Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 20 (szombat), 3:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1437 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 21 (szerda), 15:43 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Gigi, nagyon köszönöm, amiért ennyire empatikusan és megértően állsz a helyzetemhez. Hálás vagyok, és tényleg jólesik, hogy átérzed és átlátod az állapotomat. Sajnos akik nem ismerik ezt az egészet, nehezebben vagy egyáltalán nem értik, mi történik. De én is igyekszem tanulni az esetből, és akár százig elszámolni vagy messze elkerülni a gépet, ha nem vagyok teljesen magamnál.
Kasei, lentebb elnézést kértem, még egyszer sajnálom, hogy kibuktam, és olyan dolgokat írtam, amivel megbántottalak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 21 (szerda), 12:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Nekem továbbra is az Esmi utolsó előtti megnyilvánulására válaszoló kommentek hangneme volt erős, az, amit Mayáról írtatok, nekem nem bántotta a fülemet és engem nem is zavart. Ezért is írtam, hogy ne csapatokat akarj látni, amikor a saját véleményemet írom le, ahhoz, hogy valakinek a Mayás reakciók se tetszettek, nekem (még mindig) semmi közöm nincsen. Hadd ne kelljen mindenki véleményét és még a Maya helyzetet is megmagyaráznom ahhoz, hogy hihető legyen, hogy én tényleg arra gondolok, hogy egy betegségből fakadó kirohanásra [[szerintem]] máshogy lett volna érdemes reagálni, mert neki ez az ellenséges hangnem tényleg nagyon visszacsaphat. Nem azt kell elismerni, hogy nincs igazatok, igazságotok, vagy amit csak akartok, egyszerűen kevesebb indulattal kezelni.

Amúgy tök alapvető internetes jelenség, hogy valaki leül a gép elé, és igen, ha nem is tudatosan, de erős rá a hajlama, hogy elküldjön valakit a gyászba, mert rossz napja/hónapja/éve volt éppen, pont ezért veszélyes műfaj az amatőr kritizálás, ahol nagyon nehéz elkülöníteni, hogy te most frusztráltságból hibákat keresel valaki írásaiban, mert élvezed azt a szerepet, hogy egy arctalan embernek megmondhatod a tutit, és okos leszel és kritikus leszel, vagy tök jóhiszeműen megnyitottad a sztorit, de nem tetszett, és le akarod írni, hogy miért nem, meg talán magadnak is meg akarod fogalmazni, hogy mi nem tetszett és mi volt vele a baj. Szó ne essen róla, nekem is voltak olyan kritikáim, amiket utólag megbántam, mert ingerülten ültem le olvasni, valami már élből nem tetszett a leírásban, mert mondjuk modoroskodó volt, és bizony olyan ""hibákat"" is találtam benne, amik ugyan benne voltak, de második olvasásra egyáltalán nem voltak problémásak, de ugyan miért is tudnék mindent tökéletesen elemezni, amikor se irodalmat, se kritikaírást nem tanultam soha (ráadásul szinesztéziás is vagyok, és sokszor fogalmam sincs, hogy mindenki úgy érzi-e a szövegeket, mint ahogyan én). Ezért ajánlom amúgy mindenkinek, hogy szövegrészletek kiidézgetése helyett inkább szövegszintű benyomásokról írjunk, mert most egy kusza mondata úgyis mindenkinek van. Nem hiszem, hogy hibaszámolgatás közben igazán be lehet fogadni valaki írását.
És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy ha bejelentkezek Gyakorikérdésekre, azt általában csak azért teszem, mert felidegesít, hogy valaki nem ismeri a felvételi pontszámítást mondjuk, és hát gondoljátok, retteghet az éles eszemtől meg a morcos szavaimtól. És szerintem ebbe szintén sokan, akik hajlamosak amúgy konstruktívan negatívat írni, belecsúsznak, hogy néha-néha túlzásba viszik, esetleg még meg is alkotják a saját kritikusi szupererejüket, és teletűzdelik a kritikáikat ilyen megjegyzésekkel, hogy "ez amúgy nem lenne hiba, de én extrém módon precìz/karakterfejlődésre érzékeny/dramaturgiai ívhez értő személy vagyok", szóval bizony sokszor tényleg ugyanannyira szól a kritika írójáról a dolog, mint a szerzőről. Egy professzionális közegben így kellene működnie, ahogy te írtad, hogy a kritikusoknak az a dolguk, hogy jelezzék az írónak a problémáikat, ők meg épülnek belőle vagy sem, de mivel mi amatőrök vagyunk, ez ráadásul egy internetes oldal, szerintem bőven árnyaltabb a probléma, mert bizony létezik a valóban frusztrált kritikaírás, ami tényleg (nem tudatosan, de valahol igenis mégis!!) az író megalázására megy rá, és nagyon nehéz elkülöníteni a valós segítő szándéktól, sőt, sokszor még egy ilyen is segítség tud lenni, de nem mindenkinek, és nem, szerintem nem oké frusztrált kritikát írni.

És hangsúlyozom, hogy szerintem még életemben nem volt negatív kritika, amit sértésként éltem volna meg, de láttam és saját magam is szültem már blődségeket, amik igenis nyilvánvalóan nem az író fejlődésének szóltak, hanem csak jólesett megmondani a frankót.

Ez nem jelenti azt, hogy minden kritikát sértésként kellene megélni, de ez már mindenkinek a magánügye. Nyilván, ha valaki nem személyeskedik, káromkodik, politizál, rasszista, azt teheti, amit akar, de na, simán vannak azok a markerek, amikből lehet tippelni, hogy ki mijét éli éppen, és azért erre - elsősorban kritikaírói oldalról - bőven nem árt odafigyelni. Nem gondolom, hogy ennek a megítélése amúgy az adminok feladatköre lenne, de véleménye úgyis mindenkinek mindig lesz.


_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 21 (szerda), 10:40 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 01 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 2007
Gigi, érthető, amit leírsz, csak a kivitelezéssel akadnak problémák, ugyanis nem lehet úgy tekintettel lenni valakire (és ez most lehet itt bárki, akár te is), ha közben mások érdekeit ezzel sértjük. Hadd vegyem példaként a lentebbi helyzetet.
Adott egy olvasó, aki feljelent egy írót. Segítőszándék van benne, de a feljelentésnél nem gondolkodik, és a linket nyilvánossá teszi. Adott egy másik olvasó, aki újonc, látja a példát, így cselekszik ő is. Adott egy író, aki megalázva érzi magát, mert belinkelték a történetét, feltárva és kivesézve a hibáit. Adott egy másik író, aki szintén megalázva érzi magát, okok ugyanazok, mint a másiknál.
Mit tehetünk abban az esetben, ha az egyik feljelentő nehezményezi, hogy a másik rá hivatkozik, és olyan magyarázattal szolgál, ami nem állja meg a helyét? Természetesen szólunk neki is, hogy bizony nincs oka háborogni, ő is gondolkodhatott volna, mielőtt feljelentett valakit. Ez így igazságos mindenkire nézve. Nem mondhatjuk azt, hogy oké, neked ilyen és olyan problémákra tekintettel nem szólunk, mert... Nem mondhatjuk a másik feljelentőnek, hogy bocs, de téged meg kell dorgálnunk, mert hiába vagy újonc, hiába tetted ugyanazt, mint a másik, de a másiknak problémái vannak, neked meg nincsenek. (Vagy vannak, de azzal nem foglalkozunk, mert...) Nem mondhatjuk az egyik írónak, hogy bocs, de aki téged feljelentett, annak problémái vannak, és ne bántódj meg, amiért viszont egy másik feljelentett írót pártfogásba veszünk, mivel őt olyasvalaki jelentette fel, akinek nincsenek problémái. Továbbra is úgy igazságos, még ebben a helyzetben is, hogy mindkét feljelentőt figyelmeztetjük, máshogy is eljárhattak volna, egyébként részben igazuk van, de legközelebb gondolják bele magukat az író helyzetébe, mielőtt odacsődítenek minden kíváncsiskodót a kritizált műhöz. Most épp úgy adódott, hogy a feljelentő lett ezért a rossz, mert az egyik írónak voltak olyan olvasói, akik saját sérelmeként élték meg a kritikát, ami az írónak szólt, és emiatt úgy érezték, az író védelemre szorul, de volt már rá precedens, hogy az író húzta a rövidebbet, mert a feljelentő pártjára álltak többen.
A fentebbi példa szereplői lehetnének akárkik. Bárki lehetett volna az első feljelentő, bárki lehetett volna a második, bárkik lehetnének a két írók, és bárkik lehettek volna a védelemre kelők. A hangsúly azon van, hogy ebből az egyik problémáit figyelembe vesszük-e, míg a többiekét nem.

Gigi685 írta:
és azoknak, akik üzenetben írták Esminek, hogy Kasei támadja a válaszában, ezúton szeretném üzenni, hogy legközelebb legyenek kicsit elővigyázatosabbak, de ennél többet tényleg nem lehet tenni.


Az egyetlen, ami hangsúlyosabban Esmihez és Mayához (nem kizárólag, nemcsak nekik, hanem őket érintően) is szólt, az a következő mondat:
"A hatalmas segítő szándék közepette melyikőtöknek jutott eszébe, hogy az érintett történetekhez vezető linkeket ne nyilvánosan osszátok meg, hanem külön privát úton küldjétek el nekünk, ezzel védve az írót a történetéhez odacsődülő kíváncsiskodóktól?"
Bántó? Lehet. Az írót bántotta a nyilvánosság elé tárt link? Ismét csak a fentebbi kérdést tudom feltenni.

De ahogy a példánál is, úgy itt is áll, hogy az érintett személyek akárkik lehettek volna.

Gigi685 írta:
Btw, még mindig nagy híve vagyok az építő kritikáknak, de amatőrök írók amatőr kritikusai ugyanúgy tudnak bakot lőni (mind az éljenző, folytit követelő emberek, mind azok, akik azzal zárják soraikat, hogy "elismerésem, nem talâltam hibát"). Vagy nem lőnek bakot, de nem sül el jól. Ez sajnos konfliktusokat szül, biztosan nem ez lesz az utolsó, de talán ez a mostani egész is egy példa arra, hogy ha mindenki jóindulattal, nem csapatokat meg küzdelmeket vizionizálva, a másik mondandóját és célját megérteni próbálva jönne fórumozni, sokkal nyugisabb estéje lehetett volna mindannyiunknak.


A probléma ott gyökeredzik, hogy a negatív kritikát az írók hajlamosak támadásnak érzékelni, és azonnal védekező álláspontot vesznek fel. Ezek a kulcsszavak. Pedig egy kritika ugyebár szubjektív, az ízlés hatalmas szerepet játszik abban, hogyan érzünk egy mű iránt, és ezt nem tudja mindenki ugyanúgy megfogalmazni. Szóval elsősorban azt kéne mindenkinek tudatosítani magában, hogy egy negatív kritika nem a személyének szól, sokszor olyasmibe is bele lehet kötni, amit az író abban a pillanatban még jónak lát (lehet, később is, de az is lehet, hogy évek múlva visszanézve a fejét veri az asztalba tőle), de mindenképpen máshogy, mint a kritika írója. Ha ezt képes elkönyvelni úgy, hogy ízlés kérdése, amit nem fog tudni megváltoztatni, de esetleg megpróbál egy párbeszédet elindítani, akkor jó dolgok is kisülhetnek. Persze nem kötelező, mondhatja azt is az író, hogy én pusztán a napi ötperces sikerélményre vágyom, ez nekem tényleg csak szórakozás, ebbe ne kössön bele senki. De ezt is el lehet magyarázni. Nem megvédeni kell magát, elmagyarázni a másiknak, kérdezni a másiktól. Ebben az ügyben a támadás-védekezés került frontvonalba, a magyarázat-párbeszéd nagyon gyengén volt jelen, a vita pedig ebből alakult ki. Ízlés kérdése, stílus kérdése volt a kiváltó ok, amit senki nem kezelt megfelelően.
Írásban egyébként is nagyon nehéz a hangsúlyt átadni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 21 (szerda), 0:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Ami engem illet, Mayán már rég túltettem magamat, mindenki elmondta, amit el akart, azt hiszem. Csak magamról tudok nyilatkozni, de egy ideje már kifejezetten csak és kizárólag Esmiről beszélek.

Én nagyon érzékeny vagyok, ha úgy érzem, hogy bántanak, elmegyek bőgni a sarokba meg gondolkozom az élet igazságtalanságán, aztán megyek egyetemre, szakkoliba, sétálni, sportolni. Ha jól emlékszem Esmi adatlapjára, a betegsége miatt az állását is ott kellett hagynia, ez nagyjából példázza, hogy miért kéne igenis mégiscsak elnézőbbnek lenni vele ebben a tekintetben.

Nem kérdés, hogy mindenkinek érzései és sértettségei vannak a témában. Én személy szerint egyáltalán nem is gondoltam, hogy őt akartad sérteni a hozzászólásodban, de amit Esmi írt, az nem neked szólt, és jóval több szimpla érzékenységnél. Sajnálom, hogy így alakult, és hogy megbántódtatok. Megjegyzem, emlékeim szerint őt leszámítva senki nem szidott téged sem, ha te mégis úgy érezted, hogy például èn szidtalak téged, akkor elnézésedet kérem. És megértem, hogy rosszul esett, de látszott a hozzászólásán, hogy valami nem a szokásos vele, és mások is felhívták már talán a figyelmeteket rá, hogy komoly betegsége van, ami véletlenül pont egybecseng azzal, hogy egy rosszabb epizódban képes dolgokat magára venni és így reagálni. Nem tudok mit mondani, a közeli családomban többen is pszichológiával foglalkoznak, nem is tudom, hány éves korom óta beszélgetünk anyukámmal nonstop mentális betegségekről, pszichológus akartam lenni, az orvosira járok, fogalmam sincs, hogy másoknak mennyire normális az ilyesmi, Esmi többször hivatkozott az egészségére, én nagyon meglepődtem, hogy nem élből terelni próbáltátok, hanem impulzívan reagáltátok. Tudom, hogy főleg számítógép előtt ülve az ilyesmi nem egyértelmű, és hogy ha még nem találkoztál vele, szinte röhejesnek hangzik, hogy azt mondom, hogy ezt el kell fogadni, főleg, hogy Esmi sokszor nyilatkozott már az oldalon, és általában nem érezni, hogy problémái lennének, de ettől még vannak, és ez messze túlmutat azon, ahogy én vagy (felteszem, hogy) ti éreznénk sértettnek magunkat ugyanebben a szituációban. Azok alapján, amit egy átlagos napomon a neurológián mondtak nekem a betegek, például én se néznék szívesen a tükörbe, de nyilvánvaló volt, hogy ezeket nem szabad/lehet felvenni. Nyilván nem ilyen egyszerű az egész, és azoknak, akik üzenetben írták Esminek, hogy Kasei támadja a válaszában, ezúton szeretném üzenni, hogy legközelebb legyenek kicsit elővigyázatosabbak, de ennél többet tényleg nem lehet tenni.

Senkinek nincs "joga" sértegetni a másikat, de ezeknek a tudatában legalább a helyzet rendezése egyszerűbb lehet.

Btw, még mindig nagy híve vagyok az építő kritikáknak, de amatőrök írók amatőr kritikusai ugyanúgy tudnak bakot lőni (mind az éljenző, folytit követelő emberek, mind azok, akik azzal zárják soraikat, hogy "elismerésem, nem talâltam hibát"). Vagy nem lőnek bakot, de nem sül el jól. Ez sajnos konfliktusokat szül, biztosan nem ez lesz az utolsó, de talán ez a mostani egész is egy példa arra, hogy ha mindenki jóindulattal, nem csapatokat meg küzdelmeket vizionizálva, a másik mondandóját és célját megérteni próbálva jönne fórumozni, sokkal nyugisabb estéje lehetett volna mindannyiunknak.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 21 (szerda), 0:17 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Kasei írta:
Tisztázzunk akkor valamit. Amiről itt a vita folyt, az ízlés kérdése amiről lehet ugyan vitatkozni, csak épp nem érdemes. Ezt próbáljuk nektek sokadik hozzászólásban elmondani, hogy attól, hogy itt sokak számára egy negatív kritika kötözködésnek tűnik, mert túlteng benne az olyan megjegyzés, ami az ízlést érinti, még nem ad nekünk okot arra, hogy helyretegyük a kritika íróját. Erre írtuk azt, hogy toleráljátok egymás véleményét, akkor is, ha nem értetek vele egyet, akkor is, ha bántónak érzitek, de hacsak nem ti kaptátok azt a bizonyos kritikát, akkor mondjuk ki nyersen, semmi közötök hozzá. Ez az író és az adott olvasó között zajlik, ha ők megkeresnek minket, privát úton majd lerendezzük az ügyet. Ezt tényleg nem lehet már szebben elmondani.


+1 Ne csak azokat a mondatokat olvassátok el a hozászolásokból, ami Mayát védi, hanem azokat is, ami igazat ad nektek. Ugyanis jelenleg mindkét félnek volt igaza is, és mindkét fél hibázott is.

Most amúgy egy nagyon izgalmas parttalan vita folyik olyasmiről, amiről úgyse fogja meggyőzni senki a másikat, mert ugye az a bizonyos ízlés, és ingerküszöb, AMI MINDENKINÉL MÁS.

A jelenlegi helyzet leegyszerűsítve:

A ember leírta, hogy az alma az finom.
B. közölte, hogy utálja az almát, miért mert ilyet A leírni.
A-t persze zavarja a dolog, hisz a kedvence az alma, erre rá is mutat B-nek.
Megjelenik C és D és közlik B-vel hogy baromságokat beszél, mert az alma igenis nagyon finom, B valószínűleg életében még almát se látott.
B ezen felhúzza magát és visszaszól, hogy de igen látott már almát, de attól még az nem finom és pont.
Megjelenik E hogy de hát ő is szereti az almát.
F közli, hogy habár ő szereti az almát, de a körtét se veti meg.
........
X meg Y megdöbbenve követik a vitát. Az almát amúgy ők se szeretik, de ettől őket nem zavarja, ha van olyan aki nem eszi meg, és inkább nem folynak bele a vitába.
Z közben úgy dönt, hogy "le az almagyűlölőkkel" néven különleges akciócsoportot alakít.
.....
és így tovább a végtelenségig...

Így szerintem érthetőbb a probléma forrása, és hogy hol kezdett már marhára nem az almáról szólni a dolog... :labi: :labi: :labi: :labi:

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 21 (szerda), 0:15 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Sajnálom, hogy túlreagáltam dolgokat. De ahogy írta Saszta is, még ha nem is neveznek meg embereket egy szövegben, attól még könnyen magára tudja vonatkoztatni az ember érzékenyebb állapotban.
Elyes, azzal azért nem értek egyet, hogy "panaszkodom", ha néhány napig nem jön válasz a kérdéseimre. Nem szántam őket panasznak, csak egyszerűen féltem, hogy el lett felejtve/kajtatva valahova a kérdésem - és ez kétszer be is bizonyosodott, két esetben is írta a több nap utáni újrakérdezésemre az admin, hogy "hupsz, bocsánat, elfelejtettünk neked válaszolni". Szóval ezt a részét igazán nem kellene ellenem fordítanod.

Tény, hogy nagyon labilis idegállapotban keveredtem ide a mai napon, ezért mellre szívtam olyan dolgokat, amiket nem kellett volna, és az indulataim vezéreltek a hozzászólásom megírásában. Sajnálom, ha ezzel bármelyikőtöket megbántottalak.
Szó sincs arról, hogy úgy érezném, minden körülöttem forog. Önbizalom? Arról meg inkább ne is beszéljünk.

Eszem ágában sincs a mentális állapotommal 'takarózni', de az egyik megkeserítőm a BPD, ami szélsőséges hangulatváltásokkal, hirtelen átcsapó indulatokban és hasonlókban mutatkozik meg. Sajnos ilyenkor nem mindig tudom megakadályozni magamban, hogy elborult tudattal gép elé kerüljek, és kifakadjak.

Nem akartam, hogy úgy tűnjön, felül akarok kerekedni Mayán, merthogy én mennyivel jobb vagyok nála, csak megpróbáltam elmondani, miért érzem úgy, hogy nem teljesen ugyanaz a két ügy - de ez valóban szubjektív.

Végezetül: Én tényleg nem akartam rosszat annak az embernek, akinek anno feljelentettem a történetét a hibák miatt. Azt hittem, erre való az a topic, de valóban nem gondoltam át, hogy ezt másképpen is lehetne. Ha legközelebb ilyesmire sor kerül, ezt is figyelembe veszem.

Minden jót!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 23:59 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 01 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 2007
Tisztázzunk akkor valamit. Amiről itt a vita folyt, az ízlés kérdése amiről lehet ugyan vitatkozni, csak épp nem érdemes. Ezt próbáljuk nektek sokadik hozzászólásban elmondani, hogy attól, hogy itt sokak számára egy negatív kritika kötözködésnek tűnik, mert túlteng benne az olyan megjegyzés, ami az ízlést érinti, még nem ad nekünk okot arra, hogy helyretegyük a kritika íróját. Erre írtuk azt, hogy toleráljátok egymás véleményét, akkor is, ha nem értetek vele egyet, akkor is, ha bántónak érzitek, de hacsak nem ti kaptátok azt a bizonyos kritikát, akkor mondjuk ki nyersen, semmi közötök hozzá. Ez az író és az adott olvasó között zajlik, ha ők megkeresnek minket, privát úton majd lerendezzük az ügyet. Ezt tényleg nem lehet már szebben elmondani.

A feljelentgetés kapcsán sem tudok mást írni, mint lentebb tettem. Nekem az nem segítőszándék és jóakarat, ha nyilvánosan be van linkelve feljelentett mű és írójának profilja. Nincs rá szabály, hogyan kell az ilyet megtenni, mert feltételezzük, hogy vagytok olyan ügyesek, okosak, hogy magatoktól is kitaláljátok, miként lehet ezt megoldani. Ha meg nem, akkor még mindig ott van számtalan lehetőség, hogy feltegyétek a kérdést.

Ami pedig az érzékenységet illeti, most komolyan azt gondoljátok, hogy itt bárki is azon dolgozik, hogyan tudja minél jobban megbántani a másikat? Újra megkérdezem, esetleg felmerült bárkiben, hogy akit szidtok, annak is rosszul eshet a szidalmazásotok? Itt sokadik hozzászólás születik arról, hogy nektek mi esik rosszul, titeket mi bánt. Mi lenne, ha a változatosság kedvéért elgondolkodnátok, hogy a másikat bántja-e, amit ti írtok neki, rosszul esik-e, hogy ennyien támadtok rá?
Én tudok erre felelni. Nem, én nem veszem magamra az engem ért szidást, nem sértődök meg, mert azt vallom, csak az sértődik meg, aki nem tudja elfogadni, hogy az őt ért vádaknak van igazságtartalma. Én el tudom fogadni, ha nektek - tévesen - az jött le, hogy én támadok. Nem támadtam, a hangnem nyugodt, írásban sajnos nem tudom jobban átadni a higgadtságomat. XD
De attól még itt a lentebb feljelentett íróknak rossz lehet, Mayának rossz lehet.
Igen, végiggondoltam, hatszor átírtam a hozzászólást, hogy ne legyen félreérthető, ne legyen bántó, de van, amit nem lehet már szebb szavakba csomagolni. Lehet, hogy ugyanezt tette Esmi is, Maya is, amikor megfogalmazták a feljelentésüket, kritikájukat, de az eltérő ízlés, az eltérő ingerküszöb miatt mindkettő másképp jött le, mint aminek szánták. Tehát tolerancia és türelem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 23:10 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Sziasztok!

Mivel én indítottam el ezt a vitát, ezért úgy érzem, hogy itt az ideje, hogy én is hozzászóljak ahhoz, ami itt folyik.
Először is, nagyon-nagyon sajnálom, hogy ez lett ebből, egyáltalán nem ez volt a célom a bejelentéssel, remélem ezt mindenki tudja. Én pusztán mint kívülálló úgy láttam, hogy az említett kritikaíró a személyes megjegyzéseivel és azzal, hogy a kritikájára adott válaszokat nem hajlandó elfogadni, sérti egyes írók önbecsülését, és annak ellenére sem hagyja abba ezt, hogy az író kerek-perec megmondta; nem kér ebből.
Tudtam, hogy mindannyian meg fogjátok beszélni a dolgot, és együttesen hoztok egy döntést. Azt nem mondom, hogy 100%-ig egyetértettem ezzel, de elfogadtam, s reméltem, hogy ezek után talán más lesz a két fél hozzáállása (mert igen, azt a véleményt nem kellett volna leírnom oda a kritika szekcióba, ezt elismerem, de máshogy nem tudtam Mayához szólni még akkor, meg én is ember vagyok, így hibázok).
Azt senkitől nem kértem, hogy támadja le Mayát, és Laufreyán kívül direkt nem említettem meg senki mást a bejelentésnél (és igen, tudom, hogy ezt nem is állítjátok, hogy így történt volna). Viszont szerintem az, hogy többen kiálltak egy íróért, csak annyit jelez, hogy egy összetartó közösségként próbáltunk működni, és kiálltunk az egyik tagunk mellett. Az nem csak Maya ellen szólt, sőt talán sokkal inkább az ügyben érintett íróknak szólt, hogy "itt vagyunk, mellettetek állunk, nem vagytok egyedül".
Azt is elismerem, hogy ezt a panaszomat megtehettem volna privátban is, vagy jobb lett volna, ha meg sem szólalok, és nem törődök azzal, hogy az írók nem lépnek a saját ügyükben.
(Nagyon zárójeles megjegyzés, hogy én soha nem védem meg magam az életben, mindig más teszi ezt meg helyettem, és egyszerűen nem bírtam nézni azt, hogy mások láthatólag maguk alá kerülnek egy kritikaíró miatt, és most én akartam kiállni mások mellett, mert úgy éreztem védelemre szorulnak.)

Ugyanakkor megjósoltam, hogy ez lesz a vége. :( Abból a pártatlan véleménynyilvánításból én már tudtam, hogy robbanni fog az a bizonyos bomba, és ez csak olaj lesz a tűzre. Egyszerűen látva a többiek reakcióját, biztos voltam benne, hogy ha bárki reagál a hozzászólásotokra, akkor ilyesmi fog bekövetkezni.
Ennek oka igen egyszerű; sok írót igenis sértett Maya stílusa, és kötözködésnek látta (én is, pedig tényleg nem a negatív kritika ellen vagyok, egyszerűen csak szőrszálhasogatásnak éreztem olyan apróságokba belekötni egy amatőr írói oldalon, hogy pl hány centi magas Sirius, de igen, sok mindenben ugyanakkor meg igaza volt, ezt aláírom), és valahogy azt várták volna, hogy egy icipicit melléjük álljatok. Ehelyett amit írtatok úgy is lehetett értelmezni, hogy az író ne merje megvédeni magát, ha ő úgy érzi, valami megsértette. :labi:
És mivel Ti vagytok az adminok, ezért a ti véleményetek tényleg nagyon sokat számít nekünk, íróknak! Éppen ezért ez sokakat rosszul érinthetett, s úgy érezhették, hogy nem számíthatnak rátok. Esmi gondolom erre célzott.

Ami Esmit illeti... Tényleg mindenkit magával tud ragadni az indulat, és amit Kasei írt tényleg támadásnak is lehetett értelmezni. És nem kell ahhoz név szerint említeni valakit, hogy az illető tudja, kire gondoltok. Ezt nem is lehet elkerülni, hogy senki ne ismerjen magára és így vegyen magára dolgokat. Esmi pedig tudom, hogy eléggé érzékeny. Vannak ilyen személyiségek, és vannak akik nem tudják magukba fojtani a dühüket, sértődöttségüket, stb. Igen, talán Kasei üzenetét túlreagálta, és magára vette. De kivel nem történt meg még ilyen?
Egyébként pedig mindkét oldalon elharapództak az indulatok. Sem mi, sem ti nem úgy reagáltatok, ahogy kellett volna. És ez is csak ennyit bizonyít; emberek vagyunk, hibázunk, indulataink vannak, amiket nem mindig tudunk megfékezni, s ezért nem mindig reagálunk úgy a dolgokra, ahogyan kéne.

Ennek az egésznek pedig nem erről kellett volna szólnia! Nem kéne háborúznunk egymással! Szerintem senki sem akart rosszat, mégis az lett a vége, hogy egymás torkának estünk, és megtesszük xy-t, aztán meg zx-et fekete báránynak. Holott senkinek sem kéne annak lennie! Egy közösség vagyunk! Hát hallgassuk meg, becsüljük és szeressük egymást! :xx: >:D<

Szerk: Remélem senkit nem bántottam meg ezzel, mert nem akarok még több sértődést!

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 22:55 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Sziasztok! Besunnyogok egy rövidke szösszenetre. Eddig csak a háttérben olvasgattam a dolgokat, nagyon elharapódzott. Nem szeretnék senkit sem megbántani. Olvastam mindkét fél kritikáit, hozzászólásait (mindet). Csak annyit írnék, hogy ne bántsuk a másikat hirtelen felindulásból, főleg, ha nem ismerjük a háttértörténetét. Maya lehet, hogy nem akart rosszat, mégis oda jutottunk (némelyik kritikája ugyan számomra is nehezen lenyelhető volt). Esmi tuti nem akart rosszat, mégis ő lett a fekete bárány. Kérlek, ne haragudjatok az oldal íróira, mert ők is csak véleményt nyilvánítottak, akár csak Maya.

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 22:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Én se beszélek Esmivel privátban, de a kérdéses hozzászólásban elég hosszan hivatkozott a betegségére.
Sajnálok mindenkit minden problémája miatt, szerencsésnek mondhatom magamat, hogy egyelőre semmi aggasztó nem derült ki az egészségi állapotomról, úgyhogy csak azzal tudok beszállni, hogy egy extrém mentális stresszel járó utat választottam magamnak, hogy valamikor mindenki testi és lelki bajait megértsem, és néhányukon még segíteni is tudjak. Szerintem kevesen nem tudják rólam, hogy én se vetek meg egy jóféle csoportos netfightot, de attól, mert valaki nem jogosan írta, amit írt, és mert ilyenkor érzi az ember, hogy joga van kiállni az igazáért, szerintem nem elhanyagolandó szempont, hogy mennyi kárt okozunk azzal, hogy bizonyítjuk az igazunkat. Itt szerintem nem arról van szó, hogy kinek van igaza vagy sem, és hogy kinek mire van mentsége, hanem, hogy meddig megyünk el. Én is rosszul élném meg, ha nekem írnátok ezeket (főleg akkor, ha jogosan tennétek!), de egy mentális betegnek ez az ezerszerese, és ezt nem csak kitalálom, hanem annyira kész tény, mint hogy a koleszteringazdag étrend keringésproblémákhoz vezet.

Tényleg próbáljunk meg vigyázni egymásra.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 21:42 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Gigi685 írta:
de nem hiszem, hogy Esminek az önbizalomról szólt a helyzet, mindannyian ismerjük az állapotát, és ebbe az is beletartozhat, hogy könnyen magára veszi az ilyesmit, és hogy erős indulatokkal reagál.

Bevallom őszintén, én személy szerint erről megfeledkeztem. Napi szinten elég sok merengőssel kell foglalkoznunk/foglalkoznom, nem tartom észben, hogy kinek milyen magánjellegű problémája van (és szerintem nincs is tisztában mindenki Esmi állapotával, aki nem beszélget vele privátban. Mi, adminok csak annyit tudunk, hogy van valamilyen problémája, és kész. De anélkül, hogy le akarnám kicsinyítani más mentális vagy akármilyen betegségét, kinek nincsen problémája?), és ezt figyelembe véve igen, fogalmazhattam volna finomabban is, de szerintem az "erős indulatú reagálás"-ra ez nem mentség. Ok, igen, de nem mentség. És ezt azért merem így kijelenteni, mert nekem is megvan a magam csodálatos "kis" egészségügyi problémája, ami az egész életemben végig fog kísérni, és ami miatt hajnali háromkor sírva ülök a sürgősségin, de ha tudom magamról, hogy rossz passzban vagyok és könnyen ugrok valamire, akkor nem állok le vitázni, sőt, inkább próbálom kerülni az ilyen helyzeteket, ahelyett, hogy elébe mennék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 21:29 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 01 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 2007
Kedves Esmi, ezért most még jobban meg fogsz rám haragudni, de akkor is kimondom, neked képtelenség olyasmit írni, amin ne sértődnél meg. Ha felteszel egy kérdést és választ kapsz rá, azon is megsértődsz. Ezek után nézd el nekem, hogy nem fogok tudni úgy fogalmazni, hogy az ne eredményezzen újabb sértődést.

Kezdjük az elején. Miért is kéne neked védekezni? Maya mindössze a rád való hivatkozással magyarázta el számunkra, hogy miért így tette meg a feljelentését, miért nem máshogy. Te mindezt azonnali támadásnak vetted, és máris közölted, hogy a te feljelentésed bizony akkor is jogos, míg Mayáé nem, mert te nagyon nehezen szántad rá magad, és te csak segíteni akartál. A segítőszándék meglétét nem vonom kétségbe, ellenben számomra ez ott kezdődik, hogy nem állítom pellengérre az írót, hanem megkeresem a módját annak, hogy ne járassam le mindenki előtt. Ehhez nem kell szabályzat, sem fórumos kiírás, egyszerűen gondolkodom, hogyan tudok úgy jelenteni az adminok felé, hogy ne tűnjek bujdosó feljelentgetőnek, miközben a link azért jusson el hozzájuk.

A másik: attól, hogy valakire többen panaszkodtok, még nem jelenti azt, hogy kizárólag panasz érkezett rá, és ez feljogosít bárkit is arra, hogy nekitámadjon. Elárulom, hogy vannak, akik részben vagy teljes egészébe egyetértenek azokkal a bizonyos kritikákkal, vagy legalábbis nem tartják sem kioktatónak, sértőnek, kötözködőnek. Annak látják, ami, egy kiveséző szubjektív véleménynek, kicsit több ízlést érintő megjegyzéssel, amit a többi olvasónak figyelmen kívül kellett volna hagynia. Miért is? Mert ahogy írtam, a kritika elsősorban az írónak szól, az olvasók vele beszélgetnek, és ebbe nem kell beleavatkozni akkor sem, ha ők nem értenek egyet, és akkor sem, ha más olvasók nem értenek vele egyet. Amit ilyen esetben tenni lehet, hogy más olvasók megírják az írónak, nekik mit adott a történet, mi tetszett/nem tetszett benne, miért érzik/nem érzik a karaktereket ooc-nek, stb. Ezzel szemben én itt nem láttam semmi mást, minthogy többen estetek neki egyvalakinek, aki megpróbálta ugyan elmagyarázni, hogy ez az ő véleménye, ő így ír véleményt, ti akkor is tovább ütöttétek a vasat. Igazán empatikus, toleráns, türelmes hozzáállás. Mostanra viszont eljutottunk odáig, hogy te, Esmi, éppen csak azt nem mondod, hogy Maya egy alja söpredék, akivel nehogy egy lapon említsünk téged, mert te különb vagy nála. Ehhez én is csak gratulálni tudok.

Elfogadom, hogy a negatív kritika nem esik jól, de attól még létezik, és mindig lesz, aki ilyet is fog írni. Lehet, hogy csak ilyet fog írni, és ezt meg kell tanulni kezelni. Nem az a módja, hogy az író megsértődik, nem az a módja, hogy más olvasók rátámadnak, és közlik, hogy takarodjon, ha nem tetszik neki a történet.
Igen, az írónak joga van eldönteni, hogy akar-e ezzel a kritikával foglalkozni, vagy csak a dicsérő szavakra kíváncsi. Semmi gond ezzel az utóbbival sem, vannak, akik csak aprócska sikerélményre vágynak, ők sem kevesebbek másoknál. Ha nem kér a negatív kritikából, akkor ezt meg kell írni az olvasónak. Ha az olvasó nem érti meg, akkor a továbbiakban egyszerűen meg lehet neki köszönni a fáradozást, és többet nem szólni hozzá. Esetleg lehet párbeszédet is kezdeményezni, és megkérdezni, miért kezdte el olvasni, tetszett-e valami a történetben, esetleg csalódott-e, mert nem azt kapta, amire számított? Én ezt egyik válaszban sem láttam például (ha volt, elnézést kérek, amiért átsiklottam felette), a támadó hangnemű „nem vagy képes egyetlen pozitívumot sem ideírni, csak okoskodsz” számomra nem egyenértékű ezzel. Felül lehet ám kerekedni a sértődöttségen és a megbántottságon, csak akarat kell hozzá. Attól, hogy valaki odavakkant neked, te még szólhatsz hozzá szépen. A negatív kritikát is lehet így fogadni, és ebben a szellemben válaszolni rá.

Ami pedig a személyes részét illeti: sajnálom, hogy problémáid vannak. Nekem is vannak, másoknak is vannak, de nem fogok ezekre hivatkozni, mert igyekszem, hogy a véleményemet ne befolyásolja a pillanatnyi hangulatom.

Elfogadom, hogy te úgy érzed, az előző hozzászólás túllőtt a célon, de el nem tudom sajnos ismerni, mert az én véleményemet fent olvashatod, és ebből kitűnik, hogy ellentétes a tieddel. És akkor itt kezdődik megint mindaz, amiről a vita folyik. Képes vagy-e te is tolerálni az én véleményemet, ami eltér a tiedtől, vagy ugyanúgy nekem támadsz újra és újra, mert érvek híján, kizárólag vagdalkozásokkal nem fogsz tudni meggyőzni.

Ahogy az elején is írtam, számodra minden durva, minden sértő, ezt is annak fogod találni. De te egészen biztosan nem bántasz meg másokat, még véletlenül sem. A feljelentésed csupa jó szándék, amiért az író a mai napig hálás, a nekem szánt vulgáris gondolatok még véletlenül sem eshetnének rosszul nekem, a Mayát ért támadásod és lekicsinylő hozzáállásod neki nem fájhat. Itt kizárólag csak neked eshet rosszul minden.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 21:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Ely, nem fogok neked esni, mindenkiből kibújnak az ilyen válaszok, nekem is az előbb Maya hozzászólására, mert nem tetszett az attitűdje, olvastam a kritikáit, arra gondoltam, hogy velem igazi szakmabeliek sokkal rosszabb szövegeimre sokkal kedvesebbek, úgyhogy úgy éreztem, hogy jogom is van hozzá, hogy beszóljak, néha meg amúgy nincs is jobb buli, mint melegebb éghajlatra küldeni a másikat, de nem hiszem, hogy Esminek az önbizalomról szólt a helyzet, mindannyian ismerjük az állapotát, és ebbe az is beletartozhat, hogy könnyen magára veszi az ilyesmit, és hogy erős indulatokkal reagál. Ez nem a "mentális betegség kártya", hanem konkrét tény. Az adminok meg ebben a kontextusban tök prominens személyek, mert ti vagytok a közösség élén, vagyis a szavatok kétszeresen számít. Nekem is kétszeresen számít.

Mindenkiben vannak indulatok, nem akarom előadni, hogy én amúgy makulátlan és tökéletes vagyok, de nekem itt húzódik a határ, amit szerintem egyikünk sem akar átlépni.

Vigyázzunk egymásra.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 20:49 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Szövegértés egyes. Akkor még egyszer:
Idézet:
Míg nektek csak a saját véleményeteket kell megfogalmazni, nekünk tíz ember véleményét kell összegyúrni és továbbítani.
Ezt tette most Kasei, szóval Esmi, leszel szíves nem a torkának esni, amiért az adminCSAPAT véleményét tolmácsolta.

De csak hogy ezúttal egyértelmű legyen, és nyugodtan lehet személy szerint engem szidni, most a SAJÁT véleményemet fogom elmondani: Ne haragudj, Esmi, de te láttad bárhol is konkréten a TE nevedet Kasei hsz-ében? Mert én nem. Szerintem más sem. Örülünk neki, hogy olyan nagy önbizalmad van, hogy szerinted minden rólad szól, komolyan (ezt mindenféle szarkazmus nélkül mondom, a mai világban tényleg ez a ritka), de miért veszel mindent személyes sértésnek (ahogy már nem először teszed itt a fórumon)? Amikor pár nap után nem kaptál még választ egy kérdésedre (mert urambocsá' elfoglaltak voltunk), jött a panaszkodás. Amikor Maya meg merte említeni a nevedet, jött a védekezés és a vádaskodás. Pedig annyit tett, hogy megírta: újonc merisként, aki nem ismeri még annyira a rendszerünket, egy másik merishez hasonlóan (aki tök véletlenül te voltál), ő is ugyanazt a topikot használta a feljelentéshez. Mondd már el kérlek, ezen mi volt annyira iszonyúan sértő, hogy habár "nem akartad folytatni a vitát", mégis fél oldalas hisztis kellett levágnod miatta?* Kasei szintén nem kifejezetten neked szánta a mondandóját, hanem MINDENKINEK, aki itt jár és hozzászólt a témához, vagy egyáltalán olvassa a fórumot, EZÉRT írt mindent többes számban (és ha nem 2 napja lennél itt, feltűnt volna, hogy az ilyeneket szándékosan MINDIG többes számban írjuk véletlenül sem személyeskedve valakivel), erre EZ kicsapta nálad a biztosítékot?

*Hozzáteszem, akármennyire is nem tetszik ez neked, Maya pontosan ugyanazt tette, amit te. Jelezte, hogy van egy történet, ami szerinte helyesírás ügyileg nem felel meg az oldal feltöltési szabályzatának (amiben igaza volt). Ennyit írt a fórumra. Te meg jössz azzal, hogy a KRITIJÁBAN mit nem volt pofája írni xy írónak, és nehogy már hozzád hasonlítsa magát, mert te meg ilyen meg olyan kritikákat írsz? Bocsánat, de WTF? Ehhez az írón kívül kinek mi köze van? Ameddig Ő MAGA nem jelenti a kritikát vagy annak az íróját, más miért esik neki?

Idézet:
És milyen fura, akkor senki nem hőbörgött, mert nem volt baj a stílusommal.

Vagy azért nem hőbörgött, mert szuper, hogy te tök pozitív kritikákat írsz állandóan és mindenki imád érte, de a Merengősök nagytöbbsége a mai napig nem bírja elfogadni és feldolgozni a negatív kritikákat, csak akkor, ha az sűrű bocsánatkérések közepette van előadva. És ha egy olyan ember mer bármit előhozni, aki nem puszilgatja körbe az író fejecskéjét, egyből tízen támadnak neki (ahogy most is történt. Ezt nem gondolod visszásnak, hm? Minden rendben van vele, hogy egyszerre öt ember támad egyet?) Olvastam Maya néhány kritikáját (tény, nem az összeset), és én a stílusában nem láttam kivetnivalót, ahogy Lio sem. Egyébként neki miért nem estél neki? Azt én sem értem, hogy ha valaki nem kér valaki véleményéből, akkor az miért nem áll tovább a másik hatmillió feltöltésre, de ez már az Ő és az ÍRÓ dolga.

Sajnálom, hogy rosszul estek neked Kasei szavai, de ne haragudj (és ez már nem csak az én véleményem), de iszonyúan túlreagálod.

Idézet:
ti jöttök mint pártatlan adminok, ám körülbelül finoman el akarjátok hallgattatni a hozzászólókat, hogy elég a vitából, zárjuk le.
Igen, mert nem szeretnénk polgárháborút, ez olyan rossz dolog? A vitával soha nem volt semmi bajunk, ezt a régi fórumozók megmondhatják, amíg az normális hangnemben, vádaskodás és mutogatás nélkül zajlik, de ha túllép egy határt, MINDEN ESETBEN LEÁLLÍTJUK. Bocsánat, hogy a munkánkat végezzük.

Idézet:
Nem mondok neveket, de többen nincsenek megelégedve a témában történő admini viselkedéssel, csak inkább nem szólnak, mert nem mernek.

Mikor ettünk meg bárkit a véleménye miatt? Én nem emlékszem rá. Nyugodtan előbújhatnak ezek az állítólagos emberek akár nyíltan, akár privátban. Egyébként valaki magyarázza már el, hogy jelen esetben milyen "viselkedéssel" nem voltatok megelégedve? Azzal, hogy próbáltuk elcsitítani a kedélyeket? A védelmére keltünk annak az egy szem szerencsétlennek, akit tömeges támadtatok? Hogy privátban kerestük fel a szóban forgó történet szerzőjét, és nem a nagy nyilvánosság előtt? Hogy át mertük beszélni a témát magunk között, mielőtt nyilvánosan bármit léptünk volna? Hogy a háttérben intézkedünk és nem az asztalt csapkodjuk, ahogy egyesek tették itt? Melyik része volt olyan undorítóan gonosz?

Idézet:
többen írtak nekem üzenetet, miszerint "az egyik admin elég durván reagált"?

Ó, ha ez volt nektek a durva, látnátok kellett volna, hogy én mivel akartam reagálni... De most komolyan, szintén a MAGÁNVÉLEMÉNYEM szerint (és három másik admin MAGÁNVÉLEMÉNYE szerint) Kasei hsz-e korrekten lett megfogalmazva, nem volt bunkó, nem volt személyeskedő, nem volt "durva". (Mert hogy egyébként, amikor az admincsapat véleményét továbbítja valaki, előtte minimum 2-3 ember rábólint.) Nektek mi volt ebben durva? Nem eshet meg tök véletlenül, hogy te reagálod túl?

*magánvélemény vége* Nekem lehet esni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 19:46 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Hát, ez gyönyörű volt, Kasei, hálásan köszönöm, hogy egy kalap alá vontál egy olyan emberrel, akire érdekes módon többen is panaszkodtak. Mindezt azért, mert EGYETLENEGY ALKALOMMAL jeleztem felétek egy szerintem túl sok hibával rendelkező feltöltést. És milyen fura, akkor senki nem hőbörgött, mert nem volt baj a stílusommal. Akkor ne nyissatok ehhez topicot, vagy írjátok ki szabályként, hogy csak privátban "jelentsünk fel" bármit.
Elnézést, de ezzel most rettenetesen felhúztál és megsértettél. Mégis milyen eljárás az, hogy amikor több ember nehezményezi egynek a stílusát, hozzáállását, ti jöttök mint pártatlan adminok, ám körülbelül finoman el akarjátok hallgattatni a hozzászólókat, hogy elég a vitából, zárjuk le. Ha pedig felmerül a nevem egy védekezés közben, én pedig vagyok olyan mocsok, hogy megírom az ezzel kapcsolatos gondolataimat, máris ugyanolyannak titulálsz, mint a szóban forgó illetőt, és többes számban minősítesz, küldesz el udvariasan a búsba.
Nem mondok neveket, de többen nincsenek megelégedve a témában történő admini viselkedéssel, csak inkább nem szólnak, mert nem mernek. Én sem mertem. De azért ez nálam most kiverte a biztosítékot.
Akármilyen rosszul vagyok, mindig igyekszem utolsó erőmet összekaparva tartalmas és segítő kritikákat hagyni a szerzőknek, ezekben sosem támadok, nem jövök a szubjektív vélemény kötelező megfogadásával, és úgy gondolom, semmi gond nincs a kritikáimmal, sőt, a szerzők mindig nagyon örülnek a soraimnak. Erre odasorolsz valakihez, aki kb. minden kritikájával fájdalmat és rossz érzést hagy maga után. Na, ezt nem érdemeltem meg.
És most remegek, mint állat, és nagyon-nagyon vissza kell fognom magam, hogy ne mondjak még durvább dolgokat cifra káromkodással megtűzdelve. Mert jogtalanul támadtál rám és utasítottál rendre. Tudod, mennyire fájt egy zűrös, fájdalmas virrasztás utáni néhány óra alvásból arra kelni, hogy többen írtak nekem üzenetet, miszerint "az egyik admin elég durván reagált"?
Persze tudom, majd erre is csak valami durva választ kapok, MIÉRT IS FORDULNA ELŐ, hogy egy nagy és tiszteletbeli admin észreveszi, hogy mondjuk túllőtt a célon, vagy hibázott?...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 20 (kedd), 16:33 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 01 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 2007
Ízlésbeli különbség miatt továbbra is felesleges vérre menő vitákat folytatni. Attól, hogy egy történet egyesek szájízének túlírt, másnak még tetszhet, nem kell egymásra licitálni, kinek a véleménye nyom többet a latba. Ideje lenne egymás támadása helyett elfogadni, hogy az egyiknek ez, a másiknak meg amaz tetszik. Tényleg ennyire nehéz tolerálni az eltérő ízlést?

Ha egy történetnél túl sok helyesírási hibát észleltek, lehet érte szólni, mert a moderálás történelmében nem egyszer fordult elő, hogy az elutasító e-mail ellenére véletlenül az elfogadás gombot nyomtuk. Többségében az író maga szól ezért, de némelyeknek vagy fel sem tűnik, vagy lapítanak. Azt is elmondtuk már százszor, hogy mi is hibázunk, időnként elsiklunk a hibák felett, esetleg épp a határon mozog a hibaszám, amit az elfogadó e-mailben jelzünk, az író pedig vagy javít vagy nem. De ez nem azt jelenti, hogy hetente lehet jönni árulkodni, főleg nem abban a szellemben, ahogy itt lentebb is tettétek.

A hatalmas segítő szándék közepette melyikőtöknek jutott eszébe, hogy az érintett történetekhez vezető linkeket ne nyilvánosan osszátok meg, hanem külön privát úton küldjétek el nekünk, ezzel védve az írót a történetéhez odacsődülő kíváncsiskodóktól? Eddig már nem terjedt a jót akarás. Erre nem magyarázat, hogy az író figyelmen kívül hagyta a véleményeteket. Megteheti. Joga van hozzá, ahogy nektek is megvan a jogotok véleményt nyilvánítani. Csakhogy sem az író látszólagos közömbössége, sem az ellentétes kritikával való egyet nem értés nem jogosít fel arra senkit, hogy a másiknak essen, főleg nem, ha mindez csoportosan van elkövetve. Ez ugyanúgy vonatkozik az írókra és az olvasókra is.
Lió felsorolását kiegészítve:
- az író nem támadja az olvasót a véleménye miatt
- az olvasó nem erőszakolja rá a véleményét az íróra
- az olvasó nem ugrik a másik olvasó torkának az eltérő ízlés/véleménynyilvánítás miatt

Ami az utolsó pontot illeti, akármilyen nehéz megállni, nem kell mindenbe beleszólni, az író és az adott olvasó képesek maguk között lerendezni a dolgokat – ha mégsem, akkor sem a nyilvános lejáratás a megoldás. A kritika elsősorban az írónak szól, nem a másik olvasónak.

Ha segíteni akartok az íróknak, lehet ajánlkozni bétának, el lehet mondani a véleményeteket, de az már az írón áll, hogy mindebből mennyit hasznosít, fogad el, és ezt tiszteletben kell tartani.

A további megszólításokhoz pedig lehet használni a privát felületeket, nem szükségeltetik hozzá közönség.

És ha úgy is tűnik, hogy mi, adminok nem foglalkozunk a témával, mert nem szólunk hozzá minden hozzászólást követően, attól privátban még dolgozunk az ügyön, csak épp időt nem hagytok arra, hogy érdemben is reagáljunk. Míg nektek csak a saját véleményeteket kell megfogalmazni, nekünk tíz ember véleményét kell összegyúrni és továbbítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 19 (hétfő), 17:14 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Maya96 írta:
Nem célom újabb botrányt kirobbantani, de szeretnék tisztázni pár félreértést.

A kritikáimat segítő szándékkal fogalmaztam (és fogom fogalmazni ezután is, hogy fejlődésre és folytatásra buzdítsam a ficírókat), a feljelentést pedig azért tettem, mert itt [link] Esmi név alatt valaki hasonló problémát jelzett egy feltöltött történet kapcsán. Ahogyan ő, úgy én is a nem javított nyelvhelyességi, helyesírási hibák miatt fordultam az adminokhoz, ugyanis a szerző lekezelő hangneme arra engedett következtetni, hogy engem nem vesz komolyan, és nem áll szándékában megfogadni a külalakra vonatkozó tanácsaimat. Külön szeretném kiemelni, hogy visszatérő típushibákról beszélünk, melyek a szerző más írásaiban is felbukkannak zavaró számban.

A karakterekkel és a történetvezetésekkel kapcsolatos szubjektív meglátásaimat ugyan meg szoktam osztani a szerzőkkel, ám nem azért, hogy azokat bárkire ráerőltessem. Új vagyok a Merengőn, fanficekkel mostanában kezdtem foglalkozni mint kritikus - magam nem érzek késztetést az írásra -, így nem vagyok tisztában a rajongók ábrázolásmódjával, csupán a könyvbeli karakterjellemzőkkel. Ebből fakadhat, hogy OOC-nek vagy AU-nak ítélek olyan vonásokat, amelyeket a fices közösség elfogadottnak tekint annak ellenére, hogy nem vagy nem pont így szerepelnek a canon műben.

Nem állt szándékomban indulatokat gerjeszteni, az pedig végképp nem, hogy bárkit megbántsak.


Mivel meg lettem említve, ezért reagálok, aztán befogom, nem akarom tovább húzni ezt a vitakérdést.
Igen, én valóban tettem egy "feljelentést". De annál a történetnél, ahol én emeltem ki a szájbarágós stílust és a túlmagyarázást, ott ezerszer durvább a helyzet, mint azoknál a történeteknél, ahol te emeltél ki szerinted "túlmagyarázós" szöveget. Holott az általad kiemelt mondatoknál annyi volt, hogy négy szóval többet írt egy mondatba, vagy szerinted nem kell valamit leírni, ami evidens, míg amire én tettem jelentést, ott egész bekezdések hemzsegnek töltelékinfóktól, mint hogy hogyan öltözködik a szereplő, mit használ a hajára, milyen helyen lakik/dolgozik. De a fő problémám nem az írói stílusa volt, hanem a konkrét hibák, a ba-be/ban-ben helytelen használata, az egybeírások külön írás helyett, és az írásjelek. Ezek pedig egy írásban szerintem sokkal súlyosabb problémák, amit az írónak meg kell tanulnia jól használni, mielőtt túlságosan belemelegedik az írásba.
Amit viszont te csinálsz (főleg NymphaTonksnál), az már véleményem szerint túlzás: belekötsz, hogy "a könyvben nem így van", "ez karakteridegen", "ide miért írtad még ezt, elég lett volna, ha ezt írod", "ide nem kell ez a szó", stb. Kiemeltél elírásokat is - előfordul, igen, hogy hiába olvassa át a szerző többször is, bent marad egy-egy ilyen hiba, de ezt nem úgy kellene feltüntetni, hogy milyen trehány és minőséget nélkülöző az író, és hogy úristen, RENGETEG hibája van. Nehéz minden kis elírást jól kiszűrni, hiába olvassuk át többször, bent tudnak maradni.
Egyébként dolgoztam olvasószerkesztőként, tehát az én szemem is rááll a hibákra, de a Merengőre nem azért járok, hogy nagyítóval keressem ezeket.

Én azt az egy feljelentést is nehéz szívvel tettem meg, de azt kellene észrevenned, hogy a szubjektív meglátásaidnak kőbe vésett hibaként való feltüntetésével átlépsz egy határt. Ha pedig ennyire mazsolázni akarsz a helyesírási, nyelvhelyességi hibák és elírások terén, hát jelentkezz bétának. Akkor legalább "legálisan" javítgathatsz, ám a szubjektív véleménnyel akkor is csínján kell bánni. Voltam én is béta, de csupán a nyelvtani hibák és a túl hosszú körmondatok darabolása terén segédkeztem. Abba nem szóltam bele, mit ír, pedig néha néztem nagyokat, hogy hányadszorra lövik már le ezt a szereplőt, meg atyaég, ez milyen életszerűtlen, de NEM szóltam bele, mert a történet vezetése és a karakterekkel való munka kizárólag az író dolga, legalábbis egy amatőr oldalon nem kiadót játszunk, hogy a saját kedvünk szerint átformáljuk a történet egyes részeit.

Üdv!

U.i.: Az adminoktól pedig elnézést kérek, amiért még hozzászóltam a témához, nem célom továbbhúzni a vitát, tudom, hogy ti ennek lezárásán vagytok, de ha már rám hivatkozott a kedves hozzászóló, úgy éreztem, meg kell osztanom az ezzel kapcsolatos gondolataimat. Remélem, nem okoztam nagy bajt ezzel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 19 (hétfő), 10:57 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Röviden és velősen...

Csak a félreértések elkerülése végett:

- az író nem kötelezhet senkit az olvasásra
- az olvasók nem kötelezhetik az írót írásra
- az író nem kötelezhet senkit kritizálásra
- a kritikus nem kötelezheti az írót a tanácsok megfogadására.

PONT

Amit mindenki megtehet, hogy leírja a másik számára a véleményét, tanácsot adhat vagy kérhet. Az hogy ezt a másik oldalon mennyire fogadják meg, mindenki szíve-joga, de nem kötelezhető semmire. És ezen semmiféle feljelentés, fenyegetőzés, hiszti, közös egymásra találás nem változtat.

Lehet hogy rosszul esik, hogy te időt-energiát fordítottál valamibe, és aztán a másik oldal magasról tesz rá, legyen szó arról, hogy írtál egy történetet és a kutya sem reagál rá (vagy nem úgy ahogy szeretnéd), vagy írtál egy kritikát és a kutyát sem érdekli a véleményed, de ettől még mindenkinek szíve-joga ignorálni a másikat.

Ezt fogja már fel végre mindkét oldal.


Magánjellegű hozzáfűzés: Én nem érzem amúgy olyan sértőnek Maya kritikáit, de amit fel nem foghatok, MIÉRT MÉSZ VISSZA ODA, AHOL NEM KÉRNEK BELŐLE???? Nagyon sok író van a Merin, aki örül egy ehhez hasonló kiveséző, elemző hozzászólásnak. De aki nem kér belőle, annak nem kell leerőltetni a torkán.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 19 (hétfő), 9:02 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 március 13 (kedd), 8:43
Hozzászólások: 2
Nem célom újabb botrányt kirobbantani, de szeretnék tisztázni pár félreértést.

A kritikáimat segítő szándékkal fogalmaztam (és fogom fogalmazni ezután is, hogy fejlődésre és folytatásra buzdítsam a ficírókat), a feljelentést pedig azért tettem, mert itt [link] Esmi név alatt valaki hasonló problémát jelzett egy feltöltött történet kapcsán. Ahogyan ő, úgy én is a nem javított nyelvhelyességi, helyesírási hibák miatt fordultam az adminokhoz, ugyanis a szerző lekezelő hangneme arra engedett következtetni, hogy engem nem vesz komolyan, és nem áll szándékában megfogadni a külalakra vonatkozó tanácsaimat. Külön szeretném kiemelni, hogy visszatérő típushibákról beszélünk, melyek a szerző más írásaiban is felbukkannak zavaró számban.

A karakterekkel és a történetvezetésekkel kapcsolatos szubjektív meglátásaimat ugyan meg szoktam osztani a szerzőkkel, ám nem azért, hogy azokat bárkire ráerőltessem. Új vagyok a Merengőn, fanficekkel mostanában kezdtem foglalkozni mint kritikus - magam nem érzek késztetést az írásra -, így nem vagyok tisztában a rajongók ábrázolásmódjával, csupán a könyvbeli karakterjellemzőkkel. Ebből fakadhat, hogy OOC-nek vagy AU-nak ítélek olyan vonásokat, amelyeket a fices közösség elfogadottnak tekint annak ellenére, hogy nem vagy nem pont így szerepelnek a canon műben.

Nem állt szándékomban indulatokat gerjeszteni, az pedig végképp nem, hogy bárkit megbántsak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 15:16 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Természetesen foglalkoztunk a helyzettel, főleg az ide érkezett panaszt követően, és ennek fényében szeretnénk pár dologra felhívni a figyelmet és megkérni titeket.
Fontos, hogy a szerzőknek meg kell tanulniuk a helyükön kezelni a negatív véleményeket, a kritikaíróknak pedig azt, hogy adott esetben rosszul eshet a véleményük, és ez nem hiba, aminek jelentése szükségessé válna. Mindkét félnek türelmesnek kell lennie a másikhoz, és többször is átgondolni mit írjon le, mert nem szabadna hogy az legyen a cél, hogy a másikat bántsuk. Ugyanannyi múlik a kritikaírón, mint az írói reakción, és természetesen a később az írót védelmező olvasóközönségen, mert könnyen elérhetik ugyanazt a hatást, mint korábban a véleményező. Az ízlésbeli különbséget mindkét félnek illik tolerálni.
A szubjektív vélemény továbbra sem indok egy történet elutasítására, hiszen itt senki sem profi író, csupán remélhetjük, hogy azok lesznek és erre is törekednek. Ehhez is hasznosak és nagy szükség van a megfelelő visszajelzésekre, akár negatív, akár pozitív legyen. Adminként mi is az írók fejlődését támogatjuk, nem pedig a meghurcolásukat.
Figyelünk majd a továbbiakra, mert nem szeretnénk, ha ennél is jobban elharapódzna a helyzet, de olvasóként is kérünk titeket, hogy ne álljatok le veszekedni a történet kritikái alatt, ugyanis a felület nem arra való, és ezeket ugyanúgy törölni fogjuk, mint a nem megfelelő hangvételű, és túlzottan bántó kritikákat, amennyiben a szerző, aki kapja, jelenteni fogja. A kritikaírókat pedig arra kérjük, hogy mérjék fel, ha egy szerző javítva a hibáit az írásmódjára és stílusára tett javaslatokat viszont már nem kívánja megfogadni, hiszen találhatnak sok egyéb olyan történetet az oldalon, amik közelebb fognak állni hozzájuk, és nem lesz ilyen problémájuk. Ne törjük le senki lelkesedését, legyünk türelmesen és biztatóan egy közösség adó és fogadó felei.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 10:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Laufreya írta:
Sziasztok!

Drága Nym, mint valaki, akinek örök lekötelezetted vagyok, nem csak a K.K., hanem az engem védő kritikád miatt is, illetve Saszta, Kadma, Gigi, Lizzie, nem tudom nem megköszönni, hogy véleményeteket nyilvánítottátok az üggyel kapcsolatban. Minden szavatok elmondhatatlanul sokat jelentett nekem.

Nagyon sajnálom, ha a kritikára adott válaszommal bárkit megbántottam, mert nem ez volt a szándékom (mint viszonylag friss, régi-új merengős, nem is akarom, hogy az építő kritikák elkerüljenek)! Én csak szeretnék megint írni...



Szerintem egyáltalán nem volt bántó a válaszod, hiszen ahhoz képest, milyen hangnemben írt neked, kedves stílusban válaszoltál, és javítottál is a hibákat. Az, hogy ő még ezen felül is elvárt tőled dolgokat, nem volt fair, hiszen nem vagyunk gondolatolvasók, hogy tudjuk, mit hisz még hibának. :) Az építő jellegű kritikának én is ugyanúgy örülök, mint a "Köszönöm, nagyon tetszett ez és ez..." jellegűeknek, de nem hiszem, hogy bárkinek is jól esne egy tömény leoltás-áradat. Ha észrevette, hogy még mindig van a történetben hiba, neked kellett volna szólnia, de ahogy láttam, csak egyszer írt, pedig ha már regisztrált emiatt a fórumra, vehette volna a fáradságot, hogy linkelgetés helyett téged keressen fel még egyszer.

Üdv:
Lizzie :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 3:24 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Hű.

Elolvastam, mi történik itt, és nehezen találom a szavakat. Az elmúlt hetekben én is belefutottam egy új Merengő-tagba, akinek nem vagyok kibékülve a kritikáival - olyan, mintha erőlködve próbálna meg mindenütt építő jellegűt megfogalmazni, de ez valahogy sokszor mellémegy, mert olyan dolgokat vár el egy-egy történettől, ami kívül esik a műfajon. Például karakterfejlődést és leírásokat hiányol egy olyan egyperces ciklusban, ami kifejezetten képeket és hangulatokat mutat meg, amolyan felvillantás-szerűen. Mindig ideges vagyok, ha újra megjelenik a szösszeneteimnél, de esküszöm, most mindezt át kell értékelnem, mert a szóban forgó vitában szereplő kritikaíróhoz képest az, akiről én beszélek, nagyon is normális és kedves.

Hogy teljesen képben legyek, elolvastam azokat a kritikákat is, amiket ez a Maya nevű emberke NymphaTonks történeteihez írt, és a végére kinyílt a bicska a zsebemben. Ami engem a legjobban felhúzott, az az, hogy konkrétan teljes történeteket akar átíratni a szerzőkkel, csak mert ő máshogy képzeli el a karaktereket, és neki nem tetszik az, ahogy az adott szerző írja. Ez mégis mi? Persze, véleménye lehet mindenkinek. Rá lehet mutatni (normális hangvételben) hibákra. DE! Hogy milyen stílusban, milyen szóhasználattal és főképp milyen történetet, karaktert ír a szerző, az az ő saját joga. Nem az olvasók szájíze szerint alkotjuk meg mi, írók a magunk világát. Az írásban szabadok vagyunk, és oké, amellett, hogy a helyesírás, nyelvhelyesség fontos, olyan jeleneteket és olyan karaktereket alkotunk, amilyeneket szeretnénk. Na, és ha fanfiction? Sehol nincs kőbe vésve, hogy ha valaki rajongói történetet ír, akkor csak olyannak jelenítheti meg a kölcsön vett karaktereket, amilyennek az eredeti író megalkotta. Legalábbis én így gondolom.

Továbbá fontosnak találom, hogy ha a szerző nem ért egyet valamiben a kritikaíróval, azt - természetesen szintén normális, emberi hangon - megfogalmazza. Csak azért, mert valaki leszögezi, hogy ő most "építő jellegű kritikát ír, és csak segíteni akar", a szerző nem köteles bármiféle saját, önálló gondolat nélkül meghajolni a kritikaíró óhajai előtt, és bőszen egyetérteni, hogy "igazad van, átírom". És ha a szerző megindokolja, miért úgy írta azt, amit, és miért nem ért egyet, akkor végképp nem elegáns személyeskedésbe kezdeni, hogy "csodálom, milyen önbizalmad van".

Mindezek után a kedves kritikaíró még a fórumra is felregisztrál, és jön árulkodni, mert a "nem nevesített" Laufreya nem hódolt be a leírt óhajoknak, és kulturáltan ki merte fejezni egyet nem értését.

Na, csak belevakkantottam én is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 2:52 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Sziasztok!

Én, mint erősen érintett fél, nem terveztem beleszólni az eseményekbe, de a történések arra késztettek, hogy aktív fórumozóként ne lapuljak tovább.

Maya már okozott nekem egy kellemetlen időszakot részleges, és egyébként jogos észrevételekkel is bíró kritikáival, nem gondoltam volna, hogy a dolog koránt sincs lezárva, ezért is lepődtem meg az ellenem szóló feljelentésen.

Drága Nym, mint valaki, akinek örök lekötelezetted vagyok, nem csak a K.K., hanem az engem védő kritikád miatt is, illetve Saszta, Kadma, Gigi, Lizzie, nem tudom nem megköszönni, hogy véleményeteket nyilvánítottátok az üggyel kapcsolatban. Minden szavatok elmondhatatlanul sokat jelentett nekem.

Nagyon sajnálom, ha a kritikára adott válaszommal bárkit megbántottam, mert nem ez volt a szándékom (mint viszonylag friss, régi-új merengős, nem is akarom, hogy az építő kritikák elkerüljenek)! Én csak szeretnék megint írni, ahogy évekkel ezelőtt tettem.

Köszönök mindent:
Lauf

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 0:54 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Sziasztok! :)

Nos, én nem szoktam a fórumon semmilyen vitába beszállni, ezuttal sem akartam, de most kissé elragadott a düh.
Kezdjük azzal, hogy én, mint külső szemlélő, olvastam Maya kritikáit, és eléggé... szíven ütött, pedig nem nekem írta.

Több szempontból is bántott:
1. Már ahogy beharangozta, hogy ezt és ezt várta a könyv alapján. Mivel egy könyvről, vagy filmről beszélünk, olvasás, illetve nézés közben mindenkinek más jön le az adott karakterekről. Pl.: Van, aki szerint egy szereplő gyerekes, és van, aki szerint ez inkább vicces. Nos, ha én például ezt viccesnek találom, akkor nekem az adott fanfiction nem lesz AU, mert elmondott a szereplő egy viccet.
2. Lehet teljesen negatív egy kritika, de azt nem mondhatjuk, hogy ne töltsön fel történetet a szerző, várjon vele, üljön rajta, mert még van hová fejlődnie. Nos, mivel én is írok, így tudom, hogy ez nem így van. Én a saját olvasóim kritikáiból, az adminok és a bétám segítségéből tanulok, így mindig örömmel fogadom akár a negatív kritikát is. De itt ez a panasz... hogy is mondjam... nem volt jogos, ugyanis javította a hibákat, akire Maya panaszt tett. Ha igazán segíteni akart volna a kritikát író, felajánlotta volna, hogy bétáz, és nem a porba alázza a történetet. És főleg nem jár vissza utána, és ismétli meg.
3. Az itteni írók nagy részének még nincs kiforrott stílusa. Sőt! Még változhat is, hiszen jöhet egy másik korszak, történhet valami, ami miatt már nem ugyanabban a stílusban írunk. Ezt nem lehet kifogásként, jelen esetben hátrányként feltüntetni, hiszen ez adja meg az írói sajátosságot. Ha egy olvasónak nem tetszik valaki írói stílusa, ne olvassa, de ahogy láttam, például Nym írásainál, többször is visszatért a véleményező, és még azért is szemrehányást tett, mert védekezni mert, vagy éppen megmagyarázta, miért azt írta. Szerintem egy szerzőnek joga van megvédeni a történeteit, hiszen az olyan egy szerző számára, mint egy kis ékszer, melyet ő maga készített. Becses.

Ezeket figyelembe kell venni, és hiába dolgozik vagy tanul valaki lektornak, ez az oldal amatőr írók oldala, így hát ehhez mérten kell kritikát írni. Nem mindenki Oscar Wilde, vagy éppen J.R.R. Tolkien. Én például biztosan nem, és ha nekem valaki akár csak egyetlen egy ilyen tömény negatív kritikát írna, lehet soha többé nem írnék még egy százszavast sem, pedig vannak akik szeretik a történeteim. Lehet, hogy egy-egy író sok hibával ír, de ezért még nem kell bántani, hanem segíteni kell. A Merengő pedig azért lett színvonalas, mert az adminok, a KK tagok, az anonim kritikaírók, a szerzők és a béták együtt dolgoztak rajta, ezért ezt felhozni egy író lejáratásában nem illik.

Nos, ennyit szerettem volna, remélem, nem bántottam meg senkit. :)


Üdv:
Lizzie :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 13 (kedd), 23:26 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Én bele szoktam szólni a vitákba, és ezt a jó szokásomat nem szeretném elhagyni. Nyilván az is legális, ha jelzem, hogy rossz stílusú, aránytalan kritikák voltak, ahhoz képest, hogy a szerzőjük elvileg tanult kritikaírást. Csak pislogtam, hogy ezmiez. Ilyesmik voltak kiemelve, hogy a 190 centi túl magas, meg hogy mennyire túlbonyolította azzal, hogy ezt meg azt így nevezik, ahelyett, hogy csak leírta volna az író, hogy ez meg az, pedig annak szerepe is volt a szöveg értelmének szempontjából. (benne vagyok az egyetem bölcsészműhelyében, szóval legalább ugyanakkora szakértőnek számítok a kritikaszekcióban felhozott érvelés alapján, bízzatok bennem srácok!!) Ez is egy vélemény.

Igen, oka van annak, hogy a Merengőre publikálunk és nem az ÉS kvartetten vitatkoznak az írásainkról. Ezt hívják amatőr írásnak. Ez nem csak az írói fejlődésről szól, hanem egy közösség is, de nem is akarom nagyon boncolgatni, még a végén úgy nézne ki, mintha ezek a kritikák szakmaiak lettek volna, de nem voltak azok. Attól, mert modoros stílusban lehúzod a másikat a gyászba, még senki sem lesz okosabb. Te se, ő se. Az admincsoport pláne nem arra való, hogy demagóg érveléssel ("vajon legális-e negatív, segítő szándékú kritikák írása az oldalon?" - jaj hagyjuk már, senkinek nem az volt a baja, hogy az oldal szabályzata tiltja, de gondolom az se tilos, ha a szerző nem issza a kritikád minden szavát, esetleg magyarázni kezdje az igazát) fújd a magadét.
Könnyű valakivel "megetetni a precizitásodat", amikor egy sérülékenyebb pozícióban van, és ahol minden szavára rá lehet húzni, hogy csak nem érti a te széleskörű szakmai perspektívádat, precizitásodat (még egyszer!!), segítő szándékodat. Azért voltak már negatív kritikák az oldalon, amik nem húzták ki a biztosítékot. A nagy segítséget se lehet rátukmálni mindenkire, ha egyszer nem kérnek belőle. Nem kötelesek kérni belőle.

Az adminok kompetenciája, hogy mi kerülhet fel az oldalra és mi nem. Miattuk lett az oldal színvonala olyan, amilyen, ezt te is elismerted, vagyis mezei, aggódó olvasóként ezzel további teendőd nincsen.

Látszott, hogy kínszenvedés árulkodni, a legjobb módszer ezellen, ha nyilvános megalázás (neked hogy esne, ha belinkelnék a profilodat, hogy milyen szìnvonaltalan vagy?) és méteres posztok helyett inkább nem csinálsz semmit, és hagyod, hogy az oldal egyre lejjebb és lejjebb süllyedjen a mocsárban, ahova tartozik. Vannak dolgok, amiket nem kell megmenteni. Mindjárt Húsvét, gondolom, az idevágó sztorit nem kell ismertetnem.


Végül, egy kis vidámság:

"Nem nevesíteném a szerzőt, a link a profiljához a következő:" - Unironikusan mondom, hogy latin ZH előtt álltam a folyosón, nekünk nagyon periféria az egész, de magas a követelmény és kritériumtantárgy, féltem is tőle rendesen, de elolvastam ezt, és akkorát aszaltam rajta, hogy a többiek azt hitték, bediliztem.

Nincs is fontosabb ebben a mai világban, mint hogy korrektek legyünk, ugyebár.

Én se szeretnék veszekedést, de ezeket fontosnak tartottam leírni. Aki a nagybetűs szakmának érzi magát, menjen, kritizáljon kiadott könyveket pénzért, egyébiránt ugyanolyan amatőrnek számít, mint amilyen amatőr a művek szerzője, és mindkét félnek ugyanannyi joga van felülbírálni egymást. Néha szükség is van rá. Peace.


_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 13 (kedd), 21:33 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Saszta írta:
...


Én sem szoktam beleszólni a vitákba, nem is szeretnék veszekedést, de ebben az esetben egyetértek Sasztával. Nem bánom, ha kiemelik a hibáimat, mert nem tiltja senki, de nem mindegy, hogy azt hogyan tálalják, és miként fogalmazzák meg. A negatívumokat is ki lehet szépen emelni, tanácsot adni, segíteni az írókat ezáltal, de nem kell lerombolni vele az önbecsülésüket, elvenni a kedvüket az írástól, hanem bátorítani kell őket, hogy igen, folytassák, mert lesz ez még ennél jobb is! Én legalábbis így látom korrektnek. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 13 (kedd), 21:03 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Mindkét bejelentést vizsgáljuk.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 13 (kedd), 20:53 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Saszta írta:
...

Igen ritkán szoktam beleszólni ilyen vitába, de egyet kell értenem Sasztával.

Hozzátenném, hogy Laufreya válasza teljesen jogos és teljesen higgadt volt. (Meg közben Nym is írta, hogy hasonló volt a helyzet nála is.)

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 13 (kedd), 18:09 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Sziasztok!

Én meg szeretnélek titeket szépen megkérni, hogy az előbbi panaszt tévő emberkével próbáljatok meg kezdeni valamit, mert bár szinte egyáltalán nem személyeskedik, és nem is használ csúnya és bántó kifejezéseket, de a stílusa olyan oktondi és arrogáns, ami egyszerűen sérti az írók önbecsülését. Laufreya helyében én is ugyan így reagáltam volna egy ilyen véleményre.
Még ha valódi hibákra is világít rá valaki, de ha ezt ilyen lekezelő stílusban tolja a másik képébe, akkor ne várja azt el, hogy a másik tapsikoljon örömében, és ténylegesen figyelembe vegye az írottakat.

Tudom, hogy nem tilos csupa negatív, hibákat kiemelő kritikákat írni az oldalon, de ezeket én egy cseppet sem érzem segítő szándékúaknak, mert még sehol, de sehol nem láttam tőle egy olyan véleményt, amiben legalább egy pozitívumot megemlített volna. Sehol. Semmit. Még a szikráját sem. Csak a hibákat emelte ki, és a legtöbb véleményének a konklúziója az volt, hogy szar az egész sztori. Az ilyen kritikák meg szerintem nemhogy nem segítenek, de csak ártanak az íróknak, mert nem látják benne a segítő szándékot, csak annyit, hogy most itt van valaki, aki nagy okosan kötekedik mindenen, de egy bátorító sort sem képes leírni.
Az illető Maya néven, teljesen anonim teszi ezt meg, s így tudom, hogy még nehezebb tenni ellene, de tényleg minden író nevében nagyon megköszönném, ha lépnétek valamit az ügyben!

(Az anonimitás egyébként véleményem szerint még egy olyan pont, ami miatt senki nem fogja annyira komolyan venni, elvégre egy betűt nem írt az oldalra, és csak szét fogja tárni az ember a két kezét, hogy "akkor gyerünk haver, mutasd meg, hogy hogy is kell ezt csinálni, ha ennyire a kisujjadban van az egész".)

Szerencsére engem még elkerült az illető, de több helyen is láttam a nevét. Valószínűleg nem is szóltam volna, ha nem láttam volna meg az itteni részletes panaszát, ami azért valljuk be, kicsit felvitte nálam a pumpát.
Egyébként azt szeretném kihangsúlyozni, hogy semmi problémám nincsen a hibák kiemelésével és a negatív kritikákkal, de az nagyon nem mindegy, hogy mindezt milyen stílusban tálaljuk az írók számára.

Köszönöm szépen, hogy meghallgattatok!

Üdv: Saszta

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 március 13 (kedd), 8:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 március 13 (kedd), 8:43
Hozzászólások: 2
[bocsi, ide akartam küldeni.]

Sziasztok!

Remélem, jó helyen járok, amennyiben problémás feltöltéseket szeretnék jelezni. Előre leszögezem, hogy igen kellemetlenül érzem magam, amiért kénytelen vagyok itt „árulkodni”, de a szerzővel hiába osztottam meg ugyanezeket az észrevételeket az egyik novellájánál [link a kritikához], „komolyan vehetetlennek” és „nem valós hibáknak” titulálta őket, a többségüket nem is javította. Számomra meglepő volt, hogy ilyen minőségű történetekkel és ilyen szerzői hozzáállásokkal találkozom ezen a – tudomásom szerint – színvonalas oldalon.

Nem nevesíteném a szerzőt, a link a profiljához a következő: [link]. Két alapvető típushibája van, melyek minden feltöltött történetében megtalálhatóak: rosszul használja a vesszőket és keveri a gondolat- és kötőjeleket a párbeszédekben. Előbbi esetében nyilvánvalóan nincs tisztában a tagmondatok közötti „és”-re vonatkozó szabályokkal, ez látszik minden Merengőre feltöltött írásában, a válaszaiban, továbbá a fentebb linkelt történetben is kizárólag azokat javította (közülük sem mindet), amiket példaként kigyűjtöttem neki. A dialógusformázással kapcsolatos megjegyzésemre csupán ennyit reagált: „És igen, valóban kötőjelekkel kezdem a mondatokat, ahogy nagyon sokan mások is amatőr írói oldalakon, hiszen a Word azokat nem javítja át automatikusan gondolatjellé és mivel ezek az írások nem jelennek meg nyomtatásban, írótársaimmal együtt én sem érzem úgy, hogy szükségszerű lenne átjavítani őket, mivel véleményem szerint ezeknek az írásoknak első sorban a szórakoztatás a céljuk és nem a nyomtatott irodalom pontos formai kereteinek demonstrálása.” Pedig ez az esztétikai változtatás igazán nem kerülne nagy fáradságba.

Ez önmagában két visszatérő hiba, ezek mellett a következők fordulnak elő például ebben [link] a történetében: lemaradt névelők („sziszegte neki anyja”, „hogy homokozóban ülő és kedvenc játékkígyóját dajkáló öccse", vagy mindjárt a legelső mondatban: „Sirius utálta nyaraltatásokat.”, ahogy rögtön a másodikban is akadnak más jellegű problémák: „A szülei nyári tábornak hívták és azt mondták, hogy azért küldik oda, hogy szórakozzon egy kicsit a sok tanulás után, de pontosan tudta, hogy ezek a kínszenvedéssel teli hetek kizárólag arra szerveződnek, hogy minél több tisztavérű varázsképességű fiatalt megismerjenek.”), „Malfoly” (egymás után kétszer is, tehát nem egyszerű elírásról van szó), elgépelések („úgy tűik”, „fejezte ben”, „testőst”), hiányzó vesszők („A nyomában leszel egész nap és ha bármi baja esik", „Mi vonattal jöttünk és itt van valahol a három idegesítő unokatestvérem is”, „aztán kézen fogta a kis Lokit és egy csendesebbnek tűnő társasághoz vezette” stb.) – és akkor a szóismétlésekről és a nyakatekert megfogalmazásokról („Szerencsére Regulus, szokásához híven, nem tűnt úgy, mint aki bajba akar kerülni, tehát Sirius kizárólag amiatt bosszankodhatott volna, hogy szinte egész nap a játszótéren kell posztolnia, de így legalább kihúzhatta magát a kötelező közösségi programok alól, amiket egyébként is gyűlölt.") még nem is beszéltünk…
Véleményem szerint ez már jelentős mennyiségű hiba egy ilyen rövid történetben, ezért azt hiszem, nem ártana, ha egy admin is felhívná a szerző figyelmét legalább a típushibáira – az egyszerű olvasó-kritikaíró meglátásait ugyanis a jelek szerint nem veszi komolyan.

Láttam, hogy korábban is született bejegyzés hasonló témában, ezért bátorkodtam a fentieket itt szóvá tenni – ha úgy vélitek, nem jogosak az észrevételeim, töröljétek nyugodtan. Illetve, ha már itt vagyok, szeretném megkérdezni, hogy legális-e a negatív, de segítő szándékú kritikák írása az oldalon – az eddigi tapasztalataim ugyanis azt mutatják, hogy a szerzők hajlamosak gonoszkodásként és kötekedésként elkönyvelni az őszinteséget és a precizitásra való törekvést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 29 (hétfő), 22:52 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Namito írta:
Sziasztok!

Azért írok, mert ismételten nem kaptam meg az elutasító levelet. Megnéztem az összes mappában, a levélszemétben is, de sehol sincs. Ez már a 3. eset, hogy nem érkezett meg, és mint olvastam, az előttem írónak is ez volt a problémája. Légyszi, újra tudjátok küldeni? Mert több órát töltöttem a javítgatással, és fogalmam sincs, hogy mik lehettek a hibáim. (A félholt fiú 2.fejezetéről lenne szó)

Szia! Írtam e-mailt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 28 (vasárnap), 17:27 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 29 (szerda), 22:20
Hozzászólások: 8
Sziasztok!

Azért írok, mert ismételten nem kaptam meg az elutasító levelet. Megnéztem az összes mappában, a levélszemétben is, de sehol sincs. Ez már a 3. eset, hogy nem érkezett meg, és mint olvastam, az előttem írónak is ez volt a problémája. Légyszi, újra tudjátok küldeni? Mert több órát töltöttem a javítgatással, és fogalmam sincs, hogy mik lehettek a hibáim. (A félholt fiú 2.fejezetéről lenne szó)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 21 (vasárnap), 19:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 21 (vasárnap), 15:51
Hozzászólások: 3
Yasmine írta:
Nem én moderáltam, de jelzem az illetékes adminnak. :)


Nagyon köszi:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 21 (vasárnap), 18:18 
Offline
Ó-nagy-admin "micsoda perverz"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 23:40
Hozzászólások: 2212
Tartózkodási hely: mikor hol ^^
Nem én moderáltam, de jelzem az illetékes adminnak. :)

_________________
the GazettE forever


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 21 (vasárnap), 16:32 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 21 (vasárnap), 15:51
Hozzászólások: 3
Yasmine írta:

Szia,

2018. 01. 20. kiment az elutasító email. Nézd meg, hogy nincs e a spam mappában a levél.


Nincs meg, már ellenőriztem, az volt az első ><
Valószínűleg az e-mail címmel van akkor gond. Elvileg azt is behúzza a g-mailem, amit megadtam, de akkor átállítom egy másikra.
Addig esetleg megkérdezhetem itt, hogy mi volt a probléma?:)

Köszi a választ,

Via.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 21 (vasárnap), 16:25 
Offline
Ó-nagy-admin "micsoda perverz"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 23:40
Hozzászólások: 2212
Tartózkodási hely: mikor hol ^^
dangerousmoon írta:
Sziasztok!

Via (dangerousmoon)
(A történet a Leláncolva című, és a harmadik fejezetről van szó)


Szia,

2018. 01. 20. kiment az elutasító email. Nézd meg, hogy nincs e a spam mappában a levél.

_________________
the GazettE forever


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 21 (vasárnap), 16:00 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 21 (vasárnap), 15:51
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Igazából nem panaszt hoztam, csak nem tudtam, hova forduljak. Feltöltöttem pár napja egy fejezetet, de két nap után eltűnt a feltöltött fejezeteim közül, és értesítést nem kaptam róla, hogy elutasítottátok volna. (Őszintén szólva nem volt benne semmi, ami miatt feltételezném, hogy elutasítottátok. Szalonképes volt a tartalom, és a helyesírásommal nem szokott probléma lenni. Legalábbis nem akkora, hogy visszadobjanak miatta >.<) Szóval nem tudom, hogy vajon el lett-e utasítva, vagy elveszett. Ha valami probléma volt vele, szívesen javítom, de mivel nem kaptam értesítést róla, azt sem tudom, mit kéne javítanom.

Előre is köszi a segítséget,

Via (dangerousmoon)
(A történet a Leláncolva című, és a harmadik fejezetről van szó)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dangerousmoon 2018 január 21 (vasárnap), 16:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 17 (szerda), 19:50 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Oké. Bocs amúgy, csak amikor rosszabb állapotomban vagyok, beszűkült tudattal, hajlamos vagyok magamra venni olyan dolgokat, amik nem is ellenem irányulnak, ennek eredményeként született az előző hsz-em első sora.
Pontosan tudom és értem, hogy nem könnyű a dolgotok, csak tudni akartam, mi van ezzel a témával. És rendben van, hogy már sokszor leírtátok fórumon, de ne haragudj, ha felmerül bennem egy kérdés, akkor nincs energiám hosszasan visszaolvasni, hanem használom ezt a topicot, és rákérdezek.
Én is haragszom az olyan felhasználókra, akik nem képesek javítani a hibákat, ha felhívják rá az adminok a figyelmet. Nekem, ha szóltok, első dolgom korrigálni. Na mindegy, ez van.
Bocsánat, ha valahol nyers voltam, vagy hogy magamra vettem dolgokat, nem fogok állandóan az egészségügyi állapotomra hivatkozni, de attól még sajnos a tünetek vannak, és ilyenkor kicsit kattant vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 17 (szerda), 13:12 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Esmi írta:
Oké, azért nem kell keresztben lenyelni...

Sok mindennel vádoltak eddigi életem során, de kannibalizmussal még nem. Tény, hogy mindig is perverz módon élveztem a Hannibal c. filmet, ebből vonjon le mindenki olyan következtetést, amilyet akar. Viccet félretéve, ne haragudj, de én nem érzem úgy, hogy személyeskedő vagy bunkó stílusban írtam volna a lentieket, de javíts ki, ha tévedek. Ha mégis így jött le neked, elnézést, nem annak szántam. A hsz egyik része sem konkrétan személy szerint neked szólt, hanem általánosságban a meris írók egy bizonyos részének, akik egyszerűen lusták a történetük/fejezetük befejezése után húsz percet rászánni az írásra, hogy javítsák a teljesen evidens hibákat. Nem egy, nem két ilyen feltöltéssel találkozunk heti (néha napi) szinten, amit a moderáló társaim meg tudnak erősíteni (példának okáért ma is utasítottam el egy ilyet ficet).

Idézet:
Egyébként a másik ilyen esetnél, ahol a lány végül magától javította, más hibák is voltak...

Újra elkezdtem ecsetelni a moderálás mikéntjét, de miután megírtam egy fél kisregényt, töröltem az egészet, mert nem egyszer, nem kétszer elmondtuk már itt a fórumon - akit érdekel, olvasson vissza. De röviden: mi is emberek vagyunk, tévedhetünk, lehetünk fáradtak, nyűgösek, mikor nekiállunk moderálni, de moderálni kell, mert sok a történet és kevés a moderáló admin, akiknek egyébként is ezernyi más elfoglaltságuk van (a merengőn és a merengőn kívül is), arról nem beszélve, hogy nem lehet teljesen objektíven moderálni, mert minden szerzőnél más és más hibák, más és más mennyiségben fordulnak elő, plusz sajna a moderáláshoz nem jár "javítókulcs", amiben egyértelműen le van írva, hogy ennyi hiba még belefér, de annyi már nem. Mert figyelembe vesszük azt is, hogy ötszáz, ötezer vagy ötvenezer szóban szúrunk ki 5 db hibát; hogy a szerző mennyire kezdő; hogy a szerző egyébként helyesen ír, de most látszik rajta, hogy csak fáradt volt a javításnál, és elkerülte a figyelmét az a négy elírás; hogy a szerző javít-e utólag vagy figyelmen kívül hagyja, amit írunk neki...

Szval igen, vannak (és lesznek is) olyan feltöltések, amik úgy kerültek fel az oldalra, hogy nem kellett volna, de ha bárki jelzi nekünk (akár privátban, akár a fórumon, amit megtehettek vagy itt, vagy a Feljelentések a topikban), hogy talált egy olyan történetet, ami szerinte bármilyen okból (legyen az tartalmi, formai, nyelvtani) nem való az oldalra, minden esetben utánajárunk a dolognak és megtesszük a szükséges lépéseket, az olvasónak pedig megköszönjük a segítséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 16 (kedd), 17:51 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Oké, azért nem kell keresztben lenyelni...

Egyébként a másik ilyen esetnél, ahol a lány végül magától javította, más hibák is voltak, a kilencvenkilencet egymás után vagy kétszer-háromszor külön írta, más szónál is volt hasonló hiba... szóval összességében ott is több hiba volt a kötőjeleken kívül.

Na mindegy, csak tényleg nem értettem, hogy van ez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 16 (kedd), 11:43 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Szia Esmi!

A kötőjel-gondolatjel felcserélése általában önmagában még nem elutasító ok, ha csak ennyi a hibája a szerzőnek, fel szoktuk engedni a feltöltést, de kérjük a javításra, amit vagy megtesz vagy nem... Ha több más típushibája is van, akkor az elutasító e-mailben szintén felhívjuk rá a figyelmét, de rengetegen nem javítják ezt utólag sem, mert borzasztó megterhelést jelent kicserélni azt a néhány kötőjelet pár kattintással, ha már a szövegszerkesztő van olyan hihetetlenül bunkó, hogy a sor elején nem javítja ki magától :labi: (Igen, Elynek vesszőparipája a lustaságból eredő hiba.) Egyébként az még a jobbik eset, amikor mindenhol kötőjelet használ az író, és nem felváltva kötőjelet és gondolatjelet. Tény, hogy hibásabb tőle a szöveg, de legalább egységes a kinézete, és kevésbé zavaró az olvasók számára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 15 (hétfő), 3:00 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
Sziasztok!

Én most egy kicsit "panaszkodnék", pontosabban érdeklődnék. Mi újság a gondolatjel/kötőjel témakörrel? Rövid időn belül a második felengedett írásba futok bele, amelynek párbeszédeiben sima rövid kötőjel van a hosszú gondolatjel helyett, mondat előtt is meg után is. Régebben az én írásaimat visszadobták az adminok, ha ezeket nem javítottam ki, nektek köszönhetően tanultam meg, hogy mikor melyiket használjuk. Azóta a szemem is rászokott, ebből kifolyólag nagyon zavaró így olvasni a történeteket.
A két eset közül az egyiknél az író magától vette észre, hogy az ott nem kóser, és javította. A másik itt van:
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=135721

Ha butaságokat beszélek, vagy benéztem valamit, akkor elnézést kérek érte, csak szeretnék tisztán látni, hogy is van ez.

Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 14 (vasárnap), 17:55 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Namito írta:
Helló!

Nem teljesen panaszról írnék, de nem tudtam jobb helyet, ahova írhatnék. Rosszul töltődött fel az egyik fejezetem, ezért inkább letöröltem az egészet, szóval ha véletlenül bent maradt a moderálandók között, csak töröljétek nyugodtan. A másik pedig, hogy nem kapom meg moderálás után a leveleket. Ez másodjára fordult most elő, igaz csak egy elfogadóról volt szó, de nem tudtam köszönömöt írni, és legközelebb, ha elutasítót kapnék, lehet, hogy azt sem fogom látni. Az e-mailemmel lehet valami baj? Korábban nem volt ilyen problémám.

Nincs a moderáló listában a fejezeted, és ha a fejezet törlése paranccsal törölted, nem is lehet. Ennyire azért nem követjük nyomon a feltöltéseket, hogy még a törölt fejezet is a listában maradjon. :)
A moderálás utáni emaileknek pedig érdemes utánanézni a levélszemétben, mert némelyik emailszolgáltató a spamek közé teszi. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 14 (vasárnap), 16:51 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 29 (szerda), 22:20
Hozzászólások: 8
Helló!

Nem teljesen panaszról írnék, de nem tudtam jobb helyet, ahova írhatnék. Rosszul töltődött fel az egyik fejezetem, ezért inkább letöröltem az egészet, szóval ha véletlenül bent maradt a moderálandók között, csak töröljétek nyugodtan. A másik pedig, hogy nem kapom meg moderálás után a leveleket. Ez másodjára fordult most elő, igaz csak egy elfogadóról volt szó, de nem tudtam köszönömöt írni, és legközelebb, ha elutasítót kapnék, lehet, hogy azt sem fogom látni. Az e-mailemmel lehet valami baj? Korábban nem volt ilyen problémám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 05 (péntek), 19:15 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Namito írta:
Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt harmadszorra töltöttem fel az egyik történetem első fejezetét, és most teljesen eltűnt, viszont semmilyen visszajelzést sem kaptam. Megnéztem a beérkezett leveleim és a levélszemét között egyaránt, de sehol sincs. Az utolsó alkalommal az egyik moderátor nagyon alaposan átnézte a történetet, én pedig az alapján javítottam, így nem értem, hogy mi lehetett a baj. A visszajelző levél nélkül, pedig az esetleges hibáimat sem tudom javítani, akkor most töltsem fel újra?

Szia!

Ekkor küldtem neked elutasító e-mailt: 2018. 01. 5. 13:16

Írok neked privátban a megadott e-mail címedre :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2018 január 05 (péntek), 18:27 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 29 (szerda), 22:20
Hozzászólások: 8
Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt harmadszorra töltöttem fel az egyik történetem első fejezetét, és most teljesen eltűnt, viszont semmilyen visszajelzést sem kaptam. Megnéztem a beérkezett leveleim és a levélszemét között egyaránt, de sehol sincs. Az utolsó alkalommal az egyik moderátor nagyon alaposan átnézte a történetet, én pedig az alapján javítottam, így nem értem, hogy mi lehetett a baj. A visszajelző levél nélkül, pedig az esetleges hibáimat sem tudom javítani, akkor most töltsem fel újra?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2017 december 09 (szombat), 20:37 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Elyes írta:
Igen, látod, viszont a főoldalon a feltöltés szerinti időrendben jelennek meg a történetek, nem az engedélyezés alapján.

Ja, így értem. Köszönöm a választ :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2017 december 09 (szombat), 20:19 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Sybill Dumbledore 02 írta:
de az lenne a kérdésem, hogy a saját feltöltött történeteimet látom-e a főoldalon?

Szia! :)

Igen, látod, viszont a főoldalon a feltöltés szerinti időrendben jelennek meg a történetek, nem az engedélyezés alapján. Ha megnézed a Könyvtár/Új feltöltések alatt, a 3. oldalon találod a novelládat. Mióta feltöltötted (dec. 6.), elég sok újabb feltöltésünk volt, így azok ennyivel lecsúsztatták a te történetedet. Ha folytatásos történetnél 2. vagy ikszedik fejezetet töltesz fel, akkor az első fejezet automatikusan megjelenik a főoldalon, hiába nincs még engedélyezve az adott fejezet (ez ugye még nem is fog látszani, nem lesz olvasható); ha viszont első fejezetet töltesz fel (az egyrészes novellát is annak látja a rendszer), az csak akkor fog megjelenni, ha engedélyezésre is került, így viszont megeshet, hogy időközben jön annyi újabb feltöltés, ami akár egy oldalnyival is lecsúsztatja a történetet. Itt is ez volt a probléma, ezért nem az első oldalon van a tied :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2017 december 09 (szombat), 20:05 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Sziasztok! :)

Nem is igazán panasz (plána nem sértegetés x:P ) de az lenne a kérdésem, hogy a saját feltöltött történeteimet látom-e a főoldalon?
Eddig mindig láttam, ha felengedtetek egyet, most azonban föl is ment, kaptam is fél órája e-mailt, mégsem látom a főoldalon (nem hiszem, hogy lecsúszott volna, mert a tegnapi üstös történetek még látszanak). Nem mintha annyira fontos lenne - mert hát a történeteim között viszont ott van -, szégyenkezem is picit a kérdés miatt, de azért remélem nem haragszotok xred :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2017 november 12 (vasárnap), 19:55 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
G Lamaro írta:
zsuzsanna1987 írta:
Lyany írta:
Sziasztok! :D

Nem tudom, jó helyre írom-e, de egy héttel ezelőtt töltöttem fel a történetem első fejezetét és még nem kaptam róla visszajelzést. A Történetek szerkesztése/törlése pont alatt ott van, elvileg van rajta két megtekintés (ez első fejezetnél lehetséges?). Viszont se e-mailt (elutasítás/elfogadás) nem kaptam, se nem került ki a főoldalra.
Ha esetleg valaki ránézne, megköszönném :)


Ha a történeted még nem került fel, de van már rajta két megtekintés, az azt jelenti, hogy két admin látta, és most elbírálás alatt van. (Kb. három-négy napig tart, amíg felkerül egy történet, ne ess kétségbe.)


Ez téves infó. Az adminok megtekintései a moderáló listában nem látszanak a megtekintések számában. A két megtekintés ugyanolyan feltörés, mint az üres kritikás, csak itt más módszert használnak.
A történet pedig valóban moderálásra vár. Az elmúlt két hétben kicsit összejöttek a dolgok az adminoknak, ezért kicsit lassabban halad a moderálás. De hamarosan sorra kerül a te történeted is. :)



Hát akkor kitartást nektek:)
(Csak már kezdtem kicsit megrémülni, hogy esetleg valamiért nektek nem jelenik meg a történet, vagy van vele valami.)

Köszönöm a válaszokat :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1437 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség