Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 7:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 22 (kedd), 18:11 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 12 (kedd), 15:19
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Draco-szentély ^^
gondolom itt lehet kérdéseket feltenni... szóval feltennék egyet :D szal ugye amikor 1 admin bejelkezik a merin, van ott 1 plusz funkció, azt vágom... elolvassa a történetet, stb. és ott van az adminlét fénypontjai. kik azok, akik azt "megjelentethetik"? és h készül? :D elküldi pl az 1ik admin a másikban pü-ben, kommentárokkal, htmlekkel meg minden, és úgy? nemtom mennyire lett érthetőő a kérdés, mert sztem elég hülyén fogalmaztam, de nem tudom máshogy... :D előre is ksözii ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 18 (kedd), 15:32 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 24 (csütörtök), 12:29
Hozzászólások: 286
Tartózkodási hely: Valahol a föld fölött, és az ég alatt, mindig csak félúton.
Hella:)

Bevallom, baromira unatkoztam, és ilyenkor ide járok csellengeni...
Szal végigolvastam ezt a topicot is.
Amikor az admin-rendszert piszkálják, mindig a verseim jutnak az eszembe... Szabadverseket írok, ahol szinte soha nem használok központozást (magyarul, nincs se vessző, se pont, se egyebek), és mégis felengedik. Mert ez a "hiány" ennek a műfajnak egyfajta "kelléke". Szóval nekem ez bizonyítja, hogy ha mégis belekötnek valamibe, akkor azt nem azért teszik, mert nem tetszik a búrám, ugyanis, akkor ilyesmit abszolút nem engednének fel.
A Szerelemmel; Szenvedéssel ciklusom pedig kiemelt is volt...

Fénypontok? Az sem különb, mint amikor hazamész suliból, és elmeséled anyádnak/tesódnak/szomszédnak/barátnődnek/kiskutyádnak, hogy mit csinált aznap xy... Aztán kiröhögitek. A háta mögött.
A Fénypont legtöbbször elgépelések gyűjtőhelye, vagy az olyan fatális baromságoké, amit valljuk be, nem lehet röhögés nélkül kibírni. Aztán meg, nem egy olyan mondat van, amit kiemelünk a szövegkörnyezetből, és tök más értelmet kap. NEm csoda, hogy a hullafáradt admin, a 20. elutasító után, már félreolvas, vagy hülyeségek jutnak az adott mondatról az eszébe.
A topic am is anonim. Ha feltöltöd a töridet, ez vele jár. Vagy odafigyelsz, vagy égsz, ez van.

Végezetül. Én sokat köszönhetek Nekik, és a bétámnak. Azóta már sikerült olyan törit felpakolnom, amit saját magam néztem át, és négy fejezetből csak egyet küldtek vissza, azt is inkább azért, mert félrefordítottam benne valamit.

"Övék" a Merengő, és a minimum, hogy hálásak lehetünk, mert minket is ideengednek, sőt, segítenek eligazodni.

Üdvözletem;
a helyi vámpír voltam, Drac

_________________
<b>FényPont - Hulla</b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 31 (péntek), 9:09 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 17 (kedd), 8:55
Hozzászólások: 2044
Luna Aurora írta:
Aryanna írta:
Lenne egy kérdésem, nemtudom mennyire tartozik ide, az adminrendszerrel kapcsolatos, úgyhogy nagy off nem lehet, ha mégis akkor bocsi :?

Szóval, kérdésem a következő:
Van néhány történet, nagyon nagyon jó történetek, amiket feltöltenek, és azonnal fent van az új fejezet, na most az azonnalt úgy értem, hogy egy adminnak annyi idő alatt esélye sincsen megnézni.
Egyszer már hallottam valakitől, hogyha soksok fejezeten át nincsen hiba az írásban azonnal felengedik, de szabad megtudni hogyan működik ez?
Pusztán kíváncsiságból kérdezem :)


ők az ún. listás írók, akikkel huzamosabb ideig semmi probléma nem volt, ezért nekik nem már nem jelenik meg az írásuk a feltöltésre várók között, hanem azok azonnal felkerülnek és olvashatóak
amolyan bizalom, amiért meg kell dolgozni :)



Áh :) értem, köszönöm :D

_________________
Kép
Dracoista papnő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 30 (csütörtök), 12:32 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Aryanna írta:
Lenne egy kérdésem, nemtudom mennyire tartozik ide, az adminrendszerrel kapcsolatos, úgyhogy nagy off nem lehet, ha mégis akkor bocsi :?

Szóval, kérdésem a következő:
Van néhány történet, nagyon nagyon jó történetek, amiket feltöltenek, és azonnal fent van az új fejezet, na most az azonnalt úgy értem, hogy egy adminnak annyi idő alatt esélye sincsen megnézni.
Egyszer már hallottam valakitől, hogyha soksok fejezeten át nincsen hiba az írásban azonnal felengedik, de szabad megtudni hogyan működik ez?
Pusztán kíváncsiságból kérdezem :)


ők az ún. listás írók, akikkel huzamosabb ideig semmi probléma nem volt, ezért nekik nem már nem jelenik meg az írásuk a feltöltésre várók között, hanem azok azonnal felkerülnek és olvashatóak
amolyan bizalom, amiért meg kell dolgozni :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 30 (csütörtök), 11:07 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 17 (kedd), 8:55
Hozzászólások: 2044
Lenne egy kérdésem, nemtudom mennyire tartozik ide, az adminrendszerrel kapcsolatos, úgyhogy nagy off nem lehet, ha mégis akkor bocsi :?

Szóval, kérdésem a következő:
Van néhány történet, nagyon nagyon jó történetek, amiket feltöltenek, és azonnal fent van az új fejezet, na most az azonnalt úgy értem, hogy egy adminnak annyi idő alatt esélye sincsen megnézni.
Egyszer már hallottam valakitől, hogyha soksok fejezeten át nincsen hiba az írásban azonnal felengedik, de szabad megtudni hogyan működik ez?
Pusztán kíváncsiságból kérdezem :)

_________________
Kép
Dracoista papnő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 08 (hétfő), 17:11 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 június 08 (hétfő), 14:07
Hozzászólások: 2
nem erre gondoltam..köszy akkor türelmesebb leszek :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 08 (hétfő), 15:57 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
DaphneeL írta:
Azt szeretném kérdezni, hogy körülbelül mennyi időbe telik míg moderáltok valamit? :oops:


Arra gondolsz, hogy a történeted mennyi idő után kerül fel, ha feltöltötted? Nos, ez elég változó, attól függ mikor jár erre admin, hogy hányan vannak előtted a listában, és bizonyos esetekben attól is, hogy slash-e, figyelmeztetéses-e, Twilight/anime vagy japános-e, mert a felsoroltakat nem minden admin moderálja.
Szerintem olyan 1 nap, maximum 2, de ha szerencséd van pár órán belül felkerül. Ha 2 napnál tovább nem került fel, akkor valami miatt vitás a történet, és több admin véleménye alapján kerül fel vagy utasítjuk el.

Ha nem erre gondoltál, hanem arra, hogy mennyi idő egy adott történetet lemoderálni, akkor bocsi a hosszú válaszért, és szólj, és elmondom azt is. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 08 (hétfő), 14:16 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 június 08 (hétfő), 14:07
Hozzászólások: 2
Azt szeretném kérdezni, hogy körülbelül mennyi időbe telik míg moderáltok valamit? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 03 (vasárnap), 17:53 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 május 03 (szombat), 19:21
Hozzászólások: 563
Tartózkodási hely: Valahol egész délen, (majdnem) örökös napsütésben
Kitty Wolf írta:
Hali Adminok!

Bár rövid ideje vagyok tag a Merengő fórumán, mégis nagyon megtetszett az Adminrendszer és altopicjai.
Ezért is fordulok hozzátok :oops: Az adminrendszerrel, különösen a fanfictionökkel kapcsolatos kérdése(i)met melyikőtöknek tehetném fel privát úton? :roll:


Szia!
Akárkihez. Várom a kérdéseidet privátban akkor, igyekszem mindenre válaszolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 03 (vasárnap), 16:09 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 25 (szombat), 21:13
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: gondolatok mélyén..
Hali Adminok!

Bár rövid ideje vagyok tag a Merengő fórumán, mégis nagyon megtetszett az Adminrendszer és altopicjai.
Ezért is fordulok hozzátok :oops: Az adminrendszerrel, különösen a fanfictionökkel kapcsolatos kérdése(i)met melyikőtöknek tehetném fel privát úton? :roll:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 17 (kedd), 22:34 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
tök jó fej vagy, VM :D köszönöm a többi admin nevében is ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 17 (kedd), 20:58 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 január 24 (szombat), 0:23
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: mindig ott,ahol nem kéne.
Hát szia mindenki!:"D

Csak ki szeretném nyilvánítani a véleményem, miszerint én nagyon bírom az adminokat, és szerintem nagyon hasznos a munkájuk. Sőt, szerintem a helyesírás, a nyelvtan, és stilisztika olyan alapvető moderálnivaló dolgok, ami nélkül elég gáz lenne :-D

Egyébként meg ez egy picikét talán off lesz...*keresi a kapcsolatot a topic neve, és a mondanivalója között, az 'admin' szón kívül* Mindegy. Szóval mostanában nagyon rákattantam itt a fórumon az adminos topicokra. Ez nekem kicsit olyan, mintha egy 'Hogyan készült?'-et néznék, tudjátok ami az MTV-n szokott lenni a klipekről, meg ilyenek :-D Meg úgy simán adminmániás vagyok. Most mondjátok, hogy hülye vagyok, de elkezdtem olvasni az Adminlandet - az egészet. Hátulról kezdtem, és a 153-ik oldalon járok 8) :lol:

Na még egyszer ezer hála és tisztelet az admin nevezetű lények kitartó csoportjának!
ADMINLAND RULZ:)

Sziasztok.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 16 (hétfő), 19:25 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Iringó írta:
Szia szeretnék admin lenni, hogy lehetséges ez?Nagyon szeretnék.


És még sokan mások szintén. :-D

Viszont nem így működik a dolog. Sokmindennek meg kell felelni, gyakran jelen kell lenni stb.

Emmellett jelenleg nincs szükségünk új adminra.

Köszönjük a felajánlott segítséget.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 16 (hétfő), 18:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 február 16 (hétfő), 18:46
Hozzászólások: 1
Szia szeretnék admin lenni, hogy lehetséges ez?Nagyon szeretnék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 24 (hétfő), 20:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 május 03 (szombat), 19:21
Hozzászólások: 563
Tartózkodási hely: Valahol egész délen, (majdnem) örökös napsütésben
Köszönöm a véleményt az egyetértő adminok nevében. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 24 (hétfő), 15:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 19 (szerda), 17:23
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Nézz a hátad mögé...(BAKK)
Őszintén szólva én pár hónapja csatlakoztam a merengőhöz és talán egy hete ide a fórumhoz.
Akik azt mondják, hogy nincs szükség adminokra, azok hatalmasat tévednek, ugyanis még nagyon régen én is "moderáltam" egy kezdő oldalt, és azzal is millió meg kettő munka volt, hát akkor mi lehet a merengőn?

Csak gondolj bele(ez azoknak szól akik nem értenek egyet az adminok szükségességével:D) amint már leírták, hogy amíg nem voltak olyan emberek akik átnézzék az írásokat, addig minden más, HP-tól eltérő dolog felkerült az oldalra, és csak a színvonalat rontotta... Ha már két éve ez volt, ha ez már egyszer megtörtént, most mért ne történne ismét?

A világ, sajnos, ugyanis ez az igazság, az idő múlásával romlik, egyre több olyan gyerek van aki törvénytelen helyekről tölt le, és tölt is fel, mi lenne egy olyan oldalon, amelyen nem figyelik, hogy mi történik, vagy ha figyelik is beleszólni nem tudnak, éppen ezért nem tudnák kiszűrni a törvénybe ütköző dolgokat.

Tudom, hogy legtöbben a vesszőhibáikon háborodnak fel, és mennyien mondják majd azt, hogy ők nem ezt akarták ezzel kifejezni pedig sajnos ez így van. Márpedig, ha tegyük fel idetéved valaki a legfelsőbb bíróság tagjai közül, azonnali hatállyal feljelentést tesz, mivel megsértették a törvényt, ugyanis olyan dolgok kerültek fel amelyek megszegik a szerzői jogokat, ami az oldal bezárásán kívül, egyéb más jogi következményekkel is bír. Ezért kell kiírni, hogy az írásokban szereplő személyek, és a világ csak és kizárólag JKR tulajdona, és hogy haszon nem származik belőlle. Mivel itt rengeteg a felhasználó, ezért nem őket büntetik, hanem az üzemeltetőt az ilyen irányú jogsértésnél.

Innentől pedig saját érdekhez is fűződik a felkerülő írások ellenőrzése.

Kismillió oldalt tudnék írni, az efféle dolgokról, de az tényleg nem fűződne szorosan a tárgyhoz...

A hozzászólásomba bárki beleköthet, de én így tudom, és jogász szülők mellet, nos, szerintem nem tévedek olyan nagyot.

Visszatérve pedig az adminokhoz(kicsit elkanyarodtam...) én köszönöm miden admin munkáját!
Ismét kifejtettem a véleményemetXD

_________________
"Ha dolgozni támad kedvem, csendben leülök egy sarokba és várok, amíg elmúlik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 május 27 (kedd), 17:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 november 11 (vasárnap), 21:49
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Győr környéke, szerepes fórum, itt
Olanához csatlakozva, én is sok mindent köszönhetek nektek!
Ugyan mindig is 5-ös voltam helyesírásból, de sikerült egy-két apróbb hibát kijavítani elmém végtelen tekervényei között :)
Köszi a visszautasításokat, mert csak abból tanulunk és csak akkor nézzük át RENDESEN TÉNYLEG szóról szóra a ficet4 :) Puszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 október 29 (hétfő), 16:05 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 26 (péntek), 23:23
Hozzászólások: 534
Jan Collie írta:
Eniko28 írta:
Hello! Hogy lehet valakiből admin?


csak akkor veszünk fel új admint, ha szükség van rá, ha nem bírunk a történetekkel huzamosabb ideig, vagy ha 2-3 admin hirtelen kilép, és kell erősítés. admint pedig úgy választunk, hogy folyamatosan figyeljük, kik a legjobb írók (bár a stílus nem elsődleges, inkább olyanokat keresünk, akik tisztában vannak a helyesírással, a formai dolgokkal, a legapróbb nyelvtani követelményekkel), és persze mindig van 1-2 meris, akin érezzük, hogy szeretne admin lenni. ált. őket keressük meg, ha admin kell. de jelentkezni nem érdemes, hogy én admin akarok lenni!! kristie azt nem szokta csípni XD


Oké, csak kérdeztem. És köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 október 29 (hétfő), 11:01 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
Eniko28 írta:
Hello! Hogy lehet valakiből admin?


csak akkor veszünk fel új admint, ha szükség van rá, ha nem bírunk a történetekkel huzamosabb ideig, vagy ha 2-3 admin hirtelen kilép, és kell erősítés. admint pedig úgy választunk, hogy folyamatosan figyeljük, kik a legjobb írók (bár a stílus nem elsődleges, inkább olyanokat keresünk, akik tisztában vannak a helyesírással, a formai dolgokkal, a legapróbb nyelvtani követelményekkel), és persze mindig van 1-2 meris, akin érezzük, hogy szeretne admin lenni. ált. őket keressük meg, ha admin kell. de jelentkezni nem érdemes, hogy én admin akarok lenni!! kristie azt nem szokta csípni XD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 október 29 (hétfő), 10:34 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 26 (péntek), 23:23
Hozzászólások: 534
Hello! Hogy lehet valakiből admin?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szeptember 09 (szombat), 18:55 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
Olana írta:
Visszaolvasva láttam, hogy vannak, akik nincsenek megelégedve a munkátokkal, pedig sztem igenis jó adminok vagytok! Nektek köszönhetem, hogy valamivel javult a helyesírásom (bár még így is borzasztó), és nem a nyefi tanárnak, aki csak mondat elemzéseket tanított, pedig a helyesírás sokkal fontosabb az életben. *Olana hálás az adminoknak*


köszönjük _U_


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szeptember 09 (szombat), 18:34 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 19 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: csolnok
Visszaolvasva láttam, hogy vannak, akik nincsenek megelégedve a munkátokkal, pedig sztem igenis jó adminok vagytok! Nektek köszönhetem, hogy valamivel javult a helyesírásom (bár még így is borzasztó), és nem a nyefi tanárnak, aki csak mondat elemzéseket tanított, pedig a helyesírás sokkal fontosabb az életben. *Olana hálás az adminoknak*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 22 (kedd), 10:32 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 16:50
Hozzászólások: 198
asd írta:
Eeeegen... Ilyenekkel én is sokszor találkoztam. Lehet, hogy ugyanazokat a ficeket olvastuk? :-D

Mellesleg a "Tök jó! Folytasd!" nem mondható éppen kritikának. Az írók helyében - ha túl sok ilyen bejegyzést kapnék - égnek is állna a hajam. De azt hiszem, az igényesebbeknek égnek is áll. :twisted:


Hááát nem tomXD Én mostanában inkább olyanokat olvasok, amiket ajánlanak. Egyébként a legtöbb ilyennel a Lily/James párosításban találkoztam. (Azért a D/H se semmiXD)

A nemtomhanyadik olyan kritikánál már én is kaparom a falat. Neeeem, nem fogom folytatatni, mi??? Pont azért raktam fel, h utána ne folytassam... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 21 (hétfő), 22:47 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Eeeegen... Ilyenekkel én is sokszor találkoztam. Lehet, hogy ugyanazokat a ficeket olvastuk? :-D

Mellesleg a "Tök jó! Folytasd!" nem mondható éppen kritikának. Az írók helyében - ha túl sok ilyen bejegyzést kapnék - égnek is állna a hajam. De azt hiszem, az igényesebbeknek égnek is áll. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 21 (hétfő), 22:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 16:50
Hozzászólások: 198
asd írta:
Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem hatalmas szükség van az adminok munkájára. Sajnos így is számtalan harmatgyenge alkotással van "szerencséje" az embernek összefutni, de elhiheti bárki, hogy az adminok nélkül ezek a "remekművek" egyszerűen megfojtanák a Merengőt. Én speciel még a tartalmat is megrostálnám - jaj, jó néhányra bizony ez is ráférne! -, de tiszteletben tartom Kristie és csapata elveit, és legfeljebb két sor után bezárom az adott írást, igen, kritika nélkül, mert az írónak is, nekem is jobb, ha hallgatok... Szóval az a lényeg, hogy biztos lehetne másokkal, másként, más elvek szerint is működtetni ezt az oldalt, de nem biztos, hogy az a más jobb lenne. Amondó vagyok, hogy hagyjuk csak az adminokat úgy dolgozni tovább, ahogy eddig is csinálták. Nem lehet olyan rossz a munkájuk, ha ezt az oldalt bárki is olyan jónak tartja, hogy felteszi rá az írását. :)


Bocs, de nem bírtam ki XD Talán én is támogatnám h a tartalmat is rostálni kéne, csak ennek egy nagy buktatója van: szubjektív. Ami 1 embernek nem tetszik, lehet h másnak igen... Sokszor volt olyan h elolvastam egy sztorit, a tartalma sztem csapni való volt, de mégis az egekig dícsérték... Hát, ez vanXD

Csak ennyit akartam, az adminoknak pedig további jó munkát :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 20 (vasárnap), 21:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem hatalmas szükség van az adminok munkájára. Sajnos így is számtalan harmatgyenge alkotással van "szerencséje" az embernek összefutni, de elhiheti bárki, hogy az adminok nélkül ezek a "remekművek" egyszerűen megfojtanák a Merengőt. Én speciel még a tartalmat is megrostálnám - jaj, jó néhányra bizony ez is ráférne! -, de tiszteletben tartom Kristie és csapata elveit, és legfeljebb két sor után bezárom az adott írást, igen, kritika nélkül, mert az írónak is, nekem is jobb, ha hallgatok... Szóval az a lényeg, hogy biztos lehetne másokkal, másként, más elvek szerint is működtetni ezt az oldalt, de nem biztos, hogy az a más jobb lenne. Amondó vagyok, hogy hagyjuk csak az adminokat úgy dolgozni tovább, ahogy eddig is csinálták. Nem lehet olyan rossz a munkájuk, ha ezt az oldalt bárki is olyan jónak tartja, hogy felteszi rá az írását. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 20 (vasárnap), 19:31 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
vagyunk vagy tizen- valahányan, szerintem annyi pontosan elég.

az más kérdés, hogy esetleg nyáron kevesebbet férünk a nethez, nyaralások stb. miatt, de iskolaidőben biztos mindenki gépközelben lesz.

a másik meg, gondolj csak bele, elég nagy munka lenne harminc-valahány újonc betanítása, illetve a munkájuk kontrolálása... ezt a pár napot, ami a nyárból hátravan meg csak kibírjuk. :)

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 20 (vasárnap), 19:19 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 19 (szerda), 19:33
Hozzászólások: 28
Van számotokra egy zseniális ötletem. Vegyetek fel még több admint, és akkor már kevesebb dolgotok lesz fejenként. Szerintem biztos akadna pár jelentkező... Igaz, hogy akkor az adminkodás már nem is lenne olyan nagy kiváltság (ha lennétek mondjuk ötvenen), de hát gondolom nem is amiatt csináljátok...

_________________
"Még visszasírod Normandiát!"
/szty/
zoldovezet.play.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 18 (péntek), 19:21 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:41
Hozzászólások: 1728
Tartózkodási hely: Bp
Larten:

Az szerintem Zutty verseit érintette :D azt szokták egymásnak passzolgatni a csajok :)

_________________
Nyugalom, a hosszú élet ritka.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 18 (péntek), 14:54 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 25 (szerda), 15:30
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: underneath the bridge
bocsánat, csak azokat láttam, amikor tiltakozott mindenki, hogy "én aztán nem csinálom meg, csináld meg te!" :)

_________________
mint luna "lunatic" lovegood, egyenesen kötelességem, hogy szerelmes legyek harrybe, ronba, dracóba....... meg pitonba, mer apám azt mondta, hogy vámpír és én betegesen vonzódom a vámpírokhoz, ugye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 18 (péntek), 14:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
zsyraf Jan írta lejjebbfele hogy ő szívesen vinné a PD-t és a verseket :)

Jan egyébként az aláírásod: :)) :)) :)) Pont most láttam azt a részt... meghalok, nagyon cuki :)

Bocs az offért :oops:

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 18 (péntek), 14:41 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 25 (szerda), 15:30
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: underneath the bridge
hmm. az viszont feltűnő, hogy a verseket senki nem moderálja szívesen? azt miért nem vállalja valaki?

_________________
mint luna "lunatic" lovegood, egyenesen kötelességem, hogy szerelmes legyek harrybe, ronba, dracóba....... meg pitonba, mer apám azt mondta, hogy vámpír és én betegesen vonzódom a vámpírokhoz, ugye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 18 (péntek), 14:39 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:41
Hozzászólások: 1728
Tartózkodási hely: Bp
Jan Collie írta:
különben muki nem mond hülyeséget: ez a munkamegosztás nem rossz. csak az a buktatója, hogy ha kiosztjuk, hogy ki mit moderál, és mondjuk valaki nem ér rá 3 napig, akkor az ő kategóriája ott fog senyvedni a listában, ameddig vissza nem jön. ez így nem túl szerencsés.

pedig szívesen vinném a PD-t meg a verset :D


Larten:

DE képzeld el azt a szerencsétlent aki Lily/Jamest kap :D *fejetfalbaverőssmiley*

_________________
Nyugalom, a hosszú élet ritka.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 18 (péntek), 14:33 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
különben muki nem mond hülyeséget: ez a munkamegosztás nem rossz. csak az a buktatója, hogy ha kiosztjuk, hogy ki mit moderál, és mondjuk valaki nem ér rá 3 napig, akkor az ő kategóriája ott fog senyvedni a listában, ameddig vissza nem jön. ez így nem túl szerencsés.

pedig szívesen vinném a PD-t meg a verset :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 18 (péntek), 12:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 06 (kedd), 18:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Békés
Lionela írta:
...


Nem szokásom az adminok topicjai közé befurakodni, de én pl csak a moderált rendszert ismerem, de olvastam már az adminok előtti írásokat is és tényleg klasszisokkal jobb. Ráaádsul hála Enahma türelmének, megtanultam párbeszédet írni, normálisan! Még a pont-pont-vesszőcske hibáim is javultak. :)
Ezt tényleg azoknak az adminoknak köszönhetem, akik figyelmeztettek a hibáimra. Vagyok olyan igényes, hogy ne akarjak "szemetet" beaküldeni. ha írok írjak precízen. Tökéletes munkába úgy sem lehet beleszólni és mi, ha nem ez a legnagyobb dicséret?

Eleinte nekem is volt olyan gondom, hogy százszor is visszaküldte valaki egy fejezetem, mert ugyanúgy, javítatlanul küldtem vissza. Ami végül is csak félig volt igaz. Minden egyes alkalommal javítottam rajta valamit, a végére meg már úgy elkeseredtem, hogy a jót is átírtam :D. De mikor segítséget kértem, kaptam!
Szóval szerintem az adminrendszer úgy jó, ahogy van. Max szét lehetne még osztani, hogy egy ember csak egyféle írást /pl vers, PD,../ nézzen át, ne kelljen azon izgulni, hogy fedik egymás modizásait. De ez csak kósza ötlet, meg valószínű amúgy sem lenne megoldható... Meg egyébként is, miért nem fogom már be?

"Csak" ennyit akartam, remélem nem nagy baj, hogy elmondtam én is a véleményem.

_________________
Álom

Én jól tudom, hogy itt minden csaló
s ami valónak látszik, nem való.
Ha így találom,
miért higgyem,
hogy az álom az álom?

Saigyó szerzetes


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 18 (péntek), 11:19 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Aki egy kicsit is ismer az tudja, hogy ezekután én se fogom magamba tartani a véleményem. Habár nem szívesen hozom fel újra a témát, de tegnap épp egy percnyi szabadidőm se volt és habár láttam a dolgokat reagálni nem tudtam.

Szóval kedves borzi Bell és Kisera mellett itt láttod a 3. "ősadmint".

Szerény személyem a lap létrejötte után kb. 2 hónappal már itt rontotta a levegőt, s fél évvel később már írásaival is terrorizálta szerencsétlen merengősöket.

Adminrendszer egészen tavaly őszig nem volt. És hirtelen miért érezte úgy Kristie jóanyánk, hogy szükség van rá? Akkoriban pár hónap erejéig egyesült a mézesfalás és a merengő és eme egyesülés rengeteg pluszfelhasználót jelentett. A nagy tömeg meg automatikusan hozta magával a már-már fénysebbeségű színvonalcsökkenést. Rengeteg ember, rengeteg írás volt, és elveszett a "kisközösség" jelleg, és mint az lenni szokott megjelentek a lapra egyáltalán nem való írások ( blogok, dalszövegek, házidolgozatok).
Mikor a lapot már több nyílvános fórumon is gyalázták, akkor jött az ötlet hogy ideje követni a nagyobb Hp-s oldalak sémáját, és moderálni, hogy mi kerül fel az oldalra.
A kezdeti 7 admin mint azt már korábban is megírták tényleg önkéntes alapon való jelentkezés volt, de másképp nem is igen lehetett volna. Hiába választott volna ki Kristie egy "remek" írót, senkire nem lehet ráerőltetni ezt az idegörlő és fárasztó munkát. Mert hogy az, ez tagadhatatlan.

Te gondolom azt hiszed az élet csupa móka és kacagás adminként, élvezzük a "hatalmat". Hát akkor ki kell hogy ábrándítsalak.
Tudod mekkora "élmnény" egy-egy fárasztó nap után még nekiülni a 30-40 feltöltés átnézésének aminek fele hiába tagadjuk "szemét". Most mondhatod, hogy milyen jogon bírálom ilyen szóval mások írásait. Emberi mivoltom jogán. Hiába is próbáljuk tagadni minden embernek van egy bizonyos értékrendje, amivel meg tudja mondani szép-e ez a festmény, jó-e ez az ének. Igen igaz hogy minden embernek más tetszik, de pontosan ezért vagyunk többen. Ha már 10 homlokenyenest ellentétes ember állítja egymástól függetlenül hogy valami csapnivaló, akkor ott már érdemes elgondolkozni.
Emellett Isten hozott a való világban! Hiába is kapálózunk bármi ellen, ez van. Mindenütt "szamárlétrát", véleményeket találsz az iskolától kezdve a sarki zöldségesig. Aki ezt nem tudja elviselni az elköltözhet egy lakatlan szigetre elmélkedni az élet nagy dolgain.

Nincs szükség adminrendszerre?
Mondták már sokan. DE az ellentétét is. Én láttam az adminrendszer előtti és utáni állapotokat és meg kell hogy mondjam ég és föld. Még most is vannak "gyengébb" írások, de ez pontosan azért van mert a tartalomban NEM szólunk bele, és ugyebár nem vagyunk egyformák, senki se született Nobel díjas, de az írás pontosan az a műfaj amit MEG LEHET TANULNI.
Ha hagyod hogy segítsenek, ha gyakorolsz és megfogadod a tanácsokat, akkor elég gyorsan szintet lehet ugrani.
Erre is jó az admirendszer. Segít, ad egy kis alapot hogy hogy fejlődhetsz magadhoz képest.
Ám sokan nem veszik észre. Csak mert az elfogulatlan barátnője állítja hogy zseniális a műve, így kikéri magának a segítséget, és hiába küldjük el húszszor visszajön huszonegyedjére is UGYANÚGY, és még ő van megsértődve.


Egyébként már tele van a hócsukám azzal hogy időnként megjelenik egy-egy hozád hasonló "ez így hülyeség" egyén, aki csak lázad és és mindenbe beleköt, de igazán maga se tudja megmondnai mivel van baja, vagy hogy lehet "jól" megoldani a problémát.
Az adminok a lelküket kiteszik a Merengősökért saját időnket feláldozva átolvassuk a műveket, tanácsokat adunk annak javítására, fenntartjuk a fórum rendjét, talikat, tábort szervezgettünk, stb.
És cserébe kapjuk az anyázó maileket, a "bazd meg"-el kezdődő válaszokat az elutasító mailekre, és a folyamatos köpködést.

Erre csak egyvalamit lehet mondani: CSináld jobban, ha tudod!

Tudom, ezekután meg megkapom hogy én is a torkodnak ugrottam és hogy túlreagálom a dolgot, de mind neked, nekem is jogom van elmondani a véleményem.

Lionela, a hű de szemét admin

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 18:42 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:54
Hozzászólások: 3291
Tartózkodási hely: már nem SOTE :)
Thunder:

Idézet:
...szerintem igenis bántó lehet, ha foglalkozol vmivel nem kis időt, aztán a fórumon azt olvasod vissza, hogy mindenki rajtad röhög, és nem csak az adminok.


Az Adminlét fénypontjai anoním topik; nem szokás beírni hogy kitől származik az idézet. Magyarán: nem az írón röhögünk, hanem a hülyeségen amit nem nézett át és igénytelen módon beküldött.


Ja; és várjuk az adminokat felváltó jobb ötletet; hidd el, nekünk lenne a legkényelmesebb, ha nem szembesülnénk minden nap "ijen" és "ehhhhezzz haonló" sztorikkal.

Larten_H:

Az én véleményem pedig, hogy nincs annál gonoszabb dolog, ha vkit a háta mögött röhögnek ki. Kényelmetlenül érezném magamat, ha a béniskán megfogalmazott részeken egy elrejtett topicban röhögnénk.

Mellesleg nekem volt már olyan történet az adminkodásom alatt, hogy egy kétmondatos párbeszéd részlet röhejesd volt és fénypontba ment, de a többi tökéletes megfogalmazású volt! Felkerült a történet egy kis levélkével az írónak, hoyg mit javítsdon. Bárki hibázhat, néha a legnagyobb FF írók is értelmetlen dolgot írnak...

Ez van.

_________________
(el)Foglalt

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 18:21 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
öhm... nem akarom újraéleszteni a vitát, csak egy hozzáfűznivalóm lenne: azt írtad, hogy valaki fáradságos munkáját röhögjük ki a fénypontban... de ha belenézel abba a topikba, egyesek olyan szarvas hibákat vétenek, hogy az már szinte fáj. Száz százalék, hogy az illető nem foglalkozott vele sokat, különben átolvasta volna beküldés előtt... (megjegyzem, ez a minimum...) aki annyira se képes, hogy legalább a word helyesírásellenőrzőjén végigfuttassa a sztoriját, vagy gyorsan elolvassa, hogy kiszűrje az elírásokat/magyartalan szókapcsolatokat, magára vessen.
ennyit akartam mondani XD

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:54 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 30 (kedd), 22:00
Hozzászólások: 1036
Tartózkodási hely: 'Skolc
óóó, hogy itt mindig milyen magasra csapnak a kedélyek :roll:

én imádom az adminokat :x
a kedvenceim már kifejtették véleményüket :)
:x :x Jan Collie & Kisera :x :x

_________________
<i>'It's a new dawn It's a new day It's a new life For me And I'm feeling good'
</i>

<i>'But I want, want, want to be your love Want to be your love for real'</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:38 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 19 (szerda), 19:33
Hozzászólások: 28
ok, kösz. Nem akarok vitát, sztem nem is voltam bunkó, vagy ilyesmi, és remélem senkit nem is bántottam meg. Sok minden van, amiben egyetértek veletek. Hogy nem egyezik a véleményünk, az szerintem kétoldalú dolog, és nem csak rajtam múlik. De nem is kell, hogy egyezzen, azt hiszem. Nem fogok lázítást szítani, vagy ilyesmi. Nem célom elsöpörni a föld felszínéről az adminokat :-) Békével távozom. Na sziasztok!

_________________
"Még visszasírod Normandiát!"
/szty/
zoldovezet.play.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:31 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
borzi írta:
jan, azért idézem vissza az egész szöveget, mert NEM TUDOM, HOGYAN KELL csak részletet kiemelni, ha elmagyarázod, ezen változtathatok.
Értem én, hogy nincs jó megoldás....


sok minden nem etikus a világban.

nem fogunk veled zöld ágra vergődni, van egy olyan érzésem, hogy nem is AKAROD megérteni az amdin-rendszer lényegét, úgyhogy én kiszállok az eszmecseréből.

idézni úgy tudsz részletet, hogy belepiszkálsz az idézetbe. pl olyankor, amikor csak tudatni akarod, hogy erre a hsz-ra reagálsz (ahogy pl most én, bár én meghagytam az elejét), akkor a két quote kód közötti szövegrészt kitörlöd, és teszel egy pont-pont-pont ot. és máris csak egy sort is idéztel a 40 helyett.

jan voltam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:25 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 19 (szerda), 19:33
Hozzászólások: 28
jan, azért idézem vissza az egész szöveget, mert NEM TUDOM, HOGYAN KELL csak részletet kiemelni, ha elmagyarázod, ezen változtathatok.
Értem én, hogy nincs jó megoldás, meg minden, de akkor sem értek egyet a dologgal, ennyi. Az adminlét fénypontjai pedig szerintem tényleg gonosz. Nem arról van szó, hogy kiröhögtök másokat a hátuk mögött (talán nem vagyok egyedül, ha elismerem, hogy ezt én is szoktam), de nem nagyközönség előtt kéne ezt tenni. Akámit mondasz is a humorérzékről, szerintem igenis bántó lehet, ha foglalkozol vmivel nem kis időt, aztán a fórumon azt olvasod vissza, hogy mindenki rajtad röhög, és nem csak az adminok. Mert szerintem, ha egyszer már adminlét fénypontjai, akkor úgy kéne csinálni, hogy csak adminok férjenek hozzá. Nem tudom, lehet-e ilyet, de ez ilyen formában egyszerűen nem etikus.

_________________
"Még visszasírod Normandiát!"
/szty/
zoldovezet.play.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:12 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 17:29
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Home Sweet Home
borzi írta:

Persze, ezzel is egyetértek. De ebben is vannak ellentmondások. Ugyanis van olyan történet, amit felengednek, de miközben olvasom, csomó nyelvhelyességi meg helyesírási hiba van benne, mást meg elküldenek azért, mert a párbeszéd kötőjele után nem tesz szóközt. Valahogy egységesíteni kéne az elbírálást, ne kérdezd, hogyan.


Szólj, ha van vmi ötleted. 8) Esetleg helyettesíthetnék az adminokat betanított robotok, akiket sose befolyásol az aktuális elme- és lelkiállapotuk. :roll: XD
Elvileg az "A Merengőről merengőknek"-okító jellegű iromány szerint dolgozunk. És azt szoktuk ajánlani az elutasítottaknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:09 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
először: légyszi, ne idézd vissza az egész szöveget. csak piramisoznánk.

másodszor: nem értek egyet a feltevéseddel, de oké: gondoljuk el, hogy elutasítottam egy szerinted jó sztorit. olyan csak a leggázabb esetekben fordul elő (velem eddig kábé háromszor), hogy azt írtam a szerzőnek: ne is próbálkozzon írással, mert annyira rossz, hogy sosem fog felkerülni. ez olyan esetekben van, amikor valaki tényleg mungóba valót ír: borzalmas helyesírás, nyúlfarknyi terjedelem, olyan rossz a megfogalmazás, hogy csak röhögni tudok rajta, és ami a legfontosabb: a formai dolgokkal sincs tisztában a szerző. ekkor mondom azt neki, hogy ne írjon.

de ha csak elküldök egy sztorit azzal, hogy nem jó a párbeszédírás, vagy nem tördelt, vagy sok a helyesírási hibája, és keressen egy lektort, akkor ha annak az embernek van egy kis esze, akkor majd VISSZAJÖN. ergo: feleslegesen magyarázol arról, hogy elrettentjük az írókat. csak azt tudom elretteneteni egy szimpla elutasító maillel, aki nem is AKAR olyan igazán felkerülni.

és hidd el: ha valaki végleg elutasítunk, azt a sztorit te sem tudnád értékelni.

a fénypontok: nem tudod, milyen idegölő munka a moderálás. a fénypont nekünk is üde színfolt, és az olvasóknak is. nem szép dolog, aláírom, másokat kinevetni, de ez van. ez egy nyilvános lap. aki beküldi az írását, számoljon azzal, hogy ha rossz, akkor oda is kerülhet akár. mindazonáltal a fénypontokat nem kell olyan véresen komolyan venni. a minap olvasgattam az egyik ficem, és néhány mondatot ki tudnék emelni, és egy hozzáfűzött kommentárral, én is elmehetenék a fénypontokba (mellesleg: én már idéztem magamról, elérve, hogy a többiek nevessenek rajtam. HUMORÉRZÉK!). szal ha az ember viszontlátja 1-2 mondatát a fénypontokban, az még nem jelenti azt, hogy rossz az írás.

és hogy vannak fent olyan sztorik, amelyek szted nem jók... ezzel én is vagyok így, hidd el. ha a saját szám íze szerint moderálnék, sok minden nem engednék fel, amit adminként felengedek. de mindenki írhat. és ha már egy író veszi a fáradtságot, és ügyel a formai dolgokra, mindent megtesz azért, hogy felkerüljön a sztorija (még ha az a töri nem is szárnyal szépirodalmi magasságokban), akkor az a minimum, hogy nem kötözködöm, hanem felengedem.

mi itt elsősorban a MECHANIKUS dolgokat ellenőrizzük. abba, hogy az író hogyan fogalmaz, és mit ír le, abba nem szólunk bele, szóval az egész vita, amit most itt veled folytatok, borzi, felesleges. érted már?

jan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 19 (szerda), 19:33
Hozzászólások: 28
Kisera írta:
Borziiii! Értem, mit akarsz. XD

Igen, biztos előfordulnak igazságtalanságok. Biztos, volt már olyan, hogy gyengébb sztori felkerült, és nyilván vannak egyéni különbségek az adminok közt...

De eredetileg a tartalomba mi NEM szólunk bele - kivéve ha nagyon gusztustalan, ha nagyon trágár... Szóval ennek az egésznek a lényege a minimális színvonal fenntartása. Az nem amatőr/nem amatőr kérdése, hogy vki helyesen ír-e vagy sem. Sztem...


Persze, ezzel is egyetértek. De ebben is vannak ellentmondások. Ugyanis van olyan történet, amit felengednek, de miközben olvasom, csomó nyelvhelyességi meg helyesírási hiba van benne, mást meg elküldenek azért, mert a párbeszéd kötőjele után nem tesz szóközt. Valahogy egységesíteni kéne az elbírálást, ne kérdezd, hogyan.

_________________
"Még visszasírod Normandiát!"
/szty/
zoldovezet.play.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:02 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 17:29
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Home Sweet Home
Borziiii! Értem, mit akarsz. XD

Igen, biztos előfordulnak igazságtalanságok. Biztos, volt már olyan, hogy gyengébb sztori felkerült, és nyilván vannak egyéni különbségek az adminok közt...

De eredetileg a tartalomba mi NEM szólunk bele - kivéve ha nagyon gusztustalan, ha nagyon trágár... Szóval ennek az egésznek a lényege a minimális színvonal fenntartása. Az nem "amatőr/nem amatőr" kérdése, hogy vki helyesen ír-e vagy sem. Sztem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:02 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Hyde és Gackt között
Oké, hogy amatőröknek van fenntartva, de azért kell lennie egy szintnek...

_________________
KépSucker love is heaven sent...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 17:01 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 19 (szerda), 19:33
Hozzászólások: 28
Kisera írta:
borzi írta:
Kedves Kisera!
Estleg téged meg egy merengős bántott meg? Nem értem mi a baj azzal, hogy kérdezek. Azt szabad, nem? Nem kell rögtön kiforgatni a szavaimat. Nincs bennem ellenszenv az adminok iránt, mint emberek, igaz, a rendszerrel nem értek egyet. De szerintem erre nem az a megoldás, hogy "ha nem tetszik, ne járj ide". És bunkónak se kell lenned. Én nem támadásból írtam, amit írtam, de szerintem jogom van kérdezni. És azt sem mondtam, hogy ki kell kérnetek a véleményem. Szóval nem tudom, miért akarod átharapni a torkom...


Nem akarom átharapni a torkod, csak számomra ez szimpla kötözködésként jött le...
Számonkéred rajtunk, hogy milyen jogon kritizáljuk mások történetét, és közben kapásból leközépszerűzöl minket... Akkor Te tulképp milyen jogon ítélkezel felettünk?
Van különbség kérdezés és lehúzás között. :?

.


Nem akartalak lehúzni titeket, írtam, hogy akad kivétel, pl. én nagyon szeretem Maggiccatet. De ha ti elutasíthatjátok más történetét, én miért ne írhatnám, hogy középszerű? Az nem jelenti azt, hogy rossz, csak nem kiemelkedően jó.

_________________
"Még visszasírod Normandiát!"
/szty/
zoldovezet.play.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 16:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 19 (szerda), 19:33
Hozzászólások: 28
Jan Collie írta:
kisera drágám: relax :) nagyon jó admin vagy, ezt senki sem fogja vitatni.

borzi: hotgy miért pont azok az adminok, akik? nem tudom. a Merengő színvonala rohamosan romlott tavaly. amikor én idekerültem a merire tavaly szeptemberben, még nem volt admin-rendszer. el is csodálkoztam azon, hogy egy HP-s fanfic lapon, mi a túrót keresnek naplók, dolgozatok, Green day dalszövegek stb. vagyis mi volt a fő gond? hogy bármilyen szemetet fel lehetett tölteni, senki sem olvasta át az írásokat, mielőtt felkerültek volna.

így jött októberben az admin-rendszer, követve a nagy HP-s fanfic lapok példáját, ahol már kezdetektől adminok ellenőrzik a sztorikat. igen, én is úgy tudom, hogy eredetileg Kristie meghirdette, hogy akinek van késztetése rá, az jelentkezzen. így lett 7 admin. kort tekintve elég széles skálán (12-20 év), írói kvalitástól függetlenül (hogy kinek milyen népszerűségű, mennyiségű írása volt, nem számított). de azért elengedhetetlen volt, hogy legyen a kedves delikvensnek valamiféle tehetsége az íráshoz (és az olvasáshoz is!). jól sikerült a választás, mert a hét alapadmin mind remek volt. belerázódtak a munkába, gondolom én...

adminkodni is meg kell tanulni. én novemberben lettem admin, és nekem sem ment minden elsőre. meg kell tanulni, hogy mit nézzünk meg egy ficnél. nem lehet csak a saját szánk íze szerint ítélkezni. megnézzük, hogy a sztori jó-e helyesírásilag, nem hanyag-e a szerző, nincs-e tele elgépelésekkel, tördel-e, elég hosszú-e a fejezet. ezeket egyszerű átlátni. aztán beleolvasunk, hogy értelmes dolgokat ír-e, nincs-e benne logikai hülyeség, vagy nem használ-e csúya szavakat, nincs-e benne szexjelenet, erőszak (ha kint van a korhatár, akkor nem kötözködünk, de az olyan sztorikat elutasítjuk, amelyek kizárólag erotikus töltetűek, és nincs bennük semmi más). /adminoknak: cáfoljatok meg, ha hülyeséget írok :D/

ezeket mind meg lehet tanulni, és az adminok sztem már rég megtanulták. az új adminokat pedig már szisztematikusan választotta ki Kristie: azok kerültek be, akik régóta írnak, "keveredtek" az adminokkal, mindennap jelen voltak a fórumon, láttuk, hogy aktívak.

sztem nem lehet okod panaszra.


Na nem mintha panaszkodnék, de akkor sem értek egyet a rendszerrel. Elég régóta látogatom az oldalt (2004), és azzal egyetértek, hogy felkerültek olyan dolgok, amik nem kellettek volna. Viszont szerintem nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy ez egy amatőröknek fenntartott oldal. Akkor pedig miért kell körberöhögni a nem túl jól sikerült ficeseket az adminlét fénypontjaiban? Tudom, hogy jó pár tényleg nagyon szar, emiatt sok fic nem kerül fel, viszont lehet, hogy egy olyat meg felengednek, ami rosszabb, mint egy olyan, amit elutasítottak. És akkor ki dönti el, hogy hol a határ? Az admin? Dehát sok admin van, mindenki máshogy értékeli. Akkor meg nem igazságtalan egy kicsit?

_________________
"Még visszasírod Normandiát!"
/szty/
zoldovezet.play.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 augusztus 17 (csütörtök), 16:50 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 17:29
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Home Sweet Home
borzi írta:
Kedves Kisera!
Estleg téged meg egy merengős bántott meg? Nem értem mi a baj azzal, hogy kérdezek. Azt szabad, nem? Nem kell rögtön kiforgatni a szavaimat. Nincs bennem ellenszenv az adminok iránt, mint emberek, igaz, a rendszerrel nem értek egyet. De szerintem erre nem az a megoldás, hogy "ha nem tetszik, ne járj ide". És bunkónak se kell lenned. Én nem támadásból írtam, amit írtam, de szerintem jogom van kérdezni. És azt sem mondtam, hogy ki kell kérnetek a véleményem. Szóval nem tudom, miért akarod átharapni a torkom...


Nem akarom átharapni a torkod, csak számomra ez szimpla kötözködésként jött le...
Számonkéred rajtunk, hogy milyen jogon kritizáljuk mások történetét, és közben kapásból leközépszerűzöl minket... Akkor Te tulképp milyen jogon ítélkezel felettünk?
Van különbség kérdezés és lehúzás között. :?

Az adminok elvileg főként a helyesírási- és gépelési hibák kiszűrésére vannak, illetve azért hogy ne lehessen trágár ill. nyúlfarknyi, értelmetlen "sztorikat" feltölteni. Előtte bármit fel lehetett tölteni, volt, aki dalszöveget meg híres verseket pakolt fel.
A tartalomba nem szoktunk beleszólni.

Ennnyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség