Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 28 (vasárnap), 16:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 16 (vasárnap), 10:01 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
G Lamaro írta:
Ezt a funkciót most szedtük ki, mert az átalakítás során teljesen összekuszálódtak a számok. :( Ha sikerül rendet tennünk ezen a részen, ismét vissza fogjuk tenni. :)

Nos, ha teljesen nem is, némileg sikerült rendet tenni, így újra láthatók a számok. :)

Jelenleg az adott kategóriában található történetek számát mutatja az alkategóriák nélkül. Tehát ne csodálkozzatok, ha pl. a Harry Potter, vagy a Twilight kategóriánál nullát vagy nagyon kicsi számot láttok, az alkategóriákban ott vannak a történetek. :) (Még agyalunk rajta, hogyan lehet ezt a problémát áthidalni...)

Szerk: Sikerült megoldani. :) Mostantól a történetszámok az esetleges alkategóriákkal együtt értendőek. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 10 (hétfő), 17:33 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ezt a funkciót most szedtük ki, mert az átalakítás során teljesen összekuszálódtak a számok. :( Ha sikerül rendet tennünk ezen a részen, ismét vissza fogjuk tenni. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 10 (hétfő), 10:45 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Sziasztok!

Lehetne odaírni, hogy az egyes kategóriákban (pl HP, Gyűrűk Ura stb), hány mű található, mint a fanfiction.net-en? Jó lenne látni, hogy érdemes-e "beleszerelmesednem" egy témába, vagy csak 1-2 műre készüljek fel. :) Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 06 (csütörtök), 20:54 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Bojoe, az egész irodalom és a megalkotott művek valami olyasmik, amiket teljes erőből próbálunk beleerőltetni olyan skatulyákba, amelyeket ha jobban megnézzük, lyukas oldalúak. Épp ezért érdemes szem előtt tartani, mi az, amit közelítőleg be tudunk határolni, és ha valami nem megy, akkor a másik oldalról kell megközelíteni. A canon tipikusan egy ilyen dolog. Ha canon jellemzőt teszünk fel, és az olvasó nem azt kapja, ami szerinte elvárt, lekapja az írót a tíz körméről kritikában. Lehagyta a zsíros jelzőt Piton hajáról, eej, ez már nem is kánon. Olyan nincs. Magyarázza meg az a galád írója most azonnal! :)

Az AU egy olyan nyitott jelző, amit könnyebb elfogadni, nincs széthúzó ereje.
Az AU léte ugyan feltételezi, h létezik valamiféle kánon, de nem konkretizálja, hogy mi az a kánon, így nem ad lehetőséget vitára, és emellett még azt is nyújtja az olvasónak, amit az elvár. Mert hát igen, az AU eltérés az "eredetitől": mindig lesz benne olyasmi, ami új, és nem azonos azzal, amit én éreztem a könyv olvasása közben.
Ha kánont vezetünk be, akkor az egy válogatást jelent, ami kizár egy csomó mindent. Mint a Bibliánál az apokrifnek nyilvánított írásokat. Mégis mennyi vita van ebből mai napig? Tulajdonképpen ha szigorúan veszem a kánont, akkor SW esetében az a 6 film szóról szóra. A HP esetében ugyanez: a könyv szóról szóra. Bármiféle továbbgondolása, még akár egy Biblia-alapú gospel vagy prédikáció is már a legszorosabb értelemben vett kánontól való minimális (vagy elrugaszkodott) eltérés, mert mind picit másként és más szemszögből dolgozzák fel az alapot. Nem tudom, ez a hasonlat mennyire világos. (És a kérdés: egy mű mennyire lehet függetleníthető a szerzőtől? Lehet-e két vagy több kánon, amit a szerző leír vs. amiről interjúkban mesél, amiket nem írt le, csak a fejében létezett, de fókuszálnia kellett.)

Mondok egy konkrét példát: Ha Piton haja nem zsíros jelzőjű, az akkor már AU?
Pedig lehet, h csak a szerzőnek nem ez volt a fontos, h ezen lovagoljon. Ha csak elfelejtette vagy nem beszélt róla, akkor a sztori kánon, de ha direkt hagyta ki, akkor meg AU?
Ha bejelöli, h kánon, ezért leharapják a fejét. Ha bejelöli, h AU, akkor rögtön elfogadóbb az olvasó. És ez teljesen független attól, a szerző VALÓJÁBAN mit is akart mondani vagy nem mondani, vagy mit is felejtett el.

Az AU-ban az a jó, hogy a használatához nem szükséges definiálni, mi maga a kanonikus változat. A matematikában is létezik olyan, hogy valamit nem tudunk egyenesen definiálni, ezért úgy definiáljuk, hogy megmondjuk, hogy mi nem. Ez ennyire egyszerű.

Ha zavarnak az AU-k: azt meg lehet csinálni, hogy az új rendszerben a keresőt úgy építjük fel, hogy ki lehessen zárni bizonyos jellemzőket, figyelmeztetéseket. Így kizárnád az AU-kat, és a maradékból még mindig jobban tudod kiválogatni azt, amit TE kanonikus sztorinak tartasz. De rásütött billog híján nem fogsz nekiállni a szerzőnek, h bakker, ez nem is volt kánon. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 06 (csütörtök), 16:52 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Tigi írta:
Nem tudom, mennyire van erre igény, vagy hogy egészen pontosan milyen lesz a címkés rendszer, de ha olyan blogszerű/tumblis tagszerű, akkor én pl. nagyon örülnék olyan címkéknek, amivel azt lehet jelezni, hogy mikor játszódik egy-egy írás, mondjuk legalább századra, nekem így sokkal könnyebb lenne keresni.

Valami hasonlóra gondoltunk, mint a tumblrös taggelés, de persze ez sokban függ attól, hogy a programozónk miként tudja megoldani a rendszert. És szerintem nem lesz akadálya, hogy ezt is jelölhessétek, tényleg hasznos tag lenne :) De ezekre biztosan visszatérünk majd még, ha aktuális(abb) lesz a dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 06 (csütörtök), 12:12 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Nem tudom, mennyire van erre igény, vagy hogy egészen pontosan milyen lesz a címkés rendszer, de ha olyan blogszerű/tumblis tagszerű, akkor én pl. nagyon örülnék olyan címkéknek, amivel azt lehet jelezni, hogy mikor játszódik egy-egy írás, mondjuk legalább századra, nekem így sokkal könnyebb lenne keresni.

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 06 (csütörtök), 7:14 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Arról nem is beszélve, hogy az írók/olvasók többsége csak a fő párosra tekint canon/non canonként. Tehát, ha Harry Ginny helyett Lunába zúg bele, de minden más változatlan, akkor az most canonnak számítana-e vagy sem? És fordítva: mindenki azzal jön össze, akivel JKR összeírta öket, de az író minden egyebet megváltoztat - akkor mi van? Tudom, ott az AU jelzés, de ha a canon nem csak a párosokra vonatkozik, akkor ebben az esetben be kéne-e jelölni a non canont vagy sem?

SlytHay véleményére visszatérve: igen, egy véresszájú drarrystának a Drarry a canon, nem a Harry/Ginny vagy Draco/Astoria.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 06 (csütörtök), 0:34 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szerintem Lionela válasza elég egyértelműen jelezte, hogy nem tartjuk jó ötletnek bevezetni a "Canon" jellemzőt, mert csak vitákat szül. És láss csodát, máris itt az első vita...

Felhoztad példának a drámát. Van fix definíciója, amibe vagy belefér a kérdéses mű, vagy nem. De mi a canon definíciója? Te nagyjából azt mondanád rá, ami az általános meggyőződés: canon az, ami nem ütközik az eredeti művel. Szerintem pedig a canon valódi definíciója ez: Canon az, amire az eredeti mű szerzője és/vagy jogtulajdonosa azt mondja, hogy canon. Abban pedig megegyezhetünk, hogy a szerző/jogtulajdonos bármikor változtathatja a véleményét (lásd: Dumbledore homoszexuálitása), vagyis nem határozható meg egyértelműen és főleg véglegesen, mi canon és mi nem az.

Aztán...
1. Korábban azt írtad, egy mű vagy canon, vagy noncanon, most azt írod, hogy van olyan, ami részben canon (ha pl. a HP4-ig veszem figyelembe a történteket) Most akkor hogy is van ez? De ha innen nézzük, hogyan csinálnánk meg a kiválasztható jellemzőket? (Noncanon, HP1-canon, HP2-canon, ... , HP7-canon, JKR-canon, Pottermore-canon, stb?) Sajnos nekünk ilyen idegesítő technikai dolgokat is át kell gondolnunk...
2. Nézd meg a dráma definícióját az értelmező szótárban. Ami abba belefér, az dráma, akár mindegyik általad felsorolt eset.
3. Kénytelen vagyok megfuttatni a kérdést, ha érvekkel szeretném alátámasztani a véleményem, miszerint nem lehet hosszú távon egyértelműen meghatározni, mi számít canonnak, amíg folyamatosan új információkat kapunk a szerzőtől a HP-ról.

Szerintem nem annyira más kategória az SW. A HP-ben is ott vannak a könyvek, a kiegészítő könyvek, JKR kijelentései, a filmek, a Pottermore, stb. Ami hiányzik, az a canonizált EU regények és az egyébként meglévő hierarchikus canonredszer nyilvános kihirdetése.

A slashsel kapcsolatos kérdéseid nagyon jók. Volt is már olyan emberke, aki reklamált érte, miért nincs kint a slash figyelmeztetés egy műnél, amiben Harry és Hermione arról beszélgetnek fél oldalon keresztül, hogy Sirius és Remus összejöttek, és hogy kellene hozzáállniuk a dologhoz...

Valóban nem lesz. Ha egy szerző jelezni akarja ezt a művénél, megteheti a leírásban. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 05 (szerda), 23:33 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
G Lamaro írta:
bojoe, nem rosszak a feltételezéseid a következő hsz-ekre, de néhányra nem gondoltál:

Honnan tudod, hogy JKR a jövőben nem tesz olyan kijelentéseket...

A másik kérdésem: Miből gondolod, hogy az összes fanfic író...

A harmadik kérdésem: A HP-ben mi számít canonnak?...
Emellett azt mondod, nincs olyan, hogy 80 %-ban canon. De van! A Star Wars univerzumban George Lucas és csapata hierarchikus canonrendszert hozott létre. A főcanon a hat film, ezután jön az aniációs film és a sorozat, majd az EU kötetek általuk elismert darabjai, aztán a többi. Canon-szabályként pedig kijelentették, hogy minden canon, ami nem ütközik a felette lévő canon-osztályokba tartozó információkkal. Szóval a canon szerintem nagyon is eszkimó hó kategória. :)



már bocs de ez már finghámozás, és nem is fizetnek érte, hogy a kezemben legyen a kés.
magából a fanfiction fogalmából is lehetne doktori értekezéseket tartani, kár a fogalmakon ugrálni. ki így látja, ki úgy. nem is ebbe a topicba tartoznak a definíciók tisztázása.
az elején is le lehetett volna szögezni, hogy nem, mert csak. mert a honlap a mienk, és nem csinálunk vele semmi ilyet. mert nem érünk rá. apropó, a crossovereket mi alapján fogjátok osztályozni? ismeritek az összes fandomot? sztem ua a kérdés.
én felmenő rendszerbe gondoltam az egészet, aki akarja, utólag beteheti a jellemzők közé. de hát nem, és kész.

1. van hp4 canon, ami az 5. résztől már nyilván nem az, hanem au lesz. és nyilván így tovább...
2. honnan tudja egy fanfic író, hogy egy írás, amit ő drámának jelöl, az tényleg dráma? mi számít drámának? egy párkapcsolat vége? vagy szereplő halála? egy troll értékelés az RBF-en?
3. a könyv. sztem megfuttatod ezt a kérdést, kétlem, hogy a filmre adják le a szavazatok 78,4%-át.

Az SW más kategória, mivel ad ki könyveket. ha JKR hasonló dologra fanyalodva, hogy legyen bevétele, akkor kidolgozza a saját rendszerét. illetve, a HP Arts.

van olyan, hogy 80%-os slash? mi a slash? a kacsintás még belefér? vagy már a gondolat is? és ha nem látjuk, hogy a szereplő mit gondol?

Ezt a kérdést anno pár héttel ezelőtt vetettem fel a merengő főoldalán, amikor a születésnapotokat ünnepeltétek. nem volt határozott nem a válasz, azért kérdeztem itt.

hát, nem lesz canon kategória. na bumm.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 05 (szerda), 21:36 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
bojoe, nem rosszak a feltételezéseid a következő hsz-ekre, de néhányra nem gondoltál:

Honnan tudod, hogy JKR a jövőben nem tesz olyan kijelentéseket, amelyek a canont noncanonná, és/vagy a noncanont kanonná teszik. Dumbledore-ról csak a hetedik kötet megjelenése környékén tudtuk meg, hogy meleg. Korábban minden Dumbledore/Grindelwald slash noncanon volt, majd ettől a pillanattól canonná vált. Ha JKR karácsonykor bedob a Pottermore-on egy infót, hogy ugyan D. és G. szerették egymást, de igazi párkapcsolat sosem jött létre köztük, akkor minden olyan fic, amelyben van köztük párkapcsolat, hirtelen canonból noncanonná válik, és csak azok maradnak canonban, amelyekben nincs szó párkapcsolatról köztük.

A másik kérdésem: Miből gondolod, hogy az összes fanfic író (vagy akár csak az a moderáló admin, akinek el kell döntenie, helyes-e a canon megjelölés) tökéletesen tisztában van a HP, vagy bármely más fandom összes momentumával (könyvbeli, filmbeli és szerzői kijelentésekben elhangzott összes információt beleértve), hogy teljes bizonyossággal eldönthesse, mi a canon és mi nem az?

A harmadik kérdésem: A HP-ben mi számít canonnak? JKR jóváhagyta a filmeket, tehát tekinthetjük azokat canonnak? Vagy a könyvek jelentik a canont? Viszont akkor az összes film eleve noncanon, vagyis minden olyan filmbeli infó, ami pluszt jelent a könyvekhez és beleillik a könyvek történetébe, szintén noncanonnak számítanak az alapján, amit írtál. Ergo: semmisek, hacsak JKR ki nem jelenti, hogy mégiscsak canonok.
Emellett azt mondod, nincs olyan, hogy 80 %-ban canon. De van! A Star Wars univerzumban George Lucas és csapata hierarchikus canonrendszert hozott létre. A főcanon a hat film, ezután jön az aniációs film és a sorozat, majd az EU kötetek általuk elismert darabjai, aztán a többi. Canon-szabályként pedig kijelentették, hogy minden canon, ami nem ütközik a felette lévő canon-osztályokba tartozó információkkal. Szóval a canon szerintem nagyon is eszkimó hó kategória. :)

Véleményem szerint ez a kategória, vagy jellemző csak állandó vitaforrás lenne a jövőben. Megbocsátható, ha azt mondom, nem vagyok oda ezért, illetve azért a munkamennyiségért, amit azért kellene elvégeznünk nekünk adminoknak, hogy felelősséggel eldönthessük, mi a canon és mi nem? (Azt már meg sem említem, hogy ha JKR tesz egy kijelentést, ami megváltoztatja valaminek a canon/noncanon besorolását, mekkora részét kell átnyálaznunk a Merengőnek, hogy az új infónak megfelelően helyretegyük a jelzéseket...)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 05 (szerda), 19:32 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
az eszkimók közel 100 kifejezést ismernek és használnak arra a dologra, amit mi úgy nevezünk, hogy hó.
sztem a canon az nem egy tipikus hó-dolog. tudtommal a canon azt jelenti, hogy könyvhű. canon az, ami beleilleszthető az eredeti történetbe úgy, hogy az hihető, mintha az író írta volna bele a történetbe. hogy akár egy része/előzménye/folytatása is lehetne az eredeti műnek.
nem épít ki mellé új világot, nem kapcsol össze olyan szereplőket, akik az eredeti történet szerint ellenségek, stb.
canon az, ami nem tér el az adott, eredeti történettől, illetve követi a szerzője akaratát - pl. nem derül ki dumbiról, hogy meleg, de mivel JKR azt nyilatkozta, így immár canon lesz a grindelwald-dumbi slash fanfic.
egy fanfic vagy canon, vagy nem. nincs olyan, hogy 80%-ban canon. ha beilleszthető, canon, ha már egy kicsit is nem, akkor non-canon.

és látom a következő hsz-t: dehát honnan tudom, hogy hp nem jön össze a jövőben dracoval, és honnan tudom, hogy titkon hermione és perselus nem kamatyolnak?
mert sem utalás, sem hiteles információ nincs róla.
és az azt következő hsz: és honnan tudom, hogy a jövőben/múltban mi történik/történt? lehet hogy lupin és sirius igazából szerették egymást.

nos, ha a szerző erre talál bizonyítékot az eredeti műben/jkr nyilatkozatban, és ezt az indokot bele is szövi a fanficjébe, akkor lehet canon. de kemény indokolással.

namármost, miért ne lehetne ilyen kategória? mint pl a humoros. és az olvasó majd eldönti, hogy most ez tényleg canon, és végig olvassa, vagy pedig nem olvassa végig, mert nem canon.
sztem a humorossal is így van ez. pl valaki kifejezetten azért kezd neki, mert humoros írást keres. és 5 fejezet után rájön, hogy még egyszer sem nevetett rajta. otthagyja. kész. fog ezért reklamálni az író felé? kétlem.
dettó ue a canonnal.

kétlem, hogy a dramione és severitus írók bejelölnék, h canon a fanficjük.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 05 (szerda), 17:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
bojoe írta:
Lionela írta:
bojoe írta:
lehetne a fanficek esetében egy olyan címkét/jellemzőt, hogy canon? könnyebb lenne a szűrésnél. pl oda, h akció, fluff, humor, stb.


Csak annyi baj van vele, hogy a ficíró dönti el, hogy canon-e a műve vagy sem. És ha ficíró úgy gondolja, hogy igenis canon, hogy Perselus titkon végig szerelmes volt Lucius szép szőke hajába, és Lucecitának szólította, akkor csont nélkül be fogja jelölni a canont, és nincs az az admin és kritikázó, aki eltéríthetné ettől.

Ergo sokra nem mennénk vele, mert a bejelölt ficek 50%-a tuti nem lenne tényleg canon, csak azt HITTÉK, hogy az.


van benne valami.

viszont akkor, a válaszodból kiindulva javaslom, hogy kerüljön törlésre a humor és az akció-kaland megjelölés is. ugyanis azon ficek, amin be van jelölve, igencsak haloványan ütik meg a mércét. (nyilván nem mind, de az 50%-a)

Bocsi, hogy bepof, csak pont benéztem ide.
Szóval szerintem a kategóriabeli meghatározásokat, mint az akció-kaland, humor, angst, romantikus... mind megjelöli az író, ha jelentősége van a ficben, nem csak akkor, ha töményen része a cselekménynek, mert ezek mind kis támpontok ahhoz, hogy tudjam, mit akarok elolvasni, és mit nem. Pl. írok egy totálisan angst sztorit, amiben van egy kis romantika is, de nem túlnyomórészt azon van a hangsúly, hanem mondjuk inkább egy krimibe építem bele mellékszálként... Ekkor ugyanúgy megjelölöm a romantikus jelzőt, még ha a történetnek csupán a 20-30%-át is teszi ki. Megjegyzésben tudathatom a leendő olvasóval, hogy mi milyen arányban jelenik meg, vagy pl. azt, hogy néhol elrejtettem a sorok közt egy kis humort, de ehhez már nem teszem ki a jelzést, mert ahhoz túl elenyésző a jelenléte.
Egy canon jelzés ennél szerintem sokkal bonyolultabban határolható be, és való igaz, hogy sokan nem is jól használják, de az is igaz, hogy a legtöbb esetben olyan történeteket írnak az emberek, amik változó arányban canon és non-canon, és még az írók sem tudják egészen pontosan behatárolni, hogy akkor most melyik is lenne a megfelelőbb jelzés. Erre egyedüli megoldásként szintén azt látom, hogy az író önmaga, megjegyzésben a történet leírásába beleírja, hogy mennyire canon a cselekmény, de ez is abszolút relatív. Ahogy Lionela is írta, lehet, hogy ami neked non-canon, az nekem pl. 85-90%-ban canon, mert vannak bizonyos eseményeket illetően "bizonyítékaim", hogy miért is lehetne canon az általam körüljárt cselekményszál. Ezután pedig jöhetne majd a vita, hogy amit én canonnak vélek, azt az olvasó non-canonnak, és erről menne az értekezés, nem pedig magáról a történetről. Én ezért is preferálom inkább az AU figyelmeztetést. Szerintem ez lényegesebb, vagy legalábbis könnyebben megítélhető támpont a ficeknél. Ha valami AU, akkor nem fogok meglepődni, hogy addig új és elképzelhetetlen dolgokról fogok olvasni, esetleg egy teljesen más univerzumban játszódik a történet. Ha fanfictiont olvasok, akkor minden esetben fel vagyok arra készülve, hogy lesznek/vannak bizonyos eltérések az eredeti világhoz képest - ami szerintem jól is van így, sőt megkövetelt ebben a műfajban. Ha csak 100% canont írnánk, akkor többnyire az eredeti történetek átiratait olvasnánk, csak más megfogalmazásban. Én jobb szeretem saját magam eldönteni, hogy nekem mi számít canonnak. Egyedül akkor tartom igazán szükségesnek a különböző jelzéseket, ha abszolút megváltozik számos alappillére az eredeti világnak.
Tudom, hogy te inkább csak a canon történeteket olvasod itt, és ezért meg is értem, hogy miért szeretnéd, miért lenne hasznos számodra a canonsági kategorizálás, de... szerintem nem igazán kivitelezhető. Ha most engem megkérnének arra, hogy legyek szíves canon és non-canon szerint megjelölgetni a történeteimet, nos... nem egy esetben lennék bajban. Ahhoz, hogy a lehető legtöbb ember számára megfelelően kategorizáljak, egy egységes canon-tudatra lenne szüksége az emberi agyban. De ez nem lehetséges, talán majd a távoli jövőben, amikor a sci-fi univerzum valóban életre kel a csoda-szuper tudományával együtt.
Huh, ennyi. Hangsúlyozom, hogy ez csak személyes vélemény, de ha már kigondoltam... :)

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 05 (szerda), 15:43 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Lionela írta:
bojoe írta:
lehetne a fanficek esetében egy olyan címkét/jellemzőt, hogy canon? könnyebb lenne a szűrésnél. pl oda, h akció, fluff, humor, stb.


Csak annyi baj van vele, hogy a ficíró dönti el, hogy canon-e a műve vagy sem. És ha ficíró úgy gondolja, hogy igenis canon, hogy Perselus titkon végig szerelmes volt Lucius szép szőke hajába, és Lucecitának szólította, akkor csont nélkül be fogja jelölni a canont, és nincs az az admin és kritikázó, aki eltéríthetné ettől.

Ergo sokra nem mennénk vele, mert a bejelölt ficek 50%-a tuti nem lenne tényleg canon, csak azt HITTÉK, hogy az.


van benne valami.

viszont akkor, a válaszodból kiindulva javaslom, hogy kerüljön törlésre a humor és az akció-kaland megjelölés is. ugyanis azon ficek, amin be van jelölve, igencsak haloványan ütik meg a mércét. (nyilván nem mind, de az 50%-a)

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 04 (kedd), 19:55 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
bojoe írta:
lehetne a fanficek esetében egy olyan címkét/jellemzőt, hogy canon? könnyebb lenne a szűrésnél. pl oda, h akció, fluff, humor, stb.


Csak annyi baj van vele, hogy a ficíró dönti el, hogy canon-e a műve vagy sem. És ha ficíró úgy gondolja, hogy igenis canon, hogy Perselus titkon végig szerelmes volt Lucius szép szőke hajába, és Lucecitának szólította, akkor csont nélkül be fogja jelölni a canont, és nincs az az admin és kritikázó, aki eltéríthetné ettől.

Ergo sokra nem mennénk vele, mert a bejelölt ficek 50%-a tuti nem lenne tényleg canon, csak azt HITTÉK, hogy az.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 04 (kedd), 17:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
lehetne a fanficek esetében egy olyan címkét/jellemzőt, hogy canon? könnyebb lenne a szűrésnél. pl oda, h akció, fluff, humor, stb.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 július 25 (szombat), 0:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Gigi685 írta:
amphetamin írta:
Lassan azon gondolkodom, hogy a Kedvenc szavak topic mellé aktiválhatnánk egy Gyűlölt szavak gyűjteményét is xD annyi olyannal találkoztam mostanában, amitől kirázott a hideg, kíváncsi lennék, másoknál mi teszi be a kaput :D :)


Juj, nagyon támogatom!! :D Annyi szót gyűlölök, hogy az hihetetlen. :P

Egy hozzászólás erejéig azt hiszem nekem is futná :oops: :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 július 24 (péntek), 18:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
amphetamin írta:
Lassan azon gondolkodom, hogy a Kedvenc szavak topic mellé aktiválhatnánk egy Gyűlölt szavak gyűjteményét is xD annyi olyannal találkoztam mostanában, amitől kirázott a hideg, kíváncsi lennék, másoknál mi teszi be a kaput :D :)


Juj, nagyon támogatom!! :D Annyi szót gyűlölök, hogy az hihetetlen. :P

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 július 03 (péntek), 12:43 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 18 (vasárnap), 11:54
Hozzászólások: 3367
Tartózkodási hely: Kaulitz rezidencia ~ LA.
Lassan azon gondolkodom, hogy a Kedvenc szavak topic mellé aktiválhatnánk egy Gyűlölt szavak gyűjteményét is xD annyi olyannal találkoztam mostanában, amitől kirázott a hideg, kíváncsi lennék, másoknál mi teszi be a kaput :D :)

_________________
Kép
Long live Dramione* *Bill Kaulitz~
Feel it all / I just run, run, run, run, run...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 június 30 (kedd), 17:27 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Amera írta:
Sziasztok :)
Lenne egy ötletem, bár nem saját ( nyilván). Mostanában sokat olvasok orosz ficukat és magyar fandomban még nem találkoztam ilyen megoldással, és eléggé megtetszett :) Hátha érdekel titeket is, bár lehetséges, hogy előttem már felvetette valaki. Szóval az ororsz oldalon a kritikáknál van egy olyan megoldás, hogy különböző szempontok alapján (pl: ötlet, írás, szereplők stb) értékelni lehet az alkotó munkáját a kritikád mellé :) nekem nagyon hasznos ötletnek tűnik, de belinkelem az oldalt, hogy látható legyen, mert lehet nem voltam túl érthető :))
https://ficbook.net/readfic/3231221/848 ... rt_content

A Merengő programja is rendelkezik pontozó rendszerrel, de még Kristie kilőtte alig pár hónap működés után, mivel túl sok gondot okozott a visszaélések miatt. Ugyanezen okból fel sem merült bennünk, hogy az új Merengő programjába beépíttessük, és a jelenlegi programban sem áll szándékunkban visszakapcsolni. Jó eséllyel több kárt okozna, mint amennyi haszna lenne, pont a "Ki kap többször és magasabb pontszámot?" versengés miatt...

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 június 30 (kedd), 13:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 november 07 (csütörtök), 12:05
Hozzászólások: 37
Sziasztok :)
Lenne egy ötletem, bár nem saját ( nyilván). Mostanában sokat olvasok orosz ficukat és magyar fandomban még nem találkoztam ilyen megoldással, és eléggé megtetszett :) Hátha érdekel titeket is, bár lehetséges, hogy előttem már felvetette valaki. Szóval az ororsz oldalon a kritikáknál van egy olyan megoldás, hogy különböző szempontok alapján (pl: ötlet, írás, szereplők stb) értékelni lehet az alkotó munkáját a kritikád mellé :) nekem nagyon hasznos ötletnek tűnik, de belinkelem az oldalt, hogy látható legyen, mert lehet nem voltam túl érthető :))
https://ficbook.net/readfic/3231221/848 ... rt_content


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 30 (szombat), 2:33 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 augusztus 30 (kedd), 21:08
Hozzászólások: 16
Uh, hát igen. Nem egy költséghatékony dolog ez a rendszer. Sok sikert az új motorhoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 27 (szerda), 0:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Az első ötlet még talán megvalósítható lenne (legalábbis van rá ötletem, hol, hány helyen és miket kellene átírni), csak az a probléma, hogy a hátteret alkotó képek erre a méretre lettek tervezve. Ha megnyújtanánk őket, enyhén szólva ronda lenne a háttér. (Egyébként csak két skin/téma van a Merire, az egyik a régi pergamen, a másik az új papirusz. A kettő közt mindössze a képek és a színek jelentenek különbséget.) Sajnos a Meri programja sok hasonló ötletnek szabott már gátat, nagyon megköti a kezünket a fejlesztések terén. Épp ezért nem is nagyon próbálkozunk vele, hanem egy teljesen új program elkészítésére koncentrálunk, ami már mindenben a mi igényeink szerint fog működni.

A másik ötleted nem tudom, mennyire megvalósítható... Érzésem szerint meglehetősen nagy tárhelyet foglalna az adatbázisban, ahol egyébként is szűkös a hely. (Képzeld el, hogy a Privet Drive kategóriában lévő 3400 műből csak 2000-ben használnák ki a 3 saját szereplő felvételének lehetőségét. Az 6000 új szereplő lenne, ami jóval több, mint amennyi szereplő most összesen van a Meri adatbázisában. És ez csak a sima PD original, ahol minden szereplő saját szereplő. Ehhez jön hozzá az összes olyan fic, amiben van saját szereplő.) Persze nem azt mondom, hogy eleve kizárt a dolog, de nagyon át kell gondolnunk, ha nem akarunk 10-20 %-kal többet fizetni a tárhelyért, ami már így is elég sokba kerül.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "Blokk" összecsukhatóság
HozzászólásElküldve: 2015 május 26 (kedd), 22:37 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 augusztus 30 (kedd), 21:08
Hozzászólások: 16
G Lamaro írta:
Gyoka előbb áll neki önként és dalolva megírni az Új Meri programját, mint hogy belemásszon az SMF (vagy bármilyen más fórum/program) lelki világába... :D Épp elég a Meri lelki világát is felderíteni, és itt is van elég tennivalónk. :D


Öhhh :D Jogos, na akkor lenne egy másik ötletem ami szerintem két lépésből lenne érdemes :D
Őszintén szólva nem néztem meg milyen témák vannak, de jó lenne egy olyan az alap témára, hogy Crtl+C Crtl+V
és Rename, ezután a CSS-ében a széllességet még plusz egy fél pergamennyire állítani.
(Tehát, hogy lényegében egy szélesebb változat is legyen)
Ez lenne az első lépés, a későbbiekben pedig valahogy megoldani, hogy beállításokban lehessen egy százalékos számot beállítani a széllességre.

Arra lenne jó, hogy ha nagyobbítom a betűket nem ugranak ki a képből pl.

Igyekszem megvalósítható ötleteket kitalálni, csak néha elszalad velem a ló.


Újabb ötlet agymenés. Esetleg, ha a szereplő rendszerezés megvan lehetne egy olyat beiktatni, hogy a regisztrált emberek a profiljukban megadhatnák 3 saját szereplő nevét,
és amikor a feltöltéskor kiválasztják a szereplőket ott azokat is mutatná?
Méghozzá ilyen formában: a név amit megadott(S.SZ)

Esetleg úgy, hogy nem a profilban adja meg, hanem a történet feltöltésénél és a rendszer úgy is mentené.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "Blokk" összecsukhatóság
HozzászólásElküldve: 2015 május 21 (csütörtök), 18:13 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
G Lamaro írta:
itt is van elég tennivalónk. :D


ne is mondd T_T
* balra el, vissza a teszteléshez *

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "Blokk" összecsukhatóság
HozzászólásElküldve: 2015 május 21 (csütörtök), 16:23 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Lilyana írta:
FiredNox írta:
Az én egyik ötletem a sok közül az lenne, hogy össze lehessen csukni a főoldal bizonyos részeit, így például az újabb dolgoknak lenne helye,
Úgy, mint ennek az új random történet generálónak.

Részemről lehetne egy üzenőfmal is a "közvetlenebb" kapcsolat érdekében.

Az SMF fórumrendszerből mind a két említett funkció kibányászható.


Az üzenőfal teljesen kizárt. A jelenlegi kommenttörvény értelmében ez számomra egyenlő lenne azzal, hogy nemcsak hogy odahajtom a fejem a bakónak, hanem még önként seprem is félre a hajamat. Teljesen és abszolút kizárt. Nem is értem, más oldalak vezetői miért nem aggódnak emiatt. Lehet, h nem is tudnak róla?

Az összecsukás az új Merengőre a szerzői profilon a történetekhez van már betervezve, de a jelenlegi felületen nem hinném, h működne. De ez utóbbiról inkább talán Gyoka tud nyilatkozni, ha tud, nekem lövésem sincs róla, mi az az SMF fórumrendszer.
De köszi a tippet, majd utána nézünk. :)

Gyoka előbb áll neki önként és dalolva megírni az Új Meri programját, mint hogy belemásszon az SMF (vagy bármilyen más fórum/program) lelki világába... :D Épp elég a Meri lelki világát is felderíteni, és itt is van elég tennivalónk. :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "Blokk" összecsukhatóság
HozzászólásElküldve: 2015 május 21 (csütörtök), 9:58 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
FiredNox írta:
Az én egyik ötletem a sok közül az lenne, hogy össze lehessen csukni a főoldal bizonyos részeit, így például az újabb dolgoknak lenne helye,
Úgy, mint ennek az új random történet generálónak.

Részemről lehetne egy üzenőfal is a "közvetlenebb" kapcsolat érdekében.

Az SMF fórumrendszerből mind a két említett funkció kibányászható.


Az üzenőfal teljesen kizárt. A jelenlegi kommenttörvény értelmében ez számomra egyenlő lenne azzal, hogy nemcsak hogy odahajtom a fejem a bakónak, hanem még önként seprem is félre a hajamat. Teljesen és abszolút kizárt. Nem is értem, más oldalak vezetői miért nem aggódnak emiatt. Lehet, h nem is tudnak róla?

Az összecsukás az új Merengőre a szerzői profilon a történetekhez van már betervezve, de a jelenlegi felületen nem hinném, h működne. De ez utóbbiról inkább talán Gyoka tud nyilatkozni, ha tud, nekem lövésem sincs róla, mi az az SMF fórumrendszer.
De köszi a tippet, majd utána nézünk. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: "Blokk" összecsukhatóság
HozzászólásElküldve: 2015 május 21 (csütörtök), 0:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 augusztus 30 (kedd), 21:08
Hozzászólások: 16
Az én egyik ötletem a sok közül az lenne, hogy össze lehessen csukni a főoldal bizonyos részeit, így például az újabb dolgoknak lenne helye,
Úgy, mint ennek az új random történet generálónak.

Részemről lehetne egy üzenőfal is a "közvetlenebb" kapcsolat érdekében.

Az SMF fórumrendszerből mind a két említett funkció kibányászható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 15 (péntek), 18:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Chris írta:
Androidban 'duplakatt' a szövegre, és pont akkora lesz a történet, mint a kijelző. Lassan már gépről nem esik jól olvasni a Meriről, mert túl széles a képernyő. :haha:

Nem feltétlenül, böngészőfüggő: Chrome pl. ilyenkor úgy átméretezi magát, hogy az oldal pont kitöltse a telefon képernyőjét, vagyis olvashatatlanul apró lesz a szöveg.

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 15 (péntek), 15:14 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Én is legtöbbször olvasok telefonról, és ugyanúgy gondolom, mint te, Chris.:D Annyit Meriztem mobilról, hogy a megszokástól sokkal kényelmesebb.:) De fórumozni gépről még mindig jobban szeretek. Ezt kicsit lassabban tölti be a telefonom.:D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 15 (péntek), 14:24 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
G Lamaro írta:
A napokban nekem is volt alkalmam egy androidos telefonnal megnézni, és a legfőbb probléma igaznak bizonyult: vagy túl széles az oldal és tili-tolizni kell, hogy olvasni tudjak, vagy olyan aprók a betűk, hogy azért nehéz olvasni.

Androidban 'duplakatt' a szövegre, és pont akkora lesz a történet, mint a kijelző. Lassan már gépről nem esik jól olvasni a Meriről, mert túl széles a képernyő. :haha:

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 15 (péntek), 13:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Én is azért kezdtem anno Operát használni a mobilomon, mert az rendesen betördeli a Merit :D
Egyébként olyan böngészőnél, ami nagyításnál nem reflowolja a szöveget, valamennyire általában működik az oldal saját betűméretezője, csak annak egy méretnél megáll a tudománya, lehet, hogy azt a határértéket kitolni egyszerűbb lenne, bár én egyáltalán nem értek hozzá.

Egyébként az a felirat mi, amit a KK új képe letakar a főoldalon? Nálam semmilyen nagyításnál nem látszik.
szerk.: tárgytalan, megtaláltam offban, és 50%-os nagyításnál kifér a felirat, csak úgy hangyányi az oldal nekem

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 15 (péntek), 7:05 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Banyus írta:
Ritsu Tonks írta:

Igazából én telefonon Opera böngészőt használok, és azon be lehet állítani, hogy közelítéskor összehúzza a képernyőt, vagyis méretezi, vagy hogy mondjam.:D Így nekem egész kényelmes olvasgatni.
De természetesen értem, mire gondolt az ötlet felvetője, és az általad leírtakat is, és teljes mértékben megértem.:) Egyébként, szerintem így is hatalmas teljesítmény, hogy ilyenre meg tudtátok alkotni a Merit! :)


Bennem az motoszkált, hogy telefonon keresztül nagyon bonyolult megkeresni a kedvenc történetedet, ha éppen olvasni szeretnéd. Ezért gondoltam arra, hogy esetleg le lehetne tölteni a telóra, mint az említett alkalmazások esetében. :)


A Gyoka-féle megoldásán túl: én Opera Minivel vagyok legtöbbször napközben mobilról, és ott is lehet olyat, h teljesen mentek vagy könyvjelzőzök egy oldalt. :)
Pölö a gmailemről nagyon sokszor fontos leveleket így emelek ki, h lementem magamnak, vagy az épp olvasott meris sztorit, h a vonat térerőmentes övezetében is bármikor meg tudjam nyitni.
Csak simán behozom a lapot, és a böngésző Menü gombjára kattintok, akkor feldobja a felső menüsort, ott rálépek az Opera logójával jelölt főmenüre, ott pedig vagy a Könyvjelzők vagy a Mentett lapok részre.

Könyvjelzőknél: behozza a könyvjelzők listáját, de ilyenkor a legfelső sorban a hírcsatornák felett van egy + jelzéssel ellátott sorocska, ráviszed a kurzort/az ujjad, és a menüben rögtön megjelenik egy sor funkció. Ha az Új-ra kattintasz, akkor fel is hozza a könyvjelzőmentési lapot. Ott beállíthatod a Cím alatt,h mi legyen a neve a könyvjelzők közt, a megfelelő mappához rendelheted, stb. és a végén mentened kell.

Ha Mentett lapokra kattintasz: ott is a legfelső sorra kell vinned a kurzort/egeret, ami az aktuálisan megnyitott weblapot listázza, és meg kell nyomnod a Mentés gombot. A Címre kattintva tudod szerkeszteni, mit írjon ki a listába a nevének.
Annyi, h itt nem lehet mappákat gyártani.

Én csináltam egy olyan mappát a mobilböngészőmbe, hogy Merengős linkek, és oda csak az ilyen gyorslinkeket gyűjtöm, az épp olvasott történetet, a saját profilomat, a legnagyobb, sűrűn használt gyűjtőkategóriát, amit meg aktívan használok, a leggyakrabban látogatott felületet, mint a főoldal és a fórum, azokat meg kitettem gyorshívóra. Egy szívás van vele, h ha azt kérem, h jegyezze meg a jelszavamat, akkor ugyanazt a jelszót akarja a Merihez és a Fórumhoz rendelni. Mivel én a Fórumon vagyok többet, nálam az az alapbeállítás. Azzal viszont sajna nem tudok mit kezdeni, hogy a rendszer időnként biztonsági okokból kiléptet.

Meg van még egy trükk, ha nehézkes mondjuk a kategóriákat megnyitni (nekem csak félig okos a telefonom, még csak nem is érintős), a főoldali bejelentkezés alatt újból fel vannak sorolva a kategóriák a statisztikák környékén, onnan sokkal egyszerűbb a kategóriaelérés, nem kell várnod, míg betölt, nem zavar be, h mekkora betűméretet használsz, stb.

Ettől függetlenül egy mobilappre szükség lenne továbbra is. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 14 (csütörtök), 23:31 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ha a telefonra mentett html oldalt, vagy txt fájlt meg tudod nyitni a telefonnal (sajnos nem tudom, melyik telefon mire képes), azt a Meri jelenlegi verziójával is lehet. :)
Szövegfájlt úgy tudsz csinálni, hogy a fejezetnél a jobb felső sarokban a kis nyomtató ikonra kattintasz, majd mented az oldalt úgy, hogy a fájl neve alatt a típust átállítod Szövegfájlra. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 14 (csütörtök), 20:16 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Ritsu Tonks írta:

Igazából én telefonon Opera böngészőt használok, és azon be lehet állítani, hogy közelítéskor összehúzza a képernyőt, vagyis méretezi, vagy hogy mondjam.:D Így nekem egész kényelmes olvasgatni.
De természetesen értem, mire gondolt az ötlet felvetője, és az általad leírtakat is, és teljes mértékben megértem.:) Egyébként, szerintem így is hatalmas teljesítmény, hogy ilyenre meg tudtátok alkotni a Merit! :)


Bennem az motoszkált, hogy telefonon keresztül nagyon bonyolult megkeresni a kedvenc történetedet, ha éppen olvasni szeretnéd. Ezért gondoltam arra, hogy esetleg le lehetne tölteni a telóra, mint az említett alkalmazások esetében. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 13 (szerda), 16:02 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
G Lamaro írta:
A napokban nekem is volt alkalmam egy androidos telefonnal megnézni, és a legfőbb probléma igaznak bizonyult: vagy túl széles az oldal és tili-tolizni kell, hogy olvasni tudjak, vagy olyan aprók a betűk, hogy azért nehéz olvasni. Egy megfelelő mobil alkalmazással viszont ez megszűnne. Gondolj csak a Facebook mobil alkalmazására... :) Szerintem Banyus erre gondolt az ötletével. :) Azonban egy immár 12 éves, tökéletesen elavult program mobil változatára felesleges pénzt költeni, főleg, ha már dolgozunk egy teljesen új és minden szempontból modern program tervein. Természetesen mi magunk igyekszünk javítani a jelenlegi program hiányosságain, amennyire tőlünk telik, de egyikünk sem rendelkezik programozói szintű tudással...


Igazából én telefonon Opera böngészőt használok, és azon be lehet állítani, hogy közelítéskor összehúzza a képernyőt, vagyis méretezi, vagy hogy mondjam.:D Így nekem egész kényelmes olvasgatni.
De természetesen értem, mire gondolt az ötlet felvetője, és az általad leírtakat is, és teljes mértékben megértem.:) Egyébként, szerintem így is hatalmas teljesítmény, hogy ilyenre meg tudtátok alkotni a Merit! :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 12 (kedd), 21:28 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A napokban nekem is volt alkalmam egy androidos telefonnal megnézni, és a legfőbb probléma igaznak bizonyult: vagy túl széles az oldal és tili-tolizni kell, hogy olvasni tudjak, vagy olyan aprók a betűk, hogy azért nehéz olvasni. Egy megfelelő mobil alkalmazással viszont ez megszűnne. Gondolj csak a Facebook mobil alkalmazására... :) Szerintem Banyus erre gondolt az ötletével. :) Azonban egy immár 12 éves, tökéletesen elavult program mobil változatára felesleges pénzt költeni, főleg, ha már dolgozunk egy teljesen új és minden szempontból modern program tervein. Természetesen mi magunk igyekszünk javítani a jelenlegi program hiányosságain, amennyire tőlünk telik, de egyikünk sem rendelkezik programozói szintű tudással...

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 12 (kedd), 19:43 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
G Lamaro írta:
Az új Merit mindenképp telefonbaráttá tesszük. :) A mostanin is próbálunk valamit javítani, de nem tudni, meddig jutunk a mi amatőr tudásunkkal. Erre a verzióra pedig pénzt már nem akarunk áldozni (programozó felkérése), az kell majd az új Merihez... :)


Nekem egész szépen működik a Meri telefonon, sokat használom az oldalt onnan.:) De támogatom az appos ötletet.:)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 12 (kedd), 17:33 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Banyus írta:
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy nem gondoltatok-e még arra, hogy csináljatok egy applikációt. Olyasmit, mint Fanfiction Reader. Az ember szépen letölthetné a kedvenc írásait a telójára, és onnan olvashatná. Természetesen, a fejezet/történet letöltés is olvasottságnak számítana a statisztikában.

Az új Merit mindenképp telefonbaráttá tesszük. :) A mostanin is próbálunk valamit javítani, de nem tudni, meddig jutunk a mi amatőr tudásunkkal. Erre a verzióra pedig pénzt már nem akarunk áldozni (programozó felkérése), az kell majd az új Merihez... :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 május 12 (kedd), 15:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy nem gondoltatok-e még arra, hogy csináljatok egy applikációt. Olyasmit, mint Fanfiction Reader. Az ember szépen letölthetné a kedvenc írásait a telójára, és onnan olvashatná. Természetesen, a fejezet/történet letöltés is olvasottságnak számítana a statisztikában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 március 23 (hétfő), 19:40 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Hát igen, én is valami ilyesmit gondoltam. :-/ köszönöm a válaszod.
Üdv
BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 március 23 (hétfő), 19:29 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szia!

A jelenlegi rendszeren ez sajnos nem megvalósítható. (Bár én személy szerint úgy általában is kételkedek benne, hogy normális módon meg lehetne oldani. Elég sok buktatója van egy ilyen lehetőségnek.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 március 23 (hétfő), 14:59 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Az megvalósítható lenne, hogy saját történetnél az író írja be a szereplők nevét? Hiszen akkor nyilván nem lehet kiválasztani a listából.

Köszönöm a választ.

Üdv:
BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 február 27 (péntek), 14:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Lilyana írta:

A közeljövőben nem lesz változás, időben szólunk majd róla nektek.


Köszi!

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 február 27 (péntek), 13:30 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
candlelight írta:
Nem tudom, jó helyen kérdezem-e, max. törlitek. Van már valami konkrét hír arról, átáll-e a Merengő valami (sokkal) korszerűbb és felhasználóbarátabb e-fiction (vagy más egyéb) rendszerre? Köszi. (Tudom, ezt mindig megkérdezik időnként, csak gondoltam, hátha van valami hír tavaly óta. Vagy esetleg az, hogy semmi nem fog változni előreláthatólag. Az is érthető, csak a bizonytalanság nagyon rossz. Persze, csak a magam nevében beszélek.)


A közeljövőben nem lesz változás, időben szólunk majd róla nektek.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 február 27 (péntek), 11:15 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Nem tudom, jó helyen kérdezem-e, max. törlitek. Van már valami konkrét hír arról, átáll-e a Merengő valami (sokkal) korszerűbb és felhasználóbarátabb e-fiction (vagy más egyéb) rendszerre? Köszi. (Tudom, ezt mindig megkérdezik időnként, csak gondoltam, hátha van valami hír tavaly óta. Vagy esetleg az, hogy semmi nem fog változni előreláthatólag. Az is érthető, csak a bizonytalanság nagyon rossz. Persze, csak a magam nevében beszélek.)

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 február 20 (péntek), 15:08 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Szia!
Az átpakolások a PD-ből folyamatban vannak, várhatóan tavaszra befejeződik, egyébként úgy is lehet egy kategória nullás, hogy bár korábban volt benne történet, azokat már leszedte a szerzőjük, így most üres. A -1 meg rendszerhiba, a guminyulak buherálnak. XD
A címek ABC-rendben vannak csoportosítva, és amit hoztál, azok csak a filmek vagy többrészes filmek, a tévésorozatok a Sorozatok szekcióban vannak.

Sikerült válaszolnom? :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 február 20 (péntek), 12:19 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 február 18 (szerda), 9:47
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Keresgéltem a filmek között, hogy milyen ficek vannak fent és kicsit kaotikusnak tűnik nekem ott minden. Nehezen igazodom ki a témák között. Ha jól vettem ki, akkor az egyes filmcímek mögötti szám azt jelöli, hogy hány történet található ott. Mi az, hogy -1? És ahol 0 van, az miért kapott külön kategóriát? :D Tervezitek ennek a felülvizsgálatát, mert ez így kicsit káoszos. :D

Mutatom, mire gondoltam:

1492 - A Paradicsom Meghódítása (0)
A faun labirintusa (0)
A Karib-tenger kalózai (5)
Alice Csodaországban (29)
Avatar (rendezõ: James Cameron) (3)
Az elszánt diplomata (0)
Boszorkányátok (Dante's Cove) (0)
Equilibrium (2)
Fekete hattyú (-1)
Hannibal (0)
Harcosok klubja (1)
Holt költõk társasága (1)
Négy tesó (Four Brothers) (0)
Igazából szerelem (Love actually) (1)
Labirintus (rendezte: Jim Henson) (4)
Pearl Harbor - Égi háború (0)
Sherlock Holmes (rendezte: Guy Ritchie) (5)
Star Wars (22)
Sweeney Todd - A Fleet Street démoni borbélya (1)
Titanic (0)
Trója (0)
Tron: Örökség (Tron: Legacy) (0)
Underworld (0)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 február 10 (kedd), 23:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Ezúttal egy olyan ötlettel állnék elő, hogy mi lenne, ha a történet állapotának nem csak két alternatívája lenne. Úgy értem, nem csak annyi, hogy befejezett :igen/nem, hanem egy oylan is, ha mondjuk az író tudja, hogy nem fogja befejezni valami miatt, akkor az olvasó tudja, hogy nem szabad reménykednie.

Bár most jutott eszembe, hogy a frissítés időpontjából lehet következtetni dolgokra... De valami külön jelzéssel biztossá lehetne tenni a dolgot.

Üdv:
BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 január 14 (szerda), 17:16 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Értem, köszönöm.

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 január 14 (szerda), 15:15 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Bao2 írta:
Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írok-e, de egy olyan ötlet szökött a fejembe, hogy ki kellene bővíteni a "Figyelmeztetések" opcióit, még pedig valami olyasmivel, hogy undorító dolog történik a történetben. Gondolok itt emésztési rendszerünk ilyen-olyan működésére, vagy esetleg állat megölésére. Mert lehet, hogy ilyen esemény zavarná az esetleges olvasót és a figyelmeztetéssel fel lehetne őt készíteni rá.

Csak egy ötlet volt.

Üdv:
BaO2

Az szubjektív dolog, ki mennyit bír el olvasáskor, ki mit tart undorítónak. Konkrét ötleteket tudunk megfontolni, például ha azt javaslod, vegyük fel az állatkínzást, stb.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség