Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 19 (péntek), 3:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 164 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Te a könyveket vagy a ficeket szereted jobban?
Harry Potter sorozat Rowlingtól 35%  35%  [ 112 ]
Fanfictionök 65%  65%  [ 205 ]
Szavazatok száma : 317
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 14 (péntek), 19:41 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
Jesse írta:
igen, tényleg elvarrta a szálakat, hogy még véletlenül se lehessen folytatni.:D
szerintem akkor is könyv. igaz hogy túl sok szereplőt megölt, de valahogy így akarta elkerülni a teljes happyend-t szerintem... :)


Elvarrni elvarrta a szálakat. De miért ne lehetne folytatni? Még akár Voldemortot is fel lehetne támasztani.
Ezért jók a fanfictionok. Hiszen szinte határtalanok a lehetőségeink. :)

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 14 (péntek), 12:15 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 03 (péntek), 17:58
Hozzászólások: 1730
Tartózkodási hely: over the rainbow, where blue birds fly
igen, tényleg elvarrta a szálakat, hogy még véletlenül se lehessen folytatni.:D
szerintem akkor is könyv. igaz hogy túl sok szereplőt megölt, de valahogy így akarta elkerülni a teljes happyend-t szerintem... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 12 (szerda), 12:20 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Nemámka írta:
kicsit nem tetszett, hogy megölte az össsszes de összes kedvenc szereplőmet....


Nekem Fred volt az egyik kedvencem, és őt is megölte. Ezért én is haragszok, de akkor is tartom a véleményem, hogy hamarabb volt a könyv, mint az ff, ezért... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 12 (szerda), 1:24 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A szavazás nem biztos, hogy mindenkinél a "Jobbak a fanficek" álláspontot tükrözik. Lehet, hogy csak azért szavazott oda, mivel 7 könyv áll szemben több ezer fanfic-kel, vagyis sokkal több olvasnivalóval. :)

Rowling pedig mindössze elvarrta a szálakat, hogy ne lehessen normálisan folytatni. Csak nem számolt azzal, hogy a fanok ötletesek, és így is rengeteg lehetőség akad a jó folytatásra... :D (A megölt szereplők helyett meg lehet bevinni újakat, hasonló tulajdonságokkal, és máris megoldva a probléma. :) )

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 12 (szerda), 0:07 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
wáów. érdekes a szavazás állása :DD a fanficet 2x jobbnak találjátok, mint Rowling néni elképzeléseit. nem csodálom. én is. :) kicsit nem tetszett, hogy megölte az össsszes de összes kedvenc szereplőmet....

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 10 (hétfő), 14:54 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 9:58
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Gép előtt, hol máshol?
Lora Black írta:
shanon widow írta:
É nem szavaztam. Egyszerűen nincs egyik a másik nélkül. Kéz kezet mos. Ha Rowling nem teszi le az asztalra HP-t, nincs HP fanfiction. Én is csalódtam néhány dologban, hazudnék, ha azt írnám, hogy nem. De kellett bele kevésbé jó is. Nem lehet minden fenékig tejfel.


Ez igaz. A tojás vagy a tyúk? Na jó... itt egyértelműen a könyv volt előbb, és ezért is szavazok erre. :)


A tojás és tyúknál is egyértelmű, hogy a tojás volt előbb. :wink: Rowling jobb példát hozott ebből a hetedik könyvben.
Amúgy én jobban szeretem a fanficeket, s a legtöbb érvemet már elmondták előttem. Én még azt is hozzátenném, hogy így rengeteg olyan író művészetével ismerkedhetünk meg, aki sosem fog nyilvánosság elé lépni, pedig valószínűleg sokkal jobb lenne, mint Rowling, bármennyi is szeressük őt.

_________________
"The moment a little boy is concerned with which is a jay and which is a sparrow, he can no longer see the birds or hear them sing." (Eric Berne)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:47 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
nemrég gondolkoztam azon h egy fanficet hamarabb abbahagyok ha nem tetszik, míg ez a könyeknél másképp van azoknak több türelmet és megelőlegezett bizalmat adok és már csakazértis végigrágom magam rajtuk (pl twilight xD)

könyvből életemben kb kettőt voltam egyszerűen képtelen tovább olvasni, fanficet könnyebb feladni ha van benne olyan fordulat ami nagyon nem tetszik és csalódást okoz

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:40 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
shanon widow írta:
É nem szavaztam. Egyszerűen nincs egyik a másik nélkül. Kéz kezet mos. Ha Rowling nem teszi le az asztalra HP-t, nincs HP fanfiction. Én is csalódtam néhány dologban, hazudnék, ha azt írnám, hogy nem. De kellett bele kevésbé jó is. Nem lehet minden fenékig tejfel.


Ez igaz. A tojás vagy a tyúk? Na jó... itt egyértelműen a könyv volt előbb, és ezért is szavazok erre. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:05 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 22 (szombat), 17:38
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: a Sötét Nagyúr jobbján
Én mindkettőt fontosnak tartom. Egyetértek shanon widow állításával, miszerint könyv nélkül fanfictionok sem lennének. Nagyon szeretem a könyvet, igaz, hogy nem alakult minden úgy, ahogy vártam, de ettől függetlenül ugyanannyira szeretem, mint a ficeket. Mert anélkül számomra nem lenne élet :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 27 (hétfő), 18:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 július 27 (hétfő), 18:22
Hozzászólások: 4
Én is a ficecre szavaznék:) ott bármi megtörténhet, sosem lesz vége, és olyan párosítást olvashatsz, amit csak akarsz. Nem kell érte fizetni sem...

de persze ez csakis a jó ficecre vonatkozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 23 (csütörtök), 15:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 12:22
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Narnia, Cair Paravel
Én a ficre szavaztam. Persze Rowling néni eredeti művei nélkül nem lennénk sehol, de akkor is... olyan szép dolog a fantázia, nem? Nagyon érdekes párosítások, érzelmek és dolgok sülnek ki belőle :-D Nekem persze még nincs Merin ficem, ezért nem akarok úgy tünni, mintha okoskodnék :-D Mondjuk most én is írok egy ficet, ami a HP világában játszódik saját szereplőkkel :D majd meglátjuk mi sül ki belőle :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 09 (csütörtök), 23:17 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
É nem szavaztam. Egyszerűen nincs egyik a másik nélkül. Kéz kezet mos. Ha Rowling nem teszi le az asztalra HP-t, nincs HP fanfiction. Én is csalódtam néhány dologban, hazudnék, ha azt írnám, hogy nem. De kellett bele kevésbé jó is. Nem lehet minden fenékig tejfel.

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 09 (csütörtök), 23:05 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szerintem mind Rowling műveinek, mind pedig a ficeknek megvannak a maguk előnyei és hátrányai. Rowling olyan profi és utalásokban gazdag, komplex sorozatot írt, amely színvonalat eddig minden szempontból egyetlen fanfic írónál sem fedeztem fel. Személy szerint csak a Star Wars sorozatban láttam/olvastam hasonló összefüggések hálójáról.
A fanficek viszont sokkal szélesebb skálát fognak át, és emellett ficek minden nap íródnak, míg az eredeti művet lezártnak tekinti az írónő. Az, hogy végül a fanficekre szavaztam, szinte kizárólag ezen múlott.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 09 (csütörtök), 20:18 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 21:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
Lehet, hogy objektíven nem lehet összehasonlítani őket, de nem is próbálkozom vele, mert én egy egyéniség vagyok, nem egy gép. A ficben az van, amit te akarsz... Rowling néni meg csúnya, gonosz, megöli Dumbledore-t, Remust, Tonksot meg Fredet! És Umbridge-et sem bünteti meg eléggé! Úgyhogy... fanfiction rulez!

_________________
"A csodák nem természeti törvényekkel állnak ellentétben, csak azzal, amit a természetről tudunk." /Szent Ágoston/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 06 (hétfő), 21:57 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 03 (péntek), 20:27
Hozzászólások: 55
Lucy Knight írta:
Szerintem nem nagyon lehet két történetet egymás mellé tenni és összehasonlítani, max, ha ugyanaz az ember írta. Szerintem nincs értelme fanfiction vs. eredeti HP könyvek meccset csinálni, mert különböző emberek írták őket, ergo, maga a történet is különböző. Arról nem beszélve, hogy a stílust is nagyon nehéz, ha nem lehetetlen visszaadni. Ez két különböző "műfaj", és mindakettő jó szerintem a maga módján. Szóval én kitartok amellett, hogy egyformán szeretem mindkettőt :-)V :D >:D<


Szerintem bizonyos esetekben azért össze lehet történeteket hasonlítani, de ahhoz vagy a műfajuknak, vagy az írójuknak, vagy valaminek azért egyeznie kell. :wink: De egyébként én is egyet értek veled.

_________________
"Mit kellett volna Krisztusnak tennie, hogy Máté vagy Péter módjára a követői közé álljak? Először is jól kellett volna öltöznie. Gondosan ápolt szőke frizura, csinos fej - ennyi elég is lett volna."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 06 (hétfő), 18:54 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 20 (péntek), 16:22
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Where you can find happiness and peace.
Lucy Knight írta:
Szerintem nem nagyon lehet két történetet egymás mellé tenni és összehasonlítani, max, ha ugyanaz az ember írta. Szerintem nincs értelme fanfiction vs. eredeti HP könyvek meccset csinálni, mert különböző emberek írták őket, ergo, maga a történet is különböző. Arról nem beszélve, hogy a stílust is nagyon nehéz, ha nem lehetetlen visszaadni. Ez két különböző "műfaj", és mindakettő jó szerintem a maga módján. Szóval én kitartok amellett, hogy egyformán szeretem mindkettőt :-)V :D >:D<


Teljes mértékben egyetértek veled! Ezzel én is így vagyok, mert... amit te írtál le. Most minek írjam le újra? :D A lényeg a lényeg, én nekem 50-50 százalék mind a kettő. És abban Mellonsnak is igaza van, hogyha valami nem tetszik nekünk, azon változtatunk mi, a történeteinkben. :)

_________________
Slash - a damn good reason to stay up too late at night.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 22 (szombat), 17:16 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Lucy Knight írta:
Szerintem nem nagyon lehet két történetet egymás mellé tenni és összehasonlítani, max, ha ugyanaz az ember írta. Szerintem nincs értelme fanfiction vs. eredeti HP könyvek meccset csinálni, mert különböző emberek írták őket, ergo, maga a történet is különböző. Arról nem beszélve, hogy a stílust is nagyon nehéz, ha nem lehetetlen visszaadni. Ez két különböző "műfaj", és mindakettő jó szerintem a maga módján. Szóval én kitartok amellett, hogy egyformán szeretem mindkettőt :-)V :D >:D<


Én is ezzel értek egyet teljes mértékben. Mindekettőt imádom, de egyik sem tudna lenni a másik nélkül. Na jó, a könyv a fic nélkül tudna, de akkor is! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 04 (kedd), 13:54 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Lucy Knight írta:
Szerintem nem nagyon lehet két történetet egymás mellé tenni és összehasonlítani, max, ha ugyanaz az ember írta. Szerintem nincs értelme fanfiction vs. eredeti HP könyvek meccset csinálni, mert különböző emberek írták őket, ergo, maga a történet is különböző. Arról nem beszélve, hogy a stílust is nagyon nehéz, ha nem lehetetlen visszaadni. Ez két különböző "műfaj", és mindakettő jó szerintem a maga módján. Szóval én kitartok amellett, hogy egyformán szeretem mindkettőt :-)V :D >:D<


Na, ezzel a hozzászólással tudok eddig tökéletesen egyetérteni. Tényleg nincs értelme párhuzamot vonni, mivel ha nem lenne eredeti, nem lenne fic sem, és máris egy 22-es csapdájában találnánk magunkat. Tessék szépen megköszönni Rowlingnak ezt a világot, elismerni, hogy nem semmi volt mindezt megteremteni, és ezután lehet megnézni az általunk írt történeteket, amik élből abból indultak ki, hogy mennyire megfogott minket, és szerettük az eredetit. Ami nem tetszett annyira, átírjuk, és így alakítgatjuk magunknak, ami már tényleg enyéni stílusjegyeket fog hordozni. Az alap az, ami mindig adott, éppen ezért mindkettő értékes.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 03 (hétfő), 18:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 15 (szombat), 14:09
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Túl az Óperencián... :D
Szerintem nem nagyon lehet két történetet egymás mellé tenni és összehasonlítani, max, ha ugyanaz az ember írta. Szerintem nincs értelme fanfiction vs. eredeti HP könyvek meccset csinálni, mert különböző emberek írták őket, ergo, maga a történet is különböző. Arról nem beszélve, hogy a stílust is nagyon nehéz, ha nem lehetetlen visszaadni. Ez két különböző "műfaj", és mindakettő jó szerintem a maga módján. Szóval én kitartok amellett, hogy egyformán szeretem mindkettőt :-)V :D >:D<


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 március 03 (hétfő), 17:49 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 26 (szerda), 16:39
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Szolnok sziti
Én szeretem a ficeket is nagyon, mivel azokat is írok és ha tehetem minden nap olvasok belőlük, de szerintem azért csak a könyvek az igaziak. :D

_________________
<3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 26 (kedd), 21:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
ashazy írta:
crucio írta:
Hmmm, igazad van Darkangeleyes ezekből a szempontokból.


Szerintem is.
De tegnap, amikor végre nekiestem a DHnak egy furcsa érzés vett elő: valahogy nem olyan volt, mint vártam. Annyira jó ficeket olvastam, hogy valahogy kevésnek éreztem. És a karakterekben pedig a kedvenc történeteim karaktereit helyeztem bele. Azért, egy pár slash olvasása után kicsit furcsa érzés volt :shock:
A lényeg: az alap fantasztikus, a ficírók fantáziája pedig elképesztő! Így, a kettő együtt az igazi.



Számból vetted ki a szót... azóta is hálát adok oszt.társnőmnek (sajna azóta leszokott a ficekről...), h megismertetett velük...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 12 (kedd), 10:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 24 (csütörtök), 13:26
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: BKM, Hajós... És nem az András.
crucio írta:
Hmmm, igazad van Darkangeleyes ezekből a szempontokból.


Szerintem is.
De tegnap, amikor végre nekiestem a DHnak egy furcsa érzés vett elő: valahogy nem olyan volt, mint vártam. Annyira jó ficeket olvastam, hogy valahogy kevésnek éreztem. És a karakterekben pedig a kedvenc történeteim karaktereit helyeztem bele. Azért, egy pár slash olvasása után kicsit furcsa érzés volt :shock:
A lényeg: az alap fantasztikus, a ficírók fantáziája pedig elképesztő! Így, a kettő együtt az igazi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 11 (hétfő), 19:34 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
crucio írta:
Hmmm, igazad van Darkangeleyes ezekből a szempontokból.
Ja és jó a 30y idézet is :-D


Köszönöm˘˘


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 06 (szerda), 18:47 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 10:37
Hozzászólások: 127
Hmmm, igazad van Darkangeleyes ezekből a szempontokból.
Ja és jó a 30y idézet is :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 január 31 (csütörtök), 11:14 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
A könyv természetesen... Bárki bármit mond, olyan súllyal mondja, hogy előtte gondoljon bele....
Ha JKR anno a vonaton nem nézett volna ki a barikra, akkor nem lenne Harry Potter varázslatos világa. Mennyi ember fordult volna az irodalomhoz?
Valjuk be... JK mama sokat tett ezért, hogy az emberek befogadóbbak legyenek az irodalommal szemben... Nem hiszem, hogy ennyi fiatal olvasna, ha nem kapott volna kezébe egy HP kötetet...
Egyébként, ha nem létezne Harry világa, akkor hogy írnának HPs fanfictionokat? hahóóóó ezt a világot meg is kell teremteni, ahhoz, hogy tovább gondolhassa az ember...
Én nem azt mondom, h nem lehet csiszolni amúgy is eléggé csiszolt gyémánton, mert mindent lehet tökéletsebbé tenni- de tökéletessé nem- de valljuk be... Rowling is ember... és mégis egy gyönyörű, brilliáns világot alkotott az unalmas hétköznapi felnőtt világban... Nem kis munka...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re fic
HozzászólásElküldve: 2008 január 26 (szombat), 12:59 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 10:37
Hozzászólások: 127
Idézet:
Linoela:Letett már annyit az asztalra hogy ne látatlanba, "divatból" vágjuk a fejéhez, milyen "szemetet" alkotott.

Nos bár az első könyv kivételével össze-össze hasonlígattam a köteteket a filmmel(félreértés ne essék, nem láttam neki elolvasni az egészet, csak bele-bele olvasgattam). Nem volt benne, annyi izgalom (még a filmekben sem, ettől függetlenül azért többször megszoktam nézni, igaz az 5.-et gyorsítva, de ez mellékes nem fogom leírni az életemet). De nekem akkor se nyerte el a tetszésemet. Mindamellett nem az írót akartam sértegetem Én csak egyéni véleményemet fejeztem ki. Akinek nem tetszik...."balra el"

Viszont, akkor most gondolhatok arra, hogy nem is JKR a hibás, hanem a film készítői. Na jó lehet bennem van a hiba, mert nem érzem át a ezt a történetet...
Még az első rész megjelenésekor kissé elfogult voltam nem tagadom itt a Harry Potter lázra gondolok. És azt se tagadom, hogy ettől függetlenül voltak jó részek is benne pl.2 kötet párbaj, ami a filmben jobban tetszett, mint a köyvben (ezt a részt elolvastam)még mielőtt ebbe is belekötne valaki.
Hmm be kell látnom, hogy elfogult vagyok az íróval, de senki sem egyforma.

Ettől függetlenül én is egyetértek Gitával, Enahma volt az aki megszeretette velem a karaktereket, és eljutatott oda, hogy a filmeket is megnézzem.
És örülök, hogy vannak még olyan rajongók, fanficírók, akik jobban átérzik azt, mire van az embereknek szüksége.
És szerintem nem csak a saját nevemben beszélek, mert ha így lenne szerintem nem írnának napról-napra olyan kritikákat, és nem olvasnák el ezeket a remek történeteket.
Amikben vannak abszurd vicces, és drámai részek is.
Viszont ebből következik, és tény ami tény kell lennie egy alaptörténetnek, ami létrehozhatta HP világát, és erre írtam hogy kellett hozzá JKR, az meg hogy nekem nem tetszik...
Hát EZ VAN :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 január 24 (csütörtök), 15:33 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 24 (csütörtök), 15:02
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Magas hegyek között, hol a tenger hupikék...
Sziasztok!
SZerintem is egyértelműen a fanficek a jobbak. Sokszor elgondolkoztam rajta, hogy ez miért is lehet. Talán az idő a válasz. Én pl kvázi kisgyerekként olastam az első részt (najó, nem annyira kicsiként, mindenesetre sokkal fiatalabb voltam... 8 év... nem kevés idő), és sokkal gyorsabban fejlődtem, mint a történet karakterei. A fanficek között viszont válogathatok, mi az, ami megfelel nekem, ugrálhatok idősíkok és történetdarabkák között kedvemre.
Harry szeretetreméltó kisgyerekként indult, de egyet kell értenem zsofizval:
zsofiy írta:
sajnos... én nagyon nem bírom Harryt, csak enahmanál szerettem meg, de a Quitus-os karaktert. Voldyt sokkal jobban szívlelem :-D


Enahma hozta kia azt a karakteréből, amire vártam. Egy önző, idősebb korára is gyermeteg daccal felvértezett, hálátlan fiú lett belőle. A világ megmentője viszont szerintem ne legyen ilyen. Harryt elsodorta a történet, pedig pont fordítva kellett volna történnie.
Szóval hajrá fanfic :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 január 23 (szerda), 21:41 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
én is egyetértek az előttem szólókkal. Most, hogy kijött a hetedik könyv, nagy divat szidni JKR-t, de én sosem állítottam, hogy nem tud írni, mert ez hülyeség. ha valaki nem tud írni, akkor akármilyen bonyolult, fantasztikus világot kitalálhat, nem alkot ilyen világsikerű könyvsorozatot. még akkor is, ha a hétből tényleg az első 4-5 a legjobb.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: fic
HozzászólásElküldve: 2008 január 23 (szerda), 20:25 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
crucio írta:
Én csak az első részt olvastam (végig) a többit filmen néztem. Utáltam a HP-t amíg egyik ismerősöm nem ajánlotta az egyik ficet. Szerintem sokkal jobb izgalmasabb, érdekesebb, érzelmesebb (mind a kínzások, mind egyéb szempontból) történeteket írnak, mint JKR. Neki csak annyiban lehetne köszönetet mondani, hogy megteremtette HP világát. Kicsit sablonosnak tartom az egész 7 kötetet, és bár megvettem a filmeket, de addig nem jutnék el, hogy a könyveket is megvegyem. És nem csak a befejezés miatt. Szerintem sokkal jobb lett volna, ha inkább a legjobb fanficeket filmesítették volna meg.
Szóval tömören Gratulálok azoknak akik sokkal jobb töriket írnak mint JKR


én például az elsőt nem olvastam el elég sokáig, mert belekedtem, és nem tetszett. Viszont a másodikba beleszerettem. Lehet, hogy érdemes lenne elolvasnod, mert a filmre hagyatkozni elég nagy luxus. És talán a ficek is érthetőbbek lesznek akkor...

A többiben pedig egyetértek Lioval :D

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: fic
HozzászólásElküldve: 2008 január 23 (szerda), 20:02 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
crucio írta:
Én csak az első részt olvastam (végig) a többit filmen néztem. Utáltam a HP-t amíg egyik ismerősöm nem ajánlotta az egyik ficet. Szerintem sokkal jobb izgalmasabb, érdekesebb, érzelmesebb (mind a kínzások, mind egyéb szempontból) történeteket írnak, mint JKR. Neki csak annyiban lehetne köszönetet mondani, hogy megteremtette HP világát. Kicsit sablonosnak tartom az egész 7 kötetet, és bár megvettem a filmeket, de addig nem jutnék el, hogy a könyveket is megvegyem. És nem csak a befejezés miatt. Szerintem sokkal jobb lett volna, ha inkább a legjobb fanficeket filmesítették volna meg.
Szóval tömören Gratulálok azoknak akik sokkal jobb töriket írnak mint JKR


Bocs, de jól értem? Úgy kritzálod JKR írói tudományát, hogy csak a legelső könyvet olvastad el, a többit meg filmen láttad? :shock:

Köhöm. Már nem azért, de nem gondolod, hogy valami nem éppen fair így. Nem mondom hogy JKR egy istennő, vagy egy irófenomén, de annyit igazán megérdemel, hogy úgy ítélkezzünk róla, hogy előtte megtekintjük a munkásságát.
Letett már annyit az asztalra hogy ne látatlanba, "divatból" vágjuk a fejéhez, milyen "szemetet" alkotott.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: fic
HozzászólásElküldve: 2008 január 23 (szerda), 19:51 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 10:37
Hozzászólások: 127
Én csak az első részt olvastam (végig) a többit filmen néztem. Utáltam a HP-t amíg egyik ismerősöm nem ajánlotta az egyik ficet. Szerintem sokkal jobb izgalmasabb, érdekesebb, érzelmesebb (mind a kínzások, mind egyéb szempontból) történeteket írnak, mint JKR. Neki csak annyiban lehetne köszönetet mondani, hogy megteremtette HP világát. Kicsit sablonosnak tartom az egész 7 kötetet, és bár megvettem a filmeket, de addig nem jutnék el, hogy a könyveket is megvegyem. És nem csak a befejezés miatt. Szerintem sokkal jobb lett volna, ha inkább a legjobb fanficeket filmesítették volna meg.
Szóval tömören Gratulálok azoknak akik sokkal jobb töriket írnak mint JKR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 január 12 (szombat), 23:05 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 14:09
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Fellegekben
Abszolúte fanfic. Rowling könyvei az 5.-et követően egyre rosszabbak lettek, s ennek ékes példája az utolsó.$ear Én is szerettem ugyan Siriust, de Harry változása nagyon nem tetszett, főleg, hogy lassan saját maga jobban érdekelte mint (régen) mások élete. JK nem is tudott igazán lekötni már a 6. könyvvel sem, nekem túlságosan egyhangú.(:| A harmadik a favorit filmben, könyveb pedig az öt. Ez volt addig amíg meg nem csinálták a filmet. Na, azóta tartózkodom minden Rowling féle műtől$sick , inkább csak az eslő 4-et veszem alapnak. Én szeretem a hagyományos, Nagytermi sztorikat, de a hetedik...egyszóval remélem más írók is megteremtik a saját kis világukat, sok sok élményt biztosítva számunkra :-)V

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 január 12 (szombat), 15:55 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 december 30 (vasárnap), 17:47
Hozzászólások: 6
Én a hatodik kötet után már nem nagyon szerettem a történetet.

Ez főleg abból látszik, hogy a hatost mindössze kétszer olvastam. Nagyon rossz volt ez az új idegbeteg Harry.
Elvártam volna, hogy a feltevése Dracoról ne legyen helyes. Erre meg igaza lett, és most már mondhatja: Hogy én meg mondtam, de ti nem hallgattatok meg. Az utolsó jó rész a negyedik rész volt, utána már csak romlott a színvonal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 24 (péntek), 1:03 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Sophie Dulcis írta:
Én is. Annyira váratlanul ért... :(

De szerencsére a ficekben tovább "él". :-D

mindörökké ámen :x

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 22 (szerda), 17:20 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 17 (péntek), 22:20
Hozzászólások: 118
Én is. Annyira váratlanul ért... :(

De szerencsére a ficekben tovább "él". :-D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 21 (kedd), 22:34 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Sirius =((( őt én annyira megsirattam. Ff forever

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 21 (kedd), 22:32 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 17 (péntek), 22:20
Hozzászólások: 118
Hát én azóta szeretem jobban a fanficeket mint a könyveket, amióta Rowling a kedvenc szereplőmet (Sirius) kinyírta. Azt eléggé nehezen emésztettem meg.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 15 (szerda), 16:29 
Tania írta:
én is. azok lassan-lassan jobbak mint a könyv. ^^


Sajnos szerintem az ötödik könyv óta kezdenek jobbak lenni, mint a könyv, de erről azt hiszem már valahol kifejtettem a véleményem. :/


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 15 (szerda), 14:12 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
én is. azok lassan-lassan jobbak mint a könyv. ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 14 (kedd), 1:22 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 21:59
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Malfoy kúria (Bp)
Luciatus írta:
hajrá fanfic!:p


Teljesen egyetértek :)

_________________
Nef/Nefi

-----------
"Now, when I hold your face so close to mine, I see a place where the sun will shine, with you it is divine..."
- HammerFall - Dreams Come True


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 13 (hétfő), 22:28 
Valahogy úgy érzem, mióta vége Siriusnak, nem igazán tud leközni a kötet. Nem azért állok a könyvhöz másképpen már, mint az ötös résznél, vagy előtte, mert a kedvenc karakterem kinyiffant, mert ez nem igaz. Lupinért és Pitonért képes voltam tovább olvasni a másik két kötetet, csak ezek után már képes voltam letenni egy, sőt, volt mikor hónapra is letettem a könyvet.

Ez mind azért volt, mert eltűntenk a roxforti csatangolások. Engem a csínyek és a csavargások jobban vontozzak, mint a kalandregények így harcolok-úgy harcolok pillanatai, és hát.. Ezáltal töb fanficet olvasok/olvastam/olvasni fogok [oh, mivel vége a sorozatnak, már nem tehetek] mint Rowling könyvet.

Ráadásul a fanficekben olyan dolgok is megesnek, ami néha jobb, mint a valós könyv. Igen, ez így van, és ezt is vallom, néha a fanfic jobb, mint az eredeti könyv, és nem azért, mert mondjuk szebbe. Nem, csak élethűbb és elfogadhatóbb, mint Rollingé...

Egyszóval: FanFiction


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 28 (péntek), 20:27 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
hajrá fanfic!:p Sokkal jobban nééémelyek (értsd: Susan Kreber), mint Rowlingnéni:p

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 19 (szerda), 17:12 
Offline
Fanficbúvár

Csatlakozott: 2006 március 18 (szombat), 13:23
Hozzászólások: 689
Xerenil írta:
Mármint kinek?
Már ki lett törölve az a hsz, amire írtam... Nem nektek szólt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hello
HozzászólásElküldve: 2006 július 19 (szerda), 17:02 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
bdparse1334 írta:
...


nyugodj már le gyerek :shock: :shock: :shock: :shock:



látom szavazásban faficek leverték rowling nénit :D én is arra szavaztam... :roll: :roll: az a rengeteg fanfiction.... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 04 (kedd), 11:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 13 (hétfő), 21:26
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: a Piton-kúria és a Denem-kastély között ingázom
Liona írta:
Hogy az ilyeneknek ebből mi hasznuk van, azt elmagyarázhatná valaki :roll: Most ettől jobban érzi magát?!


Mármint kinek?

Egyébként ami engem illet, régóta szeretnék egy Pitont (kígyót) otthonra, de anyukám valamiért nem engedi... :oops:

Nem vagyok oda Harryért, se Voldiért, de nem is utálom egyikőjüket sem. Éljen Piton Prof... :-D

_________________
Xerenil
na jó nem, de neki ezt nem kell tudnia... vagy mégis...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 június 29 (csütörtök), 10:28 
Offline
Fanficbúvár

Csatlakozott: 2006 március 18 (szombat), 13:23
Hozzászólások: 689
Hogy az ilyeneknek ebből mi hasznuk van, azt elmagyarázhatná valaki :roll: Most ettől jobban érzi magát?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 június 29 (csütörtök), 5:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 06 (kedd), 18:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Békés
MI a jó Isten ez???? :shock:

_________________
Álom

Én jól tudom, hogy itt minden csaló
s ami valónak látszik, nem való.
Ha így találom,
miért higgyem,
hogy az álom az álom?

Saigyó szerzetes


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 03 (szerda), 18:53 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
Minerva írta:
A kígyók is szépek... nem mintha Voldynak szurkolnék... Felőlem mindketten kipurcanhatnak, csak Piton maradjon életben.


nana... a kígyók tényleg "cukor" állatok, nekem is tetszenek, inkább ők maradjanak életben 8) jóvan Zsófi a piton is egy kígyó :-D (nem megsértődni rajongók csak a nevére célzok :-) és nem akarok meghalni:-D

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 03 (szerda), 18:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 23 (csütörtök), 2:19
Hozzászólások: 603
Minerva írta:
Felőlem mindketten kipurcanhatnak, csak Piton maradjon életben.
=)) Látom, szintén rajongó vagy :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 02 (kedd), 20:51 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 17:47
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: mikor-hol
A kígyók is szépek... nem mintha Voldynak szurkolnék... Felőlem mindketten kipurcanhatnak, csak Piton maradjon életben.

_________________
"Két ember között a legrövidebb út: egy mosoly."

Süti, Kismókus és Nyuszifül egy személyben :-P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 164 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség