Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 6:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 22 (csütörtök), 20:18 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 április 21 (szerda), 8:38
Hozzászólások: 6
Nagyon is megkönnyítene, mert aki nem szereti a kezdő történeteket, az megkíméli magát tőlük, aki meg kezdő íróként nem szeret lealacsonyító kritikát kapni, annak ebből majd kevesebb jut (mert az ilyenek majd nem olvassák).
De amúgy nem értem, mi most a probléma, már mondtam, hogy megértettem az érveiteket. Ezután részleteztem, hogy mire gondoltam, csak hogy világos legyen. Messze nem arról van szó, hogy rátok akarnám erőltetni a dolgot...
No de jól van, tanultam a hibámból, többé nem pofázok bele a rendszerbe. (Vicceltem, na, nehogy azt higgyétek, megsértődtem! :wink: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 22 (csütörtök), 17:40 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:59
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: magamon kívül
attól h magadból indulsz ki, lehet más megsértődne ezen :)

csak gondolj bele, szerintem alapvetően azért töltik fel a felhasználók a történeteiket, mivel arra alkalmasnak találják őket, így ebből következően miért minősítenék át magukat a "gyakorolj még"-kategóriába? ráadásul ez a kategória kicsit úgy is jön ki, mintha mindenkit megkímélnénk azzal, h a kezdő történeteket ide "sűrítjük". a Merengő célja nem a minősítés, azt megteszik a felhasználók, alapvetően ezen alapszik a rendszer

az írásmódon nem a kategorizálással lehet javítani, hanem ugyanúgy az építő jellegű kritikákkal, amiket anélkül is el lehet küldeni, h ezekhez a történeteket külön ki kéne jelölni

lehet, elkedvetlenít egy-két olvasót hogy többszöri kattintással sem talál neki tetsző történetet, de amint írtad, Te is olvasnád a kezdő sztorikat, akkor meg nem értem, miben könnyítene meg bármit is az, hogy kvázi már előre elbírálták a történetet, mielőtt Te belekezdenél :)

szóval szerintem egyetlen megoldás a céltudatos olvasás, és mint olvasónak, a kapcsolat felvétele az íróval, egy korrekt kritika formájában. szerintem alapvetően mindenki "tanulni" jött ide. így részemről ennyi :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: nagyon kezdő fanfic-írók
HozzászólásElküldve: 2010 április 22 (csütörtök), 17:27 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 április 21 (szerda), 8:38
Hozzászólások: 6
Nem gondolom, hogy sértő lenne, pláne nem nagyon. Vagy te megsértődnél egy ilyenen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: nagyon kezdő fanfic-írók
HozzászólásElküldve: 2010 április 21 (szerda), 19:57 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
_Noir_ írta:
Úgy gondoltam, szándékosan oda lehetne föltölteni az írásokat, az ilyen "első próbálkozásom, meglátjuk, mi sül ki belőle"-típusúakat. Vagy át is lehet irányítani azt, aki más kategóriába tévedt: vagy oda tölt, ahova kell, vagy megy az írása a Mungóba, ahol lehet rajta röhögni.


És mit mondasz az írónak? Bocsi a műved nem elég jó, tedd át abba a kategóriába, ahol a "kevésbé profik" vannak? Ez nagyon sértő.

A mungós megjegyzésedhez pedig csak annyit tennék hozzá, hogy nézz utána, pontosan milyen művek kerülnek oda. Azok, akik többszöri figyelmeztetés és elutasítás ellenére sem voltak hajlandóak javítani, nem az első próbálkozók, meg a kevésbé jók, a kettő messze nem ugyanaz.

Értjük, miért javasoltad, de tényleg kivitelezhetetlen. :?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: nagyon kezdő fanfic-írók
HozzászólásElküldve: 2010 április 21 (szerda), 19:51 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 április 21 (szerda), 8:38
Hozzászólások: 6
Úgy gondoltam, szándékosan oda lehetne föltölteni az írásokat, az ilyen "első próbálkozásom, meglátjuk, mi sül ki belőle"-típusúakat. Vagy át is lehet irányítani azt, aki más kategóriába tévedt: vagy oda tölt, ahova kell, vagy megy az írása a Mungóba, ahol lehet rajta röhögni.
Másrészt, én olvasnám. :P
Harmadrészt, nem a selejteseké lenne! :D Az úgy milyen lekezelő már... Azoké, akiknek nagyon sokat lehetne javítani az írásmódján - ti is tudjátok, hogy van, akinek erre egyáltalán semmi szüksége, akár könyvként is kiadhatná a regényeit, ha nem lenne a szerzői jog. Egy másik részének meg alig van mit javítgatni, vagy legalábbis fanficnek tökéletesen megteszi, amit ír. De van, akinek bele kell jönnie.
De egyébként értem, mit mondotok, tényleg nehéz megoldani. Viszont az se szép, hogy közröhej tárgyaként ott áll az írásuk a Mungóban - oké, hogy ő töltötte föl, de akkor is...
Na, nincs több ötletem. Majd gondolkozok még rajta.
(Az miért föltétlenül baj, ha valaki tőmondatokat ír? Adott esetben még jó is lehet, nem?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: nagyon kezdő fanfic-írók
HozzászólásElküldve: 2010 április 21 (szerda), 18:27 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
_Noir_ írta:
Sziasztok!
...
Mit szóltok hozzá?


(bocsi, ha baj, hogy beleszólok)
Szia! Egyetértek Lilyanával, így belegondolva az ő válaszába, és még hozzátenném, hogy így sem, semmi alapján sem tudod kiszűrni, hogy ki hány éves, főleg, hogy nem is számít. (Az interneten meg amúgy is akárki akármit mondhat.) Az önkifejezésnek nincsen semmiféle maghatározott tartománya, az meg milyen lenne már, hogy ha valaki egy "tőmondatos-típus" pl., akkor a Merengő főlapjának sarkába odabiggyesztenének egy gombot, és őt akkor betennék oda a (most szerintem ez durva, de nincs más szavam) "selejtesek" közé....

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: nagyon kezdő fanfic-írók
HozzászólásElküldve: 2010 április 21 (szerda), 17:33 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
_Noir_ írta:
Sziasztok!
Sok a merengőn a nagyon fiatal írópalánta, akiknek a kora az írásmódján is meglátszik. Na, ugye, a legáltalánosabb vélemény, hogy a fiatal kor nem mentség, ami részben rendben van, de ha nem is mentség, mindenképpen magyarázat. És ők legalább még fejlődhetnek - aki tizenegy évesen ír megmosolyogtatóan bugyuta dolgokat, az pár év múlva még lehet jó fanfic-író, de aki tizenhat évesen teszi ugyanezt... annak erre azért kisebb esélye van, nem?
Szóval, arra gondoltam, hogy legyen nekik egy külön kategória, ahol próbálkozhatnak. Aki azokat olvassa, eleve nem számít élete legjobb fanficjére, hanem segíteni szeretne, így nem a "hű de szar"-típusú kritikák lesznek túlnyomó többségben, hanem az építő jellegűek. Ha pedig valaki egyre jobban ír, megtanul mondatot összerakni és helyesírás-ellenőrzőt használni, akkor előbb-utóbb átkerülhet egy másik kategóriába. Ez jó lehetőség lenne nekik, elvégre kapnának segítséget ahhoz, hogy jobbak legyenek.
A Mungót pedig azért nem tartom megfelelőnek, mert oda az ökörködések kerülnek. Én az olyan írásokra gondoltam az előbb, amelyek azzal a szöveggel kerülnek föl, hogy "11 éves vagyok, tudom, hogy ez nem mentség, de légyszi, írjatok kritikákat, jót is, rosszat is!". A Mungóban ők rengeteg olyan kritikát kapnak, ami egyáltalán nem fog nekik segíteni semmiben.
A lényeg tehát az lenne, hogy elválasztani egymástól a szándékosan elmebetegre megírt történeteket és azokat, amiknek az a bajuk, hogy az írójuk (még) nem tud írni. És persze ez csak azokra vonatkozna, akik nem rendelkeznek mérhetetlen egóval (azoknak továbbra is ott a Szent Mungo), hanem szeretnének egyszer jó fanfic-íróvá válni.
Mit szóltok hozzá?


Szia!

Az ötleted, bár értem, hogy segítő szándék vezet, elég sok kérdést felvet. :)
Hol húznád meg azt a minőségi határt, amivel oda tennénk be őket? Mi alapján? Leírásban szereplő kor alapján? Mettől meddig? Netán kérés alapján? Nem sértő-e egy olyan kategóriát létrehozni, ami nyilvánosan rosszabb minőségű írásokat takar? Mit szólnának hozzá az írók? Ki olvasná őket?

A Mungóban is vegyes a társaság kora, nem evidens, hogy mert vki 11 éves és esetleg nem tud írni, az rögtön mungós lesz. Még mindig azok kerülnek oda, akik sokadszori elutasító után sem hajlandóak javítani. Pedig nem ördöngösség egy bétát keresni...

Az egész Merengő arra való, hogy az írók visszajelzéseket kaphassanak, ezért alakult kifejezetten az EKLE is, és nem mellesleg egy huszonakárhány éves tollából is kikerülnek olyan írások, amik inkább a "11-es kategóriába" tartoznának. Őket hová sorolnád? De akad olyan 13 éves, aki nem tudja magáról, milyen jól is ír, ő hová menne? Nem húzhatunk ilyen határt, mert degradáló, és a Meri célja az, hogy segítsen, kortól függetlenül. Nem tehetünk különbséget.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: nagyon kezdő fanfic-írók
HozzászólásElküldve: 2010 április 21 (szerda), 9:01 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 április 21 (szerda), 8:38
Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Sok a merengőn a nagyon fiatal írópalánta, akiknek a kora az írásmódján is meglátszik. Na, ugye, a legáltalánosabb vélemény, hogy a fiatal kor nem mentség, ami részben rendben van, de ha nem is mentség, mindenképpen magyarázat. És ők legalább még fejlődhetnek - aki tizenegy évesen ír megmosolyogtatóan bugyuta dolgokat, az pár év múlva még lehet jó fanfic-író, de aki tizenhat évesen teszi ugyanezt... annak erre azért kisebb esélye van, nem?
Szóval, arra gondoltam, hogy legyen nekik egy külön kategória, ahol próbálkozhatnak. Aki azokat olvassa, eleve nem számít élete legjobb fanficjére, hanem segíteni szeretne, így nem a "hű de szar"-típusú kritikák lesznek túlnyomó többségben, hanem az építő jellegűek. Ha pedig valaki egyre jobban ír, megtanul mondatot összerakni és helyesírás-ellenőrzőt használni, akkor előbb-utóbb átkerülhet egy másik kategóriába. Ez jó lehetőség lenne nekik, elvégre kapnának segítséget ahhoz, hogy jobbak legyenek.
A Mungót pedig azért nem tartom megfelelőnek, mert oda az ökörködések kerülnek. Én az olyan írásokra gondoltam az előbb, amelyek azzal a szöveggel kerülnek föl, hogy "11 éves vagyok, tudom, hogy ez nem mentség, de légyszi, írjatok kritikákat, jót is, rosszat is!". A Mungóban ők rengeteg olyan kritikát kapnak, ami egyáltalán nem fog nekik segíteni semmiben.
A lényeg tehát az lenne, hogy elválasztani egymástól a szándékosan elmebetegre megírt történeteket és azokat, amiknek az a bajuk, hogy az írójuk (még) nem tud írni. És persze ez csak azokra vonatkozna, akik nem rendelkeznek mérhetetlen egóval (azoknak továbbra is ott a Szent Mungo), hanem szeretnének egyszer jó fanfic-íróvá válni.
Mit szóltok hozzá?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kérés...
HozzászólásElküldve: 2010 április 17 (szombat), 10:12 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 06 (kedd), 15:49
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Iskolaidőben a mardekár pincetermei, vagy a Titkok kamrája
Lilyana írta:
Kurenai írta:
ÉS AZ ÉN PROBLÉMÁM??? azon nem lehetne segíteni valamilyen módon?


Szia! Csak nyugalom...
Egyelőre nem áll szándékunkban ilyen kategória létrehozása, hiszen nem a hosszát figyeljük egy műnek.
De ha hosszú történetre vágysz, akkor tudom ajánlani Kiserától a TP-t, EA Gamestől a Silex Viridist, és most elsőre ezek ugrottak be, de persze vannak még... Kérdezz körbe az ajánlós topicok egyikében, biztosan tudnak segíteni.

Üdv



KÖSZÖNÖM!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 12 (hétfő), 22:13 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Sziasztok!

Egyelőre sajnos nem áll módunkban módosítani a fránya dobozka színén. :(
Annak azért örülünk, hogy ennek ellenére tetszik az új funkció, használjátok bátran! :D

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: facebook
HozzászólásElküldve: 2010 április 09 (péntek), 22:35 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 25 (vasárnap), 19:05
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Gödöllő
Szeretnék csatlakozni Tigihez...

Mivel az oldal nagyon szépen felépített dizájnjába eléggé belepiszkít az a doboz, ha lenne valakinek egy csepp felesleges ideje, megpróbálhatná valahogy szín- és formavilágában az oldalhoz illőbben megoldani.
(Amúgy, ha jól látom ez eredeti facebookos doboz, és akkor lehet, hogy nem lehet hozzányúlni...)

Üdv:
Ł@ç!

PS: Bocsi a szőrszálhasogatásért...

_________________
Ł@ç!

Nihil dulcius, quam omnia scire.
"Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 09 (péntek), 14:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Sziasztok!

Izé, ne fejezzetek le, de... Már lelkes rajongó lettem a Merengő Facebook oldalán, viszont az az ormótlan izé rontja az összhatást a bal felső sarokban. Tudom, hogy szőrözés, tudom, hogy semmi közöm hozzá, és örüljek, hogy élek, de nem lehetne valahogy esztétikusabbá tenni? Vagy eldugni?


Csak egy megjegyzés,javaslat, nem piszkálódni jöttem, örülök, hogy van :-)

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kérés...
HozzászólásElküldve: 2010 április 07 (szerda), 17:30 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Lilyana írta:
Kurenai írta:
ÉS AZ ÉN PROBLÉMÁM??? azon nem lehetne segíteni valamilyen módon?


Szia! Csak nyugalom...
Egyelőre nem áll szándékunkban ilyen kategória létrehozása, hiszen nem a hosszát figyeljük egy műnek.
De ha hosszú történetre vágysz, akkor tudom ajánlani Kiserától a TP-t, EA Gamestől a Silex Viridist, és most elsőre ezek ugrottak be, de persze vannak még... Kérdezz körbe az ajánlós topicok egyikében, biztosan tudnak segíteni.

Üdv


Emellett felhívnám a figyelmedet arra az aprócska tényre, hogy Luna már válaszolt a kérdésedre, miszerint többek közt a script miatt ezen dolgok sem lehetségesek (csakúgy mint a zaluro által kérdezett sem).
Úgyhogy inkább alaposabban olvasni, mint üvöltözni.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kérés...
HozzászólásElküldve: 2010 április 07 (szerda), 14:57 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Kurenai írta:
ÉS AZ ÉN PROBLÉMÁM??? azon nem lehetne segíteni valamilyen módon?


Szia! Csak nyugalom...
Egyelőre nem áll szándékunkban ilyen kategória létrehozása, hiszen nem a hosszát figyeljük egy műnek.
De ha hosszú történetre vágysz, akkor tudom ajánlani Kiserától a TP-t, EA Gamestől a Silex Viridist, és most elsőre ezek ugrottak be, de persze vannak még... Kérdezz körbe az ajánlós topicok egyikében, biztosan tudnak segíteni.

Üdv

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: kérés...
HozzászólásElküldve: 2010 április 07 (szerda), 14:04 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 06 (kedd), 15:49
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Iskolaidőben a mardekár pincetermei, vagy a Titkok kamrája
ÉS AZ ÉN PROBLÉMÁM??? azon nem lehetne segíteni valamilyen módon?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 06 (kedd), 19:25 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
G Lamaro írta:
Készíts táblázatot, mint az EKLE tagok! :)

Dátum, író, cím, a kritika linkje, "Volt-e válasz?"

Így a választ is egyetlen kattintással tudod ellenőrizni. :)


ó, köszi :D ez egy jó ötlet!
*off-beff*

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 06 (kedd), 19:22 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Nemámka írta:
:-( értem, marad a jól bevált visszakeresés :-D

Készíts táblázatot, mint az EKLE tagok! :)

Dátum, író, cím, a kritika linkje, "Volt-e válasz?"

Így a választ is egyetlen kattintással tudod ellenőrizni. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 06 (kedd), 16:22 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
:-( értem, marad a jól bevált visszakeresés :-D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 06 (kedd), 16:12 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
ennél a scriptnél nem lehetségesek ilyen funkciók, a fórumon is azért van letiltva a válaszról érkező levél, mert túlságosan hamar túllépnénk vele a megengedett keretet

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "Kérelem-Kérés"
HozzászólásElküldve: 2010 április 06 (kedd), 16:09 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
zaluro írta:
Szeretném megkérdezni,hogy nem lehetne-e a kritikáknál olyan menüt,vagy akármit létrehozni,hogy jelezzen már a kritika írójának, hogy a szerző válaszolt rá.Számomra frusztráló egy kicsit,hogy ha írok kritikát, vagy csak egy szimpla Köszit, esetleg még kérdezek is, folyton észben kell tartanom, hogy akkor most mégis az előző nap olvasott törik közül,melyikhez írtam, és kaptam-e választ. :-(
Ilyen az AFS-en működik, és legalábbis számomra könnyebb,azt hiszem. Nagyon sajnálom, ha esetleg nem ide kellett volna írnom ezt.
Megértéseteket köszönöm :oops:

támogatom, én is imádom a visszajelzésekre való visszajelzést :D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Kérés!
HozzászólásElküldve: 2010 április 06 (kedd), 15:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 06 (kedd), 15:49
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Iskolaidőben a mardekár pincetermei, vagy a Titkok kamrája
Lehetne kérni még egy top10-es menüpontot? :roll: a top 10 leghosszabb történeteket is szeretném ha kitennétek... mivel imádom a hosszú törikrt...
+ lehet hogy csak én vagyok ijen hülye viszont és nem szeretem annyira a Novellákat és nem lehetne valami olyasmit is betenni a keresési kritériumokhoz hogy pl: >5000 szó; >10000 szó; >20000 szó; >50000 szó, stb...
:? lehetz hogy ez hülye kérés de nekem nagyon sokat számítana...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: "Kérelem-Kérés"
HozzászólásElküldve: 2010 április 06 (kedd), 14:28 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 február 23 (kedd), 23:32
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Tiszavavári
Szeretném megkérdezni,hogy nem lehetne-e a kritikáknál olyan menüt,vagy akármit létrehozni,hogy jelezzen már a kritika írójának, hogy a szerző válaszolt rá.Számomra frusztráló egy kicsit,hogy ha írok kritikát, vagy csak egy szimpla Köszit, esetleg még kérdezek is, folyton észben kell tartanom, hogy akkor most mégis az előző nap olvasott törik közül,melyikhez írtam, és kaptam-e választ. :-(
Ilyen az AFS-en működik, és legalábbis számomra könnyebb,azt hiszem. Nagyon sajnálom, ha esetleg nem ide kellett volna írnom ezt.
Megértéseteket köszönöm :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 07 (hétfő), 8:44 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 12 (péntek), 10:48
Hozzászólások: 17
Köszönöm a visszajelzéseket! Majd meglátjuk, mi lesz belőle! :)

_________________
Honlapom
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 13:18 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
ez nem is rossz ötlet :D anno én is adtam interjút, de az már régen volt nagyon, nem érdemes elolvasni :D szerintem meg lehetne csinálni, ha van pár lelkes ember, aki összeállítja a kérdéseket. de lehetne úgy is, hogy mindenki, akinek van kedve, kiválaszt egy írót, vagy nemtom. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 8:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 12 (péntek), 10:48
Hozzászólások: 17
Óó, köszönöm a hozzászólásokat! Igen, Assa, valami ilyesmire! :) Nem tudom, ki/kik voltak a kérdezők, de lehet egy, vagy két megkötött ember, vagy akár mindenki (ez esetben azonban kell egy limit, hogy mennyi lehet egy interjú). A fórum vagy talán a Meri főoldal is be tudna fogadni egy ilyen interjú-ömlést. (?) :)
Várom válaszotokat!
Szívélyes üdvözlettel: Reszisz,,, ,,, ,,,

_________________
Honlapom
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 0:39 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Reszisz írta:
Kedves Fórumozók!
...
Üdvözlettel: Reszisz,,, ,,, ,,,


Ilyesmire gondolsz? :)

Bár ez nem annyira Merengő- és íráscentrikus. Vagy nem mindenkinél.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 0:07 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Nem rossz ötlet! :) Én is szívesen olvasnék jópár íróról ilyen mélyinterjút. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 31 (hétfő), 21:34 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 12 (péntek), 10:48
Hozzászólások: 17
Kedves Fórumozók!
Ötletem a következő:
Ha csak a saját házam táján nézek szét, nem egy írót találok, akiről szívesen hallanék többet, és nem feltétlenül a profiljából, vagy a saját honlapjából (esetleg levelezésből, bár ez sem eg utolsó dolog :) ).
Egy interjúval többet meg lehetne tudni az Írókról. Az interjú kérdések megszerkesztése és a válaszadás is lehet egyfajta stílusgyakorlat, de ennél sokkal több is. Mért jött fel az illető a Merengőre? Mit gondol a HP világról? Mért abban a műfajban ír? Hogyan ír? És még lehetnének személyesebb kérdések, amikre aki válaszol az válaszol, ha szeretne. :)
Lehet, hogy Ti, veterán Meri-talisok már rengeteg mindent tudtok egymásról. Lehet, hogy ennek a fajta ismerkedésnek már rég megvan a hagyománya, és megvannak a keretei.
Talán nem néztem szét elég jól!
Akárhogy is van, ha láttok némi fantáziát az ötletemben, és kivitelezhetőnek gondoljátok, akkor írjatok!
Vagy írjátok meg, kérlek, hogy más előbb gondolt nálam! :)
Üdvözlettel: Reszisz,,, ,,, ,,,

_________________
Honlapom
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 13 (szombat), 18:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 05 (szombat), 21:53
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Néha, mikor reggel felébredek, ezt én is szeretném tudni...
Luna Aurora írta:
nem hiszem h olyan sok feltöltés történne minden kategóriába h ez sok időbe teljen :roll:


Tényleg nincs. Ha naponta nézed. Ha viszont csak 3 naponta... Huh. Na mindegy. Amúgy már csak azért írogatok vissza, mert jó kötekedni. :D
Szóval igazad van, mondtam, hogy halva született ötlet, csak felbosszantott, mikor a sok PD történet között nem sikerült kiszúrnom az egyik HP storyt, csak második nekifutásra. Ilyenkor rámjön a hülye, és elkezdek veszekedni. Sorry! :P :-D

_________________
"Amikor az éj suttogja neved, ha a sötét eggyé válik veled, amikor köd gomolyog körötted és senki nincs, ki ne félne - megáll az idő, és homály költözik a szívekbe..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 13 (szombat), 16:00 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szerintem is jobb kategóriánként nézni, mint kiválogatni a HP-t a PD-ből. Ráadásul a kategóriákban több előzetes infót is kapunk. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 13 (szombat), 15:41 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Merope írta:
Ez okés, de kinek van türelme kategóriánként végigkattingatni? Akkor már inkább átverekszem magam a Privet Drive tömegen is... :lol:


nem hiszem h olyan sok feltöltés történne minden kategóriába h ez sok időbe teljen :roll:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 13 (szombat), 15:34 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 05 (szombat), 21:53
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Néha, mikor reggel felébredek, ezt én is szeretném tudni...
Luna Aurora írta:
ha a Kategóriáknál kattintasz, ott is feltöltési sorrendben vannak a történetek, immáron Privet Drive nélkül ;)


Ez okés, de kinek van türelme kategóriánként végigkattingatni? Akkor már inkább átverekszem magam a Privet Drive tömegen is... :lol:

_________________
"Amikor az éj suttogja neved, ha a sötét eggyé válik veled, amikor köd gomolyog körötted és senki nincs, ki ne félne - megáll az idő, és homály költözik a szívekbe..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 12 (péntek), 12:42 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Merope írta:
Most egy halva született ötlettel fogok előállni, de legalább a lelkiismeretem (haha) megnyugszik tőle, hogy leírtam:

Az új feltöltéseknél külön kéne venni a HP-s és nem HP-s történeteket. Eléggé szokott bosszantani, amikor keresni akarok egy nekem tetsző HP-s storyt az újak között, és át kell néznem közben milliónyi Privet Drive történetet. Mármint... ja. Szóval értitek!
Alapvetően ez egy HP történetekkel foglalkozó oldal (volt), de már a történetek legalább fele más témájú. Ami nem lenne gond, csak kicsit jobban el kéne őket különíteni.

Oké, ennél jobban nem tudom körülírni a dolgot, remélem, azért még érthető volt! :)


ha a Kategóriáknál kattintasz, ott is feltöltési sorrendben vannak a történetek, immáron Privet Drive nélkül ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 12 (péntek), 12:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 05 (szombat), 21:53
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Néha, mikor reggel felébredek, ezt én is szeretném tudni...
Most egy halva született ötlettel fogok előállni, de legalább a lelkiismeretem (haha) megnyugszik tőle, hogy leírtam:

Az új feltöltéseknél külön kéne venni a HP-s és nem HP-s történeteket. Eléggé szokott bosszantani, amikor keresni akarok egy nekem tetsző HP-s storyt az újak között, és át kell néznem közben milliónyi Privet Drive történetet. Mármint... ja. Szóval értitek!
Alapvetően ez egy HP történetekkel foglalkozó oldal (volt), de már a történetek legalább fele más témájú. Ami nem lenne gond, csak kicsit jobban el kéne őket különíteni.

Oké, ennél jobban nem tudom körülírni a dolgot, remélem, azért még érthető volt! :)

_________________
"Amikor az éj suttogja neved, ha a sötét eggyé válik veled, amikor köd gomolyog körötted és senki nincs, ki ne félne - megáll az idő, és homály költözik a szívekbe..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 16 (csütörtök), 13:07 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 20 (hétfő), 17:33
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: London illetve, izé, Budapest
Kedves adminok, illetve Kristie.

Meg lehetne oldani, hogy fel lehessen venni a friss feltöltéseket, illetve egyes írókat külön is RSS feedbe? Ha nem túl bonyolult, szerintem jó ötlet lenne. :-)

_________________
I ship D/H. Dumbledore/Hagrid.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 30 (péntek), 15:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 05 (szombat), 21:53
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Néha, mikor reggel felébredek, ezt én is szeretném tudni...
Ez a verseny tényleg jó ötlet lenne. Zsűritag pedig bárki lehetne mondjuk, a lényeg csak annyi lenne, hogy regiszrált felhasználó legyen, hogy ne lehessen csalni. Egy ilyenre még talán nekem is lenne kedvem írni... (jajjj,de jó, mi? Azért annyira ne lelkesedjetek... XD)

_________________
"Amikor az éj suttogja neved, ha a sötét eggyé válik veled, amikor köd gomolyog körötted és senki nincs, ki ne félne - megáll az idő, és homály költözik a szívekbe..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 17 (szombat), 14:24 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 19 (szerda), 17:23
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Nézz a hátad mögé...(BAKK)
Sziasztok!

Én nagyon örülnék ha ez az ötlet megvalósulna, hiszen ösztönzi az írókat, és valamien szinten tanítja is őket.

Lehet, hogy ez tényleg plusz munka, de arra is leírták a megoldást, ha külön valakit kineveznének erre. Lehet, hogy nem is egy ember kellene mint zsűri, hanem több. Talán azért, mert így nem születnének annyira szubijektív döntések :-) (hogy beleéltem magam:-)

Minden esetre, én abszolut pártolója vagyok ennek az ötletnek, és szurkolok érte! :-D :wink:

Emellett még zsűritagnak is szivesen jelentkeznék:-) de ez már nem ide tartozik :lol:

_________________
"Ha dolgozni támad kedvem, csendben leülök egy sarokba és várok, amíg elmúlik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 26 (péntek), 16:34 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 29 (kedd), 17:41
Hozzászólások: 9
Sziasztok!

Régebben írtam ide különböző ötleteket, amiért ledoromboltak, de egyik nap támadt egy újabb ötletem, amit muszáj vagyok megosztani, mégha hülyeség is. Remélem nem baj. :oops:

Esetleg (és tudom, hogy ez újabb plusz munka, de talán ezt ki lehetne küszöbölni azzal, hogy erre egy külön embert neveztekki), lehetne az oldalnak saját fanfices versenye. :-D

Mindig meg lenne adva egy adott téma, esetleg szereplők, szavak ilyesmi... és a legjobbnak ítélt fic "nyereménye" lehetne, hogy kikerül az AJÁNLÓ-ba, de ekkor ő maga választja ki, melyik történetét szeretné ott látni.

Ez csak egy felmerült ötlet... de ezzel is egyedibbé lehetne tenni, és az íróknak is nagy kihívás lenne, mert gyakran érezhetjük azt, hogy nem jön az a bizonyos ihlet... :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 24 (szerda), 11:42 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
Laurenar írta:
Jól mondom, adminnénik (és bácsi)? ;;)

az okosabbak (akik értenek is ehhez) azt mondják, jól mondod :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 24 (szerda), 11:29 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 18 (csütörtök), 20:05
Hozzászólások: 6
Laurenar írta:
scooper írta:
...


Ugyan nem vagyok admin, dejazér' válaszolok. :wink:

A Merengőn jelenleg futó eFiction-script egyik kódolási hibája a fenti probléma. Nem mondom, hogy megoldhatatlan, de ahhoz egyrészt át kéne nyálazni a scriptet, ami iszonyatosan bonyolult meló, másrészt át is kéne írni, ami meg az eFictiont illető szerzői jogokba ütközik (mert valamiért kötve hiszem, hogy nyílt kódú lenne). Elvileg a magasabb verziójú eFictionokban mintha ez már nem lenne így, de a Merengő méretei miatt a frissítés elég időigényes és problematikus.
Ennélfogva gyors megoldás nem várható. :roll:

Jól mondom, adminnénik (és bácsi)? ;;)


Köszi a választ, bár fogalmam sincs miről beszélsz xD Nagyon nem értek a html-lel és egyéb web-készítős, karbantartós, fenntartós dolgokhoz, ezek nálam a gportalnál kimerülnek xD Még egyszer köszi

_________________
Scooper, alias Miss A.C.Malfoy
"Félelmetes arcán halott fényt ölt a hajnali fény. Szemei vörössen izzanak, s vérkönnyek folynak végig sápadt bőrén..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 24 (szerda), 0:16 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
scooper írta:
...


Ugyan nem vagyok admin, dejazér' válaszolok. :wink:

A Merengőn jelenleg futó eFiction-script egyik kódolási hibája a fenti probléma. Nem mondom, hogy megoldhatatlan, de ahhoz egyrészt át kéne nyálazni a scriptet, ami iszonyatosan bonyolult meló, másrészt át is kéne írni, ami meg az eFictiont illető szerzői jogokba ütközik (mert valamiért kötve hiszem, hogy nyílt kódú lenne). Elvileg a magasabb verziójú eFictionokban mintha ez már nem lenne így, de a Merengő méretei miatt a frissítés elég időigényes és problematikus.
Ennélfogva gyors megoldás nem várható. :roll:

Jól mondom, adminnénik (és bácsi)? ;;)

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 23 (kedd), 23:56 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 18 (csütörtök), 20:05
Hozzászólások: 6
Sziasztok kedves adminok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Mikor feltöltünk egy új fejezetet, kapásból megjelenik az új feltöltések között, de ugyebár még az adminok nem hagyják jóvá, nem kerül fel. Ezzel csak az a baj, hogy elég sűrűn előfordul, hogy ilyenkor, ha valaki rákattint, mert érdekli, egy üres lapot lát, amin csak a mű címe van. Még a már fent lévő fejezeteket sem mutatja addig, míg az újat el nem fogadják. Ennek persze a sok üres kritika lesz az eredménye, ami számomra kissé írritáló, mert hát minden meris író tisztában van a feltöltési renddel... legalább is szerintem.
Ez nem mindig van így, többszőr néztem én is, egyik kattra nem jelenik meg, a tizedik után meg simán, aztán tizenegyedikre megint nem.
A másik fele pedig, hogy ha nem fogadják el az adott fejezetet, attól még a frissbe benne marad, és ez azt sugallja az olvasoknak, hogy frissítés történt, de ugyebár nem, és ennek a levét szegény írók isszák meg. (Itt is hozzátenném: szerintem, mert lehet, hogy nem így van)
Végül is a kérdésem csak annyi lenne, hogy nem lehet valahogy megoldani, hogy a friss feltöltések közé csak akkor kerüljön be az adott mű, ha már elfogadták az adminok? Persze, ha nem lehet megoldani, vagy nem értek rá ilyenekkel foglalkozni, azt is megértem, ez csak egy felvetés volt.
Válaszotok előre is köszönöm!

_________________
Scooper, alias Miss A.C.Malfoy
"Félelmetes arcán halott fényt ölt a hajnali fény. Szemei vörössen izzanak, s vérkönnyek folynak végig sápadt bőrén..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 06 (szombat), 18:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 05 (szombat), 21:53
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Néha, mikor reggel felébredek, ezt én is szeretném tudni...
Ananke írta:
A dinamikus IP-címek világában élünk, ami azt jelenti, hogy (nem vagyok informatikus, nem tudom pontosan, de körülbelül) minden internetre való fellépéskor más számsor kódolja az adott számítógépet. Vagyis nem tudunk olyat, hogy letiltjuk, hogy magától ne kaphasson pontokat.

Az volt a gond a pontozós rendszerrel, hogy nagyon sokan nem viselték el, hogy nem 10 pontosak, és így-úgy csaltak a "tökéletesség" elérésének érdekében.

A Lumoson sok dolog van, mert egy újabb efiction rendszerrel üzemel, azonban a Lumoson épp ezért sok minden máshogy is működik, valamint nehéz lenne áttenni arra a rendszerre a Merengőt, ami ugye sokkal nagyobb, mint a Lumos.


Oh... Kár. :-( Pedig érdekes lett volna. Már csak magának az írónak is, hogy hogy értékelik a művét. Nem kellene top10 listát csinálni belőle, vagy valami, mert az már tényleg nem lenne jó. De mindegy. Akkor majd megkérem az olvasókat, hogy a kritikák helyén legalább egy pontszámot hagyjanak. Marad ez. Köszi a választ! :-)

*a hozzászólást szerkesztettem, kérlek ne piramisozz! Ananke*

_________________
"Amikor az éj suttogja neved, ha a sötét eggyé válik veled, amikor köd gomolyog körötted és senki nincs, ki ne félne - megáll az idő, és homály költözik a szívekbe..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 06 (szombat), 17:54 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Anne írta:
Merope írta:
Valamint a kritika mellé lehetne rakni egy kis értékelőt, hogy megtudjuk, szerintük 1-10ig hány pontos a történet. Még ha ez nem is lenne utána összegezve, csak megjelenne a kritika mellett egy kis szám, hogy pl. "8", nekem még az is megfelelne, és szerintem rajtam kívül sok más írónak is! :-)


Ilyen volt már a merengőn (ha jól tudom, mert én akkor még nem regiztem), de megszüntették. Sok író volt, aki úgy igyekezett fenntartani az öt csillagát, hogy magának pontozott, persze névtelenül. De hogyha ezt ki lehetne valahogy küszöbölni, akkor jó lenne. Bár nem hiszem... :-(


A dinamikus IP-címek világában élünk, ami azt jelenti, hogy (nem vagyok informatikus, nem tudom pontosan, de körülbelül) minden internetre való fellépéskor más számsor kódolja az adott számítógépet. Vagyis nem tudunk olyat, hogy letiltjuk, hogy magától ne kaphasson pontokat.

Az volt a gond a pontozós rendszerrel, hogy nagyon sokan nem viselték el, hogy nem 10 pontosak, és így-úgy csaltak a "tökéletesség" elérésének érdekében.

A Lumoson sok dolog van, mert egy újabb efiction rendszerrel üzemel, azonban a Lumoson épp ezért sok minden máshogy is működik, valamint nehéz lenne áttenni arra a rendszerre a Merengőt, ami ugye sokkal nagyobb, mint a Lumos.

De ha kicsit visszaolvastál volna a topikban minden kérdésedre megtaláltad volna a választ...

_________________
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ananke 2008 szeptember 06 (szombat), 19:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 06 (szombat), 16:25 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Merope írta:
Valamint a kritika mellé lehetne rakni egy kis értékelőt, hogy megtudjuk, szerintük 1-10ig hány pontos a történet. Még ha ez nem is lenne utána összegezve, csak megjelenne a kritika mellett egy kis szám, hogy pl. "8", nekem még az is megfelelne, és szerintem rajtam kívül sok más írónak is! :-)


Ilyen volt már a merengőn (ha jól tudom, mert én akkor még nem regiztem), de megszüntették. Sok író volt, aki úgy igyekezett fenntartani az öt csillagát, hogy magának pontozott, persze névtelenül. De hogyha ezt ki lehetne valahogy küszöbölni, akkor jó lenne. Bár nem hiszem... :-(

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 22:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 05 (szombat), 21:53
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Néha, mikor reggel felébredek, ezt én is szeretném tudni...
Anne írta:
Szerintem jó lenne, ha valamiféle számlálóval meg lehetne nézni, hogy hányan vettek fel kedvencnek. A Lumoson van ilyen, és szerintem kimondottan jó ötlet.


Egyet értek! Tényleg jó lenne tudni, hányan rakták be a kedvencek közé a történetünket.
Valamint a kritika mellé lehetne rakni egy kis értékelőt, hogy megtudjuk, szerintük 1-10ig hány pontos a történet. Még ha ez nem is lenne utána összegezve, csak megjelenne a kritika mellett egy kis szám, hogy pl. "8", nekem még az is megfelelne, és szerintem rajtam kívül sok más írónak is! :-)

_________________
"Amikor az éj suttogja neved, ha a sötét eggyé válik veled, amikor köd gomolyog körötted és senki nincs, ki ne félne - megáll az idő, és homály költözik a szívekbe..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 augusztus 01 (péntek), 18:59 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Szerintem jó lenne, ha valamiféle számlálóval meg lehetne nézni, hogy hányan vettek fel kedvencnek. A Lumoson van ilyen, és szerintem kimondottan jó ötlet. Bár, lehet, itt is van, csak még én nem vettem észre?! :-O

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 május 27 (kedd), 15:56 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 november 11 (vasárnap), 21:49
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Győr környéke, szerepes fórum, itt
Ettike írta:
Láttam, hogy új szereplőkkel bővült a Szereplők rész és ez tök jó, felkerülhetne esetleg oda még több? (pl. Lavender, Umbridge...) Meg azt is láttam, hogy új öhm műfajok vannak felsorolva... azok pontosan mit takarnak? :oops:


Angst: (német=félelem) szomorú, melankólikus stb... hangulatú fictionok
AU: (Alternative Universe): az adott történet (itt: Harry Potter) szereplőit egy másik világba helyezed, pl.: a középkorba, vagy a Marsra... :-D
Mary Sue: hát ezt most inkább nem ecsetelném, ha ezen az oldalon: http://boncnok.freeblog.hu/archives/2006/04/ kicsit lejjebb görgetsz, megtalálsz mindent
Fluff: a "cuki" sztorik (nekem konkrétan a visító 5-esek jutnak eszembe...)
Hurt/Comfort: hurt=fájdalom; ugyan nem vagyok egészen biztos ennek a kategóriának funkciójával, de én egy igen tragikus egypercesemnek talán ezt jelölném be... (javítsatok ki... erre nem tudok mit mondani)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 06 (vasárnap), 11:42 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 29 (kedd), 17:41
Hozzászólások: 9
Láttam, hogy új szereplőkkel bővült a Szereplők rész és ez tök jó, felkerülhetne esetleg oda még több? (pl. Lavender, Umbridge...) Meg azt is láttam, hogy új öhm műfajok vannak felsorolva... azok pontosan mit takarnak? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 21 (csütörtök), 23:12 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 20:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség