Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 18 (szombat), 17:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 november 14 (péntek), 19:05 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Scale írta:
Sziasztok!

Van arra vonatkozóan valamilyen szabály, hogy a történetem leírása milyen hosszú lehet? A Drabble gyűjteményemé eddig úgy húsz soros, nem tudom meddig lehet nyújtani...? :lol:

Előre is köszönöm! :)

Az egy képernyőnyit azért ne nagyon lépje túl a mű fejléce. (Azaz még kb 10 sorod van, ha jól sejtem. Aztán át kell állnod valamilyen más felsorolásra... :D )

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 november 14 (péntek), 10:01 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Sziasztok!

Van arra vonatkozóan valamilyen szabály, hogy a történetem leírása milyen hosszú lehet? A Drabble gyűjteményemé eddig úgy húsz soros, nem tudom meddig lehet nyújtani...? :lol:

Előre is köszönöm! :)

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 november 10 (hétfő), 22:04 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Sybill Dumbledore 02 írta:
Értem, még egyszer köszönöm :) amúgy egy csomó ilyen kezdetű felhasználónév volt számozva :shock: csak azokat nem néztem :oops: most viszont mentem is, még egyszer köszönöm :)


Köszi, töröltem azokat is. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 november 10 (hétfő), 21:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Értem, még egyszer köszönöm :) amúgy egy csomó ilyen kezdetű felhasználónév volt számozva :shock: csak azokat nem néztem :oops: most viszont mentem is, még egyszer köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 november 10 (hétfő), 21:51 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Sybill Dumbledore 02 írta:
Akkor robot volt? És az ilyen zagyvaságokból tudhatom, hogy az, vagy mikből? Bocsánat a sok kérdésért :oops: mindenesetre köszönöm :)


Igen, robot volt. Több dolog lehet árulkodó, az egyik ilyen, ha zagyvaságok vagy reklámlinkek vannak az adatlapjában, de mindig meg kell nézni az e-mail címét, és persze a nickjét is, ott is lehetnek bizonyos azonos, ismétlődő minták. Általában kisebb csapatokban fordulnak elő, de néha akad magányos példány is. Vannak olyanok, amelyek visszatérő "kritikaírók", és vannak csak egyszeriek is.
Ha bizonytalan vagy egy robot robotlétét illetően, elég ha jelzed nekünk a nicket és a linket megadva, mi majd megvizsgáljuk, és szükség esetén töröljük az illetőt. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 november 10 (hétfő), 21:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Akkor robot volt? És az ilyen zagyvaságokból tudhatom, hogy az, vagy mikből? Bocsánat a sok kérdésért :oops: mindenesetre köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 november 10 (hétfő), 21:37 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Sybill Dumbledore 02 írta:
Sziasztok :) :oops: két kérdésem lenne, az egyik az, hogy hol tegyem fel az olyan kérdéseket, mint a második kérdésem: Találtam egy ilyen fura felhasználót http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?a ... &uid=16605 én vagyok a bolond és teljesen normális, ha valaki összevissza betűket ír az adatlapjába és hibás linkeket rak be? Esetleg valaki megtudná mondani, hogy mik ezeknek a linkeknek a célja ha már én tévedtem egy fatálisat? :oops: És még egy kérdés: nincs véletlenül olyan topic, ahol random kérdéseket lehet feltenni a Merengőről? Csak mert ennek a címe "segítsééég!" amitől mindig azt hiszem, hogy nem ide kell írnom (mármint most hiszem azt), mivel a kérdéseim nem égetően fontosak :oops:


Szia!

Az általános, nem sürgős kérdéseidet akár itt is felteheted, vagy beírhatsz az Adminland topicba is, a robotfelhasználókat (sajnos vannak ilyenek is) pedig itt tudod feljelenteni a Feljelentés vagy a Robotvadászat topicban: viewforum.php?f=7 :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 november 10 (hétfő), 21:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Sziasztok :) :oops: két kérdésem lenne, az egyik az, hogy hol tegyem fel az olyan kérdéseket, mint a második kérdésem: Találtam egy ilyen fura felhasználót http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?a ... &uid=16605 én vagyok a bolond és teljesen normális, ha valaki összevissza betűket ír az adatlapjába és hibás linkeket rak be? Esetleg valaki megtudná mondani, hogy mik ezeknek a linkeknek a célja ha már én tévedtem egy fatálisat? :oops: És még egy kérdés: nincs véletlenül olyan topic, ahol random kérdéseket lehet feltenni a Merengőről? Csak mert ennek a címe "segítsééég!" amitől mindig azt hiszem, hogy nem ide kell írnom (mármint most hiszem azt), mivel a kérdéseim nem égetően fontosak :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 31 (péntek), 23:25 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Fomalhaut írta:
Rengeteg a kérdésem, tudom, de nem szeretnék hibás korhatár/kategória miatt elutasítót kapni.

Most két kérdésem van:
1. Ha csak meg van említve (egyik szereplő mondja, hogy vele megtörtént, látta vagy ilyesmi), és ott se részletezve, csak egy szóban, akkor is ki kell tenni a Kínzás, Nemi erőszak stb. figyelmeztetéseket?
2. Ha meg van említve pár szexuális kellék (pl. óvszer), de részletes leírás itt sincs, az már 18-as, vagy elég a 16-os?
Köszönöm!

1. Ha csak megemlíti az egyik szereplő, például hasonlóan ahhoz, mintha elmeséli valaki, hogy Longbottomékat addig kínozták a halálfalók, míg beleőrültek, akkor nem szükséges a figyelmeztetés. (Viszont ha leírod, mi történt, mint pl JKR azt, hogyan kínozta meg Voldemort Harryt a temetőben, akkor már kell a Kínzás figyelmeztetés.) Ugyanez vonatkozik a többi figyelmeztetésre is. (Bár a slash esetében érdemes legalább a leírásban megemlíteni, ha szóba kerül. ("Slash utalás szinten".)

2. Erotikus tartalom esetén, ha nincs részletes leírás a szexről, elég a 16-os korhatár. (Tehát elmész a nagy smárolásig, majd utalsz rá, hogy itt nem álltak meg, aztán következő jelenetben már az "akció rész" után folytatod, akkor 16-os korhatár kell.) 18-as korhatár akkor kell, ha azt is leírod, hogy mi is történt a lepedőakrobatika során. (Az Erotikus tartalom figyelmeztetés természetesen mindkét esetben szükséges.)
A szexuális kellékek említése pedig nagyon szituációfüggő... A "Harry vett egy vibrit/csomag óvszert/stb. tegnap." még 16-os korhatárt sem követel (14-es azért nem árt), de ha már arról írsz részletesen, mihez is kezdett eme szerzeményével a rendeltetésszerű használat égisze alatt, akkor már akár a 18-as korhatárra is szükség lehet...

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 31 (péntek), 22:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 augusztus 07 (csütörtök), 13:29
Hozzászólások: 9
Rengeteg a kérdésem, tudom, de nem szeretnék hibás korhatár/kategória miatt elutasítót kapni.

Most két kérdésem van:
1. Ha csak meg van említve (egyik szereplő mondja, hogy vele megtörtént, látta vagy ilyesmi), és ott se részletezve, csak egy szóban, akkor is ki kell tenni a Kínzás, Nemi erőszak stb. figyelmeztetéseket?
2. Ha meg van említve pár szexuális kellék (pl. óvszer), de részletes leírás itt sincs, az már 18-as, vagy elég a 16-os?
Köszönöm!

_________________
"A fantázia nem bűn!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 18 (szombat), 19:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Van egy kis problémám... :oops: Az lenne a kérdésem, hogy van-e rá mód, hogy egy feltöltött történetet utólag valahogy másik kategóriába tegyek. Pl. a Madam Puddifootból a Sötét-be. Vagy ahhoz le kellene szedni az egészet, és újból feltölteni, most már a Sötét-be? (21 fejezetről van szó :cry: )

Előre is köszi!

Sikerült, azóta megoldottam! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 17 (péntek), 18:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Így van! :) Hozzáteszem, hogy a kevésbé szőrösszívű adminok is előbb-utóbb szőrösszívűek lesznek, ugyanis kollektív memóriánk megjegyzi a rövid fejezeteket feltöltő szerzőket. :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 17 (péntek), 9:08 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 01 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 2007
Ha pedig kíváncsi vagy az én véleményemre is: akkor inkább a Word számlálóját veszed figyelembe, mert ha ott megvan a minimum 2000 szó, akkor a Merengőn is tutira meglesz. Ezzel elkerülhető a szőrösszívű admin (a.k.a. én) elutasító levele, aki még 1900 szónál is simán elküldi a történetet a rövidsége miatt. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 17 (péntek), 4:41 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A Merengő körülbelül 1,4-1,5-szer többnek számolja a szavak számát, mint a Word. Tehát, ha írsz egy történetet, ami pl. 3000 szó a Wordben, az kb. 4200-4500 szó lesz a Merengőn. Ha a fejezetenkénti minimum szószámra vagy kíváncsi, ebből már kiszámolhatod, de én azt javaslom, hogy ettől függetlenül számolj a Word alapján. Ugyanis szerintem (magánvélemény!) egy jó fejezet legalább 4-5 oldal a Wordben (illetve legalább 3000 szó a Merin). Legalábbis én a 3-5000 szó hosszúságú fejezeteket szeretem legjobban olvasni. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 17 (péntek), 3:12 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 október 02 (csütörtök), 15:09
Hozzászólások: 5
Sziasztok! Lehet, hogy rossz topicot választottam.
Honnan tudhatom, hogy hány szavas lett a történetem. Amíg az adminok nem engedélyezik a történetemet, addig nem látom, hány szót írtam összesen. Én Word-ben szoktam írni a sztorikat, de ott kb fele annyi szót mutat ki, mint itt, a Merengőn.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 14 (kedd), 17:34 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Azért nem tudsz kritikát írni, mert a robotszűrő kérdésre (ott van a kritikaíró doboz alatt: Mennyi háromszor három?) nem, vagy rossz választ adtál. Csupa kisbetűvel írd be a kérdésre a helyes választ, és máris elfogadja a kritikádat a rendszer. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 14 (kedd), 11:44 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Miért van az, hogy a rendszer nem enged kritikát írni? Azt írja, "Helytelen robotszűrési válasz. "

Választ előre köszönöm.

Bao2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 12 (vasárnap), 0:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Értem. Nagyon szépen köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 11 (szombat), 22:03 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Sybill Dumbledore 02 írta:
Sziasztok :oops: nem biztos, hogy ide való, de... most vettem észre itt a főoldalon, hogy van egy olyan lehetőség, hogy "fórumsütik törlése". Ez micsoda? Rákattintottam, de amikor megkérdezte, hogy "biztos", akkor megijedtem, hogy mi lesz, ha ezzel valami nagyon rosszat csinálok? Mi történik, ha az "igenre" kattintok? Előre is köszi :oops:

Szerk: és még egy dolog. Itt: http://fanfic.hu/merengo/reviews.php?sid=32104&a=1 nézem a kritikákat, rákkattintanák a legalsó felhasználónévre és erre ezt adja ki: http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid= Miért van ez? :shock:

Szia! :)
A fórum bizonyos személyes információkat úgynevezett sütik segítségével tárol a gépeden. Ilyen például, ha bejelentkezéskor kipipálod a "Maradjon bejelentkezve" részt, akkor erről a fórum letölt a gépedre egy "sütit", és később ennek a segítségével tudja, hogy te az állandóan bejelentkezve opcióval léptél be. Ha rákattintasz a fórumsütik törlésére, és utána az igenre, ezeket az információs sütiket fogja a gépedről törölni. Tehát semmi katasztrofális nem történik, csak néhány ideiglenes információt "elfelejt" rólad a fórum, amit addig ezekben a sütikben tárolt. :) Utána kicsit bosszantó ezeket újra beállítani, de semmi komoly baj nem történik. :)
Viszont, ha nem otthon netezel, a végén nem árt minden alkalommal ezt megtenni, hogy más ne élhessen vissza ezekkel az információkkal.

Az üres felhasználói profil pedig, amit találtál, minden bizonnyal egy törölt felhasználó után maradt meg. (Hogy miért lett törölve, azt utólag nem tudom megmondani, de lehet, hogy véletlenül belekerült egy spamrobot-takarításba régebben...)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 11 (szombat), 19:49 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Sziasztok :oops: nem biztos, hogy ide való, de... most vettem észre itt a főoldalon, hogy van egy olyan lehetőség, hogy "fórumsütik törlése". Ez micsoda? Rákattintottam, de amikor megkérdezte, hogy "biztos", akkor megijedtem, hogy mi lesz, ha ezzel valami nagyon rosszat csinálok? Mi történik, ha az "igenre" kattintok? Előre is köszi :oops:

Szerk: és még egy dolog. Itt: http://fanfic.hu/merengo/reviews.php?sid=32104&a=1 nézem a kritikákat, rákkattintanák a legalsó felhasználónévre és erre ezt adja ki: http://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid= Miért van ez? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 11 (szombat), 19:12 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Értem, köszi :)

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 11 (szombat), 18:06 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 01 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 2007
Regények esetében 2000 szó/fejezet a minimum; amennyiben egy fejezet nem éri el ezt a limitet, vonj össze kettőt. Ilyen egyszerű. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 október 11 (szombat), 17:31 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Sziasztok! Lenne egy kérdésem!
Egy sok fejezetes történetet akarok feltölteni, melynek az első fejezete 1580 szó kb. akkor azt SVK novellába tegyem, vagy mehet rendes SVK-ba? Mert ugye ott a minimum 2000 szó, de ez hát... közelít :?: :shock:

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 16 (kedd), 20:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Köszönöm szépen!

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 15 (hétfő), 16:58 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Bao2 írta:
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy elfelejtettem a jelszavamat, és hiába kértem újat az e-mail címemre, a levél nem jött meg. Mit lehetne tenni?

Köszönettel:
BaO2

Szia! :)

Elküldtem az új jelszavad emailben. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:27 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy elfelejtettem a jelszavamat, és hiába kértem újat az e-mail címemre, a levél nem jött meg. Mit lehetne tenni?

Köszönettel:
BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 13 (szombat), 0:06 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Fomalhaut írta:
Sziasztok, ismét volna egy kérdésem.
Slash a sztorim, egyértelmű a 14-es minimum korhatár. Ha tervezek sokkal későbbre erotikus tartalmat, de nem részleteset (kb. levetkőznek, aztán már az ébredésre vált a jelenet), az már 18-as, vagy elég a 16-os korhatár is?
Köszönöm!

Ha nem mész bele részletekbe, ahogy írtad is, elég a 16-os korhatár. (Ne felejtsd el, hogy az első fejezetnél is 16-os korhatárt jelölj meg, mivel az első fejezetben a műben szereplő legmagasabb korhatárt kell megjelölni, hogy az megjelenjen a történet adatainál is.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 12 (péntek), 23:44 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 augusztus 07 (csütörtök), 13:29
Hozzászólások: 9
Sziasztok, ismét volna egy kérdésem.
Slash a sztorim, egyértelmű a 14-es minimum korhatár. Ha tervezek sokkal későbbre erotikus tartalmat, de nem részleteset (kb. levetkőznek, aztán már az ébredésre vált a jelenet), az már 18-as, vagy elég a 16-os korhatár is?
Köszönöm!

_________________
"A fantázia nem bűn!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 05 (péntek), 18:58 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ba02 írta:
Remélem, jó helyre írom a kérdést. Egy olyan problémám lenne, hogy nincs olyan kategória a private drive-on belül, amin az enyém alapul. Ilyenkor mit lehet tenni?
Köszönöm


Ha jól értem, ez valamilyen könyv/film/sorozat/egyéb történet lenne, igaz? Egyszerűen beleírod a tartalomeírásba, hogy mihez kapcsolódik a sztori.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 05 (péntek), 14:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 szeptember 05 (péntek), 14:22
Hozzászólások: 1
Remélem, jó helyre írom a kérdést. Egy olyan problémám lenne, hogy nincs olyan kategória a private drive-on belül, amin az enyém alapul. Ilyenkor mit lehet tenni?
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 29 (péntek), 17:28 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 21:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
Saori írta:
Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, remélem igen.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy bibliai történetet alapul vevő (pl. Káin és Ábel), de nem azt boncolgató fic az könyvalapúnak számít? Lehet, hogy hülye kérdés, de nem tudtam eldönteni, mert nem abban a kontextusban játszódik, nem olyan stílusban írom, és nem is követi annyira ezt a szálat, szóval egy fanfic... Olyasmi, mint a Sleepy Hollow, vagy a Supernatural sorozatok xD

Előre is köszi a válaszokat!


Szia!

Nem, egyszerűen Privet Drive kategóriába elég berakni :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 28 (csütörtök), 14:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 18 (szerda), 19:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Odaát
Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, remélem igen.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy bibliai történetet alapul vevő (pl. Káin és Ábel), de nem azt boncolgató fic az könyvalapúnak számít? Lehet, hogy hülye kérdés, de nem tudtam eldönteni, mert nem abban a kontextusban játszódik, nem olyan stílusban írom, és nem is követi annyira ezt a szálat, szóval egy fanfic... Olyasmi, mint a Sleepy Hollow, vagy a Supernatural sorozatok xD

Előre is köszi a válaszokat!

_________________
"Fantasy, abandoned by reason, produces impossible monsters; united with it, she is the mother of the arts and the origin of marvels."
Francisco de Goya


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 20 (szerda), 14:03 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ez attól van, hogy a robotok telepakolták spam kritikákkal a történetet, és ilyenkor az egyszerűség kedvéért közvetlenül az adatbázisból töröljük a kritikákat. Ez viszont nem állítja át a kritika-számlálót, így ott az eredeti, nagy kritikaszám marad.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 20 (szerda), 12:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Sziasztok! Nem biztos, hogy jó helyre írok, de van itt egy vers (nem saját), amihez a számláló vagy micsoda azt írja, több, mint 3000 kritikája érkezett, de amikor rákattintok, hogy "kritikák megtekintése", akkor sokkal kevesebbet ad ki. Miért van ez? http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=29863 Nem értem :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 19 (kedd), 18:48 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Amera írta:
Sziasztok!
Biztosan kérdezték már előttem is, de mennyi a maximum terjedelem a feltöltésnél?

Körülbelül 14000 szót lehet feltölteni egy fejezetbe, ami kb 20 oldalnak felel meg. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 19 (kedd), 18:45 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 18 (szerda), 19:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Odaát
- (közben rájöttem, hogy a maxot kérdezted)

_________________
"Fantasy, abandoned by reason, produces impossible monsters; united with it, she is the mother of the arts and the origin of marvels."
Francisco de Goya


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 19 (kedd), 18:21 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 november 07 (csütörtök), 12:05
Hozzászólások: 37
Sziasztok!
Biztosan kérdezték már előttem is, de mennyi a maximum terjedelem a feltöltésnél?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 14 (csütörtök), 20:27 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Katu írta:
Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a történetem tartalomleírásába hogyan kezdhetek új sort? Mikor a "Szerkesztés"-be írom, nyomtam entert, de azt már az előnézetben sem érzékeli új sornak. Kutattam, de nem találtam erre vonatkozó részt se a GYIK-ben, sem a html kódoknál. Lehet, hogy én siklottam át valami felett, lehet (sőt biztos), hogy tényleg nagyon béna vagyok, ezért kérem a segítségeteket. (:

Előre is köszönöm!

Katu

A leírásban (és a kritikaírásnál is) a "<br>" kóddal tudsz új sort kezdeni. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 14 (csütörtök), 20:09 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 augusztus 14 (csütörtök), 10:41
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a történetem tartalomleírásába hogyan kezdhetek új sort? Mikor a "Szerkesztés"-be írom, nyomtam entert, de azt már az előnézetben sem érzékeli új sornak. Kutattam, de nem találtam erre vonatkozó részt se a GYIK-ben, sem a html kódoknál. Lehet, hogy én siklottam át valami felett, lehet (sőt biztos), hogy tényleg nagyon béna vagyok, ezért kérem a segítségeteket. (:

Előre is köszönöm!

Katu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 09 (szombat), 21:56 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Fomalhaut írta:
Sziasztok!...

Szia!

Ha a főszál lesz a slash, tehát a két főszereplő férfi között alakul ki kapcsolat, akkor tedd át a PD-n belül a Slash kategóriába, ha viszont csak mellékszál lesz a slash, akkor elég a figyelmeztetés az első fejezetnél, illetve később azoknál a fejezeteknél, ahogy ténylegesen megjelenik a slash.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 07 (csütörtök), 14:10 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 augusztus 07 (csütörtök), 13:29
Hozzászólások: 9
Sziasztok!
Friss merisként én is elég sötét vagyok pár dologban. A Prive Drive-ba feltöltött történetemben később lesz csak elég egyértelmű slash, egyelőre csak hetero szerelem van, és pár enyhe utalás arra, hogy ez nem mindig lesz így, a fiú/fiú pár pedig barátságként is simán értelmezhető. Így már azonnal a SLASH kategóriába kell rakni, vagy elég ezt a figyelmeztetésben feltüntetni?
Köszönöm!

_________________
"A fantázia nem bűn!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 06 (szerda), 6:46 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ilyenkor szólni kell nekünk. :)

Küldtem PÜ-t. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 06 (szerda), 6:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Hali!
Próbálnék belépni a Meris profilomba, de nem engedi, pedig nem változtattam a jelszón. Kértem újat is tegnap a citromailemre, de még most sem érkezett meg. Ilyenkor mi a teendő? :?:

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 03 (vasárnap), 13:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Rendben van, nagyon szépen köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 03 (vasárnap), 12:55 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ez attól van, hogy nem jó helyen nézted. :)

A fanfic.hu/szerk/ a Meri egy amolyan próbaverziója. Ezen szoktuk kipróbálni a változtatásokat, hogy ha valamit elrontunk, attól a Meri még zavartalanul működjön. Viszont ez a verzió nem tud mindent megjeleníteni.
Mindig ügyelj rá, hogy a fanfic.hu/merego/ legyen az url-ben, mivel az az igazi Meri. :)
Szóval itt nézd meg inkább: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=88652

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 03 (vasárnap), 12:26 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Sziasztok! Nem is tudom, hova írjam, de szerintem ide kéne... mindegy :) arról lenne szó, hogy van egy történet, aminek a főlapján ki van írva, hogy pl. az első fejezetnek tizenhárom kritikája van. Én meg szerettem volna nézni őket, de amikor rákattintok, akkor nem ad ki egy kritikát sem :( jó, szerintem ezt nem bírom magyarul megfogalmazni, jobb lenne ha valaki megnézné. Link: http://fanfic.hu/szerk/viewstory.php?sid=88652 ugye látszanak a kritikák számai, de ha rákattintunk, akkor már nem (ez most normális megfogalmazás volt? :oops: ) Előre is köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 01 (péntek), 17:04 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
barbidani írta:
Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mikor keresek egy történetet, például a Perselus/Hermione témában, bejelölöm hogy Romantikus, 16 legyen a korhatár.. stb, és kapok egy csomó találatot, na most ebből a 80% nem befejezett történet, és ha ki van írva alul, hogy a találatokból még van 1, 2, 3 stb oldal, akkor ha rákattintok például a 2. oldalra akkor az összes feltétel elveszik, ez miért van? Tehát csak az első oldalon talált történeteket tudom olvasni, és nem tudok rákeresni azokra, amelyek befejezettek, és megfelelnek a kritériumjaimnak.

Szia!
Ez attól van, hogy az adott oldal keresője nincs felkészítve a több oldalnyi találatra, és az oldal léptetésekor elfelejti a keresési opciókat.
A Merengőn nincs ilyen probléma, mert a kereső 1000 találatig mindent egy oldalra listáz ki, afelett pedig kiírja, hogy túl sok a találat. :)
A fanfiction.net viszont fel van készítve a több oldalnyi találatra, sőt ott van befejezett/nem befejezett opció is. :) (A többi oldal keresőjét sajnos nem ismerem ilyen téren.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 01 (péntek), 14:20 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 augusztus 01 (péntek), 14:15
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mikor keresek egy történetet, például a Perselus/Hermione témában, bejelölöm hogy Romantikus, 16 legyen a korhatár.. stb, és kapok egy csomó találatot, na most ebből a 80% nem befejezett történet, és ha ki van írva alul, hogy a találatokból még van 1, 2, 3 stb oldal, akkor ha rákattintok például a 2. oldalra akkor az összes feltétel elveszik, ez miért van? Tehát csak az első oldalon talált történeteket tudom olvasni, és nem tudok rákeresni azokra, amelyek befejezettek, és megfelelnek a kritériumjaimnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 július 29 (kedd), 7:20 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Oh, értem, köszönöm :)

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2014 július 28 (hétfő), 19:45 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Az feltöltött és moderálásra váró fejezeteket elvileg a szerzőn és az adminokon kívül senki sem tudja megnézni, elolvasni. A Meri programjában azonban van néhány hiba, ami lehetővé teszi, hogy némi trükközéssel megkerülve a rendszert, mégis el lehessen olvasni ezeket a fejezeteket. A "fejezet feltörése" pont ezt jelenti. Több megoldás is létezik rá, és az egyik ilyen módszer mellékterméke az "üres kritika". Egyébként egyáltalán nem veszélyes, csak bosszantó a szerzőnek és az adminoknak is az üres kritikák miatt.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség