Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 19 (vasárnap), 19:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 831 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 20:49 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 20 (péntek), 7:00
Hozzászólások: 884
Elképesztő , hogy mindenkinek a bájitalfőzéssel vannak gondjai.
Engem a Privet Drive-ról sem enged tovább, mert folyton kiírja, hogy nem elérhető a honlap, és ijesztő lilára változik a kép.
Ja, és egyik házba sem osztottak be. Na most vagy látják rajta, hogy lúzer vagyok (ez is lehet), vagy az nem rögtön belépéskor történik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 20:33 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
mellons írta:
Luna tipikus buzgómócsing, nem csodálom, hogy receptkönyvet gyártott. :-P Jó ház neki a Hollóhát.
És nem Üst, hanem Kondértündér. XD Egyébként jó a párhuzam, naná, hogy neki sikerül.

Hát még. :D Nekem azért kell a papíros jegyzet, mert időt kellett spórolnom, az elején kifutottam azzal, hogy folyton a könyvre kattintottam. Illetve itt-ott megvariáltam ezért a logikai sorrendet.

Amúgy mindenhol azt találtam, hogy 2012 elejére jön a kettes könyv.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 12:56 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Wideeye tömeggyártásba kezdtem :D , megy ez, elsőre sikerült, felraktam még egyszer. Inkább ez, mint a CoB, azzal vesztettem sok pízt :)

Lily, nincs mit ;)

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 12:13 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
tegnap megint azért rontottam el egy bájitalt, mert nem engedett vissza az oldalra... lehet, hogy nem késő este kéne próbálkoznom, amikor az amcsik is ráérnek ilyenekkel szórakozni, hanem pl. ilyenkor, amikor alszanak : D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 12:07 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
(Nem baj, Juci! :-P Látom, ezen már nem tudok segíteni... :D ) Én eddig csak egy üstöt robbantottam fel, azt is azért, mert a nagy kapkodásban az üstbe tettem egy hozzávalót a mozsár helyett, és talán még utána is hibáztam valamit. :D A folyékony hozzávalóknak is hasonló a technikája, csak ott a számláló az egyetlen támpont. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 11:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 szeptember 29 (kedd), 15:43
Hozzászólások: 520
Nekem még mindig a keveréssel vannak problémáim: nem engedi, hogy megfogjam a kanalat :(( Már nem is számolom, hányszor csesztem el emiatt.
A forgetfulness meg külön jó, de megtanultam, hogy második fázisban nem nyomkodunk back gombot, mert sikerült a rendszert teljesen összezavarnom vele.

Én még mindig állítom, hogy a wideye a legolcsóbb. Én csak azokat a hozzávalókat számoltam, amiket meg kell venni, és ott csak a kígyófog kerül pénzbe, ami 2 galleon és ad harminchatot, ergo a főzet ára 0,0555 galleon. Összehasonlítva a többivel, 3,7szer jobban megéri, mint a sleeping draught, 5,45ször jobban, mint a forgetfulness és 11,2szer jobban, mint herbicle.

_________________
Fordítások /|\ Saját sztorik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 11:41 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Igen, G Lamaro (Gyóóókaaa... :D Bocs, nekem mindig így jutsz eszembe :D), a nyakánál fogom az üveget, okés is a darabosan pergő holmikkal, de amik ömlenek... brr. Úgyhogy inkább halogatom, nézem a videókat, meg gyakorlom azzal, hogy visszalépek, így garantáltan nem repül az üst. :D

Luna, én is úgy csinálom, igaz doksiba, nem füzetbe... :D Jahm Emyke egy ölelés, mindjárt jobb magyarul, bár a gyorsaság ezzel nem lett jobb, de na. :D

A bezoár meg mindig ott van, ha kifogyok belőle - humoros. Majd ha a többi is elfogy, lelkesedve gyűjtöm be a többit. :))

Ami az oldal galibáját illeti, ha el is megy, akkor ráfrissítve nem lesz tönkretéve a bájital, hanem ugyanúgy 100%-nak veszi, így sosem szívtam vele. Csak kettő bájitalt tettem tönkre ugye, amikor német nyelven játszottam, azt csak másnap jöttem rá, hogy annál nem csinálták meg jól. Az anyagi veszteség eddig egy üst, mert pasim laptopján próbáltam befejezni (mert a másikon telepítettem), aztán annyira siettem, hogy nem vette be a keverést, no akkor pápá üst... XD

Apropó mellonska, te mégis milyen néven futsz, milyen házban vagy... valami esetleg??? A listában nem vagy ugyanis.

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 11:30 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Nekem eddig kifogástalanul működött az oldal. Nem volt részem lefagyásban, hogy ne hozta volna vissza a lejárt idő után normálisan az üstömet. Az már más kérdés, hogy a rohadt altatót képtelen vagyok megfőzni, mert valamit folyton elrontok vele, de nem szenvedek úgy mint ti, szerencsére. XD

Luna tipikus buzgómócsing, nem csodálom, hogy receptkönyvet gyártott. :-P Jó ház neki a Hollóhát.
És nem Üst, hanem Kondértündér. XD Egyébként jó a párhuzam, naná, hogy neki sikerül.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 11:26 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Hát nem tudom, akkor mi van nálatok. Nálam mostanában minden jól működik. Legfeljebb néha várni kell az oldalra, de azt sem sokat.

Te aztán megszervezted a főzést, Luna! :D Én ennyire nem szervezkedtem. Egyszerűen megnézem az időt, kiszámolom, hogy kb. mikor jár le a várakozási idő, és igyekszem nem elfelejteni. :) A recepteket én is leírtam, de nem videóról (nem is tudtam, hogy már vannak), hanem türelmesen elrontottam a bájitalaimat a receptírás érdekében (kicsúsztam az időből). :) Boszinak? Hehe! :D Hát igen, végül is te vagy az "Üst-tündér" :D

Lily, én öntéskor mindig fent fogom meg az üvegeket, és az alját az üst megfelelő szélére támasztom, attól függően, hogy az üstbe, vagy a mozsárba akarok önteni. :)

Emy, remélem, sikerrel jársz! :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 11:06 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Gyoka, feltettem megint a Wideeye-t de reggel megint szórakázott az oldal, szóval kíváncsi leszek, ha sikerül, kapok-e pontot. Már akkor be szoktam zárni az oldalt, amikor látom, hogy az nem lesz úgy jó, de ilyenkor nem tudom, megmaradnak-e a hozzávalók. Lily, küldök neked egy dokumentumot ;)

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 10:29 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
G Lamaro írta:
A bekerülési költséggel még nem foglalkoztam, mert a bezoáron kívül alig kellett még pótolnom pár dolgot.

A Sleeping Draughttal nekem eddig nem volt problémám, most főzöm harmadszor. Hol rontod el?

A visszajárkálás csak akkor gond, ha van más, nem a gép mellett végezhető dolgod, ami vagy hosszabb három óránál, vagy közben megfeledkezel az időről. A lakótársaid gondolom, először néztek bután, hogy mi van? :D


Én mindent le-és átvezettem egy külön füzetbe. Piton is imádná, ahogy a receptek oldalán Micimackó csücsül xD

Konkrétan az a bajom vele, hogy nem rontom el. :D Csak folyton hibaüzenetet küld rá.

Hát ha tudom, hogy másfél óra múlva nem leszek gépnél, akkor nem kezdek újat. (Volt, hogy harminc perccel az elkészülés után nekem már eltüntette az egészet. Úgyhogy minimálisra próbálom csökkenteni a rizikót.) Az időt meg nem felejtem el, csörög az óra, hogy ideje bájitaltanra menni. Nem néztek ezért furán, tök jófej lányokkal lakok együtt, csak boszinak neveztek elsőre.

Lily, visszalépek egyszer, de új főzetért, naponta próbálom megcsinálni, így nem akkora veszteség. x) Mert különben olcsó bele az anyag. De már csinált olyat is, hogy feltettem, visszaszámlálás, tök jó, aztán csak nem mozdultam el a 0 százalékról. x"D Ez volt a kedvencem, kb fél órával később tűnt fel. Én is azzal kezdtem, hogy mivel az öntögetésem katasztrofális volt, megnéztem a videókat, és leírtam a recepteket, kicsit variáltam is a teendők sorrendjein. Kinek nincs esze, legyen notesze. :D Inkább ránézek mindig, semmit eladagoljam a dolgokat. x)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 10:22 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Luna, ha ennyiszer nem sikerül, akkor te is mindig visszalépsz, hogy ne vesszenek el a hozzávalók, ugye? ^^

Én mint nemrég Pottermore-ra szabadult emberke, előbb a könnyebb bájitalokkal macerálok, azokat elég fejből tudnom, a Sleeping Draughtot még jó ideig meg sem próbálom, szerintem. A többit is csak mértékkel, mert az öntés még nem az igazi. Rá kellett jönnöm a három gépből, melyiken a legjobb, satöbbi... :D

Van itt egy kupac video minden bájital elkészítéséről, egész tanácsos végignézni, hogy csinálják mások, és még kész profi. ^^

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 10:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A bekerülési költséggel még nem foglalkoztam, mert a bezoáron kívül alig kellett még pótolnom pár dolgot. Viszont ez a melléteszem a hozzávalót dolog egyszer már nekem is sikerült. Azóta jobban figyelek rá, mit hova kell tenni. :D Szerintem direkt rakták így, hogy nehezítsék a dolgunkat.
A Sleeping Draughttal nekem eddig nem volt problémám, most főzöm harmadszor. Hol rontod el?

A visszalépést még nem próbáltam. Amióta tudok róla, nem volt rá szükségem. :)

Luna, a mostanában kapott pontok többsége bájitalokból származik. Márpedig Piton szerint a Griffendél ellenség, a Hugrabug pedig a bénák gyülekezete. Nem csoda, ha le vannak maradva. :D Persze valójában én sem értem. Nem hinném, hogy ilyen különbség lenne a házak közt. Már maga a pontozás is rejtély számomra, hogy az egyéni pontok hogyan változtatják a házpontokat.

Jó esélyt látok én is a lassan adagolt könyvekre. Így sokáig fenn lehet tartani az érdeklődést, és továbbra is meg lehet tartani a bétázást az új dolgokra. Lesz idő kijavítani a hibákat. A házkupa átadását én a helyükben valami dátumhoz kötném, mert ha megnyitják mind a hét részt, utána már nem lesz mihez kötni az átadást.

A visszajárkálás csak akkor gond, ha van más, nem a gép mellett végezhető dolgod, ami vagy hosszabb három óránál, vagy közben megfeledkezel az időről. A lakótársaid gondolom, először néztek bután, hogy mi van? :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 9:34 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Midnights Prophet írta:
Engem az awekening pitoin szívat, de tisztességesen. Mindent megcsinálok, ahogy azt kell, és amikor oda jutok, hogy megkeverjem, nem tudom megfogni a kanalat. Kattinthatok, amennyit csak akarok, nem sikerül. De ezt főzöm, mert ez a legolcsóbb, és 9 pontot ad, már ha sikerül.
Egyébként ha olyan hozzávaló kell bele, amit útközben meg lehet találni (lásd: bezoár), akkor azt ingyen meg lehet szerezni. Csak vissza kell menni oda, ahol eredetileg találtad. Ha jól láttam, mindegyik úgy van kitalálva, hogy legalább egy hozzávalót venni kelljen, de egy csomót újra be lehet gyűjteni.

A Forgetfulness Potion a legolcsóbb, legalábbis ha nem mész vissza a hozzávalókért, hanem megveszed őket. Kiszámoltam mindegyiknél. xD De egy szemét dög volt, aki azt kitalálta, hogy a mozsár az üst mögött legyen. Épeszű diák első mozdulata lenne a hozzávalók mellé tenni.
Amúgy számomra tiszta logikátlan, hogy az Antidote messze a legdrágább a bezoárral és az unikornis szarvával, mégis csak 7 pontot lehet kapni érte. :|Arról nem beszélve, hogy a Sleeping Draught továbbra is hibás, naponta egyszer bepróbálkozom nála. x) Összesen 1 sikerült.

A visszalépést nekem csak az első fázisban engedi, ha már volt a 95 perces várósdi, utána csak a elejétől kezdhettem.

De számomra a vezetés is ugyanilyen logikai anomália. :D Mert a Griffendél és a Hugrabug esetében ezres nagyságrendű a különbség, míg a Hollóhát és a Mardekár +/- 100 ponton belül mozog.

Jobban belegondolva biztosabb lettem a saját gondolatmenetemben, hogy fokozatosan fognak jönni az új könyvek. Mert akkor ismét lesznek új főzetek és varázslatok, amikkel ellehet az ember. Ha valamikor, akkor ilyenkor lehetne házkupát is adni.

Amúgy nekem semmi gondom nincs azzal, hogy vissza kell mindig járni szöszölni a főzetekkel. Egyébként is a gépnél kell dolgoznom egész nap, hol kérdőívet szerkesztek, tartalomelemzést végzek, szakirodalmat olvasok, házit készítek, közben még üdítő is. Már a lakótársaim is megszokták, hogy alkalmasint a beszélgetés közepén kiáltok fel, hogy kész a főzetem! :)) Ja, és persze merő véletlenségből kerültem a kékek közé.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 0:48 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Midnights Prophet írta:

szerk.: újabb hiba a programban, ami szintén nagyon hasznos: ha a bájital végleges elrontása előtt gyorsan a Back gombra klikkeltek, akkor a hozzávalók elvesztése nélkül újra lehet kezdeni.


Akkor ezért nem kellett múltkor újat vennem, amikor véletlenül végig kergettem egy üveget az asztalon, ami hálából ontotta magából a cuccot... XD

Amúgy kíváncsi leszek, az ilyeneket végül kijavítják, vagy nem is minősítik hibának...

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 23:40 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 szeptember 29 (kedd), 15:43
Hozzászólások: 520
Saszta: a Gyengélkedőn, hátul a szekrényben.
A hozzávalót pedig akkor tudod újból felvenni, ha nincs neked készleten. Tehát ha mondjuk elhasználod a Billyweget, és visszamész Hagrid kunyhójához, akkor ott lesz az üveg az ablakban, ugyanígy a többi talált hozzávalóval. De ha van raktáron belőle egy, akkor nem lesz ott.
Egyébként erre tök véletlenül jöttem rá, és roppant hasznosnak találtam :D
De keverni most sem tudok a rohadt bájitalon, úgyhogy kezdek ideges lenni...

szerk.: újabb hiba a programban, ami szintén nagyon hasznos: ha a bájital végleges elrontása előtt gyorsan a Back gombra klikkeltek, akkor a hozzávalók elvesztése nélkül újra lehet kezdeni.

_________________
Fordítások /|\ Saját sztorik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 18:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Gyoka, most már nekem is megy. :)
És van bezoárom, tehát azért nem találtam ott újat.


Szerk: Elfogyott a bezoárom, de sehol se találom. Valaki nem tudja, hogy hol van?

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 17:53 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Emyke, ilyen esetben, amikor elfogadta a főzetet a program, megnyomod a "másik főzet" gombot (vagy ahova menni akartál), és addig kell várni, amíg be nem adja az új oldalt. Nem szabad visszalépni, máshova lépni, stb. Az egyetlen amit tehetsz, az a frissítés, ha nem a számolgatós hibaoldalt adja be. Így el fogja könyvelni a pontjaidat, másként viszont valószínűleg nem. Én is jártam már úgy, mint te.
80 galleon? Te aztán jól bevásároltál! Nekem még van 310 galleonom.
Hát, ha megvan minden hozzávalód, akkor nem tudom, hogy mi a probléma. Nekem csak akkor nem írja még ki a Brew szót a főzetekhez, ha épp főzök valamit. Olyankor csak ott van kiírva, hogy Brewing.

Saszta, nekem most is működik. Nem is volt ma hosszabb kihagyása az oldalnak.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 16:50 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
G Lamaro írta:
Saszta, és hiányod volt abból a hozzávalóból, amit ott találtál? Mert ez a bezoár dolog nekem is így volt. Amikor nem volt, találtam újra. (Azt hiszem, a gyengélkedőn a szekrényben, de ez nem biztos.)

Egyébként nektek sem mutat változást a barátok pontszámainál?


Nem tudom, hogy volt-e... De mindjárt megnézem, már ha beenged! Már fél órája vacakolok vele, de sose tudok belépni! Grrt!

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 16:44 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Most kibuktam az oldalra, mert megfőztem a Wideeye-t, és kiírta, hogy sikerült, erre rossz volt az oldal,és most nézem, nem adta meg a kilenc pontomat ~x(
Gyoka, igen, mindig tisztességesen vásároltam, ezért tartok alig 80 galleonnál :(
Minden hozzávalóm megvan, de bezoárra már nem akarok költeni, a többihez nem írja, hogy brew.

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 16:28 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Ez érdekes... Lehet, hogy csak a bezoárt lehet újra felszedni? Mert Hagrid Kunyhójánál nem találtam semmit.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 16:26 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Eh... én meg itt költök néha a bezoárra, mikor szívat vele, hogy pontosan csinálom, de neki nem jó. Visszamentem, és tényleg volt bezoár... azért jó lenne ilyeneket előre tudni, akkor nem lennék akkora idióta, hogy veszek néha. XD

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 16:14 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Saszta, és hiányod volt abból a hozzávalóból, amit ott találtál? Mert ez a bezoár dolog nekem is így volt. Amikor nem volt, találtam újra. (Azt hiszem, a gyengélkedőn a szekrényben, de ez nem biztos.)

Egyébként nektek sem mutat változást a barátok pontszámainál?

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 15:57 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Midnights, ellent kell mondjak neked... Szerintem nem lehet újból beszerezni őket. Most direkt kipróbáltam. Visszamentem a 8.részhez Hagrid kunyhójához, és egy hozzávalót se tudtam újból felszedni, pedig ott emlékezetem szerint vagy három is volt. :(

Pedig már kezdtem örülni, hogy nem kell mindent megvennem...

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 15:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 szeptember 29 (kedd), 15:43
Hozzászólások: 520
Engem az awekening pitoin szívat, de tisztességesen. Mindent megcsinálok, ahogy azt kell, és amikor oda jutok, hogy megkeverjem, nem tudom megfogni a kanalat. Kattinthatok, amennyit csak akarok, nem sikerül. De ezt főzöm, mert ez a legolcsóbb, és 9 pontot ad, már ha sikerül.
Egyébként ha olyan hozzávaló kell bele, amit útközben meg lehet találni (lásd: bezoár), akkor azt ingyen meg lehet szerezni. Csak vissza kell menni oda, ahol eredetileg találtad. Ha jól láttam, mindegyik úgy van kitalálva, hogy legalább egy hozzávalót venni kelljen, de egy csomót újra be lehet gyűjteni.

_________________
Fordítások /|\ Saját sztorik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 14:55 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Septi, én is párbajoznék már, de sajnos annyira népszerű volt, hogy most azon dolgoznak, hogy bírja a terhelést, és mindenféle megszakítások nélkül tudjunk vele majd játszani. Amúgy látogass el naponta a Pottermore blogra, mert ott majd értesítenek minket arról, hogy mikor nyílik meg a párbajrészleg.

Lefordított rész a blog legújabb bejegyzéséből:


Immár egy millió ember hozzáférhet a Pottermore-hoz, vagyis mindenki, aki sikeresen regisztrált a The Magical Quill kihíváson, beléphet az oldalra.

● A Beta verzió lehetővé teszi számunkra, hogy sokat tanuljunk abból hogyan is szeretnék az emberek használni a Pottermore-t - és megfigyelni mely funkciókat élvezik a legjobban.

A Beta elindítása óta, igazán magas tevékenységet láttunk, és így fenomenális hellyé vált. Ez befolyásolja azt, hogy milyen gyorsan tudunk majd adni hozzáférést mindenki számára. Ennek eredményeként úgy döntöttünk, hogy meghosszabbítjuk a Beta időszakot szeptember utánig, és így az előzőtől eltérően más megközelítésből kerülhetnek be majd az oldalra az új regisztrálók.

Október végétől nyílik mindenki számára lehetőség a regisztrálásra, és mi ezalatt is hozzáférést biztosítunk a már regisztrált felhasználóknak. A hozzáférés gyorsan megérkezhet, de kérjük vegyék figyelembe, hogy ez akár hetekig, de hónapokig is eltarthat, igénytől függően.

Így számos tartozékokat és egyszerűsítéseket csinálunk a Pottermore-ra, annak érdekében, hogy az oldal simább és élvezhetőbb legyen - így a meglévő Beta felhasználók tapasztalni fogják a változást, mikor az új felhasználók elkezdenek csatlakozni.

Végül a Pottermore Shop, ahol majd a Harry Potter eBook-ok illetve a digitális audió könyvek lesznek megvásárolhatók, 2012 első felében fog megnyílni, hogy végre az oldal elsődleges feladatára összpontosíthasson: a Pottermore a lehető legtöbb embert összehozza, s élményt nyújtva ezzel is.

● Csak most kaptam meg a Welcome e-mail-emet. Hogyan adhatok így visszajelzést az oldalról, ha csak néhány napom van, hogy felfedezzem?

Mivel sok Beta felhasználó csak szeptember utolsó heteiben kapta meg a Welcome e-mailt, kiterjesztettük a Beta időszakot, hogy minél több visszajelzést kapjunk a korai hozzáféréshez jutott felhasználóktól is - és ezzel biztosítsuk, hogy az oldal teljesen készen fog állni, mikor még több ember csatlakozik majd.

Minden Beta felhasználónak lehetősége lesz, hogy részt vegyen a Pottermore felmérésen, és a válaszokat felhasználjuk feltéve, ha segít fejleszteni a Pottermore-t mindenki számára.

● Mit tanult eddig az oldal a Beta felhasználóktól?

A felhasználók hihetetlenül aktívak, és az oldalt sokkal intenzívebben és gyakrabban használják, mint azt gondoltuk volna (érdekességként megemlítenénk, hogy az oldal már meghaladta az 550.000.000 betöltést!). Már csináltunk módosításokat és fejlesztéseket, melyeket elhelyezve használják is a Pottermore-n, s mivel az új felhasználók aktivizálásának folyamat még imbolyog, ezért döntöttünk úgy, hogy erre összpontosítunk a mindenki számára legnagyobb élményt nyújtó oldal elérése érdekében.

● Mint Beta felhasználó, hogyan tudok segíteni a Pottermore-n szerzett tapasztalataimmal?

Beszúrtunk különböző helyekre az oldalon interaktív részeket, ahol lehetőséged van visszajelzéseket adni nekünk. Illetve fogunk majd küldeni minden Beta felhasználónak egy kérdőívet, mellyel segíthetnek nekünk abban, hogy mely funkciókat erősítsük és melyeket egyszerűsítsük.

● Az oldal nem mindig elérhető vagy épp nagyon lassú. Ez miért van?

Mint a legtöbb új oldalnál, a Pottermore-n ahogy egyre több felhasználó lesz, úgy tapasztaljuk meg a technikai kihívásokat. A felmerülő kérdések általában gyorsan megoldódnak, de hatással lehet az oldal teljesítményére vagy épp rövid ideig az elérhetőségére. Mi erről, itt az Insider-ön, továbbra is értesítünk, ha esetleg hosszabb ideig nem lenne elérhető a honlap. Ezügyben köszönjük a türelmüket.

● Mikor lehet újra párbajozni?

Az oldal eme része népszerűbbnek bizonyult, mint azt vártuk volna, s ezért biztosak akarunk lenni benne, hogy képes lesz megbírkozni a még nagyobb számú felhasználóval, mielőtt visszaraknánk.

Tudjuk, hogy az emberek szívesen visszatérnének a varázsló párbajhoz, épp ezért az Insider-ön azonnal megtudjátok, ha újra elérhető lesz.

● Nem kerültem be a Beta verzióba. Mikor lesz a Pottermore elérhető a számomra?

Számításaink szerint október végétől lesz lehetősége mindenki számára a regisztrálásra. A regisztráció azt jelenti, bárki képes lesz arra, hogy saját Pottermore fiókot hozzon létre és kiválaszthassa felhasználónevét. Nem lesz azonnal hozzáférhető a profil, amíg nem igazolunk vissza.

Miután regisztráltál, küldünk egy Welcome e-mailt, hogy értesítsünk a Pottermore fiókod immár aktiválva van. A hozzáférés gyorsan megérkezhet, de kérjük vegyék figyelembe, hogy ez akár hetekig, de hónapokig is eltarthat, igénytől függően.

● Már megadtam az e-mail címemet a Pottermore-nak. Ez azt jelenti, hogy már regisztrálva vagyok?

Még nem, de az e-mail címeden értesítünk majd, ha már elkezdődik a regisztráció a Pottermore-n.

● Mikor nyit ki a Pottermore Shop?

Mivel elsődleges célunk, hogy előbb minél több embert összegyűjtsünk az oldalon, úgy döntöttünk, hogy a bolt 2012 első felében fog megnyílni.


Szerk: Igen Septi, az elég csúnya szó. :-P És nekem is mennek a varázsigék. Mindenképpen egyszerűbb, mint a bájitalfőzés. Már nem is tudom, hogy mennyi üstöt robbantottam szét. xD

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 14:43 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Amúgy a kap... na, szóval a kifehérített ennyire csúnya?XD Nem kötözködésből mondom. Bocsi, hogy beleírtam. Nem gondoltam volna, hogy ezt így nem szabad.

Tudom, jó a tanulásra... de egyszerűen felidegesít.xD Már akkor idegesem lettem, mikor kiderült, hogy engem amúgy hülyének néznek, ezért kellett a Hugrabugba kerülnöm. Mert nem mondta senki, hogy nem, figyelj, nem ezért kerültél oda, hanem, mert rendes vagy, kedves, vicces, aranyos... Nem, csak fogadjam el, hogy buta vagyok, azaz kicsit lúzer. :roll: Annyira, de annyira haragszok az ilyenre... :evil: Szó szerint dühös vagyok, nem sértődött. Nagyon dühös. Annyira megmutatnám, hogy kicsit elszámolta magát. Basszus...-.- Csak nem tudom.
Ha hugrabugos vagyok is, azért, mert tényleg hűséges vagyok azokhoz, akiket szeretek, és sok mindent megtennék értük. De nem csak értük, az ellenségemnek is segítenék, mert jó érzés segíteni. Esetleg azt is lehet mondani, hogy kitartó. Igen, van benne valami.
De nem azért kerültem a hugrabugba, mert sötét vagyok. Hihetetlen...-.-

A varázsigék szerintem tök jók.:D Párbajozni szeretném már.:D

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 14:21 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
A varázsigék nekem sem mennek. Bár őszintén: nem foglalkoztam velük annyit, félig elmegy, utána már túl sokáig várok, azt nesze. De csak azért is, mert most sajnálom erre az időt. Közben haladni akarok a dolgaimmal. XD

Ami azt a végtelen egyszerű bájitalt illeti (Antidote to Common Poisons), csak velem szemétkedik...? Megcsinálom az első fázist, aztán kiírja, hogy bocsika, de nem jól tetted bele a bezoárt. Aztán újra nekileselkedem, mindent UGYANÚGY csinálok, aztán érdekes módon megint jó. :-w Tegnap szintén ugyanez volt a szitu (mint ahogy ma is), amikor kettőt akarok belőle csinálni az adott nap.

Ha nincs rá logikus magyarázat, akkor az van, hogy griffendéles vagyok, azt nem kell különösebb indok Pitonnak, hogy rossznak ítélje a bájitalomat. :||

Nem mellesleg a bezoárt anyagilag nem is lehet majd bírni. A galleonjai az embernek úgy olvadnának, ha mindig ilyen bájitalt akarnék csinálni, hogy ihaj. >:P

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 14:05 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szia, Emyke!
Rossz az oldal? Nem értem, nekem tökéletesen működik, egyedül a kis felugró ablakok nincsenek a neveknél.

Mennyit főztél a bájitalokból? Nem lehet, hogy hiányzik valamilyen alapanyagod, és azért nem engedi főzni őket? ("Buy" felirat van a könyvben valamelyik hozzávalónál.)

A varázsigéknél kettőt kell kattintani minden betűre, egy pici várakozással (a másodikat akkor, amikor már nagy a kör a betű körül). Kell némi gyakorlás, mire beletanul az ember... :)

Ja, én is pincelakó lettem. :D Meg is lepődtem rendesen, de visszagondolva a válaszaimra, annyira nem lehetetlen. :)

Septi, igen a bájitaloknál időlimit van a főzőcskére. Eddig egyedül a Sleeping Draughtnál nem csúsztam ki az időből a második fázisban elsőre. Én első próbálkozásnál mindig leírom a receptet (persze rövidítve mindent), aztán vagy sikerül befejezni időre vagy nem. Aztán utána már nem szokott időproblémám lenni. :) A várakozási idő pedig kiválóan alkalmas pl tanulásra... ;) :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 13:47 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Am lefordítják a lumososok az üdvözlő szövegeket. is? Mert én gondoltam rá, hogy megteszem. Már, ami a hugrabugét illeti, de akkor... felesleges.:)

Jaj, amúgy még mindig annyira vicces, hogy ebbe a házba kerültem.xD :roll:

A bájitalfőzéshez: szépen megcsináltam a bájitalt, és próbáltam a folytatást angolul értelmezni, ami sikerült is, és mikor épp kattintottam volna, hogy folytatom, lejárt valami idő, amiről furcsa mód, senki nem szólt, úgyhogy megint kezdhettem volna elölről. De nem fogom. Ugyanis lekakilom az egészet. Annyi dolog szakad minden nap a nyakamba, hogy a legkisebb bajom a Pottermore. Kicsit vagyok csak mérges rá... :evil:
Ott az MK a fanfic bugyrain belül, nem is beszélve az írásaimról, aztán emelt kémiára és emelt bioszra is tanulhatok heti jó pár órát (a tanár szerint ötöt kell hetente, de szerintem kapja be.:D), kaptam egy négyest is, mire majdnem öngyilkos lettem.xD Pedig a fizika tanár azt mondta, hogy nem lesz gond, én tudni fogom. Aztán következő órán kb. hússzor elmondta, hogy, ha még a jobbak sem tudják... Mondom, jó, felfogtam. Továbbléphetnénk?XD És akkor még van töri és föci OKTV. Sándor-bál, felsőfokú... és akkor a pottermore-on még főzögessek másfél óráig bájitalokat. Nem vagyok őrült azért.

Ti hogy bírjátok ezt? Kimerítő...:P

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 13:03 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Végre kijavítottam az MK-t és jöttem volna Pmore-ozni, de feszt rossz az oldal.
Nekem most azt írta ki, hogy csak a Wideeye elkészíthető, ami nem megy, mert a kapcsolgatások miatt eddig egyszer sem sikerült.

Visszafogják a bájitalok főzését is, ha bizonyos mennyiségünk van már egy-egy főzetből?

Párbajokhoz nem értek:( még Bolyhoskához sem jutottam be.

Üdv az érkezőknek:D

Gyoka, dejó, te is mardis lettél :mrgreen: Végre átvettük a vezetést. viszont most nem tudok főzni.

MP, meglepődtem, hogy te vérbeli Hollóhátasnak vallod magad :D

szerk: sikerült feltennem a Wideeye-t :mrgreen: rájöttem a titkára, de alig maradt időm beletenni a sisakvirágot, és keverni, kíváncsi leszek....

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 12:13 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Luna Aurora írta:
Igen, az ötödiknél egy újabb négyes polcot kapsz.

Köszi! :)

Hát igen, 3, 9 és 11 pontokkal macerás elérni több ezer pontot, hogy egyáltalán közelébe jussunk a különböző listák elejéhez.
Gondolom, a csúsztatott nyitás, és az eddigiekhez hasonló beengedés amiatt lesz, hogy ne omoljon össze a rendszer teljesen. Közben meg szerintem gőzerővel fejlesztik a szervert, hogy nagyobb legyen a terhelhetősége.
A folytatásra én is kíváncsi leszek. :) Lassan minden bájitalt sikerül megtanulnom, és a gyűjtögetésben már nem találtam semmit a harmadik körben.
Nem tudom, lehet hogy lesz egyszer egy olyan, hogy bejelentik, hogy most lezárult egy év. Aztán jutalmazzák a győztes házat, illetve a listák élén állókat, majd nullázzák a pontszámokat, és kezdődik elölről a pontverseny.

Én most néztem meg a Lumos listáját, de nem vettem fel senki róla, mivel senkit nem ismerek abból a listából. Ellenben engem felvettek olyan magyarok, akiket nem találtam meg egyetlen listán sem. Azért jó lenne tudni, kik a pottermore-os barátaim. :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 11:03 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Luna Aurora írta:
ha most kerülnék be, és látnám, hogy 3 kapható a bájitalra... erősen elkeserednék, hogy sose lehetek már évfolyamelső. :D[/color]


Ehh... Eddig mennyi volt...? /:)

Valahol még talán novembert olvastam a Tikok Kamrájának nyitására. Bár akkor még a regelés is október eleje volt. Illetve a japán és a koreai nyelv is tán akkor jön. (A Lumos pölö erőteljesen fordít az emberkéivel.) Apropó azt a múltkori Lumosos listát felvette valaki...? Úgy értem mindet barátokká... :D Illetve ők ismerik a mi listánkat?

Amúgy biztos a pedálpontosokból lesznek a prefektusok, akiknek már több ezer van. :))

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 10:47 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
G Lamaro írta:
Kérdés: bájitalból csak négy félét tarthatok, vagy majd lesz helye a többinek is?

Igen, az ötödiknél egy újabb négyes polcot kapsz.

Már én is nagyon vártam, hogy legalább némi információ legyen arról, hogy az október mégis mit takar pontosabban. Hát a végét, de most is írták, hogy a regisztráció után a beengedő levél akár hetekbe, hónapokba is eltarthat. :| Az érdekel nagyon, hogy a következő könyveket mikor nyitják (remélem nem egyszerre, annál tovább tartanak), illetve lesz egyszer (mikor) stop a pontgyűjtésben? Mint mikor egy év a könyvben lezárul. Na meg akik a legeleje óta bent vannak, és 10.000 pont fölé értek xD ha most kerülnék be, és látnám, hogy 3 kapható a bájitalra... erősen elkeserednék, hogy sose lehetek már évfolyamelső. :D De prefektusok vajon lesznek? xD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 október 01 (szombat), 10:07 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Kérdés: bájitalból csak négy félét tarthatok, vagy majd lesz helye a többinek is?

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 23:04 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Khm... A Slytherin annak ellenére, hogy a legkevesebb taggal rendelkezik átvette a vezetést a Rawenclawtól, ahol a legtöbben vannak. :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 22:58 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Persze, tudom... Az nagyon sok! Remélem, hogy október végére sikerül megoldaniuk a túlterheltséget :) (meg azt, hogy németül is is működjön :P)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 22:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szerintem nincs a németesek ellen, csak elfelejtették, vagy nem sikerül jól megcsinálni a bájitalos rész német változatát, és nem tudja betölteni az oldal. :)

Nem sokra mennél vele, ha most megnyitnák. 570 ezer diákot jelez az oldal, és délután majdnem elveszett egy bájitalom, mert vagy egy órán keresztül nem engedett be az oldal, és most sem enged be. Ha teljesen megnyitnák, még rosszabb lenne a helyzet...

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 22:02 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
*élvezi az olvasgatást, és hogy mire feljut az oldalra, már mindent tudni fog* Pedig én németül akartam csinálni, de eszerint a németesek ellen van az oldal xD

Már kezdtem örülni, hogy a hétvégén megnyitják, de hát ilyen az én szerencsém... :roll: :lol:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 19:51 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Nem írtam le, mert nem tudtam rájönni, hogy kell.xD A feedback...-.- na mindegy. Itt kérdeztem meg. (rem, így értetted.:D Lehet, hogy fáradt vagyok, de még mindig nem vagyok benne biztos, mire utaltál.xD)

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 18:47 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Septimius Severus írta:
Lily, nagyszerű ember vagy! :D Megoldottad a problémámat! Hát én is németül játszottam, akkor ezért nem sikerült egyet sem befejezni. Mármint nekem nem töltött be a főzet a főzési idő letelte után.:D


Azt ezt nem írtad le sehová sem...? :D Nem rémlik amúgy... de azért most csak nálunk szívás ez, mint magyar emberkéknek...? Pont a Griffendélnél van egy élenjáró emberke, aki németországis. Szal azért ez valahol érdekes... :)) Szerencsére angolból sem vagyok már olyan "kuka", azért ellavírozok az oldalakon.

Írták valahol, hogy anno ment a párbaj, most már nem. Meeeg, hogy október végén engedik majd a többi népet, és hasonlókat kell várniuk, mint nekünk... XD

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 18:41 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Lily, nagyszerű ember vagy! :D Megoldottad a problémámat! Hát én is németül játszottam, akkor ezért nem sikerült egyet sem befejezni. Mármint nekem nem töltött be a főzet a főzési idő letelte után.:D

Gyoka, márpedig a német csúcsszuper nyelv.:x Jó, az angol nekem is kedvesebb hangzásban, de a német szépségét akkor találod meg, mikor már jó ideje tanulod.:) Persze még a német fanficek így is fárasztóbbak, mint az angolok. Mondom ezt halál komolyan közel felsőfokú német nyelvtudással, és alapszintű angoltudással. Az angol sokkal kevesebb tagmondattal mondja el ugyanazt, amit a német hatszáz szavas mondatban taglal. És a végén azt sem tudod, hol az eleje, meg hol a vége.
Viszont tény, hogy az angol akcentus minden pénzt megér.:x A német meg egy fúj.xD De azért jó az.:D (hát igen, ambivalens érzésekből ötös) A franciánál mindenesetre jobb, az a nyelv a halálom.xD

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 15:35 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Kíváncsi vagyok, szólt-e már emiatt valaki nekik... gondolom, nem te vagy az egyetlen, aki nem angolul próbálkozott : D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 14:35 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Na, ez nekem sem jutott volna eszembe. :D Igaz az sem, hogy nem angol nyelven játszol... :) *alig tud pár szót németül, és utálja a nyelvet*

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 14:15 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
A fejemet vertem ám a falba rendesen, mire rájöttem, mi a gond. $fal

Ééén, halandó, esetlen emberke németül játszottam végig, mert hát na, az jobban megy, mint az angol. A gond pedig végtelen egyszerű: német nyelven nem lehet bájitalt főzni. Mihelyst angol nyelven léptem oda, ki is írta, hogy bocs, túllépted a főzési időt. Amit még tegnap kilenckor kellett volna, mert hát azóta próbáltam rámenni.

Hát ez kész volt. A fenének sem volt eszében, hogy nyelvválasztással megoldja a gondot. 8-|

Na, és most ennek örömére végre az első legegyszerűbb bájitalt be tudom fejezni.

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 14:02 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A próbafőzés nekem is ment gond nélkül. Viszont az éles főzésnél előfordult már, hogy hol itt, hol ott elakadt a dolog. Az lehet az oka szerintem, hogy az egyes fázisok elején és végén le kell töltenie a folytatás adatait az oldalról. Ez pedig totál foglalt oldalnál nem megy. Volt olyan, hogy a bájital elkészülte után (még a pontokat is megítélte) nem tudtam továbblépni. Később kaptam egy üzenetet, hogy a bájitalom elromlott, mert túl sokáig vártam a két főzési fázis között, azaz úgy vette, mintha a második fázist meg sem csináltam volna.
Egyébként Firefox 3.6.23-mal dolgozom, amit most frissítettem, így a flashplayer is a legfrissebb. Az IE-vel meg sem próbáltam. Az csak azért van a gépen, mert a Windows feltelepítette, és mivel elfér, nem töröltem le.
Szóval szerintem a gondot elsősorban az oldal túlterheltsége okozza. Enyhén szólva alábecsülték a várható terhelést...

Szerk: Most olvasom az insiderben, hogy hosszabbítják a béta időszakot a túlterheltségi problémák miatt, és csak október végén nyílik meg teljesen az oldal. Jól értelmeztem?

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 11:18 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
G Lamaro írta:
Lily, max annyit tudok tanácsolni, hogy főzőcskézz délelőtt, olyankor kicsi a forgalom az oldalon, és engedelmesebb. :)


Az egy dolog... nekem este/éjszaka is okés volt a főzés, mármint a próba. Aztán élesben visszajövök, és tölt, és tölt. Beleástam minden technikai cuccba magam, elv minden fent van, Adobétól kezdve a sütikig minden engedélyezve van... és nuku. IE kicsit lassúbb, ott elkaptam egy hibaüzit, hogy nekem nincs feltéve Adobe, aztán, hogy az micsoda... /:) Ami slussz poén, hogy a házban fellelhető tovább gépeken is ez a gubanc... erősen gondolkodok már azon, hogy globális (router) gond van, mert már... *robban, mint az üst*

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 9:21 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
én tegnap éjjel főzőcskéztem, megcsináltam az első részét, kivártam a 100 percet, és nem engedett vissza az oldalra még további 93 percen keresztül :'D akkor sikerült belépnem, amikor hét percnél tartott a visszaszámlálás, és éppen be tudtam fejezni... Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha elsején megnyílik mindenkinek, szerintem megbénul minden XD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 30 (péntek), 1:03 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ahh! $ear És sikerült felrobbantanom az üstömet... :roll: Mondjuk, jó nagyot kellett hozzá bénáznom, nagy sietségemben... :-Ą

Lily, max annyit tudok tanácsolni, hogy főzőcskézz délelőtt, olyankor kicsi a forgalom az oldalon, és engedelmesebb. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csevegő
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 29 (csütörtök), 23:02 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Eh... engem is üldöz a balszerencse... vagy az átok? Megcsinálom addig, amíg x időt ki kell várni, ugye a másfél órát... azt visszajövök, csinálnám tovább, de az csak tölt, tölt, és tölt... ~x(
Flash playerből elv legfrissebb is van fent, viszont más böngészővel még nem nagyon próbálgattam, mivel újraraktam a gépet. XD

Esetleges tanácsok amatőr számára? XD

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 831 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség