés: ezt is kell majd bővíteni, esetleg átírni.

7. Nagyon szeretnék EKLE kritikát kapni!

Használd a Merengő fórum Gilderoy sarok topicját!
Megjegyzés: Jól emlékszem ugye, ezt beszéltük meg?

8. Nem szeretnék EKLE kritikát kapni!

Ha úgy érzed, nem szeretnél részletesebb, esetleg negatívumokat is kiemelő kritikát kapni, akkor írd ki a történeted leírásába: „Nem kérek EKLE kritikát!”

9. Nagyon bántó, és méltatlan kritikát kaptam valamelyik tagtól, mit tegyek?

Megjegyzés: Mivel az EKLE célja nem az írók földbetiprása, úgy gondoltam kellene nekik is valami lehetőséget adni, hogy szót emeljenek, ha úgy érzik, jogtalanul voltunk hozzájuk kemények, esetleg olyan hangnemet ütöttünk meg, ami sértő volt.

10. Milyen szempontok alapján kritizáltok?

Megjegyzés: azt hiszem, ebben sem jutottunk igazán dűlőre, én továbbra is azt javaslom, hogy kritizáljunk úgy, mint eddig: személyes vélemény alapján.

Hoppá, eszembe jutott még egy!

11. Kik kaphatnak EKLE kritikát?


Bárki, aki nem jelzi külön, hogy nem szeretne tőlünk kritikát kapni.

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xwoman 2009 május 29 (péntek), 10:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 9:35 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Hajrá! :-D Jó kis meló lesz, össze-vissza ugráltunk... :roll:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 9:13 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Szép jó reggelt! Már vagyok én is, már hozzá is látok a kérdések összeírásához! :)
De ha nem bánjátok, néhányhoz összeollóznék valami válasz-félét innen a fórumról, amikben az érzéseim szerint egyezségre jutottunk. :)

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 8:31 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
:D Xwoman ajánlotta, hogy összeszedi a kérdéseket, de egyébként már szétszórva vannak javaslatok, pölö *reklám* én is felvetettem már rövid definíciót magunkra, meg szlogent, csak a jó kritika meghatározásánál elakadtunk. :wink: Ha tetszik, akkor szavazzuk meg legalább az elejét, ha nem, akkor ötleteket várok/unk/stb. :-D

Bizony ám, csapjunk a lovak közé! <):)
Bár én is csak fel-fel fogok nézni, tanulgatok...

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 8:21 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Szép reggelt!
Nem biztos, hogy sokáig tudok lenni. Bár, ha jobban belegondolok, majd fel-felpillantok a fórumra, hogy lássam, hol is tartunk...Tanulni kell, mert kedden egész nap suliban leszek, mert anatómia vizsgám lesz... :((

De azért itt leszek :D


Nem tudom, van -e itt most valaki, mindenesetre én azért megkérdezném...Elkezdte már valaki a GYIK-et?? Mert, ha nem, akkor csapjunk a lovak közé! <):)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 7:34 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Jó reggel, álomszuszékok! :D Mi az, hogy 7:30-kor már nem itt gürcöltök? :lol:
Kíváncsi leszek hány napba fog telni, míg megírjuk azt a GYIK-ot. :lol: :D

Szerk.: :(( Miért nem akar nekem asdon kívül senki válaszolni az EKLE-kritikáimra? :(( :(( Pedig gonoszka sem voltam, sőt, még vers is akadt...
(asd, ha feltöltöd a fejezeteket, akkor visszatérhetünk rá :) )

Ez így olyan elszomorítóó... :-( Szegény gyermekeim, hiába toporogtok az ajtóban, a csúnya lakók úgysem kérnek az ingyensütitekből... *vigasztalóan megsimogatja kritikái buksiját *

Szerk2.: Megírtam a levelet Reszisznek, egy szavatokba kerül és repül felé a felkérés a csatlakozásra. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 23:17 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
=)) Akkor a holnapi viszontlátásra! Elmentem én is aludni... *tovább nevet *

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 23:10 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Lilyana írta:
shanon widow írta:
Szép jó estét!

Idwal? *kislattyog olvasni*


Öhm, asd nem csak viccelt? :shock:



Nem tudom... :roll: Mindenesetre el fogom olvasni...valamikor. De most elteszem magam holnapra. Ki vagyok, meg be, meg mindenfelé... (:| (:| (:|

Szép álmokat mindenkinek! :-* :-*

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 23:09 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Lilyana írta:
shanon widow írta:
Szép jó estét!

Idwal? *kislattyog olvasni*


Öhm, asd nem csak viccelt? :shock:

De. De ezt ne mondd meg neki. Hadd olvasson s kritizáljon! :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 23:00 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
shanon widow írta:
Szép jó estét!

Idwal? *kislattyog olvasni*


Öhm, asd nem csak viccelt? :shock:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 22:52 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Szép jó estét!

Idwal? *kislattyog olvasni*

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 22:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
Xwoman írta:
Rendben, vállalom ideiglenesen. :) Persze a többi tagot is jó lenne megkérdezni ez ügyben.

FAQ-hoz meg egyelőre csak a kérdéseket tudnám írni, de a választ már nem mindegyikre. Összeszedjem azért, és úgy könnyebb lenne ötletbörzét tartani?


Szerintem jó lenne összeszedni a kérdéseket.
Mert gyakorlatilag lentebb már nagyjából minden alapdolog meg van beszélve, csak nincsen rendszerezve. Nagyjából a végére, szerintem a legtöbb dologba, egyet is értettek.

szerk:
asd írta:
Aztán átesünk a tűzpróbán mi, tagok is...


Ezt jó lenne tudni. Engem példának okáért izgat a gondolat, hogy kritizálják a kritikámat. :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 22:08 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Xwoman írta:
Rendben, vállalom ideiglenesen. :) Persze a többi tagot is jó lenne megkérdezni ez ügyben.

Ha felkóvályognak ide, válaszolnak. :)

Xwoman írta:
FAQ-hoz meg egyelőre csak a kérdéseket tudnám írni, de a választ már nem mindegyikre. Összeszedjem azért, és úgy könnyebb lenne ötletbörzét tartani?

Ragyogó ötlet szerintem! :)

Dimitry: Wordben csak másfél oldal volt. ;) Lilyana, nem felejtettelek el, neked is lesz 2009-es évjáratú asd kritikád. :))

Mellesleg az jutott az eszembe, hogy a tagsági próbának azt adom fel: mindenki írjon kritikát az Idwalomhoz, így végre nem csak szegény Lilyana töri össze magát, hogy ne legyek a béka popsija alatt, másfelől nekem is lesznek hamisítatlan 2009-es évjáratú EKLE-s kritikáim. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 21:24 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Xwoman írta:
Rendben, vállalom ideiglenesen. :) Persze a többi tagot is jó lenne megkérdezni ez ügyben.

FAQ-hoz meg egyelőre csak a kérdéseket tudnám írni, de a választ már nem mindegyikre. Összeszedjem azért, és úgy könnyebb lenne ötletbörzét tartani?


Üdv Góré! >:D<

Jaja! Lássuk!

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 21:22 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Emberek, hali! Most olvastam vissza...

Gyülekezünk-gyülekezünk?? Az jó :) Ennek örülök.
Hát, ez most félvállasan fog hangzani- nem is kicsit, de én mindennel egyet értek.
Az elején, vagyis nem az elején, hanem délelőtt az írtam, hogy kezdők írásait ne kritizáljuk... Visszaszívom. :#-) Segítsünk előbbre mindenkit, akit csak lehet.
És szerintem is szívből jöjjön a kritika, ne csak azért, mert a többi tag is irt. És nagyon jó, hogy ennyien leszünk, mert mindenkinek más az ízlése, mást olvas, és így tényleg mehet a szétszóródás.

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 21:12 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Rendben, vállalom ideiglenesen. :) Persze a többi tagot is jó lenne megkérdezni ez ügyben.

FAQ-hoz meg egyelőre csak a kérdéseket tudnám írni, de a választ már nem mindegyikre. Összeszedjem azért, és úgy könnyebb lenne ötletbörzét tartani?

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 20:42 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Dimitry:
A kötelességé tenni, eléggé furán hangzik. Viszont kérdem én, nem az a lényeg, hogy ha már elolvastunk egy történetet, arra illene egy kommentet írni?

Dehogynem, pont ez, h írunk, de nem kényszerből, hanem olyan indíttásból, ami belülről jön.

Egyébként valahogy azt éreztem, hogy kezd arra kimenni a dolog, hogy szőrszál hasogató kritikákat kéne írni....

Csak természetesen. Ahogy máskor is írnál. Jól mondtad. :)

Aprópó: Vannak mér szempontok? Mert én még 2 napja felírogattam ide párat, de az még csak eléggé kiindulási pont szagú volt.

Hát, eddig alapkövetelmény az udvariasság, a véleményünk-érzésünk pontos meghatározása, netán még érvekkel-okokkal alátámasztva, hogy mi tetszett, mi nem. Kell még vmi? Szóljatok!

ui: ne bántsatok, ha kicsit érthetetlen voltam, de most válaszoltam asd 3 oldalas kritikájára. Mert bizony asd, válaszoltam rá :lol:
Gratula, te is rendelkezel egy hamisítatlan, 2009-es asddal. :twisted:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 20:28 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Reszisz
Lana
draco girl
Mirarwa
Merope - asd már kereste
Erynnis

Én továbbá Ailanát is ajánlanám, néha nagyon tud, és nem ártana, ha vki a versek terén is otthon lenne, erre én Jarodot ajánlanám. Nagyon sok műnél találkoztam vele. Emellett az EA Games tagjait, ők az eddigi legkorrektebb írók, akikkel valaha dolgom volt. Hogy Evita milyen véleményt ír, nem tudom, de hogy Arcadia alapos, az biztos.

Szóval... Előbb a GYIK, és aztán a tagok, vagy fordítva?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 20:20 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:49
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
A kötelességé tenni, eléggé furán hangzik. Viszont kérdem én, nem az a lényeg, hogy ha már elolvastunk egy történetet, arra illene egy kommentet írni?

Egyébként valahogy azt éreztem, hogy kezd arra kimenni a dolog, hogy szőrszál hasogató kritikákat kéne írni.

Én teljes mértékben egyet értek azzal, hogy ha hiba van akkor már pedig azt finoman, vagy ha ez nem működik, durvábban jelezni kell.

De pl. én nem fogok a kákán is csomót keresni, hogy ha valami nagyon tetszik, és az én véleményem szerint, nem volt benne hiba.

Persze más a helyzet, ha a szubjektív véleményem szerint nincs benne, hiba, de még sem felel meg egy általunk felállított szempontnak. Mert akkor nyilván beleírom a kritikába, hogy itt és itt hibádzik, még akkor is ha megtaláltam az abszolút csúcs szuper favoritomat.

Aprópó: Vannak mér szempontok? Mert én még 2 napja felírogattam ide párat, de az még csak eléggé kiindulási pont szagú volt.

ui: ne bántsatok, ha kicsit érthetetlen voltam, de most válaszoltam asd 3 oldalas kritikájára. Mert bizony asd, válaszoltam rá :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=PNixch31wmo

EKLE $star :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 20:17 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
* Lilyana hálát rebeg a Gondviselőnek, hogy nem fuccsoltunk be, és végre tények vannak a kezünkben *

Asd az ötleteddel egyetértek, Xwoman, te vállalnád az ideiglenes góréságot? (Még ezzel kapcsban a többiek véleménye se ártana, bár nem hinném, h gondjuk lenne vele, elvégre asdra bíztuk ennek az eldöntését.)
Ha a többiek egyetértenek, akkor álljunk neki annak a gyík GYIK-nak.
Én még nem kerestem fel senkit, mert még az alapok terén se tudtunk tényeket felmutatni.
írjuk össze, kit kellene megkeresni, voltak már korábban ajánlatok, mindjárt kihalászom őket a hozzászólástengerből, aztán megvitathatjuk azt is, h egyetértünk-e a lehetséges indulócsapattag-javaslattal. :)

:wink: Vélemények esetleg?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 20:08 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Egyetértek, Lilyana. Azt hiszem, valóban nem szabad kötelességgé tennünk a kritika-írást. Csakis akkor maradhatunk derűsek és könnyedek, ha ez nekünk is szórakozást, kikapcsolódást tud nyújtani.
Okos kislány! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 28 (csütörtök), 20:04 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Na mondtam én, hogy több fej, több gondolat! :)

Igen, azt hiszem, ez lenne az EKLE lényege: olyan kritikát írni, amiből érezheti az író, hogy foglalkoztak vele. Nem kell az én példámat követve oldalakat írni neki, de elegendőt ahhoz, hogy lássa, valóban elolvastuk, valóban elgondolkodtunk rajta, valóban érzelmeket keltett. Ha az író látja, hogy nem veszik félvállról, ha látja, hogy a kritika-író időt és energiát szánt a hozzászólás elkészítéséhez, akkor az esetleges negatívumokat is szívesebben veszi. Mert akkor partnert lát a kritika-íróban. Helyes.

Sajnos még mindig szorít a határidő, valószínűleg csak fel-fel tűnök a jövő hétig, de ez bármikor, bármelyikünkkel előfordulhat, Luna Aurora, tehát ez - szerintem - nem indok se neked, se nekem, se bármelyikünknek, hogy föladja. Ettől függetlenül ha ennyire ódzkodsz a vezérlúdságtól, akkor bocsássuk szavazásra, és én Xwomanre voksolok úgy, hogy teljes mellszélességgel mögötte állunk, és számíthat ránk.

Tegyük fel, hogy - a végleges szavazásig - ideiglenes jelleggel Xwoman lesz a vezérlúd. Megkérem, hogy próbálja meg összehozni ezt a FAQ-ot, amit mi, szintén ideiglenes EKLE-tagok megszavazunk vagy nem szavazunk meg, aztán ha sikerül összehozni a végleges FAQ-ot, kérjük meg az adminokat, hogy nézzék át, s ha találnak benne valami kivetni valót, azt tegyék szóvá. Véletlenül sem szeretnék/szeretnénk olyasmit belevenni, amit ellentétesnek találnának a Merengő alapelveivel.

Aztán átesünk a tűzpróbán mi, tagok is, akik most állnak is kikből? :)
1. Xwoman
2. Luna Aurora
3. Lilyana
4. shanon widow
5. Dimitry
6. Szemi
7. Canis Maior
8. asd

Fogalmam sincs, hogy a múltkor felvetett neveknek szólt-e valaki, én tegnap szóltam Merope-nak, de ő még nem válaszolt.

A közeljövő konkrét teendőire nekem ez a javaslatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség