Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:42

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 17:53 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Én idéztem Emily nevű nonreg kritizálótól, de szerintem nem troll. Legalábbis nekem nem írt semmi bántót pedig másik sztorihoz is kommentelt. Tény, hogy van egy stílusa, de ettől még nem lesz troll, és attól sem, ha rossz a helyesírása. Persze azt nem tudom, hogy más történetei alatt mit csinál, de saját tapasztalatok alapján nem tűnt trollnak.

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 17:13 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
A kritikamoderálás felhasználók kezébe adása idővel, tartok tőle, hogy sajnos hamar, visszaéléseknek vezetne.
Itt most senki ne magából induljon ki, mert persze te tudod magadról, hogy nem tennéd, és én se tenném, meg x és y se stb. Nem is feltételezem nyilván senkiről az ellenkezőjét, de csak elméletben... gondolj bele, hogyan lehetne az eredeti funkciójára fittyet hányva kihasználni egy ilyen helyzetet.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 16:12 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Nem is ez a hozzászólás az, de a stílusát felismerem. Ősszel valamikor írt nekem egy másik néven, ami tényleg trollkodás volt, és ki is töröltettem. Addig nem zavar, hogy kommentel nálam, amíg viselkedik. Amit szimplán nem értek az az, hogy miért nekem mondja a megoldási javaslatokat, amikor annak semmi köze a sztorihoz.
Amúgy nem tudom, mennyire lenne megoldható, ha az íróknak lenne olyan opció, hogy kritika törlése (bocsi, ha volt már, most nem volt lehetőségem visszaolvasni). Ezzel mindenki a saját lelkiismerete szerint bánna, és talán az adminoknak is kevesebb dolga lenne.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 15:34 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Szerintem mondjuk ez pont nem trollkodás, semmi bántót nem írt.

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 15:20 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Hát... ha ő troll, akkor engem nem bántott. :-D

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 14:47 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Ő az, több nicket is használ. :roll:

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 13:11 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Susie Lupin írta:
Nem akarok paranoiás lenni, de nekem volt egy Emily nevű trollom. Elég hasonló stílusban írt, mint akit lent idéztetek, és tegnap kaptam két hasonló kommentet más néven. Lehet, hogy paranoiás vagyok, de szerintem ugyanaz az ember. Érdekes, hogy ötletel is.

"
Az előző voltam...
2017.01.11 - 18:03 | 1: A Karácsony Szelleme | Anonymus
Tárgytalan a lenti kritikám. Havas napot és puszi a történetre utolsó kritikaként!!!!!

Authris Erui
Authris Erui
2017.01.09 - 14:46 | 1: A Karácsony Szelleme | Anonymus
Nagyon tetszett a történet. Más, ha nem zavar. kéne szerintem azokat a felhasználókat akik trágárkodnak kommentjeikben, mondjuk hat nap végleges kitiltás/csúnya mondat. Emellett lehetne plusz kérdést bevezetni, mint a robiszűrés esetén, plusz egy új html kód bevezetése a < spam> < /spam>.
_______________________________
A tőrténet mindent egybevetve nagyon tetszett és várom a hasonlóan szépeket és szia!!!

Authris Erui lelkesen."

Ha mégsem ugyanaz lenne, akkor bocsi, nem szándékoztam felszítani a kedélyeket vagy megbántani valakit.


Ő nekem is írt, meg is köszöntem neki. Amúgy pont ő volt az, aki közölte, hogy ha regisztrációhoz lesz kötve a hozzászólás lehetősége, sajnos csak olvasgatni fogja tudni a feltöltött történeteimet. És utána nekem is írta valami hasonlót, bár nekem azért nem ilyen rossz helyesírással. :)

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 12:27 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Nem akarok paranoiás lenni, de nekem volt egy Emily nevű trollom. Elég hasonló stílusban írt, mint akit lent idéztetek, és tegnap kaptam két hasonló kommentet más néven. Lehet, hogy paranoiás vagyok, de szerintem ugyanaz az ember. Érdekes, hogy ötletel is.

"
Az előző voltam...
2017.01.11 - 18:03 | 1: A Karácsony Szelleme | Anonymus
Tárgytalan a lenti kritikám. Havas napot és puszi a történetre utolsó kritikaként!!!!!

Authris Erui
Authris Erui
2017.01.09 - 14:46 | 1: A Karácsony Szelleme | Anonymus
Nagyon tetszett a történet. Más, ha nem zavar. kéne szerintem azokat a felhasználókat akik trágárkodnak kommentjeikben, mondjuk hat nap végleges kitiltás/csúnya mondat. Emellett lehetne plusz kérdést bevezetni, mint a robiszűrés esetén, plusz egy új html kód bevezetése a < spam> < /spam>.
_______________________________
A tőrténet mindent egybevetve nagyon tetszett és várom a hasonlóan szépeket és szia!!!

Authris Erui lelkesen."

Ha mégsem ugyanaz lenne, akkor bocsi, nem szándékoztam felszítani a kedélyeket vagy megbántani valakit.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 10:04 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Gigi685 írta:
Minden embernek van lelkiismerete. De ha ennek éppen nincs, a legtöbbeket akkor is zavarja, hogy ilyen típusú nyilvánosságot kapott, amit csináltak.


Hidd el, nem mindenkinek van. Vagy ha van is, nem szokott megszólalni. És van, akit nem zavar a nyilvánosság, sőt! A troll ezért él, pont a nyilvánosság élteti. Ő annál boldogabb, minél több embert tud feldühíteni. Ha egy egész oldalt, az neki olyan, mint az ünnepi terülj-terülj asztalkám. Hiszen ő pont erre számított, és megkapta. Most úgy érezheti magát, mint a kisgyerek karácsonykor, amikor megkapja azokat a játékokat, amikre vágyott. Hidd el, nem egyszer volt dolgom trollokkal, ismerem a gondolkodásmódjukat.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 11 (szerda), 12:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Minden embernek van lelkiismerete. De ha ennek éppen nincs, a legtöbbeket akkor is zavarja, hogy ilyen típusú nyilvánosságot kapott, amit csináltak. Senkit nem tesz boldoggá, hogy az egész oldal (aminek a közösségének valamilyen szinten része vagy, mind a két bullyzás ezt mutatta) összefogva utál téged, és azon gondolkozik, hogy hogyan takaríston el/nyomozzon le. Ezek komoly következmények, amikre nem gondolsz és nem látsz át előre, pláne nem vársz, amikor elküldesz egy bully kritikát.
Ha élvezné, most szórakozna a legjobban a kritikaszekcióban, de van egy olyan érzésem, hogy nem fogok újabbat találni tőle/tőlük.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 11 (szerda), 10:20 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Andro írta:
Ő most boldog, mert már napok óta vele foglalkozunk, és valószínűleg kényelmesen hátradőlve a kis székében, kezében popcornnal élvezi a "műsort", amit mi adunk neki.


jepp.

és üzenem a kis trollnak, hogy csak egyszer - neadjisten -, legyen komolyabb következménye, és esetleg egy lelkiismeretes nyomozó/apuka/ügyvéd/barát stb. lendül be, és akkor nézhet majd.

volt egy oldal, ahol a volt barátnőkről készült képeket osztottak meg barmok, és persze, volt fenyegetőzési is, h szedjétek le, mert apám rendőr, ügyvéd, bíró, miniszter, putyin stb. persze, kiröhögték. ám egyszer kiderült, hogy hopp után jött a kopp.

btk 226-227§

persze, egy valamire való ügyvéd kimosná a szarból a védencét, pláne, ha teleszarták a pelust, de a kopp akkor lesz, amikor a magyar állam küld egy csekket a kirendelt ügyvéd órabéréről.
és az, h dinamikus ip... hm. egyszer a pedkókat is elkapják. olyanokat is, aki chaten ismerkedik.

és ne keverjük ide a politikai oldalak bért(r)ollnokait és pártkatonáinak bejegyzéseit, mert nem ugyanaz a kettő.

szal, kedves troll, ennek fényében írogass, és gondold át, hogy mit írsz, és kinek.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 11 (szerda), 9:33 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Gigi685 írta:
Trollról beszélünk, nem egy pszichopata mesterbűnözőről. Valószínűleg már réges-régen összeszégyellte magát, ha ezt olvasta, de legalábbis minimálisan furdal a lelkiismerete. Pont ezért fontos, hogy az ilyesmikre nagy legyen a közösségi visszhang. Ha érzed azt, hogy van következménye annak, amit az interneten csinálsz, máris kevesebb az esélye, hogy elköveted. Ez máris egy hatásos fellépés, hogy az adminok és az oldal közössége beszél róla. Ha nagyobb a szociális nyomás abba az irányba, hogy nagyon nem oké trollkodni, egy ilyen zárt közösségen belül, mint a Merengő, ilyen személyes támadásokkal szemben szerintem már ez is egy jó és hasznos lépés.



A trollnak pont, hogy nincs lelkiismerete. Ő most boldog, mert már napok óta vele foglalkozunk, és valószínűleg kényelmesen hátradőlve a kis székében, kezében popcornnal élvezi a "műsort", amit mi adunk neki. A trollt pont az "eteti", hogy beszélnek arról, amit ő csinál, amit ő kiváltott. Ő ettől érzi magát jól. Szóval igen, nem kéne tovább etetni. Oda se kéne bagózni a trollokra, akkor sokkal hamarabb lekopnak, mert nem kapják meg, amit akarnak.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 22:56 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 28 (kedd), 19:34
Hozzászólások: 12
Gigi685 írta:
Trollról beszélünk, nem egy pszichopata mesterbűnözőről. Valószínűleg már réges-régen összeszégyellte magát, ha ezt olvasta, de legalábbis minimálisan furdal a lelkiismerete. Pont ezért fontos, hogy az ilyesmikre nagy legyen a közösségi visszhang. Ha érzed azt, hogy van következménye annak, amit az interneten csinálsz, máris kevesebb az esélye, hogy elköveted. Ez máris egy hatásos fellépés, hogy az adminok és az oldal közössége beszél róla. Ha nagyobb a szociális nyomás abba az irányba, hogy nagyon nem oké trollkodni, egy ilyen zárt közösségen belül, mint a Merengő, ilyen személyes támadásokkal szemben szerintem már ez is egy jó és hasznos lépés.


Ámen! Semmi naivitás nincs bennem a minket körülvevő világgal kapcsolatban, de szomorú, hogy tényleg mindenhol ilyesmibe fut az ember. Remélem, végül nem lesz szükség a kritkák reghezkötésére, és normalizálódik a helyzet, sok történet veszítene/veszíthetne jövőbeni véleményeket. Ráadásul az ilyenek miatt a normális olvasóval (és íróval) szúrnánk ki, ami eléggé meh.

Sajnos ilyen esetben elsősorban tényleg a "ne etessük a trollokat" hozzáállás segít. Az összefogás pedig külön plusz, szerintem ezzel tényleg sokat segíthetünk, jó dolog, hogy fel lett hívva a figyelem a problémára.

_________________
"Szoktatom szívemet a csendhez."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 22:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Gigi685 írta:
Trollról beszélünk, nem egy pszichopata mesterbűnözőről. Valószínűleg már réges-régen összeszégyellte magát, ha ezt olvasta, de legalábbis minimálisan furdal a lelkiismerete. Pont ezért fontos, hogy az ilyesmikre nagy legyen a közösségi visszhang. Ha érzed azt, hogy van következménye annak, amit az interneten csinálsz, máris kevesebb az esélye, hogy elköveted. Ez máris egy hatásos fellépés, hogy az adminok és az oldal közössége beszél róla. Ha nagyobb a szociális nyomás abba az irányba, hogy nagyon nem oké trollkodni, egy ilyen zárt közösségen belül, mint a Merengő, ilyen személyes támadásokkal szemben szerintem már ez is egy jó és hasznos lépés.


Minden szavaddal egyetértek.

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 21:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Trollról beszélünk, nem egy pszichopata mesterbűnözőről. Valószínűleg már réges-régen összeszégyellte magát, ha ezt olvasta, de legalábbis minimálisan furdal a lelkiismerete. Pont ezért fontos, hogy az ilyesmikre nagy legyen a közösségi visszhang. Ha érzed azt, hogy van következménye annak, amit az interneten csinálsz, máris kevesebb az esélye, hogy elköveted. Ez máris egy hatásos fellépés, hogy az adminok és az oldal közössége beszél róla. Ha nagyobb a szociális nyomás abba az irányba, hogy nagyon nem oké trollkodni, egy ilyen zárt közösségen belül, mint a Merengő, ilyen személyes támadásokkal szemben szerintem már ez is egy jó és hasznos lépés.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 21:25 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
queenariana írta:
Én nem hiszem, hogy bármit megoldana, ha reghez lenne kötve a komment. Csak drasztikus csökkenést érnétek el vele, ráadásul... most komolyan, akinek ez okoz élvezetet, annak semmit se jelent sem regisztrálni, se akár pár napot várni a reg. aktiválásához. Az ilyen alapból beteg lélek...

Egy kérdésem lenne: tényleg azt akarjuk, hogy elégedetten hátradőlhessen? Elvégre ő éri el, hogy másokat ellehetetlenítsen? Ezt tényleg meg akarjuk adni neki? Szerintem ezzel csak ő nyerne, elért valami negatívat, élete értelmet nyert... Ne már.

Én sokkal jobb ötletnek tartanám a klasszikus "ne etesd a trollt" hozzáállást.
.


Tökéletesen egyetértek veled. Regisztrációhoz kötött hozzászólás esetén a troll csak nyugodtan hátradől, hogy "ez az, sikerült, amit akartam!" Ott fog vigyorogni elégedetten, mint a jóllakott óvodás, mert belemegyünk a játékába. Ő pedig ezt élvezi, őt ez motiválja. Én ezért mondtam, hogy magasról kell rá tenni, nem kell reagálni, mert ha látja, hogy nem játszunk együtt vele, akkor odébbáll. Ha nincs műsor, ő sem fog tudni szórakozni.

Egyébként valószínűleg már attól is hízik a mája, hogy mi itt megbeszéljük a dolgot, hiszen jelenleg is foglalkozunk vele, meg a dologgal, amit művel. Tehát ő már most elégedett. Nem kéne tovább etetni, szerintem. Mégis mit tud csinálni pár bunkó beszólogatáson kívül? Semmit. Osztja az észt, de igazából arctalanul, álnév mögé bújva nagy gondot nem tud okozni, maximum kellemetlenséget. Nem kell a szívünkre venni, nem kell megadni az örömet, hogy elszontyolodunk mert ő "okoskodik" itt kéretlenül, mivel jobb dolga nincs.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 15:54 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2014 október 07 (kedd), 19:19
Hozzászólások: 73
Sziasztok!

Sokat gondolkodtam, reagáljak-e, végül megteszem.

Mélységesen elítélem az egész jelenséget, de...

Hát, original slash íróként a kritikáim cirka 20%-a jön regisztrált felhasználóktól. És én meg egész sok kritikát kapok fejezetenként a kategóriához képest...
Én nem hiszem, hogy bármit megoldana, ha reghez lenne kötve a komment. Csak drasztikus csökkenést érnétek el vele, ráadásul... most komolyan, akinek ez okoz élvezetet, annak semmit se jelent sem regisztrálni, se akár pár napot várni a reg. aktiválásához. Az ilyen alapból beteg lélek...

Egy kérdésem lenne: tényleg azt akarjuk, hogy elégedetten hátradőlhessen? Elvégre ő éri el, hogy másokat ellehetetlenítsen? Ezt tényleg meg akarjuk adni neki? Szerintem ezzel csak ő nyerne, elért valami negatívat, élete értelmet nyert... Ne már.

Én sokkal jobb ötletnek tartanám a klasszikus "ne etesd a trollt" hozzáállást.
Pl. Nem tudom, van-e valami központi adatbázisotok, amivel minden szerzőt elértek (értsd, e-mail), és esetleg körbeküldeni hasznos tanácsokat, hogyan ignorálják/jelentsék ezeket a... lényeket. Ha esetleg valaki nem olyan aktív, vagy a főoldalt nem olvassa... De annak semmi értelmét nem látom, hogy másokat büntessetek az ilyen majmok miatt.
+ persze aki ilyet lát, azonnal jelentse. Tudom, ez meg az adminoknak plusz meló :(

És egyébként együttérzésem az érintetteknek. Ilyenkor jusson eszetekbe, hogy mennyire sivár élete lehet annak, aki erre "izgul".

_________________
"We live a dying dream... If you know what I mean..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 15:04 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 28 (kedd), 19:34
Hozzászólások: 12
Épp Gigi ötletét szerettem volna támogatni, de láttam, hogy jelenleg nem megvalósítható az előremoderálás :(

Jelenleg nem vagyok túl aktív írás terén, de visszanézve a kritikáimat, a legnagyobb százalékuk nem regisztrált felhasználóktól érkezett, de inkább bevett/kisebb körből -- és egyetértek Kadmával, a kisebb fandomok vagy original történetek nagyobb részt kevés/nonreg kritikát kapnak, amik így elvesznének. Szerintem sem a legjobb megoldás a csak bejelentkezett felhasználók számára elérhető kritikaírás: ha a bullykat kiszűrné, a kívülről érkező olvasók egy részét is kiszűrné velük együtt. (Nagyon zárójelben, még azt is el tudnám képzelni -- sajnos --, hogy egy elhivatottabb troll több energiát fektetne a regelésbe és a további kis játszadozásaiba, mint egy külsős olvasó, aki elolvasta a fejezetet. De ne legyen igazam :( )

Bucky Barnes írta:
És nem lehetne csak annyit piszkálni a kódon, hogy a kriti ablaka alatt/mellett/felett megjelenjen egy figyelmeztetés, hogy a sértő/durva kritikákat a Meri gárdája nem tűri, az ilyenek törlésre kerülnek, és ha mégis ilyet lát, azonnal jelentse az adminoknak (link a megfelelő topicra/emailre)? Talán néhányaknak már ennyi is elvenné a kedvét a piszkálódástól, tudva, hogy úgysem marad meg a "munkája".


Lehet, hogy nem váltaná meg a világot a dolog, de ez szerintem nem rossz ötlet. Így meg főleg, hogy most nagyobb figyelmet kaptak a történtek, mindannyian jobban fogunk figyelni az ilyesmire. Persze, tudom jól, hogy ez nem kompenzálja azokat a sebeket, amiket az írók kaptak, nagyon nehéz az ilyesmivel megküzdeni, főleg, ha először történik :( De ez valahol elkerülhetetlen a mai világban, és ezt nagy valószínűséggel -- sajnos -- a kötelező regisztráció sem szűrné ki... de cáfoljatok meg, ha rosszul látom.

Esetleg lehetne adni a kötelező regisztrációnak egy próbaidőt -- pár hónapot --, hogy megnézzük, pozitív irányba változik-e a helyzet, és ha igen, milyen mennyiségben csökken a többi kritika száma, nem-e nagyobb az okozott "kár", mint a haszon.

_________________
"Szoktatom szívemet a csendhez."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 13:34 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Nekem sajnos már jelezte egy kommentelőm, hogy ha megszűnik a regisztráció nélküli hozzászólás lehetősége, sajnos nem tud többé kritikát írni a történeteimhez. Szóval igen, én sem támogatom a regisztrációhoz kötött kommentelés lehetőségét. Bár alább már kifejtettem, hogy pontosan miért is nem.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 11:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Akkor én is megszólaltatom egyik nem regisztrált (vagy nem belépő) kommentelőmet, egyenesen a kritijéből:

"Mielőtt kritizálnék csak egy felvetés. Látta fórumon az ötleted az elhsrapódzó "zaklatásra" és támogatom, de maradjon meg a névtelen kritizálás lehetősége. Szerintem lehetne betenni, mint robiszűrésnél egy plusz kérdést és csak akkor engedné fel a kritikát ha mindkét kérdésre a válasz helyes. Csak ennyi az ötlethez." (forrás: itt.)

G Lamaro, sajnos az valószínűnek tűnt, hogy az előmoderálás technikai akadályokba ütközne.

És nem lehetne csak annyit piszkálni a kódon, hogy a kriti ablaka alatt/mellett/felett megjelenjen egy figyelmeztetés, hogy a sértő/durva kritikákat a Meri gárdája nem tűri, az ilyenek törlésre kerülnek, és ha mégis ilyet lát, azonnal jelentse az adminoknak (link a megfelelő topicra/emailre)? Talán néhányaknak már ennyi is elvenné a kedvét a piszkálódástól, tudva, hogy úgysem marad meg a "munkája".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 0:08 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Sajnos előmoderálási lehetőséget nem tudunk beépíteni, ez túl nagy feladat lenne nekünk. Gyakorlatilag a teljes program működését fel kellene deríteni hozzá részletekbe menően, és csak ezután lehetne megpróbálni beépíteni valamilyen előmoderálási lehetőséget. Ehhez a mi tudásunk édeskevés. Egy programozót pedig inkább az új Meri megírásával bíznánk meg, mint a jelenlegi program foltozgatásával.
Utólagos moderálásra is csak úgy van lehetőség, hogy közvetlenül az adatbázisban végezzük el. Ahhoz pedig jelenleg mindössze három adminnak van meg a tudása/hozzáférése.
Ezért is kértük a segítségeteket, hogy jelentsétek, ha szándékosan bántó, esetleg cyberbullying jellegű kritikát (kritikákat) találtok, mivel nincsenek meg a technikai feltételei annak, hogy segítség nélkül felderítsük és aztán elhárítsuk az ilyen megmozdulásokat.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 23:31 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Én alapvetően elfogult vagyok ebben a témában, és kicsit Bucky legutóbbi hsz-ére is reflektálok: alapból olyan témákban/szereplőkkel írok, amik sokszor kicsivel kevesebb olvasót ill. kritikaírót vonzanak, és ennek a nagy része is bizony regisztrálatlan felhasználóktól származik. Akadnak nyilván szimpla "Folytit!!!" jellegű kritikák, de macerálni eddig nem macerált senki, lekopogom.

Csak elgondolkodtam, hogy vannak párosok, meg fandomok, amik alapból is sok (regisztrált) olvasót vonzanak, és amiken talán (!) nem látszana meg drasztikusan a kritikák csökkenése. Viszont vannak ritkább párosos írások, meg egész kicsi, "eldugott" fandomok, amiknek ugyan kisebb, de hűséges olvasótáboruk van, szintén sokszor nonreg olvasókkal. Persze nem vonom kétségbe, hogy akik tényleg oda meg vissza vannak az adott fandomért, biztos nem sajnálják az időt a regre, de szerintem ha ehhez kötjük a dolgot, azt a kevésbé "mainstream" írások, a kisebb fandomok, meg az originalok eléggé meg fogják sínyleni. :( De ne legyen igazam.

Ui: ha csak öt kritikaíróm van, de ők kulturáltan fejtik ki a véleményüket, igazából akkor is elégedett vagyok. Plusz nem tudom, mik a kvalitásai az oldalnak, lehetséges-e ilyen kritika előmoderálós lehetőséget beépíteni.

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 21:57 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Ronin írta:
Valószínűleg mindenki utálni fog érte, de azért leírom a véleményemet: szerintem jó ötlet a regisztrációhoz kötött kritikaírás, és valóban hozzá kéne csapni azt is, hogy csak pár nap múlva lehessen írni. Ha valaki egyből itt nem tudja kiélni a retardáltságát, akkor menni fog máshova, az Internet elég nagy.


Erre azt tudom mondani, hogy van olyan sztori/fejezet, ami eleve pár nap, mire felkerül. Ha így esik, eleve csökken a kritikák száma, mert nem veszik észre az olvasók, hogy már fent van/nem követik annyira aktívan, hogy mindenáron megnézzék.

Gigi685 írta:
hogy az, ha a kritikák előzetes moderáláson esnének át (akár az író, akár az adminok által), szerintem lélektanilag sokkal hatásosabb lenne.


Ez az ötlet viszont szerintem nagyon jó! Egyrészről kiszűrné nem csak a bullyt, hanem a "ez jó:)))" valamiket, meg a pötyiket, ráadásul ezzel (szerintem) elkerülhető lenne mondjuk, hogy egy kritika klubos (akár szándékosan, akár véletlenül) sértő kritikát hagyjon, ezzel úgymond lehúzva a csapatot. (Tudom, a csapat nem tenne ilyet, meg ismerjük az etikettet, de szerintem értitek, mit akarok ebből kihozni. :) )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 20:28 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Akkor elnézést, én erről nem tudtam, de ez így mindjárt más.

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 20:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Ronin, nem működött, pont arról írtam egyébként, hogy Mazsin is volt bullynk, csak nyilván leszedtük, meg nem kapott akkora nyilvánosságot, mert kisebb a közösség.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 19:22 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
bojoe írta:
...

viszont, ha az a cél, hogy a merengő egy zártabb közösséget alkosson, aktivizálva a regisztrálókat, lehet egy szempont a regisztrációhoz kötöttség, sőt, előnyös is.


Valami ilyesmire céloztam én is a regisztrációhoz kötött kritikaírás javaslatával, de a hozzászólásokból le lehet szűrni, hogy itt egyértelműen nem ez a cél. Igazából én csak azért javasoltam, mert azt láttam, hogy anno Imagine-en működött a dolog... de oké, az sokkal kisebb és belterjesebb oldal volt.

Nem is igazán vitatkozni vagy mentegetőzni szeretnék, de kaptam egy ilyet pár órával ezelőtt:

"Emily Argent a gőznyúl.

2017.01.09 - 15:52 | 2: 2. Fejezet | Anonymus
Felmerült bennem a kérdés, mielőtt a történetre rátérnék, hogy a nonreg (nem regisztrált) "szidalmazás" miatt szerintem nem kellene lebénítani a kritirendszert, mert az AVP óta tudjuk "bármelyik győz csak mi vesztünk". (Megoldásom szerintem egy átfogóbb és fejlettebb szűrőrendszer lenne, mint myficten, vagyis az adminok néznék át a kritikákat és döntenék el, hog mi rossz és mi jó és odaírnák alá, hogy javítani vagy a végleges kitiltás dátumát ha ezt nem teszi meg plusz egy felhasználó egy fiók elvét bevezetni, így nem lenne annyi robi.).

A történetre visszatérve ha el nem felejtem, nagyon tetszett és érdekes volt. Várom a további szépeket és szia. (Bocs ha kicsit túl hosszú volt az eszmefuttatás).

Emily (Emilia az eredeti nevem is). ;)"

Gondoltam, ez ide passzol, kapjanak szót azok, akikről ténylegesen szó van. Fogalmam sincs, hogy amit javasolt az illető, mennyiben megvalósítható vagy sem, de úgy véltem, ennek itt a helye.

Másrészről ha már mindenki a kritikákkal jön... az enyéim 90%-ban regisztráltakból állnak vagy tudom, hogy az illető rendelkezik fiókkal, csak nem lépett be, sőt az egyik mögött zárójelben a "lusta" felirat virít, így vélhetőleg ha kellene, belépett volna. Persze ez nyilván egy torz statisztika, mert eleve a kritikáim 60%-a Imagine-ről "áthozottakból" áll, csak gondoltam megjegyzem. A lényeg igazából a beidézett szövegrész.

Üdv,
Ronin

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 18:14 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Merő kíváncsiságból számoltam. Az összes történetem minden kritikáját. Arányok:

9 vélemény érkezett bejelentkezett felhasználótól.

64 vélemény érkezett bejelentkezés nélkül, csak simán beírt névvel. (Ez utóbbiak kevesebb, mint fele olyan felhasználóktól, akikről tudható, hogy van nickje, csak valamiért a kritihez nem lépett be. Valószínűleg az egyszerűség kedvéért.)

Érdekes kérdés, hogy mennyivel kevesebb lenne a kritikám szám szerint, ha nekik nem lenne adott az anonim véleményezés lehetősége. Biztos lenne közülük, aki belép, hogy írjon. De biztosan lenne olyan is, aki nem.

Ami meg a minőségi kritikaírást illeti: igen, mindenki nagyon szeretne hosszú, részletes, kifejtett visszajelzést kapni. De még egy odavetett "haha, ez tetszett", vagy "folytatást!" is sokkal jobb szerintem, mint a semmi. És igen, így nagyobb a lehetőség egy odavetett "ez de gáz" (és ennek durvább variációi) véleményre is, de az én (szükségszerűen limitált) rálátásom szerint ez utóbbi még mindig a ritkább. Jóval ritkább.

Quet írta:
Más: tapasztalataim szerint a romboló kedvét csak ideig-óráig veheti el egy adminisztratív lépés. Mennyi idő kreálni egy új nicket és egy új e-mail címet? Két perc? Utána mennyi ideig lehet trollkodni, amíg feltűnik valakinek és kivágja? Sokkal több. Utána kezdheti előröl egy új néven és e-maillel. Ha a reg után azonnal lehet írni, akkor nem valódi megoldás.
Bármilyen döntés születik is, jó munkát és kitartást hozzá!:)
Ezzel is egyetértek. A rosszindulat sajnos eléggé hajlamos eluralkodni az efféle alakokon, és ha a fejükbe veszik, hogy trollkodni fognak, akkor sokkal inkább hajlandóak ebbe energiát ölni, mint a magunkfajta jószándékú, nem dühtől-gyűlölettől vezérelt emberek várjuk.

A kritika-moderálás érdekes elgondolás... bár akkor lehet, ennek sem az íróra bízott dolognak kellene lennie, hanem önkéntes modok ugyanúgy "felengedhetnék" őket, mint adminjaink a történeteket? Bár valószínűleg ez is nagyobb és nehezebb változás, mint amit a jelenlegi fórummotor elbírna. (Ami meg a munka részét illeti: mivel csak annak a kritériumnak kell megfelelni, hogy nem rosszindulatú vagdalkozás/bullying, ezért minimális átfutással is lehetne engedélyezni, nem kéne olyan alaposan elbírálni, mint a történeteket, így nem lenne olyan teher az önkénteseknek, mint az adminoknak az elbírálás.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 17:43 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Gigi685 írta:
Khm, ismerek egy amatőr írói oldalt, ahol csak regisztrálva lehet kommentelni, és ettől függetlenül volt példa cyberbullyingra még így is. Őszintén szólva szerintem a kritikák regisztrációhoz kötésével egy válságból kreálnánk kettőt. Sokkal kevesebb kritika érkezne, ami hosszútávon nem lenne jó hatással a közösségre (mert azoknak, akik eddig nem bejelentkezve kritizáltak, csak a töredéke fogja azt mondani, hogy "oké, akkor bejelentkezem, és majd úgy", a többség akkor inkább hagyja, miközben egyébként is volt már róla szó, hogy nagyon kevesen írnak kritikát az olvasók közül), az pedig, hogy regisztrálni kell, nem lehetetleníti el a bully-üzemet.

A facebookos posztnál is leírtam (ja, hát kínos, most mindenki lestalkolhat magának), hogy az, ha a kritikák előzetes moderáláson esnének át (akár az író, akár az adminok által), szerintem lélektanilag sokkal hatásosabb lenne. A bully elsősorban nem személyesen meg akar sérteni téged, hanem nyilvánosan megalázni, botrányt kavarni, ráadásul így talán látványosabb is, hogy nem csak egy nicknevet szekálsz, hanem egy létező embert, ha tudod, hogy ő olvassa először - már ha azt választjuk, hogy az író moderálja a saját kritikáit. Ha nincs várható response, a bullying lényege veszik el, és ez sokkal hatásosabb, mint regisztrációhoz kötni. Szóval ja, még azt is jobb ötletnek tartom, hogy az író olvassa el először minden kritikáját. Lelkiismereti alapon szerintem a legtöbben nem szednék ki a negatívakat sem, akik meg igen, azoknak is lecsapódhat belőle valami, szóval azt se tartom igazi veszélyfaktornak, hogy valaki majd önkényesen törli a neki nem tetsző véleményeket. Persze, nyilván ezzel együtt járna ez is, de mivel túl sokan hiúak a kritikaszámra vagy szeretnének válaszolni a negatív kritika szerzőjének, megmagyarázva, hogy miért nincs igaza, szerintem még a narcisztikusabb íróknak is csak a töredéke élne vissza a moderálás lehetőségével (na meg igazából ez mindenkinek lehet a saját dolga), cyberbullyingot tekintve viszont szerintem sokkal effektívebb módszer, mint az összes kritikaírónak akadályt adni. Szerintem elsősorban nem a bully fogja majd ilyenkor úgy gondolni, hogy "á, ennyit már nem ér meg, inkább nem csinálok semmit" (akiben eleve éppen túlteng a superior érzés, és éppen trollnak érzi magát), hanem az átlag olvasó, aki lehet, hogy simán hagyott volna maga után három mondatot.
Nem akarok nagyon drasztikus lenni, de szerintem ezzel csak kinyírná magát az oldal, arra pedig semmi garancia nincs, hogy senki nem érzi szükségesnek, hogy legyen egy "troll nickje" (nekem is van, csak én félkomoly Harry Potter fanficet írok rajta, amit a "saját nevemen" nem szeretnék vállalni, és eszembe se jutna senkit se bántani vele), amivel ugyanúgy szekál másokat, mintha mi sem történt volna. Talán annyi, hogy ehhez egy e-mail címet meg kellene adnia, és így lenyomozhatóbbnak érezhetné magát az ember, de mi az Imagine-en (amit úgy képzelek el, hogy nagyon hasonlít ehhez a rendszerhez) úgy emlékszem, hogy nem tudtuk volna megcsinálni. Szóval nem tudtuk volna lenyomozni, hogy pontosan ki a frász az, aki "szórakozik".

Az oldal természetéből adódva szerintem (és ezt is látom) nem hirtelen felindulású "végigmegyek, és mindenkinek beírok valami csúnyát kek" típusú bullyk vannak, hanem egy fix személyt pécéznek ki maguknak, akiket személyeskedve támadnak. Az ilyenek nem fognak máshova menni egy kis akadálytól.

Khm, egyébként IP-címeket nyilvántartani és az alapján bannolni mennyire legális, most így komolyan kérdezem. :D

Végül pedig sok szeretetemet küldöm minden érintettnek, fontos, hogy tudjátok, hogy ez tényleg nem rólatok szól, és nem tehettek róla.


Csak egyet tudok érteni veled mindenben.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 17:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 december 08 (szerda), 19:16
Hozzászólások: 3
Nagyon ritkán írok ide (eufemizmust mellőzve: soha), a Merengőn is csak egy történetem fut, mégis, olvasva a főoldalon megjelenő bejegyzést, úgy gondoltam, talán mégis kéne írnom. Még úgy is, hogy engem nem érint a jelenség.
Nem tudom, hogy a kritikák hány százaléka a trollkodás, amennyiben jelentős hányada, akkor értem és egyetértek a felvetett beavatkozással. Amennyiben még nem ég a ház, akkor inkább a valami más megoldás irányába való elmozdulást javasolnám. Pl. jöhetne többször szembe az, hogy jelentkezz be. Vannak oldalak, ahol eleve belépni, olvasni is csak bejelentkezéssel lehet, van, ahol a történet egyes fejezetei csak félig olvashatók bejelentkezés nélkül. Vannak, ahol a szerző döntheti el, hogy milyen kritikákat fogad (bejelentkezett vagy nem), stb.
Az oldal célja - gondolom -, hogy pezsgő élet legyen, sok sztori, sok kritika, stb. A kettő pedig szerintem összefügg. Magamat is megleptem azzal, hogy mennyivel egyszerűbb úgy írni, ha tudom, hogy van, akit érdekel, és néhányan az olvasók közül ezt hajlandók is leírni. Most kicsit jobban körülnéztem az oldalon, és láttam, hogy a szösszenetem úgy is elég jól áll a 7 és 30 napos kritikalistán, hogy eddig meg voltam róla győződve, hogy alig kapok kritikát (megjegyzem, hogy bejelentkezettektől pedig csak elvétve).
Nem ismerem a lehetőségeiteket, hogy mit bír az oldal, mit bírtok leprogramozni, de ha van más megoldás, lehet, hogy nem azt lőném be elsőre, ami a kritikák számának csökkenését eredményezi.
Más: tapasztalataim szerint a romboló kedvét csak ideig-óráig veheti el egy adminisztratív lépés. Mennyi idő kreálni egy új nicket és egy új e-mail címet? Két perc? Utána mennyi ideig lehet trollkodni, amíg feltűnik valakinek és kivágja? Sokkal több. Utána kezdheti előröl egy új néven és e-maillel. Ha a reg után azonnal lehet írni, akkor nem valódi megoldás.
Bármilyen döntés születik is, jó munkát és kitartást hozzá!:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 16:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Gigi685 írta:

Nem akarok nagyon drasztikus lenni, de szerintem ezzel csak kinyírná magát az oldal,


ritkán szoktam gigivel egyetérteni, de pont ezt akartam ideírni.
nem akarom újrakezdeni a sci-fi kihívásos vitát, de...
az elmúlt pár hónapban tudatosan nem reagálok semmire, ami itt megjelenik a fórumon. aztán rájöttem, h nincs is mire. és nem akarok itt ujjal mutogatni, de sztem a KÜ-n így is látványosan csökkentek a kritikák. igen, én sem írtam, de csupán kíváncsiságból, hogy a korábbi elgondolásom, miszerint a szakavatott kritikázók ijesztik el a többi hsz-t, érvényesül-e (igen, egoista módon szakavatott kritikázónak tartom magam. :) ) de az elméletem csúfosan megbukott. alig írt vki.
és, az is igaz, aki írt, az regisztrált volt (többnyire).
de ettől függetlenül tartom, hogy a regisztráció nem csak a trollok elől veszi el a lehetőséget, hanem az idetévedőktől is.
viszont, ha az a cél, hogy a merengő egy zártabb közösséget alkosson, aktivizálva a regisztrálókat, lehet egy szempont a regisztrációhoz kötöttség, sőt, előnyös is.
viszont az is igaz, hogy az utóbbi időben is növekednek a regisztrált tagok száma (ezt meg lehet cáfolni, én csak azt tudom mondani, hogy a szerzők közt betű-számsorrend alapján havi 2-3 egységgel tolódok arrébb, ami azt jelenti, hogy havi 2-3 ember regisztrál b-vel kezdődő nicknévvel. persze, lehet, h csak elfelejtett korábbi nicknév miatt újraregisztrálók).

szal, mi a cél? :)

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 16:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Gigi685 írta:
Khm, egyébként IP-címeket nyilvántartani és az alapján bannolni mennyire legális, most így komolyan kérdezem. :D


Ez alapjáraton nem is rossz ötlet (amennyiben legális), viszont hogyha az illetőnek dinamikus az IP-címe, akkor a bannolás annyit érne, mint halottnak a csók.
A hozzászólásod többi részét viszont abszolút adom. :mrgreen:

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 16:51 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Gigi az ötleted tetszik, hatékonyabb lehet, mint a regisztrációhoz kötés.

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 16:31 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Khm, ismerek egy amatőr írói oldalt, ahol csak regisztrálva lehet kommentelni, és ettől függetlenül volt példa cyberbullyingra még így is. Őszintén szólva szerintem a kritikák regisztrációhoz kötésével egy válságból kreálnánk kettőt. Sokkal kevesebb kritika érkezne, ami hosszútávon nem lenne jó hatással a közösségre (mert azoknak, akik eddig nem bejelentkezve kritizáltak, csak a töredéke fogja azt mondani, hogy "oké, akkor bejelentkezem, és majd úgy", a többség akkor inkább hagyja, miközben egyébként is volt már róla szó, hogy nagyon kevesen írnak kritikát az olvasók közül), az pedig, hogy regisztrálni kell, nem lehetetleníti el a bully-üzemet.

A facebookos posztnál is leírtam (ja, hát kínos, most mindenki lestalkolhat magának), hogy az, ha a kritikák előzetes moderáláson esnének át (akár az író, akár az adminok által), szerintem lélektanilag sokkal hatásosabb lenne. A bully elsősorban nem személyesen meg akar sérteni téged, hanem nyilvánosan megalázni, botrányt kavarni, ráadásul így talán látványosabb is, hogy nem csak egy nicknevet szekálsz, hanem egy létező embert, ha tudod, hogy ő olvassa először - már ha azt választjuk, hogy az író moderálja a saját kritikáit. Ha nincs várható response, a bullying lényege veszik el, és ez sokkal hatásosabb, mint regisztrációhoz kötni. Szóval ja, még azt is jobb ötletnek tartom, hogy az író olvassa el először minden kritikáját. Lelkiismereti alapon szerintem a legtöbben nem szednék ki a negatívakat sem, akik meg igen, azoknak is lecsapódhat belőle valami, szóval azt se tartom igazi veszélyfaktornak, hogy valaki majd önkényesen törli a neki nem tetsző véleményeket. Persze, nyilván ezzel együtt járna ez is, de mivel túl sokan hiúak a kritikaszámra vagy szeretnének válaszolni a negatív kritika szerzőjének, megmagyarázva, hogy miért nincs igaza, szerintem még a narcisztikusabb íróknak is csak a töredéke élne vissza a moderálás lehetőségével (na meg igazából ez mindenkinek lehet a saját dolga), cyberbullyingot tekintve viszont szerintem sokkal effektívebb módszer, mint az összes kritikaírónak akadályt adni. Szerintem elsősorban nem a bully fogja majd ilyenkor úgy gondolni, hogy "á, ennyit már nem ér meg, inkább nem csinálok semmit" (akiben eleve éppen túlteng a superior érzés, és éppen trollnak érzi magát), hanem az átlag olvasó, aki lehet, hogy simán hagyott volna maga után három mondatot.
Nem akarok nagyon drasztikus lenni, de szerintem ezzel csak kinyírná magát az oldal, arra pedig semmi garancia nincs, hogy senki nem érzi szükségesnek, hogy legyen egy "troll nickje" (nekem is van, csak én félkomoly Harry Potter fanficet írok rajta, amit a "saját nevemen" nem szeretnék vállalni, és eszembe se jutna senkit se bántani vele), amivel ugyanúgy szekál másokat, mintha mi sem történt volna. Talán annyi, hogy ehhez egy e-mail címet meg kellene adnia, és így lenyomozhatóbbnak érezhetné magát az ember, de mi az Imagine-en (amit úgy képzelek el, hogy nagyon hasonlít ehhez a rendszerhez) úgy emlékszem, hogy nem tudtuk volna megcsinálni. Szóval nem tudtuk volna lenyomozni, hogy pontosan ki a frász az, aki "szórakozik".

Az oldal természetéből adódva szerintem (és ezt is látom) nem hirtelen felindulású "végigmegyek, és mindenkinek beírok valami csúnyát kek" típusú bullyk vannak, hanem egy fix személyt pécéznek ki maguknak, akiket személyeskedve támadnak. Az ilyenek nem fognak máshova menni egy kis akadálytól.

Khm, egyébként IP-címeket nyilvántartani és az alapján bannolni mennyire legális, most így komolyan kérdezem. :D

Végül pedig sok szeretetemet küldöm minden érintettnek, fontos, hogy tudjátok, hogy ez tényleg nem rólatok szól, és nem tehettek róla.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 16:20 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Valószínűleg mindenki utálni fog érte, de azért leírom a véleményemet: szerintem jó ötlet a regisztrációhoz kötött kritikaírás, és valóban hozzá kéne csapni azt is, hogy csak pár nap múlva lehessen írni. Ha valaki egyből itt nem tudja kiélni a retardáltságát, akkor menni fog máshova, az Internet elég nagy.

Most biztosan mindenki azt gondolja, hogy én már összeakasztottam a bajszom ilyenekkel, de nem, pont hogy igazán intenzíven nem is láttam a jelenséget (még legalábbis). Viszont kezdetektől furcsa volt, hogy itt lehet regisztráció nélkül is kritikát írni, de hát vállat rántottam: ahány ház annyi szokás. Azonban az még inkább meglepő volt, mikor láttam az egyik történetnél (a címére már nem emlékszem, valamiféle original szuperhősös paródia volt) egy ilyen kritikát: "ez szar". Ennyi nem több. Ez gondolom még enyhébb példa, de engem eléggé ledöbbentett, hogy itt ilyenek is vannak. Lehet, hogy az ilyen nem meríti ki a cyberbullying definícióját, de a kritikáét sem, nyilván nem gond, ha ilyenek sem lesznek a jövőben.

Valóban, igazuk van azoknak, akik azt állítják, hogy kevesebb kritika/vélemény lesz, de legalább "minőségibb", kulturáltabb kommentek érkeznek majd. Persze ez csak egy lehetséges út, megvannak az előnyei és a hátrányai is, nyilván majd úgyis az adminok döntenek arról, mi lesz.

Üdv,
Ronin

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 16:01 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Szerintem se legyen regisztrációhoz kötve a kommentelési lehetőség. Így az ilyen bántalmazók csak röhögnének a markukba, mert elérték a céljukat, hogy mindenki rájuk figyel. Ők pedig pont ezt akarják. És ettől úgysem szűnik meg a bullying, ugyanis majd szépen felregisztrálnak és folytatják a dolgot.

Én is kaptam már hideget-meleget, bunkózást, durva kommenteket (és itt tényleg a lehető legdurvább kifejezésekre kell gondolni), sőt való életben nagyobb pofonokat is (átvitt értelemben), mégsem lettem depressziós. Pedig anno nagyon kis mimóza voltam, aki mindent a pici szívére vett. De rájöttem, hogy muszáj vastag bőrt növesztenem és magasról tenni az ilyen emberkékre. Azóta sokkal jobban érzem magam. Az ilyen netes bántalmazók általában a való életben gyávák, és csak ilyen módon mernek arcoskodni. Nem kell őket nagyon komolyan venni, én most már csak röhögök rajtuk, hogy ilyen szánalmasak, hogy mással nem tudják kitölteni az üres kis életüket. Nekik ez örömet okoz, és ha még figyelnek is rájuk, akkor ők nagyon boldogok. Nem szabad engedni nekik, hogy boldogok legyenek! Ez személyes tapasztalat. Én pl. sosem reagáltam nekik semmit, és mindig lekoptak 2-3 próbálkozás után, mert rájöttek, hogy nincs műsor, nincs szórakozás, nem veszem a lapot és nem játszom együtt velük.

A regisztrációs kommentelési lehetőség csak arra lesz jó, hogy még kevesebb kritika fog érkezni a művekhez. Sokan amúgy sem mernek, vagy akarnak kritikát írni ilyen, vagy olyan okból. De így a többieket is elbátortalanítjátok.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 14:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Sziasztok!

Egyetértek mind az előttem szólókkal, ugyanakkor a facebook véleményezőkkel is.

Szerintem is nagy érvágás lenne a kritikák számát nézve a regisztrációhoz kötött kommentelési lehetőség, ugyanakkor ha a felhívásotok hatására sem csökken a bullying, vagy nem érkezik több bejelentés ezek megszüntetésére, én sem látok más megoldást a helyzetre. Ugyanakkor egyetértek azzal a facebook ötlettel, hogy legyen bizonyos várakozási idő a regisztrációt követően. Pl. Hogy csak két vagy három nap múlva lehessen kritikát hagyni. Az, aki trollkodni jön a történethez, nem valószínű, hogy vár két-három napot, hogy ezt meg is tehesse. Ha pedig mégis, akkor szólunk nektek, hogy töröljétek le a megjegyzést.

Illetve, ha bevezetitek a 'csak regisztrálva kommentelés'-t, én is díjaznám, ha lenne egy huzamosabb, akár két hónapig tartó próbaidőszak, ahol felmérnénk, hogy mennyi kritika érkezik a történetekhez, ha csak regisztrálni lehet.

Sajnálom, hogy egy ilyen szomorú dolog beette magát a Merengő falain belülre, de sajnos az internet világában ez ma már elkerülhetetlen. Kitartást és erős azoknak, aki átélnek ilyent, mi többiek, pedig járjunk nyitott szemmel!

Üdv.
K.

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 12:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 14 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: magyar tájak ölén - meg Középföldén
Sziasztok!

Én is nagy érvágásnak tekinteném (sokszor mobilon olvasok, így a bejelentkezés is jóval nehezebb, mint gépen - a pötyögés meg a plusz kattintások nem annyira egyszerűek), ha regisztráció nélkül nem lehetne hozzászólni.

Viszont meg fogom érteni, ha akkora mennyiségben jelen van és marad, amit írtatok. Mélységesen elítélem, és valószínűleg én is inkább bejelentkezgetek, ha szeretnék hozzászólni.

Azonban szeretném javasolni, hogy első körben, most, hogy ezt kihirdettétek, tehát eléggé elharapózhatott, még egyelőre vagy csak próbaszakaszként legyen a regisztrációs kör, vagy inkább járjunk/olvassunk nyitott szemmel, és "jelentgessük" azt, aki ilyet követ el. Így talán a szerteágazó társaság összetartóbb lesz.

Akiket ilyet ért: kedves Írók! Ne vegyétek magatokra, ti értékes emberek vagytok, még ha nem is az írás lesz a fő munkátok később, de vettétek a fáradtságot, kipróbáltátok, közszemlére teszitek, és higgyétek el: ez rendkívüli bátorság és értékelendő tulajdonság. Kérlek, tartsátok ezt szem előtt! Mi szeretünk benneteket!

Üdvözlettel:
Nanni

_________________
"...senkise örül, hogy ilyen időket kellett megérnie. De hát nem mi döntjük el, hogy mikor éljünk. Mi csak arról dönthetünk, hogy mi a teendőnk, ha már itt vagyunk." J. R. R. Tolkien


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 11:07 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Sziasztok!

A hírek topicban felmerült témára:

én nagy érvágásnak érezném, ha csak regisztrációval lehetne kommentelni a történetekre. Személy szerint nem zavarna, hogy be kell lépni, de szinte mindenki, akit ismerek és olvassa a merengőt tagság nélkül, nem regisztrálna csak azért, hogy véleményt hagyjon. (Eleve már az örvendetes, ha kapunk kritikát, hiszen ezt a többség "plusz erőfeszítésként" értékeli a maga részéről, nem pedig az ingyen történetért cserébe adandó "ellenszolgáltatásként".)

Bármi, ami megnehezíti az olvasóknak a kritika hagyását, az drasztikusan csökkenteni fogja a kritikaszámot - és így is sok írónak elkedvetlenítő tapasztalata, hogy milyen kevés visszajelzést kap a történeteire.

Megértem persze a másik oldalt is, többségünk szerintem szenvedett el valamilyen szintű támadásokat a neten (én is - el is kedvetlenedtem egy jó időre tőle, tudom, mennyire rettenetesen tud fájni az alaptalan vagdalkozás), de azt remélem, hogy arányaiban itt a merin ez még mindig elenyésző az értékes anonim/regisztrálatlan kritikák arányához képest.

Persze ha kapunk valami statisztikát vagy arányosságot, ami azt mutatja, hogy tényleg elharapódzik a tendencia vagy sokkal nagyobb az aránya, mint amit én most gondolok, esetleg arról, hogy a regisztráció teljes mértékben meg fogja szüntetni a jelenséget és nem csak szakmányban gyártott kamu regeket eredményez majd a bully részéről, akkor meghajlok a szigorítás szükségessége előtt.

Én inkább javasolnám egy olyan kiemelt topic bevezetését, amiben az ilyen miatt elbizonytalanodó kérhet visszajelzést, amolyan "szerintem nem rossz, amit írok, szerinte igen, ti mit gondoltok?" jelleggel (vagy esetleg az olvasók is posztolhatnának, akár már azelőtt, hogy az író észrevenné a bullyt), és akkor talán nagyobb nyilvánosságot kapna az eset maga, illetve a pozitív visszajelzésekkel és építő kritikákkal ellensúlyozni tudnánk az érzelmi terhet, amit a zaklató rakott az író vállára. Szerintem mi, mint közösség, ezzel tudnánk kiállni a megvádolt/ledorongolt író mellett anélkül, hogy amúgy is törlésre kerülő kritikákban válaszolgatnánk a zaklatónak. Bár lehet, hogy ez hülye ötlet, de az ötletelős topicba remélem azok is elférnek :)

B. B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2016 október 30 (vasárnap), 10:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Demiriel írta:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Esetleg azt lehet tudni milyen fázisban van az új verzió? Mikorra várható az élesítése?

Jelenleg megrekedtünk a tervezési szakasz végén. (Értsd: van egy sok oldalas dokumentációnk, hogy mit és hogyan kell tudnia a programnak.) Sajnos nehezen találunk olyan programozót, aki számunkra megfizethető áron meg tudná írni a programot, és elegendő szabadideje is van erre... Ennél fogva természetesen lehetetlen megmondani, mikor lesz belőle használható program.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2016 október 30 (vasárnap), 8:46 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 október 29 (szombat), 19:40
Hozzászólások: 2
Köszönöm szépen a válaszod! :) Esetleg azt lehet tudni milyen fázisban van az új verzió? Mikorra várható az élesítése?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2016 október 29 (szombat), 21:49 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Demiriel írta:
Sziasztok!

A Merengőt már régóta olvasgatom, a fórumot még eddig nem olvastam, így elnézést, ha volt már korábban erről szó. Ami nekem nagyon hiányzik a keresésből/szűrésből, hogy lehessen arra szűrni, hogy egy történet befejezett -e már, vagy sem. Kevésbé fontos, de hasznosnak találnám, ha lehetne arra is keresni, hogy egy vagy több fejezetes műveket szeretnénk látni.

/Nem tudom, hogy milyen motorral készült a Merengő, vagy saját fejlesztés, de esetleg tudnék segíteni benne, mert weboldalakkal foglalkozom főállásban és vállalkozóként is. Ingyen gondoltam max, nem pénzért, hiszen én szeretném ezeket a funkciókat látni :D/

Van rá mód, hogy ezek a közeljövőben lehetővé váljanak? :) Előre is köszi a választ, ha nincs rá mód, akkor is maradok lelkes olvasó!

A Merengő eFiction v1.1 motorral működik, ami 2003-as fejlesztés, és meglehetősen sok hibája, hiányossága van. (Ezek egyike a kereső gyenge színvonala...) Ezért aztán az admincsapat úgy döntött, hogy a javítgatásával csak annyit foglalkozunk, ami a jelenlegi működőképessége fenntartásához szükséges, és inkább egy új, saját fejlesztésű motor fejlesztésére fordítjuk az energiáinkat. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2016 október 29 (szombat), 19:44 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 október 29 (szombat), 19:40
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

A Merengőt már régóta olvasgatom, a fórumot még eddig nem olvastam, így elnézést, ha volt már korábban erről szó. Ami nekem nagyon hiányzik a keresésből/szűrésből, hogy lehessen arra szűrni, hogy egy történet befejezett -e már, vagy sem. Kevésbé fontos, de hasznosnak találnám, ha lehetne arra is keresni, hogy egy vagy több fejezetes műveket szeretnénk látni.

/Nem tudom, hogy milyen motorral készült a Merengő, vagy saját fejlesztés, de esetleg tudnék segíteni benne, mert weboldalakkal foglalkozom főállásban és vállalkozóként is. Ingyen gondoltam max, nem pénzért, hiszen én szeretném ezeket a funkciókat látni :D/

Van rá mód, hogy ezek a közeljövőben lehetővé váljanak? :) Előre is köszi a választ, ha nincs rá mód, akkor is maradok lelkes olvasó!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 23 (kedd), 0:06 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 december 01 (szerda), 17:04
Hozzászólások: 3408
Tartózkodási hely: In my dreams
bojoe írta:
üdv, nem rinyálásképp, mert tényleg tetszik a főoldal dizájnja (sztem a legutóbbi évek egyik legjobbja), de ez a pirosas címszöveg nagyon rikító és zavarja a szemet. nem lehetne egy picit finomítani? pláne telefonon.
:oops: :-?


Szia!

Bejelentkezés után a "Személyes adatok szerkesztése" menü alatt át tudod állítani a dizájnt egy számodra kevésbé zavaróra.

_________________
Fórumszabályzat

Kép
Csillámnyusz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 22 (hétfő), 7:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv, nem rinyálásképp, mert tényleg tetszik a főoldal dizájnja (sztem a legutóbbi évek egyik legjobbja), de ez a pirosas címszöveg nagyon rikító és zavarja a szemet. nem lehetne egy picit finomítani? pláne telefonon.
:oops: :-?

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2016 június 01 (szerda), 9:56 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Dorisia Deer írta:
Sziasztok! Annyit szeretnék kérdezni, hogy van-e a Merengőnek facebook oldala, vagy egy ilyen facebook csoport? ha nincs, akkor szerintem elég jó ötlet lenne :)


Szia!

Igen, van fb oldalunk. :)
Sőt, twitterünk is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2016 május 31 (kedd), 20:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 07 (péntek), 16:32
Hozzászólások: 11
Sziasztok! Annyit szeretnék kérdezni, hogy van-e a Merengőnek facebook oldala, vagy egy ilyen facebook csoport? ha nincs, akkor szerintem elég jó ötlet lenne :)

_________________
- How many stripes do you need to be a zebra?
- I would be OK with five.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 22 (szombat), 8:57 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Elvileg ezt is meg lehet nézni, de azt a lekérdezést nehéz összerakni működőképesre, főleg a tárhely felületén... (Kétszer is lehülyézett, amikor megpróbáltam, úgyhogy inkább duzzogva elvonultam... :D )

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 22 (szombat), 8:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
G Lamaro írta:
bojoe írta:
üdv, nem tudom, hol fogalmazzam meg, talán ide, mert kérés, és talán ötlet is.
van arról adat, hogy az összes feltöltött történetnek hányad része kap slash figyelmeztetést?
tényleg érdekelne.
a válasz jöhet pm-be is.

Arról nem tudok konkrét adatot előkeresni sajnos, hogy hány történetnél van kint a slash figyelmeztetés. Viszont megnéztem, hogy a feltöltött 66 ezer fejezetből 11 ezernél található meg a slash figyelmeztetés. (Ebben nincs benne, ahol csak a leírásban szerepel, hogy akad a fejezetben slash tartalom.)

igen, ezt sejtettem, hogy meg lehet nézni, viszont gondoltam, hogy azt nem, hogy a történet slash-e. pl ebből nehéz azt levonni, h mennyi a slash történet, mert ugye egy regényben nem minden fejezet lesz slash. illetve gondolom, az is torzít, hogy egy nem slash regény fejezeteinél viszont sosem jelenik meg a slash. azt viszont nem lehet megnézni, hogy minden első fejezetben hányszor szerepel a slash? mert elvileg 1. fejezet figyelmeztetései vonatkoznak az egész történetre.
mindenesetre, köszönöm a választ.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 21 (péntek), 23:17 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
bojoe írta:
üdv, nem tudom, hol fogalmazzam meg, talán ide, mert kérés, és talán ötlet is.
van arról adat, hogy az összes feltöltött történetnek hányad része kap slash figyelmeztetést?
tényleg érdekelne.
a válasz jöhet pm-be is.

Arról nem tudok konkrét adatot előkeresni sajnos, hogy hány történetnél van kint a slash figyelmeztetés. Viszont megnéztem, hogy a feltöltött 66 ezer fejezetből 11 ezernél található meg a slash figyelmeztetés. (Ebben nincs benne, ahol csak a leírásban szerepel, hogy akad a fejezetben slash tartalom.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 21 (péntek), 21:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv, nem tudom, hol fogalmazzam meg, talán ide, mert kérés, és talán ötlet is.
van arról adat, hogy az összes feltöltött történetnek hányad része kap slash figyelmeztetést?
tényleg érdekelne.
a válasz jöhet pm-be is.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség